SPIS TREŚCI 2 1. DLACZEGO MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE? 3 2. KLIKA SŁÓW O AGENCJI SOCIALPATHS 4 3. DOŚWIADCZENIE I SUKCESY 5

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SPIS TREŚCI 2 1. DLACZEGO MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE? 3 2. KLIKA SŁÓW O AGENCJI SOCIALPATHS 4 3. DOŚWIADCZENIE I SUKCESY 5"

Transkrypt

1

2 Spis Treści SPIS TREŚCI 2 1. DLACZEGO MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE? 3 2. KLIKA SŁÓW O AGENCJI SOCIALPATHS 4 3. DOŚWIADCZENIE I SUKCESY 5 4. STRATEGIA KROK PO KROKU 5 KROK 1 ANALIZA 5 KROK 2 DEFINICJA CELÓW 6 KROK 3 STRATEGIA DZIAŁAŃ I KOMUNIKACJI 6 KROK 4 RAPORTY I ANALIZA DANYCH ZWROTNYCH 6 KROK 5 REDEFINICJA STRATEGII 6 5. CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ? 6 OPRACOWANIE KOMPLETNEJ STRATEGII OBECNOŚCI W SOCIAL MEDIA 7 ROZBUDOWANY PROFIL FIRMY 7 OPIEKA OSOBISTEGO KONSULTANTA DS. KOMUNIKACJI 7 APLIKACJE I SYSTEMY WYKORZYSTUJĄCE MECHANIZMY SPOŁECZNOŚCIOWE 8 BLOGI I VIDEOBLOGI FIRMOWE 8 KANAŁY VIDEO 8 MONITORING INTERNETU 9 E-PR 9 INTEGRACJE PORTALI Z MEDIAMI SPOŁECZNOŚCIOWYMI 9 WPROWADZANIE ELEMENTÓW GRYWALIZACYJNYCH 9 6. KONTAKT 10

3 1. Dlaczego media społecznościowe? 72% polskich internautów posiada konto w portalach społecznościowych. 44% internautów uważa, że marka pisząca sama o sobie jest wiarygodna. 25% użytkowników portali społecznościowch dodaje firmy i marki do swoich profili. Statystyki mówią same za siebie - świat biznesu jest zafascynowany możliwościami mediów społecznościowych, według raportu KingFish Media: Nie ograniczaj się do reakcji na działania konkurencji. Wyprzedzaj je! Statystyczny polski internauta posiada w sieci ponad 130 znajomych. Oto sposób w jaki internauci dzielą się treścią:

4 Odpowiednie użycie nowych kanałów komunikacji znacznie podnosi oglądalność portali oraz aktywność użytkowników. Na przykład w przypadku serwisu Sporting News po zintegrowaniu z Facebookiem liczba odwiedzin wzrosła o ponad 500%! Można powiedzieć, że każda firma powinna wkroczyć w świat Social Media, a zwykła strona internetowa już nie wystarczy. Korzystanie z mediów społecznościowych umożliwia nie tylko wzrost wiarygodności i poprawę wizerunku, ale również skuteczne zwiększanie przychodów oraz wzrost liczby klientów. 2. Klika słów o agencji SocialPaths Agencja SocialPaths powstała by wyznaczać trendy w marketingu internetowym. Oferujemy wdrażanie kompletnych strategii Social Media nastawionych na tworzenie długotrwałych relacji oraz budowanie społeczności zaangażowanej w życie firmy. Pomagamy naszym klientom osiągać cele obecności w mediach społecznościowych tworzymy strategie pod kątem zindywidualizowanych potrzeb. Nasze rozwiązania skierowane są na długookresowe korzyści i wzrost zaufania oraz aktywności klientów. Wiemy jak stworzyć pozytywny wizerunek marki w internecie i chcemy się tą wiedzą

5 podzielić. Agencja SocialPaths skupia wokół siebie osoby zafascynowane marketingiem internetowym. W naszym bardzo zgranym zespole nie brakuje kreatywnych copywriterów, świetnych grafików, ani doświadczonych programistów razem kilkanaście sprawnie zarządzanych osób. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! 3. Doświadczenie i sukcesy W krótkim czasie udalo nam się zdobyć rozległe doświadczenie w realizacji wielu polskich i zagranicznych akcji marketingowych. Naszym największym dotychczasowym sukcesem jest aplikacja Świeć Się wdrożona dla koncernu Energa, która uzyskała ponad użytkowników w ciągu tygodnia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio w postaci case study, dostępnym na stronie internetowej Kilka słów od naszych klientów: Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze. Kampania "Świeć się na święta - z Energą!", której częścią była wdrożona przez nas aplikacja zwyciężyła w kategorii Niestandardowy Marketingowy Projekt Roku 2010 podczas gali finałowej XIII edycji konkursu Impactor. Ty też będziesz zaskoczony skutecznością naszych działań! 4. Strategia krok po kroku Jedynie szczegółowo przygotowana strategia obecności w mediach społecznościowych może zagwarantować sukces prowadzonej kampanii. Należy tutaj wymienić strategię działań, celów oraz komunikacji. W Social Media komunikacja jest reklamą, dlatego należy przykładać najwyższą wagę do sposobu prowadzenia dialogu ze społecznością. Profesjonalnie przygotowana i realizowana strategia jest efektem wieloetapowej procedury: Krok 1 Analiza Raport początkowy podsumowanie dotychczasowej obecności marki w internecie i jej opinii, Analiza zachowań grupy docelowej pozwala dowiedzieć się więcej o internetowych nawykach klientów, Analiza jakościowa i ilościowa grup docelowych umożliwia określenie oczekiwań grup docelowych odnośnie obecności marki w mediach społecznościowych, a także oszacowanie skuteczności przygotowywanej strategii, Analiza konkurencji pełny raport odnośnie działań polskiej konkurencji, najciekawszych przypadków ze świata, a także podsumowanie podobnych przypadków na podstawie dostępnych case study.

6 Krok 2 Definicja celów Cele są niezbędnym elementem strategii obecności w mediach społecznościowych. Dla każdego działania należy precyzyjnie określić: Target konkretną grupę docelową, Obszar działań, Cele działań, Metody pomiaru efektywności. Krok 3 Strategia działań i komunikacji W czasie burzy mózgów na podstawie uzyskanych danych tworzymy rozwiązania najlepiej spełniające określone wcześniej cele. Kompletna strategia zawiera: Określenie narzędzi i kanałów informacyjnych, Strategię komunikacji: Budowanie relacji nastawionej na wzrost zaangażowania fanów, Określenie języka i stylu komunikacji, Definicja polityki obecności w mediach społecznościowych, Stworzenie kodeksu zachowań pracowników firmy. Dobór oprogramowania, Plan zarządzania kryzysem. Krok 4 Raporty i analiza danych zwrotnych Korzystając z odpowiednich narzędzi możemy planować i analizować aktualne działania w mediach społecznościowych. Proponujemy metodykę zarządzania opierającą się na cyklicznej analizie semantycznej reakcji internautów na komunikaty w kanałach Social Media - podsumowanie każdego komunikatu pod względem wygenerowanego odzewu i dynamiczne analizowanie preferencji grupy docelowej. Stosujemy 2 rodzaje raportów: Tygodniowy - podsumowujący poszczególne komunikaty i pokazujący skuteczność krótkoterminowych zmian, Miesięczny pozwalający kompleksowo ocenić efekty kampanii i wskazać ewentualną potrzebę redefinicji sposobu prowadzenia komunikacji. Krok 5 Redefinicja strategii W tym przypadku odwołamy się do zasady S.M.A.R.T. W komunikacji ogólnej skrót odnosi się do zasad: Specific, Measurable, Attainable, Realistic, Timely definiujących cele jako mierzalne, osiągalne, realistyczne i określonych w czasie. W przypadku Social Media S.M.A.R.T. ma jeszcze jedno znaczenie: Socialize, Monitor, Analyse, Report, Target: nawiązuj relacje, monitoruj, analizuj, raportuj, targetuj. Jest to cykl, który przez cały czas należy powtarzać. Strategia musi stale ewoluować na podstawie danych zwrotnych i analizie raportów. 5. Co możemy dla Ciebie zrobić? Realizujemy strategie dopasowane konkretnych celów i sytuacji. W przypadku mediów społecznościowych nie chodzi o zbombardowanie klienta strumieniem identycznych informacji, ale o stworzenie spójnego przekazu z użyciem optymalnych narzędzi i kanałów:

7 Opracowanie kompletnej strategii obecności w Social Media Wszystkie nasze propozycje są efektem wstępnej analizy rynku i otoczenia konkurencyjnego oraz bazują na sprawdzonych przez nas mechanizmach społecznościowych. Proponujemy przygotowanie kompletnej strategii zawierającej dokładne wytyczne odnośnie planowanych działań. Rozbudowany profil firmy Prowadzenie profilu firmowego jest podstawową i niezbędną formą obecności w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę specyfikę polskiego rynku sugerujemy zawężenie swojej obecności do portalu Facebook portal NK.pl nie zapewnia odpowiednich narzędzi, natomiast portale mikroblogowe, takie jak Blip.pl nie zdobyły w Polsce wystarczającej popularności. Nasza oferta obejmuje stworzenie: oprawy graficznej profilu, zaprojektowanie autorskich zakładek, zintegrowanie aplikacji. Wspólnie na pewno opracujemy optymalną zawartość profilu firmy. Opieka osobistego konsultanta ds. komunikacji W przypadku portalu Facebook, komunikaty powinny być częste (1-2 dziennie) oraz w przynajmniej połowie odnoszące się do innych mediów. Taka strategia jest spowodowana specyfiką portalu komunikaty znikają w natłoku wszechobecnych informacji i nie można ich później wyszukać. Dlatego są one skierowane na intensywność i spowodowanie reakcji użytkowników w postaci komentarza, kliknięcia lubię to lub odwiedzenia linkowanej strony. Jako pierwsi w Polsce proponujemy stałą opiekę konsultanta ds. komunikacji w mediach społecznościowych, który pomoże stworzyć odpowiedni przekaz firmy. Pakiet usług konsultacyjnych obejmuje: Stworzenie specyfikacji profilu gwarantującej osiągnięcie zdefiniowanych celów, Cykliczne propozycje treści, które powinny znaleźć się na profilu, Bieżący monitoring dialogu prowadzonego przez firmę, Przygotowanie i analiza raportów generowanych za pomocą nowoczesnego oprogramowania do badania ROI prowadzonych akcji, Sugerowanie udoskonaleń dialogu na podstawie analizy raportów, Help Desk bieżąca pomoc telefoniczna/ owa odnośnie dowolnych zapytań dotyczących prowadzonego dialogu w godzinach pracy, Szkolenie pracowników do efektywnego prowadzenia dialogu. Dialog powinien być skierowany na budowanie zaangażowania społeczności, a nie tylko zwiększanie jej liczebności. Finalnie chcemy doprowadzić do sytuacji w której użytkownicy stają się ambasadorami marki i przyczyniają się do rozwoju społeczności. W momencie wykupienia usługi firma zyskuje również dostęp do: Bazy wiedzy SocialPaths stale rozwijana baza wiedzy zawierająca bardzo cenne wskazówki na temat technik i możliwości prowadzenia dialogu, odpowiednich treści oraz ciekawych zastosowań mediów społecznościowych. Miesięcznego newslettera z aktualizacjami bazy wiedzy, raportem podsumowującym dany miesiąc prowadzonej kampanii, proponowane zmiany strategii, a także najnowszych trendów i ciekawych zastosowań mediów społecznościowych.

8 Aplikacje i systemy wykorzystujące mechanizmy społecznościowe Aplikacje webowe wykorzystujące mechanizmy społecznościowe to jeden z największych trendów ostatnich lat. Siłę dobrze zaplanowanych i prostych systemów poznaliśmy głównie dzięki możliwościom Facebooka, którego ekosystem umożliwia najefektywniejsze działania. Z drugiej strony coraz więcej portali internetowych wykorzystuje mechanizmy programów lojalnościowych z nastawieniem na zwiększenie lojalności i zaangażowania swoich użytkowników. Efekty są zaskakujące i co najważniejsze całkowicie mierzalne. Mechanizmy społecznościowe w aplikacjach pozwalają wirusowo rozprzestrzeniać Twój przekaz. Każdy nowy użytkownik będzie wychodził z informacją do swoich znajomych, co w krótkim czasie może uruchomić efekt kuli śniegowej. Ciekawa treść wraz z właściwymi mechanizmami powoduje praktycznie automatyczne przekazywanie informacji dalej. Projektujemy, tworzymy i wdrażamy kompletne rozwiązania wykorzystujące mechanizmy społecznościowe, Skuteczność zapewnia doświadczenie zespołu i projektowanie aplikacji w oparciu o zasady profesjonalnego Game Designu. Blogi i videoblogi firmowe Są to doskonałe kanały do nawiązania bliższego kontaktu z użytkownikami i wzbogacenia przekazu o kwestie wizerunkowe. Proponujemy regularne fotorelacje, videorelacje oraz artykuły dotyczące marki i wydarzeń w firmie. Krótkie wywiady z zespołem na których będą opowiadać o swojej pracy, wyjaśniając użytkownikom za co tak naprawdę odpowiadają, pozwolą nadać firmie bardziej ludzką twarz. Bardzo ważna rolę odgrywa interakcja pomiędzy prezentującym treści, a odbiorcami w kolejnych odcinkach należy odnosić się do niektórych kwestii poruszanych na forum, a także odpowiadać na zadane tam pytania. Posiadamy wsparcie technologiczne profesjonalnego studia filmowego. Oferujemy: Stworzenie oprawy audio-wizualnej blogów, Tworzenie autorskiej treści według wytycznych zaakceptowanej strategii, Opiekę osobistego konsultanta ds. komunikacji, Szkolenie pracowników z zakresu umieszczania odpowiednich informacji do samodzielnego prowadzenia dialogu. Kanały video Kanał filmowy założony na przykład w serwisie Youtube idealnie nadaje się do wspierania działalności bloga oraz innych akcji wizerunkowych. Powinien zawierać materiały filmowe przygotowane do zamieszczenia na blogu oraz filmy tematycznie powiązane z firmą. Proponujemy między innymi: Stworzenie scenariuszy krótkich filmów prezentujących firmę od kuchni oraz realizację materiałów, Opracowanie specjalnych, wiralowych materiałów filmowych przeznaczonych do umieszczenia w internecie, Przedstawianie miesięcznych raportów dotyczących aktywności użytkowników oraz prowadzonych działań, Opiekę osobistego konsultanta ds. komunikacji, Szkolenie pracowników do samodzielnego prowadzenia dialogu.

9 Monitoring internetu Monitoring sieci będzie prowadzony za pomocą najnowszych narzędzi przeszukujących internet w poszukiwaniu miejsc w których prowadzona jest dyskusja na tematy związane z firmą oraz jej otoczeniem konkurencyjnym. Będziemy analizować te treści oraz wspomagać prowadzenie aktywnego dialogu z internautami. Wsparcie przy prowadzeniu monitoringu sieci: portali informacyjnych, for dyskusyjnych oraz kanałów social media, Opracowanie strategii oraz misji firmy do wykorzystania w dyskusjach jako oficjalny przedstawiciel firmy, Opieka osobistego konsultanta ds. komunikacji, Szkolenie pracowników w zakresie obsługi oprogramowania do samodzielnego monitoringu sieci. E-Pr Działania E-pr`owe powinny wspomagać wszystkie akcje i nowości. Jest to doskonałe uzupełnienie kanałów social media oraz innych działań marketingowych. Artykuły będą rozsyłane do mediów internetowych oraz publikowane na licznych portalach dziennikarstwa obywatelskiego. Ponadto możemy przeprowadzić niezależne akcje wizerunkowe, mające na celu stworzenie odpowiedniego postrzegania firmy. Stworzenie oficjalnego oświadczenia firmy o zasadach działania oraz możliwych korzyściach związanych z korzystaniem z jej usług. Poszczególne elementy akcji będą promowane za pomocą kanałów social media oraz E-pr`u. Wybór najbardziej adekwatnych mediów internetowych oraz portali dziennikarstwa obywatelskiego, Nawiązanie kontaktu z przedstawicielami portali oraz przesyłanie informacji prasowych. Integracje portali z mediami społecznościowymi Oferujemy wprowadzenie w portalu elementów umożliwiających użytkownikom dzielenie się treścią i rozszerzenie kanałów informacji o serwisie. Dodanie elementów Facebook Like do strony głównej, ale także do podstron w zależności od potrzeb. Można również wykorzystać system Facebook Connect do rejestracji nowych kont użytkowników, a nawet sprawić, że akcje które wykonuje użytkownik będą wyświetlane na jego profilu. Wprowadzanie elementów grywalizacyjnych Twórcy gier komputerowych od ponad 20 lat tworzą zaawansowane światy zapewniające wręcz uzależniające wrażenia dla gracza, który zdecyduje się do niego wejść. Pomimo dużej dywersyfikacji różnych produkcji, większość elementów wykorzystywanych w grach opiera się na sprawdzonych i działających mechanizmach, delikatnie zmienianych i modyfikowanych. Takie elementy jak punkty doświadczenia, kolejne poziomy, osiągnięcia, natychmiastowe nagradzanie akcji czy nagradzanie za decyzje - to mechanizmy, które w różnych formach możemy znaleźć w większości gier (niekoniecznie komputerowych). Są w nich obecne od lat, bo działają nadzwyczaj dobrze.

10 Wykorzystanie mechanik gier w biznesie i innych dziedzinach życia jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych trendów współczesnego marketingu. Określa się go terminem Grywalizacja. Stworzymy i wdrożymy strategię grywalizacji możliwie największej liczby działań Twojej firmy, Wykonamy wszystkie niezbędne prace programistyczne, Posiadamy bardzo rozległą wiedzę w tej dziedzinie skontaktuj się z nami. 6. Kontakt Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ogólną ofertą. Liczymy na ścisłą współpracę przy tworzeniu ostatecznych wersji rozwiązań. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz Waszej wiedzy o grupie docelowej, stworzymy kampanię która odbije się szerokim echem wśród użytkowników internetu. Aby otrzymać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb skontaktuj się z nami! Grzegorz Pietruszyński tel: mail: SocialPaths NIP: , REGON: Adres biura: Elektoralna 26/34, Warszawa

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl 1 O NAS Misją Media Solutions Group są kompleksowe, skuteczne i przejrzyste rozwiązania reklamowe. Nie jesteśmy agencją sieciową dlatego pozwala nam to głęboko zaangażować

Bardziej szczegółowo

USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie

USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE obsługa stron WWW, e-sklepów oraz aukcji sprzedażowych Wybierz swój pakiet lub usługę... E-COMMERCE

Bardziej szczegółowo

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Kraków 2011

Bardziej szczegółowo

Efektywna komunikacja w internecie

Efektywna komunikacja w internecie Efektywna komunikacja w internecie Cztery najważniejsze obszary skutecznej e-komunikacji: WWW media społecznościowe monitoring mediów mobile Nowe standardy komunikacji W szkole uczono nas tego, jak przebiega

Bardziej szczegółowo

MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI e-crm

MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI e-crm Zeszyty Naukowe Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania Współczesne Problemy Zarządzania Nr 1/2014 MOBILNY SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTAMI

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

raport marketing szeptany Sponsor Partnerzy

raport marketing szeptany Sponsor Partnerzy raport marketing szeptany Sponsor Partnerzy sierpień 2010 spis treści 5 Szeptanie jest w cenie W informacje znalezione w sieci wierzy niemal trzy czwarte Polaków. Jedynym europejskim narodem, który wyprzedza

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik działań w Internecie dla NGO

Podręcznik działań w Internecie dla NGO Podręcznik działań w Internecie dla NGO 1 Opracowanie merytoryczne: Socjomania Redakcja: Marzena Żeber Autorki tekstów: Marzena Żeber, Justyna Kwiecień Opracowanie graficzne i skład: Małgorzata Spasiewicz

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 2 styczeń 2011 ISSN 2082-3894 SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna

Bardziej szczegółowo

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami dialog z interesariuszami Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym? dialog z dialog interesariuszami dialog z dialog z interesariuszami interesariuszami z interesariuszami Poradnik dla

Bardziej szczegółowo

NOWE TECHNOLOGIE W PUBLIC RELATIONS

NOWE TECHNOLOGIE W PUBLIC RELATIONS NOWE TECHNOLOGIE W PUBLIC RELATIONS marketing instytucji naukowych i badawczych NOWE TECHNOLOGIE W PUBLIC RELATIONS dr Dariusz Tworzydło Uniwersytet Wrocławski Streszczenie Artykuł zawiera analizę oraz

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

media społecznościowe

media społecznościowe raport media społecznościowe wrzesień 2010 Sponsorzy Partnerzy spis treści 5 Społeczności wciągają jak narkotyk. I szybko nie przestaną 23 Zaistnieć z własną aplikacją 11 Social media reklamowo. Powoli

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Spis

Bardziej szczegółowo

Strony WWW. Software. Kreacja. Strategia i doradztwo

Strony WWW. Software. Kreacja. Strategia i doradztwo Strony WWW Software Kreacja Strategia i doradztwo Klienci O nas Szanowni Państwo, pracujemy dla Państwa od 1996 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy przeszło 1000 projektów, w tym prawie 800 serwisów i

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

Partnerzy. Sponsor. Wydawca

Partnerzy. Sponsor. Wydawca Partnerzy Sponsor Wydawca Zwykło się już mawiać: jeśli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Sporo racji jest w tym sloganie. Niestety, nadal nie wszyscy mają tego świadomość. Problemu nie dostrzegają

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Potencjał Research.NK... 15 Oferta badawcza... 16 Definicje... 21 02/21

Potencjał Research.NK... 15 Oferta badawcza... 16 Definicje... 21 02/21 NK.PL - zbiór narzędzi do pracy z marką... 03 Budowanie zaangażowania... 04 Nośniki reklamowe... 06 Pakiety zasięgowe... 07 Kampanie targetowane... 08 Kampanie na Stronie Głównej portalu... 11 Reklama

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

agencja interaktywna media www.singraph.pl

agencja interaktywna media www.singraph.pl agencja interaktywna kreacje www SEO social marketing media www.singraph.pl Agencja reklamowa singraph, od ponad dekady dynamicznie rozwija się na rynku marketingu i reklamy. Od początku swojego istnienia,

Bardziej szczegółowo

MARKETING BEZPOŚREDNI

MARKETING BEZPOŚREDNI Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Katedra Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną MARKETING BEZPOŚREDNI Wykład 3 I rok stacjonarne studia II stopnia

Bardziej szczegółowo

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo

Izabela Michalska-Dudek 1

Izabela Michalska-Dudek 1 Izabela Michalska-Dudek 1 Wpływ rozwoju technologii informacyjnej na zmiany zachodzące po stronie podaży turystycznej na przykładzie wykorzystania Internetu w działalności promocyjnej dolnośląskich zakładów

Bardziej szczegółowo

SEO PR w kontekście employer brandingu

SEO PR w kontekście employer brandingu Artykuł pochodzi z publikacji: Employer Branding w teorii i praktyce, (Red.) K. Kubiak, Wyższa Szkoła Promocji, Warszawa 2014 SEO PR w kontekście employer brandingu Krzysztof Kubiak Marek Janicki Abstract

Bardziej szczegółowo