bs4 intranet Oprogramowanie do zarządzania firmą szkoleniową i organizującą konferencje

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "bs4 intranet Oprogramowanie do zarządzania firmą szkoleniową i organizującą konferencje www.szkoleniowe.bs4.pl"

Transkrypt

1 bs4 intranet Oprogramowanie do zarządzania firmą szkoleniową i organizującą konferencje

2 Spis treści Korzyści dla firmy szkoleniowej z oprogramowania bs4...3 Zarządzanie informacją o potencjalnych i potwierdzonych uczestnikach szkoleń...4 Fakturowanie uczestników...5 Import zapytań ze strony Zarządzanie szkoleniami...6 Kalendarz planowanych szkoleń (konferencji)...7 Zarządzanie informacjami o szkoleniach powtarzalnych...7 Kalkulacja kosztów imprezy i rentowności...8 Rejestracja działań i planowanie zadań...8 Zarządzanie kontaktami z kooperantami...9 Przypominanie owe uczestnikom o szkoleniu...9 Wydruk identyfikatorów i dyplomów...10 Wysyłanie podziękowań i próśb o referencje...10 Specyficzne raporty - zysku ze szkoleń, średnie ilości uczestników...10 Inne korzyści z wdrożenia programu bs Odbiór i wysyłka i...12 Zarządzanie urlopami...12 Import kontaktów z baz adresowych i telemarketing...12 Plany sprzedażowe...13 Integracja z programem fakturującym używanym w firmie...13 Proponowane warianty wdrożenia bs4 intranet...14 Zależnie od wielkości firmy i wymagań...14 Wariant 1. Minimalny...14 Wariant 2. Średni...15 Wariant 3. Rozszerzony...16 Opcje serwera Zakup serwera w firmie bs Instalacja na własnym serwerze Wynajem aplikacji na serwerze bs Opcje finansowania...18 Firma bs4 business solutions sp. z o.o...19 Logotypy wybranych klientów

3 Korzyści dla firmy szkoleniowej z oprogramowania bs4 Oprogramowanie bs4 intranet to doskonały system informatyczny do kompleksowego zarządzania firmą organizującą szkolenia lub konferencje. Wdrożenie programu daje następujące korzyści: - zarządzanie informacją o uczestnikach szkoleń; - zarządzanie organizacją szkoleń; - automatyzacja działań i komunikacji z klientami; - analiza opłacalności zrealizowanych przedsięwzięć. W programie bs4 intranet w przeciwieństwie do wielu innych programów wspierających zarządzanie firmą skupiono się na wsparciu dla organizacji przedsięwzięć, komunikacji z klientami, koordynowaniu pracy zespołowej. Kwestie formalne takie jak fakturowanie również są realizowane przez program, ale jest to jedynie element programu, z którego korzysta się w kontekście procesów realizowanych w firmie. Producent oprogramowania - bs4 business solutions sp. z o.o. przygotował kompletną ofertę dla firm z branży - przewidział różne scenariusze wdrożenia programu - zależnie od potrzeb i wielkości Państwa przedsiębiorstwa. Na wszystkie pytania chętnie odpowie konsultant bs4 i w przypadku dalszego zainteresowania osobiście zaprezentuje system w siedzibie Państwa firmy. 3

4 Zarządzanie informacją o potencjalnych i potwierdzonych uczestnikach szkoleń Ilustracja 1: Zestawienie osób- z podziałem na uczestników i zainteresowanych Program bs4 intranet pozwala zbierać informacje o wszystkich potencjalnych lub już potwierdzonych uczestnikach każdego szkolenia, konferencji lub targów. Każdy uczestnik posiada swój status w danym szkoleniu np.: - wstępne zapytanie; - wysłano ofertę; - udział potwierdzony; - wziął udział; - zrezygnował.

5 W osobnym polu przy każdej osobie wskazujemy charakter, w jakim osoba jest uczestnikiem, np.: - płatny uczestnik; - przedstawiciel sponsora; - wolny słuchacz; - barter. Jeżeli osoba nie zdecyduje się na udział możemy wskazać przyczynę rezygnacji np. za wysoka cena, zły termin, nieodpowiednia tematyka szkolenia. Dla każdego szkolenia wskazujemy powiązanych z nim uczestników. Pełne informacje o tych osobach są wprowadzane jednorazowo w kartotekach kontrahentów, gdzie wprowadzamy dane kontaktowe jak i dane marketingowe (np. źródło pozyskania, branża, potencjał, faza współpracy). Każdy kontrahent może mieć wprowadzonych wielu swoich pracowników, którzy mogą brać udział w różnych naszych szkoleniach. Dla każdej osoby widzimy w programie historię kontaktów (np. notatki z rozmów telefonicznych i wizyt) a także zaplanowane zadania. Fakturowanie uczestników W karcie szkolenia możemy wybrać, których użytkowników chcemy zafakturować. Możemy zaznaczyć wszystkich, którzy np. potwierdzili już uczestnictwo. Program automatycznie wstawia na fakturę odpowiednią usługę, cenę i termin płatności. Po wystawieniu faktury mamy na stronie szkolenia informację przy każdym użytkowniku, czy faktura została już wystawiona. Import zapytań ze strony www Jeżeli opisujemy oferowane szkolenia na stronie www, to zapytania od potencjalnych klientów mogą pojawiać się w programie bs4 intranet. W tym celu webmaster musi odpowiednio oprogramować formularz na stronie www, aby wysyłał on e do naszego programu.

6 Zarządzanie szkoleniami Ilustracja 2: Przykładowy formularz dot. organizacji konferencji Rozbudowana karta szkolenia umożliwia wprowadzanie informacji nie tylko o szkoleniu czy konferencji, ale przede wszystkim o kwestiach związanych z ich organizacją: - nazwa szkolenia; - termin i miejsce szkolenia; - trenerzy prowadzący szkolenie; - planowany przychód; - materiały merytoryczne w postaci plików dla uczestników; - materiały reklamowe.

7 Każde organizowane szkolenie lub konferencja może znajdować się w określonej fazie organizacyjnej. Przykładowo: - analiza zapotrzebowania - gdy sprawdzamy czy na dane szkolenie będzie popyt rynkowy; - do zatwierdzenia - gdy kierownik ma podjąć decyzję co do organizacji szkolenia lub konferencji; - w organizacji - gdy zapadła pozytywna decyzja co do organizacji i zajmujemy się organizowaniem trenerów, sali szkoleniowej; - pozyskiwanie - gdy prowadzimy działania marketingowe w celu pozyskania uczestników; - rozliczanie - gdy szkolenie się zakończyło i zamykamy rozliczenia związane z przedsięwzięciem; - zakończone; - anulowane. Zależnie od etapu, na którym znajduje się organizacja przedsięwzięcia, różni użytkownicy programu widzą na swojej stronie startowej dane szkolenie. Mogą być również różne ich uprawnienia do edycji lub podglądu poszczególnych informacji związanych ze szkoleniem. Kalendarz planowanych szkoleń (konferencji) Jeżeli organizujemy wiele szkoleń, do dyspozycji mamy kalendarz poglądowy, który pokazuje nam organizowane przedsięwzięcia w poszczególnych dniach miesiąca. Po kliknięciu na nazwę szkolenia przechodzimy do karty szkolenia. Zarządzanie informacjami o szkoleniach powtarzalnych Jeżeli organizujemy szkolenia lub przedsięwzięcia powtarzalne, o tej samej tematyce i treści, to program umożliwia zdefiniowanie im odrębnych kartotek, w których wprowadzamy stałe treści związane z przedmiotem szkolenia - pliki z materiałami merytorycznymi do wydruku, materiały reklamowe. Wtedy otwierając w programie każdą edycję danego szkolenia nie powtarzamy już tych treści, a jedynie wskazujemy odwołanie do odpowiedniego produktu szkoleniowego.

8 Kalkulacja kosztów imprezy i rentowności Program pozwala skonfigurować w karcie szkolenia uproszczony formularz budżetowania przedsięwzięcia. Możemy zdefiniować rodzaje kosztów jakie planujemy ponieść i faktycznie ponieśliśmy. Np.: - koszty trenerów; - delegacje i noclegi; - wynajem sali i wyżywienie; - reklama w mediach; - telemarketing; - różne koszty. Program sumuje koszty planowane a później rzeczywiste w miarę jak użytkownicy uzupełniają poszczególne pozycje. Jako przychody planowane program mnoży cenę szkolenia dla 1 osoby razy planowana ilość uczestników. Jako przychody rzeczywiste program sumuje faktury powiązane z danym szkoleniem. Rejestracja działań i planowanie zadań Każdy telefon, wysłany lub wydrukowane pismo - wykonane w ramach organizacji szkolenia - można zarejestrować w programie bs4 intranet i później przeglądać w historii zdarzeń związanych ze szkoleniem. Można również zlecać sobie lub współpracownikom zadania do wykonania, powiązane z poszczególnymi szkoleniami. Zadania te będą widoczne w kalendarzach poszczególnych pracowników naszej firmy a także później będzie można przeglądać je wraz z ich statusem w karcie szkolenia (np. co pozostaje przez kogo do wykonania). Jeżeli jakieś zadanie jest opóźnione w realizacji, program może przypominać o tym komunikatem wykonawcy i osobie, która je zleciła.

9 Zarządzanie kontaktami z kooperantami Niezależnie z kim współpracujemy przy organizowaniu szkoleń: trenerami, prelegentami, sponsorami, firmami cateringowymi, hotelami itp. - w programie bs4 intranet możemy gromadzić dane tych podmiotów, historię kontaktów z nimi a także zlecać sobie lub współpracownikom powiązane z kontrahentami zadania do wykonania. Ilustracja 3: Kartoteka kontrahenta w programie bs4 intranet Przypominanie owe uczestnikom o szkoleniu Uczestnicy szkolenia z pewnością docenią jeśli przypomnimy im z określonym wyprzedzeniem o szkoleniu, na które się zapisali. Program umożliwia rozesłanie spersonalizowanych i za pomocą kilku kliknięć. Każdy będzie zawierać dane osobowe adresata i podstawowe informacje o szkoleniu.

10 Wydruk identyfikatorów i dyplomów Jeżeli uczestnikom szkolenia lub konferencji trzeba wydrukować identyfikatory, dyplomy lub certyfikaty ukończenia kursu, to można to zrobić w programie bs4 intranet za pomocą kilku kliknięć. Z poziomu strony z uczestnikami szkolenia wystarczy w programie zaznaczyć osoby, dla których chcemy wydrukować certyfikaty. Następnie wskazujemy jeden ze zdefiniowanych wcześniej szablonów i program hurtowo drukuje spersonalizowane pisma. Wysyłanie podziękowań i próśb o referencje Po szkoleniu warto wysłać osobom, które wzięły udział w organizowanej przez nas imprezie, podziękowania przez . Szczególnie, że program bs4 pozwala zrobić to w łatwy i szybki sposób a e nic nas nie kosztują. Możemy poprosić w nich o referencje i zaprosić do udziału w kolejnych edycjach. Alternatywnie przy aktywnym module SMS-owym możemy rozsyłać hurtowo SMS-y. Specyficzne raporty - zysku ze szkoleń, średnie ilości uczestników Program bs4 oferuje bogaty zestaw konfigurowalnych raportów, które pozwolą ocenić podejmowane przez nas działania i podejmować lepsze decyzje w przyszłości. Wybrane raporty związane ze szkoleniami: Raport zysku z przeprowadzenia szkolenia. Jeżeli zarejestrowaliśmy w programie wszystkie koszty i wystawiliśmy faktury uczestnikom, to program obliczy zysk z przeprowadzenia szkolenia.

11 Ilustracja 4: Zestawienie przychodów z organizacji konferencji Raport uczestników z rozróżnieniem ich statusów. Dla każdego szkolenia możemy uzyskać raport ilości użytkowników z rozróżnieniem ich statusu - ilu jest potencjalnych uczestników, ilu potwierdzonych, ilu zrezygnowało. Raport ilości zrealizowanych działań przez pracowników firmy. Raport pozwala przeanalizować: - ile telefonów do klientów wykonały poszczególne osoby w firmie; - ile wizyt wykonano; - ile ofert wysłano. Raport opóźnionych zadań. Raport przedstawia w realizacji jakich i czyich zadań jest opóźnienie. Program może ponadto alarmować samoczynnie o takich zadaniach.

12 Inne korzyści z wdrożenia programu bs4 Dzięki wdrożeniu oprogramowania bs4 możecie Państwo odnieść także inne korzyści. Wszystko zależy od modułów oprogramowania, które zostaną uruchomione w ramach wdrożenia. Odbiór i wysyłka i Program bs4 pozwala nie tylko wysyłać e indywidualne lub robić kampanie mailingowe do klientów, ale także może stać się podstawowym programem do odbioru i wysyłki i w Państwa firmie. Wtedy cała korespondencja owa od klientów jest zapisywana w jednej bazie danych programu bs4, w kartotekach poszczególnych kontrahentów, w powiązaniu do konkretnych szkoleń przez nas realizowanych. Usprawnia to przepływ informacji w firmie, gdyż niezależnie do kogo u nas napisał klient, inni współpracownicy zgodnie ze swoimi uprawnieniami mogą poznać te ustalenia. Jeżeli mamy więcej informacji w rozmowie z klientem, mamy większe szanse na sprzedaż i jego zadowolenie z obsługi. Zarządzanie urlopami W programie bs4 można zarządzać urlopami naszych pracowników. Osoby składają elektroniczne wnioski urlopowe, które następnie klikając zatwierdza lub odrzuca osoba uprawniona w firmie. Wszyscy w firmie mają dostęp do kalendarza urlopów innych pracowników co usprawnia planowanie działań. Każdy może również sprawdzić ile dni urlopu już wykorzystał w danym roku i ile mu pozostaje. Import kontaktów z baz adresowych i telemarketing Program bs4 posiada funkcjonalność importu baz klientów z formatów Excel, CSV - np. zakupionych od firm oferujących dane teleadresowe. Po zaimportowaniu danych możemy przydzielać firmy poszczególnym handlowcom lub telemarketerom, którzy próbują pozyskać te firmy jako klientów. Wszystkie telefony do tych klientów, maile z ofertami, mogą być rejestrowane w programie bs4 przez użytkowników aby ustalić efektywność naszych działań.

13 Plany sprzedażowe Odpowiedni moduł programu pozwala definiować plany sprzedaży, jakie chcemy zrealizować w firmie w poszczególnych okresach, z rozbiciem na poszczególnych handlowców. Możemy planować kwotę przychodu lub ilość działań jakie mają być podjęte - np. ilość telefonów w miesiącu, ilość wykonanych ofert. Kierownik może analizować realizację planów przez wszystkie osoby w celu podjęcia decyzji co do premii. Każdy użytkownik może Integracja z programem fakturującym używanym w firmie Możliwa jest integracja programu bs4 z używanym w firmie klienta programem fakturującym np.: CDN Optima firmy Comarch CDN XL firmy Comarch Subiekt GT firmy Insert Symfonia Handel Premium firmy Sage Symfonia Handel Forte firmy Sage WF Mag Navision Xpertis firmy Macrologic Simple X firmy Simple Simple ERP firmy Simple Graffiti firmy PCGuard W takim przypadku faktury nie są wystawiane w programie bs4 lecz nadal w dotychczasowym programie. Aktualną listę możliwych programów do synchronizacji udostępni konsultant bs4.

14 Proponowane warianty wdrożenia bs4 intranet Zależnie od wielkości firmy i wymagań Wariant 1. Minimalny. Ilość użytkowników: 3-5 Wybrane funkcjonalności: Zarządzanie informacją o potencjalnych i potwierdzonych uczestnikach szkoleń Fakturowanie uczestników Kalendarz planowanych szkoleń (konferencji) Kalkulacja kosztów imprezy i rentowności Rejestracja działań i planowanie zadań Zarządzanie kontaktami z kooperantami Przypominanie owe uczestnikom o szkoleniu Wydruk identyfikatorów i dyplomów Wysyłanie podziękowań i próśb o referencje Specyficzne raporty - zysku ze szkoleń, średnie ilości uczestników Przebieg wdrożenia: uproszczona analiza przedwdrożeniowa i wstępne szkolenie dla użytkowników (1 dzień u klienta) akceptacja uzgodnień z analizy przedwdrożeniowej przez klienta (w ciągu 7 dni) zdalna konfiguracja (3-5 dni) i zdalna prezentacja dla osoby decyzyjnej (1-2 godz.) dostawa do klienta gotowego serwera z zainstalowanym i skonfigurowanym systemem szkolenie dla użytkowników (1 dzień u klienta) zdalne wsparcie dla użytkowników (1 miesiąc)

15 Wariant 2. Średni Ilość użytkowników: 5-15 Wybrane funkcjonalności: Zarządzanie informacją o potencjalnych i potwierdzonych uczestnikach szkoleń Fakturowanie uczestników Zarządzanie szkoleniami Kalendarz planowanych szkoleń (konferencji) Zarządzanie informacjami o szkoleniach powtarzalnych Kalkulacja kosztów imprezy i rentowności Rejestracja działań i planowanie zadań Zarządzanie kontaktami z kooperantami Przypominanie owe uczestnikom o szkoleniu Wydruk identyfikatorów i dyplomów Wysyłanie podziękowań i próśb o referencje Specyficzne raporty - zysku ze szkoleń, średnie ilości uczestników Odbiór i wysyłka i Zarządzanie urlopami Import kontaktów z baz adresowych i telemarketing Przebieg wdrożenia: całodniowa analiza przedwdrożeniowa (1 dzień u klienta) akceptacja uzgodnień z analizy przedwdrożeniowej przez klienta (w ciągu 7 dni) zdalna konfiguracja (7-10 dni) i 2 zdalne prezentacja dla osoby decyzyjnej (2-4 godz.) dostawa do klienta gotowego serwera z zainstalowanym i skonfigurowanym systemem lub zdalna instalacja na serwerze klienta lub instalacja na serwerze w modelu ASP szkolenie wstępne dla użytkowników (1 dzień u klienta) szkolenie końcowe dla użytkowników (1 dzień u klienta) zdalne wsparcie dla użytkowników (2 miesiące)

16 Wariant 3. Rozszerzony Ilość użytkowników: Wybrane funkcjonalności: Zarządzanie informacją o potencjalnych i potwierdzonych uczestnikach szkoleń Fakturowanie uczestników Import zapytań ze strony www Zarządzanie szkoleniami Kalendarz planowanych szkoleń (konferencji) Zarządzanie informacjami o szkoleniach powtarzalnych Kalkulacja kosztów imprezy i rentowności Rejestracja działań i planowanie zadań Zarządzanie kontaktami z kooperantami Przypominanie owe uczestnikom o szkoleniu Wydruk identyfikatorów i dyplomów, wysyłanie podziękowań i próśb o referencje Specyficzne raporty - zysku ze szkoleń, średnie ilości uczestników Odbiór i wysyłka i Zarządzanie urlopami Import kontaktów z baz adresowych i telemarketing Plany sprzedażowe Inne funkcjonalności wg dodatkowej wyceny Przebieg wdrożenia: całodniowa analiza przedwdrożeniowa (1 dzień u klienta) akceptacja uzgodnień z analizy przedwdrożeniowej przez klienta (w ciągu 7 dni) zdalna konfiguracja (7-10 dni) i 2 zdalne prezentacje dla osoby decyzyjnej (2-4 godz.) dostawa do klienta gotowego serwera z zainstalowanym i skonfigurowanym systemem lub zdalna instalacja na serwerze klienta lub instalacja na serwerze w modelu ASP szkolenie wstępne dla użytkowników (1 dzień u klienta) szkolenie końcowe dla użytkowników (1-3 dni u klienta) zdalne wsparcie dla użytkowników (2 miesiące)

17 Opcje serwera Oferujemy Państwu 3 warianty dostawy sprzętu (serwera) do programu bs4 intranet: 1. Zakup serwera w firmie bs4. Serwer zostanie dostarczony przez bs4 wraz z zainstalowanym oprogramowaniem. Aktualną ofertę na serwer i jego parametry techniczne prześle konsultant bs4 na życzenie. Serwer będzie w obudowie Tower lub do montażu w szafie rack. Serwer produkcji polskiej firmy w konkurencyjnej cenie, z gwarancją 3-letnią i serwisem na miejscu u klienta w wykonaniu producenta. Zalety rozwiązania: - bs4 dostarcza kompletny system, - nie musicie Państwo angażować swojego informatyka do przygotowania serwera, 2. Instalacja na własnym serwerze. Oprogramowanie zostanie zainstalowane zdalnie na serwerze udostępnionym przez Państwa firmę. Serwer musi być dedykowany wyłącznie do oprogramowania bs4. Parametry techniczne serwera musi zatwierdzić bs4. Państwa Informatyk będzie musiał ustawić zdalny dostęp do serwera w celu instalacji przez administratora bs4. 3. Wynajem aplikacji na serwerze bs4. Istnieje możliwość wynajęcia serwera na potrzeby programu bs4 w centrum danych za pośrednictwem bs4. W takim przypadku nie trzeba kupować serwera a jedynie wnosi się miesięczną opłatę za jego wynajem i hosting. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla firm, w których użytkownicy pracują z różnych lokalizacji a co za tym idzie niezbędny jest niezawodny dostęp z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu. Państwa dane są wtedy bezpieczne w centrum danych - z zapewnieniem zasilania, łączy internetowych i kopii bezpieczeństwa. Nawet w przypadku kradzieży lub pożaru w Państwa firmie, dane programu bs4 są bezpieczne w centrum danych.

18 Opcje finansowania Zależnie od Państwa możliwości i preferencji oferujemy Państwu różne formy rozliczenia licencji na oprogramowanie i usług wdrożeniowych. opłata jednorazowa z rabatem, płatność w 6 miesięcznych ratach bez kosztów finansowych i bez pośrednictwa banku (zakup kredytuje bs4 business solutions sp. z o.o.) leasing do 24 miesięcy wynajem aplikacji w modelu ASP (opłaty stałe za użytkowanie oprogramowania, wynajem serwera, hosting serwera, pomoc techniczną i aktualizacje). Z góry płatne są tylko usługi wdrożeniowe.

19 Firma bs4 business solutions sp. z o.o. bs4 business solutions sp. z o.o. jest producentem nowoczesnego oprogramowania biznesowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Głównym produktem firmy jest wielomodułowy program bs4-intranet (bs4-crm) wspierający zarządzanie, przepływ zadań i informacji oraz działania CRM. W okresie ponad 7 lat sprzedaży produktu firma dokonała ponad 150 zakończonych sukcesem wdrożeń na terenie Polski w różnych branżach. Nasze oprogramowanie dało tym firmom przewagę konkurencyjną nad innymi podmiotami na rynku, które nie korzystają z oprogramowania tego typu lub korzystają z innych, gorszych rozwiązań. Misja firmy brzmi: Stymulować rozwój polskich przedsiębiorstw i instytucji poprzez budowę i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań internetowych, tworzonych zgodnie z najnowszymi trendami marketingowymi i postępem technologicznym. Firma konsekwentnie trzyma się obranej strategii, w ramach której rozwija swoje oprogramowanie i docelowo rozpocznie sprzedaż poza Polską. bs4 business solutions sp. z o.o. nie realizuje usług integratorskich i serwisu IT takich jak dostarczanie sprzętu komputerowego, administracja i serwis sieci komputerowych. Pozwala to skupić się na głównej działalności i nie konkurować z tworzoną siecią firm partnerskich IT, zajmujących się sprzedażą oprogramowania bs4 intranet. Nazwa firmy 'bs4 business solutions sp. z o.o.' pochodzi od supertajnego, przedwojennego referatu bs4 (biura szyfrów), w którym trzej kryptolodzy: Marian Rejewski, Henryk Zygalski i Jerzy Różycki rozszyfrowali niemiecką maszynę szyfrującą Enigma i zbudowali jej replikę. Wybierając nazwę firmy chcieliśmy upamiętnić tą mało znaną placówkę polskiego wywiadu i oddać cześć wybitnym matematykom. Kadra Firmą zarządza Michał Lipiecki. Doktorant na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Przez wiele lat wspólnik i szef marketingu w firmie Eureka Soft- & Hardware. W latach pracował

20 jako Affiliate Marketing Manager a następnie IT Project Manager w amerykańskiej firmie internetowej HotelsCentral.com. Doświadczenie zdobyte w tej firmie i poznanie e-commerce w wydaniu amerykańskim pozwala mu uzyskać w Polsce przewagę nad specjalistami od internetu, którzy poznali przedmiot wyłącznie z książek. Uczył się również w USDA Graduate School w Waszyngtonie. W firmie bs4 business solutions sp. z o.o. zajmuje się poza zarządzaniem firmą również projektowaniem rozwiązań dla klientów oraz programowaniem aplikacji. W bs4 business solutions sp. z o.o. pracują wysokiej klasy programiści, których przeszli trudny proces rekrutacji i wykazali się teoretyczną i praktyczną znajomością nowoczesnych technologii. Są to głównie osoby z wykształceniem zdobytym na Politechnice Poznańskiej, na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza oraz na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Historia firmy. 1.VIII.2002 powstanie firmy bs4 internet Michał Lipiecki do III.2003 zaprogramowanie i wdrożenie prostych aplikacji internetowych w 3 firmach handlowych 2003 prace koncepcyjne i programistyczne nad nowym, wielomodułowym oprogramowaniem, pierwsze wdrożenia 2004, 2005 wdrożenia u klientów i dalszy rozwój oprogramowania XII.2006 otrzymanie certyfikatu ISO 9001: podwojenie zatrudnienia IV.2007 przystąpienie firmy do Stowarzyszenia Polski Rynek Oprogramowania X.2008 zmiana statusu prawnego firmy, przekształcenie w spółkę kapitałową pod nazwą bs4 business solutions sp. z o.o.

21 Logotypy wybranych klientów

OFERTA HANDLOWA. na sprzedaż i wdrożenie programu. komputerowego NETCRM

OFERTA HANDLOWA. na sprzedaż i wdrożenie programu. komputerowego NETCRM Wrocław 2006 OFERTA HANDLOWA na sprzedaż i wdrożenie programu komputerowego NETCRM Zespół NetCRM tel. 071 341 96 35 e-mail: office@netcrm.pl www: www.netcrm.pl SPIS TREŚCI Kto potrzebuje CRM?...3 Zamiast

Bardziej szczegółowo

CRM czyli Co Robić Mądrze...

CRM czyli Co Robić Mądrze... 2 CRM czyli Co Robić Mądrze... Potrzebujesz systemu CRM jeśli: W celu sprawdzenia interesujących Ciebie danych kontrahenta przełączasz się między kilkoma aplikacjami (program księgowy, arkusz kalkulacyjny,

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

Czas na Profe al. Jak zarządzać projektem inżynieryjnym? _8. Współpraca systemu Profesal z centralami telefonicznymi _15

Czas na Profe al. Jak zarządzać projektem inżynieryjnym? _8. Współpraca systemu Profesal z centralami telefonicznymi _15 Czas na Profe al MAGAZYN EFEKTYWNYCH FIRM NR 4 2/2012 wydawca: Profesal Sp. z o.o. Jak zarządzać projektem inżynieryjnym? _8 Współpraca systemu Profesal z centralami telefonicznymi _15 Zarządzanie Zasobami

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE Duże doświadczenie i stabilny zespół konsultantów gwarantuje powodzenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych wdrożeń. Sevenbridge istnieje na rynku od 2004

Bardziej szczegółowo

Dwa razy więcej nowych klientów

Dwa razy więcej nowych klientów Magazyn profesjonalistów SAP nr 3 (41) / WRZESIEŃ 2010 SAP CRM W WOLTERS KLUWER: Dwa razy więcej nowych klientów Lex to marka znana każdemu prawnikowi i radcy prawnemu. Inne publikacje Wolters Kluwer stanowią

Bardziej szczegółowo

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem ERP Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE dla zamówień o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 14 000 euro netto

ZAPYTANIE OFERTOWE dla zamówień o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 14 000 euro netto Ateneum Hurtownia Książek Sp.j. Adam Zegiel, Maciej Kogut ul. Nad Drwiną 10 30-741 Kraków Kraków, 21.05.2012 ZAPYTANIE OFERTOWE dla zamówień o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty

Bardziej szczegółowo

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać 30 OPROGRAMOWANIE DLA MSP Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać Oferta rynkowa systemów dostępnych w modelu SaaS jest w Polsce coraz bogatsza, porównywalna do innych krajów Europy Zachodniej, choć

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch ERP XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki. Zarówno nasi

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4 Informacje o systemie Comarch ERP Altum Wersja: 5.4 Spis treści 1. Informacje ogólne... 6 2. Funkcjonalność Comarch ERP Altum w pigułce... 6 3. Elastyczność i otwartość systemu... 9 3.1. Ergonomia, interfejs

Bardziej szczegółowo

QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA QuickSTEP PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Podręcznik użytkownika systemu QuickSTEP. QuickSTEP jest zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem. W skład QuickSTEP wchodzą m.in.

Bardziej szczegółowo

DOTACJE NA INNOWACJE. Inwestujemy w waszą przyszłość.

DOTACJE NA INNOWACJE. Inwestujemy w waszą przyszłość. SMULDERS POLSKA Sp. z o. o. ul. Piłsudskiego 23 68-100 Żagań Zapytanie ofertowe Żagań, 07.11.2013 r. W związku z realizacją projektu pn. Smulders Polska Wdrożenie systemu automatyzującego współpracę biznesową

Bardziej szczegółowo

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań 2015

Katalog rozwiązań 2015 Katalog rozwiązań 2015 Sharepoint - Katalog rozwiązań 2 Opisy rozwiązań W dalszej części katalogu znajdują się opisy rozwiązań oferowanych przez Partnerów na polskim rynku. Spis treści wg Partnerów Sharepoint

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie Microsoft Dynamics NAV Przewodnik po systemie Spis treści MICROSOFT DYNAMICS NAV 6 W JAKI SPOSÓB KUPIĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV? 10 FUNKCJONALNOŚĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV 13 ZARZĄDZANIE FINANSAMI I KSIĘGOWOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Uwolnij możliwości swojej firmy z ERP 2.0

Uwolnij możliwości swojej firmy z ERP 2.0 Uwolnij możliwości swojej firmy z ERP 2.0 www.erp.comarch.pl Raport IDC 2014 Vendors by EAS L&M Revenue Share in Poland, 2013 In recent years, Comarch has focused on developing 3rd-Platform solutions (e.g.,

Bardziej szczegółowo

Systemy ERP 2011. dla sektora przemysłowego. Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP

Systemy ERP 2011. dla sektora przemysłowego. Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP Raport MSI Polska maj 2011 www.msipolska.pl Systemy ERP 2011 dla sektora przemysłowego Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP Oferta na polskim rynku, przykłady wdrożeń,

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE WSPOMAGAJĄCE SYSTEM JAKOŚCI

KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE WSPOMAGAJĄCE SYSTEM JAKOŚCI KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE WSPOMAGAJĄCE SYSTEM JAKOŚCI Galactica HYDRA to kompleksowe zintegrowane oprogramowanie do jakości (oprogramowanie do ISO), niezwykle przyjazne użytkownikom, intuicyjne oraz łatwe

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Jest wiele dróg do celu. Tworzymy najlepszą POSitive Retail POSitive Management Center POSitive Shop IQiosk Retail POSitive Multimedia

Bardziej szczegółowo

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA ASSECO BUSINESS SOLUTIONS SA Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WF-Mag dla Windows WF-FaKir dla Windows WF-KaPeR dla Windows WF-GANG dla Windows WF-bEST dla Windows WF-Analizy

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo