Większy sukces w diagnozowaniu i zysk w gabinecie dzięki DIAGNOcam.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Większy sukces w diagnozowaniu i zysk w gabinecie dzięki DIAGNOcam."

Transkrypt

1 Zalecenia dla gabinetu Doświadczenia z zastosowań Część 1: Trzy skuteczne możliwości zastosowania DIAGNOcam w twoim gabinecie. Większy sukces w diagnozowaniu i zysk w gabinecie dzięki DIAGNOcam.

2 Trzy skuteczne możliwości zastosowania DIAGNOcam w twoim gabinecie. DIAGNOcam wspiera diagnostykę próchnicy i komunikację w wielu gabinetach. Raport końcowy instytutu LMU München na temat metody DIAGNOcam potwierdza, że DIAGNOcam umożliwia stawianie diagnoz próchnicy w obszarach aproksymalnych, na poziomie porównywalnych ze zdjęciami rentgenowskimi bez obciążania pacjenta promieniowaniem.* OA PD dr Jan Kühnisch, kierownik badania, uważa metodę diagnozowania próchnicy bez promieniowania za małą rewolucję.** Użytkownicy pokazują, w jaki sposób stosują tę nową metodę diagnostyki w swoich gabinetach. 1. Rutynowe zastosowanie w zakresie diagnostyki. Dr Severin Holl, Geislingen. 2. Integracja w profilaktyce. Dr Severin Holl, Geislingen. 3. Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Diagnostyka zrozumiała dla pacjenta. Dentysta Torsten Wegner, Stadthagen. *Źródło: Webinar KaVo z dnia r, **Źródło: DZW 23/13

3 1. 1. Rutynowe zastosowanie w zakresie diagnostyki. Bezpieczna diagnostyka próchnicy bez promieniowania. Nowoczesne metody, takie jak DIAGNOcam, pozwalają na przedwczesną, bezpieczną diagnostykę próchnicy bez zastosowania promieniowania. Dlatego dr Severin Holl, Geislingen, codziennie stosuje DIAGNOcam. Oto jego doświadczenia. Z pewnością co najmniej raz mieli Państwo w swoim gabinecie przypadek, w którym próchnica została (przypadkowo) odkryta na zdjęciu rentgenowskim, ale podczas oględzin wizualnych ząb został oceniony jako zdrowy. Z pomocą DIAGNOcam widoczne są zmiany próchnicze zwłaszcza w obszarze aproksymalnym, które wizualnie prezentowały się niejednoznacznie lub nie były widoczne w ogóle. Wniosek jest taki, że mogę szybciej, a tym samym lepiej leczyć moich pacjentów z próchnicą. Dobre uczucie dla obu stron lekarza i pacjenta. Nieważne, czy chodzi o diagnostykę próchnicy, kontrolę istniejących wypełnień kompozytowych przed preparacją, czy też usuwanie stanu zapalnego miazgi dziąseł, spowodowanego przez złamanie DIAGNOcam stał się ważnym urządzeniem diagnostycznym w naszym gabinecie, które daje prawdziwą satysfakcję Oprócz samej diagnostyki, coraz większe znaczenie w klinicznej codzienności ma ocena aktywności zmiany próchniczej. Dzięki prostej funkcji monitorowania urządzenia diagnozującego DIAGNOcam lekarz dysponuje odpowiednim instrumentem w zakresie kontroli przebiegu próchnicy. Zasadniczo DIAGNOcam można stosować przy każdym badaniu początkowym oraz podczas kontroli powtórnej. Następnie, na podstawie wyników badań, w niektórych przypadkach można zrezygnować ze zdjęć skrzydłowo - zgryzowych. Zaleta dla lekarza jest taka, że zdjęcia rentgenowskie są wykonywane bardziej kierunkowo, podczas gdy potencjalna diagnoza, zwłaszcza w obszarze aproksymalnym, jest za pomocą DIAGNOcam rejestrowana znacznie skuteczniej. Dr Severin Holl

4 1. 1. Rutynowe zastosowanie w zakresie diagnostyki. Wczesna diagnostyka właściwy czas leczenia. Liczne badania potwierdzają, że zwłaszcza w obszarze aproksymalnym diagnostyka wizualna jest niewystarczająca. Poza tym, w ciągu ostatnich dwóch dekad objawy próchnicy się zmieniły. Ocena wizualna: brak widocznych objawów próchnicy DIAGNOcam: zacienienie aż do granicy szkliwa i zębiny Znacznie częściej występuje tak zwana próchnica ukryta, która nie objawia się uszkodzeniami szkliwa. Co więcej, zmiany stały się raczej mniejsze. Aby w tych przypadkach umożliwić zdiagnozowanie próchnicy i ich prewencyjne, bezinwazyjne leczenie we wczesnym stadium, lekarze potrzebują metody diagnostyki o większej czułości niż rentgen, zwłaszcza w obszarze szkliwa. Oczywiście redukcja promieniowania jest na pierwszym planie nie tylko u kobiet w ciąży i dzieci. Zdjęcie rentgenowskie skrzydłowo- zgryzowe: bardzo słabe rozjaśnienie, zębina niewidoczna Dr Mathias Seifert, Szwajcaria Sytuacja kliniczna po ekskawacji: rozprzestrzenienie próchnicy aż do zębiny Innowacyjne urządzenie DIAGNOcam nadaje się w szczególności do diagnostyki obszarów interdentalnych. Tutaj mogę z dużą dokładnością stwierdzić, gdzie znajduje się zmiana, a następnie usunąć uszkodzenie z minimalną inwazyjnością. W większości przypadków zarówno na zdjęciu rentgenowskim oraz kliniczne nie można niczego stwierdzić.

5 2. Integracja w profilaktyce. DIAGNOcam udana koncepcja. Zastosowanie urządzenia DIAGNOcam jako instrumentu do diagnostyki próchnicy bez promieniowania rentgenowskiego w ramach profilaktyki to uzasadnione uzupełnienie i przyszłościowe rozszerzenie istniejącej koncepcji profilaktyki. Dr Severin Holl prezentuje swoją opinię dotyczącą udanej, całościowej koncepcji profilaktyki. Po przeprowadzeniu profesjonalnego czyszczenia zębów moja asystentka często zgłaszała pękające nici dentystyczne lub niezrozumiałe krwawienia dziąseł. Najczęściej skutkowało to dalszymi badaniami radiologicznymi i oczekiwaniem, co niekorzystnie wpływało na czas leczenia pacjenta. Ta sytuacja się zmieniła: problem jest natychmiast omawiany przez moją asystentkę z pacjentami i prezentowany wizualnie z wykorzystaniem DIAGNOcam. Takie działanie znacznie podnosi profesjonalizm mojej asystentki w oczach pacjenta. Jednocześnie obserwuję efekt budowania zaufania z punktu widzenia pacjenta, ponieważ nie tylko dentysta, ale też cały zespół zabiegowy troszczy się o stan jego zębów, używając najnowocześniejszych metod diagnostycznych. Dr Severin Holl Pacjent trafia do mnie i na podstawie pierwszego zdjęcia wykonanego przez asystentkę stwierdzam, czy mogę potwierdzić sytuację klinicznie, czy też muszę sam użyć DIAGNOcam lub zlecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Wszyscy moi pacjenci odczuwają korzyści diagnostyki wolnej od promieni rentgenowskich. W szczególności jednak grupą docelową są dzieci, kobiet w ciąży i pacjenci obawiający się promieni rentgena. Zwłaszcza w obszarze profilaktyki dziecięcej dzięki łatwej metodzie screeningu można wnieść ogromny i pożądany wkład w utrzymanie zdrowia małych pacjentów. Dr Werner Boch, Ulm. Ponieważ możemy leczyć tylko to, co widzimy, urządzenie DIAGNOcam znacznie zwiększyło nasze spektrum zabiegów. Należy tu przede wszystkim wspomnieć o poprawie indywidualnej profilaktyki i leczenia próchnicy bez wiercenia.

6 1. 3. Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Diagnostyka próchnicy zrozumiała dla pacjenta. Dentysta Torsten Wegner opowiada o swoich pozytywnych doświadczeniach ze stosowania DIAGNOcam w komunikacji z pacjentem. Przeczytaj o tym, w jaki sposób skutecznie stosuje ten instrument. Każdego dnia dentyści muszą objaśniać pacjentom diagnozę i konieczność leczenia, co często łączy się z uciążliwym przekonywaniem. Zwłaszcza diagnozę próchnicy ciężko jest przedstawić w sposób zrozumiały dla pacjenta. Wprawdzie dentyści, dzięki zdobytemu doświadczeniu, mogą łatwiej interpretować zdjęcia rentgenowskie, ale pacjenci już tego nie potrafią. Objaśnianie zdjęcia rentgenowskiego wiąże się w niektórych przypadkach ze stratą cennego czasu i szybko nadmiernie obciąża pacjentów. Z kolei zrozumiała dla pacjenta, obrazowa prezentacja próchnicy, jaką umożliwia DIAGNOcam, tworzy optymalną podstawę do dyskusji i omawiania w trakcie dalszej rozmowy z pacjentem. W odniesieniu do objaśniania i komunikacji z myślą o pacjencie DIAGNOcam otwiera nowe możliwości w zakresie wpływu na świadomość zdrowia pacjentów, ponieważ wizualizacja uszkodzeń może prowadzić do uświadamiania innych problemów. Z oka do mózgu prowadzi o około 55-krotnie więcej włókien nerwowych niż z ucha do mózgu. Dlatego wykorzystywanie zdjęć podczas komunikacji z pacjentem sprawia, że pacjent znacznie lepiej rozumie to, o czym się mówi. Dr Torsten Wegner

7 1. 3. Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Diagnostyka próchnicy zrozumiała dla pacjenta. Torsten Wegner, c.d.: Wyjaśnienie, że za pomocą urządzenia możemy podświetlić zęby, a wtedy próchnica widoczna jest jako wyraźnie ciemniejsze miejsce, wzbudza ciekawość pacjentów. Jednocześnie czują się jakgdyby zaangażowani w diagnostykę, co w ostateczności prowadzi do tego, że z przekonaniem godzą się na terapię i możliwa jest realizacja wymaganego leczenia. Dlatego, z mojego punktu widzenia, DIAGNOcam to nie tylko przekonujący instrument diagnostyczny, lecz także idealny środek komunikacji z pacjentem dzięki idealnie zobrazowanej, zrozumiałej dla pacjenta diagnostyce próchnicy. Dr Christian Traianou, Szwajcaria DIAGNOcam wizualizuje wyniki, dzięki czemu mogę w wyraźny i zrozumiały sposób objaśnić je pacjentowi. Dodatkowo możliwe jest prowadzenie dokumentacji bez używania promieni rentgenowskich, np. co pół roku.

8 Większy sukces gabinetu i zysk dzięki DIAGNOcam dalsze informacje. Wskazówka: Oprócz opinii użytkowników Trzy skuteczne możliwości zastosowania DIAGNOcam w twoim gabinecie dostępne są także informacje dotyczące o o 5 sposobów skutecznego reklamowania gabinetu z DIAGNOcam Lepszy kontakt z pacjentem i większy zysk dla gabinetu W przypadku zainteresowania zarejestruj się na stronie aby zapoznać się z dalszymi zaleceniami dotyczącymi DIAGNOcam dla gabinetu. Przekonaj się, jak skutecznie i z powodzeniem możesz zastosować DIAGNOcam w swoim gabinecie! Skontaktuj się z nami na stronie Zapoznaj się z naszymi webinarami dostępnymi pod adresem aby dowiedzieć się więcej o wyjątkowej niezawodności diagnostyki wolnej od promieni rentgena przy użyciu DIAGNOcam.

www.drogadosiebie.pl

www.drogadosiebie.pl PORADNIK DLA OSÓB CHORUJĄCYCH NA CHOROBĘ AFEKTYWNĄ DWUBIEGUNOWĄ DROGA DO SIEBIE Choroba afektywna dwubiegunowa, podobnie jak inne choroby, może towarzyszyć komuś przez jakiś czas albo przez całe życie.

Bardziej szczegółowo

Jaki Jest MÓJ PCR? Kampania Jaki jest MÓJ PCR? www.whatismypcr.org

Jaki Jest MÓJ PCR? Kampania Jaki jest MÓJ PCR? www.whatismypcr.org Jaki Jest MÓJ PCR? Kampania Jaki jest MÓJ PCR? www.whatismypcr.org Często zadawane pytania na temat PCR Autor: Dr. Michael Mauro, Profesor n. med. na Oddziale Hematologii i Onkologii Medycznej Uniwersytetu

Bardziej szczegółowo

Nie jestem inny... mam tylko hemofilię

Nie jestem inny... mam tylko hemofilię Nie jestem inny... mam tylko hemofilię Poradnik dla nauczycieli i personelu szkolnego Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię Członek Światowej Federacji ds. Hemofilii Polskie Stowarzyszenie Chorych

Bardziej szczegółowo

Schizofrenia Pacjent i opiekun

Schizofrenia Pacjent i opiekun Epizod Pojedynczy przypadek kryzysu psychicznego w historii choroby pacjenta. Lekarz rodzinny To lekarz rodzinny, zazwyczaj pierwsza osoba, z którą kontaktuje się chory, gdy pojawiają się objawy. Wgląd

Bardziej szczegółowo

LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA?

LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA? 5 Dekalog skutecznego wdrożenia 6-7 Bez reform polska gospodarka przestanie się rozwijać NEWS 10 Czy w Polsce można odchudzić administrację i zmniejszyć liczbę urzędników? LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ

Bardziej szczegółowo

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki PODRĘCZNIK STANDARDU ŚWIADCZENIA NOWEJ USŁUGI DORADCZEJ O CHARAKTERZE PROINNOWACYJNYM AUDYTU POTRZEB MARKETINGOWYCH [Podręcznik dystrybuowany

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej przez szkoły

Wykorzystanie ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej przez szkoły Wykorzystanie ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej przez szkoły Autorzy: Olga Wasilewska roz. 1 5, 6.1, 6.3 6.5 Agnieszka Rybińska roz. 2, 6.8 dr Agnieszka Muzyk roz. 6.2, 6.6., 6.7 Redakcja merytoryczna:

Bardziej szczegółowo

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Autorzy: Agnieszka Arkusińska Ewa Borgosz Aleksandra Cupok Bernadetta Czerkawska Krystyna Dudak Justyna Franczak Joanna

Bardziej szczegółowo

2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy

2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy 2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy 2.1. Co to jest system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy? Rozumienie systemu bywa różne. Na ogół przyjmuje się, że

Bardziej szczegółowo

Badanie potrzeb i oczekiwań pacjentów z zaburzeniami osobowości

Badanie potrzeb i oczekiwań pacjentów z zaburzeniami osobowości 1 Badanie potrzeb i oczekiwań pacjentów z zaburzeniami osobowości Peron 7F, Dworska 13, 30-314, Kraków, Tel:. +48 124 305 609, Mail: biuro@peron7f.pl, www.peron7f.pl Projekt jest współfinansowany ze środków

Bardziej szczegółowo

Rak piersi w Polsce. leczenie to inwestycja. Anna Smaga, Magdalena Mikułowska, Aleksandra Komorowska, dr Bogdan Falkiewicz. Jerzy Gryglewicz.

Rak piersi w Polsce. leczenie to inwestycja. Anna Smaga, Magdalena Mikułowska, Aleksandra Komorowska, dr Bogdan Falkiewicz. Jerzy Gryglewicz. Rak piersi w Polsce leczenie to inwestycja Autorzy: Anna Smaga, Magdalena Mikułowska, Aleksandra Komorowska, dr Bogdan Falkiewicz Sequence HC Partners Jerzy Gryglewicz Uczelnia Łazarskiego Autorzy: Sequence

Bardziej szczegółowo

Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem

Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem Leczenie zaburzeń rytmu serca Broszura dla pacjentów Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem 363411- -A BIOTRONIK SE & Co. KG Woermannkehre

Bardziej szczegółowo

AKREDYTACJA SZPITALI

AKREDYTACJA SZPITALI AKREDYTACJA SZPITALI Akredytacja organizacji opieki zdrowotnej to dobrowolny, usystematyzowany proces oceny nakierowany na stymulowanie poprawy jakości i bezpieczeństwa opieki, prowadzony przez niezależnych

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU - Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

KROK PO KROKU - Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin S t r e s z c z e n i a a r t y k u ł ó w, P o s t ę p y N a u k M e d y c z n y c h - s t y c z e ń 2 0 1 3 KROK PO KROKU - Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin Nr 8 Wiosna 2013

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Spis treści Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7 Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13 Krok drugi Spotkania 43 Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Krok czwarty Produktywna aktywność 63 Krok piąty Śledzenie

Bardziej szczegółowo

Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym

Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym Liczy się każde słowo Liczy się każde słowo Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym www.textbroker.pl Odnieś sukces dzięki wyrazistym tekstom Twoich e-marketingowych kampanii Wysokiej jakości

Bardziej szczegółowo

Trenerzy wobec potrzeb młodych NEETs w Unii Europejskiej. Potrzeby szkoleniowe i dobre praktyki 1

Trenerzy wobec potrzeb młodych NEETs w Unii Europejskiej. Potrzeby szkoleniowe i dobre praktyki 1 Trenerzy wobec potrzeb młodych NEETs w Unii Europejskiej. Potrzeby szkoleniowe i dobre praktyki 1 Trenerzy wobec potrzeb młodych NEETs w Unii Europejskiej. Potrzeby szkoleniowe i dobre praktyki 2 Trenerzy

Bardziej szczegółowo

Rozwiązywanie problemów przez analizę pierwotnej przyczyny

Rozwiązywanie problemów przez analizę pierwotnej przyczyny Rozwiązywanie problemów przez analizę pierwotnej przyczyny W przypadku operacji związanych z produkcją i pakowaniem nieplanowany przestój na linii produkcyjnej generuje bezpośrednie i pośrednie koszty,

Bardziej szczegółowo

Gazeta Szpitalna 1. Życzę, oby następny rok był czasem patrzenia w przyszłość, a nie tylko rozważaniem nad czasem minionym.

Gazeta Szpitalna 1. Życzę, oby następny rok był czasem patrzenia w przyszłość, a nie tylko rozważaniem nad czasem minionym. Gazeta Szpitalna 1 Czas przełomu roku, to czas podsumowań, podziękowań i życzeń. Podsumowując nie sposób pominąć wydarzeń, w których uczestniczyliśmy i które odcisnęły swój ślad na wizerunku Szpitala.

Bardziej szczegółowo

George Eckes. jako trwały element kultury organizacji. www.mtbiznes.pl

George Eckes. jako trwały element kultury organizacji. www.mtbiznes.pl George Eckes jako trwały element kultury organizacji 1 JAKO TRWAŁY ELEMENT KULTURY ORGANIZACJI George Eckes JAKO TRWAŁY ELEMENT KULTURY ORGANIZACJI Przek ad: Konrad Paw owski Tytuł oryginału: MAKING SIX

Bardziej szczegółowo

RAPORT UWARUNKOWANIA ROZWOJU TELEMEDYCYNY W POLSCE

RAPORT UWARUNKOWANIA ROZWOJU TELEMEDYCYNY W POLSCE RAPORT UWARUNKOWANIA ROZWOJU TELEMEDYCYNY W POLSCE Potrzeby, bariery, korzyści, analiza rynku, rekomendacje WWW.KIGMED.EU Warszawa Wersja - marzec 2015 r. 1 S t r o n a Raport opracował zespół ekspertów:

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO ABC ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI MIĘKKIMI PORADNIK

MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO ABC ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI MIĘKKIMI PORADNIK MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO ABC ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI MIĘKKIMI PORADNIK WARSZAWA 2012 Poradnik ABC zarządzania projektami miękkimi opracowany został przez Fundację Rozwoju Zarządzania Instytut Gantta

Bardziej szczegółowo

Przypadki trudne i pozornie beznadziejne

Przypadki trudne i pozornie beznadziejne Przypadki trudne i pozornie beznadziejne Autor _ lek. dent. Tomasz Âmigiel, tech. dent. Robert Michalik Ryc. 1 Ryc. 2 Ryc. 3 _Bene dignoscitur, bene curatur dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia ta

Bardziej szczegółowo

Biuletyn informacyjny

Biuletyn informacyjny Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jednostka Ministra Zdrowia Biuletyn informacyjny KWIECIEŃ 2013, WYDANIE DZIEWIĄTE Koordynator Projektów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia W tym numerze:

Bardziej szczegółowo

Terapia małżeńska jako jeden ze sposobów radzenia sobie. w sytuacji kryzysu małżeńskiego.

Terapia małżeńska jako jeden ze sposobów radzenia sobie. w sytuacji kryzysu małżeńskiego. Artykuł publikowany w: Kosek-Nita B., Raś D.: Resocjalizacja, diagnoza, wychowanie. Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Katowice 1999; s. 76-96. Małgorzata Wolska Terapia małżeńska jako jeden ze sposobów

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOT EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ: PROCES UCZENIA. UCZENIE SIĘ UCZNIÓW W KLASIE.

PRZEDMIOT EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ: PROCES UCZENIA. UCZENIE SIĘ UCZNIÓW W KLASIE. PRZEDMIOT EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ: PROCES UCZENIA. UCZENIE SIĘ UCZNIÓW W KLASIE. Propozycje obszarów ewaluacji: 1. Działania nauczycieli w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem (planowanie, realizacja,

Bardziej szczegółowo

PROJEKT SME-FIT SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ OPRACOWANE DLA SEKTORA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

PROJEKT SME-FIT SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ OPRACOWANE DLA SEKTORA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ PROGRAM WSPIERANIA BIZNESU II PHARE PROJEKT SME-FIT SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ OPRACOWANE DLA SEKTORA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ SPIS TREŚCI WSTĘP 5 JAKOŚĆ A DOROBEK

Bardziej szczegółowo