(c) Copyright scigany81 InterSklep zapraszamy na nasze aukcje
- Michał Pawłowski
1 1
2 Uwaga na temat ochrony środowiska Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie należy wyrzucać go wraz z innymi odpadami gospodarstwa domowego, lecz należy oddać go do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wskazuje na to symbol umieszczony na produkcie lub w instrukcji obsługi. Zgodnie z oznaczeniem materiały można ponownie wykorzystać. Ponowne wykorzystanie, zużytkowanie lub inna forma recyklingu stanowią ważny wkład w ochronę naszego środowiska. Należy zwrócić się do odpowiednich placówek miejskich z prośbą o podanie lokalizacji, gdzie możliwa będzie utylizacja sprzętu. UWAGA - POWSTAJE NIEWIDZIALNE PROMIENIOWANIE LASERA, GDY POKRYWA JEST OTWARTA A BLOKADA BEZPIECZEŃSTWA ZWOLNIONA. NIE NALEŻY NARAŻAĆ SIĘ NA NAPROMIENIOWANIE. UWAGA Niebezpieczeństwo porażenia prądem Nie należy otwierać urządzenia! Aby uniknąć porażenia prądem, pod żadnym pozorem nie należy otwierać tego urządzenia. Nie zawiera żadnych komponentów, które mogą być obsługiwane lub naprawiane przez użytkownika. Prace konserwacyjne i naprawcze mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Ten symbol oznacza, że wewnątrz urządzenia występują niebezpieczne napięcia, które mogą powodować porażenie prądem. Ten symbol oznacza ważne działanie i instrukcje dotyczące konserwacji urządzenia. 2
3 Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa / ochrony środowiska / instalacji Urządzenie można obsługiwać wyłącznie w suchych pomieszczeniach. Nigdy nie dopuszczaj do kontaktu z wilgocią. Chroń urządzenie przed kapiącą lub rozpryskującą cieczą i nie stawiaj na urządzeniu pojemników wypełnionych płynem (np. wazonów). Nigdy nie otwieraj urządzenia. GROZI TO PORAŻENIEM PRĄDEM! Jest to dozwolone wyłącznie dla profesjonalistów. Podłączaj urządzenie tylko do prawidłowo zainstalowanego i uziemionego gniazdka sieciowego. Napięcie sieciowe musi być zgodne z informacjami podanymi na tabliczce znamionowej urządzenia. Upewnij się, że kabel sieciowy nie jest mokry ani wilgotny podczas użytkowania. Przewód zasilający nie może być ściśnięty lub uszkodzony. Natychmiast zleć wymianę uszkodzonych przewodów zasilających lub wtyczki osobom serwisującym sprzęt. W przypadku burzy lub dłuższej nieobecności (np. wakacji), odłącz urządzenie i, jeśli to konieczne, wyjmij baterie. Dzieci powinny obsługiwać urządzenie tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Bez wyjątku należy czyścić urządzenie wyłącznie suchą ściereczką. NIE używaj grubych szmatek lub ręczników. Nie wystawiaj urządzenia na działanie promieni słonecznych lub innych źródeł ciepła. Umieść urządzenie w taki sposób, aby nie dochodziło do gromadzenia się ciepła, tzn. żeby było ono dobrze wentylowane. Upewnij się, że na bokach znajduje się minimalna odległość 10cm, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Nigdy nie zasłaniaj otworów wentylacyjnych!!! Nie pozostawiaj urządzenia bez nadzoru podczas użytkowania!!! Nie wolno umieszczać na urządzeniu otwartych źródeł ognia, takich jak płonące świece. Nie stawiaj pojemników wypełnionych płynem (np. wazonów) na urządzeniu lub w jego pobliżu. Umieść urządzenie w bezpiecznym i wolnym od wibracji miejscu. Umieść urządzenie jak najdalej od komputerów i kuchenek mikrofalowych, w przeciwnym razie mogą wystąpić zakłócenia w działaniu radia. Nie używaj urządzenia, jeśli jest ono uszkodzone, upadło lub nie działa prawidłowo. Regularnie sprawdzaj urządzenie, przewód zasilający i wtyczkę, czy nie ma widocznych uszkodzeń. Nie używaj urządzenia, jeśli zauważyłeś jakiekolwiek uszkodzenia. Nie wolno otwierać ani naprawiać obudowy. W takim przypadku gwarancja wygasa. Naprawy są możliwe wyłącznie przez centrum serwisowe / centrum obsługi klienta. Urządzenie ma "Laser klasy 1". Nie narażaj się na działanie wiązki laserowej, może to prowadzić do obrażeń oczu. Używaj tylko baterii wolnych od rtęci i kadmu. 3
4 Zużyte baterie są odpadami niebezpiecznymi i NIE należą do odpadów gospodarstwa domowego!!! Zwróć je sprzedawcy lub zutylizuj w odpowiednich punktach zbiórki Twojego miasta lub gminy. Baterie nie powinny znajdować się w rękach dzieci. Dzieci mogą połknąć baterie. Jeśli bateria została połknięta, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Regularnie sprawdzaj baterie, aby zapobiec ich wyciekowi. Baterie nie mogą być narażone na ciepło (np. światło słoneczne) lub ogień. OSTRZEŻENIE: Ryzyko wybuchu w przypadku nieprawidłowego obchodzenia się z baterią. Wymieniaj baterie tylko na ten sam lub identyczny rodzaj. Zużyte baterie są odpadami niebezpiecznymi i nie należą do odpadów gospodarstwa domowego. Jako konsument jesteś prawnie zobowiązany do zwrotu wszystkich baterii i akumulatorów, bez względu na to, czy zawierają one szkodliwe substancje*), w celu utylizacji przyjaznej dla środowiska. Możesz bezpłatnie oddawać wszystkie baterie i akumulatory w publicznych InterSklep punktach zbiórki w Twojej zapraszamy gminie lub w miejscu sprzedaży, gdzie na sprzedawane nasze są baterie danego typu. Akumulatory należy ładować dopiero po rozładowaniu. *)oznaczone: Cd = kadm, Hg = rtęć, Pb = ołów 4
5 Sterowanie i podłączanie Widok z tyłu i z boku 1. Kontrola głośności 9. Przycisk menu 2. Przycisk wyboru trybu 10. Przycisk informacji / zatrzymania 3. Przycisk czuwania 11. Kontrola strojenia 4. Przycisk Preset / Prog 12. Przełącznik funkcji 5. Wyświetlacz LCD 13. Gniazdo słuchawkowe 6. Przycisk kasety 14. Gniazdo AUX-in 7. Otwór na kasety 8. Przycisk skanowania / odtwarzania pauzy 5
6 Pierwsze kroki Antena DAB / FM Aby uzyskać optymalny odbiór DAB lub FM, wyciągnij antenę teleskopową. W niektórych przypadkach musisz wyrównać położenie anteny teleskopowej, aby uzyskać maksymalną siłę sygnału. Podłączenie do zasilania Przed podłączeniem do zasilania upewnij się, że wskazane na tabliczce znamieniowej napięcie odpowiada napięciu przyłączeniowemu. 1. Podłącz przewód zasilający (w zestawie z urządzeniem) do gniazdka elektrycznego. 2. Włóż wtyczkę do gniazdka. 3. Ustaw pokrętłem wybraną funkcję. Naciśnij przycisk Standby. 4. Urządzenie jest teraz gotowe do pracy. Wskazówka: Podczas pierwszego uruchomienia wyświetlacz zegara pokazuje "Zera". Ustawienie zegara Zegar w urządzeniu jest automatycznie kontrolowany przez sygnał czasu przesyłany przez stacje radiowe DAB. Jeśli urządzenie nie posiada opcji odbioru stacji radiowej DAB, zegar można ustawić ręcznie za pomocą MENU (zobacz sekcję REGULACJA ZEGARA). Funkcjonowanie Funkcjonowanie w trybie Standby Aby włączyć urządzenie: - Naciśnij przycisk Standby z przodu urządzenia. Wyświetlacz zaświeci się i urządzenie włączy się. Aby przełączyć urządzenie w tryb STANDBY: - Wciśnij krótko przycisk Standby z przodu urządzenia. Urządzenie się wyłączy. Zegar działa tak długo, jak długo urządzenie jest podłączone do sieci. OSZCZĘDZANIE ENERGII / ERP2 NORM To urządzenie jest wyposażone w AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE zgodnie z wymogami oszczędzania energii wg standardów UE i NIE STANOWI ZAGROŻENIA. (Urządzenie wyłącza się po 20 minutach i automatycznie przechodzi w tryb gotowości.) 6
7 Strojenie Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia w trybie RADIO, należy naciskać przycisk MODE do momentu wyświetlenia się opcji DAB. Następnie na wyświetlaczu pojawi się pasek postępu wyszukiwania stacji. Radio wyszuka wszystkie dostępne stacje w twoim regionie (pełne wyszukiwanie stacji) i zapisze je wg numerów. Pierwsze skanowanie stacji trwa kilka minut. Po wyszukiwaniu stacji, zegar zostanie ustawiony i pierwsza stacja radiowa na liście stacji zostanie włączona. Zmienianie stacji Aby wybrać między zapisanymi stacjami DAB, wykonaj następujące czynności: 1. Obróć pokrętło TUNING. Lista wszystkich dostępnych stacji pojawi się na wyświetlaczu. 2. Użyj pokrętła TUNING / SELECT, aby wybrać żądaną stację. Po krótkiej chwili urządzenie przejdzie do wybranej stacji radiowej. Regulacja głośności Aby ustawić żądaną głośność, obróć regulator głośności do żądanego poziomu. Ustawienie zegara USTAWIENIA CZASU / DATY: Opcja pozwala na ręczne ustawienie zegara, jeśli odbiór DAB jest niedostępny. 1. Gdy urządzenie znajduje się w trybie gotowości, naciśnij przycisk MENU i wybierz za pomocą pokrętła TUNING "SET CLOCK". Naciśnij przycisk TUNING / SELECT, aby potwierdzić. 2. Ustawianie trybu 12/24 godzin: Obróć pokrętło TUNING / SELECT, aby wybrać tryb 12- lub 24-godzinny. Wybierz format godziny i naciśnij ponownie, aby przejść do następnego ustawienia. 3. Ustawianie godziny: Obróć pokrętło TUNING / SELECT, aby ustawić godzinę potwierdź wybór. 4. Ustawianie minut: Obróć pokrętło TUNING / SELECT, aby ustawić minuty potwierdź wybór. 7
8 SW VERSION: Na wyświetlaczu pojawi się informacja o aktualnym oprogramowaniu. Jest to ważna informacja dla technika serwisu. PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE: Spowoduje to przywrócenie wszystkich ustawień fabrycznych. Wszystkie ustawienia czasu, lista stacji i zaprogramowane stacje radiowe zostaną usunięte. Po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenie automatycznie rozpocznie dostrajanie i nowe wyszukiwanie stacji DAB. Wybór źródła dźwięku Źródła dźwięku Za pomocą tego urządzenia możesz korzystać z następujących źródeł dźwięku: RADIO: Radio DAB + / FM Odtwarzanie CD / MP3 Odtwarzanie USB / MP3 Odtwarzanie kasety AUX-IN (po podłączeniu przez gniazdo AUX po prawej stronie urządzenia) InterSklep WYBÓR ŹRÓDŁA: Ustaw zapraszamy funkcję sterowania na żądaną funkcję. na nasze TUNER: Naciśnij przycisk MODE, aby wybrać radio DAB lub FM. CD / USB: Naciśnij przycisk MODE, aby wybrać odtwarzanie CD lub USB. 8
9 Wyszukiwanie stacji DAB NOWE WYSZUKIWANIE DAB: Gdy korzystasz z radia po raz pierwszy, radio z wbudowaną funkcją DAB wyszuka dostępne sieci DAB. Znalezione stacje zostaną zapisane. Możesz użyć pasma częstotliwości DAB ponownie po przeniesieniu sprzętu lub w celu aktualizacji listy. Aby ręcznie wyszukać stacje DAB: 1. Ustaw pokrętło funkcji w pozycji TUNER i naciśnij przycisk MODE, aby przejść do trybu DAB. 2. Naciśnij przycisk STANDBY z przodu urządzenia. Wyszukiwanie stacji zajmuje kilka minut. Liczba stacji znalezionych podczas wyszukiwania jest wyświetlana po prawej stronie wyświetlacza. Po wyszukaniu stacji radio odtwarza pierwszą stację na liście (jeśli jest dostępna). Jak opisano powyżej, możesz wybrać inną dostępną stację DAB za pomocą odpowiednich przycisków. PEŁNE WYSZUKIWANIE TRANSMISJI: Naciśnij przycisk SCAN, aby rozpocząć automatyczne wyszukiwanie. RĘCZNE WYSZUKIWANIE TRANSMISJI: Przytrzymaj pokrętło TUNING przez kilka sekund, aż na wyświetlaczu pojawi się Manuelle Sendersuche». Teraz możesz ręcznie przeszukać pasmo częstotliwości i krok po kroku sprawdzić, czy są dostępne stacje radiowe o silnym sygnale. Przy normalnym użytkowaniu tryb wyszukiwania ręcznego nie jest potrzebny, ponieważ urządzenie wyszukuje i tworzy listę dostępnych stacji automatycznie. 9
10 DAB tryby wyświetlania OPCJE Trybu wyświetlania W dolnym wierszu wyświetlacza można wyświetlić różne informacje wysłane za pomocą stacji radiowej DAB. Aby wybrać informacje wyświetlane na wyświetlaczu: Naciśnij kilkakrotnie przycisk INFO na panelu przednim, aby przełączać się między dostępnymi informacjami wyświetlanymi przez aktualnie odbieraną stację. Poniżej znajdziesz wszystkie możliwe opcje, które mogą się wyświetlać. Niektóre stacje radiowe nie transmitują wszystkich poniższych opcji. Tekst przewijany DLS> Rodzaj programu> Nazwa zespołu> Częstotliwość> Szybkość transmisji> Moc sygnału> Czas / data DLS (Dynamic Label Segment): przewijany tekst umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym, takie jak tytuły utworów, nagłówki wiadomości itp. TYP PROGRAMU: Opisuje typ transmitowanego programu. NAZWA ZESPOŁU: Cyfrowe stacje radiowe DAB są transmitowane w tak zwanych multipleksach. Każdy multipleks to kilka stacji radiowych działających na jednej częstotliwości sygnału. Istnieją krajowe i lokalne zespoły multipleksów; lokalne multipleksy zawierają określone stacje radiowe w twoim rejonie. Wyświetlana jest nazwa zestawu aktualnie ustawionej stacji radiowej. SIŁA SYGNAŁU: To ustawienie pokazuje pasek siły sygnału. Im dłuższy pasek, tym silniejszy sygnał. To ustawienie jest pomocne, gdy antena ma silny i wyrównany sygnał. CZAS / DATA: Godzina i data są aktualizowane przez stację radiową. ROZSZERZENIE CZĘSTOTLIWOŚCI: Wyświetla numer multipleksu i częstotliwość, które zawiera aktualnie ustawiona stacja radiowa. SZYBKOŚĆ TRANSMISJI AUDIO: opcja DAB umożliwia zmianę szybkości transmisji audio w zależności od rodzaju transmisji (lub stopnia kompresji sygnału audio). Pozwala to na zmaksymalizowanie liczby stacji w multipleksie. Mówiony tekst i wiadomości często mają niższą szybkość transmisji. Muzyka potrzebuje większej szybkości transmisji dla optymalnej jakości odtwarzania. 10
11 Zapamiętywanie znalezionych stacji Przechowywanie stacji radiowych DAB lub FM w lokalizacjach w pamięci Ustaw stację, którą chcesz zapisać. 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk PRESET. Wyświetli się "Preset empty 1". 3. Obracaj pokrętło TUNING, aby wybrać żądany numer pamięci. Dla każdego numeru preset wyświetli się aktualnie zapisany kanał lub pojawi się komunikat Empty, jeśli nie zapisano żadnej stacji. 4. Naciśnij przycisk SELECT, aby potwierdzić zapisanie stacji na wybranej pozycji. 5. Przywołaj zaprogramowane kanały Krótko naciśnij przycisk PRESET. 7. Powtarzaj kilkakrotnie obracanie pokrętła TUNING, aby znaleźć żądany numer pamięci. 8. Krótko naciśnij pokrętło TUNING / SELECT, aby wybrać zaprogramowaną stację. Usuwanie zaprogramowanej pamięci 1. W trybie gotowości najpierw naciśnij przycisk MENU, aby wejść do MENU i obracaj pokrętło TUNING, aż na wyświetlaczu pojawi się "Factory Reset". 2. Naciśnij przycisk SELECT, aby potwierdzić. Radio FM To urządzenie może również odbierać stacje radiowe FM i wyświetlać dane RDS (jeśli są nadawane). Zmiana odbierania na zakres częstotliwości FM 1. Ustaw pokrętło funkcji w pozycji TUNER i naciśnij przycisk MODE, aby przejść do trybu FM. Przełączanie na stacje radiowe FM: 1. Naciśnij przycisk SKANUJ, aby wyszukać następną stację w paśmie częstotliwości. 2. Obróć pokrętło TUNING w celu ręcznego strojenia. Podczas wyszukiwania stacji częstotliwość stacji wyświetlana jest na wyświetlaczu. Jeśli radio znajdzie stację nadającą silny sygnał, wyszukiwanie stacji zostanie zatrzymane i ta stacja zostanie odtworzona. Jeśli Dane RDS są dostępne, wyświetlane są nazwa stacji i komunikat radiowy. Jeśli dane RDS nie są dostępne, wyświetlana jest częstotliwość stacji. Opcje trybu wyświetlania W dolnej linii wyświetlacza można wyświetlać różne informacje o stacji radiowej FM. 11
12 Wybór informacji wyświetlanych na ekranie: 1. Naciśnij kilkakrotnie przycisk INFO na panelu przednim, aby przełączać między wyświetlanymi informacjami o aktualnie odbieranej stacji radiowej FM. 2. Poniżej znajdują się wszystkie powiązane opcje wyświetlania. Niektóre stacje radiowe nie umożliwiają wyświetlania wszystkich tych opcji. Radio Tekst> Rodzaj programu> Tryb audio> Częstotliwość> Szybkość transmisji audio> Moc sygnału> Godzina / Data. 3. FM Mono / Stereo / Auto: kilkakrotnie naciśnij przycisk MENU, aby ustawić tryb audio na AUTO lub MONO. 4. USTAWIENIA AUDIO: Umożliwia ustawienie odbioru radia FM na tryb automatyczny (Mono / stereo) lub tylko Mono. Może to być pomocne, jeśli sygnał jest słaby lub transmisja jest zakłócona. 12
13 Tryb CD To urządzenie może odtwarzać płyty CD i pliki audio w formacie mp3. WYBÓR TRYBU CD: Ustaw pokrętło funkcji na CD / USB i naciśnij przycisk MODE, aby włączyć tryb CD. WKŁADANIE PŁYTY: 1. Otwórz kieszeń na CD w górnej części urządzenia. 2. Ostrożnie umieść płytę z zadrukowaną stroną do góry na wrzecionie pośrodku. 3. Następnie naciśnij środek płyty, aż usłyszysz kliknięcie. 4. Zamknij komorę CD. Po kilku sekundach urządzenie zacznie odtwarzać dane zapisane na pliku. WYJMOWANIE PŁYTY: 1. Jeśli płyta jest odtwarzana, naciśnij przycisk STOP i poczekaj kilka sekund, aż płyta przestanie się obracać. 2. Ostrożnie otwórz komorę CD. Chwyć płytę za krawędzie i wyjmij ją z kieszeni na CD. ODTWARZANIE PŁYTY CD, PAUZA: 1. Włóż płytę CD. 2. Naciśnij przycisk SCAN /, aby rozpocząć odtwarzanie płyty CD 3. Odtwarzanie płyty CD można w dowolnej chwili przerwać, naciskając przycisk SCAN /. Naciśnij przycisk ponownie, aby wznowić odtwarzanie. WYBÓR UTWORU: Obróć lekko pokrętło TUNING, aby przejść do poprzedniego lub następnego utworu na płycie. Powtarzanie płyty CD i odtwarzanie losowe. Funkcja powtarzania i odtwarzania losowego. Możesz powtórzyć odtwarzanie pojedynczego utworu, całej płyty lub odtworzyć utwory z płyty w losowej kolejności (losowo). Żeby uruchomić tryb powtarzania lub tryb losowy należy: Wcisnąć przycisk MENU, aby przełączać pomiędzy «REP A» (powtarzanie bieżącego utworu), «REP1 ALL»(Powtórz całą płytę) lub «Rand»(odtwarzaj utwory w losowej kolejności). Po wybraniu jednej z opcji wyświetlany jest symbol REPEAT, Repeat All lub Random. 13
14 Zaprogramowane odtwarzanie Funkcja powtarzania i losowa Podczas odtwarzania płyty CD możesz wybrać program powtarzania maksymalnie 60 utworów. Utwórz program CD: 1. Gdy płyta CD zostanie zatrzymana, naciśnij przycisk PRESE / PROG. 2. Za pomocą pokrętła TUNING wybierz pierwszą ścieżkę programu. Wyświetlacz pokazuje T000 ("000" oznacza żądany numer ścieżki). 3. Naciśnij przycisk PRESET / PROG, aby zapisać ten tytuł w pamięci programu. Tytuł zostanie zapisany, a licznik programu zmieni się na "P02". 4. Powtórz powyższe dwa kroki, aby uzyskać następujące ścieżki w swoim programie. 5. Po wprowadzeniu wszystkich ścieżek w programie naciśnij przycisk SCAN /, aby wybrać opcję odtwarzania. Usuwanie programu: 1. Naciśnij dwukrotnie przycisk STOP podczas odtwarzania programu. 2. Otwórz kieszeń na płytę CD. Odtwarzanie kasety 1. Przycisk PAUSE wstrzymuje odtwarzanie 2. Przycisk STOP / WYSUŃ Zatrzymuje odtwarzanie i otwiera kieszeń kasety 3. Przycisk F.FED przewija kasetę do przodu 4. Przycisk REW przewija kasetę do tyłu 5. Przycisk PLAY Odtwarza kasetę. Odtwarzanie kasety 1. Ustaw REGULATOR FUNKCYJNY na TAPE. 2. Naciśnij przycisk STOP / EJECT, aby otworzyć kieszeń kasety, włóż kasetę i zamknij kieszeń kasety. 3. Naciśnij przycisk Play, aby rozpocząć odtwarzanie. 4. Aby wstrzymać odtwarzanie, naciśnij przycisk pauzy. Aby kontynuować odtwarzanie, ponownie naciśnij przycisk pauzy. 5. Aby zatrzymać odtwarzanie, naciśnij przycisk Stop. 14
15 Przewijanie / Cofanie 1. Naciśnij przycisk do momentu aż osiągniesz żądaną pozycję. 2. Naciśnij przycisk ponownie, aby zatrzymać szybkie przewijanie do przodu / do tyłu. Przyciski automatycznie wyskakują na końcu kasety. Przy wyłączaniu urządzenia, upewnij się, że wszystkie przyciski są zwolnione, naciskając przycisk STOP. Gniazdo aux / słuchawkowe Aby odtwarzać muzykę z zewnętrznego odtwarzacza audio podłączonego przez gniazdo AUX IN należy: 1. Ustawić pokrętło funkcji w pozycji AUX. 2. Ustawić głośność odtwarzacza audio na około połowę. 3. Ustawić głośność w systemie audio na żądany poziom. Jeśli głośność nie jest wystarczająco wysoka, musisz należy ustawić głośność na odtwarzaczu na wyższy poziom. UWAGA: Jeśli urządzenie jest podłączone za pomocą gniazda AUX IN nie ma możliwość korzystania z ustawień menu zewnętrznego. Gdy słuchawki do tego gniazda głośniki wyłączają się automatycznie. są podłączone Tryb USB 1. Ustaw przełącznik funkcji na CD / USB. InterSklep 2. Naciskaj przycisk MODE, zapraszamy aż na wyświetlaczu pojawi się "USB". na nasze 3. Naciśnij przycisk, aby rozpocząć odtwarzanie. 4. Operacje są takie same jak w przypadku odtwarzania płyty CD (patrz tryb CD). UWAGA: Kompatybilny nośnik pamięci (do 32 GB). NIE używaj przedłużacza USB do przyłączenia. Takie kable mogą powodować dodatkowe zakłócenia, które utrudniają przepływ danych. Zawsze podłączaj pamięć USB bezpośrednio do portu USB. Urządzenia pamięci USB niektórych producentów nie są zgodne ze standardami USB 1.1 i 2.0. Dlatego niewielki procent (około 5%) urządzeń USB może nie być kompatybilny. 15
16 OSTRZEŻENIE Czyszczenie urządzenia Uwaga: Upewnij się, że urządzenie zostało całkowicie odłączone od zasilania przed rozpoczęciem czyszczenia. Aby wyczyścić urządzenie, wytrzyj obudowę lekko wilgotną, miękką szmatką. Nie należy używać detergentów zawierających alkohol, amoniak lub środków do szorowania. Nie należy rozpylać aerozolu na urządzeniu lub w jego pobliżu. Obsługa płyt CD Odciski palców na płycie prowadzą do pogorszenia obrazu i dźwięku. Wytrzyj dolną część płyty miękką, suchą ściereczką. Zawsze utrzymuj płyty CD w czystości. Jeśli nie możesz usunąć kurzu miękką suchą szmatką, wytrzyj płytę lekko wilgotną ściereczką, następnie powtórz czynność suchą szmatką. Nie należy używać żadnych rozpuszczalników, rozcieńczalnika, benzyny, lub dostępnych w sprzedaży sprayów czyszczących lub antystatycznych. Mogą one uszkodzić płytę. Przechowywanie płyt Nie przechowuj płyt w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w pobliżu źródeł ciepła. Nie przechowuj dysków w miejscach narażonych na działanie wilgoci i kurzu, np. w łazience lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Przechowywanie płyt pionowo w torbie, układanie płyt jedna na drugiej lub umieszczanie innych obiektów na płytach może powodować wypaczenia. Czyszczenie głowicy odtwarzającej kasety Należy wyczyścić głowicę wacikiem delikatnie zmoczonym alkoholem lub specjalnym płynem do czyszczenia głowic. 1. Naciśnij przycisk,aby otworzyć kieszeń kasety. 2. Naciśnij przycisk i wyczyść gumowe rolki (A). 16
17 3. Naciśnij przycisk i wyczyść głowice magnetyczne (B) i głowicę dźwiękową (C) 4. Po zakończeniu czyszczenia naciśnij przycisk. Wskazówka: Głowice mogą być czyszczone za kilkakrotnie. 17
18 PROBLEMY: MOŻLIWE PRZYCZYNY Objawy Radio odtwarza nietypowe dźwięki i emituje zakłócenia Odtwarzanie płyty nie rozpoczyna się. Odtwarzanie płyty zatrzymuje się na środku lub nie jest odtwarzane poprawnie. Odtwarzacz pomija utwór z płyty CD, lub zatrzymuje się na środku ścieżki. Urządzenie USB nie zostało wykryte. Możliwa przyczyna Czy urządzenie znajduje się w pobliżu telewizora lub komputera? Czy antena FM jest prawidłowo ustawiona? Przesuń antenę. Czy płyta jest włożona w nieprawidłowy sposób? Czy płyta jest zgodna ze standardem? Czy płyta jest zniszczona lub zarysowana? Czy nie jest narażone na nadmierne wibracje? Czy płyta nie jest brudna? Czy na soczewce CD nie pojawiła się skroplona woda? Czy sprawdziłeś pliki MP3 / WMA? Czy urządzenie jest prawidłowo podłączone? Czy jest to urządzenie MTP? Czy na nośniku pamięci są tylko pliki ACCD? Czy plik jest chroniony prawem autorskim? Czy jest to niewłaściwy plik MP3? Odtwarzanie USB nie rozpoczyna się. Dźwięk Bluetooth jest przerwany lub zniekształcony. Czy urządzenie znajduje się zbyt blisko urządzenia, które generuje promieniowanie elektromagnetyczne? Czy między urządzeniem a urządzeniem audio znajduje się przeszkoda? 18
19 Dane techniczne Napięcie zasilania: Zużycie energii: Zasilanie baterii: Moc wyjściowa: Zakres częstotliwości: Wymiar (WxDxH): Waga: AC 230V ~ 50Hz 16W DC 9V (6 x "C" ROZMIAR R14). 2 x 1,2 W 174, , 200 MHz (DAB) 87,5-108 MHz (FM) 300 x 295 x 134 mm 1,29 kg Zastrzega się zmiany techniczne i błędy drukarskie. Copyright by Woerlein GmbH, Cadolzburg, Kopiowanie wyłącznie za wyraźną zgodą Woerlein GmbH. 19
ZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE SCIGANY81 (c) Copyright OCHRONA ŚRODOWISKA
OCHRONA ŚRODOWISKA Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie należy wyrzucać wraz z innymi odpadami gospodarstwa domowego, lecz należy oddać go do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Bardziej szczegółowoRadioodtwarzacz CD, FM SoundMaster RCD1750SI. Strona 1 z 9
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radioodtwarzacz CD, FM SoundMaster RCD1750SI Nr produktu 1424954 Strona 1 z 9 Główne elementy sterujące VOLUME UP 12. MONO/STEREO 1. 2. FUNCTION 13. MODE: REPEAT/ REPEAT ALL/ RANDOM
Bardziej szczegółowoRadio i odtwarzacz CD Nr produktu 001196685
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio i odtwarzacz CD Nr produktu 001196685 Strona 1 z 5 IDENTYFIKACJA ELEMENTÓW STEROWANIA 1. rączka 2. regulacja głośności 3. przełącznik funkcji (AM - FM - CD) 4. antena teleskopowa
Bardziej szczegółowoZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE SCIGANY81 (c) Copyright
ZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE 1 OCHRONA ŚRODOWISKA Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie należy wyrzucać wraz z innymi odpadami gospodarstwa domowego, lecz należy oddać go do punktu zbiórki zużytego sprzętu
Bardziej szczegółowoRadio z odtwarzaczem CD Lenco
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio z odtwarzaczem CD Lenco Nr produktu 325823 Strona 1 z 9 1. Przycisk CD Program 2. Przycisk CD Repeat 3. Przycisk BBS 4. Wskaźnik zasilania 5. Wyświetlacz CD 6. Głośnik 7. Pokrywa
Bardziej szczegółowoRadio przenośne Denver DAB-33,
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001379815 Radio przenośne Denver DAB-33, 12216410 Strona 1 z 7 DENVER DAB-33 Instrukcje bezpieczeństwa Aby osiągnąć największa przyjemność i wydajność oraz w celu zapoznania
Bardziej szczegółowozapraszamy na nasze aukcje SCIGANY81 (c) Copyright
1 OCHRONA ŚRODOWISKA Po upływie okresu użytkowania nie należy wyrzucać urządzenia razem z innymi odpadami gospodarstwa domowego. Należy dowiedzieć się jak zutylizować urządzenie w sposób przyjazny środowisku.
Bardziej szczegółowoSCIGANY81 (c) Copyright
zapraszamy 1.VOLUME UP na 13.MODE: nasze REPEAT/REPEAT aukcje ALL/RANDOM 2.FUNCTION 14.WYŚWIETLACZ LCD 3.DBBS 15. /STOP 4.CLK SET 16. /SCAN 5.ANTENA FM 17.OTWIERANIE SZUFLADY PŁYTY CD 6. /PRESET- 18.TUNE-/FOLDER
Bardziej szczegółowoRadio przenośne FM, SoundMaster TR150WS, Biały
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio przenośne FM, SoundMaster TR150WS, Biały Nr produktu 1196684 Ochrona środowiska Nie należy wyrzucać tego produktu wraz z innymi odpadami gospodarstwa domowego gdy jego przydatność
Bardziej szczegółowoRadio DAB/DAB+ Lenco DR-02S, FM, czarne
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000352227 Radio DAB/DAB+ Lenco DR-02S, FM, czarne Strona 1 z 7 Strona 2 z 7 Przeczytaj i wykonaj następujące czynności opisane w instrukcji obsługi przed rozpoczęciem korzystania
Bardziej szczegółowoRadiobudzik FM SoundMaster UR101SW, Pamięć programów: 10, czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001299772 Radiobudzik FM SoundMaster UR101SW, Pamięć programów: 10, czarny Strona 1 z 8 Informacje dotyczące utylizacji a) Produkt Urządzenie elektroniczne są odpadami do
Bardziej szczegółowoRadio przenośne Sangean PR-D5, FM, AM, RDS, białe
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio przenośne Sangean PR-D5, FM, AM, RDS, białe Nr produktu 343515 Strona 1 z 6 Elementy sterowania 1. Przycisk zasilania 2. Sygnał AUX-in 3. Wybór pasma i strojenie 4. Alarm 5. Wyświetlacz
Bardziej szczegółowoRadio FM Muse M-05 SW, FM, MW, LW, SW
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 352384 Radio FM Muse M-05 SW, FM, MW, LW, SW Strona 1 z 6 Zasilanie Wkładanie baterii 1. Wyjmij osłonę komory baterii naciskając kciukiem w kierunku wskazanym na komorze
Bardziej szczegółowoOdtwarzacz kasetowy/konwersja mp3
Odtwarzacz kasetowy/konwersja mp3 Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup odtwarzacza kasetowego. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo optymalnie
RADIO KUCHENNE DAB2035 PLL FM 1. Ogólny opis Pasmo DAB+ / FM Wyświetlanie nazwy stacji radiowej i automatyczna aktualizacja zegara Moduł elektroniczny do tuningu radiowego Krystaliczna precyzja działania
Bardziej szczegółowoNR 912 Nr produktu 375466
INSTRUKCJA OBSŁUGI NR 912 Nr produktu 375466 Strona 1 z 9 NR912/ Polska instrukcja obsługi 1 INSTALACJA GŁOŚNIKA (TUBY) Pozycja 1 Połączyć srebrną osłonę z tubą Pozycja 2 Połączyć tubę z uchwytem głośnika
Bardziej szczegółowoOdbiornik częstotliwości radiowych Roadstar TRA-2340PSW MW
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001890165 Odbiornik częstotliwości radiowych Roadstar TRA-2340PSW MW Strona 1 z 7 Niniejszym Roadstar Management SA oświadcza, że urządzenie radiowe typu TRA-2340PSW jest
Bardziej szczegółowoPrzenośny radiomagnetofon z odtwarzaczem płyt CD
TV PRODUCTS sp. z o.o.-dystrybutor ul. Parkowa 12 Kraj pochodzenia: Chiny 43-365 Wilkowice TV PRODUCTS sklep wysyłkowy tel. 033 / 817 41 98 tel./fax 033 / 817 41 97 Przenośny radiomagnetofon z odtwarzaczem
Bardziej szczegółowoRadioodtwarzacz CD DAB+, FM SoundMaster SCD4200TI, tytanowy
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001404015 Radioodtwarzacz CD DAB+, FM SoundMaster SCD4200TI, tytanowy Strona 1 z 10 UWAGA - NIEWIDZIALNE PROMIENIOWANIE LASERA PODCZAS OTWIERANIA POKRYWY LUB NACIŚNIANIA
Bardziej szczegółowoRadioodtwarzacz CD DAB+, FM SoundMaster SCD7900SW, czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001424678 Radioodtwarzacz CD DAB+, FM SoundMaster SCD7900SW, czarny Strona 1 z 16 Elementy i połączenia Strona 2 z 16 Strona boczna i tył 1. Pokrętło głośności 2. Przycisk
Bardziej szczegółowoRadio przenośne Sangean DPR-25 Plus, DAB+
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio przenośne Sangean DPR-25 Plus, DAB+ Nr produktu 326458 Strona 1 z 10 Obsługa radia DAB 1. Ostrożnie wysuń antenę teleskopową. 2. Naciśnij przycisk ON/OFF, aby włączyć radio. Na
Bardziej szczegółowoWersja: 1.0. Instrukcja użytkownika radia DAB+/FM
Wersja: 1.0 Instrukcja użytkownika radia DAB+/FM Przegląd produktu 1. Tryb gotowo ś Naciśnij, by przełączać między trybami FM i DAB w trybie pracy. Naciśnij i ci/tryb przytrzymaj, by przejść do trybu gotowości.
Bardziej szczegółowoRadio kuchenne Soundmaster DAB 2035, FM, RDS, srebrne
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio kuchenne Soundmaster DAB 2035, FM, RDS, srebrne Nr produktu 352353 Strona 1 z 13 Radio kuchenne DAB2035 PLL 1. Ogólny opis - Pasmo DAB + / FM - Zapewniona nazwa stacji radiowej
Bardziej szczegółowo11017480 Radiobudzik WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO
11017480 Radiobudzik WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO Produkt po zużyciu nie może zostać wyrzucony wraz z innymi odpadami domowymi, lecz musi zostać oddany do punktu zbiórki zużytych
Bardziej szczegółowoRadio FM przenośne Muse M-050 R
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio FM przenośne Muse M-050 R Produkt nr: 393841 Strona 1 z 7 LOKALIZACJA I OPIS KONTROLERÓW Strona 2 z 7 1. Wskaźnik 2. Regulator pasma 3. Wyboru pasma FM / MW 4. Gniazdo AUX IN 5.
Bardziej szczegółowoRadio DAB+/UKF IMPERIAL DABMAN 20 Nr produktu
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB+/UKF IMPERIAL DABMAN 20 Nr produktu 000442238 Strona 1 z 9 Dziękujemy, że zdecydowali się Państwo na zakup naszego radia DAB+/UKF IMPERIAL DABMAN 20. Jeżeli korzystają Państwo
1 OCHRONA ŚRODOWISKA Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie należy wyrzucać wraz z innymi odpadami gospodarstwa domowego, lecz należy oddać go do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Bardziej szczegółowoRadio globalne, Radio przenośne FM Muse MH-07 DS MH 07 DS, Czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000352393 Radio globalne, Radio przenośne FM Muse MH-07 DS MH 07 DS, Czarny Strona 1 z 11 Należy uważnie zapoznać się z instrukcją przed obsługa urządzenia Informacja dotycząca
Bardziej szczegółowoMini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube
Bardziej szczegółowoCyfrowy odtwarzacz kaset/usb/sd z radiem stereo i zegarkiem PLL AM/FM Nr produktu
INSTRUKCJA OBSŁUGI Cyfrowy odtwarzacz kaset/usb/sd z radiem stereo i zegarkiem PLL AM/FM Nr produktu 000346396 Strona 1 z 6 Lokalizacja elementów sterowania 1. kieszeń karty SD 2. wejście USB 3. pulpit
Bardziej szczegółowoRadiobudzik FM SoundMaster FUR
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radiobudzik FM SoundMaster FUR Nr produktu 352320 Strona 1 z 6 1. Pokrętło głośności 2. Przycisk ALARM 1 /RADIO/ BUZZ (brzęczyk) 3. Wyświetl niski/wysoki ściemniacz 4.
Bardziej szczegółowoRadio DAB+, FM Albrecht DR 70
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB+, FM Albrecht DR 70 Produkt nr 1361292 1 Spis treści Strona 1 z 10 1 Spis treści 2 Instrukcje bezpieczeństwa 3 Specyfikacja 4 Elementy sterujące i cechy 4.1 Głośnik 4.2 Słuchawki
Bardziej szczegółowoRadio Soundmaster SCD3750WS
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001196687 Radio Soundmaster SCD3750WS Strona 1 z 8 Symbol ten wskazuje na obecność niebezpiecznego napięcia wewnątrz obudowy urządzenia, wystarczającego aby spowodować porażenie
Bardziej szczegółowoCAR MP3 PLAYER RDS 982 INSTRUKCJA kompatybilny z SD, USB, MP3
Wygląd panelu i opis funkcji CAR MP3 PLAYER RDS 982 INSTRUKCJA kompatybilny z SD, USB, MP3 1. Włącznik / MODE 2. Przycisk obuszczania panelu 3. Zegar 4. Numer 5 / TYPE 5. Numer 6 / D/ 5+ 6. 1/PAU 7. 2/INT
Bardziej szczegółowoMini odtwarzacz mp3 i radio z Bluetooth Auvisio MPS-560.cube (ZX1501) INSTRUKCJA OBSŁUGI
Mini odtwarzacz mp3 i radio z Bluetooth Auvisio MPS-560.cube (ZX1501) INSTRUKCJA OBSŁUGI Zawartość zestawu: mini stacja MP3 kabel USB (Mini-USB do USB) kabel ze złączem 3,5 mm instrukcja obsługi. Charakterystyka
Bardziej szczegółowoAdapter radia cyfrowego DAB+, Albrecht DR 52, FM
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001012222 Adapter radia cyfrowego DAB+, Albrecht DR 52, FM Strona 1 z 8 1. Środki ostrożności - Nie rzucaj radiem DR 52 i nie narażaj go na działanie cieczy, wilgoci lub
Bardziej szczegółowoRadiobudzik FM SoundMaster UR8400, czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 1196686 Radiobudzik FM SoundMaster UR8400, czarny Strona 1 z 8 Utylizacja a) Produkt Urządzenie elektroniczne są odpadami do recyclingu i nie wolno wyrzucać ich z odpadami
Bardziej szczegółowoGramofon LP-USB/SD. Nr produktu
INSTRUKCJA OBSŁUGI Gramofon LP-USB/SD Nr produktu 001308841 Strona 1 z 12 LP-USB/SD Gramofon z odtwarzaczem MP3, wejściem Aux oraz funkcją nagrywania na USB/SD Instrukcja obsługi Przed uruchomieniem produktu
Bardziej szczegółowoRadioodtwarzacz CD FM, Muse Muse M 21 RS M 21 RS, Pamięć programów: 30, Czarny, Srebrny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000641568 Radioodtwarzacz CD FM, Muse Muse M 21 RS M 21 RS, Pamięć programów: 30, Czarny, Srebrny Strona 1 z 7 Podstawowe elementy sterowania 1. Uchwyt do przenoszenia 2.
Bardziej szczegółowoPRZYGOTOWANIE PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA
WIDOK URZĄDZENIA 1. Przycisk UP / ASP 2. Przycisk EQ 3. Przycisk MODE / PROG 4. Przycisk SKIP / SEARCH DN 5. Przycisk STOP 6. Przycisk PLAY / PAUSE 7. Przycisk SKIP / SEARCH UP 8. Wyświetlacz LCD 9. Komora
Bardziej szczegółowoRadio przenośne Sangean DPR-17 Instrukcja obsługi
Radio przenośne Sangean DPR-17 Instrukcja obsługi Nr produktu: 326030 Strona 1 z 13 Elementy sterowania 1. Slot karty pamięci SD 2. Głośnik 3. Przycisk zasilania 4. Wyświetlacz LCD 5. Wskaźnik ładowania
Bardziej szczegółowoPrzenośne radio i odtwarzacz USB/MP3/CD
Przenośne radio i odtwarzacz USB/MP3/CD CSU-36 OSTRZEŻENIE ABY UNIKNĄĆ RYZYKA POŻARU I PORAŻENIA ELEKTRYCZNEGO, NIE WYSTAWIAJ URZĄDZENIA NA DESZCZ I WILGOĆ. SYMBOL BŁYSKAWICY ZE STRZAŁKĄ w trójkącie równobocznym
Bardziej szczegółowoBudzik cyfrowy Braun, radio, biały
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000672525 Budzik cyfrowy Braun, radio, biały Strona 1 z 7 Strona 2 z 7 Wersja UK/DE/JP (Angielska/Niemiecka/Japońska) Wersja US (Amerykańska) Strona 3 z 7 Środki ostrożności
Bardziej szczegółowoRadiobudzik. Soundmaster BCD 250 INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu Strona 1 z 8
Radiobudzik Soundmaster BCD 250 INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 352349 Strona 1 z 8 Język polski Symbol pioruna ze strzałką w pisany w trójkąt ostrzega użytkowników przed obecnoscią nieizolowanego niebezpiecznego
Bardziej szczegółowoRadio DAB. Nr produktu
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB Nr produktu 000619437 Strona 1 z 12 Polski Widok urządzenia Widok od przodu Wyświetlacz WŁ./WYŁ. Głośność/ Potwierdzenie wprowadzenia W górę/w dół Głośnik Tył Antena teleskopowa
Bardziej szczegółowoTransmiter FM DNT MusicFly Select, czytnik SD, MP3, WMA
INSTRUKCJA OBSŁUGI Transmiter FM DNT MusicFly Select, czytnik SD, MP3, WMA Nr produktu 372223 Strona 1 z 13 OPIS URZĄDZENIA Funkcje Wykorzystanie wszystkich pasm kanałów (87.6 ~ 107.9 MHz) 6 kanałów skonfigurowanych
Bardziej szczegółowoRadio DAB+, FM Reflexion TRA5000D+
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB+, FM Reflexion TRA5000D+ Nr produktu : 1517431 Strona 1 z 6 Przed użyciem produktu dokładnie przeczytaj całą instrukcję. Zachowaj ją do kolejnego użytku. Błyskawica ze strzałką
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA OBSŁUGI GŁOŚNIK BLUETOOTH
ABTS-11B INSTRUKCJA OBSŁUGI GŁOŚNIK BLUETOOTH Proszę zapoznać się z niniejszą instrukcją obsługi przed uruchomieniem urządzenia. Informacja o zmianie zawartości instrukcji nie będzie publikowana. Nie odpowiadamy
Bardziej szczegółowoRadio DAB+, Hama DR1100, 54811
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000759522 Radio DAB+, Hama DR1100, 54811 Strona 1 z 11 Elementy sterujące i wyświetlacz (ilustracja 1) 1. Przycisk STANDBY (wstrzymania) 2. Przycisk INFO 3. Przycisk SLEEP
Bardziej szczegółowoDługopis z ukrytą kamerą cyfrową HD
Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Instrukcja obsługi Nr produktu: 956256 Strona 1 z 5 1. Szczegóły produktu Nr Nazwa Opis 1 Przycisk obsługi Jest to wielofunkcyjny przycisk, którego funkcje zależą od
Bardziej szczegółowoRadiobudzik New One CR120
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radiobudzik New One CR120 Nr produktu 393463 Strona 1 z 6 Rozmieszczenie i opis przycisków 1. Wyświetlacz LED 2. Tryb standby/stop Włączenie/wyłączenie radia 3. Alarm 2 / zmniejsz głośność
Bardziej szczegółowoRadio kieszonkowe DAB+, FM Albrecht Zestaw motocyklowy DR 72, S1, czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 1427889 Radio kieszonkowe DAB+, FM Albrecht Zestaw motocyklowy DR 72, 27372.S1, czarny Strona 1 z 6 1. Instrukcje bezpieczeństwa: 1. Wyczyść radio za pomocą suchej ściereczki
Bardziej szczegółowoRadio przenośne Sangean MMR-7, zasilane dynamem lub bateriami, wbudowana lampa
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 000342395 Radio przenośne Sangean MMR-7, zasilane dynamem lub bateriami, wbudowana lampa Strona 1 z 5 Elementy sterujące 1. Przełącznik pasma AM/FM 2. Brzęczyk alarmowy 3.
Bardziej szczegółowoSkrócona instrukcja obsługi
Odtwarzacz audio Philips GoGear PL SA1MXX02B SA1MXX02K SA1MXX02KN SA1MXX02W SA1MXX04B SA1MXX04K SA1MXX04KN SA1MXX04P SA1MXX04W SA1MXX04WS SA1MXX08K Skrócona instrukcja obsługi Czynności wstępne Opis głównego
Bardziej szczegółowoRadio outdoorowe, wielofunkcyjne Soulra FRX2, latarka LED, ładowarka USB, moduł solarny. Strona 1 z 6
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio outdoorowe, wielofunkcyjne Soulra FRX2, latarka LED, ładowarka USB, moduł solarny produktu 394763 Strona 1 z 6 UWAGA -Nie wystawiaj urządzenia na działanie deszczu lub wilgoci
Bardziej szczegółowoRadio DAB/DAB+ Sangean DPR-45, czarne, FM, funkcja drzemki
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB/DAB+ Sangean DPR-45, czarne, FM, funkcja drzemki Nr produktu 351841 Strona 1 z 22 Elementy sterujące 1. Antena teleskopowa 2. Zasilanie włączone / wyłączone 3 Przycisk pamięci
Bardziej szczegółowoKonwerter kaset magnetofonowych Reflexion HRA-4060
INSTRUKCJA OBSŁUGI Konwerter kaset magnetofonowych Reflexion HRA-4060 Nr produktu 326181 Strona 1 z 13 Rozmieszczenie przycisków 1. Przycisk sterowania: Ustawienie, ustawienie Skanowanie tunera/ alarm
Bardziej szczegółowoRadio cyfrowe z zegarem
Radio cyfrowe z zegarem Podręcznik obsługi CRD-510 Importer: xxxxxx Adres: xxxxxx Przegląd produktu 1. Przycisk ZWIĘKSZANIA GŁOŚNOŚCI 2. Przycisk WYSZUKIWANIA 3. Przycisk MENU/INFO/DO TYŁU 4. WŁĄCZNIK/Przycisk
Bardziej szczegółowoModel: RD-15. Instrukcja obsługi. RoHS. Odbiornik radiowy fal FM/AM
R Model: RD-15 Odbiornik radiowy fal FM/AM RoHS Przedsiębiorstwo Dartel s.c., Podlipie 26, 29-100 Włoszczowa Tel.: 413914733, e-mail: dartel@dartel.eu, www.dartel.eu Szanowny Użytkowniku. Przed użyciem
Bardziej szczegółowoRadio DAB/DAB+ Sony XDR-S40, FM, czarne
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB/DAB+ Sony XDR-S40, FM, czarne Nr produktu 679286 Strona 1 z 8 Rozpoczęcie pracy Wskazówka Po przejściu do innego regionu gdy chcesz utworzyć nową listę stacji DAB wykonaj ponownie
Bardziej szczegółowoRozmieszczenie elementów sterowania
Rozmieszczenie elementów sterowania 1. PRZEŁĄCZNIK TRYBU PRACY (CD/KASETA (WYŁ.)/RADIO) 2. PRZEŁĄCZNIK ZAKRESU FAL 3. ANTENA FM 4. POKRYWA ODTWARZACZA CD 5. POKRĘTŁO STROJENIA RADIA 6. PRZYCISK PODBICIA
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA OBSŁUGI ODBIORNIKA RADIOWEGO PLL Z ODTWARZACZEM MP3 / USB
INSTRUKCJA OBSŁUGI ODBIORNIKA RADIOWEGO PLL Z ODTWARZACZEM MP3 / USB DOMINIKA 2 model 600U UWAGI WSTĘPNE Dziękujemy za zakup naszego radioodbiornika i życzymy wielu przyjemności podczas korzystania z
Bardziej szczegółowoDAB+150. Spis treści
Spis treści O INSTRUKCJI OBSŁUGI... 2 2. Podłączenia i obsługa urządzeń USB i kart pamięci SD... 4 3. DAB: Obsługa cyfrowego radia DAB... 4 4. FM: Obsługa radia UKF... 5 5. ALARM/SNOOZE: Ustawienia zegara,
Bardziej szczegółowoZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE SCIGANY81 (c) Copyright FUNKCJE I PRZYCISKI
FUNKCJE I PRZYCISKI 1. VOLUME DOWN/NAP 2. VOLUME UP 3. / TUNE+ 5. ALARM 1 ON / OFF SET 6. ALARM 2 ON / OFF SET 7. SET / MEM / M+ 8. SNOOZE / SLEEP / DIMMER 9. ON /
Bardziej szczegółowoRadio DAB/DAB+ Pure Siesta Mi Serie II, FM, czarne, pamięć 16 stacji
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB/DAB+ Pure Siesta Mi Serie II, FM, czarne, pamięć 16 stacji Nr produktu 351595 Strona 1 z 14 Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa 1. Przechowuj radio z dala od źródeł ciepła
Bardziej szczegółowoEasi-Listener. Gwarancja i wsparcie. Wsparcie techniczne
Gwarancja i wsparcie Niniejszy produkt jest dostarczany wraz z roczną gwarancją obejmującą usterki wykryte podczas normalnego użytkowania. Gwarancja traci ważność Easi-Listener lub otwarcia ich obudowy.
Bardziej szczegółowoObsługa kart pamięci i przenośnych dysków USB
Instrukcja I. Panel kontrolny 1. Pauza / Ręczne wyszukiwanie kanałów 2. Włącznik / Tryb / Siła głosu 3. Wyświetlacz LCD 4. Wyszukiwanie w dół / Przewijanie do tyłu 5. Następny kanał 6. Wyszukiwanie do
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA OBSŁUGI Mikser muzyczny. DJS-3010 www. facebook. com/denverelectronics
INSTRUKCJA OBSŁUGI Mikser muzyczny DJS-3010 www. facebook. com/denverelectronics Funkcje na panelu 1. Poprzedni 2. Tryb 1 3. Odtwarzanie/Pauza 4. Tryb 2 5. Następny 6. Światło 7. Poprzedni 8. Muzyka 1
Bardziej szczegółowoModel: RD-80. Instrukcja obsługi. RoHS. Odbiornik radiowy fal FM/MW
R Model: RD-80 Odbiornik radiowy fal FM/MW RoHS Przedsiębiorstwo Dartel s.c., Podlipie 26, 29-100 Włoszczowa Tel.: 413914733, e-mail: dartel@dartel.eu, www.dartel.eu Szanowny Użytkowniku. Przed użyciem
Bardziej szczegółowoRadiobudzik FM, Karcher Radiobudzik UR , Pamięć programów: 10
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001197354 Radiobudzik FM, Karcher Radiobudzik UR 1040 807254, Pamięć programów: 10 Strona 1 z 8 Funkcje i elementy sterujące 1. Przycisk MEM.SET / NAP/M+ / Display On/Off
Bardziej szczegółowoODBIORNIK DAB Z BLUETOOTH FM I MP3 AUVISIO
ODBIORNIK DAB Z BLUETOOTH FM I MP3 AUVISIO Szanowny kliencie, Dziękujemy za zakup odbiornika DAB z bluetooth. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, aby mogli Państwo
Bardziej szczegółowoZegar ścienny cyfrowy DCF
INSTRUKCJA OBSŁUGI Zegar ścienny cyfrowy DCF Nr produktu 672320 Strona 1 z 6 Dane techniczne: - Zegar sterowany przez radio - Ręczne ustawienie czasu - Ustawienie strefy czasowej w trybie: -12/+12 - Funkcja
Bardziej szczegółowoPL CYFROWY ZEWNĘTRZNY WYŁĄCZNIK CZASOWY Instrukcja obsługi (Tłumaczenie oryginalnej instrukcji) Ważne! Przed użyciem uważnie przeczytaj instrukcję
006042 CYFROWY ZEWNĘTRZNY WYŁĄCZNIK CZASOWY Instrukcja obsługi (Tłumaczenie oryginalnej instrukcji) Ważne! Przed użyciem uważnie przeczytaj instrukcję obsługi! Zachowaj ją na przyszłość. Dbaj o środowisko!
Bardziej szczegółowoZegar ścienny TFA Sterowany radiowo, (ØxG) 30.5 cmx4.3 cm
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 001407482 Zegar ścienny TFA 60.3523.02 Sterowany radiowo, (ØxG) 30.5 cmx4.3 cm Strona 1 z 5 Dziękujemy za zakup tego produktu marki TFA. 1. Przed pierwszym użyciem - Pamiętaj,
Bardziej szczegółowoDigitRadio_GO_PL_DigitRadio_GO_20.qxd :18 Strona 1 DAB+ / FM
DigitRadio_GO_PL_DigitRadio_GO_20.qxd 2014-07-01 13:18 Strona 1 Instrukcja obsługi DigitRadio GO DAB+ / FM DigitRadio_GO_PL_DigitRadio_GO_20.qxd 2014-07-01 13:18 Strona 2 Spis treści 1 Bezpieczeństwo 2
Bardziej szczegółowoADAPTERA INTERFEJSU ODTWARZACZA D. KS-PD500 Przed użyciem adaptera
ADAPTERA INTERFEJSU ODTWARZACZA D. KS-PD500 Przed użyciem adaptera Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2006 1 Obsługiwane odbiorniki samochodowe JVC Adapter obsługuje następujące odbiorniki samochodowe JVC*
Bardziej szczegółowoRadio kieszonkowe Sangean DT-250
Radio kieszonkowe Sangean DT-250 Instrukcja obsługi Nr produktu: 343718 Instrukcja obsługi radia kieszonkowego DT-250 2 pasma AM/FM stereo, tuner PLL Przyciski 1. Wtyk słuchawek/anteny Aby polepszyć odbiór
Bardziej szczegółowoRadio DAB/DAB+ Noxon Journaline, FM, czarne
INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio DAB/DAB+ Noxon Journaline, FM, czarne Nr produktu 414894 Strona 1 z 9 Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w ten sposób że
Bardziej szczegółowoTermometr Eurochron ETH 8002, -50 do +70 C
INSTRUKCJA OBSŁUGI Termometr Eurochron ETH 8002, -50 do +70 C Nr produktu 672593 Strona 1 z 6 Zastosowanie Ten wewnętrzny/zewnętrzny termometr służy do wyświetlania temperatury w miejscu instalacji oraz
Bardziej szczegółowoŁadowanie akumulatorów kwasowo- ołowiowych
Prostownik Voltcraft VCW 12000 Instrukcja obsługi Nr produktu: 855980 Opis urządzenia 1 Uchwyt do przenoszenia urządzenia 2 Komora na kable (z tyłu prostownika) 3 Wyświetlacz 4 Gniazdko 12 V (z tyłu prostownika)
Bardziej szczegółowoKOLUMNA AKTYWNA MODEL: MIK Instrukcja obsługi
KOLUMNA AKTYWNA MODEL: MIK1010-1012 Instrukcja obsługi I. KWESTIE BEZPIECZEŃSTWA: Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią instrukcji obsługi, oraz zachować ją w celu późniejszego wykorzystania.
Bardziej szczegółowoInstrukcja do Radioodtwarzacza CD, FM SoundMaster. Ver PL
Ver. 1.00.PL Strona 1 z 7 Bardzo Dziękujemy za zakup naszego radioodtwarzacza CD. Proszę o dokładne przeczytanie niniejszej instrukcji obsługi, tak aby jak najlepiej wykorzystać urządzenie i aby upewnić
Bardziej szczegółowoWyłącznik czasowy GAO EMT757
INSTRUKCJA OBSŁUGI Wyłącznik czasowy GAO EMT757 Produkt nr 552451 Instrukcja obsługi Strona 1 z 10 Cyfrowy programator czasowy Artykuł nr: EMT757 A. Funkcje 1. Cyfrowy programator czasowy (zwany dalej
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA OBSŁUGI. WZMACNIACZY HQM (modele HQM1xxxBT)
INSTRUKCJA OBSŁUGI WZMACNIACZY HQM (modele HQM1xxxBT) CECHY PRODUKTU Moc: 60W / 80W / 120W / 150W / 180W / 550W Wyjścia głośnikowe: 4-16Ω, 70V, 100V Pasmo przenoszenia: 40Hz-18kHz ZASTOSOWANIE 5 stref
Bardziej szczegółowoInstrukcja obsługi. Radio z zegarem CRL
Instrukcja obsługi Radio z zegarem CRL-340 www.denver-electronics.com Przed korzystaniem z tego produktu proszę uważnie i w pełni przeczytać tę instrukcję obsługi. 1. Funkcja 1.1 Godzina na wyświetlaczu
Bardziej szczegółowoDENVER CR-918BLACK POLSKI FUNKCJE I REGULATORY
DENVER CR-918BLACK POLSKI 14 15 FUNKCJE I REGULATORY 1. / DOSTROJENIE - 2. USTAWIENIE CZASU PAMIĘĆ/PAMIĘĆ+ 3. DRZEMKA/ZASYPIANIE 4. WŁĄCZANIE / WYŁĄCZANIE 5. / DOSTROJENIE + 6. CISZEJ -/ WŁĄCZENIE / WYŁĄCZENIE
Bardziej szczegółowo1 Czytnik E-Booków 2 Pokrowiec ochronny 3 Słuchawki 4 Kabel USB 5 Skrócona instrukcja 6 Karta gwarancyjna. Zmniejszanie głośności
Zawartość opakowania 1 Czytnik E-Booków 2 Pokrowiec ochronny 3 Słuchawki 4 Kabel USB 5 Skrócona instrukcja 6 Karta gwarancyjna Przegląd urządzenia 14 1 2 3 4 12 10 11 15 5 13 16 8 6 9 17 7 1 2 3 4 5 6
Bardziej szczegółowoRadiobudzik FM SoundMaster FUR6005, Czarny
INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 1404023 Radiobudzik FM SoundMaster FUR6005, Czarny Strona 1 z 10 Strona 2 z 10 1. Czujnik podczerwieni 2. Projektor 3. Przycisk włączenia/wyłączenia projekcji 4. Czas projekcji
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA OBSŁUGI RADIOODTWARZACZA STEREOFONICZNEGO Z CD/MP3/USB. model CD36 USB
INSTRUKCJA OBSŁUGI RADIOODTWARZACZA STEREOFONICZNEGO Z CD/MP3/USB model CD36 USB AUDIOX ul. Glinki 146, 85-861 Bydgoszcz www.eltra.pl www.audiox.com.pl UWAGI WSTĘPNE Dziękujemy za zakup naszego radioodtwarzacza
Bardziej szczegółowoINSTRUKCJA UŻYTKOWANIA
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA WARNING RT-4300 UWAGA W CELU UNIKNIĘCIA POŻARU LUB RYZYKA PORAŻENIA NIE WYSTAWIAĆ URZĄDZENIA NA DESZCZ LUB W MIEJSCU WILGOTNYM SYMBOL JASNEJ BŁYSKAWICY ZAKOŃCZONEJ STRZAŁKĄ wewnątrz
Bardziej szczegółowoOdbiornik radiowy z odtwarzaczem MP3. Instrukcja obsługi
R Model: RD-110MP3 Odbiornik radiowy z odtwarzaczem MP3 RoHS Przedsiębiorstwo Dartel s.c., Podlipie 26, 29-100 Włoszczowa Tel.: 413914733, e-mail: dartel@dartel.eu, www.dartel.eu Szanowny Użytkowniku.
Bardziej szczegółowoOCHRONA ŚRODOWISKA. Ten symbol oznacza, że wewnątrz urządzenia występują niebezpieczne napięcia, które
Bardziej szczegółowoPRZENOŚNE URZĄDZENIE CD/RADIO CSD15 INSTRUKCJA OBSŁUGI
PRZENOŚNE URZĄDZENIE CD/RADIO CSD15 INSTRUKCJA OBSŁUGI OSTRZEŻENIE ABY UNIKNĄĆ RYZYKA POŻARU I PORAŻENIA ELEKTRYCZNEGO, NIE WYSTAWIAJ URZĄDZENIA NA DESZCZ I WILGOĆ. SYMBOL BŁYSKAWICY ZE STRZAŁKĄ w trójkącie
Bardziej szczegółowoDyktafon VoiceStick 440 Nr art
Dyktafon VoiceStick 440 Nr art. 774214 Funkcje Funkcja pauzy. Blokada klawiszy (Hold). Funkcja Intro/ Scan (umożliwia krótkie odtwarzanie pojedynczych wiadomości). Funkcja automatycznego powtórzenia. Automatyczne
Bardziej szczegółowoSYSTEM PRZENOŚNY Z ODTWARZACZEM CD I 2 MIKROFONAMI BEZPRZEWODOWYMI WA 282D (WDA 282D)
SYSTEM PRZENOŚNY Z ODTWARZACZEM CD I 2 MIKROFONAMI BEZPRZEWODOWYMI WA 282D (WDA 282D) DEXON POLAND Sp. z o.o. ul. Koszarowa 20 62-300 Września tel. 61 43 89 116 tel./fax. 61 43 89 123 e-mail: sklep@dexon.pl