Projektowanie i Wdrażanie Systemów Komputerowych mgr inż. Jacek i Beata Krywult. tel BERBERIS

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Projektowanie i Wdrażanie Systemów Komputerowych mgr inż. Jacek i Beata Krywult. tel. 502 345 656 BERBERIS"

Transkrypt

1 Projektowanie i Wdrażanie Systemów Komputerowych mgr inż. Jacek i Beata Krywult tel & Program: BERBERIS CRM - Customer Relationship Management Zarządzanie Kontaktami z Klientem Główną funkcją programu jest wspomaganie procesu sprzedaży na wszystkich etapach, od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez dostarczenie mu towaru i wystawienie faktury, aż po obsługę serwisową, świadczoną w ramach gwarancji i poza nią. Funkcje programu: Kontrahenci Sprawy Zdarzenia Projekty Marketing Magazyn i fakturowanie Serwis Wyszukiwanie informacji Praca grupowa Obieg i archiwizacja dokumentów Korespondencja seryjna Analizy i raporty

2 Klient to najważniejsza postać w każdej firmie On płaci On wymaga z Nim trzeba się liczyć kto tego nie rozumie wcześniej czy później zostanie w tyle a jego miejsce zajmie konkurencja wyposażona w narzędzia informatyczne które pozwolą wyjść naprzeciw Klientowi dlatego z myślą o Tobie i abyś Ty mógł myśleć o swoich Klientach stworzyliśmy system CRM Berberis BERBERIS Kontrahenci Sprawy Korespondencja seryjna Zdarzenia Projekty Magazyny Obieg oraz archiwizacja dokumentów Marketing Faktury Serwis I wiele innych...

3 System Berberis to nowoczesne rozwiązanie informatyczne, stworzone z myślą o przedsiębiorstwach średnich i małych, działających w różnych branżach. Jest to system zintegrowany łączący w sobie program CRM, magazyn, fakturowanie, pracę grupową, obsługę serwisu oraz bogate raportowanie. Berberis, dzięki swojemu wsparciu dla pracy grupowej, zarządzaniu obiegiem dokumentów oraz ich archiwizacji pomaga też utrzymać porządek w firmie i ułatwia przestrzeganie przez pracowników przyjętych procedur postępowania. Przychodzi z pomocą wszystkim, lecz jest wprost nieoceniony dla przedsiębiorstw, które noszą się z zamiarem wdrożenia norm jakości, takich jak ISO 9001:2000. W zależności od wersji, system może wykorzystywać serwery bazy danych Oracle lub PostgreSQL. Wraz z dostawą systemu oferujemy wdrożenie, parametryzację, szkolenie i opiekę serwisową. Program CRM Berberis jest autorstwa naszej firmy partnerskiej z Krakowa, Biuro Matematyki Stosowanej s.c. Jest przez nas sprzedawany i wdrażany. System finansowo-księgowy Firma FK i Kasa jest z nim w pełni zintegrowany. Więcej informacji w przewodniku interakcyjnym pod adresem: Nie zwlekaj z decyzją o usprawnieniu pracy swojego przedsiębiorstwa!

4 KONTRAHENT - to centralny byt naszego systemu. Może nim być klient, producent, dostawca, a nawet urząd lub każdy inny podmiot, z którym utrzymujemy kontakty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kontrahentów dzielimy na indywidualnych i firmy. Te ostatnie, jako bardziej złożone, mogą posiadać wewnętrzną strukturę. Kontrahent Indywidualny Firma Departamenty Pracownicy Pracownicy System gromadzi szczegółowe informacje na temat każdego kontrahenta (nazwa, adres, NIP, typ prowadzonej działalności, pracownicy, wiarygodność, itp.).

5 SPRAWA - to jakby elektroniczna teczka na dokumenty związane z określonymi działaniami, czyli akcjami, mającymi oczywiście na celu doprowadzenie do sfinalizowania transakcji handlowej. W skład sprawy wchodzą: - kontakty, - korespondencja seryjna, w formie papierowej, bądź elektronicznej, - działania serwisowe, - działania bezpośrednio związane ze sprzedażą, np. wystawienie faktury. list telefon Kontrahent spotkanie telefon list spotkanie telefon Dla każdego kontrahenta tworzone są odrębne sprawy. Każdy kontrahent może posiadać ich dowolnie wiele.

6 ZDARZENIA W rozumieniu systemu Berberis są to: list, prezentacja, telefon, , spotkanie, a także inne działania, zdefiniowane przez użytkownika. Program Berberis umożliwia planowanie kontaktów, a dzięki specjalnej funkcji przypominania, powiadamia o konieczności ich wykonania. W zależności od wyboru użytkownika powiadamianie może odbywać się o wybranej godzinie lub też zbiorczo, w postaci listy zadań na dany dzień.

7 PROJEKTY Projekty pozwalają łączyć podobne sprawy różnych kontrahentów, dając całościowy wgląd w większe przedsięwzięcia. Kontrahent 1 Kontrahent 2 Kontrahent 3 Projekt telefon list spotkanie telefon System Berberis umożliwia eksportowanie projektów do programu MS Project.

8 MARKETING System umożliwia prowadzenie działań marketingowych na poziomie całych grup klientów, wyselekcjonowanych według określonych kryteriów. Do nich możemy kierować różnego rodzaju korespondencję seryjną oraz przydzielać im odpowiednie rabaty. Kontrahent 1 Kontrahent 2 Kontrahent 3 Kontrahent 4 Kontra hent 5 Kontrahent 6 Spra wa RABAT NA PRODUKT Spra wa RABAT NA FAKTURĘ Rabaty mogą dotyczyć zarówno poszczególnych towarów, jak i całych faktur, w zależności od łącznej kwoty zakupu. Mogą one mieć charakter zarówno procentowy, jak i wartościowy.

9 MAGAZYNY I FAKTUROWANIE Program pozwala na przyjmowanie i przetwarzanie zamówień klientów oraz wystawianie dokumentów sprzedaży (faktura VAT, paragon, faktura korygująca). Każdemu produktowi przyporządkowane są cena, marża i ewentualne rabat, przy czym odpowiednie wartości są przez program automatycznie przeliczane. Na bieżąco kontrolowane są stany magazynowe oraz drukowane odpowiednie dokumenty związane z przyjmowaniem i wydawaniem towarów. System Berberis jest w pełni zintegrowany z programem finansowo-księgowym PWSK Firma FK oraz programem Kasa. Jako drukarka fiskalna może być wykorzystany produkt firm Elzab, Posnet i Optimus.

10 SERWIS Program Berberis umożliwia zarządzanie procesami związanymi z tzw. obsługą posprzedażną, a więc wszelkimi działaniami serwisowymi. Przebiegają one według ogólnego schematu: Zgłoszenie Realizacja Odbiór, przy czym poszczególne etapy mogą być przypisane do różnych pracowników. System pozwala na drukowanie niezbędnych dokumentów, takich jak np. potwierdzenia przyjęcia lub odbioru, czy zlecenia dla bezpośrednich wykonawców - techników zatrudnionych w firmie. Pracownik biura obsługi może w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie znajduje się np. realizacja reklamacji klienta, usługi serwisowej i w razie potrzeby udzielić mu niezbędnych wyjaśnień.

11 KORESPONDENCJA SERYJNA Ułatwieniem i pomocą w organizowaniu działań marketingowych jest funkcja obsługi korespondencji seryjnej. Umożliwia ona wysyłanie listów tej samej treści do wielu adresatów jednocześnie, przy czym wysłać można zarówno list w formie tradycyjnej, jak i . Berberis posiada wbudowany własny program pocztowy, ale może też współpracować z innymi systemami poczty elektronicznej, znajdującymi się w powszechnym użyciu. Program komputerowy Berberis umożliwia również automatyczne adresowanie kopert, bądź drukowanie nagłówków na pismach przygotowanych w dowolnym edytorze tekstowym, zgodnym z indywidualnymi upodobaniami użytkownika. Dzięki funkcji korespondencji seryjnej można także organizować przetargi, rozsyłając informacje i zapytania do wszystkich zainteresowanych kontrahentów.

12 OBIEG I ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW Do każdej akcji można dodać załączniki, czyli pliki dowolnego formatu (dokument tekstowy, arkusz MS Excel, , fax, notatkę ze spotkania, itp.). Można przy tym archiwizować nie tylko dokumenty elektroniczne, lecz również papierowe, korzystając z faktu, iż program współpracuje ze skanerami. Dokumenty zapisuje się w dowolnym katalogu, zaś Berberis gromadzi informacje na temat miejsca ich przechowywania i lokalizuje je poprzez odpowiednie linki. Z tej samej bazy danych korzystać może dowolna ilość współpracujących ze sobą osób, którym przydziela się odpowiednie role w systemie. Korzystając z jego wewnętrznych mechanizmów osoby te mogą przekazywać sobie do wykonania określone akcje oraz skojarzone z nimi dokumenty. Poszczególne osoby mogą posiadać różne uprawnienia (np. do wprowadzania danych, ale już nie do ich modyfikowania lub usuwania). W zależności od uprawnień użytkownicy mogą mieć wgląd bądź to tylko do swoich dokumentów, bądź też do dokumentów innych osób (np. kierownictwo).

13 WYSZUKIWANIE INFORMACJI System Berberis został wyposażony w liczne mechanizmy ułatwiające szybki dostęp do informacji. Listy z danymi mogą być przeszukiwane oraz filtrowane według różnych atrybutów, zarówno predefiniowanych, jak i określanych przez użytkownika, a nawet według słów kluczowych występujących np. w tekstach uwag. Zawartość poszczególnych list można też eksportować do rozmaitych zewnętrznych programów oraz formatów danych.

14 ANALIZY I RAPORTY System Berberis posiada specjalny moduł raportujący Bacca, który umożliwia użytkownikowi tworzenie własnych raportów w obrębie wybranych grup. Zapewnia on wygodny wybór kolumn, filtrów, kolejności i porządku sortowania. Ponadto istnieje możliwość eksportu otrzymanych wyników do formatów MS Word, MS Excel, HTML, XML, CSV. Zapraszamy na stronę

Możliwości systemu ISOF-START

Możliwości systemu ISOF-START Możliwości systemu ISOF-START lipiec 2013 Copyright 2006 by HEUTHES. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Przedsiębiorstwo HEUTHES dokłada wszelkich starań aby informacje zawarte w tej instrukcji

Bardziej szczegółowo

Jeden system - wiele korzyści!

Jeden system - wiele korzyści! Jeden system - wiele korzyści! Zapraszam do uporządkowanego świata PROGMATE DOCs. Pytany przy różnych okazjach o to, czym tak naprawdę jest PROGMATE DOCs, odpowiadam: To solidny fundament, na którym można

Bardziej szczegółowo

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4 Informacje o systemie Comarch ERP Altum Wersja: 5.4 Spis treści 1. Informacje ogólne... 6 2. Funkcjonalność Comarch ERP Altum w pigułce... 6 3. Elastyczność i otwartość systemu... 9 3.1. Ergonomia, interfejs

Bardziej szczegółowo

Zasady korzystania z aplikacji InsERT na Platformie OXY24 dla klientów Allegro

Zasady korzystania z aplikacji InsERT na Platformie OXY24 dla klientów Allegro Zasady korzystania z aplikacji InsERT na Platformie OXY24 dla klientów Allegro OXYCOM S.A. Wrocław Zawartość 1. O PLATFORMIE OXY24... 4 2. ZARZĄDZANIE PLATFORMĄ... 4 2.1. LOGOWANIE DO PLATFORMY... 4 2.2.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Firmao ver. 5.0

Instrukcja Firmao ver. 5.0 Instrukcja Firmao ver. 5.0 1 Spis treści 1. O Firmao... 3 2. Definicje podstawowych pojęć systemu... 5 3. Widoki Szczegółów... 9 4. Widoki List... 18 5. Filtry... 23 6. Raporty... 26 7. Uprawnienia...

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie Microsoft Dynamics NAV Przewodnik po systemie Spis treści MICROSOFT DYNAMICS NAV 6 W JAKI SPOSÓB KUPIĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV? 10 FUNKCJONALNOŚĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV 13 ZARZĄDZANIE FINANSAMI I KSIĘGOWOŚĆ

Bardziej szczegółowo

QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Podręcznik użytkownika systemu QuickSTEP. QuickSTEP jest zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem. W skład QuickSTEP wchodzą m.in.

Bardziej szczegółowo

CRM czyli Co Robić Mądrze...

CRM czyli Co Robić Mądrze... 2 CRM czyli Co Robić Mądrze... Potrzebujesz systemu CRM jeśli: W celu sprawdzenia interesujących Ciebie danych kontrahenta przełączasz się między kilkoma aplikacjami (program księgowy, arkusz kalkulacyjny,

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe dotyczące zakupu licencji systemu B2B oraz systemu ERP

Zapytanie ofertowe dotyczące zakupu licencji systemu B2B oraz systemu ERP Kraków, dn. 18.02.2014 r. OKPL s.c. Piotr Zieliński, Paweł Zieliński, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Zielińska, Tomasz Cichański ul. Racławicka 58 30-017 Kraków Zapytanie ofertowe dotyczące zakupu licencji

Bardziej szczegółowo

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem ERP Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch ERP XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki. Zarówno nasi

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

PrintManager. Zintegrowany system zarządzania dla drukarń oraz producentów opakowań

PrintManager. Zintegrowany system zarządzania dla drukarń oraz producentów opakowań PrintManager Zintegrowany system zarządzania dla drukarń oraz producentów opakowań System PrintManager Wdrożenie produktu PrintManager MIS ma na celu między innymi umożliwienie precyzyjnego planowania

Bardziej szczegółowo

Zamawiający: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ)

Zamawiający: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) Oznaczenie sprawy: ZP.271.5.2012.BC. Zamawiający: Gmina Ząbkowice Śląskie z siedzibą : 57-200 Ząbkowice Śląskie ul. 1 Maja 15 tel.: + 48 74 8 165-317, faks + 48 74 815 54 45 www.zabkowiceslaskie.pl SPECYFIKACJA

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

II. Motor baz danych SQL. a) Motor baz danych SQL w wersji umożliwiającej pracę SEOD dla 70 użytkowników.

II. Motor baz danych SQL. a) Motor baz danych SQL w wersji umożliwiającej pracę SEOD dla 70 użytkowników. Załącznik Nr 1 Dostawa obejmuje: 1. Serwerowy system operacyjny dla 100 użytkowników CPV 32425000-8 2. Motor baz danych SQL CPV 30241100-1 3. System Elektronicznego Obiegi dokumentów CPV 64216000-3, dla

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ERP MICROSOFT DYNAMICS NAV 2015

SYSTEM ERP MICROSOFT DYNAMICS NAV 2015 SYSTEM ERP MICROSOFT DYNAMICS NAV 2015 FUNKCJONALNOŚĆ V. 2.60 Prawa do niniejszych materiałów zastrzeżone są na rzecz innych podmiotów (Microsoft/IT.Integro) i ich naruszenie grozi sankcją. Korzystanie

Bardziej szczegółowo

Symfonia Handel. Podręcznik użytkownika. Wersja 2011.a

Symfonia Handel. Podręcznik użytkownika. Wersja 2011.a Symfonia Handel Podręcznik użytkownika Wersja 2011.a Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Systemy wspomagające zarządzanie wiedzą. Zarządzanie wiedzą. Technologie związane z zarządzaniem wiedzą. Technologie związane z zarządzaniem wiedzą

Systemy wspomagające zarządzanie wiedzą. Zarządzanie wiedzą. Technologie związane z zarządzaniem wiedzą. Technologie związane z zarządzaniem wiedzą Zarządzanie wiedzą Systemy wspomagające zarządzanie wiedzą Wybrane aspekty technologiczne związane z wiedzą i zarządzaniem wiedzą Technologie związane z zarządzaniem wiedzą Rola technologii w ZW: służebna

Bardziej szczegółowo

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online System kontroli i zarządzania sprzedażą K2online Firma K2online.pl K2online.pl jest firmą, która dysponuje ponad 20-letnim doświadczeniem branżowym w obsłudze sieci handlowych, w zakresie dostarczania

Bardziej szczegółowo

OG/328/2011 Katowice dnia 07.07.2011r TREŚĆ ZAPYTAŃ WRAZ Z WYJAŚNIENIAMI ORAZ MODYFIKACJA TREŚCI REGULAMINU KONKURSU OFERT

OG/328/2011 Katowice dnia 07.07.2011r TREŚĆ ZAPYTAŃ WRAZ Z WYJAŚNIENIAMI ORAZ MODYFIKACJA TREŚCI REGULAMINU KONKURSU OFERT OG/328/2011 Katowice dnia 07.07.2011r TREŚĆ ZAPYTAŃ WRAZ Z WYJAŚNIENIAMI ORAZ MODYFIKACJA TREŚCI REGULAMINU KONKURSU OFERT Dotyczy: postępowania konkursowego prowadzonego na podstawie Wewnętrznego Regulaminu

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE Duże doświadczenie i stabilny zespół konsultantów gwarantuje powodzenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych wdrożeń. Sevenbridge istnieje na rynku od 2004

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Jest wiele dróg do celu. Tworzymy najlepszą POSitive Retail POSitive Management Center POSitive Shop IQiosk Retail POSitive Multimedia

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Start Handel

Sage Symfonia Start Handel Sage Symfonia Start Handel Podręcznik użytkownika Wersja 2015.c Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Olchowiec, dnia 06.08.2014 r. Zapytanie ofertowe na: 1. Zakup wartości niematerialnych i prawnych w postaci systemu informatycznego typu B2B wraz z dostępem do baz danych dla 10 pracowników; 2. Zakup nowych

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ I. System elektronicznego obiegu dokumentów oraz telefonia IP

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ I. System elektronicznego obiegu dokumentów oraz telefonia IP Załącznik nr 1A POVIIG230/13/2013 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ I System elektronicznego obiegu dokumentów oraz telefonia IP Zamówienie obejmuje dostawę wraz z wdrożeniem systemu elektronicznego obiegu

Bardziej szczegółowo