Optymalizacja ecommerce dla lidera branży Sport

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Optymalizacja ecommerce dla lidera branży Sport"

Transkrypt

1

2 Optymalizacja ecommerce dla lidera branży Sport

3 Grupa INTERSPORT, jest największą na świecie grupą zakupową prowadzącą sprzedaż detaliczną markowego sprzętu sportowego w ponad 5400 sklepach zlokalizowanych w 40 krajach na całym świecie, których łączne przychody przekraczają 10 mld Euro. W naszym kraju INTERSPORT Polska S.A. jest liderem wśród sieci sklepów sportowych, posiadając obecnie 32 salony zlokalizowane w 21 największych miastach Polski. Spółka jest rokrocznie wyróżniana na rynku za dynamikę rozwoju, zwiększanie swojej wartości rynkowej oraz za rzetelność w prowadzeniu biznesu.

4 Stan zastany Istniejący sklep internetowy oparty na dedykowanym rozwiązaniu. Problemy z użytecznością sklepu Problemy z szybkością działania Zaawansowane integracje Plan działania Uruchamiamy działania marketngowe Równolegle optymalizujemy istniejące rozwiązanie techniczne

5 Cel współpracy Rozpoczęliśmy współpracę z Intersport na wielu płaszczyznach ecommerce. Naszymi nadrzędnymi celami jest zwiększenie sprzedaży z wykorzystaniem sklepu internetowego. W naszych działaniach operacyjnych przewidzieliśmy: 1. Optymalizację konwersji w sklepie internetowym podzieloną na rekomendację do obecnego projektu sklepu oraz całkowite przeprojektowanie maski sklepu. 2. Poszerzenie zasięgu e- sprzedaży działaniami z zakresu SEM, epr, social media oraz przygotowanie podwalin pod późniejsze rozwijanie niewykorzystanych obszarów marketngu sprzedażowego.

6 Cel współpracy Chcemy wykorzystać pozycję lidera w handlu tradycyjnym, aby w przyszłości stać się liczącym graczem sprzedającym on- line. Zdecydowaliśmy się na współpracę w oparciu o outsourcing swojego kanału e- commerce, tak aby nie rozpraszać sił sprzedażowych poza kanał tradycyjny, który generuje większość obrotów w firmie. mówi Marek Bugajski, Dyrektor ds. Obsługi Sklepów INTERSPORT Polska S.A. Poza wiedzą i dużym doświadczeniem w dziedzinie e- commerce, aspektem decydującym przy wyborze Partnerów, była niestandardowa forma rozliczenia współpracy. Obie firmy, które świetnie rozumieją zasady i realia funkcjonowania biznesu tradycyjnego w kanale e- commerce, przedstawiły model wynagrodzenia rozumianego, jako satysfakcjonujący dla obu stron procent od marży neho generowanej ze sprzedaży w sklepie internetowym dodaje Marek Bugajski.

7 Jak pracowaliśmy nad zwiększeniem konwersji? Audyt ekspercki, rekomendacje usability oraz redesign

8 Proces Analiza konkurencji oraz rynku Audyt ekspercki obecnego rozwiązania Projektowanie makiet funkcjonalnych Projektowanie graficzne Kodowanie oraz podpięcie projektu Prace wdrożeniowe Uruchomienie projektu Analizowaliśmy, projektowaliśmy, wdrażaliśmy wszystko z myślą o zwiększeniu sprzedaży poprzez poprawę komfortu klienta.

9 Analiza liderów ecommerce Dobrze uczyć się od najlepszych. Dla lepszego rozeznania w branży wyszliśmy poza rynek polski i przyjrzeliśmy się jak działają zagraniczni top sprzedawcy w kategorii SporTng Goods. Przeanalizowaliśmy również zagraniczne serwisy marki Intersport. Naszym celem było zachowanie jednolitego wydźwięku marki Intersport.

10 Analiza ekspercka obecnego projektu Dokładnie sprawdziliśmy obecny projekt sklepu, chcieliśmy wykorzystać to co dobrze sprawdza się na polskim rynku i wskazać słabe punkty lub braki które w pierwszej kolejności wymagają dopracowania. Mając na uwadze dobro klienta przekazaliśmy listę rekomendacji odnośnie prostych poprawek usability które mogą szybko poprawić sprzedaż do czasu wdrożenia nowego projektu.

11 To, co ważne dla klienta Analizując branżę wskazaliśmy unikatowe dla ecommerce wartości, którymi kierowaliśmy się w późniejszych pracach nad projektem. Do najważniejszych należały: 1. Wiarygodność marki Intersport; 2. Szeroka oferta markowych produktów, w tym marki własne Intersport; 3. Dopracowana prezentacja produktu; 4. Prostota zakupu (esencja dużego sklepu sportowego). Poza szeroką ofertą, unikalną wartością dodaną jest możliwość bezpłatnego odbioru osobistego w punktach stacjonarnych rozsianych po całym kraju oraz szybka wysyłka zamówień.

12 Makiety Po przeanalizowaniu zebranych materiałow przeszliśmy do projektowania makiet funkcjonalnych. Każdy z elementów zmieniających funkcjonalność konsultowaliśmy bezpośrednio z pracownikami Intersport oraz osobami znającymi branżę. Efektem naszej pracy był projekt funkcjonalny składający się z 23 widoków.

13 Grafika Po zaprojektowaniu wszystkich funkcjonalności nowego sklepu przystąpiliśmy do projektowania graficznego. Projekt wykonaliśmy w klimacie zimowym, z możliwością zmiany tematu strony. Nasz dział graficzny opracował lekki i dobrze wywarzony projekt graficzny który w 100% oddawał charakter marki Intersport.

14 Detale projektu Na co warto zwrócić uwagę?

15 Strona główna Najważniejszym elementem strony było menu, które zostało przeprojektowane wraz z cała architekturą informacji. Horyzontalne menu zakładkowe pozwoliło na zwiększenie dostępności dwóch zagłębień kategoryzacji. Pod menu znalazło się miejsce na banner sprzedażowy i cztery punkty startowe, a pod nimi produkty w promocji.

16 Nagłówek W nagłówku sklepu zamieściliśmy najważniejsze informacje od dużego logo i kontaktu poprzez konwencjonalne elementy logowania i rejestracji, wyszukiwarki i bardzo użytecznego rozwijanego koszyka.

17 Karta produktu Dwa layouty karty produktowej horyzontalna i standardowa - pozwoliły na efektywne zaprezentowanie wszystkich rodzajów produktów. Aby maksymalnie wesprzeć efekt ROPO zaprojektowaliśmy bardzo intuicyjny element sprawdzający dostępność w salonach stacjonarnych. Poza tym wprowadziliśmy jasne komunikaty o dostępności i odbiorze za 0 zł w salonie.

18 Proces zakupowy Projektując proces zakupowy skoncentrowaliśmy się na prostocie dokonywania zakupów. Zmniejszyliśmy liczbę kroków oraz uprościliśmy sposób określania formy płatności oraz wysyłki lub odbioru osobistego.

19 Proces zakupowy Klienci Intersport cenią swój czas i nie zawsze chcą się wiązać ze sklepem. Dla tej grupy klientów wprowadziliśmy zakupy bez rejestracji - element którego do tej pory brakowało. Dodatkowo chcieliśmy mieć pewność, że klienci poznają korzyści rejestracji, co mogłoby ich skłonić do założenia konta. Element zakładania konta został przemyślanie wpisany w formularz zakładania konta.

20 Dostęp do marek Wielu klientów miało w zwyczaju przeglądać całą ofertę wybranej marki. Dla szybszego dostępu do wybranych marek umieściliśmy w stopce przejrzysty rotator logotypów.

21 Dodatkowe mechanizmy Członkowie programu lojalnościowego mogą wykorzystać przydzielane bony promocyjne. Aby ułatwić ich wykorzystanie zalogowany użytkownik musi jedynie wybrać bon z listy. Informacja o darmowej dostawie pojawia się przy wyborze opcji dostawy we właściwym miejscu i we właściwym momencie.

22 Skuteczne rekomendacje Ze względu na specyfikę biznesu i sposób poszukiwania produktów wprowadziliśmy rekomendacje produktowe. Wkomponowane bloczki pomagają znaleźć alternatywę dla przeglądanych produktów, dopasują się do odbiorców na bazie danych historycznych. Systemem rekomendacji jest QuarTc.

23 Wdrożenie i optymalizacja Technologia w służbie konwersji.

24 Wdrożenie Nie zmienialiśmy technologii w której został wykonany sklep. Specjaliści Divante w porozumieniu z Klientem dokonali modyfikacji aplikacji.

25 Wdrożenie Projekt zoptymalizowaliśmy pod kątem SEO. Do kodowania szablonu zastosowaliśmy techniki optymalizacji ładowania frontend. Poprawione zostały zdiagnozowane błędy w kodzie aplikacji, które czasami skutkowały problemami z ładowaniem się stron sklepu. Wprowadzono automatyczne testy interfejsu użytkownika i stały monitoring dostępności serwisu.

26 Zapewnienie jakości Wewnętrzna kontrola jakości na każdym etapie projektu Systemowe zarządzeni wymaganiami, zmianą oraz zgłoszeniami serwisowymi Automatyczny proces deploymentu Checklisty, procedury, 3 stopniowy deployment, dobre praktyki wdrożeniowe. Obowiązkowa dokumentacja wdrożeniowa, utrzymaniowa, rozwojowa Tes>ng Developm ent Produc>on

27 Wdrożenie - Minimalizacja ryzyk Dokładne zebranie wymagań - makiety + screeny + webcast z obecnego systemu + ew. dostęp do obecnego systemu (możliwość przetestowania mechanizmów). Analiza systemów zewn. (integracje) i procesów na ich styku. Szczegółowe kamienie milowe / iteracje - każdy kamień oznacza gotowe do użycia funkcjonalności zamykanie, zamykanie, zamykanie. Kontrola postępów prac w systemie Redmine z udziałem klienta i stałą wymianą informacji oraz wersją testową on- line. Stworzenie i przetestowanie automatycznych skryptów do migracji danych podczas tworzenia funkcji najpierw migrujemy potrzebne do nich dane pewność, że o niczym nie zapomnimy. Stworzenie dokumentacji zawierającej opis wszystkich scenariuszy testowych do biznesowego działania plaiormy (pod testy dymne). Przeprowadzenie 2-3 etapowych testów funkcjonalnych, testów bezpieczeństwa, testów wydajności, testów sytuacji kryzysowych po imporcie danych, przed uruchomieniem systemu.

28 Rezultaty Wzrost konwersji i nie tylko.

29 Jakie osiągneliśmy rezultaty? Wzrost współczynnika konwersji o 46,21% Wzrost ilości przeglądanych strony na odwiedziny o 21,24% Spadek obciążenia serwerów o 70% Przy obsłudze takiego samego wolumenu ruchu Dzięki temu sezon świąteczny będzie mógł być obsłużony bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z hostngiem. Zwiększenie szybkości ładowania sklepu o 40% Dla użytkownika końcowego Wg. Google AnalyTcs W przypadku niektórych stron czas ładowania spadł o 90%!

30 Skorzystaj i ty! Zapraszamy do kontaktu tel Divante Sp. z o.o., ul. Kościuszki 14, Wrocław, NIP , wpisana do KRS pod numerem , KRS wydany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia- Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego., Kapitał zakładowy zł, opłacony w całości

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A.

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. 1 Spis treści Case study 3 Nescafé Dolce Gusto Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. Rozwijanie sprzedaży e-commerce 35 w modelu

Bardziej szczegółowo

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa 1 Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa kompleksowa realizacja e-commerce agencja interaktywna e-mail marketing system rekomendacji

Bardziej szczegółowo

Case study Sklep.Unizeto.pl

Case study Sklep.Unizeto.pl Case study Sklep.Unizeto.pl Unizeto Technologies SA jest uznaną w Polsce i na świecie firmą informatyczną działającą na rynku nieprzerwanie od 1965 r. W 1998 r. spółka utworzyła pierwszy w Polsce publiczny

Bardziej szczegółowo

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska Poradnik e-commerce Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska IAB Grupy robocze Poradnik e-commerce Spis treści 03 Wstęp. Michał Kraus 04 Obowiązki internetowego

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Witaj! kliknij. Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. To zupełnie nic nie kosztuje

Witaj! kliknij. Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. To zupełnie nic nie kosztuje Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best Witaj! Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy To zupełnie nic nie kosztuje kliknij O firmie Nasza Agencja Interaktywna jest już na rynku ponad

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

SUPERMEDIA Interactive

SUPERMEDIA Interactive 1 SUPERMEDIA Interactive Sp. z o.o. ul. Senatorska 13/15 00-075 Warszawa http://www.smi.pl e-mail: smi@smi.pl Infolinia 0 801 335 500 tel. +48 22 829 65 52 fax +48 22 829 65 42 2 O NAS KIM JESTEŚMY Jesteśmy

Bardziej szczegółowo

ZE Stronami internetowymi JESt PodobniE Jak Z książkami tam: okładka, SPiS treści,

ZE Stronami internetowymi JESt PodobniE Jak Z książkami tam: okładka, SPiS treści, 54 dodatek biura reklamy Media & Marketing Polska Użyteczna strona czerwiec 2011 najlepsze Praktyki na rynku ZE Stronami internetowymi JESt PodobniE Jak Z książkami tam: okładka, SPiS treści, ilustracje

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

BIZNES E-COMMERCE I ZUNIFIKOWANA KOMUNIKACJA. Sklepy internetowe. Zabezpieczenie danych. Komunikacja w firmie

BIZNES E-COMMERCE I ZUNIFIKOWANA KOMUNIKACJA. Sklepy internetowe. Zabezpieczenie danych. Komunikacja w firmie BIZNES benchmark magazyn #9 / 09 / 2014 Rozmowa z Marcinem Babiakiem Prezesem Zarządu fi rmy Komputronik Biznes s. 6 Sklepy internetowe - obsługa logistyczna s. 11 Zabezpieczenie danych - kwalifi kowany

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży retail kompleksowo

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania Comarch dla sieci sprzedaży detalicznej

Rozwiązania Comarch dla sieci sprzedaży detalicznej Rozwiązania Comarch dla sieci sprzedaży detalicznej Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Szanowni Państwo, Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE Duże doświadczenie i stabilny zespół konsultantów gwarantuje powodzenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych wdrożeń. Sevenbridge istnieje na rynku od 2004

Bardziej szczegółowo

Partnerzy. Sponsor. Wydawca

Partnerzy. Sponsor. Wydawca Partnerzy Sponsor Wydawca Zwykło się już mawiać: jeśli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Sporo racji jest w tym sloganie. Niestety, nadal nie wszyscy mają tego świadomość. Problemu nie dostrzegają

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Zwiększanie sprzedaży w sklepach marki home&you

Zwiększanie sprzedaży w sklepach marki home&you Zwiększanie sprzedaży w sklepach marki home&you Zwiększanie sprzedaży w sklepach marki home&you O home&you Home&you to marka dla każdego kto chce w piękny i modny sposób zadbać o wnętrze swojego domu.

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP Comarch ALTUM to pierwsza inteligentna platforma ERP, dedykowana do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz sieciach handlowych.

Bardziej szczegółowo

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4 Informacje o systemie Comarch ERP Altum Wersja: 5.4 Spis treści 1. Informacje ogólne... 6 2. Funkcjonalność Comarch ERP Altum w pigułce... 6 3. Elastyczność i otwartość systemu... 9 3.1. Ergonomia, interfejs

Bardziej szczegółowo

Opracowanie, wdrożenie i świadczenie innowacyjnej e-usługi w postaci interaktywnego agenta wydawniczego

Opracowanie, wdrożenie i świadczenie innowacyjnej e-usługi w postaci interaktywnego agenta wydawniczego Łomianki, 16.09.2013 EDUKACJA INTERNET DIALOG Sp. z o. o. z siedzibą w Łomiankach ul. Warszawska 141 05-092 Łomianki KRS 0000402668 NIP 1182081363 REGON 145887893 Zapytanie ofertowe dotyczące: 1. opracowania

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo