Zapraszamy do niecodziennych przeżyć z naszymi najlepszymi winami

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zapraszamy do niecodziennych przeżyć z naszymi najlepszymi winami"

Transkrypt

1 Zapraszamy do niecodziennych przeżyć z naszymi najlepszymi winami

2 Salon Win narodowy konkurs win Republiki Czeskiej to najwyższy konkurs w ramach systemu Narodowego Konkursu Win, nawiązujący do nominacyjnych konkursów w poszczególnych subregionach. Konkurs organizuje Narodowe Centrum Wina pod egidą Związku Winiarzy RC. Do konkursu mogą stanąć wyłącznie wina wyprodukowane z winogron wyhodowanych w winiarskich regionach Republiki Czeskiej (region winiarski Czechy i region winiarski Morawy). Każde wino zgłoszone do konkursu musi spełniać warunki dane statutem. Wina w ten sposób zgłoszone są oceniane niezależną fachową komisją degustacyjną, która według kryteriów danych statutem udziela tytuły czempiona, zwycięzców kategorii oraz dalsze wyróżnienia dla danego rocznika konkursu, udziela również setce najlepszych win tytuł Salon Win Republiki Czeskiej. Wina w tym konkursie wybierane są przez naszych najlepszych degustatorów, którzy zdali egzamin międzynarodowy wg norm ČSN ISO. Narodowe Centrum Wina również jako jedyna organizacja u nas opracowała system dalszego szkolenia i oceniania degustatorów win. Wyróżnienia w tym narodowym konkursie win są sprawą prestiżową jak dla danego wina, tak również dla winiarza, który go wyprodukował. Wina ocenione tytułem Salon Win Republiki Czeskiej są przez cały rok prezentowane w pomieszczeniach piwnic win zamku państwowego w Valticach. Są one tutaj do dyspozycji zwiedzających, którzy Salon Win Republiki Czeskiej Ekspozycja degustacyjna Salonu Win Republiki Czeskiej (Salon vín České republiky) znajduje się w historycznych budowlach zamku w Valticach, w pomieszczeniach Narodowego Centrum Wina (NCW), zrekonstruowanych z pomocą Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Rolnictwa RC. Recepcja ekspozycji degustacyjnej służy zarazem jako centrum informacyjne morawskich i czeskich win. Samo miasto Valtice jest ośrodkiem winiarstwa i turystyki regionu. Znajduje się w przepięknym krajobrazie nazywanym perłą Moraw Południowych w Areale Lednicko-Valtickim, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego UNESCO. w ten sposób mają okazję skosztowania i poznania najlepszych morawskich i czeskich win w reprezentacyjnych pomieszczeniach, zwiedzający mają również możliwość zaczerpnąć podstawowe informacje o każdym z win i winiarzach, których wina są w Salonie Win prezentowane. Wina ułożone w Salonie Win można również na miejscu zakupić. Częścią ekspozycji jest także sklepik z opakowaniami podarunkowymi do win, literaturą winiarską, szklaneczkami degustacyjnymi i potrzebami sommelierskimi. Znajdziemy tu również Salę honorową morawskiego i czeskiego winiarstwa, która przedstawia zwycięzców partnerskiego konkursu Winiarstwo roku organizowane Związkiem Winiarzy RC.

3 region winiarski ČECHY (CZECHY) subregiony winiarskie: litoměřická mělnická KARLOVY VARY Litoměřice ÚSTÍ N. LABEM Mělník PRAHA LIBEREC HRADEC KRÁLOVÉ PARDUBICE region winiarski MORAVA (MORAWY) PLZEŇ OLOMOUC OSTRAVA subregiony winiarskie: znojemská mikulovská velkopavlovická slovácká 49 ČESKÉ BUDĚJOVICE JIHLAVA Znojmo BRNO Velké Bílovice Mikulov Břeclav ZLÍN Uherské Hradiště 49 Winiarstwo w Republice Czeskiej Winorośl należy do niewielu roślin potrafiących w sposób całościowy a jednocześnie wrażliwy wytworzyć ślad krajobrazu i miejsca w swojej końcowej postaci w winie. Winnice na terenie Republiki Czeskiej położone są na północnej granicy występowania winorośli w Europie. Te naturalne warunki są podstawą unikatowej rozmaitości win, wyróżniających się oryginalnymi akcentami owocowymi i korzennymi, bogatym wachlarzem substancji aromatycznych oraz zharmonizowanym pełnym smakiem. Właśnie dla tych cech są wina morawskie i czeskie poszukiwane przez miłośników wysoko jakościowych i optymalnie dojrzałych win. W Republice Czeskiej znajdują się dwa regiony winiarskie: Čechy i Morava (Czechy i Morawy). W ramach regionu winiarskiego Czechy znajdują się subregiony litoměřická i mělnická (litomierzycki i mielnicki). Region winiarski Morawy obejmuje cztery subregiony: znojemská, mikulovská, velkopavlovická i slovácká (znojemski, mikulovski, velkopavlovicki i slovacki). Wino na Morawach ma swoją tradycję już od czasów rzymskich w 3 wieku n.e. W Europie wina z Moraw wraz z winami z Czech znane były od średniowiecza. Od momentu wprowadzenia nowej ustawy winiarskiej w roku 1995 doznały wina z Moraw i Czech wielkich zmian jakościowych a dziś wina te należą do najlepszych w Europie. Wina morawskie i czeskie charakteryzują się interesującym spektrum aromatów, obfitością substancji ekstraktywnych i zharmonizowanym połączeniem pełnego smaku z orzeźwiającą kwasowością w winach białych. W ostatnich latach coraz większe przebicie mają wina czerwone, które dzięki nowoczesnym technologiom winifikacyjnym są pełne i wyraźne, zarazem delikatne i aksamitne, odznaczają się przyjemnym owocowym bukietem. Trendem na przyszłość stają się również wina różowe, piękne nie tylko ze względu na atrakcyjny kolor, ale też dzięki wyjątkowemu świeżemu charakterowi.

4 Region winiarski Morawy (Morava) Region winiarski Morawy ma wspaniałe warunki do produkcji białych win o ciekawym bukiecie i korzennym smaku, dopełnionym o pełność z urodzajnych morawskich gleb. Kompozycję aromatów i smaków podkreśla rześka kwasowość zachęcająca do dalszego łyku win zharmonizowanych smakowo i charakterystycznych dla poszczególnych subregionów Moraw. Morawskie wina czerwone od dawien dawna towarzyszyły wiejskiej kuchni, były też napojem właścicieli winnic stymulując ich do dalszej pracy w winnicy. Nigdy tym winom nie zabrakło regionalnej autentyczności, jak również owocowego charakteru typowego dla win czerwonych. Cechy win czerwonych zmieniają się ostatnio dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii produkcji, dzięki czemu stają się one bardziej delikatne i łagodne. Urzekający kraj południowo-morawski i jego unikatowe warunki naturalne nadają winom swoistych, niepowtarzalnych cech, osobliwy charakter podkreśla również wielka odmianowa rozmaitość win. Region winiarski Morawy obejmuje hektarów winnic, co przedstawia 96% zarejestrowanych winnic w RC. Znajduje się tutaj 312 gmin winiarskich z parcelami winnic, które uprawia prawie winiarzy. Średnia temperatura roczna wynosi 9,42 C, średnia ilość opadów jest 510 mm a średnia długość nasłonecznienia wynosi godzin wg 78 letniej obserwacji w Winiarskiej Stacji Uszlachetniającej w Velkých Pavlovicach. Region winiarski Morawy leży mniej więcej na 49 szerokości geograficznej, podobnie jak region winiarski Champagne lub najlepsze regiony winiarskie Niemiec. Klimat Moraw jest zmienny z przewagą cech klimatu śródlądowego, z występującymi czas od czasu najściami wilgotnych mas powietrznych znad Atlantyku, ale też mroźnych mas śródlądowych. Faza wegetacyjna jest poniekąd krótsza aniżeli w Europie zachodniej, jednak z punktu widzenia temperatur intensywne miesiące letnie znacznie przyśpieszają dojrzewanie winogron, co umożliwia uprawę późno dojrzewających odmian, z których powstają wina wysokiej jakości. Dojrzewanie winogron przebiega powoli, co stwarza warunki do powstawania i koncentrowania większej ilości i rozmaitości substancji aromatycznych.

5 Winiarski subregion znojemská Winiarski subregion mikulovská Winiarski subregion velkopavlovická Winiarski subregion slovacká W najbardziej na zachód wysuniętym subregionie winiarskim dzięki idealnym warunkom klimatycznym i naturalnym oraz dzięki umiejętnościom tutejszych winiarzy powstają zwłaszcza wspaniałe wina białe, pełne, rześkie, aromatyczne. Chłodne wiatry znad niedalekiej Wyżyny Czeskomorawskiej wraz z termoregulującym biegiem rzeki Dyje, Jevišovki i Jihlavy dają znojemskim winom niepowtarzalny korzenny smak i pełność. Dzięki zmianom dni słonecznych z chłodniejszymi nocami grona dojrzewają powoli, skupiają w sobie jednak mnóstwo substancji aromatycznych, co daje wina wysokiej jakości. Pálava ostatnia wyspa stepów Panonii, wapiennych Alp, miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, stromo wystaje z lekko pofałdowanego krajobrazu lasów łęgowych dolnego biegu Dyje. Na zbocza wapiennych skał nasiadają warstwy lessów i iłów wapiennych, w części południowej przeważają piaski. Z głębokich gleb lessowych czerpie winorośl szeroką skalę substancji odżywczych do powstawania bogatych aromatów, wyraźnej korzenności i oryginalnej mineralności. W okolicach Mikulova powstają świetne wina o unikatowym charakterze, jest to miejsce idealne do upraw winorośli w nizinie północno panońskiej. Kraj ten jest sercem produkcji win czerwonych na Morawach. Na glebach piaszczystych powodzi się jednak również odmianom do produkcji win białych, zwłaszcza odmianom aromatycznym. W części centralnej subregionu znajdujemy gleby ilaste bogate w wapń, margle, piaskowce i zlepieńce. Tu przeważają odmiany czerwone, posadzone na glebach bogatych w magnez. Winnice tego typu znajdujemy zwłaszcza w okolicach byłego ośrodka regionu, miasta Hustopeče, w okolicach gmin jak Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice i Kobylí, aż do największej gminy winiarskiej pod względem powierzchni winnic do Velkých Bílovic. Slovacko leży na granicy z Słowacją i Austrią. Region ten słynie z bogatego folkloru-strojów ludowych, pieśni, tańców, tradycyjnego rzemiosła i obyczajów. Z folklorem związane jest bardzo mocno tradycyjne winiarstwo i świetne wina slovacká. Winiarski subregion slovacki odznacza się wielką rozmaitością warunków naturalnych. Winnice rozkładają się w dolinie rzeki Morawy, ale też w pagórkowatym krajobrazie Białych Karpat lub na południowych zboczach Chrzibów i Lasu Ždánickiego. Do subregionu należą również okolice miasta Uherské Hradiště, gdzie znajdujemy najbardziej na północ wysunięte winnice morawskie. powierzchnia winnic: ha gmin winiarskich: 90 parcel winiarskich: 215 winiarzy: powierzchnia winnic: ha gmin winiarskich: 30 parcel winiarskich: 182 winiarzy: powierzchnia winnic: ha gmin winiarskich: 75 parcel winiarskich: 321 winiarzy: powierzchnia winnic: ha gmin winiarskich: 117 parcel winiarskich: 408 winiarzy: 8 307

6 Region winiarski Czechy (Čechy) Region winiarski Czechy należy do najbardziej na północ wysuniętych wysp winiarstwa europejskiego. Znajdziemy w nim razem 72 gmin winiarskich, 152 parceli winiarskich oraz 164 zarejestrowanych winiarzy. Region dzielimy na dwa subregiony mělnická i litoměřická (mielnicki i litomierzycki). Powierzchnia winnic w obu subregionach wynosi razem 662 hektarów, co jest niespełna 4% ogólnej powierzchni zarejestrowanych winnic w ramach Republiki Czeskiej. Winiarski subregion mělnická (mielnicki) Subregion obejmuje 42 gmin winiarskich, 92 winiarzy i 360 ha winnic, nie tylko samo miasto Mělník z okolicą, ale też drobne winnice w Pradze, w okolicy Kutnej Hory, Benátek nad Jizerą, Kralup nad Wełtawą, Berouna i Slaného. Większość parcel winiarskich leży na glebach o podłożu wapiennym lub Na co możemy się cieszyć? Na przykład na odnowione średniowieczne tarasy z winnicami, na których znowu wyrasta winorośl, na dom z wieżą w kształcie kielicha do wina, na przechadzki po miejscach, gdzie cierpliwa święta Ludmiła nauczała uprawy winorośli swojego wnukaświętego Wacława, na winnice wprawdzie nie duże swoją powierzchnią, jednak z dużą kolekcją odmian uprawianych w RC, na prześliczne krajobrazy doliny Łaby, którą strzegą strome stożki Średniogórza Czeskiego, na starodawne piwnice win, prasy winiarskie, bogate tradycje winobrania a zwłaszcza na wino bo cóż była by to za turystyka winiarska bez skosztowania wina? na osadach żwirowo-piaszczystych. Gleby są tu lekkie, dobrze wchłaniające ciepło, dające świetne warunki do upraw odmian białych i czerwonych. Te dogodne warunki poznali już średniowieczni miejscowi winiarze i skupili się na podstawowej uprawianej odmianie Pinot noir, której sadzonki kazał sprowadzić z burgundzkiej wioski Chambertin sam Karol IV. Winiarski subregion litoměřická (litomierzycki) Subregion obejmuje 30 gmin winiarskich, 54 zarejestrowanych winiarzy gospodarujących na 293 ha winnic. Głównymi ośrodkami winiarskimi są okolice miast Litoměřice, Most, Rudnice nad Łabą, Kadaň, Ujście nad Łabą i Louny. Wielkim konkurentem dla Mělníka od zawsze było miasto Litoměřice, po Pradze drugie największe miasto winiarskie w Czechach. Również pod względem handlu z winem istniała rywalizacja, głównie na rynkach handlowych w Pradze. Dziś najwięcej winnic leży na południowych zboczach Średniogórza Czeskiego, na ciemnych glebach zwietrzeliny bazaltowej, które dają winom z tego subregionu osobliwy mineralny podtekst.

7 Najczęściej uprawiane odmiany Veltliner zielony Veltlínské zelené 9,7 % z ogólnej Müller Thurgau 9,3 % z ogólnej Riesling reński Ryzlink rýnský 7,2 % z ogólnej Riesling włoski Ryzlink vlašský 6,9 % z ogólnej Sauvignon blanc Sauvignon 5,2 % z ogólnej Pinot blanc Rulandské bílé 4,7 % z ogólnej Pinot gris Rulandské šedé 4,6 % z ogólnej Chardonnay 4,6 % z ogólnej Jednym z powodów, dlaczego na Morawach Południowych i w Czechach powstają wina o oryginalnym smaku i rozmaitości, jest niezwykle bogata struktura odmianowa. W winnicach znajdziemy 29 odmian do produkcji win białych a 26 odmian do produkcji win czerwonych, które wpisane są do Państwowej Księgi Odmianowej RC. Powód tej wielkiej różnorodności win morawskich trzeba poszukiwać również w kombinacji warunków naturalnych i pracy rąk ludzkich. W Republice Czeskiej działa ponad siedemset zarejestrowanych firm winiarskich, od wielkich aż po małe rodzinne firmy, do tego dołączają tysiące drobnych winiarzy prywatnych. Efektem są wina, na które ma wpływ nie tylko terroir, ukształtowanie terenu, zmienność podłoża i mikroklimatu, ale też sam winiarz z swoją inwencją, doświadczeniem, użyciem tradycyjnych czy też nowoczesnych metod wytwarzania wina. Krótko mówiąc w morawskich i czeskich winnicach znajdziecie wszystko, tylko nie monotonność i przeciętność. St. Laurent Svatovavřinecké 7,8 % z ogólnej Zweigeltrebe 4,8 % z ogólnej Pinot noir Rulandské modré 4,2 % z ogólnej Blaufränkisch Frankovka 6,9 % z ogólnej

8 Przegląd kategorii win w Republice Czeskiej Wino (Víno) najniższa kategoria win z gron wyprodukowanych w którymkolwiek kraju UE. Wino regionalne (Zemské víno) wino wyprodukowane wyłącznie z krajowych winogron zawierających min. 14 NM cukru. Mogą być oznaczone nazwą regionu, rocznika i odmiany, z której zostało ono wyprodukowane. Wino jakościowe (Jakostní víno) wino wyprodukowane wyłącznie z krajowych winogron zawierających min. 15 NM cukru. Wino musi być wyprodukowane w regionie winiarskim, w którym zebrano winogrona. Może być oznaczone jako Jakościowe wino gatunkowe (Jakostní víno odrůdové) wino wyprodukowane z winogron najwyżej z 3 odmian, które muszą być umieszczone w spisie odmian do produkcji win jakościowych. Jakościowe wino markowe (Jakostní víno známkové) wino wyprodukowane z mieszanki winogron, moszczu gronowego, ewentualnie z wina wg ustalonej receptury. System podziału win w RC oparto na zawartości cukru w moszczu gronowym w momencie zbioru. Skrót NM oznacza stopień normalizowanego moszczomierza, kiedy to 1 oznacza 1 kg cukru w 100 l moszczu. Innym systemem są wina w kategorii VOC, które opierają się na pochodzeniu wina w danym regionie. Wino jakościowe z wyróżnikiem (Jakostní víno s přívlastkem)... Winogrona do produkcji tego typu win muszą spełniać wszystkie wymogi produkcji wina jakościowego. Ponadto winogrona muszą pochodzić z jednego subregionu winiarskiego. W winach z wyróżnikiem nie wolno podwyższać zawartości cukru w moszczu. Wina z tej kategorii przeznaczone są zwłaszcza na uroczyste okazje oraz do archiwowania. Wina jakościowe z wyróżnikiem dzielimy na:...kabinet (kabinetní víno) wina lekkie, wytrawne lub półwytrawne, produkowane z winogron, które osiągnęły zawartość cukru min. 19 NM....późny zbiór (pozdní sběr) jakościowe wina wytrawne lub półwytrawne, produkowane z winogron zebranych przy min. zawartości cukru 21 NM....wybór z winogron (výběr z hroznů) wina pełne, ekstraktywne, o wyższej zawartości alkoholu, czasem o wyższej zawartości cukru resztkowego, produkowane z winogron, które osiągnęły zawartość cukru min. 24 NM....wybór z jagód (výběr z bobulí) pełne i ekstraktywne, półsłodkie lub słodkie wino produkowane z winogron dojrzewających przez dłuższy okres czasu w winnicy, które osiągnęły zawartość cukru przynajmniej 27 NM....wino lodowe (ledové víno) szlachetne, bardzo słodkie wino produkowane przez tłoczenie zmarzniętych winogron zbieranych przy temperaturze maks. -7 C, uzyskany moszcz musi mieć min. 27 NM. Winogrona podczas tłoczenia nie mogą rozmarznąć, w wyniku czego część wody pozostaje w postaci kryształków lodu. Uzyskany mosz jest więc bardzo koncentrowany....wino słomowe (slámové víno) bardzo słodkie, ekstraktywne wino produkowane z winogron dobrze dojrzałych, następnie dosuszanych przez okres co najmniej trzech miesięcy po zbiorze na słomie lub sitowiu, lub zawieszonych w dobrze wietrzonym pomieszczeniu. W ten sposób odparowuje część wody z jagód i następuje koncentracja zawartości substancji ekstraktywnych. Moszcz musi wykazywać co najmniej 27 NM. Tłoczone mogą być już po dwu miesiącach, o ile zawartość cukru osiągnie min. 32 NM....wybór z cybebów (výběr z cibéb) bardzo ekstraktywne, słodkie, szlachetne wino produkowane z bardzo dojrzałych winogron, które dzięki ekstremalnie długiemu okresowi dojrzewania w winnicy osiągnęły zawartość cukru min. 32 NM i przekształciły się w większości w rodzynki cybeby. Wino oryginalnej certyfikacji (Víno originální certifikace V.O.C., VOC) Kategoria win oparta na systemie apelacyjnym, wprowadzona ustawą winiarską 321/2004 Dz. U. RC. Wina o oryginalnej certyfikacji produkuje się wyłącznie z kilku odmian typowych dla danego regionu. Wina te powinny mieć w danym regionie VOC podobny charakter i powinny być typowe dla danego regionu i szczepu. O udzieleniu certyfikacji decyduje zrzeszenie winiarzy.

9 A1 Degustacja w własnym zakresie cena 355 CZK. Czas trwania programu 90 minut. A2 Bilet łączony degustacja w własnym zakresie + trasa zwiedzania zamku w Valticach cena 419 CZK. Korzystanie z tego biletu nawiązuje na godziny otwarcia zamku. A3 Degustacja w własnym zakresie przedłużona cena 499 CZK. Czas trwania programu 150 minut. Programy degustacyjne Salonu Win Republiki Czeskiej A Degustacje w własnym zakresie Unikatowa możliwość indywidualnego skosztowania któregokolwiek z przechowywanych win (z wyjątkiem win musujących i win specjalnych). Od każdego wina otwarta jest jedna butelka. O każdym z win jest do dyspozycji drobiazgowa informacja na boksie prezentacyjnym oraz w katalogu. Podczas degustacji jest zwiedzającym do dyspozycji sommelier, który przygotowany jest przekazać informacje o winie i firmach winiarskich. B Degustacje z By The Glass Możliwość indywidualnego skosztowania wina za pośrednictwem nowoczesnego automatu do wina marki By The Glass. B1 cena 100 CZK. Indywidualny wybór z zestawu kilku odmian do wysokości kredytu (naprz. białe wytrawne i półsłodkie, różowe, czerwone). Czas trwania programu: minut. B2 cena 250 CZK. Wybrana kolekcja win specjalnych do wysokości kredytu (naprz. wina lodowe, botrytowe, wybory z jagód, wina słomowe). Czas trwania programu: minut. B3 cena 200 CZK bilet łączony. Program B1 degustacja z By The Glass + trasa zwiedzania zamku Valtice. Korzystanie z tego biletu nawiązuje na godziny otwarcia zamku. C Profesjonalne degustacje Programy degustacji wybranych win prowadzone przez sommeliera. Ilość uczestników tego programu jest min. 8, maks. ok. 45 osób. Polecamy wcześniejsze zarezerwowanie terminu degustacji. Bez potwierdzenia rezerwacji terminu nie możemy zagwarantować przeprowadzenia degustacji. C1 cena 150 CZK. Wybrany zestaw czterech białych i dwu czerwonych odmian wg wyboru sommeliera (z wyjątkiem win musujących i naturalnie słodkich). Czas trwania programu: minut. C2 cena 260 CZK. Wybrany zestaw pięciu białych, czterech czerwonych odmian i jednego naturalnie słodkiego wina wg wyboru sommeliera. Czas trwania programu: minut. W degustację wchodzi wypożyczenie kieliszka degustacyjnego i pieczywo do neutralizacji smaku. Bilety wstępu na programy degustacyjne są do nabycia w recepcji wystawy degustacyjnej Salonu Win RC. Formy płatności: gotówka w CZK i EUR, karty płatnicze VISA, EC/MC i AmericanExpress. Wejściowe talony podarunkowe do ekspozycji degustacyjnej można również zakupić w e-shopie NCW:

10 Godziny otwarcia ekspozycji degustacyjnej wtorek czwartek 9:30 17:00 piątek sobota 10:30 18:00 niedziela (czerwiec wrzesień) 10:30 17:00 Otwarte przez cały rok, oprócz lutego, kiedy to przebiega instalacja ekspozycji nowego rocznika. O aktualnych godzinach otwarcia, programach i cenach można informować się na Polecamy parking na rynku w Valticach lub parking zastrzeżony pod zamkiem, który jest od Salonu Win na zamku w Valticích 3 minuty na piechotę. Kolejne oferty Narodowego Centrum Wina Organizacja szkoleń i wykładów o winie dla profesjonalistów i publiczności Publikowanie fachowej literatury winiarskiej Administracja narodowach stron internetowych win z RC Powszechne popieranie i propagowanie win morawskich i czeskich przy współpracy z Funduszem Winiarskim RC Dla zwiedzających polecamy również Zamek państwowy Valtice Turystyczne stronice internetowe Moraw Południowych TOP cele turystyczne Moraw Południowych Oficjalna turystyczna prezentacja Republiki Czeskiej Wydane 12/2012. Zmiany zastrzeżone. Foto: Jan Halady, Vít Mádr, Marek Matula. Opracowanie graficzne: Bravissimo

11 Praha Brno Valtice NÁRODNÍ VINAŘSKÉ CENTRUM, o.p.s. (NARODOWE CENTRUM WINA) Salon Win narodowy konkurs win Republiki Czeskiej Zámek 1, Valtice, Republika Czeska Tel.: , Tel./Fax: Alsace France Germany Poland Czech Republic Valtice Austria Brno Znojmo Mikulov Břeclav Valtice

w w. s i g n a t u r e v i n e s. p l

w w. s i g n a t u r e v i n e s. p l ww.signaturevines.pl REGENT 2014 wino wytrawne, czerwone Regent Wino wytrawne o pięknym ciemnym kolorze. Bukiet intensywny z wyraźną wiśnią, borówką i suszonymi śliwkami. W ustach bogaty smak podkreślony

Bardziej szczegółowo

Cha-re XIII BIAŁE WINO WYTRAWNE. Winnice Jaworek Miękinia

Cha-re XIII BIAŁE WINO WYTRAWNE. Winnice Jaworek Miękinia WINNICE JAWOREK W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.

Bardziej szczegółowo

Różowe wino półwytrawne 2013 Jaworek Rose Winnice Jaworek Miękinia

Różowe wino półwytrawne 2013 Jaworek Rose Winnice Jaworek Miękinia WINNICE JAWOREK W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.

Bardziej szczegółowo

Francuski szyk, elegancja i wytworność smaku

Francuski szyk, elegancja i wytworność smaku Bacalis Minervois AOC Francuski szyk, elegancja i wytworność smaku Roquatelle Corbieres AOC FRANCJA Wciąż budzi zazdrość winiarskiego świata. Pomimo postępu jakie poczyniły inne kraje winiarskie, nigdzie

Bardziej szczegółowo

(Piwniczki winne Lechovice) należą do tradycyjnych producentów wysokiej jakości naturalnych win z morawskich winnic regionu

(Piwniczki winne Lechovice) należą do tradycyjnych producentów wysokiej jakości naturalnych win z morawskich winnic regionu (Piwniczki winne Lechovice) należą do tradycyjnych producentów wysokiej jakości naturalnych win z morawskich winnic regionu Znojemskiego. Uprawa winogron ma na tym obszarze głębokie korzenie sięgające

Bardziej szczegółowo

BIAŁE WINO WYTRAWNE. Winnice Jaworek Miękinia

BIAŁE WINO WYTRAWNE. Winnice Jaworek Miękinia WINNICE JAWOREK W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.

Bardziej szczegółowo

V MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIN GALICJA VITIS Regulamin Konkursu

V MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIN GALICJA VITIS Regulamin Konkursu V MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIN GALICJA VITIS 2015 Regulamin Konkursu 1. Cel konkursu Ideą Galicyjskiego Konkursu Win jest kultywowanie historycznych tradycji galicyjskich oraz zacieśnianie przyjaznych kontaktów

Bardziej szczegółowo

Budowa i promocja produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki

Budowa i promocja produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki Budowa i promocja produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków

Bardziej szczegółowo

Groszer Wein - Burgenland - Austria

Groszer Wein - Burgenland - Austria Groszer Wein Rote Küvee Czerwone Zweifelt 30%, Blaufränkisch 40%, Cabernet Sauvignon, Syrah, 13% 1 g/l 6.2 g/l do 7 lat 16-18 Winogrona, z których powstaje to czerwone wino pochodzą z Eisenbergu i Królewca.

Bardziej szczegółowo

ALBA CHIARA MALVASIA BIANCA SALENTO IGP. SZCZEP 100% Malvasia Biała. OBSZAR UPRAWY Francavilla Fontana (Br) SYSTEM UPRAWY Guyot

ALBA CHIARA MALVASIA BIANCA SALENTO IGP. SZCZEP 100% Malvasia Biała. OBSZAR UPRAWY Francavilla Fontana (Br) SYSTEM UPRAWY Guyot HISTORIA Projekt SCHIENA VINI powstał w roku 1991, kiedy to Giuseppe Schiena, urodzony i wychowany w rodzinie winiarzy, najpierw dzierżawił, a następnie w 1993 roku zakupił około 30 hektarów winnic w okolicy

Bardziej szczegółowo

(2) Warunki ustanowione w art , art. 97 ust. 1 oraz art rozporządzenia (UE) nr 1308/2013 zostały spełnione.

(2) Warunki ustanowione w art , art. 97 ust. 1 oraz art rozporządzenia (UE) nr 1308/2013 zostały spełnione. C 384/4 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 18.10.2016 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 14 października 2016 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej jednolitego dokumentu, o

Bardziej szczegółowo

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI 13.7.2017 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 224/9 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 12 lipca 2017 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej jednolitego dokumentu, o którym

Bardziej szczegółowo

Znakomita nowość prosto z Mołdawii

Znakomita nowość prosto z Mołdawii Doskonały smak, doskonały aromat, doskonała jakość!!! Znakomita nowość prosto z Mołdawii MOSCATO CAPOLAVERO zastępuje znane i lubiane Moscato Capolavoro Mołdawia. Winnym szlakiem Mołdawia jest niewielkim,

Bardziej szczegółowo

Opracował: mgr inż. Artur Szcześniak

Opracował: mgr inż. Artur Szcześniak Opracował: mgr inż. Artur Szcześniak Wino - napój bogów Któż z nas nie zna Bachusa - bożka, który wino porównał do kobiety, śpiewu i rozpustnej zabawy!!! Sophia Szczepy winorośli NAJWAŻNIEJSZE SZCZEPY

Bardziej szczegółowo

Spotkania informacyjne o winorośli z dystrybucją sadzonek

Spotkania informacyjne o winorośli z dystrybucją sadzonek Spotkania informacyjne o winorośli z dystrybucją sadzonek WINNICA jej układ, obszar i system prowadzenia winorośli oraz dobór odmian jest uzależniony od TERROIR. TERROIR- jest zbiorem czynników klimatycznych,

Bardziej szczegółowo

PROSECCO DOC TREVISO EXTRA DRY

PROSECCO DOC TREVISO EXTRA DRY PROSECCO DOC TREVISO EXTRA DRY Lekkie, rześkie wino musujące o półwytrawnym charakterze. Aromaty świeżych, słodkich jabłek, z lekką nutą kwiatową w tle. Idealne jako aperitif, świetne w koktajlach, towarzysz

Bardziej szczegółowo

maroko produkt NAJWIĘKSZY IMPORTER OLEJU ARGANOWEGO W POLSCE

maroko produkt NAJWIĘKSZY IMPORTER OLEJU ARGANOWEGO W POLSCE maroko produkt NAJWIĘKSZY IMPORTER OLEJU ARGANOWEGO W POLSCE Szare Maroko Wino szare Les Trois Domaines to łososiowy, delikatnie różowy trunek z szarymi refleksami. Wyborne w smaku, owocowe i orzeźwiające,

Bardziej szczegółowo

(1) Hiszpania złożyła wniosek w sprawie zmiany w specyfikacji nazwy Almansa zgodnie z art. 105 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013.

(1) Hiszpania złożyła wniosek w sprawie zmiany w specyfikacji nazwy Almansa zgodnie z art. 105 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013. 17.6.2017 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 194/33 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 15 czerwca 2017 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wniosku w sprawie zmian w specyfikacji

Bardziej szczegółowo

MACEDONIA Vranec. NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. Kryje w sobie ducha macedońskiego winiarstwa. czerwone półwytrawne

MACEDONIA Vranec. NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. Kryje w sobie ducha macedońskiego winiarstwa. czerwone półwytrawne MACEDONIA Vranec czerwone półwytrawne NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. Produkt wprost z Macedonii rekomendowany przez Ambasadora Republiki Macedonii w Polsce Kryje w sobie ducha macedońskiego winiarstwa Macedonia

Bardziej szczegółowo

E&J Gallo. 750 ml 14% vol. 1 l - 35,99 zł. www.piotripawel.pl. www.discovercaliforniawines.com / California Wines Polska

E&J Gallo. 750 ml 14% vol. 1 l - 35,99 zł. www.piotripawel.pl. www.discovercaliforniawines.com / California Wines Polska www.piotripawel.pl E&J Gallo Chardonnay - białe wytrawne White Zinfandel - różowe wytrawne Zinfandel - czerwone wytrawne 26 1 l - 35, zł www.discovercaliforniawines.com / California Wines Polska zdrowia.

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ! CIOCIOSAN CIOCIOSAN CLASSICO CIOCIOSAN LIMONE CIOCIOSAN SPARKLING WINE

NOWOŚĆ! CIOCIOSAN CIOCIOSAN CLASSICO CIOCIOSAN LIMONE CIOCIOSAN SPARKLING WINE CIOCIOSAN Najlepiej rozpoznawalna marka wśród wermutów w Polsce Doskonale wyważony smak i subtelny aromat od ponad 100 lat powstają według tradycyjnej receptury w bułgarskiej winnicy Slavyantsi Unikalna

Bardziej szczegółowo

X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r.

X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r. X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r. Regulamin Organizatorzy: Miasto Jasło Polski Instytut Winorośli i Wina Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa "Galicja Vitis" Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - II półrocze 2015

Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - II półrocze 2015 Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - II półrocze 015 XI zjazd 11 lipiec - Fermentacja jabłkowo-mlekowa cz. 1 spontaniczna fermentacja jabłkowomlekowa i czyste kultury bakterii mlekowych,

Bardziej szczegółowo

<^[_QOO[ 9U[ZQ``[ <^Q_`USQ

<^[_QOO[ 9U[ZQ``[ <^Q_`USQ Karta win Terre del Sole Pinot Grigio Pochodzenie: Włochy, Sycylia, Terre Siciliane IGT Zawartość alkoholu: 11,5% Szczepy: pinot grigio Producent: DAC 8,- 37,- Espada Negra pół Młode, rześkie pinot grigio

Bardziej szczegółowo

KONTAKT TROODOS. ul. Wita Stwosza Wrocław. tel.: STRONA 01

KONTAKT TROODOS. ul. Wita Stwosza Wrocław. tel.: STRONA 01 KATALOG PRODUKTOWY KONTAKT TROODOS ul. Wita Stwosza 16 50-148 Wrocław tel.: + 48 505 569 668 www.troodos.pl kontakt@troodos.pl STRONA 01 O NAS Nasza firma powstała z pasji do wina - cypryjskiego wina.

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ! CIOCIOSAN CIOCIOSAN CLASSICO CIOCIOSAN LIMONE CIOCIOSAN FRAGOLA

NOWOŚĆ! CIOCIOSAN CIOCIOSAN CLASSICO CIOCIOSAN LIMONE CIOCIOSAN FRAGOLA CIOCIOSAN Najlepiej rozpoznawalna marka wśród wermutów w Polsce. Doskonale wyważony smak i subtelny aromat od ponad 100 lat powstają według tradycyjnej receptury w bułgarskiej winnicy Slavyantsi. Unikalna

Bardziej szczegółowo

KARTA WIN WINE LIST/ WEINKARTE

KARTA WIN WINE LIST/ WEINKARTE KARTA WIN WINE LIST/ WEINKARTE Wina białe White wine/ Weißwein KAZAYAK CHARDONNAY Półsłodkie Kraj: Mołdawia Szczep: Chardonnay Wino o świetlistosłomkowym kolorze, harmonijnym smaku, z lekką migdałową goryczką.

Bardziej szczegółowo

Wina Włoskie. Wina Czerwone: Wina Białe: Proseco DOC Extra Dry Spumente. Pinot-Grigio Venezie IGT. Chardonnay Veneto IGT. Muller Thurgau Venezie IGT

Wina Włoskie. Wina Czerwone: Wina Białe: Proseco DOC Extra Dry Spumente. Pinot-Grigio Venezie IGT. Chardonnay Veneto IGT. Muller Thurgau Venezie IGT Wina Włoskie Wina Białe: Proseco DOC Extra Dry Spumente Pinot-Grigio Venezie IGT Chardonnay Veneto IGT Muller Thurgau Venezie IGT Soave Venezie IGT Soave DOC Wina Czerwone: Bardolino DOC Primitivo Puglia

Bardziej szczegółowo

Oferta win. Teliani Valley Polska tel. +48 71 339 25 09 fax.. +48 71 339 25 05. www.telianivalley.pl www.skarbygruzji.pl office@telianivalley.

Oferta win. Teliani Valley Polska tel. +48 71 339 25 09 fax.. +48 71 339 25 05. www.telianivalley.pl www.skarbygruzji.pl office@telianivalley. Oferta win www.telianivalley.pl www.skarbygruzji.pl office@telianivalley.pl Teliani Valley Polska tel. +48 71 339 25 09 fax.. +48 71 339 25 05 www.telianivalley.com Winnica Teliani Valley położona jest

Bardziej szczegółowo

IL MIO Collezione - Veneto - Włochy

IL MIO Collezione - Veneto - Włochy IL MIO Collezione Chardonnay & Pinot Grigio IGT IL MIO Collezione - Veneto - Włochy Białe VENETO - IGT Venezie Chardonnay, Pinot Grigio 4 g/l 6 g/l 0.75 l do 3 lat 8-10 Nowoczesna mieszanka białego wina

Bardziej szczegółowo

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle - Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - I półrocze 2015

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle -  Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - I półrocze 2015 Terminarz zajęć Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle - I półrocze 05 3 styczeń - - luty I zjazd rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa 6 Zajęcia wyłącznie dla II zjazd : luty - 5 luty - - Biologia cz. budowa

Bardziej szczegółowo

Winnice polskie mają potencjał i przyszłość

Winnice polskie mają potencjał i przyszłość https://www. Winnice polskie mają potencjał i przyszłość Autor: Tomasz Kodłubański Data: 18 września 2017 Dobrze prowadzone winnice i uprawa winorośli mogą przynieść spory dochód. Świadczy o tym rozwijający

Bardziej szczegółowo

Wybór alkoholu na Wesele nie jest sprawą łatwą. Priorytetem jest stosunek jakości do ceny.

Wybór alkoholu na Wesele nie jest sprawą łatwą. Priorytetem jest stosunek jakości do ceny. aperifit NA WESELE Wybór alkoholu na Wesele nie jest sprawą łatwą. Priorytetem jest stosunek jakości do ceny. Zanim goście zasiądą do stołu częstujemy ich aperitifem. Powinien być on lekki, więc nie nadają

Bardziej szczegółowo

Villa Sandi - Veneto - Włochy

Villa Sandi - Veneto - Włochy Villa Sandi Pinot Grigio IGT Veneto Białe IGT Veneto Pinot Grigio 12% 5.9 g/l 5.7 g/l 6-8 Słomkowa barwa z zielonkawymi refleksami. W bukiecie gra aromatu mango, ananasa i zielonego jabłka. Na podniebieniu

Bardziej szczegółowo

Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas

Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas wina. Nasza karta win w połączeniu z daniami proponowanymi

Bardziej szczegółowo

Enoturystyka koncepcja rozwoju produktu turystycznego w regionie dr inż. Anna Mazurkiewicz-Pizło Katedra Zarządzania i Ekonomii AWF Warszawa

Enoturystyka koncepcja rozwoju produktu turystycznego w regionie dr inż. Anna Mazurkiewicz-Pizło Katedra Zarządzania i Ekonomii AWF Warszawa Enoturystyka koncepcja rozwoju produktu turystycznego w regionie dr inż. Anna Mazurkiewicz-Pizło Katedra Zarządzania i Ekonomii AWF Plan wystąpienia Cele. Enoturystyka -definicje. Winiarstwo w Polsce.

Bardziej szczegółowo

Château Ricardelle - Langwedocja - Francja

Château Ricardelle - Langwedocja - Francja Château Ricardelle Cuvée Juliette AOC La Clape Nagrody: AOP La Clape Syrah 70%, Carignan 30% 14.5% 3.5 g/l 4.2 g/l do 8 lat Konkours DECANTER 2015 - Srebrny Medal Dla respektowania środowiska i ochrony

Bardziej szczegółowo

Garda Classico Groppello D.O.C.

Garda Classico Groppello D.O.C. Garda Classico Groppello D.O.C. Serwować w temp. 18-20 C. Garda Classico Groppello Marsadri wyprodukowane z winogron: Groppello typowych w Valtenesi. Intesywna czerwień z granatowymi refleksami. W ustach

Bardziej szczegółowo

stampas tannat z Urugwaju Pierwsze wino w ofercie TiM S.A. wprost wyprodukowane i zabutelkowane w kraju pochodzenia

stampas tannat z Urugwaju Pierwsze wino w ofercie TiM S.A. wprost wyprodukowane i zabutelkowane w kraju pochodzenia stampas tannat SMAK PÓŁWYTRAWNEJ P ELEGANCJI! Pierwsze wino w ofercie TiM S.A. wprost z Urugwaju wyprodukowane i zabutelkowane w kraju pochodzenia Urugwaj raj dla szczepu tannat Urugwaj - państwo w Ameryce

Bardziej szczegółowo

Winiarze muszą złożyć deklaracje o zbiorach!

Winiarze muszą złożyć deklaracje o zbiorach! Winiarze muszą złożyć deklaracje o zbiorach! Autor: Ewa Ploplis Data: 9 stycznia 2017 Producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino muszą do 15 stycznia 2017 r. złożyć, w Centrali Agencji Rynku Rolnego

Bardziej szczegółowo

Wina INNOVATION TRADITION SELECTION. ALBA CHIARA Malvasia Bianca Salento IGP. RUGIADA Chardonnay Salento IGP. TRE COMPARI Primitivo Salento IGP

Wina INNOVATION TRADITION SELECTION. ALBA CHIARA Malvasia Bianca Salento IGP. RUGIADA Chardonnay Salento IGP. TRE COMPARI Primitivo Salento IGP Historia Projekt SCHIENA VINI powstał w roku 1991, kiedy to Giuseppe Schiena, urodzony i wychowany w rodzinie winiarzy, najpierw dzierżawił, a następnie w 1993 roku zakupił około 30 hektarów winnic w okolicy

Bardziej szczegółowo

Rodzaje Szkoleń Wino

Rodzaje Szkoleń Wino Rodzaje Szkoleń Wino Warszawa, 2007 r. Niniejsza oferta przedstawia propozycję współpracy z firmą. Jesteśmy gotowi również do rozmów prowadzących do uszczegółowienia niniejszej oferty. W razie jakichkolwiek

Bardziej szczegółowo

wino z nalewaka? Dlaczego Innowacyjny sposób serwowania wina w restauracji. Utrzymanie idealnej temperatury podawania wina. Szybszy serwis.

wino z nalewaka? Dlaczego Innowacyjny sposób serwowania wina w restauracji. Utrzymanie idealnej temperatury podawania wina. Szybszy serwis. wina w Dlaczego wino z nalewaka? Innowacyjny sposób serwowania wina w restauracji. Utrzymanie idealnej temperatury podawania wina. Szybszy serwis. Łatwość obsługi. Długi okres świeżości produktu. Niższa

Bardziej szczegółowo

22% produkt miesiąca. 89,00 69,00 zł/kg. ser rebel z mango. Zapraszamy na degustację serów lub wędlin: 19.06, 26.06, i od godziny 15:00

22% produkt miesiąca. 89,00 69,00 zł/kg. ser rebel z mango. Zapraszamy na degustację serów lub wędlin: 19.06, 26.06, i od godziny 15:00 SERY I WĘDLINY DLA CENIĄCYCH DOBRY SMAK Zapraszamy na degustację serów lub wędlin: 19.06, 26.06, 03.07 i 10.07 od godziny 15:00 NR 6/2015 Oferta ważna od 18.06 Do 15.07.2015 Obowiązuje w Delikatesach Alma

Bardziej szczegółowo

WINO DOMU. Dionyssos Red Dry 75 cl 50,00 zł. Imiglikos Dionyssos - Red Semi Sweet 75 cl 50,00 zł. Dionyssos White Dry 75 cl 50,00 zł

WINO DOMU. Dionyssos Red Dry 75 cl 50,00 zł. Imiglikos Dionyssos - Red Semi Sweet 75 cl 50,00 zł. Dionyssos White Dry 75 cl 50,00 zł WINO DOMU Dionyssos Red Dry 75 cl 50,00 zł 10 cl 7,00 zł Głęboka, błyszcząca rubinowa czerwień. Łagodny aromat czerwonych owoców. Małe ilości taniny powodują delikatny, elegancki i dojrzały posmak owocowy.

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20

Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20 Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie wzorów formularzy deklaracji składanych przez producentów wyrobów winiarskich

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 14 sierpnia 2014 r. Poz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) z dnia 4 sierpnia 2014 r.

Warszawa, dnia 14 sierpnia 2014 r. Poz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) z dnia 4 sierpnia 2014 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 14 sierpnia 2014 r. Poz. 1080 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) z dnia 4 sierpnia 2014 r. w sprawie wzorów formularzy deklaracji

Bardziej szczegółowo

(1) Węgry złożyły wniosek o objęcie ochroną nazwy Monor, Monori zgodnie z częścią II tytuł II rozdział I sekcja 2 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013.

(1) Węgry złożyły wniosek o objęcie ochroną nazwy Monor, Monori zgodnie z częścią II tytuł II rozdział I sekcja 2 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013. C 329/4 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 30.9.2017 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 29 września 2017 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej jednolitego dokumentu, o którym

Bardziej szczegółowo

ARTANGO DE ARGENTINA

ARTANGO DE ARGENTINA Przedstawiamy nowość w ofercie TiM S.A. ARTANGO DE ARGENTINA Chardonnay Białe półwytrawne Bonarda, Syrah Czerwone półwytrawne Od pasji do doskonałości, czyli sztuka argentyńskiego winiarstwa ARTANGO DE

Bardziej szczegółowo

Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć pierwsze półrocze 2016

Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć pierwsze półrocze 2016 Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć pierwsze półrocze Studium Praktycznego Winiarstwa semestr I zjazd 01 30/31-01- 30-01- Uroczysta inauguracja Studium 1 Wykład inauguracyjny 1 Ewa Wawro Spotkanie

Bardziej szczegółowo

AURVIN PREMIUM QUALITY CABERNET SAUVIGNON

AURVIN PREMIUM QUALITY CABERNET SAUVIGNON skarb Mołdawii w segmencie win Premium AURVIN PREMIUM QUALITY CABERNET SAUVIGNON CZERWONE WINO PÓŁWYTRAWNE Znakomita nowość w ofercie TiM S.A. AURVIN PREMIUM QUALITY CABERNET SAUVIGNON CZERWONE WINO PÓŁWYTRAWNE

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi1) z dnia 9 grudnia 2011 r.

Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi1) z dnia 9 grudnia 2011 r. Elektronicznie podpisany przez Jaroslaw Deminet Data: 2012.01.09 16:27:11 +01'00' DZIENNIK USTAW w. rcl.go v.p l RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 9 stycznia 2012 r. Pozycja 20 Rozporządzenie Ministra

Bardziej szczegółowo

Domaine Paul Mas Vignes de Nicole!

Domaine Paul Mas Vignes de Nicole! Domaine Paul Mas Vignes de Nicole! czerwone wytrawne Wina Paul Mas są wynikiem harmonijnej symbiozy niezwykłego regionu do produkcji winogron, zamiłowanie do winorośli, poszanowanie winogron podczas wini*kacji

Bardziej szczegółowo

http://www.winologia.pl/teksty_gruzja_apelacje.htm GRUZJA - APELACJE Wojciech Bosak 08-10-2012 Chwanczkara - jedna z najbardziej prestiżowych gruzińskich apelacji W Gruzji wyróżnia się kilka większych

Bardziej szczegółowo

Winiarskie wizytówki krajów

Winiarskie wizytówki krajów Winiarskie wizytówki krajów Niemcy Włochy Hiszpania Gruzja Chile Argentyna Urugwaj Niemcy - Riesling Odmiana od zawsze kojarzona z Niemcami, pochodzi z doliny Renu w Niemczech Pierwszymi założycielami

Bardziej szczegółowo

L'amour Cafe & Vino KARTA WIN

L'amour Cafe & Vino KARTA WIN CAFE VINO & KARTA WIN L'amour Cafe & Vino to kawiarnia, którą stworzyliśmy z myślą o przemijającym czasie i pędzie jaki nam towarzyszy na co dzień. Chcielibyśmy aby to klimatyczne miejsce pozwoliło nam

Bardziej szczegółowo

Château Ricardelle Blason La Clape AOC Langwedocja FRANCJA

Château Ricardelle Blason La Clape AOC Langwedocja FRANCJA Château Ricardelle Blason La Clape AOC Syrah 60%, Grenache 20%, Carignan 20% AOC Languedoc La Clare Wiek winnic: 45 lat Średnia wydajność: 30 hl/ha - kwasowość: 5,10 g/l - cukier resztkowy 2,00 g/l - alkohol:

Bardziej szczegółowo

Rodzina Piubello, od 1920 roku jest obecna na rynku włoskim i europejskim w różnych sektorach. Ostatnim, ale nie jako ostatni, jest export win.

Rodzina Piubello, od 1920 roku jest obecna na rynku włoskim i europejskim w różnych sektorach. Ostatnim, ale nie jako ostatni, jest export win. Rodzina Piubello, od 1920 roku jest obecna na rynku włoskim i europejskim w różnych sektorach. Ostatnim, ale nie jako ostatni, jest export win. Piubello jest synonimem jakości usług i profesjonalności.

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. wprost z BUŁGARII WARNA. czerwone i białe półsłodkie. Smak bułgarskiego lata

NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. wprost z BUŁGARII WARNA. czerwone i białe półsłodkie. Smak bułgarskiego lata NOWOŚĆ W OFERCIE TiM S.A. wprost z BUŁGARII WARNA czerwone i białe półsłodkie Smak bułgarskiego lata WARNA Złoto Bułgarii zaklęte w butelce NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NIEZWYKŁA PRZYJEMNOŚĆ SMAKU GWARANTOWANA SATYSFAKCJA

Bardziej szczegółowo

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle. Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 2017

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle. Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 2017 Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 017 * Na czerwono zaznaczono zjazdy dostępne dla osób niebędących słuchaczami SPW 017. Koszt 1 dzień 150 zł, dni 50

Bardziej szczegółowo

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle. Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 2017

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle. Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 2017 Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle Studium Praktycznego Winiarstwa program zajęć w roku 017 * Na czerwono zaznaczono zjazdy dostępne dla osób niebędących słuchaczami SPW 017. Koszt 1 dzień 150 zł, dni 50

Bardziej szczegółowo

NOWA ODSŁONA ONA PORTUGALSKIEJ GWARANTOWANEJ JAKOŚCI

NOWA ODSŁONA ONA PORTUGALSKIEJ GWARANTOWANEJ JAKOŚCI NOWA ODSŁONA ONA PORTUGALSKIEJ GWARANTOWANEJ JAKOŚCI WINIARNIA Paco das Cortes jest młodą, lecz profesjonalną winiarnią, skupiającąsięna produkcji jakościowych win portugalskich klasy Reserva przeznaczonych

Bardziej szczegółowo

wood and wine Kilka słów o winie i o drewnie timberart wood products for wine

wood and wine Kilka słów o winie i o drewnie timberart wood products for wine Kilka słów o winie... Vino pellite curas winem rozpędzajcie troski, radzili już starożytni. Wino do dziś postrzegane jest jako najbardziej szlachetna używka. Ale czy tylko? Istota szlachetności wina tkwi

Bardziej szczegółowo

X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r.

X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r. X Konwent Polskich Winiarzy Jasło, 28-29 sierpnia 2015 r. Organizatorzy i partnerzy: Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa "Galicja Vitis" Miasto Jasło Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia Polski

Bardziej szczegółowo

AUSTRIA KATALOG HORECA 2013 1

AUSTRIA KATALOG HORECA 2013 1 AUSTRIA KATALOG HORECA 2013 1 KATALOG HORECA 2013 2 Winnice Austrii są częścią systemu, który znajdował się kiedyś na obszarze jednej monarchii. Tę niegdysiejszą wspólnotę odnaleźć ciągle można zarówno

Bardziej szczegółowo

KRAINĄ WINA. To, co najlepsze w turystyce winiarskiej na południowych Morawach

KRAINĄ WINA. To, co najlepsze w turystyce winiarskiej na południowych Morawach KRAINĄ WINA To, co najlepsze w turystyce winiarskiej na południowych Morawach KRAINĄ WINA MAPA REGIONU WINIARSKIEGO MORAWY REGION WINIARSKI CZECHY 1 22 5 REGION WINIARSKI MORAWY 6 9 18 8 19 7 17 13 7 8

Bardziej szczegółowo

Czym właściwie jest ENOTURYSTYKA?

Czym właściwie jest ENOTURYSTYKA? Czym właściwie jest ENOTURYSTYKA? Turystykę winiarską enoturystykę definiuje się najczęściej jako wyjazdy do regionów winiarskich, podczas których turysta odwiedza przynajmniej jedno miejsce związane z

Bardziej szczegółowo

Peter Zemmer - Górna Addyga - Włochy

Peter Zemmer - Górna Addyga - Włochy Peter Zemmer Gewurztraminer "Selection R" DOC DOC Alto Adige Gewurztraminer 14% 6.5 g/l 5.3 g/l kadzie stalowe do 4 lat 10-12 Z pewnością najbardziej typowe białe wino tyrolskie. Barwa intensywnie jasna,

Bardziej szczegółowo

WINA DOMU / HOUSE WINE

WINA DOMU / HOUSE WINE WINA DOMU / HOUSE WINE Ananto Blanco Szczepy: Macabeo 0,5 l 25,00 9,00 0,5 l 25,00 9,00 Wino o jasnożółtym kolorze z zielonymi refleksami. Aromatyczne, dobrze zbalansowane i młode. Odświeżająca kwasowość

Bardziej szczegółowo

2013 ARCOSESTO Orvieto Classico Superiore

2013 ARCOSESTO Orvieto Classico Superiore W i n a b i a ł e 2013 RIESLING Wörthmann 100 ml 8 zł wino białe wytrawne/dry 750 ml 50 zł NIEMCY, Wirtembergia, QbA. Aromat intensywny, dominują cytrusy z nutą dojrzałych owoców egzotycznych. W ustach

Bardziej szczegółowo

Cena: 58,90 zł netto Dostępne do 250 szt. Cena: 78 zł netto Dostępne do 250 szt. Cena: 70 zł netto Dostępne do 200 szt

Cena: 58,90 zł netto Dostępne do 250 szt. Cena: 78 zł netto Dostępne do 250 szt. Cena: 70 zł netto Dostępne do 200 szt Tapiz Malbec 2007 Argentyna/Mendoza Czerwone wino wytrawne z winogron zbieranych ręcznie. Kolor głęboko fioletowy. Skoncentrowany aromat mocno dojrzałych wiśni i malin. Wino pełne w ustach. 8 miesięcy

Bardziej szczegółowo

Argentyna- Winne podróże- Mendoza

Argentyna- Winne podróże- Mendoza Argentyna- Winne podróże- Mendoza Opis Cena od: 8200 PLN Liczba dni: 6 dni Kraj: Argentyna Niezwykła wyprawa pełna smaku i wyrafinowania. Podróż do dalekiej Argentyny połączona z wycieczką po najlepszych

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI ROLNICZEJ. Brno - Republika Czeska.

MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI ROLNICZEJ. Brno - Republika Czeska. MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI ROLNICZEJ 08-12.04.2018 Brno - Republika Czeska www.techagro.cz Międzynarodowe Targi Leśnictwa i Łowiectwa Targi Odnawialnych Źródeł Energii w Rolnictwie i Leśnictwie ŚWIAT

Bardziej szczegółowo

Produkcja wina gronowego - dodatkowy dochód w gospodarstwie

Produkcja wina gronowego - dodatkowy dochód w gospodarstwie Produkcja wina gronowego - dodatkowy dochód w gospodarstwie Autor: Ewa Ploplis Data: 18 października 2017 Własna produkcja wina gronowego to dobry sposób na dodatkowy dochód w gospodarstwie. Nie jest bardzo

Bardziej szczegółowo

Rosado...Partner Center

Rosado...Partner Center Rosado...Partner Center W uczuciu rześkości, które przynoszą, przebijają wszelkie inne wina, nawet białe. O niczym tak się w wakacje nie marzy, wracając z plaży czy z kortu, jak o kieliszku dobrze schłodzonego

Bardziej szczegółowo

TEA BROTHERS jest firmą importującą herbatę z najlepszych rejonów Sri Lanki takich jak Dimbula, Nuwara Eliya, Kandy, znanych na całym świecie z

TEA BROTHERS jest firmą importującą herbatę z najlepszych rejonów Sri Lanki takich jak Dimbula, Nuwara Eliya, Kandy, znanych na całym świecie z TEA BROTHERS jest firmą importującą herbatę z najlepszych rejonów Sri Lanki takich jak Dimbula, Nuwara Eliya, Kandy, znanych na całym świecie z produkcji najlepszych czarnych herbat cejlońskich. BASILUR

Bardziej szczegółowo

Kastylia i Leon, Hiszpania. Szlakiem wina i lokalnej kuchni

Kastylia i Leon, Hiszpania. Szlakiem wina i lokalnej kuchni Kastylia i Leon, Hiszpania Szlakiem wina i lokalnej kuchni Kastylia i Leon To region autonomiczny Hiszpanii i centralny punkt hiszpańskiej historii średniowiecznej. Kastylia i Leon to setki kościołów,

Bardziej szczegółowo

KARTA WIN WINA WYTRAWNE

KARTA WIN WINA WYTRAWNE KARTA WIN WINA WYTRAWNE Sol De Chile Reserva Chardonnay (białe, chilijskie) Wina z linii Reserva zostały wytworzone z wyselekcjonowanych winogron. Ograniczając plon winorośli uzyskano nadzwyczajną koncentrację

Bardziej szczegółowo

Żivjeli! www.poezjawin.pl

Żivjeli! www.poezjawin.pl 2014 K ATA L O G W I N 1. Zasady ogólne Katalog jest obowiązującą ofertą od dnia 01.09.2014. W ramach współpracy oprócz win oferujemy również bezpłatne szkolenia, doradztwo przy układaniu karty win oraz

Bardziej szczegółowo

NIEMCY KATALOG HORECA 2013 1

NIEMCY KATALOG HORECA 2013 1 NIEMCY KATALOG HORECA 2013 1 KATALOG HORECA 2013 2 Zdecydowana większość win niemieckich, to najbardziej cenione wina białe, wyróżniające się lekkością, świeżością, dużą harmonią smaku i stosunkowo niską

Bardziej szczegółowo

WINA DOMU białe. Francuskie wino półwytrawne, o lekko złotej barwie. Subtelnie owocowy smak o harmonijnej świeżości

WINA DOMU białe. Francuskie wino półwytrawne, o lekko złotej barwie. Subtelnie owocowy smak o harmonijnej świeżości WINA DOMU białe * Charton Reserve 15cl/0,75l - 9/35zł Francuskie wino półwytrawne, o lekko złotej barwie. Subtelnie owocowy smak o harmonijnej świeżości * Barefoot Pinot Grigo 2014 0,75l - 38zł Kalifornijskie

Bardziej szczegółowo

WINO POLSKIE Dolny Śląsk Winnica w Miękini

WINO POLSKIE Dolny Śląsk Winnica w Miękini Oferta 12/2010 WINO POLSKIE Dolny Śląsk Winnica w Miękini CENA (zawiera 22% VAT i podatek akcyzowy) Regent 2009 Regent 2009 Wino czerwone PRODUKT TRADYCYJNY Po raz pierwszy w Winnicach Jaworek wyprodukowano

Bardziej szczegółowo

Szampan. Wino musujące. Louis Roederer Carte Blanche demi-sec. Cava Portium Semi-Seco. A. C. Champagne - Francja. Catalunya - Hiszpania

Szampan. Wino musujące. Louis Roederer Carte Blanche demi-sec. Cava Portium Semi-Seco. A. C. Champagne - Francja. Catalunya - Hiszpania Szampan Louis Roederer Carte Blanche demi-sec A. C. Champagne - Francja Delikatny półwytrawny szampan o złotej barwie i subtelnym bukiecie z nutami głogu, migdałów oraz tostów. Znakomicie łączy owocowość.

Bardziej szczegółowo

KARTA WIN CHAMPAGNE. RESTAURACJI Hotelu UNIBUS ** PIPER HEIDSIECK CUVEE SUBLIME, FRANCE 75 CL 300 ZŁ MARTINI ASTY D.O.C.G., WŁOCHY 75 CL 80 ZŁ

KARTA WIN CHAMPAGNE. RESTAURACJI Hotelu UNIBUS ** PIPER HEIDSIECK CUVEE SUBLIME, FRANCE 75 CL 300 ZŁ MARTINI ASTY D.O.C.G., WŁOCHY 75 CL 80 ZŁ KARTA WIN RESTAURACJI Hotelu UNIBUS ** CHAMPAGNE PIPER HEIDSIECK CUVEE SUBLIME, FRANCE 75 CL 300 ZŁ Smak: półwytrawny, musujące - Champange Zaw. alkoholu: 12 % Półwytrawny szampan najwyższej jakości. Bogaty,

Bardziej szczegółowo

www.winomova.pl / www.basvinex.pl Wina z Mołdawii KATALOG 2013/2014 /WINA MOVA Mołdawia

www.winomova.pl / www.basvinex.pl Wina z Mołdawii KATALOG 2013/2014 /WINA MOVA Mołdawia Wina z Mołdawii KATALOG 2013/2014 /WINA MOVA Mołdawia MOŁDAWIA PIWNICE PRODUKTY GALERIA KONTAKT ŁYK Bielce RUMUNIA MOŁDAWIA Kiszyniów Komrat Kaguł Bandery UKRAINA Tyraspol Morze Czarne MOŁDAWII Z tutejszych

Bardziej szczegółowo

(1) Hiszpania złożyła wniosek o zatwierdzenie zmiany w specyfikacji nazwy Pla i Llevant zgodnie z art. 105 rozporządzenia

(1) Hiszpania złożyła wniosek o zatwierdzenie zmiany w specyfikacji nazwy Pla i Llevant zgodnie z art. 105 rozporządzenia 29.8.2017 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 284/5 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wniosku o zatwierdzenie zmiany

Bardziej szczegółowo

w klasie pierwszej gimnazjum Nr lekcji Sugerowany temat lekcji Jednostki tematyczne w podręczniku Planeta Nowa 1 Dział: Podstawy geografii

w klasie pierwszej gimnazjum Nr lekcji Sugerowany temat lekcji Jednostki tematyczne w podręczniku Planeta Nowa 1 Dział: Podstawy geografii Propozycja rozkładu materiału nauczania w podziale na poszczególne jednostki lekcyjne (tematy) do podręcznika Planeta Nowa 1 przy 1 godzinie geografii w tygodniu w klasie pierwszej gimnazjum. Nr lekcji

Bardziej szczegółowo

(1) Rumunia złożyła wniosek o zmianę w specyfikacji nazwy Dealurile Zarandului zgodnie z art. 105 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013.

(1) Rumunia złożyła wniosek o zmianę w specyfikacji nazwy Dealurile Zarandului zgodnie z art. 105 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013. 21.6.2017 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 197/3 DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI z dnia 16 czerwca 2017 r. w sprawie publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wniosku w sprawie zmian w specyfikacji

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTOWY. Słońce, ziemia, woda i czas. Nasz przepis na Twój sukces w kuchni.

KATALOG PRODUKTOWY. Słońce, ziemia, woda i czas. Nasz przepis na Twój sukces w kuchni. KATALOG PRODUKTOWY Słońce, ziemia, woda i czas. Nasz przepis na Twój sukces w kuchni. Mutti_Catalogo Polonia.indd 1 14/0/17 10:27 Fundamenty sukcesu Mutti Nr 1 na wloskim rynku Nasza firma założona została

Bardziej szczegółowo

Produkcja wina w Polsce - jakie niesie wyzwania? cz. 2

Produkcja wina w Polsce - jakie niesie wyzwania? cz. 2 .pl Produkcja wina w Polsce - jakie niesie wyzwania? cz. 2 Autor: Ewa Ploplis Data: 4 listopada 2017 Produkcja wina w Polsce staje się coraz bardzie popularna. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje

Bardziej szczegółowo

W rejonie tym do najważniejszych centrów turystycznych należą: Benidorm, Altea, Calpe, Teulada Moraira, Jávea oraz Denia.

W rejonie tym do najważniejszych centrów turystycznych należą: Benidorm, Altea, Calpe, Teulada Moraira, Jávea oraz Denia. Północne wybrzeże Costa Blanca rozciąga się od Denii do Benidormu w południowowschodniej części Hiszpanii, czyli jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc, gdzie Morze Śródziemne i góry niemalże

Bardziej szczegółowo

Il Poggione - Toskania - Włochy

Il Poggione - Toskania - Włochy Il Poggione Brunello di Montalcino DOCG Nagrody: DOCG Brunello di Montalcino 14.5% 0.8 g/l 5.6 g/l beczka do 18 lat Robert Parker - 95 pkt James Suckling - 93 pkt Wine Spectator - 91 pkt Mundus Vini 2014

Bardziej szczegółowo

Zadanie nr 1. Kurs baristyczny (dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno

Zadanie nr 1. Kurs baristyczny (dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SZKOLENIA NA TERENIE SZKOŁY Kursy gastronomiczne Zadanie nr 1. Kurs baristyczny (dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bochni) 1. Liczba uczestników zajęć 3

Bardziej szczegółowo

Friulano DOC Colli Orientali del Friuli

Friulano DOC Colli Orientali del Friuli ZESTAW WIGILIJNY 1 Friulano DOC Colli Orientali del Friuli Wino: Friulano DOC Colli Orientali del Friuli. Winnica: COMELLI. Szczep winorośli: Friulano 100%. Pochodzenie: Włochy, Friulia, Nimis. Dane techn.:

Bardziej szczegółowo

CÔTÉ MAS BLANC MÉDITERRANÉE

CÔTÉ MAS BLANC MÉDITERRANÉE CÔTÉ MAS BLANC MÉDITERRANÉE białe wytrawne emocjom. Mieszanka Grenache, Vermentino z odrobiną Sauvignon Blanc i Chardonnay. Obecne aromaty kwiatów, brzoskwini i gruszki. To wino jest jak słońce południowej

Bardziej szczegółowo

Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas

Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas Szanowni Goście W oczekiwaniu na państwa danie, Hotel*** i Restauracja Złoty Róg pragnie umilić Państwa czas przy lampce wyselekcjonowanego przez nas wina. Nasza karta win w połączeniu z daniami proponowanymi

Bardziej szczegółowo

Wina włoskie z regionu Marche prosto od producenta. Oferta Win

Wina włoskie z regionu Marche prosto od producenta. Oferta Win Wina włoskie z regionu prosto od producenta Oferta Win Szanowni Państwo, Vinnica Polini jest spółką utworzoną przez włoskich producentów wina pochodzących z regionu prowincja Ascoli Piceno, właścicieli

Bardziej szczegółowo

Chianti La Piuma Smak prawdziwej Toskanii NOWOŚĆ W OFERCIE!!! KULTOWE WINO PROSTO W WŁOCH

Chianti La Piuma Smak prawdziwej Toskanii NOWOŚĆ W OFERCIE!!! KULTOWE WINO PROSTO W WŁOCH Chianti La Piuma Smak prawdziwej Toskanii NOWOŚĆ W OFERCIE!!! KULTOWE WINO PROSTO W WŁOCH Dlaczego Chianti La Piuma??? bo KONSUMENCI kochają Włochy, Włochy a Włochy to historyczna kraina winem płynąca

Bardziej szczegółowo

PAKIETY NAPOJÓW - MSC CRUISES

PAKIETY NAPOJÓW - MSC CRUISES PAKIETY NAPOJÓW - MSC CRUISES PAKIETY ILOŚCIOWE PIWO & WINO & KAWA & NAPOJE BEZALKOHOLOWE obowiązujące na rejsach po Europie, Kubie i Karaibach (bez USA), Zatoce Arabskiej Pakiet wino i woda classic Pakiet

Bardziej szczegółowo

MODNE WINA N A Ś W I Ę T A 2017

MODNE WINA N A Ś W I Ę T A 2017 MODNE WINA N A Ś W I Ę T A 2017 KIELISZKI NA PRÓŻNEJ Wine Bar Roku 2017 wg Magazynu Wino oferują wyłącznie nasze wina JEDYNI W POLSCE SPRZEDAJAMY WINA FULVIO BRESSANA jego Schioppettino 2006 zostało Najlepszym

Bardziej szczegółowo