WSPÓŁPRACY KREACJE OPARTE NA WIELOLETNIEJ D +

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WSPÓŁPRACY KREACJE OPARTE NA WIELOLETNIEJ D +"

Transkrypt

1 D + KREACJE OPARTE NA WIELOLETNIEJ WSPÓŁPRACY PUNKT WYJŚCIA Wieloletnie zaangażowanie agencji w pracę nad daną marką jest podstawą w budowaniu stabilnej i satysfakcjonującej relacji z Klientami. Doskonała znajomość brandu ze strony agencji pociąga za sobą prezentacje zgodne z przyjętą linią wizerunkową. Taka oparta na wzajemnym zrozumieniu kooperacja buduje zaufanie i pewność ze strony Klienta, że powstające projekty będą zgodne z przyjętą strategią biznesową. NASZE ROZWIĄZANIA W niektórych przypadkach pojedyncze projekty zaproponowane przez agencję DEPLUS STUDIO zaowocowały wieloletnią współpracą, która przerodziła się w kolejne, cieszące się europejskim uznaniem realizacje. Przygotowywanie udanych kompleksowych kampanii jest zasługą doświadczonego studia graficznego, które buduje zaufanie wymagających Klientów jako zewnętrzny ekspert w zakresie kreowania wizerunku.

2 CASE MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Muzeum Powstania Warszawskiego uchodzi za jedno z najlepszych i najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Muzeum, jako instytucja kulturalna, podejmuje próbę dokładnego i bezstronnego przedstawienia wydarzeń z 1944 roku oraz opisania warunków życia pod okupacją niemiecką, w latach Słynie z prezentowania historii w atrakcyjny i przystępny sposób nie tylko poprzez muzealne ekspozycje, ale również poprzez szereg inicjatyw kulturalnych, wydawanych albumów i książek. DATA OTWARCIA: 2004 r.

3 MÓWI WARSZAWA POWIEŚĆ NA 21 GŁOSÓW PUBLIKACJA CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO BRIEF WARSZAWA MÓWI to pisarski eksperyment, który powstał z inicjatywy Pana Marka Kochana. Zaprosił on do wspólnej powieści 21 pisarzy w różnym wieku i o różnych stylach literackich. Książka ta jest o tyle unikalna, że w opowiadaniach, które specjalnie do niej zostały napisane panowała całkowita dowolność. Nadrzędny był jedynie temat miasto Warszawa. Pełną wiedzę o kompendium powieści posiadał jedynie jej inicjator, wydawcy, redaktorzy, korektorzy i nasza Agencja którą zaproszono do opracowania szaty graficznej. Autorzy mieli szansę zaznajomienia się z publikacją, którą współtworzyli w tym samym momencie, co czytelnicy, czyli podczas premiery w Muzeum Powstania Warszawskiego, głównego współwydawcy i patrona. REALIZACJA KSIĄŻKA została podzielona na trzy główne rozdziały tematyczne. Każdy z nich ma odmienny charakter i porusza inne zagadnienia. Utrzymaliśmy tą trójdzielność również w grafice, tworząc z niej klucz projektu. Zróżnicowaliśmy kolorystycznie i wizualnie każdą z trzech część powieści poprzez indywidualne layouty i zastosowanie różnych technik ilustracyjnych. Ponadto opracowaliśmy literacki spacer po Warszawie. Nanosząc na zinterpretowaną przez nas mapę miasta miejsca w których rozgrywa się fabuła poszczególnych opowiadań. Dzięki tak przyjętym założeniom stworzyliśmy mocny i dynamiczny projekt odzwierciedlający graficzne idee głównego autora: cyt:. Jest to pierwsza wielogłosowa powieść o Warszawie... Panie Panowie poproszę o ciszę Mówi Warszawa!

4 PAMIĄTKOWY EGZEMPLARZ Z PODZIĘKOWANIAMI OD AUTORÓW

5 1 2 1_ MAPA - AUTORZY OPOWIADAŃ 2_ STRONA TYTUŁOWA

6 2 1 1_ MAPA - MIEJSCA WYDARZEŃ 2_ STRONA TYTUŁOWA

7 1_ ROZDZIAŁ 1 PRZYKŁADOWE STRONY

8 1_ ROZDZIAŁ 2 PRZYKŁADOWE STRONY

9 1_ ROZDZIAŁ 3 PRZYKŁADOWE STRONY

10 1_ KAMPANIA OUTDOOR OWA W METRZE

11 BROK ALBUM JAKIEGO NIE BYŁO PUBLIKACJA Za ten projekt zdobyliśmy dwie nagrody: Najlepsza Fotograficzna Publikacja Roku w kategorii album Bronze Award book layout (European Design Awards) BRIEF REALIZACJA CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO DEPLUS STUDIO zostało po raz kolejny zaangażowane w prestiżowy projekt sygnowany marką Muzeum Powstania Warszawskiego. Monograficzny album po rucznika Eugeniusza Lokajskiego o pseudonimie BROK, fotografa Powstania Warszawskiego. Album liczący 840 zdjęć miał za zadanie wyeksponować fotografie Eugeniusza Lokajskiego i uwspółcześnić ich przekaz i historię. ALBUM faktograficzny i fotograficzny album zaprojektowany w odważnej szacie graficznej. Historie przedstawione na zdjęciach zostały niejako przeniesione do współczesności, a dzięki wybranym zabiegom graficznym stają się bliższe młodszemu odbiorcy. Wykorzystano w nim rozwiązania polegające nanałożeniu kolorowej apli na biało-czarną grafikę, zdjęcia przedstawione w formie puzzli i te nawiązujące do internetowych buttonów, jako element nadający albumowi współczesnego charakteru. Album został podzielony na trzy części: Ludzie, Wydarzenia i Miejsca. We wstępie znalazła się biografia Lokajskiego zawierająca zdjęcia pochodzące sprzed wojny. Do opisów zdjęć wykorzystano urywki prasowe pochodzące z tamtych czasów oraz materiały z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiele fragmentów to wspomnienia powstańców znajomych Eugeniusza Lokajskiego, uwiecznionych na zdjęciach. Uzupełniono je pracami przedwojennymi portretami ulubionej siostrzenicy oraz fotografiami sportowymi narciarzy w Zakopanem. WYSTAWA związana z promocją albumu Eugeniusza Lokajskiego BROK. Odmienne i nowoczesne ujęcie graficzne, zastosowane zarówno w albumie, jak i na wystawie miało na celu nadanie historycznym fotografiom współczesnego wymiaru. Odniesienie do współczesnych kodów kultur owych podkreślało niezwykle szczery i emocjonalny przekaz zgromadzonych na wystawie zdjęć.

12

13

14

15 1 1_ ALBUM ROZKŁADÓWKI

16 WYSTAWA zaproponowana, zorganizowana oraz zaprojektowana przez agencję DEPLUS STUDIO. AGENCJA znalazła dodatkowo sponsora eventu, który zgodził się sfinansować produkcję wszystkich materiałów. Przedsięwzięcie było następnie kontynuowane na ulicach Warszawy w formie realizacji outdoorowej.

17 NIEWINNI CZARODZIEJE NIEWINNA EKSPRESJA WARSZAWSKIEJ KULTURY BRIEF BTL CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Festiwal co roku promuje wybrane postacie życia kulturalnego Warszawy i inspiruje młode pokolenia do większej aktywności na polu artystycznym i odkrywania nieznanej kultury i sztuki stolicy. Muzeum Powstania Warszawskiego, już po raz drugi, powierzyło agencji Baddog (DEPLUS STUDIO) oprawę graficzną Festiwalu Niewinni czarodzieje, tym razem nawiązującego do sylwetek Kabaretu Starszych Panów. REALIZACJA KEY VISUALE projekty stanowią rodzaj przenośni we wszystkich elementach layoutu. LOGO prosty współczesny znak jednoznacznie oddający charakter Festiwalu, 5 podkreśla cykliczność, a poprzez krój pisma nawiązuje do krojów pisma lat 50/60-tych, jej neonowy charakter przywołuje poprzednią identyfikację Niewinnych Czarodziei. CYLINDER, ŁAWECZKA atrybuty Starszych Panów, zostały celowo przedstawione dyskretnie, niemal poetycko. ODWRÓCENIE CYLINDRA stanowi bezpośrednie nawiązanie do tytułu Festiwalu. MAGIA jest dominantą projektu i została przedstawiona poprzez wizualizację muzyki i emocji jaką wywołuje artysta, któremu jest dedykowany plakat. W przypadku Agi Zaryan zastosowano monochromatyczność i jazz, jego rozwijającą się/narastającą i zmienną strukturę. W przypadku Biff jest to kolor, energia, dynamika oddająca charakter ich muzyki. Projekty mają bardzo plastyczny, niemalże malarski charakter i interpretują dwa odmienne koncerty, głównie przez pryzmat wykonawców, nie zapominając o wspólnych, łączących je elementach, czyli stałej i pełnej identyfikacji Festiwalu, czyli logo festiwalu, fonty czy zasady kompozycji. WSPÓŁCZESNOŚĆ tak jak w przypadku plakatów koncertowych, stanowiących interpretację muzyki wykonawców, tak we wszystkich materiałach związanych z programem layout został oparty na głównym odbiorcy Festiwalu jakim są młodzi ludzie, utożsamiający się z luźno i streetowo wystylizowanymi młodymi ludźmi z plakatów. Layout ma ekspresyjny, nowoczesny charakter, dobrze widoczny na tle ulicy. Celem Plakatu jest przyciągnąć i poinformować potencjalną grupę odbiorców, dlatego dominantą layoutu jest program Festiwalu.

18

19 2 1 1_ PLAKAT 2_ ZAPROSZENIE

20 PROGRAM FESTIWALU FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE MAPA FESTIWALU FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE _ PROGRAM

21 GAJCY JAK OPRAWIĆ POEZJĘ PUBLIKACJA BRIEF REALIZACJA CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Baddog (DEPLUS STUDIO) było odpowiedzialne za projekt graficzny wyjątkowego wydawnictwa muzycznego o nazwie Gajcy. Na albumie znalazło się 18 utworów, skomponowanych przez najlepszych polskich muzyków rockowych takich jak m.in Kazik, Lech Janerka, Armia czy Agressivę 69 do wierszy Tadeusza Gajcego, jednego z najciekawszych poetów pokolenia wojennego. Celem albumu była prezentacja jego mało znanej, nieeksponowanej na codzień twórczości i dotarcie z jej przekazem do szerszego, niż tylko sympatycy poezji, grona odbiorców. ALBUM opracowanie graficzne wydawnictwa Gajcy albumu jak i plakatu koncertowego promującego album było analogiczne do stylu przyjętej wcześniej konwencji albumu Gajcy, Szyc, Pierończyk. Projekt był minimalistyczny pod kątem graficznym, merytorycznym jak i kolorystycznym. Za najważniejszy element layoutu posłużył znak graficzny logo projektu wzmocnione przez kontrast barwy. BOOKLET na załączonym do płyty booklecie znalazły się wszystkie wykonywane przez Borysa Szyca wiersze oraz komentarze dotyczące postaci Gajcego i jego twórczości. Projekt wykorzystuje trzy podstawowe kolory czerń, czerwień i biel i bazuje na visualach trzech głównych postaci projektu. Layout opierał się na interpretacji wierszy Gajcego wykorzystującej do tego celu packshoty wybranych przedmiotów metaforycznie nawiązujących do Powstania Warszawskiego. PLAKAT plakat typograficzny, ograniczający się wykorzystania logotypu projektu Gajcy oraz dominującego layoutu. Plakat promował koncert jednego z artystów występujących na płycie Lecha Janerki.

22

23

24 1 2 1_ PLAKAT 2_ ZAPROSZENIE

25

26 1 1_ ALBUM

27 GAJCY SZYC PIEROŃCZYK PROJEKT ARTYSTYCZNEJ TRÓJKI PUBLIKACJA BRIEF Muzeum Powstania Warszawskiego zwróciło się do studia graficznego DE- PLUS agencji Baddog o opracowanie nowoczesnej identyfikacji wizualnej projektu albumu Gajcy, Szyc, Pierończyk wydanego z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To wyrafinowane przedsięwzięcie artystyczne opierało się na współczesnej interpretacji wierszy Tadeusza Gajcego w wykonaniu aktora młodego pokolenia Borysa Szyca, przy akompaniamencie wyjątkowych kompozycji muzycznych Adama Pierończyka. REALIZACJA ALBUM atutem całego wydawnictwa jest zaskakująca szata graficzna. Projekt graficzny albumu jest prosty, wręcz minimalistyczny zarówno pod kątem elementów graficznych, merytorycznych jak i przyjętej kolorystyki, dzięki czemu osiągnięto zakładany refleksyjno- -symboliczny charakter przedsięwzięcia Dominantą lay-outu jest prosty znak graficzny logo projektu wzmocnione przez kontrast barwy i uszlachetnienia digipacku w postaci tłoczeń. Projekt wykorzystuje trzy podstawowe kolory czerń, czerwień i biel. PLAKAT całość podporządkowana jest trzem kolorom podstawowym i eksponuje 3 główne postaci projektu Szyca, Pierończyka i Gajcego. Borys Szyc został przedstawiony jako ekspresyjna postać, saksofonistę Adama Pierończyka symbolizuje grafika oddająca przenikanie dźwięki i nostalgię jego kompozycji, a postać Tadeusza Gajcego wyraża mural. CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO BOOKLET na załączonym do płyty booklecie znalazły się wszystkie wykonywane przez Borysa Szyca wiersze oraz komentarze dotyczące postaci Gajcego i jego twórczości.

28 1_ PLAKAT PROMOCYJNY

29

30 13/BAJKA 1 1_ BOOKLET

31 ROZPOZNAJ WARSZAWĘ INNY WYMIAR RODZINNEJ FOTOGRAFII RODZINNA FOTOGRAFIA PUBLIKACJA CASE STUDY MPW* *MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO BRIEF W 2003 roku podczas publicznej zbiórki powstańczych pamiątek, na poczet Muzeum Powstania Warszawskiego, oprócz trzech tysięcy innych relikwii mieszkańcy Warszawy przekazali także tysiące fotografii. Zainspirowane ilością materiałów i w związku ze zbliżają się 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, Muzeum zdecydowało się wydać wyjątkowy album z niepublikowanymi fotografiami z okresu i w celu kreacji oryginalnego projektu graficznego zwróciło się do agencji Baddog (DEPLUS STUDIO). REALIZACJA ALBUM Ponad 200 do tej pory nieznanych zdjęć z okresu II wojny światowej, które znalazło się w albumie Rozpoznaj Warszawę, zostało wykonanych przez 43 fotoreporterów, z których najmłodszy miał 15, a najstarszy 52 lata. Album agencja podzieliła na trzy części ukazujące Warszawę przed Powstaniem, podczas Powstania i po Powstaniu. Każda z tych części posiada graficzną narrację w postaci koloru, układu podrozdziału, galerii fotografii oraz historii, sygnowanych stemplem z wizerunkiem Pasty. Wydanie jest typowo kolekcjonerskie, posiada wymiary 24,5 cm x 28,5 cm i twardą okładkę z obwolutą.

32

33

34 VI / VII Autor nieznany 1 1_ ALBUM FOTOGRAFICZNY

35 CASE BANK BPH Bank BPH oferuje swoje produkty i usługi klientom indywidualnym, małym i średnim przedsiębiorstwom oraz klientom korporacyjnym. Bogata oferta Banku zawiera m.in.: kredyty, w tym gotówkowe i hipoteczne, konta osobiste, rachunki oszczędnościowe i depozytowe oraz karty kredytowe. Bank BPH prowadzi również działalność w zakresie zintegrowanych usług maklerskich, bankowości skarbowej oraz zarządzania aktywami poprzez spółkę zależną BPH TFI. Klienci Banku mogą korzystać z sieci blisko 300 oddziałów własnych, a także placówek partnerskich i agencji uniwersalnych, jak również z nowoczesnej bankowości internetowej oraz telefonicznej. Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Kraków, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Gdańsku i Krakowie. Bank BPH wchodzi w skład grupy kapitałowej GE, jednej z największych korporacji na świecie.

36 BANK BPH BANK W ŚWIECIE RÓŻNORODNOŚCI 2008 RAPORT ROCZNY REALIZACJA Pierwszy zlecony działowi graficznemu agencji Baddog (DEPLUS STUDIO) projekt raportu rocznego Banku BPH zakładał wzmocnienie wizerunku Klienta w środowisku biznesowym. Strategia projektu opierała się na stworzeniu oprawy graficznej pod głównym hasłem, którym była Integracja. Pojęcie to zostało zinterpretowane przez pryzmat człowieka, jego wytworów i form aktywności podkreślających jego przynależność i bliskość wobec natury. Przekładkami w raporcie uczyniono więc visuale przedstawiają osoby pochodzące z różnych kultur, w różnym wieku, w różnych okolicznościach przyrody i wymiarach rzeczywistości. Każdemu visualowi przypisane są hasła klucze takie jak tradycja, taniec, kosmos, sztuka i na każdym z nich widać bliski związek człowieka z naturą i afirmację życia.

37

38 1 1_ RAPORT ROCZNY

39 1_ RAPORT ROCZNY

40 BANK BPH BANK KORPORACYJNIE I PRYWATNIE 2009 RAPORT ROCZNY REALIZACJA Projekt drugiego zleconego już agencji Baddog (DEPLUS STUDIO) raportu rocznego zakładał użycie pokazanie Klienta przez pryzmat jej pracowników przedstawionych w dwóch sytuacjach: w życiu zawodowym i prywatnym. Wybrane osoby dzięki różnorodności wizerunkowej oraz wiekowej prezentują przekrój grup docelowych Banku BPH. Pierwsza przekładka przedstawia pracownika banku w kontekście zawodowym, w odniesieniu do oferty i departamentu, w którym pracuje. Każda przekładka wzbogacona została dodatkowo o hasło, determinowane wizją firmy oraz odzwierciedlające charakter pracy w danym dziale. Drugi keyvisual, bezpośrednio sąsiadujący z początkiem rozdziału, uzupełnia obraz pracownika poprzez relacje z ludźmi w jego prywatnym otoczeniu odzwierciedlającym wybraną grupę społeczną. Visual ten jednoznacznie nawiązuje do hasła Inwestujemy w relacje. ZAUFANIE Makler. Młody, odważny mężczyzna profesjonalista, rozsądnie i bezpiecznie inwestujący, jest odzwierciedleniem tego, co daje swoim klientom Biuro Maklerskie Banku BPH. Ta sama osoba przedstawiona jest w sytuacji prywatnej, podczas uprawiania ekstremalnego sportu z grupą młodych, zdecydowanych ludzi lubiących ryzyko, ale przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. WYOBRAŹNIA Doradca inwestycyjny. Młoda i atrakcyjna kobieta będąca uosobieniem profesjonalizmu popartego merytorycznym i analitycznym przygotowaniem, pożądanym przez klientów Banku BPH. W kolejnym ujęciu ta sama osoba przedstawiona jest podczas gry w golfa, w otoczeniu znajomych, co obrazuje nie tylko ich zainteresowania, ale również niezbędne przy tej grze: wszechstronność i precyzję w działaniu. JAKOŚĆ Doradca klienta. Atrakcyjny i pewny siebie mężczyzna w średnim wieku kojarzący się z sukcesem możliwym do osiągnięcia dzięki jakości usług świadczonych przez Bank BPH. Ten sam mężczyzna przedstawiony na tle jachtu oraz otoczony grupą przyjaciół obrazuje spełnienie i zadowolenie z życia, jakie prowadzi. BEZPIECZEŃSTWO Dyrektor ds. Ryzyka. Starszy, stateczny mężczyzna, podejmujący strategiczne dla Banku BPH decyzje, daje poczucie spokoju i zaufania dla jego doświadczenia. Prywatnie ta sama osoba została zobrazowana jako emanująca ciepłem, rodzinnym szczęściem i wzajemnym zaufaniem. PROFESJONALIZM Specjalista ds. szkoleń. Zadbana, dystyngowana dojrzała kobieta, rzetelnie podchodząca do zakresu swoich obowiązków jest uosobieniem profesjonalizmu gwarantowanego przez Bank BPH. Ta sama osoba została zobrazowana w sytuacji prywatnej, podczas gry na fortepianie dającej wrażenie/odczucie umiejętności, tradycji i elegancji. WSPÓŁPRACA Główny księgowy. Starszy mężczyzna, sprawiający wrażenie skrupulatnego i uporządkowanego, budzącego sympatię ale też gwarancję wiarygodności Bank BPH. Ten sam mężczyzna przedstawiony został w trakcie gry w tenisa, zaangażowany w grę deblową wymagająca niezwykłej sprawności fizycznej i umiejętności współpracy z innymi. STABILNOŚĆ Doradca zarządu. Przedstawiona kobieta sprawia wrażenie skupionej, zdystansowanej, ale i budzącej zaufanie profesjonalistki w średnim wieku. Ta sama kobieta została pokazana w trakcie zabawy w ogrodzie z dziećmi i z mężem, w sytuacji obrazującej rodzinne ciepło i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

41

42 TRUST 1 1_ RAPORT ROCZNY

43 1_ RAPORT ROCZNY

44 BANK BPH BANK W PRACY 2010 RAPORT ROCZNY BRIEF BANKU BPH Przygotowując raport roczny, agencja Baddog (DEPLUS STUDIO) miała spełnić dwa podstawowe założenia dotyczące wizualnej konstrukcji dokumentu. KROK 1 RESEARCH W celu przygotowania raportu Banku BPH w linii z nową strategią spółki, DE- PLUS STUDIO dokładnie zapoznało się z powstałą komunikacją banku oraz ze sposobem jej implementacji. Raport musiał odzwierciedlać nową strategię komunikacji Inwestujemy w relacje, natomiast całość dokumentu miała być podzielona na główne motywy wiodące: fuzja, zespół, struktura, przestrzeń, zarząd a ludzie, brand. Wynikiem dokładnego zrozumienia strategii spółki była pełna dokumentacja zdjęciowa oddziału BPH, która została wykorzystana na przetargu jako demo multimedialnej prezentacji Placówki, prezentowanej w formie reportażowej zgodnie z hasłem Inwestujemy w relacje.

45 SESJA POKu/RAPORT MULTIMEDIALNY została wykonana tak, aby po odpowiednim zmontowaniu uzyskać efekt wirtualnego spaceru

46 BANK BPH INWESTUJEMY W RELACJE RAPORT ROCZNY KROK 2 KONCEPCJA KROK 3 REALIZACJA D+ Projekt zaproponowany przez agencję DEPLUS STUDIO polegał na wyeksponowaniu głównego przekazu nowego brandu Banku BPH. Wykorzystano w nim nie tylko reklamowe visuale, ale rzeczywisty wizerunek Banku i ludzi z nim związanych. Prawdziwą wartością tej koncepcji stał się, zaprezentowany na przetargu, reportażowy cykl, który w odpowiedzi na założenia briefu obrazuje nowe motto Banku Inwestujemy w relacje. Hasło narzucało ogólnie przyjęty charakter wszystkich elementów składających się na całość projektu, zarówno w części merytorycznej jak i wizualnej. W każdym z wizerunkowych visuali hasło Banku stanowi motyw otwierający akapit tekstu tematycznie przypisanego do przedstawionych w briefie wiodących motywów raportu. FUZJA jako bazowy motyw przedstawiono layout o indywidualnym charakterze, eksponującym zjednoczenie i nową strukturę poprzez siatkę pokazującą zaledwie wycinek potęgi grupy GE. ZESPÓŁ, STRUKTURA, PRZESTRZEŃ interpretacja kultury organizacyjnej banku została przedstawiona w hasłach otwierających teksty zintegrowanych z kolei z przekładkami otwierającymi rozdziały. Hasła wpływają bezpośrednio na prezentację wewnętrznej struktury firmy poprzez cykl reportażu fotograficznego, odnotowujący codzienność oddziałów. ZARZĄD A LUDZIE podobne założenia przyjeto przy przedstawieniu Zarzadu Banku BPH. Celowo zniwelowano dystans i oficjalną formę tych zdjęć na rzecz reporterskiego ujęcia. Motywem przewodnim jest praca i sytuacja z nią związana, a nie stanowisko w hierarchii. BRAND w całym projekcie mocno eksponowane są wszystkie elementy nowej indentyfikacji zarówno poprzez rozbudowany motyw inkrustacji, kolorystykę określoną w Brand Manualu, graficzną przejrzystość layoutu oraz wiodące hasło.

47 List Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku BPH D+ Inwestujemy w relacje - BANK BPH Dzięki nowej strategii, zmianie struktury organizacyjnej oraz centralizacji systemów operacyjnych, Bank BPH powrócił na ścieżkę wzrostu, osiągając zysk netto począwszy od trzeciego kwartału 2010 roku.

48 1 Bank BPH i otoczenie Inwestujemy w relacje - Przestrzeń Obserwuje my wzrost zysków, poprawę efektywności operacyjnej i wyższy poziom bezpieczeństwa polskich banków, jednak koszty ryzyka oraz jakość portfela kredytowego wciąż pozostają wyzwaniem dla sektora. 2 SESJA POK ów obejmowała zdjęcia wykonane na terenie placówek, stanowiły one wyjściowe tło do montaży scen rodzajowych odzwierciedlających określone rozdziały raportu. D+ 1. Layout przykładowej strony tytułowej rozdziału z elementami layoutu i montażem 2. Zdjęcie wyjściowe

49 BANK BPH INWESTUJEMY W RELACJE RAPORT ROCZNY KROK 3 IMPLEMENTACJA Raport roczny znalazł się na różnych nośnikach: w prezentacji multimedialnej, broszu rze, obrandowanym USB z etui i booklecie. D+

50 1_ WERSJA MULTIMEDIALNA

51 1 1_ BROSZURA 2 2_ PUDEŁKO Z BOOKLET EM I USB W ETUI

52 1_ BROSZURA

53 1_ BROSZURA LAYOUT

54 1_ USB (W ETUI) Z WERSJĄ MULTIMEDIALNĄ

55 1_ PUDEŁKO Z BOOKLET EM I USB W ETUI

56 CASE GPW Zadaniem Giełdy Papierów wartościowych jest organizacja obrotu instrumentami finansowymi. Giełda zapewnia koncentrację w jednym miejscu i czasie ofert kupujących i sprzedających w celu wyznaczenia kursu i realizacji transakcji. Grupa GPW prowadzi obrót na następujących rynkach: Główny Rynek GPW (obrót akcjami, innymi instrumentami finansowymi o charakterze udziałowym oraz innymi instrumentami rynku kasowego, a także instrumentami pochodnymi), NewConnect (obrót akcjami i innymi instrumentami finansowymi o charakterze udziałowym małych i średnich spółek), Catalyst (obrót obligacjami korporacyjnymi, komunalnymi, spółdzielczymi, skarbowymi, listami zastawnymi prowadzony przez GPW i BondSpot), Treasury BondSpot Poland (obrót obligacjami skarbowymi prowadzony przez BondSpot), poee Rynek Energii GPW (obrót energią elektryczną)

57 GPW ZAUFANIE OPARTE NA WIELOLETNIEJ WSPÓŁPRACY MATERIAŁY INFORMACYJNE BRIEF Zadaniem agencji Baddog (DEPLUS) jest przygotowywanie rocznika giełdowego podsumowującego całoroczne obroty na wszystkich rynkach, na których GPW prowadzi obrót (GPW, New Connect, Catalyst, Tresury BondSpot i poee). REALIZACJA Spółka Giełda Papierów Wartościowych trzeci rok z rzędu powierzyła Agencji Baddog (DePlus) przygotowanie składu rocznika giełdowego. Przygotowanie rocznika wymaga składu dokumentu przy uwzględnieniu wszystkich danych finansowych z całego roku, z pięciu rynków GPW wraz z opisem w trzech wersjach językowych.

58 1 1_ ROCZNIK GIEŁDOWY

59 1_ ROCZNIK NA STRONIE WWW

60 CASE WARKA Warka, czyli Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego, z kilkudziesięcioletnią tradycją, założony w 1975 roku, wykorzystuje z sukcesem obecność w regionie największych koncentracji upraw sadowniczych w Polsce i Europie. Jest cenionym dostawcą najwyższej jakości środków ochrony roślin, nawozów, biostymulantów oraz maszyn do produkcji ogrodnicznej i rolniczej. Aktywny w branży, organizuje Międzynardowe Wystawy Maszyn, Artykułów oraz Technologii Sadowniczych FruitAkademia Show w Tarczynie.

61 WARKA MARKA OWOCOWEJ ŚWIEŻOŚCI MATERIAŁY INFORMACYJNE BRIEF Spółka działa w sektorze rolniczym, w którym świadomość kreowania wizerunku nie stoi jeszcze na wysokim poziomie. Jednak dynamiczny rozwój i mocna pozycja nie tylko w Polsce, ale i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sprawił, że spółka zgłosiła się do agencji Baddog (DEPLUS STUDIO), w celu stworzenia nowoczesnego wizerunku i komunikacji z partnerami w celu budowy zaufania i umocnienia swojej pozycji na rynku. REALIZACJA Agencja Baddog (DEPLUS STUDIO) jest odpowiedzialna za kreację identyfikacji wizualnej ZZO Warka SA jako firmy z kilkudziesięcioletnią tradycją i jednocześnie kładącej nacisk na nowoczesny wizerunek. Idea kreatywną projektu było podkreślenie wysokiej jakości oferowanych produktów oraz budowanie wizerunku spółki działającej w branży sadowniczej poprzez nawiązania do martwych natur flamandzkiego malarstwa. Strona www - założeniem projektu było odzwierciedlenie jakości, tradycji i profilu działalności firmy poprzez banner flash nawiązujący do martwych natur flamandzkiego malarstwa. Flash ma charakter image owy i opiera się na zapętlonej panoramie przedstawiającej 4 pory roku. Animacja porusza się horyzontalnie, a w jej polu umiejscowione są interaktywne butony w postaci kwadratów z cyframi, linkujące z pięcioma głównymi zakładnikami menu 1. stopnia. Dzięki temu możliwa jest dodatkowa nawigacja między obydwoma menu. FOLDER czysty i przejrzysty projekt buduje wizerunek spółki jako profesjonalnej i kompetentnej w swojej branży oraz gwarantującej produkty najwyższej jakości.

62 NAJNOWSZE TECHNOLOGIE i DORADZT WO w dziedzinie sadowni ctwa NAJNOWSZE TECHNOLOGIE i DORADZT WO w dziedzinie sadownic twa NAJNOWSZE TECHNOLOGIE i DORADZT WO w dziedzinie sadowni ctwa NAJNOWSZE TECHNOLOGIE i DORADZT WO w dziedzinie sadownic twa NOWY PROGRAM w racy z sadownikami skuteczne zwalczanie str 2, 6 NOWY PROGRAM w racy z sadownikami skuteczne zwalczanie str 2, 6 SMARTFRESH równie dla Szampiona CI GNIKI do zbioru k M CZNIAK JAB ONI jak zapobiec epidemii str 12 WÓZKI WID OWE marki str 16 CZAS na Ventop str 5 nr SMARTFRESH równie dla Szampiona CI GNIKI do zbioru k M CZNIAK JAB ONI jak zapobiec epidemii str 12 WÓZKI WID OWE marki str 16 CZAS na Ventop str 5 projekt i sk ad: badog.pl projekt i sk ad: badog.pl AKTUALNA SYTUACJA w sadach AKTUALNA SYTUACJA w sadach 2011 NOWE METODY monitorowania parcha NAWO ENIE gatunków pestkowych NOWE METODY monitorowania parcha NAWO ENIE gatunków pestkowych WSZYSTKO o par TECHNOLOGIA Geapower NAWO ENIE gatunków pestkowych _ BIULETYN

63 1_ STRONA WWW

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE >

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013 Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > od początku 4 Podsumowanie kwartału ludzie 6 Moim zdaniem Ernest Pytlarczyk Zmiana

Bardziej szczegółowo

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Kraków 2011

Bardziej szczegółowo

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Wskaźniki według standardu Global Reporting Initiatives (GRI) Poziom aplikacji A+ Raport zweryfikowany przez firmę PwC Raport Społeczny (CSR) 2010 Ringier

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami dialog z interesariuszami Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym? dialog z dialog interesariuszami dialog z dialog z interesariuszami interesariuszami z interesariuszami Poradnik dla

Bardziej szczegółowo

Oficjalne wydawnictwo Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ISBN 978-83-60510-95-4

Oficjalne wydawnictwo Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ISBN 978-83-60510-95-4 Wydawca: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa tel. 22 628 32 32 fax 22 537 77 90 www.gpw.pl Opracowanie graficzne, skład i druk: Wydawnictwo ART art@artdruk.pl Autor:

Bardziej szczegółowo

Współpraca z mediami a tworzenie wizerunku organizacji. Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 3

Współpraca z mediami a tworzenie wizerunku organizacji. Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 3 Pakiet Edukacyjny Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu Część 3 Współpraca z mediami a tworzenie wizerunku organizacji BUDOWANIE WIZERUNKU ORGANIZACJI KOMUNIKACJA: JA - ORGANIZACJA - OTOCZENIE WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ 26 Wartość kredytów brutto udzielonych przez Grupę na dzień 31 grudnia 2014 r. wyniosła 45.501 mln zł. Kredyty dla Klientów segmentu detalicznego wyniosły 32.018 mln zł i stanowiły 70% całkowitej wartości

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru www.comarch.pl MAGAZYN COMARCH nr 1/2011 (14) ISSN 1734-4212 temat numeru Rozwiązania dla Biur maklerskich Centralny System Maklerski Comarch Exchange Trading Profesjonalne doradztwo inwestycyjne Comarch

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa Master Card

Karta kredytowa Master Card Rekord! Dynamika wzrostu wyniosła ponad 280% str. 1 Bank odpowiedzialny społecznie, Z cyklu z wizytą u BS w Tczewie str. 5-7 Europejski Certyfikat Bankowca str 27 INFORMATOR SGB Poznań, marzec-kwiecień

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie Spis treści Wykaz skrótów BEMIP BNetzA CEE EBI EBOiR EEPR ENTSOG ERGEG GC GIPL GIE GRI GRIP IRiESP LNG NC CAM OSD OSM OSP OTC PCI POIG POIiŚ SGT SWI TEN-E TGE TPA UE URE Baltic Energy Market Interconnection

Bardziej szczegółowo

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 6/8/15 1:56 PM Wyzwania bankowości detalicznej pod redakcją Zbigniewa Jagiełły Gdańsk 2015 Opracowanie redakcyjne: Aleksandra Gibała Projekt graficzny: TOFU Studio

Bardziej szczegółowo

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki EkSoc UŁ studencki punkt widzenia www.deal.skninwestor.com nr 1 (3) marzec 2007 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897 1075 KASA LUDOWEGO BANKU CHIN PĘKA W SZWACH. REZERWY WALUTOWE PRZEKROCZYŁY WARTOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Redakcja: Leszek Plak. Projekt okładki: Aleksandra Olszewska. Copyright by Wydawnictwo Placet 2012 WYDANIE EBOOK

Redakcja: Leszek Plak. Projekt okładki: Aleksandra Olszewska. Copyright by Wydawnictwo Placet 2012 WYDANIE EBOOK Redakcja: Leszek Plak Projekt okładki: Aleksandra Olszewska Copyright by Wydawnictwo Placet 2012 WYDANIE EBOOK Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikacja ani jej części nie mogą być w żadnej formie i za pomocą

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok Warszawa, 23 marca 2015 roku SPIS TREŚCI 1. Działalność Banku i spółek Grupy w 2014 roku... 3 1.1. Czynniki istotne

Bardziej szczegółowo

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012. Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian. CD Projekt RED American Dream po polsku

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012. Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian. CD Projekt RED American Dream po polsku Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012 Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian CD Projekt RED American Dream po polsku FOT. OKŁADKA ŁUKASZ KRÓL od początku 04 podsumowanie kwartału

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

Rozdział 2. Aspekt wizualny stron internetowych spółek giełdowych

Rozdział 2. Aspekt wizualny stron internetowych spółek giełdowych Artykuł pochodzi z publikacji: Produkcja przekazów multimedialnych, (Red.) M. Chrząścik, Wyższa Szkoła Promocji, Warszawa 2013 Rozdział 2. Aspekt wizualny stron internetowych spółek giełdowych Marta Julia

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Dotychczasowe działania promocyjne miasta Łodzi nie były realizowane zgodnie z powyższym postulatem. Brakowało w nich

Wstęp. Dotychczasowe działania promocyjne miasta Łodzi nie były realizowane zgodnie z powyższym postulatem. Brakowało w nich Spis treści Wstęp 3 1. Analiza SWOT 7 1.1. Wprowadzenie do analizy SWOT 7 1.2. O analizie SWOT 7 1.3. Analiza SWOT (gospodarka) 10 1.4. Analiza SWOT (kultura) 12 1.5. Analiza SWOT (edukacja) 14 1.6. Analiza

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS str. 10 Nowa reklama Banków Spółdzielczych w radiu i TV str. 16 Kredyty na domy energooszczędne już dostępne str. 12 Magazyn Grupy BPS IT 25-27 wrzesnia Grupy BPS str. 4 Jaki wiek?! Liczy się człowiek!

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej 2006 Dialog Społeczny Raport Odpowiedzialności Społecznej Niniejszy Raport Odpowiedzialności Społecznej został wydany przez British American Tobacco Polska. Znajdą tu Państwo kwestie podniesione przez

Bardziej szczegółowo

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu. Realizator: www.ssmm.pl Mobilna witryna miasta Andrychów oparta o autorskie rozwiązania

Bardziej szczegółowo

ANALIZA ESG SPÓŁEK W POLSCE. Budowanie wartości spółki poprzez raportowanie danych pozafinansowych ESG

ANALIZA ESG SPÓŁEK W POLSCE. Budowanie wartości spółki poprzez raportowanie danych pozafinansowych ESG ANALIZA ESG SPÓŁEK W POLSCE Budowanie wartości spółki poprzez raportowanie danych pozafinansowych ESG O R G A N I Z AT O R Z Y: Pat r o n i h o n o r o w i : Wydawca: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Bardziej szczegółowo

Ludzie pomagają Ludziom

Ludzie pomagają Ludziom Raport społecznej odpowiedzialności Polpharmy -2013 Niniejszy Raport powstał z myślą o naszych interesariuszach, dlatego też każda Państwa opinia będzie dla nas cennym źródłem informacji. Wszelkie opinie

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo