Akademia Morska w Szczecinie

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Akademia Morska w Szczecinie"

Transkrypt

1 Akademia Morska w Szczecinie

2 Dlaczego Akademia Morska w Szczecinie? 01 Dzięki Akademii zdobędziesz ciekawy, prestiżowy zawód, zapewniający awans społeczny i finansowy Będziesz mieć jasno wytyczoną ścieżkę kariery, zagwarantowany szybki awans i wysokie zarobki Zyskasz gwarancję zatrudnienia flota światowa potrzebuje od zaraz 40 tysięcy specjalistów

3 Doceniani w rankingach 02 W rankingu tygodnika WPROST w 2012 roku Akademia Morska w Szczecinie zajęła drugie miejsce wśród uczelni publicznych w Polsce. W klasyfikacji uczelni technicznych zdobyła pierwszą pozycję. W roku 2010, w tym samym rankingu akademia była na ósmym miejscu wśród uczelni publicznych w kraju.

4 Praca na morzu 03 Dawniej praca na morzu wiązała się z wyrzeczeniami. Obecnie, to już przeszłość. Nowoczesne wyposażenie statków zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo. Smak przygody już nie musi oznaczać dla Ciebie długiej rozłąki z najbliższymi. Rejsy trwają - w zależności od armatora zwykle od 1 do 4 miesięcy. Armator zapewni Tobie transport na statek i z powrotem oraz zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie podczas rejsu. Nie musisz umieć pływać wpław.

5 i praca na lądzie 04 Akademia Morska w Szczecinie jest uniwersalną uczelnią, która kształci profesjonalistów znajdujących z powodzeniem pracę na lądzie. Administracja morska, lądowe służby armatorskie, porty, żegluga śródlądowa, przedsiębiorstwa logistycznospedycyjne i transportowe oraz wiele innych czekają na Ciebie. Dyplom uczelni morskiej jest wysoko oceniany przez pracodawców, co zwiększa Twoje szanse na trudnym rynku pracy.

6 Ścieżka kariery absolwentów Wydziału Nawigacyjnego i Wydziału Mechanicznego 05 dział pokładowy dział maszynowy 19 lat 23 lata Rozpoczynasz studia w Akademii Morskiej w Szczecinie 12 miesięcy praktyki na morzu 6 miesięcy praktyki na morzu Otrzymujesz dyplom ukończenia uczelni Otrzymujesz dyplom Oficera Wachtowego Otrzymujesz dyplom Oficera Mechanika Wachtowego 12 miesięcy praktyki na morzu 18 miesięcy praktyki na morzu zarobki od 2000 euro 26 lat Egzamin przed Komisją Urzędu Morskiego Otrzymujesz dyplom Starszego Oficera Otrzymujesz dyplom Drugiego Oficera Mechanika 12 miesięcy praktyki na morzu 18 miesięcy praktyki na morzu zarobki od 3000 euro 29 lat Kurs w Akademii Morskiej i egzamin przed Komisją Urzędu Morskiego Otrzymujesz dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej Otrzymujesz dyplom Starszego Oficera Mechanika zarobki od 5000 euro

7 Ścieżka kariery absolwentów Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu 06 studia I stopnia 3,5 roku (w tym praktyka) dyplom inżyniera studia II stopnia 1,5 roku dyplom magistra inżyniera specjaliści z zakresu logistyki, transportu, zarządzania produkcją, zarządzania jakością znajdują zatrudnienie na rynku pracy, m.in.: w przedsiębiorstwach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, informatycznych, produkcyjnych, w sektorze gospodarki morskiej (zarządy portów, firmy przeładunkowe) i w firmach turystycznych (turystyka wodna) dalsze kształcenie, dyplom Master of Business Administration (MBA), studia podyplomowe, studia III stopnia (doktoranckie)

8 Czy Akademia Morska jest szkołą wojskową? 07 Nie, choć jest szkołą mundurową, Akademia Morska jest uczelnią cywilną. Nie musisz obawiać się tu codziennej musztry. Mundur wynika z tradycji uczelni, określa jej charakter i pozwala studentom łatwiej się z nią identyfikować. Studenci otrzymują go nieodpłatnie.

9 Nie bój się przedmiotów ścisłych! 08 Dla tych, którzy nie wierzą, że poziom ich wykształcenia jest dostatecznie dobry, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi w toku studiów, akademia organizuje bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki.

10 Czy będzie mnie stać na studia? 09 Jeśli potrzebujesz wsparcia, uczelnia lub przedsiębiorstwa z nią współpracujące udzielą Ci pomocy finansowej w postaci stypendiów. W toku studiów będziesz odbywał praktyki za które otrzymasz wynagrodzenie. Będziesz mógł podjąć pracę już w trakcie nauki. Pomoże Ci w tym Biuro Karier.

11 Stypendia 10 Akademia posiada rozbudowany program pomocy stypendialnej. Od pierwszego semestru możesz ubiegać się o stypendia socjalne, mieszkaniowe, na wyżywienie i zapomogi losowe. Stypendia mogą być Ci przyznane także za osiągnięcia w nauce lub za wyniki sportowe.

12 Stypendia armatorskie 11 To stypendia fundowane przez pracodawców. Fundatorami Stypendiów są Twoi przyszli pracodawcy, renomowani, polscy i zagraniczni armatorzy. Zapewnią Tobie bezzwrotną pomoc finansową. Po ukończeniu studiów, zagwarantują Ci pracę.

13 Biuro Karier 12 Celem Biura Karier jest wszechstronna pomoc studentom i absolwentom uczelni na rynku pracy. Biuro karier nawiązuje bezpośrednią współpracę z pracodawcami. Dzięki temu, studenci uczelni zdobywają pracę i kierowani są na praktyki zawodowe oraz staże. Możesz tu uzyskać aktualne informacje na temat rynku pracy i wskazówki dotyczące poprawnego przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

14 Kierunki kształcenia Wydział Nawigacyjny 13 NAWIGACJA specjalności: transport morski połowy morskie inżynieria ruchu morskiego pomiary hydrograficzne i oznakowanie nawigacyjne ratownictwo morskie systemy informatyczne eksploatacja jednostek pływających offshore transport morski i śródlądowy górnictwo morskie

15 Kierunki kształcenia Wydział Nawigacyjny 14 TRANSPORT specjalności: inżynieria bezpieczeństwa transportu morskiego technologie i systemy nawigacyjne GEODEZJA I KARTOGRAFIA specjalność: geoinformatyka INFORMATYKA specjalność: informatyka morska

16 Kierunki kształcenia Wydział Mechaniczny 15 MECHANIKA I BUDOWA MASZYN eksploatacja okrętowych urządzeń napędowych i elektroenergetycznych diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych diagnostyka i remonty siłowni wiatrowych (DiRSW) ochrona środowiska w eksploatacji floty i portów MECHATRONIKA elektroautomatyka okrętowa Mechatronika systemów energetycznych

17 Kierunki kształcenia Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu 16 TRANSPORT eksploatacja portów i floty morskiej żegluga śródlądowa logistyka transportu zintegrowanego ubezpieczenia transportowe ekologistyka LOGISTYKA logistyka przedsiębiorstw logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym informatyka w logistyce

18 Kierunki kształcenia Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu 17 ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI zarządzanie jakością produkcji i usług zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach systemy bezpieczeństwa w produkcji i usługach zarządzanie systemami transportowymi w Europie informatyczne systemy zarządzania produkcją zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi

19 Zaplecze dydaktyczne 18 Uczelnia zapewnia wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Akademia posiada własne jednostki pływające, rozbudowane laboratoria i pracownie, symulatory, silniki, kokpity sterownicze, elektroniczne mapy. Na akwenach uczelni przeprowadzane są ćwiczenia ratownicze. Praktyki nie tylko przygotowują studentów do wybranego zawodu, ale również pozwalają zasmakować przygody

20 Praktyki 19 Program nauczania akademii przewiduje praktyki zawodowe, morskie lub lądowe. Studenci specjalności morskich odbywają praktyki na statku szkolnym Nawigator XXI oraz na statkach handlowych. Po odbyciu praktyk morskich w wymiarze określonym dla danej specjalności, absolwenci akademii mogą ubiegać się o wydanie dyplomów uprawniających do podjęcia pracy na statkach w żegludze międzynarodowej i krajowej.

21 Statek szkolno-badawczy NAWIGATOR XXI 20 Statek Nawigator XXI przeznaczony jest do szkolenia studentów oraz badania środowiska morskiego. Został wyposażony w nowoczesny, zintegrowany system zarządzania danymi oraz najnowszą aparaturę do badań hydrograficznych. Analizy pobranego materiału badawczego można dokonywać na lądzie oraz w czterech laboratoriach pokładowych.

22 Osiedle Akademickie 21 Osiedle Akademickie położone jest wśród drzew i zieleni Parku Żeromskiego, w pobliżu Wałów Chrobrego, gdzie mieści się główny gmach Uczelni. Budynki zlokalizowane są niedaleko Placu Rodła, głównego węzła komunikacyjnego Szczecina. Znajdują się tu: stołówka, pływalnia, siłownia, biblioteka i przychodnia studencka. We wszystkich pokojach zainstalowane jest stałe łącze internetowe.

23 Pływalnia 22 Obiekt mieści się na terenie Osiedla Akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie. Wymiary basenu wynoszą: 25 m długości na 12,5 m szerokości. Głębokość: od 1,4 m do 1,8 m. Jedną z większych zalet pływalni jest wyjątkowo wydajny i pewny system uzdatniania wody - poprzez naświetlanie promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu można mieć pewność co do czystości wody i bezpieczeństwa kąpieli.

24 Zainteresowania i rozrywka 23 Studia to nie tylko sama nauka i zajęcia programowe. To również okres życia, w którym jest czas na rozwijanie swoich zainteresowań i zabawę. Klub Studencki Pod Masztami gwarantuje udane imprezy studenckie. W mieście znajdują się także liczne kluby, kina i teatry. Akademicki Związek Sportowy umożliwia uczestniczenie w zajęciach kilkunastu sekcji sportowych. Studenci mają łatwy dostęp do pływalni, siłowni, solarium, sali sportowej oraz uczelnianego sprzętu sportowego. Koła naukowe pozwalają na rozwijanie swoich zainteresowań zawodowych i badawczych.

25 Dzisiaj decydujesz o Swojej przyszłości 24 Absolwenci Akademii Morskiej w Szczecinie to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy. Dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną. To na nich czekają pracodawcy!

studia II stopnia 2015/2016

studia II stopnia 2015/2016 studia II stopnia 2015/2016 www.wsb.pl STUDIA II STOPNIA STUDIA II STOPNIA Z PODYPLOMOWYMI na kierunkach: BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE NOWOŚĆ w przygotowaniu FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ LOGISTYKA ZARZĄDZANIE Już

Bardziej szczegółowo

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR 2015/2016 Spis treści Informacje o Uczelni Słowo od Rektora...4 Władze Uczelni...5 Nasi wykładowcy...6 Dlaczego warto studiować w KPSW?...8 Dołącz

Bardziej szczegółowo

OFERTA UCZESTNICTWA. Łódź, hala EXPO

OFERTA UCZESTNICTWA. Łódź, hala EXPO OFERTA UCZESTNICTWA Łódź, hala EXPO Spis treści Wprowadzenie.. 2 Oferta sponsor główny.... 4 Oferta - sponsor..... 5 Oferta - uczestnik..... 5 Oferta opcje dodatkowe....... 6 Kosztorys........ 6 Oferta

Bardziej szczegółowo

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy ROZWÓJ POTENCJAŁU I OFERTY DYDAKTYCZNEJ POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ Anna Twarda Jestem niepełnosprawny, idę do pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

Prawa i Administracji

Prawa i Administracji Wydział Prawa i Administracji Informator rekrutacyjny 2014 2015 WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI 90-232 Łódź ul. Kopcińskiego 8/12 tel.: (42) 635 46 48 (42) 635 47 26 fax: (42) 635 47 85 e-mail: dziekanat@wpia.uni.lodz.pl

Bardziej szczegółowo

TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 MAJA 2015 KATALOG WYSTAWCÓW

TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 MAJA 2015 KATALOG WYSTAWCÓW TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 2015 KATALOG WYSTAWCÓW SPONSOR GŁÓWNY SPONSORZY BRANŻOWI PARTNER STRATEGICZNY WYSTAWCY WSTĘP TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 2015 WSTĘP Szanowni Państwo, Witamy na XVIII edycji

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Studencka kieszeń Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Wstęp 3 Życie przewrócone do góry nogami, czyli pierwszy rok na studiach 4 I. Stypendia krajowe

Bardziej szczegółowo

Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego

Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego Agnieszka Różycka Marcin Dwórznik Justyna Gać Adam Miller Marcin Steć Case-Doradcy Sp. z o.o SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 2. CHARAKTERYSTYKA

Bardziej szczegółowo

Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców Raport końcowy

Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców Raport końcowy Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców Raport końcowy Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców Raport końcowy Warszawa, czerwiec 2010 r. Spis treści Wstęp ll 5 1. Charakterystyka projektu ll 6 2. Rozwój branż

Bardziej szczegółowo

Podwójne dyplomy francusko-polskie

Podwójne dyplomy francusko-polskie Podwójne dyplomy francusko-polskie Katalog Wydanie 2014/2015 Pod redakcją: Dr Sébastien Reymond Attaché ds. współpracy uniwersyteckiej i naukowej Ambasada Francji w Polsce sebastien.reymond@diplomatie.gouv.fr

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

Collegium Polonicum Collegium Polonicum

Collegium Polonicum Collegium Polonicum 1 informator akademicki 2 Spis treści Przedmowa...3 Memoriał...5 Uniwersytety partnerskie...6 Z historii...8 Budynki...9 Źródła finansowania przedsięwzięcia...10 Studia w...10 Bachelor and Master of German

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNE KIERUNKI ROZWOJU I DZIAŁALNOŚCI

GŁÓWNE KIERUNKI ROZWOJU I DZIAŁALNOŚCI GŁÓWNE KIERUNKI ROZWOJU I DZIAŁALNOŚCI Państwowej WyŜszej Szkoły Zawodowej w Elblągu Strategia na lata 2007 2015 Elbląg, listopad 2007 GŁÓWNE KIERUNKI ROZWOJU I DZIAŁALNOŚCI PAŃSTWOWEJ WYśSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie rektora. z działalności uczelni w 2013 roku

Sprawozdanie rektora. z działalności uczelni w 2013 roku Sprawozdanie rektora Uniwersytetu Warszawskiego z działalności uczelni w 2013 roku 2013 SPIS TREŚCI 2 WSTĘp 4 UNIWERSYTET W LICZBACH W 2013 ROKU 6 KALENDARIUM 14 Uniwersyteckie NAJ, czyli ilość + jakość

Bardziej szczegółowo

Nasze osiągnięcia: Biuro ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej, koordynujące m.in.

Nasze osiągnięcia: Biuro ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej, koordynujące m.in. Co nas wyróżnia: uczelnia istnieje od czerwca 1997 r. (15 lat!) w DSW studiuje ponad 7 tys. studentów studia w DSW do tej pory ukończyło ponad 16 tysięcy absolwentów założycielem DSW jest wiarygodny podmiot,

Bardziej szczegółowo

Kaliski rynek pracy szanse i zagrożenia

Kaliski rynek pracy szanse i zagrożenia Kaliski rynek pracy szanse i zagrożenia Publikacja z badań Strona1 Spis treści 1. Wprowadzenie...6 1.1. Problematyka badawcza...7 1.2. Lista poszukiwanych informacji...8 1.3. Hipotezy badawcze...11 2.

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ

SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ INFORMATOR NA ROK AKADEMICKI 2015 2016 SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ www.sgsp.edu.pl INFORMATOR NA ROK AKADEMICKI 2015 2016 www.sgsp.edu.pl SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ www.sgsp.edu.pl ISBN: 978-83-88446-46-7

Bardziej szczegółowo

XVII TARGI PRACY. 24 kwietnia 2013. Przewodnik targowy

XVII TARGI PRACY. 24 kwietnia 2013. Przewodnik targowy 24 kwietnia 2013 Przewodnik targowy Akademia Techniczno-Humanistyczna...... zapraszamy na www.ath.bielsko.pl 24 kwietnia 2013 Przewodnik targowy Fiat Services Polska WEJŚCIE E N G I N E E R I N G Kämmerer

Bardziej szczegółowo

ZASTANÓW SIĘ ZANIM ZDECYDUJESZ. BIURO EDUKACJI M. ST. WARSZAWY Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

ZASTANÓW SIĘ ZANIM ZDECYDUJESZ. BIURO EDUKACJI M. ST. WARSZAWY Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń ZASTANÓW SIĘ ZANIM ZDECYDUJESZ BIURO EDUKACJI M. ST. WARSZAWY Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń Dylematy wyboru gimnazjalisty Decyzja dotycząca wyboru szkoły ponadgimnazjalnej

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z WIZYTACJI. (ocena programowa)

RAPORT Z WIZYTACJI. (ocena programowa) dokonanej w dniach 21-22 marca 2014 roku na kierunku informatyka prowadzonym w ramach obszaru nauk technicznych na poziomie studiów pierwszego stopnia inżynierskich o profilu ogólnoakademickim realizowanych

Bardziej szczegółowo

Podkarpackie dla inwestorów analiza strategicznych branż w województwie podkarpackim

Podkarpackie dla inwestorów analiza strategicznych branż w województwie podkarpackim Podkarpackie dla inwestorów analiza strategicznych branż w województwie podkarpackim Branże: lotnicza, chemiczna, IT, jakość życia, OZE Opracowanie powstało w ramach realizacji projektu Tworzenie i rozwój

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

Joanna Filaber Krajowa Szkoła Administracji Publicznej jako główny ośrodek kształcenia kadr administracji w Polsce

Joanna Filaber Krajowa Szkoła Administracji Publicznej jako główny ośrodek kształcenia kadr administracji w Polsce Joanna Filaber Krajowa Szkoła Administracji Publicznej jako główny ośrodek kształcenia kadr administracji w Polsce Administracja publiczna, aby prawidłowo wykonywać swoje zadania, musi być kompetentna,

Bardziej szczegółowo

EDYCJA 2013 ISSN 2081-898X. roku. tytuł poleca miesięcznik Inżynier budownictwa

EDYCJA 2013 ISSN 2081-898X. roku. tytuł poleca miesięcznik Inżynier budownictwa EDYCJA 2013 ISSN 2081-898X roku 2013 tytuł poleca miesięcznik Inżynier budownictwa Kreatorzy budownictwa Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. 2013 OOddajemy w Państwa ręce kolejną,

Bardziej szczegółowo

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK 2 dni Targów każdego dnia inne firmy szkolenia i warsztaty spotkania z pracodawcami katalog wystawców Organizator partner strategiczny Partner Złoty GDANSK Organizator Board of european students of technology

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Kształcenie ustawiczne. Katalog Produktów

Kształcenie ustawiczne. Katalog Produktów Kształcenie ustawiczne Katalog Produktów WSTĘP Syntea SA działa na rynku edukacyjnym od ponad 10 lat. Od czasu powstania spółki przemierzyliśmy drogę od niewielkiej, wyspecjalizowanej w szkoleniach informatycznych

Bardziej szczegółowo

Analiza oferty edukacyjnej i szkoleniowej na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego

Analiza oferty edukacyjnej i szkoleniowej na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego Analiza oferty edukacyjnej i szkoleniowej na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego Kalisz 2010 Spis treści Spis treści... 2 Streszczenie... 3 Wstęp... 8 System edukacyjny w Polsce... 10 Oferta edukacyjna

Bardziej szczegółowo

Słowo wstępne premiera Donalda Tuska 9. Cztery płaszczyzny inteligentnego rozwoju 21. 1. Innowacyjność i kapitał społeczny 23

Słowo wstępne premiera Donalda Tuska 9. Cztery płaszczyzny inteligentnego rozwoju 21. 1. Innowacyjność i kapitał społeczny 23 spis treści Spis treści Słowo wstępne premiera Donalda Tuska 9 Cztery płaszczyzny inteligentnego rozwoju 21 1. Innowacyjność i kapitał społeczny 23 a) Edukacja od przedszkola do pracy zawodowej 26 dzieci

Bardziej szczegółowo