Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management"

Transkrypt

1 Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management

2 Czas zburzyć mury. Zdarza się, że cała branża uznaje pewne długotrwałe problemy za nierozwiązywalne. Jednakże, aby całkowicie sprostać oczekiwaniom klientów, trzeba takie bariery pokonywać. Właśnie tego dokonaliśmy przy pomocy systemu AEOS będącego prawdziwą rewolucją w branży systemów bezpieczeństwa.

3 Nowa definicja bezpieczeństwa To wyjątkowo proste. Jedna w pełni zintegrowana aplikacja, odpowiadająca na wszystkie potrzeby związane z bezpieczeństwem i zaprojektowana z punktu widzenia użytkownika końcowego. System całkowicie odporny na wyzwania przyszłości. Jako, że jest to system w durzej mierze bazujący na oprogramowaniu, funkcjonalność AEOS można łatwo rozszerzać poprzez instalację komponentów funkcjonalnych. Jest to rozwiązanie najbardziej efektywne kosztowo. System AEOS natychmiast obniża koszty utrzymania, a także gwarantuje niższy całkowity koszt zakupu przy jeszcze większym poziomie bezpieczeństwa. W spełnianiu naszej obietnicy przedefiniowania koncepcji bezpieczeństwa zadowoli nas tylko perfekcja.

4 Bezpieczeństwo może być tak proste. Wiele systemów gwarantuje bezpieczeństwo ale tylko AEOS czyni to z zaskakującą prostotą i to na każdym poziomie. Tylko jedna aplikacja, a obsługuje całą funkcjonalność. Łatwo integruje się z dowolną istniejącą infrastrukturą, a dzięki bogatej bibliotece komponentów funkcjonalnych które są natychmiast dostępne i gotowe do instalacji na naszych swobodnie programowalnych kontrolerach mogą Państwo szybko odpowiedzieć na wszystkie przyszłe wyzwania. Radykalnie prosta struktura AEOS. Struktura jednoserwerowa Klient sieciowy Kontroler bezpieczeństwa Kamera Czujka antywłamaniowa Czytnik kart Interkom

5 Jedna aplikacja. Systemy konwencjonalne wymagają wielu aplikacji współpracujących ze sobą za pomocą dedykowanych interfejsów. AEOS, natomiast, to pojedyncza aplikacja niezależnie od tego, czy chcą Państwo zarządzać monitoringiem wideo IP, kontrolą dostępu, czy też sygnalizacją włamania i napadu wszystko płynnie pracuje razem. Oprogramowanie AEOS wykorzystuje otwarte standardy, dlatego jest kompatybilne z prawie każdym urządzeniem bezpieczeństwa oraz infrastrukturą teleinformatyczną. Jest w stanie obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników, posiadaczy, pojazdów, identyfikatorów, czujek oraz zdarzeń zlokalizowanych na całym świecie. A także, dzięki podejściu wykorzystującemu przeglądarki internetowe, można nim zarządzać z dowolnego miejsca. Środowisko jednoserwerowe. Inne systemy bezpieczeństwa to z reguły systemy serwerowe z serwerami i kontrolerami dedykowanymi do każdej funkcji oddzielnie. AEOS używa znacznie prostszej, zdecentralizowanej architektury, w której jeden serwer współpracuje z kontrolerami sterowanymi oprogramowaniem oraz wieloma wydajnymi komponentami funkcjonalnymi. Dzięki takiemu podejściu a żaden inny system nie daje się tak łatwo rozbudowywać można bez żadnego wysiłku rozszerzyć system na większą liczbę lokalizacji. Przy czym system AEOS zapewnia w każdym punkcie najnowocześniejsze zabezpieczenia spełniające najwyższe standardy. Od serwera aż po najdalsze urządzenie końcowe, system AEOS jest bezpieczny na każdym poziomie. Jeden kontroler. Ponieważ funkcjonalność kontrolera zależy od użytego oprogramowania, będą Państwo przygotowani na wszelkie zmiany w przyszłości. Natomiast bogaty wybór dostępnych od ręki komponentów funkcjonalnych AEOS pozwala na precyzyjne dostosowanie systemu dokładnie do Państwa potrzeb. Mogą Państwo dodawać określone funkcje w locie bez żadnych przestojów, a ponieważ kontrolery komunikują się ze sobą na zasadzie peer-to-peer, jest to znacznie bardziej bezpośrednie i efektywne rozwiązanie.

6 Komponenty funkcjonalne AEOS Najpotężniejszy zestaw narzędzi na świecie. Będąc prostym, a zarazem niewiarygodnie potężnym systemem, AEOS bazuje na oprogramowaniu, przez co można go łatwo konfigurować, uaktualniać i rozszerzać za pomocą komponentów funkcjonalnych. A bogata biblioteka dostępnych komponentów sterujących umożliwia stworzenie doskonale dopasowanego rozwiązania bez żadnych dodatkowych nakładów. Koniec z drogimi interfejsami i przedłużającymi się przestojami wystarczy powiedzieć naszym kontrolerom, co mają robić i system jest gotowy do pracy.

7 1 2 3 Włamania Zarządzanie wideo Kontrola dostępu Kołowrót Śluza Standardowe drzwi Weryfikacja Drzwi rozszerzone Integracja Monitoring Wybieraj z bogatej oferty komponentów funkcjonalnych. Przeciągnij je i upuść do swojego działającego systemu. Aktywuj aktualizację jednym kliknięciem myszy. Maksymalna elastyczność, minimum wysiłku. Ponieważ funkcjonalność systemu określają komponenty funkcjonalne AEOS, dowolną funkcję - od antypassbacku po sygnalizację włamania - można włączyć i skonfigurować jednym kliknięciem myszy. Ta możliwość zdalnego wgrywania i łączenia komponentów funkcjonalnych systemu AEOS pozwala na stworzenie niezwykle elastycznego systemu, który będzie wykonywał dokładnie to, czego Państwo od niego oczekują. Oferujemy bogaty wybór komponentów funkcjonalnych pozwalających na ogromną ilość rozmaitych konfiguracji, od bardzo prostych po wysoce skomplikowane. Aktualizacja oprogramowania zamiast wymiany sprzętu. Mogą Państwo natychmiast reagować na zmieniające się wymagania. Gdy trzeba zainstalować nowy czytnik albo podłączyć nowe kamery, wystarczy aktywować nowy komponent funkcjonalny zamiast narażać się na przestoje związane z wymianą sprzętu. I, co najważniejsze, ciągle dodajemy nowe komponenty funkcjonalne do systemu AEOS - w ten sposób standaryzujemy najczęściej zamawiane funkcje i zapewniamy praktycznie nieograniczony czas życia produktu.

8 Interfejs użytkownika AEOS Z myślą o Tobie. System AEOS został zaprojektowany pod kątem zwykłego użytkownika. Posiada atrakcyjny, intuicyjny interfejs, którego opanowanie praktycznie nie wymaga żadnego szkolenia. Możliwość jednoczesnego wykonywania zadań prowadzi do zwiększonej wydajności i lepszej obsługi klienta. Dzięki widgetom można uzyskać szybki i efektywny dostęp do wszystkich funkcji. A w sytuacji, gdy którekolwiek zadanie wymaga wzmożonej uwagi, pozostałe zadania działają w tle. W ostatecznym rozrachunku, doskonałe wzornictwo systemu AEOS to niższe koszty i wyższe bezpieczeństwo. Wykonany specjalnie dla Ciebie. Interfejs użytkownika AEOS zdecydowanie przewyższa jakiekolwiek inne aplikacje z dziedziny bezpieczeństwa. Każdemu użytkownikowi można przypisać indywidualny profil pomijając nieużyteczne opcje, a zostawiając tylko to, co potrzebne. A ponieważ zarządzanie bezpieczeństwem staje się o tyle łatwiejsze, użytkownik - bez względu na to, czy jest to recepcjonistka, administrator, czy też strażnik - wreszcie może skupić się na swojej pracy. Nagradzane wzornictwo. Produkty AEOS mają nie tylko przyjemny wygląd, ale także przyjemnie się z nimi pracuje. Dlatego nasze starania o znakomite wzornictwo przyniosły nam nie tylko liczne nagrody, ale pomogły nam też podbić wiele serc.

9

10 AEOS dla konsultantów ds. bezpieczeństwa Nie konsultuj. Inspiruj. AEOS wywołał rewolucję a Państwo mogą się do niej przyłączyć. Wybierając AEOS, zostawiają Państwo za sobą cały stary świat komplikacji i niezgodności stawiając na przyszłość, która wyróżni Państwa oraz Państwa klientów. System AEOS łatwo skonfigurować, by dokładnie odpowiadał potrzebom Państwa klientów. Bazuje na już dokonanych inwestycjach i gwarantuje możliwość odpowiedzi na przyszłe wyzwania. Będą Państwo zawsze postrzegani jako fachowy partner.

11 Uwielbiam polecać system AEOS, ponieważ kiedy kończę prezentację, wszyscy zdają sobie sprawę, że jest on o wiele lepszy niż wszystko inne. Milton Davis, Konsultant ds. bezpieczeństwa Doradztwo przy pomocy inteligentniejszych rozwiązań. Dzięki AEOS, mogą Państwo wreszcie pomyśleć o przyszłości. Nie trzeba już martwić się problemami z integracją i odmiennymi standardami, można zatem skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne: na budowaniu najlepszych systemów dla klientów. Gdy tylko poznają oni to rewolucyjne podejście, szybko docenią jego niewiarygodny potencjał. Rekomendowanie systemu AEOS jest zawsze bezpieczne. Każdą funkcjonalność można dodać w dowolnym momencie w przyszłości czy to funkcje pominięte na początku ze względu na koszty, czy też nowe funkcje w odpowiedzi na nowe wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa. Wystarczy skonfigurować oprogramowanie naszych wielozadaniowych kontrolerów poprzez połączenie odpowiednich komponentów funkcjonalnych AEOS i to wszystko. Dzięki takiej szybkiej reakcji mogą Państwo ugruntować swoją pozycję jako profesjonalnego i wiarygodnego partnera. Zacznij od rzeczy małych, myśl o wielkich. System AEOS można łatwo zainstalować w każdym środowisku i zintegrować z istniejącą infrastrukturą bezpieczeństwa. Przejście na system AEOS może odbywać się stopniowo. Niezależnie od tego, czy zaczynacie Państwo od dużego, czy małego systemu, będą Państwo w stanie zaspokoić potrzeby klienta zarówno teraz, jak i w przyszłości.

12 AEOS dla kierowników ds. bezpieczeństwa Więcej bezpieczeństwa, mniej inwestycji. Wybór systemu AEOS daje Państwu wyjątkowo niezawodny system zaspokajający wszystkie potrzeby w dziedzinie bezpieczeństwa. Łatwo integruje się z każdą infrastrukturą teleinformatyczną, szybko przystosowuje się do nowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem i jest w stanie współpracować z praktycznie każdym urządzeniem zabezpieczającym dostępnym na rynku. A co najważniejsze, całkowity koszt zakupu i utrzymania jest o ok. 30% niższy niż w przypadku innych systemów.

13 Ponieważ AEOS bazuje na oprogramowaniu, pozwala mi to na szybką reakcję na zmiany. To świetne uczucie i dobra wiadomość dla naszego budżetu. Christian Klein, kierownik ds. bezpieczeństwa Bezpieczny wybór. Wybierając AEOS wybierają Państwo doskonałość. Jest to bowiem rewolucyjny, najnowocześniejszy system. A ponieważ bazuje na oprogramowaniu, można szybko adaptować go do nowych wymogów. Jeżeli na przykład zdecydują się Państwo na zwiększenie bezpieczeństwa identyfikatorów RFID, można natychmiast uaktualnić identyfikatory oraz czytniki w systemie bez żadnych przestojów. Doskonała inwestycja. Całkowity koszt zakupu systemu AEOS jest niższy nawet o 30%. Jest tak dlatego, że jego jednoserwerowa architektura sprawia, iż jest on bardziej atrakcyjny na trzech płaszczyznach: koszty początkowe, koszty utrzymania oraz koszty modernizacji. Mogą Państwo zamówić dokładnie to, czego potrzebują, a wszelkie dodatkowe funkcje można bez problemu aktywować później. Stąd płacą Państwo tylko za faktycznie wykorzystywaną funkcjonalność. Doskonała architektura. Ponieważ system AEOS zawsze dopasuje się do istniejącej infrastruktury teleinformatycznej, pozwala na oszczędności dzięki wykorzystaniu tego, co już Państwo posiadają. Właściwie jest to inwestycja w architekturę bezpieczeństwa, a nie w określony produkt. A dzięki wykorzystaniu otwartych standardów, architektura ta pozwala na podłączenie praktycznie każdego dostępnego urządzenia zabezpieczającego zarówno teraz, jak i w przyszłości.

14 AEOS dla administratorów Uwolnij możliwości, za pomocą myszki. Dzięki jednej aplikacji obsługującej cały system bezpieczeństwa, system AEOS daje niespotykane dotąd możliwości. Wystarczy wybrać komponent funkcjonalny z naszej bogatej biblioteki, aby natychmiast zmienić funkcjonalność wybranego wielozadaniowego kontrolera, bez potrzeby wymiany istniejącego sprzętu. A dzięki potędze systemu AEOS, jakiekolwiek wyzwanie wymagające zmiany z bolesnego staje się ekscytującym, bo rzeczywiście praca z systemem bezpieczeństwa, który bazuje na oprogramowaniu jest przyjemnością.

15 Skup się na rozwiązywaniu kwestii bezpieczeństwa zamiast martwić się problemami z integracją. Zamiast opóźnień, przekroczonego budżetu i zmieniających się poleceń kierownictwa, uproszczona architektura AEOS pozwala na swobodę wykraczania myślą poza wymogi własnej organizacji. Podłączenia można dokonać jednym kliknięciem myszy i bez żadnych przestojów a zatem na wszelkie nowe wymogi można reagować szybciej niż dotychczas. Zamiast beznadziejnej walki ze zmieniającymi się wymogami bezpieczeństwa, mogę w końcu pracować nad poprawą naszego bezpieczeństwa na co dzień. Peter Van Buyten, Specjalista ds. aplikacji Wielozadaniowe kontrolery zwiększają elastyczność i możliwości rozbudowy. Dzięki wielozadaniowym kontrolerom bazującym na oprogramowaniu system AEOS jest niewiarygodnie elastyczny. Gdyby dwa działy w Państwa firmie postanowiły zamienić się miejscami, wówczas znalezienie odpowiedniego rozwiązania pod kątem bezpieczeństwa mogłoby stać się koszmarem. Z systemem AEOS wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszą. Tak samo, gdy chcą Państwo dodać nową funkcjonalność: wystarczy wybrać odpowiednie komponenty funkcjonalne z naszej bogatej oferty, ściągnąć je i aktywować. Uciesz użytkowników spersonalizowanym interfejsem. Czy kiedykolwiek udało się Państwu uradować współpracowników pokazując im po prostu jakiś program? W przypadku AEOS na pewno się to stanie. Jasne i świeże wzornictwo interfejsu użytkownika AEOS to zdecydowane odejście od innych, mało inspirujących i skomplikowanych rozwiązań. Ekran użytkownika można spersonalizować tak, by pokazywał dokładnie to, co jest potrzebne. A dostępne są także łatwe w użyciu panele i widgety dla najważniejszych ról takich jak pracownicy recepcji czy strażnicy.

16 AEOS dla pracowników recepcji Nareszcie można uśmiechać się naprawdę. Dzięki systemowi AEOS, zadania pracowników recepcji są tak proste, że nareszcie można poświęcić czas ludziom. Panel jest całkowicie spersonalizowany pod konkretne zadania pracownika. Mogą Państwo uzyskać szybki dostęp do często wykonywanych zadań za pomocą interfejsu tak prostego, że jego opanowanie nawet nie wymaga szkolenia. A wielozadaniowość nie tylko zwiększa wydajność, ale także podnosi jakość obsługi.

17 Skup się na tym, co istotne. Każdemu pracownikowi recepcji można przypisać specjalny profil pomijając wszelkie niepotrzebne funkcje, a zostawiając tylko to, co rzeczywiście potrzebne. W ten sposób obsługa systemu staje się o wiele sprawniejsza. Znakomicie poprawia to wizerunek firmy, jako przyjaznej, ponieważ wreszcie mają Państwo czas, by skupić się na tym, co istotne: ludźmi, z którymi się Państwo komunikują. Dla większości ludzi, to ja jestem twarzą naszej firmy. Dzięki systemowi AEOS, jest to rzeczywiście twarz dużo bardziej uśmiechnięta. Ella Lindström, kierownik recepcji Narzędzie, z którym przyjemnie się pracuje. Wiemy, że będą Państwo pracować z naszą aplikacją dzień w dzień. Dlatego tak zoptymalizowaliśmy wygląd i projekt interfejsu, by stał się on faktycznie przyjemny w obsłudze. Ponadto, aby ułatwić Państwu radzenie sobie z ciągle zmieniającymi się zadaniami na recepcji, system AEOS oferuje wielozadaniowy panel, na którym zapisywane są ustawienia i dane wejściowe podczas przełączania między zadaniami.

18 AEOS dla strażników i kontrolerów Stanowisko kontrolne zawsze tam, gdzie Ty. Jako strażnicy czy kontrolerzy wiedzą Państwo, jak ważne jest, by zawsze mieć wszystko pod kontrolą. System AEOS umożliwia Państwu bezpośredni podgląd wszystkich czujników. Tak więc, ilekroć zostanie aktywowany alarm, można być pewnym, że jest on prawdziwy, a ponieważ AEOS jest oparty na technologiach sieciowych, działa na praktycznie wszystkich urządzeniach mobilnych. Dzięki temu mogą Państwo natychmiast zareagować na daną sytuację nawet w trakcie obchodu budynku.

19 Reakcja w locie. System AEOS działa na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę internetową. Dlatego można mieć do niego dostęp z laptopa, tableta, a nawet smartphona. Dzięki temu są Państwo niezależni od stałego albo odległego pomieszczenia kontrolnego i mogą Państwo efektywnie reagować z jakiegokolwiek miejsca, w którym się Państwo znajdują. A ponieważ mają Państwo bezpośredni podgląd wszystkich czujników (czujek PIR, kamer, kontaktronów itp.), mogą Państwo uzyskać dostęp do sytuacji krytycznej jeszcze zanim się tam Państwo faktycznie znajdą i zareagować szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zaufaj systemowi jak nigdy wcześniej. Dzięki czytelnej architekturze systemu AEOS, sygnały z czujników docierają do Państwa szybciej niż w jakimkolwiek innym systemie. Wszystkie funkcje obsługiwane są za pomocą jednej aplikacji, brak tutaj zbędnych kontrolerów czy serwerów. Dlatego można naprawdę zaufać systemowi AEOS. Liczba fałszywych alarmów spada do minimum - i mają Państwo więcej czasu, by zająć się prawdziwymi. Chcę, by ludzie czuli się bezpiecznie w naszym zakładzie. Z systemem AEOS mogę zagwarantować, że rzeczywiście są bezpieczni. Barry Marsalis, dyrektor ds. bezpieczeństwa Panel dla strażników i kontrolerów. Ponieważ wykorzystujący widgety panel wyświetla tylko to, co potrzebne, nie przeoczą Państwo nigdy żadnego ważnego zdarzenia. A dzięki programowi do graficznej obsługi alarmów otrzymują Państwo potężne narzędzie umożliwiające właściwą reakcję na każdy alarm.

20 Zarządzanie tożsamościami i uprawnieniami Nieważne, jak duża jest Państwa firma, system AEOS zna w niej każdego. W systemie AEOS wystarczy jedna aplikacja do obsługi wszelkich kwestii związanych z zarządzaniem tożsamościami, od rejestracji po przygotowanie identyfikatorów. Może on automatycznie przydzielać prawa dostępu w oparciu o mocny silnik reguł i jest w pełni przygotowany do obsługi organizacji międzynarodowych. System AEOS bez trudu radzi sobie z tożsamościami z różnych krajów i stref czasowych, a równocześnie zapewnia zgodność z polityką bezpieczeństwa Państwa firmy. Jest to niesamowicie inteligentny system pozwalający zaoszczędzić czas oraz zredukować liczbę błędów zarządzanie tożsamościami nigdy nie było tak wydajne.

21 Wiele tożsamości, jedna aplikacja. System AEOS pozwala na zarządzanie wszystkimi aspektami zarządzania tożsamościami i uprawnieniami za pomocą jednej aplikacji. Umożliwia to sprawną a zarazem bezpieczną rejestrację odwiedzających, pracowników i kontrahentów, przy wsparciu praktycznie wszystkich metod identyfikacji i weryfikacji, w tym biometrycznych. Posiada nawet własną funkcję zarządzania wytwarzaniem identyfikatorów wspierającą wiele technologii wytwarzania kart oraz drukowanie paragonów. System AEOS daje możliwość importowania i eksportowania danych z i do katalogów firmowych, dzięki czemu można szybko wprowadzić każdą tożsamość do systemu bez konieczności ręcznego wprowadzania wszystkich nazwisk. Zarządza on nie tylko uprawnieniami do kontroli dostępu, ale także do sygnalizacji włamań i napadu oraz do telewizji dozorowej IP określając np., kto może przeglądać zapisy z kamer wideo. Autoryzacja taka, jaka powinna być. W systemie AEOS uprawnienia przyznawane są nie identyfikatorom, a ich posiadaczom (osobom Najważniejsze zalety i pojazdom). Takie rozwiązanie jest bardziej elastyczne, mniej czasochłonne i znacznie mniej podatne na błędy. Prawa dostępu przyznawane są automatycznie przez zaawansowany, dowolnie konfigurowalny silnik reguł. Przyspiesza to i upraszcza proces zarządzania uprawnieniami. Nigdy dotąd nie można było tak łatwo i szybko powiązać uprawnień dostępu dla poszczególnych osób albo całych grup z różnymi atrybutami, takimi jak wiek, dział, czy budynek. Weźmy dla przykładu pracowników, którzy zmieniają biuro: ich prawa dostępu mogą też być automatycznie zmienione. Wszystkie tożsamości i uprawnienia można przydzielić do poszczególnych lokalizacji Państwa firmy na całym świecie. Są one niezależne od stref czasowych, co oznacza, że system sam odpowiednio dostosowuje czas. Wbudowana zgodność z procedurami. System AEOS automatycznie zapewnia przestrzeganie przepisów wewnętrznych i zewnętrznych. Osoby dokonujące określonych naruszeń mogą być automatycznie wciągane na czarną listę. Można też wprowadzić zasadę, że osoby znajdujące się poza budynkiem nie będą mogły logować się do sieci. W przypadku systemu AEOS, zgodność z procedurami wbudowana jest już w system. Zarządzanie tożsamościami i uprawnieniami z poziomu jednej aplikacji. Zarządzanie uprawnieniami niezależne od stref czasowych oraz integracja z katalogami firmowymi. Automatyczne przydzielanie praw dostępu (kontrola dostępu w oparciu o reguły). Zgodność z procedurami.

22 Kontrola dostępu Uzyskaj dostęp do nieograniczonych możliwości. Kontrola dostępu w systemie AEOS daje niezrównaną swobodę w łączeniu dowolnych metod identyfikacji i weryfikacji, od identyfikatorów po biometrię, przy nieograniczonej liczbie posiadaczy, czy to pracowników, kontrahentów, gości czy nawet pojazdów. Można im praktycznie umożliwić dostęp do wszystkiego, co tylko potrzeba: drzwi, bramek obrotowych, wind czy szafek. Wystarczy jeszcze dodać warunkowe reguły dostępu i mają Państwo dosłownie nieograniczone możliwości.

23 Swoboda w identyfikacji. Mogą Państwo zastosować dowolne połączenie metod identyfikacji i weryfikacji do kontroli dostępu, takich jak karty, kody PIN, biometria, tablice rejestracyjne albo waga. Dzięki temu, że system AEOS wykorzystuje otwarte standardy, mogą Państwo podłączyć praktycznie każdy czytnik. Korzyści, jakie przynosi system AEOS, to łatwo dająca się modernizować technologia czytników oraz klucze szyfrujące do kart, jak również niezrównany poziom bezpieczeństwa w każdym punkcie systemu. Reguły odpowiednie do każdej sytuacji. Można łatwo aktywować warunkowe reguły dostępu, takie jak globalny antypassback, menadżer zliczania czy zasada dwóch par oczu. Są to bardzo ważne narzędzia służące dokładnemu dopasowaniu systemu kontroli dostępu do Państwa konkretnych wymagań. W systemie AEOS reguły dostępu funkcjonują na poziomie kontrolera - tak więc cały czas są Państwo bezpieczni, nawet w przypadku awarii serwera. Dostęp do wszystkiego. AEOS wykorzystuje podejście holistyczne. Może sterować dostępem do wszystkiego, do czego Państwo sobie zażyczą: drzwi, śluzy powietrzne, bramki obrotowe, windy, depozytariusze kluczy czy kopiarki. Można łatwo dodawać nowe urządzenia i funkcje. Na przykład, chcieliby Państwo wprowadzić zarządzanie szafkami, drukarkami albo parkingiem? Nie ma problemu dzięki systemowi AEOS, który będzie rósł wraz z rozwojem rozmiarów i wymagań Państwa firmy. Najważniejsze zalety Możliwość połączenia dowolnych metod identyfikacji lub weryfikacji. Pewne zabezpieczenie identyfikatorów za pomocą łatwej do modernizacji technologii oraz kluczy szyfrowania. Dostęp do praktycznie każdej strefy zabezpieczonej czy urządzenia fizycznego od drzwi po koparki. Warunkowe reguły dostępu.

24 Telewizja dozorowa IP Najbardziej reaktywny system wideo. Zarządzanie wideo IP w systemie AEOS wykorzystuje otwarte standardy i dlatego oferuje całkowitą swobodę wyboru najlepszych dostępnych na rynku kamer IP oraz urządzeń do przechowywania danych. Wszystkie zdarzenia i obrazy można monitorować za pomocą jednej aplikacji, dzięki czemu można zauważyć i zareagować na zdarzenia szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Natomiast, ponieważ wszystkie dane z kamer przesyłane są bezpośrednio w systemie AEOS, nie potrzeba ani dodatkowych urządzeń do przechowywania danych, ani zewnętrznego oprogramowania.

25 Wyjątkowo prosta platforma bezpieczeństwa. Bezkonkurencyjnie wydajny system zarządzania bezpieczeństwem AEOS firmy Nedap łączy telewizje dozorową z kontrolą dostępu oraz sygnalizacją włamań i napadu - to wszystko przy pomocy pojedynczego kontrolera i w środowisku jednoserwerowym. Wystarczy dodać komponenty funkcjonalne sterujące zarządzaniem wideo w systemie AEOS i gotowe. Koniec z technologicznymi kompromisami. Telewizja dozorowa IP w systemie AEOS obsługuje wszystkie kamery zgodne z formatami MJPEG oraz H.264, oferując maksymalna swobodę wyboru nowego albo dotychczasowego sprzętu. Spełnia ono również wymagania ONVIF dotyczące telewizji dozorowej, tak więc nie potrzeba specjalnych sterowników. W przeciwieństwie do innych dostawców, których systemy bezpieczeństwa obsługują wyłącznie kamery tej samej firmy, system AEOS jest rozwiązaniem niezależnym tak więc użytkownicy mają do dyspozycji system odporny na zmiany w przyszłości, do którego zawsze można będzie podłączyć najnowsze kamery. Wykorzystaj to, co już posiadasz. W przypadku telewizji dozorowej IP w systemie AEOS administratorzy sami decydują, gdzie przechowywane będą zapisy z kamer. Mogą one być zapisywane centralnie na serwerze, lokalnie na dysku zewnętrznym USB podłączonym do kontrolera albo na innym sieciowym urządzeniu do przechowywania danych (NAS/SAN). Dlatego AEOS kończy z wymogiem zakupu drogich dedykowanych urządzeń do przechowywania danych, takich jak cyfrowe rejestratory wideo (DVR) czy sieciowe rejestratory wideo (NVR) tej samej firmy. Wykorzystuje także istniejącą infrastrukturę sieciową IP. Natychmiastowy podgląd na wszystko. Wszystkimi procesami związanymi z telewizją dozorową można zarządzać z poziomu sieciowej przeglądarki wideo graficznego interfejsu użytkownika. Można mieć podgląd na żywo, a także przeglądać zapisane materiały ze wszystkich kamer w sieci. Okna w przeglądarce wideo są dowolnie konfigurowalne. Wystarczy wybrać nagrania według konkretnego zdarzenia albo pory dnia. Najważniejsze zalety Swoboda wyboru kamer (MJPEG, H.264) bez konieczności stosowania sterowników. Zgodność ze specyfikacją ONVIF. Wykorzystanie standardowych metod przechowywania danych nie potrzeba urządzeń typu DVR czy NVR konkretnej firmy. Wszystkie dane dotyczące alarmów, zdarzeń oraz obrazów wideo dostępne w jednym interfejsie użytkownika. Nieograniczone możliwości rozbudowy przez dodawanie kamer, urządzeń przechowywania danych oraz użytkowników. Dostęp do kamer i zapisów z dowolnego stanowiska dysponującego przeglądarką internetową.

26 Sygnalizacja włamania i napadu Zawsze uzbrojony. Nawet jeśli się go rozbroi. Dylemat związany z posiadaniem dwóch oddzielnych systemów polega na tym, że o ile kontrola dostępu musi zapewnić wybiórczą przepuszczalność, o tyle sygnalizacja włamania i napadu musi zabezpieczyć całą firmę przed nieupoważnionymi osobami. System AEOS zintegrował te dwa systemu oferując ciekawe połączenia funkcjonalne. Prowadzi to do zmniejszenia liczby fałszywych alarmów drzwi pozostają zamknięte w kluczowym momencie uzbrajania albo rozbrajania systemu. System sygnalizacji włamań i napadu w AEOS jest najbardziej skalowalną opcją spośród dostępnych na rynku z nieograniczonymi możliwościami dodawania użytkowników, stref i obszarów.

27 Jeden system do wszystkich zadań. Funkcjonalność sygnalizacji włamania i napadu korzysta z tego samego kontrolera, co kontrola dostępu i telewizja dozorowa w systemie AEOS. Umożliwia to inteligentne lokalne połączenia funkcjonalne i obniża całkowity koszt zakupu i utrzymania. Uprawnienia użytkowników oraz kody PIN przechowywane są i przydzielane centralnie. Pozwala to zaoszczędzić czas i sprawia, że system jest zawsze aktualny, co z kolei obniża ryzyko. W gotowości, a nie w stresie. Koniec z fałszywymi alarmami, a także mniej negatywnych konsekwencji związanych z rozproszeniem uwagi podczas uzbrajania albo rozbrajania systemu wykrywania włamania i napadu. W trakcie tego procesu wszystkie drzwi zostają zablokowane, tak więc nikt nieupoważniony nie może dostać się na teren i aktywować systemu. Ponadto, dane dotyczące wszystkich zdarzeń i użytkowników przechowywane są w jednym systemie. Tak więc mają Państwo pod ręką wiarygodne informacje o tym, co faktycznie zaszło i każde zdarzenie można szybko i właściwie zinterpretować. Naprawdę inteligentne alarmy. Obsługa alarmów jest szybsza i pełniejsza dzięki całkowicie sieciowemu graficznemu menadżerowi alarmów AEOS wbudowanemu w system. W momencie blokady identyfikatora, system AEOS może natychmiast zablokować uprawnienia danej osoby do obsługi systemu. Może także wysłać mail-a albo sms-a w sytuacji, gdy alarm nie został uzbrojony do konkretnej godziny, albo gdy został on rozbrojony o nietypowej godzinie. I, co być może najważniejsze, może on natychmiast wyświetlić odpowiedni obraz wideo w momencie wywołania alarmu. Najważniejsze zalety Prawdziwie globalne rozwiązanie, które można stosować równolegle w różnych budynkach, krajach i kontynentach. Strefy zabezpieczone przed włamaniami są podłączone bezpośrednio do systemu AEOS. Dostępna wersja z certyfikacją EN , stopień 3. Nieograniczone możliwości dodawania stref, obszarów i użytkowników. Centralne zarządzanie użytkownikami, kodami PIN i identyfikacją biometryczną.

28 Monitorowanie i raporty Stałe połączenie na żywo z rzeczywistością. Korzystając z systemu AEOS, zawsze wiedzą Państwo, co dzieje się w dowolnym momencie. Przyjazny użytkownikowi graficzny program do obsługi alarmów umożliwia bezpośredni podgląd każdej czujki i kamery, dając natychmiastowy wgląd w rzeczywisty status budynków oraz całego terenu. AEOS automatycznie zarządza przepływem osób, stale zapewniając zgodność z procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa. Ponadto wydajne narzędzia do sporządzania raportów pomogą także ulepszyć procesy biznesowe i zaoszczędzić pieniądze.

29 Monitoring i kontrola w czasie rzeczywistym. AEOS przynosi spokój ducha. Podczas gdy inne systemy posiadają liczne warstwy, interfejsy pośrednie i dodatkowe serwery, AEOS zapewnia bezpośrednie połączenie z wszystkimi czujnikami. Mają Państwo pewność, że to, co widać na monitorze dzieje się dokładnie w tej samej chwili. Podgląd na wszystkie czujki i kontrolery dostępny jest nawet przy wyłączonym serwerze. Graficzny program do obsługi alarmów pomoże operatorom z pomieszczenia kontrolnego w podjęciu właściwych działań. Gdy jest taka potrzeba, działania automatycznie rozszerzane są na inne lokalizacje albo osoby. Co więcej, wyjątkowa architektura systemu AEOS umożliwia podgląd zmian systemowych oraz rozszerzeń w graficznym programie do obsługi alarmów z niezrównaną szybkością i poziomem kosztów. Zabezpieczenie przepływu i monitoring polityki bezpieczeństwa. System AEOS jest w stanie liczyć i śledzić przemieszczanie się gości, pracowników, kontrahentów, strażników a nawet pojazdów na terenie zakładu. Dzięki temu zapewnia odwiedzającym możliwość znalezienia miejsca do parkowania optymalizując wykorzystanie parkingów. Najważniejsze zalety AEOS zarządza także liczbą strażników w zależności od ilości osób znajdujących się na danym obszarze tak, aby zachować zgodność z miejscowymi przepisami dotyczącymi nagłych wypadków. Strażnicy prowadzeni są przez aplikację Kontrola obchodu AEOS, a równocześnie są przez nią monitorowani w trakcie obchodu. Dzięki temu można być pewnym, że postępują oni zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Ponadto, system AEOS monitoruje procedury i politykę bezpieczeństwa Państwa organizacji, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, informuje Państwa wysyłając raport, sms-a albo mail-a. Zmieniając informację dotyczącą bezpieczeństwa w narzędzie wspomagające podejmowanie decyzji biznesowych. Dzięki jednej, centralnej bazie danych i zaawansowanym opcjom wyszukiwania, każde działanie użytkownika, zdarzenie, alarm oraz zapis wideo można łatwo wyszukać w systemie AEOS. Wbudowane potężne narzędzie do tworzenia raportów umożliwia odkrycie niewidocznych powiązań dostarczając cennych informacji umożliwiających usprawnienie procesów biznesowych. W ten sposób system bezpieczeństwa staje się czymś o wiele więcej, niż tylko niewidoczną pozycją kosztową w rzeczywistości może on przynieść Państwu oszczędności. Bezpośredni podgląd czujek i kamer bez pośrednictwa serwera. Niezawodny sieciowy graficzny program do obsługi alarmów, który działa nawet w przypadku awarii serwera. Natychmiastowa dostępność zmian i rozszerzeń systemowych w graficznym programie do obsługi alarmów. Zawsze pod kontrolą automatyczna sygnalizacja ustawionych alarmów i zdarzeń. Wszystkie informacje znajdują się w jednej, niezawodnej i niezwykle wydajnej bazie danych. Inteligentna optymalizacja przepływu osób i pojazdów.

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu. Connect Better. Do More.

Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu. Connect Better. Do More. Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu Connect Better. Do More. LG-Ericsson jest południowokoreańskim producentem wysokiej klasy urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych dla Operatorów Telekomunikacyjnych

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie łańcuchem dostaw Dokument oficjalny Niniejszy dokument opisuje sposób, w jaki aplikacja Microsoft Dynamics NAV 2009 może poprawić przejrzystość łańcucha dostaw,

Bardziej szczegółowo

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Exact Synergy Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Synergy jako produkt 6 Narzędzia dostępne w Exact Synergy 10 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem

NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem Nixxis oferuje szeroki zakres usług, które pomogą osiągnąć Twoje cele biznesowe w najbardziej efektywny sposób. Nasze wypróbowane metody wdrażania

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie finansami

Zarządzanie finansami Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie finansami Dokument oficjalny Wykorzystywanie informacji związanych z zarządzaniem finansami w celu poprawy wyników firmy www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Spis

Bardziej szczegółowo

BYOD. Data Leak Prevention

BYOD. Data Leak Prevention DLP expert Numer 3/2014 (10) ISSN 2299-1336 Data Leak Prevention www.dlp-expert.pl BYOD co warto wiedzieć w kontekście bezpieczeństwa danych? Bezpieczna chmura prywatna Wykorzystanie możliwości CRM w chmurze

Bardziej szczegółowo

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Oprogramowanie IBM IBM Collaboration Solutions IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Październik 2011 2 IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Spis treści 3 Przegląd 5 Oprogramowanie Sametime:

Bardziej szczegółowo

iseries IBM SecureWay: iseries 400 i Internet

iseries IBM SecureWay: iseries 400 i Internet iseries IBM SecureWay: iseries 400 i Internet iseries IBM SecureWay: iseries 400 i Internet Copyright International Business Machines Corporation 1999,2000. Wszelkie prawa zastrzeżone. Spis treści Część

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics NAV 2009. Analiza biznesowa. Wiedza gwarancją sukcesu. Dokument oficjalny. www.microsoft.com/poland/dynamics/nav

Microsoft Dynamics NAV 2009. Analiza biznesowa. Wiedza gwarancją sukcesu. Dokument oficjalny. www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Microsoft Dynamics NAV 2009 Analiza biznesowa Wiedza gwarancją sukcesu Dokument oficjalny www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Spis treści Zarys... 3 Na czym polega analiza biznesowa?... 3 Wiedza...3

Bardziej szczegółowo

Microsoft Public Cloud

Microsoft Public Cloud 1. Prelegenci Dominik Wojciechowski, eopen; Adrian Przygoda, eopen. Waldemar Skrzypiec, w firmie Microsoft jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne. Dominik Wojciechowski oraz Adrian Przygoda z firmy

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP 1. Znaczenie skrótów MSS i MSSP Na początku należy dokładnie zdefiniować znaczenie skrótów MSS i MSSP. W niniejszym dokumencie MSS oznacza Managed Security Service

Bardziej szczegółowo

Odkryj pracę bez ograniczeń

Odkryj pracę bez ograniczeń Odkryj pracę bez ograniczeń z Microsoft Office 2010 Twój przewodnik po nowościach w pakietach Office 2010 dostępnych w ramach licencji grupowych 2010 I Dlaczego 2010? Ponieważ powodzenie Twojej firmy zależy

Bardziej szczegółowo

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ Krótki opis rozwiązania SAP SAP Business One SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ KORZYSTNA CENOWO APLIKACJA DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM Aplikacja SAP Business One to jedno rozwiązanie o przystępnej cenie

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI e-crm

MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI e-crm Zeszyty Naukowe Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania Współczesne Problemy Zarządzania Nr 1/2014 MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI

Bardziej szczegółowo

BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS. IFS Applications TM IFS - GLOBALNY DOSTAWCA APLIKACJI BIZNESOWYCH

BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS. IFS Applications TM IFS - GLOBALNY DOSTAWCA APLIKACJI BIZNESOWYCH reklama IFS Applications TM IFS - GLOBALNY DOSTAWCA APLIKACJI BIZNESOWYCH www.ifsworld.com NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 15 GRUDNIA 2009 BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS

Bardziej szczegółowo

Movicon. Movicon. Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI. Wyłączny Dystrybutor

Movicon. Movicon. Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI. Wyłączny Dystrybutor Movicon Monitoring vision and control Movicon Monitoring vision and control Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI Wyłączny Dystrybutor Rozwiązania dla: przemysłu

Bardziej szczegółowo

Robert Kołodziejczyk, Integrity Solutions, szef zespołu wdrożeniowego technologii Microsoft

Robert Kołodziejczyk, Integrity Solutions, szef zespołu wdrożeniowego technologii Microsoft 1. Prelegenci Robert Kołodziejczyk, Integrity Solutions, szef zespołu wdrożeniowego technologii Microsoft Paweł Kowalski, Integrity Solutions, główny inżynier ds. chmury, serwerów Exchange i zarządzania

Bardziej szczegółowo

Nowy program partnerski Microsoft. Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft. Więcej zasobów w witrynie dla Microsoft OEM System Builderów

Nowy program partnerski Microsoft. Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft. Więcej zasobów w witrynie dla Microsoft OEM System Builderów ISSN 1730 6884 nr 12/2003 GRUDZIEŃ 2003 Miesięcznik dla Partnerów Microsoft Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft [str. 7] Nowy program partnerski Microsoft [str. 10] Więcej zasobów w witrynie dla

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Zdarza mi się myśleć czasem, iż pojęcie PLM (Product. Raport. Systemy PDM/PLM...

Zdarza mi się myśleć czasem, iż pojęcie PLM (Product. Raport. Systemy PDM/PLM... W poszukiwaniu pudełka z napisem PLM Przystępując do pisania tego artykułu mam świadomość, iż narażam się na zarzut opisywania rzeczy znanych i oczywistych, występując zarazem przeciw zasadzie głoszącej,

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autodesk Vault 2012 Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autorzy: Jamie Eckmier i Dave Sukowatey, Autodesk Po blisko trzydziestu latach obecności oprogramowania projektowego

Bardziej szczegółowo

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać 30 OPROGRAMOWANIE DLA MSP Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać Oferta rynkowa systemów dostępnych w modelu SaaS jest w Polsce coraz bogatsza, porównywalna do innych krajów Europy Zachodniej, choć

Bardziej szczegółowo