nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek...

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek..."

Transkrypt

1 nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek... Szanowni Państwo, Często patrzymy na Tesco przez pryzmat hipermarketów. Jednak z łącznej liczby prawie 370 sklepów w Polsce, aŝ 250 to małe osiedlowe placówki - o powierzchni 1000 m kw. lub mniej. Od kilku lat małe sklepy są siłą napędową polskiego handlu. Blisko, wygodnie, szybko, a w przypadku Tesco - takŝe tanio dzięki temu liczba klientów małych sklepów rośnie z roku na rok. To właśnie cena odróŝnia nas od innych sieci codziennie udowadniamy, Ŝe moŝemy zaoferować niskie ceny znane z dyskontów przy znacznie szerszej ofercie i wygodzie, do jakiej przyzwyczaiły nas hipermarkety. Dziś 3 na kaŝde 4 nowo otwierane sklepy Tesco to supermarkety. Nie inaczej będzie w tym roku chcemy być tam, gdzie są klienci. A ci w trosce o swój czas, coraz częściej wybierają zakupy w małych sklepach, które są w stanie zapewnić im wszystkie produkty pierwszej potrzeby. Liczba klientów supermarketów Tesco będzie rosła. Warto pamiętać o małych sklepach przy planowaniu kampanii promocyjnych czy akcji marketingowych. W sklepach małego formatu kontakt z klientem jest najbliŝszy. To te sklepy mogą pochwalić się najbardziej lojalnymi klientami, którzy zresztą często są sąsiadami czy znajomymi pracowników. W Tesco mówimy, Ŝe rozumiemy klienta i stawiamy jego potrzeby na pierwszym miejscu nigdzie nie widać tego lepiej niŝ w małych sklepach. Z okazji zbliŝających sięświąt Wielkiej Nocy, w imieniu Zarządu i zespołu Tesco Polska chciałbym złoŝyć Państwu serdeczne Ŝyczenia wielkanocnezdrowych i radosnych Świąt oraz mnóstwo wiosennego optymizmu. Z pozdrowieniami, Dariusz Bator Dyrektor Operacyjny- Małe Formaty Tesco Polska

2 Aktualności Reklama Tesco najlepsza Przekręć boczek - to tytuł najlepszego spotu reklamowego według widzów MTV Polska. To właśnie ta reklama telewizyjna Tesco zwycięŝyła w konkursie Spoters Awards 2010 w kategorii Rozmaitości. Spoters to pierwsze w Polsce nagrody reklamowe przyznawane przez internautów, którzy spośród nominowanych filmów wybierają najlepsze. Konkurs jest organizowany przez MTV Networks Polska oraz Dom SprzedaŜy At Media. - To dla nas ogromne wyróŝnienie - zwycięstwo w tak prestiŝowym konkursie oraz wyprzedzenie konkurencji napawa dumą. Cieszymy się, Ŝe juŝ drugi rok z rzędu doceniono naszą kreatywność mówi Piotr Mrzygłód, kierownik ds. reklamy Tesco. Produkty Tesco- doskonałe nadzienie i na wieczory Od wielu lat rozwijamy produkty marki własnej Tesco. Aby zachęcić do ich zakupu, przygotowaliśmy specjalną kampanię promocyjną. W tym celu zaangaŝowaliśmy znane i lubiane gwiazdy reklamy. Krysia, Heniu, Tadeusz oraz Bogusz, znani z reklam telewizyjnych Tesco, od początku lutego promują w naszych sklepach produkty marki własnej Tesco. Na liście znalazły się produkty, które wyróŝniają się jakością i mają w tym względzie przewagę nad innymi produktami z kategorii. - Chcemy, aby Klienci polubili produkty Tesco tak, jak lubią naszych sympatycznych ekspertów i aby wybierali nasze produkty w przekonaniu, Ŝe to dobrze wydane pieniądze mówi Agnieszka Polaszek, kierownik ds. marki z Działu Marketingu. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości jakości produktów marki własnej Tesco. Pierwsza faza kampanii obejmuje 3 kategorie produktów: karmy dla zwierząt, słone przekąski i słodycze. Kolejne odsłony promocji juŝ wkrótce w naszych sklepach.

3 Eko Tesco Nagrodzeni za ekologię Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, Tesco zostało wybrane laureatem XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Po otrzymanych w ubiegłym roku wyróŝnieniach, w tym roku kapituła konkursu przyznała nam tytuł laureata w kategorii Firma Przyjazna Środowisku. Warto dodać, Ŝe jesteśmy jedyną siecią handlową nagrodzoną w tym konkursie. Eksperci docenili nasze podejście do troski o środowisko: energooszczędne rozwiązania, które stosujemy w sklepach, biurach i magazynach oraz promowanie postaw proekologicznych wśród pracowników, klientów i partnerów biznesowych. Przedstawiciel Tesco odbiera nagrodę podczas uroczystej gali. Wielki finał Tesco dla szkół Zwycięskie filmiki moŝna obejrzeć na stronie : Znamy juŝ finalistów konkursu Tesco dla Szkół, w ramach którego postawiliśmy na edukację ekologiczną dzieci i młodzieŝy. 30 zwycięskich zespołów, których filmiki zdobyły najwięcej głosów w ogólnopolskim, otwartym głosowaniu internautów, otrzyma ufundowane przez Tesco pracownie multimedialne dla swoich szkół i przenośne odtwarzacze DVD dla siebie. W II etapie konkursu Jury w składzie: Tomasz Zubilewicz, Małgorzata Ohme, Mirosław Jakubik oraz Małgorzata Łuszczek wyłoniło spośród zwycięskiej 30 3 filmiki o najwyŝszych walorach edukacyjnych i ekologicznych. Zdobywcy Grand PRIX z Oławy (woj.dolnosląskie), Sztumu (woj.pomorskie), Strzebinia (woj. śląskie) wyjadą w nagrodę na edukacyjne wycieczki do Wielkiej Brytanii. W planie wycieczki jest m.in. wizyta w ekologicznym sklepie Tesco w Ramsey- sklepie zero-carbon. Kolejna edycja konkursu juŝ jesienią.

4 Źródło o wiedzy o Klientach Klienci naszych sklepów juŝ od półtora roku uczestniczą w programie Clubcard. KaŜda karta daje nam moŝliwość uzyskania unikalnej wiedzy o naszych klientach. Gromadzone dane sprzedaŝowe pozwalają na analizy zachowań zakupowych i preferencji juŝ ponad 3 milionów klientów. Informacje, które uzyskujemy dzięki programowi Clubcard, pokazują nam jak często klienci sięgają po poszczególne artykuły. MoŜemy sprawdzić czy klienci są lojalni wobec konkretnej marki, czy łatwo zmieniają swoje zwyczaje zakupowe. Zachęcamy do skorzystania z tych informacji, które w odróŝnieniu od danych deklaratywnych weryfikuje decyzja zakupu. Co kwartał do wszystkich klubowiczów wysyłamy wyciągi punktowe wraz z kuponami rabatowymi. Kwartalne wyciągi Clubcard są okazją do nagrodzenia lojalnych klientów kuponem, a takŝe są szansą na dotarcie z ofertą do tych mniej wiernych, a nawet do zupełnie nowych. Dzięki wyjątkowej moŝliwości dopasowania oferty dla kaŝdego klienta - w lutym wysłaliśmy do uczestników programu ponad 1,3 mln unikalnych zestawów kuponów. Ponad 140 tysięcy klientów zyskało dodatkowe Zielone punkty Clubcard, w ciągu pierwszego miesiąca od startu akcji. CLUBCARD na zielono Kupony zniŝkowe są dołączane do kwartalnych wyciągów Clubcard. Z początkiem lutego wystartowała nowa zielona odsłona programu Clubcard. Zielonymi punktami Clubcard nagradzamy klientów, za kaŝdorazowy zakup oznaczonych produktów przyjaznych środowisku. W tym momencie na naszej zielonej liście znajduje się 270 ekologicznych produktów, kaŝdy o wartości punktowej od 10 do Wśród nich: energooszczędne świetlówki, akumulatorki, biodegradowalne długopisy, ekologiczne środki czystości, organiczne szampony, pokrywki na garnki oraz wiele innych. W ciągu niespełna miesiąca z oferty skorzystało ponad 140 tysięcy klientów, na których konta punktowe Clubcard trafiło łącznie ponad 5 milionów zielonych punktów. Polacy mówią, Ŝe chętnie segregują odpady czy oszczędzają energię, wolą jednak nie dopłacać za bycie eko. My im pomagamy w tym, by ekologia dawała im dodatkowe oszczędności mówi Beata RoŜek, menedŝer ds. społecznej odpowiedzialności Tesco. Zbieramy elektrośmieci kaŝdą ilość zuŝytego sprzętu AGD/RTV, bez konieczności zakupu nowego. Dodatkowo, w kaŝdym z naszych sklepów jest Eko-Punkt, w którym moŝna zostawić stare baterie czy zuŝyte tonery. Zielone punkty Clubcard to jeszcze jedna zachęta, by na co dzieńŝyć w zgodzie z naturą dodaje. Nowa propozycja Tesco to nie promocja, a stała, bezterminowa oferta - punkty będą przyznawane za kaŝdym razem, gdy klient dokona zakupu oznaczonego produktu z listy. Akcja obowiązuje we wszystkich hipermarketch i hipermarketach kompaktowych. Gama eko-produktów będzie stopniowo poszerzana o kolejne nowości. W związku z tym, zachęcamy producentów produktów przyjaznych środowisku do kontaktu z kupcami Tesco i nagradzania Waszych konsumentów dodatkowymi zielonymi punktami.

5 Faktury elektroniczne EDI - szybciej, łatwiej, sprawniej! EDI (Electronic Data Intercharge) to kanał komunikacji elektronicznej słuŝący do wymiany dokumentów i faktur. JuŜ od 8 lat dostawcy Tesco korzystają z tej moŝliwości. Ponad 450 dostawców za pośrednictwem EDI przesyła faktury elektroniczne, a ponad 1000 przyjmuje tą drogą zamówienia. W tym roku chcemy zachęcić jak najszerszą grupę dostawców do korzystania z systemu EDI, dzięki któremu wszyscy będziemy mogli pracować szybciej, łatwiej i sprawniej. Przepisy prawne, które weszły w Ŝycie 17 grudnia ubiegłego roku, w istotny sposób ułatwiają całkowite przejście na przesyłanie faktur wyłącznie drogą elektroniczną. Na przełomie stycznia i lutego wysłaliśmy szczegółowe informacje na ten temat do firm. Po przeprowadzeniu testów, rozpoczniemy podpisywanie porozumień w zakresie elektronicznej wymiany dokumentów. EDI oznacza oszczędności po obu stronach, a jednocześnie - dzięki zastosowaniu odpowiednich standardów komunikacji - jest zupełnie bezpieczny. Po stronie dostawcy decyzja o przejściu na EDI to wymierna redukcja kosztów papieru i drukowania, archiwizacji oraz opłat pocztowych, jak równieŝ bardziej wydajna praca komórek finansowych - automatyczne generowanie i wysyłanie dokumentów. Dostawcy, którzy zdecydują się na wymianę danych w formie elektronicznej, mają dostęp do stanów magazynowych towaru w poszczególnych sklepach Tesco. Pozwala to na wcześniejsze planowanie dostaw i zapewnienie dostępności. Z kolei dla nas oznacza to znacznie szybszy proces księgowania faktur, wyjaśniania niezgodności oraz szybsze dokonywanie płatności. Przejście na system EDI niesie same korzyści. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i podpisania stosownych dokumentów. Mamy nadzieję, Ŝe w tym roku uda nam się podwoić liczbę faktur elektronicznych, a tym samym usprawnić pracę. Schemat działania systemu EDI

6 370 i więcej cej Rozwijamy się Z roku na rok rozwijamy coraz pręŝniej rok rozpoczynaliśmy z liczbą 322 sklepów. Teraz mamy ich ponad 370. Tylko na przełomie grudnia i stycznia otworzyliśmy 8 nowych sklepów. Jest to efekt ambitnych planów rozwoju. W tym roku oprócz sklepów pod szyldem Tesco, będziemy otwierać kolejne hipermarkety Tesco Extra. DuŜy sukces pierwszego w Polsce Tesco Extra w Częstochowie zachęcił nas do rozwoju tego formatu. Nasze plany na 2011 rok zakładają otwarcie 100 nowych sklepów, co tym samym daje szansę na wzrost sprzedaŝy Państwa produktów. Atrakcyjna forma reklamy Jak sprzedać więcej reklama na wózkach w zakupowych część VI Kolejna część cyklu poświeconego moŝliwościom reklamowym dedykowana jest nowatorskiej formie reklamy na wózkach zakupowych. Reklama ta zaskoczy nas częstotliwością występowania zaczynając od parkingu, poprzez pasaŝ handlowy i halę sprzedaŝy. Będzie wszędzie tam, gdzie pojawi się osoba korzystająca z wózka. Dzięki temu reklamę zobaczymy kilkanaście lub kilkadziesiąt razy podczas jednej wizyty w Tesco. Reklama na wózkach zakupowych to jedna z najpopularniejszych form reklamy. Zapewnia ona długi, bliski kontakt osoby z reklamowanym produktem - przez cały czas zakupów kupującemu towarzyszy wybrana marka. Dwustronna reklama jest umieszczona na przedniej części wózka tak, aby widział ją zarówno prowadzący wózek (kontakt z reklamą przy kaŝdym włoŝeniu produktów do wózka), jak i pozostałe osoby przebywające w sklepie. Nośnik ten jest szczególnie efektywny przy wprowadzaniu na rynek nowych produktów oraz przy promocjach cenowych i wizerunkowych wózków- to tyle samo szans na dotarcie do klienta. Wózki zakupowe to atrakcyjny nośnik reklamowy. Więcej informacji udzieli Państwu Katarzyna Jędrszczyk Product Manager Tesco Media Service tel:

7 Kosmetyczne nowości w Tesco Kosmetyki to asortyment z duŝym potencjałem. Zmieniają się potrzeby i styl Ŝycia klientów, a producenci kosmetyków błyskawicznie na nie reagują. Chcemy być pierwsi w oferowaniu nowości kosmetycznych. Oprócz rozwoju asortymentu, cały czas rozwijamy nasze stoiska. Wprowadzamy specjalne oznaczenia marketingowe i promocje. Chcemy, aby klienci znaleźli u nas wszystko to, czego szukają w drogeriach. Na wiosnę zaoferujemy klientom mnóstwo nowości w kategorii Pielęgnacja męska. Segment kosmetyków męskich obecnie rozwija się najbardziej dynamicznie, dlatego w okresie trzech najbliŝszych miesięcy w sklepach Tesco pojawi się wiele nowych produktów w tej kategorii. Natomiast z myślą o paniach, wiosną wprowadzimy m.in. nowe produkty Lirene z laboratorium Dr Ireny Eris. Nowa formuła kremów bogata w składniki odŝywcze zapewnia głębokie nawilŝenie i odŝywienie, wzmacniając naskórek i mechanizmy obronne przed negatywnym działaniem środowiska i stresu. Firmy zainteresowane wprowadzeniem nowości i specjalnych promocji na produkty kosmetyczne prosimy o kontakt z: Karoliną Firek, Kierownikiem ds. Planowania SprzedaŜy Tesco, Oferta na Wielkanoc Najlepsze na prezent Nie tylko Święta BoŜego Narodzenia to doskonały czas na wręczanie prezentów. Warto o tym pomyśleć częściej niŝ tylko raz do roku. Zyskuj razem z nami Właśnie zbliŝa się doskonała okazja, aby docenić pracowników. Nadchodzą radosne Święta Wielkiej Nocy. Nawet drobny upominek lub bon towarowy będzie miłą niespodzianką dla Państwa pracowników. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zakupu bonów towarowych oraz zestawów prezentowych komponowanych na Państwa Ŝyczenie w Tesco. Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Bony towarowe Tesco są praktycznym narzędziem motywowania pracowników i doskonałym pomysłem na premię. WaŜne jest to, Ŝe Tesco nie pobiera dodatkowych opłat i prowizji przy takiej transakcji, a realizacja bonów odbywa się w ponad 300 placówkach na terenie całej Polski. W zaleŝności od Państwa potrzeb realizujemy równieŝ zamówienia na indywidualne zestawy prezentowe. Taki zestaw daje moŝliwość wypłaty pracownikowi świadczeń rzeczowych zwolnionych z podatku dochodowego i świadczeń ZUS, do kwoty 380PLN w ciągu roku. W Tesco komponujemy zestawy prezentowe na Ŝyczenie Klienta z wybranego przez niego asortymentu. Oferujemy szeroki wachlarz produktów okolicznościowych oraz stosownych ozdób i dodatków, które moŝe wybrać bezpośrednio Państwa firma lub nasz doradca, który równieŝ będzie czuwał nad realizacją Państwa zamówienia. Kupujący nie ponosi kosztów pakowania, a przy zamówieniach o wartości powyŝej 30 tysięcy złotych oferujemy równieŝ bezpłatną dostawę zestawów do siedziby Państwa firmy. Zainteresowanych ofertą bonów prosimy o kontakt: Monika Hajduk,

8

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010 NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z DZIENNIKIEM GAZETą prawną nr 1/Marzec 2010 e-biznes 5KroKÓW do UdANeGo e-biznesu E-sklep Dla przedsiębiorcy to duża maszyneria logistyczna E-usługi Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Startup WOM. maciej oleksy TO TYLKO POCZĄTEK TRENDY W ZARZĄDZANIU EFEKTYWNE PROGRAMY PARTNERSKIE MARCIN ŁUKIAŃCZYK UKRYTY POTENCJAŁ WIRTUALNY OKUP

Startup WOM. maciej oleksy TO TYLKO POCZĄTEK TRENDY W ZARZĄDZANIU EFEKTYWNE PROGRAMY PARTNERSKIE MARCIN ŁUKIAŃCZYK UKRYTY POTENCJAŁ WIRTUALNY OKUP WSZYSTKO O e-biznesie MARZEC 2013 UKRYTY POTENCJAŁ ALICJA ZBYTNIEWSKA MAREK DORNOWSKI WIRTUALNY OKUP Foto: Archiwum własne autora maciej oleksy Startup MA ZArabiać WOM TO TYLKO POCZĄTEK Marek gawdzik TRENDY

Bardziej szczegółowo

DETALINFO. Sieci Handlowe i Sklepy. Rośnie popyt na terminale mobilne. Checkpoint Systems: mniejsze straty z powodu kradzieży

DETALINFO. Sieci Handlowe i Sklepy. Rośnie popyt na terminale mobilne. Checkpoint Systems: mniejsze straty z powodu kradzieży Przegląd DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy Checkpoint Systems: mniejsze straty z powodu kradzieży 1 Rośnie popyt na terminale mobilne Sprawne kodowanie towarów Spis

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu Przegląd RAPORT ROCZNY 2010 DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy Reklama 1 Spis treści DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy - Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

cash MAnAGeMenT SpoSóB na optymalizację kosztów

cash MAnAGeMenT SpoSóB na optymalizację kosztów NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ Finansowanie Potrzeby, możliwości, instrumenty Kontrola należności Ochrona przepływów gotówkowych Analiza płynności Zbadaj kondycję Twojej

Bardziej szczegółowo

Magazyny zintegrowane z e-sklepami. 5 11 grudnia 2014 r. RYNEK E-COMMERCE W POLSCE

Magazyny zintegrowane z e-sklepami. 5 11 grudnia 2014 r. RYNEK E-COMMERCE W POLSCE 22 RYNEK E-COMMERCE W POLSCE Magazyny zintegrowane z e-sklepami E-commerce to bardzo wymagający i konkurencyjny rynek, na którym z biznesowego punktu widzenia ważne są przede wszystkim dwa elementy: jak

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS str. 10 Nowa reklama Banków Spółdzielczych w radiu i TV str. 16 Kredyty na domy energooszczędne już dostępne str. 12 Magazyn Grupy BPS IT 25-27 wrzesnia Grupy BPS str. 4 Jaki wiek?! Liczy się człowiek!

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

e-profit Starter prezentuje: 100palcow.com Czy na inwestycji w mobile można zarobić?

e-profit Starter prezentuje: 100palcow.com Czy na inwestycji w mobile można zarobić? Paweł Zaremba scenarzysta Counter Strike, opowiada o swej najnowszej misji Strona 27 wszystko o e-biznesie 5 sekund czyli jak zrobić dobre, pierwsze wrażenie Niewerbalna mowa ciała nad tym warto popracować!

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE >

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013 Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > od początku 4 Podsumowanie kwartału ludzie 6 Moim zdaniem Ernest Pytlarczyk Zmiana

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

MARKETING MOBILNY. www.interaktywnie.com/biznes/raporty

MARKETING MOBILNY. www.interaktywnie.com/biznes/raporty STYCZEŃ 2013 LUTY 2013 MARZEC 2013 KWIECIEŃ 2013 MAJ 2013 CZERWIEC 2013 LIPIEC 2013 SIERPIEŃ 2013 WRZESIEŃ 2013 PAŹDZIERNIK 2013 LISTOPAD 2013 GRUDZIEŃ 2013 MARKETING MOBILNY www.interaktywnie.com/biznes/raporty

Bardziej szczegółowo

dr Irena Eris Najcenniejsza jest marka Tomasz Lewicki Kto nie idzie do przodu, ten się cofa

dr Irena Eris Najcenniejsza jest marka Tomasz Lewicki Kto nie idzie do przodu, ten się cofa Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 10 / wiosna 2013 Tomasz Lewicki Kto nie idzie do przodu, ten się cofa dr Irena Eris Najcenniejsza jest marka Czas Voyagera od początku 04 Podsumowanie kwartału

Bardziej szczegółowo

Nowy program partnerski Microsoft. Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft. Więcej zasobów w witrynie dla Microsoft OEM System Builderów

Nowy program partnerski Microsoft. Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft. Więcej zasobów w witrynie dla Microsoft OEM System Builderów ISSN 1730 6884 nr 12/2003 GRUDZIEŃ 2003 Miesięcznik dla Partnerów Microsoft Możliwości współpracy firm ISV z Microsoft [str. 7] Nowy program partnerski Microsoft [str. 10] Więcej zasobów w witrynie dla

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Program Kapitał Ludzki 46 mld zł do wydania 2007-2015. Wywiad Mariusz Gralewski: jak stworzyłem GoldenLine.pl. Milion $ W co zainwestować w 2008 roku

Program Kapitał Ludzki 46 mld zł do wydania 2007-2015. Wywiad Mariusz Gralewski: jak stworzyłem GoldenLine.pl. Milion $ W co zainwestować w 2008 roku 01_cover.qxd 2008-01-28 19:37 Page 1 Nr 2 ISSN 1898-732X listopad - grudzień 2007 MAGAZYN POLSKI PRZEDSIĘBIORCZEJ Wywiad Mariusz Gralewski: jak stworzyłem GoldenLine.pl Milion $ W co zainwestować w 2008

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu. Realizator: www.ssmm.pl Mobilna witryna miasta Andrychów oparta o autorskie rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Gotowi. do Euro 2012. Kolporter proponuje. Papierosy a sprawa polska s. 11. Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15. s.

Gotowi. do Euro 2012. Kolporter proponuje. Papierosy a sprawa polska s. 11. Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15. s. czerwiec 2012 (181) BEZPŁATNE PISMO KOLPORTERA S.A. www.nasz.kolporter.com.pl Gotowi do Euro 2012 s. 7, 8-9 Papierosy a sprawa polska s. 11 Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15 www.kolporter.com.pl

Bardziej szczegółowo

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 6/8/15 1:56 PM Wyzwania bankowości detalicznej pod redakcją Zbigniewa Jagiełły Gdańsk 2015 Opracowanie redakcyjne: Aleksandra Gibała Projekt graficzny: TOFU Studio

Bardziej szczegółowo

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa

Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa 1 Case studies 4 projektów: Wdrożenie e-commerce Optymalizacja działającego e-commerce E-marketing Kompleksowa obsługa kompleksowa realizacja e-commerce agencja interaktywna e-mail marketing system rekomendacji

Bardziej szczegółowo

MARKETING MOBILNY RAPORT

MARKETING MOBILNY RAPORT Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 Grudzień 2012 RAPORT MARKETING MOBILNY Partnerzy Wydawca WSTĘP

Bardziej szczegółowo

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ 26 Wartość kredytów brutto udzielonych przez Grupę na dzień 31 grudnia 2014 r. wyniosła 45.501 mln zł. Kredyty dla Klientów segmentu detalicznego wyniosły 32.018 mln zł i stanowiły 70% całkowitej wartości

Bardziej szczegółowo