Content marketing zmieni świat reklamy

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Content marketing zmieni świat reklamy"

Transkrypt

1 Content marketing zmieni świat reklamy

2 W ciągu kilku najbliższych lat rynek kreacji reklamowej czeka rewolucja. Dlatego menadżerowie marketingu już dziś muszą zacząć przebudowywać swoje budżety w kierunku content marketingu. Z tego ebooka dowiesz się: - w jaki sposób content może wpływać w Internecie na sprzedaż produktów bądź budować świadomość marki - dlaczego kreacje reklamowe będą opierały się głównie na przekazach racjonalnych i storytellingu (np. raporty z badań albo wideo stories) - poznasz najnowsze amerykańskie badania nt. content marketingu - dowiesz się w jaki sposób działania content marketingowe wdrożyły największe korporacje i dlaczego warto skupić się na działaniach CSR stories - dlaczego za Twój marketing powinni zabrać się dziennikarze

3 Był rok 1895, gdy Brytyjczyk Charles Deere stworzył pismo dla rolników The Furrow. Był kowalem i właścicielem fabryki produkującej pługi do pracy w polu. Przedsiębiorstwo założone przez jego ojca - Johna przetrwało do dziś to jedna z największych na świecie firm produkujących maszyny rolnicze. Do dziś przetrwała też gazeta The Furrow, w której co kwartał pojawiają się historie o tym jak rolnicy mogą zwiększać swoje zyski. To tytuł, który uznawany jest za symbol i początek światowego content marketingu. The Furrow, pismo, które udowadnia, że hasło Content is a King jest ponadczasowe Ale dziś w czasach ogromnej defragmentaryzacji kanałów komunikacji content marketing nie sprowadza się już jedynie do tworzenia przyciągających uwagę magazynów typu custom publishing. Content marketing staje się zupełnie nową strategią kreacji reklamowej, i zupełnie inną niż dotąd filozofią budowania relacji z klientami. Nie bez przyczyny pojęcie custom/content publishing w odniesieniu do treści internetowych zastąpiono sformułowaniem zawierającym pojęcie marketing.

4 Według najnowszych badań Marketing Profs i Content Marketing Institute w przyszłym roku ponad połowa amerykańskich menadżerów marketingu zamierza zwiększyć wydatki na content marketing. W Stanach już dziś 28 proc. budżetów trafia właśnie na działania z zakresu marketingu narracyjnego. Dlaczego? Na czym polega ta nowa filozofia budowania marek? I skąd jej rosnącą popularność? W ciągu ostatniego roku liczba zapytań na hasło content marketing wzrosła w Google o 38 procent. Gdy spojrzeć na zwrot z inwestycji w przypadku tradycyjnych reklam display wynosi on ok. 0,1. proc., podczas, gdy z reklam zawierających treści (np. raporty whitepapers) jest on wielokrotnie wyższy. O ile wyższy? Liczby różnią się w zależności od przeprowadzanych badań i testów. Wpływ na ROI (Return on Investment) ma bowiem wiele czynników od badanej kategorii przez cel jaki klient uznaje za osiągnięcie danego efektu po zastosowaną technikę badania. Ale niektóre amerykańskie firmy podają, że liczba wejść na strony po zastosowaniu działań content marketingowych wzrosła o kilkaset procent.

5 Content marketing zaczął powoli zmieniać również rodzimy rynek reklamy. W ostatnich kilku miesiącach mogliśmy obserwować spoty storytellingowe takich koncernów jak Mars, SAB Miller czy też BRE Banku. Pilsner Urquell w dwuminutowej reklamie opowiadał historię o tym jak burzliwe były spory o produkcję piwa w Czechach i o tym, jak historię czeskiego browarnictwa zmienił protest przeciwko piwu słabej jakości w XIX wieku. Rysunkowa reklama Pilser Urquell trwa 2 minuty Koncern Mars intrygował zaś widzów stories o batonach Twix i jego twórcach, którzy na początku się pokłócili, po czym wybudowali obok siebie dwie oddzielne fabryki, w końcu się godząc, gdy okazało się, że ich wyprodukowane batony są identyczne (spot minutowy).

6 Z kolei BRE Bank nie dość, że wykorzystywał spoty animacyjne do reklam swoich usług (animacja to jedna z nowocześnejszych technik content marketingu), to jeszcze - współtworząc akcję Zwykły Bohater z TVN i Onet.pl zaangażował się w projekt typu CSR, którego istotą są zwykle projekty oparte o marketing narracyjny (akcja opiera się m.in. na opisywaniu bohaterskich czynów zwykłych Polaków). Akcja Zwykły Bohater to jeden z przykładów działań content marketingowych Na razie to wciąż jednak pojedyncze projekty. Ale już niebawem menadżerowie marketingu będą musieli poważnie rozważyć zmiany w swoich budżetach reklamowych. Dlaczego? Bo storytelling, kreacje unikalnych narracji czy wyszukiwanie uspołecznionych pomysłów na treść o potencjale marketingowym to techniki content marketingu, które przynoszą realne i długoterminowe efekty. W sumie jednak powodów, dla których zmiana w podejściu do marketingu jest nieuchronna, jest co najmniej kilka.

7 [1] Działania content marketingowe pozwalają budować zarówno świadomość marki, jak i bezpośrednio wpływać na procesy zakupowe

8 Mitem jest twierdzenie, że content marketing polega głównie na publikacji gazetek korporacyjnych czy raportów rocznych. To już przeszłość. Dziś może on pełnić rolę czysto marketingową i sprzedażową. W zależności od wybranej strategii, taktyki i technik można bowiem przygotowywać treści, które są bezpośrednio skorelowane z tzw. lejkiem sprzedażowym (funnel). Content marketing daje dziś więc możliwość wpływania starannie dobranymi treściami na poszczególne etapy procesu zakupowego infografiki budują zwykle świadomość produktu, a precyzyjnie stargetowane reklamy z ebookami czy recenzjami wideo mogą bezpośrednio wpływać na decyzje zakupowe konsumentów. Z kolei działania marketingowe czy działania w social mediach mogą mieć wpływ na budowanie lojalności wśród pozyskanych już followersów marki. Technik narracyjnych są dziesiątki. I tylko od fachowego i zintegrowanego podejścia marketingowo-redakcyjnego zależy jakie metody zostaną w danej sytuacji użyte (taktyki i strategia). Treści i ich jakość stały się więc z punktu widzenia marketingowego - mierzalne! I wreszcie mogą spełniać cele, nie tylko wizerunkowe.

9 Przykład typowej taktyki content marketingowej? Bank chce zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą inwestycji w lokaty oszczędnościowe wśród bardziej zamożnych klientów. Buduje więc świadomość marki poprzez unikalny portal o ludziach, którzy oszczędzają swój czas i pieniądze, aby żyć lepiej portal o tzw. slow people. Zamieszcza w nim historie ludzi, którzy delektują się życiem unikalne rozmowy z biznesmenami, aktorami, podróżnikami czy miłośnikami dobrego jedzenia. Te historie pojawiają się w formie pięknie opracowywanych ebooków, które reklamuje np. na Facebooku, w LinkedIN i Google. Pobierając takiego darmowego ebooka każdy internauta zostawia swój . Następnie na maila lub swój fan page zaczyna dostawać kolejne tego typu e-wydania. W końcu w materiałach zaczynają się pojawiać reklamy ofert inwestycyjnych bądź też jeden z ebooków dotyczy bezpośrednio tego typu oferty. Ebooki zawierają konkretne odwołania do tzw. landing page y informujących o ofercie banku. Jednocześnie powracający na daną stronę klienciczytelnicy są identyfikowani w statystykach, a ich maile przekazywane do działu zajmującego się sprzedażą (tzw. pielęgnacja leadów). Dział ten może również decydować w którym momencie dystrybuowania treści zaproponuje odbiorcom swoją ofertę sprzedażową. Wartościowy i unikalny content ułatwia więc kontakt z klientami. Są to bowiem treści zgodne z wartościami banku adresowane do osób, które akceptują materiały sygnowane logo danej marki. To jeden z wielu przykładów w jaki sposób można wykorzystywać taktyki content marketingowe do działań sprzedażowych. Tak naprawdę trzeba je za każdym razem ściśle dostosować do określonych celów i potrzeb klientów.

10 [2] Liczą się nie tylko treści, ale głównie ciekawa narracja i architektura contentu

11 Treści, a raczej należałoby powiedzieć narracje są dziś tym co najbardziej przykuwa uwagę odbiorców. Jednocześnie jednak reklama w treściach niejako oszukuje uwagę czytelników-internautów, którzy są przyzwyczajeni do wyłączania swojej percepcji na widok reklam (baner blindness), raczej nie wyłączając swoich zmysłów podczas szukania w sieci interesującego ich contentu. To druga ważna zaleta content marketingu. Po to przecież wchodzimy do sieci by szukać treści, nie zaś reklam. Content marketing niejako więc oszukuje nasz mózg, trafiając do odbiorców przy okazji, co fachowo nazywane jest marketingiem inbound ( marketing przyciągający ) W starym świecie działania content marketingu byłyby nie do pomyślenia. Każda treść reklamowa musiała być bowiem oznaczona. W świecie defragmentaryzacji i konwergencji mediów, dzielenia się treściami na niebagatelną skalę, a także przenikania się w sieci stron z portalami społecznościowymi,

12 portali z aplikacjami, a nawet aplikacji z pojedynczymi wtyczkami do stron (plug-ins), nie sposób już upilnować, by treści reklamowe były oznaczane. W świecie online, do którego wkroczył również offline przenika się już wszystko ze wszystkim. Zresztą na Zachodzie coraz częściej dzięki polityce Google (promowanie w wyszukiwarce wartościowego i unikalnego contentu) i Facebooka (promowanie aktywnych użytkowników i relacji z użytkownikami) treści reklamowe są przygotowywane niezwykle starannie i zawierają unikalne informacje (insighty), których pozazdrościć markom mogą zarówno profesjonalni dziennikarze, jak i wydawcy. OpenForum.com to strona dla sektora MSP, której wydawcą jest American Express. Jest tworzona na takim poziomie, że zamieszczane tu informacje mogłyby zainteresować portale o small biznesie prowadzone przez tradycyjnych wydawców.

13 Dzieje się tak właśnie za sprawą pomysłowych projektów content marketingowych! Aby w świecie konwergencji i defragmentaryzacji mediów marki mogły wygrać walkę o czas jaki internauci spędzają w sieci! Jak konkretnie tę bitwę wygrać? Przede wszystkim Interesującą i zaskakującą narracją, a jednocześnie architekturą contentu dopasowaną do percepcji treści i unikalnym pomysłem na jego prezentację. Zagranicą popularność zdobywają serwisy tzw. curation, które opierają się na contencie już gdzieś opublikowanym (tzw. metacontent). W serwisach typu Scoop.it, Cmo.com, Counterparties.com, tworzonym przez agencję Reuters, można spotkać się z opiniami, komentarzami i zachętami do czytania cudzych treści, do których tzw. kuratorzy contentu oprócz swoich kilku zdań oceny dodają linki. Podobnie działają niektóre fan pages marek, przyczyniając się do umacniania trendu tzw. curation. To nowa koncepcja budowania portali, która spopularyzuje się już niebawem także w Polsce. Dlaczego? Bo serwisy curation są dużo ciekawsze niż zwykłe portale. Prowadzą je bowiem eksperci, którzy ze śmietnika treści z sieci wyławiają perełki i przez właściwą interpretacją nadają im często nowy, zaskakujący kontekst.

14 Schemat pokazujący na czym polega filtrowanie treści (curation) Tego typu serwisy często porządkują naszą wiedzę! To też strony, które spełniają swoją funkcję na zasadzie żądania dają właściwe odpowiedzi wtedy, kiedy internauta poszukuje określonej informacji. Marki ten trend do agregowania treści też już zaczynają wykorzystywać (np. portal curation SparkRebel.com prowadzą marki odzieżowe m.in. Marc Jacobs i Coatch). Ale agregowanie to tylko jeden z pomysłów na nowe czasy. Firmy mając redakcyjną misję skorelowaną ze strategią marki mogą stać się doceniane za treści, które wspierają wartościowe inicjatywy. Marki - jak niegdyś prasa mogą bowiem zacząć pełnić funkcje społeczne, za które będą doceniane. Przykładowo: właściciel marki jogurtów dla dzieci może oferować atrakcyjne treści edukacyjne, marki nieruchomościowe pokazywać ciekawe trendy w architekturze i piętnować projekty nieudane, zaś marki finansowe wyjaśniać skomplikowane zjawiska kryzysu. Brandy mogą trafiać do

15 świadomości odbiorców poprzez opowiadanie historii o sobie w kontekście spraw już nie tylko użytecznych, ale także pożytecznych. W kontekście spraw, o których się w społeczeństwie dyskutuje. Należy przy tym zawsze pamiętać, aby architektura stron w tego typu projektach wynikała z narracji, jaką marka chce przekazać (tzw. content design), nie zaś była efektem pomysłów technologów czy grafików którzy zwykle do sprzedaży kreacji podchodzą na zasadzie obrazkowego pobudzania emocji i dodawania do obrazów treści, zapominając zaś o marketingowej opowieści. Warto tu też dodać, że sam content (pod warunkiem, że dobry) jest emocją. Odbiorcy tym bardziej w niego uwierzą, im lepiej tj. w sposób bardziej uporządkowany/logiczny zostaną mu dane treści zaprezentowane. W content marketingu emocje mogą narastać, i być budowane jak dobry dramat etapowo, zawierając w narracji intrygujące zwroty akcji. W natłoku informacji ( overload ) ważny jest też pomysł, by dane treści prezentować w sposób uporządkowany. to przykład portalu curation prowadzonego dla marek odzieżowych przez jedną z amerykańskich agencji kreatywnych

16 Warto tu także pamiętać, że tworzenie unikalnych i zaskakujących projektów redakcyjnych umożliwiają nam dziś technologie zapewne już niebawem spopularyzują się więc wizualne agregatory treści, serwisy storytellingowe, czy kluby contentu itp. Powtórzmy więc: narracje są dziś tym co najbardziej przykuwa uwagę odbiorców. to serwis poświęcony tematyce content marketingu. Opiera się na dużych powierzchniach - jego wygląd dostosowany jest do aktualnych trendów z zakresu percepcji treści.

17 [3] Bądź marką autentyczną i zmieniaj świat na lepsze

18 Współczesne wyzwania dla marek to transparencja, autentyczność i konieczność nieustannego intrygowania i zaciekawiania odbiorców, żyjących w świecie wielości wyborów. Content marketing odpowiada na te wyzwania. Dziś jak mówią badania amerykańskiej firmy Rescue Time internauta wchodzi w ciągu dnia średnio na 40 stron internetowych. O stronach, na których byliśmy wczoraj, dziś już nie pamiętamy. Szybko się nudzimy. Tylko 4 procent Polaków - jak wynika z kolei z danych domu mediowego Zenith Optimedia - mówi, że lubi reklamy. Reklamy omijamy adblockami, albo choćby przy pomocy urządzeń, które reklam nie wyświetlają (np. Kindle). W obliczu tych wszystkich wyzwań pozostaje angażować konsumentów albo zaskakującymi akcjami i angażującymi rozchodzącymi się jak najszerzej wśród odbiorców unikalnymi treściami. Zwłaszcza, że jeszcze nigdy w historii świata czytanie i pisanie nie było tak masowym zjawiskiem. Dziś ponad miliard osób ma swój profil na Facebooku, z czego każdego miesiąca statystyczny jego użytkownik dzieli się 70 postami zawierającymi treści. To świetna okazja aby tę ludzka pasję do pisania, czytania (tak, tak, dzięki tabletom również czytania) i dzielenia się treściami, wykorzystać.

19 Kłopot w tym, że marki mają dziś problem z tworzeniem angażujących treści. Są one albo zabawne, albo czysto promocyjne. Próbą rozwiązania tego kłopotu jest ucieczka w gamifikację. Ale nie do wszystkich klientów taka forma reklamy trafia (choć da się gamifikować także sam content ). Choć to bolesne dla brand managerów, ludzie nie chcą dziś czytać o margarynie Rama czy pasztecie Zagrodowym. To dlatego community managerowie prowadzący profile w social mediach mają problem z tworzeniem treści, które są przekazywane dalej z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 33 proc. facebookowiczów nigdy nie przekazuje informacji o markach dalej ( share ), a ponad połowa robi to rzadko. Co innego, gdyby margaryna Rama w zabawny sposób opowiadała (np. w stylu retro) historię produkcji pierwszych na świecie margaryn albo zdradzała poprzez animacje w jaki sposób zbierane są ziarna słonecznika. A marka pasztet Zagrodowy opowiadałaby historie zwierząt karmionych GMO i skupiła ważną w Polsce grupę społeczną, zainteresowanych tym kontrowersyjnym tematem. Nie faszerowała zaś swoich odbiorców ( sztucznie ) przepisami na kurczaka, jakich w sieci są już miliony. Trudno się potem dziwić, że tego typu mało oryginalne / kopiowane od innych pomysły na strony nie osiągają wysokiej - satysfakcjonującej menadżerów - klikalności. Współcześni konsumenci-prosumenci wymagają od marek otworzenia się, pokazania swoich kulis, opowiedzenia co tak naprawdę kryje się za fasadą danej firmy to zdania, które powtarzają dziś eksperci marketingu na całym świecie, choćby Marc Menesguen, szef marketingu l Oreala, Tim Leberecht, CMO firmy Frog, pracującej dla Apple, Dick Costolo, szef Twittera, czy pisarz Andrew Stanton, autor Toy Story.

20 Powód? Internet uczynił świat bardziej autentycznym, w którym można wybić się głównie fascynującą historią czy wielkiem/innowacyjnym pomysłem/sztuką. Dlatego markom potrzebne są materiały opowiadające historie, i budujące wokół nich dramaturgię i zaciekawienie. Tak zaczęli już tworzyć marketing na Zachodzie najwięksi gracze: Red Bull, Coca Cola, Pepsi. Jedna z australijskich agencji pomagających opowiedzieć markom unikalną autentyczną historię. I to właśnie dlatego za działania content marketingowe powinni zacząć odpowiadać menadżerowie o dziennikarskich cechach osobowości. Aby takie cechy jak spostrzegawczość, wnikliwość, skrótowość, umiejętność budowania zwięzłych narracji, umiejętność budowania narracji wielopoziomowych (poziom tekstu, poziom medium, poziom odwołania się do narracji grupy i zbiorowości), autentyczność, wiedza, umiejętność słuchania, a także

21 spostrzegania w tym co zwykłe i normalne niezwykłości pomogły wydobyć z firm i z ich działalności, to co naprawdę dla odbiorców interesujące. Internet bazuje na treściach racjonalnych, dlatego takie treści muszą zacząć udostępnić marki. I nie chodzi tu tylko o informacje o promocjach, konkursach, ciekawostkach z danej kategorii produktowej itp. To mit, że konsumenci oczekują od brandów głównie zabawnych spotów czy memów. Te będą zapewne działać zawsze, ale wyedukowani konsumenci oczekują też, że ich marka ma jakąś historię, która świadczy o jej przewadze nad innymi którą będą mogli opowiadać czy się nią chwalić. Że ma w sobie pewną tajemnicę i charakter. Nie kupuj tej kurtki dobitny przykład kampanii firmy odzieżowej Patagonia pokazującej jak ważne dla współczesnych konsumentów jest kupowanie prawdy. Patagonia komunikuje w ten sposób, że jest przeciw konsumpcjonizmowi.

22 Może więc warto pokazać, że jest się marką dobrą dla świata, społeczeństwa, otoczenia, środowiska, internetu, przedsiębiorczości, ludzkich słabości, rozwoju, nauki, Internetu, jakieś społecznej grupy? Może też warto rozbudzić łatwo nudzących się internautów i zbudować dla swojej marki medium, jakiego pozazdrościliby jej tradycyjni wydawcy? Projekt Coca Coli to początek nowego trendu strony firmowe będą zastępowane life stylowymi, a informacje dla inwestorów, prasy, etc. będą redukowane do jednej zakładki lub umieszczane na zupełnie oddzielnych stronach. Podobnie zbudowana jest boeing.com, która ma bardzo mocno rozbudowaną część O nas Z badania zrealizowanego wśród polskich internautów Wave5 Universall McCann wynika, że 86,5 proc. internautów przyłącza się do społeczności marki po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat. Z kolei z amerykańskich badań Sigma Marketing Group, że dzięki działaniom content marketingu ruch na stronie rośnie o 58 proc., liczba sprzedażowych leadów o 49 proc., sprzedaż bezpośrednia o 41 proc., jakość leadów o 41 proc., a feedback i ranking SEO w Google o 40 proc.

23 Nic więc dziwnego, że dziś mniej niż połowa amerykańskich menadżerów marketingu w sektorze b2b wierzy w efektywność działań w social mediach, podczas, gdy większość chce inwestować środki w typowe techniki content marketingowe: case studies, webinary czy tzw. whitepapers (ankieta z października 2012 roku instytutów Marketing Profs i Content Marketing Institute na próbie 1416 amerykańskich menadżerów marketingu). Siłę content marketingu już doskonale zrozumiała Coca Cola, tworząc unikalny serwis Coca Cola Journey, nad którym przez wiele miesięcy pracowało 40 content managerów. Portal zintegrowany jest z serwisami społecznościowymi i opowiada dziesiątki historii o tym czym tak naprawdę jest marka Coca Cola dla marka. Strona wyłącznie dla subskrybentów miłośników LEGO.

24 Ale to tylko jeden z wielu przykładów pokazujących najnowsze pomysły. General Electric prowadzi portal dotyczące innowacji i wyzwań jakie stawia nam technologia. (txchnologist.com i ecomagination.com), Lego tworzy klub treści dla miłośników marki, a niewielka firma AdTask działająca w sektorze b2b portal w którym wyjaśnia w jaki sposób buduje się procesy projektowe. John Deere, ojciec Charlesa, założyciela The Furrow, czasopisma, które jest pionierem content marketingu Każda z nich pokazuje, że chciałaby - choć odrobinę - dorzucić się do budowania lepszej przyszłości tego świata. I zostać za to doceniona. Tak jak magazyn The Furrow w 1895 roku, który chciał uczynić świat lepszym dla biednych amerykańskich farmerów.

25 Ważne pojęcia, które staną się niebawem kluczowe w marketingu: storytelling content design, data driven journalism visual & truth stories content mission statement curation visual experience Autor raportu: Krzysztof Szczepaniak Chief Content Officer w Stratego Content House. Ma 34 lata I blisko 20-letnie doświadczenie w mediach. Redaktor i dziennikarz. Pracował m.in. jako redaktor działu Kraj w tygodniku Przekrój, redaktor naczelny kilku tytułów Point Group (obecnie wydawca Wprost ). Był również m.in. dziennikarzem BBC, Polskiego Radia, Pressa, o2.pl i miesięcznika Kaleidoscope. Jest autorem setek materiałów z zakresu custom publishing oraz szeregu medialnych projektów. Specjalizuje się w tematyce konsumenckiej, marketingowej i PR.

26 O Stratego Content House Stratego Content House to dostawca rozwiązań content marketingowych. Zajmujemy się budowaniem strategii i taktyk komunikacyjnych z zakresu marketingu narracyjnego i informacyjnego (tzw. content marketing), doradzaniem markom w budowaniu nowoczesnych mediów, a także tworzeniem unikalnych treści. Budujemy także narzędzia programistyczne ułatwiające przygotowywanie contentu i zarządzanie nim, a także aplikacje odpowiadające za optymalizację treści. Jesteśmy organizacją, która łączy świat marketingu i mediów offline ze światem online. WWW: FB: Pinterest: Twitter: Google+: https://plus.google.com/ /posts Stratego Content House jest częścią Stratego Partners sp. z.o. o., spółki działającej dotychczas jako agencja marketingu strategicznego, będącej właścicielem marek: Stratego Content House (agencja content marketingu), Stratego Writer (narzędzie do optymalizacji treści) i Stratego Partners (agencja marketingu strategicznego).

WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index. PRCH Marketing Club 26 marca 2015

WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index. PRCH Marketing Club 26 marca 2015 WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index PRCH Marketing Club 26 marca 2015 AGENDA 1. Badanie ankietowe roli marketingu cyfrowego w działaniach marketingowych

Bardziej szczegółowo

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci!

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Szkolenie Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! O nas Współautorzy jednego z największych sukcesów na polskim

Bardziej szczegółowo

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl ZAPRASZAMY! O NAS: Celem naszej działalności jest szeroko pojęty marketing narzędzie niezbędne w nowoczesnym biznesie, które odpowiednio wykorzystane przyczyni

Bardziej szczegółowo

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie!

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Jedyna tak dopasowana usługa do potrzeb marketingowych w social media. Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Nadanie marce osobowości społecznej w świecie social media Budowa

Bardziej szczegółowo

Video Marketing YouTube & Facebook Video

Video Marketing YouTube & Facebook Video agenda szkolenia Video Marketing YouTube & Facebook Video prowadzi Magdalena Daniłoś zgłoszenia: szkolenia@socialmedianow.pl lub http://tydzien.socialmedianow.pl/ Aż 90% poskich marketerów, którzy realizowali

Bardziej szczegółowo

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Żyjemy w czasach, w których konsument odruchowo sięga po telefon, kiedy czegoś chce albo potrzebuje. opublikowany kwiecień 2015 Chce

Bardziej szczegółowo

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie!

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Jedyna tak dopasowana usługa do potrzeb marketingowych banku. Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Nadanie marce banku osobowości społecznej w świecie social media Budowa

Bardziej szczegółowo

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje Nie chcemy, żeby ludzie Cię zobaczyli. Chcemy, żeby Cię zapamiętali. Jak zbudujemy Twój wizerunek w Internecie? Kompleksowa oferta działań interactive obejmuje

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA MARKETINGU CYFROWEGO SZKOLENIE DEDYKOWANE

AKADEMIA MARKETINGU CYFROWEGO SZKOLENIE DEDYKOWANE AKADEMIA MARKETINGU CYFROWEGO SZKOLENIE DEDYKOWANE brand managerom i product managerom dyrektorom marketingu Poznasz trendy marketingu cyfrowego zwiększające efektywność Dowiesz się czym jest efekt ROPO

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY

DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY Kliknij i wybierz interesującą Cię tematykę: Social media naucz się budować i zarządzać społecznościami. Web development zbuduj serwis, którego

Bardziej szczegółowo

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY 1CONTENT 2 Zajmujemy się marketingiem internetowym. Zdobywaliśmy doświadczenie w znanych firmach pcozycjonerskich oraz agencjach interaktywnych. Wypracowaliśmy własne metody

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Video Content Marketing

Video Content Marketing Video Content Marketing Sposobem na skuteczną komunikację w biznesie. Case Study. Justyna Hernas Kierownik Działu Reklamy Internetowej Agenda 2 Video Marketing dlaczego warto Video Content Marketing wybrane

Bardziej szczegółowo

- MARKETING W SEKTORZE NIERUCHOMOŚCI -

- MARKETING W SEKTORZE NIERUCHOMOŚCI - DESIGN COMPANY DESIGN COMPANY - MARKETING W SEKTORZE NIERUCHOMOŚCI - - Prezentacja ogólna firmy - www.mediaprojectgroup.com Media project group Agencja Interaktywna Media Project Group Oferta skierowana

Bardziej szczegółowo

Agenda. BizRunner Content Marketing

Agenda. BizRunner Content Marketing Agenda BizRunner Content Marketing BizRunner // Efektywny Biznes w Internecie Klienci, projekty i nagrody: Castorama: content marketing, opisy, zdjęcia, baza danych oraz utrzymanie i moderacja intranetu

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OFERTA USŁUG MARKETINGOWYCH Ł E B S C Y W M A R K E T I N G U Z N O S E M D O B I Z N E S U

KOMPLEKSOWA OFERTA USŁUG MARKETINGOWYCH Ł E B S C Y W M A R K E T I N G U Z N O S E M D O B I Z N E S U KOMPLEKSOWA OFERTA USŁUG MARKETINGOWYCH Ł E B S C Y W M A R K E T I N G U Z N O S E M D O B I Z N E S U 1 BRANDING 1 Marka to emocje Twoich klientów. Odróżniają Twoją firmę od konkurencji i dodają do produktów

Bardziej szczegółowo

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE WARSZTAT C- A IDEA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. PODSTAWY CSR. Skąd się wziął CSR? Historia społecznej odpowiedzialności biznesu. Koncepcja zrównoważonego rozwoju.

Bardziej szczegółowo

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR : O badaniu Cel Deklarowany zakres wykorzystania mediów społecznościowych w komunikacji public relations i marketingowej Opinie pracowników branży PR & marketing na temat ich oczekiwań związanych z tego

Bardziej szczegółowo

PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL

PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA PLANOWANIE KAMPANII DIGITAL Naucz się tworzyć skuteczne i angażujące kampanie w internecie! Dowiedz się, jak planować skuteczne i angażujące kampanie w internecie.

Bardziej szczegółowo

Creative Media. Marketing szeptany i nie tylko. Centrum Usługowo-Handlowe Robert Kiljańczyk

Creative Media. Marketing szeptany i nie tylko. Centrum Usługowo-Handlowe Robert Kiljańczyk Centrum Usługowo-Handlowe Robert Kiljańczyk Creative Media Marketing szeptany i nie tylko 2016 0 05-6 5 0 S u ł k o w i c e, u l. L i p o w a 9 O nas Jesteśmy grupą najlepszych specjalistów w dziedzinie

Bardziej szczegółowo

O Agencji Celem ImPress PR Kompleksowe podejście do budowania wizerunku marki/produktu Oferta szyta na miarę - Wiedza

O Agencji Celem ImPress PR Kompleksowe podejście do budowania wizerunku marki/produktu Oferta szyta na miarę - Wiedza OFERTA ImPress PR O Agencji Celem ImPress PR jest w pełni mierzalne kreowanie wizerunku Państwa firmy przy wykorzystaniu najlepszych praktyk PR i marketingu Zajmujemy się tworzeniem kompleksowych strategii

Bardziej szczegółowo

OFERTA SZKOLEŃ SOCIAL MEDIA

OFERTA SZKOLEŃ SOCIAL MEDIA OFERTA SZKOLEŃ SOCIAL MEDIA DLACZEGO SZKOLENIA SM? TWOI KLIENCI ANGAŻUJĄ SIĘ W KOMUNIKACJĘ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH I SPĘDZAJĄ W NICH BARDZO DUŻO CZASU - WYKORZYSTAJ TO, BY DO NICH DOTRZEĆ DOWIESZ SIĘ

Bardziej szczegółowo

Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne.

Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne. 2012 Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne. Rafał Marek Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24.10.2012 Narzędzia marketingu internetowego

Bardziej szczegółowo

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji.

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Future Advert Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Nasza Agencja Profesjonalna obsługa Public Relations dla Twojej firmy. Posiadamy

Bardziej szczegółowo

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Informatyk, przedsiębiorca, współtwórca wielu serwisów internetowych jak: Kim jestem? Rys

Bardziej szczegółowo

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my?

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my? Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem Profesjonalny wizerunek firmy to zbiór spójnych o niej opowieści tworzonych za pomocą słowa (strategia komunikacyjna) i obrazu (identyfikacja

Bardziej szczegółowo

Wszystkie proponowane rozwiązania są podparte naszą wiedzą z zakresu marketingu przy użyciu nowoczesnych narzędzi i co ważne, indywidualnie

Wszystkie proponowane rozwiązania są podparte naszą wiedzą z zakresu marketingu przy użyciu nowoczesnych narzędzi i co ważne, indywidualnie Społeczność Kim jesteśmy? Conture to marka z nowoczesnym podejściem, która zajmuje się szeroko pojętym PR i content marketingiem. Jesteśmy otwarci na nowe trendy i metody działania. Wszystkie proponowane

Bardziej szczegółowo

Chcemy Wam opowiedzieć o.

Chcemy Wam opowiedzieć o. Chcemy Wam opowiedzieć o. Naszej agencji Naszych wybranych projektach Naszych Klientach Naszej ofercie Kontakcie do nas Nasza agencja Good One PR jest agencją Public Rela ons należącą do Good One Group.

Bardziej szczegółowo

SKŁADOWE SUKCESU. Wiedza. Doświadczenie. Relacje. Zaangażowanie. Kreatywność. Współpraca

SKŁADOWE SUKCESU. Wiedza. Doświadczenie. Relacje. Zaangażowanie. Kreatywność. Współpraca Leaders Try More O NAS Jesteśmy prężną agencją PR. Zajmujemy się budowaniem efektywnej komunikacji oraz promocją firm i instytucji. Stawiamy na innowacyjne i skuteczne narzędzia. Ponad 10-letnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

social relations agency

social relations agency social relations agency POBIJ REKORD ŚWIATA W SWOJEJ KUCHNI CASE STUDY Facebook Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Posiada bardzo dobre możliwości targetowania komunikatów.

Bardziej szczegółowo

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce umożliwia wizerunkową i merytoryczną reklamę Państwa biurowca. Dzięki zestawieniu wszystkich materiałów tekstowych i graficznych, potencjalny najemca ma w

Bardziej szczegółowo

Budowa profesjonalnego mediaplanu

Budowa profesjonalnego mediaplanu 2012 Budowa profesjonalnego mediaplanu Wojciech Szymański Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24 października 2012 Kompetencje prowadzącego Wojciech Szymański - kierownik Działu Promocji w Wyszukiwarkach

Bardziej szczegółowo

e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM

e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM e-izba - IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ 2013 Fundacja Rozwoju Gospodarki

Bardziej szczegółowo

VIDEOMARKETING a MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

VIDEOMARKETING a MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE VIDEOMARKETING a MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE Dawid Mikoś Prelegent: Dawid Mikoś, Social Media Manager, Mr Target OFERTA VIDEO TARGET Zakres działań Łączenie marek z influencerami, blogerami, vlogerami realizacja

Bardziej szczegółowo

Efektywny wymiar. Nie zmieniamy rzeczywistości, tworzymy ją. w marketingu.

Efektywny wymiar. Nie zmieniamy rzeczywistości, tworzymy ją. w marketingu. Efektywny wymiar marketingu Nie zmieniamy rzeczywistości, tworzymy ją Scaleeffect to nowoczesne spojrzenie na marketing. Jesteśmy agencją bez kompleksów, która nie podąża utartymi przez innych ścieżkami,

Bardziej szczegółowo

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić?

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Warsztat, Kongres Kobiet 9.05.2014 Czy social media są potrzebne w kampanii? Z internetu korzysta 61,4% Polaków (18,51

Bardziej szczegółowo

Skuteczne relacje z mediami

Skuteczne relacje z mediami Wydawnictwo Raciborskie Media oraz agencja marketingu i public relations INTRO PR serdecznie zapraszają na szkolenia otwarte Akademii Kreowania Wizerunku Skuteczne relacje z mediami Płatne artykuły i reklamy

Bardziej szczegółowo

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce oferuje między innymi reklamę firmom, których działalność związana jest z: budową, aranżacją i zarządzaniem inwestycjami biurowymi. Dzięki współpracy z nami,

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA Octarius Group - Agencja Marketingu Zintegrowanego www.octarius.com.pl, tel. +48 530 903 500 A G E N C J A M A R K E T I N G U Z I N T E G R O WA N E G O Agencja Marketingu

Bardziej szczegółowo

SERWIS KORPORACYJNY B2B

SERWIS KORPORACYJNY B2B SERWIS KORPORACYJNY B2B Przygotowanie nowego serwisu korporacyjnego dla klienta B2B - Analiza dotychczasowego serwisu korporacyjnego - Przygotowanie architektury informacji - Prace nad makietami UX - Badania

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Jesteśmy zespołem projektowym realizującym indywidualne projekty a nie pudełkowe rozwiązania. Działamy na rynku usług projektowych.

Szanowni Państwo, Jesteśmy zespołem projektowym realizującym indywidualne projekty a nie pudełkowe rozwiązania. Działamy na rynku usług projektowych. 1 2 Szanowni Państwo, Dziękujemy za możliwość przedstawienia oferty naszej firmy. Poniżej znajdą Państwo informację na temat naszej działalności, oraz dotychczas zrealizowanych projektów. Jesteśmy zespołem

Bardziej szczegółowo

INNOWACJE NA CELOWNIKU

INNOWACJE NA CELOWNIKU INNOWACJE NA CELOWNIKU 1 Kim jesteśmy? - Istniejemy na rynku od 2005 roku - Pracujemy w gronie 15 specjalistów wysokiej klasy - w 2009 pomyślnie przeszliśmy audyt technologiczny, otrzymując opinię firma

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOLENIA. Szczecinek 2016

PROGRAM SZKOLENIA. Szczecinek 2016 PROGRAM SZKOLENIA Szczecinek 2016 Szczecinek, 16.11.2016 Szanowni Państwo, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Centrum Konferencyjne ZAMEK organizują w roku edukacyjnym 2016/2017 cykl szkoleń z

Bardziej szczegółowo

SOCIAL MEDIA MARKETING

SOCIAL MEDIA MARKETING SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA SOCIAL MEDIA MARKETING Dowiedz się, jak wykorzystać media społecznościowe, by uzyskać konkretne efekty biznesowe i komunikacyjne. Poznasz taktyki i narzędzia

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI OHHO Media to prężenie rozwijająca się, warszawska agencja kreatywna, działająca w obszarze mediów tradycyjnych i cyfrowych.

Bardziej szczegółowo

prezentuje działania na platformie

prezentuje działania na platformie prezentuje działania na platformie Obecność na - korzyści Obecność na YouTube - korzyści O co chodzi? Ile razy zastanawialiście się Państwo jak skutecznie komunikować się z odbiorcami? Ile razy narzekaliście

Bardziej szczegółowo

Specjalna sesja TNS Polska i Millward Brown Marketing Summit, Kraków, 7 czerwca 2016

Specjalna sesja TNS Polska i Millward Brown Marketing Summit, Kraków, 7 czerwca 2016 Specjalna sesja TNS Polska i Millward Brown Marketing Summit, Kraków, 7 czerwca 2016 Marketing, technologie i zmieniający się media mix TRENDY W MEDIACH CYFROWYCH I TRADYCYJNYCH Kuba Antoszewski / Millward

Bardziej szczegółowo

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 Gdzie jesteśmy Polska (Adkontekst.pl & 6 innych sieci) Ukraina (Adpower.com.ua) Dania (Openadex.com) Litwa, Łotwa (Textads) Norwegia (Adpower) Bułgaria,

Bardziej szczegółowo

O nas Moderatio RisingDot

O nas Moderatio RisingDot O nas Rozpoczęliśmy działalność w 2008 roku pod nazwą Moderatio jako firma specjalizująca się w moderacji i animacji witryn internetowych, portali oraz serwisów społecznościowych (odpowiednik agencji social

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto postawić na reklamę natywną?

Dlaczego warto postawić na reklamę natywną? Dlaczego warto postawić na reklamę natywną? Reklama natywna to nic innego jak umiejętnie zalokowanie marki, eksperta, produktu, usługi w tworzonych treściach słownych, graficznych czy video. To reklama

Bardziej szczegółowo

MARKETING INTERNETOWY WPROWADZENIE

MARKETING INTERNETOWY WPROWADZENIE SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA MARKETING INTERNETOWY WPROWADZENIE Poznasz potęgę marketingu internetowego i jego miejsce wśród innych obszarów komunikacji marketingowej. Dowiesz się kim są

Bardziej szczegółowo

E-MARKETING od podstaw

E-MARKETING od podstaw E-MARKETING od podstaw Poznaj skuteczne metody dotarcia do klienta 10 lutego 2017r Miejsce realizacji szkolenia: Centrum Konferencyjne WPP, Wrocław, ul. Fabryczna 10 - III piętro 8 godzin dydaktycznych

Bardziej szczegółowo

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013.

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013. Polscy konsumenci a pochodzenie produktów.. Spis treści Wstęp 3 1. Jak często sprawdzacie Państwo skład produktu na etykiecie? 4 2. Jak często sprawdzacie Państwo informację o kraju wytworzenia produktu

Bardziej szczegółowo

F a c e b o o k - d l a F i r m

F a c e b o o k - d l a F i r m F a c e b o o k - d l a F i r m Oferta działań marketingowych dla firm związanych z tenisem ziemnym O nas: jesteśmy Agencją Marketingu Interaktywnego; świadczymy usługi w zakresie prezentacji oraz obecności

Bardziej szczegółowo

to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do

to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do indywidualnych potrzeb oraz silnemu wsparciu technologicznemu,

Bardziej szczegółowo

Content Marketing. najpiękniejsza idea wymyślona przez marketerów od 200 lat

Content Marketing. najpiękniejsza idea wymyślona przez marketerów od 200 lat Content Marketing najpiękniejsza idea wymyślona przez marketerów od 200 lat Content Marketing - przykład Wartości, na których opiera się content marketing: uczciwość, odwaga, wiara. Content marketing Tworzymy,

Bardziej szczegółowo

SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream

SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream SEO to nie wszystko Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream SEO i content marketing jeszcze nigdy nie były tak blisko SEOwcy mówią: Jak content marketing wspiera SEO Content marketing

Bardziej szczegółowo

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt Dochodowy e-biznes czyli jak zaistnieć i zarabiać w sieci Anna Konopa Spis treści Czy warto zaistnieć w sieci? (internauci w Polsce) Jak zaistnieć w sieci? Jak rozpocząć działalność w sieci? Plan działania

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu

INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu Realizacja przez ASIB Press & Media PO PIERWSZE INNOWACYJNOŚĆ, FORMA REKLAMY, KTÓREJ JESZCZE NIE BYŁO NAJLEPSZA Z MOŻLIWYCH! SPRAWDŹ! PRZEGLĄD NAJBARDZIEJ

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl

Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl Twoje miejsce elementem gry? Stań się częścią narodzin nowego na polskim rynki

Bardziej szczegółowo

Rynek marketing technologies w Polsce. Czerwiec 2015

Rynek marketing technologies w Polsce. Czerwiec 2015 Rynek marketing technologies w Polsce Czerwiec 2015 Wprowadzenie Niniejszy raport przedstawia wyniki badania zrealizowanego wśród użytkowników technologii marketingowych tj. rozwiązań online działających

Bardziej szczegółowo

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach:

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach: PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) Studia niestacjonarne II stopnia (magisterskie) SPECJALNOŚĆ: branding PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

Internet PR w praktyce Urszula Kandefer Łukasz Zawadowski Internet + PR = Internet PR Znaczenie Internetu do kreowania wizerunku Internet podstawowe źródło informacji Wzrost znaczenia internetu rozwój

Bardziej szczegółowo

Bileciki do kontroli CASE STUDY. Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010

Bileciki do kontroli CASE STUDY. Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010 Bileciki do kontroli CASE STUDY Kampania nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2010 Akcja promocyjna dla klientów marki Cropp - połączenie kanałów on i offline STRATEGIA kampanii: Cele kampanii: Głównym celem

Bardziej szczegółowo

Oferta Fenomem.pl w ramach działań marketingowych na Facebook.com. email: monika@fenomem.pl kom.: 664-007-876

Oferta Fenomem.pl w ramach działań marketingowych na Facebook.com. email: monika@fenomem.pl kom.: 664-007-876 Oferta Fenomem.pl w ramach działań marketingowych na Facebook.com OFERTA Czym jest Facebook.com? Facebook.com to darmowy serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć

Bardziej szczegółowo

Co to jest. Skup się na strategii i pomysłach, ipresso zajmie się resztą.

Co to jest. Skup się na strategii i pomysłach, ipresso zajmie się resztą. Co to jest Skup się na strategii i pomysłach, ipresso zajmie się resztą. System zintegrowanego marketingu, który integruje w 1 miejscu m.in. e-mail marketing ze śledzeniem kontaktów i szczegółowym raportowaniem.

Bardziej szczegółowo

Brand Spirit Agency. Wzbudzamy emocje!

Brand Spirit Agency. Wzbudzamy emocje! Brand Spirit Agency Wzbudzamy emocje! Pierwsza w Polsce Agencja Marketingowa, które oferuje swoje usługi w formie abonamentu! Oferta skierowana do wszystkich Start-Up ów i mikroprzedsiębiorstw, które przy

Bardziej szczegółowo

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing // Search Engine Marketing Commerce PRO to autorskie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

wyższy poziom marketingu Success story Partner Capital Group

wyższy poziom marketingu Success story Partner Capital Group wyższy poziom marketingu Success story Partner Capital Group Partner Capital Group Deweloper wyznaczający trendy w branży. Za co klienci cenią PCG? Deweloper podążający za trendami, wymaga nadążających

Bardziej szczegółowo

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny /

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny / Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych emarketing e-marketing / marketing elektroniczny / Wykorzystywanie Internetu w celu promocji produktów lub usług firmy; marketing on-line. e-marketing

Bardziej szczegółowo

Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko!

Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko! Obecna sytuacja SOCIAL MEDIA to nie wszystko! W dzisiejszych czasach młodzi ludzie w wieku 15-25 lat coraz mniej kierują swoją uwagę w stronę reklam telewizyjnych, reklam radiowych, bądź też w stronę billboard-ów.

Bardziej szczegółowo

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Aplikacje jako kanał marketingowy Do czego wykorzystać aplikacje? Jak zacząć przygodę z aplikacjami? Z jakich narzędzi korzystamy na co dzień?

Bardziej szczegółowo

Platforma Content Marketingowa. Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe. Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu

Platforma Content Marketingowa. Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe. Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu Platforma Content Marketingowa Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu Dlaczego Content Marketing? Główna różnica pomiędzy tradycyjnymi akcjami

Bardziej szczegółowo

NETSPRINT 360 o. Oferta dla Wydawców

NETSPRINT 360 o. Oferta dla Wydawców NETSPRINT 360 o Oferta dla Wydawców NetSprint 360 o dla Wydawców Propozycja skierowana do największych polskich Wydawców Przedstawia kompleksowe spojrzenie na potrzeby Wydawców artur.banach@netsprint.eu

Bardziej szczegółowo

to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do

to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do to agencja specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marek w mediach społecznościowych. Dzięki specjalistycznemu know-how, dopasowaniu oferty do indywidualnych potrzeb oraz silnemu wsparciu technologicznemu,

Bardziej szczegółowo

ZAKRESY ZAGADNIEŃ NA EGZAMIN LICENCJACKI OBOWIĄZUJĄCE W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

ZAKRESY ZAGADNIEŃ NA EGZAMIN LICENCJACKI OBOWIĄZUJĄCE W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ ZAKRESY ZAGADNIEŃ NA EGZAMIN LICENCJACKI OBOWIĄZUJĄCE W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ A. DLA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA I. Wiedza o mediach 1. Funkcje mediów.

Bardziej szczegółowo

Jak zmierzyd intuicyjnośd serwisu WWW z wykorzystaniem narzędzia WebDefiner?

Jak zmierzyd intuicyjnośd serwisu WWW z wykorzystaniem narzędzia WebDefiner? Jak zmierzyd intuicyjnośd serwisu WWW z wykorzystaniem narzędzia WebDefiner? Data: 18-19.05.2011 a.radwan@hypermediaisobar.pl j.rzepecki@hypermediaisobar.pl Agenda Droga Banku do pozyskania Klienta jest

Bardziej szczegółowo

Oferta działań reklamowych w portalu Wyprawy Marzeń

Oferta działań reklamowych w portalu Wyprawy Marzeń Oferta działań reklamowych w portalu Wyprawy Marzeń TOMASZ BONEK MARTA SMAGA Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. to zespół ponad 25 ekspertów i dziennikarzy, którzy od lat prowadzą zaawansowane

Bardziej szczegółowo

SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA

SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA KIM JESTEŚMY? Firma Bild Presse Polska to znany i ceniony przedsiębiorca na rynku mediowym, dostarczający niezawodne systemy informatyczne, ale także wyjątkowe podejście

Bardziej szczegółowo

Oferta niestandardowa! 2013!

Oferta niestandardowa! 2013! Oferta niestandardowa! 2013! INNOVAWEB - KOBIETA! MIESIĘCZNIE ODWIEDZA NAS 2.5 MLN INTERNAUTÓW * GENERUJĄC W SUMIE 12 MLN ODSŁON* BAZA MAILINGOWA 300 000 adresów Źródło: * Google Analytics (styczeń 2013

Bardziej szczegółowo

Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU

Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU Oferta dla firm ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU I MARKETINGU Xevin Consulting agencja strategiczna doradzająca klientom pragnącym wykorzystać Nowe Media i innowacyjne rozwiązania w marketingu i sprzedaży. Spółkę

Bardziej szczegółowo

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Ogólna informacja O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Spis treści O nas... 3 Historia firmy... 3 e-direct... 4 Struktura firmy... 4 Nasza oferta... 5 Strategia... 5 Promocja... 5 Kreacja...

Bardziej szczegółowo

Dobrze służy ludziom. Nowa odsłona Banku BGŻ. Warszawa, 13 marca, 2012 r.

Dobrze służy ludziom. Nowa odsłona Banku BGŻ. Warszawa, 13 marca, 2012 r. Dobrze służy ludziom Nowa odsłona Banku BGŻ Warszawa, 13 marca, 2012 r. Kim jesteśmy dziś Prawie 400 oddziałów w 90 proc. powiatów w Polsce Bank lokalnych społeczności, wspierający rozwój polskich przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

Agencja marketingowa rozwoju marek wyjątkowych dla Państwa obiektu turystycznego

Agencja marketingowa rozwoju marek wyjątkowych dla Państwa obiektu turystycznego Agencja marketingowa rozwoju marek wyjątkowych dla Państwa obiektu turystycznego PROPOZYCJA WSPÓŁPRACY w zakresie obsługi marketingowej i sprzedażowej Kim jesteśmy? 1. Business and Concept - Doradztwo

Bardziej szczegółowo

10 KROKÓW DO SKUTECZNYCH SOCIAL MEDIA

10 KROKÓW DO SKUTECZNYCH SOCIAL MEDIA 10 KROKÓW DO SKUTECZNYCH SOCIAL MEDIA Przy wykorzystaniu mocy social media w bardzo efektywny sposób możemy zwiększyć zainteresowanie marką, co w efekcie przełoży się na wzrost sprzedaży i tym samym zysków

Bardziej szczegółowo

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres)

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres) Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź Brief klienta tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl.......................................... (Nazwa firmy).............................................................................................................................

Bardziej szczegółowo

Co jest celem Twojego projektu - podsumuj jego założenia jednym zdaniem.

Co jest celem Twojego projektu - podsumuj jego założenia jednym zdaniem. INFORMACJE O PROJEKCIE Wypisz podstawowe informacje na temat Twojego projektu - dzięki nim łatwiej będzie Ci decydować o tym, jaki charakter powinna mieć Twoja strona i jakie informacje powinny mieć na

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego nr ROYGARD/POIG/02/2015 z dnia 09.03.2015 r. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STWORZENIE I OBSŁUGA KAMPANII INTERNETOWEJ DLA PLATFORMY HANDLOWEJ CABAS.pl w

Bardziej szczegółowo

Firmowe media społecznościowe dla pracowników

Firmowe media społecznościowe dla pracowników Firmowe media społecznościowe dla pracowników Raport z badania Maciej Dymalski, Szymon Góralski Wrocław, 2012 ul. Więzienna 21c/8, 50-118 Wrocław, tel. 71 343 70 15, fax: 71 343 70 13, e-mail: biuro@rrcc.pl,

Bardziej szczegółowo

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 Oferta artur.banach@netsprint.eu 2 Sieć kontekstowo-behawioralna Adkontekst największa polska sieć reklamy kontekstowej umożliwiająca emisję reklam

Bardziej szczegółowo

CUSTOMER EXPERIENCE MANAGEMENT

CUSTOMER EXPERIENCE MANAGEMENT SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA CUSTOMER EXPERIENCE MANAGEMENT Zadbaj o doświadczenia swoich klientów i naucz się nimi zarządzać. Dowiedz się czym jest Customer Experience, poznaj narzędzia

Bardziej szczegółowo

REZULTAT 3 Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Litwa

REZULTAT 3 Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Litwa Projekt finansowany przez Unię Europejską REZULTAT 3 Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Litwa Valdas Kazlauskas NOWOCZESNE MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DO NAUKI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH Biała

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja E-MARKETING

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja E-MARKETING E-MARKETING Skuteczny marketing = skuteczna sprzedaż. Nasi klienci coraz więcej czasu spędzają w internecie i to tu szukają produktów i usług. Siła oddziaływania informacji umieszczonej w sieci jest ogromna.

Bardziej szczegółowo

DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX

DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX SZKOLENIE DEDYKOWANE BROSZURA INFORMACYJNA DIGITAL PHARMA MARKETING DLA LEKÓW RX Dowiedz się jak wykorzystać możliwości mediów elektronicznych w działaniach wspierających marketing leków na receptę (Rx).

Bardziej szczegółowo

Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych

Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych Warszawa, 14 września 2010 r. Informacja prasowa IAB Polska Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych Wyniki badania przeprowadzonego dla IAB przez PBI wskazują, że internauci aktywnie interesują

Bardziej szczegółowo