PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI"

Transkrypt

1 PRELEGENCI MINIONEJ EDYCJI Simon Chadwick Kevin Jackson Shaun Whatling William Fenton Tom Cannon Michael Brill Barry Pollen George Williams Szymon Dobrzyński Piotr Drobek Dorota Idzi Artur Kotliński Piotr Matecki Gabriel Matwiejczyk Krzysztof Nepelski Leszek Osieczko Michał Pajdak Professor of Sport Business Strategy and Marketing, Coventry University Executive Director, Business Development, George P. Johnson CEO, Redmandarin Executive Director, Sponsorship Consulting Redaktor World Sponsorship Editor Professor of Strategic Development, University of Liverpool Regional Vice President, SMG Europe Director, Stadium Management SA Ltd, South Africa Menedżer ds. Rozwoju, Nielsen Założyciel Agencji XBRAND Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej, GIODO Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, PGE Polska Grupa Energetyczna SA Dyrektor Zarządzający, IPC Instytut Badawczy Prezes Zarządu, SportWin Business Development Manager, NM Incite (Nielsen/McKinsey Company) Pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych, Grupa RMF Head of Telecom Practice Group, Poland Dyrektor Marketingu, Instytut Logistyki i Magazynowanie, GS1 Polska Katarzyna Pilarczyk- Mańko Piotr Pykel Robert Stępowski Arkadiusz Wojtas Agnieszka Barzycka Marcin Gadziński Zdzisław Grodecki Sebastian Januszko Krzysztof Kropielnicki Anna Proszowska-Sala Dariusz Pućka Krzysztof Sachs Specjalista ds. Badań, IPC Instytut Badawczy Zastępca Dyrektora ds. Sportu, Telewizja Polsat Redaktor naczelny Dyrektor Projektu Let s Play Together, DB Schenker Panel dyskusyjny: Koordynator ds. PR, Zespół Komunikacji i Promocji, JSW Dyrektor rozwoju i strategii, Grupa Sport.pl Prezes Zarządu, KS Jastrzębski Węgiel Research Team Manager, Nielsen Senior Researcher, Sportcal Dyrektor Zarządzająca, Citybell Consulting Kierownik Działu Sponsoringu Sportu, Grupa TP Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, Dyrektor biura we Wrocławiu

2 Sylwetki prelegentów Simon Chadwick W 2007 roku Simon Chadwick został profesorem Strategii i Marketingu Biznesu Sportowego na wydziale biznesowym Coventry University. Przed objęciem tego stanowiska był on pracownikiem naukowym takich uczelni jak University of Leeds oraz University of London. Jest to jeden z najczęściej cytowanych ekspertów biznesu sportowego. Regularnie zapraszany jako specjalista na największe w Europie wydarzenia branżowe. Zainteresowania naszego gościa obracają się wokół takich zagadnień jak m.in.: reklama i marketing sportowy strategie biznesowe i komunikacji w sporcie ekonomiczny i komercyjny wpływ sportu zarządzanie relacjami w sportcie sportowe programy sponsoringowe Simon to także konsultant i badacz rynku marketingu sportowego dla m.in.: MasterCard, UEFA, FC Barcelona, Atletico Madryt, Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) oraz The English Football Association. Jest on również redaktorem The International Journal of Sports Marketing and Sponsorship, oraz członkiem rady wydawniczej 8 innych magazynów akademickich związanych bezpośrednio z biznesem sportowym. Kevin Jackson Jako Dyrektor zarządzający firmy George P. Johnson, Kevin Jackson jest wnikliwym przywódcą, mówcą, konsultantem strategicznym i relationship managerem. Miał do czynienia z każdą dyscypliną z zakresu komunikacji. Specjalizuje się w tworzeniu programów, które wyznaczają trendy w zachowaniu i są nastawione na tworzenie kluczowego dla sukcesu doświadczenia marki. Opracował i prowadził kampanie dla imponującej listy globalnych marek, w tym: Budweiser, British Airways, Coors i Coca-Cola. Był zaangażowany w wiele najgłośniejszych kampanii ostatnich lat, w tym nagradzanych programów z zakresu marketingu szeptanego dla McDonald's, Fosters, Wal-Mart i Frito Lay. Specjalizuje się w tworzeniu programów, które wyznaczają trendy w zachowaniu i są nastawione na tworzenie kluczowego dla sukcesu doświadczenia marki.

3 Shaun Whatling Podczas wieloletniej kariery Shaun Whatling piastował wiele stanowisk dyrektorskich m.in. Dyrektor Komunikacji na UK w Body Shop International i Dyrektor Group Communications PLC. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata czyni z Shauna docenianego na rynku sponsoringu specjalistę. na efekty biznesowe. Przez wiele lat związany ze sponsoringiem sportowym jako posiadacz praw-transmisyjnych, specjalista od marketingu, a teraz jako konsultant. Aspekt w branży sponsoringu, który uwielbia to możliwość tworzenia kontaktów pomiędzy marką a odbiorcą. Energia i ożywienie jaka wnoszona jest wtedy w firmę, skutecznie przenosi się Zdaniem Shauna sponsoring ma potencjał stać się najbardziej wpływową i najważniejszą dyscypliną marketingu, a zarazem najbardziej wymagającą William Fenton William Fenton jest Dyrektorem Sponsorship Consulting w Londynie i Brukseli, współpracujący z tak odmiennymi klientami jak Brytyjska Biblioteka, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dubaju, Epson, FedEx i Europejska Agencja Kosmiczna. Jest on również redaktorem The World of Sponsorship Monitor. Przez 19 lat aktywności w branży sponsoringowej William nabył cene doświadczenie w ocenie programów sponsorskich. Dotychczasowo brał udział w projektach dla Komitetu Olimpijskiego, FIFA World Cup, oraz F1. Dodatkowo nasz gość zajmuje również stanowisko szefa badań w Sponsorship Research International. Jest współtwórcą Sponsorship Handbook, autorem publikowanym w The International Journal of Sports Marketing & Sponsorship, The Journal of Sponsorship, oraz wykładowcą w HUB Business School i VUB University w Brukseli. William to częsty gość międzynarodowych konferencji, pojawiający się m.in. w emitowanym przez CNBC programu Money & Sport. Posiada także Advanced Certificate in Market and Social Research Practice przyznawany przez Towarzystwo Badań Rynkowych. Tom Cannon Tom jest profesorem Strategicznego Rozwoju na wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Liverpoolu. Jego kariera łączy w sobie działalność zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Jest profesorem wizytującym na wielu uczelniach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i specjalistą zasiadającym w radach nadzorczych kilku Brytyjskich firm. W przeszłości Tom był Rektorem Manchesterskiej Szkoły Biznesowej jak i wykładowcą Handlu na prestiżowym londyńskim Gresham College. Nasz prelegent doradzał w instytucjach rządowych m.in. krajów Unii Europejskiej, Australii, USA, Nowej Zelandii, Singapuru, Malezji, Rosji, Chin, Dubaju. Pracował również w tak znanych globalnych firmach jak American Express, Microsoft, Airbus, Tesco, BT, NatWest Bank, BP, General Electric, Virgin, IBM, Shell, ICI, Body Shop, Dow Chemicals, Ambrosetti Group, HSBC, Ernst & Young, Goldman Sachs and Burston-Marseller.

4 Jest on autorem ekspertyzy benchmarkingowej miast wobec współczynników Ideopolis, mierzącej wpływ wielkich wydarzeń takich np. Igrzyska Olimpijskie, na ich ekonomie. Był on również pionierem prac dla Third Generation of Science and Telchnology Parks. Michael Brill Zarządzanie obiektami sportowymi to obszar, w którym Michael działa już od ponad 20 lat. Już na początku lat 90-tych, swoją wiedzą wspierał największe i najbardziej prestiżowe obiekty sportowe na świecie, jak choćby Madison Square Garden w Nowym Jorku. Począwszy od 1995 zarządzał stadionami, teatrami oraz obiektami Open-Air dla SMG światowego lidera w tej branży. Podpisując pierwszą umowę naming rights dla stadionu piłkarskiego w Niemczech, został jednym z pionierów wykorzystania nazw obiektów sportowych jako kanału zintegrowanej komunikacji marketingowej, Podczas swojej kariery Michael zorganizował ponad 2000 wydarzeń, w których udział brało od 1000 do widzów. Niektóre z nich obejmowały znane międzynarodowe wydarzenia takie jak Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, 2005 World Games oraz Kwalifikacje Olimpijskie. Nasz gość organizował również koncerty największych współczesnych gwiazd muzyki, takich jak George Michael, Depeche Mode lub Beyonce. Barry Pollen Nasz gość jest dyrektorem Stadium Management South Africa firmy zajmującej się zarządzaniem Soccer City w Johannesburgu, na którym odbyła się inauguracja i finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2010 roku. Dodatkowo, piastuje on stanowisko dyrektora Stadium Management Consulting. Barry Pollen zbudował swoje 20 letnie doświadczenie, zarządzając stadionami na całym świecie. Podczas swojej kariery był związany z m.in. Stadionem Wembley, Johannesburg Stadium, Stadionem Miejskim w Manchesterze (Etihad Stadium), Millenium Stadium w Cardiff oraz Shah Alam Stadium w Malezji. Jest on autorem analizy Mistrzostwa Świata FIFA 2010: analiza projektów stadionów, wycena kosztów oraz kwestie biznesowe, przygotowanej dla rządu RPA. Barry był doradcą podczas projektowania i budowy Soccer City Stadium z ramienia Miasta Johannesburg, jak i osobą odpowiadzialną za projekt Host City Event Master Plan.

5 George Williams George jest menedżerem ds. Rozwoju w firmie Nielsen będącej sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Pracuje w obrębie społeczności olimpijskiej dostarczając środków które pomagają sponsorom maksymalizować dochód z inwestycji. Źródła te obejmują media społecznościowe, Customised Sponsor Tracking, efektywność reklamy telewizyjnej i internetowej. George pracował wcześniej w branży Executive Search (dobór osób na stanowiska menedżerskie) i był członkiem-założycielem Odgers Berndtson Sport Practice w Londynie. Był odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów jak również dostarczanie kandydatów na czołowe stanowiska w przemyśle sportowym. Do jego klientów należeli Manchester City FC, Tottenham Hotspur FC and Williams F1. Szymon Dobrzyński Założyciel Agencji XBRAND specjalizującej się w doradztwie i realizacji działań na styku marketingu i sponsoringu. Absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Piwowarskiej. Wcześniej Dyrektor ds. Marketingu Marek Premiowych Grupy Żywiec, Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką Grupy Telekomunikacja Polska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie Sportfive zajmującej się marketingiem i sprzedażą międzynarodowych praw sponsorskich i telewizyjnych oraz Senior Brand Manager marki LECH w Kompanii Współtwórca i realizator wielu projektów w zakresie marketingu sportowego i ich wykorzystania w komunikacji marki w tym m.in. sponsoring piłkarskiej reprezentacji Polski, sponsoring olimpijskiej reprezentacji Polski, tytularny sponsoring Orange ekstraklasa, I ligi koszykówki mężczyzn, mistrzostw świata na żużlu, klubów sportowych i sportowców indywidualnych, w tym m.in. Jerzy Dudek, Tomasz Adamek, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Bogdan Wenta. Piotr Drobek Piotr Drobek - w 2000 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku rozpoczął pracę w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, gdzie obecnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej. Prowadzi szkolenia oraz wykłady dotyczące ochrony danych osobowych w różnych instytucjach i szkołach wyższych, w tym na Uniwersytecie Warszawskim i Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Jest polskim przedstawicielem we Wspólnych Organach Nadzorczych Europolu, Schengen i Cła oraz uczestniczy w pracach innych ciał doradczych zajmujących się ochroną danych osobowych w UE.

6 Dorota Idzi Olimpijka, multimedalistka w pięcioboju nowoczesnym. Ekspert ds. sponsoringu, marketingu i PR sportowego. Absolwentka Executive Masters Management in Sport Organisation, University of Poitiers uznawanego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W latach dyrektor ds. sportu w Pol-Kaufring Sp. z o.o., w latach rzecznik prasowy i dyrektor ds. sportu w Optimum Distribution Sp. z o.o. W 2010 roku współzałożycielka Krajowej Izby Sportu. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w PGE Polska Grupa Energetyczna SA i odpowiada za strategię sponsoringu i CSR dla GK PGE. Społeczne zaangażowanie: W 2006 roku mianowana przez Ministerstwo Sportu Ambasadorem Sportu, Tolerancji i Fair Play w Radzie Europy. W latach wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a obecnie jest członkiem Prezydium PKOL. Od 2002 roku prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. Artur Kotliński posiada ponad 10letnie doświadczenie i wiedzę praktyczną w zakresie marketingu. Moderował, kierował lub uczestniczył w ponad 120 projektach badawczych prowadzonych na zlecenie m.in. takich firm i instytucji, jak: AMICA SA, Echo Investment, PGE, TP SA, BP, Intermoda, Agora S.A., Temar, PKN Orlen, Peugeot, Renault, Radio Wrocław, Radio Koszalin, Telefonia Dialog, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne (JZO), Urzędy Miasta Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego Tychów, Szczecina, Warszawy, Grupa PKP SA, Kolei Dolnośląskich i wielu innych. Jest członkiem ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów Zewnętrznych ds. Analiz Delphi Narodowego Programu Foresight Polska Wykładowca akademicki m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu; prowadzi zajęcia z marketingu, w tym także z marketingu sportowego. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO). Dyrektor zarządzający Instytutu Badawczego IPC.

7 Piotr Matecki Absolwent Katedry Strategii Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobywając tytuł Menedżera Sportu oraz Menedżera Imprez Sportowych. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Sportwin. Pomysłodawca i organizator Dni Marketingu Sportowego - wydarzenia o wymiarze międzynarodowym oraz Gali Sportu i Biznesu, podczas której wręczane są Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES - najważniejsze wyróżnienia w branży. Pomysłodawca i organizator Fitness & Wellness Event. Przez 7 lat rozwijał marketing w klubie Lech Poznań. Współtwórca m.in. pierwszej w Polsce telewizji klubu sportowego oraz klubowego portalu turystycznego. Odbył staże w klubach: FC Barcelona, Eintracht Frankfurt, Hamburger SV. W latach tworzył struktury marketingowe dla klubu sportowego Warta Poznań, przygotowując ofertę dla inwestora. Opracował tematykę i prowadził szkolenia w ramach projektu PRR Sportowcy na Rynku Pracy współfinansowanego przez Unię Europejską, a także Ogólnopolskiego Programu Kształcenia Kadr Sportowych. Współtwórca Strategii rozwoju województwa dolnośląskiego do 2020 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu w obszarze Promocja Dolnego Śląska poprzez sport. Współpracował w latach w roli Prorektora ds. promocji z Wyższą Szkołą Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Wydawca i redaktor 8 książek o tematyce marketingu i zarządzania w sporcie. Współautor i wydawca pierwszego branżowego raportu Sponsoring sportowy w Polsce (www.dms2011.pl/raport/). Stworzył największą sieć szkółek piłkarskich w Polsce Akademia Reissa. Współpracuje z European Sponsorship Association (ESA) organizacją wspierającą relacje sponsorskie w Europie oraz SportBusiness Group - największym globalnym dostawcą wiedzy i informacji dla biznesu sportowego. Prowadzi wykłady na uczelniach wyższych, szkolenia i consulting dla instytucji państwowych, sportowców oraz firm z zakresu marketingu i zarządzania w sporcie. Gabriel Matwiejczyk Pasjonat badań online. Przez 5 lat pracował w firmie Gemius, gdzie kierował zespołami badawczymi oraz rozwijał ofertę konsultingowa firmy. Obecnie reprezentuje NM Incite - zajmuje się wdrażaniem na rynek polski rozwiązań Nielsena dedykowanych mediom społecznościowym. Wcześniej pracował także w nk.pl. Jest wykładowcą akademickim i prelegentem na wielu branżowych kongresach i konferencjach. Z wykształcenia psycholog, z pasji biegacz.

8 Krzysztof Nepelski Krzysztof Nepelski -radiowiec z ponad 20-letnim stażem w RMF FM. Od kwietnia specjalista d/s promocji i sprzedaży, później dyrektor sprzedaży sieci RMF FM. W latach Dyrektor Marketingu i Badań RMF FM, Dyrektor Działu Projektów Specjalnych GRUPY RMF. Współtwórca portalu INTERIA.PL, współautor i koordynator wielu projektów antenowych, promocyjnych i technologicznych w GRUPIE RMF, jeden z 30 Liderów Nowej Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego wg Bussinesman Magazyn (wrzesień 2000), wykładowca reklamy i marketingu radiowego na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytetu Ekonomicznym w Krakowie, prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach, członek Pierwszego Krakowskiego Polskojęzycznego Klubu Toastmasters. Obecnie Pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych, który koordynuje współpracę GRUPY RMF m. innymi z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Leszek Osieczko Z Nielsenem związany od 2007 roku. Z branżą badawczą związany jest od 1998 roku. Leszek Osieczko pracował jako pracownik merytoryczny w agencjach badawczych MEMRB, Synovate oraz w Cegedim Strategic Data. W chwili obecnej Leszek odpowiada za NielsenT elecom Practice Group w Polsce, część firmy Nielsen integrującą wiedzę z różnych obszarów działalności takich jak panel handlu detalicznego, social media badania konsumenckie czy dane mediowe. Zadaniem TPG jest efektywne wspieranie klientów z sektora nowych technologii. Prywatnie pasjonat sportów motorowych i narciarstwa. Michał Pajdak Od 2 lat pracuje w Instytucie Logistyki i Magazynowania (ILiM) GS1 Polska, gdzie jest odpowiedzialny za marketing. Wcześniej przez 6 lat był dyrektorem sprzedaży w spółce IT Comarch S.A. odpowiedzialny był za sprzedaż systemów CRM, Workflow i ERP, doradzając przy tworzeniu programów lojalnościowych. Wcześniej był managerem w sieciach handlowych LIDL i EUROCASH, w której był odpowiedzialny między innymi za tworzenie sieci franchisingowych ABC. Prywatnie jest fanem piłki nożnej.ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest certyfikowanym trenerem biznesu.

9 Katarzyna Pilarczyk-Mańko Absolwentka socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego (2010), obecnie specjalista ds. badań Instytutu Badawczego IPC. Jeszcze będąc na studiach samodzielne projektowała i realizowała sondaże społeczne. Zwolenniczka łączenia metod badawczych dla uzyskania pełnego obrazu badanego zjawiska. W swojej pracy badawczej podejmowała wiele tematów z zakresu badań opinii publicznej oraz rynku. Piotr Pykel Zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat Sp. z o.o., absolwent Uniwersytetu w Padwie, obronił doktorat ze stosunków międzynarodowych w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, pracował w Komisji Europejskiej w Brukseli. Z Telewizją Polsat związany od 1999 roku, wraz z Marianem Kmitą i jego zespołem współtworzył Polsat Sport. Od 2006 roku pełni w Polsacie funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Sportu. Specjalista-negocjator w dziedzinie praw do transmisji sportowych, prowadził negocjacje zakończone nabyciem przez Polsat m.in. praw do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2002 i 2006 roku, Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008, Ligi Mistrzów, Mistrzostw Świata w siatkówce Polska 2014, gali Gołota - Adamek i wielu innych imprez. Od 2011 roku członek Zarządu Polskiej Związku Piłki Siatkowej. Robert Stępowski Niezależny ekspert i konsultant w dziedzinie marketingu miejsc, założyciel i redaktor naczelny serwisu MarketingMiejsca.com.pl, autor książki Inny świat, czyli subiektywny przewodnik po marketingu miejsc wydawca i współautor Marketingowego Vademecum Wiedzy Lidera Samorządowego. Autor licznych publikacji na temat marketingu (w tym także marketingu miejsc), reklamy, mediów i samorządu, które ukazywały się m.in. w: Rzeczpospolitej, Onet Biznes, Gazecie Samorządu i Administracji, portalach Sektor Publiczny i Wirtualnemedia.pl oraz w magazynach BRIEF i Rynek Turystyczny. Jako prelegent uczestniczy w licznych konferencjach i kongresach poświęconych marketingowi miast, gmin, powiatów i regionów.

10 Arkadiusz Wojtas Członek międzynarodowego zespołu DB SCHENKERsportsevents, odpowiedzialnego za zarządzanie projektami logistycznymi największych wydarzeń sportowych na świecie, takich jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata czy Europy w piłce nożnej. Pełni obecnie funkcję Dyrektora Projektu Let s Play Together 2012 w międzynarodowym zespole realizującym program przygotowawczy do obsługi Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie. Z branżą logistyczną związany jest od wielu lat, zdobywając doświadczenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Odbył m.in. staże menedżerskie podczas realizacji międzynarodowych projektów strategicznych dla klientów korporacyjnych grupy DB Schenker. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł naukowy na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz ukończył międzynarodowy program Small Business Administration Schools realizowany wspólnie z platformą uczelni Hogeschool West Brabant i University of Bristol, specjalizując się w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz metodach optymalizacji decyzji. Podyplomowo ukończył Studium Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Brał również udział w letniej edycji specjalistycznego szkolenia Event & Venue Management Institute w Londynie (EVMI). Aktywnie uprawia sport. Przez 10 lat trenował piłkę nożną i narciarstwo. Jest także zagorzałym kibicem piłkarskim. Panel dyskusyjny Agnieszka Barzycka Od 2008 roku związana z Jastrzębską Spółką Węglową, gdzie odpowiada za wizerunek firmy i komunikację. Wcześniej przez osiem lat dziennikarz prasowy, specjalista od komunikacji, doktor nauk społecznych, wykładowca komunikacji na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych w Zakładzie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka opracowań dotyczących wpływu mediów. Opracowała i odpowiada za realizowaną w JSW strategię wizerunkową firmy opartą na haśle Najlepsi w jednej drużynie JSW zakładającą transfer pozytywnych wizerunków zarówno Spółki, jak i sponsorowanych przez nią klubów sportowych. Marcin Gadziński Szef portalu Sport.pl od 2007 roku. W latach był korespondentem Gazety Wyborczej w Waszyngtonie, obsługiwał m.in. wybory prezydenckie w USA w 2004 i 2008 roku. Wcześniej redaktor i dziennikarz sportowy Gazety Wyborczej i "Życia. Zainteresowania: wpływ nowych technologii na współczesne dziennikarstwo. Ćwierkający: twitter.com/gadzinski

11 Zdzisław Grodecki Prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel. W przeszłości był zawodnikiem i trenerem piłki siatkowej. Trener reprezentacji Śląska, mistrzów Polski makroregionów 1994, trener reprezentacji Polski kadetów rocznika 1987, mistrzów Europy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest współtwórcą potęgi jastrzębskiej siatkówki - od roku 2009 kiedy został powołany na Prezesa Zarządu Jastrzębski Węgiel wywalczył tytuł wicemistrza Polski i zdobył Puchar Polski, awansował do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów w Bolzano i wywalczył klubowe wicemistrzostwo świata w Doha. Wcześniej pracował w klubie jako dyrektor sportowy doprowadzając Jastrzębski Węgiel do tytułu mistrza (2004) i wicemistrza Polski (2006). Sebastian Januszko Od kilkunastu lat pracuje w branży badań marketingowych. Ma doświadczenie w różnych metodologiach badawczych. Pracował przy wielu projektach międzynarodowych ekonomiczne i marketingowe zdobywał na Wydziale Zarządzania UW, WSHiP oraz MBA w POU. Pasjonuje się wykorzystaniem nowych technologii i zastosowaniem badań w marketingu sportowym. Krzysztof Kropielnicki Senior Researcher, Sportcal. Absolwent Uniwerytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Związany z branżą biznesu sportowego i sponsoringu od 2003 r. Przez wiele lat związany z agencją SportWin. Jako dyrektor zarządzający firmy odpowiadał m.in. za relacje międzynarodowe i rozwój biznesu, a także koordynację Dni Marketingu Sportowego. Były współpracownik Lecha Poznań oraz przedstawiciel European Sponsorship Association w Polsce. Członek jury corocznych Nagród Binzesu Sportowego. Od kwietnia 2011 r. zatrudniony w uznanej londyńskiej firmie badawczej Sportcal (www.sportcal.com), gdzie kieruje działaniami badawczymi w obszarze sponsoringu. Z ramienia Sportcal prowadzi również współpracę z międzynarodowymi związkami i federacjami sportowymi, w tym m.in. FIBA, FIVB, CEV, ITF, ATP i WTA oraz agencjami medialnymi i telewizjami, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Europy Wschodniej. Pomysłodawca i autor raportu Sponsoring sportowy w Polsce pierwszej fachowej analizy rynku sponsoringu sportu w Polsce. Współpracował z liderami opinii europejskiego biznesu sportowego. Specjalizuje się w zagadnieniach sponsoringu, praw medialnych, public relations oraz kreowania marki. Redaktor publikacji podejmujących tematykę marketingu sportowego oraz autor artykułów dla czasopism i portali biznesowych.

12 Anna Proszowska-Sala Dyrektor Zarządzająca Citybell Consulting, firmy specjalizującej się w doradztwie i realizacji projektów z zakresu zintegrowanej komunikacji on-line i off-line, w tym public relations i public affairs. Jeden z najbardziej znanych ekspertów w zakresie promocji miast w kraju. Pomysłodawczyni i od 2007 roku Dyr. Programowym Festiwalu Promocji Miast i Regionów - największego i uznanego za najbardziej opiniotwórcze i prestiżowe wydarzenia dedykowanego promocji miejsc w Polsce. Wcześniej pełniła funkcję m.in. Public Affairs Director w Grupie Ströer oraz Account Director Działu Corporate and Public Affairs w Agencji Sigma International Poland. Posiada 12 - letnie doświadczenie w doradztwie komunikacyjnym. Doradzała i realizowała projekty komunikacyjne dla takich klientów, jak: ABB, PTE PZU SA, Kompania Piwowarska, Ströer Group, T-mobile, Polish Association of Branded Goods Manufacturers, Urząd Miasta w Gdańsku, Urząd Miasta Toruń, Miasto Poznań, Urząd Miasta Szczecina, Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, Realizowane przez nią projekty zostały uhonorowane podczas branżowych konkursów: Złoty Spinacz 2005 Kategoria Brand PR Category, Złoty Spinacz 2005 Kategoria Corporate PR, Złoty Spinacz 2008 Kategoria Public Affairs/Lobbying, Złoty Spinacz-Nominacja 2011 Kategoria PR miast i regionów. Wykładowca zagadnień PR na Uniwersytecie Jagiellońskim, Polish Open University oraz Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Juror w konkursie Złote Spinacze - na najlepsze kampanie PR w Polsce. Współautorka książki Promocja Miast - Nowa Perspektywa. Dariusz Pućka Kierownik Działu Sponsoringu Sportu, Grupa TP. Odpowiedzialny za kreację i realizację strategii sponsoringowej dla marek: TP i Orange. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w marketingu sportowym związane z realizacją dużych projektów sponsoringowych opartych głównie na: Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, Reprezentacji Piłkarskiej oraz sponsoringu dużych wydarzeń sportowych i sponsoringu indywidualnym. Krzysztof Sachs Specjalizuje się w optymalizacji podatkowej i zarządzaniu ryzykiem podatkowym. Od kilku lat koordynuje projekty związane z doradztwem dla biznesu sportowego. Uczestniczył w przygotowaniu strategii klubów Ekstraklasy. Realizował projekty w zakresie doradztwa podatkowego i biznesowego dla klubów sportowych, operatorów stadionów oraz federacji sportowych. Jest pomysłodawcą i współautorem finansowych rankingów polskich klubów piłkarskich "Ekstraklasa piłkarskiego biznesu", tworzonych od 3 lat przez firmę doradczą Ernst & Young.

Międzynarodowe Spotkanie Sportu i Biznesu

Międzynarodowe Spotkanie Sportu i Biznesu Międzynarodowe Spotkanie Sportu i Biznesu X Dni Marketingu Sportowego 22-23 marca 2012 Stadion Narodowy w Warszawie Dlaczego Dni Marketingu Sportowego? Dostęp do unikatowej wiedzy Dni Marketingu Sportowego

Bardziej szczegółowo

PROGRAM DMS 2012. Sponsoring i media. Organizacje sportowe i miasta. William Fenton - Executive Director, Sponsorship Consulting

PROGRAM DMS 2012. Sponsoring i media. Organizacje sportowe i miasta. William Fenton - Executive Director, Sponsorship Consulting PROGRAM DMS 2012 Dzień międzynarodowy - 22 marca Dzień jubileuszowy -23 marca Sponsoring i media Organizacje sportowe i miasta CZWARTEK 22 MARCA 2012 9.00-9.45 REJESTRACJA I POWITALNA KAWA 9.45-10.00 Otwarcie

Bardziej szczegółowo

Jakość w biznesie sportowym

Jakość w biznesie sportowym Jakość w biznesie sportowym Nowa jakość sponsoringu Sport jest powszechnie wykorzystywany jako platforma sponsoringu. Zbyt rzadko jednak kampanie sponsoringowe wyłamują się z konwenansu, zaskakują i angażują

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA PR I KOMUNIKACJA BIZNESOWA. FUNDACJA ALL THAT ART! 26 i 27 października 2012 Wrocław

SZKOLENIA PR I KOMUNIKACJA BIZNESOWA. FUNDACJA ALL THAT ART! 26 i 27 października 2012 Wrocław 26 PAŹDZIERNIKA 2012 Od PR-owca do Konsultanta Komunikacji Biznesowej. Jak przekształcać PR w komunikację biznesową? HALINA FRAŃCZAK I TADEUSZ DULIAN DELOITTE Strategia komunikacji 1. Co to jest komunikacja

Bardziej szczegółowo

Podstawowe obszary, jakie wchodzą w zakres kształcenia, są następujące:

Podstawowe obszary, jakie wchodzą w zakres kształcenia, są następujące: PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) SPECJALNOŚĆ: public relations FORMA STUDIÓW : niestacjonarne POZIOM KSZTAŁCENIA : II stopnia PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY

Bardziej szczegółowo

Account director Account executive Account manager Asystent do działu organizacji eventów Asystent ds. e-marketingu i e-pr Asystent ds.

Account director Account executive Account manager Asystent do działu organizacji eventów Asystent ds. e-marketingu i e-pr Asystent ds. Account director Account executive Account manager Asystent do działu organizacji eventów Asystent ds. e-marketingu i e-pr Asystent ds. komunikacji internetowej (e-pr) Asystent ds. marketingu i PR asystent

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI. Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów

ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI. Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów POTĘŻNA GAŁĄŹ GOSPODARKI Handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej

Bardziej szczegółowo

a) imię, nazwisko, zajmowane stanowisko lub funkcje pełnione w ramach emitenta oraz termin upływu kadencji, na jaką dana osoba została powołana,

a) imię, nazwisko, zajmowane stanowisko lub funkcje pełnione w ramach emitenta oraz termin upływu kadencji, na jaką dana osoba została powołana, a) imię, nazwisko, zajmowane stanowisko lub funkcje pełnione w ramach emitenta oraz termin upływu kadencji, na jaką dana osoba została powołana, ANNA ZACHARZEWSKA b) opis kwalifikacji i doświadczenia zawodowego,

Bardziej szczegółowo

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach:

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach: PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) Studia niestacjonarne II stopnia (magisterskie) SPECJALNOŚĆ: branding PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

Menedżer Fitness & Wellness

Menedżer Fitness & Wellness Menedżer Fitness & Wellness Studia Podyplomowe Zostań pierwszym w Polsce Dyplomowanym Menedżerem Fitness & Wellness. Kreowanie standardów zarządzania sportem poprzez edukowanie i podnoszenie kwalifikacji

Bardziej szczegółowo

/ Zdecydowanie. kreatywna agencja

/ Zdecydowanie. kreatywna agencja / Zdecydowanie kreatywna agencja Jesteśmy agencją nowoczesnego marketingu i brandingu. Budujemy marki w sposób zintegrowany. Tworzymy rozwiązania, które angażują odbiorców i dostarczają im pozytywnych

Bardziej szczegółowo

Biografie konsultantów

Biografie konsultantów Biografie konsultantów Rada Programowa Mariusz Kunda +48 605 549 913 Absolwent prawa na UMK w Toruniu, MBA Carlson Business School University Minnessota/SGH w Warszawie; studia podyplomowe: Organizacja

Bardziej szczegółowo

Natalia MATYBA. Dominik KRAKOWIAK

Natalia MATYBA. Dominik KRAKOWIAK Natalia MATYBA Urzędnik w Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego w Brukseli / EU Policy Advisor. Doktorantka w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych

Bardziej szczegółowo

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Profil absolwenta Absolwenci specjalności są przygotowani do: pracy na stanowiskach menedżerów i

Bardziej szczegółowo

RYNEK APTECZNY W ROKU 2016 trendy, strategie rozwój WARSZAWA STADION NARODOWY. 19 MAJA 2016r.

RYNEK APTECZNY W ROKU 2016 trendy, strategie rozwój WARSZAWA STADION NARODOWY. 19 MAJA 2016r. WARSZAWA STADION NARODOWY 19 MAJA 2016r. ORGANIZATOR: Business Point Sp. z o.o. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w pierwszym wyjątkowym spotkaniu organizowanym przez Business Point.

Bardziej szczegółowo

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA WSPA

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA WSPA DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA WSPA CO NAS WYRÓŻNIA? KADRA, EKSPERCI, ATMOSFERA ŚRODOWISKOWA WSPÓŁPRACA Z PARTNERAMI BRANŻOWYMI NIESTANDARDOWE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE I PRAKTYKI ZAWODOWE DOSTĘP DO NARZĘDZI

Bardziej szczegółowo

Radosław Marter Radosław Marter jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie (magister zarządzania i marketingu).

Radosław Marter Radosław Marter jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie (magister zarządzania i marketingu). Agnieszka Kruz Agnieszka Kruz jest absolwentką Politechniki Łódzkiej, Wydział Organizacji i Zarządzania (magister inżynier zarządzania i marketingu), którą ukończyła w 2002 roku. W 2003 roku ukończyła

Bardziej szczegółowo

Powyższa działalność nie stanowi działalności konkurencyjnej w stosunku do Emitenta.

Powyższa działalność nie stanowi działalności konkurencyjnej w stosunku do Emitenta. Ralf Huep Ralf Huep, Business Administration, Uniwersytet w Bielefeld Od 1991 związany z Advent International. Wcześniej pracował jako analityk finansowy w Veba AG oraz Project manager w departamencie

Bardziej szczegółowo

Absolwenci specjalności Public Relations pracować w następujących obszarach:

Absolwenci specjalności Public Relations pracować w następujących obszarach: PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) Studia niestacjonarne I stopnia (licencjackie) SPECJALNOŚĆ: public relations PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie czasem pracy w branży energetycznej Warsztaty w Warszawie - 15 listopada 2011 r.

Zarządzanie czasem pracy w branży energetycznej Warsztaty w Warszawie - 15 listopada 2011 r. Organizator: Patron honorowy: 20 lecie konferencje GDZIE I KIEDY: 15 listopada 2011 roku, Warszawa, ul. Świeradowska 43, wejście F, piętro VI. NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA: definicja czasu pracy, pojecie

Bardziej szczegółowo

Informacje o członkach Zarządu

Informacje o członkach Zarządu Informacje o członkach Zarządu Informacje o członkach Zarządu Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ("Spółka", "PGE"), w uzupełnieniu raportu nr 18/2016 z dnia 22 marca 2016 r., przekazuje informacje

Bardziej szczegółowo

Account director Account director/senior account manager, PR Healthcare Account executive Account manager Account manager assistant do działu

Account director Account director/senior account manager, PR Healthcare Account executive Account manager Account manager assistant do działu Account director Account director/senior account manager, PR Healthcare Account executive Account manager Account manager assistant do działu Consumer Brand Account manager w dziale Corporate & Financial

Bardziej szczegółowo

Ramowy Program Sesji promującej produkt markowy Katowice MICE - Energia Spotkań

Ramowy Program Sesji promującej produkt markowy Katowice MICE - Energia Spotkań Ramowy Program Sesji promującej produkt markowy Katowice MICE - Energia Spotkań Data: 5 listopada 2009 roku, Godzina: 11:00 13:30 Miejsce: Warszawskie Centrum EXPO XXI, piętro I Sala B ul.prądzyńskiego12/14,

Bardziej szczegółowo

SEKTOR FINANSÓW PUBLICZNYCH. Działalność komercyjna i misyjna

SEKTOR FINANSÓW PUBLICZNYCH. Działalność komercyjna i misyjna SEKTOR FINANSÓW PUBLICZNYCH Działalność komercyjna i misyjna INSTYTUT SOBIESKIEGO Instytut Sobieskiego jest niezależnym think tankiem, powstałym w 2004 r., który działa w formie fundacji. Misją Instytutu

Bardziej szczegółowo

W 2009 i Przewodniczący Komitetu zarządzania aktywami i pasywami, członek Komitetu kredytowego, wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego S.A.

W 2009 i Przewodniczący Komitetu zarządzania aktywami i pasywami, członek Komitetu kredytowego, wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego S.A. 2016-06-24 15:09 RELPOL SA Powołanie osób nadzorujących Spółkę Raport bieżący 16/2016 Zarząd Relpol S.A. informuje, że w związku z wygaśnięciem kadencji Rady Nadzorczej Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki,

Bardziej szczegółowo

Biografie konsultantów

Biografie konsultantów Biografie konsultantów Mariusz Kunda +48 605 549 913 Absolwent prawa na UMK w Toruniu, MBA Carlson Business School University Minnessota/SGH w Warszawie; studia podyplomowe: Organizacja i Zarządzanie SGH

Bardziej szczegółowo

Oferta organizacji szkoleń z zakresu sponsoringu sportowego

Oferta organizacji szkoleń z zakresu sponsoringu sportowego Oferta organizacji szkoleń z zakresu sponsoringu sportowego WYZWANIA SPONSORINGU SPORTOWEGO WYZWANIA SPONSORINGU SPORTOWEGO Spis treści 1. Prezentacja firmy... 3 1.1 O nas... 3 1.2 Portfolio... 4 2. Nowa

Bardziej szczegółowo

CZYSTY EMAIL MARKETING PREZENTACJA GRUPY KAPITAŁOWEJ SARE S.A.

CZYSTY EMAIL MARKETING PREZENTACJA GRUPY KAPITAŁOWEJ SARE S.A. CZYSTY EMAIL MARKETING PREZENTACJA GRUPY KAPITAŁOWEJ SARE S.A. O MNIE Sebastian Brodowski Związany z branżą marketingową od 8 lat. Przez ten okres działał w obszarach event, mobile oraz online marketingu.

Bardziej szczegółowo

Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU

Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU Xevin Consulting agencja strategiczna doradzająca klientom pragnącym wykorzystać Nowe Media i innowacyjne rozwiązania w marketingu i sprzedaży. Spółkę

Bardziej szczegółowo

NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL

NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL Podyplomowe Studia ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI BAZ DANYCH Celem studiów jest przekazanie

Bardziej szczegółowo

Ceny transferowe 2014/2015

Ceny transferowe 2014/2015 Witamy na konferencji portalu TaxFin.pl Ceny transferowe 2014/2015 3 grudnia 2014 r. Hotel Marriott, Warszawa Partnerzy: Prowadzący: Jacek Bajger partner w firmie doradczej KPMG, doradca podatkowy, kieruje

Bardziej szczegółowo

ADMINISTRACJA. Kierunek warty wyboru UCZELNIA KREATYWNYCH PROFESJONALISTÓW

ADMINISTRACJA. Kierunek warty wyboru UCZELNIA KREATYWNYCH PROFESJONALISTÓW Kierunek warty wyboru UCZELNIA KREATYWNYCH PROFESJONALISTÓW Administracja w WSPA to: Studia I stopnia (licencjackie) O profilu praktycznym Niestacjonarne, o wygodnych, dopasowanych dniach i godzinach zajęć

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa AKADEMIA IAKS INNOWACYJNE ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI SPORTOWYMI. Organizatorzy:

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa AKADEMIA IAKS INNOWACYJNE ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI SPORTOWYMI. Organizatorzy: AKADEMIA IAKS INNOWACYJNE ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI SPORTOWYMI Organizatorzy: Patronat: Partnerzy: AKADEMIA IAKS Polski Komitet Olimpijski (PKOl) ogólnopolskie Stowarzyszenie związków, organizacji sportowych

Bardziej szczegółowo

Pan Marcin Sznyra. Marcin Sznyra Przewodniczący Rady Nadzorczej, 5-letnia kadencja upływa r.

Pan Marcin Sznyra. Marcin Sznyra Przewodniczący Rady Nadzorczej, 5-letnia kadencja upływa r. Informacje wymagane na podstawie 10 pkt 20 Załącznika Nr 1 do Regulaminu ASO o powołanych w 25.02.2015 r. członkach Rady Nadzorczej AdMassive Group S.A. Pan Marcin Sznyra Marcin Sznyra Przewodniczący Rady

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON WSPÓŁORGANIZATOR GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON PATRONAT

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON WSPÓŁORGANIZATOR GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON PATRONAT

Bardziej szczegółowo

Chcemy Wam opowiedzieć o.

Chcemy Wam opowiedzieć o. Chcemy Wam opowiedzieć o. Naszej agencji Naszych wybranych projektach Naszych Klientach Naszej ofercie Kontakcie do nas Nasza agencja Good One PR jest agencją Public Rela ons należącą do Good One Group.

Bardziej szczegółowo

Polish Governance Institute

Polish Governance Institute Polish Governance Institute Akademia Przywódców Rozwoju Lokalnego - unikalny program kształcenia liderów Przywództwo to wzbogacona i pogłębiona samoświadomość, rozwinięte umiejętności i postawa intelektualna,

Bardziej szczegółowo

Outsourcing Breakfast. 25 marca 2014. temat: Trendy na światowych rynkach pracy

Outsourcing Breakfast. 25 marca 2014. temat: Trendy na światowych rynkach pracy Outsourcing Breakfast 25 marca 2014 temat: Trendy na światowych rynkach pracy 1 2 CASPEN Metodyka działania, która obejmuje ustalony zbiór aktywności definiujących i charakteryzujących jakość pracy przedstawicieli

Bardziej szczegółowo

Outsourcing Breakfast

Outsourcing Breakfast Outsourcing Breakfast 24 września 2013 temat: IT Contracting 1 2 CASPEN Metodyka działania, która obejmuje ustalony zbiór aktywności definiujących i charakteryzujących jakość pracy przedstawicieli branży

Bardziej szczegółowo

Temat: lista kandydatów do Rady Nadzorczej

Temat: lista kandydatów do Rady Nadzorczej Raport numer: PBG/CG/2/2010 Wysogotowo, 16.04.2010r. Temat: lista kandydatów do Rady Nadzorczej Zarząd PBG S.A. publikuje niniejszym listę kandydatów do Rady Nadzorczej PBG S.A.: - Maciej Bednarkiewicz

Bardziej szczegółowo

Ekstraklasa jako produkt sportowy

Ekstraklasa jako produkt sportowy Ekstraklasa jako produkt sportowy 12.05.2009 Agenda Konferencyjna www.klubkibica.ue.poznan.pl Ekstraklasa jako produkt sportowy Piłkarski biznes w Polsce niesie ze sobą olbrzymie szanse i moŝliwości na

Bardziej szczegółowo

EKO MARKETING EKOLOGIA W PRAKTYCE BIZNESOWEJ

EKO MARKETING EKOLOGIA W PRAKTYCE BIZNESOWEJ EKO MARKETING EKOLOGIA W PRAKTYCE BIZNESOWEJ Studia podyplomowe współfinansowane ze środków UE Uczestnicy Uczestnikami studiów mogą być pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, posiadający

Bardziej szczegółowo

MARZENA ŁABĘDŹ Radca Prawny, Partner

MARZENA ŁABĘDŹ Radca Prawny, Partner MARZENA ŁABĘDŹ Radca Prawny, Partner Specjalista z zakresu prawa pracy z 10-letnim doświadczeniem. W trakcie praktyki zawodowej zyskała szerokie doświadczenie w sprawach związanych w szczególności z zatrudnianiem

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DLA FIRM RODZINNYCH. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DLA FIRM RODZINNYCH. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DLA FIRM RODZINNYCH Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Sukcesja w firmie rodzinnej Firma rodzinna to coś więcej niż miejsce

Bardziej szczegółowo

Grzegorz Dróżdż Przewodniczący Rady Nadzorczej

Grzegorz Dróżdż Przewodniczący Rady Nadzorczej Życiorysy zawodowe Członków Rady Nadzorczej powołanych na nową kadencję przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Notoria Serwis SA w dniu 30 czerwca 2015 roku Grzegorz Dróżdż Przewodniczący Rady Nadzorczej a)

Bardziej szczegółowo

CFO Knowledge Exchange Temat przewodni: Business Intelligence w Excelu

CFO Knowledge Exchange Temat przewodni: Business Intelligence w Excelu zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu CFO Knowledge Exchange Temat przewodni: Business Intelligence w Excelu siedziba MDDP Business Consulting, Warszawa, 27 marca 2015 r. Dlaczego warto? Elitarne grono

Bardziej szczegółowo

Bądź w kontakcie. Bądź w sieci. Belinked.

Bądź w kontakcie. Bądź w sieci. Belinked. Bądź w kontakcie. Bądź w sieci. Belinked. Prezentacja ofertowa Komunikacja Digital Event Czym jest Belinked? Belinked to HUB komunikacyjny, powstały w wyniku połączenia wiedzy, doświadczenia i pasji ekspertów

Bardziej szczegółowo

Sportowe Przeżycie Roku 5 bramek Roberta Lewandowskiego w 9 minut. WYDARZENIE SPORTOWE - Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Sportowe Przeżycie Roku 5 bramek Roberta Lewandowskiego w 9 minut. WYDARZENIE SPORTOWE - Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Nagrody Biznesu Sportowego 2015 Sportowy Wizerunek Robert Lewandowski Sponsor Sportu Totalizator Sportowy Organizacja Sportowa PZPN Obiekt Sportowy PGE Narodowy Wydarzenie Sportowe Tour de Pologne UCI

Bardziej szczegółowo

MBA W BANKOWOŚCI I FINANSACH

MBA W BANKOWOŚCI I FINANSACH Studia Menedżerskie MBA W BANKOWOŚCI I FINANSACH (MBA in Banking and Finance) Zarząd Banku Spółdzielczego Związek Rewizyjny Banków Spółdzielczych im Franciszka Stefczyka Ul. Mokotowska 14 00-561 Warszawa

Bardziej szczegółowo

Moduł SEM/SEO. Generowanie ruchu narzędzia marketingu on-line, kampanie SEO/SEM Jak skutecznie promować firmę w sieci?

Moduł SEM/SEO. Generowanie ruchu narzędzia marketingu on-line, kampanie SEO/SEM Jak skutecznie promować firmę w sieci? Generowanie ruchu narzędzia marketingu on-line, kampanie SEO/SEM Jak skutecznie promować firmę w sieci? Trenerzy: Adam Dyba/Piotr Poznański Terminy: 21 i 22 marca 11 i 12 kwietnia 22 i 23 kwietnia Konsorcjum

Bardziej szczegółowo

Praktyczne aspekty funkcjonowania działu HR w firmie

Praktyczne aspekty funkcjonowania działu HR w firmie Organizator: Patron honorowy: Praktyczne aspekty funkcjonowania działu HR w firmie GDZIE I KIEDY: 24-25 sierpnia 2011 r., Pałacyk Otrębusy, Otrębusy k. Warszawy, ul. Warszawska 2 NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON

SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON WSPÓŁORGANIZATOR GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU SCENARIUSZE EKONOMICZNE DLA POLSKI I REGIONU JAK UNIKNĄĆ PUŁAPKI ŚREDNIEGO DOCHODU WARSZAWA 11 MARCA 2015 MIEJSCE: HOTEL SHERATON PATRONAT

Bardziej szczegółowo

PODYPLOMOWE STUDIA MENEDŻERSKIE

PODYPLOMOWE STUDIA MENEDŻERSKIE PODYPLOMOWE STUDIA MENEDŻERSKIE Jak zarządzać efektywnie - praktyczny, wieloaspektowy trening umiejętności menedżerskich TERMIN od: 21.10.2017 TERMIN do: 14.10.2018 CZAS TRWANIA:24 dni MIEJSCE: Gdańsk

Bardziej szczegółowo

Paweł Wieczyński - Prezes Zarządu

Paweł Wieczyński - Prezes Zarządu Paweł Wieczyński - Prezes Zarządu imię, nazwisko, zajmowane stanowisko lub funkcje pełnione w ramach emitenta oraz termin upływu kadencji, na jaką dana osoba została powołana Paweł Wieczyński - Prezes

Bardziej szczegółowo

Koncepcja kształcenia

Koncepcja kształcenia LOGISTYKA Koncepcja kształcenia Koncepcja kształcenia na kierunku Logistyka powstała pod wpływem potrzeb rynku pracy, wskazówek praktyków gospodarczych oraz po szczegółowej analizie programów nauczania

Bardziej szczegółowo

Raport bieżący: 23/2016 - Zgłoszenie kandydatur na stanowiska Członków Rady Nadzorczej

Raport bieżący: 23/2016 - Zgłoszenie kandydatur na stanowiska Członków Rady Nadzorczej Raport bieżący: 23/2016 Temat: Zgłoszenie kandydatur na stanowiska Członków Rady Nadzorczej Zarząd spółki Amica Wronki Spółka Akcyjna ( Spółka ) informuje, że zgodnie z otrzymaną informacją, Holding Wronki

Bardziej szczegółowo

Studia menedżerskie. Opis kierunku. WSB Opole - Studia podyplomowe. ,,Studia menedżerskie'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja VI.

Studia menedżerskie. Opis kierunku. WSB Opole - Studia podyplomowe. ,,Studia menedżerskie'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja VI. Studia menedżerskie WSB Opole - Studia podyplomowe Opis kierunku,,studia menedżerskie'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja VI. Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga od menedżerów zdolności do osiągania

Bardziej szczegółowo

1. posiadane wykształcenie, kwalifikacje i zajmowane wcześniej stanowiska, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej;

1. posiadane wykształcenie, kwalifikacje i zajmowane wcześniej stanowiska, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej; Zbigniew Sienkiewicz Wykształcenie: wyższe prawnicze, Radca Prawny - od 1991 do1996 studia wyższe prawnicze - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ukończony z wyróżnieniem, - od 1997

Bardziej szczegółowo

IV Forum Gospodarcze InvestExpo 20 21 marca 2012, Chorzów Hotel Arsenal Palace

IV Forum Gospodarcze InvestExpo 20 21 marca 2012, Chorzów Hotel Arsenal Palace 9.30 10.00 Rejestracja uczestników PROGRAM FORUM 20 marca 2012 roku 10.00 10.30 Uroczyste otwarcie Forum z udziałem gości honorowych Andrzej Kotala - Prezydent Miasta Chorzów Marcin Michalik - Zastępca

Bardziej szczegółowo

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Profil absolwenta MARKETING COMMUNICATIONS MANAGER MENEDŻER D.S. KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ opracowanie i wdrażanie innowacyjnych strategii komunikacji marketingowej

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 10 listopada 2011 r.

Warszawa, 10 listopada 2011 r. Warszawa, 10 listopada 2011 r. cele fundacji Ë ochrona i promocja zdrowia w zakresie onkologii Ë wspomaganie działalności diagnostycznej, leczniczej oraz rehabilitacyjnej w obszarze onkologii Ë wspieranie

Bardziej szczegółowo

KRS 0000002970 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000002970 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Warszawa, dnia 11 marca 2011 r. Komunikat aktualizacyjny nr 1 do Prospektu Emisyjnego Certyfikatów Inwestycyjnych serii A, B, C, D BPH Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Multi Inwestycja BPH Towarzystwo

Bardziej szczegółowo

ŻYCIORYSY ZAWODOWE CZŁONKÓW ZARZĄDU

ŻYCIORYSY ZAWODOWE CZŁONKÓW ZARZĄDU ŻYCIORYSY ZAWODOWE CZŁONKÓW ZARZĄDU Tomasz Boduszek Prezes Zarządu Pan Tomasz Boduszek jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji (2001 r.). Karierę zawodową rozpoczął

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: dziennikarstwo sportowe FORMA STUDIÓW : stacjonarne POZIOM KSZTAŁCENIA : I stopnia PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

MDDP Podstawowe informacje o firmie

MDDP Podstawowe informacje o firmie MDDP Podstawowe informacje o firmie MDDP informacje ogólne Kim jesteśmy Jedna z największych polskich firm świadcząca kompleksowe usługi. 6 wyspecjalizowanych linii biznesowych oferujących wysokiej jakości

Bardziej szczegółowo

SEMINARIUM MARKETING TURYSTYCZNY

SEMINARIUM MARKETING TURYSTYCZNY SEMINARIUM MARKETING TURYSTYCZNY 2014+ INNOWACJE I ROZWÓJ PRODUKTU TURYSTYCZNEGO. HOSPITALITY. PUBLICITY. 25.11.2013 Warszawa godz. 10.30 www.citybellacademy.pl WPROWADZENIE Seminarium pt. Marketing turystyczny

Bardziej szczegółowo

PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL

PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL Naucz się tworzyć skuteczne i angażujące kampanie w internecie! Dowiedz się, jak planować skuteczne i angażujące kampanie w internecie.

Bardziej szczegółowo

SET DLA PROFESJONALISTÓW

SET DLA PROFESJONALISTÓW Jesteśmy członkiem: Pomagamy: SET DLA PROFESJONALISTÓW SZKOLENIA BEZPŁATNE Temat: BUDOWANIE I ROZWÓJ EFEKTYWNYCH STRUKTUR TRENERSKICH Informator dla Uczestnika " Stwarzamy możliwości do rozwoju kreując

Bardziej szczegółowo

Dolnośląski Park Technologiczny T-Park, ul. Szczawieńska 2, Szczawno-Zdrój, Sala A001, parter. Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy!

Dolnośląski Park Technologiczny T-Park, ul. Szczawieńska 2, Szczawno-Zdrój, Sala A001, parter. Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy! Szanowni Państwo, zapraszamy na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach Akademii Dolnośląskich Pracodawców na temat roli i znaczenia procesów zakupowych w działalności firm MŚP. Zakupy w biznesie odgrywają

Bardziej szczegółowo

GOSPODARKA I ENERGETYKA. Działalność komercyjna i misyjna

GOSPODARKA I ENERGETYKA. Działalność komercyjna i misyjna GOSPODARKA I ENERGETYKA Działalność komercyjna i misyjna INSTYTUT SOBIESKIEGO Instytut Sobieskiego jest niezależnym think tankiem, powstałym w 2004 r., który działa w formie fundacji. Misją Instytutu jest

Bardziej szczegółowo

WIZJA PZTS SKUTECZNY. Andrzej KAWA. stanowienie i egzekwowanie prawa decyzje finanse

WIZJA PZTS SKUTECZNY. Andrzej KAWA. stanowienie i egzekwowanie prawa decyzje finanse WIZJA PZTS SKUTECZNY stanowienie i egzekwowanie prawa decyzje finanse sportowych (wyniki) ekonomicznych (finanse) organizacyjnych (marketing) MISJA PZTS rok 2011 80-lecie PZTS KIERUNKI ROZWOJU PZTS do

Bardziej szczegółowo

Temat: Lista kandydatów do Rady Nadzorczej

Temat: Lista kandydatów do Rady Nadzorczej Raport numer: PBG/CG/2/2011 Wysogotowo, 23.06.2011r. Temat: Lista kandydatów do Rady Nadzorczej Zarząd PBG S.A. publikuje niniejszym listę kandydatów do Rady Nadzorczej VI kadencji PBG S.A.: - Maciej Bednarkiewicz

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA Octarius Group - Agencja Marketingu Zintegrowanego www.octarius.com.pl, tel. +48 530 903 500 A G E N C J A M A R K E T I N G U Z I N T E G R O WA N E G O Agencja Marketingu

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Projektami

Zarządzanie Projektami Szkolenie przygotowujące do certyfikacji PMP (PMP Prep)* Zarządzanie Projektami zgodnie ze standardami PMI Zawartość oferty: I. WSTĘP II. EFEKTY SZKOLENIA III. METODY KSZTAŁCENIA IV. TRENERZY V. PROGRAM

Bardziej szczegółowo

Biuletyn 2015. Najważniejsze informacje na tematach warsztatów.

Biuletyn 2015. Najważniejsze informacje na tematach warsztatów. Biuletyn 2015 Najważniejsze informacje na tematach warsztatów. Young Crew Workshop 16 stycznia 2015 KOMUNIKACJA PONAD WSZYSTKO K omunikacja - to, co wszystkim wydaje się proste, a w rzeczywistości jest

Bardziej szczegółowo

WIELKOPOLSKA SZKOŁA BIZNESU Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

WIELKOPOLSKA SZKOŁA BIZNESU Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu WIELKOPOLSKA SZKOŁA BIZNESU Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Wielkopolska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu jako wydzielona jednostka koncentruje się na działalności edukacyjnej

Bardziej szczegółowo

Zbigniew Jagiełło. Życiorysy zawodowe członków Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska SA

Zbigniew Jagiełło. Życiorysy zawodowe członków Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska SA Zbigniew Jagiełło Życiorysy zawodowe członków Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska SA JAKUB PAPIERSKI BARTOSZ DRABIKOWSKI PIOTR STANISŁAW ALICKI PAWEŁ BORYS Paweł Borys jest absolwentem Szkoły Głównej

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej zmiany od 2012/2013 roku

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej zmiany od 2012/2013 roku Konferencja portalu Taxfin.pl Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej zmiany od 2012/2013 roku Jak prawidłowo stosować standardy które weszły w życie oraz przygotować się do tych które zaczną

Bardziej szczegółowo

śyciorysy CZŁONKÓW RADY NADZORCZEJ TELFORCEONE S.A.

śyciorysy CZŁONKÓW RADY NADZORCZEJ TELFORCEONE S.A. śyciorysy CZŁONKÓW RADY NADZORCZEJ TELFORCEONE S.A. Pan Dariusz Ciborski Przewodniczący Rady Nadzorczej Dariusz Ciborski - ukończył studia magisterskie w zakresie kierunku informatyka na Politechnice Wrocławskiej

Bardziej szczegółowo

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie informacje bieżące i okresowe

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie informacje bieżące i okresowe Raport bieżący nr 21/2017 2017-06-08 Temat: Powołanie Członków Zarządu X kadencji Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie informacje bieżące i okresowe "Orbis" S.A. informuje, że w dniu

Bardziej szczegółowo

Liberty Group i Egzo Group Oferta współpracy PR oraz IR

Liberty Group i Egzo Group Oferta współpracy PR oraz IR Liberty Group i Egzo Group Oferta współpracy PR oraz IR Liberty Group i Egzo Group nasza filozofia Dobre zarządzanie biznesem to zarządzanie jego przyszłością, a zarządzanie przyszłością to zarządzanie

Bardziej szczegółowo

www.inteligentne-miasta.eu

www.inteligentne-miasta.eu ORGANIZATORZY GP Sp. z o.o. oferuje kompleksową organizację eventów, konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń tematycznych. Na zlecenie klienta organizujemy również działania marketingowe oraz PR-owe,

Bardziej szczegółowo

Prof. dr hab. Adam Marek Mariański

Prof. dr hab. Adam Marek Mariański Prof. dr hab. Adam Marek Mariański Pan Adam Marek Mariański jest adwokatem i profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Materialnego Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada wieloletnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

Pan Roman Trębacz w okresie ostatnich 3 lat pełnił następujące funkcje w spółkach prawa handlowego:

Pan Roman Trębacz w okresie ostatnich 3 lat pełnił następujące funkcje w spółkach prawa handlowego: Pan Roman Trębacz członek Rady Nadzorczej, Lat 51; absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a w latach 1994-1999 jego pracownik dydaktyczno-naukowy. Specjalista w zakresie finansów przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Tym razem spotykamy się, by spojrzeć na nasz potencjał, to jak oceniamy go sami i jak widzą go eksperci zewnętrzni.

Tym razem spotykamy się, by spojrzeć na nasz potencjał, to jak oceniamy go sami i jak widzą go eksperci zewnętrzni. PATRONI KONFERENCJI: Katowice 18 maja 2009 roku Zaproszenie Mili Państwo. Z prawdziwą satysfakcją pragnę zaprosić do wzięcia udziału w konferencji promującej produkt markowy Katowice MICE Energia Spotkań.

Bardziej szczegółowo

SOCIAL MEDIA MARKETING

SOCIAL MEDIA MARKETING SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA SOCIAL MEDIA MARKETING Dowiedz się, jak wykorzystać media społecznościowe, by uzyskać konkretne efekty biznesowe i komunikacyjne. Poznasz taktyki i narzędzia

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Propozycja współpracy

Propozycja współpracy Propozycja współpracy W JAKICH REALIACH DZIAŁAMY? Duża dynamika zmian na rynku Konieczność permanentnego nadążania za zmianami w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów Duże tempo pracy Presja czasu i

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: dziennikarstwo sportowe FORMA STUDIÓW : niestacjonarne POZIOM KSZTAŁCENIA : I stopnia PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

11, 12 października 2011

11, 12 października 2011 11, 12 października 2011 WROCŁAW Hotel Mercure Panorama DZIEŃ I 11 października 2011r. Konferencja Naukowo- Informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu- Innowacja 11.30 12.00 Rejestracja uczestników,

Bardziej szczegółowo

ETOS S.A. Ireneusz Żeromski 43 Wiceprezes Zarządu 30 marca 2015 r. 30 marca 2018 r. Źródło: Spółka, oświadczenia członków Zarządu.

ETOS S.A. Ireneusz Żeromski 43 Wiceprezes Zarządu 30 marca 2015 r. 30 marca 2018 r. Źródło: Spółka, oświadczenia członków Zarządu. ETOS S.A. (spółka akcyjna z siedzibą w Gdańsku i adresem przy ul. Bysewskiej 23, 80-298 Gdańsk, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 178415) ANEKS NR 6 do

Bardziej szczegółowo

DORADCY INFORMATOR. Projekt: System naczyń połączonych firma akademicka szansą rozwoju kariery naukowej EDYCJA II i III

DORADCY INFORMATOR. Projekt: System naczyń połączonych firma akademicka szansą rozwoju kariery naukowej EDYCJA II i III DORADCY INFORMATOR Projekt: System naczyń połączonych firma akademicka szansą rozwoju kariery naukowej EDYCJA II i III Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie

Bardziej szczegółowo

ZBIGNIEW PROKOPOWICZ. Prezes Zarządu Polenergia SA od lipca 2008 roku.

ZBIGNIEW PROKOPOWICZ. Prezes Zarządu Polenergia SA od lipca 2008 roku. ZBIGNIEW PROKOPOWICZ Prezes Zarządu Polenergia SA od lipca 2008 roku. Od 2004 do 2008 roku zajmował stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polenergia SA. W latach 2004-2007 pełnił funkcję Przewodniczącego

Bardziej szczegółowo

Rynek IT. w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. Data publikacji: II kwartał 2012. Język: polski, angielski

Rynek IT. w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. Data publikacji: II kwartał 2012. Język: polski, angielski Rynek IT w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2016 Data publikacji: II kwartał 2012 Język: polski, angielski Opis raportu W publikacji została zaprezentowana wyczerpująca analiza trzech głównych

Bardziej szczegółowo

Szkolenie: Zarządzanie komunikacją wewnętrzną w organizacji podejście strategiczne i dobre praktyki

Szkolenie: Zarządzanie komunikacją wewnętrzną w organizacji podejście strategiczne i dobre praktyki Szkolenie: Zarządzanie komunikacją wewnętrzną w organizacji podejście strategiczne i dobre praktyki Organizator: MKG Consulting Opracowanie i realizacja warsztatów: Monika Kantowicz-Gdańska Czas trwania:

Bardziej szczegółowo

DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX

DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX Dowiedz się jak wykorzystać możliwości mediów elektronicznych w działaniach wspierających marketing leków na receptę (Rx).

Bardziej szczegółowo

Raport bieżący funduszu inwestycyjnego nr

Raport bieżący funduszu inwestycyjnego nr korekta KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący funduszu inwestycyjnego nr 2 / 2011 (numer kolejny raportu / rok) Data przekazania: 2011-03-11 Nazwa podmiotu: BPH FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY MULTI

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe TWORZENIE I ZARZĄDZANIE STRUKTURĄ KLASTROWĄ

Studia podyplomowe TWORZENIE I ZARZĄDZANIE STRUKTURĄ KLASTROWĄ Studia podyplomowe TWORZENIE I ZARZĄDZANIE STRUKTURĄ KLASTROWĄ Studia objęte patronatem Doliny Lotniczej Czy chcesz poznać odpowiedzi na pytania: Co to jest inteligentna specjalizacja - IS (ang. smart

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO SPOROTWE

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO SPOROTWE Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 5/2010 Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 27 stycznia 2010 r. PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO

Bardziej szczegółowo