W każdym przypadku służymy pomocą i radą, więc w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "W każdym przypadku służymy pomocą i radą, więc w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt."

Transkrypt

1 Szanowni Państwo! W związku z licznymi pytaniami na temat zamówień w postaci elektronicznej informujemy, że program SuperApteka 2000 po odpowiednim skonfigurowaniu umożliwia ich sporządzanie. Dla tych z Państwa, którzy dotąd nie korzystali z tego mechanizmu zamieszczamy opis podstawowych czynności potrzebnych do sporządzenia pliku zamówienia. Poniższy opis prosimy potraktować, jako jedną z wielu możliwości. Nie wyklucza ona korzystania z innych metod zamawiania towarów, z jakich dotychczas Państwo korzystali, jeśli tylko pozwolą one na zachowanie kopii złożonego zamówienia. Sensowne wydaje się przygotowywanie i przekazywanie elektronicznych zamówień już teraz, tj. przed wejściem w życie ustawy. Pozwoli to wypróbować ten mechanizm zanim nałożone na Państwa wymogi staną się obowiązkowe. W najbliższej przyszłości będziemy Państwa informować o metodach dodatkowego zabezpieczania przechowywanych plików (zwłaszcza kopii złożonych zamówień) oraz o innych udogodnieniach związanych z nowymi obowiązkami. Tymczasem tym z Państwa, którzy nie mają dość zaufania do kopii elektronicznych podpowiadamy, że każdy wprowadzony do komputera dokument można wydrukować i przechowywać go w tej formie. Nie zachęcamy do korzystania z tej metody, ale jeśli są Państwo przywiązani do tradycyjnej postaci dokumentów, to ona także spełnia ustawowe wymagania. Można przypuszczać, że 13.VII ukaże się przywołany przez art. 78a ust. 14 ustawy wykaz produktów zagrożonych brakiem dostępności. Apteka będzie zobowiązana niezwłocznie przekazywać do GIF informacje o każdej otrzymanej z hurtowni odmowie realizacji zamówienia na produkty z tego wykazu. Będziemy Państwa informować, w jaki sposób można będzie je do GIF przekazać - najprawdopodobniej drogą ową lub faksem, ale w tej chwili odpowiedzi z GIF w tej sprawie jeszcze nie znamy. W każdym przypadku służymy pomocą i radą, więc w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. -- Pozdrawiam Bartek Dajewski --- Tradiss Piotrowski-Iwaniuk Spółka Jawna Dział Systemów dla Farmacji i Służby Zdrowia Katowice, ul. Oswobodzenia 1 NIP: , Regon: telefon: , faks: internet:

2 Tworzenie zamówienia w postaci elektronicznej 1. Moduł zamówień jest dostępny z Menu/2/2/E, tj. "Ewidencja zamówień". Nowe zamówienie zostanie utworzone po naciśnięciu klawisza <F6>, gdzie należy podać typ zamówienia (zalecamy "D" - do konkretnego dostawcy), kod lub nazwę dostawcy i nazwę (nagłówek) zamówienia: Ewidencja zamówień Zamówienie testowe ( 25) Test ( 1) Test Test Tworzenie zamówienia (Z)biorcze/(D)oKonkretnegoDostawcy [D] -» Dostawca [ 24] Tytuł: [Zamówienie próbne ] ( 1) Cito! Uzupełnienie stanów Prognoza z :03: Prognoza z :37: Prognoza z :53: zam ( 1) zam ( /Z/Zamówienie testowe/q) Nagłówek zamówienia... Następnie wybieramy pozycje (towary) do zamówienia. Źródłem pozycji może być np. schowek (klawisz <Tab>), z którego po naciśnięciu <Ctrl>+<Enter> możemy jednocześnie przepisać wiele pozycji w oparciu o podane kryteria: [Nazwa] [ S C H O W E K ] [Ilość] G Diprosone maść 0.05% x 15g /op G Diuramid tabl. 0.25g x 20 /op G Dolovit vit.a+e,b tabl. x 40 /op B Dozownik do leków dzienny/op G Duphaston tabl. 0.01g x 20 /op G Ecomer kaps. x 60 /op G Multi Sano Przepisz schowek do zamówienia 1.000) G Naproxen t Przepisz (C)ały/(O)dDnia [C]» [ ] 1.000) B Plaster MI Pozycje (W)szystkie/(Z)Ilością/(B)ezIlości [W] B Plaster MI Usunąć przepisane pozycje? (T)ak/(N)ie [N] 4.000) G Żeń-seń ta Przepisać (B)raki/(Z)amówienia/(W)szystko [W] ) G Żeń-seń ta Produkty (R)efundowane/(P)ełnopłatne/(W)szystkie [W] 2.000) /15 0] [MD] Data Kod CZakNetPrzedR IlośćZakup IlośćMin BieżącyStan Przepisanie schowka... lub wybiórczo pojedyncze podświetlone w schowku pozycje (klawisz <Enter>). Można także uzupełniać zamówienie wybierając towar wprost ze spisu artykułów (klawisz <F6>) lub skorzystać z jednej z dostępnych metod automatycznego generowania pozycji zamówienia (klawisze <Ctrl>+<G>). Generowanie automatyczne współdziała między innymi z zarejestrowanymi danymi o ilości minimalnej, które z kolei można uzupełniać korzystając z rozbudowanego modułu prognozowania zakupów. Szczegółowe omówienie tej metody wymaga jednak osobnego opisu, który ze względu na mnogość parametrów indywidualnych dla każdego użytkownika wykracza poza założone ramy niniejszej informacji. 2. Przygotowane zamówienie - tj. z uzupełnionymi ilościami - możemy zapisać w formie pliku. W tym

3 celu opuszczamy wykaz zamawianych towarów (klawisz <Esc>) i na liście przygotowanych zamówień naciskamy <F5> i następnie <Enter>. I tu uwaga dotycząca konfiguracji: jeśli po podświetleniu nagłówka zamówienia na dole ekranu nie widzą Państwo opisu "F5-Wyślij" (widocznego poniżej): Ewidencja zamówień ( 24) Zamówienie próbne ( /24/Zamówienie próbne/q) F6-ZałóżNowe F8-PoprawaNagłówka F5-Wyślij Enter-Wybór F9-Usuń Zamówienia... lub po naciśnięciu <F5>, <Enter> zobaczą Państwo komunikat: Uwaga Nie określono parametrów połączenia modemowego dla tego dostawcy to znak, że należy uzupełnić konfigurację, co jest opisane poniżej w punkcie "Konfiguracja zamówień elektronicznych w programie aptecznym". 3. Utworzenie pliku zamówienia potwierdza widoczna na ekranie informacja: DaneZamówienia opis (z ) z dnia ( ) do dostawcy ( 1)(Dostawca testowy ) Status Utworzono zbiór: <OUT\ ZAM> Czekam na listę braków (Esc - przerwanie)... Esc-ZatrzymanieTransmisji Tak przygotowany plik należy przekazać do hurtowni oraz koniecznie zachować - najlepiej w osobnym, założonym specjalnie w tym celu folderze o nazwie np. "Archiwum zamówień". Przekazanie zamówienia do hurtowni Zależnie od sugerowanej przez hurtownię metody może się to odbywać różnymi sposobami. Najprostsze z nich, to kopiowanie pliku do zdalnego folderu hurtowni (o ile hurtownia przygotowała go dla Państwa; szczegóły poniżej, w części "Przygotowanie skrótu do folderu hurtowni") oraz wysłanie do hurtowni a z załącznikiem - plikiem zamówienia. Ta ostatnia metoda ma bardzo istotną zaletę - można z niej skorzystać w każdym przypadku, a więc także wówczas, gdy hurtownia nie zaproponuje Państwu innego wygodnego rozwiązania. Możliwe są także inne uzgodnione z hurtownią metody komunikacji. Warto mieć na uwadze, że każda z form jest formalnie równoznaczna ze złożeniem zamówienia. Wybór najwygodniejszej metody zależy od Państwa.

4 Przygotowanie skrótu do folderu hurtowni Tym z Państwa, którzy otrzymali od swoich dostawców informacje o przekazywaniu zamówień podobne do: proponujemy utworzenie wygodnego skrótu do podanego folderu zdalnego. W tym celu należy w systemie Windows skorzystać z mechanizmu tzw. "dodawania lokalizacji sieciowej". W Windows XP opcja ta jest dostępna w lokalizacji "Moje miejsca sieciowe", gdzie należy kliknąć ikonę "Dodaj miejsce sieciowe" (opis dla Windows XP: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/308416/pl), a w Windows 7 należy po otwarciu ikonki "Komputer" kliknąć gdzieś w pustym miejscu prawym klawiszem myszy i wybrać "Dodaj lokalizację sieciową": Następnie klikamy [Dalej], aż pojawi się pytanie o adres, gdzie należy wpisać podane przez hurtownię dane opisane jako "host", ale koniecznie poprzedzone napisem "ftp://", np.: ftp://apteka.nazwa.pl Na kolejnej planszy wyłączamy haczyk w opcji "Zaloguj anonimowo" i w okienku z nazwą użytkownika wpisujemy otrzymany od hurtowni "login". Pozostaje jeszcze nacisnąć [Dalej] i nadać skrótowi nazwę wygodną dla Państwa, np. podobną do: "Zamówienia do NazwaKonkretnejHurtowni". Przy otwarciu tego skrótu zostaniemy zapytani o hasło:

5 gdzie po jego wpisaniu można dla Państwa wygody zaznaczyć opcję "Zapisz hasło". Od tego momentu przygotowany przez hurtownię folder będzie można wygodnie otwierać klikając na utworzony właśnie skrót. W Windows XP będzie on widoczny w "Moje miejsca sieciowe", a w Windows 7 bezpośrednio w "Komputer". Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skrót ten skopiować także na pulpit, jeśli uznają to Państwo za wygodne. Do tak przygotowanego folderu można kopiować pliki zamówień i odbierać odpowiedzi, a także np. faktury i inne dokumenty, jeśli hurtownia będzie je tam dla Państwa umieszczać. Konfiguracja zamówień elektronicznych w programie aptecznym Jeśli na planszy z nagłówkami zamówień nie ma napisu "F5-Wyślij", to należy w folderze z programem aptecznym umieścić moduł "client.exe" dostępny pod adresem ftp://ftp.tradiss.pl/uzyt/client.zip. Niezależnie od powyższego należy wpisać pewne dane konfiguracyjne dla każdego dostawcy, któremu zamierzamy przekazywać zamówienia w opisanej powyżej formie. Menu/2/2/D/D, czyli "Konfiguracja połączenia z dostawcami", gdzie po wybraniu konkretnej hurtowni i naciśnięciu <Enter> wpisać: Zamówienia E. Ewidencja zamówień S. Schowek Z. Zestawienia i wydruki D. Słowniki i definicje Słowniki i definicje K. Konfiguracja i uprawn Z. Znaczniki D. Konfiguracja połączenia z dostawcami Konfiguracja połączenia z hurtownią Adres: (ABC ) Metoda: (clinika.pl) Twój kod: (12345 ) ( 26) Całkiem nowy Informacja wpisana w polu "Adres" w chwili obecnej nie jest istotna, ale nie może pozostać pusta. Ważne jest natomiast, by w kolejnym polu, tj. "Metoda", wpisać "clinika.pl". Ostatnie pole - twój kod - zalecamy wypełnić pięciocyfrowym lub krótszym numerem, innym dla każdej z hurtowni (może to być kod nadany Państwu przez hurtownię), ponieważ cyfry te będą jednocześnie początkiem nazwy generowanych plików zamówień.

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI Zaczynamy...3 Instalacja... 3 System Windows Vista...4 Konfiguracja...4 Konfiguracja programu... 4 Wygląd

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA CafeFirma - Magazyn 2 Multi PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA I CafeFirma - Magazyn 2 Multi Spis treści Rozdział 1. Wprowadzenie 4 Rozdział 2. Wymagania 5 Rozdział 3. Instalacja i logowanie do programu 5 Rozdział

Bardziej szczegółowo

NetSelling - Szybki start

NetSelling - Szybki start NetSelling - Szybki start podręcznik użytkownika Strategie Rozwoju Oprogramowanie: Piotr Kasza i Jakub Derda, Stworzenie marki: Piotr Mendakiewicz i Karolina Tomczak, Manager JV: Piotr Piłasiewicz NETSELLING

Bardziej szczegółowo

Faktura 2013 + MAGAZYN. Instrukcja obsługi

Faktura 2013 + MAGAZYN. Instrukcja obsługi Faktura 2013 + MAGAZYN Instrukcja obsługi Producent: Firma Informatyczna EnterSoft Jacek Jędrzejewski ul. Cmentarna 15 B 85-184 Bydgoszcz tel.: (52) 515-37-79 0696 481 842 www.entersoft.com.pl e-mail:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM Załącznik nr 1 do Regulaminu usług SBE w Banku Spółdzielczym w Bielsku Podlaskim. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM https://konto.bsbielsk.pl SPIS

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki. Wersja 7.9

Pierwsze kroki. Wersja 7.9 Pierwsze kroki Wersja 7.9 Spis treści 1 RAZ, DWA GOTOWE!... 3 2 KROK 1. KONFIGURACJA COMARCH ERP OPTIMA... 4 2.1 KONFIGURACJA WSPÓŁPRACY Z COMARCH ERP E-SKLEP... 4 2.1.1 ZAKŁADKA OGÓLNE... 5 2.1.2 ZAKŁADKA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Instrukcja dla klienta Data aktualizacji: 28-01-2013 1 Spis treści 1 Podstawowe zasady bezpiecznego

Bardziej szczegółowo

System Finansowo - Ekonomiczny

System Finansowo - Ekonomiczny System Finansowo - Ekonomiczny wersja dla budżetu od wersji 8.oo Rachunkowość z wyobraźnią! - 1 Wstęp Dokonaliście Państwo zakupu programu komputerowego, który ma być Waszym partnerem w prowadzeniu księgowości.

Bardziej szczegółowo

WF Mag dla Windows. Zaczynamy!

WF Mag dla Windows. Zaczynamy! WF Mag dla Windows Zaczynamy! WF Mag dla Windows Spis treści O CZYM JEST TA KSIĄŻKA... 5 I STALACJA PROGRAMU... 7 ODROBINA TEORII... 7 Organizacja danych w WF Magu dla Windows... 9 Dlaczego instalacja

Bardziej szczegółowo

Joanna Rau, Wiktor Zychla, Krzysztof Owczarek, Tomasz Zaleski, Krzysztof Biliński,

Joanna Rau, Wiktor Zychla, Krzysztof Owczarek, Tomasz Zaleski, Krzysztof Biliński, Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl Nad programem pracowali: Autor podręcznika: Redakcja: Projekt okładki: Joanna

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia e-deklaracje

Sage Symfonia e-deklaracje Sage Symfonia e-deklaracje Podręcznik użytkownika Wersja 2015.b Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

enova Księgowość podręcznik Użytkownika (9.2)

enova Księgowość podręcznik Użytkownika (9.2) Soneta sp. z o.o. ul. Wadowicka 8A 30-432 Kraków tel./fax (0-12) 261-36-41 http://www.enova.pl e-mail: info@enova.pl sprzedaz@enova.pl zespół wsparcia modułu Księgowość: tel. (0-12) 261-36-41 e-mail: ksiegowosc@enova.pl

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja administratora

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja administratora Program Płatnik A1 10.01.001 Dokumentacja administratora Tytuł dokumentu: Program Płatnik Dokumentacja administratora Wersja: 5.0 Data wydania: 2015-02-06 Dotyczy aplikacji: Płatnik A1 10.01.001 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Gastro Szef Instrukcja użytkownika

Gastro Szef Instrukcja użytkownika Gastro Szef Instrukcja użytkownika Wersja 2013.x.FR0X SOFTECH Sp. z o. o. 01-940 Warszawa, ul. Palisadowa 20/22 www.gastro.pl e-mail: info@gastro.pl Tel.: do Działu Handlowego: (22) 610 77 42 Tel.: do

Bardziej szczegółowo

enova Handel podręcznik Użytkownika (9.1)

enova Handel podręcznik Użytkownika (9.1) Soneta sp. z o.o. ul. Wadowicka 8A 30-432 Kraków tel./fax (0-12) 261-36-41 http://www.enova.pl e-mail: info@enova.pl sprzedaz@enova.pl zespół wsparcia modułu Handel: tel. (0-12) 261-36-44 e-mail: handel@enova.pl

Bardziej szczegółowo

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA ASSECO BUSINESS SOLUTIONS SA Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WF-Mag dla Windows WF-FaKir dla Windows WF-KaPeR dla Windows WF-GANG dla Windows WF-bEST dla Windows WF-Analizy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: Faktury Wersja 2015.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany System Zarządzania Firmą. humansoft HermesSQL OPIS SYSTEMU

Zintegrowany System Zarządzania Firmą. humansoft HermesSQL OPIS SYSTEMU Zintegrowany System Zarządzania Firmą humansoft HermesSQL OPIS SYSTEMU Radom,, grudzień 2008 Powielanie w jakiejkolwiek formie, całości lub fragmentów podręcznika, bez pisemnej zgody Humansoft Sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Finanse i Księgowość

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Sage Symfonia Finanse i Księgowość Podręcznik użytkownika Wersja 2015.c Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI)

System Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) System Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) Moduł Świadczeniodawcy Instrukcja dodawania nowego miejsca udzielania świadczeń dla umów zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze Poznań,

Bardziej szczegółowo

System Comarch OPT!MA v.2010

System Comarch OPT!MA v.2010 System Comarch OPT!MA v.2010 Moduł Faktury 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/ info.erp@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1 2 1.Wstęp...4 2.Instalacja...5 2.1 Instalacja z CD (wersja płatna)...5 2.1 Instalacja z pliku pobranego z internetu...5 2.3 Instalacja wersji jednostanowiskowej...5 2.4 Uaktualnienie...5

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 19 000 1 Spis treści: INFORMACJE PODSTAWOWE... 3 Bankowość Internetowa... 3 Bankowość Telefoniczna... 9 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

mfaktura pomoc do programu

mfaktura pomoc do programu mfaktura pomoc do programu Spis treści Dokumenty sprzedaży...3 Tworzenie Nowego dokumentu sprzedaży...3 Zakładka Właściwości...4 Zakładka Nabywca/Płatnik...9 Zakładka Odbiorca...13 Zakładka Towary/Usługi...16

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Faktura Small Business

Instrukcja programu Faktura Small Business Instrukcja programu Faktura Small Business 1 / 35 Table of contents Wstęp... 4 O programie... 5 Możliwości programu... 5 Przydatne funkcje programu... 5 Instalacja programu... 7 Instalacja standardowa...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9.

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9. INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię Wersja 9.0 www.biznesmen.com.pl pomoc@biznesmen.com.pl 1 Spis treści I.Wstęp...

Bardziej szczegółowo

Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera

Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera Instrukcja obsługi programu Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera Informacje ogólne. Opisywany program jest jednym z wielu dodatków dla programu Subiekt GT. Informacje na temat pozostałych

Bardziej szczegółowo