PRZETWARZANIE TREŚCI TEKSTU PRZECYTANEGO W JĘZYKU POLSKIM I WYRAŻANIE GO W JĘZYKU ANGIELSKIM CZĘŚĆ 2

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRZETWARZANIE TREŚCI TEKSTU PRZECYTANEGO W JĘZYKU POLSKIM I WYRAŻANIE GO W JĘZYKU ANGIELSKIM CZĘŚĆ 2"

Transkrypt

1 Literka.pl PRZETWARZANIE TREŚCI TEKSTU PRZECYTANEGO W JĘZYKU POLSKIM I WYRAŻANIE GO W JĘZYKU ANGIELSKIM CZĘŚĆ 2 Data dodania: :39:01 Autor: Aneta Socha Poniższy materiał stanowi zbiór zestawów ćwiczeniowych, które pojawiają się w różnych książkach pomagających w przygotowaniu się uczniów do egzaminu gimnazjalnego (do części reagowanie językowe). Jednakże, ćwiczenia te mogą również służyć uzupełnianiu zasobu słownictwa i zwrotów językowych oraz zagadnień gramatycznych stosowanych powszechnie w codziennej komunikacji. Ćwiczenia stwarzają możliwość powtórzenia pewnej partii materiału przed pracą klasową czy egzaminem gimnazjalnym, ale sprzyjają również rozwijaniu sprawności porozumiewania się w języku angielskim w krajach anglojęzycznych. Do każdej sytuacji dobierz odpowiednią reakcję (A, B, C). 1. Chcesz dowiedzieć się, czy koleżanka z Londynu ma ochotę iść popływać. Co powiesz? 1. Do you like swimming? 2. When do you go swimming? 3. Would you like to go swimming? 2. Zapytaj kolegę z zagranicy, czy dobrze mówi po angielsku. 1. Why can t you speak English well? 2. Do you speak English well? 3. Who speaks English well? 3. Przebywasz w Anglii. W pizzerii prosisz o kartę dań. Co powiesz? 1. Could I see the menu, please? 2. I d like to have the list, please. 3. Could you bring me your card, please? 4. Rozmawiasz z kolegą z zagranicy. Chcesz dowiedzieć się, co zazwyczaj jada na śniadanie. Jak o to zapytasz?

2 1. What would you like to have for breakfast? 2. What do you usually have for breakfast? 3. How about breakfast, as usual? What will you have? 5. Zaproponuj koledze/koleżance z zagranicy wspólne pójście do baru sałatkowego. 1. You should go to a salad bar. 2. Can I go to a salad bar? 3. Shall we go to a salad bar? 6. Jesteś w Londynie. Co odpowiesz sprzedawcy, który pyta, w czym może ci pomóc? 1. I m just looping, thank you. 2. No, thank you. It s too big. 3. Help yourself, please. 7. Przebywasz w Anglii. Chcesz odebrać spodnie z pralni. Co powiesz? 1. I have just picked some trousers. 2. I m looking for a pair of trousers. 3. I ve come to collect my trousers. 8. Jesteś w sklepie w Anglii. Właśnie zdecydowałeś się na kupno pewnej rzeczy. Jak zwrócisz się do sprzedawcy? 1. I have this one. 2. I ll take this one. 3. I ll show you this one. 9. Chcesz zapytać koleżankę z Anglii, czy jest przeziębiona. Co powiesz? 1. Are you cold? 2. Have you got a cold? 3. Do you feel cold? 10. Przebywasz w Anglii. Chcesz umówić się na wizytę u doktora Browna. Jak zwrócisz się do rejestratorki? 1. I made an appointment with Doctor Brown. 2. I d like to make an appointment with Doctor Brown. 3. I could make an appointment with Doctor Brown.

3 11. Kolega z Anglii pyta cię, jak się czujesz. Co mu odpowiesz? 1. That s OK with me. 2. I m very good. 3. I m fine. 12. Chcesz poradzić koledze z Anglii, w jaki sposób dbać o zdrowie. Co powiesz? 1. You should go to a health club. 2. You re going to eat healthy food. 3. You must be healthy. 13. The pupils who are ill 1. all go to the same school. 2. go to different schools in England. 3. haven t been to school for a long time. 14. The sick pupils 1. often have flu. 2. have hurt their noses. 3. have different pains. 15. Experts 1. don t know why so many children are ill. 2. are going to speak to all the sick pupils. 3. Are surprised that not all the pupils are sick. 16. Which sentence is true? 1. No teachers were ill. 2. Doctor didn t examine the pupils. 3. Pupils might be ill for a long time. 17. Zachęć kolegę z zagranicy do wspólnej przejażdżki rowerem. 1. Can you ride a bike with them? 2. Why don t you ride a bike with me? 3. How often do you ride a bike together?

4 18. W rozmowie z kolegą z zagranicy wyraź swoje niezadowolenie z tego, że ludzie mają zwyczaj śmiecić na ulicy. 1. People shouldn t drop litter in the street. 2. I m not happy that there are litter bins in the street. 3. It s easy to drop litter in the streets. 19. Wyraź rozczarowanie nową znajomością. 1. What a pity Tom isn t as friendly as I thought. 2. Much to my surprise, Tom is very friendly. 3. I know you are very disappointed with Tom. 20. Poproś o podanie znaczenia wyrazu. 1. What do you think about this word? 2. What is the word like? 3. What does this word mean? 21. Poproś kolegę z zagranicy o pożyczenie ci kalkulatora. 1. Can t you use your calculator? 2. Can I borrow your calculator? 3. Can t he lend me his calculator? 22. Jedziesz pociągiem z Anglii. Zapytaj, czy jest wolne miejsce w przedziale. 1. Sorry, is this seat comfortable? 2. Why aren t the seats free? 3. Excuse me. Is anyone sitting here? 23. Kolega z zagranicy pyta cię, jak wygląda twój brat. Co powiesz? 1. He s very clever and friendly. 2. He s tall with short black hair. 3. He s a very good brother. 24. Na dyskotece w Londynie spotykasz osobę, która wydaje ci się znajoma. Jak spróbujesz nawiązać rozmowę? 1. Haven t we meet before? 2. Don t you know him? 3. Has anybody seen you?

5 25. Przebywasz w Anglii. Zapytaj w kasie kina, o której godzinie zaczyna się film. 1. What time was the film? 2. What time does the film start? 3. What time are you going to the cinema? 26. Zaproponuj koledze z Anglii wspólne wyjście wieczorem. 1. You can go out this evening. 2. Do we have to go out this evening? 3. How about going out this evening? 27. Podczas pobytu w Anglii robisz zakupy. W małym sklepie prosisz o bochenek chleba. 1. Could I have a loaf of bread? 2. Would you like a loaf of bread? 3. Can I get you a loaf of bread? 28. Chcesz się zatrzymać w hotelu. Jak poprosisz o pokój jednoosobowy. 1. Could I have a single room, please? 2. Is there any room for me? 3. How many single rooms are there? 29. Koleżanka wróciła z wakacji. Jak ją powitasz? 1. Nice to meet you! 2. Welcom back! 3. Make youself at home. 30. Kolega wychodzi po przyjęciu w twoim domu. Jak się z nim pożegnasz? 1. Sleep well. 2. Have a good trip. 3. Get home safely. 31. Chcesz zaprosić koleżankę na obiad. Jak to zrobisz? 1. Let me treat you to dinner. 2. I ll prepare dinner, OK? 3. Let s order dinner, shall we?

6 32. Chcesz uprzejmie zaproponować mamie kolegi filiżankę herbaty. Jak to zrobisz? 1. Isn t this a lovely tea set? 2. Would you like some tea? 3. We would like some tea, please. 33. Wraz z kolega zastanawiacie się, jak spędzić wolny czas. Zaproponuj wyjście do kina. 1. How often do you go to the cinema. 2. Are we going to watch a film? 3. Do you fancy going to the cinema? 34. Odebrałeś telefon od przyjaciela koleżanki, który jest Anglikiem. Jak zaproponujesz mu, aby zostawić dla niej wiadomość? 1. Can I take a message? 2. I ll see I get the message. 3. Do you get the message? 35. Świetnie bawiłeś się na przyjęciu I chcesz podziękować gospodarzowi. Jak to zrobisz? 1. It will be a pleasure. 2. The pleasure was all yours. 3. It was a really pleasant evening. 36. W sklepie zauważasz parę dżinsów, które chciałbyś przymierzyć. Jak zwrócisz się do sprzedawcy? 1. I m looping for a pair of jeans. 2. Can I try these jeans on? 3. Should I wear these jeans? 37. Zgubiłeś się. Jak zapytasz o drogę do biblioteki? 1. Could you tell me about the library? 2. Are you going to the library? 3. How can I get to the library? 38. Zaproponuj starszej pani pomoc w niesieniu ciężkiej torby.

7 1. What help do you need? 2. Help is on its way. 3. Can I help you with that? 39. Odebrałeś telefon od koleżanki, ale nie masz czasu na rozmowę. Co jej powiesz? 1. I ll phone you back later. 2. I can take the call. 3. All the lines are busy at the moment. 40. Dzwonisz w sprawie oferty pracy dla opiekunki do dziecka. Jak zaczniesz rozmowę? 1. I d a babysitter. 2. I m calling about the babysitting Job. 3. Can I babysit for you tonight? 41. Kupiłeś zbyt ciasną kurtkę I chcesz ją zamienić na waszą. 1. Can I exchange it for a larger size? 2. Can I change it for another colour? 3. Give me another one. 42. Chcesz dostać się do Hampton Court. Jak zapytasz uprzejmie o drogę? 1. Tell me where Hampton Court is. 2. Show me the way to Hampton Court. 3. Could you tell me the way to Hampton Court. 43. Chcesz pójść na przyjęcie w domu koleżanki. Jak poprosisz rodziców o pozwolenie? 1. Are we going to the party tonight? 2. Is it OK if I go to the party? 3. Can I take a friend to the party? 44. Twoja siostra jest przeziębiona. Jak udzielisz jej rady? 1. The doctor will see you now. 2. Can you give me an aspirin? 3. I think you should go to bed. 45. Chciałbyś poznać opinię kolegi na temat filmu. Jak go o nią zapytasz?

8 1. What are you thinking about? 2. How did you like the film? 3. Where can I buy the DVD? 46. Chcesz dowiedzieć się, jaka jest prognoza pogody na jutro. Jakie pytania zadasz? 1. Wasn t the weather just terrible? 2. Have you seen tomorrow s forecast? 3. What s the weather like? 47. W twojej klasie pojawia się nowy uczeń. Jak zaczniesz rozmowę? 1. Are you new to the school? 2. Why are you here? 3. How do you do? 48. Twoja przyjaciółka potrzebuje rady. Jak się do niej zwrócisz? 1. Is there anything you need? 2. What would you like? 3. Can I help you? 49. Bardzo smakował ci przyrządzony przez przyjaciela posiłek. Jak wyrazisz swoje uznanie? 1. That was really delicious. 2. I m nearly full. 3. You really shouldn t have bothered. 50. Twój kolega jest chory. Jak wyrazisz życzenie jego powrotu do zdrowia. 1. I sit getting any better? 2. I hope you feel better soon. 3. Better luck next time. 51. Uprzejmie zaproponuj starszej pani pomoc w przejściu przez ruchliwą ulicę. 1. Would you like a hand with that? 2. Can I give you a lift somewhere? 3. Would you like some help?

9 52. Jesteś w restauracji w Wielkiej Brytanii. Kelnerka mówi za szybko, abyś mógł ją zrozumieć. Jak się do niej zwrócisz? 1. Speak up. I can t hear you. 2. There s no need to shout. 3. Could you speak more slowly, please? 53. Twój kolega zajął pierwsze miejsce w szkolnym biegu, do którego przygotowywał się przez sześć miesięcy. Co mu powiesz? 1. Well done! 2. What a joke! 3. Good luck! 54. Twoja korespondencyjna przyjaciółka przyjechała do ciebie po raz pierwszy z wizytą. Chcesz zjeść z nią obiad w restauracji. Jakie pytania jej zadasz? 1. Do you like cooking? 2. What a sort of food do you like? 3. Shall I cook something for you? 55. Poproś swojego wujka, aby pożyczył ci rower. 1. Is your bike borrowed? 2. May I borrow your bike? 3. Shall I lend you my bike? 56. Musisz w uprzejmy sposób odrzucić zaproszenie. Co w tym celu powiesz? 1. I don t want to go. 2. I m sorry, but I can t come. 3. I m going somewhere else. 57. Właśnie usłyszałeś ważną wiadomość. W jaki sposób przekażesz ją kolegom? 1. Did you hear the news? 2. When did you find out? 3. Isn t that great news? 58. Zaproś przyjaciela w odwiedziny.

10 1. Will you be at home at the weekend? 2. Will you come with me? 3. Do you want to come to my house? 59. Jesteś na dworcu autobusowym. Jak zapytasz o czas odjazdu autobusu? 1. What time does the bus leave? 2. Did the bus leave on time? 3. Is there enough time? 60. Chcesz dowiedzieć się, czy dobrze wyglądasz w nowej sukience. Jak zapytasz koleżankę o zdanie? 1. What dress should I wear? 2. Does this dress look good on me? 3. Have you got a dress? 61. Twoi przyjaciele jadą na wakacje. Co im z tej okazji powiesz? 1. Please be on time. 2. Have a great time. 3. See you next time. 62. Przebywasz z wizytą u twojego korespondencyjnego przyjaciela. Jak odpowiesz na powitanie przez jego rodzinę? 1. It s great to be here. 2. Here we are! 3. I ve just got here. 63. Twoja siostra domaga się, abyś pożyczył jej swój telefon komórkowy. Odmów stanowczo. 1. Of course. 2. Give it back! 3. No way. 64. Szukasz swojego telefonu komórkowego. Jak zapytasz o niego kolegę? 1. Have you seen my phone anywhere? 2. Is there a phone anywhere? 3. How can I get to the phone? 65. Jesteś w restauracji. Kelner pomylił się, realizując twoje zamówienie. Jak

11 złożysz reklamację? 1. I d like to see the menu. 2. I ve changed my mind. 3. This is not what I ordered. 66. Odmów uprzejmie propozycji pójścia do kina. 1. I m afraid I can t make it. 2. I ll take you next time. 3. Don t make me go. 67. Osoba siedząca z tobą przy stole życzy ci smacznego. Jak odpowiesz? 1. It was delicious. 2. Thanks, the same to you. 3. I d like chicken and chips. 68. Chcesz zaprosić kolegę na swoje urodziny. Co powiesz? 1. It s my birthday party next week. Thanks for inviting me. 2. Do you want to come to my party next week? 3. I d like to invite you to my birthday party next week. 69. Na imprezie andrzejkowej twoja koleżanka przedstawia cię swojemu koledze. Co odpowiesz? 1. How do you do? 2. Nice to meet you. 3. This is my friend, Helen. 70. Zaproponuj siostrze wspólne zrobienie prezentu gwiazdkowego dla waszej mamy. 1. Can we buy her some perfumes? 2. Let s buy her some perfumes. 3. Do you buy her some perfumes? 71. Chcesz pożyczyć długopis od twojego przyjaciela. Co powiesz? 1. I want to lend you my pen. 2. Give me your pen. 3. May I use your pen?

12 72. Chcesz, żeby ktoś wyłączył komputer. Co powiesz? 1. Could I turn on your computer? 2. Would you like me to turn on the computer? 3. Could you turn on the computer for me? 73. Prosisz rodziców, aby pozwolili ci wyjść z domu. Co powiesz? 1. Let me go out, please. 2. Will you let me go out? 3. Let s go out. 74. Twoja siostra pytała cię, czy może skorzystać z twojej książki. Co powiesz? 1. You are welcome. 2. Go ahead. 3. Please. 75. Chcesz zaproponować swojemu koledze, aby zjadł jeszcze jeden kawałek ciasta. Co powiesz? 1. Help yourself to some more cake. 2. I offer you some more cake. 3. Would you bring me some more cake? 76. Chcesz zaproponować koledze coś do picia. Co powiesz? 1. How about a drink? 2. Why don t you get me a drink? 3. Would you like something to drink? 77. Nie chcesz, żeby mama pomagała ci w przygotowaniu tortu na urodziny babci. Co powiesz? 1. Have a good time. 2. I ll manager. 3. I can do it myself. 78. Kelner przynosi ci jedzenie, którego nie zamawiałeś I jest bardzo nieuprzejmy. Co powiedz? 1. Could I talk to the manager?

13 2. I want to see the manager, please. 3. Make a complaint to the manager. 79. Dzwonisz do przyjaciela, ale telefon odbiera jego mama. Przedstaw się. 1. Hi, I m Judy Johnson. 2. Hell, Judy Johnson is calling. 3. Hello, this is Judy Johnson. 80. Przyjaciółka twojej siostry chce porozmawiać z nią. Powiedz, że jej nie ma. 1. She s not here. 2. I m afraid she isn t in right now. 3. I m afraid she s just gone out. 81. Your father s boss has an important message for him. 1. Would you like to leave it. 2. Can I take a message for him? 3. Do you want leaving a message? 82. Dzwonisz do swojego fryzjera, Kelly Green. Chcesz z nią porozmawiać. Co powiesz? 1. I want to talk to Kelly Green. 2. Could I speak to Kelly Green, please? 3. Is Kelly Green here? 83. Twój angielski przyjaciel prosi cię, żebyś podał jej swój adres owy. Podyktuj go mu. 1. A-B-C małpa D-E kropka P-L. 2. A-B-C at D-E dot P-L. 3. A-B-C monkey D-E dot P-L. 84. Jesteś na wakacjach w Londynie I chcesz zobaczyć Trafalgar Square. Jedziesz autobusem, ale nie wiesz dokładnie, gdzie wysiąść. Zapytaj o to innego pasażera autobusu. 1. Can you tell me the way to Trafalgar Square? 2. Could you tell me where should I get off? 3. Can you tell me where I should get off?

14 85. Rozmawiasz ze swoim znajomym z Anglii o zwiedzaniu różnych miejsc. Nie jesteś pewna, czy dobrze rozumiesz, o co chodzi. Co powiesz? 1. what do you mean? 2. What does it mean? 3. Say it again, please. 86. Uczestniczysz w wycieczce po Nowym Jorku. Przewodnik opowiada pewną legendę, ale ty nie wszystko rozumiesz. Poproś przewodnika, aby mówił wolniej. 1. Could you repeat, please? 2. Could you speak up, please? 3. Could you speak more slowly? 87. Właśnie wróciłeś z Australii I telefonujesz do swojego amerykańskiego kolegi, z którym dawno nie rozmawiałeś. Co powiesz przy powitaniu? 1. How do you do? 2. How are you? 3. How do you feel? 88. Sprzedawca w sklepie pyta cię w czym może pomóc. Co powiesz? 1. I m just looping, tank you. 2. No, leave me alone. 3. I don t need your help. 89. Kolega pyta cię co lubisz. Co odpowiesz? 1. I look like my dad. 2. I love football. 3. I don t like Maths. 90. Kolega pyta cię o samopoczucie. Co odpowiesz? 1. Fine, tank you. 2. How do you do? 3. Not bad. 91. Kolega pyta cię, ile ważysz. Co odpowiesz?

15 2. 50 kilos minutes. 92. Kolega proponuje ci obejrzenie filmu. Co odpowiesz? 1. Because I m busy. 2. Great idea. Let s do it! 3. I m bored. 93. Kolega pyta cię jaka jest twoja siostra. Co powiesz? 1. She likes pizza. 2. She s tal land slim. 3. She s friendly. 94. Kolega proponuje ci pójście do kina. Co odpowiesz? 1. I am bored. 2. Great idea! 3. I don t care. 95. Przechodzień pyta cię jak dojść do kina. Co odpowiesz? 1. It s in the city centre. 2. Go down the street and turn left. 3. It s round the corner. 96. Jesteś sprzedawcą. Klient pyta cię, gdzie można zapłacić za zakupy. Co powiesz? 1. By credit card. 2. At the cash desk. 3. Here is your receipt. 97. Kolega pyta cię o wygląd twojej siostry. Co odpowiesz? 1. She s got blond hair and blue eyes. 2. She likes swimming. 3. She s nice. 98. Twój kolega zdaje dzisiaj egzamin. Chcesz życzyć mu powodzenia. Co powiesz?

16 1. All the Best! 2. Good luck! 3. Take care! 99. Chcesz przedstawić swojego nowego przyjaciela. Co powiesz? 1. Call me Paul. 2. Meet my friend Paul. 3. My name s Paul. 100.Chcesz zapytać swojego przyjaciela, czy ma ochotę wyjść. Co powiesz? 1. Let s go out. 2. Why don t we go out? 3. Fancy going out? 101.Jesteś sprzedawcą. Chcesz zapytać klienta, jaki rozmiar nosi. Co powiesz? 1. Can I help you? 2. What size do you take? 3. Do you have it in size 8? 102.Twój przyjaciel wyjeżdża na wakacje. Życz mu, żeby dobrze się bawił. 1. Don t waste your time! 2. Have a good time! 3. I don t have time! 103.Radzisz koleżance, aby na siebie uważała/dbała. Co powiesz? 1. Look after yourself. 2. Take care. 3. Don t worry. 104.Zaproponuj koledze wspólne wyjście do kina. 1. I want to go to the cinema. 2. How about going to the cinema. 3. Shall we watch a film? 105.Zapytaj kolegę, kiedy się urodził. 1. When s your birthday?

17 2. Where were you born? 3. When were you born? 106.Jesteś w restauracji. Kelner pyta, czy może przyjąć zamówienie. 1. What do you want to eat? 2. Are you ready to order? 3. I d like to order some pizza. 107.Jesteś w sklepie. Zapytaj sprzedawcę, czy możesz przymierzyć ubranie. 1. Can I wear it? 2. Can I try it on? 3. Can I put it on? 108.Chcesz zapytać ile coś kosztuje. Co powiesz? 1. Is it expensive? 2. How much is it? 3. Where do I pay for these? 109.Kupujesz bilet na pociąg. Zapytaj, czy musisz się przesiadać. 1. Can I change it? 2. Do I have to change trains? 3. What time does the train leave? 110.Zapytaj, jak dojść na dworzec kolejowy. 1. Where is the stadion? 2. Excuse me, how do I get to the railway station? 3. Is the railway station near here? 111.Jesteś lekarzem. Zapytaj pacjenta, co się stało. 1. How are you? 2. How are things? 3. What seems to be the problem? 112.Pytasz kolegę, jaki jest jego przyjaciel (nie chodzi wyłącznie o wygląd). 1. What s he like? 2. What does he look like?

18 3. What does he like? 113.Jesteś sprzedawcą w sklepie i chcesz zapytać klienta, czy ma ze sobą paragon. 1. Have you got the recipe? 2. Have you got the receipt? 3. Where is your recipe? 114.Jesteś na dworcu kolejowym. Zapytaj, o której godzinie odjeżdża pociąg. 1. What time is the train leaving? 2. What time does the train leave? 3. How long do I have to wait? 115.Jesteś na dworcu kolejowym. Zapytaj, z którego peronu odjeżdża pociąg. 1. Where is the platform? 2. Which platform is the train going from? 3. Which platform does the train go from? 116.Kolega jest smutny. Zapytaj go, co się dzieje. 1. How are you? 2. Are you sad? 3. What s the matter with you? 117.Zapytaj kolegę, czy podobał mu się film. 1. Do you like this film? 2. Did you like the film? 3. Do you enjoy watching films? 118.Kolega pyta, czy może pożyczyć twoją deskorolkę. Nie zgódź się. 1. I don t agree. 2. I hope not. 3. No way. 119.W trakcie rozmowy przyznajesz koledze rację. 1. That s a good idea. 2. I think I can do it.

19 3. I think you re right. 120.Powiedz koledze, że się myli (że nie ma racji). 1. I don t agree with you. 2. I don t think so. 3. You re wrong. 121.Zapytaj kolegę, o czym myśli. 1. What do you think of it? 2. What are you thinking about? 3. What s your opinion? 122.Powiedz koledze, że nie możesz mu pomóc. 1. I m not going to help you. 2. Sorry, I won t help you. 3. I can t help you, I am afraid. 123.Coś wydaje ci się mało prawdopodobne. Wyraź zaskoczenie. 1. You are funny. 2. That s great. 3. You must be joking. 124.Chcesz powiedzieć, że jesteś znudzony. 1. It s boring. 2. I m so boring. 3. I m bored. 125.Kolega jest zdenerwowany. Powiedz, aby się uspokoił. 1. Don t be so angry. 2. Calm down. 3. Don t worry so much. 126.Poproś kolegę o przeliterowanie swojego imienia. 1. Can you spell your name, please? 2. What s your name? 3. How do you say your name?

20 127.Nie zrozumiałeś, co powiedział kolega. Poproś go o powtórzenie. 1. Sorry, I don t understand. 2. Can you repeat that, please? 3. Speak up, please. 128.Chcesz poprosić kolegę o pomoc. 1. Can I help you? 2. Can you help me? 3. How can I help you? 129.Kolega źle się czuje. Poradź mu, aby poszedł do lekarza. 1. Phone the doctor. 2. You shouldn t go to the doctor. 3. If I were you, I d see the doctor. 130.Zapytaj kolegę, jak się miewa jego siostra. 1. Where is your sister? 2. How s your sister? 3. What s your sister like? 131.Dzwoni telefon. Poproś rozmówcę, aby poczekał. 1. Will you wait a Chile, please. 2. Hold on, please. 3. Can you wait? 132.Dzwoni telefon. Ktoś chce rozmawiać z nieobecnym domownikiem. Zapytaj, czy coś przekazać. 1. Can I take a message? 2. Can I leave a message? 3. I ll call back later. Bibliografia Evans, V., Dooley, J. (2010). Gimnazjum Exam Practice. Birkshire: Wydawnictwo Egis, Wydawnictwo Express Publishing.

21 Ewak, A. (2009). Repetytorium gimnazjalisty. Część językowa. Język angielski. Warszawa Bielsko-Biała: Wydawnictwo Szkolne PWN, ParkEdukacja. Janicka-Biernat, E., Potocka-Grych, M., Sendur, A., Tyliba, H. (2008). Język angielski. Egzamin gimnazjalny. Companion. Kraków: Wydawnictwo Egis. Mitchell, H. Q. (2009). Gimnazjum Plus. Podręcznik I repetytorium. Język angielski. Warszawa: MM Publications. Dane autora: Aneta Socha Literka.pl Literka.pl

DODATKOWE ĆWICZENIA EGZAMINACYJNE

DODATKOWE ĆWICZENIA EGZAMINACYJNE I.1. X Have a nice day! Y a) Good idea b) See you soon c) The same to you I.2. X: This is my new computer. Y: Wow! Can I have a look at the Internet? X: a) Thank you b) Go ahead c) Let me try I.3. X: What

Bardziej szczegółowo

Test sprawdzający znajomość języka angielskiego

Test sprawdzający znajomość języka angielskiego Test sprawdzający znajomość języka angielskiego Imię i Nazwisko Kandydata/Kandydatki Proszę wstawić X w pole zgodnie z prawdą: Brak znajomości języka angielskiego Znam j. angielski (Proszę wypełnić poniższy

Bardziej szczegółowo

Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please?

Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please? Anything else? Are you all right? Are you drinking milk now? Are you single or married? Are you sure? Can I make a phone call please? Can you drive a car? Can you meet me tomorrow? Can you recommend a

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2011 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY MAJ 2011 2 Egzamin maturalny z języka angielskiego poziom podstawowy ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar

Bardziej szczegółowo

13. Chcesz powiedzieć, że jesteś zmęczony/a i znudzony/a. Co powiesz? A. I'm tiring and boring. B. I m tired and bored. C. I m tired and boring.

13. Chcesz powiedzieć, że jesteś zmęczony/a i znudzony/a. Co powiesz? A. I'm tiring and boring. B. I m tired and bored. C. I m tired and boring. Reakcje językowe Zadania 1-80 1. Chcesz przedstawić swojego kolegę - Tomka. Co powiesz? A. This is my friend Tom. B. I have a friend - Tom. C. Tom is my friend. 2. Chcesz zapytać, jak nazywa się brat Jacka.

Bardziej szczegółowo

Lekcja 1 Przedstawianie się

Lekcja 1 Przedstawianie się Lekcja 1 Przedstawianie się i poznawanie innych 2 Wysłuchaj dialogów, najpierw w wersji oryginalnej, później z tłumaczeniem. Powtarzaj poszczególne kwestie za lektorami. Dialog 1 Przedstawianie się w sytuacji

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMAT PUNKTOWANIA MAJ 2014 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze słuchu 1.1. 1.2.

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 5 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be to do something mieć coś zrobić Mam jej pomóc jutro.

Bardziej szczegółowo

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO KROPECZKI MIESIĄC: PAŹDZIERNIK 2013R. TEMAT MATERIAŁ Hello again! What s your name? Proste powitania Wskazywanie kolegów/koleżanek Śpiewanie piosenki Dialogi A. Hello! I am Kasia. My name is Kasia What

Bardziej szczegółowo

KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ

KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ Egzamin maturalny maj 2009 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY KLUCZ PUNKTOWANIA ZADAŃ ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów ze słuchu 1.1. E 1.2. A 1.3. Zdający selekcjonuje informacje (II. 1 d)

Bardziej szczegółowo

Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2011 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. KOD UCZNIA UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI

Bardziej szczegółowo

18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego. 19. Mo liwe pytania egzaminatora i przyk³adowe odpowiedzi egzaminowanego

18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego. 19. Mo liwe pytania egzaminatora i przyk³adowe odpowiedzi egzaminowanego 18. Przydatne zwroty podczas egzaminu ustnego I m sorry, could you repeat that, please? - Przepraszam, czy mo na prosiæ o powtórzenie? I m sorry, I don t understand. - Przepraszam, nie rozumiem. Did you

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi MAJ 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 7 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to do business prowadzić interesy Prowadzę interesy w

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 8 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to take a rest - odpocząć Muszę odpocząć. (5) Czy chcesz

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 6 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to eat out jeść poza domem Czy często jadasz poza domem?

Bardziej szczegółowo

Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań

Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań 36 Informator o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015 2.2. Część ustna (bez określania poziomu). Przykładowe zestawy zadań Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa

Bardziej szczegółowo

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3.

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3. Zadanie 1. Usłyszysz dwukrotnie trzy teksty. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu, w zadaniach 1.1. 1.3. z podanych odpowiedzi wybierz właściwą. Zakreśl literę A lub B. 1.1. Chłopiec dzwoni do

Bardziej szczegółowo

Lekcja 10 Podróżowanie

Lekcja 10 Podróżowanie LEKCJA 10 Lekcja 10 Podróżowanie 59 Wysłuchaj dialogów, najpierw w wersji oryginalnej, później z tłumaczeniem. Powtarzaj poszczególne kwestie za lektorami. Dialog 1 Kupowanie biletu na pociąg - Hello,

Bardziej szczegółowo

ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY DATA URODZENIA UCZNIA

ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY DATA URODZENIA UCZNIA ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA DATA URODZENIA UCZNIA dzień miesiąc rok miejsce na naklejkę z kodem EGZAMIN W TRZECIEJ

Bardziej szczegółowo

It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości

It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości It s going to rain - naucz się mówić o przyszłości Mówienie o przyszłości w języku angielskim kilka sposobów Czas Present Simple Czas Future Simple Czas Present Continuous Forma to be going to Czas Future

Bardziej szczegółowo

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego) 112 Informator o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015 2.6.4. Część ustna. Przykładowe zestawy zadań Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa wstępna (wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 4 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be angry with somebody gniewać się na kogoś Czy gniewasz

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi CZERWIEC 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie

Bardziej szczegółowo

Egzamin maturalny z języka angielskiego Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Egzamin maturalny z języka angielskiego Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego) 26 Informator o egzaminie maturalnym z języka obcego nowoŝytnego Część ustna (bez określania poziomu) Przykładowe pytania do rozmowy wstępnej Rozmowa wstępna Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych

Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych Ćwiczenia na egzamin - zaliczenie różnic programowych Ex.1 Complete sentences the correct form of verb have got. Uzupełnij zdania właściwą formą czasownika have got : 1.My dad three brothers. 2. We an

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo.

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 9 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to take a shower brać prysznic Zawsze rano biorę prysznic.

Bardziej szczegółowo

SCENE 1. Mummy: Grandma s very sick today. Please take it to her now. Be good - and don t stop in the big, dark, wood!

SCENE 1. Mummy: Grandma s very sick today. Please take it to her now. Be good - and don t stop in the big, dark, wood! Scenariusz językowego przedstawienia teatralnego,,czerwony Kapturek połączonego z lekcją języka angielskiego,, Little Red Riding Hood by the Brothers Grimm (June 2013 ) Narrator 1 (a bird): SCENE 1 This

Bardziej szczegółowo

1. PRESENT SIMPLE CZASY TERAŹNIEJSZE. Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się:

1. PRESENT SIMPLE CZASY TERAŹNIEJSZE. Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się: CZASY TERAŹNIEJSZE 1. PRESENT SIMPLE Czasu Present Simple używamy: 1.Dla wyrażenia zwyczajów, sytuacji stałych i powtarzających się: We get up at 6 a.m. I always visit my family on Sundays. He often drinks

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 3 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be at the airport być na lotnisku Ona jest teraz na

Bardziej szczegółowo

1. Holiday letters. a. 1. Cele lekcji. b. 2. Metoda i forma pracy. c. 3. Środki dydaktyczne. d. 4. Przebieg lekcji. i.

1. Holiday letters. a. 1. Cele lekcji. b. 2. Metoda i forma pracy. c. 3. Środki dydaktyczne. d. 4. Przebieg lekcji. i. 1. Holiday letters Uczeń: Uczeń: a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości wie, jak wyglądać powinien układ listu nieformalnego, zna słownictwo dotyczące wakacji, zna podstawowe konstrukcje gramatyczne czasów:

Bardziej szczegółowo

TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS

TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS TEORIA CZASU PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS Present Simple-czas teraźniejszy prosty Present Continuous-czas teraźniejszy ciągły UŻYWAMY: gdy mówimy o rutynie gdy mówimy o harmonogramach gdy mówimy

Bardziej szczegółowo

X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna).

X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna). X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna). Zestaw 1 Wybierz jeden temat i przygotuj się do jego prezentacji przez ok. 3min. 1. The most important

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KWIECIEŃ 2010 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY. miejsce na naklejkę z kodem PESEL KOD UCZNIA

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KWIECIEŃ 2010 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY. miejsce na naklejkę z kodem PESEL KOD UCZNIA Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2010 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY BADANIE DIAGNOSTYCZNE W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM PODSTAWOWY GRUDZIEŃ 2011

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY BADANIE DIAGNOSTYCZNE W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM PODSTAWOWY GRUDZIEŃ 2011 Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2011 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 2 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be at school być w szkole Jestem teraz w szkole. (1)

Bardziej szczegółowo

KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KILKA WSKAZÓWEK PRZED USTNYM EGZAMINEM MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Zadania egzaminacyjne Rozmowa wstępna (rozgrzewka językowa) Zadanie 1 rozmowa sterowana Zadanie 2 ilustracja + 3 pytania Zadanie

Bardziej szczegółowo

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1

Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1 Angielski bezpłatne ćwiczenia - gramatyka i słownictwo. Ćwiczenie 1 Przetłumacz na język angielski.klucz znajdziesz w drugiej części ćwiczenia. 1. to be very busy być bardzo zajętym Jestem teraz bardzo

Bardziej szczegółowo

Zestawienie czasów angielskich

Zestawienie czasów angielskich Zestawienie czasów angielskich Present Continuous I am, You are, She/ He/ It is, We/ You/ They are podmiot + operator + (czasownik główny + ing) + reszta I' m driving. operator + podmiot + (czasownik główny

Bardziej szczegółowo

READING Zadanie 1 odp-1p max-9p Na podstawie obrazka napisz czy zdania są prawdziwe (T) czy fałszywe (F).

READING Zadanie 1 odp-1p max-9p Na podstawie obrazka napisz czy zdania są prawdziwe (T) czy fałszywe (F). KOD UCZNIA Strona 1 z 5 Click On Movers Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych etap II powiatowy / okręgowy IX edycja 2012_2013 Termin: 01.03.2013r.

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie EGZAMIN MATURALNY 2013 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi MAJ 2013 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze

Bardziej szczegółowo

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku, listopad 2013. Język obcy nowożytny w nowej formule egzaminacyjnej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku, listopad 2013. Język obcy nowożytny w nowej formule egzaminacyjnej , Język obcy nowożytny w nowej formule egzaminacyjnej Podstawa programowa z komentarzami Języki obce Podstawa programowa zawiera standardy wymagań będące podstawą przeprowadzania egzaminów zewnętrznych.

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI

EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI Centralna Komisja Egzaminacyjna EGZAMIN MATURALNY 2012 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Kryteria oceniania odpowiedzi SIERPIEŃ 2012 ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Egzamin maturalny z języka angielskiego

Bardziej szczegółowo

I. Czasy gramatyczne (tenses)

I. Czasy gramatyczne (tenses) I. Czasy gramatyczne (tenses) 3. Czas present simple (czas teraźniejszy prosty) U ycie: Prawdy ogólne (prawdy naukowe, zjawiska zachodz¹ce w przyrodzie, np. S³oñce wschodzi na wschodzie.=the Sun rises

Bardziej szczegółowo

Hello Cheeky rozkład materiału

Hello Cheeky rozkład materiału Unit 1 Hello, Cheeky Monkey! witanie się i żegnanie z maskotką podawanie swojego imienia rozpoznawanie postaci w rozpoznawanie poszczególnych części ciała Hello/ Bye-bye Eyes Ears mouth What s that? Who

Bardziej szczegółowo

ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY DATA URODZENIA UCZNIA

ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY DATA URODZENIA UCZNIA ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD

Bardziej szczegółowo

3. AT THE HOTEL W HOTELU. Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in.

3. AT THE HOTEL W HOTELU. Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in. 3. AT THE HOTEL W HOTELU Adam is at the Garden Inn Hotel reception desk. He is checking-in. Let me see Can you spell It s Is that right? Actually, it was for a week! Let me check I m sorry. Here is the

Bardziej szczegółowo

MATURA USTNA: ZESTAW 1

MATURA USTNA: ZESTAW 1 MATURA USTNA: ZESTAW 1 1 człowiek życie rodzinne i towarzyskie kultura W czasie pobytu za granicą uczestniczysz w kursie języka angielskiego. Jesteś na pierwszych zajęciach. Przedstaw się koledze/koleżance

Bardziej szczegółowo

Procedura check in dla gościa z rezerwacją Uprzejme powitanie gości Witam Serdecznie w naszym hotelu Welcome to our Hotel. Welcome at X Hotel Dzień dobry Good morning. Zapytanie o rezerwację lub w czym

Bardziej szczegółowo

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KWIECIEŃ 2011. miejsce na naklejkę z kodem KOD UCZNIA PESEL

UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KWIECIEŃ 2011. miejsce na naklejkę z kodem KOD UCZNIA PESEL Centralna Komisja Egzaminacyjna Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2010 UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę z

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR

GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Olkuszu POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH THE BEST III edycja 2014/2015 ETAP 1 TEST LEKSYKALNO-GRAMATYCZNY

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Virginia Evans Jenny Dooley

Spis treści. Virginia Evans Jenny Dooley pis treści chool... p. y things... p. ports... p. y home... p. 8 y family... p. 0 nimals... p. Free-time activities... p. 8 Food... p. Virginia vans Jenny ooley łownictwo ZZW chool like aths and nglish

Bardziej szczegółowo

Waiting for Christmas

Waiting for Christmas Waiting for Christmas Everybody likes waiting for Christmas. Can you smell the gingerbread, dishes being prepared by our mothers and grandmothers in the kitchen? Sometimes we enjoy giving a helping hand,

Bardziej szczegółowo

Copyright by Wydawnictwo EPROFESS. Żory 2009. Wydanie I ISBN: 978-83-929643-7-7. Projekt okładki: Jacek Piekarczyk. Skład: EPROFESS, Żory

Copyright by Wydawnictwo EPROFESS. Żory 2009. Wydanie I ISBN: 978-83-929643-7-7. Projekt okładki: Jacek Piekarczyk. Skład: EPROFESS, Żory Copyright by Wydawnictwo EPROFESS Żory 2009 Wydanie I ISBN: 978-83-929643-7-7 Projekt okładki: Jacek Piekarczyk Skład: EPROFESS, Żory Żory www.eprofess.pl email: wydawnictwo@eprofess.pl Autor oraz wydawnictwo

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Część 1 7. Część 2 17. Część 3 31. Część 4 47. Część 5 61. Część 6 73. Wstęp 5 Jak się uczyć 6

Spis treści. Część 1 7. Część 2 17. Część 3 31. Część 4 47. Część 5 61. Część 6 73. Wstęp 5 Jak się uczyć 6 Spis treści Wstęp 5 Jak się uczyć 6 Część 1 7 Lekcja 1 Fonetyka języka angielskiego 8 Lekcja 2 Wymowa samogłosek i spółgłosek w języku angielskim 10 Lekcja 3 Ćwiczenia fonetyczne 15 Część 2 17 Lekcja 1

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI

Bardziej szczegółowo

Czasowniki modalne. sale yesterday.

Czasowniki modalne. sale yesterday. Czasowniki modalne Wszystkie czasowniki modalne łączą się z bezokolicznikiem bez to. Wyjątkiem jest czasownik ought to, gdzie to stanowi część czasownika. Pytania z czasownikiem modalnym tworzymy poprzez

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA (A7)

EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA (A7) EGZAMIN MATURALNY OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SHEMATY PUNKTOWANIA (A7) GRUDZIEŃ 2013 Zadanie 1. (0 4) II. Rozumienie wypowiedzi. Zdający rozumie [

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 11. W ramach wymiany młodzieżowej gościsz u siebie kolegę / koleżankę z Danii. Chcesz go / ją lepiej poznać. Zapytaj o jego/jej: miejsce zamieszkania, rodzeństwo, zainteresowania. Po przyjeździe do Londynu

Bardziej szczegółowo

Ocena dopuszczająca Ocena dostateczna Ocena dobra Ocena bardzo dobra Ocena celująca Dział: Uczeń opanował wszystkie Potrafi przywitać się

Ocena dopuszczająca Ocena dostateczna Ocena dobra Ocena bardzo dobra Ocena celująca Dział: Uczeń opanował wszystkie Potrafi przywitać się WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Język angielski - klasy 4 podstawowe: oceny dopuszczająca i dostateczna ponadpodstawowe: oceny dobra, bardzo dobra, celująca Uwaga dotycząca oceniania na każdym

Bardziej szczegółowo

KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI

KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI Egzamin maturalny maj 2010 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY KLUCZ PUNKTOWANIA ODPOWIEDZI ZADANIA ZAMKNIĘTE Zadanie 1. Obszar standardów Rozumienie ze słuchu 1.1. T 1.2. F 1.3. Zdający stwierdza, czy tekst

Bardziej szczegółowo

JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM

JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM nazwa szkoły/pieczątka JĘZYK ANGIELSKI klasa III GIMNAZJUM /2011/2012 PK nr 2 semestr I Uwaga! Strona tytułowa stanowi integralną część pracy kontrolnej. Adres ucznia Wypełnij wszystkie pola czytelnie

Bardziej szczegółowo

Kraków 07.01.2014r. I ETAP X MAŁOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS V I VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH UCZEŃ : SZKOŁA :

Kraków 07.01.2014r. I ETAP X MAŁOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS V I VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH UCZEŃ : SZKOŁA : 1 Kraków 07.01.2014r. I ETAP X MAŁOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS V I VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH UCZEŃ : SZKOŁA : SUMA PUNKTÓW: _0 1. Wstaw czasowniki z nawiasów we właściwej

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. KOD UCZNIA UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK ANGIELSKI

Bardziej szczegółowo

Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015

Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015 Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015 Część 2. Język angielski Przykładowy zestaw zadań dla uczniów słabowidzących (S4) Czas pracy: 45 minut (Czas pracy będzie wydłużony zgodnie z opublikowanym w 2014

Bardziej szczegółowo

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3

Zadanie 1. Zadanie 2. Zadanie 3 Zadanie 1 Usłyszysz dwukrotnie trzy teksty. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu zdecyduj, czy podane zdania są prawdziwe (TAK) czy fałszywe (NIE). Wstaw znak w kratkę poprawnej odpowiedzi. 1.1

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum. Poziom podstawowy

Gimnazjum. Poziom podstawowy Diagnoza szkolna Gimnazjum. Poziom podstawowy Klasa 1. Grupa A Test na koniec roku szkolnego Imię Nazwisko Klasa 01 Zadanie 1. Usłyszysz dwukrotnie trzy teksty. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu

Bardziej szczegółowo

Język angielski Zagadnienia jakie uczeń powinien poznać przed egzaminem gimnazjalnym.

Język angielski Zagadnienia jakie uczeń powinien poznać przed egzaminem gimnazjalnym. Język angielski Zagadnienia jakie uczeń powinien poznać przed egzaminem gimnazjalnym. Struktury gramatyczne CZASOWNIK 1. Bezokolicznik i formy osobowe, np. to work, works 2. Czasowniki posiłkowe, np. be,

Bardziej szczegółowo

Wymagania szczegółowe 1. Zdający posługuje się w miarę rozwiniętym zasobem środków językowych (leksykalnych,

Wymagania szczegółowe 1. Zdający posługuje się w miarę rozwiniętym zasobem środków językowych (leksykalnych, Część pisemna (poziom podstawowy). Przykładowe zadania z rozwiązaniami 57 TWORZENIE WYPOWIEDZI PISEMNEJ Zadanie 11. (0 10) Uczestniczyłeś(-aś) w międzynarodowej wymianie w Londynie. Napisz list do kolegi

Bardziej szczegółowo

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU! Miejsce na naklejkę MJA-P1_7P-091 PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO STYCZEŃ ROK 2009 dla osób niesłyszących POZIOM

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 2. JĘZYK ANGIELSKI

SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 2. JĘZYK ANGIELSKI SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 2. JĘZYK ANGIELSKI PRZYKŁADOWY ZESTAW ZADAŃ DLA UCZNIÓW Z AUTYZMEM, W TYM Z ZESPOŁEM ASPERGERA (S2) Czas pracy: 45 minut Czas pracy będzie wydłużony zgodnie

Bardziej szczegółowo

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 Kilka słów o sprawdzianie z języka obcego Sprawdzian ma formę pisemną i będzie trwał 45 minut. Odbędzie się on w tym samym dniu co część pierwsza. Zadania z języka obcego

Bardziej szczegółowo

1. osoba - We will work hard (moŝliwe jest teŝ uŝycie czasownika shall zamiast will)

1. osoba - We will work hard (moŝliwe jest teŝ uŝycie czasownika shall zamiast will) Future Simple Czas Future Simple (przyszły prosty) tworzy się następująco: odpowiednia osoba + czasownik posiłkowy will + bezokolicznik (czasownik w formie podstawowej). 1. osoba - I will work hard (moŝliwe

Bardziej szczegółowo

Hello Jack Plus rozkład materiału

Hello Jack Plus rozkład materiału Hello Plus rozkład materiału Introductory Unit Hello, Friends! 1 lekcja zaznajomienie się z postaciami i maskotką podawanie swojego imienia zaznajomienie się z poleceniami i reagowanie na nie uczestniczenie

Bardziej szczegółowo

-Samouczek do nauki języka angielskiego-

-Samouczek do nauki języka angielskiego- -Samouczek do nauki języka angielskiego- Niniejsze dzieło podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Tak jak brzmi tytuł, tak i teraz powiem: nauczę Cię angola. Oczywiście cudów nie obiecuje,

Bardziej szczegółowo

Radosław Więckowski. Język angielski w ciekawych dialogach

Radosław Więckowski. Język angielski w ciekawych dialogach Spis treści 1 Radosław Więckowski Język angielski w ciekawych dialogach 2 Język angielski w ciekawych dialogach Liczne zwroty zaczerpnięte z życia codziennego, np.: A: Jak leci/co u ciebie? B: U mnie po

Bardziej szczegółowo

MATURA SPEAKING TESTS. Modules 1 4. Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego. Zestaw 1. 3 minuty. Zadanie 1. Zadanie 3.

MATURA SPEAKING TESTS. Modules 1 4. Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego. Zestaw 1. 3 minuty. Zadanie 1. Zadanie 3. MATURA SPEAKING TESTS Modules 4 Życie rodzinne i towarzyskie Człowiek, Sport Zakupy i usługi, Żywienie Wersja dla zdającego minuty Razem z przyjacielem/przyjaciółką organizujesz wspólne przyjęcie urodzinowe.

Bardziej szczegółowo

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH THE BEST

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH THE BEST GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Olkuszu POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH THE BEST ETAP 1 TEST LEKSYKALNO-GRAMATYCZNY 30 LISTOPADA 2012

Bardziej szczegółowo

Volley English! Dziś lekcja 1 Zaproszenie. Zapraszamy i my

Volley English! Dziś lekcja 1 Zaproszenie. Zapraszamy i my Volley English! Już od dziś, co miesiąc, znajdziecie w naszym serwisie nową ofertę. Zapraszamy Cię do nauki angielskiego w praktycznym wydaniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe materiały, które odnoszą

Bardziej szczegółowo

ZASADY OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

ZASADY OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III ZASADY OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III Nadrzędnym celem nauczania języka angielskiego w klasach I-III jest opanowanie przez uczniów podstaw języka angielskiego w stopniu

Bardziej szczegółowo

ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS.

ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS. ERASMUS + : Trail of extinct and active volcanoes, earthquakes through Europe. SURVEY TO STUDENTS. Strona 1 1. Please give one answer. I am: Students involved in project 69% 18 Student not involved in

Bardziej szczegółowo

READING Zadanie 1 odp-1p max-6p Przeczytaj list i wpisz brakujące słowa. Jedno wolne miejsce to jedno brakujące słowo.

READING Zadanie 1 odp-1p max-6p Przeczytaj list i wpisz brakujące słowa. Jedno wolne miejsce to jedno brakujące słowo. KOD UCZNIA Strona 1 z 5 Click On Flyers Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych etap II powiatowy / okręgowy IX edycja - 2013 Termin: 01.03.2013r.

Bardziej szczegółowo

New English Zone 2 Rozkład materiału dla klasy V

New English Zone 2 Rozkład materiału dla klasy V LEKCJA 3 LEKCJA 2 LEKCJA 1 New English Zone 2 Rozkład materiału dla klasy V TEMAT LEKCJI MATERIAŁY DYDAKTYCZNE TEMATYKA SŁOWNICTWO GRAMATYKA FUNKCJE JĘZYKOWE UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE ZGODNE Z NOWĄ PODSTAWĄ

Bardziej szczegółowo

II.Zadaj pytania z czasownikiem to be i udziel krótkiej odpowiedzi według wzoru: Peter is English.--- Is Peter English? Yes, he is / No, he isn t

II.Zadaj pytania z czasownikiem to be i udziel krótkiej odpowiedzi według wzoru: Peter is English.--- Is Peter English? Yes, he is / No, he isn t Język angielski - zjazd 4-5.10 Revision-powtórzenie I.Wstaw odpowiednią formę czasownika być - to be: 1.He...an actor (+) 2.They.good students (+) 3.I..from Poland (+) 4.They..from Germany (-) 5.Philip.Spanish

Bardziej szczegółowo

ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI

ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI Miejsce na identyfikację szkoły ARKUSZ PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY CZĘŚĆ I LISTOPAD 2011 Czas pracy: 120 minut Instrukcja dla zdającego 1. Sprawdź, czy ar kusz eg za mi

Bardziej szczegółowo

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students

Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl. magda.szewczyk@slo-wroc.pl. Twoje konto Wyloguj. BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students Ankiety Nowe funkcje! Pomoc magda.szewczyk@slo-wroc.pl Back Twoje konto Wyloguj magda.szewczyk@slo-wroc.pl BIODIVERSITY OF RIVERS: Survey to students Tworzenie ankiety Udostępnianie Analiza (55) Wyniki

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Dagmara Szonert-Rzepecka PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Łódź - 2005 Redakcja i korekta techniczna: Jadwiga Poczyczyńska Skład i łamanie tekstu: Barbara Lebioda Projekt okładki: Barbara Świętochowska Copyright

Bardziej szczegółowo

Listen to the following phrases and use the pauses after each sentence to repeat.

Listen to the following phrases and use the pauses after each sentence to repeat. Welcome back to English lessons with Joanna and Emma from Point Europa. Lesson 5: There was a car accident! Lekcja 5: wypadek samochodowy! In today s lesson we will learn how to: na dzisiejszej lekcji

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Nazwisko i imię ucznia:...

EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Nazwisko i imię ucznia:... EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Nazwisko i imię ucznia:....... I. JAK ZAREAGOWAŁBYŚ W NASTĘPUJĄCYCH SYTUACJACH? WYBIERZ PRAWIDŁOWĄ ODPOWIEDŹ 5 pkt 1. Nie widziałeś kolegi od dawna. Co powiesz, widząc go

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Miejsce na naklejkę z kodem szkoły dysleksja EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla osób niesłyszących POZIOM PODSTAWOWY GRUDZIEŃ ROK 2006 Instrukcja dla zdającego Czas pracy 120 minut 1. Sprawdź,

Bardziej szczegółowo

I. Where can you see these notices? Mark A, B or C. Only one answer is correct.

I. Where can you see these notices? Mark A, B or C. Only one answer is correct. Imię: Nazwisko:.. I. Where can you see these notices? Mark A, B or C. Only one answer is correct. 1. Price per night: 200 single room A. in a museum 350 double room B. in a police station C. in a hotel

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Projekt: Podnoszenie kwalifikacji drogą do sukcesu Szkolenie: j. angielski, poziom A1 Termin szkolenia: 15. 12. 2014 r. 06. 05. 2015 r. Termin Egzaminu

Bardziej szczegółowo

Families. y words. My Picture Dictionary. The family. 1 Wpisz wyrazy z ramki do odpowiednich tabelek. brother. brother dad sister mum granny granddad

Families. y words. My Picture Dictionary. The family. 1 Wpisz wyrazy z ramki do odpowiednich tabelek. brother. brother dad sister mum granny granddad Families My Picture Dictionary The family Wpisz wyrazy z ramki do odpowiednich tabelek. brother brother dad sister mum granny granddad Podpisz obrazek, używając wyrazów z ćwiczenia. brother my m y words

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Klasa V - Sky High 2 1 / 12

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Klasa V - Sky High 2 1 / 12 WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa V - Sky High 2 1 / 12 NIE nie spełnia wymagań na ocenę dopuszczającą. Uczeń taki nie jest w stanie wykonać nawet z pomocą nauczyciela zadań o niewielkim

Bardziej szczegółowo

Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO

Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO KROPECZKI Miesiąc Temat Materiał Wrzesień, październik, listopad 2014r. Hello again! Proste powitania Wskazywanie odpowiednich kolegów/ koleżanek Śpiewanie piosenki Dialogi What s your name? A. Hello!

Bardziej szczegółowo

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM 1. Imię i nazwisko dziecka / Child's name... 2. Adres / Address... 3. Data urodzenia / Date of birth... 4. Imię i nazwisko matki /Mother's name... 5. Adres

Bardziej szczegółowo

Cheeky Monkey 1 rozkład materiału

Cheeky Monkey 1 rozkład materiału Wprowadzający Cheeky s Town 2 lekcje zapoznanie się z imionami postaci witanie i żegnanie się z maskotką słowami Hello i Bye-bye uczestniczenie w i Cheeky Tom Ellie Rory We love you A kiss for you Little

Bardziej szczegółowo

MATURA USTNA: ZESTAW 1

MATURA USTNA: ZESTAW 1 MATURA USTNA: ZESTAW 1 Twój kolega/twoja koleżanka chce dowiedzieć się czegoś o Twojej klasie. Poniżej podane są 4 kwestie, które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym. Liczba uczniów w klasie Atmosfera

Bardziej szczegółowo

Plan wynikowy Look! 3 PLAN WYNIKOWY

Plan wynikowy Look! 3 PLAN WYNIKOWY PLAN WYNIKOWY Look! 3 Starter Środki językowe Zna niektóre słowa i wyrażenia z lekcji Starter. Zna słowa i wyrażenia z lekcji Starter w szczególności: nazwy członków rodziny. Częściowo poprawnie używa

Bardziej szczegółowo