Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu)"

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu) Integra Software Koszalin

2 Logowanie do panelu administracyjnego Dostęp do panelu administracyjnego można uzyskać z poziomu stopki Integra WebShop. Po kliknięciu na ikonę użytkownik zostanie przeniesiony do strony logowania panelu administracyjnego. Standardowy login i hasło do panelu to admin / admin. 1. Ustawienia podstawowe 1. Dane firmy Dane sprzedawcy Konfiguracja podstawowych informacji z danymi sprzedawcy (adres, dane kontaktowe). Konfiguracja obejmuje również określenia danych dot. konta bankowego. Informacja ta będzie przesyłana automatycznie w wiadomościach wysyłanych do klientów po dokonaniu zakupu. Zakres licencji Informacje dotyczące zakresu licencji na oprogramowanie Integra WebShop (m.in. dopuszczalne ilości towarów oraz data ważności licencji). Liczniki Integra WebShop Informacje o ilości towarów, ilości przypisanych zdjęć i ilości towarów z przypisanymi danymi katalogowymi TecDoc (dotyczy klientów, którzy zakupili abonament na dane katalogowe TecDoc). Licencja na oprogramowanie Integra WebShop Treść umowy licencyjnej na użytkownie oprogramowania Integra WebShop. 2. Konfiguracja Ustawienia ogólne Konfiguracja dot. wyglądu list z ofertą towarową (ilość towarów na liście, rodzaj prezentacji listy produktów), domyślnego sortowania towarów na listach, formy prezentacji stanów towarowych (opisowe lub za pomocą symboli graficznych). Konfiguracja umożliwia również określenie formy prezentowania cen towarów w promocji i rodzajów cen na dokumentach sprzedaży. Ukryj dodawanie do zamówienia dla towarów niedostępnych uniemożliwia dodanie to zamówienia towaru, którego aktualnie nie ma na stanie. Blokuj dodawanie do zamówienia blokuje dodawanie towarów do zamówienia, przy czym umożliwia przeglądanie całej oferty towarowej. Ustawienia SMTP Konfiguracja serwera pocztowego, z którego będą wysyłane wiadomości do klientów Integra WebShop. Porównywarki Konfiguracja integracji w porównywarkami cenowymi. W polu adres url do pliku znajduje się adres, pod którym dostępny jest plik niezbędny do integracji z poszczególnymi porównywarkami.

3 3. Wyszukiwanie Ustawienia wyszukiwania Konfigurację ustawień wyszukiwania należy rozpocząć od wyboru wyszukiwania wg nazw i opisów (1). Należy określić, które parametry towaru mają być uwzględniane podczas wyszukiwania, domyślnie zaznaczone są wszystkie pola. Ustawienie zakresu wyszukiwania wg numerów (2) definiuje pola z numerami, po których program będzie przeszukiwał towary. W tym miejscu należy wybrać numery, które są dostępne na karcie towaru w programie Integra 7, wg których program ma wyszukiwać towary w niektórych przypadkach zbyt duża ilość wybranych pól z numerami może mieć wpływ na czas wyszukiwania towarów. Konfiguracja opcji dodatkowych wyszukiwania wg numerów (3) określa domyślny zakres wyszukiwania asortymentu przy wyszukiwaniu wg numeru części. Należy określić, które parametry wyszukiwania (zaznaczone ramką) mają być widoczne w oknie wyszukiwania oraz które z nich mają być domyślnie zaznaczone. Należy zwrócić uwagę na to, że im więcej obszarów zostanie domyślnie włączonych tym większą ilość wyników wyszukiwania otrzyma użytkownik Integra WebShop. Przy domyślnie zaznaczonym wyszukiwaniu wg szukania zbliżonego (po fragmencie numeru), zamienników i numerów OEM, ze względu na bardzo dużą ilość danych do przeszukania może wydłużyć się czas wyszukiwania części. Z tego względu zalecamy, aby domyślnie nie zaznaczać wszystkich dodatkowych obszarów wyszukiwania. Integra WebShop posiada dodatkowy mechanizm wyszukiwania szczegółowego, który automatycznie włączy dodatkowe pola do obszaru wyszukiwania w przypadku braku wyników w pierwszym wyszukiwaniu (podczas którego nie zostały uwzględnione wszystkie dodatkowe obszary wyszukiwania).

4 Konfiguracja zakresu wyszukiwania szczegółowego (4) umożliwia określenie dodatkowych obszarów wyszukiwania w przypadku braku wyników w wyszukiwaniu podstawowym, np. użytkownik wyszukuje filtr oleju Bosch o nr katalogowym , jednak w wyszukiwaniu podstawowym nie zostały wyszukane żadne części. W takim przypadku użytkownikowi zostanie wyświetlony komunikat z pytaniem, czy wyszukać towar po dodatkowych obszarach: W efekcie został wyszukany filtr firmy Meyle, który jest zamiennikiem filtra firmy Bosch (którego w danym momencie nie ma w ofercie sklepu): Konfiguracja dot. znaków ignorowanych podczas wyszukiwania wg numeru (5) pozwala określić znaki separacyjne, które będą pomijane w wynikach wyszukiwania. Przykład: w konfiguracji znaków ignorowanych zostały określone znaki -, (znak myślnika i przecinka). Użytkownik chce wyszukać towar o numerze jeżeli w polu wyszukiwania wpisze numer towaru jako lub 1457,429,610 to za każdym razem w wyniku wyszukiwania otrzyma towar o numerze Jeżeli natomiast użytkownik w polu wyszukiwania wpisałby numer to nie otrzyma żadnego wyniku, ponieważ kropka nie została określona jako znak ignorowany, więc program wyszukuje części o numerze

5 Pokaż/ ukryj edytuj główne zakładki Konfiguracja umożliwia zmianę kolejności, nazwy oraz widoczność elementów w górnym menu nawigacyjnym Integra WebShop : Aby zmienić kolejność pozycji w menu należy kliknąć myszką i przytrzymać symbol zielonej strzałki przy danej pozycji a następnie przesunąć wiersz w górę lub w dół: W oknie konfiguracji modułu można również określić, która zakładka ma być ustawiona jako domyślna (czyli strona, która wczyta się jako pierwsza po wpisaniu głównego adresu portalu do przeglądarki) oraz nazwę danej zakładki.

6 Pokaż na głównej liście towarów Okno konfiguracji pozwala określić zakres informacji o towarze, który jest prezentowany na liście towarów : Można określić widoczność danego pola na liście (kolumna Pokaż na liście) oraz jego nazwę prezentowaną na liście towarów. W prawej części okna (1) znajduje się obrazek poglądowy karty towaru z programu Integra 7, na którym znajdują się wypisane kolorem czerwonym numery pól (od 1 do 5), którym możemy przyporządkować odpowiednią nazwę na liście w Integra WebShop (2). Scenariusz obsługi Poniższe okno konfiguracji umożliwia określenie poszczególnych scenariuszy wyszukiwania (ścieżek wyszukiwania) w zależności od sposobu wyszukiwania: W zależności od wyboru sposobu wyszukiwania części przez użytkownika: wg marki pojazdu, grupy części lub producenta części można dla każdego scenariusza określić inne kroki pośrednie, przez które użytkownik będzie musiał przejść zanim otrzyma listę z wynikami.

7 4. Dostawcy i producenci Konfiguracja dostawców części W celu obsługi informacji o stanie towaru bezpośrednio z systemu dostawcy (online) należy włączyć tą funkcję (1), określić sposób prezentacji informacji o stanie towaru w Integra WebShop (2) oraz wprowadzić dane do logowania w systemie dostawcy części (3). Dla dostawcy, z systemu którego będą pobierane informacje o stanie online towaru należy określić kod towaru, czyli pole z numerem towaru w programie Integra 7 (4), które jest zgodne z numeracją w systemie danego dostawcy. Konfiguracja logotypów producentów części Przykład logotypów producentów części na głównej stronie Integra WebShop:

8 5. Logotypy grupy części Konfiguracja logotypów grup części dostępna jest w menu Ustawienia podstawowe -> Grupy części. W oknie konfiguracji można zaczytać z grafikę prezentującą daną grupę: Przykłady logotypów grup części:

9 6. Marki i modele pojazdów Konfiguracja prezentacji marek pojazdów za pomocą logotypów producentów pojazdów lub wyświetlania etykiet z nazwami. Menu umożliwia wykorzystanie wbudowanych logotypów producentów lub wybór własnych grafik. Konfiguracja domyślnie wyświetlanych modeli pojazdów umozliwia określenie zakresu modeli każdego producenta, które będą widoczne na podstawowej liście modeli. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia ilości prezentowanych modeli, które np. nie mają więce niż 20 lat lub są dostępne tylko na specyficznych rynkach (np. modele dotępne wyłacznie w Brazylii).

10 2. Konta (dot. rejestracji użytkowników) W menu Konta są dostępne funkcje umożliwiające edycję danych zarejestrowanych użytkowników. Istnieje również możliwość określenia rabatów dla indywidualnych użytkowników z podziałem na poszczególne grupy asortymentowe towarów dotyczy głównych grup asortymentowych. 3. Płatności i dostawy Konfiguracja typów płatności (m.in. pobranie, przelew, gotówka):

11 Konfiguracja dostaw (m.in. Kurier, odbiór osobisty): 4. Strony informacyjne 1. Lista stron informacyjnych Lista stron informacyjnych prezentuje dostępne strony informacyjne (1). Poszczególne kolumny na liście informują m.in. o aktywności strony, jej położeniu, wybranym obszarze wyszukiwania oraz pozwalają edytować lub usunąć (2) daną stronę (należy zwrócić uwagę na to, że nie można usunąć stron systemowych, które są niezbędne do prawidłowego działania Integra WebShop). Aby dodać nową stronę informacyjną należy kliknąć przycisk Dodaj stronę (3).

12 Zarówno dodanie nowej strony oraz edycja istniejącej spowoduje wyświetlenie okna edycji strony informacyjnej: W pierwszym kroku określamy aktywność strony oraz jej dostępność na głównej zakładce (1). Następnie należy określić nazwę systemową strony (z reguły należy podać taką samą nazwę jak dla tytułu strony), przyjazny adres URL oraz tytuł strony (2). Przyjazny adres powinien precyzyjnie określać artykuł oraz zawierać słowa kluczowe, które jak najlepiej określą zawartość treści strony informacyjnej. W kolejnym kroku edytujemy pola związane z meta tagami strony (3) - to bardzo ważna kwestia, ponieważ treści zawarte w tych polach są bardzo istotne dla wyszukiwarek internetowych, co ma duży wpływ na pozycjonowanie portalu Integra WebShop. W związku z tym należy jak najdokładniej określić tytuł strony (Meta Title), opis strony widoczny w wynikach wyszukiwania (Meta Description) oraz słowa kluczowe (Meta Keywords). Treści tych pól powinny pokrywać się z zawartością głównej treści strony informacyjnej. W dolnej części strony znajduje się okno edytora strony (4), w którym należy wprowadzić główną treść strony informacyjnej. Edytor można przełączyć w tryb wprowadzania bezpośredniego kodu HTML, który umożliwia wprowadzenie dowolnych modyfikacji związanych m.in. z wyglądem i układem treści.

13 2. Towar Promocje, Wyprzedaż i Nowości Podobnie jak strony informacyjne możemy edytować treści dostępne na listach towarów, które w programie Integra 7 mają ustawiony parametr Promocja, Wyprzedaż lub Nowość. W nagłówku listy oraz w jej stopce można zamieścić dodatkowe informacje, np. opis oferty, zasady promocji, czas trwania promocji itp. : Konfiguracja umożliwia również ustawienie widoku listy z towarami (1), gdzie można zdefiniować ilość kolumn i wierszy, w których będą wyświetlane towary. 3. Strony informacyjne Strony informacyjne stanowią ważny element portalu, który ma wpływ na pozycję portalu w wyszukiwarkach internetowych. Treści zawarte na stronach można podzielić tematycznie na: strony pośrednie z wyborem asortymentu strony informacyjne z nowościami i poradami dla kierowców

14 Przykładowe strony pośrednie z wyborem asortymentu / pojazdu:

15

16

17 Przykładowe strony informacyjne z nowościami i poradami dla kierowców:

18

19

20

21 5. Edycja szablonu graficznego Integra WebShop - przygotowanie indywidualnego wyglądu portalu poprzez edycję szablonu CSS i plików graficznych Zasoby plików graficznych i szablon CSS można edytować z poziomu konta na serwerze FTP. Plik CSS można również edytować poprzez panel administracyjny portalu Integra WebShop. Modyfikacja szablonu CSS oraz plików graficznych umożliwia m.in. : - edycję głównego górnego baneru portalu - edycję bocznych i środkowych banerów pod kątem wyglądu tła, obramowania i nagłówków - edycję kroju, wielkości i koloru czcionek w portalu - edycję odstępów między poszczególnymi wierszami - ustalenie wysokości marginesów dla stopki i nagłówka strony - ustalenie szerokości marginesów bocznych - zmianę obramowania obiektów i tła portalu - ustalenie pozycji elementów grafiki względem innych obiektów strony Szablon strony Integra WebShop

22 1. Grafika i wygląd Edycja poszczególnych elementów graficznych szablonu strony w Integra WebShop znajduje się w sekcji Grafika i wygląd:

23 1. Baner Główny G1 Konfiguracja indywidualnego baneru głównego, który znajduje się w górnej części Integra WebShop. Aby dodać własny baner należy kliknąć przycisk Przeglądaj i wskazać odpowiedni plik na komputerze, następnie klikamy Pobierz. Po zapisaniu baner jest widoczny w podglądzie panelu administracyjnego oraz na portalu Integra WebShop. Parametry banera głównego: Zalecany rozmiar 1220 x 150px. Wysokość baneru może być większa, np x 250px, 1220 x 350px. Format baneru : jpg, png, gif. 2. Podpis obrazków Z poziomu tego menu konfigurujemy treść napisu, który pojawia się na zdjęciach towarów w Integra WebShop. Dodatkowo można określić kolor czcionki, jej rodzaj, wielkość oraz lokalizację napisu. 3. Wybór szablonu stron oraz ustawienia stopki D1 Możliwość wyboru szablonu graficznego portalu (Wybierz skórkę) oraz konfiguracja stopki. Dostępna jest stopka systemowa w tym przypadku wyświetlana jest standardowa stopka z linkami do stron informacyjnych (m.in. O nas, Kontakt, Regulamin, Panel, Zgłoś uwagi), której zawartości nie można edytować. Wybierając stopkę użytkownika istnieje możliwość uzyskania dowolnego wyglądu stopki, konfiguracja wyglądu stopki użytkownika znajduje się w sekcji Strony informacyjne -> Lista stron -> Stopka. Przykłady wyglądu modułu stopki: Stopka standardowa: Przykład stopki użytkownika:

24 4. Wyszukiwanie Konfiguracja interfejsu do wyszukiwania towarów Parametr włączający poziomy komponent wyszukiwania, który jest dostępny na każdej ze stron Integra WebShop. Moduł wyszukiwania układ poziomy, lokalizacja w środkowym obszarze portalu: Moduł wyszukiwania widok standardowy, lokalizacja w bocznej kolumnie portalu: 5. Układ modułów i banerów (P1, P2, P3, L1, L2) w prawej i lewej kolumnie Integra WebShop Z poziomu tego menu istnieje możliwość zmiany układu, kolejności i widoczności poszczególnych modułów Integra WebShop. Aby zmienić układ lub przesunąć pojedynczy moduł w inne miejsce należy złapać myszką dany element i przesunąć go do odpowiedniej kolumny lub zmienić jego kolejność w danej kolumnie, przesuwając element w górę lub w dół. Po zwolnieniu przycisku myszy element zmieni swoje położenie. Po kliknięciu przycisku Zapisz w prawym dolnym rogu zmiany od razu będą widoczne na stronach Integra WebShop. Z poziomu tej sekcji dostępna jest również konfiguracja banerów reklamowych. Dostępne są 3 moduły, które umożliwiają wczytanie pliku graficznego i konfigurację łącza do strony, na którą zostanie przeniesiony użytkownik po kliknięciu na baner. W celu wczytania grafiki do modułu należy kliknąć na nazwę modułu, np. Baner 1, po czym pojawi się nowe okno, w którym należy wskazać odpowiedni plik z grafiką.

25 Parametry banerów bocznych: Zalecany rozmiar 202 x 210px. Wysokość baneru może być większa, np. 202 x 250px, 202 x 550px. Format baneru : jpg, png, gif. Aby określić łącze banneru do strony należy uzupełnić pole Link, w którym należy podać adres strony docelowej w formacie Przykłady banerów bocznych: 6. Zmiana CSS (edycja m.in. wyglądu elementów G2, G3, G4, G5, G6) Z tego poziomu możliwa jest bezpośrednia modyfikacja głównego pliku CSS portalu Integra WebShop. Edycja powinna być wykonywana tylko przez doświadczoną osobę. Modyfikacja szablonu CSS umożliwia m.in. : - edycję rodzaju, wielkości i koloru czcionek - zmianę układu poszczególnych elementów grafiki - edycję marginesów - odstępy między wierszami - ustalenie rozmieszczenia danych elementów grafiki względem innych

26 7. Konfiguracja banerów środkowych S1, S2 i S3 Edycja widoczności poszczególnych banerów środkowych, ich nazw oraz kolejności dostępna jest w sekcji Ustawienia podstawowe -> Wyszukiwanie -> Pokaż/ukryj lub zmień kolejność obszarów wyszukiwania. Konfiguracja właściwości każdego modułu banera (umożliwiająca m.in. załadowanie grafiki, określenia tekstu na banerze oraz czasu wyświetlania każdego slajdu) dostępna jest w sekcji Ustawienia podstawowe -> Reklama Promocje / Wyprzedaż / Nowości / Przecena Parametry banerów środkowych: Zalecany rozmiar 790 x 350px. Wysokość baneru może być dowolna, np. 790 x 150px, 790 x 550px. Format baneru : jpg, png, gif. Aby określić łącze banneru do strony należy uzupełnić pole Link, w którym należy podać adres strony docelowej w formacie

27 Przykłady portali Integra WebShop:

28

29

30

31

32

33

34

35 6. Ustawienia SEO Konfiguracja parametrów dot. SEO

36 Integracja z Google Analytics Po dokonaniu rejestracji usługi i założeniu nowej witryny w panelu administracyjnym Google Analytics zostanie wygenerowany kod śledzenia, który należy wkleić w oknie konfiguracji Integra WebShop: Integracja z portalem Okazje.info oraz Opineo.pl Po dokonaniu rejestracji usługi w portalach Okazje.info oraz Opineo.pl w panelu administracyjnym Integra WebShop należy wkleić klucze, które zostaną wygenerowane w procesie rejestracji. Po wklejeniu klucza należy włączyć obsługę danego modułu. W przypadku integracji z portalem Opineo.pl można dodatkowo wkleić kod widgetu z certyfikatem sklepu (kod widgetu znajduje się w panelu administracyjnym Opineo.pl). 7. Aktualizacje Historia Historia aktualizacji oferty Integra WebShop. Na liście znajdują się szczegółowe informacje o typie, datach oraz statusie poszczególnych aktualizacji oferty towarowej. Historia baza dodatkowa Historia aktualizacji bazy dodatkowej z ofertą wybranego przez klienta dystrybutora.

,Aplikacja Okazje SMS

,Aplikacja Okazje SMS , jest rozwiązaniem, które umożliwia bez umiejętności programistycznych uruchomić własną aplikację na fanpage-u firmy lub marki. Pozwala ona na dodanie numeru telefonu do swojej bazy w SerwerSMS.pl, umożliwiając

Bardziej szczegółowo

WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI

WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI Zapraszamy do zapoznania się z Instrukcją obsługi panelu CMS Wordpress, która w krótkim czasie i bez większego kłopotu pozwoli na edycję treści i zawartości strony, w tym:

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Spis treści 1 INFORMACJE WSTĘPNE... 3 2 INTEGRACJA COMARCH ERP E-SKLEP Z WSZYSTKO.PL... 4 2.1 KONFIGURACJA... 4 2.2 MAPOWANIE DOSTAW I PŁATNOŚCI...

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego Spis treści 1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego...1 2. Tworzenie i zarządzenie kategoriami...4 2.1 Nawigowanie po drzewie kategorii...5 2.2 Tworzenie kategorii...6 2.3 Usuwanie kategorii...9 3.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja redaktora strony

Instrukcja redaktora strony Warszawa 14.02.2011 Instrukcja redaktora strony http://przedszkole198.edu.pl wersja: 1.1 1. Zasady ogólne 1.1. Elementy formularza do wprowadzania treści Wyróżniamy następujące elementy do wprowadzania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Panel Klienta na stronie www.karpacz.pl

Instrukcja obsługi. Panel Klienta na stronie www.karpacz.pl Instrukcja obsługi Panel Klienta na stronie www.karpacz.pl Logowanie Logowanie do panelu Klienta odbywa się na dotychczasowych zasadach tj. login i hasło pozostają bez zmian. Również adres strony na której

Bardziej szczegółowo

Korporacja Kurierska

Korporacja Kurierska Korporacja Kurierska (Moduł PrestaShop) v1.0.0 Strona 1 z 17 Spis treści Zgodny z PrestaShop... 3 Instalacja modułu - podstawowa konfiguracja.... 3 Konfiguracja cennika - metody dostawy.... 7 Tworzenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje

Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje Instrukcja 3wcms najważniejsze funkcje Spis: Dodawanie nowego dokumentu Edycja dokumentu Dodawanie dokumentu do menu Dodawanie grafiki do dokumentu Dodawanie grafiki głównej Lista dokumentów Operacje na

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

Wnioski i dyspozycje elektroniczne. Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss

Wnioski i dyspozycje elektroniczne. Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm Wnioski

Bardziej szczegółowo

Sky-Shop.pl. Poradnik. Pierwsze kroki przy konfiguracji sklepu

Sky-Shop.pl. Poradnik. Pierwsze kroki przy konfiguracji sklepu Sky-Shop.pl Poradnik Pierwsze kroki przy konfiguracji sklepu Spis treści Wstęp... 3 Jak uruchomić podstawowego Asystenta konfiguracji sklepu?... 4 Jak wprowadzić podstawowe dane sklepu?... 5 Jak wybrać

Bardziej szczegółowo

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Program PowerPoint dostarczany jest w pakiecie Office i daje nam możliwość stworzenia prezentacji oraz uatrakcyjnienia materiału, który chcemy przedstawić. Prezentacje

Bardziej szczegółowo

I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu...

I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu... Kreator szablonów I. Spis treści I. Spis treści... 2 II. Kreator szablonów... 3 1. Tworzenie szablonu... 3 2. Menu... 4 a. Opis ikon... 5 3. Dodanie nowego elementu... 7 a. Grafika... 7 b. Tekst... 7 c.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Warto zapamiętać...2. Podstawy...3

Spis treści. Warto zapamiętać...2. Podstawy...3 Spis treści Warto zapamiętać...2 Podstawy...3 Moduły:...12 Aktualności...12 Fotogaleria i galeria wideo...13 Download...15 Przekierowanie...16 Formularz...17 Katalog produktów...18 Komponenty...18 Pokaz

Bardziej szczegółowo

1. Przypisy, indeks i spisy.

1. Przypisy, indeks i spisy. 1. Przypisy, indeks i spisy. (Wstaw Odwołanie Przypis dolny - ) (Wstaw Odwołanie Indeks i spisy - ) Przypisy dolne i końcowe w drukowanych dokumentach umożliwiają umieszczanie w dokumencie objaśnień, komentarzy

Bardziej szczegółowo

cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse.

cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse. cms S INSTRUKCJA OBSŁUGI System cms S, którego dotyczy ta instrukcja, można zobaczyć, wypróbować i kupić na stronie: http://greenmouse.pl/cms Spis treści 1. Logowanie 2. Podstawowe ustawienia 3. Edycja

Bardziej szczegółowo

Diagnoza Szkolna Pearsona. Instrukcja obsługi

Diagnoza Szkolna Pearsona. Instrukcja obsługi Diagnoza Szkolna Pearsona Instrukcja obsługi 1. Logowanie Aby skorzystać z systemu Diagnoza Szkolna Pearsona należy najpierw wejść na stronę diagnoza.pearson.pl i wybrać przycisk Logowanie. Następnie należy

Bardziej szczegółowo

O b s ł u g a p r o g r a m u d o t w o r z e n i a d o k u m e n t ó w z a m ó w i e ń z a k u p u z z a m ó w i e ń k l i e n t ó w

O b s ł u g a p r o g r a m u d o t w o r z e n i a d o k u m e n t ó w z a m ó w i e ń z a k u p u z z a m ó w i e ń k l i e n t ó w O b s ł u g a p r o g r a m u d o t w o r z e n i a d o k u m e n t ó w z a m ó w i e ń z a k u p u z z a m ó w i e ń k l i e n t ó w 1. Informacje ogólne. Program służy do tworzenia, generowania, edycji,

Bardziej szczegółowo

Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress.

Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress. Podstawowa instrukcja obsługi STRON stron internetowych serwisu www.smpn.pl zrealizowanych w systemie zarządzania treścią Wordpress. Założenia użytkownik posiada założone konto w systemie z prawami Redaktora.

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja szablonu i wystawienie pierwszej aukcji allegro

Konfiguracja szablonu i wystawienie pierwszej aukcji allegro Konfiguracja szablonu i wystawienie pierwszej aukcji allegro Metod na wystawienie aukcji na allegro jest co najmniej 2. W pierwszej przechodzimy do zakładki MOJA SPRZEDAŻ, w USTAWIENIACH SPRZEDAŻY odnajdujemy

Bardziej szczegółowo

Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419

Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419 Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419 LP Vario* Wersja Zmiany 1. BPM 3.003.60177.00403 Ulepszenie działania pola przeznaczonego do

Bardziej szczegółowo

DODAJEMY TREŚĆ DO STRONY

DODAJEMY TREŚĆ DO STRONY DODAJEMY TREŚĆ DO STRONY SPIS TREŚCI Pasek narzędzi i wyszukiwarka aplikacji... 2 Dodawanie portletów... 3 Widok zawartości stron... 4 Zawartość portletu... 5 Ikonki wybierz oraz dodaj zawartość stron...

Bardziej szczegółowo

Centrum Informatyki "ZETO" S.A. w Białymstoku. Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie ProcEnt Licencje

Centrum Informatyki ZETO S.A. w Białymstoku. Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie ProcEnt Licencje Centrum Informatyki "ZETO" S.A. w Białymstoku Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie Białystok, 29 czerwca 2012 Tytuł dokumentu: Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do

Bardziej szczegółowo

Obsługa Panelu Menadżera

Obsługa Panelu Menadżera Obsługa Panelu Menadżera Wersja 3.59.305 4.04.2013 r. Panel Menadżera pozwala na dostęp do wybranych informacji systemu Streamsoft Prestiż, poprzez przeglądarkę internetową. Ponadto panel ten można obsługiwać

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu. Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24

Dokumentacja Użytkownika Systemu. Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24 Dokumentacja Użytkownika Systemu Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24 Wersja 2016 Spis treści 1 INTEGRACJA... 3 2 REJESTRACJA... 4 2.1 OKAZJE.INFO... 4 2.2 SKĄPIEC... 4 2.3 SKLEPY24.PL... 4 3 KONFIGURACJA...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie Landing Page

Przewodnik... Tworzenie Landing Page Przewodnik... Tworzenie Landing Page Spis treści Kreator strony landing page Stwórz stronę Zarządzaj stronami 2 Kreator strony landing page Kreator pozwala stworzyć własną stronę internetową z unikalnym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Logowanie 2. Strona startowa 3. Moje dane 4. Towary 5. Zamówienia 6. Promocje 1. Logowanie Logowanie do Internetowego Systemu Sprzedaży odbywa się na stronie www.partner-parts.pl/izam

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Dokumentacja serwisu internetowego Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Wykonanie: Radom Maj 2008 1 Serwis WWW szkoły w Internecie to obecnie najszybszy i najtańszy sposób dotarcia do największego kręgu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Zaplecza epk dla Pracowników Instytucji w zakresie zarządzania danymi szczegółowymi dotyczącymi sposobu realizacji procedury

Instrukcja obsługi Zaplecza epk dla Pracowników Instytucji w zakresie zarządzania danymi szczegółowymi dotyczącymi sposobu realizacji procedury Instrukcja obsługi Zaplecza epk dla Pracowników Instytucji w zakresie zarządzania danymi szczegółowymi dotyczącymi sposobu realizacji procedury 1 Spis treści: 1 WSTĘP... 3 2 DOSTĘP DO SYSTEMU... 3 3 INSTYTUCJA

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu Demos24Plus wersja 2012

Instrukcja obsługi portalu Demos24Plus wersja 2012 Instrukcja obsługi portalu Demos24Plus wersja 2012 Logowanie do Demos24Plus Wpisz login Wpisz hasło Wybierz język Wygląd Pokaż wszystko Zamknij okno Widok standardowy Zwiń Informacja o niezapłaconych fakturach,

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

Nowy szablon stron pracowników ZUT

Nowy szablon stron pracowników ZUT Nowy szablon stron pracowników ZUT Uczelniane Centrum Informatyki ZUT przygotowało nowy szablon stron pracowników, zunifikowany z obecnymi stronami ZUT. Serdecznie zachęcamy Państwa do migracji na nowy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ Spis treści: 1 Logowanie do panelu administracyjnego 2 Dodawanie obiektów na stronie 2.1 Wybór podstrony 2.2 Wybór obiektu 2.2.1 Dodawanie obiektów tekstowych

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu

Dokumentacja Użytkownika Systemu Dokumentacja Użytkownika Systemu Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24 Wersja 7.9 Spis treści 1 INTEGRACJA... 3 2 REJESTRACJA... 4 2.1 OKAZJE.INFO... 4 2.2 SKĄPIEC... 4 2.3 SKLEPY24.PL... 4 3 KONFIGURACJA...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 str. 1 Pierwsze uruchomienie aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy skonfigurować połączenie z serwerem synchronizacji. Należy podać numer

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Wersja 1.0 Warszawa, Listopad 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP

Bardziej szczegółowo

Personalizowanie wirtualnych pokojów

Personalizowanie wirtualnych pokojów Personalizowanie wirtualnych pokojów www.clickmeeting.pl Dowiedz się, jak spersonalizować swój wirtualny pokój, stosując kolorystykę Twojej marki oraz dodając logo organizacji. Pokażemy Ci krok po kroku,

Bardziej szczegółowo

Do wersji 7.91.0 Warszawa, 09-12-2013

Do wersji 7.91.0 Warszawa, 09-12-2013 Biuro Online Konektor instrukcja użytkownika Do wersji 7.91.0 Warszawa, 09-12-2013 Spis treści 1. Instalacja oprogramowania... 3 2. Pierwsze uruchomienie... 5 2.1. Tworzenie usługi... 5 2.2. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 Administracja instrukcja Panel administracyjny jest dostępny z menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy bez uprawnień administracyjnych mają tylko możliwość

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC INSTRUKCJA dla opiekunów SKC 1 Spis treści Wstęp...3 Logowanie się do systemu...4 Poczta...5 Strona...6 Aktualności...7 Dodawanie zdjęć do aktualności...7 Galerie...8 Dodawanie zdjęć do galerii...9 Pliki...10

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER Okno startowe programu W jednym zamówieniu można wysłać do 1000 zdjęć Wybierz odpowiednią opcję : Przelew ( tylko poczta) Wybieramy w momencie kiedy zdjęcia mają być

Bardziej szczegółowo

AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE ibok

AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE ibok AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE ibok Aby rozpocząć korzystanie z Internetowego Biura Obsługi Klienta (ibok), należy wpisać w oknie przeglądarki adres, pod którym jest ono dostępne. Po załadowaniu strony

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl 2 Do obsługi Twojego szablonu nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie - jedyne czego potrzebujesz to aktywne konto w serwisie allegro.pl. Dokładne

Bardziej szczegółowo

Tworzenie wiadomości Newsletter

Tworzenie wiadomości Newsletter Tworzenie wiadomości Newsletter W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć atrakcyjne wiadomości Newlsetter, wybierać grupy docelowe do wysyłki oraz publikować wiadomości na profilach w portalach społecznościowych.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Tworzenie stron w systemie skycms 1. Logujemy się 2. Tworzenie nowej strony: Wchodzimy do zakładki Strony Dodaj nową stronę. Pokażą się zakładki Strona, Powiązania strony,

Bardziej szczegółowo

Doładowania telefonów

Doładowania telefonów Doładowania telefonów 1. Nowe doładowanie W celu zdefiniowania nowego przelewu na doładowanie telefonu pre-paid należy: Z menu systemu wybrać opcję Doładowania telefonów -> Nowe doładowanie Lub W oknie

Bardziej szczegółowo

Mercedes-Benz WebParts

Mercedes-Benz WebParts Mercedes-Benz WebParts Informator dla Klientów Mercedes-Benz WebParts, został gruntownie przebudowany, ten materiał zawiera krótki przegląd podstawowych funkcjonalności dla wersji 4.0 Ekran startowy Po

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu

Dokumentacja Użytkownika Systemu Dokumentacja Użytkownika Systemu Porównywarki cen Liquid Wersja 2016.2 Spis treści 1 WSTĘP... 3 2 OPIS OBSZARU... 4 2.1 TOWARY... 5 2.2 RELACJE... 5 2.3 EDYTUJ... 6 2.3.1 KONFIGURACJA... 6 2.3.2 KATEGORIE...

Bardziej szczegółowo

Pokaz slajdów na stronie internetowej

Pokaz slajdów na stronie internetowej Pokaz slajdów na stronie internetowej... 1 Podpisy pod zdjęciami... 3 Publikacja pokazu slajdów w Internecie... 4 Generator strony Uczelni... 4 Funkcje dla zaawansowanych użytkowników... 5 Zmiana kolorów

Bardziej szczegółowo

TRAVEL OFFICE MANAGEMENT SP. Z O.O. System TOM 24. Oferta na LCD. Opis modułu Oferty na LCD w nowej wersji systemu TOM 24 Data aktualizacji 2015-02-16

TRAVEL OFFICE MANAGEMENT SP. Z O.O. System TOM 24. Oferta na LCD. Opis modułu Oferty na LCD w nowej wersji systemu TOM 24 Data aktualizacji 2015-02-16 TRAVEL OFFICE MANAGEMENT SP. Z O.O. System TOM 24 Oferta na LCD Opis modułu Oferty na LCD w nowej wersji systemu TOM 24 Data aktualizacji 2015-02-16 I. Spis treści 1) Opis funkcjonalności... 3 2) Techniczne

Bardziej szczegółowo

Rejestrowanie pracownika w bazie danych przez administratora. 1. Zaloguj się do systemu UONET+ jako administrator i uruchom moduł Administrowanie.

Rejestrowanie pracownika w bazie danych przez administratora. 1. Zaloguj się do systemu UONET+ jako administrator i uruchom moduł Administrowanie. UONET+ Jak zdefiniować konto użytkownika systemu? Użytkownikami systemu UONET+ są pracownicy szkoły oraz uczniowie i ich opiekunowie. Aby mogli oni logować się do witryny systemu, muszą być zarejestrowani

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja Instrukcja użytkownika Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu e-rejestracja Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 1.1. Do czego służy moduł e-rejestracji?... 3 1.2. Schemat działania systemu e-rejestracja...

Bardziej szczegółowo

Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1

Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1 Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/ info.erp@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Projektowanie nadruków życzeń wewnątrz kartek UNICEF poprzez stronę internetową

Projektowanie nadruków życzeń wewnątrz kartek UNICEF poprzez stronę internetową Projektowanie nadruków życzeń wewnątrz kartek UNICEF poprzez stronę internetową Podstawowe informacje Przyjmujemy zamówienia na nadruk wewnątrz kartek UNICEF w druku: cyfrowym (niezależnie od nakładu)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy LDO

Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy LDO 1 Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy LDO 2 Spis treści Charakterystyka modułu...3 Zakres funkcjonalny...3 Schemat funkcji dostępnych w Portalu Dostawcy

Bardziej szczegółowo

Viatoll Calc v1.3. Viatoll Calc. Instrukcja użytkownika. Strona 1

Viatoll Calc v1.3. Viatoll Calc. Instrukcja użytkownika. Strona 1 Viatoll Calc Instrukcja użytkownika Strona 1 Spis treści 1 Wstęp...3 2 Opis panelu głównego...3 2.1 Menu aplikacji...4 2.2 Tabela z trasami...5 2.3 Strona kalkulatora viatoll...6 2.4 Pasek statusu...7

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: CMS

WellCommerce Poradnik: CMS WellCommerce Poradnik: CMS Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce które służą do zarządzania treścią - aktualnościami, stronami statycznymi i ankietami w Twoim sklepie internetowym.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIP

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIP INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIP REGIONALNY SYSTEM BIULETYNÓW INFORMACJI PUBLICZNEJ ORAZ CYFROWY URZĄD DLA URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Gdynia, maj 2013 Metryka Nazwa projektu Dostarczenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Spis treści: 1 WSTĘP... 3 2 DOSTĘP DO SYSTEMU... 3 3 OPIS OGÓLNY SEKCJI TŁUMACZENIA...

Bardziej szczegółowo

KASK by CTI. Instrukcja

KASK by CTI. Instrukcja KASK by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Pierwsze uruchomienie... 4 3. Okno główne programu... 5 4. Konfiguracja atrybutów... 6 5. Nadawanie wartości atrybutom... 7 6. Wybór firmy z

Bardziej szczegółowo

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda Logowanie do panelu administracyjnego Aby móc zarządzać stroną, należy zalogować się do panelu administracyjnego.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika SoftwareStudio Studio 60-349 Poznań, ul. Ostroroga 5 Tel. 061 66 90 641 061 66 90 642 061 66 90 643 061 66 90 644 fax 061 86 71 151 mail: poznan@softwarestudio.com.pl Herkules WMS.net Instrukcja użytkownika

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Platformy nszkoła. Panel Ucznia

Instrukcja obsługi Platformy nszkoła. Panel Ucznia Instrukcja obsługi Platformy nszkoła Panel Ucznia Spis Treści I. Rozpoczęcie pracy... 3 Pulpit... 3 Menu Start... 4 Tablica... 4 II. Mój profil... 5 Dane personalne... 5 Adres do korespondencji... 6 Dodatkowe

Bardziej szczegółowo

OPIS FORM REKLAMOWYCH

OPIS FORM REKLAMOWYCH OPIS FORM REKLAMOWYCH : KATARZYNA PIĄTEK 600-25-33-25 REKLAMA@DDWLOCLAWEK.PL OPIS ZAWARTOŚCI 1. BILLBOARD 2. BILLBOARD PODSTRONA 3. BILLBOARD ROZWIJANY 4. BILLBOARD PŁYWAJĄCY 5. PODWÓJNY BILLBOARD 6. BANNER

Bardziej szczegółowo

WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW

WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW grudzień 2009 Waste Management System Podręcznik użytkownika Serwisu WWW SPIS TREŚCI 1. URUCHOMIENIE SERWISU WWW WASTE MANAGEMENT SYSTEM... 4

Bardziej szczegółowo

4. Podstawowa konfiguracja

4. Podstawowa konfiguracja 4. Podstawowa konfiguracja Po pierwszym zalogowaniu się do urządzenia należy zweryfikować poprawność licencji. Można to zrobić na jednym z widżetów panelu kontrolnego. Wstępną konfigurację można podzielić

Bardziej szczegółowo

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Na stronie http://www.cba.pl/ zarejestruj nowe konto klikając na przycisk:, następnie wybierz nazwę domeny (Rys. 1a) oraz wypełnij obowiązkowe pola

Bardziej szczegółowo

KATEGORIE OBRAZKOWE REALIZACJA

KATEGORIE OBRAZKOWE REALIZACJA KATEGORIE OBRAZKOWE REALIZACJA Spis treści Instalacja aplikacji...3 Rozpoczęcie korzystania z aplikacji...6 Konfiguracja...6 Zmiana obrazka kategorii...8 Zmiana miejsca wyświetlania...9 Rozwiązywanie problemów...10

Bardziej szczegółowo

Wczytywanie cenników z poziomu programu Norma EXPERT... 2. Tworzenie własnych cenników w programie Norma EXPERT... 4

Wczytywanie cenników z poziomu programu Norma EXPERT... 2. Tworzenie własnych cenników w programie Norma EXPERT... 4 Spis treści Wczytywanie cenników z poziomu programu Norma EXPERT... 2 Tworzenie własnych cenników w programie Norma EXPERT... 4 Wczytywanie cenników z poziomu serwisu internetowego www.intercenbud.pl do

Bardziej szczegółowo

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter.

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter. OPIS PROGRAMU TPREZENTER. Program TPrezenter przeznaczony jest do pełnej graficznej prezentacji danych bieżących lub archiwalnych dla systemów serii AL154. Umożliwia wygodną i dokładną analizę na monitorze

Bardziej szczegółowo

SYSTEM EZD v. 3.16.26.0

SYSTEM EZD v. 3.16.26.0 SYSTEM EZD v. 3.16.26.0 1. Dodano możliwość zablokowania zmiany rocznika w rejestracji sprawy W ustawieniach administracyjnych wykorzystując nowa opcję: można globalnie ustawić możliwość zakładania sprawy:

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

Integracja z Facebook. Wersja 7.2.4

Integracja z Facebook. Wersja 7.2.4 Integracja z Facebook Wersja 7.2.4 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat Rejestracji

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

UONET+ moduł Dziennik

UONET+ moduł Dziennik UONET+ moduł Dziennik Jak modyfikować czcionkę na świadectwach, aby poprawnie drukowały się oceny opisowe uczniów? Przygotowując w systemie UONET+ świadectwa dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej,

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ Instrukcja obsługi 1. WSTĘP... 2 2. LOGOWANIE DO SYSTEMU... 2 3. STRONA GŁÓWNA... 3 4. EWIDENCJA RUCHU... 4 4.1. Dodanie osoby wchodzącej na teren obiektu... 4 4.2. Dodanie

Bardziej szczegółowo

Strona główna- góra. Profesjonalny sklep internetowy

Strona główna- góra. Profesjonalny sklep internetowy Opis wyglądu Strona główna- góra 4 5 6 7 8 8 9 3 10 2 11 1 12 10 1. Menu sklep 2. Tłumacz stronę za pomocą Google Translate (Jeśli włączone Panel administracyjny-> Języki-> Włącz usługę Google Translate

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW

NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW Aby wejść na zakładkę Nowy szablon importu Użytkownik wybiera zakładkę Płatności, która znajduje się w górnym menu. Następnie z menu bocznego należy wybierać Import danych.

Bardziej szczegółowo

ERGODESIGN - Podręcznik użytkownika. Wersja 1.0 Warszawa 2010

ERGODESIGN - Podręcznik użytkownika. Wersja 1.0 Warszawa 2010 ERGODESIGN - Podręcznik użytkownika Wersja 1.0 Warszawa 2010 Spis treści Wstęp...3 Organizacja menu nawigacja...3 Górne menu nawigacyjne...3 Lewe menu robocze...4 Przestrzeń robocza...5 Stopka...5 Obsługa

Bardziej szczegółowo

Kurs obsługi systemu CMS. Prawie wszystkie treści wyświetlające się na stronie są zlokalizowane w dziale artykuły.

Kurs obsługi systemu CMS. Prawie wszystkie treści wyświetlające się na stronie są zlokalizowane w dziale artykuły. Kurs obsługi systemu CMS Zaczynając przygodę z systemem zarządzania treścią Joomla 2.5 należy przedstawić główny panel administratora. Całość zaprojektowana jest w kombinacji dwóch systemów nawigacyjnych.

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z istore Wersja z 07/02/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Program Rabator dla Microsoft Windows.

Program Rabator dla Microsoft Windows. Program Rabator dla Microsoft Windows. Do czego służy program? Często zdarza się, że klient prosi o informację na temat ceny danego towaru. Pracownik posiadając jedynie ceny katalogowe musi własnoręcznie

Bardziej szczegółowo

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Biuro Obsługi Klienta Dotpay ul. Wielicka 72, 30-552 Kraków tel. +48 12 688 26 00 e-mail: bok@dotpay.pl PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Wersja 1.29.6.1 SPIS TREŚCI Strona 2 / 15 WSTĘP...

Bardziej szczegółowo

I. Informacje ogólne. Jednym z takich systemów jest Mambo.

I. Informacje ogólne. Jednym z takich systemów jest Mambo. MAMBO (CMS) I. Informacje ogólne CMS, Content Management System ("system zarządzania treścią") jest to jedna lub zestaw aplikacji internetowych pozwalających na łatwe utworzenie oraz późniejszą aktualizację

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Compas 2026 Vision Instrukcja obsługi do wersji 1.07

Compas 2026 Vision Instrukcja obsługi do wersji 1.07 Compas 2026 Vision Instrukcja obsługi do wersji 1.07 1 2 Spis treści Integracja...5 1.Compas 2026 Lan...5 Logowanie...7 Użytkownicy...8 Raporty...10 Tworzenie wizualizacji Widoki...12 1.Zarządzanie widokami...12

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Lublin 16.01.2012 1 Spis treści REJESTRACJA KONTA W SYSTEMIE... 3 PIERWSZA KONFIGURACJA... 4 PIERWSZA KONFIGURACJA - PLACÓWKI...

Bardziej szczegółowo

Obsługa modułu Fakturowanie w systemie ISOF wersja 11.2.2

Obsługa modułu Fakturowanie w systemie ISOF wersja 11.2.2 Obsługa modułu Fakturowanie w systemie ISOF wersja 11.2.2 Copyright 2006 by HEUTHES. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Przedsiębiorstwo HEUTHES dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy - LDO

Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy - LDO Instrukcja dla wykonawców w zakresie obsługi zamówień elektronicznych w Portalu Dostawcy - LDO Spis treści Charakterystyka modułu... 3 Zakres funkcjonalny... 3 Schemat funkcji dostępnych w Portalu Dostawcy

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja użytkownika. www.as.tylda.pl

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja użytkownika. www.as.tylda.pl AKTYWNY SAMORZĄD Instrukcja użytkownika TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 1.1 2014.12.01 2 Spis treści 1. Konta użytkowników...

Bardziej szczegółowo