Kompleksowe rozwiązania informatyczne

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kompleksowe rozwiązania informatyczne"

Transkrypt

1 HIT - KODY KRESKOWE Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla logistyki i produkcji

2 HIT-Kody Kreskowe HIT-Kody Kreskowe oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne usprawniające procesy logistyczne i produkcyjne. Nasza firma już od 1994 roku dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania oparte na technologii automatycznej identyfikacji. Wyróżnia nas wiedza merytoryczna i doświadczenie pracowników, kompleksowość oferty oraz doskonała znajomość branży. Realizujemy projekty z zaangażowaniem dzieląc się wypracowanym przez lata know-how i zapewniając najlepszą organizację i terminowość realizowanych wdrożeń. Dążymy do dostarczania rozwiązań i usług na najwyższym poziomie. Aktywnie współpracujemy z uznanymi i wiodącymi na świecie producentami oprogramowania i sprzętu dla systemów WMS i automatycznej identyfikacji. Stale inwestujemy w nasze autorskie oprogramowanie i rozwiązania wspierające procesy logistyczne. W celu zapewnienia najwyższego poziomu realizacji projektów informatycznych zatrudniamy doświadczony i odpowiedzialny personel. Pracują z nami znakomicie wykwalifikowani informatycy, ekonomiści i logistycy. Razem tworzymy wszechstronny zespół, który potrafi sprostać Państwa wymaganiom na etapach planowania, wdrażania oraz wsparcia eksploatacyjnego realizowanych przedsięwzięć. Utrzymujemy odrębne działy wsparcia technicznego oprogramowania i serwisu urządzeń. Pracownicy tych działów objęci są programem szkoleń technicznych, stale podnosząc poziom specjalizowanej wiedzy i umiejętności. Usprawniamy logistykę wykorzystując najnowsze technologie automatycznej identyfikacji:» systemy sterowania głosem» systemy RFID» systemy logo cisco kodów kreskowych jedno i dwuwymiarowych Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą być współfinansowane w oparciu o programy unijne. Doradzamy Państwu w doborze od powiednich programów i pomagamy w przygotowaniu wniosków o dotacje UE.

3 RedPrairie WMS RedPrairie WMS jest jednym z najpopularniejszych systemów klasy WMS. Wśród najbardziej znanych użytkowników tego systemu możemy wyróżnić takie firmy, jak DHL, Nike, Konica, Apple, Blockbuster, CEVA Logistics, Exel, Fosters, General Electric, Nestle, Pepsico, Procter & Gamble, Sony, Air France Industries, Unilever, Wal*Mart. RedPrairie WMS wskazywany jest przez uznane agencje badawcze (np. ARC Advisory Group, Gartner) jako system wyznaczający nowe standardy w zakresie informatycznego zarządzania magazynem. Ponad 20 biur firmy RedPrairie oraz sieć autoryzowanych partnerów zapewniają stabilne wsparcie i dostęp do wiedzy merytorycznej dla wszystkich klientów na całym świecie. Wyłącznym partnerem RedPrairie w Polsce jest HIT-Kody Kreskowe. RedPrairie WMS zalecamy jako najlepsze w swojej klasie rozwiązanie do zarządzania zaawansowanymi procesami logistycznymi. Jest to element większego pakietu do Zarządzania Sieciami Dostaw (SCE) w ramach oferty Red- Prairie. Inne elementy pakietu, które można dowolnie łączyć lub wykorzystywać samodzielnie to m.in. system zarządzania transportem (TMS), placem manewrowym (YMS), personelem (WFM), a także moduły dla operatorów logistycznych (3PL), przedsiębiorstw produkcyjnych (BTO) i sieci detalicznych (RBO). RedPrairie WMS wyróżnia się szerokimi możliwościami konfiguracji nawet najbardziej skomplikowanych procesów, wysoką wydajnością oraz bogatą bazą narzędzi z grupy Business Intelligence do analizowania danych i graficznej prezentacji wyników. Posiada również własny zestaw, certyfikowanych przez dostawców ERP (jak SAP, Microsoft Dynamics AX/ GP i in.), narzędzi do integracji z systemami zewnętrznymi. Nowoczesna technologia SOA dostarcza konfigurowalnych definicji przepływów, dzięki czemu Klienci mają możliwość łatwej zmiany konfiguracji swoich procesów.

4 Red Prairie RedPrairie WMS to wszechstronne rozwiązanie obejmujące swoją funkcjonalnością wszystkie obszary i wymogi nowoczesnej logistyki magazynowej. Wybrane funkcje RedPrairie WMS:» Zarządzanie czasem pracy System pomaga przekształcić magazyn w samokontrolujący, zorientowany na wyniki organizm na obszarach planowania i harmonogramowania zasobów, optymalizacji planów i zadań, zarządzania umiejętnościami. Zawiera również funkcje związane z mierzeniem wydajności, pozwalając na śledzenie czasów pośrednich, kontrolę obecności, jakości pracy. Umożliwia także naliczanie premii bazującej na miernikach wydajności.» Zarządzanie dystrybucją rozproszoną Pozwala na optymalizację wyboru źródeł realizacji zamówień uwzględniając wiele magazynów, centrów dystrybucyjnych oraz zakładów dostawcy. RedPrairie WMS przy ustalaniu źródła towaru bierze pod uwagę nie tylko informacje o aktualnych stanach towarów, ale też uwzględnia dane o oczekiwanych dostawach oraz harmonogramy produkcji. Dostępna jest szeroka gama algorytmów alokacji optymalizujących realizację zamówień i przesunięć wewnętrznych z uwzględnieniem, między innymi, takich czynników, jak: wiek produktu, szybkość realizacji, koszty transportu i inne dane.» Obsługa dostaw Efektywna obsługa dostaw rozpoczyna się od informacji, co zostało wysłane od dostawcy i na kiedy szacowany jest termin dostawy. RedPrairie dostarcza rozwiązania pozwalające na wykorzystanie informacji ASN pochodzących bezpośrednio z systemów produkcyjnych i wysyłkowych dostawców za pomocą portali internetowych oraz EDI. W bogatym pakiecie funkcji obsługi dostaw wyróżnić możemy zarządzanie transportem, harmonogramowanie dostaw i wysyłek, zarządzanie dokami, placem manewrowym, cross-docking, obsługę zwrotów, a także usługi dodatkowe przy dostawach (kontrola jakości, próbki), przyjęcia dostaw i ich składowanie. RedPrairie proponuje również kompletne rozwiązanie do zarządzania składem celnym.» Zarządzanie majątkiem ruchomym RedPrairie umożliwia śledzenie ruchomych zasobów firmy wykorzystywanych w logistyce takich jak kontenery zwrotne, palety, beczki. Kontrola tych środków trwałych może obejmować swoim zasięgiem zarówno pojedyncze lokalizacje jak i całą sieć dystrybucji. Funkcje śledzenia realizowane są za pomocą kodów kreskowych, aktywnych i pasywnych tagów RFID, GPS i innych.

5 RedPrairie WMS» Zarządzanie towarami i powierzchnią RedPrairie WMS dostarcza pakiet rozwiązań zapewniających kontrolę surowców, produkcji w toku oraz wyrobów gotowych w czasie rzeczywistym na każdym etapie łańcucha dostaw. Optymalizuje przepływy, przemieszczenia, manipulacje, składowanie i jeśli to konieczne wycofanie towarów. Generowane i kierowane przez system zadania inwentaryzacyjne gwarantują zachowanie ponad 99% zgodności systemowych stanów magazynowych z rzeczywistością. Zastosowanie RedPrairie WMS eliminuje w zasadzie potrzebę przeprowadzania tradycyjnej inwentaryzacji ponieważ zadania te generowane są na bieżąco w ramach codziennego działania systemu. Zapewnia to przejrzystość całej sieci logistycznej.» Obsługa zleceń produkcyjnych Nowoczesne strategie sprzedaży oraz wymagania klientów dotyczące usług dodatkowych powodują, że obecnie centra dystrybucyjne przejęły na siebie pewne zadania uznawane wcześniej za etapy produkcji, jak łączenie zestawów promocyjnych, etykietowanie, renowacje, drukowanie kart gwarancyjnych i innych dokumentów. RedPrairie WMS generuje odpowiednie zadania do realizacji zleceń produkcyjnych pozwalając między innymi na harmonogramowanie, kontrolę surowców, wykonania, obsługę wielopoziomowych kart materiałowych dla wyrobów gotowych (BoM), czy przygotowywanie wysyłek pod kątem dalszej dystrybucji do sklepów detalicznych.» Obsługa wysyłek RedPrairie optymalizuje wszystkie zadania związane z operacjami wysyłkowymi zapewniając terminowość, sprawność, bezbłędność, a przez to najlepszy poziom obsługi klientów. Szeroka gama funkcji w tym zakresie obejmuje między innymi zarządzanie i planowanie zadań kompletacji wysyłek, wybór wielu dostępnych metod kompletacji, obsługę pakowania, etykietowanie i wydruk dokumentacji wysyłkowej. RedPrairie kontroluje także sposób załadunku towarów do ciężarówek w celu najefektywniejszego wykorzystania przestrzeni. Spełnia wymagania dotyczące balansu wagi i równomiernego rozkładu towarów w stosunku do osi pojazdu oraz łatwości rozładunku.» Automatyczna identyfikacja RedPrairie z powodzeniem funkcjonuje w oparciu o wykorzystanie najnowszych rozwiązań automatycznej identyfikacji technologii głosowych i RFID, jak również w połączeniu z automatyką magazynową. Dostarczamy narzędzia dla najlepszej kontroli procesów logistyki i produkcji

6 HIT-Magazyn HIT-Magazyn to nowoczesne oprogramowanie usprawniające procesy obsługi magazynu i dystrybucji towarów. Pozwala na znaczne przyspieszenie i podniesienie efektywności realizowania operacji magazynowych. Istotną korzyścią zastosowania HIT-Magazyn jest możliwość mobilnej kontroli wykonywanych operacji, dostęp do danych w czasie rzeczywistym, a także lepsze zarządzanie zadaniami pracowników, procesem składowania i magazynowania. Wdrożenie systemu umożliwia pełną kontrolę wydań wg FIFO/FEFO/LIFO, śledzenie partii, czy dat przydatności. HIT-Magazyn może być dowolnie skalowany i rozbudowywany zgodnie z wymaganiami Klientów. Może działać samodzielnie lub w połączeniu z innym systemem np. klasy ERP. System został przygotowany z myślą o magazynach średniej wielkości, ma także zastosowanie w dużych magazynach, które charakteryzują się średnio skomplikowanymi procesami logistycznymi. HIT-Magazyn stanowi doskonałe narzędzie w zakresie kontroli procesów przepływu surowców i towarów oraz zarządzania zasobami. Zapewnia bieżący podgląd i kontrolę działań magazynowych. Wybrane funkcje HIT-Magazyn:» Przyjęcia dostaw Istnieje możliwość przyjmowania towarów na podstawie oczekiwanej dostawy lub bez dokumentu zamówienia. Do wyboru prekonfigurowano kilka scenariuszy odbioru dostaw (bezpośrednio na magazyn główny, z kontrolą jakości itp.), a każda z nich realizowana jest z wykorzystaniem terminali bezprzewodowych.» Realizacja operacji magazynowych System zapewnia obsługę wszystkich operacji magazynowych wraz z możliwością wydruku dokumentów i etykiet. Poza podstawowymi operacjami system umożliwia między innymi: konfekcjonowanie, podział opakowań na mniejsze, cross-docking, wydania na produkcję, przyjęcia z produkcji i inne. Wszystkie operacje realizowane są z wykorzystaniem terminali i sieci radiowej. HIT-Magazyn pozwala także na wykorzystanie dowolnej formy kontenerów logistycznych, opakowań i jednostek miar.

7 HIT-Magazyn» Składowanie Dostępnych jest kilka strategii generowania zadań składowania, na przykład w celu optymalizacji wykorzystania miejsca w magazynie. Istnieje możliwość składowania palet jednorodnych, mieszanych, pełnych lub niepełnych. System sam wskazuje pracownikom miejsca odstawcze, ale pozwala też na wybór ręczny. Wskazuje również miejsca uzupełnień towarów w celu zapewnienia minimalnych stanów magazynowych. W ramach procedury składowania system, w sposób dynamiczny, obsługuje wyjątki zgłaszane za pomocą terminali radiowych przez magazynierów.» Mapa 3D magazynu Możliwość definiowania wielopoziomowej i wielowymiarowej struktury magazynu, wirtualnych obszarów magazynowych, a także powiązań i zależności między nimi. Szerokie możliwości definiowania poszczególnych miejsc magazynowych z uwzględnieniem ich specyfiki (standard, drive-in, drive-through itp.). Podgląd topografii magazynu, jego zajętości i struktury.» Kompletacja wysyłek Procedura kompletacji i wysłania zamówionych towarów pozwala między innymi na blokowanie przez system konkretnych ilości towarów w danych lokalizacjach z uwzględnieniem wybranego zamówienia, następnie automatyczne generowanie zadań kompletacji dla operatorów terminali, identyfikację pobrań i przekazanie towaru do wysyłki. System posiada algorytmy optymalizacyjne zapewniające m.in. najszybsze wydania towaru, najszybsze zwolnienia lokalizacji, realizuje wydania wg FIFO/FEFO/LIFO. Zadania kompletacyjne są generowane według zamówień, stref, fal lub klas opakowania. Dostępne algorytmy alokacji pozwalają na optymalizację ścieżek magazynierów i tras wózków widłowych oraz znacznie poprawiają organizację pracy. System umożliwia realizowanie kompletacji pojedynczego zamówienia przez wielu magazynierów na raz, wielu zamówień przez jednego magazyniera lub tryby mieszane.» Obsługa wysyłek Obszar funkcji związany z wysyłkami zawiera między innymi sortowanie, etykietowanie, wydruki dokumentów transportowych, kontrolę załadunku, a także dodatkowe zadania takie, jak na przykład ważenie wysyłek.

8 HIT-Magazyn Wybrane funkcje HIT Magazyn:» Zarządzanie zadaniami System generuje automatycznie zadania dla operatorów terminali w zakresie bieżącej inwentaryzacji, uzupełniania, składowania, przesunięć i pobrań. Uprawniony pracownik posiada dostęp do Menedżera zadań, w którym widzi wszystkie zadania oraz postęp ich realizacji, a także może je dodatkowo edytować lub blokować.» Inwentaryzacja Zadania inwentaryzacji mogą być generowane w systemie w sposób automatyczny lub manualny. HIT- Magazyn automatycznie uruchamia zadania inwentaryzacji w przypadku wskazania przez operatorów wyjątków w trakcie składowania lub kompletacji (lokalizacja, która miała być pusta jest zajęta, nie ma towaru w lokalizacji pobrania itp.). System umożliwia realizowanie różnorodnych procedur inwentaryzacji od spisu z natury z wykorzystaniem terminali przez inwentaryzacje wyrywkowe według danych o lokalizacjach, towarach, dostawcach i wg innych kryteriów.» Kontrola jakości i weryfikacja towarów System pozwala na zmianę statusu wybranych towarów na przykład w celu zablokowania uszkodzonych. Posiada również funkcje weryfikacji dat przydatności, numerów partii czy innych, wybranych atrybutów. Zgodnie z regulacją Unii Europejskiej Track&Trace 178/2002 system umożliwia blokadę danych partii towarów oraz śledzenie, do kogo wybrane partie były wysyłane. System gromadzi historię procesów logistycznych zapewniając dostęp do danych o wszystkich realizowanych zadaniach i operacjach magazynowych dla późniejszych analiz.» Automatyczna identyfikacja System bazuje na identyfikacji z wykorzystaniem kodów kreskowych (w tym GS1/EAN128) i dwuwymiarowych. Istnieje możliwość dostosowania systemu również do technologii głosowej i RFID.

9 Korzyści wdrożenia systemów RedPrairie i HIT-Magazyn Z punktu widzenia zarządzających: Z punktu widzenia IT: Przejrzysty dostęp do zawsze aktualnych danych między innymi o procesie realizacji zamówień, stanach magazynowych, wykonywanych zadaniach; Szersze możliwości analizowania dzięki zaawansowanym raportom na przykład w zakresie wydajności pracy pracowników, czy śledzenia historii realizowanych operacji; Optymalizacja i przyspieszenie procesów logistycznych dzięki automatycznym rozliczeniom przepływów towarów, lepszej organizacji pracy oraz mobilności w ewidencjonowaniu operacji magazynowych; Poprawa jakości obsługi klienta skutkująca bezbłędną i sprawną realizacją zamówień, znacznym obniżeniem reklamacji oraz lepszą terminowością; Redukcja kosztów związana między innymi ze zmniejszeniem zapasów, opóźnień, błędów, reklamacji, papierowego obiegu dokumentów, czasochłonności wykonywania zadań operacyjnych, dokładną kontrolą stanów magazynowych, a także eliminacją nadużyć i kradzieży; Sprawne i terminowe wdrożenie systemów Kompleksowość oferty - zapewniamy doradztwo, profesjonalne analizy logistyczne i projekty wdrożeniowe, pełną dokumentację techniczną, dostawę i instalację sprzętu, pomiary i instalację sieci radiowej, szkolenia, integrację systemów z innym oprogramowaniem firmy (na przykład klasy ERP) oraz z urządzeniami (na przykład wagami), a w przypadku RedPrairie również z automatyką magazynową. Posiadamy własny dział serwisu i wsparcia technicznego, a w naszej ofercie znajduje się bardzo urozmaicony zestaw pakietów zapewniających zindywidualizowaną obsługę naszych Klientów. Różne techniki identyfikacji jednostek - kody kreskowe 1D, 2D, technologia głosowa, RFID. Nowoczesne technologie - oparte na standardowych produktach MS SQL (HIT- Magazyn), Oracle (RedPrairie), sieć WiFi w standardzie x, RFID, Voice, Windows oraz Linux. Skalowalność i elastyczność systemów - co pozwala na dostosowanie systemów do wymagań biznesowych Klientów. Wsparcie techniczne i opieka serwisowa sprzętu na najwyższym poziomie

10 Nowoczesne technologie automatycznej identyfikacji Rozwiązania głosowe Nigdy wcześniej wykorzystanie głosu w zarządzaniu magazynem nie było tak efektywne jak w przypadku zastosowania innowacyjnych systemów głosowych. Wykorzystując najnowsze terminale głosowe hands free oraz specjalistyczne oprogramowanie mogą Państwo jeszcze bardziej minimalizować koszty operacyjne i poprawić wydajność pracowników. Wykorzystanie systemów głosowych eliminuje błędy praktycznie do zera, a pracownicy zyskują bezpieczeństwo pracy i mogą lepiej skupić się na realizowaniu swoich zadań. Procesy rejestracji danych odbywają się tylko i wyłącznie w oparciu o komendy głosowe wydawane do systemu i przekazywane przez pracownika w postaci potwierdzeń wykonania zadań. Obsługa systemu jest nieskomplikowana, co wpływa na możliwość szybkiego przeszkolenia pracowników. HIT-Kody Kreskowe posiada szerokie kompetencje i zasoby do wdrożenia systemów głosowych. Jako Partner firmy LXE dostarczamy sprawdzone i niezawodne terminale głosowe HX2 i HX3 oraz polską wersję oprogramowania VoCE do głosowej obsługi operacji magazynowych. Rozwiązania głosowe posiadają specjalny mechanizm rozpoznawania mowy ASP oraz modulacji głosu TTS, dzięki czemu system można nauczyć mowy nawet w różnych dialektach językowych. Rozwiązania RFID Proponujemy bezdotykowy sposób automatycznego odczytywania danych przy zastosowaniu tagów RFID i urządzeń do ich odczytu. Oferujemy również własne oprogramowanie - HIT-Kontrola Dostępu, które wykorzystuje tą technologię. W naszej ofercie znajdują się także różne rodzaje przemysłowych tagów RFID. Zastosowanie technologii RFID gwarantuje szerokie możliwości automatycznego odczytu bez ingerencji człowieka. Różnorodność towarów, opakowanie, duża odległość nie stanowią bariery dla tej technologii. Tagi, w przeciwieństwie do etykiet, nie muszą znajdować się w widocznym miejscu, aby mogły być odczytane. Tag jest odporny na zniszczenie, zawilgocenie, uderzenia czy zapylenia. Systemy RFID mogą odczytać większą ilość tagów naraz. Wszystkie te cechy sprawiają, że technologia RFID stosowana jest z powodzeniem w coraz większej liczbie nowoczesnych przedsiębiorstw. HIT-Kontrola Dostępu Oprogramowanie umożliwia kontrolę przepływu obiektów bądź osób, znajdujących się w strefie odczytu. Zapewnia bezdotykową identyfikację jednostek lub osób, gromadząc dane z czytników RFID i czujników ruchu. Wśród podstawowych funkcji systemu wyróżnić możemy przechowywanie danych o statusach obiektów, kierunkach ruchów, dacie i czasie przemieszczeń. Zastosowanie:» kontrola przepływu w gospodarce magazynowej;» kontrola przepływu osób i identyfikacja frekwencji.

11 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe System zarządzania produkcją klasy MES - HYDRA HYDRA to w pełni zintegrowany, modularny system wspierający procesy produkcyjne, zarządzanie personelem i jakością. HYDRA dostarcza zawsze aktualne dane o produkcji zapewniając szeroki wachlarz narzędzi do zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. System gwarantuje szybki i sprawny obieg danych w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie realizuje wiele funkcji związanych między innymi z nadzorowaniem realizacji zleceń i przepływu surowców, monitorowaniem obciążenia maszyn, a także ze stopniem wykorzystania urządzeń i zasobów ludzkich w czasie rzeczywistego toku produkcyjnego. Zastosowanie systemu pozwala na między innymi na:»»»»»» Redukcję stanów magazynowych i skrócenie procesu produkcji; Redukcję przestojów i kosztów przygotowania produkcji związaną z automatycznym planowaniem i rozdzielaniem harmonogramów zadań na maszyny według ustalonych algorytmów; Optymalizację wykorzystania maszyn wraz z automatycznym planowaniem i kontrolą czynności konserwacyjnych; Kontrolę oraz śledzenie partii i serii produkcyjnych w czasie rzeczywistym zgodnie z normą Track&Trace 178/2002; Optymalizację efektywności wykorzystania zasobów ludzkich przez dokładne wyliczenia w systemie pracy akordowej, rozliczenia nadgodzin, kontrolę wejść, wyjść i planowanie urlopów. Bieżące raportowanie dla kadry kierowniczej stanu realizacji zamówień, statusów maszyn, zadań realizowanych przez poszczególnych pracowników.

12 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe Zestaw do przeprowadzania inwentaryzacji HIT-Inwentaryzator HIT-Inwentaryzator to funkcjonalne narzędzie usprawniające proces inwentaryzacji środków trwałych oraz inwentaryzacji mobilnej. Istnieje możliwość wykorzystania zestawu do inwentaryzacji magazynu, hurtowni lub sklepu. HIT-Inwentaryzator pozwala między innymi na prowadzenie bazy inwentaryzowanych zasobów, komunikację z bezprzewodowym kolektorem danych, drukowanie etykiet, szybką i mobilną identyfikację majątku oraz generowanie raportów z inwentaryzacji. Projektowanie i druk etykiet z wykorzystaniem oprogramowania firmy Teklynx HIT-Kody Kreskowe jest dostawcą rozwiązań do projektowania oraz wydruku etykiet oferowanych przez wiodącego światowego producenta oprogramowania dla branży AutoID - TEKLYNX International. Proponujemy pakiet produktów Teklynx, na który składają się: Codesoft, LabelView, LabelMatrix, Label Archive. W naszej ofercie znajduje się również serwer wydruków masowych Sentinel, umożliwiający definiowanie automatycznych procesów wydruku dokumentów i etykiet z systemów klasy ERP/MRP II/WMS oraz kontrolujący wydruki z dowolnej liczby drukarek. Codesoft - to przyjazny w obsłudze program do generowania kodów kreskowych 1 i 2D i projektowania etykiet. Jego atrakcyjna cena w stosunku do bogatej funkcjonalności powoduje, że jest on obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym przy tworzeniu etykiet. Dzięki różnorodności wersji Codesoft jest wykorzystywany zarówno w prostych, jak i bardzo zaawansowanych aplikacjach.

13 Inne rozwiązania w ofercie HIT-Kody Kreskowe Sprzęt do automatycznej identyfikacji danych HIT-Kody Kreskowe jest Partnerem uznanych i renomowanych producentów sprzętu takich marek jak: Doradzamy w doborze rozwiązań sprzętowych biorąc pod uwagę oczekiwania Klientów i własne doświadczenie. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć zarówno sprzęt do zastosowań biurowych /uniwersalnych/ jak i stosowany w trudnych warunkach produkcyjnych lub przy bardzo dużym natężeniu eksploatacji. HIT-Kody Kreskowe to firma otwarta na innowacje dlatego odważnie inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania - Radio Frequency Identyfication (RFID) i technologie głosowe. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć anteny i czytniki krótkiego i dalekiego zasięgu firmy FEIG Electronic oraz terminale głosowe firmy LXE. Nasza firma posiada również nowoczesną i perfekcyjnie wyposażoną drukarnię fleksograficzną etykiet. Proponujemy etykiety papierowe, foliowe, białe, kolorowe oraz o podwyższonej odporności na temperaturę czy zniszczenia. Jesteśmy także jedynym na rynku polskim Partnerem firmy Ronmas, dostawcy rozwiązań trwałego znakowania bezpośrednio na produktach.

14 Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej! 061/ HIT - Kody Kreskowe Sp. J. ul. Wierzbowa Suchy Las k/poznania Dowiedz się więcej o naszej firmie i rozwiązaniach:»

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL Kim jesteśmy REWISTA WMS GLOBAL Zmienia się technologia, zmieniają się potrzeby. Nasza misja wciąż pozostaje ta sama. Usprawnić życie firmy, ułatwić pracę człowieka, udoskonalić proces. Od blisko 15 lat

Bardziej szczegółowo

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska.

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska. BCS POLSKA www.bcspolska.pl Obsługa dokumentów logistycznych Weryfikacja danych na dokumentach magazynowych Rejestracja zdarzeń Formowanie nośników logistycznych na końcu linii produkcyjnej (traceability)

Bardziej szczegółowo

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu PRODUKCJA BY CTI Opis programu 1. Opis produktu. Moduł Produkcja by CTI jest programem w pełni zintegrowanym z systemem Comarch ERP Optima. Program ten daje pełną kontrolę nad produkcją, co pozwala zmniejszyć

Bardziej szczegółowo

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji DataConsult Nagrody DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Tomasz Pisarek Jantar sp. z o.o. Elżbieta Hałas Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje identyfikację za pomocą fal radiowych

Bardziej szczegółowo

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS Zintegrowany system zarządzania magazynem Zwiększ konkurencyjność Twojej firmy już dziś dzięki poprawie działań magazynowo-logistycznych

Bardziej szczegółowo

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Przemysław Bartoszek www.goldensoft.pl pbartoszek@goldensoft.pl tel. 697-695-662 Cel prezentacji Prezentowane

Bardziej szczegółowo

...Gospodarka Materiałowa

...Gospodarka Materiałowa 1 Gospodarka Materiałowa 3 Obsługa dokumentów magazynowych 4 Ewidencja stanów magazynowych i ich wycena 4 Inwentaryzacja 4 Definiowanie indeksów i wyrobów 5 Zaopatrzenie magazynowe 5 Kontrola jakości 5

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI Jak skutecznie planować, nadzorować i rozliczać proces dostawy w firmie produkcyjnej? Studium przypadku. Andrzej Kułakowski interlan SP. J. systemy informatyczne dla

Bardziej szczegółowo

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja def. Operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania

Bardziej szczegółowo

Zwykły magazyn. Centralny magazyn

Zwykły magazyn. Centralny magazyn Zwykły magazyn Centralny magazyn Celem mojej pracy jest zaprezentowanie i przedstawienie w formie pisemnej zasad prawidłowego funkcjonowania magazynów zarówno w przemyśle jak i handlu oraz zarządzanie

Bardziej szczegółowo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS SYSTEM MAGAZYNIER JEST PRODUKTEM DEDYKOWANYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH OPROGRAMOWANIE ERP COMARCH CDN XL. JEST TO KOM- PLEKSOWE ROZWIĄZANIE INFORMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1

Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1 Jakub Lewandowski, Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1 W roku 2010, IliM-GS1 Polska oferuje firmom możliwość współpracy w Programie

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl Dane Klienta: PHP Maritex ul. Rdestowa 53D 81-577Gdynia www.maritex.com.pl Firma P.H.P. Maritex została założona w 1987 roku i jest obecnie jedną z największych, dynamicznie rozwijających się hurtowni

Bardziej szczegółowo

innowacyjna magazynowa LogistyKa

innowacyjna magazynowa LogistyKa innowacyjna magazynowa LogistyKa Zaawansowane systemy zarządzania magazynem WMS SYSTEM EXPERTWMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

Relentless Innovation

Relentless Innovation IBCS Poland www.ibcs.pl system zarządzania magazynem Accellos One Warehouse to system wspomagający nadzorowanie procesów magazynowych od chwili przyjęcia produktu, przez cały czas jego przebywania w magazynie,

Bardziej szczegółowo

BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW

BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW RSC Auto ID działa w branży automatycznej identyfikacji od 1997 roku, a od 2004 roku jest także konwerterem etykiet i taśm termo-transferowych oraz

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

WEBINAR. Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa?

WEBINAR. Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa? WEBINAR Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa? Agenda 2 Krok 1 Technologie Krok 2 Narzędzia urządzenia i oprogramowanie Krok 3 Podejście do wdrożenia Krok 4 Co wybrać, czyli wady

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl

Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl Draszba S.A. jest właścicielem marki Heavy Duty (HD) i Marisha oraz dystrybutorem wysokiej jakości obuwia Dr. Martens,

Bardziej szczegółowo

E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki

E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki E-logistyka to szerokie zastosowanie najnowszych technologii informacyjnych do wspomagania zarządzania logistycznego przedsiębiorstwem (np. produkcją,

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej

Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej System do obsługi klienta instytucjonalnego aplikacja ma na celu ułatwienie i zautomatyzowanie pracy pralni w zakresie prania dostarczanej przez klientów odzieży

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie szeregu zagadnień, dotyczących

Bardziej szczegółowo

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Szkolenia obejmuje przegląd najważniejszych i najczęściej stosowanych standardów GS1 wraz z praktycznymi informacjami na temat

Bardziej szczegółowo

WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową

WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową SKRÓCONY OPIS FUNKCJONALNOŚCI 1. URZĄDZENIA MOBILNE 2. ADRESOWANIE 3. ADMINISTRACJA 4. MAGAZYN 5. DYSPOZYCJE 6. KARTOTEKI 7. ETYKIETY 8. RAPORTY 9. MODUŁ

Bardziej szczegółowo

5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej

5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej 5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej Zastosowanie RFID w branży odzieżowej Poznań, 5 grudnia 2012 Agenda Krótko o nas Krótko o RFID HADATAP RFID dla logistyki HADATAP RFID dla sklepu Podsumowanie

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl Dane Klienta: Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. ul. Towarowa 9 10-959 Olsztyn www.agroma.olsztyn.pl Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. to firma z wieloletnimi tradycjami. Istnieje na polskim

Bardziej szczegółowo

TSM TIME SLOT MANAGEMENT

TSM TIME SLOT MANAGEMENT TSM TIME SLOT MANAGEMENT System zarządzania zamówieniami i oknami czasowymi dostaw Spis treści O Firmie Nam zaufali Możliwości rozwiązań О produkcie Bezpieczeństwo i dostęp do informacji Problemy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Spis treści Wstęp Zarządzanie bazą nagród i materiałów promocyjnych Obsługa zamówień Zakup produktów Magazynowanie Dystrybucja nagród Logistyka dokumentacji IT

Bardziej szczegółowo

www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok

www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok LOGISTYKA ZARZĄDZANIE ZAPASAMI Podstawowe problemy zarządzania zapasami Popyt Poziom obsługi klienta Zapas zabezpieczający Podstawowe systemy uzupełniania

Bardziej szczegółowo

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych Inżynier Procesu Zarobki: min. 3500 zł brutto (do negocjacji) czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych określenie cyklu produkcyjnego opis działań produkcyjnych dla nowych projektów,

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża Handel Produkty i usługi Obrót owocami i warzywami Strona WWW www.nowalijka.pl

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

LOGISTYKA. Definicje. Definicje

LOGISTYKA. Definicje. Definicje LOGISTYKA Magazynowanie Definicje Magazyn: jednostka funkcjonalno-organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów w wyodrębnionej przestrzeni budowli magazynowej według ustalonej

Bardziej szczegółowo

Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań

Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań . Polska Dołącz dzisiaj: Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań Uzyskaj prawo posługiwania się znakiem Zgodny z GS1 Promuj swoją firmę oraz oferowane rozwiązania wśród 19 tysięcy Uczestników systemu

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl BCS POLSKA www.bcspolska.pl Optymalizacja procesów i operacji magazynowych Zarządzanie przestrzenią składowania Rozbudowane moduły funkcjonalne Monitorowanie stanu magazynu w czasie rzeczywistym Zgodność

Bardziej szczegółowo

Investing f or Growth

Investing f or Growth Investing for Growth Open Business Solution OB One - zintegrowane oprogramowanie modułowe wspomagające zarządzanie firmą w łatwy i przejrzysty sposób pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby księgowe, administracyjne

Bardziej szczegółowo

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH DATACONSULT DataConsult jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych, które wspomagają zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw. Firma specjalizuje się w optymalizacji przepływów procesów

Bardziej szczegółowo

AUREA BPM Oracle. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7

AUREA BPM Oracle. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 AUREA BPM Oracle TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 ORACLE DATABASE System zarządzania bazą danych firmy Oracle jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Oracle Database

Bardziej szczegółowo

Dobór systemów klasy ERP

Dobór systemów klasy ERP klasy ERP - z uwzględnieniem wymagań normy ISO 9001 Prezentacja w Klubie Menedżera Jakości, 19 marzec 2008 Zagadnienia ogólne związane z doborem systemu klasy ERP Podstawowe podziały klasyfikujące systemy

Bardziej szczegółowo

...Zarządzanie MWS ... 1

...Zarządzanie MWS ... 1 1 Zarządzanie MWS 3 Struktura magazynu 4 Definicja nośników 4 Zlecenie komplementacji 4 Kontrola wysyłki 5 Zlecenie załadunku 5 Obsługa dostaw 5 Operacje wewnętrzne i zewnętrzne 5 Inwentaryzacje 5 Konsolidacja

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Inc. jest największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się dostawą rozwiązań biurowych. Istnieje

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI Głównym zadaniem zarządzania magazynem jest właściwa obsługa gromadzonego zapasu poprzez: zapewnienie identyfikacji dóbr wchodzących do magazynu,

Bardziej szczegółowo

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG dr inż. Stanisław Krzyżaniak Logistyka w Polsce 2 Cel główny Cel horyzontalny dla gospodarki wynikający z realizacji programu badawczo-rozwojowego

Bardziej szczegółowo

raport bpc LOGISTYKA I MAGAZYN 100 projektów inwestycyjnych Kluczowe wymagania wobec rozwiązań Wskazówki ekspertów

raport bpc LOGISTYKA I MAGAZYN 100 projektów inwestycyjnych Kluczowe wymagania wobec rozwiązań Wskazówki ekspertów raport bpc LOGISTYKA I MAGAZYN 100 projektów inwestycyjnych Kluczowe wymagania wobec rozwiązań Wskazówki ekspertów Spis treści 100 projektów inwestycyjnych monitorowanych przez BPC 4 Wskazówki Ekspertów

Bardziej szczegółowo

Identyfikacja radiowa RFID przypadki użycia. Bartłomiej Gładysz HADATAP Sp. z o.o.

Identyfikacja radiowa RFID przypadki użycia. Bartłomiej Gładysz HADATAP Sp. z o.o. Identyfikacja radiowa RFID przypadki użycia Bartłomiej Gładysz HADATAP Sp. z o.o. Agenda O nas O RFID Magazyn Yard Produkcja Zarządzanie majątkiem Podsumowanie We integrate technology to support better

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI

ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI 1. Opis produktu. Współpracując z firmami produkcyjnymi, wykorzystującymi w codziennej pracy magazyny wysokiego składowania, stworzyliśmy

Bardziej szczegółowo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo : Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo 2016-07-07 Nowy : Twój elektroniczny klucz do przejrzystej logistyki Efektywne, szybkie i wygodne zarządzanie procesami logistycznymi

Bardziej szczegółowo

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety:

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety: PlusFlex IT-Concepts Automatyzacja i usprawnienie procesów Główne zalety: Elastyczny, skalowalny system Standard internetowy Prosta dystrybucja danych do operatorów Przyjazny interfejs operatora Prosta

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do systemu ERP: CDN XL

Wprowadzenie do systemu ERP: CDN XL Wprowadzenie do systemu ERP: CDN XL Przedmiot: Lk: 1/7 Opracował: mgr inż. Paweł Wojakowski Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania Pokój: 3/7 B,

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Please replace with customer picture F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy customer logo partner logo 2 Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp 11

Spis treści. Wstęp 11 Spis treści Wstęp 11 Rozdział 1. Znaczenie i cele logistyki 15 1.1. Definicje i etapy rozwoju logistyki 16 1.2. Zarządzanie logistyczne 19 1.2.1. Zarządzanie przedsiębiorstwem 20 1.2.2. Czynniki stymulujące

Bardziej szczegółowo

Tag radiowy w magazynie

Tag radiowy w magazynie Tomasz Pisarek Jantar Sp. z o.o. ElŜbieta Hałas Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska Tag radiowy w magazynie Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje technologię identyfikacji za pomocą

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie

Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie struktury organizacyjnej odpowiedzialnej za organizację procesów zaopatrzeniowo - dystrybucyjnych,

Bardziej szczegółowo

System LSM do elektronicznej ewidencji materiałów wybuchowych

System LSM do elektronicznej ewidencji materiałów wybuchowych Seminarium: Nowy sposób ewidencji materiałów wybuchowych i środków strzałowych w zakładach górniczych obowiązujący od dnia 5 kwietnia 2015 r zgodny z wymaganiami Dyrektywy 2008/43/WE Kraków, dnia 13.02.2015

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce technologii w produkcji i logistyce Co to jest technologii (z ang. Radio-frequency identification) to ogólny termin używany, aby opisać technologię która umożliwia automatyczną identyfikację, inaczej rozpoznanie

Bardziej szczegółowo

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym Gęste składowanie i automatyczny transport palet System AutoSAT to doskonałe rozwiązanie do gęstego składowania dużej ilości palet

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kim jesteśmy INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem,

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników.

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z wdrożeniem oprogramowania klasy WMS (Warehouse Management System) dla Zamawiającego w ramach projektu realizowanego przez przedsiębiorcę: Modernizacja magazynu

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10 87-100 Toruń www.trokotex.pl Zakłady Laminatów Poliestrowych Trokotex Sp. z o.o. są obecne na polskim rynku od 1987 roku, a ich produkty, głównie zbiorniki

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: PUW Torpol Sp. z o.o. ul. Wały Piastowskie 1. 80-855 Gdańsk. www.torpol.eu

Dane Klienta: PUW Torpol Sp. z o.o. ul. Wały Piastowskie 1. 80-855 Gdańsk. www.torpol.eu Dane Klienta: PUW Torpol Sp. z o.o. ul. Wały Piastowskie 1 80-855 Gdańsk www.torpol.eu PUW Torpol Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1987 roku. W branży tekstylnej obecni są od 1994 roku. Torpol jest

Bardziej szczegółowo

Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS

Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS Kim jesteśmy? 5 Letnie doświadczenie przy wdrażaniu oraz tworzeniu oprogramowania do monitorowania produkcji, W pełni autorskie oprogramowanie, Firma korzysta z profesjonalnego

Bardziej szczegółowo

INWENTARYZACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH I WYPOSAŻENIA BY CTI

INWENTARYZACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH I WYPOSAŻENIA BY CTI INWENTARYZACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH I WYPOSAŻENIA BY CTI Opis programu 1. Opis produktu: Inwentaryzacja jest nieodłączną procesem związaną z prowadzeniem firmy. Często zdarza się, że ze względu na ilość środków

Bardziej szczegółowo

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych.

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. BRB Doradztwo Biznesowe doradzamy, szkolimy, rozwijamy Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. Krzysztof Bełdycki Właściciel tel. 722-529-820 e-mail: biuro@brb-doradztwobiznesowe.pl

Bardziej szczegółowo

więcej niż system HR

więcej niż system HR więcej niż system HR Wspieramy ludzi i biznes Od 2010 roku wspieramy lokalne i globalne organizacje, wdrażając w działach HR rozwiązania IT pozwalające na sprawne zarządzanie kapitałem ludzkim. Efektem

Bardziej szczegółowo

Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal

Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal System nadzoru linii produkcyjnych: śledzenie partii produkcyjnej. System do nadzoru produkcji on-line, w czasie rzeczywistym. Kraków, 2011 Kraków Spółka informatyczna

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów Dawid Doliński Dlaczego MonZa? Korzyści z wdrożenia» zmniejszenie wartości zapasów o 40 %*» podniesienie poziomu obsługi

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe. planuje zakup usług doradczych. Zapytanie kierowane jest do firm z branży informatycznej.

Zapytanie ofertowe. planuje zakup usług doradczych. Zapytanie kierowane jest do firm z branży informatycznej. Kraków, 07.07.2014 Zapytanie ofertowe W zawiązku z realizowanym projektem POIG 8.2 firma LABRO TECHNOLOGIE ul. Czerwone Maki 59/22 30-392 Kraków NIP 954-111-33-29 Regon: 273427089 planuje zakup usług doradczych.

Bardziej szczegółowo

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn def. (I): Wyodrębnione pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszoną

Bardziej szczegółowo

Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania

Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania 1 Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania to zintegrowane z systemem informatycznym, innowacyjne rozwiązanie dla firm, zorientowanych na ograniczenie kosztów utrzymania zapasów. Skutecznie

Bardziej szczegółowo

Kompleksowy system zarządzania lekiem

Kompleksowy system zarządzania lekiem Kompleksowy system zarządzania lekiem ZARZĄDZANIE I CONTROLLING ODDZIAŁY SZPITALNE APTEKA CENTRALNA ZLECENIE LEKU WYDANIE ZAMÓWIENIA LOGISTYKA NA ODDZIALE KONTROLA TERAPII PACJENTA PODANIE LEKU PACJENTOWI

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja i planowanie dostaw

Dystrybucja i planowanie dostaw Terminy szkolenia 15-16 październik 2015r., Kraków - Hotel Aspel*** Dystrybucja i planowanie dostaw 7-8 kwiecień 2016r., Poznań - Hotel Platinum Palace Residence**** Opis Efektywna dystrybucja produktów

Bardziej szczegółowo

MAGAZYNY SPRZEDAŻ LOGISTYKA MAGFA GMG Poprawiony czwartek, 10 czerwca 2010 17:50

MAGAZYNY SPRZEDAŻ LOGISTYKA MAGFA GMG Poprawiony czwartek, 10 czerwca 2010 17:50 System obsługuje główne procesy logistyczne począwszy od planowania i budżetowanie dostaw, ewidencji zamówień do dostawców, rejestracji dostaw i zakupów (również import), ewidencji obrotu magazynowego,

Bardziej szczegółowo

Kody kreskowe i inne globalne standardy w biznesie. Autor: Elżbieta Hałas (red.)

Kody kreskowe i inne globalne standardy w biznesie. Autor: Elżbieta Hałas (red.) Kody kreskowe i inne globalne standardy w biznesie Autor: Elżbieta Hałas (red.) Wszystko zaczęło się ponoć ponad 60 lat temu, pewnego słonecznego popołudnia na plaży w Miami. Wtedy to Joe Woodland wpadł

Bardziej szczegółowo

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy.

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy. system informatyczny wspomagający monitorowanie i planowanie zapasów w przedsiębiorstwie System informatyczny MonZa do wspomagania decyzji managerskich w obszarze zarządzania zapasami jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

OPTYMALIZACJA PRODUKCJI

OPTYMALIZACJA PRODUKCJI OPTYMALIZACJA PRODUKCJI .doterp to kompletne narzędzie wspomagające kontrolę procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie służy do analizy a następnie optymalizacji zleceń i zadań produkcyjnych.

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

Narzędzia optymalizacji obszaru technicznego w kontekście dynamicznych zmian rynkowych

Narzędzia optymalizacji obszaru technicznego w kontekście dynamicznych zmian rynkowych Narzędzia optymalizacji obszaru technicznego w kontekście dynamicznych zmian rynkowych Zintegrowany system informatyczny klasy CMMS wspomagający zarządzanie działem utrzymania ruchu, zleceniami bieżącymi,

Bardziej szczegółowo

Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT.

Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT. 2012 Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT. Sebastian Śnieciński Qubsoft - software media house Analiza biznesowa integracji B2B Bydgoszcz, 26 września 2012 Potrzebuję system B2B,

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja

Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja Cele szkolenia Założeniem treningu menedżerskiego jest: - zapoznanie uczestników z

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM PODSTAWA PRAWNA Każda instytucja publiczna oraz przedsiębiorstwa zobowiązane są do prowadzenia ewidencji majątku oraz jego okresowej inwentaryzacji.

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a. 80-557 Gdańsk. www.interszyk.pl

Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a. 80-557 Gdańsk. www.interszyk.pl Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a 80-557 Gdańsk www.interszyk.pl InterSzyk jest jedną z największych hurtowni odzieżowych działających na terenie całej Polski. Poza sprzedażą

Bardziej szczegółowo

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą Transport pod pełną kontrolą System Obsługi Ofert Transportowych SOOT to aplikacja umożliwiająca firmie usprawnienie, optymalizację i pełną kontrolę procesów logistycznych w obszarze transportu na każdym

Bardziej szczegółowo

Identyfikacja towarów i wyrobów

Identyfikacja towarów i wyrobów Identyfikacja towarów i wyrobów Identyfikacja towarów i wyrobów w firmie produkcyjnej jest kluczowa pod kątem profesjonalnej obsługi Klienta. Firma chcąc zapewnić wysoką jakość swoich wyrobów musi być

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Od ERP do ERP czasu rzeczywistego

Od ERP do ERP czasu rzeczywistego Przemysław Polak Od ERP do ERP czasu rzeczywistego SYSTEMY INFORMATYCZNE WSPOMAGAJĄCE ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ Wrocław, 19 listopada 2009 r. Kierunki rozwoju systemów informatycznych zarządzania rozszerzenie

Bardziej szczegółowo

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE?

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? CO ZROBIĆ BY TWÓJ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? Oprogramowanie magazynowe Software Solutions Dlaczego WMS może sprawić, że Twój magazyn będzie efektywny? Zainstalowanie oprogramowania magazynowego (WMS)

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Warszawa, dnia 22.05.2013 r. Zapytanie ofertowe na: 1) Zakup wartości niematerialnej i prawnej w postaci nowoczesnego systemu B2B 2) Zakup nowych środków trwałych w postaci 3 zestawów komputerowych (komputer

Bardziej szczegółowo

Sage ERP X3 dla produkcji

Sage ERP X3 dla produkcji Wstęp Sage ERP X3 jest systemem oferującym kompleksowe rozwiązania we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem produktem począwszy od fazy projektowania poprzez wycenę, planowanie, realizację, rozliczenie

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes. Lokalizacja: Hiszpania

Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes. Lokalizacja: Hiszpania Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes Lokalizacja: Hiszpania Dzięki budowie nowego centrum logistycznego, składającego się z automatycznego magazynu

Bardziej szczegółowo

www.streamsoft.pl Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

www.streamsoft.pl Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

Systemy ERP. dr inż. Andrzej Macioł http://amber.zarz.agh.edu.pl/amaciol/

Systemy ERP. dr inż. Andrzej Macioł http://amber.zarz.agh.edu.pl/amaciol/ Systemy ERP dr inż. Andrzej Macioł http://amber.zarz.agh.edu.pl/amaciol/ Źródło: Materiały promocyjne firmy BaaN Inventory Control Jako pierwsze pojawiły się systemy IC (Inventory Control) - systemy zarządzania

Bardziej szczegółowo

Mapowanie procesów logistycznych i zarządzanie procesami

Mapowanie procesów logistycznych i zarządzanie procesami Mapowanie procesów logistycznych i zarządzanie procesami Opis Odwzorowanie strategii przedsiębiorstwa w łańcuchu dostaw na niższe poziomy zarządzania operacyjnego, wymaga w praktyce odpowiedniej organizacji

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux

Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux Lokalizacja: Kolumbia Grupo Familia, firma specjalizująca się papierowych artykułach

Bardziej szczegółowo

Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP

Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP Kod kreskowy - Jest to graficzne odwzorowanie informacji przy pomocy kresek i odstępów pomiędzy tymi kreskami. Kod kreskowy umożliwia zakodowanie informacji w celu

Bardziej szczegółowo

Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001

Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001 iscala Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001 Opracował: Grzegorz Kawaler SCALA Certified Consultant Realizacja procedur ISO 9001 1. Wstęp. Wzrastająca konkurencja

Bardziej szczegółowo

Siedem razy TAK z systemem Infor M3 w mleczarstwie!

Siedem razy TAK z systemem Infor M3 w mleczarstwie! Siedem razy TAK z systemem Infor M3 w mleczarstwie! TAK jesteśmy znani w branży mleczarskiej Od wielu lat firma Infor rozwija system Infor M3 z uwzględnieniem wymagań branży przetwórców mleka. Wykorzystuje

Bardziej szczegółowo