Budowanie Planu Marketingowego zespołu (suplement)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Budowanie Planu Marketingowego zespołu (suplement) http://www.promocjamuzyczna.com"

Transkrypt

1 Budowanie Planu Marketingowego zespołu (suplement) 2010

2 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 2 BUDOWANIE PLANU MARKETINGOWEGO ZESPOŁU Użyj tego szablonu do skonstruowania własnego planu marketingowego zespołu. Uzupełnij puste pola jak najpełniejszymi informacjami. Odpowiedzi na te pytania, pomogą Tobie w zbudowaniu strategii marketingowej zespołu. Występują: Ty Twój zespół, lub Twój solowy projekt SWOT technika analityczna, polegająca na segregacji poszczególnych informacji Burza mózgów gimnastyka szarych komórek, polegająca na piorunującym uwalnianiu pomysłów Produkt muzyczny wszystko to, co zespół ma do zaoferowania: CD, wideo, koncerty, gadżety zespołu, itd. Rynek Twoja potencjalna grypa odbiorców/słuchaczy Klient słuchacz, odbiorca, fan DIY Do It Yourself niezależnie, samodzielnie

3 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 3 ETAP PIERWSZY: PROFIL ZESPOŁU Każdy zespół/artysta jest inny, unikalny, ma coś oryginalnego do zaoferowania, ma inne doświadczenia koncertowe, inny profil odbiorców, itd. Pierwszym etapem w tworzeniu planu marketingowego, będzie zatem zbudowanie profilu zespołu/artysty, który jest głównym punktem odniesienia dla całej kampanii marketingowej. Do jakiej kategorii zalicza się rodzaj muzyki grany przez Ciebie? Co masz do zaoferowania? (CD, wideo, koncerty, gadżety, itd.) Informacje o koncertach Jaka jest przybliżona liczba Twoich aktywnych fanów Jakie są zarobki zespołu

4 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 4 ETAP DRUGI: BURZA MÓZGÓW Pomysły marketingowe z reguły powstają podczas burzy mózgów. Na tym etapie, postaraj się wypisać najrozmaitsze koncepcje dotyczące swoich produktów, wraz z możliwościami zastosowania, które Twoim zdaniem dla tych pomysłów istnieją. Wypisz najpierw wszystko, a dopiero później poddaj różne koncepcje, powstałe podczas tego procesu, ich dalszej ewaluacji. Oceniając pomysły w trakcie ich powstawania, możesz zblokować ich rozwój, dlatego też krytyczną analizę zostaw sobie na potem. PS. Postaraj się również napisać krótkie zdanie, które w 15 słowach scharekteryzowałoby Cię. Zdanie to może przydać się Tobie w najróżniejszych sytuacjach, zarówno w sieci, jak i poza nią.

5 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 5 ETAP TRZECI: ANALIZA SWOT Wypisz mocne strony swoich pomysłów biznesowych. Wypisz słabe strony swoich pomysłów biznesowych. Wypisz szanse swoich pomysłów biznesowych. Wypisz zagrożenia swoich pomysłów biznesowych.

6 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 6 ETAP CZWARTY: PROFIL POTENCJALNYCH ODBIORCÓW (GRUPY DOCELOWEJ) Krytycznym elementem w budowaniu planu marketingowego jest stworzenie zwięzłego, precyzyjnego profilu grupy docelowej. Jednym z najprostszych sposobów na zmontowanie takiego profilu, jest odpowiedzenie na kilka prostych pytań. Kto zalicza się do Twojego rynku? (wiek odbiorców, płeć, stan cywilny, zarobki i wykształcenie) Miejsce zamieszkania odbiorców? (aspekt geograficzny) Jacy są Twoi odbiorcy? (informacje psychograficzne osobowość, styl życia i wartości)

7 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 7 Jakie są możliwości i rozmiar Twojego rynku w odniesieniu do rodzaju muzyki który grasz i geograficznego rozmieszczenia rynku. Jakie są główne trendy w przemyśle muzycznym, które mogą pozwolić Tobie na odniesienie sukcesu? Czy Twój rynek lub zespół są uzależnione od cyklów lub od sezonu? Czego mogą oczekiwać od Ciebie potencjalni klienci? Dlaczego ktoś miałby woleć Twoje produkty/usługi, aniżeli produkty/usługi konkurencji?

8 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 8 Jakie inne zespoły/artyści na rynku stanowią dla Ciebie konkurencję? (Postaraj się wyszukać, jakimi elementami wyróżniają się oni i co ludzie w nich sobie upodobali) Które zespoły mają największy udział procentowy rynku, na którym konkurujesz? Którzy konkurenci są najwidoczniejsi wśród Twojej potencjalnej grupy odbiorców do której chciałbyś dotrzeć? Jak mógłbyś się wyróżnić, żeby być w stanie zmierzyć się z konkurencją?

9 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 9 ETAP PIĄTY: ROZWÓJ OFERTY PRODUKTOWEJ Po określeniu grupy docelowej, teraz należałoby udoskonalić produkt, którego koncepcje zrodziły się na etapie burzy mózgów. Teraz, kiedy zbudowałeś już profil swojej grupy docelowej, przyszedł czas, aby swój produkt dopasować do potrzeb i oczekiwań wybranego rynku. Scharakteryzuj podstawowe elementy swoich produktów. Na zaspokojenie jakich potrzeb jest Twój produkt zaprojektowany? Zidentyfikuj potrzeby dla każdej swojej grupy odbiorców. Jakie ulepszenia mogłyby zostać wprowadzone, ażeby móc lepiej zaspokoić potrzeby odbiorców? Jakie są główne korzyści (niematerialne), których poszukuje Twój potencjalny odbiorca?

10 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 10 Wypisz pięć słów, które opisują, jak odbiorcy postrzegają Twój produkt. Wypisz fizyczne komponenty produktów: kształt, kolory, rozmiary, model, lub w przypadku zespołu styl, wizerunek, rodzaj muzyki i utwory. Jaki dodatkowy serwis, gwarancję, kredyt zaufania, lojalność lub program członkowski możesz zaoferować swoim potencjalnym odbiorcom?

11 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 11 ETAP SZÓSTY: ROZWÓJ STRATEGII CENOWEJ I DYSTRYBUCYJNEJ Po rozwinięciu w poprzednim etapie oferty produktowej, czas rozważyć strategię cenową i dystrybucyjną na dane produkty. Opisz preferowaną metodę dystrybucji swoich produktów (DIY, kontrakt z wytwórnią indie, itd.) Wybierz strategię cenową, dostosowaną do swojej grupy docelowej, uwzględniając jej wartości i oraz możliwości portfela. Zrób odpowiednią wycenę swoich produktów. Możesz tego dokonać na podstawie analizy cen konkurencji oraz średnich cen rynkowych, uwzględniając przy tym koszty produkcji. Opracuj promocyjną taktykę cenową, mającą na celu zachęcenia do zakupupu swoich produktów/usług zarówno sprzedawców detalicznych, jak i odbiorców indywidualnych.

12 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 12 ETAP SIÓDMY: TWORZENIE KAMPANII KOMUNIKACJI Etap ten ma na celu rozważenie możliwości metod informowania i edukowania wybranej grupy docelowej o korzyściach płynących z posiadania produktu zespołu i korzystania z jego usług. Co jest nadrzędnym celem planu komunikacji? Budowanie marki nowego produktu? Zwiększenie świadomości marki istniejącego produktu, który został zrewolucjonizowany? Jakie są nadrzędne cele marketingowe? Wzrost sprzedaży, zwiększenie udziału na rynku czy też zwrot inwestycji? W jaki sposób będziesz mierzył swoje cele? Posuwając się dalej w procesie tworzenia planu marketingowego odkryjesz, że indywidualne elementy promocji mogą być mierzalne, np. liczba odsłon strony www. Spróbuj rozważyć możliwe sposoby mierzenia kampanii.

13 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 13 ETAP ÓSMY: TWORZENIE KREATYWNEJ STRATEGII I PLANU MEDIALNEGO Mając już zdefiniowane cele komunikacji dla swoich produktów, należy zdecydować się na odpowiednią formę komunikacji, czyli stosowny dobór wiadomości i kanałów medialnych, które posłużą do przekazywania komunikatu. Wypisz agencje artystyczne bądź reklamowe, lub też osoby, które mogłyby pomóc Tobie w skompletowaniu materiałów promocyjnych. Jakiego rodzaju odwołania (emocjonalne, racjonalne, moralne) znajdą się w materiałach Twojej kampanii marketingowej? Opracuj listę najodpowiedniejszych kanałów medialnych (TV, radio, prasa, internet), dzięki którym możesz najskuteczniej dotrzeć do swojej grupy docelowej. Skontaktuj się z poszczególnymi mediami w celu uzyskania stawek cenowych oraz profilu czytelników/odbiorców (możesz poszukać takich danych w internecie)

14 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 14 ETAP DZIEWIĄTY: TWORZENIE STRATEGII MARKETINGU INTERNETOWEGO, MARKETINGU BEZPOŚREDNIEGO ORAZ PROMOCJI SPRZEDAŻY Rozważ następujące zadania w planowaniu marketingu internetowego, marketingu bezpośredniego i promocji sprzedaży: Spędź trochę czasu na ocenę strony www artystów odnoszących sukcesy w swoim gatunku muzycznym. Stwórz listę rzeczy, które chcesz udostępnić dla swoich potencjalnych odwiedzających. Opracuj sposoby na zwiększenie ruchu na Twojej stronie www poprzez włączenie adresu URL strony internetowej w promocje offline.

15 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 15 Wypisz metody wydobywania danych osobowych od potencjalnych odwiedzających Twoją stronę www. Konkursy z podaniem adresu e- mail, newsletter, za wpisanie na który otrzymuje się darmowy, nigdzie niedostępny, ekskluzywny utwór zespołu, itd. Wyszukaj odpowiedni program do obsługi bazy danych oraz zarządzania kampaniami mailowymi i naucz się z niego korzystać. Zacznij rozwijać pomysły promocji sprzedaży. Sporządź listę konkursów, rabatów cenowych i innych elementów, które pozwolą Tobie albo na dostanie się do kanałów dystrybucji, albo też przysłużą się do pobudzenia popytu u klienta końcowego.

16 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 16 ETAP DZIESIĄTY: TWORZENIE MATERIAŁÓW DLA MEDIÓW (NOTKA PRASOWA) Sporządź listę wszystkich zewnętrznych odbiorców, z którymi będziesz się kontaktował. Utwórz priorytety w zależności od ważności danego kontaktu dla Twojego projektu i rozpocznij budowanie i utrzymywanie relacji z nimi. Zrób listę docelowych dziennikarzy i mediów, które mogą być zainteresowane Twoją historią. Sporządź listę wpływowych ludzi z branży muzycznej, którzy byliby wdzięczni za otrzymanie Twoich materiałów promocyjnych. Nie wysyłaj materiałów promocyjnych nie mając pewności, że dana osoba mogłaby być takowymi zainteresowana. Pozwoli to Tobie na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Komponując notkę prasową, zajrzyj na wpis: elektroniczna notka prasowa zespołu (http://promocjamuzyczna.com/blog/?p=490). Przygotuj również materiały dla mediów w formie standardowej. Upewnij się, że publikacje których szukasz, są dostosowane do kanału publikacyjnego, na którym starasz się zaistnieć.

17 SUPLEMENT PLANU MARKETINGOWEGO 17 ETAP OSTATNI: ADNOTACJE Na tym etapie, powinieneś mieć już przygotowany obraz swojego planu marketingowego. Jeśli masz jakieś dodatkowe uwagi dotyczące swojej kampanii, pomysły i uwagi, które mogły pojawić się w trakcie procesu planowania, warto je zapisać i rozważyć.

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes Kreatywny

Pomysł na biznes Kreatywny Pomysł na biznes Kreatywny przedsiębiorca Pomysł na biznes redakcja naukowa recenzenci dr Sławomir Jarka dr Andrzej Filipowicz dr Anna Marianowska prof. dr hab. Janina Sawicka Kreatywny przedsiębiorca

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska Poradnik e-commerce Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska IAB Grupy robocze Poradnik e-commerce Spis treści 03 Wstęp. Michał Kraus 04 Obowiązki internetowego

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo

MARKETING BEZPOŚREDNI

MARKETING BEZPOŚREDNI Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Katedra Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną MARKETING BEZPOŚREDNI Wykład 3 I rok stacjonarne studia II stopnia

Bardziej szczegółowo

Marketing i reklama w Internecie

Marketing i reklama w Internecie Marketing i reklama w Internecie Bartosz Małecki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Bartosz Małecki UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. dla rozpoczynających działalność gospodarczą

BIZNES PLAN. dla rozpoczynających działalność gospodarczą Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego BIZNES PLAN dla rozpoczynających działalność gospodarczą Motto: Prawo Shapero: Przedsiębiorstwa, które planują,

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

Marketing ma charakter systemowy: nie może on być utożsamiany z pojedynczym instrumentem lub jednostkowym działaniem na rynku.

Marketing ma charakter systemowy: nie może on być utożsamiany z pojedynczym instrumentem lub jednostkowym działaniem na rynku. POJĘCIE MARKETINGU Marketing nie jest zjawiskiem nowym. Można go określić jako zintegrowany zbiór instrumentów działań związanych z badaniem i kształtowaniem rynku, opartych na rynkowych regułach postępowania.

Bardziej szczegółowo

Spis Treści. Znaczenie Landing Pages w strategii marketingowej Od czego zacząć? Co należy zawrzeć Co należy wykluczyć Landing Page vs.

Spis Treści. Znaczenie Landing Pages w strategii marketingowej Od czego zacząć? Co należy zawrzeć Co należy wykluczyć Landing Page vs. 1 2 Spis Treści Znaczenie Landing Pages w strategii marketingowej Od czego zacząć? #1 Zidentyfikuj swoją publiczność #2 Zdefiniuj swoją najbardziej pożądaną akcję #3 Zdefiniuj swoje przesłanie #4 Zaprojektuj

Bardziej szczegółowo

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Justyna Muszyńska rok 2009 Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Autorzy: Ben Yoskovitz i Susan Burns Wydawca w Polsce: HRstandard.pl Tłumaczenie: Magdalena Nowacka, SETENTA 1 Spis treści: Wstęp Dlaczego właśnie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET. Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet

PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET. Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet PORADNIK MARKETING SPOŁECZNY DLA ZDROWIA KOBIET Opracowanie dofinansowano z nagrodzonego Grantu Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet Łódź, Kwiecień 2011 Wstęp Problemy społeczne i ich skuteczne rozwiązywanie

Bardziej szczegółowo

III część produktu finalnego. Biznesplan krok po kroku. Poradnik dla uczniów i uczennic

III część produktu finalnego. Biznesplan krok po kroku. Poradnik dla uczniów i uczennic III część produktu finalnego Biznesplan krok po kroku Poradnik dla uczniów i uczennic Warszawa 2012 Autorzy Sławomir Dorocki Wioletta Kilar Tomasz Rachwał Agnieszka Świętek Małgorzata Zdon-Korzeniowska

Bardziej szczegółowo

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa 1 Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa kompleksowa realizacja e-commerce agencja interaktywna e-mail marketing system rekomendacji

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A.

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. 1 Spis treści Case study 3 Nescafé Dolce Gusto Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. Rozwijanie sprzedaży e-commerce 35 w modelu

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Analiza uwarunkowań dyfuzji innowacji na przykładzie telewizji interaktywnej w Polsce.

Analiza uwarunkowań dyfuzji innowacji na przykładzie telewizji interaktywnej w Polsce. Uniwersytet Warszawski Wydział Zarządzania Monika Mizielińska-Chmielewska Analiza uwarunkowań dyfuzji innowacji na przykładzie telewizji interaktywnej w Polsce. Praca doktorska na Kierunku Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNY PLAN PROMOCJI

SKUTECZNY PLAN PROMOCJI SKUTECZNY PLAN PROMOCJI SPIS TREŚCI 1. Promocja jako składowa marketingu... 3 2. Definicje promocji i jej znaczenie... 3 3. Formy promocji... 4 3.1 REKLAMA... 4 3.2 AKWIZYCJA, SPRZEDAŻ OSOBISTA... 7 3.3

Bardziej szczegółowo

Zaczynasz własny biznes?

Zaczynasz własny biznes? Zaczynasz własny biznes? Co znajdziesz w poradniku? Wprowadzenie Czy biznes jest dla ciebie? Planowanie Znajdowanie i utrzymanie klientów Finanse Biznesplan Poradnik o powstał dla tych, którzy chcą założyć

Bardziej szczegółowo

Modele biznesowe e-usług

Modele biznesowe e-usług Michał Śliwiński UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Michał Śliwiński UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji?

Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji? 2012 Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji? Wnioski ze spotkań Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw Dlaczego warto wykorzystywać popytowe podejście do tworzenia innowacji?

Bardziej szczegółowo

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15 Reklama w wyszukiwarkach internetowych. Jak planowaæ i prowadziæ kampaniê. Wydanie II Autorzy: Kevin Lee, Catherine Seda T³umaczenie: Tomasz Walczak ISBN: 978-83-246-2605-2 Tytu³ orygina³u: Search Engine

Bardziej szczegółowo