BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA"

Transkrypt

1 BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 POZOSTAŁE 13 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ M.BPH.PL 14 LOGOWANIE 14 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 15 POZOSTAŁE 21 ZABLOKOWANIE I ODBLOKOWANIE DOSTĘPU 22

2 WSTĘP 2 WITAMY WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW BANKOWOŚCI MOBILNEJ BANKU BPH! Bankowość mobilna Banku BPH to nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób dostępu do usług i produktów Banku BPH. Umożliwia kontrolę i zarządzanie finansami w dowolnym miejscu i czasie za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze sprawdzenie salda, wykonanie transakcji czy deponowanie środków wymagają od Użytkownika minimum zaangażowania. Podręcznik ten powstał po to, abyś mógł poznać możliwości, jakie stwarza bankowość mobilna Banku BPH i wiedział, jak z nich korzystać. W poniższym materiale znajdziesz odpowiedzi na większość pytań związanych z funkcjonowaniem systemu. Krok po kroku pokażemy Ci, jak wykonywać poszczególne operacje. Zachęcamy do zapoznania się z naszym Podręcznikiem i korzystania z bankowości mobilnej na co dzień. Podręcznik zawiera opis najważniejszych funkcji kanału mobilnego według stanu na listopad 2015 r. Aktualne informacje o naszych usługach, produktach i promocjach znajdziesz na stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą systemu, pomocą służą także nasi Konsultanci, pod numerem infolinii: (z telefonów stacjonarnych) lub Koszt połączenia na Infolinie według stawek Twojego operatora.

3 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 W celu rozpoczęcia korzystania z bankowości mobilnej, należy uzyskać dostęp do kanałów elektronicznych. O tym jak uzyskać dostęp do kanałów elektronicznych dowiesz się na naszej stronie w sekcji Bankowość elektroniczna / Jak uzyskać dostęp» Bankowość mobilna Banku BPH dostępna jest na telefonach komórkowych i tabletach na dwa sposoby: 1. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Banku BPH dostępnej dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android (w wersji lub nowszej) lub posiadających telefony iphone bądź tablety ipad wyposażone w system IOS (w wersji 7.1 lub nowszej). 2. za pośrednictwem strony m.bph.pl w tym celu wystarczy urządzenie wyposażone w dowolną przeglądarkę internetową obsługującą Javascript. APLIKACJA BANKU BPH Aplikację można pobrać poprzez: dedykowany sklep z aplikacjami dla danego urządzenia: Google Play (Android) lub AppStore (iphone i ipad). Aby odszukać aplikację w sklepie, wystarczy w pole wyszukiwania wpisać BPH lub kliknąć link znajdujący się obok kodu QR, bądź skanując wybrany QR kod: dla urządzeń z systemem Android» dla urządzeń z systemem IOS» STRONA M.BPH.PL Bankowość Mobilna poprzez stronę m.bph.pl dostępna jest w wersjach dla telefonów z ekranem dotykowym oraz dla urządzeń wyposażonych w przyciski (tryb tekstowy). System sam rozpoznaje model urządzenia, z którego następuje logowanie i wyświetla odpowiednio dostosowaną do niego wersję. Zawsze możesz również samodzielnie przełączyć się pomiędzy wersjami, korzystając z linku udostępnionego na dole strony do logowania.

4 BEZPIECZEŃSTWO 4 HASŁO MASKOWANE W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, hasło do bankowości mobilnej, podobnie jak do internetowej, ma postać maskowaną, tzn. system nigdy nie prosi o podanie go w całości, a jedynie kliku wskazanych znaków hasła. System może poprosić Cię o wypełnienie krótszej maski niż Twoje hasło, natomiast nigdy nie poprosi o wypełnienie dłuższej maski lub niezamaskowanego hasła. Pamiętaj! Hasło do bankowości mobilnej i internetowej jest takie samo, w związku z tym trzykrotne błędne wprowadzenie hasła spowoduje zablokowanie obu tych kanałów. Jeżeli nie masz hasła, utworzysz je w bankowości internetowej po wprowadzeniu hasła startowego. W sytuacji, gdy nie pamiętasz hasła lub po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego hasła dostęp do obu systemów zostanie zablokowany: zadzwoń pod numer (z telefonów stacjonarnych) lub Koszt połączenia na Infolinie według stawek Twojego operatora. Po poprawnej identyfikacji otrzymasz hasło startowe SMS-em, w przypadku, gdy posiadasz aktywną usługę BANKOWOŚĆ TELEFONICZNA, możesz, po zalogowaniu się do Telefonicznego Systemu Obsługi Klientów i wybraniu opcji 7 ODBLOKOWANIE DOSTĘPU DO KANAŁÓW ELEKTRONICZNYCH LUB ZMIANA TELEPINU, ustanowić nowe HASŁO STARTOWE, bądź udaj się do najbliższego Oddziału Banku i poproś o nowe hasło startowe do systemu internetowego Banku. Po wprowadzeniu otrzymanego hasła startowego do systemu internetowego Banku i ustanowieniu własnego hasła dostępu (jak podczas pierwszego logowania) znów będziesz miał możliwość korzystania z bankowości mobilnej. Hasło do obu systemów możesz w każdej chwili zmienić w systemie internetowym Banku, w zakładce Ustawienia (więcej w Podręczniku systemu internetowego Banku). Podczas logowania hasło ma postać maskowaną, tzn. system prosi o podanie jedynie kilku wskazanych znaków hasła. W bankowości mobilnej nie ma możliwości wprowadzenia hasła startowego. Aby móc korzystać z obu kanałów, należy wprowadzić hasło startowe do systemu internetowego Banku. URZĄDZENIA W celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa zalecamy korzystanie z bankowości mobilnej na urządzeniach: bez przełamanych zabezpieczeń producentów (jailbreak), wyposażonych w oryginalne klawiatury (w przypadku stosowania klawiatury przygotowanej przez zewnętrznych producentów istnieje ryzyko, że klawiatury mogą przesyłać informacje o wprowadzonych znakach), w przypadku urządzeń wyposażonych w system Android zalecamy pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnego sklepu dostawcy systemu (Google Play) oraz nieodznaczanie opcji nieinstalowania aplikacji z niewiadomych źródeł.

5 APLIKACJA BANKU BPH 5 Aplikacja Banku BPH to nowoczesny i bardzo intuicyjny w obsłudze sposób zarządzania finansami za pomocą urządzeń mobilnych. Korzystanie z niej nie wymaga żadnej aktywacji, jeżeli posiadasz już dostęp do systemu internetowego Banku. Dzięki aplikacji: LOGOWANIE Zarówno pierwsze, jak i każde kolejne logowanie do aplikacji Banku BPH, wygląda tak samo, ponieważ dostęp do bankowości mobilnej uzyskiwany jest automatycznie po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej. sprawdzisz saldo i historię rachunków, przejrzysz szczegóły posiadanych produktów, zrealizujesz dowolny przelew (w tym również przelew natychmiastowy), doładujesz telefon, spłacisz kartę kredytową. 1 2 Otwórz zainstalowaną aplikację. W polu IDENTYFIKATOR podaj swój Numer Klienta (CIF), który znajdziesz w podpisanej Umowie i naciśnij DALEJ. 3 Wprowadź wskazane przez system znaki hasła (TEGO SAMEGO, KTÓRYM LOGUJESZ SIĘ DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ) i zatwierdź przyciskiem ZALOGUJ.

6 6 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW Zaraz po zalogowaniu zobaczysz szczegóły posiadanych rachunków bądź kart kredytowych oraz ostatnie operacje na danym rachunku. Przesuwając palcem w lewo zobaczysz kolejny produkt. «W prosty sposób numer rachunku prześlesz lub udostępnisz za pomocą znajdującego się obok niego symbolu systemowego. W celu zweryfikowania szczegółów rachunku naciśnij czarny obszar lub wybierz z menu aplikacji Rachunki. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej operacji na rachunku zjedź na dół ekranu i wciśnij POKAŻ WSZYSTKIE OPERACJE. Filtr dostępny po prawej stronie pomoże Ci odszukać operację według wskazanego kryterium. Wciśnij wybraną transakcję, aby zobaczyć jej szczegóły. Wybierając ikonę w lewym górnym rogu rozwiniesz menu aplikacji. Produkty, które pojawiają się na stronie głównej możesz sam zdefiniować w USTAWIENIACH dostępnych w menu aplikacji.

7 7 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD Szczegóły pozostałych posiadanych produktów, sprawdzisz wybierając je z menu aplikacji. W sekcji KARTY poza sprawdzeniem szczegółów posiadanych kart, możesz aktywować oraz spłacić kartę kredytową, wybierając przycisk obok numeru karty, a następnie wypełniając ekran spłaty karty. Jeśli posiadasz np. kilka kart, by zobaczyć szczegóły pozostałych wybierz je z listy rozwijanej przy nazwie karty.

8 8 PRZELEWY Za pośrednictwem aplikacji wykonasz przelewy dowolne, zdefiniowane, na rachunek własny, do ZUS oraz US. Do realizacji przelewu możesz przejść bezpośrednio ze strony głównej za pomocą pomarańczowego przycisku bądź wybierając przelew z menu aplikacji. W celu zmiany rodzaju przelewu dowolnego na przelew własny, do US lub ZUS rozwiń listę i wybierz pożądany.

9 9 POTWIERDZENIE PDF Aplikacja umożliwia pobranie, przesłanie bądź zapisanie potwierdzenia przelewu na urządzeniu mobilnym w formacie pliku PDF.

10 10 PRZELEWY CD Wypełnij formatkę przelewu i przejdź do realizacji za pomocą przycisku DALEJ. Jeżeli posiadasz kilka rachunków i chcesz dokonać płatności z innego konta niż ustawionego jako domyślne, wciśnij NUMER RACHUNKU i wybierz z rozwijanej listy inny. Jeżeli odbiorca przelewu jest zdefiniowany w systemie internetowym Banku możesz go wybrać wciskając IKONĘ + w polu odbiorcy. By wykonać dany przelew jako natychmiastowy, zaznacz okienko Wykonaj jako przelew natychmiastowy. Wykonanie przelewu, który w systemie internetowym Banku nie został oznaczony jako zaufany lub odbiorca przelewu jest niezaufany, wymaga zatwierdzenia kodem SMS, który przyjdzie pod Twój zaufany numer telefonu. Pamiętaj, że przelewy nieoznaczone w systemie internetowym Banku jako zaufane lub na rzecz niezaufanych odbiorców możesz wykonać jednorazowo na kwotę do PLN.

11 11 FOTOPŁATNOŚCI Dzięki usłudze Fotopłatności możesz bardzo wygodnie opłacać rachunki, bez potrzeby przepisywania z faktury danych przelewu. Wybierz z menu aplikacji po lewej stronie funkcję FOTOPŁATNOŚCI. Przybliż fakturę z kodem QR do telefonu, aplikacja po rozpoznaniu kodu automatycznie zeskanuje dane z faktury nazwę i numer rachunku odbiorcy, tytuł oraz kwotę płatności i przeniesie na formatkę przelewu. Tobie pozostaje już tylko zatwierdzenie przelewu. Do korzystania z tej funkcji potrzebna jest jedynie faktura z kodem QR oraz urządzenie z wbudowanym aparatem fotograficznym.

12 12 DOŁADOWANIA TELEFONU Dzięki aplikacji w klika chwil doładujesz konto telefonu na kartę. Wybierz z menu zakładkę DOŁADOWANIE TELEFONU. Uzupełnij formatkę doładowania telefonu i przejdź DALEJ. Wskaż numer, który ma być doładowany lub wybierz ten numer ze swojej książki kontaktów. Jeżeli posiadasz numer telefonu odbiorcy oznaczony w systemie internetowym Banku jako zdefiniowany, możesz go wybrać wciskając ikonę + w polu odbiorcy, bez potrzeby wprowadzania go ręcznie. Jeżeli odbiorca nie jest zdefiniowany w systemie jako zaufany transakcja będzie wymagała zatwierdzenia kodem SMS, który przyjdzie pod Twój zaufany numer telefonu.

13 POZOSTAŁE 13 Poza dostępem do wersji mobilnej systemu, aplikacja Banku BPH daje możliwość korzystania z wielu innych ciekawych opcji. Wybierając z pośród menu KURSY WALUT możesz w każdej chwili śledzić aktualne ceny walut. MAPA ODDZIAŁÓW I BANKOMATÓW wskaże lub pomoże wyszukać w wybranej lokalizacji wszystkie Placówki Banku BPH i bankomaty partnerskie Banku BPH lub Euronetu (niezlokalizowane przy Oddziale innego Banku). ZNAJDŹ BLISKO SIEBIE to usługa nawigacji, która pokieruje Ciebie do najbliższej Placówki Banku BPH i bankomatu partnerskiego Banku BPH lub Euronetu (niezlokalizowanego przy Oddziale innego Banku). Za pośrednictwem zakładki KONTAKT możesz bezpośrednio skontaktować się z Bankiem telefonicznie lub owo. ZAPYTAJ O OFERTĘ ta opcja umożliwia kontakt z Doradcą, w celu zapoznania się z wybraną ofertą Banku. KARTY LOJALNOŚCIOWE ta funkcja pozwala na przechowywanie w telefonie kart lojalnościowych (uprawniających do rabatów w sklepach i punktach usługowych). Wystarczy zeskanować kod kreskowy lub QR karty bądź wprowadzić numer karty, zrobić jej zdjęcie i dodać jej własny opis. Robiąc zakupy należy wyświetlić na telefonie reprezentujący kartę kod lub numer i przedstawić go sprzedawcy zamiast plastikowej karty o ile sklep lub punkt usługowy udostępnia taką możliwość. W przypadków problemów z zeskanowaniem kodu, podyktuj sprzedawcy numer karty zapisanej w aplikacji. Karty zapisane są w pamięci telefonu, ale mogą być również przechowywane w wirtualnej chmurze. Służy do tego widoczna w aplikacji ikonka chmurki. Po jej naciśnięciu należy wprowadzić numer telefonu i podać kod SMS, a dane kart zostaną zachowane. Dzięki tej opcji nie tylko unikamy ponownego dodawania kart do aplikacji w przypadku zmiany telefonu, ale zyskujemy również możliwość szybkiego podzielenia się naszymi kartami z najbliższymi, aby mogli skorzystać z naszych programów lojalnościowych.

14 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ M.BPH.PL 14 LOGOWANIE Zarówno pierwsze, jak i każde kolejne logowanie do kanału mobilnego, wygląda tak samo, ponieważ dostęp do bankowości mobilnej jest uzyskiwany automatycznie po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej. Za pomocą telefonu komórkowego bądź tabletu wejdź na stronę m.bph.pl albo bezpośrednio do okna logowania pod adresem https:///mobile/do/login W polu Identyfikator podaj swój Numer Klienta (CIF), który znajdziesz w podpisanej umowie i naciśnij DALEJ. Wprowadź (bez odstępu) wskazane przez system znaki hasła, tego samego, którym logujesz się do Bankowości Internetowej i zatwierdź przyciskiem ZALOGUJ SIĘ

15 15 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW Bezpośrednio po zalogowaniu do bankowości mobilnej na ekranie pojawi się kompletny obraz Twoich finansów. W krótkim czasie sprawdzisz stan posiadanych rachunków, kart płatniczych i kredytowych, lokat terminowych oraz rachunków kredytowych. Przykładowy wygląd ekranu MOJE FINANSE w Bankowości Mobilnej. Wybierając podkreślone nazwy produktów możesz wejść w szczegóły i opcje dostępne dla danego produktu. W łatwy sposób sprawdzisz szczegóły rachunku i przejrzysz historię transakcji w zależności od wyboru kryterium: 14 ostatnich transakcji, wykonanych w ciągu 30 ostatnich dni bądź we wskazanym przez Ciebie okresie.

16 16 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD Po wejściu w nazwę rachunku wyświetlą się jego szczegóły. By zobaczyć historię transakcji na rachunku, kliknij na jego saldo.

17 17 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD W obszarze KARTY, wyświetla się saldo, numer oraz nazwy posiadanych kart debetowych i kredytowych. Po wejściu w nazwę karty kredytowej sprawdzisz jej szczegóły, jak m.in. limit, saldo zadłużenia, kwotę i datę spłaty. Masz do dyspozycji także opcję SPŁATA ZADŁUŻENIA. Wchodząc w ŚRODKI DOSTĘPNE możesz przejrzeć bieżące operacje dokonywane kartą. W przypadku posiadania lokaty po kliknięciu w jej nazwę, można przeglądać szczegóły, przedłużyć lub zamknąć lokatę. W obszarze KREDYTY sprawdzisz szczegóły posiadanych rachunków kredytowych. By zobaczyć historię transakcji na rachunku, kliknij na jego saldo. PRZELEWY W bankowości mobilnej dostępnej za pośrednictwem strony m.bph.pl możesz wykonywać PRZELEWY ZDEFINIOWANE I OZNACZONE JAKO ZAUFANE, które tak samo jak w systemie internetowym Banku, nie wymagają dodatkowej autoryzacji. Tworzenie ZAUFANEGO PRZELEWU ZDEFINIOWANEGO w systemie internetowym Banku

18 18 PRZELEWY CD Aby przelew mógł być wykonywany w bankowości mobilnej, wystarczy udostępnić go dla tego kanału. Można zrobić to na dwa sposoby: w bankowości mobilnej poprzez przycisk UDOSTĘPNIJ ZAUFANE PRZELEWY ZDEFINIOWANE W BANKOWOŚCI MOBILNEJ Jeżeli nie masz żadnych zaufanych przelewów zdefiniowanych, udostępnionych w bankowości mobilnej, wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat. Po naciśnięciu znajdującego się pod nim przycisku UDOSTĘPNIJ ZAUFANE PRZELEWY ZDEFINIOWANE W BANKOWOŚCI MOBILNEJ, wszystkie zaufane przelewy zdefiniowane będą dostępne w systemie mobilnym. lub w bankowości internetowej przy wybranym przelewie wybierz opcję MODYFIKUJ, a następnie w obszarze UDOSTĘPNIJ PRZELEW W zaznacz okienko BANKOWOŚCI MOBILNEJ. Jeżeli nie chcesz, aby któryś z zaufanych przelewów zdefiniowanych był dostępny w bankowości mobilnej, w systemie internetowym Banku przy wybranym przelewie w obszarze UDOSTĘPNIJ PRZELEW odznacz okienko BANKOWOŚCI MOBILNEJ.

19 19 WYKONYWANIE PRZELEWU Po zalogowaniu do bankowości mobilnej wybierz przycisk ZRÓB PRZELEW. Sprawdź lub uzupełnij dane i przejdź dalej za pomocą przycisku ZŁÓŻ DYSPOZYCJĘ. Zatwierdź przyciskiem Wykonaj przelew. Wybierz przelew, który chcesz wykonać.

20 20 ZAKŁADANIE LOKATY Bankowość mobilna daje Ci możliwość elastycznego pomnażania Twoich oszczędności. Za jej pośrednictwem, w każdej chwili możesz kompleksowo zarządzać lokatami: założyć, przeglądać jej szczegóły, przedłużyć lub zamknąć. Po zalogowaniu do bankowości mobilnej wybierz przycisk ZAŁÓŻ LOKATĘ. Wskaż rachunek, dla którego chcesz założyć lokatę, nadaj jej nazwę, kwotę oraz czas trwania i przejdź DALEJ. Zatwierdź przyciskiem ZAŁÓŻ LOKATĘ. Rozwijając pasek wyboru wybierz rodzaj lokaty z listy i przejdź DALEJ.

21 POZOSTAŁE 21 W zakładce NARZĘDZIA masz do dyspozycji REJESTR ZDARZEŃ. Umożliwia on przeglądanie listy zdarzeń i operacji, które miały miejsce we wszystkich kanałach elektronicznych. Każde zdarzenie jest opisane parametrem takim, jak: data, status operacji, opis operacji oraz nazwa kanału elektronicznego. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, chcesz zastrzec zgubioną lub skradzioną kartę, bądź potrzebujesz bieżącego wsparcia naszego Konsultanta, skontaktuj się z nami, korzystając z numerów i adresów umieszczonych w zakładce KONTAKT i na wstępie tego Podręcznika.

22 ZABLOKOWANIE I ODBLOKOWANIE DOSTĘPU 22 Są dwie możliwości zablokowania dostępu do systemu mobilnego: bezpośrednio w bankowości mobilnej dostępnej pod adresem m.bph.pl lub w bankowości internetowej W bankowości mobilnej w sekcji Narzędzia, po wybraniu opcji Zablokowanie Usługi Bankowości Mobilnej, pojawi się przycisk ZABLOKUJ USŁUGĘ, po jego naciśnięciu nastąpi zablokowanie kanału mobilnego i automatyczne wylogowanie z systemu. Dostęp do bankowości mobilnej możesz odblokować w każdej chwili w systemie internetowym Banku. W tym celu wystarczy w zakładce USTAWIENIA / ZARZĄDZANIE kanałami w obszarze kanału mobilnego kliknąć AKTYWUJ DOSTĘP PRZEZ BANKOWOŚĆ MOBILNĄ i, tak samo jak w przypadku blokowania dostępu, potwierdzić operację kodem SMS. W Bankowości Internetowej w zakładce Ustawienia/Zarządzanie kanałami istnieje możliwość zweryfikowania, czy dostęp do bankowości mobilnej jest aktywny. Jeżeli chcesz uniemożliwić dostęp do kanału mobilnego, kliknij na link ZABLOKUJ DOSTĘP PRZEZ BANKOWOŚĆ MOBILNĄ (u dołu strony). Po zatwierdzeniu operacji kodem SMS (jak podczas autoryzacji przelewu) nastąpi zablokowanie kanału mobilnego.

23 ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO KORZYSTANIA Z BANKOWOŚCI MOBILNEJ BANKU BPH!

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 POZOSTAŁE 12 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów.

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Spis treści WSTĘP... 2 LOGOWANIE DO SYSTEMU SEZ@M... 3 SAMODZIELNE

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO BUSINESSNET

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw.

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. AKTYWACJA USŁUGI Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. W tym celu: Zaloguj się do Millenetu dla Przedsiębiorstw Wybierz

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. ANKIETA MIFID 9. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ

Bardziej szczegółowo

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie Czym jest ING BankOnLine? ING BankOnLine to bezpłatny dostęp do konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego, przez Internet. Dla kogo: Jest przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INFORMACJE OGÓLNE Usługa mobile e-bank EBS umożliwia dostęp do usług bankowych poprzez Internet z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).

Bardziej szczegółowo

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Demonstracja wideo: http://www.youtube.com/watch?v=33p76qozb6e Opis aplikacji igetin igetin to najlepszy sposób

Bardziej szczegółowo

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online Pierwsze logowanie Przed pierwszym logowaniem należy aktywować dostęp do systemu. Można to zrobić podczas wizyty w oddziale banku lub telefonicznie

Bardziej szczegółowo

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15 1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 3.1. WERYFIKACJA CERTYFIKATU 7 3.2. POBIERANIE CERTYFIKATÓW PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW BEZ UPRAWNIEŃ AUTORYZACYJNYCH 8 4. POSTAWOWE

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Getin Mobile

Aplikacja Getin Mobile Aplikacja Getin Mobile Getin Mobile to nowoczesna aplikacja mobilna umożliwiająca dostęp do niezbędnych funkcjonalności Twojej bankowości za pomocą telefonu. Dzięki aplikacji z łatwością sprawdzisz saldo

Bardziej szczegółowo

TELEFONEM DZIĘKI IKO MOBILNE

TELEFONEM DZIĘKI IKO MOBILNE PŁAĆ I WYPŁACAJ PŁAĆ I WYPŁACAJ TELEFONEM DZIĘKI IKO PŁATNOŚCI MOBILNE PŁATNOŚCI MOBILNE PKO Bank Polski uruchomił rewolucyjny system płatności mobilnych! Od dzisiaj każdy Klient Banku może korzystać z

Bardziej szczegółowo

ibosstoken Proces obsługi (wydawania, personalizacji i korzystania) Tokena mobilnego do systemu BOŚBank24 iboss

ibosstoken Proces obsługi (wydawania, personalizacji i korzystania) Tokena mobilnego do systemu BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm ibosstoken

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Spis treści 1. Wstęp... 2 2. Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking... 2 3. Funkcjonalności systemu MobileBanking... 3 3.1. Obsługa rachunków i transakcji...

Bardziej szczegółowo

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację?

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Spis treści Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Jak mogę sprawdzić stan swojego konta? Pod jakie numery dzwoniłem? Jak mogę włączyć lub wyłączyć usługi, np. pocztę głosową? Czy mam opłacone faktury?

Bardziej szczegółowo

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Spis treści Millenet to takie proste! 3 5 kroków do systemu Millenet 4 Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Do czego służy H@sło2 i H@słaSMS? 5 Zostałeś automatycznie wylogowany?

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego 1 2 Spis treści SPIS TREŚCI... 2 I WSTĘP... 3 II OPIS FUNKCJONALNOŚCI... 3 1. LOGOWANIE DO SERWISU INTERNETOWEGO... 3 1.1 Reguły bezpieczeństwa... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Doładowania telefonów

Doładowania telefonów Doładowania telefonów 1. Nowe doładowanie W celu zdefiniowania nowego przelewu na doładowanie telefonu pre-paid należy: Z menu systemu wybrać opcję Doładowania telefonów -> Nowe doładowanie Lub W oknie

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Getin Mobile

Aplikacja Getin Mobile Aplikacja Getin Mobile Getin Mobile to nowoczesna aplikacja mobilna umożliwiająca dostęp do niezbędnych funkcjonalności Twojej bankowości za pomocą telefonu. Dzięki aplikacji z łatwością sprawdzisz saldo

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 91/2009 Zarządu Banku Spółdzielczego w Kleszczowie z dnia 22.10.2009 Internetowa Obsługa Rachunku (Instrukcja Użytkownika) https://www.online.bskleszczow.pl tel. 044 731 31

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 Co to jest KB token i token wielofunkcyjny? KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, umożliwiającą generowanie

Bardziej szczegółowo

Fundusze Inwestycyjne

Fundusze Inwestycyjne Biuro Maklerskie Fundusze Inwestycyjne Przewodnik dla Inwestorów SPIS TREŚCI 1. Pierwsze logowanie do Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku 2. Podpisanie Umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń

Bardziej szczegółowo

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss Użytkownik Klienta, logując się do systemu bankowości elektronicznej, zostanie przeniesiony do Ekranu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców)

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców) Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej Spis treści Wstęp...................................... 3 System bankowości elektronicznej Idea Bank SA................................. 4» Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu. Cały Bank zawsze pod ręką

Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu. Cały Bank zawsze pod ręką Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu Cały Bank zawsze pod ręką 1 SPIS TREŚCI I. Wstęp 3 II. Informacje ogólne 4 III. Pierwsze logowanie 5 IV. Rachunki 11 V. Przelewy 12 VI. Karty

Bardziej szczegółowo

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS -

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - Zakres usług świadczonych w ramach Systemu Bankowości Internetowej ABS 24 I Informacje o rachunku 1. Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Wejdź na stronę Banku Pocztowego www.pocztowy.pl. W prawym górnym rogu, na czerwonej belce znajdziesz przycisk Zaloguj się, wybierz go, a następnie wybierz przycisk

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość efirma24

Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu:

Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu: Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu: - brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania - szybszy dostęp do konta bankowego - brak opłat za korzystanie

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce Internetowa Obsługa Rachunku (Instrukcja Użytkownika) http://www.bs.wegierskagorka.pl Rozwój globalnej sieci Internet tworzy miejsce do powstawania nowych usług. Jedną

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Przedsiębiorstwo Informatyczne SABA SERVICE Sp z oo 74-320 Barlinek; ul Gorzowska 64/4 e-mail:biuro@sabaservicepl Autor: BT076B Mariusz Wiśniewski Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Data: Dokument

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET OTWARCIE RACHUNKU ROR PRZEZ INTERNET Aby otworzyć rachunek ROR przez Internet należy, uruchomić portal Alior Banku i przejść do sekcji Klienci Indywidualni/Konta

Bardziej szczegółowo

Wystarczy aktywnie z niego korzystać płacić kartą lub zakładać lokaty a za każdą taką aktywność dostaniesz od Banku 1 zł.

Wystarczy aktywnie z niego korzystać płacić kartą lub zakładać lokaty a za każdą taką aktywność dostaniesz od Banku 1 zł. Skarbonka Skarbonka to nowy, lepszy rodzaj konta oszczędnościowego. Oprócz tradycyjnych parametrów, takich jak korzystne oprocentowanie, na koncie Skarbonka jesteś dodatkowo nagradzany przez Bank. Wystarczy

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA Orbita Sp. z o.o. ul. Kamienna 21, 31-403 Kraków tel. +48 12 293 33 34 fax. +48 12 293 33 01 Zawartość 1. Rejestracja w usłudze... 3 1.1 Utrata hasła... 4 1.2 Wygaśnięcie ticketu...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU 1. PODPISANIE UMOWY Klienci Alior Banku mają możliwość otwarcia rachunku Alior Trader przez System Bankowości Internetowej. Aby to zrobić,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 1.WSTĘP... 2

Instrukcja użytkownika. Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 1.WSTĘP... 2 Instrukcja użytkownika Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 Spis treści 1.WSTĘP... 2 2.WYMAGANIA TECHNICZNE DLA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SYSTEMU... 2 Specyfikacja techniczna i funkcjonalna

Bardziej szczegółowo

M@klernet MOBILE - Instrukcja

M@klernet MOBILE - Instrukcja M@klernet MOBILE - Instrukcja Spis treści I. INFORMACJE OGÓLNE... 2 II. LOGOWANIE... 2 II. MENU... 4 IV. SKŁADANIE, ANULOWANIE, MODYFIKACJA ZLECEŃ... 6 1. Składanie zleceń... 6 2. Modyfikowanie i anulowanie

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Przelewy Getin Bank to bezpłatna aplikacja na Facebooku dzięki, której masz możliwość zrealizowania przelewu nawet wtedy, gdy nie znasz numeru konta Odbiorcy. Wystarczy,

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet spis treści 4 5 5 5 6 7 8 8 9 10 10 10 Produkty na klik Warunki Na klik krok po kroku - Zamów produkty - Dane - Kredyt - Warunki i umowa - Warunki i umowa smskod/token

Bardziej szczegółowo

Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta

Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta Oferta dla Klientów indywidualnych, MŚP i osób prowadzących jednoosobową działalność Call Center wsparcie, serwis telefoniczny 801

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet spis treści 4 5 5 5 6 7 8 8 9 9 10 10 10 Produkty na klik Warunki Na klik krok po kroku - Oferta dla Ciebie - Dane - Kredyt - Warunki - Umowa - Umowa smskod

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet.

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. WSTĘP Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. Oferujemy Państwu jedną z unikalnych, a za razem bardzo bezpiecznych usług dostępu

Bardziej szczegółowo

CitiDirect Online Banking. Logowanie

CitiDirect Online Banking. Logowanie 1 CitiDirect Online Banking Logowanie CitiService Pomoc Techniczna CitiDirect Tel. 0 801-343-978, +48 (22) 690-15-21 Poniedziałek Piątek 8:00 17:00 helpdesk.ebs@citi.com Logowanie W przeglądarce internetowej

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Centrum rozliczeniowe UPS 2015 United Parcel Service of America, Inc. Nazwa UPS, marka UPS i kolor brązowy są znakami towarowymi firmy United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Przejdź do meritum 2 Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Aktualizacja: 20 maja 2014 Spis

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI www.ebooki.nowaera.pl WSTĘP WYMAGANIA SYSTEMOWE REJESTRACJA LOGOWANIE AKTYWACJA E-BOOKA POBRANIE E-BOOKA NA URZĄDZENIE MOBILNE USUNIĘCIE E-BOOKA Z URZĄDZENIA MOBILNEGO

Bardziej szczegółowo

Plan Inwestycyjny AXA

Plan Inwestycyjny AXA inwestycje Plan Inwestycyjny AXA Zasady korzystania z serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 1 SPIS TREŚCI I. Aktywacja serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 2 1.1. AXAKOD 2 1.2. HASŁO1 2 1.3. HASŁO2 2 1.4. Aktywacja

Bardziej szczegółowo

Pierwsze logowanie do systemu I-Bank

Pierwsze logowanie do systemu I-Bank Pierwsze logowanie do systemu I-Bank Przed pierwszą rejestracją w systemie I-Bank na komputerze należy zainstalować program Java w najnowszej wersji dostępnej na stronie producenta www.java.com. Uwaga:

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet spis treści 4 5 5 5 6 7 8 8 9 10 10 10 Produkty na klik Warunki Na klik krok po kroku - Zamów produkty - Dane - Kredyt - Warunki i umowa - Warunki i umowa smskod/token

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku

Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku Nośnik USB służy do przechowywania klucza elektronicznego, używanego do logowania i autoryzacji transakcji. Opcja dostępna jest wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa należy zmieniać internetowy kod dostępu co 60 dni.

Prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa należy zmieniać internetowy kod dostępu co 60 dni. Zaloguj się do Internet Banku Zaloguj się przy pomocy internetowego kodu dostępu 1. Wpisz swój identyfikator klienta w pole "identyfikator użytkownika. (Identyfikator klienta jest unikalnym ośmiocyfrowym

Bardziej szczegółowo

Lista funkcjonalności

Lista funkcjonalności Lista funkcjonalności Bankowość elektroniczna : https://www.meritumbank.pl : 801 980 888, 58 77 88 888, 58 88 80 888 (koszt połączenia wg taryfy operatora) czynne pn. sob.: godz. 8.00 21.00 oraz w niedzielę:

Bardziej szczegółowo

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut Bankowość elektroniczna 2 Aktualizacja: 7 listopada 2013 r. Spis treści I. NEGOCJACJE ON-LINE OPROCENTOWANIA LOKAT ZA

Bardziej szczegółowo

E e-member - Elektroniczny System Obsługi Klientów

E e-member - Elektroniczny System Obsługi Klientów E e-member - Elektroniczny System Obsługi Klientów Korporacyjnych Szybko Pole Wygodnie do Online edycji Podręcznik Pomoc użytkownika techniczna Przeglądarka internetowa Sprawdź czy korzystasz z jednej

Bardziej szczegółowo

mpay płatności mobilne

mpay płatności mobilne mpay płatności mobilne podręcznik użytkownika 1/25 1. Instalacja aplikacji... 2 1.1. Google play... 2 1.1.1. Instalacja przez stronę www... 3 1.1.2. Instalacja poprzez sklep Play na urządzeniu mobilnym...

Bardziej szczegółowo

Witamy w payleven. Góra. Czytnik paska magnetycznego. Prawa strona. Lewa strona. Front. Bluetooth. Bateria. Port USB. On/Off

Witamy w payleven. Góra. Czytnik paska magnetycznego. Prawa strona. Lewa strona. Front. Bluetooth. Bateria. Port USB. On/Off Witamy w payleven Najprostszy sposób akceptowania płatności kartą! Zacznij z bezpłatną aplikacją payleven. Oto wyjaśnienie różnych funkcji i symboli związanych z terminalem Chip & PIN: Góra Czytnik paska

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE

bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE spis treści 4 5 5 5 6 6 7 8 9 10 10 10 10 11 11 11 Produkty kredytowe na klik w bzwbk24 mobile Warunki Na klik krok po kroku w bzwbk24 - Logowanie -

Bardziej szczegółowo

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej.

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej. Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oferuje Paostwu bezpieczną i nowoczesną formę dostępu do rachunku przez Internet. Usługa SBI która umożliwia klientom indywidualnym oraz małym i średnim firmom

Bardziej szczegółowo

Nowy serwis transakcyjny. miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct

Nowy serwis transakcyjny. miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct Nowy serwis transakcyjny miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct Spis treści Strona Mój Portfel... 4 Rejestr Zdarzeń... 7 Moje ustawienia... 8 Statusy operacji a Historia operacji... 12 Odbiorcy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

e-serwis Podręcznik dla Klienta

e-serwis Podręcznik dla Klienta e-serwis Podręcznik dla Klienta Z Tobą od A do Z Spis treści 1 Wstęp 3 1.1 Wprowadzenie 3 2 e-serwis 3 2.1 Aktywacja usługi 3 2.2 Pierwsze logowanie 4 2.3 Następne logowanie 4 2.4 Strona główna 4 2.5 Dyspozycje

Bardziej szczegółowo

Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start

Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start Maj 2015 Program Novell Messenger 3.0.1 i jego nowsze wersje są dostępne dla urządzeń przenośnych z systemami ios i Android oraz urządzeń BlackBerry. Dzięki możliwości

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile

bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile spis treści 3 3 4 4 4 5 5 6 7 7 8 9 9 Produkty kredytowe w bzwbk24 mobile Warunki Wnioskowanie o produkty kredytowe w bzwbk24 mobile Krok po

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła Dokumentacja Administratora portalu aplikacji Wirtualna szkoła aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 15 Spis Treści Wirtualna szkoła SYSTEM ZARZĄDZANIA NAUCZANIEM...

Bardziej szczegółowo

Usługi mobilne ipko biznes

Usługi mobilne ipko biznes Usługi mobilne ipko biznes Spis treści TOKEN MOBILNY... 3 Korzystanie z aplikacji Token ipko biznes... 4 LISTA OBSŁUGIWANYCH TELEFONÓW... 5 IPKO BIZNES NA BLACKBERRY... 5 Wymagania i pobranie aplikacji...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Jak przeczytać wypożyczoną książkę?... 2 Uzyskanie Adobe ID... 2 Czytanie na komputerze... 3 Uruchomienie programu... 3 Czytanie i zwracanie książek... 4 Logowanie do aplikacji...

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość ekonto24

Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

PORADNIK UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BANKOWOSCI INTERNETOWEJ KIRI. BS W POWIATOWYM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LUBACZOWIE

PORADNIK UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BANKOWOSCI INTERNETOWEJ KIRI. BS W POWIATOWYM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LUBACZOWIE PORADNIK UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BANKOWOSCI INTERNETOWEJ KIRI. BS W POWIATOWYM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LUBACZOWIE Szanowni Państwo. Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowy system bankowości internetowej Powiatowego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile Marzec 2014 Spis treści Wstęp... 3 Uruchomienie systemu... 4 Rachunki... 6 Szczegóły rachunku... 8 Historia operacji... 9 Przelewy... 12 Nowy

Bardziej szczegółowo

SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA. Instrukcja użytkownika

SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA. Instrukcja użytkownika SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA Instrukcja użytkownika ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ WWW.TUEUROPA.PL WWW.TUEUROPA.PL Serwis Internetowy Grupy Europa został stworzony z myślą o naszych Klientach, aby umożliwiać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A.

Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A. Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A. www.polcolorit.com.pl Spis treści: 1. Wstęp... 2 2. Logowanie... 3 3. Układ B2B... 5 4. Składanie zamówień... 9 5. Zarządzanie użytkownikami... 13 1. Wstęp

Bardziej szczegółowo

Internetowa obsługa rachunku

Internetowa obsługa rachunku Internetowa obsługa rachunku w Banku Spółdzielczym w Andrespolu (Instrukcja Użytkownika) http://www.bs-andrespol.pl https://online.bs-andrespol.pl SPIS TREŚCI: Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania

Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania 1. Co to jest karta MasterCard NFC? Karta MasterCard NFC (SGB MasterCard Debit NFC) jest debetową, zbliżeniową kartą płatniczą instalowaną na karcie

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa. Visa Classic. Przewodnik użytkownika

Karta kredytowa. Visa Classic. Przewodnik użytkownika Karta kredytowa Visa Classic Przewodnik użytkownika 1. Aktywacja karty 2. Korzystanie z karty Serdecznie witamy w gronie posiadaczy karty kredytowej Visa Classic eurobanku Aby móc przekonać się o wszystkich

Bardziej szczegółowo

BANK SPÓŁDZIELCZY w Słupcy Interfejs Mobilny Internet Bankingu (instrukcja użytkownika) Wersja 005 http://www.bs.slupca.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Słupcy Interfejs Mobilny Internet Bankingu (instrukcja użytkownika) Wersja 005 http://www.bs.slupca.pl BANK SPÓŁDZIELCZY w Słupcy Interfejs Mobilny Internet Bankingu (instrukcja użytkownika) Wersja 005 http://www.bs.slupca.pl SPIS TREŚCI 1. Wprowadzenie...2 2. Bezpieczeństwo...3 3. Konfiguracja...4 4. Logowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI I AKTYWACJI KB TOKENA

INSTRUKCJA INSTALACJI I AKTYWACJI KB TOKENA INSTRUKCJA INSTALACJI I AKTYWACJI KB TOKENA Co to jest KB token i token sprzętowy? KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, umożliwiającą generowanie haseł jednorazowych.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO 1 SPIS TREŚCI 1. LOGOWANIE str 3 2. PRZEGLĄDANIE PRODUKTÓW W SKLEPIE str 4 3. KARTA PRODUKTU str 5 4. KOSZYK str 6 5. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA str 7 6. ZAPISANIE E-OFERTY

Bardziej szczegółowo

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile 1. Na jakich systemach działa aplikacja Getin Mobile? W celu aktywnego korzystania z funkcjonalności aplikacji Getin Mobile należy posiadać telefon komórkowy

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii sprawdzenie identyfikatora użytkownika - URID

Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii sprawdzenie identyfikatora użytkownika - URID Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii sprawdzenie identyfikatora użytkownika - URID UWAGA Instrukcja jest przeznaczona dla użytkowników, którzy posiadali aktywne konta w Krajowym Rejestrze Uprawnień,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet

Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet 1. Pierwsze logowanie do BZWBK24 internet Pierwsze logowanie (a także logowanie po wydaniu w Oddziale nowego PIN-u do usługi) przebiega następująco: Krok

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Zacznij przyjmować płatności kartą z payleven

Instrukcja. Zacznij przyjmować płatności kartą z payleven Instrukcja Zacznij przyjmować płatności kartą z payleven Terminal płatniczy Chip & PIN Góra Czytnik paska magnetycznego Przód Połączenie Bluetooth Bateria Przycisk 0 (do parowania) Anuluj Wstecz Potwierdzenie

Bardziej szczegółowo

MOJA FIRMA PLUS. bankowość elektroniczna dla małych i średnich firm

MOJA FIRMA PLUS. bankowość elektroniczna dla małych i średnich firm MOJA FIRMA PLUS bankowość elektroniczna dla małych i średnich firm Co to jest pakiet Moja Firma Plus? Usługa bankowości elektronicznej MOJA FIRMA PLUS umożliwia łatwy i szybki dostęp do rachunków za pomocą

Bardziej szczegółowo

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika Grundfos Extranet Instrukcja użytkownika Wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet Kilka słów na temat 2 Niniejsza instrukcja stanowi wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet. Grundfos Extranet jest ciągle

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji mobilnej. BiletKom

Instrukcja obsługi aplikacji mobilnej. BiletKom Instrukcja obsługi aplikacji mobilnej BiletKom BiletKom Spis treści 1. Pierwsze użycie aplikacji rejestracja użytkownika... 2 2. Logowanie... 3 3. Wybór trasy... 4 4. Rezerwacja miejsc... 8 5. Zakup biletu...10

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DLA KLIENTA

PRZEWODNIK DLA KLIENTA PRZEWODNIK DLA KLIENTA Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Instalacja oprogramowania Java... 3 2.1. Instalacja w systemie operacyjnym... 3 2.2. Pierwsze uruchomienie aplikacji... 4 3. Logowanie do systemu I-Bank,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunku e-kantor

Przewodnik po rachunku e-kantor Przewodnik po rachunku e-kantor Bankowość elektroniczna Przejdź do meritum 2 Przewodnik po rachunku e-kantor Bankowość elektroniczna Aktualizacja: 20 maja 2014 Spis treści I. Otwarcie rachunku e-kantor

Bardziej szczegółowo

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika 2012-01-30 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 2. Przesyłanie wyciągów pocztą elektroniczną... 3 3. Przeglądanie wyciągów w Repozytorium... 3 3.1. Wymagania techniczne...

Bardziej szczegółowo

MobiPost. Dokumentacja użytkownika. Poczta Polska Aplikacja Mobilna. wersja 4.13.0.3

MobiPost. Dokumentacja użytkownika. Poczta Polska Aplikacja Mobilna. wersja 4.13.0.3 MobiPost Poczta Polska Aplikacja Mobilna wersja 4.13.0.3 Dokumentacja użytkownika Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Znajdź placówkę... 5 2.1. Tryby wyszukiwania punktów pocztowych... 6 2.2. Korzystanie

Bardziej szczegółowo

PIERWSZE KROKI Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ I MOBILNĄ

PIERWSZE KROKI Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ I MOBILNĄ PIERWSZE KROKI Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ I MOBILNĄ INFORMACJE, JAKIE ZNAJDZIESZ W TEJ BROSZURZE 3 BZWBK24 internet 4 Pierwsze kroki logowanie 6 Przelew złotowy na rachunek obcy 8 Definiowanie listy odbiorców

Bardziej szczegółowo

Mercedes-Benz WebParts

Mercedes-Benz WebParts Mercedes-Benz WebParts Informator dla Klientów Mercedes-Benz WebParts, został gruntownie przebudowany, ten materiał zawiera krótki przegląd podstawowych funkcjonalności dla wersji 4.0 Ekran startowy Po

Bardziej szczegółowo

Zdalny dostęp. do Funduszy Arka. przewodnik po zmianach. www.arka.pl 061 885 19 19

Zdalny dostęp. do Funduszy Arka. przewodnik po zmianach. www.arka.pl 061 885 19 19 Zdalny dostęp do Funduszy Arka www.arka.pl 061 885 19 19 przewodnik po zmianach Spis treści Zlecenia, jakie możesz składać przez Internet lub telefon............................................ 3 Twój

Bardziej szczegółowo

FAQ FM. - wyszukując numer z wyszukiwarki wybierz Opcja ta przyda Ci się, jeśli chcesz dokonać zmiany na jednym bądź kilku numerach.

FAQ FM. - wyszukując numer z wyszukiwarki wybierz Opcja ta przyda Ci się, jeśli chcesz dokonać zmiany na jednym bądź kilku numerach. 1. Jak wyszukać konta i numery telefonów?. Aby znaleźć konto lub konkretny numer telefonu można użyć wyszukiwarki, która znajduje się w lewej części aplikacji. Dostępne kryteria wyszukiwania to: numer

Bardziej szczegółowo

Aplikacja kliencka na Tablety z systemem Android. Instrukcja instalacji

Aplikacja kliencka na Tablety z systemem Android. Instrukcja instalacji Aplikacja kliencka na Tablety z systemem Android Instrukcja instalacji Wymagania techniczne Do poprawnego działania aplikacji esesja wymagane jest urządzenie typu Tablet o następujących parametrach: System

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja techniczna Ekobilet POS

Dokumentacja techniczna Ekobilet POS Praca z drukarką fiskalną: 1. Do pracy konieczny jest komputer z systemem Windows XP/ Vista/ 7 oraz z dostępem do internetu. 2. Należy pobrać aplikację, które jest dostępna pod adresem: http://ekobilet.pl/ekobiletpos.zip

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo