facebook optymalizacja analiza interakcja marka raport reklama zaangażowanie Fanpage Trends

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "facebook optymalizacja analiza interakcja marka raport reklama zaangażowanie Fanpage Trends"

Transkrypt

1 facebook optymalizacja analiza interakcja marka raport reklama zaangażowanie Fanpage Trends.0

2 Fanpage Trends spis treści / Infografika Wstęp Porównanie branż Rankingi ogólne: Strony polskojęzyczne Marki Media Ludzie Kategorie szczegółowe: Agencje interaktywne i epr Alkohole Banki Blogi Centra handlowe Dom i ogród Ecommerce Gry i konsole Hotele / SPA HR i rekrutacja IT / Elektronika Kawiarnie Kluby Kluby piłkarskie Kosmetyki Macierzyństwo Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

3 Fanpage Trends spis treści / Miasta Motoryzacja Muzyka abiał apoje GO i akcje społeczne Odzież Piwo Podróże Politycy i partie Prasa Programy TV Regiony Restauracje RTV / AGD Samochody Słodycze Sport Stacje radiowe Stacje TV Supermarkety Telekomunikacja Trenerzy personalni Ubezpieczenia Uczelnie arzędzie analityczne dla Facebooka, YouTube i Twittera wypróbuj!

4 Fanpage Trends spis treści / Vlogi Zdrowie Zwierzęta Żywność inne ota metodologiczna 0 Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

5 FAPAGE TREDS.0 UŻYTKOWICY FACEBOOKA, mln AJLEPSZE POSTY, mln, mln Fundacja DKMS Polska (Baza... Czwartek,..0, godz: 0: UDOSTĘPIJ! ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU! LEKA CHCE ŻYĆ! ie pozwól jej odejść..., letnia Lenka, potrzebuje dawcy szpiku kostnego! Dziewczynka od kilku miesięcy walczy ze śmiertelną chorobą. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA! Dla Lenki przeszczepienie jest jedyną szansą na całkowit arodowy Instytut Fryderyka... Wtorek,..0, godz: 0:00 Good morning! We wish you have a nice day! Interactivity Index: % % Interactivity Index: 0 % % Straż dla Zwierząt w Polsce Poniedziałek,..0, godz: :0 STOP! wybuchom sylwestrowym miej serce udostępnij i nie strzelaj. LOL mania Środa,..0, godz: 0: Kochani, Do Siego Roku! :) Interactivity Index: % % 0 0 Interactivity Index: 00% 0% 0 Związek Przedsiębiorców i... Sobota, 0..0, godz: : [ multimedia / brak tekstu ] Interactivity Index: 0 % % 000

6 AJWIĘKSI * Serce i Rozum Play 0 Demotywatory Radio ESKA Orange 0 AJSZYBCIEJ ROSĄCY* XL Energy Drink +% tys. nowych fanów Rezigiusz 0% tys. nowych fanów Mr. Gugu & Miss Go 0% tys. nowych fanów AJBARDZIEJ AGAŻUJĄCY * Wiedza bezużyteczna KWEJK.pl 0 Tymbark Wiedza bezużyteczna 0 Demotywatory Rezigiusz 0% zaangażowanych % zaangażowanych % zaangażowanych AJBARDZIEJ UWAŻI* PlayU.% reakcji na posty użytkowników Plush.% reakcji na posty użytkowników Plus.% reakcji na posty użytkowników TOPHASHTAGI #konkurs użyte razy #święta użyte razy #muzyka użyte razy AJSZYBCIEJ KOMETUJĄCY * heyah minuty sekund TMobile PL minuty sekundy Plus minuty sekund CIEKAWOSTKI W tym miesiącu zarejestrowaliśmy około, mln nowych polubień profili. ajbardziej lubianą stroną była Wiedza bezużyteczna, której posty polubiono ponad, mln razy! a fanpage u OLX Polska rekordowo wzrosła liczba udostępnień było ich ponad 00 razy więcej niż w listopadzie. * Z największą liczbą fanów, * Z największym przyrostem nowych fanów, * Zaangażowały najwięcej osób, * Reagujący na % postów użytkowników, * Mediana minut do reakcji (tylko komentarz) na post użytkownika.

7 Wstęp / Fanpage Trends Grudzień 0 w raporcie debiutują vlogi Grudzień to sprzyjający czas dla administratorów profili, którzy wpisując się w nurt tematyki świątecznej, skutecznie angażują użytkowników. W grudniu wzmianki o świętach znalazły się w % wszystkich opublikowanych wpisów. Jednocześnie posty opublikowane w święta angażowały o % więcej użytkowników niż przeciętnie, czyli o % więcej niż przed rokiem. Przełożyło się to na poprawę wyników większości profili z zestawienia najbardziej angażujących stron polskojęzycznych. W ramach nieco spóźnionego prezentu świątecznego, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Fanpage Trends odrębną kategorię dedykowaną vlogerom. Który z nich radzi sobie na Facebooku najlepiej? Zapraszamy do lektury grudniowego wydania raportu Fanpage Trends! Vlogerzy w Fanpage Trends Vlogi to bardzo silna i szybko rozwijająca się kategoria, o czym świadczy fakt, że debiutuje ona w raporcie na wysokiej 0. pozycji w zestawieniu najpopularniejszych oraz na. miejscu wśród najbardziej angażujących branż. Jednocześnie spadek o pozycji zaliczyła kategoria Blogi, do której wcześniej zaliczaliśmy także vlogerów. Jak można się było domyślać, królem vlogerów na Facebooku jest SA Wardęga, który drugą w zestawieniu stronę Abstrachuje.tv wyprzedza o ponad 00 tys. fanów. a najniższym miejscu podium w zestawieniu względem popularności znalazła się Barbara Kwarc. Prym wśród najbardziej angażujących wiodą Rezigiusz, SA Wardęga oraz Blowek, natomiast największy odsetek użytkowników angażujących się w obrębie profilu przypadł w udziale itrozyniakowi, który angażuje % swoich fanów. Z kolei pod względem obsługi klienta najbardziej wyróżniają się vlogi Red Lipstick Monster, Zapytaj Trendera i profil Martina Stankiewicza. Zwyciężczyni, czyli Red Lipstick Monster, zdeklasowała konkurencję w zestawieniu największego procenta odpowiedzi na wpisy użytkowników, odpowiadając na ponad 0% z nich. Strony poświęcone vlogom Zapytaj Trendera oraz Martina Stankiewicza odpowiedziały kolejno na 0% i.% zapytań użytkowników. Obsługa klienta na Facebooku rośnie w siłę Przed trzema miesiącami wprowadziliśmy do raportów Fanpage Trends zestawienia biorące pod uwagę coraz ważniejszy aspekt obecności stron w mediach społecznościowych, mianowicie obsługę klienta. Od tego czasu sporo się zmieniło. Przede wszystkim kolejne marki decydują się na umożliwienie użytkownikom dodawania postów na ich stronach. ie jest to dla administratorów stron łatwa decyzja, ponieważ wymaga ona uprzedniego przygotowania odpowiednich procesów. ie da się jednak nie zauważyć, że liczba stron obsługujących klientów za pośrednictwem Facebooka rośnie. Jednocześnie spada czas, którego potrzebują administratorzy stron, aby udzielić odpowiedzi. W ciągu ostatnich trzech miesięcy najbardziej spektakularną poprawę czasu odpowiedzi zaliczyła Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

8 Wstęp / strona hotelu W drzewach, która poprawiła swój czas odpowiedzi o... 0 godzin. a drugim miejscu pod względem poprawy czasu odpowiedzi uplasowała się Rebel.tv, która poprawiła się o godzin, a na trzecim Galeria Twierdza Zamość, która odpowiada o godzin szybciej. Z kolei pod względem procenta udzielonych odpowiedzi największy wzrost odnotowały profile Czekolada LIDT (wzrost o punkty procentowe), Galeria ASKA (wzrost o punktów procentowych) i Marwit (wzrost o punktów procentowych). Oby tak dalej! Grudniowa gratka dla graczy i fanów seriali W ostatnim miesiącu ub. r. wzięliśmy udział w pierwszym w Polsce bardzo szeroko zakrojonym badaniu graczy, które odbyło się w ramach akcji "Jestem graczem". Dla zasięgu akcji i zdobycia wielu wypełnionych ankiet kluczowe było propagowanie jej w mediach społecznościowych. Większość uczestników właśnie stamtąd dowiedziała się o tym przedsięwzięciu, w naszej analizie skupiliśmy się więc na wirusowym rozpowszechnianiu informacji o akcji. Więcej informacji znaleźć można na blogu Sotrendera, w artykule pt. "Jestem graczem w social media". To jednak nie wszystko. W grudniu razem z Merlin.pl sprawdziliśmy, które seriale najlepiej radzą sobie na Facebooku i Twitterze, które mają najwięcej fanów, a które najlepiej angażują użytkowników. Wyniki badania zostały przedstawione na infografice, którą można znaleźć na naszym blogu w artykule pt. "ajpopularniejsze seriale w social media? O tym się mówi! (IFOGRAFIKA)". Czego dowiedzieliśmy się o social media i blogosferze w 0? Rok 0 upłynął pod znakiem wielkich wydarzeń. Zaczęło się od Igrzysk Olimpijskich w Soczi, potem mundiale w piłce nożnej i siatkówce, po drodze wybory samorządowe i europejskie. Były afery, Luis Suarez gryzł, zasięg na Facebooku spadał, blogosfera się zmieniała, a iemcy i tak zostali mistrzami świata (Polacy też). Wszystkie te wydarzenia odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych oraz, w konsekwencji, również na naszym blogu. Żegnając mijający rok, przygotowaliśmy zestawienie 0 wpisów z bloga Sotrendera, dotyczących Twittera, Facebooka, YouTube oraz blogosfery, które cieszyły się w ostatnich miesiącach największą popularnością. Jeśli przegapiliście któryś z nich, macie szansę nadrobić zaległości, do czego serdecznie zachęcamy! Zapraszamy do lektury grudniowego wydania raportu Fanpage Trends! arzędzie analityczne dla Facebooka, YouTube i Twittera wypróbuj!

9 Reklama Wykorzystaj Facebook Local Awareness owy format reklamy jest przygotowany z myślą o wszystkich sieciach handlowych, które posiadają stacjonarne sklepy / restauracje / punkty usługowe. Local Awareness stworzono z myślą o dotarciu do odbiorcy w konkretnym miejscu np. wszyscy obecnie przebywajacy w Abu Dabi, Londyńskim City lub Dubaju z zawężeniem do konkretnych biurowców, dzielnic lub ulic. Local Awareness pozwala na: - zawężenie promienia zasięgu reklamy do -0 km, - selekcja grupy docelowej np.: określonej płci, wieku, - wyświetlenie użytkownikom lokalizacji punktu na mapie, - nawigacja on-line - jak dojechac do sklepu za pomocą GPS. Zapraszamy do testowania aplikacji, komercyjny start stycznia 0. * Reklama została wylicytowana na aukcji, będącej kontynuacją akcji charytatywnej #dladzieciaków, która odbyła się w ramach Czwartkowych Spotkań Social Media.

10 Porównanie branż 0

11 Porównanie branż ajwiększe strony Muzyka 0 % (+ ) Sport 0 0 +% (+ 0) Ecommerce 0 +% (+ ) Odzież +% (+ ) + Stacje TV 0 0 +% (+ ) Programy TV % (0 ) Słodycze % (+ 0) Telekomunikacja 00 0 % ( ) Kosmetyki 0 +% ( ) 0 Vlogi 0 +% (+0 ) Blogi % (+0 0) apoje % (+ 00) GO i akcje społeczne 0 +% (+ ) Prasa +% ( ) Podróże +% ( ) Wykres prezentuje liczbę fanów na koniec miesiąca, a także jej przyrost. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

12 Porównanie branż ajbardziej angażujące strony procent zaangażowanych liczba zaangażowanych Sport % 0 Muzyka % Ecommerce % 0 Stacje TV % Prasa % 0 Vlogi % + Odzież % Blogi % GO i akcje społeczne % 0 Stacje radiowe % Programy TV % Motoryzacja % 00 Miasta % Podróże % Trenerzy personalni % 0 Zaangażowany to użytkownik, który w analizowanym okresie wchodził w interakcje z treściami na stronie, poprzez klikanie "lubię to", komentowanie lub postowanie. Wartość procentowa może być większa niż 00%, gdyż Facebook umożliwia wykonanie aktywności użytkownikom, którzy nie są fanami. Raporty i badania social media spytaj o więcej!

13 Porównanie branż ajbardziej interaktywne strony relative interactivity interactivity index GO i akcje społeczne 0 Sport Prasa Muzyka Ecommerce 0 Stacje TV 0 Vlogi Stacje radiowe Blogi Odzież 00 Motoryzacja Miasta 0 0 Macierzyństwo Programy TV 0 + Trenerzy personalni 0 00 Interactivity Index to zbiorczy wskaźnik wszystkich aktywności w obrębie fanpage a w ciągu miesiąca. Relative Interactivity uwzględnia wielkość fanpage a, a zatem umożliwia porównanie fanpage o zróżnicowanej liczbie fanów. dni za darmo zarejestruj się!

14 Porównanie branż Obsługa klienta czas reakcji procent reakcji Telekomunikacja m s.% (0 z ) Banki g m.% ( z ) Supermarkety m s.% ( z ) + apoje 0m s.% ( z ) + Podróże g m.% ( z ) + Ecommerce g m.% (0 z ) IT / Elektronika g m.% ( z 0) RTV / AGD m s 0.% ( z ) Gry i konsole m s.% ( z ) + 0 Stacje TV g m.% ( z ) + Kosmetyki g 0m.% ( z ) + Żywność inne g m.% (0 z ) + Odzież g m.0% (0 z ) GO i akcje społeczne g m 0.% ( z 0) Blogi g 0m 0.% ( z 0) Ranking uwzględnia do profili, które zareagowały na największą liczbę postów użytkowników (przynajmniej post). Czas reakcji, to mediana czasu jaki upłynął od opublikowania postu przez użytkownika do opublikowania komentarza pod postem przez administratora profilu. Procent reakcji, to procentowy udział postów, które zostały skomentowane przez markę. dni za darmo zarejestruj się!

15 Strony polskojęzyczne

16 Strony polskojęzyczne Podsumowania i postanowienia Katarzyna Dołowy Social Media Copywriter Cheil Mimo, że już od ponad tygodnia mamy nowy rok, czas na podsumowanie Polskiego Facebooka. Jak polskie marki poradziły sobie z końcem roku? Czy w grudniu mówiły tylko o choince i prezentach? A może jak rakieta chciały wejść w 0 rok z przytupem? Przekonajmy się. Top to status quo: Serce i Rozum, Play oraz Demotywatory tu chyba długo jeszcze się nic nie zmieni, za to, jeśli chodzi o zaangażowanie nowość na miejscu. Wiedza bezużyteczna, dalej Demotywatory i Ewa Chodakowska. Bez zaskoczenia. Z raportu, który mam przed oczami, a który Wy zaraz zobaczycie tuż po przeczytaniu tego tekstu (oby), rzucają mi się jeszcze SA Wardęga, Radio ESKA, MAFFASHIO, TeMyśli.pl, LOL mania i kilka innych. Co nam to mówi? ic, zupełnie nic! Z tego wynika tylko tyle, że jeśli marka ma pieniądze i małą konkurencję, to łatwo może sobie kupić fanów, że drodzy fejsbukowicze uwielbiają memy i lol content i ten sam obrazek bawi ich zawsze tak samo. A także, że uwielbiają selfmade (wo)manów, byle byli atrakcyjni. Czy naprawdę tacy jesteśmy? Wszyscy, którzy oglądamy te raporty zastanawiamy się, jaki jest przeciętny użytkownik Facebooka. ie chcę wierzyć, że szuka on tylko śmiesznych obrazków i swoich idoli. Podsumowując: Rok 0 był rokiem uroczych kotków i memów. Postanowienia: Kibicuję markom, aby były w stanie tworzyć swoje strony na Facebooku w sposób, który udowodni, że rzeczywiście mają powód, aby tam być, a nie są tam tylko dlatego, bo wszyscy tam są. Raporty i badania social media spytaj o więcej!

17 Strony polskojęzyczne ajwiększe strony Serce i Rozum +0% ( ) Play 0 % ( ) Demotywatory +0% (+ ) Radio ESKA +% (+0 00) Orange 0 % (+ ) Wiedza bezużyteczna +% (+ ) KWEJK.pl 0 % ( ) Tymbark % ( ) Plus 0 00 % (+ ) 0 McDonald s 0 % ( ) Allegro % (+0 ) Kamil Bednarek % ( ) Cropp +% (+ ) SA Wardęga 0 +% (+ ) Samsung Polska % (+ ) Wykres prezentuje liczbę fanów na koniec miesiąca, a także jej przyrost. Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

18 Strony polskojęzyczne ajbardziej angażujące strony procent zaangażowanych liczba zaangażowanych Wiedza bezużyteczna 0% 0 Demotywatory % + Ewa Chodakowska % + Rezigiusz % TeMyśli.pl % 0 + SA Wardęga % 0 KWEJK.pl % Radio ESKA 0% + Martyna Wojciechowska 0% 0 Ścigacz.pl % + MAFFASHIO % + CLEO % + ESKA TV % + Tomasz Chada % 0 + TV.pl 0% 0 Zaangażowany to użytkownik, który w analizowanym okresie wchodził w interakcje z treściami na stronie, poprzez klikanie "lubię to", komentowanie lub postowanie. Wartość procentowa może być większa niż 00%, gdyż Facebook umożliwia wykonanie aktywności użytkownikom, którzy nie są fanami. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

19 Strony polskojęzyczne ajbardziej interaktywne strony relative interactivity interactivity index TeMyśli.pl 0 0 LOL mania Wiedza bezużyteczna 0 Demotywatory 00 Ścigacz.pl 0 + Rezigiusz 0 0 Fundacja DKMS Polska (Baza Dawców Komórek... 0 Fakt.pl 0 + Ewa Chodakowska 0 0 iesamowite i zwariowane filmiki 0 TV.pl 0 0 W Sieci 0 Onet Wiadomości + Zapytaj.onet.pl + KWEJK.pl 00 Interactivity Index to zbiorczy wskaźnik wszystkich aktywności w obrębie fanpage a w ciągu miesiąca. Relative Interactivity uwzględnia wielkość fanpage a, a zatem umożliwia porównanie fanpage o zróżnicowanej liczbie fanów. dni za darmo zarejestruj się!

20 Strony polskojęzyczne Obsługa klienta czas reakcji procent reakcji + PlayU m s.% ( z ) Plus m s.0% (0 z ) Orange m s.% ( z ) heyah m s.% ( z ) Dawca.pl Bądź świadomym dawcą... m s.% (0 z ) TMobile PL m s.% (0 z ) Cyfrowy Polsat m s.% ( z ) Lidl Polska m s.% ( z ) Paczkomaty InPost 0m s.% ( z 0) 0 PADORA Polska g m.% ( z ) + Allegro g m.% ( z ) Xbox Polska m s.% ( z ) + PKP Intercity. Pociąg do podróży m s.% (0 z ) PlayStation Polska m s.% (0 z ) Play m s.% ( z 0) Ranking uwzględnia do profili, które zareagowały na największą liczbę postów użytkowników (przynajmniej post). Czas reakcji, to mediana czasu jaki upłynął od opublikowania postu przez użytkownika do opublikowania komentarza pod postem przez administratora profilu. Procent reakcji, to procentowy udział postów, które zostały skomentowane przez markę. arzędzie analityczne dla Facebooka, YouTube i Twittera wypróbuj! 0

21 Strony polskojęzyczne ajbardziej interaktywne posty Fundacja DKMS Polska (Baza... Czwartek,..0, godz: 0: UDOSTĘPIJ! ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU! LEKA CHCE ŻYĆ! ie pozwól jej odejść..., letnia Lenka, potrzebuje dawcy szpiku kostnego! Dziewczynka od kilku miesięcy walczy ze śmiertelną chorobą. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA! Dla Lenki przeszczepienie jest jedyną szansą na całkowit Interactivity Index: 0 arodowy Instytut Fryderyka... Wtorek,..0, godz: 0:00 Good morning! We wish you have a nice day! Interactivity Index: % % % % Straż dla Zwierząt w Polsce Poniedziałek,..0, godz: :0 LOL mania Środa,..0, godz: 0: Kochani, Do Siego Roku! :) Interactivity Index: STOP! wybuchom sylwestrowym miej serce udostępnij i nie strzelaj. Interactivity Index: % % % 0% 0 Związek Przedsiębiorców i... Sobota, 0..0, godz: : [ multimedia / brak tekstu ] Interactivity Index: 0 % % 000 Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

22 Marki

23 Marki Podsumowanie ajwiększe strony w grupie to Serce i Rozum, Play oraz Orange ajwiększy procentowy przyrost liczby fanów zaobserwowaliśmy na fanpage ach House, Cropp oraz Play ajwięcej fanów przybyło stronom House, Cropp oraz Allegro ajwięcej użytkowników Facebooka zaangażowały strony Mr. Gugu & Miss Go, Mamed Khalidov oraz Domodi.pl ajwiększy procent swoich fanów zaangażowały strony maj Fason Club, StyloweButy.pl oraz Domodi.pl ajwiększy Interactivity Index wypracowały fanpage Czego pragną kobiety oraz Domodi.pl Wysokie Relative Interactivity każe zwrócić uwagę na strony maj Fason Club, Czego pragną kobiety i Miasto Gdańsk dni za darmo zarejestruj się!

24 Marki ajwiększe strony Serce i Rozum +0% ( ) Play 0 % ( ) Orange 0 % (+ ) Tymbark % ( ) Plus 0 00 % (+ ) McDonald s 0 % ( ) Allegro % (+0 ) Cropp +% (+ ) Samsung Polska % (+ ) 0 Reserved 0 % ( ) House 0 +% (+ ) TYLKO HITY! 0 0% ( ) Tic Tac 000 0% ( 0) Mały Głód +0% ( ) Góralki 00 +0% ( ) (+ 0) Wykres prezentuje liczbę fanów na koniec miesiąca, a także jej przyrost. dni za darmo zarejestruj się!

25 Marki ajbardziej angażujące strony procent zaangażowanych liczba zaangażowanych + Mr. Gugu & Miss Go % 0 Mamed Khalidov % 0 Domodi.pl % 0 % StyloweButy.pl % 00 Legia Warszawa % Homebook.pl % maj Fason Club % Peja Slums Attack % 0 Demonologia (Słoń/Mikser) % + HEMP GRU % + Paranienormalni Profil Oficjalny % + The Sims Polska 0% Dzień Dobry TV % + WOŚP % % 0 Zaangażowany to użytkownik, który w analizowanym okresie wchodził w interakcje z treściami na stronie, poprzez klikanie "lubię to", komentowanie lub postowanie. Wartość procentowa może być większa niż 00%, gdyż Facebook umożliwia wykonanie aktywności użytkownikom, którzy nie są fanami. dni za darmo zarejestruj się!

26 Marki ajbardziej interaktywne strony relative interactivity interactivity index 0 + Czego pragną kobiety Domodi.pl 0 + Homebook.pl 0 Miasto Gdańsk 0 maj Fason Club 0 StyloweButy.pl 0 Legia Warszawa 0 0 tvp.info Mr. Gugu & Miss Go 0 0 Goodlookin.pl + love it 0 Wroclaw [Wroclove] OLX Polska 0 MniamMniam.pl 0 Interactivity Index to zbiorczy wskaźnik wszystkich aktywności w obrębie fanpage a w ciągu miesiąca. Relative Interactivity uwzględnia wielkość fanpage a, a zatem umożliwia porównanie fanpage o zróżnicowanej liczbie fanów. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

27 Marki Obsługa klienta czas reakcji procent reakcji + PlayU m s.% ( z ) Plus m s.0% (0 z ) Orange m s.% ( z ) heyah m s.% ( z ) TMobile PL m s.% (0 z ) Cyfrowy Polsat m s.% ( z ) PolskiBus.com Szybko Tanio Komfortowo m s.% ( z ) Lidl Polska m s.% ( z ) Paczkomaty InPost 0m s.% ( z 0) 0 PADORA Polska g m.% ( z ) Allegro g m.% ( z ) Xbox Polska m s.% ( z ) PKP Intercity. Pociąg do podróży m s.% (0 z ) PlayStation Polska m s.% (0 z ) Play m s.% ( z 0) g m.% Ranking uwzględnia do profili, które zareagowały na największą liczbę postów użytkowników (przynajmniej post). Czas reakcji, to mediana czasu jaki upłynął od opublikowania postu przez użytkownika do opublikowania komentarza pod postem przez administratora profilu. Procent reakcji, to procentowy udział postów, które zostały skomentowane przez markę. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

28 Marki ajbardziej interaktywne posty OLX Polska Czwartek, 0..0, godz: 0: o to startujemy! "akarm psa" po raz niech ta siódemka będzie szczęśliwa dla wszystkich psiaków! Udostępniajcie naszą akcje gdzie tylko się da. Pokażmy, że mamy wielkie serca :) > Interactivity Index: % % 0 00 Mystic Production Środa, 0..0, godz: :0 Podobno złote płyty to w dzisiejszych czasach rzadkość, a skoro tak, wczorajsze złoto Happysad postanowiliśmy uczcić tym oto konkursem.. agrodą w nim jest zestawów płyt Happysad "Jakby ie Było Jutra", "Ciepło Zimno", "Mów Mi Dobrze", "Zadyszka", "a Żywo w Studio" oraz koszulka "Jakby ie B Interactivity Index: Drogerie atura Piątek, 0..0, godz: :0 #KOKURS Wymień jak najwięcej miast, w których znajdują się Drogerie atura. komentarz = jedno miasto osób, które wymieni najwięcej miast, otrzyma zestaw świąteczny kosmetyków KOBO Professional. Liczy się kolejność odpowiedzi. ie zapomnij również polubić profil KOBO Professional a odpowi Interactivity Index: % % 0 % % 0 Czego pragną kobiety Wtorek, 0..0, godz: 0:00 iby żart, ale wszystkie wiemy, jak jest ;) Interactivity Index: % % 0 0 Goodlookin.pl Wtorek, 0..0, godz: 0: SZYBKIE ROZDAIE! Tylko 0h! :) Wygraj dowolną damską lub męską kurtkę z :) Zasady:. Polub publicznie Fanpage Goodlookin.pl. Udostępnij publicznie grafikę konkursową. Wpisz w komentarzu: "www.goodlookin.pl 000 pomysłów na prezent! :)" Rozdanie trwa tylko do czwartku. Interactivity Index: % % 0 Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

29 Media

30 Media Podsumowanie ajwiększe strony w grupie to Radio ESKA, SA Wardęga oraz ESKA TV ajwiększy procentowy przyrost liczby fanów zaobserwowaliśmy na fanpage ach Rezigiusz, SA Wardęga i Spryciarze.pl ajwięcej fanów przybyło stronom Rezigiusz, SA Wardęga oraz Spryciarze.pl Pod względem liczby zaangażowanych fanów najlepiej wypadają fanpage Rezigiusz, SA Wardęga i Radio ESKA ajwiększy procent swoich fanów zaangażowały strony Mądrzy Rodzice, Ścigacz.pl oraz MAFFASHIO ajwiększy Interactivity Index wypracowały fanpage Ścigacz.pl, Rezigiusz oraz Fakt.pl ajwyższe wartości Relative Interactivity osiągnęły fanpage wpolityce.pl, W Sieci oraz iezależna.pl Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj! 0

31 Media ajwiększe strony Radio ESKA +% (+0 00) SA Wardęga 0 +% (+ ) ESKA TV 0 +% (+0 ) MTV Polska 00 0 % (+ ) Spryciarze.pl 0 +% (+ ) Abstrachuje.TV 0 0 +% (+ ) Disney Channel Polska 0 % ( 0) VIVA Polska % (+ ) Filmweb +0% (+ ) 0 iekryty Krytyk 0 % (+ ) fun.tv % (+ ) TV % (+ ) TV.pl 0 +% ( ) Rezigiusz 0 0% (+ ) Tylko muzyka 0 0% ( ) 0 (+ ) Wykres prezentuje liczbę fanów na koniec miesiąca, a także jej przyrost. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

32 Media ajbardziej angażujące strony procent zaangażowanych liczba zaangażowanych + Rezigiusz % + SA Wardęga % 0 + Radio ESKA 0% Ścigacz.pl % + MAFFASHIO % + ESKA TV % + TV.pl 0% 0 + Fakt.pl % 0 TV % 0 Zapytaj.onet.pl % Blowek % + fun.tv % Fakty TV % + Comedy Central Polska % + Mądrzy Rodzice % % Zaangażowany to użytkownik, który w analizowanym okresie wchodził w interakcje z treściami na stronie, poprzez klikanie "lubię to", komentowanie lub postowanie. Wartość procentowa może być większa niż 00%, gdyż Facebook umożliwia wykonanie aktywności użytkownikom, którzy nie są fanami. Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

33 Media ajbardziej interaktywne strony relative interactivity interactivity index Ścigacz.pl 0 + Rezigiusz 0 0 Fakt.pl 0 TV.pl 0 0 W Sieci 0 Onet Wiadomości + Zapytaj.onet.pl + Radio ESKA 0 Antyradio 0 0 Mądrzy Rodzice 0 + wpolityce.pl SuperMamy iezależna.pl 0 + SA Wardęga ESKA TV 0 0 Interactivity Index to zbiorczy wskaźnik wszystkich aktywności w obrębie fanpage a w ciągu miesiąca. Relative Interactivity uwzględnia wielkość fanpage a, a zatem umożliwia porównanie fanpage o zróżnicowanej liczbie fanów. Raporty i badania social media spytaj o więcej!

34 Media Obsługa klienta czas reakcji procent reakcji ipla m s 0.% ( z ) + HBO Polska 0g m.% ( z ) Fox Life Polska g m.% ( z ) Disney Channel Polska m s.% ( z ) MniamMniam.pl g m.% ( z ) MiniMini+ g m.% ( z ) teletoo+ g m.% ( z ) a Ekranie g m.% ( z ) TV Puls g m.% ( z ) + 0 MTV Polska g m.% ( z ) Red Lipstick Monster g m 0.% ( z ) W Sieci g m.% ( z ) Czwórka g m.% ( z ) VOX FM m s.% ( z ) Radio ZET g m.% ( z ) g m.% Ranking uwzględnia do profili, które zareagowały na największą liczbę postów użytkowników (przynajmniej post). Czas reakcji, to mediana czasu jaki upłynął od opublikowania postu przez użytkownika do opublikowania komentarza pod postem przez administratora profilu. Procent reakcji, to procentowy udział postów, które zostały skomentowane przez markę. Precyzyjne rekomendacje w oparciu o dane sprawdź!

35 Media ajbardziej interaktywne posty Radio ESKA Piątek,..0, godz: 0: Dziś życiowo :) Rafał Adamczak dzień dobry :) Interactivity Index: % % ESKA TV iedziela,..0, godz: 0: Taka sytuacja po świętach! A u Was? :) Interactivity Index: 0 Gazeta Wrocławska Piątek, 0..0, godz: : Udostępniajcie, kto może. Pomóżmy policji znaleźć tego człowieka. Może coś wiedzieć o brutalnym zabójstwie letniej Dominiki spod Środy Śląskiej! icjatenmezczyznamozecoswiedziecozabojstwie latkispodsrodyslaskiej,id,t.html Interactivity Index: % % % % Antyradio Wtorek, 0..0, godz: 0: TOMASZ KASPRZYK witam w programie Kasprologia! Interactivity Index: 0 % % VOX FM Piątek, 0..0, godz: 0: Potrzebne pomysły na nietypowy prezent......na Mikołajki! orbert Bieńkowski, Ania Chmiel i Konrad Piwowarski Dzień Dobry! #voxfm #wrytmiehitów Interactivity Index: 0 % % 0 Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

36 Ludzie

37 Ludzie Sebastian Sitowski Social Media Specialist Agencja SMAC W grudniu po prostu lubimy pomagać! Bo święta W kategorii Ludzie bez większych zmian Ewa Chodakowska depcze po piętach Kamilowi Bednarkowi, za nimi śpiewająco podąża CLEO. Uwagę jednak zwraca profil Kamila Stocha, który odnotował największy, bo aż % przyrost fanów. Kamil po prostu lubi pomagać, w końcu idą święta. Szlachetna paczka, karty od serca z Fundacją Pro Artis czy licytacja nart z podpisami całej reprezentacji na rzecz Fundacji Akogo? przyciągnęły uwagę zapewnie nie tylko miłośników sportu i altruistów. ajwięcej użytkowników Facebooka zaangażowały oczywiście strony Ewy Chodakowskiej, Martyny Wojciechowskiej oraz CLEO, jednak procentowo najbardziej aktywnych i oddanych fanów mają sportowcy Jarosław pasha Jarząbkowski i Arek Milik oraz raper z Grochowa Tomasz Chada. ajbardziej interaktywnym postem w zimie bez śniegu okazało się zaproszenie na spacer w Japonii, które umieściła na swoim profilu Martyna Wojciechowska. Redaktor naczelna ational Geographic Polska ma moim zdaniem bardzo przyjemny i ciekawy profil, od początku do końca konsekwentnie prowadzony. A przy tym nie marzy o tym, by zostać królową selfie, bardziej skupiając się na pięknie przyrody niż na samej sobie. Wszyscy użytkownicy pragną też wiedzieć, co czeka ich w 0 roku i chętnie dzielą się tym z Honoratą Skarbek, z której profilu bije największy ekshibicjonizm. Być może to za sprawą piosenki aga, którą usłyszeliśmy w listopadzie. arzędzie analityczne dla Facebooka, YouTube i Twittera wypróbuj!

38 Ludzie ajwiększe strony Kamil Bednarek % ( ) Ewa Chodakowska 0 +% (+ ) CLEO +% (+ 0) Piotr Żyła Official % ( ) Pezet +0% (+ 0) Barbara Kwarc +0% (+ ) Justyna Kowalczyk oficjalna strona +% ( ) Donatan 0 % (0 ) Martyna Wojciechowska +% (+ ) 0 Mateusz Pawłowski +% (+ 0) Grubson % (+ 0) donguralesko 0 % (+ ) Agnieszka Radwanska +% ( ) Ewa Farna % (+ ) Kamil Stoch Oficjalna strona 0 +% (+ ) 00 (+ ) Wykres prezentuje liczbę fanów na koniec miesiąca, a także jej przyrost. Raporty i badania social media spytaj o więcej!

39 Ludzie ajbardziej angażujące strony procent zaangażowanych liczba zaangażowanych Ewa Chodakowska % Martyna Wojciechowska 0% + CLEO % Tomasz Chada % 0 + Jarosław pasha Jarząbkowski 0% 0 +0 Kamil Stoch Oficjalna strona % Artur Szpilka % + Magda Gessler % 0 + Donatan % 0 0 Arek Milik 0% 0 0 Justyna Kowalczyk oficjalna strona 0% Małgorzata Kożuchowska % Agnieszka Radwanska % + Adam Zdrójkowski % Sobota % % 0 Zaangażowany to użytkownik, który w analizowanym okresie wchodził w interakcje z treściami na stronie, poprzez klikanie "lubię to", komentowanie lub postowanie. Wartość procentowa może być większa niż 00%, gdyż Facebook umożliwia wykonanie aktywności użytkownikom, którzy nie są fanami. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

40 Ludzie ajbardziej interaktywne strony relative interactivity interactivity index Ewa Chodakowska 0 + Tomasz Chada 0 + CLEO 00 + Jarosław pasha Jarząbkowski 0 Martyna Wojciechowska Justyna Kowalczyk oficjalna strona + Magda Gessler 0 Donatan + Arek Milik 0 0 Artur Szpilka 0 Dawid Kwiatkowski Z.B.U.K.U + Beata Pawlikowska Kamil Stoch Oficjalna strona + Honorata Honey Skarbek 0 0 Interactivity Index to zbiorczy wskaźnik wszystkich aktywności w obrębie fanpage a w ciągu miesiąca. Relative Interactivity uwzględnia wielkość fanpage a, a zatem umożliwia porównanie fanpage o zróżnicowanej liczbie fanów. dni za darmo zarejestruj się! 0

41 Ludzie Obsługa klienta czas reakcji procent reakcji Maciej Kowalski g 0m 0% ( z ) Katarzyna Dziurska Trener Personalny m s.% ( z ) Martyna Wojciechowska g 0m.% ( z 0) Katarzyna Piasecka d g.% ( z ) Sylwia Szostak g 0m.% ( z ) Marika g m.% ( z ) Akop Szostak g m.% ( z ) Pablopavo g m.% ( z ) Rozbojnik Alibaba g m 0.% ( z ) 0 Dorota Zawadzka g m.% ( z ) Andrzej Duda g 0m.% (0 z 0) Hanna GronkiewiczWaltz g m.% ( z ) + Magda Gessler g m.% (0 z ) Kamil Bednarek g m.% ( z ) Justyna Kowalczyk oficjalna strona g m.% ( z ) g m.0% Ranking uwzględnia do profili, które zareagowały na największą liczbę postów użytkowników (przynajmniej post). Czas reakcji, to mediana czasu jaki upłynął od opublikowania postu przez użytkownika do opublikowania komentarza pod postem przez administratora profilu. Procent reakcji, to procentowy udział postów, które zostały skomentowane przez markę. Szybkie i przyjazne raportowanie działań w social media przetestuj!

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

Startup WOM. maciej oleksy TO TYLKO POCZĄTEK TRENDY W ZARZĄDZANIU EFEKTYWNE PROGRAMY PARTNERSKIE MARCIN ŁUKIAŃCZYK UKRYTY POTENCJAŁ WIRTUALNY OKUP

Startup WOM. maciej oleksy TO TYLKO POCZĄTEK TRENDY W ZARZĄDZANIU EFEKTYWNE PROGRAMY PARTNERSKIE MARCIN ŁUKIAŃCZYK UKRYTY POTENCJAŁ WIRTUALNY OKUP WSZYSTKO O e-biznesie MARZEC 2013 UKRYTY POTENCJAŁ ALICJA ZBYTNIEWSKA MAREK DORNOWSKI WIRTUALNY OKUP Foto: Archiwum własne autora maciej oleksy Startup MA ZArabiać WOM TO TYLKO POCZĄTEK Marek gawdzik TRENDY

Bardziej szczegółowo

e-profit Starter prezentuje: 100palcow.com Czy na inwestycji w mobile można zarobić?

e-profit Starter prezentuje: 100palcow.com Czy na inwestycji w mobile można zarobić? Paweł Zaremba scenarzysta Counter Strike, opowiada o swej najnowszej misji Strona 27 wszystko o e-biznesie 5 sekund czyli jak zrobić dobre, pierwsze wrażenie Niewerbalna mowa ciała nad tym warto popracować!

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

PROJEKTOWANIE STRON WWW

PROJEKTOWANIE STRON WWW 2014 STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK LISTOPAD GRUDZIEŃ RAPORT PROJEKTOWANIE STRON WWW Partnerzy Wydawca Responsywność to klucz, ale nie gwarancja sukcesu

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

Hołowczyc. Sztuka polegania na innych SOHNEMANN. życie w wymiarze MATRIX. Michał Jeliński Słodki smak zwycięstwa

Hołowczyc. Sztuka polegania na innych SOHNEMANN. życie w wymiarze MATRIX. Michał Jeliński Słodki smak zwycięstwa WSZYSTKO O e-biznesie SIERPIEŃ 2012 Foto: Materiały prasowe / holek.pl infoshare od kuchni Dzielić się wiedzą NICK SOHNEMANN życie w wymiarze MATRIX Krzysztof Hołowczyc Sztuka polegania na innych Michał

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Kraków 2011

Bardziej szczegółowo

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu Przegląd RAPORT ROCZNY 2010 DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy Reklama 1 Spis treści DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy - Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor GŁOS BIZNESU GB MAGAZYN GOSPODARCZY #4 (24) 2013 GŁOS BIZNESU DYSTRYBUOWANY BEZPOŚREDNIO DO WIELKOPOLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor Kluczowym hasłem, które wyznacza

Bardziej szczegółowo

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 2 styczeń 2011 ISSN 2082-3894 SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna

Bardziej szczegółowo

WYBORY SAMORZĄDOWE. Ocena przedwyborczej aktywności e-marketingowej kandydujących partii. Partnerzy:

WYBORY SAMORZĄDOWE. Ocena przedwyborczej aktywności e-marketingowej kandydujących partii. Partnerzy: WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 Ocena przedwyborczej aktywności e-marketingowej kandydujących partii Partnerzy: Spis treści: Rozdział I. GetResponse: wykorzystanie kanału email do komunikacji z wyborcami 1. Cel

Bardziej szczegółowo

Martyna Ubych. - Redaktor naczelna czasopisma i portalu branżowego. Alterbusiness.info

Martyna Ubych. - Redaktor naczelna czasopisma i portalu branżowego. Alterbusiness.info 1 OD REDAKCJI Trzymacie w dłoni pierwszy numer czasopisma Alterbusiness.info kwartalnego periodyku publikowanego dla osób, firm i instytucji zaangażowanych w biznes, zwany potocznie alternatywnym. Biznes

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes Kreatywny

Pomysł na biznes Kreatywny Pomysł na biznes Kreatywny przedsiębiorca Pomysł na biznes redakcja naukowa recenzenci dr Sławomir Jarka dr Andrzej Filipowicz dr Anna Marianowska prof. dr hab. Janina Sawicka Kreatywny przedsiębiorca

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa Master Card

Karta kredytowa Master Card Rekord! Dynamika wzrostu wyniosła ponad 280% str. 1 Bank odpowiedzialny społecznie, Z cyklu z wizytą u BS w Tczewie str. 5-7 Europejski Certyfikat Bankowca str 27 INFORMATOR SGB Poznań, marzec-kwiecień

Bardziej szczegółowo

Poznań ŹRÓDŁEM PRZEWAGI PIOTRA. Dossier. Budżet Poznania NAJSZTUBA DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW

Poznań ŹRÓDŁEM PRZEWAGI PIOTRA. Dossier. Budżet Poznania NAJSZTUBA DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW Numer 1 (5) 2010 Magazyn gospodarczy Dystrybuowany bezpośrednio do wielkopolskich przedsiębiorców Dossier PIOTRA NAJSZTUBA Budżet Poznania pod lupą DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW Poznań ŹRÓDŁEM PRZEWAGI Rozmowa

Bardziej szczegółowo

nr 5 (6) wrzesień / październik 2012 (dwumiesięcznik) issn 2083-8867 Sprawdź szczegóły dystrybucji na rok 2013 str. 59

nr 5 (6) wrzesień / październik 2012 (dwumiesięcznik) issn 2083-8867 Sprawdź szczegóły dystrybucji na rok 2013 str. 59 nr 5 (6) wrzesień / październik 2012 (dwumiesięcznik) issn 2083-8867 Sprawdź szczegóły dystrybucji na rok 2013 str. 59 Reklama Reklama Reklama Reklama Drodzy Czytelnicy, Od redakcji Bezpłatny magazyn Redaktor

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

MARKETING W WYSZUKIWARKACH

MARKETING W WYSZUKIWARKACH Grudzień 2011 RAPORT MARKETING W WYSZUKIWARKACH Sponsor Partnerzy Wydawca Nie nachalnie, lecz skutecznie Klikamy w nie czasem nawet nie zdając sobie sprawy, że to linki sponsorowane. Nie ma to jednak dla

Bardziej szczegółowo

POLSKI E-COMMERCE W GOOGLE RAPORT SEO 2014

POLSKI E-COMMERCE W GOOGLE RAPORT SEO 2014 POLSKI E-COMMERCE W GOOGLE RAPORT SEO 2014 Partnerzy merytoryczni Partner Patronat medialny Spis treści Content (marketing) is (finally) king! 4 Content marketing i optymalizacja WWW kluczem efektywnego

Bardziej szczegółowo

Biznes, który zmienia świat. Ludzie, którzy zmieniają biznes.

Biznes, który zmienia świat. Ludzie, którzy zmieniają biznes. Tegoroczny jubileusz Forum Odpowiedzialnego Biznesu to 15 lat współpracy z działającymi w Polsce firmami, administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi na rzecz rozwoju CSR. Wspólnych inicjatyw,

Bardziej szczegółowo

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE >

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013. Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 11/ lato 2013 Cezary Stypułkowski mbank: nadchodzi rebranding Grupy BRE > od początku 4 Podsumowanie kwartału ludzie 6 Moim zdaniem Ernest Pytlarczyk Zmiana

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki EkSoc UŁ studencki punkt widzenia www.deal.skninwestor.com nr 1 (3) marzec 2007 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897 1075 KASA LUDOWEGO BANKU CHIN PĘKA W SZWACH. REZERWY WALUTOWE PRZEKROCZYŁY WARTOŚĆ

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 Grudzień 2012 RAPORT BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE Sponsorzy

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik działań w Internecie dla NGO

Podręcznik działań w Internecie dla NGO Podręcznik działań w Internecie dla NGO 1 Opracowanie merytoryczne: Socjomania Redakcja: Marzena Żeber Autorki tekstów: Marzena Żeber, Justyna Kwiecień Opracowanie graficzne i skład: Małgorzata Spasiewicz

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE RAPORT Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE Przedmowa Rewolucja. W tym jednym słowie zawarte jest wszystko to, czego jesteśmy świadkami w obszarze internetu. To przede wszystkim zasługa wszechobecnego

Bardziej szczegółowo