dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk"

Transkrypt

1 Sylwetki trenerów

2 dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk Menedżer, trener, mentorka, konsultantka zarządzania z wieloletnim doświadczeniem. Doktor nauk ekonomicznych, o specjalności kompetencje menedżera w kierowaniu zespołem wirtualnym i sieciowym. Posiada certyfikat coach ICF oraz Certyfikat Trenera Zarządzania Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. Certyfikowana mentorka w programie Kuźnia Kadr IV koordynowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Od 5 lat zarządza własną firmą Centrum Innowacji ProLearning Autorka kilkunastu publikacji popularno-naukowych w zakresie zarządzania zespołem sieciowym i wirtualnym, kompetencji menedżerskich w pracy na odległość oraz coachingu. Współautorka książek Teatr organizacji pod red. prof. Kazimierza Perechudy oraz Kapitał ludzki w strukturach wirtualno-sieciowych pod red. prof. Zbigniewa Antczaka. Ekspert zarządzania i rozwoju organizacją i zespołem rozproszonym. Praktyk planowania i zarządzania holistycznego. Swoje doświadczenie skutecznie przekłada na prowadzone doradztwo, treningi, warsztaty i szkolenia. Tworzy i realizuje projekty związane z zarządzaniem ludźmi, zarządzaniem organizacją, rozwojem kompetencji menedżerskich oraz rozwojem osobistym. Aktywna uczestniczka Dolnośląskiego Forum HR. Będąc członkiem Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Sekcji Doradczej powstałej przy Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej, wspiera również rozwój lokalnych przedsiębiorstw w zakresie nowych koncepcji zarządzania. Współtwórczyni prestiżowej certyfikacji Investing in People, w której organizacje nagradzane są za rozwój kompetencji swoich pracowników. Doświadczenie zdobywała koordynując i realizując szkolenia informatyczne oraz usługi wdrożeniowe w Centrum Edukacyjnym Edusoft Sp. z o.o. oraz Computer Service Support SA. Nadzorowała przebieg prawidłowej realizacji szkoleń w ogólnopolskich projektach dofinansowanych przez EFS o łącznej wartości 40 mln zł Rozwój pracowników oraz nowoczesnych kadr menedżerskich w przedsiębiorstwie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich SPO RZL Dz.2.3 Sch. oraz Akademia Informatyki Rozwój i doskonalenie kwalifikacji kadr informatycznych przedsiębiorstw w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich SPO RZL Dz.2.3 Sch.

3 Janusz Dziewit Pedagog pracy, absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Od 19 lat związany ściśle z branżą HR, jako Dyrektor dolnośląskich oddziałów AG TEST HR, Konsultant HR oraz trener. W swojej karierze zawodowej zajmował się wieloma aspektami związanymi z zasobami ludzkimi, specjalizuje się m.in. w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą executive search, audytach personalnych z wykorzystaniem metody development center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badanie nastrojów pracowników, systemów ocen okresowych, projektowanie i realizacja szkoleń oraz projektów badawczych na rynku pracy. Projektował i kierował kampaniami rekrutacyjnymi dla dużych międzynarodowych firm inwestujących w Polsce. Autor jednej z pierwszych w Polsce kreatywnych kampanii rekrutacyjnych ( Autobus Volvo ). Jako trener prowadził szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz specjalistycznych assessment centre, rekrutacji i selekcji, zarządzania czasem, komunikacji interpersonalnej, czy radzenia sobie ze stresem. W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR. Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca tematyki z obszaru diagnozy kompetencyjnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu i Wyższej Szkole Bankowej. Założyciel i moderator Dolnośląskiego Forum HR, którego celem jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska osób pracujących w działach personalnych.

4 Piotr Ruta Wykładowca na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentem programu the Advanced Certificate in Marketing. Od 2004 roku jest członkiem The Chartered Institute of Marketing i Communication Managerem Komitetu CIM Poland zarządzającego tą organizacją na terenie Polski. Ukończył Akademię Junior Chamber Poland oraz specjalistyczne kursy Best Practices for Inwestor Relations Professionals. Członek Klubu MBA Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University. Od 1994 roku doradza i szkoli jako trener miękkich umiejętności menedżerskich oraz niezależny konsultant ds. komunikacji marketingowej. Posiada również doświadczenie w projektach związanych z komunikacją wewnętrzną w firmie. Jako trener łączy wiedzę i praktykę z obszaru etykiety biznesowej, umiejętności menedżerskich, komunikacji, PR oraz HR. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu technik sprzedaży, negocjacji i obsługi klienta, zarządzania zespołami, procesów komunikacji, marketingu, public relations, social media, autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz narzędzi wykorzystywanych w trakcie wymienionych działań. Certyfikowany konsultant narzędzi psychometrycznych m.in.: Extended DISC i Success Insights. szkolenie plus. Zajmuje się także problematyką innowacyjności oraz Leadership.

5 Piotr Ogonowski Doświadczony manager i wykładowca zarządzania, autor cyklu wykładów i szkoleń z zakresu zarządzania projektami, budowy organizacji projektowych i usługowych. Certyfikowany PMI PMP, PRINCE2 Practitioner, wykładowca RUP i Agile, trener ITIL, zarządzania i modelowania procesów biznesowych. Założyciel polskiego oddziału ITSMF, Doradca Zarządu Stowarzyszenia Praktyków Zarządzania Wiedzą, członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Wykładowca Wojskowej Akademii Technicznej, studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego i studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem. Absolwent studiów doktoranckich na ALK w zakresie Zarządzania Strategicznego. W 2010 wybrany przez PARP jako jeden z czterech ekspertów konsultujących planowane zmiany w zasadach dofinansowania projektów innowacyjnych z funduszy UE. Doświadczenie zdobywał m.in. pracując na stanowiskach kierowniczych - prezes, dyrektor zarządzający, konsultant biznesowy, trener i kierownik projektów w wielu firmach. Od 2006 do stycznia 2010 Prezes Zarządu i CEO coreteam sp. z o.o. którą przekształcił w spółkę coreservice Polska S.A. Pod zarządem Piotra Ogonowskiego Spółka została nagrodzona 4 miejscem w rankingu Kamerton Innowacji dla najbardziej innowacyjnych firm Polskich. W latach Prezes i Dyrektor Zarządzający spółek IT oraz pełnomocnik Zarządu d.s. Jakości i Doradca Zarządu. W latach Kierownik Wydziału Integracji w Telekomunikacji Polskiej S.A. Odpowiadał za budowę Wydziału Integracji oraz uczestniczył w projektach przebudowy infrastruktury informatycznej. W latach był pracownikiem PTK Centertel Sp. z o. o. gdzie m. in. poprowadził z sukcesem projekt Wewnętrznego Portalu Korporacyjnego i Ekstranetu. Pełnił rolę Szefa Sztabu Kryzysowego w projekcie budowy Multi Access Portal Przez szereg lat pełnił funkcję Kierownika Działu Usług Internetowych i Office Automation. Posiada certyfikaty: PMI Project Management Professional PRINCE2 Registered Practitioner ITIL Foundation Master Practitioner of NLP

6 Grzegorz Malcherek Trener biznesu z wieloletnią praktyką. Umiejętności trenerskie zdobywał w szkole trenerów biznesu Moderator Sławka Jarmuża i Tomasza Witkowskiego. Zanim został trenerem zdobywał praktyczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem i prowadzeniu projektów HR owych, m.in. Assessment Center, rekrutacji pracowników oraz tworzeniu systemów ocen pracowniczych. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, negocjacji. Od kilku lat pracuje jako trener wewnętrzny w korporacjach finansowych. Był współtwórcą i szefem działu szkoleń w Santander Consumer Bank. Obecnie współpracuje z Credit Agricole jako trener ds. rozwoju kompetencji managerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu zarządzania zespołem, sprzedaży oraz windykacji. W centrum jego zainteresowań jest także coaching i jego praktyczne zastosowanie w rozwoju umiejętności i kompetencji. Jako trener jest zwolennikiem uważnej pracy z grupą. Mimo ustalonej struktury szkolenia, w drodze do wypracowywania konkretnych rozwiązań, zawsze korzysta z dynamiki grupy i procesów jakie w niej zachodzą. Wychodzi z założenia, że trener jest po to, by dawać uczestnikowi szanse zdobywania nowej wiedzy i rozwijania się zawodowo oraz prywatnie. Projektując szkolenia kieruje się mottem Konfucjusza: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie a zrozumiem.

7 Ewa Gadomska Specjalistka ds. public relations, copywriter, dziennikarka, trener. Absolwentka filologii polskiej. Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją oraz PR. Kreowała wizerunek wielu firm, organizacji i osób prywatnych (polityków). Od 2007 roku prowadzi szkolenia z kompetencji miękkich, sprzedażowych, reklamy, marketingu, marketingu politycznego i public relations. Prowadzi szkolenia z tematyki: kreowanie wizerunku, autoprezentacji, perswazji i manipulacji, motywacji, savoir vivre, etykiety językowej, wystąpień publicznych, efektywnego radzenia sobie ze stresem, komunikacji (werbalnej, niewerbalnej) oraz innych kompetencji miękkich, a także szkoleń specjalistycznych, z zakresu: profesjonalnej obsługi klienta, obsługi sekretariatu, zarządzania sobą w czasie, sprzedaży, negocjacji, marketingu, marketingu politycznego, reklamy, public relations (budowanie strategii PR firmy, marki, produktu). Jej warsztaty to przede wszystkim zajęcia praktyczne, dzięki czemu uczestnicy mają okazję wykorzystać nowo nabytą wiedzę w praktyce. Prowadzi szkolenia zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Współpracowała m.in. z: Consultor Sp. z o.o., Mar-Med Polska Sp. z o.o., Glob Sp. z o.o., Avon Cosmetics Sp. z o.o., Kraft Sp. z o.o. czy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o..

8 Łukasz Mikołajuk Psycholog, trener biznesu. Ukończył Szkołę Trenerów na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Prowadzi szkolenia od kliku lat. Specjalizuje się w doskonaleniu kompetencji miękkich zarówno w obszarze zarządzania jak i rozwoju osobistego. W swoim doświadczeniu zawodowym zajmował się badaniami rynku oraz opracowywaniem strategii i programów szkoleniowych dla firm z różnych branż. W swojej pracy skupia się na potrzebach rozwojowych oraz różnicach indywidualnych pracowników i dobraniu takich metod szkoleniowych by nie tylko wyposażyć uczestników szkolenia w wiedzę, ale dać im również wgląd w siebie, a tym samym kształtować zmianę ich postaw. Nie interesują jej rozwiązania idealne, ale skuteczne, kreujące realne zmiany postaw i zachowań.

9 Piotr Babiński Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach zarządzających w firmach zagranicznych i polskich. Był m.in. Dyrektorem Zarządzającym Browaru BELGIA i Prezesem Zarządu EDUSCHO Polska. Przez kilka lat prowadził własną firmę handlową, będącą przedstawicielem rosyjskiej huty szkła. Od siedmiu lat doradza firmom i szkoli menedżerów m.in. z zakresu sprzedaży, efektywnej komunikacji z klientem, skutecznych negocjacji, motywowania i rozwoju pracowników, zarządzania strategicznego oraz przywództwa i zarządzania zespołem. Jako trener biznesu i doradca przeprowadził ponad 2300 godzin szkoleń. Szkolenia z zakresu sprzedaży przeprowadził m.in. dla firm: Maspex, Kolporter, Ustronianka, Wiesheu, Haga Plus, Bardomed, Marmed.

10 Marcin Grzelak Posiada 13-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w największych sieciach handlowych. Piastował stanowisko menedżerskie w jednej z największych sieci spożywczych Albert (Ahold Polska) gdzie zarządzał grupą około 40 pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż i obsługę klienta. Swoje doświadczenie jak i wiedzę połączył jako trener-praktyk w sieci Intermarche (SCA PR Polska). Koordynował otwarcia ponad 40 placówek handlowych, podczas których przygotowywał do pracy pracowników działów sprzedaży. W Intermarche przeszkolił rzesze sprzedawców odpowiedzialnych za obsługę klienta. Szkolił menedżerów oraz przyczynił się do rozwoju wiedzy i umiejętności przyszłych właścicieli spółek franchisingowych. Tworzył i wdrażał w sieci MediaExpert (TERG Sp. z o. o.) Standardy Obsługi Klienta, na którym pracuje ponad dwa tysiące sprzedawców. Jako trener wewnętrzny specjalizował się w szkoleniach z technik sprzedaży, obsługi klienta oraz reklamacji na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. Opracował techniki sprzedaży produktów komplementarnych oraz sprzedaży usług (przedłużona gwarancja, kredyt). Dzięki zdobytemu doświadczeniu, obecnie jako trener freelancer, realizuje szkolenia zarówno dla początkujących jak i doświadczonych handlowców z branży budowlanej, odzieżowej, spożywczej. Dla sieci Drzwi i podłogi VOX stworzył i przeprowadził unikatowe warsztaty z zakresu wykorzystania wiedzy z zakresu aranżacji w procesie sprzedaży. Twórca wielu autorskich szkoleń i specjalista z zakresu sprzedaży (m.in. techniki sprzedaży, obsługi klienta, telemarketing, zarządzanie sprzedażą,) oraz rozwoju osobistego. Prowadził treningi handlowców w miejscu pracy dla sieci MediaExpert oraz lidera branży domowe AGD firmy ALTOM. Akredytowany trener metodologii Insights Discovery, na bazie której prowadzi autorskie programy szkoleniowo-rozwojowe dla zespołów i liderów. Autor wielu filmów szkoleniowych z zakresu sprzedaży dla największych sieci handlowych w Polsce. Posiada certyfikat Akademii Mistrzów Treningu na poziomie mistrzowskim oraz certyfikat Małopolskiej Szkoły Trenerów Organizacji ROZVIJAK na poziomie zaawansowanym. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Trenerów Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

11 Paweł Pieniążek Specjalista HR pracujący w międzynarodowej firmie z branży FMCG. Od kilkunastu lat rozwija siebie oraz pracowników w kraju i za granicą (prowadzi szkolenia w Europie i w Azji). Finalista konkursu Play TOP HR Manager w latach 2010 oraz Zdobywca tytułu II vice-mistrza Polski w Ogólnopolskim konkursie kadry menadżerskiej. Stworzył projekt rozwoju pracowników w swojej firmie, a następnie zdobył fundusze ze środków UE na wdrożenie projektu. Średnia ocen z prowadzonych szkoleń 4.72 (przy maksymalnej ocenie 5). Certyfikowany trener Brainbench. Prowadzi szkolenia z zakresu: budowanie zespołów, zarządzanie sobą w czasie, treningu dla trenerów, systemu ocen pracowniczych, modeli kompetencyjnych oraz szeroko rozumianej polityki personalnej.

12 Paweł Woźniak Psycholog zarządzania, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Trener od 2011 roku. Współpracował dotychczas z takimi firmami jak Fagormastercook, Sygnity SA oraz FM Group. Prowadzi szkolenia w języku polskim i angielskim z zakresu umiejętności liderskich (wzmacnianie więzi w zespole, budowanie zespołów uczących się, motywowanie, udzielanie informacji zwrotnej, budowanie adekwatnej postawy menedżera/lidera i jego wizerunku w zespole), umiejętności sprzedażowych (SPIN Selling, badanie potrzeb Klienta, psychologiczne uwarunkowania decyzji zakupowych, budowanie relacji z Klientem, telesprzedaż, perswazja w procesie sprzedaży), umiejętności społecznych (komunikacja, radzenie sobie ze stresem, asertywność, rozwijanie umiejętności samomotywowania) oraz zarządzania sobą w czasie/ zespołem w czasie.

13 Maciej Markowicz Od kilkunastu lat z powodzeniem realizuje projekty związane z restrukturyzacją i obniżką kosztów operacyjnych dla firm na terenie całego kraju. Pełni również funkcję Kierownika Projektu na potrzeby przedsięwzięć realizowanych przez klientów. Posiada doświadczenie w pracy w wielu obszarach: sprzedaży, zaopatrzeniu, logistyce, produkcji, windykacji należności, służbach utrzymania ruchu. Dodatkowo prowadzi szkolenia, m.in. z zakresu zarządzania projektami, zarządzania zmianą, wykorzystania MS Project w realizowanych projektach. Od 2004 świadczy usługi w zakresie zarządzania. W tym czasie zrealizował około godzin szkoleniowych oraz przeprowadził około godzin konsultacji i doradztwa. Wśród firm i organizacji, dla których świadczył usługi konsultingowe i szkoleniowe, znajdują się m.in.: KGHM Polska Miedź S.A., Gaz-System S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Polskie LNG S.A., Poczta Polska S.A., IBM, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Złomrex Metal S.A., GCB Centrostal Bydgoszcz S.A., Zakłady Farmaceutyczne Polfa-Łódź S.A., Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Wola Sp. z o.o., Zakłady Przemysłu Cukierniczego Unitop-Optima S.A. Poświadczeniem wysokich kwalifikacji zawodowych są posiadane certyfikaty: Międzynarodowy Certyfikat TenStep Project Management (TSPM), oparty o metodykę TenStep Project Management Process, która jest w pełni zgodna ze standardem metodologicznym Project Management Body of Knowledge Guide (PMBoK ), ogłoszonym przez Project Management Institute (PMI); Certyfikat Prince2 Foundation, stanowiący poświadczenie wiedzy merytorycznej, jak i praktycznej, w zakresie stosowania metodyki Prince2; Dyplom ukończenia Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK, uzyskany w ramach projektu Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK ścieżki specjalizacji trenerów.

14 dr n. ekon. Partycja Łychmus W swojej karierze zawodowej współpracowała m.in. z Uniwersytetem Szczecińskim, Zachodnią Wyższą Szkołą Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz Uniwersytetem Zielonogórskim. Trener z zakresu: kierowania zespołami ludzkimi, komunikowania się w biznesie, negocjacji gospodarczych, profesjonalnych technik doboru pracowników, socjologii organizacji kierowania i zarządzania, technik negocjacji, zachowań konsumenta na rynku, zachowań organizacyjnych oraz zarządzania kadrami i zasobami ludzkimi. Prowadzi również warsztaty i treningi w obszarach: asertywnych negocjacji, asertywność model 3A, profesjonalnych technik sprzedaży, strategii radzenia sobie z konfliktami w przedsiębiorstwie, motywowania pracowników, typowych taktyk manipulacyjnych w biznesie, komunikowania interpersonalnego, kreowania ról na rynku pracy, przedsiębiorczości, jej wymiarów i kształtowania oraz etyki w biznesie.

15 Dorota Flaczyńska Wieloletni praktyk, prezes zarządu Recovery Solutions. Prowadzi szkolenia w kilku blokach tematycznych: Kontakt z Klientem / aktywna sprzedaż: budowanie relacji z klientem, techniki sprzedaży, techniki wpływu społecznego i manipulacji, asertywność w kontaktach handlowych, skuteczna komunikacja w kontaktach z klientami, profesjonalna obsługa klienta, techniki negocjacyjne, psychologia obsługi klienta, telemarketing i aktywna sprzedaż przez telefon. Trening umiejętności menedżerskich: budowanie i skuteczne zarządzanie zespołem, skuteczne kierowanie pracownikami, efektywna komunikacja w kierowaniu, rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie zmianą, sztuka delegowania zadań, skuteczne zarządzanie projektami, motywowanie i angażowanie pracowników, ocena i rozwój pracowników, organizacja pracy i zarządzanie sobą w czasie, trening umiejętności przywódczych, prowadzenie spotkań i zebrań, metodyka przeprowadzania szkoleń wewnętrznych, zarządzanie zasobami ludzkimi dla menedżerów liniowych, kluczowe umiejętności osobiste lidera zespołu. Rozwój kompetencji osobistych: kształtowanie postawy asertywnej, trening umiejętności interpersonalnych, zarządzanie emocjami, kreatywność i automotywacja, sztuka wywierania wpływu i perswazji, skuteczność osobista. Rozwój kompetencyjny HR: efektywna rekrutacja i selekcja pracowników, kształtowanie systemu ocen i motywacji pracowników, nowoczesne narzędzia rozwoju kadr, zarządzanie kompetencjami, zwolnienia monitorowane, HR dla menedżerów. Ulubione metody pracy szkoleniowca to: gry decyzyjne i symulacyjne, case studies, odgrywanie scenek sytuacyjnych, burza pytań, burza mózgów, ćwiczenia grupowe i indywidualne, dyskusja moderowana, wykład wsparty prezentacją multimedialną.

16 Aleksander Binsztok Autor ponad 70 publikacji naukowych, artykułów prasowych i książek na temat zarządzania, marketingu oraz psychologicznych technik wywierania wpływu społecznego. Laureat nagrody Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę z zakresu zarządzania organizacjami. Jeden z nielicznych naukowców, którzy łączą i wykorzystują najnowsze odkrycia w dziedzinie ekonomii i psychologii do generowania zysków w biznesie. doradca i trener firm, które z powodzeniem stosują w praktyce umiejętność niezauważalnego oddziaływania na myśli, emocje i zachowania innych ludzi. Prowadzi szkolenia z zakresu: technik wpływu społecznego oparte na zasadach NLP, negocjacji biznesowych, technik sprzedaży, team buildingu, rozwiązywania konfliktów w organizacji oraz w relacjach z klientami, obsługi klienta, kształtowania polityki firmy w zakresie public relations, komunikacji z klientem i wewnątrz firmy, zarządzanie czasem, zarządzania w dobie kryzysu, coachingu menedżerskiego, asertywności w działaniu, heurystyki (technik twórczego rozwiązywania problemów), mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów, nowoczesnych metod zarządzania, marketingu, telemarketingu i merchandisingu. Preferowana metodyka szkoleń i warsztatów: mini wykład teoretyczny, warsztaty praktyczne w systemie 'management coaching' z elementami mentoringu, dyskusje i prezentacje, studia przypadków, aktywne formy ruchowe - gry i zabawy, filmy video oraz ćwiczenia z kamerą, gry decyzyjne i symulacyjne, ćwiczenia zespołowe, techniki heurystyczne (aktywizujące twórcze myślenie), odgrywanie scenek.

17 Joanna Stoga Trener biznesu i coach z 10-cioletnim stażem. Ponad 1000 godzin szkoleniowych i tyle samo coachingowych na koncie. Prowadziła działania rozwojowe m.in. dla DHL Poland Sp. z o. o., Europejski Fundusz Leasingowy S. A., Glob Kredyt Bank S. A., KRKA Sp. z o. o., Polkomtel Business Development Sp. z o. o., Ministerstwo Obrony Narodowej, liczne Urzędy Miast oraz Urzędy Pracy. Szkoli w obszarach kompetencji menadżerskich, strategicznych i społecznych: sprzedaż (przez telefon B2B i B2C), negocjacje, zarządzanie, spotkania integracyjne, budowanie długofalowych relacji z klientem, obsługa klienta, planowanie i organizacja czasu pracy, zarządzania terytorium handlowym, coaching, mentoring. Współtworzyła liczne programy rozwoju umiejętności pracowników. Odpowiadała za wypracowanie i wdrożenie standardów pracy dla punktów sprzedaży Polkomtel oraz przygotowania i poprowadzenia szkoleń dla pracowników punktów dilerskich, w tym opracowanie i przygotowanie programu szkolenia z technik sprzedaży dla wszystkich pracowników punktów sprzedaży. Współpracowała przy tworzeniu i realizacji filmu szkoleniowego prezentującego techniki sprzedaży i standardy obsługi klienta, konsultowała tworzenie materiałów szkoleniowych z technik sprzedaży i standardów obsługi klienta dla pracowników.

18 dr inż. Paweł Gutt Asystent w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, wykładowca, trener. Doświadczenie zawodowe w projektowaniu i organizowaniu przedsięwzięć zarządzania kryzysowego, mobilizacji oraz bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Jako pracownik naukowo dydaktyczny WSOWL Specjalizuje się w obszarze przygotowywania i realizacji programów wprowadzających nowych pracowników w przedsiębiorstwach. W pracy zawodowej jest inicjatorem i realizatorem programów wdrażania studentów do pracy zawodowej poprzez rozszerzanie relacji pomiędzy Uczelnią a pracodawcami. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania projektami, przywództwa i zarządzania kadrami a także ewaluacji, kształtowania postaw i zachowań oraz koncepcji pracy, pracy projektowej menedżera, analizy i projektowania stanowisk pracy, komunikacji, zarządzania przez cele oraz motywowania. Autor artykułów z obszaru zarządzania. W swoim podejściu do pracy łączy elementy dowodzenia z zarządzaniem tworząc unikatowy produkt.

19 Sylwia Kłyczek Doświadczony trener biznesu, certyfikowany Coach ICF, konsultant HR a także manager z 15 letnim stażem w strukturach operacyjnych, sprzedażowych i HR-owych. Absolwentka Podyplomowego Studium Nowoczesne Zarządzanie Kadrami na UE we Wrocławiu oraz XVI edycji Szkoły Trenerów Biznesu Moderatora, akredytowany Coach ICF, uczestniczka warsztatów coachingu grupowego Grupy TROP. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. W swojej pracy trenera zrealizował ponad 1000 godzin szkoleniowych przygotowując i prowadząc autorskie programy szkoleniowe z obszaru zarządzania, sprzedaży biznesowej oraz obszaru HR. Od 2010 r. przeprowadziła ponad 750 godzin coachingu oraz zrealizowała kilkanaście projektów doradczych w obszarze HR. W swojej pracy korzysta z różnych metod pracy z grupą: od klasycznych treningów, poprzez coachingi grupowe, aż do indywidualnych sesji Follow-up i programów rozwojowych dostosowanych do potrzeb grupy. Specjalizuje się w warsztatach skierowanych do kluczowych kadr w biznesie, w tym kadry managerskiej w firmach produkcyjnych i handlowych na różnych poziomach zarządzania. W jej warsztatach i szkoleniach wzięli udział przedstawiciele m.in.: INCOM S.A, Dialog S.A Orsay Sp z o.o; Siemens Sp z o.o,paroch Polska, Sulzer Polska ; Donako S.A, Rawibox Sp z o.o, Voss Automotive Sp z o.o; GRA Sp z o.o., Sanpro PTS, GK Impel; Capitol Sp z o.o, EFL S.A, Cadolto Polska Sp z o.o; Polskie Radio Katowice, Artsezon Sp z o.o,dachsystem Sp z o.o ; Biochemia Sp. z o.o, Sanden Manufacturing Poland; Sitech Sp z o.o; Trelleborg Vibracoustic, Cargill Polska, ADB Global Sp z o.o Imperial Tabacoo; Dekra Certification, Forum Press, Jest wykładowcą na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu.

Strategie w czasach kryzysu

Strategie w czasach kryzysu Strategie w czasach kryzysu Jak podnieść efektywność? BĄDŹ SKUTECZNY Dobrze zarządzać sobą i czasem BO CZAS TO PIENIĄDZ! Zarządzanie wiedzą od WIESZ do UMIESZ Zarządzanie zmianą NOWE NIESTRASZNE Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. ZAŁĄCZNIK do wniosku o utworzenie studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Projekt studiów podyplomowych: Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika

Bardziej szczegółowo

www.akademiamddp.pl WIEDZA TO NASZ NAJWIĘKSZY ATUT KURSY ZAWODOWE STUDIA PODYPLOMOWE

www.akademiamddp.pl WIEDZA TO NASZ NAJWIĘKSZY ATUT KURSY ZAWODOWE STUDIA PODYPLOMOWE www.akademiamddp.pl WIEDZA TO NASZ NAJWIĘKSZY ATUT KURSY ZAWODOWE STUDIA PODYPLOMOWE KURSY Akademia księgowości - kurs od podstaw do samodzielnego księgowego s. 4 Akademia głównego księgowego - kurs dla

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowa Konferencja Interim Management 2012

Międzynarodowa Konferencja Interim Management 2012 Organizator IV Międzynarodowa Konferencja Interim Management 2012 29 listopada 2012r. Centrum Kongresowe Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A, 26p., Warszawa Partner strategiczny Partnerzy wydarzenia

Bardziej szczegółowo

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania.

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. P A R T T I M E E X E C U T I V E S T U D I A M B A Szanowni Państwo! Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. W zarządzaniu wyniki coraz

Bardziej szczegółowo

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1 Działamy Razem 3 Strona 1 Edycja III Przewodnik po projekcie luty grudzień 2014 Witamy w projekcie Działamy razem 3 Szanowni Państwo, Strona 2 Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce Przewodnik po III

Bardziej szczegółowo

Małopolskie Doradztwo Biznesowe

Małopolskie Doradztwo Biznesowe 1 zaprasza do udziału w projekcie Małopolskie Doradztwo Biznesowe Szansa na rozwój Twojej firmy! 2 Małopolskie Doradztwo Biznesowe Skorzystaj z możliwości bezpłatnej usługi doradczej. Oferujemy Państwu

Bardziej szczegółowo

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing questus Programy certyfikowane The Chartered Institute of Marketing Diploma in Professional Marketing Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing CIM The Chartered

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA IT. Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum

KONFERENCJA IT. Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum KONFERENCJA IT Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum PARTNERZY PARTNERZY MERYTORYCZNI PARTNERZY PARTNERZY NASI PRELEGENCI MACIEJ KUREK Specjalista ds. PR marki 2BE.PL, Grupa Adweb. Absolwent

Bardziej szczegółowo

Szkolenia wewnętrzne. Jeśli nie masz przewagi konkurencyjnej, nie konkuruj. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Szkolenia wewnętrzne. Jeśli nie masz przewagi konkurencyjnej, nie konkuruj. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Szkolenia wewnętrzne Naszą ofertę kierujemy do Firm zarządzanych w sposób przemyślany - które budując swoją pozycję na rynku, dostrzegają siłę kapitału ludzkiego. Dostarczamy skuteczne narzędzia do realizacji

Bardziej szczegółowo

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej katalog szkolen' 1 strona 2 Szkolenia dla menadżerów 2 1. Przywództwo 3 2. Zarządzanie przez cele 4 3. Prezentacja 5 4. Negocjacje 6 5. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych 7 6. Zarządzanie zespołem sprzedażowym

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

Ogólne informacje o studiach MBA

Ogólne informacje o studiach MBA Master of Business Administration 2012 14 LAT TRADYCJI EDUKACJI MENEDŻERSKIEJ Ogólne informacje o studiach MBA Master of Business Administration prestiżowy kierunek kształcenia menedżerów pozwalający poznać

Bardziej szczegółowo

dla firm, które chcą zyskać moc

dla firm, które chcą zyskać moc KONFERENCJA dla firm, które chcą zyskać moc 12 maja 2015 r., Warszawa, Hotel Sheraton salon A Wszystko co przedsiębiorcy, firmy szkoleniowe i doradcze muszą wiedzieć o pozyskiwaniu środków z Programu Operacyjnego

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR O STUDIACH PODYPLOMOWYCH I MBA

INFORMATOR O STUDIACH PODYPLOMOWYCH I MBA INFORMATOR O STUDIACH PODYPLOMOWYCH I MBA 2014/2015 www.kozminski.edu.pl www.studiapodyplomowe.pl 1 Władze uczelni Prezydent prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński Rektor prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki

Bardziej szczegółowo

Integralny element długookresowej strategii

Integralny element długookresowej strategii 22 Integralny element długookresowej strategii Rok 2014 był bardzo dobry dla przedsiębiorstw działających w branży outsourcingu. Wyraźnie wzrosło zarówno zainteresowanie usługami, jak i zaufanie do firm,

Bardziej szczegółowo

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy IX KONGRES 6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy Szanowny Uczestniku,,,O business intelligence powiedziano już wszystko"?! To prawda Masz za sobą lata praktyki w biznesie. Podnosisz kompetencje na

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Zapraszamy Państwa do lektury naszego Katalogu Produktów. Zespół Syntea SA

WSTĘP. Zapraszamy Państwa do lektury naszego Katalogu Produktów. Zespół Syntea SA Katalog Produktów WSTĘP Syntea SA działa na rynku edukacyjnym od ponad 10 lat. Od czasu powstania spółki przemierzyliśmy drogę od niewielkiej, wyspecjalizowanej w szkoleniach informatycznych firmy edukacyjnej

Bardziej szczegółowo

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR 2015/2016 Spis treści Informacje o Uczelni Słowo od Rektora...4 Władze Uczelni...5 Nasi wykładowcy...6 Dlaczego warto studiować w KPSW?...8 Dołącz

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 12 czerwiec 2013 Innowacje technologiczne Innowacje technologiczne Jak przygotować pracowników na wdrożenie innowacji? Audyt

Bardziej szczegółowo

Kompendium MBA TM. Robert Noworolski Prezes Zarządu QUEST Change Managers Sp. z o.o. WARSZTATY OPERACYJNO-WDROŻENIOWE DLA MENEDŻERÓW.

Kompendium MBA TM. Robert Noworolski Prezes Zarządu QUEST Change Managers Sp. z o.o. WARSZTATY OPERACYJNO-WDROŻENIOWE DLA MENEDŻERÓW. Robert Noworolski Prezes Zarządu QUEST Change Managers Sp. z o.o. Kompendium MBA WARSZTATY OPERACYJNO-WDROŻENIOWE DLA MENEDŻERÓW Edycja XXXII Już ponad 350 menedżerów i właścicieli firm ukończyło 30 edycji

Bardziej szczegółowo

ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji

ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji Szkoła Trenerów Organizacji ROZVIYAK to jedna z najlepszych szkół trenerów biznesu w Polsce. Dotychczas w ramach 31 edycji szkoleń wykształciliśmy 372 trenerów biznesu.

Bardziej szczegółowo

LISTA ZAWARTYCH UMOW O DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH KONKURSU NR 1/POKU8.1.1/2010, PRIORYTET VIII POKL, PODDZIAŁANIE 8.1.1

LISTA ZAWARTYCH UMOW O DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH KONKURSU NR 1/POKU8.1.1/2010, PRIORYTET VIII POKL, PODDZIAŁANIE 8.1.1 LISTA ZAWARTYCH UMOW O DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH KONKURSU NR 1/POKU8.1.1/2010, PRIORYTET VIII POKL, PODDZIAŁANIE 8.1.1 Lp. Liczba Ogólna Kwota Nazwa Okres otrzy- Tytuł projektu Siedziba wartość

Bardziej szczegółowo

BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY

BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis Szanowni Państwo, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. prowadzi

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Zarzàdzanie talentami:

Zarzàdzanie talentami: Ekonomia Etyka Marketing Ład korporacyjny Organizacja Przywództwo Społeczne zaangażowanie Zarządzanie personelem Zarzàdzanie talentami: Wyzwania, trendy, przykłady rozwiązań Raport Badawczy E-0011-06-RR

Bardziej szczegółowo