Zmodernizowany system Avic PL vnet INSTALACJA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zmodernizowany system Avic PL vnet INSTALACJA"

Transkrypt

1 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 1 Zmodernizowany system Avic PL vnet INSTALACJA Instrukcja dotyczy systemów F700BT - F900BT F710BT - F910BT F9110BT UWAGA: nie bierzemy żadnej odpowiedzialności ZA USZKODZENIA SYSTEMU, ZMIANY DOKONUJESZ CAŁKOWICIE NA WŁASNE RYZYKO!!! Przed zmianą systemu należy wykonać kopię zapasową systemu. UWAGA NIE NALEŻY : - wyłączać urządzenia w czasie robienia kopii systemu i wgrywania nowego systemu, doprowadzi to do uszkodzenia urządzenia!!! - przeprowadzenie kopii zapasowej systemu opisane szczegółowo w rozdziale: Kopia zapasowa Systemu Pioneer Avic Wszystkie spakowane pliki należy rozpakowywać na dysku komputera a dopiero rozpakowane pliki i foldery kopiować na kartę pamięci (rozpakowywanie bezpośrednio na kartę pamięci może wywołać błędy w późniejszym działaniu urządzenia). Zaleca się używanie rysika ze względu małe ikony w trybie Windows CE WAŻNE: Proszę pamiętać, że istnieje kilka niedogodności: 1) Aby dźwięk odtwarzany był z dodatkowych programów nawigacyjnych takich jak np. AutoMapa, Garmin, TomTom oraz programów multimedialnych czy gier, należy mieć włożoną kartę Pamięci lub Pendrive a i mieć przełączone odtwarzanie na ścieżki audio z kart SD lub USB. 2) Nie ma, więc możliwości słuchania Radia lub CD i słuchania komend nawigacji np. AutoMapa, Garmin, TomTom, gdy słuchamy radia będziemy tylko widzieć obraz z programu nawigacyjnego a nie będą słyszalne komendy. 3) Natomiast możliwe jest jednoczesne odtwarzanie utworów z SD i USB oraz słuchanie komend nawigacji np. AutoMapa, Garmin, TomTom. Przy czym nie koniecznie musimy słuchać muzyki, musi jedynie być podświetlone źródło AV SD lub USB.

2 INSTRUKCJA 1. Kopia zapasowa Systemu Pioneer Avic Wzór nie kopiowaćs t r o n a 2 Aby wykonać kopię zapasową systemu należy uzyskać dostęp do Windows CE w Radiu Pioneer AVIC. Wszystko, czego potrzebujesz to karta pamięci SD sformatowana w systemie FAT32 o pojemności co najmniej 2 GB. Od urządzenia odłącz pamięć USB i usuń płytę z napędu, jeżeli są!!! Użyteczność dostęp do Windows CE, pozwoli także na zmianę systemu. 1) Na sformatowaną kartę SD skopiuj zawartość archiwum Testmode_v2.3.rar (folder testmode); 2) Na karcie SD utwórz także folder KOPIA SYSTEMU; 3) Następnie tak stworzoną Kartę SD włożyć do wyłączonej nawigacji Pioneer i włącz ją; 4) Poczekaj chwilę ekran startowy mignie kilka razy i ujrzysz ekran, jak poniżej: Po przeczytaniu, aby zatwierdzić wciśnij OK. W tym momencie dostałeś się do pulpitu Windows CE (ekran jak poniżej).

3 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 3 5) Przed jakimikolwiek zmianami należy zrobić kopię zapasową dysku w nawigacji: My Flash Disk 6) Kliknij w lewym górnym rogu ekranu, na ikonę MY DEVICE, otworzy się okno jak poniżej: Widać, że My Flash Disk to dysk pamięci SD to Storage Card. twardy nawigacji, a włożona przez nas karta

4 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 4 7) Wejdź w My Flash Disk, zaznacz wszystkie pliki (Edit > Select All) (należy uważać aby zaznaczone były wszystkie pliki), Następnie wciśnij w Edit > Copy (kopjuj),

5 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 5 Przejdź na kartę pamięci Storage Card do stworzonego folderu KOPIA SYSTEMU, a następnie Edit > Paste (wklej).

6 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 6 W tym momencie zaczynają się kopiować wszystkie pliki na kartę pamięci SD (zajmie to około 20 minut). 8) Sprawdź jeszcze raz czy wszystkie pliki z My Flash Disk są skopiowane. 9) Po zakończeniu, należy zamknąć wszystkie okna i wyłączyć nawigację. 10) Usuń kartę pamięci SD i włączyć ponownie nawigację, sprawdź czy wszystko jest w porządku. 11) Teraz utworzoną kopię systemu czyli folder KOPIA SYSTEMU z karty SD wraz z zawartością zgraj w bezpieczne miejsce. 12) Jeżeli znasz program TotalComander, operację kopiowania można wykonać również za jego pomocą. TotalComander znajduje się również na Pulpicie Windows CE.

7 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 7 2. Wgrywanie nowego systemu AVIC PL vlite Jeżeli otrzymałeś gotową kartę SD przejdź do podpunktu 2) Wszystko, czego potrzebujesz to karta pamięci SD sformatowana w systemie FAT32 o pojemności co najmniej 2 GB. 1) Rozpakuj archiwum AvicPLvLITE.zip na dysku komputera, skopiuj całą zawartość archiwum bezpośrednio na kartę SD. Na Karcie SD bezpośrednio muszą znaleźć się: - folder zawierający Kopię SYSTEMU - SYSTEM, - folder testmode z plikami startowymi, - Pliki WINCEIMG.BIN, WINCEIMG.CKS 2) Następnie tak stworzoną Kartę SD włożyć do wyłączonej nawigacji Pioneer i włącz ją; W czasie wyświetlania ekranu startowego, a) prawą ręką naciśnij i trzymaj przyciski: WYSÓWANIA PŁYTY + MAP + MENU; b) równocześnie lewą ręką (przy użyciu rysika lub długopisu) nacisnąć i puścić mały przycisk reset; c) nadal trzymając wciśnięty WYSÓWANIA PŁYTY + MAP + MENU, aż pojawi się niebieski ekran: Podświetlanie przycisków powinno zacząć pulsować jeżeli nie powtórz podpunkt 3) a) b) c)

8 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 8 d) Po tym, wprowadzisz kod dostępu(kombinacja) do menu serwisowego za pomocą Pokrętła Głośności i przycisku MENU w następujący sposób, widząc jak pojawiają się kolejne gwiazdki na dole ekranu (w nowszych firmware ekran serwisowy może pojawić się od razu bez wprowadzania kodu), kod to : Góra > Góra > Dół > Przycisk MENU > Lewo > Prawo

9 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 9 Pojawi się meni jak poniżej: e) Wybierz opcję za pomocą pokrętła głośności(przyciskając je): 0-WINCE Upgrade następnie 0-WINCe by SD/MMC (Format)

10 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 10 f) Rozpocznie się odczyt romu, g) Następnie formatowanie pamięci i aktualizacja Windows CE kilka razy pojawi się na dole ekranu napis 100%; h) Należy czekać około 3 minuty, aż wyświetli się napis, CE Upgrade OK Please restart your device!! WritingImage 100% - jak poniżej.

11 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 11 i) Naciskamy Reset na panelu przednim i czekamy, nawigacja uruchomi się ponownie. j) Wyświetli się informacja o licencji zatwierdzamy > wciskamy OK W tym momencie dostałeś się do pulpitu Windows CE (ekran jak poniżej). 7) Kliknij w lewym górnym rogu ekranu, na ikonę MY DEVICE, otworzy się okno jak poniżej:

12 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 12 Widać, że My Flash Disk to dysk pamięci SD to Storage Card. twardy nawigacji, a włożona przez nas karta 8) Wejdź w Storage Card\SYSTEM (folder z nowym systemem),

13 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 13 9) zaznacz wszystkie pliki (Edit > Select All) (należy uważać aby zaznaczone były wszystkie pliki), Następnie wciśnij w Edit > Copy (kopjuj), 10) Przejdź do dysku Urządzenia My Flash Disk

14 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 14 11) Następnie Edit > Paste (wklej). W tym momencie zaczynają się kopiować wszystkie pliki nowego systemu z karty pamięci SD do Urządzenia.

15 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 15 12) Potrwa to około minut, w czasie kopiowania wyświetli się komunikat o nadpisaniu (zastąpieniu) plików Confirm File Replace, należy nadpisać pliki wcisnąć Yes to All (lub przy TotalComander > Owerwrite All) 13)Sprawdź jeszcze raz czy wszystkie pliki z SYSTEM są skopiowane do My Flash Disk. 14) Po zakończeniu, należy zamknąć wszystkie okna i wyłączyć nawigację. 15) Usuń kartę pamięci SD; 16) Włącz ponownie nawigację, i czekaj chwilę, możliwe że system się uruchomi, po czym zrestartuje mogą pojawiać się okna automatycznego ustawiana portów, nic nie ruszamy czekamy cierpliwie (pierwsze uruchomienie trwa dłużej); 17) Gdy wyświetli się menu nawigacji mamy dostęp do nowych funkcji, zakończyliśmy instalację nowego systemu. 18) Należy sprawdzić czy wszystko działa właściwie; 19) Możemy zacząć korzystać z nowych funkcji systemu. 20) Możemy także zmienić ekran startowy na nowy. 21) Jeżeli znasz program TotalComander, operację kopiowania można wykonać również za jego pomocą. TotalComander znajduje się również na Pulpicie Windows CE.

16 Wzór nie kopiowaćs t r o n a Nowe programy Nowy system zawiera wiele programów użytkowych, gry, programy multimedialne, możemy także uruchamiać nowe program nawigacyjne z karty SD takie jak AutoMapa, TomTom, Garmin, Igo Amigo, możemy także uruchamiać z karty SD inne programy użytkowe i multimedialne obsługiwane przez system Windows CE 5.0.Aby dodać nowe programy należy wybrać Ustawienia Menu, następnie menu, w którym ma znajdować się nasz nowy program. 4. Obsługa Avic PL 1) Avic PL jest systemem opartym na systemie Pioneer Avic, menu systemu jest zatem intuicyjne taj jak w standardowym systemie nawigacji Avic. 2) Różnica polega na rozbudowanym menu pod powłoką Avic oraz na odświeżeniu wyglądu interfejsu. 5. Internet W nowym systemie możliwa jest w niektórych przypadkach obsługa Internetu bezprzewodowego sieci komórkowych. Wspierane są następujące modemy USB: AnyDATA ADU310A ;Huawei E160 ; Huawei E160G ; Huawei E220 ; Huawei E1550 ; Huawei E1820 ; ZTE MF100 ; ZTE MF626 ; ZTE MF627 Po pierwsze, jeśli masz modem kompatybilny Huawei musisz użyć program PortSwitchTool z archiwum TOOL-PortSwitch_V100R001B004.zip. Włóż modem USB do komputera (jeśli nie był wcześniej używany zainstaluj go) i uruchom PortSwitchTool.exe, wybierz "CD-ROM to Diag" naciśnij "Next" a następnie "Finish". Za pomocą komputera w programie dostępu do Internetu wyłącz żądanie kodu PIN karty SIM w modemie. Aby przywrócić poprzednie ustawienie modemu włóż modem USB do komputera i uruchom PortSwitchTool.exe, wybierz " Diag to CD-ROM " naciśnij "Next" a następnie "Finish".

17 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 17 INSTALACJA MODEMU USB - Wejdź w nawigacji Avic Pioneer do AvicAplikacje > Ustawienia > Ustawienia Modemu Internet, kliknij na "Dodaj", a następnie podłączyć modem i poczekaj, aż modem zacznie migać wprowadź dane do nawiązania połączenia i numer dostępowy do Internetu np. dla sieci Tmobile Nazwa połączenia: blueconnect Numer dostępowy telefonu: *99# Nazwa użytkownika: erainternet Hasło: erainternet Modem: Wybierz Modem z listy Init String: - Po wprowadzeniu wszystkich danych cofnij się do poprzedniego menu i wciśnij Aktualizuj. - Cofnij się do głównego menu wybierz AvicAplikacje > Poloczenia Internet i kliknij wprowadzony Modem. - Po tym naciśnij przycisk "Reset", a następnie czekać ponownie inicjowanie Systemu AvicPL. - Po restarcie pokaże się automatyczne okno konieczne do zakończenia instalacji uruchomi "Port COM", jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinniśmy zobaczyć zainstalowano modem na COM3 lub innym porcie, - Wybierz AvicAplikacje > Poloczenia Internet i kliknij wprowadzony Modem wyświetli się okienko z programem który powinien po chwili połączyć się z Internetem. - Po tych operacjach można spróbować użyć Internetu więc wejść do AvicAplikacje > Internet > Opera Touch lub Opera Mini (najszybsza). 6. Obsługa Avic PL vlite 3) Avic PL jest systemem opartym na systemie Pioneer Avic, menu systemu jest zatem intuicyjne taj jak w standardowym systemie nawigacji Avic. 4) Różnica polega na rozbudowanym menu pod powłoką Avic Aplikacje oraz na odświeżeniu wyglądu interfejsu.

18 Wzór nie kopiowaćs t r o n a 18 Uwaga: Po włączeniu systemu, jeśli system uzna za stosowne wystąpi ponownie zainicjowana AvicPL, występuje wtedy auto konfiguracja portów oraz rejestru systemowego. Zastrzega się zmian w systemie Avic PL oraz różnic pomiędzy opisem i zdjęciami a aktualną wersją systemu ze względu na ciągłą ewaluację.

Instrukcja obsługi PiPO M9 Pro

Instrukcja obsługi PiPO M9 Pro Instrukcja obsługi PiPO M9 Pro Spis treści Powitanie...4 Klawisze i funkcje...5 1. Rozpoczęcie pracy...6 1.1 Włączanie / wyłączanie Tabletu...8 1.1.1 Włączanie...8 1.1.2 Wyłączanie...8 1.1.3 Launcher &

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM Nr produktu 358600 Strona 1 z 44 Witamy w instrukcji obsługi Smartfona Cat B15 B15 jest wodoodporny IPX7, pyłoszczelny

Bardziej szczegółowo

ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT FIRMY MONITOR AUDIO WEJDŹ NA STRONĘ WWW.MONITORAUDIO.COM

ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT FIRMY MONITOR AUDIO WEJDŹ NA STRONĘ WWW.MONITORAUDIO.COM Spis treści Spis treści... 2 Dziękujemy za zakup.... 3 Wstęp... 4 Możliwości A100... 4 Co zawiera opakowanie?... 4 Kompatybilność z AirPlay... 4 Kompatybilność z USB... 4 A100... 5 Pilot zdalnego sterowania...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po aplikacjach komputerowych Příručka počítačových aplikací

Przewodnik po aplikacjach komputerowych Příručka počítačových aplikací 3-087-936-82(1) Przewodnik po aplikacjach komputerowych Příručka počítačových aplikací PL CZ Digital Video Camera Recorder 2004 Sony Corporation Prosimy przeczytać w pierwszej kolejności Informacje na

Bardziej szczegółowo

modeli: KPD-676, KPD-678

modeli: KPD-676, KPD-678 AV-Tech CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI modeli: KPD-676, KPD-678 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. Wersja 2009-08-31. WAŻNE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i Instrukcja obsługi Xperia P LT22i Spis treści Xperia P Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Android co i dlaczego?...7 Przegląd...7 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI,

GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI, POLSKI 405 605 WIFI 705 WIFI GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI, JĘZYK POLSKI Wersja 3.0 Najnowszą wersję niniejszej instrukcji obsługi można pobrać ze strony www.archos.com/manuals. Szanowny Kliencie, Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

OLE40350TI-B PL IT PT MANUAL DE INSTRUÇÕES TELEWIZOR 40 DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISIONE DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISÃO DVB-T/-C-S2 INSTRUKCJA UZYTKOWNIKA

OLE40350TI-B PL IT PT MANUAL DE INSTRUÇÕES TELEWIZOR 40 DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISIONE DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISÃO DVB-T/-C-S2 INSTRUKCJA UZYTKOWNIKA OLE40350TI-B TELEWIZOR 40 DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISIONE DVB-T/-C-S2 // 40 TELEVISÃO DVB-T/-C-S2 PL IT INSTRUKCJA UZYTKOWNIKA ISTRUZIONI PER L USO PT MANUAL DE INSTRUÇÕES Zawartość Informacje dotyczące

Bardziej szczegółowo

Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch

Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach.

Bardziej szczegółowo

Netia Player Instrukcja użytkownika

Netia Player Instrukcja użytkownika Netia Player Instrukcja użytkownika Spis treści 1. Witaj w gronie użytkowników Netia Playera 3 2. Pierwsze uruchomienie Netia Playera 5 2.1. Zawartość pakietu instalacyjnego 5 2.2. Instalacja i konfiguracja

Bardziej szczegółowo

ZOOM-ka - ODBIORNIK (strony 1-4) Aplikacja - NADAJNIK (strony 4-5) 1. Co znajduje się w zestawie? 2. W jaki sposób należy postawić urządzenie?

ZOOM-ka - ODBIORNIK (strony 1-4) Aplikacja - NADAJNIK (strony 4-5) 1. Co znajduje się w zestawie? 2. W jaki sposób należy postawić urządzenie? ZOOM-ka - ODBIORNIK (strony 1-4) Aplikacja - NADAJNIK (strony 4-5) 1. Co znajduje się w zestawie? 1) Ekran ZOOM.ME 2) Zasilacz z przewodem i wtykiem nóżką 3) Skrócona instrukcja obsługi (Quick Start Guide)

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager Instrukcja zawiera informacje o sposobie przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych zawartości w urządzeniu nawigacyjnym

Bardziej szczegółowo

Wersja: Znaki towarowe Uwaga

Wersja: Znaki towarowe Uwaga Instrukcji obsługi Wersja: R01 Znaki towarowe Logo Microsoft, Windows, Windows Media, Outlook oraz ActiveSync ActiveSync są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi korporacji Microsoft

Bardziej szczegółowo

2005 porad dla peceta

2005 porad dla peceta 2005 porad dla peceta Spis porad PC FORMAT 1 2005 porad dla peceta Windows XP Service Pack 2 1. Blokowanie wyskakujących okienek Po zainstalowaniu dodatku SP2 w programie Internet Explorer zostanie włączona

Bardziej szczegółowo

Odtwarzacz Multimedialny. Mede8er MED800x3D. Instrukcja użytkownika

Odtwarzacz Multimedialny. Mede8er MED800x3D. Instrukcja użytkownika Odtwarzacz Multimedialny Mede8er MED800x3D Spis treści 1. Wprowadzenie... 5 1.1. Modele... 5 1.2. Warunki bezpiecznego użytkowania... 5 1.3. Gwarancja rozszerzona i ograniczenia gwarancji... 6 1.4. Zastrzeżone

Bardziej szczegółowo

Pomiary GPS RTK oraz DGPS odbiornikami TOPCON

Pomiary GPS RTK oraz DGPS odbiornikami TOPCON Instrukcja obsługi Pomiary GPS RTK oraz DGPS odbiornikami TOPCON i programem TopSURV ver. 2.0 SPIS TREŚCI 1.Wstęp...3 1.1. Instalacja programu TopSURV... 3 1.2 Usuwanie programu TopSURV...6 1.3 Ponowne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Spis treści Podziękowania...9 O autorach... 11 Wstęp... 13 Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Rozdział 1. O systemie Damn Small Linux... 21 Miara sukcesu Damn Small Linux... 22 Co Damn

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia E52

Instrukcja obsługi Nokia E52 Instrukcja obsługi Nokia E52 Wydanie 7.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Kilka słów o urządzeniu 6 Usługi sieciowe 7 Informacje o technologii zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) 7 Znajdowanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 iplus wita w świecie mobilnego internetu! iplus to najlepszy mobilny dostęp do internetu z dowolnego miejsca. Łącz się z siecią zawsze, kiedy potrzebujesz

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Classic Smartphone Wersja: 10.3.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-05-27 SWD-20150527115758500 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Smartfon

Bardziej szczegółowo

KARTY CYFROWYCH REJESTRATORÓW WIZYJNYCH MARKI APER

KARTY CYFROWYCH REJESTRATORÓW WIZYJNYCH MARKI APER KARTY CYFROWYCH REJESTRATORÓW WIZYJNYCH MARKI APER PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Ver. 4.01 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 INFORMACJE OGÓLNE... 4 WYMAGANIA SPRZĘTOWE... 5 INSTRUKCJA INSTALACJI... 6 AKCESORIA DO

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 Instrukcja obsługi 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 WSTĘP Aparat cyfrowy Kidizoom to wytrzymały aparat pozwalający dzieciom robić własne zdjęcia, nakręcać filmy i grać w gry! Aparat Kidizoom ma

Bardziej szczegółowo

POLSKI. W skład zestawu XL-HF401PH wchodzi XL-HF401PH (urządzenie główne) i CP-HF401H (system kolumn).

POLSKI. W skład zestawu XL-HF401PH wchodzi XL-HF401PH (urządzenie główne) i CP-HF401H (system kolumn). CD/USB NETWORK W skład zestawu XL-HF401PH wchodzi XL-HF401PH (urządzenie główne) i CP-HF401H (system kolumn). Wprowadzenie Dziękujemy za zakup wieży firmy SHARP. Żeby zapewnić prawidłową pracę opisywanego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi ARISTO R100

Instrukcja Obsługi ARISTO R100 Instrukcja Obsługi ARISTO R100 (Kwiecień 2008) OSTRZEŻENIE Prosimy nie demontować komputera. Każda ingerencja własna użytkownika może spowodować utratę gwarancji. Komputer jest integralną całością i wewnątrz

Bardziej szczegółowo

Oglądanie obrazu Video za pomocą WebCam

Oglądanie obrazu Video za pomocą WebCam ROZDZIAŁ 4 Oglądanie obrazu Video za pomocą WebCam Jest możliwe używanie Microsoft Internet Explorer na stacji PC, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, aby oglądać na żywo wideo, ściągać

Bardziej szczegółowo

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika Wersja polska: www.sirtom.pl 2013 Spis treści Witamy w programie Activity Monitor... 3 Szybki start... 4 Dodatkowe uwagi odnośnie instalacji:...

Bardziej szczegółowo

Asmax GIGA NAS Print Serwer

Asmax GIGA NAS Print Serwer Asmax GIGA NAS Print Serwer Instrukcja obsługi Nowości, dane techniczne http://www.asmax.pl Sterowniki, firmware ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki Instrukcje, konfiguracje ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje

Bardziej szczegółowo