BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS"

Transkrypt

1 BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS wiedza i doświadczenie Audyty wewnętrzne, w tym jednostek samorządu terytorialnego Audyty projektów współfinansowanych ze środków UE Ochrona danych osobowych Bezpieczeństwo informacji Doradztwo Dane firmy EAGLE AUDITORS EDG: NIP: Regon: Adres siedziby: ul. Mehoffera 68c lok.14, Warszawa Web: e mail: Tel.: , Fax: (22)

2

3 Warszawa, Szanowni Państwo, mając na względzie obowiązki Kierownika jednostki budżetowej określone przez ustawodawcę w: Ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Art.274), Komunikacie Nr 23 Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2009 w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych oraz Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy EAGLE AUDITORS, która od 2008 roku świadczy min. usługi w zakresie audytu wewnętrznego, w tym usługi dla jednostek samorządu terytorialnego. Świadczona przez EAGLE AUDITORS usługa prowadzenia audytu wewnętrznego to profesjonalna działalność, której zasadniczym celem jest wspieranie Kierownika Jednostki w realizacji celów i zadań przez ocenę kontroli zarządczej oraz czynności doradcze, w sposób aktywny, niezależny, profesjonalny i obiektywny, przynoszący wartość dodaną przez ujawnianie braków i słabości oraz przez wskazywanie sposobów podniesienia jakości i wydajności pracy. Proponowana przez nasz zespół metodyka pracy oraz profesjonalizm wraz z partnerskim traktowaniem przedstawicieli Jednostek Audytowanych był każdorazowo doceniany przez naszych Zleceniodawców i potwierdzany referencjami oraz bardzo dobrymi opiniami na temat współpracy. Nasi Klienci dla których zrealizowaliśmy już blisko 70 zadań audytowych, z czego ponad 30 zadań audytu wewnętrznego w jednostkach samorządu terytorialnego doceniają jakość, uczciwość i rzetelność obsługi powierzonych nam zleceń, czego dowodzi kontynuowana, wieloletnia współpraca z poszczególnymi Jednostkami. Wychodząc naprzeciw sygnalizowanym przez naszych Klientów potrzebom, doradzamy również w zakresie wdrożenia: wymagań Ustawy z dnia roku o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych, wymagań normy PN ISO/IEC 27001:2007 bezpieczeństwa informacji, której konieczność wdrożenia w instytucjach realizujących zadania publiczne wynika min. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do współpracy. Z poważaniem, Właściciel EAGLE AUDITORS

4 Świadczone usługi Bliskie i trwałe relacje z Klientami mają dla nas znaczenie zasadnicze. Każdy z naszych Klientów jest ważny i wyjątkowy, dlatego każdemu z nich oferujemy kompleksowe usługi, działając według jednolitych, międzynarodowych standardów i metodologii, dostarczając najwyższej jakości porad, opinii i ekspertyz. Nasz sukces jest zasługą komplementarnego zespołu naszych specjalistów o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym i cechach osobowościowych. Ponieważ jesteśmy przekonani, że usługi o wyjątkowej jakości mogą zapewnić Klientom tylko wyjątkowi pracownicy, wraz z naszym Partnerem Zarządzającym audytorem MF 835/2004 z wieloletnim doświadczeniem p. Marcinem Wójtowiczem dokładamy wszelkich starań, żeby właśnie takich ludzi nie zabrakło w naszej firmie. Zatrudniamy specjalistów posiadających wieloletnie, praktyczne doświadczenie w zakresie: 1. doradztwa oraz wdrażania wymagań Ustawy z dnia roku o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych, 2. doradztwa oraz wdrażania wymagań normy PN ISO/IEC 27001:2007 bezpieczeństwa informacji, której konieczność wdrożenia w instytucjach realizujących zadania publiczne wynika min. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych; 3. prowadzenia audytów: 1) wewnętrznych, w tym przede wszystkim jednostek samorządu terytorialnego, 2) projektów finansowanych ze środków UE, 3) informatycznych, 4) finansowych, 5) wdrożenia normy PN EN ISO 9001: 2001, 6) procedur, 4. wdrażania polityki rachunkowości, 5. optymalizacji procesów biznesowych w organizacji, 6. pozyskiwania środków UE dla wsparcia realizacji projektów inwestycyjnych i szkoleniowych. Realizujemy projekty na terenie Warszawy oraz wszędzie tam, gdzie pokierują nas Zleceniodawcy. Obsługujemy przedsiębiorstwa prywatne oraz jednostki sektora finansów publicznych.

5 Opinie o współpracy z EAGLE AUDITORS Firma EAGLE AUDITORS od roku 2012 przeprowadza w Urzędzie Miasta i Gminy Góra Kalwaria zadania audytowe. Powierzone zadania wykonuje zgodnie ze standardami audytu, rzetelnie i terminowo. Polecam firmę EAGLE AUDITORS jako odpowiedzialnego i profesjonalnego partnera. Góra Kalwaria, Beata Kisiel, Sekretarz - Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Tel.: (22) wew. 104 W latach 2013 audyt wewnętrzny w Powiecie Bielskim prowadzony był przez Pana Marcina Wójtowicza, Audytora MF 835/2004, na podstawie kolejnych umów zawieranych z Konsorcjum EAGLE AUDITORS z siedzibą w Warszawie. Dotychczas współpraca z Panem Marcinem Wójtowiczem w zakresie prowadzenia audytu wewnętrznego układała się bardzo dobrze. Pan Wójtowicz zna bardzo dobrze zasady funkcjonowania samorządu powiatowego, strukturę organizacyjną starostwa oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Bielskiego, ich zadania i specyfikę, dlatego też powierzyliśmy kontynuowanie prowadzenia audytu wewnętrznego w Powiecie Bielskim w 2014 roku. Bielsk Podlaski, Ryszard Anusiewicz, Sekretarz Powiatu - Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Tel.: (85) Mając na względzie dwuletnią wzorową współpracę rekomenduję firmę EAGLE AUDITORS do realizacji zadań audytowych w jednostkach samorządowych. Janów Lubelski, Bożena Czajkowska, Sekretarz Urząd Miejski w Janowie Lubelskim, Tel.: (15) , Z pełnym przekonaniem mogę polecić zespół EAGLE AUDITORS reprezentowany przez Państwa Katarzynę i Marcina Wójtowiczów, jako rzetelnego wykonawcę audytów zewnętrznych projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Zlecone przez nas zadania zostały wykonane z najwyższą starannością oraz dbałością o dobry kontakt z przedstawicielami Fundacji. Warszawa, Dominik Jagiełło, Prezes Zarządu Fundacja Hereditas, ul. Marszałkowska 58 lokal 24, Warszawa, Tel.:

6 Niniejszym zaświadczam, iż firma EAGLE AUDITORS Katarzyna Wójtowicz świadczyła usługę prowadzenia audytu wewnętrznego w Gminie Leżajsk w roku Realizacja prac audytorskich została przeprowadzona w sposób profesjonalny i zgodnie z obowiązującymi standardami. Zaproponowana i wykorzystana przez firmę EAGLE AUDITORS metodyka prowadzenia prac przyczyniła się do sprawnej realizacji planu audytu przy minimalnym obciążeniu pracowników naszej jednostki. Czynności audytowe zostały wykonane przez zespół audytowy w składzie: Katarzyna Wójtowicz Koordynator audytu, Marcin Wójtowicz Audytor, terminowo i z należytą starannością. Dotychczasowa, pozytywnie oceniana współpraca z firmą EAGLE AUDITORS pozwala nam zarekomendować Katarzynę Wójtowicz jako rzetelnego i wiarygodnego partnera w prowadzeniu usług audytorskich. Leżajsk, Krzysztof Sobejko, Wójt Gminy Urząd Gminy Leżajsk, Tel.: (17) Współpraca z Panią Katarzyną Wójtowicz i Panem Marcinem Wójtowiczem przebiegała bez zarzutu. Potwierdzam zaangażowanie i profesjonalizm zespołu audytowego EAGLE AUDITORS oraz terminowość realizacji zadań określonych w umowie na lata 2012 i Czynności realizowane w Powiecie hajnowskim przebiegły sprawnie i bez zakłóceń dla funkcjonowania jednostki a wydane rekomendacje zostały przyjęte do realizacji. Hajnówka, Maria Owerczuk, Sekretarz - Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Tel.: (85) Konsorcjum EAGLE AUDITORS od roku realizuje usługę audytu wewnętrznego w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej. W ramach podpisanej umowy Pan Marcin Wójtowicz audytor wewnętrzny nr MF 835/2004 zrealizował następujące czynności: 1. analiza ryzyka do planu rocznego audytu, 2. opracowanie planu audytu wewnętrznego, 3. opracowanie programu realizacji zadania planowego w Urzędzie Miejskim zgodnie z zatwierdzonym rocznym planem audytu, 4. przeprowadzenie zaplanowanego audytu wewnętrznego zgodnie z przepisami ustawy i według standardów określonych przez Ministra Finansów, 5. sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego audytu, wydanie obiektywnej oceny oraz zaleceń, 6. prowadzenie akt stałych i bieżących audytu w siedzibie jednostki. Podczas wykonywania czynności wynikających z zawartej umowy Pan Marcin Wójtowicz wykazał się znajomością procesów kształtujących ład organizacyjny naszej jednostki, procesów zarzadzania ryzykiem i kontroli. Potrafił zidentyfikować słabe ogniwa w działalności jednostki, ocenić jakość i efektywność działań, wskazać obszary, w których należy poprawić przepływ informacji, zidentyfikować potencjalne elementy ryzyka oraz zaproponować ich zminimalizowanie. Mając na względzie dotychczasową współpracę możemy polecić Konsorcjum EAGLE AUDITORS potencjalnym zamawiającym do realizacji zadań w obszarze audytu wewnętrznego. Dąbrowa Białostocka, Ewa Czarniecka, Skarbnik Gminy Gmina Dąbrowa Białostocka, Tel.: (85)

7 Zrealizowane projekty Audyt i doradztwo w ramach projektów zagranicznych. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 S&T Services Polska Sp. z o.o. Usługa Audit Expert dla Ministerstwa Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Republiki Turcji/Ankara Projekt UE/ Projekt finansowany przez komisję Europejską ALTUN/SDBM/TR /FWC/031 dot.: przygotowania Ministerstwa Rolnictwa Turcji do wdrożenia wymaganych prawem procedur systemu zarządzania i kontroli w ramach programu IPARD oraz późniejszej akredytacji przez komisję Europejską, w tym: 1. przygotowanie Departamentu Kontroli Wewnętrznej do pełnienia funkcji jednostki zarządzającej programem IPARD w Turcji poprzez przygotowanie pakietu procedur do akredytacji /Procedury: Monitoringu, Raportowania, Ewaluacji, Bezpieczeństwa Informacji, Promocji Programu IPARD, Procedura Główna oraz Procedura informowania o zmianach w legislacji; 2. przygotowanie do wdrożenia skutecznego systemu zarządzania i kontroli; 3. przeprowadzenie cyklu szkoleń dla wszystkich pracowników Departamentu z zakresu przygotowanych procedur; 4. przeprowadzenie próbnego audytu akredytacyjnego W tym: X.2008 I.2009 czynności prowadzone w Minist. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Republiki Turcji Audyty wewnętrzne realizowane w jednostkach administracji publicznej jako audytor wewnętrzny i audytor usługodawca. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych (1 audyt planowy oraz 1 zadanie sprawdzające) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach Umowa na obsługę w roku. Realizacja 6 zadań audytowych (3 audyty planowe oraz 3 zadania sprawdzające). 3 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (centrala) Departament Audytu/ Sekcja Audytu Systemów Informatycznych Audyt wewnętrzny i koordynacja audytów w organizacji sektora finansów publicznych zatrudniającej ponad pracowników. Nagroda za koordynację audytów akredytacyjnych przyznana przez Prezesa ARiMR - uzyskanie akredytacji przez ARiMR. Realizacja 14 zadań audytowych

8 Audyty wewnętrzne zrealizowane w jednostkach samorządu terytorialnego jako audytor usługodawca. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 Gmina Góra Kalwaria 2 Powiat Bielsk Podlaski 3 Gmina Janów Lubelski 4 Gmina Góra Kalwaria 5 Gmina Leżajsk 6 Powiat Bielsk Podlaski 7 Gmina Janów Lubelski 8 Powiat Hajnówka 9 Gmina Szczerców 10 Gmina Janów Lubelski 11 Powiat Bielsk Podlaski 12 Gmina Góra Kalwaria 13 Powiat Hajnówka 14 Gmina Dąbrowa Białostocka 15 Gmina Leżajsk 16 Gmina Grębocice 17 Gmina Dąbrowa Białostocka Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego

9 18 Gmina Leżajsk 19 Gmina Kruszwica 20 Powiat Tarnobrzeg 21 Powiat Zgorzelecki 22 Powiat Brodnica 23 Gmina Strumień 24 Powiat Bielsk Podlaski 25 Powiat Tarnobrzeg Umowa na obsługę w roku. Realizacja 2 zadań audytowych. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 2 zadań audytowych. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2010 roku. Realizacja 1 zadania audytowego Audyty projektów współfinansowanych ze środków UE. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi Fundacja Hereditas w Warszawie Fundacja Hereditas w Warszawie Fundacja Hereditas w Warszawie Urząd Miasta Bolesławiec MAN, ul. Diesla 1, Niepołomice Urząd Miasta Bolesławiec Gmina Miejska Kamienna Góra Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo III. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo II. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt: Zaprojektowanie i budowa Regionalnego Centrum Rekreacyjnego w Bolesławcu Krytej Pływalni Sportowo Rekreacyjnej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu: 20,3 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Wyjść mocniejszym z kryzysu szkolenia to najlepsza inwestycja współfinansowany ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu 1,5 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Centrum Kulturalno Edukacyjne w Bolesławcu I etap Budowa Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki współfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wartość projektu 3,8 mln euro. Audyt zewnętrzny. Projekt: Budowa układu komunikacyjnego Starego Miasta w Kamiennej Górze etap II w ramach RPO WD na lata

10 Wartość projektu 5,9 mln zł Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach Starostwo Powiatowe w Trzebnicy Urząd Gminy Gromadka Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach AGROTEC Polska Sp. z o.o. AGROTEC Polska Sp. z o.o. Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 751 na odcinku Nowa Słupia Ostrowiec Świętokrzyski wraz z obwodnicą miejscowości Nowa Słupia w ramach RPO WS na lata Wartość projektu 80,1 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy pawilon dla Oddziału Rehabilitacji zlokalizowanego przy ul. Prusickiej 53/55 w Trzebnicy nr projektu WND RPDS /08 w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu 11,2 mln zł Audyt zewnętrzny. Projekt:,,Sieć wodociągowa z przyłączami i sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami: Motyle, Pasternik Nowa Kuźnia, gmina Gromadka (budowa sieci wodociągowej Pasternik Nowa Kuźnia wraz z siecią kanalizacji Nowa Kuźnia z przesyłem do oczyszczalni w Gromadce)" w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu 9,1 mln Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 751 na odcinku Nowa Słupia Ostrowiec Świętokrzyski wraz z obwodnicą miejscowości Nowa Słupia w ramach RPO WS na lata Wartość projektu 80,1 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt współfinansowany ze środków UE Program EQUAL nr projektu A0345. Wartość projektu 14,250 mln pln. W ramach zadania przeprowadzono audyt w siedzibie Administratora Projektu oraz 4 Partnerów. Audyt zewnętrzny. Projekt współfinansowany ze środków UE Program EQUAL nr EQ/030/A/d2/2006 Wartość projektu 7,5 mln pln. W ramach zadania przeprowadzono audyt w siedzibie Administratora Projektu Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości oraz 12 Partnerstwach Audyty zewnętrzne i doradztwo. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania 1 TAKOVA Sp. z o.o. 2 Teatr Wielki Opera Narodowa 3 Gmina Modliborzyce 4 5 Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z.o.o. w Warszawie Mazowiecki Regionalny Fundusz Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach PROW w ramach działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Wartość projektu 400 tys. pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Audyt zewnętrzny. 1. Audyt realizacji warunków umowy Op 107/2013 z dnia na wykonanie dla TW ON systemu do rezerwacji i sprzedaży elektronicznej biletów wraz z obsługą płatności online. 2. Audyt realizacji warunków umowy Op 161/2013 z dnia Usługa doradcza. Opracowanie rozwiązań systemowych dla poprawnego sporządzania przez pracowników Gminy sprawozdań Rb PDP z wykonania dochodów podatkowych. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych. Szkolenie dla pracowników. Zgłoszenie zbiorów danych osobowych do GIODO. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych Rok realizacji usługi

11 Pożyczkowy Sp. z.o.o. w Warszawie Molęda Building Group Urząd Gminy Oleśnica DALIA Jolanta Śliwka Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu Zakład Automatyki i Telekomunikacji Sp. z o.o. Gdynia E.T.J. Nieruchomości w Warszawie Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie oraz zapisami umowy w ramach projektu PO KL Twoja firma krok po kroku. Wartość projektu 2,6 mln zł. Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach RPO dla województwa świętokrzyskiego na lata w ramach działania 1.1. Wartość projektu 1,4 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach PROW w ramach działania Wartość projektu 5,6 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach RPO dla województwa mazowieckiego na lata w ramach działania 5.1. Wartość projektu 1,1 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Opracowanie procedur zarządzania i kontroli w ramach projektu PO KL TEKLA PLUS. Wartość projektu 2 mln zł. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych oraz zapisami umowy w ramach projektu PO KL TEKLA PLUS. Wartość projektu 2 mln zł. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych, konsultacje Zewnętrzny audyt księgowy Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych, szkolenie dla pracowników firmy Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych. Przeprowadzenie szkolenia

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2014 rok

Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2014 rok NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI Departament Strategii Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2014 rok Załącznik do uchwały Kolegium Najwyższej Izby Kontroli z dnia 11 grudnia 2013 r. WARSZAWA GRUDZIEŃ 2013 Spis

Bardziej szczegółowo

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa 31 marca 2015 Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Spis treści List Prezesa Zarządu spółki Deloitte Polska Sp. z o.o. będącej

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2015 rok

Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2015 rok NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI Departament Strategii Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2015 rok Załącznik do uchwały Kolegium Najwyższej Izby Kontroli z dnia 29 października 2014 r. Warszawa październik

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA ZA 2013 ROK

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA ZA 2013 ROK SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA ZA 213 ROK Warszawa, czerwiec 214 2 Spis treści I. Podstawy prawne działalności Funduszu 7 II. Ogólne informacje o Funduszu 8 II.1. Struktura organizacyjna

Bardziej szczegółowo

Słowo wstępne... 2. Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem, Prezydentem Miasta Kalisza...

Słowo wstępne... 2. Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem, Prezydentem Miasta Kalisza... BIULETYN Nr 3 (12)/2014 KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO SPIS TREŚCI Słowo wstępne... 2 Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem,

Bardziej szczegółowo

AUDYT WEWNĘTRZNY W SYSTEMIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ

AUDYT WEWNĘTRZNY W SYSTEMIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ Nr ewid. 26/2012/P11022/ KBF KBF-4101-09-00/2011 Informacja o wynikach kontroli AUDYT WEWNĘTRZNY W SYSTEMIE KONTROLI ZARZĄDCZEJ MARZEC 2 01 1 MISJĄ Najwyższej Izby Kontroli jest dbałość o gospodarność

Bardziej szczegółowo

PROCES EWALUACJI POLITYKI SPÓJNOŚCI W POLSCE

PROCES EWALUACJI POLITYKI SPÓJNOŚCI W POLSCE PROCES EWALUACJI POLITYKI SPÓJNOŚCI W POLSCE 2004-2014 Warszawa, 2014 UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO 1 Z_47.indd 1 17-10-2014 14:23:57 Proces ewaluacji Polityki Spójności w Polsce

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie Spis treści Wykaz skrótów BEMIP BNetzA CEE EBI EBOiR EEPR ENTSOG ERGEG GC GIPL GIE GRI GRIP IRiESP LNG NC CAM OSD OSM OSP OTC PCI POIG POIiŚ SGT SWI TEN-E TGE TPA UE URE Baltic Energy Market Interconnection

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Europejski Fundusz Społeczny Europejsk

Europejski Fundusz Społeczny Europejsk w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w latach 2004 2006 undusz Społeczny i Fundusz Spo pejski Fundusz Społeczny i Fundu pejski Fundusz Społeczny pejsk łeczny i Fundusz Społeczny Eu usz Społeczny

Bardziej szczegółowo

PROGRAM RZĄDOWY DLA TERENÓW POPRZEMYSŁOWYCH

PROGRAM RZĄDOWY DLA TERENÓW POPRZEMYSŁOWYCH MINISTERSTWO ŚRODOWISKA PROGRAM RZĄDOWY DLA TERENÓW POPRZEMYSŁOWYCH Przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 27 kwietnia 2004 r. Warszawa, 27 kwietnia 2004 r. SPIS TREŚCI 1. PRZEDMIOT, CELE I UZASADNIENIE

Bardziej szczegółowo

Zasady kontroli w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 2013

Zasady kontroli w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 2013 Zasady kontroli w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 2013 (zatwierdzam) Warszawa, grudzień 2013 Data wejścia w życie: 1 stycznia 2014 r. SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 4 2. PODSTAWY PRAWNE... 4

Bardziej szczegółowo

Dostępdoinformacji. Programów Operacyjnych. w ramach16regionalnych. systemy wyboru projektów. orazsystemywyboruprojektów

Dostępdoinformacji. Programów Operacyjnych. w ramach16regionalnych. systemy wyboru projektów. orazsystemywyboruprojektów Dostępdoinformacji orazsystemywyboruprojektów systemy wyboru projektów w ramach16regionalnych w Programów Regionalnych Operacyjnych Programów Operacyjnych Pracazbiorowapodredakcją: MałgorzatyBrennek Marzec2009

Bardziej szczegółowo

Fundusze Unijne jako źródło finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach

Fundusze Unijne jako źródło finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach Katarzyna Kornet Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Fundusze Unijne jako źródło finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach Wprowadzenie Głównym celem niniejszego artykułu jest przedstawienie problematyki

Bardziej szczegółowo

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO ZINTEGROWANY RAPORT ROCZNY Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa tel.: 22 220 18 00, faks: 22 220 16 06 2014 www.gaz-system.pl INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

Projekt wytycznych do strategii realizacji zasady partnerstwa w perspektywie finansowej 2014-2020

Projekt wytycznych do strategii realizacji zasady partnerstwa w perspektywie finansowej 2014-2020 Strona1 Projekt wytycznych do strategii realizacji zasady partnerstwa w perspektywie finansowej 2014-2020 Warszawa, 14 października 2013 Przygotowany dla Departamentu Zarządzania EFS Ministerstwo Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Certyfikat Bezpieczeństwa Związku Powiatów Polskich

Certyfikat Bezpieczeństwa Związku Powiatów Polskich Certyfikat Bezpieczeństwa Związku Powiatów Polskich Strona O NAS 3 AUDIT CERTYFIKUJĄCY 6 AUDIT WERYFIKACYJNY 10 ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFORMAJI 11 POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI 12 INSTRUKCJA

Bardziej szczegółowo

Profil firmy. We do it practically. www.rewit.com.pl

Profil firmy. We do it practically. www.rewit.com.pl Profil firmy www.rewit.com.pl SPIS treści FIRMA RANKING I NASZA POZYCJA KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PODEJŚCIE procesowe do problemu Usługi optymalizacyjne Usługi KSIĘGOWE I PODATKOWE KOMUNIKACJA I DOŚWIADCZENIE

Bardziej szczegółowo

N A J W Y Ż S Z A I Z B A K O N T R O L I

N A J W Y Ż S Z A I Z B A K O N T R O L I N A J W Y Ż S Z A I Z B A K O N T R O L I DELEGATURA W BIAŁYMSTOKU Nr ewid.: 156/2010/P09124/LBI LBI-410-028-00/2009 warmińsko-mazurskie podlaskie świętokrzyskie lubelskie podkarpackie Informacja o wynikach

Bardziej szczegółowo

URZĘDU MIASTA RYBNIKA

URZĘDU MIASTA RYBNIKA STRONA/ STRON 1 / 35 KSIĘGA Przyjął : Zatwierdził : Pełnomocnik ds. Jakości Prezydent Miasta 12.03.2015... 13.03.2015... Data Podpis Data Podpis STRONA/ STRON 2 / 35 SPIS TREŚCI : 1. Przedmiot, zakres

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie Nr 118/11

Zarządzenie Nr 118/11 Zarządzenie Nr 118/11 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 27 stycznia 2011 roku w sprawie nadania Regulaminu organizacyjnego Urzędowi Miasta Płocka Na podstawie art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY SZKOLENIOWE W RAMACH MODUŁU PRZETRWANIE

MATERIAŁY SZKOLENIOWE W RAMACH MODUŁU PRZETRWANIE MATERIAŁY SZKOLENIOWE W RAMACH MODUŁU PRZETRWANIE Człowiek najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Publikacja dystrybuowana

Bardziej szczegółowo

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą 2011 Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą informator dla nowopowstałych firm Spis treści 1. Ws t ę p...1 1.1 O Polsk iej Ag e n c j i Ro z w o j u Pr zedsiębiorczości...1 1.2 Co to jest s t a r t u p...2

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ORGANIZACYJNY GŁÓWNEGO INSPEKTORATU OCHRONY ŚRODOWISKA

REGULAMIN ORGANIZACYJNY GŁÓWNEGO INSPEKTORATU OCHRONY ŚRODOWISKA 2 Załącznik do zarządzenia nr 3 Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Głównemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska z dnia 26 listopada 2014 r. REGULAMIN ORGANIZACYJNY

Bardziej szczegółowo

S t r o n a 1. Spis treści I. Wstęp... 2 II. Źródła standardu, zasady nadrzędne oraz cele opracowania... 3

S t r o n a 1. Spis treści I. Wstęp... 2 II. Źródła standardu, zasady nadrzędne oraz cele opracowania... 3 Strona 0 S t r o n a 1 Spis treści I. Wstęp... 2 II. Źródła standardu, zasady nadrzędne oraz cele opracowania... 3 II.1. I. Zasada przejrzystości...4 II.2. III. Zasada partycypacji społecznej...5 II.3.

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020

SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020 MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY I ROZWOJU SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020 w zakresie I (dz.1.1 i ) i V osi priorytetowej (dz. 5.1) Warszawa, dnia 27

Bardziej szczegółowo

KSIĘGA SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

KSIĘGA SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ Strona 2 z 41 SPIS TREŚCI 1. PREZENTACJA URZĘDU................................... 4 2. KORZYSTANIE Z KSIĘGI SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ..... 8 3. ZAKRES SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ I WYŁĄCZENIA.....

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA WSCHODNIA 2014-2020

SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA WSCHODNIA 2014-2020 SZCZEGÓŁOWY OPIS OSI PRIORYTETOWYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA WSCHODNIA 2014-2020 Warszawa, 31 marca 2015 r. 2 Spis treści I. OGÓLNY OPIS PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA WSCHODNIA ORAZ GŁÓWNYCH WARUNKÓW

Bardziej szczegółowo

Nadzór Projektu. Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych

Nadzór Projektu. Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych Nadzór Projektu Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych Ekstrakt z dokumentu Podstawowe informacje o dokumencie: Autor: Kazimierz Frączkowski,

Bardziej szczegółowo