full screen (Ctrl+L)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "full screen (Ctrl+L)"

Transkrypt

1 full screen (Ctrl+L)

2 CHOCOLAD Tylko dobre reklamy. Jesteśmy agencją, której celem jest podbijanie serc i umysłów Waszych klientów. Jak to robimy? Do każdej marki, którą nam powierzacie, dodajemy moc świeżych pomysłów, odrobinę strategii, a całość opakowujemy w piękne słowa i obrazy. Wierzymy, że każdy produkt może być czekoladą, nawet konto w banku czy olej silnikowy. Wystarczy tylko pozostawić stare przyzwyczajenia i pokazać go w świetle nowych koncepcji. Słodzimy wszystkim, ale najpierw dokładnie analizujemy ich konsumenckie potrzeby. Wiemy, jakiej czekolady potrzebują mlecznej, z bakaliami, nadziewanej, czy też gorzkiej. Dzięki temu nasze koncepcje trafiają w różnorodne gusta, a ludzie się nimi dzielą. Nasza filozofia jest prosta i smaczna przysyłacie brief, a odbieracie czekoladę.

3 Ulgix rewolucja w spotach PROBLEM Ulgix pomimo swojej nowoczesności miał nijaki wizerunek. Był marką obok której konsumentki przechodzą obojętnie. Zadanie Wyróżnienie marki Ulgix od bardzo aktywnej konkurencji poprzez nasycenie jej bardzo silnymi emocjami oraz nadanie jej charakteru eksperckiego. Przekonanie pań po 50. roku życia do zmiany preparatu na wzdęcia i niestrawność. Rozwiązanie Wykorzystanie nowej medialnej gwiazdy kulinarnej - kontrowersyjnej, budzącej emocje i bardzo eksperckiej, a przy tym nieidącej na kompromisy w kuchni. Efekty Badania podsumowujące kampanię w roku 2012/2013 wskazały wzrosty we wszystkich badanych obszarach. W szczególności wzrosła sprzedaż Ulgix Trawienie aż o 49%.

4 ulgix przepis na wizerunek marki

5 Suzuki chodzi o efekty PROBLEM Suzuki to mało dynamiczne auto dla kobiet. Zadanie Wykorzystanie znanej postaci do budowy silnej pozycji Suzuki w najmodniejszej obecnie kategorii crossoverów przeniesienie nowego wizerunku na cała markę. Rozwiązanie Wykorzystanie wizerunku Roberta Korzeniowski. W swoich trzech wcieleniach sportowca wielokrotnego Mistrza Olimpijskiego, biznesmena oraz aktywnego mężczyzny skutecznie nasyca markę najważniejszymi wartościami jakimi są: perfekcja, ekonomiczność oraz wszechstronność. Efekty W tym momencie, biorąc pod uwagę statystki z końca roku 2013, praktycznie niemożliwe jest, aby dostać samochód od ręki.

6 SUZUKI 3 x robert korzeniowski kolejny celbryta w portfolio

7 Castrol sport, emocje i efekty PROBLEM Euro 2012 w Polsce jak wykorzystać efektywnie budżet marketingowy. Zadanie Znalezienie lokalnego zmiennika dla Ronaldo (globalnej twarzy marki Castrol). Optymalizacja budżetu reklamowego pod kontem jego efektywności, i możliwości przebicia się przez clutter reklamowy Euro Rozwiązanie Półtoraroczny program marketingowy Pokaż jakim jesteś fanem z Jerzym Dudkiem jako ambasadorem marki oraz stworzenie portalu dla kibiców CastrolFan. Efekty 2,6 mln unikalnych użytkowników Castrolfan.pl, wzrost obrotu w okresie trwania działań reklamowych + 14%, wzrost sprzedaży Castrol EDGE +103%, wzrost poziomu świadomości Castrol EDGE +11%, Ekwiwalent PR Jerzego Dudka ponad 37 mln złotych.

8 castrol Jakim jesteś fanem? przygotowania do UEFA Euro 2012 w trzech etapach

9 castrol Wygraj Bilety i zagraj z Dudkiem druga odsłona największej kampanii Castrol w Polsce.

10 pirelli 4 lata obsługi premium PROBLEM Zbyt droga opona dla Polaka i nieodpowiednia na polskie drogi. Zadanie Przekonać konsumentów, że w perspektywie czasu eksploatacja opon jest dużo bardziej wydajna, co w efekcie przynosi oszczędności finansowe a bezpieczeństwo i komfort jazdy pozostaje na najwyższym poziomie. Rozwiązanie Poprzez dialog z konsumentem przekonać do wyboru marki Pirelli. Zaangażowanie w działania lojalnościowe klubu Pirelli P0. Wsparcie sieci dystrybucyjnej i handlowej programami sprzedażowymi. Efekty Ponad 5 tysięcy nowych uczestników klubu PZero Club przy minimalnym progu wejścia 1500 zł.

11 pirelli zielona przygoda

12 pirelli.pl pirelli emocje zasługują na luksus EMOCJE ZASŁUGUJĄ NA LUKSUS. WSTĄP DO P ZERO CLUB. DOŁĄCZ DO ELITARNEJ SPOŁECZNOŚCI MIŁOŚNIKÓW SPORTOWYCH EMOCJI. PIRELLI OTWIERA PRZED TOBĄ ŚWIAT EKSKLUZYWNYCH PRZYWILEJÓW I NIECODZIENNYCH ATRAKCJI. O SZCZEGÓŁY ZAPYTAJ SPRZEDAWCĘ LUB WEJDŹ NA PIRELLI.PL DAJ SIĘ PONIEŚĆ EMOCJOM.

13 Lenovo komputery dla doersów PROBLEM Niezrozumienie przez polskiego konsumenta idei DO oraz DOERS a, będącej ośrodkiem komunikacji globalnej strategii marki Lenovo. Zadanie W drożenie na polskim rynku strategii FOR THOSE WHO DO dopasowanej do kontekstu kulturowego Europy Centralnej i Wschodniej. Przygotowywanie kreacji dla krajów regionu EET. Rozwiązanie Opracowanie strategii komunikacji na rynek polski, przedstawienie w manualach zasad komunikacji dla partnerów handlowych Lenovo Polska integracja komunikacji we wszystkich obszarach aktywności marki. Internet główne miejsce budowania wizerunku i świadomości marki. Efekty Lenovo liderem sprzedaży urządzeń przenośnych na świecie również w Polsce. Komputery przenoście Lenovo najwyższa rozpoznawalność marki w obszarach małego biznesu oraz konsumentów indywidualnych.

14 Lenovo narzędzia do działań specjalnych

15 Lenovo 3 lata obsługi setki projektów

16 hyundai efektywny rozwój PROBLEM W 2006 roku marka postrzegana była jako awaryjna i nudna tanie, bylejakie koreańskie samochody bez charakteru. Zadanie Zmiana postrzegania marki Hyndai w Polsce. Adaptacja globalnej strategii do potrzeb polskiego rynku. Rozwiązanie Adaptacja na polski rynek i warunkui, światowej strategii True Quality Matters budowanie wizerunku marki value for money poprzez zintegrowane kampanie wizerunkowe oraz wsparcie BTL. Kolejnym krokiem była adaptacja i wdrożenie na polskim rynku strategii New Thinking New Possibilities launching całej gamy modeli z rodziny i oraz repozycjonowanie marki jako nowoczesnej, dynamicznej i modnej. Efekty Zmiana postrzegania marki jako nowoczesnej, dynamicznej, oferującej nową jakość i modny design za rozsądną cenę. W pierwszych trzech miesiącach od wprowadzenia w 2011 roku, ix35 sprzedawał się najlepiej spośród wszystkich aut typu SUV na rynku polskim. W trudnym dla branży 2009 roku Hundai zanotowawł 24,6% wzrost sprzedaży.

17 Hyundai serce i rozsądek razem

18 Hyundai najlepszy przyjaciel

19 HYUNDAI ix20 wyjedź poza schemat HYUNDAI i30 trzy razy lepszy Rodzina kampania wyprzedażowa

20 honda najwyższa jakość obsługi PROBLEM Niezrozumiałe dla Polaków globalne pozycjonowanie marki. Zadanie Dostosowanie komunikacji do specyfiki polskiego rynku, wprowadzenie marki Honda do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się aut w Polsce, budowanie wizerunku marki premium. Rozwiązanie 27 kampanii taktycznych, wizerunkowych i launchingowych, w tym 6 autorskich produkcji telewizyjnych i 18 adaptacji globalnych spotów. Były to między innymi kampanie wprowadzające na rynek polski pierwszego sportowego diesla (Honda CRV i-ctdi) oraz pierwszy w Polsce samochód z silnikiem hybrydowym (Honda Insight). Efekty W 2007 roku Honda weszła po raz pierwszy do czołowej dziesiątki najlepiej sprzedających się marek samochodowych w Polsce. Zaraz po kampanii launchingowej Honda CRV i-ctdi i stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w segmencie.

21 Honda życie jest piękne Billboard

22 Honda 15 lat spełniania marzeń

23 haribo SMAK RADOŚCI PROBLEM Wąska grupa docelowa i postrzeganie marki Haribo, jako produktów przeznaczonych jedynie dla dzieci. Zadanie Rozszerzenie grupy docelowej o Klientów dorosłych - ceniących smak kultowych produktów HARIBO. Zmodyfikowanie pozycjonowania marki - Haribo smak radości dla dzieci i dorosłych. Rozwiązanie Stała, kompletna obsługa marketingowa produktów Klienta, obejmująca działania prowadzone w TV, prasie oraz Internecie. Rozbudowanie kontekstu, w których pojawiał się kultowy Miś. Seria kampanii ATL w prasie branżowej oraz kampanii internetowych, promujących akcje takie jak Grilluj z HARIBO, czy wakacyjną loterię Marzy Ci się? Wygraj z Misiem!. Wspieranie aktywności HARIBO na portalu społecznościowym Facebook. Efekty Zbudowanie przekonania o kultowości marki w poszerzonej grupie i zwiększona sprzedaż w istniejącym targecie.

24 Haribo smak radości dla dzieci i dorosłych

25 Wosana S.A. PROBLEM Brak rozpoznawalności marki wód mineralnych Wosana S.A. Zadanie Opracowanie strategii marketingowej oraz zaadaptowanie jej poprzez systematycznie modyfikowaną strategie komunikacji. Rozwiązanie Poprzez opracowanie i produkcje najważniejszych materiałów, takich jak Key Visual, billboardy sponsorskie, akcje BTL, czy szereg advertoriali, sprawiliśmy, że produkt firmy Wosana S.A. został postrzegany, jako wyspecjalizowana woda dla dzieci i niemowląt. Dzięki długofalowym działaniom marketingowym wzmocniliśmy pozycje wody Mama i Ja, jako eksperta w dziedzinie dopajania. Efekty Produkt cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem konsumentek. Zrealizowany w 2009 roku konkurs fotograficzny zaowocował ponad dwoma tysiącami zgłoszeń. W latach 2009 i 2010 roku klient odnotował odpowiednio 24- i 25-procentowe wzrosty sprzedaży.

26 mama i ja szczęście dla Ciebie Zdrowie dla dziecka

27 RTV EURO AGD WYRÓŻNIJ SIĘ LUB ZGIŃ PROBLEM Intensywne działania konkurencji w postaci już nie tylko dużych sieciowych graczy, ale też mniejszych sklepów internetowych. Zadanie Wyróżnienie komunikacyjne marki RTV EURO AGD na tle konkurencji i zachęcenie Klientów do korzystania z nowej usługi sklepu internetowego. Rozwiązanie Szereg kampanii outdoorowych i internetowych. Realizacja działań wspierających nowe usługi sieci. Efekty Zakładane wyróżnienie na tle konkurencji i powstanie oryginalnych, pamiętanych przez konsumentów kreacji, takich jak Rekin Cenojad, Kameleon czy Dostawa w godzinę oraz bardziej wizerunkowych projektów dla wspólnych kampanii z takimi markami jak Sony, Dell, Samsung czy Nokia.

28 euroopcje kampanie outdoorowe

29

30

31 BERLIN CHEMIE WSPARCIE KATEGORII RX I OTC PROBLEM Słabo wyróżniające się spośród konkurencji materiały POS oraz materiały dla lekarzy. Zadanie Obsługa BTL produktów BERLIN-CHEMIE/Menarini Polska Sp. zo.o. w zakresie usług marketingowo-reklamowych, jak również doradztwo w zakresie strategii promocji. Rozwiązanie Kreacja reklam prasowych ze szczególnym uwzględnieniem czasopism medycznych oraz projekty materiałów poligraficznych. Obsługiwanie marek takich jak: Prostamol, Flavamed i Primacor. Efekty Wzrost sprzedaży marki Prostamol oraz znaczący wzrost świadomości marki Clatra. ryginalny lek antyhistaminowy

32 berlin chemie WSPARCIE KATEGORII RX I OTC

33 NOZOIL SUCHY NOS PROBLEM Słabo rozpoznawalność produktu oraz samego problemu związanego z suchym nosem. Zadanie Przeprowadzenie relaunchingowej kampanii, skierowanej do pacjentów, farmaceutów i lekarzy. Rozwiązanie Przejrzysty key visual wsparty komunikacją opartą wyłącznie na języku pozytywów i korzyści. Efekty Klient zanotował +24% wzrostu sprzedaży preparatu w porównaniu z 2009 rokiem Nozoil zyskał uznanie konsumentów, zdobywając najważniejsze na polskim rynku farmaceutycznym wyróżnienie nagrodę zaufania Złoty Otis 2010.

34 nozoil na suchy i podrażniony nos

35 MINISTERSTWO ŚRODOWISKA PROBLEM Postrzeganie nowej ustawy dotyczącej odbioru śmieci, jako kontrowersyjnej. Zadanie Stworzenie kreacji informacyjno-edukacyjnej, wyjaśniającej Polakom nowe zasady odbioru śmieci. Rozwiązanie W ramach kompleksowej obsługi kampanii przygotowano strategię komunikacji, którą następnie zaadaptowano na kreacje spotów TV i radiowych, a także informacyjny serwis internetowy: Efekty Nowa ustawa stała się bardziej przejrzysta i zrozumiana dla większości obywateli.

36 Ministerstwo środowiska naszesmieci.pl

37 MINISTERSTWO ZDROWIA PROBLEM Bagatelizowanie problemów układu moczowo-płciowego przez mężczyzn powyżej 45 roku życia. Zadanie Zachęcenie grupy docelowej do profilaktycznych badań lekarskich poprzez zmianę postrzegania problemów układu moczowo-płciowego. Rozwiązanie Koncepcja kreatywna skupiła się przede wszystkim na zmianie błędnego postrzegania problemów układu moczowo-płciowego. Nawiązując do etosu prawdziwego mężczyzny - silnego i odważnego, stworzyliśmy spot TV, spot radiowy oraz Key Visual, które namawiały do przezwyciężenia swoich słabości i złych przyzwyczajeń. Efekty Wzrost świadomości mężczyzn na temat negatywnych skutków bagatelizowania dolegliwości układu moczowo płciowego.

38 Ministerstwo Zdrowia bądź mężczyzną. Chroń zdrowie!

39 Sphinx SUPER KONCEPT KOMUNIKACYJNY PROBLEM Restauracja Sphinx kojarzona była jedynie z kultowym już daniem shoarmą i to właśnie przede wszystkim na tę potrawę decydowali się Klienci. Zadanie Nakłonienie dotychczasowych i nowych Klientów do odwiedzin restauracji i zachęcenie ich do spróbowania nowych potraw. Rozwiązanie Kampania Super Menu w restauracjach SPHINX. Realizacja spotów telewizyjnych oraz kreacja materiałów reklamowych do Internetu i POS, które wspierały promocję we wszystkich restauracjach sieci w Polsce. Koncept komunikacyjny rozwijany w kolejnych odsłonach kampanii. Efekty Wyróżnienie oferty restauracji oraz mocne podkreślenie jej cech i jakości obsługi na tle konkurencji.

40 sphinx super Nowości

41 Verbena PRZYJACIEL OD SERCA, prosto z torebki PROBLEM Słabo sprecyzowana grupa docelowa. Kojarzenie marki Verbena z cukierkami, które tylko smakują, a nie przeciwdziałają chorobom. Zadanie Komunikowanie o kombinacji wyjątkowego doznania smakowego i zrównoważonej zawartości wyciągów ziołowych. Wprowadzenie na rynek polski nowego smaku cukierków z głogiem, przygotowanych z myślą o osobach narażonych na problemy z sercem. W kolejnej odsłonie promocja marki Verbena i trzech najlepiej sprzedających się smaków: Verbena Szałwia, Verbena Melisa i Verbena Dzika Róża. Rozwiązanie W kampanii Przyjaciel od serca przygotowaliśmy kreacje reklam prasowych, hasła promocyjne oraz różne formaty reklam internetowych. Połączona z samplingiem kampania prasowa na łamach trzech tytułów: Samego Zdrowia, Poradnika Domowego oraz Gościa Niedzielnego. W kampanii Sięgnij do torebki przygotowanie kreacji billboardów i citylightów. Efekty Kampania Sięgnij do Torebki została uhonorowana brązową statuetką w konkursie IDEA AWARDS.

42 verbena PRZYJACIEL OD SERCA

43 verbena SIĘGNIJ DO TOREBKI

44 TUSCANY FOREVER TUSCANY FOREVER

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

MARKETING MOBILNY. www.interaktywnie.com/biznes/raporty

MARKETING MOBILNY. www.interaktywnie.com/biznes/raporty STYCZEŃ 2013 LUTY 2013 MARZEC 2013 KWIECIEŃ 2013 MAJ 2013 CZERWIEC 2013 LIPIEC 2013 SIERPIEŃ 2013 WRZESIEŃ 2013 PAŹDZIERNIK 2013 LISTOPAD 2013 GRUDZIEŃ 2013 MARKETING MOBILNY www.interaktywnie.com/biznes/raporty

Bardziej szczegółowo

HR Manager managerowi nierówny str. 40

HR Manager managerowi nierówny str. 40 nr /2 wrzesień 2012 Półroczny biuletyn branżowy HR Manager managerowi nierówny str. 40 Sales Buduj mosty zamiast murów str. 10 Pharmacy Skuteczna ocena managera str. 36 Lovemark Potrafi natchnąć i zainspirować.

Bardziej szczegółowo

MARKETING MOBILNY RAPORT

MARKETING MOBILNY RAPORT Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 Grudzień 2012 RAPORT MARKETING MOBILNY Partnerzy Wydawca WSTĘP

Bardziej szczegółowo

AGENCJE INTERAKTYWNE. www.interaktywnie.com/biznes/raporty

AGENCJE INTERAKTYWNE. www.interaktywnie.com/biznes/raporty STYCZEŃ 2013 LUTY 2013 MARZEC 2013 KWIECIEŃ 2013 MAJ 2013 CZERWIEC 2013 LIPIEC 2013 SIERPIEŃ 2013 WRZESIEŃ 2013 PAŹDZIERNIK 2013 LISTOPAD 2013 GRUDZIEŃ 2013 AGENCJE INTERAKTYWNE www.interaktywnie.com/biznes/raporty

Bardziej szczegółowo

Efektywna komunikacja w internecie

Efektywna komunikacja w internecie Efektywna komunikacja w internecie Cztery najważniejsze obszary skutecznej e-komunikacji: WWW media społecznościowe monitoring mediów mobile Nowe standardy komunikacji W szkole uczono nas tego, jak przebiega

Bardziej szczegółowo

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 2 styczeń 2011 ISSN 2082-3894 SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna

Bardziej szczegółowo

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE >

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013 Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > od początku 4 Podsumowanie kwartału ludzie 6 Moim zdaniem Ernest Pytlarczyk Zmiana

Bardziej szczegółowo

PERSPEKTYWY E-COMMERCE 2013 by Paczkomaty InPost

PERSPEKTYWY E-COMMERCE 2013 by Paczkomaty InPost PERSPEKTYWY E-COMMERCE 2013 by Paczkomaty InPost PROGNOZY ZMIAN NA RYNKU E-COMMERCE W 2013 KLUCZOWE TRENDY W NADCHODZĄCYM ROKU WPŁYW DUŻYCH GRACZY NA ZMIANY NA RYNKU POTENCJAŁ POLSKIEGO E-COMMERCE LISTA

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET. Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet

PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET. Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet Łódź, Kwiecień 2011 Wstęp Problemy społeczne i ich skuteczne rozwiązywanie

Bardziej szczegółowo

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu. Realizator: www.ssmm.pl Mobilna witryna miasta Andrychów oparta o autorskie rozwiązania

Bardziej szczegółowo

RAPORT WIDEO W INTERNECIE

RAPORT WIDEO W INTERNECIE 2015 STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK LISTOPAD GRUDZIEŃ RAPORT WIDEO W INTERNECIE Partner złoty Partnerzy Wydawca everythingpossible - Fotolia Wideo w polskiej

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Główne wyzwania w komunikacji branży finansowej po kryzysie Polska vs reszta świata

Główne wyzwania w komunikacji branży finansowej po kryzysie Polska vs reszta świata Główne wyzwania w komunikacji branży finansowej po kryzysie Polska vs reszta świata Podsumowanie wyników badania Financial Services Initiative Polska vs reszta świata w finansach Czy wiesz, że: W 2011

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes Kreatywny

Pomysł na biznes Kreatywny Pomysł na biznes Kreatywny przedsiębiorca Pomysł na biznes redakcja naukowa recenzenci dr Sławomir Jarka dr Andrzej Filipowicz dr Anna Marianowska prof. dr hab. Janina Sawicka Kreatywny przedsiębiorca

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa Master Card

Karta kredytowa Master Card Rekord! Dynamika wzrostu wyniosła ponad 280% str. 1 Bank odpowiedzialny społecznie, Z cyklu z wizytą u BS w Tczewie str. 5-7 Europejski Certyfikat Bankowca str 27 INFORMATOR SGB Poznań, marzec-kwiecień

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

Po Walnym Zjeździe Sprawozdawczym PZJ, który odbył się 30.11.2013

Po Walnym Zjeździe Sprawozdawczym PZJ, który odbył się 30.11.2013 Warszawa, 22.12.2014 Szanowni Państwo, Drodzy Przyjacie, mija właśnie rok od mojej, skierowanej do Państwa prośby o współpracę, wsparcie oraz inspiracje w misji rozwoju polskiego jeździectwa, w dziele,

Bardziej szczegółowo

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Spis

Bardziej szczegółowo

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska Poradnik e-commerce Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska IAB Grupy robocze Poradnik e-commerce Spis treści 03 Wstęp. Michał Kraus 04 Obowiązki internetowego

Bardziej szczegółowo

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010 NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z DZIENNIKIEM GAZETą prawną nr 1/Marzec 2010 e-biznes 5KroKÓW do UdANeGo e-biznesu E-sklep Dla przedsiębiorcy to duża maszyneria logistyczna E-usługi Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo