BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS"

Transkrypt

1 BIURO AUDYTU EAGLE AUDITORS wiedza i doświadczenie Audyty wewnętrzne, w tym jednostek samorządu terytorialnego Audyty projektów współfinansowanych ze środków UE Ochrona danych osobowych Bezpieczeństwo informacji Doradztwo Dane firmy EAGLE AUDITORS EDG: NIP: Regon: Adres siedziby: ul. Mehoffera 68c lok.14, Warszawa Web: e mail: Tel.: , Fax: (22)

2

3 Warszawa, Szanowni Państwo, mając na względzie obowiązki Kierownika jednostki budżetowej określone przez ustawodawcę w: Ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Art.274), Komunikacie Nr 23 Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2009 w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych oraz Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy EAGLE AUDITORS, która od 2008 roku świadczy min. usługi w zakresie audytu wewnętrznego, w tym usługi dla jednostek samorządu terytorialnego. Świadczona przez EAGLE AUDITORS usługa prowadzenia audytu wewnętrznego to profesjonalna działalność, której zasadniczym celem jest wspieranie Kierownika Jednostki w realizacji celów i zadań przez ocenę kontroli zarządczej oraz czynności doradcze, w sposób aktywny, niezależny, profesjonalny i obiektywny, przynoszący wartość dodaną przez ujawnianie braków i słabości oraz przez wskazywanie sposobów podniesienia jakości i wydajności pracy. Proponowana przez nasz zespół metodyka pracy oraz profesjonalizm wraz z partnerskim traktowaniem przedstawicieli Jednostek Audytowanych był każdorazowo doceniany przez naszych Zleceniodawców i potwierdzany referencjami oraz bardzo dobrymi opiniami na temat współpracy. Nasi Klienci dla których zrealizowaliśmy już blisko 70 zadań audytowych, z czego ponad 30 zadań audytu wewnętrznego w jednostkach samorządu terytorialnego doceniają jakość, uczciwość i rzetelność obsługi powierzonych nam zleceń, czego dowodzi kontynuowana, wieloletnia współpraca z poszczególnymi Jednostkami. Wychodząc naprzeciw sygnalizowanym przez naszych Klientów potrzebom, doradzamy również w zakresie wdrożenia: wymagań Ustawy z dnia roku o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych, wymagań normy PN ISO/IEC 27001:2007 bezpieczeństwa informacji, której konieczność wdrożenia w instytucjach realizujących zadania publiczne wynika min. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do współpracy. Z poważaniem, Właściciel EAGLE AUDITORS

4 Świadczone usługi Bliskie i trwałe relacje z Klientami mają dla nas znaczenie zasadnicze. Każdy z naszych Klientów jest ważny i wyjątkowy, dlatego każdemu z nich oferujemy kompleksowe usługi, działając według jednolitych, międzynarodowych standardów i metodologii, dostarczając najwyższej jakości porad, opinii i ekspertyz. Nasz sukces jest zasługą komplementarnego zespołu naszych specjalistów o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym i cechach osobowościowych. Ponieważ jesteśmy przekonani, że usługi o wyjątkowej jakości mogą zapewnić Klientom tylko wyjątkowi pracownicy, wraz z naszym Partnerem Zarządzającym audytorem MF 835/2004 z wieloletnim doświadczeniem p. Marcinem Wójtowiczem dokładamy wszelkich starań, żeby właśnie takich ludzi nie zabrakło w naszej firmie. Zatrudniamy specjalistów posiadających wieloletnie, praktyczne doświadczenie w zakresie: 1. doradztwa oraz wdrażania wymagań Ustawy z dnia roku o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych, 2. doradztwa oraz wdrażania wymagań normy PN ISO/IEC 27001:2007 bezpieczeństwa informacji, której konieczność wdrożenia w instytucjach realizujących zadania publiczne wynika min. z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych; 3. prowadzenia audytów: 1) wewnętrznych, w tym przede wszystkim jednostek samorządu terytorialnego, 2) projektów finansowanych ze środków UE, 3) informatycznych, 4) finansowych, 5) wdrożenia normy PN EN ISO 9001: 2001, 6) procedur, 4. wdrażania polityki rachunkowości, 5. optymalizacji procesów biznesowych w organizacji, 6. pozyskiwania środków UE dla wsparcia realizacji projektów inwestycyjnych i szkoleniowych. Realizujemy projekty na terenie Warszawy oraz wszędzie tam, gdzie pokierują nas Zleceniodawcy. Obsługujemy przedsiębiorstwa prywatne oraz jednostki sektora finansów publicznych.

5 Opinie o współpracy z EAGLE AUDITORS Firma EAGLE AUDITORS od roku 2012 przeprowadza w Urzędzie Miasta i Gminy Góra Kalwaria zadania audytowe. Powierzone zadania wykonuje zgodnie ze standardami audytu, rzetelnie i terminowo. Polecam firmę EAGLE AUDITORS jako odpowiedzialnego i profesjonalnego partnera. Góra Kalwaria, Beata Kisiel, Sekretarz - Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Tel.: (22) wew. 104 W latach 2013 audyt wewnętrzny w Powiecie Bielskim prowadzony był przez Pana Marcina Wójtowicza, Audytora MF 835/2004, na podstawie kolejnych umów zawieranych z Konsorcjum EAGLE AUDITORS z siedzibą w Warszawie. Dotychczas współpraca z Panem Marcinem Wójtowiczem w zakresie prowadzenia audytu wewnętrznego układała się bardzo dobrze. Pan Wójtowicz zna bardzo dobrze zasady funkcjonowania samorządu powiatowego, strukturę organizacyjną starostwa oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Bielskiego, ich zadania i specyfikę, dlatego też powierzyliśmy kontynuowanie prowadzenia audytu wewnętrznego w Powiecie Bielskim w 2014 roku. Bielsk Podlaski, Ryszard Anusiewicz, Sekretarz Powiatu - Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Tel.: (85) Mając na względzie dwuletnią wzorową współpracę rekomenduję firmę EAGLE AUDITORS do realizacji zadań audytowych w jednostkach samorządowych. Janów Lubelski, Bożena Czajkowska, Sekretarz Urząd Miejski w Janowie Lubelskim, Tel.: (15) , Z pełnym przekonaniem mogę polecić zespół EAGLE AUDITORS reprezentowany przez Państwa Katarzynę i Marcina Wójtowiczów, jako rzetelnego wykonawcę audytów zewnętrznych projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Zlecone przez nas zadania zostały wykonane z najwyższą starannością oraz dbałością o dobry kontakt z przedstawicielami Fundacji. Warszawa, Dominik Jagiełło, Prezes Zarządu Fundacja Hereditas, ul. Marszałkowska 58 lokal 24, Warszawa, Tel.:

6 Niniejszym zaświadczam, iż firma EAGLE AUDITORS Katarzyna Wójtowicz świadczyła usługę prowadzenia audytu wewnętrznego w Gminie Leżajsk w roku Realizacja prac audytorskich została przeprowadzona w sposób profesjonalny i zgodnie z obowiązującymi standardami. Zaproponowana i wykorzystana przez firmę EAGLE AUDITORS metodyka prowadzenia prac przyczyniła się do sprawnej realizacji planu audytu przy minimalnym obciążeniu pracowników naszej jednostki. Czynności audytowe zostały wykonane przez zespół audytowy w składzie: Katarzyna Wójtowicz Koordynator audytu, Marcin Wójtowicz Audytor, terminowo i z należytą starannością. Dotychczasowa, pozytywnie oceniana współpraca z firmą EAGLE AUDITORS pozwala nam zarekomendować Katarzynę Wójtowicz jako rzetelnego i wiarygodnego partnera w prowadzeniu usług audytorskich. Leżajsk, Krzysztof Sobejko, Wójt Gminy Urząd Gminy Leżajsk, Tel.: (17) Współpraca z Panią Katarzyną Wójtowicz i Panem Marcinem Wójtowiczem przebiegała bez zarzutu. Potwierdzam zaangażowanie i profesjonalizm zespołu audytowego EAGLE AUDITORS oraz terminowość realizacji zadań określonych w umowie na lata 2012 i Czynności realizowane w Powiecie hajnowskim przebiegły sprawnie i bez zakłóceń dla funkcjonowania jednostki a wydane rekomendacje zostały przyjęte do realizacji. Hajnówka, Maria Owerczuk, Sekretarz - Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Tel.: (85) Konsorcjum EAGLE AUDITORS od roku realizuje usługę audytu wewnętrznego w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej. W ramach podpisanej umowy Pan Marcin Wójtowicz audytor wewnętrzny nr MF 835/2004 zrealizował następujące czynności: 1. analiza ryzyka do planu rocznego audytu, 2. opracowanie planu audytu wewnętrznego, 3. opracowanie programu realizacji zadania planowego w Urzędzie Miejskim zgodnie z zatwierdzonym rocznym planem audytu, 4. przeprowadzenie zaplanowanego audytu wewnętrznego zgodnie z przepisami ustawy i według standardów określonych przez Ministra Finansów, 5. sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego audytu, wydanie obiektywnej oceny oraz zaleceń, 6. prowadzenie akt stałych i bieżących audytu w siedzibie jednostki. Podczas wykonywania czynności wynikających z zawartej umowy Pan Marcin Wójtowicz wykazał się znajomością procesów kształtujących ład organizacyjny naszej jednostki, procesów zarzadzania ryzykiem i kontroli. Potrafił zidentyfikować słabe ogniwa w działalności jednostki, ocenić jakość i efektywność działań, wskazać obszary, w których należy poprawić przepływ informacji, zidentyfikować potencjalne elementy ryzyka oraz zaproponować ich zminimalizowanie. Mając na względzie dotychczasową współpracę możemy polecić Konsorcjum EAGLE AUDITORS potencjalnym zamawiającym do realizacji zadań w obszarze audytu wewnętrznego. Dąbrowa Białostocka, Ewa Czarniecka, Skarbnik Gminy Gmina Dąbrowa Białostocka, Tel.: (85)

7 Zrealizowane projekty Audyt i doradztwo w ramach projektów zagranicznych. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 S&T Services Polska Sp. z o.o. Usługa Audit Expert dla Ministerstwa Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Republiki Turcji/Ankara Projekt UE/ Projekt finansowany przez komisję Europejską ALTUN/SDBM/TR /FWC/031 dot.: przygotowania Ministerstwa Rolnictwa Turcji do wdrożenia wymaganych prawem procedur systemu zarządzania i kontroli w ramach programu IPARD oraz późniejszej akredytacji przez komisję Europejską, w tym: 1. przygotowanie Departamentu Kontroli Wewnętrznej do pełnienia funkcji jednostki zarządzającej programem IPARD w Turcji poprzez przygotowanie pakietu procedur do akredytacji /Procedury: Monitoringu, Raportowania, Ewaluacji, Bezpieczeństwa Informacji, Promocji Programu IPARD, Procedura Główna oraz Procedura informowania o zmianach w legislacji; 2. przygotowanie do wdrożenia skutecznego systemu zarządzania i kontroli; 3. przeprowadzenie cyklu szkoleń dla wszystkich pracowników Departamentu z zakresu przygotowanych procedur; 4. przeprowadzenie próbnego audytu akredytacyjnego W tym: X.2008 I.2009 czynności prowadzone w Minist. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Republiki Turcji Audyty wewnętrzne realizowane w jednostkach administracji publicznej jako audytor wewnętrzny i audytor usługodawca. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych (1 audyt planowy oraz 1 zadanie sprawdzające) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach Umowa na obsługę w roku. Realizacja 6 zadań audytowych (3 audyty planowe oraz 3 zadania sprawdzające). 3 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (centrala) Departament Audytu/ Sekcja Audytu Systemów Informatycznych Audyt wewnętrzny i koordynacja audytów w organizacji sektora finansów publicznych zatrudniającej ponad pracowników. Nagroda za koordynację audytów akredytacyjnych przyznana przez Prezesa ARiMR - uzyskanie akredytacji przez ARiMR. Realizacja 14 zadań audytowych

8 Audyty wewnętrzne zrealizowane w jednostkach samorządu terytorialnego jako audytor usługodawca. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi 1 Gmina Góra Kalwaria 2 Powiat Bielsk Podlaski 3 Gmina Janów Lubelski 4 Gmina Góra Kalwaria 5 Gmina Leżajsk 6 Powiat Bielsk Podlaski 7 Gmina Janów Lubelski 8 Powiat Hajnówka 9 Gmina Szczerców 10 Gmina Janów Lubelski 11 Powiat Bielsk Podlaski 12 Gmina Góra Kalwaria 13 Powiat Hajnówka 14 Gmina Dąbrowa Białostocka 15 Gmina Leżajsk 16 Gmina Grębocice 17 Gmina Dąbrowa Białostocka Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2014 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (2 audyty planowe) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 2 zadań audytowych. (1 audyt planowy, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2013 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 3 zadań audytowych. (2 audyty planowe, 1 audyt sprawdzający) Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2012 roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego

9 18 Gmina Leżajsk 19 Gmina Kruszwica 20 Powiat Tarnobrzeg 21 Powiat Zgorzelecki 22 Powiat Brodnica 23 Gmina Strumień 24 Powiat Bielsk Podlaski 25 Powiat Tarnobrzeg Umowa na obsługę w roku. Realizacja 2 zadań audytowych. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 2 zadań audytowych. Umowa na obsługę w roku. Realizacja 1 zadania audytowego. Umowa na obsługę w 2010 roku. Realizacja 1 zadania audytowego Audyty projektów współfinansowanych ze środków UE. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania Rok realizacji usługi Fundacja Hereditas w Warszawie Fundacja Hereditas w Warszawie Fundacja Hereditas w Warszawie Urząd Miasta Bolesławiec MAN, ul. Diesla 1, Niepołomice Urząd Miasta Bolesławiec Gmina Miejska Kamienna Góra Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo III. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo II. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt Aedefico et conservo. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce współfinansowany ze środków EFS w ramach PO KL. Audyt zewnętrzny. Projekt: Zaprojektowanie i budowa Regionalnego Centrum Rekreacyjnego w Bolesławcu Krytej Pływalni Sportowo Rekreacyjnej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu: 20,3 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Wyjść mocniejszym z kryzysu szkolenia to najlepsza inwestycja współfinansowany ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu 1,5 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Centrum Kulturalno Edukacyjne w Bolesławcu I etap Budowa Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki współfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wartość projektu 3,8 mln euro. Audyt zewnętrzny. Projekt: Budowa układu komunikacyjnego Starego Miasta w Kamiennej Górze etap II w ramach RPO WD na lata

10 Wartość projektu 5,9 mln zł Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach Starostwo Powiatowe w Trzebnicy Urząd Gminy Gromadka Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach AGROTEC Polska Sp. z o.o. AGROTEC Polska Sp. z o.o. Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 751 na odcinku Nowa Słupia Ostrowiec Świętokrzyski wraz z obwodnicą miejscowości Nowa Słupia w ramach RPO WS na lata Wartość projektu 80,1 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy pawilon dla Oddziału Rehabilitacji zlokalizowanego przy ul. Prusickiej 53/55 w Trzebnicy nr projektu WND RPDS /08 w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu 11,2 mln zł Audyt zewnętrzny. Projekt:,,Sieć wodociągowa z przyłączami i sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami: Motyle, Pasternik Nowa Kuźnia, gmina Gromadka (budowa sieci wodociągowej Pasternik Nowa Kuźnia wraz z siecią kanalizacji Nowa Kuźnia z przesyłem do oczyszczalni w Gromadce)" w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata Wartość projektu 9,1 mln Audyt zewnętrzny. Projekt: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 751 na odcinku Nowa Słupia Ostrowiec Świętokrzyski wraz z obwodnicą miejscowości Nowa Słupia w ramach RPO WS na lata Wartość projektu 80,1 mln zł. Audyt zewnętrzny. Projekt współfinansowany ze środków UE Program EQUAL nr projektu A0345. Wartość projektu 14,250 mln pln. W ramach zadania przeprowadzono audyt w siedzibie Administratora Projektu oraz 4 Partnerów. Audyt zewnętrzny. Projekt współfinansowany ze środków UE Program EQUAL nr EQ/030/A/d2/2006 Wartość projektu 7,5 mln pln. W ramach zadania przeprowadzono audyt w siedzibie Administratora Projektu Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości oraz 12 Partnerstwach Audyty zewnętrzne i doradztwo. Lp. Zamawiający Zrealizowane zadania 1 TAKOVA Sp. z o.o. 2 Teatr Wielki Opera Narodowa 3 Gmina Modliborzyce 4 5 Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z.o.o. w Warszawie Mazowiecki Regionalny Fundusz Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach PROW w ramach działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Wartość projektu 400 tys. pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Audyt zewnętrzny. 1. Audyt realizacji warunków umowy Op 107/2013 z dnia na wykonanie dla TW ON systemu do rezerwacji i sprzedaży elektronicznej biletów wraz z obsługą płatności online. 2. Audyt realizacji warunków umowy Op 161/2013 z dnia Usługa doradcza. Opracowanie rozwiązań systemowych dla poprawnego sporządzania przez pracowników Gminy sprawozdań Rb PDP z wykonania dochodów podatkowych. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych. Szkolenie dla pracowników. Zgłoszenie zbiorów danych osobowych do GIODO. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych Rok realizacji usługi

11 Pożyczkowy Sp. z.o.o. w Warszawie Molęda Building Group Urząd Gminy Oleśnica DALIA Jolanta Śliwka Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu Zakład Automatyki i Telekomunikacji Sp. z o.o. Gdynia E.T.J. Nieruchomości w Warszawie Consulting Plus Sp. z o.o. w Warszawie oraz zapisami umowy w ramach projektu PO KL Twoja firma krok po kroku. Wartość projektu 2,6 mln zł. Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach RPO dla województwa świętokrzyskiego na lata w ramach działania 1.1. Wartość projektu 1,4 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach PROW w ramach działania Wartość projektu 5,6 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Przygotowanie dokumentacji konkursowej w ramach RPO dla województwa mazowieckiego na lata w ramach działania 5.1. Wartość projektu 1,1 mln pln Projekt zakwalifikowany do dofinansowania we wnioskowanej kwocie Usługa doradcza. Opracowanie procedur zarządzania i kontroli w ramach projektu PO KL TEKLA PLUS. Wartość projektu 2 mln zł. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych oraz zapisami umowy w ramach projektu PO KL TEKLA PLUS. Wartość projektu 2 mln zł. Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych, konsultacje Zewnętrzny audyt księgowy Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych, szkolenie dla pracowników firmy Usługa doradcza. Sporządzenie dokumentacji wymaganej Ustawą o ochronie osobowych. Przeprowadzenie szkolenia

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego z perspektywy Ministerstwa Finansów

Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego z perspektywy Ministerstwa Finansów Kontrola zarządcza w jednostkach samorządu terytorialnego z perspektywy Ministerstwa Finansów Monika Kos, radca ministra Departament Polityki Wydatkowej Warszawa, 13 stycznia 2015 r. Program prezentacji

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE

ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 20/2016 Prezydenta Miasta Konina z dnia 18 lutego 2016 r. KSIĘGA PROCEDUR AUDYTU WEWNĘTRZNEGO ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 1. Celem Księgi procedur audytu wewnętrznego,

Bardziej szczegółowo

Audyt funduszy strukturalnych

Audyt funduszy strukturalnych Audyt funduszy strukturalnych AGROTEC POLSKA SP. Z O.O. Audyt funduszy strukturalnych Planowany czas wykładu: 45 min. Prowadzący: Marcin Wójtowicz. Kwalifikacje i doświadczenie prowadzącego: Certyfikowany

Bardziej szczegółowo

Departament Audytu Wewnętrznego i Certyfikacji

Departament Audytu Wewnętrznego i Certyfikacji Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Kategoria: Urząd Marszałkowski - Departamenty / Biura - Departament Audytu Wewnętrznego i Certyfikacji

Bardziej szczegółowo

PLAN AUDYTU NA ROK 2010

PLAN AUDYTU NA ROK 2010 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa (nazwa i adres jednostki sektora finansów publicznych, w której jest zatrudniony audytor wewnętrzny) Jednostki sektora finansów

Bardziej szczegółowo

Tytuł Projektu. ZPORR oraz udział przedstawicieli IZ ZPORR w posiedzeniach Komitetów Monitorujących Kontrakt Wojewódzki w 2008 r.

Tytuł Projektu. ZPORR oraz udział przedstawicieli IZ ZPORR w posiedzeniach Komitetów Monitorujących Kontrakt Wojewódzki w 2008 r. Załącznik 11. Projekty odsetkowe realizowane przez IZ w ramach Priorytetu 4. Lp. Nr Projektu Tytuł Projektu Działanie 4.1 1 01/728 Organizacja Komitetu monitorującego oraz udział przedstawicieli IZ w posiedzeniach

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI O FIRMIE WSPÓŁPRACUJEMY Z ZAKRES USŁUG ZASADY DZIAŁANIA NAGRODY Z NASZYCH USŁUG SKORZYSTALI WYBRANE OPINIE KLIENTÓW O ALIGIS

SPIS TREŚCI O FIRMIE WSPÓŁPRACUJEMY Z ZAKRES USŁUG ZASADY DZIAŁANIA NAGRODY Z NASZYCH USŁUG SKORZYSTALI WYBRANE OPINIE KLIENTÓW O ALIGIS SPIS TREŚCI O FIRMIE WSPÓŁPRACUJEMY Z ZAKRES USŁUG ZASADY DZIAŁANIA NAGRODY Z NASZYCH USŁUG SKORZYSTALI WYBRANE OPINIE KLIENTÓW O ALIGIS Zarządzaj swoim sukcesem... O FIRMIE Aligis świadczy kompleksowe

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie Nr 357/ZF/2017 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 25 kwietnia 2017 r.

Zarządzenie Nr 357/ZF/2017 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 25 kwietnia 2017 r. Zarządzenie Nr 357/ZF/2017 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 25 kwietnia 2017 r. w sprawie powołania Zespołu ds. realizacji projektu pn. Poprawa efektywności systemów oświetlenia zewnętrznego na terenie

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ ZAPYTANIA OFERTOWEGO o wartości zamówienia poniżej 14 000 euro

FORMULARZ ZAPYTANIA OFERTOWEGO o wartości zamówienia poniżej 14 000 euro Żnin, dnia 24 kwietnia 2012r. OR.272.1.19.2012 A/A FORMULARZ ZAPYTANIA OFERTOWEGO o wartości zamówienia poniżej 14 000 euro na wdrożenie systemu zarządzania i ochrony zbiorami danych osobowych w 6 JST

Bardziej szczegółowo

- Kontrola projektów Inwestycyjnych RPO-2007-2013 pod kątem zamówień

- Kontrola projektów Inwestycyjnych RPO-2007-2013 pod kątem zamówień CURRICULUM VITAE 1. Nazwisko i imię: Więckowski Marcin 2. Data urodzenia: 25 SIERPIEŃ 1972 3. Adres: Ul. Kutrzeby 3/2, 10-693 Olsztyn 4. Telefon: 512 098 228 5. Adres e-mail: mar294@wp.pl 6. Strona www:

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Starosty Suskiego Nr 35/2010 z dnia 30 lipca 2010 r. KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Rozdział 1 Postanowienia ogólne 1 Karta audytu wewnętrznego reguluje funkcjonowanie audytu wewnętrznego

Bardziej szczegółowo

Opis stanowisk pracy. w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania. Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej

Opis stanowisk pracy. w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania. Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej Załącznik nr 1 do Zasad zatrudniania i wynagradzania pracowników Opis stanowisk pracy w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej 1 Stanowisko: Dyrektor Biura LGD Cel istnienia

Bardziej szczegółowo

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Spotkanie koordynatorów odnowy wsi Jarnołtówek, 13-14 listopada 2008 1 Podstawy prawne UE Art. 68 rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 r. w sprawie

Bardziej szczegółowo

Fiszka oferty usług proinnowacyjnych

Fiszka oferty usług proinnowacyjnych Fiszka oferty usług proinnowacyjnych I. Akredytowany wykonawca 1. Nazwa wykonawcy "MERITUM" LUBELSKA GRUPA DORADCZA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. Forma prawna prowadzonej działalności Spółka

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich. Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich. Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Podstawy prawne UE Art. 68 rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 r. w

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z przejrzystości działania BTFG Audit sp. z o.o.

Sprawozdanie z przejrzystości działania BTFG Audit sp. z o.o. Sprawozdanie z przejrzystości działania BTFG Audit sp. z o.o. 1 Spis treści 1 Spis treści... 2 2 Wstęp... 3 3 Forma organizacyjno-prawna, struktura własnościowa oraz przynależność do sieci... 4 4 Opis

Bardziej szczegółowo

Opis stanowisk i zakresy obowiązków pracowników Biura LGD

Opis stanowisk i zakresy obowiązków pracowników Biura LGD Załącznik nr 6 do Umowy Nr 00015-6933-UM0240015/15 z dnia 19 maja 2016 r. Opis stanowisk i zakresy obowiązków pracowników Biura LGD W celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania w ramach Biura LGD Stowarzyszenia

Bardziej szczegółowo

USŁUGI SZKOLENIOWE. Szkolenia zamknięte i otwarte. Konferencje, seminaria i wykłady specjalistyczne.

USŁUGI SZKOLENIOWE. Szkolenia zamknięte i otwarte. Konferencje, seminaria i wykłady specjalistyczne. 2009 Gmina Kaźmierz 2010 2010- Polsce Związek Młodzieży Wiejskiej w Warszawie MDDP Akademia Biznesu Warszawa Fundacja Rozwoju Rachunkowości Warszawa Fundacja Rozwoju Rachunkowości Warszawa Fundacja Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Katowice, styczeń 2017r. Opracowanie: OTTIMA plus Sp. z o.o. Jednostka Inspekcyjna Katowice, ul. Gallusa 12

Katowice, styczeń 2017r. Opracowanie: OTTIMA plus Sp. z o.o. Jednostka Inspekcyjna Katowice, ul. Gallusa 12 Oferta na przeprowadzenie niezależnej oceny adekwatności stosowania procesu zarządzania ryzykiem oraz opracowanie raportu w sprawie oceny bezpieczeństwa Opracowanie: OTTIMA plus Sp. z o.o. Jednostka Inspekcyjna

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 327/2016 Prezydenta Miasta Suwałk z dnia 20 października 2016 r. KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO 1 I. Postanowienia ogólne 1. Karta audytu wewnętrznego ustala zasady funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Agenda spotkania. 1. Urzędami Miast na prawach powiatu województwo śląskie. 2. Wybranymi zarządami dróg wojewódzkich. 3. Urzędami Marszałkowskimi.

Agenda spotkania. 1. Urzędami Miast na prawach powiatu województwo śląskie. 2. Wybranymi zarządami dróg wojewódzkich. 3. Urzędami Marszałkowskimi. Agenda spotkania Szkolenie 21.02.2014 r. UM Dąbrowa Górnicza dla Audytorów i Kontrolerów JST szkolenie bezpłatne organizowane przez IIA Polska Koło Audytorów AW JST Biuro Audytu Wewnętrznego UM Dąbrowa

Bardziej szczegółowo

Wsparcie przedsiębiorczości jako jeden z głównych priorytetów NSRO. Opole, 7 marca 2008

Wsparcie przedsiębiorczości jako jeden z głównych priorytetów NSRO. Opole, 7 marca 2008 Wsparcie przedsiębiorczości jako jeden z głównych priorytetów NSRO ElŜbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego Fundusze strukturalne jako instrument wsparcia rozwoju gospodarczego Opolszczyzny Opole,

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik do Zarządzenia Nr 49/12 Wójta Gminy Kwidzyn z dnia 24 lipca 2012r. KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Nazwa i adres JSFP Gmina Kwidzyn z siedzibą w Kwidzynie przy ul Grudziądzkiej 30. Cel dokumentu Umiejscowienie

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ROCZNE Z REALIZACJI RPO WL W 2013 R. ORAZ STAN REALIZACJI RPO WL NA DZIEŃ 31 MAJA 2014 R. LUBLIN 23 czerwca 2014 r.

SPRAWOZDANIE ROCZNE Z REALIZACJI RPO WL W 2013 R. ORAZ STAN REALIZACJI RPO WL NA DZIEŃ 31 MAJA 2014 R. LUBLIN 23 czerwca 2014 r. SPRAWOZDANIE ROCZNE Z REALIZACJI RPO WL 2007 2013 W 2013 R. ORAZ STAN REALIZACJI RPO WL 2007 2013 NA DZIEŃ 31 MAJA 2014 R. LUBLIN 23 czerwca 2014 r. STAN WDRAŻANIA RPO WL NA DZIEŃ 31 GRUDNIA 2013 R. ALOKACJA

Bardziej szczegółowo

Powiązania norm ISO z Krajowymi Ramami Interoperacyjności i kontrolą zarządczą

Powiązania norm ISO z Krajowymi Ramami Interoperacyjności i kontrolą zarządczą Powiązania norm ISO z Krajowymi Ramami Interoperacyjności i kontrolą zarządczą Punkt widzenia audytora i kierownika jednostki Agnieszka Boboli Ministerstwo Finansów w 22.05.2013 r. 1 Agenda Rola kierownika

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA FMCG

Russell Bedford Oferta usług BranżA FMCG Russell Oferta usług BranżA FMCG Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm

Bardziej szczegółowo

Koncepcja oceny kontroli zarządczej w jednostce samorządu. ElŜbieta Paliga Kierownik Biura Audytu Wewnętrznego - Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Koncepcja oceny kontroli zarządczej w jednostce samorządu. ElŜbieta Paliga Kierownik Biura Audytu Wewnętrznego - Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej Koncepcja oceny kontroli zarządczej w jednostce samorządu terytorialnego ElŜbieta Paliga Kierownik Biura Audytu Wewnętrznego - Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej śeglarz, który nie wie dokąd płynie nigdy

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie Nr 88/2016 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 10 lutego 2016 r.

Zarządzenie Nr 88/2016 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 10 lutego 2016 r. Zarządzenie Nr 88/2016 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 10 lutego 2016 r. w sprawie wprowadzenia Karty audytu wewnętrznego. Na podstawie art. 274 ust. 3 i art. 276 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach

Bardziej szczegółowo

ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO. Izabela Witaszek Dyrektor Departamentu Doradztwa dla Biznesu i Sektora Publicznego

ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO. Izabela Witaszek Dyrektor Departamentu Doradztwa dla Biznesu i Sektora Publicznego ŁÓDZKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO Izabela Witaszek Dyrektor Departamentu Doradztwa dla Biznesu i Sektora Publicznego KIM JESTEŚMY? Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest spółką akcyjną stworzoną

Bardziej szczegółowo

Samoocena Kontroli Zarządczej jako narzędzie służące poprawie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego m.st. Warszawy

Samoocena Kontroli Zarządczej jako narzędzie służące poprawie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego m.st. Warszawy Samoocena Kontroli Zarządczej jako narzędzie służące poprawie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego m.st. Warszawy Biuro Audytu Wewnętrznego Urzędu m.st. Warszawy Podstawy prawne funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PROJEKTU. Doradztwo impulsem podniesienia wydajności i konkurencyjności świętokrzyskich małych firm

REGULAMIN PROJEKTU. Doradztwo impulsem podniesienia wydajności i konkurencyjności świętokrzyskich małych firm REGULAMIN PROJEKTU Doradztwo impulsem podniesienia wydajności i konkurencyjności świętokrzyskich małych firm 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy Regulamin określa warunki naboru, proces rekrutacji i udzielania

Bardziej szczegółowo

Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata. UHY SAVJETOVANJE d.o.o.

Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata. UHY SAVJETOVANJE d.o.o. Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata UHY SAVJETOVANJE d.o.o. We will either find a way or make one! UHY HB EKONOM Sp. z. o.o. i UHY Savjetovanje Sp.

Bardziej szczegółowo

budujemy zaufanie w audycie

budujemy zaufanie w audycie budujemy zaufanie w audycie Misją 4AUDYT jest dostarczanie klientom najlepszych, zindywidualizowanych i kompleksowych rozwiązań biznesowych w zakresie finansów i rachunkowości, z uwzględnieniem ich skutków

Bardziej szczegółowo

FUNDACJA INICJATYW MENEDŻERSKICH

FUNDACJA INICJATYW MENEDŻERSKICH FUNDACJA INICJATYW MENEDŻERSKICH Sprawozdanie z działalności Fundacji Inicjatyw Menedżerskich za okres od 01.01.2011 do 31.12.2011 r. na podstawie: wzoru sprawozdania określonego przez Ministra Sprawiedliwości

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training

Russell Bedford Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych

Bardziej szczegółowo

Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Olsztynie

Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Olsztynie Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Olsztynie Olsztyn, dnia 30 grudnia 2011 r. LOL-4101-22-01/2011; P/11/022 Pan Marian Podziewski Wojewoda Warmińsko-Mazurski Wystąpienie pokontrolne Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

Program Operacyjny Kapitał Ludzki w województwie śląskim

Program Operacyjny Kapitał Ludzki w województwie śląskim Program Operacyjny Kapitał Ludzki w województwie śląskim Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 to największy w historii Unii Europejskiej program operacyjny współfinansowany ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA KolejowA

Russell Bedford Oferta usług BranżA KolejowA Russell Oferta usług BranżA KolejowA Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE

Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE Sebastian Górka Koordynator Zespołu Doradców Energetycznych

Bardziej szczegółowo

KONTROLE ZEWNĘTRZNE W 2016 ROKU. Dokumentacja efektów kontroli/audytów. Organ. wystąpienia pokontrolne, informacje pokontrolne, stanowiska, wnioski

KONTROLE ZEWNĘTRZNE W 2016 ROKU. Dokumentacja efektów kontroli/audytów. Organ. wystąpienia pokontrolne, informacje pokontrolne, stanowiska, wnioski KONTROLE ZEWNĘTRZNE W 2016 ROKU Dokumentacja efektów kontroli/audytów Lp. Organ przeprowadzający kontrolę Temat kontroli wystąpienia pokontrolne, informacje pokontrolne, stanowiska, wnioski i opinie podmiotów

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie ryzykiem w funduszach strukturalnych i Funduszu Spójności

Zarządzanie ryzykiem w funduszach strukturalnych i Funduszu Spójności Szkolenie Zarządzanie ryzykiem w funduszach strukturalnych i Funduszu Spójności Warszawa, 23-24 czerwca 2008 Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Administracji Publicznej ul. Wawelska 56; sala: 309 00-922

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 99/2015 Marszałka Województwa Małopolskiego z dnia 6.10.2015 r. WSTĘP Karta Audytu Wewnętrznego została opracowana zgodnie z Międzynarodowymi

Bardziej szczegółowo

AUDYT BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI. Piotr Wojczys CICA Urząd Miejski w Gdańsku - Zespół Audytorów Wewnętrznych

AUDYT BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI. Piotr Wojczys CICA Urząd Miejski w Gdańsku - Zespół Audytorów Wewnętrznych AUDYT BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI Piotr Wojczys CICA Urząd Miejski w Gdańsku - Zespół Audytorów Wewnętrznych 5 września 2013 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram

Bardziej szczegółowo

LIST REFERENCYJNY. Mellow Sp. z o.o. ul. Zawiła 61 30-390 Kraków NIP: 676-21-98-713

LIST REFERENCYJNY. Mellow Sp. z o.o. ul. Zawiła 61 30-390 Kraków NIP: 676-21-98-713 Referencje Mellow Mellow Sp. z o.o. ul. Zawiła 61 30-390 Kraków NIP: 676-21-98-713 LIST REFERENCYJNY Niniejszym listem pragniemy udzielić referencji firmie Mellow Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 21 czerwca 2016 r. Poz. 46 ZARZĄDZENIE NR 52 KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ. z dnia 20 czerwca 2016 r.

Warszawa, dnia 21 czerwca 2016 r. Poz. 46 ZARZĄDZENIE NR 52 KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ. z dnia 20 czerwca 2016 r. DZIENNIK URZĘDOWY KOMENDY GŁÓWNEJ STRAŻY GRANICZNEJ Warszawa, dnia 21 czerwca 2016 r. Poz. 46 ZARZĄDZENIE NR 52 KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ z dnia 20 czerwca 2016 r. w sprawie regulaminu organizacyjnego

Bardziej szczegółowo

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. powstała w 1997 r. w ramach Kontraktu Regionalnego dla województwa śląskiego. W 2000 r. Agencja została włączona w Krajowy System Usług dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Projekty systemowe realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wsparcie działalności naukowej

Projekty systemowe realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wsparcie działalności naukowej URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W LUBLINIE Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Projekty systemowe realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wsparcie działalności

Bardziej szczegółowo

WYKAZ SZKOLEŃ IN-COMPANY

WYKAZ SZKOLEŃ IN-COMPANY WYKAZ SZKOLEŃ IN-COMPANY ORGANIZOWANYCH PRZEZ INSTYTUT RACHUNKOWOŚCI I PODATKÓW SP.Z O.O. W przypadku pytań proszę o kontakt: Piotr Żegliński Menedżer ds. szkoleń tel. 0 22/ 464-97-19 fax.0 22/ 537-01-81

Bardziej szczegółowo

WZÓR UMOWA NA PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO zawarta w dniu..

WZÓR UMOWA NA PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO zawarta w dniu.. WZÓR UMOWA NA PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO zawarta w dniu.. Załącznik nr 5 pomiędzy: Stowarzyszeniem Rodziców, Terapeutów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Decybelek z siedzibą 15-868

Bardziej szczegółowo

Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej. Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 5.2. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej. Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 5.2. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 5.2 Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu V PO KL Dobre Rządzenie

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR 111/2011 PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO z dnia 2 maja 2011 roku

ZARZĄDZENIE NR 111/2011 PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO z dnia 2 maja 2011 roku ZARZĄDZENIE NR 111/2011 PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO z dnia 2 maja 2011 roku w sprawie wprowadzenia Karty Audytu Wewnętrznego w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 28 września 2015 r. Poz. 1480 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 4 września 2015 r. w sprawie audytu wewnętrznego oraz informacji o pracy i

Bardziej szczegółowo

Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne

Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne Zespół Prawa Samorządowego Zapewniamy pomoc prawną przy realizacji każdego przedsięwzięcia należącego do zadań samorządu terytorialnego oraz doradzamy przy

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA Zgodnie z danymi wygenerowanymi z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów realizowanych

Bardziej szczegółowo

JAK POWIAT BRZESKI KORZYSTA Z FUNDUSZY UNIJNYCH?

JAK POWIAT BRZESKI KORZYSTA Z FUNDUSZY UNIJNYCH? JAK POWIAT BRZESKI KORZYSTA Z FUNDUSZY UNIJNYCH? 1. Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 (stan na 10 kwietnia 2013 r.) W ramach RPO WO 2007-2013 beneficjenci z terenu

Bardziej szczegółowo

Struktura wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Struktura wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY Struktura wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Instytucja Zarządzająca Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Instytucja Certyfikująca Ministerstwo Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Lublinie

Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Lublinie Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Lublinie Lublin, dnia grudnia 2011 r. LLU-4101-27-05/2011 P/11/002 Pan Tomasz Mularczyk Wójt Gminy Szastarka WYSTĄPIENIE POKONTROLNE Na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie nr 3055 /2017 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 01 marca 2017 r.

Zarządzenie nr 3055 /2017 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 01 marca 2017 r. Zarządzenie nr 3055 /2017 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 01 marca 2017 r. w sprawie wprowadzenia Karty Audytu Wewnętrznego w Urzędzie Miasta Płocka i jednostkach organizacyjnych Miasta Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Ul. Jagiellońska Warszawa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Ul. Jagiellońska Warszawa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa Plan audytu na rok 2017 1. Jednostki sektora finansów publicznych objęte audytem wewnętrznym Lp. Nazwa jednostki

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE Nr 28/2015 WÓJTA GMINY CZERNIKOWO Z DNIA 11 MAJA 2015 r.

ZARZĄDZENIE Nr 28/2015 WÓJTA GMINY CZERNIKOWO Z DNIA 11 MAJA 2015 r. ZARZĄDZENIE Nr 28/2015 WÓJTA GMINY CZERNIKOWO Z DNIA 11 MAJA 2015 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu Audytu Wewnętrznego w Urzędzie Gminy Czernikowo. Na podstawie Standardu 2040 Międzynarodowych Standardów

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA Zgodnie z danymi wygenerowanymi z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów realizowanych

Bardziej szczegółowo

LGD-4111-004-05/2012 K/12/004/LGD WYSTĄPIENIE POKONTROLNE

LGD-4111-004-05/2012 K/12/004/LGD WYSTĄPIENIE POKONTROLNE LGD-4111-004-05/2012 K/12/004/LGD WYSTĄPIENIE POKONTROLNE I. Dane identyfikacyjne kontroli Numer i tytuł kontroli Jednostka przeprowadzająca kontrolę K/12/004/LGD - Realizacja wniosków pokontrolnych NIK

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UE NARODOWEJ STRATEGII SPÓJNOŚCI INFORMACJA MIESIĘCZNA Zgodnie z danymi wygenerowanymi z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów realizowanych

Bardziej szczegółowo

Stan budowy projektów szerokopasmowych finansowanych ze środków UE

Stan budowy projektów szerokopasmowych finansowanych ze środków UE Stan budowy projektów szerokopasmowych finansowanych ze środków UE Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Departament Funduszy Strukturalnych 1 Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej Dotychczas w ramach

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XXXVII/ 377 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI. z dnia 13 marca 2014 r.

UCHWAŁA NR XXXVII/ 377 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI. z dnia 13 marca 2014 r. UCHWAŁA NR XXXVII/ 377 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI z dnia 13 marca 2014 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa z Powiatem Opolskim woj. opolskie w celu realizacji przez Gminę

Bardziej szczegółowo

BAKER TILLY POLAND CONSULTING

BAKER TILLY POLAND CONSULTING BAKER TILLY POLAND CONSULTING Kontrola zarządcza oraz wsparcie administratora bezpieczeństwa informacji An independent member of Baker Tilly International Baker Tilly Poland Consulting Baker Tilly Poland

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO SGH

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO SGH Załącznik nr 1 do zarządzenia Rektora nr 54 z dnia 30 września 2013 r. KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO SGH Karta audytu wewnętrznego SGH opracowana została na podstawie: 1) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r.

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 13 do wniosku o wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR)

Załącznik nr 13 do wniosku o wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) 1. Opisy stanowisk precyzujące podział obowiązków i zakresy odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach (zgodnie z regulaminem Biura ) Lp. Stanowisko Obowiązki oraz zakres odpowiedzialności 1. Dyrektor

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA O REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU AUDYTU WEWNĘTRZNEGO W ROKU 2016

INFORMACJA O REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU AUDYTU WEWNĘTRZNEGO W ROKU 2016 AW/AS/1/2017 INFORMACJA O REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU AUDYTU WEWNĘTRZNEGO W ROKU 2016 1. Audyt realizowano w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Komunalnego w Katowicach ADRES: ul. Barbary

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie Nr 167/2017 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 20 marca 2017 r.

Zarządzenie Nr 167/2017 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 20 marca 2017 r. Zarządzenie Nr 167/2017 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 20 marca 2017 r. w sprawie wprowadzenia Karty audytu wewnętrznego. Na podstawie art. 274 ust. 3 i art. 276 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach

Bardziej szczegółowo

U Z A S A D N I E N I E

U Z A S A D N I E N I E U Z A S A D N I E N I E Opracowanie projektu ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Wspólnot Europejskich przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej wynika z konieczności wprowadzenia

Bardziej szczegółowo

Karta Audytu Wewnętrznego

Karta Audytu Wewnętrznego Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 120.12.2016 Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz z dnia 11 lutego 2016 r. Karta Audytu Wewnętrznego Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Karta Audytu Wewnętrznego określa zasady

Bardziej szczegółowo

Fundacja Kaliski Inkubator

Fundacja Kaliski Inkubator Fundacja Kaliski Inkubator Dane identyfikacyjne Nazwa stosowana w obrocie gospodarczym Forma prawna Fundacja Kaliski Inkubator fundacje NIP 6181003820 REGON 250454894 Data rozpoczęcia działalności 2001-11-23

Bardziej szczegółowo

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik do Zarządzenia Nr143/ZAWiK/2016 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 1 marca 2016 r. KARTA AUDYTU WEWNĘTRZNEGO W URZĘDZIE MIEJSKIM W SŁUPSKU Postanowienia ogólne 1. 1. Karta audytu wewnętrznego jest

Bardziej szczegółowo

z dnia 2015 r. w sprawie przeprowadzania audytu wewnętrznego oraz przekazywania informacji o pracy i wynikach audytu wewnętrznego

z dnia 2015 r. w sprawie przeprowadzania audytu wewnętrznego oraz przekazywania informacji o pracy i wynikach audytu wewnętrznego PROJEKT Z DNIA 12 CZERWCA 2015 R. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 2015 r. w sprawie przeprowadzania audytu wewnętrznego oraz przekazywania informacji o pracy i wynikach audytu wewnętrznego Na podstawie

Bardziej szczegółowo

DOLNY ŚLĄSK. Sposób funkcjonowania

DOLNY ŚLĄSK. Sposób funkcjonowania Pierwszą z przedstawianych komórką funkcjonującą w Urzędzie był Wydział Kontroli, Skarg i Wniosków. Historycznie powstał w momencie tworzenia Urzędu w wyniku reformy administracyjnej. Do zadań Wydziału

Bardziej szczegółowo

Audyt procesu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prowadzący: Anna Słowińska audytor wewnętrzny

Audyt procesu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prowadzący: Anna Słowińska audytor wewnętrzny Audyt procesu zarządzania bezpieczeństwem informacji Prowadzący: Anna Słowińska audytor wewnętrzny Audyt wewnętrzny Definicja audytu wewnętrznego o o Art. 272.1. Audyt wewnętrzny jest działalnością niezależną

Bardziej szczegółowo

Możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy strukturalnych UE na wdrożenie systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Małgorzata Nejfeld

Możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy strukturalnych UE na wdrożenie systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Małgorzata Nejfeld Możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy strukturalnych UE na wdrożenie systemów informatycznych w przedsiębiorstwach Małgorzata Nejfeld KDG CIEŚLAK & KORDASIEWICZ ZAKRES DZIAŁALNOŚCI Główny przedmiot

Bardziej szczegółowo

Fundusze Unii Europejskiej na sport, turystykę, promocję miast

Fundusze Unii Europejskiej na sport, turystykę, promocję miast Fundusze Unii Europejskiej na sport, turystykę, promocję miast Rafał Cieślak ŹRÓDŁA FINANSOWANIA INWESTYCJI SAMORZĄDOWYCH Standardowe środki rodki własnew kredyty/pożyczki yczki Bezzwrotne fundusze Unii

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich. LEADER Perspektywa finansowa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich. LEADER Perspektywa finansowa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich LEADER Perspektywa finansowa 2007-2013 Cel działania Realizacja działania ma na celu stymulowanie lokalnych inicjatyw na rzecz

Bardziej szczegółowo

INSTYTUT MASZYN PRZEPŁYWOWYCH im. Roberta Szewalskiego POLSKIEJ AKADEMII NAUK 80-231 Gdańsk ul. J. Fiszera 14

INSTYTUT MASZYN PRZEPŁYWOWYCH im. Roberta Szewalskiego POLSKIEJ AKADEMII NAUK 80-231 Gdańsk ul. J. Fiszera 14 Gdańsk, 22.06.2015r. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia do zapytania nr 54/PN/U/2015 I. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytu zewnętrznego wydatkowania środków finansowych

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET. Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jelenia Góra, grudzień 2014 r.

FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET. Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jelenia Góra, grudzień 2014 r. FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Jelenia Góra, grudzień 2014 r. I. Fundusz pożyczkowy dla kobiet... 3 1. Termin przyjmowania wniosków... 3 2. Limity

Bardziej szczegółowo

AuditSolutions OFERTA WSPÓŁPRACY. Bezpieczeństwo Informacji. Systemy Teleinformatyczne. Wymiana Informacji. Rozwiązania dla sektora publicznego

AuditSolutions OFERTA WSPÓŁPRACY. Bezpieczeństwo Informacji. Systemy Teleinformatyczne. Wymiana Informacji. Rozwiązania dla sektora publicznego AuditSolutions Rozwiązania dla sektora publicznego Bezpieczeństwo Informacji Systemy Teleinformatyczne Wymiana Informacji OFERTA WSPÓŁPRACY Nowy obowiązek w zakresie przetwarzania informacji szansa czy

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 4/9.3.1/2016 ROZEZNANIE RYNKU

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 4/9.3.1/2016 ROZEZNANIE RYNKU Strona1 Strzałkowo, 02 marca 2016 r. ZAPYTANIE OFERTOWE NR 4/9.3.1/2016 ROZEZNANIE RYNKU W związku z realizacją Projektu pn.: Adaptacja, modernizacja, przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Osieku

Bardziej szczegółowo

Projekt Doradztwa Energetycznego zakres wsparcia i dotychczasowe osiągnięcia

Projekt Doradztwa Energetycznego zakres wsparcia i dotychczasowe osiągnięcia Z a i n w e s t u j m y r a z e m w ś r o d o w i s k o Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Projekt Doradztwa Energetycznego zakres wsparcia i dotychczasowe osiągnięcia Jednostka Realizująca

Bardziej szczegółowo

WÓJT GMINY KOŚCIERZYNA ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT

WÓJT GMINY KOŚCIERZYNA ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT Kościerzyna, dnia 2012-04-27 WÓJT GMINY KOŚCIERZYNA ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT na wykonanie zamówienia o wartości netto poniżej 14 000. W niniejszym postępowaniu nie stosuje się przepisów ustawy z dnia

Bardziej szczegółowo

Informatyzacja przedsiębiorstwa z dotacji unijnej

Informatyzacja przedsiębiorstwa z dotacji unijnej Wrocław, 02.06.2010 Materiał prasowy Informatyzacja przedsiębiorstwa z dotacji unijnej W sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa coraz większego znaczenia nabierają zintegrowane systemy informatyczne.

Bardziej szczegółowo

SPOTKANIE SZKOLENIOWE: AUDYT W PRAKTYCE

SPOTKANIE SZKOLENIOWE: AUDYT W PRAKTYCE STRESZCZENIE Programy etyczne, kryteria oceny, nowe spojrzenie na audyt wewnętrzny, audyt wewnętrzny a przeciwdziałanie korupcji, audyt bezpieczeństwa informacji, ochrona danych osobowych, proces identyfikacji

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE EUROPEJSKIE W MAŁOPOLSCE GMINA RYGLICE

FUNDUSZE EUROPEJSKIE W MAŁOPOLSCE GMINA RYGLICE FUNDUSZE EUROPEJSKIE W MAŁOPOLSCE GMINA RYGLICE 29.10.2014 r. dr Stanisław Sorys Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 z wyłączeniem Osi Priorytetowej

Bardziej szczegółowo

Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli nazwa i adres jednostki sektora finansów publicznych, w której jest zatrudniony audytor wewnętrzny) PLAN AUDYTU NA ROK 2012 1. Jednostki sektora finansów publicznych objęte audytem wewnętrznym 1) Lp. 1

Bardziej szczegółowo

KARTA PROCESU NAZWA PROCESU: Starostwo Powiatowe we Włocławku NADZÓR I KONTROLA. Cel procesu. Zakres procesu. Właściciel procesu

KARTA PROCESU NAZWA PROCESU: Starostwo Powiatowe we Włocławku NADZÓR I KONTROLA. Cel procesu. Zakres procesu. Właściciel procesu Strona 1 z 5 Cel procesu Zakres procesu Właściciel procesu Doskonalenie pracy Starostwa, ocena stopnia wykonania zadań, prawidłowości i legalności działania oraz skuteczności stosowanych metod i środków

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE W SŁUBICACH

STAROSTWO POWIATOWE W SŁUBICACH STAROSTWO POWIATOWE W SŁUBICACH ul. Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice, tel.: 95 759 20 10, fax.: 95 759 20 11, www.powiatslubicki.pl, e-mail: sekretariat@powiatslubicki.pl, PN-EN ISO 9001:2009 ZAPYTANIE

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ORGANIZACYJNY SEKCJI AUDYTU WEWNĘTRZNEGO

REGULAMIN ORGANIZACYJNY SEKCJI AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Załącznik do zarządzenia nr 11/2006 Głównego Inspektora Pracy z dnia 23 czerwca 2006 r. REGULAMIN ORGANIZACYJNY SEKCJI AUDYTU WEWNĘTRZNEGO Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Sekcja Audytu Wewnętrznego

Bardziej szczegółowo

OFERTA SZKOLENIA KONTROLA ZARZĄDCZA I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W SEKTORZE PUBLICZNYM W 2017 R. - WARSZTATY

OFERTA SZKOLENIA KONTROLA ZARZĄDCZA I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W SEKTORZE PUBLICZNYM W 2017 R. - WARSZTATY OFERTA SZKOLENIA KONTROLA ZARZĄDCZA I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W SEKTORZE PUBLICZNYM W 2017 R. - WARSZTATY MIEJSCE I TERMIN SZKOLENIA Hotel Mercure Centrum **** ul. Roosevelta 20, POZNAŃ (CENTRUM) Termin:

Bardziej szczegółowo

FINANSOWANIE I WDRAŻANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ OCHRONY ŚRODOWISKA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

FINANSOWANIE I WDRAŻANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ OCHRONY ŚRODOWISKA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM FINANSOWANIE I WDRAŻANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ OCHRONY ŚRODOWISKA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM Danuta Grodzicka-Kozak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Główne obszary finansowania

Bardziej szczegółowo

Rola miast w polityce spójności

Rola miast w polityce spójności Rola miast w polityce spójności Plan prezentacji 1. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne podstawy prawne i cele wdrażania instrumentu 2. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego

Bardziej szczegółowo

Analizy przedrealizacyjne w pilotażowych projektach ppp

Analizy przedrealizacyjne w pilotażowych projektach ppp Analizy przedrealizacyjne w pilotażowych projektach ppp Jak wybrać doradcę i określić zakres niezbędnych analiz Michał Piwowarczyk z-ca dyrektora Departament Wsparcia Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej. Wójt Gminy Biesiekierz

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej. Wójt Gminy Biesiekierz Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej Wójta Gminy Biesiekierz za rok 2013 Dział I Jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej, tj.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE

REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE Projekt "Lokalne partnerstwa na rzecz rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE

Bardziej szczegółowo