Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu)"

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu) Integra Software Koszalin

2 Logowanie do panelu administracyjnego Dostęp do panelu administracyjnego można uzyskać z poziomu stopki Integra WebShop. Po kliknięciu na ikonę użytkownik zostanie przeniesiony do strony logowania panelu administracyjnego. Standardowy login i hasło do panelu to admin / admin. 1. Ustawienia podstawowe 1. Dane firmy Dane sprzedawcy Konfiguracja podstawowych informacji z danymi sprzedawcy (adres, dane kontaktowe). Konfiguracja obejmuje również określenia danych dot. konta bankowego. Informacja ta będzie przesyłana automatycznie w wiadomościach wysyłanych do klientów po dokonaniu zakupu. Zakres licencji Informacje dotyczące zakresu licencji na oprogramowanie Integra WebShop (m.in. dopuszczalne ilości towarów oraz data ważności licencji). Liczniki Integra WebShop Informacje o ilości towarów, ilości przypisanych zdjęć i ilości towarów z przypisanymi danymi katalogowymi TecDoc (dotyczy klientów, którzy zakupili abonament na dane katalogowe TecDoc). Licencja na oprogramowanie Integra WebShop Treść umowy licencyjnej na użytkownie oprogramowania Integra WebShop. 2. Konfiguracja Ustawienia ogólne Konfiguracja dot. wyglądu list z ofertą towarową (ilość towarów na liście, rodzaj prezentacji listy produktów), domyślnego sortowania towarów na listach, formy prezentacji stanów towarowych (opisowe lub za pomocą symboli graficznych). Konfiguracja umożliwia również określenie formy prezentowania cen towarów w promocji i rodzajów cen na dokumentach sprzedaży. Ukryj dodawanie do zamówienia dla towarów niedostępnych uniemożliwia dodanie to zamówienia towaru, którego aktualnie nie ma na stanie. Blokuj dodawanie do zamówienia blokuje dodawanie towarów do zamówienia, przy czym umożliwia przeglądanie całej oferty towarowej. Ustawienia SMTP Konfiguracja serwera pocztowego, z którego będą wysyłane wiadomości do klientów Integra WebShop. Porównywarki Konfiguracja integracji w porównywarkami cenowymi. W polu adres url do pliku znajduje się adres, pod którym dostępny jest plik niezbędny do integracji z poszczególnymi porównywarkami.

3 3. Wyszukiwanie Ustawienia wyszukiwania Konfigurację ustawień wyszukiwania należy rozpocząć od wyboru wyszukiwania wg nazw i opisów (1). Należy określić, które parametry towaru mają być uwzględniane podczas wyszukiwania, domyślnie zaznaczone są wszystkie pola. Ustawienie zakresu wyszukiwania wg numerów (2) definiuje pola z numerami, po których program będzie przeszukiwał towary. W tym miejscu należy wybrać numery, które są dostępne na karcie towaru w programie Integra 7, wg których program ma wyszukiwać towary w niektórych przypadkach zbyt duża ilość wybranych pól z numerami może mieć wpływ na czas wyszukiwania towarów. Konfiguracja opcji dodatkowych wyszukiwania wg numerów (3) określa domyślny zakres wyszukiwania asortymentu przy wyszukiwaniu wg numeru części. Należy określić, które parametry wyszukiwania (zaznaczone ramką) mają być widoczne w oknie wyszukiwania oraz które z nich mają być domyślnie zaznaczone. Należy zwrócić uwagę na to, że im więcej obszarów zostanie domyślnie włączonych tym większą ilość wyników wyszukiwania otrzyma użytkownik Integra WebShop. Przy domyślnie zaznaczonym wyszukiwaniu wg szukania zbliżonego (po fragmencie numeru), zamienników i numerów OEM, ze względu na bardzo dużą ilość danych do przeszukania może wydłużyć się czas wyszukiwania części. Z tego względu zalecamy, aby domyślnie nie zaznaczać wszystkich dodatkowych obszarów wyszukiwania. Integra WebShop posiada dodatkowy mechanizm wyszukiwania szczegółowego, który automatycznie włączy dodatkowe pola do obszaru wyszukiwania w przypadku braku wyników w pierwszym wyszukiwaniu (podczas którego nie zostały uwzględnione wszystkie dodatkowe obszary wyszukiwania).

4 Konfiguracja zakresu wyszukiwania szczegółowego (4) umożliwia określenie dodatkowych obszarów wyszukiwania w przypadku braku wyników w wyszukiwaniu podstawowym, np. użytkownik wyszukuje filtr oleju Bosch o nr katalogowym , jednak w wyszukiwaniu podstawowym nie zostały wyszukane żadne części. W takim przypadku użytkownikowi zostanie wyświetlony komunikat z pytaniem, czy wyszukać towar po dodatkowych obszarach: W efekcie został wyszukany filtr firmy Meyle, który jest zamiennikiem filtra firmy Bosch (którego w danym momencie nie ma w ofercie sklepu): Konfiguracja dot. znaków ignorowanych podczas wyszukiwania wg numeru (5) pozwala określić znaki separacyjne, które będą pomijane w wynikach wyszukiwania. Przykład: w konfiguracji znaków ignorowanych zostały określone znaki -, (znak myślnika i przecinka). Użytkownik chce wyszukać towar o numerze jeżeli w polu wyszukiwania wpisze numer towaru jako lub 1457,429,610 to za każdym razem w wyniku wyszukiwania otrzyma towar o numerze Jeżeli natomiast użytkownik w polu wyszukiwania wpisałby numer to nie otrzyma żadnego wyniku, ponieważ kropka nie została określona jako znak ignorowany, więc program wyszukuje części o numerze

5 Pokaż/ ukryj edytuj główne zakładki Konfiguracja umożliwia zmianę kolejności, nazwy oraz widoczność elementów w górnym menu nawigacyjnym Integra WebShop : Aby zmienić kolejność pozycji w menu należy kliknąć myszką i przytrzymać symbol zielonej strzałki przy danej pozycji a następnie przesunąć wiersz w górę lub w dół: W oknie konfiguracji modułu można również określić, która zakładka ma być ustawiona jako domyślna (czyli strona, która wczyta się jako pierwsza po wpisaniu głównego adresu portalu do przeglądarki) oraz nazwę danej zakładki.

6 Pokaż na głównej liście towarów Okno konfiguracji pozwala określić zakres informacji o towarze, który jest prezentowany na liście towarów : Można określić widoczność danego pola na liście (kolumna Pokaż na liście) oraz jego nazwę prezentowaną na liście towarów. W prawej części okna (1) znajduje się obrazek poglądowy karty towaru z programu Integra 7, na którym znajdują się wypisane kolorem czerwonym numery pól (od 1 do 5), którym możemy przyporządkować odpowiednią nazwę na liście w Integra WebShop (2). Scenariusz obsługi Poniższe okno konfiguracji umożliwia określenie poszczególnych scenariuszy wyszukiwania (ścieżek wyszukiwania) w zależności od sposobu wyszukiwania: W zależności od wyboru sposobu wyszukiwania części przez użytkownika: wg marki pojazdu, grupy części lub producenta części można dla każdego scenariusza określić inne kroki pośrednie, przez które użytkownik będzie musiał przejść zanim otrzyma listę z wynikami.

7 4. Dostawcy i producenci Konfiguracja dostawców części W celu obsługi informacji o stanie towaru bezpośrednio z systemu dostawcy (online) należy włączyć tą funkcję (1), określić sposób prezentacji informacji o stanie towaru w Integra WebShop (2) oraz wprowadzić dane do logowania w systemie dostawcy części (3). Dla dostawcy, z systemu którego będą pobierane informacje o stanie online towaru należy określić kod towaru, czyli pole z numerem towaru w programie Integra 7 (4), które jest zgodne z numeracją w systemie danego dostawcy. Konfiguracja logotypów producentów części Przykład logotypów producentów części na głównej stronie Integra WebShop:

8 5. Logotypy grupy części Konfiguracja logotypów grup części dostępna jest w menu Ustawienia podstawowe -> Grupy części. W oknie konfiguracji można zaczytać z grafikę prezentującą daną grupę: Przykłady logotypów grup części:

9 6. Marki i modele pojazdów Konfiguracja prezentacji marek pojazdów za pomocą logotypów producentów pojazdów lub wyświetlania etykiet z nazwami. Menu umożliwia wykorzystanie wbudowanych logotypów producentów lub wybór własnych grafik. Konfiguracja domyślnie wyświetlanych modeli pojazdów umozliwia określenie zakresu modeli każdego producenta, które będą widoczne na podstawowej liście modeli. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia ilości prezentowanych modeli, które np. nie mają więce niż 20 lat lub są dostępne tylko na specyficznych rynkach (np. modele dotępne wyłacznie w Brazylii).

10 2. Konta (dot. rejestracji użytkowników) W menu Konta są dostępne funkcje umożliwiające edycję danych zarejestrowanych użytkowników. Istnieje również możliwość określenia rabatów dla indywidualnych użytkowników z podziałem na poszczególne grupy asortymentowe towarów dotyczy głównych grup asortymentowych. 3. Płatności i dostawy Konfiguracja typów płatności (m.in. pobranie, przelew, gotówka):

11 Konfiguracja dostaw (m.in. Kurier, odbiór osobisty): 4. Strony informacyjne 1. Lista stron informacyjnych Lista stron informacyjnych prezentuje dostępne strony informacyjne (1). Poszczególne kolumny na liście informują m.in. o aktywności strony, jej położeniu, wybranym obszarze wyszukiwania oraz pozwalają edytować lub usunąć (2) daną stronę (należy zwrócić uwagę na to, że nie można usunąć stron systemowych, które są niezbędne do prawidłowego działania Integra WebShop). Aby dodać nową stronę informacyjną należy kliknąć przycisk Dodaj stronę (3).

12 Zarówno dodanie nowej strony oraz edycja istniejącej spowoduje wyświetlenie okna edycji strony informacyjnej: W pierwszym kroku określamy aktywność strony oraz jej dostępność na głównej zakładce (1). Następnie należy określić nazwę systemową strony (z reguły należy podać taką samą nazwę jak dla tytułu strony), przyjazny adres URL oraz tytuł strony (2). Przyjazny adres powinien precyzyjnie określać artykuł oraz zawierać słowa kluczowe, które jak najlepiej określą zawartość treści strony informacyjnej. W kolejnym kroku edytujemy pola związane z meta tagami strony (3) - to bardzo ważna kwestia, ponieważ treści zawarte w tych polach są bardzo istotne dla wyszukiwarek internetowych, co ma duży wpływ na pozycjonowanie portalu Integra WebShop. W związku z tym należy jak najdokładniej określić tytuł strony (Meta Title), opis strony widoczny w wynikach wyszukiwania (Meta Description) oraz słowa kluczowe (Meta Keywords). Treści tych pól powinny pokrywać się z zawartością głównej treści strony informacyjnej. W dolnej części strony znajduje się okno edytora strony (4), w którym należy wprowadzić główną treść strony informacyjnej. Edytor można przełączyć w tryb wprowadzania bezpośredniego kodu HTML, który umożliwia wprowadzenie dowolnych modyfikacji związanych m.in. z wyglądem i układem treści.

13 2. Towar Promocje, Wyprzedaż i Nowości Podobnie jak strony informacyjne możemy edytować treści dostępne na listach towarów, które w programie Integra 7 mają ustawiony parametr Promocja, Wyprzedaż lub Nowość. W nagłówku listy oraz w jej stopce można zamieścić dodatkowe informacje, np. opis oferty, zasady promocji, czas trwania promocji itp. : Konfiguracja umożliwia również ustawienie widoku listy z towarami (1), gdzie można zdefiniować ilość kolumn i wierszy, w których będą wyświetlane towary. 3. Strony informacyjne Strony informacyjne stanowią ważny element portalu, który ma wpływ na pozycję portalu w wyszukiwarkach internetowych. Treści zawarte na stronach można podzielić tematycznie na: strony pośrednie z wyborem asortymentu strony informacyjne z nowościami i poradami dla kierowców

14 Przykładowe strony pośrednie z wyborem asortymentu / pojazdu:

15

16

17 Przykładowe strony informacyjne z nowościami i poradami dla kierowców:

18

19

20

21 5. Edycja szablonu graficznego Integra WebShop - przygotowanie indywidualnego wyglądu portalu poprzez edycję szablonu CSS i plików graficznych Zasoby plików graficznych i szablon CSS można edytować z poziomu konta na serwerze FTP. Plik CSS można również edytować poprzez panel administracyjny portalu Integra WebShop. Modyfikacja szablonu CSS oraz plików graficznych umożliwia m.in. : - edycję głównego górnego baneru portalu - edycję bocznych i środkowych banerów pod kątem wyglądu tła, obramowania i nagłówków - edycję kroju, wielkości i koloru czcionek w portalu - edycję odstępów między poszczególnymi wierszami - ustalenie wysokości marginesów dla stopki i nagłówka strony - ustalenie szerokości marginesów bocznych - zmianę obramowania obiektów i tła portalu - ustalenie pozycji elementów grafiki względem innych obiektów strony Szablon strony Integra WebShop

22 1. Grafika i wygląd Edycja poszczególnych elementów graficznych szablonu strony w Integra WebShop znajduje się w sekcji Grafika i wygląd:

23 1. Baner Główny G1 Konfiguracja indywidualnego baneru głównego, który znajduje się w górnej części Integra WebShop. Aby dodać własny baner należy kliknąć przycisk Przeglądaj i wskazać odpowiedni plik na komputerze, następnie klikamy Pobierz. Po zapisaniu baner jest widoczny w podglądzie panelu administracyjnego oraz na portalu Integra WebShop. Parametry banera głównego: Zalecany rozmiar 1220 x 150px. Wysokość baneru może być większa, np x 250px, 1220 x 350px. Format baneru : jpg, png, gif. 2. Podpis obrazków Z poziomu tego menu konfigurujemy treść napisu, który pojawia się na zdjęciach towarów w Integra WebShop. Dodatkowo można określić kolor czcionki, jej rodzaj, wielkość oraz lokalizację napisu. 3. Wybór szablonu stron oraz ustawienia stopki D1 Możliwość wyboru szablonu graficznego portalu (Wybierz skórkę) oraz konfiguracja stopki. Dostępna jest stopka systemowa w tym przypadku wyświetlana jest standardowa stopka z linkami do stron informacyjnych (m.in. O nas, Kontakt, Regulamin, Panel, Zgłoś uwagi), której zawartości nie można edytować. Wybierając stopkę użytkownika istnieje możliwość uzyskania dowolnego wyglądu stopki, konfiguracja wyglądu stopki użytkownika znajduje się w sekcji Strony informacyjne -> Lista stron -> Stopka. Przykłady wyglądu modułu stopki: Stopka standardowa: Przykład stopki użytkownika:

24 4. Wyszukiwanie Konfiguracja interfejsu do wyszukiwania towarów Parametr włączający poziomy komponent wyszukiwania, który jest dostępny na każdej ze stron Integra WebShop. Moduł wyszukiwania układ poziomy, lokalizacja w środkowym obszarze portalu: Moduł wyszukiwania widok standardowy, lokalizacja w bocznej kolumnie portalu: 5. Układ modułów i banerów (P1, P2, P3, L1, L2) w prawej i lewej kolumnie Integra WebShop Z poziomu tego menu istnieje możliwość zmiany układu, kolejności i widoczności poszczególnych modułów Integra WebShop. Aby zmienić układ lub przesunąć pojedynczy moduł w inne miejsce należy złapać myszką dany element i przesunąć go do odpowiedniej kolumny lub zmienić jego kolejność w danej kolumnie, przesuwając element w górę lub w dół. Po zwolnieniu przycisku myszy element zmieni swoje położenie. Po kliknięciu przycisku Zapisz w prawym dolnym rogu zmiany od razu będą widoczne na stronach Integra WebShop. Z poziomu tej sekcji dostępna jest również konfiguracja banerów reklamowych. Dostępne są 3 moduły, które umożliwiają wczytanie pliku graficznego i konfigurację łącza do strony, na którą zostanie przeniesiony użytkownik po kliknięciu na baner. W celu wczytania grafiki do modułu należy kliknąć na nazwę modułu, np. Baner 1, po czym pojawi się nowe okno, w którym należy wskazać odpowiedni plik z grafiką.

25 Parametry banerów bocznych: Zalecany rozmiar 202 x 210px. Wysokość baneru może być większa, np. 202 x 250px, 202 x 550px. Format baneru : jpg, png, gif. Aby określić łącze banneru do strony należy uzupełnić pole Link, w którym należy podać adres strony docelowej w formacie Przykłady banerów bocznych: 6. Zmiana CSS (edycja m.in. wyglądu elementów G2, G3, G4, G5, G6) Z tego poziomu możliwa jest bezpośrednia modyfikacja głównego pliku CSS portalu Integra WebShop. Edycja powinna być wykonywana tylko przez doświadczoną osobę. Modyfikacja szablonu CSS umożliwia m.in. : - edycję rodzaju, wielkości i koloru czcionek - zmianę układu poszczególnych elementów grafiki - edycję marginesów - odstępy między wierszami - ustalenie rozmieszczenia danych elementów grafiki względem innych

26 7. Konfiguracja banerów środkowych S1, S2 i S3 Edycja widoczności poszczególnych banerów środkowych, ich nazw oraz kolejności dostępna jest w sekcji Ustawienia podstawowe -> Wyszukiwanie -> Pokaż/ukryj lub zmień kolejność obszarów wyszukiwania. Konfiguracja właściwości każdego modułu banera (umożliwiająca m.in. załadowanie grafiki, określenia tekstu na banerze oraz czasu wyświetlania każdego slajdu) dostępna jest w sekcji Ustawienia podstawowe -> Reklama Promocje / Wyprzedaż / Nowości / Przecena Parametry banerów środkowych: Zalecany rozmiar 790 x 350px. Wysokość baneru może być dowolna, np. 790 x 150px, 790 x 550px. Format baneru : jpg, png, gif. Aby określić łącze banneru do strony należy uzupełnić pole Link, w którym należy podać adres strony docelowej w formacie

27 Przykłady portali Integra WebShop:

28

29

30

31

32

33

34

35 6. Ustawienia SEO Konfiguracja parametrów dot. SEO

36 Integracja z Google Analytics Po dokonaniu rejestracji usługi i założeniu nowej witryny w panelu administracyjnym Google Analytics zostanie wygenerowany kod śledzenia, który należy wkleić w oknie konfiguracji Integra WebShop: Integracja z portalem Okazje.info oraz Opineo.pl Po dokonaniu rejestracji usługi w portalach Okazje.info oraz Opineo.pl w panelu administracyjnym Integra WebShop należy wkleić klucze, które zostaną wygenerowane w procesie rejestracji. Po wklejeniu klucza należy włączyć obsługę danego modułu. W przypadku integracji z portalem Opineo.pl można dodatkowo wkleić kod widgetu z certyfikatem sklepu (kod widgetu znajduje się w panelu administracyjnym Opineo.pl). 7. Aktualizacje Historia Historia aktualizacji oferty Integra WebShop. Na liście znajdują się szczegółowe informacje o typie, datach oraz statusie poszczególnych aktualizacji oferty towarowej. Historia baza dodatkowa Historia aktualizacji bazy dodatkowej z ofertą wybranego przez klienta dystrybutora.

Pierwsze kroki. Wersja 7.9

Pierwsze kroki. Wersja 7.9 Pierwsze kroki Wersja 7.9 Spis treści 1 RAZ, DWA GOTOWE!... 3 2 KROK 1. KONFIGURACJA COMARCH ERP OPTIMA... 4 2.1 KONFIGURACJA WSPÓŁPRACY Z COMARCH ERP E-SKLEP... 4 2.1.1 ZAKŁADKA OGÓLNE... 5 2.1.2 ZAKŁADKA

Bardziej szczegółowo

Comarch ERP Optima. Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1

Comarch ERP Optima. Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1 Comarch ERP Optima Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest

Bardziej szczegółowo

1. Sklep -> Administracja

1. Sklep -> Administracja 1. Sklep -> Administracja 1.1. Sklep -> Administracja -> Zmienne UWAGA: Każda wprowadzona zmiana w tym oknie musi byd potwierdzona przyciskiem OK (dół strony) oraz Zapisz (górne menu)! Część kliencka:

Bardziej szczegółowo

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B 2013 Spis treści 1. Personalizacja oferty... 4 Ważne terminy:... 4 1. System... 6 Blokada systemu... 6 Użytkownicy... 6 Ustawienia... 6 Logo w nagłówku...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika KQS.store

Podręcznik użytkownika KQS.store Podręcznik użytkownika KQS.store Wersja 1.29 Ostatnia modyfikacja: 19-05-2009 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Strona - 1 - Spis treści 1.Kategorie...4 a.wizytówka kategorii...4 b.pełne znaczniki META...4 c.tworzenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: Detal Wersja 2014.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Logowanie do panelu administracyjnego strony... 2 Modyfikacja wstępnej konfiguracji strony... 3 Zarządzanie stronami... 6

Bardziej szczegółowo

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX KONFIGURACJA I PODŁA CZENIE (wersja z 12.03.2013r.) 1 Spis treści I KONFIGURACJA... 5 1.Dodawanie i usuwanie afiliatu... 5 2.Ustawienia Agencji... 6 2.1. Dane Agencji...

Bardziej szczegółowo

Comarch isklep24 Ulotka v. 6.3

Comarch isklep24 Ulotka v. 6.3 Comarch isklep24 Ulotka v. 6.3 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/ info.erp@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.0.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.0.1 Ulotka Zmiany w wersji 2014.0.1 Data produkcji wersji: 23 października 2013 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

NOWY PANEL ADMINISTRACYJNY (BETA)...

NOWY PANEL ADMINISTRACYJNY (BETA)... Ulotka Wersja 7.4 Spis treści 1 NOWOŚCI... 5 1.1 NOWA WERSJA PANELU ADMINISTRACYJNEGO (BETA)... 5 2 ZMIANY... 6 2.1 WERSJA MOBILNA SKLEPU PREZENTACJA NOWOŚCI I PROMOCJI... 6 2.2 ZARZĄDZANIE TREŚCIĄ WYSYŁANIE

Bardziej szczegółowo

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX

WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX WYSZUKIWARKA MERLIN.X & EASY-PAX KONFIGURACJA I PODŁACZENIE (wersja z 06.02.2013r.) 1 Spis treści I KONFIGURACJA...5 1.Dodawanie i usuwanie afliatu... 5 2.Ustawienia Agencji... 6 2.1. Dane Agencji...6

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Spis Treści I Instalacja 5 1 Wymagania... 5 2 Instalacja... 6 3 Konfiguracja... serwisu licencji Mobile 11 II Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Faktura 2013 + MAGAZYN. Instrukcja obsługi

Faktura 2013 + MAGAZYN. Instrukcja obsługi Faktura 2013 + MAGAZYN Instrukcja obsługi Producent: Firma Informatyczna EnterSoft Jacek Jędrzejewski ul. Cmentarna 15 B 85-184 Bydgoszcz tel.: (52) 515-37-79 0696 481 842 www.entersoft.com.pl e-mail:

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika 2 Pomoc dla programu ILUO Faktura Spis treści Rozdział I 5 Wstęp 1. Informacje... ogólne 5... 5 Dlaczego oprogram ow anie ILUO... 5 Now y standard produkcji oprogram ow ania... 6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Gabinet Lekarski 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie

Bardziej szczegółowo

Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski, Paweł Jankowski

Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski, Paweł Jankowski e-bip Managment Dokument zawiera szczegółowy opis zarządzania serwisem e-bip dla jednostek organizacyjnych. Data dokumentu: 22 stycznia 2014 Wersja: 1.1 Autorzy: Grzegorz Orzechowski, Michał Rogowski,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika sklepu internetowego Polski Tytoń S.A.

Instrukcja użytkownika sklepu internetowego Polski Tytoń S.A. Instrukcja użytkownika sklepu internetowego Polski Tytoń S.A. Spis treści Wstęp... 3 1. Strona główna... 3 2. Profil... 10 2.1. Oferta dla Ciebie... 11 2.2. Szablony zamówień... 12 2.3. Zarządzaj profilem...

Bardziej szczegółowo

NetSelling - Szybki start

NetSelling - Szybki start NetSelling - Szybki start podręcznik użytkownika Strategie Rozwoju Oprogramowanie: Piotr Kasza i Jakub Derda, Stworzenie marki: Piotr Mendakiewicz i Karolina Tomczak, Manager JV: Piotr Piłasiewicz NETSELLING

Bardziej szczegółowo

Moduł Raporty i Formularze

Moduł Raporty i Formularze Moduł Raporty i Formularze Wersja 3.56.303 Spis treści Słowo wstępne 3 Charakterystyka modułu Raporty i Formularze 5 1. Przeznaczenie modułu 5 2. Budowa modułu 6 3. Ikony i skróty klawiszowe 7 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Twój Przewodnik po Shoplo

Twój Przewodnik po Shoplo Twój Przewodnik po Shoplo Skonfiguruj swój sklep krok po kroku. Cześć, Naprawdę cieszymy się, że jesteś z nami :) Zakładając swój sklep dołączyłeś do grona ponad 7000 e-sprzedawców, którzy już skorzystali

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 2015.2

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 2015.2 Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl Wersja: 2015.2 Copyright 2014 COMARCH SA Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS System CMS (Content Managment System) jest to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej. Osoba aktualizująca

Bardziej szczegółowo

www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.)

www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.) www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.) ------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI Zaczynamy...3 Instalacja... 3 System Windows Vista...4 Konfiguracja...4 Konfiguracja programu... 4 Wygląd

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika 1/49 1.Historia zmian dokumentu. L.p. Opis zmian Data zmiany 1 Utworzenie dokumentu 2011-11-18 2 Uzupełnienie dokumentu 2012-08-27 3 Uzupełnienie dokumentu 2012-11-26 4 Uzupełnienie

Bardziej szczegółowo

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO 1. Menu główne... 2 1.1 Logo... 2 1.2 Dane rachunku... 2 1.3 Filtry... 2 1.4 Menu... 2 1.5 Ustawienia... 3 1.6 Pomoc... 5 1.7 Wyloguj... 5 2.

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Nazwa zamówienia Zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Knurowie. Cel zamówienia Strona internetowa

Bardziej szczegółowo

System DZ Internet. Podręcznik użytkownika

System DZ Internet. Podręcznik użytkownika System DZ Internet Podręcznik użytkownika SPIS TREŚCI 1 SŁOWNIK... 6 2 WYMAGANIA SYSTEMU... 7 3 OGÓLNY SPOSÓB NAWIGACJI... 8 3.1 PASEK NAWIGACYJNY ORAZ KONTEKST PRACY...8 3.1.1 Część informacyjna...9 3.1.2

Bardziej szczegółowo