5 ZASAD SKUTECZNEJ NAUKI ONLINE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "5 ZASAD SKUTECZNEJ NAUKI ONLINE"

Transkrypt

1

2 WSTĘP Każdego dnia pojawia się coraz więcej źródeł wiedzy. Dostęp do nich jest coraz bardziej powszechny i łatwiejszy. Jednak to dalej nie rozwiązuje pewnej sprawy Mieć możliwość, a skorzystać to jedno, ale gdy już nawet korzystamy, to: Uczyć się i nauczyć się to dwie całkowicie różne kwestie! Mimo licznych możliwości, ciężko jest wykorzystać wszystko, co nas otacza. Jednym z powodów, który jest blokadą, to nasza UMIEJĘTNOŚĆ UCZENIA SIĘ. Każde źródło wiedzy wymaga od nas bowiem innej strategii (inaczej się uczyć z sieci, inaczej z książki, inaczej z wideo, a jeszcze inaczej z audbiobooka etc). Bardzo dużą możliwość, dają obecnie zdalne szkolenia online. Siedzisz w aucie, pociągu, domu, firmie i wiedza wskakuje do główy. Piękne i proste! W tym raporcie PDF znajdziesz więc, aż 5 zasad pozwalających na zwielokrotnienie skuteczności Twojej nauki podczas szkoleń online takich, jak LIVE / LIVE+, webinar czy też zapis VOD. Dzięki nim, wciągniesz dużo więcej wniosków oraz mocniej nasycisz się tematem, który poznajesz. POWODZENIA! Michał Wawrzyniak & MentalWay Dream Team

3 ZASADA 1: PUNKTUALNOŚĆ Co to dokładnie oznacza? To oznacza, że jesteś w pełnej gotowości PRZED ROZPOCZĘCIEM! Poważnie. Jeżeli zależy Ci na nauczeniu się jak najwięcej, nie dołączaj się do szkolenia online w ostatniej chwili. Nie wpadaj na nie, już po rozpoczęciu. Po pierwsze dlatego, że wtedy minie kilkanaście do kilkudziesięciu minut, zanim przełączysz się w tryb szkolenia. W takiej sytuacji Twój umysł będzie jeszcze myślał o innych sprawach i odciągał Twoje myśli od uczenia się Po drugie, na początku możesz przegapić bardzo ważną informację od prowadzącego, będącą kluczem do zrozumienia dalszej części. Od ważnej zasady, bez której totalnie nic nie zrozumiesz, po metaforę, która będzie później kontynuowana, a Ty zrozumiesz tylko wycinek. A przez to możesz wyciągnąć niewłaściwe wnioski.

4 Są jeszcze dwa inne ważne elementy pojawiania się na wirtualnej sali szkoleniowej. W naszym przypadku, kto pierwszy na LIVE/LIVE+ ten ma dostęp do czata z pozostałymi uczestnikami. Wtedy możesz dzielić się wrażeniami, zadawać pytania i dzięki tej interakcji, zwiększasz swoje zaangażowanie, a w efekcie więcej się uczysz. Czat ma ograniczoną ilość uczestników i niestety przy tysiącach oglądających online, nie wszyscy mogą mieć do niego dostęp. Druga, to gdy pojawisz się przed czasem, to masz ostatnią szansę sprawdzenia czy Twój komputer, łącze / sieć, dobrze działa. Czy stracisz kilka (kilkadziesiąt?) minut na walkę, a nerwy popsują Ci całą zabawę!

5 ZASADA 2: Twoja sala szkoleniowa Jeżeli to możliwe, zamień miejsce w którym oglądasz, w swoją własną salę szkoleniową! Nie uwierzysz jak ten trick podnosi koncentrację i ilość wyciąganych wniosków. Nie musisz w tym celu wynajmować prywatnej sali w centrum konferencyjnym. Poniżej znajdziesz kilka elementów, o które wystarczy zadbać, aby zwielokrotnić efekty szkolenia. Oto najważniejsze elementy, które na pewno Ci pomogą: Miejsce - najlepiej osobne pomieszczenie, gdzie będziesz mieć ciszę i spokój. Aby nikt co chwilę do Ciebie nie wchodził i nie przerywał. Siedzenie - wygodne krzesło lub fotel. Ważne, aby móc siedzieć w nim prosto, nie zapadać się i nie leżeć. Takie pozycje nie sprzyjają koncentracji

6 Wideo - jeżeli to możliwe, zadbaj, aby obraz był JAK NAJWIĘK- SZY. Wtedy naturalnie będzie dla Ciebie ciekawszy i przyciągnie większą uwagę. Dlatego będzie Ci się dużo łatwiej skupić. Dźwięk - to bardzo ważne, aby dobrze i wyraźnie słyszeć. Kiedy będziesz słyszeć część lub domyślać się co drugie słowo, to ciężko będzie Ci utrzymać pełne skupienie. Dlatego ustaw dobrą głośność lub najlepiej załóż słuchawki. To również pomoże Ci odciąć się od otoczenia, jeżeli panuje w nim hałas. Atmosfera - przewietrz pomieszczenie, aby było w nim świeże powietrze i rześka temperatura. Wtedy umysłowi pracuje się wydajniej. Możesz także skorzystać z zapachów wzmagających koncentrację (np. olejki, kadzidła), ale nie przesadź. Nie rób świątyni, ani zimnej piwnicy czy też gorących klimatów. Umiar i sens ;). Oświetlenie - w dobrym oświetleniu również będzie Ci łatwiej się skupić niż może nastąpić to w ciemności. Brak światła to sygnał dla mózgu, że pora iść spać. Chcesz usnąć podczas nauki?

7 ZASADA 3: Wyeliminuj rozpraszacze Jest ich więcej niż myślisz i zaraz się o tym przekonasz! Jeżeli chcesz się efektywnie uczyć, to na pewno wiesz, że sprawdzanie w międzyczasie fejsa i odpisywanie na smsy, nie jest dobrym sposobem. Tutaj sugerujemy Ci absolutny brak litości wobec tego, co będzie Ci przeszkadzać. ;) Tylko pomyśl, co się dzieje, kiedy słyszysz dźwięk powiadomienia? Zżera Cię ciekawość, kto, co, gdzie i jak! To na pewno nie pomoże Ci utrzymać koncentracji na uczeniu się. Co więcej, oglądając szkolenie i sprawdzając maila, żadnej z tych rzeczy nie zrobisz dobrze. Lepiej najpierw poświęcić czas i energię na jedno, a potem na drugie. Wtedy Twoja efektywność będzie dużo wyższa.

8 Dlatego, oglądając szkolenie online warto: - Wyłączyć lub wyciszyć telefon i zostawić go poza zasięgiem wzroku oraz rąk; - Wyłączyć program do poczty ; - Wyłączyć wszystkie strony www z wyjątkiem tej, na której oglądasz szkolenie; - Wyłączyć TV, radio i inne źródła dźwięku oraz obrazu; - Zadbać o porządek, żeby nie rozpraszał Cię bałagan; - Wyłączyć wszystkie inne programy na komputerze, których używasz na co dzień; Warto pomyśleć także o Twoich potrzebach, jakie mogą pojawić się podczas oglądania szkolenia. Aby nie odrywać się od szkolenia, kiedy nie jest to konieczne, przygotuj sobie przekąski i coś do picia, i miej to zawsze pod ręką. Korzystaj z przerw, jeśli trwa szkoleniem dłużej i nie trać czasu!

9 5 ZASAD SKUTECZNEJ NAUKI ONLINE ZASADA 4: Bądź AKTYWNYM UCZESTNIKIEM Wyobraź sobie po prostu, że siedzisz na sali szkoleniowej i bierzesz udział w szkoleniu fizycznie! Rób WSZYSTKO to, co robią uczestnicy na takiej sali. Wykonuj polecenia prowadzącego. Bierz udział w ćwiczeniach, reaguj na to, co mówi osoba prowadząca. Jeżeli cała sala śmieje się na głos - śmiało - nie krępuj się! Jeżeli wszyscy mają wstać, Ty też to zrób. Jeżeli na sali trwa ćwiczenie, które możesz zrobić w domu zrób to! Dzięki temu Twoje zaangażowanie wzrośnie wielokrotnie. Naprawdę! Wideo obcina połowę emocji, która jest po drugiej stronie kamery. Potencjał grupy uczestników szkolenia i atmosfera, jaka tam panuje, również są mocnym bodźcem. Więc to TY musisz sobie dołożyć więcej PRAWDZIWEGO ZAANGAŻOWANIA!

10 Wiemy, że na początku może to być dla Ciebie krępujące, jednak kiedy to zrobisz, uwolnisz mnóstwo radości z uczestniczenia, a Twój umysł oraz ciało będą czuły i pracowały, niemal jak na sali szkoleniowej. Notuj, notuj, notuj! Nie wyobrażamy sobie, że można tego nie robić. Forma jest dowolna, zapisywanie wniosków, myśli, spisywanie wszystkiego, co mówi prowadzący, mapy myśli i wiele innych sposobów. Najważniejsze, aby to ROBIĆ! Tylko w ten sposób wrócisz do swoich wniosków później. Powtórzysz wiedzę, przypomnisz sobie coś, co wyleciało z głowy i odkryjesz nowe warstwy zrozumienia po czasie. To także kolejny bodziec mocno angażujący w szkolenie.

11 ZASADA 5: Podsumuj i ZASTOSUJ Koniec szkolenia, to początek Twojej części pracy. Nie ważne, co i jak zrobi prowadzący, jakie cudowne rozwiązania Ci przekaże Bez Twojego DZIAŁANIA nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że dobrze o tym wiesz? 1. Kiedy skończy się szkolenie, znajdź czas, aby przestudiować swoje notatki i wypisać sobie, co wywarło na Tobie największe wrażenie. Co było największym WOW, czym zaskoczył Cię prowadzący i co zamierzasz zrobić z tą wiedzą. 2. Podziel się swoimi wrażeniami w galerii zdjęć na fanpage. Dzięki temu dasz znać, jak Ci się podobało i zainspirujesz innych do działania. Stanie się także jeszcze jedna, ważna rzecz. Nadasz znaczenie nowej wiedzy i temu wydarzeniu. A to z kolei spowoduje, że Twój umysł będzie widział, jak sobie to LE- PIEJ poukładać. Bez podsumowania i nadania znaczenia, niestety zapomni większość bardzo szybko...

12 3. DZIAŁAJ! Po prostu zacznij stosować wiedzę. Od razu, bez snucia wielkich wizji, planów i przygotowań. Wykorzystaj w akcji to, czego się nauczysz najlepiej jeszcze tego samego dnia. Wtedy poczujesz EFEKTY, a skutecznie one zmotywują Cię do wykorzystania każdego wniosku, jaki uda Ci się wyciągnąć! Info: W naszym przypadku Michał uczy techniki 7 dni i kasownika, ale one mają zastosowanie wtedy, gdy jesteś osobą nową i nie znasz dobrze tematu oraz dopiero testujesz osobę prowadzącą, oraz przekazywaną Ci wiedzę. 4. Przez kilka dni po szkoleniu przeglądaj swoje notatki, aby utrwalić nową wiedzę, wnioski i generować pomysły na to, jak ją zastosować. Kilka pierwszych dni po szkoleniu to czas, kiedy najłatwiej wdrożysz wiedzę. Wtedy Twoja głowa jest w tym temacie, czujesz ekscytację nowymi możliwościami. Wykorzystaj tę falę. 5. Wróć do swoich notatek po czasie. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, jak wiele cennych strategii mogło w tym czasie wypaść Ci z głowy. Kolejny ważny powód to weryfikacja wniosków. Kiedy zastosujesz wiedzę, zweryfikujesz swoje umiejętności posługiwania się nią. Wtedy pojawią się dodatkowe pytania oraz precyzyjniejsze wnioski.

13 OBEJRZYJ SZKOLENIE LIVE: Łatwo jest się zainspirować, trudniej jest zamienić to w widoczne EFEKTY. Do tego NIEZBĘDNE są odpowiednie FUNDAMENTY! Sobota, 21 lutego 2015, start godz. 16:00 BIORĄC UDZIAŁ W DARMOWYM SZKOLENIU, DOWIESZ SIĘ: - Jakie są niezbędne fundamenty rozwoju? - O najlepszych praktykach uczenia się i wdrażania wiedzy. - Czym się kierować, aby maksymalizować swoje efekty? - Jakie są poziomy zaawansowania wiedzy i kiedy z nich korzystać?

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl 1 Spis treści: 1. Wstęp 2. Rzeczy które powinniśmy umieć 3. Odkładanie rzeczy na później 4. Brak planu dnia 5. Brak pomocników 6. Multitasking 7. Robienie rzeczy w nieodpowiedniej kolejności 8. Zdrowie

Bardziej szczegółowo

Mariusz Kapusta. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported.

Mariusz Kapusta. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported. Mariusz Kapusta Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported. Jak zacząć działać i nie przestać. Spis treści Proaktywnie.pl

Bardziej szczegółowo

darmowy e-book Wyznaczanie

darmowy e-book Wyznaczanie darmowy e-book BRIAN TRACY INTERNATIONAL Brian tracy Wyznaczanie Celów Osobisty przewodnik Ludzie mający jasne, sprecyzowane i zapisane cele mogą w o wiele krótszym czasie osiągnąć więcej, niż ludzie bez

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Uwolnij swoje bogactwo" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli & Daniel Wilczek, rok

Bardziej szczegółowo

Jak prowadziæ seminaria i warsztaty

Jak prowadziæ seminaria i warsztaty Jak prowadziæ seminaria i warsztaty Autor: Robert L. Jolles T³umaczenie: Monika Lipiec-Szafarczyk ISBN: 83-246-0052-3 Tytu³ orygina³u: How to Run Seminars and Workshops: Presentation Skills for Consultants,

Bardziej szczegółowo

WEWNĘTRZNA PSYCHOLOGIA TRADERA

WEWNĘTRZNA PSYCHOLOGIA TRADERA Copryright by 2011 Żadna część tej prezentacji nie może być kopiowana ani rozpowszechniana bez uprzedniej pisemnej zgody autora. Jedynym ograniczeniem naszego jutra będą dzisiejsze wątpliwości. Idźmy naprzód

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie swoim czasem

Jak skutecznie swoim czasem Biuletyn maturalny Witold Kołodziejczyk Jak skutecznie zarządzać swoim czasem Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor broszury: Witold Kołodziejczyk

Bardziej szczegółowo

ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ZAŁĄCZNIK NR 3

ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ZAŁĄCZNIK NR 3 ZAŁĄCZNIK NR 3 ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego SPIS TREŚCI WYTYCZNE DO ETAPU DZIAŁANIA... 3 SESJE

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI

PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI Załącznik nr 1 PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI INNOWACYJNA METODA I NARZĘDZIA PRACY WYCHOWAWCZEJ PROWADZENIE ROZMÓW Spis treści WPROWADZENIE DO COACHINGU... 3 Geneza powstania metody... 3 Cele coachingu...

Bardziej szczegółowo

Projekty edukacyjne z edukacji globalnej Praktyczny przewodnik

Projekty edukacyjne z edukacji globalnej Praktyczny przewodnik Projekty edukacyjne z edukacji globalnej Praktyczny przewodnik Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. www.polskapomoc.gov.pl

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

Cele - Zwycięska Umiejętność

Cele - Zwycięska Umiejętność Brian Tracy Strona 1 Cele - Zwycięska Umiejętność Darmowy Kurs Internetowy Czym jest umiejętność wyznaczania celów? Umiejętność wyznaczania celów i sporządzania pisemnych planów ich realizacji to umiejętność

Bardziej szczegółowo

Wszedłeś w jej posiadanie dzięki uprzejmości Księgarni Internetowej MAKLERSKA (www.maklerska.pl)

Wszedłeś w jej posiadanie dzięki uprzejmości Księgarni Internetowej MAKLERSKA (www.maklerska.pl) Niniejszy publikacja jest własnością prywatną. Wszedłeś w jej posiadanie dzięki uprzejmości Księgarni Internetowej MAKLERSKA (www.maklerska.pl) Niniejsza publikacja ani żadna jej część, nie może być kopiowana,

Bardziej szczegółowo

Fragmenty szkolenia Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień

Fragmenty szkolenia Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień Fragmenty szkolenia Jak doświadczyć fizycznej manifestacji swoich pragnień Opracowane przez: Elżbietę Maszke ( więcej o mnie przeczytasz tutaj >> ) Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie

Bardziej szczegółowo

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie.

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie. ABC pewności siebie 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez www.pewnoscsiebie.info Zachęcam do rozpowszechniania tego ebooka na Twojej stronie lub wysyłania

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk

WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 028-2 czerwca 2014 r. Psychologia inwestowania z perspektywy kobiety rozmowa z Agnieszką Kowalczyk Opis odcinka: jakoszczedzacpieniadze.pl/028

Bardziej szczegółowo

Style uczenia się KWESTIONARIUSZ

Style uczenia się KWESTIONARIUSZ Style uczenia się Ludzie uczą się w różny sposób. Odbierają informacje ze świata zewnętrznego korzystając ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch dotyk, węch, smak). Gdy nasz mózg wystawiony jest na działanie

Bardziej szczegółowo

JAK TWORZYĆ ATRAKCYJNĄ TREŚĆ, W WYSZUKIWARCE?

JAK TWORZYĆ ATRAKCYJNĄ TREŚĆ, W WYSZUKIWARCE? JAK TWORZYĆ ATRAKCYJNĄ TREŚĆ, KTÓRA ZNAJDZIE SIĘ NA CZELE RANKINGÓW W WYSZUKIWARCE? BRIAN CLARK Maj 2010 Tłumaczenie: Kamila Tokarska dla t JAK TWORZYĆ ATRAKCYJNĄ TREŚĆ, KTÓRA ZNAJDZIE SIĘ NA CZELE RANKINGÓW

Bardziej szczegółowo

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Autorzy: Ben Yoskovitz i Susan Burns Wydawca w Polsce: HRstandard.pl Tłumaczenie: Magdalena Nowacka, SETENTA 1 Spis treści: Wstęp Dlaczego właśnie

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyć klientów i czytelników?

Jak zdobyć klientów i czytelników? Autor dołożył wszelkich starań, by zawarte w tej publikacji informacje, były kompletne i rzetelne. Nie bierze jednak żadnej odpowiedzialności za ich wykorzystywanie. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Spis treści Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7 Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13 Krok drugi Spotkania 43 Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Krok czwarty Produktywna aktywność 63 Krok piąty Śledzenie

Bardziej szczegółowo

Co to jest mobile learning?

Co to jest mobile learning? A więc myślisz o mobile learning v.2 Co to jest mobile learning? Mobile learning ma miejsce wtedy, gdy ludzie korzystają ze swoich urządzeń przenośnych w celu uczenia się, a zatem nie ogranicza ich dana

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej?

Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej? Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej? Poradnik Agnieszka Wedeł-Domaradzka Anita Raczyńska Krajowy Ośrodek Wpierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Warszawa 2013 Szanowni Państwo,

Bardziej szczegółowo

Główne kierunki rozwoju e-commerce w perspektywie minionego roku

Główne kierunki rozwoju e-commerce w perspektywie minionego roku 73 E-commerce Główne kierunki rozwoju e-commerce w perspektywie minionego roku Prognozy na rok 2015 wskazują na ciągły wzrost polskiego rynku e-commerce. Szacuje się, że rynek będzie wart nawet 33 mld

Bardziej szczegółowo

PROWADZENIE SZKOLENIA W 3 WYMIARACH I ZAPĘTLANIE PROCESÓW

PROWADZENIE SZKOLENIA W 3 WYMIARACH I ZAPĘTLANIE PROCESÓW Adam D ę bowski Instytut NLP Coaching Strona 1 PROWADZENIE SZKOLENIA W 3 WYMIARACH I ZAPĘTLANIE PROCESÓW Podczas ostatniego Praktyka NLP III Generacji uczestnik zapytał mnie czy stosuję Nested Loops takie,

Bardziej szczegółowo

Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy nie muszą martwić się o swój biznes i spokojnie jeżdżą na wakacje?

Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy nie muszą martwić się o swój biznes i spokojnie jeżdżą na wakacje? Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy nie muszą martwić się o swój biznes i spokojnie jeżdżą na wakacje? Twój biznes to ciągła walka? Bywają takie dni, kiedy czujesz się potwornie zmęczony, przygaszony, bezradny?

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Top Investor. Wywiad z Michałem, skalperem, który odniósł sukces. www.forexinstitute.pl. kkkk

Szkolenie Top Investor. Wywiad z Michałem, skalperem, który odniósł sukces. www.forexinstitute.pl. kkkk kkkk Szkolenie Top Investor Wywiad z Michałem, skalperem, który odniósł sukces Typowe prawnicze gadanie, czyli wyłączenie odpowiedzialności: Prezentowany materiał ma wartość wyłącznie edukacyjną i autorzy,

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Przepis na sukces

Wstęp. Przepis na sukces Wstęp Przepis na sukces Przeczytałem w życiu wiele książek na temat kreowania bogactwa i jeszcze więcej biografii oraz autobiografii ludzi sukcesu. Każda z nich oferuje przepis na sukces, opierający się

Bardziej szczegółowo