Kompleksowe rozwiązania informatyczne

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kompleksowe rozwiązania informatyczne"

Transkrypt

1 HIT - KODY KRESKOWE Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla logistyki i produkcji

2 HIT-Kody Kreskowe HIT-Kody Kreskowe oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne usprawniające procesy logistyczne i produkcyjne. Nasza firma już od 1994 roku dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania oparte na technologii automatycznej identyfikacji. Wyróżnia nas wiedza merytoryczna i doświadczenie pracowników, kompleksowość oferty oraz doskonała znajomość branży. Realizujemy projekty z zaangażowaniem dzieląc się wypracowanym przez lata know-how i zapewniając najlepszą organizację i terminowość realizowanych wdrożeń. Dążymy do dostarczania rozwiązań i usług na najwyższym poziomie. Aktywnie współpracujemy z uznanymi i wiodącymi na świecie producentami oprogramowania i sprzętu dla systemów WMS i automatycznej identyfikacji. Stale inwestujemy w nasze autorskie oprogramowanie i rozwiązania wspierające procesy logistyczne. W celu zapewnienia najwyższego poziomu realizacji projektów informatycznych zatrudniamy doświadczony i odpowiedzialny personel. Pracują z nami znakomicie wykwalifikowani informatycy, ekonomiści i logistycy. Razem tworzymy wszechstronny zespół, który potrafi sprostać Państwa wymaganiom na etapach planowania, wdrażania oraz wsparcia eksploatacyjnego realizowanych przedsięwzięć. Utrzymujemy odrębne działy wsparcia technicznego oprogramowania i serwisu urządzeń. Pracownicy tych działów objęci są programem szkoleń technicznych, stale podnosząc poziom specjalizowanej wiedzy i umiejętności. Usprawniamy logistykę wykorzystując najnowsze technologie automatycznej identyfikacji:» systemy sterowania głosem» systemy RFID» systemy logo cisco kodów kreskowych jedno i dwuwymiarowych Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą być współfinansowane w oparciu o programy unijne. Doradzamy Państwu w doborze od powiednich programów i pomagamy w przygotowaniu wniosków o dotacje UE.

3 RedPrairie WMS RedPrairie WMS jest jednym z najpopularniejszych systemów klasy WMS. Wśród najbardziej znanych użytkowników tego systemu możemy wyróżnić takie firmy, jak DHL, Nike, Konica, Apple, Blockbuster, CEVA Logistics, Exel, Fosters, General Electric, Nestle, Pepsico, Procter & Gamble, Sony, Air France Industries, Unilever, Wal*Mart. RedPrairie WMS wskazywany jest przez uznane agencje badawcze (np. ARC Advisory Group, Gartner) jako system wyznaczający nowe standardy w zakresie informatycznego zarządzania magazynem. Ponad 20 biur firmy RedPrairie oraz sieć autoryzowanych partnerów zapewniają stabilne wsparcie i dostęp do wiedzy merytorycznej dla wszystkich klientów na całym świecie. Wyłącznym partnerem RedPrairie w Polsce jest HIT-Kody Kreskowe. RedPrairie WMS zalecamy jako najlepsze w swojej klasie rozwiązanie do zarządzania zaawansowanymi procesami logistycznymi. Jest to element większego pakietu do Zarządzania Sieciami Dostaw (SCE) w ramach oferty Red- Prairie. Inne elementy pakietu, które można dowolnie łączyć lub wykorzystywać samodzielnie to m.in. system zarządzania transportem (TMS), placem manewrowym (YMS), personelem (WFM), a także moduły dla operatorów logistycznych (3PL), przedsiębiorstw produkcyjnych (BTO) i sieci detalicznych (RBO). RedPrairie WMS wyróżnia się szerokimi możliwościami konfiguracji nawet najbardziej skomplikowanych procesów, wysoką wydajnością oraz bogatą bazą narzędzi z grupy Business Intelligence do analizowania danych i graficznej prezentacji wyników. Posiada również własny zestaw, certyfikowanych przez dostawców ERP (jak SAP, Microsoft Dynamics AX/ GP i in.), narzędzi do integracji z systemami zewnętrznymi. Nowoczesna technologia SOA dostarcza konfigurowalnych definicji przepływów, dzięki czemu Klienci mają możliwość łatwej zmiany konfiguracji swoich procesów.

4 Red Prairie RedPrairie WMS to wszechstronne rozwiązanie obejmujące swoją funkcjonalnością wszystkie obszary i wymogi nowoczesnej logistyki magazynowej. Wybrane funkcje RedPrairie WMS:» Zarządzanie czasem pracy System pomaga przekształcić magazyn w samokontrolujący, zorientowany na wyniki organizm na obszarach planowania i harmonogramowania zasobów, optymalizacji planów i zadań, zarządzania umiejętnościami. Zawiera również funkcje związane z mierzeniem wydajności, pozwalając na śledzenie czasów pośrednich, kontrolę obecności, jakości pracy. Umożliwia także naliczanie premii bazującej na miernikach wydajności.» Zarządzanie dystrybucją rozproszoną Pozwala na optymalizację wyboru źródeł realizacji zamówień uwzględniając wiele magazynów, centrów dystrybucyjnych oraz zakładów dostawcy. RedPrairie WMS przy ustalaniu źródła towaru bierze pod uwagę nie tylko informacje o aktualnych stanach towarów, ale też uwzględnia dane o oczekiwanych dostawach oraz harmonogramy produkcji. Dostępna jest szeroka gama algorytmów alokacji optymalizujących realizację zamówień i przesunięć wewnętrznych z uwzględnieniem, między innymi, takich czynników, jak: wiek produktu, szybkość realizacji, koszty transportu i inne dane.» Obsługa dostaw Efektywna obsługa dostaw rozpoczyna się od informacji, co zostało wysłane od dostawcy i na kiedy szacowany jest termin dostawy. RedPrairie dostarcza rozwiązania pozwalające na wykorzystanie informacji ASN pochodzących bezpośrednio z systemów produkcyjnych i wysyłkowych dostawców za pomocą portali internetowych oraz EDI. W bogatym pakiecie funkcji obsługi dostaw wyróżnić możemy zarządzanie transportem, harmonogramowanie dostaw i wysyłek, zarządzanie dokami, placem manewrowym, cross-docking, obsługę zwrotów, a także usługi dodatkowe przy dostawach (kontrola jakości, próbki), przyjęcia dostaw i ich składowanie. RedPrairie proponuje również kompletne rozwiązanie do zarządzania składem celnym.» Zarządzanie majątkiem ruchomym RedPrairie umożliwia śledzenie ruchomych zasobów firmy wykorzystywanych w logistyce takich jak kontenery zwrotne, palety, beczki. Kontrola tych środków trwałych może obejmować swoim zasięgiem zarówno pojedyncze lokalizacje jak i całą sieć dystrybucji. Funkcje śledzenia realizowane są za pomocą kodów kreskowych, aktywnych i pasywnych tagów RFID, GPS i innych.

5 RedPrairie WMS» Zarządzanie towarami i powierzchnią RedPrairie WMS dostarcza pakiet rozwiązań zapewniających kontrolę surowców, produkcji w toku oraz wyrobów gotowych w czasie rzeczywistym na każdym etapie łańcucha dostaw. Optymalizuje przepływy, przemieszczenia, manipulacje, składowanie i jeśli to konieczne wycofanie towarów. Generowane i kierowane przez system zadania inwentaryzacyjne gwarantują zachowanie ponad 99% zgodności systemowych stanów magazynowych z rzeczywistością. Zastosowanie RedPrairie WMS eliminuje w zasadzie potrzebę przeprowadzania tradycyjnej inwentaryzacji ponieważ zadania te generowane są na bieżąco w ramach codziennego działania systemu. Zapewnia to przejrzystość całej sieci logistycznej.» Obsługa zleceń produkcyjnych Nowoczesne strategie sprzedaży oraz wymagania klientów dotyczące usług dodatkowych powodują, że obecnie centra dystrybucyjne przejęły na siebie pewne zadania uznawane wcześniej za etapy produkcji, jak łączenie zestawów promocyjnych, etykietowanie, renowacje, drukowanie kart gwarancyjnych i innych dokumentów. RedPrairie WMS generuje odpowiednie zadania do realizacji zleceń produkcyjnych pozwalając między innymi na harmonogramowanie, kontrolę surowców, wykonania, obsługę wielopoziomowych kart materiałowych dla wyrobów gotowych (BoM), czy przygotowywanie wysyłek pod kątem dalszej dystrybucji do sklepów detalicznych.» Obsługa wysyłek RedPrairie optymalizuje wszystkie zadania związane z operacjami wysyłkowymi zapewniając terminowość, sprawność, bezbłędność, a przez to najlepszy poziom obsługi klientów. Szeroka gama funkcji w tym zakresie obejmuje między innymi zarządzanie i planowanie zadań kompletacji wysyłek, wybór wielu dostępnych metod kompletacji, obsługę pakowania, etykietowanie i wydruk dokumentacji wysyłkowej. RedPrairie kontroluje także sposób załadunku towarów do ciężarówek w celu najefektywniejszego wykorzystania przestrzeni. Spełnia wymagania dotyczące balansu wagi i równomiernego rozkładu towarów w stosunku do osi pojazdu oraz łatwości rozładunku.» Automatyczna identyfikacja RedPrairie z powodzeniem funkcjonuje w oparciu o wykorzystanie najnowszych rozwiązań automatycznej identyfikacji technologii głosowych i RFID, jak również w połączeniu z automatyką magazynową. Dostarczamy narzędzia dla najlepszej kontroli procesów logistyki i produkcji

6 HIT-Magazyn HIT-Magazyn to nowoczesne oprogramowanie usprawniające procesy obsługi magazynu i dystrybucji towarów. Pozwala na znaczne przyspieszenie i podniesienie efektywności realizowania operacji magazynowych. Istotną korzyścią zastosowania HIT-Magazyn jest możliwość mobilnej kontroli wykonywanych operacji, dostęp do danych w czasie rzeczywistym, a także lepsze zarządzanie zadaniami pracowników, procesem składowania i magazynowania. Wdrożenie systemu umożliwia pełną kontrolę wydań wg FIFO/FEFO/LIFO, śledzenie partii, czy dat przydatności. HIT-Magazyn może być dowolnie skalowany i rozbudowywany zgodnie z wymaganiami Klientów. Może działać samodzielnie lub w połączeniu z innym systemem np. klasy ERP. System został przygotowany z myślą o magazynach średniej wielkości, ma także zastosowanie w dużych magazynach, które charakteryzują się średnio skomplikowanymi procesami logistycznymi. HIT-Magazyn stanowi doskonałe narzędzie w zakresie kontroli procesów przepływu surowców i towarów oraz zarządzania zasobami. Zapewnia bieżący podgląd i kontrolę działań magazynowych. Wybrane funkcje HIT-Magazyn:» Przyjęcia dostaw Istnieje możliwość przyjmowania towarów na podstawie oczekiwanej dostawy lub bez dokumentu zamówienia. Do wyboru prekonfigurowano kilka scenariuszy odbioru dostaw (bezpośrednio na magazyn główny, z kontrolą jakości itp.), a każda z nich realizowana jest z wykorzystaniem terminali bezprzewodowych.» Realizacja operacji magazynowych System zapewnia obsługę wszystkich operacji magazynowych wraz z możliwością wydruku dokumentów i etykiet. Poza podstawowymi operacjami system umożliwia między innymi: konfekcjonowanie, podział opakowań na mniejsze, cross-docking, wydania na produkcję, przyjęcia z produkcji i inne. Wszystkie operacje realizowane są z wykorzystaniem terminali i sieci radiowej. HIT-Magazyn pozwala także na wykorzystanie dowolnej formy kontenerów logistycznych, opakowań i jednostek miar.

7 HIT-Magazyn» Składowanie Dostępnych jest kilka strategii generowania zadań składowania, na przykład w celu optymalizacji wykorzystania miejsca w magazynie. Istnieje możliwość składowania palet jednorodnych, mieszanych, pełnych lub niepełnych. System sam wskazuje pracownikom miejsca odstawcze, ale pozwala też na wybór ręczny. Wskazuje również miejsca uzupełnień towarów w celu zapewnienia minimalnych stanów magazynowych. W ramach procedury składowania system, w sposób dynamiczny, obsługuje wyjątki zgłaszane za pomocą terminali radiowych przez magazynierów.» Mapa 3D magazynu Możliwość definiowania wielopoziomowej i wielowymiarowej struktury magazynu, wirtualnych obszarów magazynowych, a także powiązań i zależności między nimi. Szerokie możliwości definiowania poszczególnych miejsc magazynowych z uwzględnieniem ich specyfiki (standard, drive-in, drive-through itp.). Podgląd topografii magazynu, jego zajętości i struktury.» Kompletacja wysyłek Procedura kompletacji i wysłania zamówionych towarów pozwala między innymi na blokowanie przez system konkretnych ilości towarów w danych lokalizacjach z uwzględnieniem wybranego zamówienia, następnie automatyczne generowanie zadań kompletacji dla operatorów terminali, identyfikację pobrań i przekazanie towaru do wysyłki. System posiada algorytmy optymalizacyjne zapewniające m.in. najszybsze wydania towaru, najszybsze zwolnienia lokalizacji, realizuje wydania wg FIFO/FEFO/LIFO. Zadania kompletacyjne są generowane według zamówień, stref, fal lub klas opakowania. Dostępne algorytmy alokacji pozwalają na optymalizację ścieżek magazynierów i tras wózków widłowych oraz znacznie poprawiają organizację pracy. System umożliwia realizowanie kompletacji pojedynczego zamówienia przez wielu magazynierów na raz, wielu zamówień przez jednego magazyniera lub tryby mieszane.» Obsługa wysyłek Obszar funkcji związany z wysyłkami zawiera między innymi sortowanie, etykietowanie, wydruki dokumentów transportowych, kontrolę załadunku, a także dodatkowe zadania takie, jak na przykład ważenie wysyłek.

8 HIT-Magazyn Wybrane funkcje HIT Magazyn:» Zarządzanie zadaniami System generuje automatycznie zadania dla operatorów terminali w zakresie bieżącej inwentaryzacji, uzupełniania, składowania, przesunięć i pobrań. Uprawniony pracownik posiada dostęp do Menedżera zadań, w którym widzi wszystkie zadania oraz postęp ich realizacji, a także może je dodatkowo edytować lub blokować.» Inwentaryzacja Zadania inwentaryzacji mogą być generowane w systemie w sposób automatyczny lub manualny. HIT- Magazyn automatycznie uruchamia zadania inwentaryzacji w przypadku wskazania przez operatorów wyjątków w trakcie składowania lub kompletacji (lokalizacja, która miała być pusta jest zajęta, nie ma towaru w lokalizacji pobrania itp.). System umożliwia realizowanie różnorodnych procedur inwentaryzacji od spisu z natury z wykorzystaniem terminali przez inwentaryzacje wyrywkowe według danych o lokalizacjach, towarach, dostawcach i wg innych kryteriów.» Kontrola jakości i weryfikacja towarów System pozwala na zmianę statusu wybranych towarów na przykład w celu zablokowania uszkodzonych. Posiada również funkcje weryfikacji dat przydatności, numerów partii czy innych, wybranych atrybutów. Zgodnie z regulacją Unii Europejskiej Track&Trace 178/2002 system umożliwia blokadę danych partii towarów oraz śledzenie, do kogo wybrane partie były wysyłane. System gromadzi historię procesów logistycznych zapewniając dostęp do danych o wszystkich realizowanych zadaniach i operacjach magazynowych dla późniejszych analiz.» Automatyczna identyfikacja System bazuje na identyfikacji z wykorzystaniem kodów kreskowych (w tym GS1/EAN128) i dwuwymiarowych. Istnieje możliwość dostosowania systemu również do technologii głosowej i RFID.

9 Korzyści wdrożenia systemów RedPrairie i HIT-Magazyn Z punktu widzenia zarządzających: Z punktu widzenia IT: Przejrzysty dostęp do zawsze aktualnych danych między innymi o procesie realizacji zamówień, stanach magazynowych, wykonywanych zadaniach; Szersze możliwości analizowania dzięki zaawansowanym raportom na przykład w zakresie wydajności pracy pracowników, czy śledzenia historii realizowanych operacji; Optymalizacja i przyspieszenie procesów logistycznych dzięki automatycznym rozliczeniom przepływów towarów, lepszej organizacji pracy oraz mobilności w ewidencjonowaniu operacji magazynowych; Poprawa jakości obsługi klienta skutkująca bezbłędną i sprawną realizacją zamówień, znacznym obniżeniem reklamacji oraz lepszą terminowością; Redukcja kosztów związana między innymi ze zmniejszeniem zapasów, opóźnień, błędów, reklamacji, papierowego obiegu dokumentów, czasochłonności wykonywania zadań operacyjnych, dokładną kontrolą stanów magazynowych, a także eliminacją nadużyć i kradzieży; Sprawne i terminowe wdrożenie systemów Kompleksowość oferty - zapewniamy doradztwo, profesjonalne analizy logistyczne i projekty wdrożeniowe, pełną dokumentację techniczną, dostawę i instalację sprzętu, pomiary i instalację sieci radiowej, szkolenia, integrację systemów z innym oprogramowaniem firmy (na przykład klasy ERP) oraz z urządzeniami (na przykład wagami), a w przypadku RedPrairie również z automatyką magazynową. Posiadamy własny dział serwisu i wsparcia technicznego, a w naszej ofercie znajduje się bardzo urozmaicony zestaw pakietów zapewniających zindywidualizowaną obsługę naszych Klientów. Różne techniki identyfikacji jednostek - kody kreskowe 1D, 2D, technologia głosowa, RFID. Nowoczesne technologie - oparte na standardowych produktach MS SQL (HIT- Magazyn), Oracle (RedPrairie), sieć WiFi w standardzie x, RFID, Voice, Windows oraz Linux. Skalowalność i elastyczność systemów - co pozwala na dostosowanie systemów do wymagań biznesowych Klientów. Wsparcie techniczne i opieka serwisowa sprzętu na najwyższym poziomie

10 Nowoczesne technologie automatycznej identyfikacji Rozwiązania głosowe Nigdy wcześniej wykorzystanie głosu w zarządzaniu magazynem nie było tak efektywne jak w przypadku zastosowania innowacyjnych systemów głosowych. Wykorzystując najnowsze terminale głosowe hands free oraz specjalistyczne oprogramowanie mogą Państwo jeszcze bardziej minimalizować koszty operacyjne i poprawić wydajność pracowników. Wykorzystanie systemów głosowych eliminuje błędy praktycznie do zera, a pracownicy zyskują bezpieczeństwo pracy i mogą lepiej skupić się na realizowaniu swoich zadań. Procesy rejestracji danych odbywają się tylko i wyłącznie w oparciu o komendy głosowe wydawane do systemu i przekazywane przez pracownika w postaci potwierdzeń wykonania zadań. Obsługa systemu jest nieskomplikowana, co wpływa na możliwość szybkiego przeszkolenia pracowników. HIT-Kody Kreskowe posiada szerokie kompetencje i zasoby do wdrożenia systemów głosowych. Jako Partner firmy LXE dostarczamy sprawdzone i niezawodne terminale głosowe HX2 i HX3 oraz polską wersję oprogramowania VoCE do głosowej obsługi operacji magazynowych. Rozwiązania głosowe posiadają specjalny mechanizm rozpoznawania mowy ASP oraz modulacji głosu TTS, dzięki czemu system można nauczyć mowy nawet w różnych dialektach językowych. Rozwiązania RFID Proponujemy bezdotykowy sposób automatycznego odczytywania danych przy zastosowaniu tagów RFID i urządzeń do ich odczytu. Oferujemy również własne oprogramowanie - HIT-Kontrola Dostępu, które wykorzystuje tą technologię. W naszej ofercie znajdują się także różne rodzaje przemysłowych tagów RFID. Zastosowanie technologii RFID gwarantuje szerokie możliwości automatycznego odczytu bez ingerencji człowieka. Różnorodność towarów, opakowanie, duża odległość nie stanowią bariery dla tej technologii. Tagi, w przeciwieństwie do etykiet, nie muszą znajdować się w widocznym miejscu, aby mogły być odczytane. Tag jest odporny na zniszczenie, zawilgocenie, uderzenia czy zapylenia. Systemy RFID mogą odczytać większą ilość tagów naraz. Wszystkie te cechy sprawiają, że technologia RFID stosowana jest z powodzeniem w coraz większej liczbie nowoczesnych przedsiębiorstw. HIT-Kontrola Dostępu Oprogramowanie umożliwia kontrolę przepływu obiektów bądź osób, znajdujących się w strefie odczytu. Zapewnia bezdotykową identyfikację jednostek lub osób, gromadząc dane z czytników RFID i czujników ruchu. Wśród podstawowych funkcji systemu wyróżnić możemy przechowywanie danych o statusach obiektów, kierunkach ruchów, dacie i czasie przemieszczeń. Zastosowanie:» kontrola przepływu w gospodarce magazynowej;» kontrola przepływu osób i identyfikacja frekwencji.

11 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe System zarządzania produkcją klasy MES - HYDRA HYDRA to w pełni zintegrowany, modularny system wspierający procesy produkcyjne, zarządzanie personelem i jakością. HYDRA dostarcza zawsze aktualne dane o produkcji zapewniając szeroki wachlarz narzędzi do zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. System gwarantuje szybki i sprawny obieg danych w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie realizuje wiele funkcji związanych między innymi z nadzorowaniem realizacji zleceń i przepływu surowców, monitorowaniem obciążenia maszyn, a także ze stopniem wykorzystania urządzeń i zasobów ludzkich w czasie rzeczywistego toku produkcyjnego. Zastosowanie systemu pozwala na między innymi na:»»»»»» Redukcję stanów magazynowych i skrócenie procesu produkcji; Redukcję przestojów i kosztów przygotowania produkcji związaną z automatycznym planowaniem i rozdzielaniem harmonogramów zadań na maszyny według ustalonych algorytmów; Optymalizację wykorzystania maszyn wraz z automatycznym planowaniem i kontrolą czynności konserwacyjnych; Kontrolę oraz śledzenie partii i serii produkcyjnych w czasie rzeczywistym zgodnie z normą Track&Trace 178/2002; Optymalizację efektywności wykorzystania zasobów ludzkich przez dokładne wyliczenia w systemie pracy akordowej, rozliczenia nadgodzin, kontrolę wejść, wyjść i planowanie urlopów. Bieżące raportowanie dla kadry kierowniczej stanu realizacji zamówień, statusów maszyn, zadań realizowanych przez poszczególnych pracowników.

12 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe Zestaw do przeprowadzania inwentaryzacji HIT-Inwentaryzator HIT-Inwentaryzator to funkcjonalne narzędzie usprawniające proces inwentaryzacji środków trwałych oraz inwentaryzacji mobilnej. Istnieje możliwość wykorzystania zestawu do inwentaryzacji magazynu, hurtowni lub sklepu. HIT-Inwentaryzator pozwala między innymi na prowadzenie bazy inwentaryzowanych zasobów, komunikację z bezprzewodowym kolektorem danych, drukowanie etykiet, szybką i mobilną identyfikację majątku oraz generowanie raportów z inwentaryzacji. Projektowanie i druk etykiet z wykorzystaniem oprogramowania firmy Teklynx HIT-Kody Kreskowe jest dostawcą rozwiązań do projektowania oraz wydruku etykiet oferowanych przez wiodącego światowego producenta oprogramowania dla branży AutoID - TEKLYNX International. Proponujemy pakiet produktów Teklynx, na który składają się: Codesoft, LabelView, LabelMatrix, Label Archive. W naszej ofercie znajduje się również serwer wydruków masowych Sentinel, umożliwiający definiowanie automatycznych procesów wydruku dokumentów i etykiet z systemów klasy ERP/MRP II/WMS oraz kontrolujący wydruki z dowolnej liczby drukarek. Codesoft - to przyjazny w obsłudze program do generowania kodów kreskowych 1 i 2D i projektowania etykiet. Jego atrakcyjna cena w stosunku do bogatej funkcjonalności powoduje, że jest on obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym przy tworzeniu etykiet. Dzięki różnorodności wersji Codesoft jest wykorzystywany zarówno w prostych, jak i bardzo zaawansowanych aplikacjach.

13 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe Sprzęt do automatycznej identyfikacji danych HIT-Kody Kreskowe jest Partnerem uznanych i renomowanych producentów sprzętu takich marek jak: Doradzamy w doborze rozwiązań sprzętowych biorąc pod uwagę oczekiwania Klientów i własne doświadczenie. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć zarówno sprzęt do zastosowań biurowych /uniwersalnych/ jak i stosowany w trudnych warunkach produkcyjnych lub przy bardzo dużym natężeniu eksploatacji. HIT-Kody Kreskowe to firma otwarta na innowacje dlatego odważnie inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania - Radio Frequency Identyfication (RFID) i technologie głosowe. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć anteny i czytniki krótkiego i dalekiego zasięgu firmy FEIG Electronic oraz terminale głosowe firmy LXE. Nasza firma posiada również nowoczesną i perfekcyjnie wyposażoną drukarnię fleksograficzną etykiet. Proponujemy etykiety papierowe, foliowe, białe, kolorowe oraz o podwyższonej odporności na temperaturę czy zniszczenia. Jesteśmy także jedynym na rynku polskim Partnerem firmy Ronmas, dostawcy rozwiązań trwałego znakowania bezpośrednio na produktach.

14 Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej! 061/ HIT - Kody Kreskowe Sp. J. ul. Wierzbowa Suchy Las k/poznania Dowiedz się więcej o naszej firmie i rozwiązaniach:»

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III.

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. Services Management Handboo Spis treści I. QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. OPINIE KLIENTÓW I ANALITYKÓW... 16 IV. QAD W BADANIACH FIRM ANALITYCZNYCH... 19 V.

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Systemy ERP 2011. dla sektora przemysłowego. Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP

Systemy ERP 2011. dla sektora przemysłowego. Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP Raport MSI Polska maj 2011 www.msipolska.pl Systemy ERP 2011 dla sektora przemysłowego Jak zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa za pomocą systemów IT klasy ERP Oferta na polskim rynku, przykłady wdrożeń,

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Adresy składowania. Advanced Planning and Scheduling. Analiza ABC wykonywana automatycznie wg zadanych kryteriów

Adresy składowania. Advanced Planning and Scheduling. Analiza ABC wykonywana automatycznie wg zadanych kryteriów Adresy składowania Advanced Planning and Scheduling Analiza ABC wykonywana automatycznie wg zadanych kryteriów Analiza danych dostawców (solidność, ceny, jakość itp.) Analiza przepływów finansowych związanych

Bardziej szczegółowo

OPERA v.5 System Realizacji Produkcji

OPERA v.5 System Realizacji Produkcji OPERA v.5 System Realizacji Produkcji październik 2011 Strona 1/11 SPIS TREŚCI: WSTĘP... 3 KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WYKORZYSTANIA OPERA MES:... 3 PRODUKCJA... 4 KONTROLA JAKOŚCI... 7 TESTOWANIE DANYCH W LINII

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

VENDO.ERP. CFI SYSTEMY INFORMATYCZNE SP. Z O.O. Trębacza 18b, 31-436 Kraków +48 12 432 30 90 biuro@cfi.pl www.cfi.pl

VENDO.ERP. CFI SYSTEMY INFORMATYCZNE SP. Z O.O. Trębacza 18b, 31-436 Kraków +48 12 432 30 90 biuro@cfi.pl www.cfi.pl VENDO.ERP CFI SYSTEMY INFORMATYCZNE SP. Z O.O. Trębacza 18b, 31-436 Kraków +48 12 432 30 90 biuro@cfi.pl www.cfi.pl O firmie jest firmą konsultingowo informatyczną. Na rynku działamy od 2004 roku. Od początku

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence Altab Portfolio PORTFOLIO SAP Business One SAP Business Objects Business Intelligence Business Process Management Obieg Dokumentów Kolokacja Serwerów Konsulatcje i Wdrożenia Usługi Programistyczne ALTAB

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej

Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej OPTYMALIZACJA KOSZTÓW Magazyn pod kontrolą WMS Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej Jakie główne przeszkody muszą pokonać wdrożeń i owcy usprawniający procesy magazynowania w firmach działających

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II Przemysław Lech ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II charakterystyka wykorzystanie w biznesie wdrażanie 1 Copyright by Przemysław Lech Wszelkie prawa zastrzeżone Niniejsza publikacja jest elektroniczną

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem

Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem Bastion ERP Financials 3 Bastion ERP str. 5 Bastion ERP BPM str. 20 Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnymi przedsiębiorstwami

Bardziej szczegółowo

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4 Informacje o systemie Comarch ERP Altum Wersja: 5.4 Spis treści 1. Informacje ogólne... 6 2. Funkcjonalność Comarch ERP Altum w pigułce... 6 3. Elastyczność i otwartość systemu... 9 3.1. Ergonomia, interfejs

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE Duże doświadczenie i stabilny zespół konsultantów gwarantuje powodzenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych wdrożeń. Sevenbridge istnieje na rynku od 2004

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie

Microsoft Dynamics NAV. Przewodnik po systemie Microsoft Dynamics NAV Przewodnik po systemie Spis treści MICROSOFT DYNAMICS NAV 6 W JAKI SPOSÓB KUPIĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV? 10 FUNKCJONALNOŚĆ MICROSOFT DYNAMICS NAV 13 ZARZĄDZANIE FINANSAMI I KSIĘGOWOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Proces Produkcyjny w SAP Business One

Proces Produkcyjny w SAP Business One Proces Produkcyjny w SAP Business One Najlepsze Nowe Rozwiązanie 1 Spis Treści 3... O Firmie 3... Esencja obu Rozwiązań 3... Stworzony dla Produkcji 4... Rozwiązania dla Biznesu 4... Globalny ale Lokalny

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Copyright 2005 SAP AG. Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część broszury nie

Bardziej szczegółowo

Poznań 2012 PRAKTYCZNE ASPEKTY WYKORZYSTANIA SYSTEMÓW ERP W WYBRANYCH PRZEDSIĘBIORSTWACH WIELKOPOLSKI

Poznań 2012 PRAKTYCZNE ASPEKTY WYKORZYSTANIA SYSTEMÓW ERP W WYBRANYCH PRZEDSIĘBIORSTWACH WIELKOPOLSKI Poznań 2012 PRAKTYCZNE ASPEKTY WYKORZYSTANIA SYSTEMÓW ERP W WYBRANYCH PRZEDSIĘBIORSTWACH WIELKOPOLSKI AUTORZY Słowo wstępne Łukasz Hadaś, Piotr Cyplik Rozdział 1. Paweł Fajfer, Adam Koliński Rozdział 2.

Bardziej szczegółowo

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych.

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. SageERPX3 Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. Utrzymanie tej pozycji wiąże się z elastycznym dostosowywaniem

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia Microsoft Dynamics analiza wdrożenia System Microsoft Dynamics AX, rozbudowany o rozwiązania przygotowane pod kątem wymagań branży farmaceutycznej, kompleksowo wspiera Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

Aby poprawić szybkość i jakość

Aby poprawić szybkość i jakość Raport MSI Krok do doskonałości Lean manufacturing, kanban, plant intelligence, six sigma... Jak te najnowsze techniki mogą być wykorzystane w sektorze produkcyjnym? Elżbieta Jaworska, MSI Polska Aby poprawić

Bardziej szczegółowo

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 ISSN 1898-6420 www.logistyczny.com styczeń luty 1 (37) R. VII więcej na stronie

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań 2015

Katalog rozwiązań 2015 Katalog rozwiązań 2015 Sharepoint - Katalog rozwiązań 2 Opisy rozwiązań W dalszej części katalogu znajdują się opisy rozwiązań oferowanych przez Partnerów na polskim rynku. Spis treści wg Partnerów Sharepoint

Bardziej szczegółowo

Systemy wspomagające zarządzanie klasy MES, SCADA/HMI, PLM, APS, EAM/CMMS

Systemy wspomagające zarządzanie klasy MES, SCADA/HMI, PLM, APS, EAM/CMMS Raport IT dla produkcji Czas technologii mobilnych Systemy wspomagające zarządzanie klasy MES, SCADA/HMI, PLM, APS, EAM/CMMS Elżbieta Jaworska Tytuł raportu zaczerpnięty został z wypowiedzi jednego z naszych

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży retail kompleksowo

Bardziej szczegółowo