BRIDGE TO CAPITAL MARKET

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BRIDGE TO CAPITAL MARKET"

Transkrypt

1 BRIDGE TO CAPITAL MARKET

2 LONDON STUDY EXCURSION TO Unikalny, międzynarodowy program, obejmujący serię spotkań z przedstawicielami najbardziej szanowanych instytucji świata finansów, od 2013 roku wzbogacony o uczestnictwo w Polish Economic and Business Forum; Współpraca z grupą starannie dobranych, najlepszych studentów reprezentujących wiodące uczelnie w Polsce; Promocja w całej Polsce i marka rozpoznawalna wśród studentów i międzynarodowych instytucji finansowych.

3 LSE 2013 CO NOWEGO? Pomimo, że to już 8 edycja Projektu w tym roku wprowadzono szereg pomysłów stanowiących wartość dodaną, usprawniając go pod względem merytorycznym i organizacyjnym: nawiązanie współpracy z LSE SU Polish Business Society i rozszerzenie agendy o udział w Polish Economic and Business Forum; stworzenie Regulaminu London Study Excursion organizacja Projektu i proces rekrutacyjny są bardziej klarowne co zwiększa wiarygodność w oczach kandydatów i partnerów; wsparcie działań promocyjnych przez sieć partnerów akademickich pomagających efektywniej dotrzeć do lokalnych środowisk studenckich; stworzenie nowych materiałów promocyjnych i strony internetowej; nawiązanie kontaktów z nieodwiedzanymi do tej pory instytucjami, budowanie nowych relacji (np. CVC); uporządkowanie i usystematyzowanie know-how; próba aktywizacji Alumnów.

4 HARMONOGRAM DZIAŁAŃ Rozmowy z potencjalnym partnerami, sponsorami, patronami medialnymi Tworzenie materiałów promocyjnych Rozmowy i negocjacje z przedstawicielami instytucji goszczących uczestników Projektu w Londynie Kampania promocyjna Projektu Stworzenie folderu dla uczestników wyjazdu zawierającego harmonogram wizyt, adresy instytucji goszczących, plany metra. Skompletowanie gadżetów dla uczestników Projektu. Pierwszy etap rekrutacji: przesyłanie CV i formularzy aplikacyjnych przez kandydatów. Drugi etap procesu rekrutacyjnego: selekcja i rozmowy z wybranymi kandydatami Rezerwacja noclegu i biletów lotniczych Ogłoszenie listy uczestników London Study Excursion Pobyt w Londynie Zebranie referencji od uczestników, wysłanie raportów podsumowujących do wszystkich partnerów London Study Excursion.

5 PROMOCJA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA Promocja Projektu odbywała się od 1 grudnia 2012 roku do końca pierwszego etapu rekrutacji tj. 20 stycznia W tym okresie podjęto następujące kroki: stworzono nową www oraz nowe materiały marketingowe, w tym foldery w języku angielskim i polskim; rozwieszono 200 plakatów na uczelniach w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Sopocie, Rzeszowie i Łodzi; powieszono baner reklamowy o wymiarach 2,7m x 2,7m na budynku głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; wysłano informacje o Projekcie do ponad 100 organizacji studenckich w całej Polsce; rozdystrybuowano 3,000 ulotek wraz z magazynem Profit Journal; artykuły o Projekcie pojawiły się Equity Magazine, To Zależy oraz Finance News; opublikowano tekst na Stockwatch.pl; wszyscy nasi partnerzy publikowali informacje o Projekcie na swoich stronach internetowych oraz profilach na Facebook'u.

6 PROMOCJA - PARTNERZY

7 PROMOCJA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA

8 PROMOCJA EFEKTY 1,000 unikalnych odwiedzin strony internetowej (przede wszystkim użytkowników z Wraszawy, Poznania, Wrocławia i Krakowa). 300 like ów na Facebook u.

9 REKRUTACJA Uczestnicy LSE 2013 wg Uczelni UE Wrocław UE Poznań UE Kraków SGH UW Uczestnicy LSE 2013 wg roku studiów Warto kolejny raz podkreślić, że poziom nadesłanych aplikacji z roku na rok jest coraz wyższy, a wybranie 18 osobowej grupy reprezentantów stanowiło dla Komisji rekrutacyjnej nie lada wyzwanie. Naszym głównym celem było stworzenie różnorodnej pod względem demograficzno-geograficznym grupy studentów, która podczas trwających kilka dni spotkań i warsztatów promowała będzie polskie Uczelnie wśród największych instytucji finansowych na świecie oraz pozwoli urzeczywistnić hasło London Study Excursion - Bridge to Capital Market. Mamy nadzieję, że wszystkie dotychczasowe edycje stanowią zaczątek społeczności dzisiejszych pasjonatów, a w przyszłości wybitnych ekspertów w dziedzinie finansów i rynków kapitałowych. Rok III Rok IV Rok V Pozostali

10 WYJAZD SPOTKANIA

11 WYJAZD SPOTKANIA (1) Pierwsze spotkanie podczas naszego wyjazdu i jedyne w instytucji stricte naukowej odbyło się w Cass Business School. Jest to jedna z wiodących uczelni ekonomicznych w Wielkiej Brytanii oferująca szeroki wachlarz kursów, od poziomu licencjackiego do poziomu studiów doktoranckich. Nasze spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej przybliżono nam ofertę uczelni oraz wymogi rekrutacyjne, w drugiej natomiast zaproszono nas na wykład Iana Marsha dotyczący tematyki kursów walutowych. Ian jest doktorem nauk ekonomicznych, który poza prowadzeniem działalności naukowej w Cass pracował w Międzynarodowym Funduszu Walutowym oraz w Banku Anglii.

12 WYJAZD SPOTKANIA (2) Podczas wizyty w Bank of America Merrill Lynch mieliśmy okazję porozmawiać zarówno z osobami dopiero zaczynającymi swoją karierę jako analitycy w dziale Investment Banking jak i z osobami na stanowiskach Associate oraz Vice President. Dzięki temu poznaliśmy charakterystykę pracy w banku inwestycyjnym na różnych szczeblach kariery oraz z punktu widzenia poszczególnych działów, które reprezentowali przedstawiciele Banku: Dept Capital Markets, Equity Capital Markets, Mergers&Acquisitions, Trading. Uzyskaliśmy również cenne wskazówki dotyczące redagowania CV oraz oczekiwań wobec potencjalnych kandydatów aplikujących do Bank of America Merrill Lynch.

13 WYJAZD SPOTKANIA (3) Wizyta w Ambasadzie Polski w Londynie dała nam możliwość spotkania z pracownikami wydziału ekonomicznego ambasady, którzy w imieniu Pana Ambasadora Witolda Sobków zaprezentowali nam strukturę instytucję i obszary obowiązków którymi zajmuje się placówka dyplomatyczna. W trakcie spotkania szczególna uwaga poświęcona została tematyce ścieżek kariery osób zatrudnionych w ambasadzie, jak również możliwościom współpracy jakie daje ta instytucja każdemu przedsiębiorcy z Polski.

14 WYJAZD SPOTKANIA (4) Ostatnim spotkaniem w pierwszym dniu projektu była wizyta w robiącym ogromne wrażenie londyńskim biurze firmy Kulczyk Investments mieszczącym się przy Grafton Street 3. Uczestnicy London Study Excursion spotkali się z Magdaleną Śniegocką Associate oraz Marcinem Piaseckim Director pracującymi w dziale Corporate Finance. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądała ich dotychczasowa ścieżka edukacji i kariery oraz w jaki sposób trafili do Kulczyk Investments i dlaczego zdecydowali się na pracę w tej właśnie firmie. Magda i Marcin przedstawili nam działalność Kulczyk Investments, branże, w które firma inwestuje oraz planowane dalsze kierunki rozwoju i ekspansji firmy na poszczególnych rynkach. Mieliśmy okazję spytać o możliwości zatrudnienia oraz rozwoju kariery w Kulczyk Investments, a także dowiedzieć się, na czym polega wykonywana przez Magdę oraz Marcina praca i jak wygląda ich przykładowy dzień w biurze. Wysłuchaliśmy także cennych rad, w jaki sposób budować swoją wartość na rynku pracy oraz jak warto planować ścieżkę swojej kariery. Na koniec uczestnicy skorzystali z okazji zadania pytań w mniej formalnej atmosferze i uzyskania odpowiedzi, które rozwiały ich wątpliwości.

15 WYJAZD SPOTKANIA (5) Nasze spotkanie w Goldman Sachs składało się z trzech części. Pierwsza część spotkania została poprowadzona przez Giuseppe Piptone, który jest Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Regionalnego oraz Krzysztofa Ignaciuka, Associate w Investment Banking. Podczas prezentacji Panowie przedstawili generalną koncepcję działalności Goldman Sachs kładąc nacisk na specyfikę działalności poszczególnych działów. W kolejnej części spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z pracownikami firmy na temat codziennych obowiązków, które wykonują. Swoimi przemyśleniami dzielili się z nami przedstawiciele Private Equity, IBD oraz Tradingu. Po rozmowach zostaliśmy oprowadzeni po firmie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca w londyńskim biurze Goldman Sachs.

16 WYJAZD SPOTKANIA (6) Podczas spotkania w European Bank for Reconstruction and Development mieliśmy możliwość poznać czterech pracowników banku: Jeana Marca Peterschmitta, który pełni funkcję Managing Director i jest odpowiedzialny za rynek Europy Południowej i Środkowo-Wschodnej, Olivię Spring, Managera ds. HR, Wojtka Boniaszczuka, Senior Banker a oraz Tobiasza Kwiatkowskiego, stanowisko Associate Banker'a. W trakcie spotkania zaprezentowano nam specyfikę działalności banku oraz jego rolę w realizacji polityki Unii Europejskiej. Przedstawiono nam także obowiązki bankierów EBRD, a także potencjalne możliwości rozwoju kariery zawodowej w tym banku.

17 WYJAZD SPOTKANIA (7) Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w założonej przez rodzinę grupie Edmond de Rotschild. Firma ta słynie z usług z zakresu zarządzania aktywami i private banking, świadczonych swoim klientom od ponad 200 lat. Londyńskie biuro firmy rozszerzyło właśnie swoją działalność o usługi private merchant banking, dzięki czemu mieliśmy okazję do dyskusji z przedstawicielami grupy na temat perspektyw rozwoju tej działalności w ramach grupy. Naszymi gośćmi było dwóch doświadczonych partnerów- Christoph Ladanyi oraz Andrew Hay, a także dwie Polki pracujące w londyńskim biurze Edmond de Rotschild- Roksana Ciurysek-Gedir i Patrycja Bieniek. W czasie spotkania uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać specyfikę działalności private banking, a także poznać róże ścieżki kariery, które zaprowadziły naszych gości do ich aktualnego.

18 WYJAZD SPOTKANIA (8) W ramach spotkania przeprowadzonego w CVC Capital Partners mieliśmy okazję porozmawiać z Przemysławem Obłójem, dyrektorem odpowiedzialnym za operacje CVC w Europie Środkowo-Wschodniej, który dołączył do zespołu CVC w 2009 roku. Przed CVC pracował w EQT Partners w Monachium i Warszawie oraz McKinsey & Company w Warszawie i Londynie. Jest absolwentem SGH oraz INSEAD (MBA). Podczas spotkania przedstawiona została charakterystyka działalności firm Private Equity, jak również zaprezentowane zostały optymalne ścieżki kariery dla osób zainteresowanych pracą w funduszach tego typu.

19 WYJAZD SPOTKANIA (9) Na spotkaniu został zaprezentowany Bloomberg Terminal - platforma informacyjna będąca sztandarowym produktem firmy Bloomberg. Specyfiką pracy w Bloomberg jest jej ściśle zespołowy charakter i istnienie otwartych, bezpośrednich relacji pomiędzy pracownikami. Powierzchnię firmy stanowią wyłącznie rozległe przestrzenie typu open space zajmujące kilka pięter, gdzie razem z innymi pracuje nawet dyrektor firmy, nie posiadając odrębnego biura. Wewnątrz każdej siedziby firmy jest duże akwarium, co jest symbolem tradycji, zgodnie z którą po sprzedaniu każdego pojedyńczego terminala w akwarium miała pojawiać się nowa rybka. Bloomberg oferuje pracę związaną z szeroko rozumianym opracowywaniem informacji finansowych ze świata oraz rozwojem produktów informacyjnych firmy w departamencie R&D.

20 WYJAZD SPOTKANIA (10) Uczestnicy LSE 2013 mieli okazję wziąć udział w prezentacji warszawskiego biura BCG, które zostało zorganizowane na kampusie London School of Economics. Prezentacja dotyczyła specyfiki pracy w BCG oraz ścieżek kariery. Po części oficjalnej, przenieśliśmy się do jednego z londyńskich pub ów, gdzie mieliśmy okazję do zadawania pytań w mniej formalnej atmosferze.

21 WYJAZD SPOTKANIA (11) Nie każdy miał możliwość wejść na najwyższe piętro najbardziej znanego budynku w Londynie - Gherkin'a. Mało kto miał możliwość podziwiać Londyn z perspektywy 30 piętra budynku należącego do banku JP Morgan. Nam się to udało, a wszystko to za sprawą jednego człowieka - Jonny'ego Aucamp'a (CEO firmy OSTC).. Jego firma powstała w roku 1999, kiedy to technologia zaczęła wypierać z giełd dotychczasowy sposób zawierania transakcji zwany systemem "open outcry". Od tego czasu OSTC znacząco się rozwinęło, stając się międzynarodową organizacją. Poznanie takiego kogoś jak Jonny jest doskonałą okazją do przekonania się, że karierę w finansach można osiągnąć poprzez wiele ścieżek, kluczem do sukcesu jest wiara w siebie i ciężka praca.

22 WYJAZD SPOTKANIA (12) Piątek rozpoczęliśmy od spotkania z Jonnym Aucamp em, CEO OSTC, w jednym z najbardziej charakterystycznych wieżowców w Londynie Gherkin. Dzięki zaangażowaniu Pana Aucamp a oraz uprzejmości zarządcy mogliśmy odwiedzić restauracje na samym szczycie budynku oraz podziwiać niepowtarzalną panoramę Londynu z samego centrum miasta będą około 170 metrów nad ziemią. Około godziny 11:00 wyruszyliśmy wraz z Panem Aucamp em do siedziby J.P. Morgan na Canary. Wharf. Na początku naszej wizyty mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić trading floor oraz wysłuchać historii jednego z salesmanów Gareth a Roberts a. Zaraz potem zostaliśmy zaproszenie do sali gdzie odbywają się spotkania członków zarządu J.P. Morgan. Mieliśmy tam przyjemność wysłuchać informacji o działalności OSTC w Polsce i na świecie. Następnie odbyliśmy spotkanie z pięcioma bankierami inwestycyjnymi z J.P. Morgan: Łukaszem Dziarnowskim, Damianem Piekło, Krzysztofem Kujawskim, Markiem Rodakiem oraz Szczepanem Kitą. Panowie przedstawili nam pokrótce czym się zajmują oraz jak wygląda praca w J.P. Morgan. Zaraz potem mieliśmy unikatową możliwość na zadanie im pytań oraz porozmawianie z nimi w węższym gronie.

23 WYJAZD SPOTKANIA (13) Ostatnim bankiem, który odwiedziliśmy w ramach LSE 2013 było HSBC, jeden z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w słynnym londyńskim kompleksie drapaczy chmur - Canary Wharf. Instytucja została założona w pod nazwą Hongkong and Shanghai Banking Corporation jako brytyjski bank w Chinach, po czym jego siedziba została przeniesiona do Anglii. Na spotkaniu mieliśmy okazje porozmawiać z działem bankowości inwestycyjnej - Anna Krukowska (absolwentka UEP i ESCP, Analityk M&A), Agnieszka Granat (absolwentka SGH i CEMS, Zarządzanie Ryzykiem) oraz działem HR. Jako światowy bank HSBC respektuje najwyższe standardy etyczne, wykazuje mocno zakorzenioną odpowiedzialność społeczną i cieszy się bardzo dobrą reputacją na rynkach finansowych. Bank ten dysponuje szerokim wachlarzem praktyk letnich (w działach takich jak Investment Banking, Private Banking czy Global Markets), jak również obfitą gamą programów rozwojowych w wymienionej grupie docelowej.

24 WYJAZD SPOTKANIA (14) Konferencja Polish Economic and Business Forum odbyła się dnia 2 marca 2013 roku na kampusie London School of Economics and Political Science, w partnerstwie strategicznym z firmą konsultingową The Boston Consulting Group Warsaw. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 gości, reprezentujących liczne instytucje polskiego i brytyjskiego świata biznesowego oraz studenci z 31 uniwersytetów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Tematem przewodnim konferencji było zderzenie wizerunku Polski jako "zielonej wyspy" z realiami rynkowymi i obniżonymi prognozami wzrostu gospodarczego. W ramach konferencji odbyło się 10 paneli i wykładów, których gośćmi byli między innymi Waldemar Pawlak (Minister Gospodarki), Maja Goetig (Główny ekonomista KBC Securities), Grażyna Piotrowska-Oliwa (Prezes Zarządu PGNiG), czy Krzysztof Kulig (Partner Zarządzający Innova Capital). Po zamknięciu konferencji odbył się obiad, podczas którego uczestnicy mieli okazję wymienić się poglądami i zasmakować specjałów brytyjskiej kuchni.

25 OPINIE UCZESTNIKÓW 4,77 tyle wyniosi średnia ocena projektu na podstawie ankiet wypełnionych przez uczestników LSE 2013 (w skali 1 do 5) Najlepiej ocenione spotkania: CVC Capital Partners The Gherkin JP Morgan CASS Business School London Study Excursion to świetnie zaplanowany projekt, który pozwala zobaczyć jak wygląda od środka świat finansów[...]. Mi osobiście program ten pozwolił utwierdzić się w wybranej przez siebie ścieżce kariery i dzięki temu wiem, jakie działania powinienem podejmować by osiągnąć zawodowy sukces. ~Konrad Rosiński [...] W trakcie spotkań studenci otrzymują porady które realnie mogą zwiększyć szansę na zatrudnienie w najbardziej prestiżowych instytucjach jak również osiągnąć międzynarodowy sukces. ~ Kamil Moczulski [...] Poznanie uczestników, studentów, którzy już teraz są wyróżniającymi się postaciami na swoich uczelniach, przez co wymiana opinii, pomysłów i doświadczeń jest niezwykle cenna i wierzę, że zaowocuje długoletnimi znajomościami i przyjaźniami. ~ Aleksander Waligóra [...] Świetne miejsca, ciekawe spotkania, inspirujący ludzie - wyjazd na LSE to z pewnością jedna z najlepszych decyzji w 2013 roku. ~ Tomasz Nowowiejski

26 Dziękujemy!

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki EkSoc UŁ studencki punkt widzenia www.deal.skninwestor.com nr 1 (3) marzec 2007 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897 1075 KASA LUDOWEGO BANKU CHIN PĘKA W SZWACH. REZERWY WALUTOWE PRZEKROCZYŁY WARTOŚĆ

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

spis treści STUDENT POTRAFI WYDARZENIA W SKN BADANIA NAUKOWE TWOJE INWESTYCJE W CZTERY OCZY WARTO WIEDZIEĆ FELIETON MAKROEKONOMIA PORTRET TWÓRCY

spis treści STUDENT POTRAFI WYDARZENIA W SKN BADANIA NAUKOWE TWOJE INWESTYCJE W CZTERY OCZY WARTO WIEDZIEĆ FELIETON MAKROEKONOMIA PORTRET TWÓRCY STUDENT POTRAFI spis treści 5 7-8 6 9 STYPENDIA Nowe prawo - nowe prawa WYZWANIA McKinsey&Company Case Seminar WYDARZENIA W SKN PRZEGLĄD Newsletter SKN Inwestor PROJEKT FOREX Gra 15 11-12 27-28 33-34 13

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM Dynamiczny rozwój w Infosys BPO Poland www.eurostudent.pl październik 2014 Rozwiń się z Nami! KONKURS PZU: INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ WYGRAJ 5.000 ZŁ! WYDANIE TARGOWE SZUKAJ PRACY RAPORT SPECJALNY ZRÓB KARIERĘ

Bardziej szczegółowo

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński S zanowni Państwo! Splendor to przepych w pozytywnym znaczeniu, ale także okazałość, wspaniałość i blask. W języku łacińskim splendor znaczy błyszczeć. Nie mogliśmy wybrać chyba bardziej trafnego tytułu,

Bardziej szczegółowo

Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy

Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy Sylwia Stachowska * Agata Zielińska ** Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy Wstęp Obserwując działania, jakie aktualnie podejmują pracodawcy, walcząc

Bardziej szczegółowo

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 EkSoc - UŁ www.skninwestor.com Deal nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 1 0 WYCENA ŻYCIA strona 22 ANDRZEJ KLESYK GRACZ ROKU 2010 strona 6 RESPECT INDEX strona 14 JUBILEUSZ

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.pl/wiedzapisane www.praktyki.eurostudent.pl październik 2013 Kariera CO NOWEGO W REKRUTACJI Raport ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY ZESKANUJ KOD I WEJDŹ NA PRAKTYCZNĄ

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego BIZNES EXPO - szansa na zysk Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Wrzesień 2011 Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Konferencja

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie Spis treści Wykaz skrótów BEMIP BNetzA CEE EBI EBOiR EEPR ENTSOG ERGEG GC GIPL GIE GRI GRIP IRiESP LNG NC CAM OSD OSM OSP OTC PCI POIG POIiŚ SGT SWI TEN-E TGE TPA UE URE Baltic Energy Market Interconnection

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU POLSKI WSCHODNIEJ Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

Praktyki i staże w IT

Praktyki i staże w IT LUTY 2013 RAPORT MAGAZYNU MENEDŻERÓW I INFORMATYKÓW COMPUTERWORLD.PL/PRACA Praktyki i staże w IT Jak staż pomoże Ci w karierze Ile można zarobić na stażu Jak znaleźć pierwszą pracę w IT Kogo szukają pracodawcy

Bardziej szczegółowo

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych 28-29 maja 2012 roku Hotel OSSA, Ossa CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Szanowni Państwo, Pragnę Państwa serdecznie

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014 Komunikacja z inwestorem a wycena spółki 4-5 czerwca 2014 roku Centrum Kongresowe Warszawianka Hotel Wellness & SPA w Jachrance KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Aktualne trendy na rynku pracy

Aktualne trendy na rynku pracy 26 Dyrektor finansowy Roku Aktualne trendy na rynku pracy Analizując obszar rynku pracy w sektorze finansowym w Polsce, należy podkreślić, że od dłuższego już czasu większość instytucji finansowych realizuje

Bardziej szczegółowo

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport powstał jako część projektu Kwalifikacje dla potrzeb

Bardziej szczegółowo

KONGRES MBA XI MIEDZYNARODOWY FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU

KONGRES MBA XI MIEDZYNARODOWY FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU XI MIEDZYNARODOWY, KONGRES MBA FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU 15 17 maja 2015 roku Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ul. Rakowicka 27 1 Szanowni Państwo, PATRONI

Bardziej szczegółowo

BIULETYNSTOWARZYSZENIA PROJECT MANAGEMENT POLSKA

BIULETYNSTOWARZYSZENIA PROJECT MANAGEMENT POLSKA BIULETYNSTOWARZYSZENIA PROJECT MANAGEMENT POLSKA Prezentujemy Państwu wyjątkowy, pierwszy w Nowym Roku 2009, numer biuletynu SPMP. Jest to szczególne wydanie, w którym po raz pierwszy użyte zostało nowe

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego

Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego 1. Zasady oraz zakres stosowania ładu korporacyjnego Bank BPH stosuje się do zasad

Bardziej szczegółowo

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str.

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str. STAWIAM wydawca NA ROZWÓJ w finansach raport 2014 4str. Czego oczekują młodzi finansiści? 16str. Co jest ważne w pracy? 26str. Skąd czerpać inspiracje? 35str. O czym marzą młodzi finansiści? Wstęp Życie

Bardziej szczegółowo