Gra ehogwart jest nieoficjalną stroną fanów Harrego Pottera. Rozumiemy, że niektóre aspekty gry swoją dość nietypową budową mogą być nie do końca

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Gra ehogwart jest nieoficjalną stroną fanów Harrego Pottera. Rozumiemy, że niektóre aspekty gry swoją dość nietypową budową mogą być nie do końca"

Transkrypt

1

2 Gra ehogwart jest nieoficjalną stroną fanów Harrego Pottera. Rozumiemy, że niektóre aspekty gry swoją dość nietypową budową mogą być nie do końca klarowne, dlatego napisaliśmy poradnik, który ma ułatwić Wam grę. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić start w grze umieściliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Serdecznie zachęcamy wszystkich graczy do korzystania z poradnika.

3 Spis treści Informacje wstępne... 4 Rejestracja... 4 Jak mogę sprawdzić, do którego domu przydzieliła mnie Tiara?... 5 Zasady... 5 Konto... 6 Jak mogę odzyskać stracone punkty many i HP?... 7 Czat... 7 Mechanika Gry... 8 Jak mogę kupić i aktywować zaklęcia?... 8 Czy warto inwestować w magiczne stworzenie?... 8 Lokacje... 9 Hogwart... 9 Ile złota traci się kiedy przegram w pojedynku? Mapa Ul. Pokątna Czy muszę kupować różdżkę, żeby walczyć na Mapie? Quidditch Jak mogę dostać się do drużyny Quidditcha? Potwory Jak zdobywa się doświadczenie? Podsumowanie... 23

4 Informacje wstępne Rejestracja Do rejestracji w serwisie ehogwart będą Ci potrzebne: login hasło adres nazwa postaci - bądźcie kreatywni, zarejestrowanych Harrych Potterów, Syriuszów, Malfoy ów i Hermiony już mamy sporo! Jako przyszły uczeń zostaniesz losowo przydzielony/a do jednego z czterech domów:

5 W grze ma miejsce rywalizacja o Puchar Domów, a członkowie zwycięskiego domu będą cieszyć się zasłużonym prestiżem. Punkty domów są obliczane jako suma poziomów (1 poziom = 1 punkt) określonej liczby czarodziejów. Ilość czarodziejów uwzględnianych w rankingu zależy od liczby aktywnych graczy. Brani są pod uwagę tylko czarodzieje, którzy osiągnęli co najmniej 2 poziom. Z każdego Domu uwzględniana jest taka sama liczba graczy, tak więc ilość wliczanych do rankingu osób zależy od Domu, w którym aktywnych osób jest najmniej. Jak mogę sprawdzić, do którego domu przydzieliła mnie Tiara? Można to sprawdzić w profilu gracza: Również czat jest wskazówką, ponieważ kolory nicków odpowiadają domowi, w jakim się jest. Dodatkowo w zakładce Hogwart można wejść tylko do swojego dormitorium. Uwaga: nie da się zmienić domu! Zasady Gra rozgrywa się turami. Jedna tura trwa 60 dni. W trakcie tury gracze zdobywają doświadczenie, nowe przedmioty oraz umiejętności. Pod koniec tury rywalizacja domów jest rozliczana. Wszystkie statystyki kont są resetowane (np. złoto, doświadczenie, przedmioty, czy zaklęcia) i zabawa zaczyna się od początku. Na górze strony znajduje się licznik informujący o dniach, które pozostały do końca tury. Jeśli graczowi udało się osiągnąć wymagany poziom, który jest wyliczany z formuły: 14 + [rok, na którym się obecnie jest] zdaje on do następnej klasy. Łatwo stąd wyliczyć, że pierwszoroczni, by zdać, muszą do końca tury osiągnąć 15 poziom, aby zdać na II rok. Na każdym kolejnym roku należy zdobyć o jeden poziom więcej.

6 Po rozpoczęciu nowej tury każdy gracz dostaje niewielką liczbę galeonów na start (około 19, które można znaleźć w Banku Gringotta). Gracze, którym udało się zdać do wyższej klasy są dodatkowo premiowani. Dostają oni o 10 galeonów więcej, a także zaczynają grę z wyższym poziomem umiejętności podstawowych. Dla graczy, którym nie odpowiada taka forma rozgrywki dostępny jest również serwer bez tur. Rozgrywka na tym serwerze jest jednak trudniejsza, ponieważ wolniej zdobywa się na nim doświadczenie i pieniądze. Zmiany serwera można dokonać klikając na odpowiedni napis na górze strony. Możliwe jest prowadzenie rozgrywki na obu serwerach. Nie są one ze sobą powiązane, więc gra na jednym nie ma wpływu na osiągnięcia na drugim serwerze. Konto Pierwszą odwiedzaną przez Ciebie po zalogowaniu zakładką jest zakładka Konto. Możesz w niej zarządzać swoim ekwipunkiem oraz zmienić swój awatar. W ekwipunku znaleźć można elementy wyposażenia czarodzieja takie jak: różdżki, tiary, pierścienie, szaty, amulety, buty i miotły. Ostatni element wyposażenia, którym są karty z czekoladowych żab, jest aktualnie niedostępny. Inne przedmioty, które można posiadać w ekwipunku to składniki eliksirów (dżdżownice, figi, kamienie księżycowe, korzenie mandragory, szczurze ogony, śledziona szczura i utłuczony skarabeusz) oraz zioła (cykoria i dyptam). Ilość miejsc dostępnych w ekwipunku jest ograniczona (max. 3 strony, na każdej 12 różnych przedmiotów).

7 Po lewej stronie ekranu znajdziesz informacje o swojej postaci. Jest tam wyszczególniona: nazwa postaci patronus aktywuje się, kiedy kupisz czar Expecto Patronum klasa ilość posiadanego złota warto przechowywać galeony w Banku Gringotta na Ul. Pokątnej, aby ich nie stracić, kiedy zaatakuje nas inny gracz poziom ilość wymaganego na następny poziom doświadczenia wzrasta o 70% liczba punktów życia - Twoje punkty życia zwiększają się przez wzrost poziomu gracza (o 20 co poziom), odpowiedni ekwipunek oraz uwarzone eliksiry. Dodatkowe punkty życia i umiejętności głównych można uzyskać także poprzez spożycie ziół. liczba punktów many z każdym poziomem wzrasta o 10 Jak mogę odzyskać stracone punkty many i HP? Ilość punktów życia i punktów many regenerują się co 20 minut. Punkty życia można odnowić w Szpitalu św. Munga, a punkty many można odnowić w Dziurawym kotle, ale trzeba liczyć się z tym, że taki zabieg jest kosztowny i często nieopłacalny. Uwaga: w przypadku, kiedy zużyjesz wszystkie punkty many, nie ma możliwości odnowienia ich i pozostaje czekanie na regenerację. Poniżej znajdziesz również statystyki swoich umiejętności, poziomów czarów, Quidditcha oraz grafik treningów i aktualny stan pogody. We wszystkich zakładkach wyświetla się miniaturowa wersja czatu. Czat Czat jest bardzo ważnym elementem gry, ponieważ można dzięki niemu nawiązać znajomości z innymi czarodziejami, poradzić się lub poprosić o wsparcie. Przed osiągnięciem poziomu 3, rozmawiać można jedynie z czarodziejami z dormitorium, natomiast po awansie na poziom 3 czat ogólny, gdzie zbierają się gracze ze wszystkich domów, stoi otworem! Dla przejrzystości zaleca się włączanie Pełnej Wersji Czatu. W pełnej wersji czatu widzimy zakładki Ogólny, Klimatyczny, Dormitorium oraz Boisko do Quidditcha. Kanały Ogólny i Dormitorium to zwykłe miejsca, w których można porozmawiać, różnią się jedynie tym, że ten drugi przeznaczony jest dla osób wyłącznie z Twojego domu. Boisko do Quidditcha to kanał, na którym odbywają się mecze Quidditcha, natomiast na czacie Klimatycznym gracze odgrywają określone postacie osadzone w realiach świata HP. Regulamin owego czatu dostępny jest na forum.

8 Mechanika Gry W grze każdy czarodziej posiada 3 umiejętności główne, 5 umiejętności pobocznych oraz ostatnią umiejętność, którą jest liczba zadawanych obrażeń. Umiejętności główne wpływają na bonusy do zadawanych i otrzymywanych obrażeń w walce. Wzrastają dzięki noszeniu odpowiednich przedmiotów, ćwiczeniu zaklęć oraz uczeniu się nowych czarów. Zręczność wpływa na unikanie i blokowanie ciosów przeciwnika, Inteligencja, Wiedza wpływają na zwiększenie zadawanych obrażeń w walce, na siłę i częstotliwość ciosów krytycznych. Umiejętności poboczne pozwalają graczowi używać danych zaklęć w walce, posiadać magiczne stworzenie oraz warzyć eliksiry. Możesz podnieść poziom tych umiejętności oraz rodzaj zaklęć i eliksirów u odpowiednich nauczycieli. Pamiętaj, że im wyższy poziom zaklęć posiadasz, tym wyższy będzie koszt kolejnej lekcji. Jak mogę kupić i aktywować zaklęcia? Zaklęcia, Transmutacja, OPCM pozwalają używać zaklęć i podnoszą ich moc. Możesz nauczyć się ich odpowiednio u profesorów: Flitwicka, McGonagall, Lupina, których znajdziesz w odpowiednich salach w Hogwarcie. Pamiętaj, aby zakupione zaklęcia aktywować w odpowiedniej zakładce zanim wyruszysz polować na potwory. Zadawane obrażenia są zależne od zaklęć, Twoich przedmiotów i magicznego stworzenia. Opieka nad magicznymi stworzeniami pozwala posiadać magiczne stworzenie i podnosi statystyki magicznego stworzenia. Tej umiejętności naucza Rubeus Hagrid. Czy warto inwestować w magiczne stworzenie? Warto zaopatrzyć się w stworzenie, ponieważ nawet bez podnoszenia statystyk będzie ono absorbować jedno uderzenie wrogiego stwora w walce, co mocno się przydaje. Stworzenie nie bierze udziału w walkach z innymi graczami! Eliksiry umiejętność pozwala warzyć własne eliksiry, dzięki którym uzyskasz dodatkowe punkty życia. Sztuki warzenia eliksirów naucza profesor Severus Snape.

9 Lokacje Hogwart Hogwart jest miejscem zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności. Znajduje się w nim 12 lokacji. Są to: 4 sale lekcyjne, chatka Hagrida, klub pojedynków, izba pamięci, 4 pokoje wspólne i pokój Filch a. Nie wszystkie lokacje dostępne są dla każdego ucznia. Młodzi adepci sztuki magicznej posiadają bowiem dostęp tylko do jednego z 4 pokoi wspólnych do pokoju własnego domu. Wejście do pozostałych pokoi nie jest możliwe. Pozostałe miejsca w Hogwarcie mogą odwiedzać wszyscy uczniowie. Sala transmutacji - w tej sali przebywa profesor Minerwa McGonagall. Jest to nauczycielka transmutacji, która za niewielką opłatą może podnieść poziom Twojej umiejętności transmutacji. Możesz tam nabyć również potrzebne zaklęcia. Sala zaklęć tutaj profesor Filius Flitwick będzie próbował nauczyć Cię sztuki zaklęć, która jest najważniejszą umiejętnością dla każdego czarodzieja. Za odpowiednią opłatą podniesiesz swój poziom umiejętności w tym zakresie, a także nauczysz się nowych zaklęć. Sala OPCM - Remus Lupin jest profesorem odpowiedzialnym za naukę Obrony przed czarną magią. OPCM jest potrzebna między innymi do zdobycia patronusa. Patronus przydzielany jest losowo i nie ma możliwości, by go później zmienić. Ten sam patronus towarzyszy czarodziejowi przez cały czas i w kolejnych turach będzie nie ulegnie on zmianie. W grze dostępnych jest 8 różnych patronusów. Są to: dzik, feniks, kot, koza, lis, pies, wilk i wydra. Sala eliksirów profesor Snape będzie mógł nauczyć Cię szlachetnej sztuki warzenia eliksirów. Eliksiry podniosą ilość Twoich punktów życia. Kolejne poziomy umiejętności w tym zakresie są droższe niż w przypadku pozostałych umiejętności. Eliksiry można zakupić w oddzielnej zakładce. Oprócz odpowiedniej ilości pieniędzy potrzebne są do tego również odpowiednie składniki. Każdy eliksir kupuje się jednorazowo, a jego działanie jest trwałe (oczywiście po resecie tury działanie eliksiru ustępuje). Chatka Hagrida znajdziesz w niej Rubeusa Hagrida. Może on wyznaczyć Ci zadanie zabicia danego potwora albo udzielić lekcji Opieki nad magicznymi stworzeniami. Nauka ONMS jest tańsza niż w przypadku pozostałych przedmiotów. Dzięki zdobyciu tej umiejętności możesz w oddzielnej zakładce kupić magiczne stworzenie.

10 Misje występujące w grze (w kolejności występowania) to: Dementor, Inferius, Sfinks, Rogogon Węgierski, Bazyliszek, Zabójczy bazyliszek. Warto zapamiętać, że w celu wypełnienia misji należy pokonać wersję normalną stwora (tj. ani słabą, ani silną). Klub pojedynków w tym miejscu możesz zmierzyć się w pojedynku czarodziejów z innymi uczniami Hogwartu. Za wygrany pojedynek otrzymujesz punkty doświadczenia, część złota przeciwnika oraz prestiż, ponieważ wygrane pojedynki są zliczane, a statystyki prezentowane w rankingu. Ile złota traci się kiedy przegram w pojedynku? Ilość złota odebranego od przeciwnika w przypadku wygranej zależna jest od różnicy poziomów obu graczy: Poziom przeciwnika % odbieranego złota o 2 niższy 10% o 1 niższy 20% równy 30% o 1 wyższy 40% o 2 wyższy 50% Izba pamięci jest to miejsce, gdzie możesz poznać prefektów wszystkich domów. Pokoje wspólne znajdziesz tutaj informacje o tym, kto jest aktualnym prefektem Twojego domu, liczbę punktów domu, listę członków domu i aktualną tabelę Quidditcha. Ponadto sprawdzisz skład drużyny Quidditcha, dowiesz się, kto z zawodników jest najsilniejszy, a kto najsłabszy. Poznasz wyniki poszczególnych meczy i sprawdzisz kiedy będzie kolejny mecz. Jeśli jesteś prefektem, będziesz mógł także wejść do prywatnego pokoju prefektów. Pokój Filch a lokacja nie oznaczona na mapie. Można tu sprawdzić listę uczniów, którzy ostatnio byli niegrzeczni i używali nieodpowiednich słów na chacie.

11 Mapa Mapa jest miejscem, gdzie toczy się główna część rozgrywki. Znajdziesz tam 9 lokacji. W każdej z nich spotkasz potwory, za pokonanie których zdobędziesz doświadczenie i pieniądze. Dodatkowo podczas walki masz możliwość uzyskania losowego przedmiotu, który znajdziesz w swoim ekwipunku. Uwaga! Mapa dostępna jest w 2 poziomach: poziom podstawowy zalecany początkującym czarodziejom, poziom ekspert przeznaczony dla doświadczonych i odważnych adeptów sztuki magicznej, potwory są tam dziesięciokrotnie silniejsze i zadają 100 razy więcej obrażeń. Ryzyko może się jednak opłacać, gdyż nagroda za ich pokonanie również jest dziesięciokrotnie większa. Sprawdzenie aktualnego poziomu mapy i jego zmiana możliwe są tuż nad mapą.

12 Lokacje na mapie są kolejno ponumerowane. Potwory spotykane w kolejnych lokacjach są coraz silniejsze. Zaleca się zatem zaczynanie od lokacji o najniższych numerach. Odwiedzanie poszczególnych lokacji zużywa też różną ilość punktów many. Ilość zużywanych punktów many na obu poziomach mapy jest taka sama. W poszczególnych lokalizacjach możesz napotkać następujące potwory: Polana zakazanego lasu (1): Szczur, Goblin, Centaur. (10 many) Wilcza polana (2): Ponurak, Wilkołak, Dementor. (20 many) Mroczne góry (3): Olbrzym, Troll. (30 many) Siedlisko akromantul (4): Akrtomantula. (40 many) Cmentarzysko (5): Inferius. (50 many) Jezioro trytonów (6): Tryton. (60 many) Labirynt sfinksów (7): Sfinks. (60 many) Smocze gniazdo (8): Norweski smok kolczasty, Rogogon węgierski. (70 many) Rury bazyliszka (9): Bazyliszek. (90 many) Szczegółowa charakterystyka potworów znajduje się w osobnym dziale poradnika.

13 Ul. Pokątna Ulica Pokątna jest główną ulicą handlową w grze. Znajdują się tam liczne sklepy, gdzie każdy młody czarodziej może nabyć niezbędne wyposażenie. Swoją siedzibę ma tam również wiele ważnych instytucji świata czarodziejskiego, jak na przykład Bank Gringotta i Szpital Świętego Munga. Na ulicy Pokątnej można również podjąć pracę. Olivander to pierwsze miejsce, które odwiedza każdy młody czarodziej. To legendarny sklep, w którym możesz kupić swoją pierwszą różdżkę lub sprzedać niepotrzebne przedmioty. Czy muszę kupować różdżkę, żeby walczyć na Mapie? Nie, zakup różdżki nie jest konieczny. Różdżka zwiększa obrażenia, ale na samym początku najlepiej jest przeznaczyć otrzymane galeony na zakup trzech zaklęć i koniecznie aktywować je w zakładce Zaklęcia. Magiczne przedmioty - jest to sklep, w którym zakupisz szatę, buty, tiarę, pierścień, amulet oraz miotłę. Tutaj także możesz sprzedać rzeczy z ekwipunku, zdobyte podczas walk z potworami. Sprzedając je w sklepie otrzymasz połowę ich wartości rynkowej. Esy i Floresy - księgarnia na Pokątnej. Możesz się tu zaopatrzyć w książki zwiększające poziomy umiejętności. Każdą książkę można zakupić tylko raz. Zwiększy ona poziom danej umiejętności o 5 Najlepiej więc wstrzymać się z ich kupnem, gdyż nasz zysk jest wtedy minimalny początkowo punkty umiejętności są bardzo tanie. Jeśli poczekamy aż poziom naszych umiejętności wzrośnie, a cena kolejnych poziomów będzie wysoka, możemy zyskać o wiele więcej, kupując księgę, która jest stosunkowo tania. Bank Gringotta - to najbezpieczniejsze miejsce w świecie czarodziejów oprócz Hogwartu. Możesz tam przechowywać swoje oszczędności. Gobliny pobierają 2% od wpłaconej kwoty (prowizja pobierana przy wypłacie środków z banku), ale dzięki wpłacaniu kapitału do swojego skarbca możesz uniknąć niepotrzebnej utraty złota w trakcie walki. Szpital św. Munga - w tym miejscu możesz odnowić swoje punkty życia (HP) za galeony. Uleczenie 1 punktu życia kosztuje 5 knutów. Dziurawy kocioł tutaj każdy czarodziej może napić się Ognistej Whisky, która odnowi Twoje punkty many. Odnowienie 1 punktu many kosztuje zależnie od poziomu od 100 do 200 knutów. Centrum Eylopa - to miejsce, w którym zawsze możesz zdobyć dla siebie kilkugodzinną pracę, która przyniesie Ci dodatkowy dochód. Warto pracować nocą lub w innych godzinach, gdy nie mamy czasu na grę. Stanowisko na jakim możemy podjąć pracę i wynagrodzenie za nią są uzależnione od osiągniętego poziomu.

14 Aleja Nokturnu - to swego rodzaju czarny rynek, na którym możesz kupić przedmioty od innych czarodziejów. Sam również możesz sprzedać zbędny przedmiot po ustalonej przez siebie cenie. Aleja śmiertelnego Nokturnu jest dostępna dla graczy od trzeciego poziomu. Jest to jedyna dostępna w grze platforma wymiany pomiędzy graczami.

15 Hogsmeade Hogsmeade jest magiczną wioską położoną w pobliżu Hogwartu. Na młodych czarodziejów czeka tam wiele atrakcji. Znajdują się tam Wrzeszcząca Chata, Gospoda Pod świńskim Łbem i Sklep Zonka. Wstęp do Hogsmeade możliwy jest tylko w weekendy. Gospoda Pod świńskim łbem możesz tutaj wybrać się na wyprawę, za którą otrzymasz 10 galeonów, losowy przedmiot i sporo doświadczenia. Idealne dla początkujących graczy. Wyprawa zużywa 80 punktów many i trwa 5 minut. Sklep Zonka tutaj znajdziesz słodycze dodające lub odejmujące HP lub punkty many. W weekendy, przy piciu kremowego piwa warto posiadać 2 punkty many, ponieważ mniej możemy stracić w przypadku, kiedy wypicie trunku nie zakończy się pomyślnie. Wrzeszcząca chata to miejsce od dawna było śmiertelnie niebezpieczne. Musisz zbadać, co się w nim dzieje. Za samą odwagę odwiedzenia tego miejsca otrzymujesz 1 galeona. Możesz spotkać tutaj zabójcze odpowiedniki stworków z mapy, które mają podwyższone statystyki bojowe oraz dają więcej złota. Potwory są silniejsze od tych, które można spotkać na mapie podstawowej, ale słabsze od spotykanych na mapie ekspert. We Wrzeszczącej chacie można natrafić na wszystkie potwory spotykane w grze, dlatego należy szczególnie uważać, gdy jest się początkującym czarodziejem. Spotkanie z Zabójczym Bazyliszkiem może okazać się nieprzyjemne.

16 Porada: wchodząc do Wrzeszczącej Chaty upewnij się, że wiesz, co robisz. Jeśli przykładowo we Wrzeszczącej Chacie obawiasz się stworów za 50 i więcej many, wejdź do chaty mając tylko 40 many nie trafisz na silniejszego potwora. W przypadku komunikatu za mało many! wystarczy odświeżyć stronę (analogicznie dla innych wartości). Quidditch Quidditch jest najpopularniejszym sportem w czarodziejskim świecie. Nie brakuje go także w Hogwarcie. Każdy z 4 Domów wystawia swoją drużynę i rywalizują one o Puchar Quidditcha. W skład drużyny wchodzi 7 zawodników: 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońca i szukający. Jak mogę dostać się do drużyny Quidditcha? Aby dołączyć do reprezentacji swojego domu należy założyć miotłę (w zakładce Konto) i wybrać pozycję na jakiej chcemy grać (w zakładce Quidditch). Do drużyny automatycznie dostają się gracze, którzy mają najwyższą sumę punktów Quidditcha (widocznych na panelu po lewej stronie) spośród chętnych graczy. Który z zawodników jest aktualnie najsłabszy można dowiedzieć się w Pokoju wspólnym swojego Domu. Na każdej pozycji cenione są inne umiejętności, dlatego przed rozpoczęciem treningów, warto zastanowić się nad tym, na jakiej pozycji chce się grać. Na poszczególnych pozycjach sumowane są następujące punkty: Technika lotu: Balansowanie na miotle: Unikanie tłuczka: Przejmowanie kafla: Ścigający Pałkarz Obrońca Szukający Do techniki lotu wliczane są także punkty z założonej miotły. Każdy trening zajmuje 30 minut i kosztuje 1 galeon. Gdy trenujesz w czasie zarezerwowanym dla swojego domu, efektywność treningu jest większa o 40%, a gdy trenuje drużyna innego domu efektywność spada o 40%. Dodatkowo, gdy trenuje Twój dom trening jest darmowy. Harmonogram treningów widoczny jest na panelu po lewej stronie. Nie jest on stały i codziennie ulega zmianom.

17 Drugim czynnikiem wpływającym na efektywność treningów jest pogoda. Im lepsze warunki atmosferyczne, tym trening jest skuteczniejszy. Obecny stan pogody widoczny jest pod harmonogramem treningów. Podstawową jednostką treningową jest 30 małych punktów Quidditcha. Taka ilość punktów jest potrzebna aby podnieść daną umiejętność Quidditcha (np. unikanie tłuczka) na poziom 2. Na każdy kolejny poziom umiejętnosci potrzeba o 20 małych punktów więcej. Poniższa tabela przedstawia zależność efektywności treningu od pogody i odbywającego się aktualnie treningu. Trening Twojej drużyny Brak treningów Trening innego Domu Bezchmurnie 154% (46) 110% (33) 66% (20) Pogodnie 140% (42) 100% (30) 60% (18) Zachmurzenie 126% (38) 90% (27) 54% (16) Deszcz 112% (34) 80% (24) 48% (14) Burza 98% (29) 70% (21) 42% (13) Harmonogram meczy rozgrywanych pomiędzy Domami Hogwartu oraz Tabela Quidditcha znajdują się w Pokojach wspólnych. Przebieg meczu można śledzić w pełnej wersji czatu w zakładce Boisko do Quidditcha. W zakładce Quidditch, oprócz treningów, możesz postawić 3 galeony na zwycięstwo jednej z drużyn w meczu ligi Quidditcha. W przypadku zwycięstwa wybranej drużyny zdobywasz 6 galeonów. Szanse na wygraną wynoszą 50%.

18 Potwory Jak zdobywa się doświadczenie? Podstawową aktywnością umożliwiającą zdobywanie doświadczenia w grze jest polowanie na potwory. Możesz polować na mapie oraz we Wrzeszczącej Chacie. Najsłabsze potwory występują na mapie podstawowej, silniejsze we Wrzeszczącej Chacie, a najgroźniejsze bestie spotkasz na mapie ekspert. Na mapach (zarówno podstawowej, jak i ekspert) potwory występują w 3 odmianach: Normalna, Słaba i Mocna. We Wrzeszczącej Chacie spotkasz ich Zabójcze odmiany. Poszczególne stworzenia różnią się pod wieloma względami. Mają one różną ilość punktów umiejętności, zadają inną liczbę obrażeń, aby je pokonać zużywana jest różna ilość punktów many. Nagrody za pokonanie ich także nie są takie same im silniejsza bestia, tym więcej punktów doświadczenia i pieniędzy uzyskasz za jej pokonanie. Szczegółowe zestawienie wszystkich wymienionych wartości przedstawia się następująco: Szczur Inteligencja: 7 Wiedza: 5 Zręczność: 5 Obrażenia: 3 6 Życie: 50 Doświadczenie: 8 Inteligencja: 70 Wiedza: 50 Zręczność: 50 Obrażenia: Życie: 500 Doświadczenie: 80 Gotówka: 5 Gotówka: 2 8 Obrażenia: 1 3 Gotówka: 4 Obrażenia: 6 7 Gotówka: 6 Inteligencja: 35 Wiedza: 25 Zręczność: 25 Obrażenia: 9 24 Życie: 100 Doświadczenie: 15 Gotówka: 2 8 Goblin Obrażenia: Gotówka: 1 19 Obrażenia: Gotówka: 2 18 Inteligencja: 7 Wiedza: 5 Zręczność: 5 Obrażenia: 4 8 Życie: 70 Doświadczenie: 15 Inteligencja: 70 Wiedza: 50 Zręczność: 50 Obrażenia: Życie: 700 Doświadczenie: 150 Gotówka: 20 Gotówka: 9 11 Obrażenia: 2 4 Gotówka: 16 Obrażenia: 8 10 Gotówka: 1 5 Inteligencja: 35 Wiedza: 25 Zręczność: 25 Obrażenia: Życie: 140 Doświadczenie: 30 Gotówka: 4 16 Obrażenia: Gotówka: 7 13 Obrażenia: Gotówka: 12 8

19 Centaur Inteligencja: 5 Wiedza: 8 Zręczność: 5 Obrażenia: 6 12 Życie: 90 Doświadczenie: 30 Gotówka: 4 16 Obrażenia: 3 6 Gotówka: 3 17 Obrażenia: Gotówka: 6 4 Inteligencja: 25 Wiedza: 40 Zręczność: 25 Obrażenia: Życie: 180 Doświadczenie: 60 Gotówka: Ponurak Inteligencja: 50 Wiedza: 80 Zręczność: 50 Obrażenia: Życie: 900 Doświadczenie: 300 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 9 Wiedza: 7 Zręczność: 6 Obrażenia: 9 18 Życie: 90 Doświadczenie: 45 Gotówka: 5 5 Obrażenia: 4 9 Gotówka: 4 4 Obrażenia: Gotówka: 6 17 Inteligencja: 45 Wiedza: 35 Zręczność: 30 Obrażenia: Życie: 180 Doświadczenie: 90 Gotówka: Inteligencja: 90 Wiedza: 70 Zręczność: 60 Obrażenia: Życie: 900 Doświadczenie: 450 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: 4 2 Wilkołak Inteligencja: 12 Wiedza: 8 Zręczność: 9 Obrażenia: Życie: 150 Doświadczenie: 60 Inteligencja: 120 Wiedza: 80 Zręczność: 90 Obrażenia: Życie: 1500 Doświadczenie: 600 Gotówka: 8 12 Gotówka: 5 15 Obrażenia: 5 11 Gotówka: 6 18 Obrażenia: Gotówka: 11 3 Inteligencja: 60 Wiedza: 40 Zręczność: 45 Obrażenia: Życie: 300 Doświadczenie: 120 Gotówka: Dementor Obrażenia: Gotówka: 4 12 Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 10 Wiedza: 11 Zręczność: 13 Obrażenia: Życie: 230 Doświadczenie: 75 Gotówka: Gotówka: 7 1 Obrażenia: 7 15 Gotówka: 9 11 Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 50 Wiedza: 55 Zręczność: 65 Obrażenia: Życie: 460 Doświadczenie: 150 Gotówka: Inteligencja: 100 Wiedza: 110 Zręczność: 130 Obrażenia: Życie: 2300 Doświadczenie: 750 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka:

20 Olbrzym Inteligencja: 9 Wiedza: 10 Zręczność: 11 Obrażenia: Życie: 400 Doświadczenie: 105 Gotówka: Gotówka: 7 1 Obrażenia: Gotówka: 9 11 Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 45 Wiedza: 50 Zręczność: 55 Obrażenia: Życie: 800 Doświadczenie: 210 Gotówka: Troll Inteligencja: 90 Wiedza: 100 Zręczność: 110 Obrażenia: Życie: 4000 Doświadczenie: 1050 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 12 Wiedza: 10 Zręczność: 16 Obrażenia: Życie: 500 Doświadczenie: 165 Gotówka: Gotówka: 7 1 Obrażenia: Gotówka: 9 11 Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 60 Wiedza: 50 Zręczność: 80 Obrażenia: Życie: 1000 Doświadczenie: 330 Gotówka: Inteligencja: 120 Wiedza: 100 Zręczność: 160 Obrażenia: Życie: 5000 Doświadczenie: 1650 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Akromantula Inteligencja: 25 Wiedza: 13 Zręczność: 15 Obrażenia: Życie: 450 Doświadczenie: 195 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: 13 7 Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 125 Wiedza: 65 Zręczność: 75 Obrażenia: Życie: 900 Doświadczenie: 390 Gotówka: Inferius Inteligencja: 250 Wiedza: 130 Zręczność: 150 Obrażenia: Życie: 4500 Doświadczenie: 1950 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 21 Wiedza: 14 Zręczność: 30 Obrażenia: Życie: 600 Doświadczenie: 300 Gotówka: Gotówka: 14 2 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 105 Wiedza: 70 Zręczność: 150 Obrażenia: Życie: 1200 Doświadczenie: 600 Gotówka: Inteligencja: 210 Wiedza: 140 Zręczność: 300 Obrażenia: Życie: 6000 Doświadczenie: 3000 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka:

21 Tryton Inteligencja: 25 Wiedza: 25 Zręczność: 35 Obrażenia: Życie: 650 Doświadczenie: 375 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 125 Wiedza: 125 Zręczność: 175 Obrażenia: Życie: 1300 Doświadczenie: 750 Gotówka: Sfinks Inteligencja: 250 Wiedza: 250 Zręczność: 350 Obrażenia: Życie: 6500 Doświadczenie: 3750 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 35 Wiedza: 40 Zręczność: 25 Obrażenia: Życie: 900 Doświadczenie: 600 Gotówka: Gotówka: 28 4 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 175 Wiedza: 200 Zręczność: 125 Obrażenia: Życie: 1800 Doświadczenie: 1200 Gotówka: Inteligencja: 350 Wiedza: 400 Zręczność: 250 Obrażenia: Życie: 9000 Doświadczenie: 6000 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Norweski smok kolczasty Inteligencja: 25 Wiedza: 45 Zręczność: 40 Obrażenia: Życie: 1100 Doświadczenie: 975 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 125 Wiedza: 225 Zręczność: 200 Obrażenia: Życie: 2200 Doświadczenie: 1950 Gotówka: Rogogon węgierski Inteligencja: 250 Wiedza: 450 Zręczność: 400 Obrażenia: Życie: Doświadczenie: 9750 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 35 Wiedza: 45 Zręczność: 45 Obrażenia: Życie: 1500 Doświadczenie: 1125 Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 175 Wiedza: 225 Zręczność: 225 Obrażenia: Życie: 3000 Doświadczenie: 2250 Gotówka: Inteligencja: 350 Wiedza: 450 Zręczność: 450 Obrażenia: Życie: Doświadczenie: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka:

22 Bazyliszek Inteligencja: 40 Wiedza: 45 Zręczność: 50 Obrażenia: Życie: 2500 Doświadczenie: 1500 Gotówka: Gotówka: 42 6 Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka: Inteligencja: 200 Wiedza: 225 Zręczność: 250 Obrażenia: Życie: 5000 Doświadczenie: 3000 Gotówka: 28 4 Inteligencja: 400 Wiedza: 450 Zręczność: 500 Obrażenia: Życie: Doświadczenie: Obrażenia: Gotówka: Obrażenia: Gotówka:

23 Podsumowanie Jeżeli dotrwałeś do końca tego poradnika, to prawdopodobnie jesteś przygotowany do nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa! Wyciągnij pieniądze z banku, kup wszystkie trzy zaklęcia (nie mylić z poziomami czarów!), aktywuj je i bierz się za polowanie na potworki! Powodzenia!

Umiejętności. punktów życia i punktów many. Poniżej znajdziesz statystyki swoich umiejętności, o których więcej w zakładce umiejętności.

Umiejętności. punktów życia i punktów many. Poniżej znajdziesz statystyki swoich umiejętności, o których więcej w zakładce umiejętności. Wstęp Gra ehogwart jest nieoficjalną stroną fanów Harrego Pottera. Rozumiemy, że niektóre aspekty gry swoją dośd nietypową budową mogą byd nie do kooca klarowne, dlatego napisaliśmy poradnik, który ma

Bardziej szczegółowo

LEGO Harry Potter: Lata 1-4

LEGO Harry Potter: Lata 1-4 Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4 autor: Artur Arxel Justyński Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Traveller's

Bardziej szczegółowo

Witaj w Instytucie Lumos!

Witaj w Instytucie Lumos! Witaj w Instytucie Lumos! www.smiclumos.pl Mlody adepcie magii! W swoich dłoniach trzymasz właśnie poradnik, który pomoże Ci zagłębić się w fascynujący i pełen przygód Świat Magii. To właśnie w nim znajdziesz

Bardziej szczegółowo

WIRTUALNA FIRMA. Instrukcja do gry.

WIRTUALNA FIRMA. Instrukcja do gry. WIRTUALNA FIRMA Instrukcja do gry http://gra.e-wirtualnafirma.pl/ INSTRUKCJA GRY WIRTUALNA FIRMA Spis treści Logowanie do gry... 3 Pierwsza część gry... 4 Druga część gry... 5 Nawigacja gry... 5 Pieniądze

Bardziej szczegółowo

LEGO Harry Potter: Lata 5-7

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry LEGO Harry Potter: Lata 5-7 autor: Mateusz Qzik Kuźniar (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Producent Traveller's Tales, Wydawca Warner Bros Interactive Entertainment,

Bardziej szczegółowo

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter i Kamień Filozoficzny Harry Potter i Kamień Filozoficzny Harry Potter i kamień filozoficzny jest pierwszą częścią sześciotomowego cyklu opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harry ego Pottera. Autorką powieści jest

Bardziej szczegółowo

FAQ P: JAKIE SĄ WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA ZAMIESZKANIA OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W TURNIEJU? O: Ten turniej odbywa się wyłącznie w Polsce, więc:

FAQ P: JAKIE SĄ WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA ZAMIESZKANIA OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W TURNIEJU? O: Ten turniej odbywa się wyłącznie w Polsce, więc: FAQ P: ILE MECZÓW TRZEBA ROZEGRAĆ, ABY WYŁONIĆ ZWYCIĘZCĘ KAŻDEGO STARCIA? O: Turnieje rozgrywane są w formacie 5 na 5 na Summoner's Rift do jednej wygranej, a finał do dwóch wygranych. P: CZY MOGĘ WZIĄĆ

Bardziej szczegółowo

Zarejestruj się: Aby rozpocząć typowanie, utwórz własne konto. Pamiętaj, że każdy typer może posiadać wyłącznie jedno konto w serwisie

Zarejestruj się: Aby rozpocząć typowanie, utwórz własne konto. Pamiętaj, że każdy typer może posiadać wyłącznie jedno konto w serwisie TYPERFAN INSTRUKCJA GRY STRONA GŁÓWNA Demo: Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie - zaloguj się jako demo i zobacz, jakie możliwości daje Typerfan. Dzięki opcji DEMO możesz sam przekonać się, na czym

Bardziej szczegółowo

Więcej informacji na temat kryteriów uczestniczenia w turnieju znajdziesz w Załączniku A https://goo.gl/ahmqae

Więcej informacji na temat kryteriów uczestniczenia w turnieju znajdziesz w Załączniku A https://goo.gl/ahmqae FAQ P: ILE MECZÓW TRZEBA ROZEGRAĆ, ABY WYŁONIĆ ZWYCIĘZCĘ KAŻDEGO STARCIA? O: Turnieje rozgrywane są w formacie 5 na 5 na Summoner's Rift do jednej wygranej, a finał do dwóch wygranych. P: CZY MOGĘ WZIĄĆ

Bardziej szczegółowo

Uwaga! Pamiętaj, że aby walczyć o zwycięstwo w całej grze musisz jak najszybciej stworzyć kompletny MEGABank z pięcioma minibankami!

Uwaga! Pamiętaj, że aby walczyć o zwycięstwo w całej grze musisz jak najszybciej stworzyć kompletny MEGABank z pięcioma minibankami! 1. Weź udział w grze FAIR PLAY BANK GENEZA! Załóż ze znajomymi wirtualny MEGABank i poznaj podstawy spółdzielczości! Na najlepszych czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 50 000 pln! 2. Pierwszy

Bardziej szczegółowo

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter i Czara Ognia Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry Harry Potter i Czara Ognia autor: Karolina Krooliq Talaga Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Prawa do użytych w

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN LIGI FAMILY GARDEN

REGULAMIN LIGI FAMILY GARDEN REGULAMIN LIGI FAMILY GARDEN I. Rozpoczęcie sezonu ligowego: 01 Maja 2016 r. II. Uczestnicy: Każdy kto ukończył 15 lat i nie posiada licencji zawodniczej PZT. III. System rozgrywania meczów: I Runda: W

Bardziej szczegółowo

KROK W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ?

KROK W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ? KROK W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ? Zakładanie firmy nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy wykonać kilka kroków, aby nasza działalność była prowadzona zgodnie z prawem. 1) Określenie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA FIRM SZKOLENIOWYCH JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU FIRMY SZKOLENIOWEJ narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA DYREKTORA SZKOŁY JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU DYREKTORA SZKOŁY narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

JAK GRAĆ ONLINE? 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY

JAK GRAĆ ONLINE? 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY JAK GRAĆ ONLINE? 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY Możesz nadać swojemu emblematowi wygląd jaki tylko chcesz, dobierając kształt i wzór. Dobierając odpowiednią konfigurację swojego emblematu, możesz sprawić,

Bardziej szczegółowo

NBA Live 2004 Poradnik GRY-OnLine. Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. NBA Live. autor: Krzysztof Bakterria Mielnik

NBA Live 2004 Poradnik GRY-OnLine. Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. NBA Live. autor: Krzysztof Bakterria Mielnik Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry NBA Live 2004 autor: Krzysztof Bakterria Mielnik (c) 2002 GRY-OnLine sp. z o.o. Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych

Bardziej szczegółowo

Publikacja pod patronatem wiedza24h.pl. Wypracowania J. K. Rowling. Harry Potter

Publikacja pod patronatem wiedza24h.pl. Wypracowania J. K. Rowling. Harry Potter Publikacja pod patronatem wiedza24h.pl Wypracowania J. K. Rowling Harry Potter Wydawnictwo Psychoskok, 2013 Copyright by Wydawnictwo Psychoskok, 2013 Copyright by wiedza24h.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl Opis systemu lojalnościowego e-lar bank www.e-lar.pl 1 Spis treści 1. strona startowa 2. założenie konta - rejestracja 3. logowanie 4. panel menu: 1. jak to działa 2. nagrody 3. sklepy 4. kontakt 5. menu

Bardziej szczegółowo

1. Organizatorzy nauczyciele wychowania fizycznego oraz kształcenia zintegrowanego. 2. Termin 01.06.2011r. (środa).

1. Organizatorzy nauczyciele wychowania fizycznego oraz kształcenia zintegrowanego. 2. Termin 01.06.2011r. (środa). I Cele organizacji Dnia Dziecka Dnia Sportu: 1. Promowanie rywalizacji sportowej opartej na ustalonych regułach. 2. Promowanie aktywności fizycznej. 3. Rozwijanie indywidualnych możliwości, upodobań oraz

Bardziej szczegółowo

Przed założeniem ligi należy upewnić się:

Przed założeniem ligi należy upewnić się: Program Małej Ligi opiera się na wsparciu wolontariuszy i organizacji, które pragną mieć wpływ na aktywność sportową dzieci i młodzieży w swoich lokalnych społecznościach. Zasady funkcjonowania programu

Bardziej szczegółowo

Samouczek. zespół BeeFighters.com. https://www.facebook.com/beefighters. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Samouczek. zespół BeeFighters.com. https://www.facebook.com/beefighters. Kopiowanie bez zgody autora zabronione. Samouczek zespół BeeFighters.com https://www.facebook.com/beefighters Kopiowanie bez zgody autora zabronione. Spis treści 1. Początki... 2 2. Przygoda... 2 3. Akcje... 3 4. Ogród/Wymiana miodu... 3 5.

Bardziej szczegółowo

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Informacje ogólne strona 2 Krok 1: Szukaj partnera strona 3 1) Szukanie automatyczne strona 3 2) Szukanie zaawansowane strona 4 3) Szukanie według

Bardziej szczegółowo

OPANUJ RYNEK w 8 minut!

OPANUJ RYNEK w 8 minut! OPANUJ RYNEK w 8 minut! OPANUJ RYNEK w 8 minut! Witaj w anyoption, wiodącej na świecie opcjach binarnych! platformie do transakcji na Dajemy Ci możliwość osiągnięcia wysokich zysków w krótkim i średnim

Bardziej szczegółowo

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące.

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY Dostęp do wszystkich stron

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku:

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku: Ci# Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Binowo Park Golf Club 18-21 czerwca 2015 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu Regulaminu Głównego

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. Harry Potter. i Więzień Azkabanu. autor: Maciej Elrond Myrcha

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. Harry Potter. i Więzień Azkabanu. autor: Maciej Elrond Myrcha Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry Harry Potter i Więzień Azkabanu autor: Maciej Elrond Myrcha Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do użytych w tej publikacji tytułów,

Bardziej szczegółowo

KIESZONKOWE I CO DALEJ?

KIESZONKOWE I CO DALEJ? Dopłata z góry Po ustaleniu celu przez dziecko sprawdzasz, swój budżet na kieszonkowe i inne wydatki na dziecko i zastanawiasz się, ile pieniędzy możesz mu dać. Tak, by ono uzbierało resztę. Jeśli zebranie

Bardziej szczegółowo

Gra miejska grupy "Mat-spedition" z Liceum Ogólnokształcącego im.powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

Gra miejska grupy Mat-spedition z Liceum Ogólnokształcącego im.powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej Gra miejska grupy "Mat-spedition" z Liceum Ogólnokształcącego im.powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej tytuł gry "Przez Własny Biznes do Bogactwa" Przy drukowaniu zadań i tabeli wyników zaleca

Bardziej szczegółowo

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów [Wpisz tekst] Regulamin Zawodów Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Mazury Golf & Country Club 7-10 lipca 2016 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju:

Bardziej szczegółowo

Tak, CHCĘ! 70 pkt. KONSUMUJ POLECAJ. PREMIA START Minimum formalności ZARABIAJ. Produkty na własne potrzeby. Nie musisz sprzedawać

Tak, CHCĘ! 70 pkt. KONSUMUJ POLECAJ. PREMIA START Minimum formalności ZARABIAJ. Produkty na własne potrzeby. Nie musisz sprzedawać Tak, CHCĘ! KONSUMUJ 70 pkt. Produkty na własne potrzeby POLECAJ Nie musisz sprzedawać ZARABIAJ PREMIA START Minimum formalności To fantastycznie! Pierwszym krokiem jest rejestracja w systemie Akuna, czyli

Bardziej szczegółowo

Wskazówki dla nowych uczniów

Wskazówki dla nowych uczniów Wskazówki dla nowych uczniów Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa Drodzy Uczniowie Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa. W dniu 13.12.2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie XVI roku szkolnego... Jako jeden

Bardziej szczegółowo

Gra: Partnerstwo biznesowe

Gra: Partnerstwo biznesowe Gra: Partnerstwo biznesowe Opis: Gra uczy partnerstwa biznesowego. Pokazuje jakie są jego zalety i wady. Pozwala uczestnikom szkolenia odkryć główny powód, dla którego firmy tworzą partnerstwa biznesowe.

Bardziej szczegółowo

Rejestracja szkoły w etwinning: przewodnik krok po kroku

Rejestracja szkoły w etwinning: przewodnik krok po kroku Rejestracja szkoły w etwinning: przewodnik krok po kroku Aby rozpocząć korzystanie z serwisu etwinning musisz wypełnić formularz rejestracji. Formularz jest w całości w języku polskim i składa się z czterech

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Najem-Wynajem.pl

Przewodnik po Najem-Wynajem.pl Przewodnik po Najem-Wynajem.pl Witamy na Najem-Wynajem.pl! Dziękujemy za okazane nam zaufanie i cieszymy się z nawiązanej współpracy. Rozpoczęcie współpracy z Najem Wynajem to szansa zaistnienia w największym

Bardziej szczegółowo

WYDANIE SPECJALNE POŚWIĘCONE BIBLIOTECE HOGWARTU

WYDANIE SPECJALNE POŚWIĘCONE BIBLIOTECE HOGWARTU SOWIA POCZTA Jak donosi raport Komendy głównej Sowiej Poczty do Biblioteki Hogwartu dostarczono 20 listów, kilka paczek oraz jedną sekretną przesyłkę objętą ścisłą ochroną Domyślamy się, iż mogła to być

Bardziej szczegółowo

Panel Administracyjny Spis treści:

Panel Administracyjny Spis treści: Panel Administracyjny Spis treści: 1. Wstęp - ogólne informacje dot. panelu Moje-Serwery.pl 2. Rejestracja konta w serwisie Moje-Serwery.pl i logowanie. 3. Dane konta - ustawienia konta użytkownika. 4.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO O TARCZĘ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK 1 Organizatorzy 1. Organizatorami Turnieju o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, dalej zwanego Turniejem jest Towarzystwo Przyjaciół

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO 1 Organizatorzy 1. Organizatorami Turnieju Siatkarskiego Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego

Bardziej szczegółowo

PUCHAR ZARZĄDU GŁÓWNEGO w bowlingu

PUCHAR ZARZĄDU GŁÓWNEGO w bowlingu PUCHAR ZARZĄDU GŁÓWNEGO w bowlingu 26 MAJA 2012 Patronat: AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO Organizator: Fun Bowling & Broadway Bowling & Club Miejsce:

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2015/2016

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2015/2016 REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2015/2016 I. Organizatorzy: - ZSCKR im. Wincentego Witosa w Suwałkach, - Siatkówka dz. mgr Jarosław Jutkiewicz (nauczyciel w- f ), - dz. i chł.

Bardziej szczegółowo

35 żetonów Leukocyt, 35 żetonów Lekarstwa, 84 żetony Globinka, 30 żetonów Hemo, 4 detektory odpowiedzi, 4 karty przelicznik, instrukcja gry.

35 żetonów Leukocyt, 35 żetonów Lekarstwa, 84 żetony Globinka, 30 żetonów Hemo, 4 detektory odpowiedzi, 4 karty przelicznik, instrukcja gry. Gra dla 2-4 graczy w wieku 7-107 lat. Zawartość pudełka plansza, 8 pionków do wyboru, kostka do gry, 53 karty Pytania łatwe, 53 karty Pytania trudne, 45 kart Szansa, 45 kart Pech, 35 żetonów Leukocyt,

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju League of Legends Juwenalia Łódzkie 2017

Regulamin Turnieju League of Legends Juwenalia Łódzkie 2017 Regulamin Turnieju League of Legends Juwenalia Łódzkie 2017 Spis treści: I. Informacje ogólne II. III. IV. Zasady uczestnictwa Rejestracja na Turniej Turniej V. Rozgrywka oraz zdarzenia losowe VI. Postanowienia

Bardziej szczegółowo

2. Klasy rozgrywek klubowych

2. Klasy rozgrywek klubowych Klubowe Mistrzostwa Polski 1. Zasady ogólne 1. Prawo do udziału w rozgrywkach KMP mają reprezentacje klubów zrzeszonych w PFP. 2. Klub może zgłosić więcej niż jedną reprezentację do rozgrywek KMP. 3. Kluby

Bardziej szczegółowo

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012 Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012 Patroni Medialni SYSTEM ROZGRYWEK W turnieju udział weźmie 12 zespołów złożonych z zawodników urodzonych w roku 2003 i młodszych. Drużyny zostaną

Bardziej szczegółowo

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes biznes www.pigulkiwiedzy.tv 9. Przelew bankowy Zalety: 3. 4. Wpłaty przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy sklepu. Za przyjmowanie wpłat nie są pobierane opłaty od właściciela sklepu. Wpłata

Bardziej szczegółowo

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa CZY ZNASZ WSZYSTKIE KORZYŚCI Z BYCIA W FM? MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I MIEĆ DOSTĘP DO WYSOKIEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW! MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB

Bardziej szczegółowo

Rozrywka z komputerem - portal KURNIK.PL

Rozrywka z komputerem - portal KURNIK.PL Rozrywka z komputerem - portal KURNIK.PL Nota Materiał powstał w ramach realizacji projektu e-kompetencje bez barier dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.1 Działania szkoleniowe

Bardziej szczegółowo

Tytuł. Autor. Dział. Innowacyjne cele edukacyjne. Czas. Przebieg. Etap 1 - wprowadzenie. Etap 2 - algorytm 3. Sztuka szybkiego liczenia Cz.

Tytuł. Autor. Dział. Innowacyjne cele edukacyjne. Czas. Przebieg. Etap 1 - wprowadzenie. Etap 2 - algorytm 3. Sztuka szybkiego liczenia Cz. Tytuł Sztuka szybkiego liczenia Cz. II Autor Dariusz Kulma Dział Liczby wymierne Innowacyjne cele edukacyjne Zapoznanie uczniów z technikami szybkiego liczenia w pamięci niestosowanymi na lekcjach matematyki:

Bardziej szczegółowo

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach REGULAMIN MISTRZOSTW PIONEK W PIŁKĘ NOŻNĄ FIFA 2017

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach REGULAMIN MISTRZOSTW PIONEK W PIŁKĘ NOŻNĄ FIFA 2017 I. Formuła konkursu: REGULAMIN MISTRZOSTW PIONEK W PIŁKĘ NOŻNĄ FIFA 2017 1 Centrum Aktywności Lokalnej ogłasza konkurs (zwany dalej Mistrzostwami ) piłki nożnej w charakterze gry komputerowej. Efektem

Bardziej szczegółowo

Szczegółowe zasady Uczestnictwa w IV Olimpiadzie Asy Zdrowia

Szczegółowe zasady Uczestnictwa w IV Olimpiadzie Asy Zdrowia Załącznik nr 1 Szczegółowe zasady Uczestnictwa w IV Olimpiadzie Asy Zdrowia I. Postanowienia ogólne 1. Organizatorem zawodów sportowych dla szkół gimnazjalnych realizowanych w ramach IV Olimpiady Asy Zdrowia

Bardziej szczegółowo

League of Legends (TOP Lane)

League of Legends (TOP Lane) Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry League of Legends (TOP Lane) autor: Michał Hłasko (c) 2014 GRY-Online S.A. Producent Riot Games, Wydawca Riot Games Prawa do użytych w tej publikacji tytułów,

Bardziej szczegółowo

EKONOMIA SŁUCHANIE (A2)

EKONOMIA SŁUCHANIE (A2) EKONOMIA SŁUCHANIE (A2) Witam państwa! Dziś w naszej audycji porozmawiamy o tym jak inwestować, żeby nie stracić, jak oszczędzać i jak radzić sobie w trudnych czasach. Do studia zaprosiłam eksperta w dziedzinie

Bardziej szczegółowo

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Przemysław Mielcarski: Tanie zakupy na całym świecie 2 Przemysław Mielcarski TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Copyright by Przemysław Mielcarski & e-bookowo 2009 Grafika i projekt okładki:

Bardziej szczegółowo

JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI

JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI ŻEBY WYNIOSŁO Z NIEJ JAK NAJWIĘCEJ KORZYŚCI www.sportowywojownik.pl KORZYŚCI - DLA DZIECI: Korzyści, jakie książka Sportowy Wojownik zapewnia dzieciom, można zawrzeć

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. FIFA Football autor: Daniel Kami Bieńkowski

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. FIFA Football autor: Daniel Kami Bieńkowski Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry FIFA Football 2005 autor: Daniel Kami Bieńkowski Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN I MIĘDZYKLASOWEGO TURNIEJU W SCRABBLE 2016/2017

REGULAMIN I MIĘDZYKLASOWEGO TURNIEJU W SCRABBLE 2016/2017 REGULAMIN I MIĘDZYKLASOWEGO TURNIEJU W SCRABBLE 2016/2017 1. Organizatorem turnieju jest Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach. 2. Turniej jest adresowany do wszystkich uczniów (kl. I, II, III)

Bardziej szczegółowo

Turnieje Studni Studnia na sportowo

Turnieje Studni Studnia na sportowo Turnieje Studni 2017 - Studnia na sportowo Regulamin rozgrywek sportowych I. Cel: Popularyzacja gier sportowych. Propagowanie aktywnych form spędzania czasu. II. Organizator: Zespół "Studnia 2017" III.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2017/1018

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2017/1018 REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2017/1018 I. Organizatorzy: - ZSCKR im. Wincentego Witosa w Suwałkach, - Siatkówka dz. i chł. mgr Joanna Łanczkowska (nauczyciel w- f), - Koszykówka

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ

WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ ********************************************************************************************************************* OFERTA NOWY PLAY NA KARTĘ oferta podstawowa 1. Co otrzymam

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie.

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Przede wszystkim dziękuję Ci, że chciałeś zapoznać się z moją

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Norton 360 Najczęściej zadawane pytania

Norton 360 Najczęściej zadawane pytania Norton 360 Najczęściej zadawane pytania 1. Czym jest Norton 360? Norton 360 to oprogramowanie przygotowane przez firmę Symantec specjalnie dla klientów T-Mobile. Główne cechy oprogramowania : jest to kompletny

Bardziej szczegółowo

1. Grasz w miasteczku Memphis, podejmujesz decyzje. Obserwując sytuację na rynku zboŝa widzisz coś takiego:

1. Grasz w miasteczku Memphis, podejmujesz decyzje. Obserwując sytuację na rynku zboŝa widzisz coś takiego: 1. Grasz w miasteczku Memphis, podejmujesz decyzje. Obserwując sytuację na rynku zboŝa widzisz coś takiego: a) sprzedajesz na rynek lokalny b) eksportujesz c) nabywasz spichlerz 2. Zdecydowałeś się nabyć

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Przygotowanie i wdrożenie PRAKTYK STUDENCKICH w mieście Lekcja 6. ORGANIZACJA IMPREZY SPORTOWEJ. - co jest potrzebne, aby zorganizować i przeprowadzić imprezę sportową? - scenariusz imprezy sportowej,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA JUNIORÓW W SZACHACH 2015

REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA JUNIORÓW W SZACHACH 2015 REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA JUNIORÓW W SZACHACH 2015 Cele wyłonienie Mistrza Województwa Mazowieckiego Juniorów w Szachach oraz drużyn awansujących do II Ligi Juniorów 2015; popularyzacja

Bardziej szczegółowo

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP 2015. (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice 20.12.2015 r.

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP 2015. (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice 20.12.2015 r. IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP 2015 (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice 20.12.2015 r. 1. Organizator: - LKS Orzeł Piątkowisko - Starostwo Powiatowe

Bardziej szczegółowo

Full Spectrum Warrior

Full Spectrum Warrior Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Full Spectrum Warrior autor: Szymon Hed Liebert Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Pandemic Studios,

Bardziej szczegółowo

Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa. Zasady sprzedaży karnetów/biletów w systemie on-line sezon 2012/2013

Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa. Zasady sprzedaży karnetów/biletów w systemie on-line sezon 2012/2013 Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa Zasady sprzedaży karnetów/biletów w systemie on-line sezon 2012/2013 Legia Warszawa obok tradycyjnego zakupu karnetu/biletu w kasach Klubu umożliwia

Bardziej szczegółowo

Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/

Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/ Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/ W październiku wychowawczyni zarejestrowała naszą klasę IVa do udziału w internetowym konkursie Kraina Tauronka.

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Legends of Dawn. autor: Marcin Xanas Baran. (c) 2013 GRY-Online S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Legends of Dawn. autor: Marcin Xanas Baran. (c) 2013 GRY-Online S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Legends of Dawn autor: Marcin Xanas Baran (c) 2013 GRY-Online S.A. Producent Dreamatrix Game Studios, Wydawca UIG Entertainment Prawa do użytych w tej publikacji

Bardziej szczegółowo

www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA

www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA ł www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA 1. Czym jest portal.pl i czego mogę się tu nauczyć? Kosmikus.pl to miejsce, gdzie można się świetnie bawić, ucząc się przy okazji rzeczy, których

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

Football Manager 2014

Football Manager 2014 Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Football Manager 2014 autor: Norbert Norek Jędrychowski (c) 2013 GRY-Online S.A. Producent Sports Interactive, Wydawca SEGA, Wydawca PL ABC Data SA Prawa

Bardziej szczegółowo

Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej

Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej 2014-2015 REGULAMIN I. Cele i zadania rozgrywek. II. III. IV. 1. Wdrażanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. 2. Propagowanie piłki siatkowej wśród uczniów

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 Szczegółowe zasady Uczestnictwa w Dniu Sportu we Wrocławiu

Załącznik nr 1 Szczegółowe zasady Uczestnictwa w Dniu Sportu we Wrocławiu Załącznik nr 1 Szczegółowe zasady Uczestnictwa w Dniu Sportu we Wrocławiu I. Postanowienia ogólne 1. Organizatorem Dnia Sportu we Wrocławiu dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych

Bardziej szczegółowo

Regulamin Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? TAK!

Regulamin Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? TAK! Regulamin Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? TAK! 1 Organizatorzy Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo

Bardziej szczegółowo

1 Podstawowe informacje 2. 2 Tworzenie gry Rejestracja do gry Lista gier 7. 4 Gry Archiwalne 8. 5 Lista Graczy 9

1 Podstawowe informacje 2. 2 Tworzenie gry Rejestracja do gry Lista gier 7. 4 Gry Archiwalne 8. 5 Lista Graczy 9 I n s t r u k c j a k o r z y s t a n i a z P a n e l u N a u c z y c i e l a H o t e l S t a r s 1 S t y c z n i a 2 0 1 4 S p i s t r e ś c i 1 Podstawowe informacje 2 2 Tworzenie gry 4 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Opis eksperymentu. Iwona Menkiewicz Agata Łukasiewicz Beata Pluta Ewa Ropelewska

Opis eksperymentu. Iwona Menkiewicz Agata Łukasiewicz Beata Pluta Ewa Ropelewska Iwona Menkiewicz Agata Łukasiewicz Beata Pluta Ewa Ropelewska Eksperyment przygotowany na zajęcia z Mikroekonomii III u dr Tomasza Kopczewskiego. Koszty krańcowe i utopione Eksperyment aukcja Eksperyment

Bardziej szczegółowo

Rejestracja Konta w EGO PAY

Rejestracja Konta w EGO PAY Rejestracja Konta w EGO PAY KROK 1 Aby dokonać darmowej rejestracji w procesorze płatniczym EGO PAY, kliknij w link https://www.egopay.com/?16bc0, a następnie kliknij przycisk Create EGOPAY Account KROK

Bardziej szczegółowo

KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO

KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO Lekcja 3 Definicja prawdopodobieństwa Kołmogorowa. Prawdopodobieństwa warunkowe i niezależne. ZADANIE DOMOWE www.etrapez.pl Strona 1 Część 1: TEST Zaznacz poprawną odpowiedź (tylko

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator. Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl

Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator. Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl Instrukcja do platformy internetowej Art-Aktywator www.art-aktywator.pl Ta instrukcja przeprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze funkcjonalności platformy www.artaktywator.pl i pomoże rozwiać wszelkie

Bardziej szczegółowo

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Informacje ogólne 1. Organizatorem rozgrywek jest Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy LUKKS Kielce 2. Mecze odbywają się na sztucznym boisku przy

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN AMATORSKIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI FESTIWAL SPORTU TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA AMATORÓW. Kobiet i mężczyzn

REGULAMIN AMATORSKIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI FESTIWAL SPORTU TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA AMATORÓW. Kobiet i mężczyzn REGULAMIN AMATORSKIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI ORGANIZATORZY: FESTIWAL SPORTU TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA AMATORÓW Kobiet i mężczyzn Urząd Gminy Zduńska Wola. Gminna Rada Sportu TERMIN I MIEJSCE: 29 maja 2011,

Bardziej szczegółowo

Wirtualny Hogwart im. Syriusza Croucha

Wirtualny Hogwart im. Syriusza Croucha Wirtualny Hogwart im. Syriusza Croucha Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. EGZAMIN STANDARDOWYCH UMIEJĘTNOŚCI MAGICZNYCH ZAKLĘCIA I UROKI MARZEC 2012 Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Krótki opis projektu

Krótki opis projektu Krótki opis projektu Idea projektu Piłka Nożna Uliczna dla Rozwoju i Tolerancji to nowa propozycja gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oparta na zasadach gry w piłkę nożną. Wzbogacona została o dodatkowe

Bardziej szczegółowo

Koncepcja planszy Oddziału Bestera

Koncepcja planszy Oddziału Bestera Koncepcja planszy Oddziału Sposób wejścia Wejście wymaga biletu ' '. Nazwa przedmiotu pel o obronę: Oddział Opis Na tym apelu o obronę zaznaczono miejsce, w którym zbiera się. Tylko śmiałkowie, którzy

Bardziej szczegółowo

III y Ii w II Y III tf Ii f III y x 0:4 3:1 1:6 0:5 Ii w 4:0 x 2:0 4:0 3:1 II Y 1:3 0:2 x 2:4 0:3 III tf 6:1 0:4 4:2 X 5:3 Ii f 5:0 1:3 3:0 3:5 x

III y Ii w II Y III tf Ii f III y x 0:4 3:1 1:6 0:5 Ii w 4:0 x 2:0 4:0 3:1 II Y 1:3 0:2 x 2:4 0:3 III tf 6:1 0:4 4:2 X 5:3 Ii f 5:0 1:3 3:0 3:5 x Grupa I W y n i k i s p o t k a ń III y Ii w II Y III tf Ii f III y x 0:4 3:1 1:6 0:5 Ii w 4:0 x 2:0 4:0 3:1 II Y 1:3 0:2 x 2:4 0:3 III tf 6:1 0:4 4:2 X 5:3 Ii f 5:0 1:3 3:0 3:5 x 20.02.2017 SALA SPORTOWA

Bardziej szczegółowo

Potężny serwis! Najlepsze rakiety poznańskich klubów

Potężny serwis! Najlepsze rakiety poznańskich klubów Regulamin CT Sobota 5/6 kwietnia 2014 r. Pula nagród 30 000 PLN Potężny serwis! Najlepsze rakiety poznańskich klubów Kategorie wiekowe - łącznie 36 kategorii Kategoria: Tenis +10 DZ/CH 10-12 DZ/CH 13-15

Bardziej szczegółowo

PROGRAM PARTNERSKI. www.kupbilecik.pl

PROGRAM PARTNERSKI. www.kupbilecik.pl PROGRAM PARTNERSKI www.kupbilecik.pl 1 1. Wstęp Program partnerski skierowany jest do firm oraz właścicieli serwisów i stron internetowych, a także właścicieli biur turystycznych, którzy chcieliby wzbogacić

Bardziej szczegółowo

KLUB AKS MIKOŁÓW SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIEŻY AJAXOWE PORADY...

KLUB AKS MIKOŁÓW SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIEŻY AJAXOWE PORADY... KLUB AKS MIKOŁÓW SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIEŻY AJAXOWE PORADY... NA PODSTAWIE: AFC AJAX AMSTERDAM Przewodnik Trenera oraz materiały w ramach Szkółki Piłkarskiej NIVEA Ajaxowe porady strona 1 Gra 4 v 4 Ustawienie

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć. Moduł VI. Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby

Scenariusz zajęć. Moduł VI. Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Scenariusz zajęć Moduł VI Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Moduł VI Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Cele ogólne: przypomnienie i utrwalenie poznanych wcześniej poleceń i konstrukcji języka

Bardziej szczegółowo

Jesteś Lwem czy Gazelą?

Jesteś Lwem czy Gazelą? Jesteś Lwem czy Gazelą? Pomysł Pewnego dnia we Wrocławiu pojawiają się zagadkowe komunikaty Czy masz w sobie instynkt przetrwania? Jesteś Lwem czy Gazelą? O co chodzi? QR kod przenosi zaciekawionego przechodnia

Bardziej szczegółowo

Informacje. 1. Organizator: Poznański SZS. 2. Termin i miejsce zawodów: Dziewczęta:

Informacje. 1. Organizator: Poznański SZS. 2. Termin i miejsce zawodów: Dziewczęta: Informacje 1. Organizator: Poznański SZS 2. Termin i miejsce zawodów: Dziewczęta: - I etap: do 18.11.2016, - II etap: do 9.12.2016, - Finał: do 27.02.2017. Chłopcy: - I etap: do 18.11.2016, - II etap:

Bardziej szczegółowo

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? tel.

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa?     tel. Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? www.carforfriend.pl www.carforfriend.de Dlaczego używane samochody? Rynek używanych samochodów szybko wzrasta. Z jednej strony wręcz nieetycznie drogie

Bardziej szczegółowo

Szkolny Związek Sportowy

Szkolny Związek Sportowy Szkolny Związek Sportowy Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele Szkolny Związek Sportowy (SZS), jako wieloletni organizator współzawodnictwa dzieci i młodzieży szkolnej, oddaje do Państwa dyspozycji

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA min

INSTRUKCJA min INSTRUKCJA 2-4 7+ 45 min ELEMENTY GRY 60 puzzli kostka 4 pionki 4 karty graczy 48 żetonów - 2 - Witajcie śmiałkowie! Przebyliście szmat drogi, a wszystko po to, by zmierzyć się z labiryntem, pokonać smoki

Bardziej szczegółowo

Darmowy Rachunek Maklerski

Darmowy Rachunek Maklerski Jak samodzielnie założyć Darmowy Rachunek Maklerski Jak kupować certyfikaty na ZŁOTO I SREBRO - bez pośrednika - bez dodatkowych kosztów - jak zarabiać na zmianach kursu złota i srebra Darmowy Rachunek

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Szczypiorniak na Orlikach 2015 rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom 1 ORGANIZATOR 1. Organizatorami

Bardziej szczegółowo