PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI"

Transkrypt

1 PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI Simon Chadwick Kevin Jackson Shaun Whatling William Fenton Tom Cannon Michael Brill Barry Pollen George Williams Szymon Dobrzyński Piotr Drobek Dorota Idzi Artur Kotliński Piotr Matecki Gabriel Matwiejczyk Krzysztof Nepelski Leszek Osieczko Michał Pajdak Professor of Sport Business Strategy and Marketing, Coventry University Executive Director, Business Development, George P. Johnson CEO, Redmandarin Executive Director, Sponsorship Consulting Redaktor World Sponsorship Editor Professor of Strategic Development, University of Liverpool Regional Vice President, SMG Europe Director, Stadium Management SA Ltd, South Africa Menedżer ds. Rozwoju, Nielsen Założyciel Agencji XBRAND Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej, GIODO Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, PGE Polska Grupa Energetyczna SA Dyrektor Zarządzający, IPC Instytut Badawczy Prezes Zarządu, SportWin Business Development Manager, NM Incite (Nielsen/McKinsey Company) Pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych, Grupa RMF Head of Telecom Practice Group, Poland Dyrektor Marketingu, Instytut Logistyki i Magazynowanie, GS1 Polska Katarzyna Pilarczyk- Mańko Piotr Pykel Robert Stępowski Arkadiusz Wojtas Agnieszka Barzycka Marcin Gadziński Zdzisław Grodecki Sebastian Januszko Krzysztof Kropielnicki Anna Proszowska-Sala Dariusz Pućka Krzysztof Sachs Specjalista ds. Badań, IPC Instytut Badawczy Zastępca Dyrektora ds. Sportu, Telewizja Polsat Redaktor naczelny Dyrektor Projektu Let s Play Together, DB Schenker Panel dyskusyjny: Koordynator ds. PR, Zespół Komunikacji i Promocji, JSW Dyrektor rozwoju i strategii, Grupa Sport.pl Prezes Zarządu, KS Jastrzębski Węgiel Research Team Manager, Nielsen Senior Researcher, Sportcal Dyrektor Zarządzająca, Citybell Consulting Kierownik Działu Sponsoringu Sportu, Grupa TP Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, Dyrektor biura we Wrocławiu

2 Sylwetki prelegentów Simon Chadwick W 2007 roku Simon Chadwick został profesorem Strategii i Marketingu Biznesu Sportowego na wydziale biznesowym Coventry University. Przed objęciem tego stanowiska był on pracownikiem naukowym takich uczelni jak University of Leeds oraz University of London. Jest to jeden z najczęściej cytowanych ekspertów biznesu sportowego. Regularnie zapraszany jako specjalista na największe w Europie wydarzenia branżowe. Zainteresowania naszego gościa obracają się wokół takich zagadnień jak m.in.: reklama i marketing sportowy strategie biznesowe i komunikacji w sporcie ekonomiczny i komercyjny wpływ sportu zarządzanie relacjami w sportcie sportowe programy sponsoringowe Simon to także konsultant i badacz rynku marketingu sportowego dla m.in.: MasterCard, UEFA, FC Barcelona, Atletico Madryt, Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) oraz The English Football Association. Jest on również redaktorem The International Journal of Sports Marketing and Sponsorship, oraz członkiem rady wydawniczej 8 innych magazynów akademickich związanych bezpośrednio z biznesem sportowym. Kevin Jackson Jako Dyrektor zarządzający firmy George P. Johnson, Kevin Jackson jest wnikliwym przywódcą, mówcą, konsultantem strategicznym i relationship managerem. Miał do czynienia z każdą dyscypliną z zakresu komunikacji. Specjalizuje się w tworzeniu programów, które wyznaczają trendy w zachowaniu i są nastawione na tworzenie kluczowego dla sukcesu doświadczenia marki. Opracował i prowadził kampanie dla imponującej listy globalnych marek, w tym: Budweiser, British Airways, Coors i Coca-Cola. Był zaangażowany w wiele najgłośniejszych kampanii ostatnich lat, w tym nagradzanych programów z zakresu marketingu szeptanego dla McDonald's, Fosters, Wal-Mart i Frito Lay. Specjalizuje się w tworzeniu programów, które wyznaczają trendy w zachowaniu i są nastawione na tworzenie kluczowego dla sukcesu doświadczenia marki.

3 Shaun Whatling Podczas wieloletniej kariery Shaun Whatling piastował wiele stanowisk dyrektorskich m.in. Dyrektor Komunikacji na UK w Body Shop International i Dyrektor Group Communications PLC. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata czyni z Shauna docenianego na rynku sponsoringu specjalistę. na efekty biznesowe. Przez wiele lat związany ze sponsoringiem sportowym jako posiadacz praw-transmisyjnych, specjalista od marketingu, a teraz jako konsultant. Aspekt w branży sponsoringu, który uwielbia to możliwość tworzenia kontaktów pomiędzy marką a odbiorcą. Energia i ożywienie jaka wnoszona jest wtedy w firmę, skutecznie przenosi się Zdaniem Shauna sponsoring ma potencjał stać się najbardziej wpływową i najważniejszą dyscypliną marketingu, a zarazem najbardziej wymagającą William Fenton William Fenton jest Dyrektorem Sponsorship Consulting w Londynie i Brukseli, współpracujący z tak odmiennymi klientami jak Brytyjska Biblioteka, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dubaju, Epson, FedEx i Europejska Agencja Kosmiczna. Jest on również redaktorem The World of Sponsorship Monitor. Przez 19 lat aktywności w branży sponsoringowej William nabył cene doświadczenie w ocenie programów sponsorskich. Dotychczasowo brał udział w projektach dla Komitetu Olimpijskiego, FIFA World Cup, oraz F1. Dodatkowo nasz gość zajmuje również stanowisko szefa badań w Sponsorship Research International. Jest współtwórcą Sponsorship Handbook, autorem publikowanym w The International Journal of Sports Marketing & Sponsorship, The Journal of Sponsorship, oraz wykładowcą w HUB Business School i VUB University w Brukseli. William to częsty gość międzynarodowych konferencji, pojawiający się m.in. w emitowanym przez CNBC programu Money & Sport. Posiada także Advanced Certificate in Market and Social Research Practice przyznawany przez Towarzystwo Badań Rynkowych. Tom Cannon Tom jest profesorem Strategicznego Rozwoju na wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Liverpoolu. Jego kariera łączy w sobie działalność zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Jest profesorem wizytującym na wielu uczelniach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i specjalistą zasiadającym w radach nadzorczych kilku Brytyjskich firm. W przeszłości Tom był Rektorem Manchesterskiej Szkoły Biznesowej jak i wykładowcą Handlu na prestiżowym londyńskim Gresham College. Nasz prelegent doradzał w instytucjach rządowych m.in. krajów Unii Europejskiej, Australii, USA, Nowej Zelandii, Singapuru, Malezji, Rosji, Chin, Dubaju. Pracował również w tak znanych globalnych firmach jak American Express, Microsoft, Airbus, Tesco, BT, NatWest Bank, BP, General Electric, Virgin, IBM, Shell, ICI, Body Shop, Dow Chemicals, Ambrosetti Group, HSBC, Ernst & Young, Goldman Sachs and Burston-Marseller.

4 Jest on autorem ekspertyzy benchmarkingowej miast wobec współczynników Ideopolis, mierzącej wpływ wielkich wydarzeń takich np. Igrzyska Olimpijskie, na ich ekonomie. Był on również pionierem prac dla Third Generation of Science and Telchnology Parks. Michael Brill Zarządzanie obiektami sportowymi to obszar, w którym Michael działa już od ponad 20 lat. Już na początku lat 90-tych, swoją wiedzą wspierał największe i najbardziej prestiżowe obiekty sportowe na świecie, jak choćby Madison Square Garden w Nowym Jorku. Począwszy od 1995 zarządzał stadionami, teatrami oraz obiektami Open-Air dla SMG światowego lidera w tej branży. Podpisując pierwszą umowę naming rights dla stadionu piłkarskiego w Niemczech, został jednym z pionierów wykorzystania nazw obiektów sportowych jako kanału zintegrowanej komunikacji marketingowej, Podczas swojej kariery Michael zorganizował ponad 2000 wydarzeń, w których udział brało od 1000 do widzów. Niektóre z nich obejmowały znane międzynarodowe wydarzenia takie jak Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, 2005 World Games oraz Kwalifikacje Olimpijskie. Nasz gość organizował również koncerty największych współczesnych gwiazd muzyki, takich jak George Michael, Depeche Mode lub Beyonce. Barry Pollen Nasz gość jest dyrektorem Stadium Management South Africa firmy zajmującej się zarządzaniem Soccer City w Johannesburgu, na którym odbyła się inauguracja i finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2010 roku. Dodatkowo, piastuje on stanowisko dyrektora Stadium Management Consulting. Barry Pollen zbudował swoje 20 letnie doświadczenie, zarządzając stadionami na całym świecie. Podczas swojej kariery był związany z m.in. Stadionem Wembley, Johannesburg Stadium, Stadionem Miejskim w Manchesterze (Etihad Stadium), Millenium Stadium w Cardiff oraz Shah Alam Stadium w Malezji. Jest on autorem analizy Mistrzostwa Świata FIFA 2010: analiza projektów stadionów, wycena kosztów oraz kwestie biznesowe, przygotowanej dla rządu RPA. Barry był doradcą podczas projektowania i budowy Soccer City Stadium z ramienia Miasta Johannesburg, jak i osobą odpowiadzialną za projekt Host City Event Master Plan.

5 George Williams George jest menedżerem ds. Rozwoju w firmie Nielsen będącej sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Pracuje w obrębie społeczności olimpijskiej dostarczając środków które pomagają sponsorom maksymalizować dochód z inwestycji. Źródła te obejmują media społecznościowe, Customised Sponsor Tracking, efektywność reklamy telewizyjnej i internetowej. George pracował wcześniej w branży Executive Search (dobór osób na stanowiska menedżerskie) i był członkiem-założycielem Odgers Berndtson Sport Practice w Londynie. Był odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów jak również dostarczanie kandydatów na czołowe stanowiska w przemyśle sportowym. Do jego klientów należeli Manchester City FC, Tottenham Hotspur FC and Williams F1. Szymon Dobrzyński Założyciel Agencji XBRAND specjalizującej się w doradztwie i realizacji działań na styku marketingu i sponsoringu. Absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Piwowarskiej. Wcześniej Dyrektor ds. Marketingu Marek Premiowych Grupy Żywiec, Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką Grupy Telekomunikacja Polska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie Sportfive zajmującej się marketingiem i sprzedażą międzynarodowych praw sponsorskich i telewizyjnych oraz Senior Brand Manager marki LECH w Kompanii Współtwórca i realizator wielu projektów w zakresie marketingu sportowego i ich wykorzystania w komunikacji marki w tym m.in. sponsoring piłkarskiej reprezentacji Polski, sponsoring olimpijskiej reprezentacji Polski, tytularny sponsoring Orange ekstraklasa, I ligi koszykówki mężczyzn, mistrzostw świata na żużlu, klubów sportowych i sportowców indywidualnych, w tym m.in. Jerzy Dudek, Tomasz Adamek, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Bogdan Wenta. Piotr Drobek Piotr Drobek - w 2000 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku rozpoczął pracę w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, gdzie obecnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej. Prowadzi szkolenia oraz wykłady dotyczące ochrony danych osobowych w różnych instytucjach i szkołach wyższych, w tym na Uniwersytecie Warszawskim i Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Jest polskim przedstawicielem we Wspólnych Organach Nadzorczych Europolu, Schengen i Cła oraz uczestniczy w pracach innych ciał doradczych zajmujących się ochroną danych osobowych w UE.

6 Dorota Idzi Olimpijka, multimedalistka w pięcioboju nowoczesnym. Ekspert ds. sponsoringu, marketingu i PR sportowego. Absolwentka Executive Masters Management in Sport Organisation, University of Poitiers uznawanego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W latach dyrektor ds. sportu w Pol-Kaufring Sp. z o.o., w latach rzecznik prasowy i dyrektor ds. sportu w Optimum Distribution Sp. z o.o. W 2010 roku współzałożycielka Krajowej Izby Sportu. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w PGE Polska Grupa Energetyczna SA i odpowiada za strategię sponsoringu i CSR dla GK PGE. Społeczne zaangażowanie: W 2006 roku mianowana przez Ministerstwo Sportu Ambasadorem Sportu, Tolerancji i Fair Play w Radzie Europy. W latach wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a obecnie jest członkiem Prezydium PKOL. Od 2002 roku prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. Artur Kotliński posiada ponad 10letnie doświadczenie i wiedzę praktyczną w zakresie marketingu. Moderował, kierował lub uczestniczył w ponad 120 projektach badawczych prowadzonych na zlecenie m.in. takich firm i instytucji, jak: AMICA SA, Echo Investment, PGE, TP SA, BP, Intermoda, Agora S.A., Temar, PKN Orlen, Peugeot, Renault, Radio Wrocław, Radio Koszalin, Telefonia Dialog, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne (JZO), Urzędy Miasta Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego Tychów, Szczecina, Warszawy, Grupa PKP SA, Kolei Dolnośląskich i wielu innych. Jest członkiem ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów Zewnętrznych ds. Analiz Delphi Narodowego Programu Foresight Polska Wykładowca akademicki m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu; prowadzi zajęcia z marketingu, w tym także z marketingu sportowego. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO). Dyrektor zarządzający Instytutu Badawczego IPC.

7 Piotr Matecki Absolwent Katedry Strategii Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobywając tytuł Menedżera Sportu oraz Menedżera Imprez Sportowych. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Sportwin. Pomysłodawca i organizator Dni Marketingu Sportowego - wydarzenia o wymiarze międzynarodowym oraz Gali Sportu i Biznesu, podczas której wręczane są Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES - najważniejsze wyróżnienia w branży. Pomysłodawca i organizator Fitness & Wellness Event. Przez 7 lat rozwijał marketing w klubie Lech Poznań. Współtwórca m.in. pierwszej w Polsce telewizji klubu sportowego oraz klubowego portalu turystycznego. Odbył staże w klubach: FC Barcelona, Eintracht Frankfurt, Hamburger SV. W latach tworzył struktury marketingowe dla klubu sportowego Warta Poznań, przygotowując ofertę dla inwestora. Opracował tematykę i prowadził szkolenia w ramach projektu PRR Sportowcy na Rynku Pracy współfinansowanego przez Unię Europejską, a także Ogólnopolskiego Programu Kształcenia Kadr Sportowych. Współtwórca Strategii rozwoju województwa dolnośląskiego do 2020 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu w obszarze Promocja Dolnego Śląska poprzez sport. Współpracował w latach w roli Prorektora ds. promocji z Wyższą Szkołą Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Wydawca i redaktor 8 książek o tematyce marketingu i zarządzania w sporcie. Współautor i wydawca pierwszego branżowego raportu Sponsoring sportowy w Polsce (www.dms2011.pl/raport/). Stworzył największą sieć szkółek piłkarskich w Polsce Akademia Reissa. Współpracuje z European Sponsorship Association (ESA) organizacją wspierającą relacje sponsorskie w Europie oraz SportBusiness Group - największym globalnym dostawcą wiedzy i informacji dla biznesu sportowego. Prowadzi wykłady na uczelniach wyższych, szkolenia i consulting dla instytucji państwowych, sportowców oraz firm z zakresu marketingu i zarządzania w sporcie. Gabriel Matwiejczyk Pasjonat badań online. Przez 5 lat pracował w firmie Gemius, gdzie kierował zespołami badawczymi oraz rozwijał ofertę konsultingowa firmy. Obecnie reprezentuje NM Incite - zajmuje się wdrażaniem na rynek polski rozwiązań Nielsena dedykowanych mediom społecznościowym. Wcześniej pracował także w nk.pl. Jest wykładowcą akademickim i prelegentem na wielu branżowych kongresach i konferencjach. Z wykształcenia psycholog, z pasji biegacz.

8 Krzysztof Nepelski Krzysztof Nepelski -radiowiec z ponad 20-letnim stażem w RMF FM. Od kwietnia specjalista d/s promocji i sprzedaży, później dyrektor sprzedaży sieci RMF FM. W latach Dyrektor Marketingu i Badań RMF FM, Dyrektor Działu Projektów Specjalnych GRUPY RMF. Współtwórca portalu INTERIA.PL, współautor i koordynator wielu projektów antenowych, promocyjnych i technologicznych w GRUPIE RMF, jeden z 30 Liderów Nowej Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego wg Bussinesman Magazyn (wrzesień 2000), wykładowca reklamy i marketingu radiowego na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytetu Ekonomicznym w Krakowie, prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach, członek Pierwszego Krakowskiego Polskojęzycznego Klubu Toastmasters. Obecnie Pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych, który koordynuje współpracę GRUPY RMF m. innymi z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Leszek Osieczko Z Nielsenem związany od 2007 roku. Z branżą badawczą związany jest od 1998 roku. Leszek Osieczko pracował jako pracownik merytoryczny w agencjach badawczych MEMRB, Synovate oraz w Cegedim Strategic Data. W chwili obecnej Leszek odpowiada za NielsenT elecom Practice Group w Polsce, część firmy Nielsen integrującą wiedzę z różnych obszarów działalności takich jak panel handlu detalicznego, social media badania konsumenckie czy dane mediowe. Zadaniem TPG jest efektywne wspieranie klientów z sektora nowych technologii. Prywatnie pasjonat sportów motorowych i narciarstwa. Michał Pajdak Od 2 lat pracuje w Instytucie Logistyki i Magazynowania (ILiM) GS1 Polska, gdzie jest odpowiedzialny za marketing. Wcześniej przez 6 lat był dyrektorem sprzedaży w spółce IT Comarch S.A. odpowiedzialny był za sprzedaż systemów CRM, Workflow i ERP, doradzając przy tworzeniu programów lojalnościowych. Wcześniej był managerem w sieciach handlowych LIDL i EUROCASH, w której był odpowiedzialny między innymi za tworzenie sieci franchisingowych ABC. Prywatnie jest fanem piłki nożnej.ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest certyfikowanym trenerem biznesu.

9 Katarzyna Pilarczyk-Mańko Absolwentka socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego (2010), obecnie specjalista ds. badań Instytutu Badawczego IPC. Jeszcze będąc na studiach samodzielne projektowała i realizowała sondaże społeczne. Zwolenniczka łączenia metod badawczych dla uzyskania pełnego obrazu badanego zjawiska. W swojej pracy badawczej podejmowała wiele tematów z zakresu badań opinii publicznej oraz rynku. Piotr Pykel Zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat Sp. z o.o., absolwent Uniwersytetu w Padwie, obronił doktorat ze stosunków międzynarodowych w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, pracował w Komisji Europejskiej w Brukseli. Z Telewizją Polsat związany od 1999 roku, wraz z Marianem Kmitą i jego zespołem współtworzył Polsat Sport. Od 2006 roku pełni w Polsacie funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Sportu. Specjalista-negocjator w dziedzinie praw do transmisji sportowych, prowadził negocjacje zakończone nabyciem przez Polsat m.in. praw do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2002 i 2006 roku, Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008, Ligi Mistrzów, Mistrzostw Świata w siatkówce Polska 2014, gali Gołota - Adamek i wielu innych imprez. Od 2011 roku członek Zarządu Polskiej Związku Piłki Siatkowej. Robert Stępowski Niezależny ekspert i konsultant w dziedzinie marketingu miejsc, założyciel i redaktor naczelny serwisu MarketingMiejsca.com.pl, autor książki Inny świat, czyli subiektywny przewodnik po marketingu miejsc wydawca i współautor Marketingowego Vademecum Wiedzy Lidera Samorządowego. Autor licznych publikacji na temat marketingu (w tym także marketingu miejsc), reklamy, mediów i samorządu, które ukazywały się m.in. w: Rzeczpospolitej, Onet Biznes, Gazecie Samorządu i Administracji, portalach Sektor Publiczny i Wirtualnemedia.pl oraz w magazynach BRIEF i Rynek Turystyczny. Jako prelegent uczestniczy w licznych konferencjach i kongresach poświęconych marketingowi miast, gmin, powiatów i regionów.

10 Arkadiusz Wojtas Członek międzynarodowego zespołu DB SCHENKERsportsevents, odpowiedzialnego za zarządzanie projektami logistycznymi największych wydarzeń sportowych na świecie, takich jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata czy Europy w piłce nożnej. Pełni obecnie funkcję Dyrektora Projektu Let s Play Together 2012 w międzynarodowym zespole realizującym program przygotowawczy do obsługi Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie. Z branżą logistyczną związany jest od wielu lat, zdobywając doświadczenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Odbył m.in. staże menedżerskie podczas realizacji międzynarodowych projektów strategicznych dla klientów korporacyjnych grupy DB Schenker. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł naukowy na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz ukończył międzynarodowy program Small Business Administration Schools realizowany wspólnie z platformą uczelni Hogeschool West Brabant i University of Bristol, specjalizując się w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz metodach optymalizacji decyzji. Podyplomowo ukończył Studium Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Brał również udział w letniej edycji specjalistycznego szkolenia Event & Venue Management Institute w Londynie (EVMI). Aktywnie uprawia sport. Przez 10 lat trenował piłkę nożną i narciarstwo. Jest także zagorzałym kibicem piłkarskim. Panel dyskusyjny Agnieszka Barzycka Od 2008 roku związana z Jastrzębską Spółką Węglową, gdzie odpowiada za wizerunek firmy i komunikację. Wcześniej przez osiem lat dziennikarz prasowy, specjalista od komunikacji, doktor nauk społecznych, wykładowca komunikacji na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych w Zakładzie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka opracowań dotyczących wpływu mediów. Opracowała i odpowiada za realizowaną w JSW strategię wizerunkową firmy opartą na haśle Najlepsi w jednej drużynie JSW zakładającą transfer pozytywnych wizerunków zarówno Spółki, jak i sponsorowanych przez nią klubów sportowych. Marcin Gadziński Szef portalu Sport.pl od 2007 roku. W latach był korespondentem Gazety Wyborczej w Waszyngtonie, obsługiwał m.in. wybory prezydenckie w USA w 2004 i 2008 roku. Wcześniej redaktor i dziennikarz sportowy Gazety Wyborczej i "Życia. Zainteresowania: wpływ nowych technologii na współczesne dziennikarstwo. Ćwierkający: twitter.com/gadzinski

11 Zdzisław Grodecki Prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel. W przeszłości był zawodnikiem i trenerem piłki siatkowej. Trener reprezentacji Śląska, mistrzów Polski makroregionów 1994, trener reprezentacji Polski kadetów rocznika 1987, mistrzów Europy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest współtwórcą potęgi jastrzębskiej siatkówki - od roku 2009 kiedy został powołany na Prezesa Zarządu Jastrzębski Węgiel wywalczył tytuł wicemistrza Polski i zdobył Puchar Polski, awansował do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów w Bolzano i wywalczył klubowe wicemistrzostwo świata w Doha. Wcześniej pracował w klubie jako dyrektor sportowy doprowadzając Jastrzębski Węgiel do tytułu mistrza (2004) i wicemistrza Polski (2006). Sebastian Januszko Od kilkunastu lat pracuje w branży badań marketingowych. Ma doświadczenie w różnych metodologiach badawczych. Pracował przy wielu projektach międzynarodowych ekonomiczne i marketingowe zdobywał na Wydziale Zarządzania UW, WSHiP oraz MBA w POU. Pasjonuje się wykorzystaniem nowych technologii i zastosowaniem badań w marketingu sportowym. Krzysztof Kropielnicki Senior Researcher, Sportcal. Absolwent Uniwerytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Związany z branżą biznesu sportowego i sponsoringu od 2003 r. Przez wiele lat związany z agencją SportWin. Jako dyrektor zarządzający firmy odpowiadał m.in. za relacje międzynarodowe i rozwój biznesu, a także koordynację Dni Marketingu Sportowego. Były współpracownik Lecha Poznań oraz przedstawiciel European Sponsorship Association w Polsce. Członek jury corocznych Nagród Binzesu Sportowego. Od kwietnia 2011 r. zatrudniony w uznanej londyńskiej firmie badawczej Sportcal (www.sportcal.com), gdzie kieruje działaniami badawczymi w obszarze sponsoringu. Z ramienia Sportcal prowadzi również współpracę z międzynarodowymi związkami i federacjami sportowymi, w tym m.in. FIBA, FIVB, CEV, ITF, ATP i WTA oraz agencjami medialnymi i telewizjami, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Europy Wschodniej. Pomysłodawca i autor raportu Sponsoring sportowy w Polsce pierwszej fachowej analizy rynku sponsoringu sportu w Polsce. Współpracował z liderami opinii europejskiego biznesu sportowego. Specjalizuje się w zagadnieniach sponsoringu, praw medialnych, public relations oraz kreowania marki. Redaktor publikacji podejmujących tematykę marketingu sportowego oraz autor artykułów dla czasopism i portali biznesowych.

12 Anna Proszowska-Sala Dyrektor Zarządzająca Citybell Consulting, firmy specjalizującej się w doradztwie i realizacji projektów z zakresu zintegrowanej komunikacji on-line i off-line, w tym public relations i public affairs. Jeden z najbardziej znanych ekspertów w zakresie promocji miast w kraju. Pomysłodawczyni i od 2007 roku Dyr. Programowym Festiwalu Promocji Miast i Regionów - największego i uznanego za najbardziej opiniotwórcze i prestiżowe wydarzenia dedykowanego promocji miejsc w Polsce. Wcześniej pełniła funkcję m.in. Public Affairs Director w Grupie Ströer oraz Account Director Działu Corporate and Public Affairs w Agencji Sigma International Poland. Posiada 12 - letnie doświadczenie w doradztwie komunikacyjnym. Doradzała i realizowała projekty komunikacyjne dla takich klientów, jak: ABB, PTE PZU SA, Kompania Piwowarska, Ströer Group, T-mobile, Polish Association of Branded Goods Manufacturers, Urząd Miasta w Gdańsku, Urząd Miasta Toruń, Miasto Poznań, Urząd Miasta Szczecina, Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, Realizowane przez nią projekty zostały uhonorowane podczas branżowych konkursów: Złoty Spinacz 2005 Kategoria Brand PR Category, Złoty Spinacz 2005 Kategoria Corporate PR, Złoty Spinacz 2008 Kategoria Public Affairs/Lobbying, Złoty Spinacz-Nominacja 2011 Kategoria PR miast i regionów. Wykładowca zagadnień PR na Uniwersytecie Jagiellońskim, Polish Open University oraz Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Juror w konkursie Złote Spinacze - na najlepsze kampanie PR w Polsce. Współautorka książki Promocja Miast - Nowa Perspektywa. Dariusz Pućka Kierownik Działu Sponsoringu Sportu, Grupa TP. Odpowiedzialny za kreację i realizację strategii sponsoringowej dla marek: TP i Orange. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w marketingu sportowym związane z realizacją dużych projektów sponsoringowych opartych głównie na: Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, Reprezentacji Piłkarskiej oraz sponsoringu dużych wydarzeń sportowych i sponsoringu indywidualnym. Krzysztof Sachs Specjalizuje się w optymalizacji podatkowej i zarządzaniu ryzykiem podatkowym. Od kilku lat koordynuje projekty związane z doradztwem dla biznesu sportowego. Uczestniczył w przygotowaniu strategii klubów Ekstraklasy. Realizował projekty w zakresie doradztwa podatkowego i biznesowego dla klubów sportowych, operatorów stadionów oraz federacji sportowych. Jest pomysłodawcą i współautorem finansowych rankingów polskich klubów piłkarskich "Ekstraklasa piłkarskiego biznesu", tworzonych od 3 lat przez firmę doradczą Ernst & Young.

» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate. » Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA Media and Marketing Services

» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate. » Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA Media and Marketing Services PRELEGENCI» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate» Sally Hancock Dyrektor ds. Marketingu i Sponsoringu podczas IO w Londynie, Lloyds TSB» Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA

Bardziej szczegółowo

KRI. 12-13 czerwca 2012 roku IV KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2012. Wpływ czynników pozafinansowych na wartość spółki.

KRI. 12-13 czerwca 2012 roku IV KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2012. Wpływ czynników pozafinansowych na wartość spółki. KRI IV KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2012 Wpływ czynników pozafinansowych na wartość spółki 12-13 czerwca 2012 roku Hotel OSSA, Ossa IV KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2012 Program Kongresu 12 CZERA 2012

Bardziej szczegółowo

Głodni Sukcesu! Program kongresu. Organizator. Mecenasi. Patroni medialni

Głodni Sukcesu! Program kongresu. Organizator. Mecenasi. Patroni medialni Głodni Sukcesu! Program kongresu Organizator Mecenasi Partnerzy Patroni honorowi Patroni medialni 1 MID - Międzynarodowy Instytut Demokracji Międzynarodowy Instytut Demokracji (MID) to organizacja pozarządowa,

Bardziej szczegółowo

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014 Komunikacja z inwestorem a wycena spółki 4-5 czerwca 2014 roku Centrum Kongresowe Warszawianka Hotel Wellness & SPA w Jachrance KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH

Bardziej szczegółowo

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych 28-29 maja 2012 roku Hotel OSSA, Ossa CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Szanowni Państwo, Pragnę Państwa serdecznie

Bardziej szczegółowo

MEDIA. SUMMIT VI edycja kongresu MATERIAŁY KONFERENCYJNE. 9-10 października 2013 r., Hotel Marriott, Warszawa. Zmiany INTERNATIONAL WARSAW

MEDIA. SUMMIT VI edycja kongresu MATERIAŁY KONFERENCYJNE. 9-10 października 2013 r., Hotel Marriott, Warszawa. Zmiany INTERNATIONAL WARSAW Warsaw International Media Summit MATERIAŁY KONFERENCYJNE WARSAW VI edycja kongresu Zmiany w Regulacjach VI Edycja Konferencji WARSAWŚWIATA TELEKOMUNIKACJI I MEDIÓW i Prawie 6th edition of the Congress

Bardziej szczegółowo

KONGRES MBA XI MIEDZYNARODOWY FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU

KONGRES MBA XI MIEDZYNARODOWY FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU XI MIEDZYNARODOWY, KONGRES MBA FUNDAMENTY BIZNESU W TURBULENTNYM OTOCZENIU 15 17 maja 2015 roku Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ul. Rakowicka 27 1 Szanowni Państwo, PATRONI

Bardziej szczegółowo

FINANSOWANIE PROJEKTÓW SAMORZĄDOWYCH CZAS NA INDYWIDUALIZM I INNOWACJE

FINANSOWANIE PROJEKTÓW SAMORZĄDOWYCH CZAS NA INDYWIDUALIZM I INNOWACJE FINANSOWANIE PROJEKTÓW SAMORZĄDOWYCH CZAS NA INDYWIDUALIZM I INNOWACJE Finansowanie projektów samorządowych czas na indywidualizm i innowacje 1 RAMOWY PROGRAM XI Ogólnopolskiej konferencji BGK dla JST

Bardziej szczegółowo

profile menedżerów HR

profile menedżerów HR Marcin Adamczyk Dyrektor personalny, Project Manager K2 consulting Wyższe, magister socjologii, uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Project Management Office Manager Joanna Antkiewicz Dyrektor

Bardziej szczegółowo

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku,

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, Organizator: Patroni honorowi: konferencje GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA: Standardy CSR narzędzia ułatwiające zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu CSR

Bardziej szczegółowo

Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych miast. Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych miast. Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych miast Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego IX Ogólnopolska konferencja BGK dla JST Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej

Bardziej szczegółowo

V Krakowskie Forum Wynagrodzeń

V Krakowskie Forum Wynagrodzeń 20 21 maja 2010 roku Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie V Krakowskie Forum Wynagrodzeń 20 lat Compensation & Benefits w Polsce Partner merytoryczny: Katedra Zarządzania Kapitałem Ludzkim Profesora

Bardziej szczegółowo

dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk

dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk Sylwetki trenerów dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk Menedżer, trener, mentorka, konsultantka zarządzania z wieloletnim doświadczeniem. Doktor nauk ekonomicznych, o specjalności kompetencje menedżera w kierowaniu

Bardziej szczegółowo

FUNDACJA REPUBLIKAŃSKA ul. Nowy Świat 41 00-042 Warszawa. tel. 22 891 07 37. biuro@republikanie.org

FUNDACJA REPUBLIKAŃSKA ul. Nowy Świat 41 00-042 Warszawa. tel. 22 891 07 37. biuro@republikanie.org FUNDACJA REPUBLIKAŃSKA ul. Nowy Świat 41 00-042 Warszawa NIP: 952-207-86-26 REGON: 142075516 KRS: 0000340559 tel. 22 891 07 37 biuro@republikanie.org FUNDACJA W INTERNECIE: http//www.republikanie.org/

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

KOBIET W POLSCE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH

KOBIET W POLSCE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH KOBIET W POLSCE Elżbieta Bieńkowska 27 listopada 2013 roku została zaprzysiężona na stanowisko wicepremiera i ministra infrastruktury i rozwoju. Przez całą karierę zawodową była

Bardziej szczegółowo

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy IX KONGRES 6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy Szanowny Uczestniku,,,O business intelligence powiedziano już wszystko"?! To prawda Masz za sobą lata praktyki w biznesie. Podnosisz kompetencje na

Bardziej szczegółowo

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2014 KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ Jak rozwijać się przez całe życie? Program pierwszego dnia kongresu 25 listopada 2014 r. Centrum Nauki Kopernik Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

Warszawa Maj, 2015 r. SYLWETKI KANDYDATÓW. Wybory do Rady Członków ACCA Polska 2015r.

Warszawa Maj, 2015 r. SYLWETKI KANDYDATÓW. Wybory do Rady Członków ACCA Polska 2015r. Warszawa Maj, 2015 r. SYLWETKI KANDYDATÓW Wybory do Rady Członków ACCA Polska 2015r. Sylwetki kandydatów (1/2) Jarosław R. Bilbin Aleksandra Friedel Dariusz Gafka Weronika Jachniewicz Agnieszka Jurczak

Bardziej szczegółowo

Konferencja Jak zmniejszyć wykluczenie finansowe w Polsce? Program i prelegenci. 13 grudnia 2010 r.

Konferencja Jak zmniejszyć wykluczenie finansowe w Polsce? Program i prelegenci. 13 grudnia 2010 r. Konferencja Jak zmniejszyć wykluczenie finansowe w Polsce? Program i prelegenci 13 grudnia 2010 r. 2 Program konferencji 9.00 Rejestracja uczestników 10.00 Otwarcie konferencji Marek Belka Prezes Narodowego

Bardziej szczegółowo

IV Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie Warszawa, hotel Novotel Airport, 28-29 września 2010

IV Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie Warszawa, hotel Novotel Airport, 28-29 września 2010 Warszawa, hotel Novotel Airport, 28-29 września 2010 organizowana jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, prowadzone przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową,

Bardziej szczegółowo

Pharmaceutical Business Management Diploma

Pharmaceutical Business Management Diploma www.pwcacademy.pl Pharmaceutical Business Management Diploma Jesień/Zima 2013/2014 Program edukacyjny dla menedżerów firm farmaceutycznych Program realizowany przy współpracy: O programie Pharmaceutical

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOŁY MARKETINGU INTERAKTYWNEGO

PROGRAM SZKOŁY MARKETINGU INTERAKTYWNEGO Program Szkoły Marketingu Interaktywnego jest modyfikowany po każdej zakończonej edycji Szkoły. W tak dynamicznie zmieniającym się świecie technologii konieczne jest, aby każdy moduł był mocno osadzony

Bardziej szczegółowo

I BANKING PROFITABILITY FORUM

I BANKING PROFITABILITY FORUM Jak zwiększyć przychody, nie tracąc klientów I BANKING PROFITABILITY FORUM 16 września Hotel Marriott Warszawa Wyzwania regulacyjne i rynkowe przed sektorem finansowym w najbliższych latach Partnerstwo

Bardziej szczegółowo

17-23 maja 2013 r. 23 RZECZPOSPOLITA BABSKA

17-23 maja 2013 r. 23 RZECZPOSPOLITA BABSKA 17-23 maja 2013 r. 23 RZECZPOSPOLITA BABSKA 24 17-23 maja 2013 r. RZECZPOSPOLITA BABSKA Kobieto! Puchu marny pisał Adam Mickiewicz w XIX wieku. Jednak dziś romantyczny obraz polskiego wieszcza nie ma nic

Bardziej szczegółowo

Henryk Majchrzak Krzysztof Żmijewski Jerzy Karol Buzek Janusz Piechociński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Włodzimierz

Henryk Majchrzak Krzysztof Żmijewski Jerzy Karol Buzek Janusz Piechociński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Włodzimierz Henryk Majchrzak Prezes Zarządu PSE Operator Dr inż Henryk Majchrzak jest związany z PSE od lipca 2010 roku: w pierwszym okresie jako Członek Zarządu, a od 15 października 2010 r jako Prezes Zarządu Od

Bardziej szczegółowo

Do kogo skierowana. Efekty

Do kogo skierowana. Efekty O szkole Do kogo skierowana jest Cele Dlaczego SSM Zajęcia, ile, kiedy Efekty Fazy Wykładowcy Rekrutacja O szkole Dobrze wypromowana i wyrazista marka to generator pieniędzy dla jej właściciela. Współczesne

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. ZAŁĄCZNIK do wniosku o utworzenie studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Projekt studiów podyplomowych: Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika

Bardziej szczegółowo

IV Konferencja Badawcza PARP PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JUTRA - materiały konferencyjne

IV Konferencja Badawcza PARP PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JUTRA - materiały konferencyjne IV Konferencja Badawcza PARP PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JUTRA - materiały konferencyjne Warszawa, 9 grudnia 2014 r. Przedsiębiorczość w Polsce na podstawie Raportu z badania Global Entrepreneurship Monitor Polska

Bardziej szczegółowo