Cyfrowy rejestrator mobilny 4-wejściowy MDVR1004 M Instrukcja obsługi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Cyfrowy rejestrator mobilny 4-wejściowy MDVR1004 M85004. Instrukcja obsługi"

Transkrypt

1 Cyfrowy rejestrator mobilny 4-wejściowy MDVR004 M85004 Instrukcja obsługi Kraków 2005

2 Uwagi specjalne Rejestrator cyfrowy jest skomplikowanym urządzeniem. Przed instalacją i użytkowaniem zaleca się uważne przeczytanie instrukcji obsługi. Aby zapobiec rozlicznym awariom oraz problemom, przedstawiamy poniższe uwagi specjalne: Przed włączeniem należy przeczytać wszystkie instrukcje związane z bezpieczeństwem oraz użytkowaniem. Mająć na uwadze rozmaite, kiepskiej jakości dyski twarde, z którymi możemy spotkać się na rynku, sugerujemy używanie dysków twardych sprawdzonych marek (np. Maxtor, Samsung, Hitahi itp.). Zapewni to stabilną pracę systemu. Aby zapobiec możliwości zniszczenia urządzenia lub porażenia prądem elektrycznym nie zaleca się otwierania obudowy przez osoby niewykwalifikowane. Producent nie bierze odpowiedzialności za utratę danych spowodowaną przez niewłaściwy montarz, konfigurację rejestratora lub awarię dysku twardego. Uwaga: Proszę dobrać właściwy bezpiecznik zgodnie z doprowadzonym napięciem zasilającym: 5A przy 2V DC 3A przy 24V DC Uwagi: (bardzo uważnie przeczytaj). Przeczytaj instrukcję. Przed przystąpieniem do instalacji urządzenia bardzo uważnie przeczytaj instrukcję obsługi. 2. Zachowaj instrukcję. Instrukcja obsługi będzie w przyszłości przydatna w rozwiązywaniu problemów. 3. Ważne ostrzeżenia. Wszystkie ostrzeżenia na urządzeniu i zawarte w instrukcji muszą być bezwzględnie przestrzegane. 4. Czyszczenie. Odłącz zasilanie zanim zaczniesz czyścić urządzenie. Nie używaj płynnych środków do czyszczenia oraz nie używaj środków do czyszczenie w aerozolach. 5. Dodatki. Nie używaj dodatkowych elementów nie rekomendowanych przez producenta urządzenia ponieważ może to uszkodzić rejestrator. 6. Woda i wilgoć. Nie stawiaj rejestratora w pobliżu wody np. wanien wodnych, misek wodnych, zlewów kuchennych, pralni, mokrych i wilgotnych miejscach, blisko basenów oraz innych miejscach które można zakwalifikować do grupy miejsc wilgotnych narażonych na kontakt z wodą. 7. Postępuj zgodnie z instrukcją. Wszystkie operacje powinieneś przeprowadzić zgodnie z instrukcją. 8. Zasilanie. Do zasilania urządzenia należy stosować wyłącznie zasilacze specjalnie do tego przeznaczone (najlepiej znanych producentów), które zapewniają poprawne warunki pracy urządzenia zawarte w specyfikacji technicznej. Jeżeli nie jesteś pewien, czy zasilacz który zamierzasz użyć zapewnia takie warunki powinieneś skontaktować się producentem lub lokalnym dystrybutorem sprzętu. 9. Przeciążenie. Nie należy przeciążać zasilacza jak również styków rejestratora ponieważ grozi to porażeniem prądem lub pożarem. 0.Serwis. Nie możesz naprawiać rejestratora samodzielnie otwierać, zdejmować obudowy ponieważ jest to niebezpieczne i może spowodować uszkodzenie rejestratora. Serwis urządzenie powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowany personel..bezpieczeństwo. Montaż i ewentualne naprawy urządzenia powinien przeprowadzić jedynie wyspecjalizowany zakład. Zapewni to bezpieczeństwo obsługi, oraz prawidłową pracę urządzenia.

3 Zasady bezpieczeństwa CAUTION RISK OF ELECTRIC SHOCK DO NOT OPEN! CAUTION: TO REDUCE THE RISK OF ELECTRICAL SHOCK, DO NOT OPEN COVERS. NO USER SERVICEABLE PARTS INSIDE. REFER SERVICING TO QUALIFIED SERVICE PERSONNEL. Uwaga! Nie otwierać! Ryzyko porażenia prądem. Uwaga: w celu zminimalizowania ryzyka porażenia prądem elektrycznym- nie otwierać urządzenia. W środku nie ma części możliwych do naprawienia przez użytkownika. W razie awarii proszę wezwać wykwalifikowany personel. W zwiazku z ograniczoną liczba miejsca na obudowie, powyższe ostrzeżenie może znajdować się na spodniej stronie urządzenia. Symbol błyskawicy w trójkącie równobocznym ma na celu użytkownika przed możliwością występowania nieizolowanych przewodów wewnątrz co stwarza duże ryzyko porażenia prądem. ostrzeżenie urządzenia, Symbol wykrzyknika w trójkącie równobocznym ma na celu uświadomienie użytkownikowi istnienia ważnych informacji dotyczących konserwacji (serwisowania), zawartych w dołączonej do urządzenia dokumentacji. Uwaga! Aby zapobiec ryzyku wystąpienia pożaru lub porażenia prądem elektrycznym, nie eksponować urządzeń, które nie są zaprojektowane do urzynku zewnętrznego na działanie deszczu lub wilgoci. Z tylu urządzenia znajduje się gniazdo zasilacza (0-30V DC). Producent nie odpowiada za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwego zasilacza. Producent nie odpowiada za utratę danych spowodowaną awarią dysku twardego.

4

5 Spis treści: Rozdział. Uwagi ogólne:..wstępne instrukcje obsługi i konserwacji sprzętu.2.charakterystyka urządzenia.3.funkcje systemu.4.przykładowa konfiguracja systemu Rozdział 2. Instalacja systemu 2..Wykaz elementów będących w zestawie 2.2.Warunki montażu 2.3.Opis gniazd, przycisków rejestratora i układu anty wstrząsowego 2.4.Akcesoria 2.5.Instalacja HDD 2.6.Połączenia w systemie wejścia i wyjścia wideo wejścia i wyjścia audio wejścia i wyjścia alarmowe 2.7.Włącznie i wyłączanie urządzenia Rozdział 3. Konfiguracja systemu 3..Pilot zdalnego sterowania 3.2.Logowanie do systemu (hasło) 3.3.Funkcje nagrywania Podstawowe parametry systemu Parametry jakości obrazu Nagrywanie wg. Harmonogramu Ustawienia detekcji ruchu Obszar detekcji ruchu 3.4.Przeglądanie materiałów archiwalnych wg. godziny i daty wg. lokalizacji liku wg. alarmu 3.5.Operacje na dysku Formatowanie Zamykanie sesji 3.6.Ustawienia systemu Ustawienia sieciowe Ustawienie daty i czasu Dodawanie nowych użytkowników Kasowanie użytkowników Zmiana hasła Autoryzacja Lista zdarzeń alarmowych 3.7.Aktualizacja oprogramowania 3.8.Wybór wersji językowej

6 Rozdział 4. Obsługa rejestratora 4..Nagrywanie i odtwarzanie Ustawienia nagrywania Ustawienia odtwarzania 4.2.Pozostałe ustawienia Tryb Standby Blokada klawiszy Wersja oprogramowania Kopia zapasowa (backup) Opis OSD Sterowanie głowicami obrotowymi Rozdział 5. Zdalne sterowanie 5.Wstęp 5.2Uruchomienie systemu 5.3Parametry systemu Jakość nagrywania Tryby nagrywania Informacje o dysku Ustawienie czasu Wybór systemu wideo Jakość nagrywania Głowice obrotowe Lista zdarzeń Dodawanie/kasowanie użytkowników Wybór miejsca zapisu obrazów Ściąganie monitorów 5.4Zarządzanie nagraniami zdalne odtwarzanie Index A Specyfikacja techniczna Index B Parametry jakości obrazu Index C Monitorowanie dodatkowych funkcji w pojazdach (opcja) Podłączenie czujników w pojeździe Aktywacja parametrów rejestracji Prędkość Inne Index D Najczęściej zadawane pytania.

7 . Charakterystyka rejestratora. Ogólne informacje Gratulujemy Państwu zakupu cyfrowego rejestratora firmy Sunell. Przed podłączeniem urządzenia prosimy o dokładne przeczytanie instrukcji obsługi, co zdecydowanie ułatwi i skróci czas instalacji i uruchomienia urządzenia. Dołożyliśmy starań, aby instrukcja ta pozwoliła Państwu na szybkie opanowanie wszystkich funkcji rejestratora. (Jeżeli, jednak wykryją Państwo jakieś błędy lub nieścisłości proszę o kontakt: MDVR004 to 4 kanałowy rejestrator mobilny (przeznaczony głównie do montażu w pojazdach) jego konstrukcja została specjalnie wykonana, tak aby wykazywał podwyższoną odporność na drgania i wstrząsy. Ze względu na to, że ma pełnić rolę czarnej skrzynki całe sterowanie i obsługa rejestratora możliwa jest jedynie za pomocą pilota zdalnego sterowania. Takie zabezpieczenie rejestratora (brak przycisków na urządzeniu) umożliwia dostęp do rejestratora tylko osobie upoważnionej. Rejestrator umożliwia rejestrowanie 4 torów wideo z bardzo dużą rozdzielczością, jak i zapis 4 torów audio. Jakość materiałów rejestrowanych jest naprawdę rewelacyjna jakość obrazu DVD..2 Główne cechy urządzenia: stacjonarny rejestrator audio-wideo własny system operacyjny (RTOS) kompresja MPEG, MPEG2, wysoka rozdzielczość graficzny bardzo ładny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika zdalny dostęp do rejestratora (pilot, sieć) specjalna konstrukcja zamocowania dysków (układ zmniejszający wibracje i wstrząsy) możliwość wykonania kopii nagrań (Backup) bezpośrednio na HDD lub CDRW wyjmowana kieszeń HDD rejestracja innych parametrów pojazdu.3 Funkcje systemu: Szybki procesor pozwalający na prace rejestratora w czasie rzeczywistym, duża stabilność systemu możliwość równoczesnej rejestracji 4 torów wideo i 4 torów audio (PAL 25 klatek/sek na kanał) synchronizacja obrazów wideo i audio kompresja MPEG, MPEG2 praca w trybie pełny duplex - odtwarzanie bez przerywania nagrywania możliwość zamontowania standardowych dysków 3,5, jak i dysków do komputerów przenośnych 2,5 złącze alarmowe (wej. i wyj.) 9 poziomów jakości obrazu (6 standardowo zapamiętanych i 3 do modyfikacji przez użytkownika). Rozdzielczość VCD, SVCD, DVD. wiele trybów nagrywania (rejestracja w trybie: ciągłym, harmonogramu, detekcji czujników zewnętrznych, detekcji obrazowej) detekcja z obrazu (6 pól detekcji, 9 poziomów czułości) szybkie wyszukiwanie materiałów archiwalnych możliwość wykonania kopii nagrań (Backup) bezpośrednio na HDD lub CDRW wbudowany moduł sieciowy 00Mb Ethernet (sterowanie, podgląd obrazów, backup) automatyczne wyłączenie rejestratora po wyłączeniu silnika pojazdu (odpowiednie połączenieopis w instrukcji) przyjazne menu graficzne (menu w języku angielskim, większa część menu zrobiona w trybie okienkowym.) zabezpieczenie rejestratora hasłem i autoryzacja większości funkcji)

8 zasilanie DC 0-30V (min. 5A) kieszeń i specjalna konstrukcja zamocowania dysków (układ zmniejszający wibracje i wstrząsy) kontrola temperatury (opcja niedostępna) czujniki innych funkcji pojazdu (opcja niedostępna) możliwość zasilania kamer bezpośrednio z rejestratora DC2V/,5A odtwarzanie bezpośrednio z HDD.4. Przykładowa konfiguracja systemu z wykorzystaniem MDVR004 Do rejestratora możemy podłączyć: 4 kamery (lub sygnał z innych źródeł wideo) kamery obrotowe (opcja w obecnej wersji oprogramowania - funkcja niedostępna) 4 moduły audio czujniki (alarmowe) monitor CCTV (CRT, LCD) wejście wideo głośniki aktywne lub wzmacniacz sygnalizatory akustyczne i optyczna (możliwość podłączenia urządzeń samochodowego systemu alarmowego radzimy wykonanie w specjalistycznym warsztacie obsługi) komputera PC (poprzez łącze LAN); dysku HDD, nagrywarki CD-RW, nagrywarki DVD poprzez złącze IDE.

9 2. Instalacja 2. Lista akcesoriów Proszę porównać wszystkie pozycje z listy z zawartością pudeka. Lista akcesoriów: Nr Pozycje Przewód zasilający 2 Śruby mocujące 3 Klucz do dysku Ilość Podkladki antywibracyjne do mocowania rejestratora 4 Podkladki amortyzujące do HDD 4 Instrukcja obsugi Przwód do transmisji danych Listwy instalacyjne Komplet Dodatkowy czujnik 0 2 Czujnik zdalnego sterowania z przewodem (Jack) Przewód A/V Pilot zdalnego sterowania 4 Uwagi Opcja Opcja Opcja baterie zasilające Gdyby czegoś brakowało, proszę skontaktować się ze sprzedawcą. 2.2 Instalacja. Pozycje Opis Elektromagnetyzm Nie wpywa negatywnie na organizm ludzki -30 C ~ 50 C < 90% 86kPa ~ 06kPa 0V ~ 30V DC, 60/50HZ 50W Temperatura pracy Wilgotność Ciśnienie Zasilanie Pobór mocy

10 Uwagi instalacyjne: Wymaga się bezwzględnego przestrzegania poniższych wytycznych podczas instalacji i użytkowania sprzętu.. Napięcie zasilania zawarte jest w granicach 0 ~ 30 V DC. 2. Nie umieszczać sprzętu w wilgotnym otoczeniu oraz nigdy nie dotykać urządzenia oraz przewodów łączących mokrymi rękoma. Nie dopuszczać do rozlania płynów na urządzenie co spowodować mogłoby pożar lub zwarcie. 3. Należy zwrócić uwagę, by urządzenie montowane było w poziomie. Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów na urządzeniu. 4. Unikać montażu urządzenia w miejscach pozbawionych wentylacji w celu zapewnienia jego odpowiedniego chłodzenia 5. Nie wystawiać urządzenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz mocnych źródeł światła. Chronić przed wpływem wysokich temperatur i źródeł ciepła. 6. Czyścic i konserwować sprzęt za pomocą miękkiej ściereczki. Nie stosować płynów czyszczących. Inne:. Zaleca się odpięcie urządzenia od źródła zasilania w wypadku nieużywana go przez dłuższy czas. 2. Użytkownik powinien przygotować i zainstalować dysk twardy w urządzeniu. 3. Urządzenie rozpoznaje pojemność przyłączonego dysku automatycznie oraz obsługuje wszystkie typy dysków dostępne na rynku. W przypadku pracy 2 dysków na tym samym interfejsie IDE wymagane jest zastosowanie zworek w celu wyznaczenia dysku MASTER oraz SLAVE). Dyski Maxtor oraz Samsung są sugerowane, jeśli chodzi o aspekt niezawodności i stabilności. 4. W przypadku wystąpienia błędów, poproś o pomoc wykwalifikowanego specjalistę lub zwróć się bezpośrednio do dystrybutora. Nigdy nie pozwól osobom nie posiadającym uprawnień otwierać pokrywy urządzenia. 5. DVR serii MDR są zgodne z Miedzynarodowym Standardem Promieniowania Elektromagnetycznego i gwarantuje brak negatywnego wpływu na na ludzi. 2.3 Jednostka i jej budowa. Panel przedni POWER OFF.... ON POWER RUN HDD ALARM A/ V.Zamek blokujący kieszeń dysku pełniący również funkcję głównego włącznika zasilania. 2.Wyjmowana kieszeń na dysk

11 3.Dodatkowe wyjście do transmisji danych służące do kopiowania (backup) danych na zewnętrzny napęd CD-RW, HDD (specjalny przewód znajduje się w zestawie) 4.Zestaw lampek kontrolnych informujących o stanie pracy rejestratora 5.Odbiornik zdalnego sterowania 6.Wyjście A/V (dodatkowe wyjście A/V do szybkiego podłączenia np. monitora z audio) Na poniższym rysunku pokazano przykładowe funkcje rejestratora dostępne z wykorzystaniem gniazd na panelu przednim. Panel tylny Power s wi t ch VI DEO VI DEO 2 VI DEO 3 VI DEO 4 VI DEO OUT AUDI O AUDI O 2 AUDI O 3 AUDI O 4 SENSOR 4 3 COM 2 COM ALARMIN DC I nput DC Out put AUDI O OUT R/ C GND OUT LAN Y/ C Out OUT2 Y/ C I n. dodatkowy wyłącznik zasilania 2. gniazdo bezpiecznika 3.gniazdo SENSOR - służące do podłączenia dodatkowych sygnałów z czujników samochodowych (wówczas oprócz rejestracji audio/ wideo mogą być monitorowane rejestrowane inne parametry np. Prędkość, 4. gniazdo COM - obecnie gniazdo nie wykorzystywane, w przyszłości wykorzystane będzie do rozbudowy systemu 5. listwa ALARM IN/OUT kolejno od lewej: - 4 wejścia alarmowe skojarzone z kamerą o tym samym numerze - 2 wyjścia alarmowe - RS485 wyjście do sterowania kamer szybkoobrorowych (obecnie funkcja niedostępna) 6. wyjście sygnału wideo (gniazdo typu BNC)

12 7. wyjście sygnału audio (gniazdo typu BNC) 8. wejście sygnału wideo (gniazdo typu BNC) 9. wejście sygnału audio (gniazdo typu BNC) 0. Wyjście sygnału S-Video. gniazdo RJ45 do podłączenia do sieci LAN 2. gniazdo do podłączenia dodatkowego odbiornika zdalnego sterowania 3. listwa do zasilania dodatkowych urządzeń np. kamer DC2V/,5A 4. listwa do podłączenia zasilania do rejestratora DC0-30V Na rysunku pokazano przykładowe funkcje rejestratora dostępne z wykorzystaniem gniazd na panelu tylnym. 2.4 Instalacja akcesoriów. Akcesoria pokazane poniżej: Ant i - vi br at i on cus hi on I ns t al l at i on br acket 2. Umocować podkładki antywibracyjne na szynie mocującej, jak poniżej:

13 3. Na koniec przymocować szynę mocującą z rejestratorem 2.5 Instalacja dysku Ponieważ rejestrator nie ma na stałe wbudowanego dysku, pierwszym krokiem będzie jego instalacja. Mamy możliwość zamontowania maksimum dwóch dysków(mogą to być dyski 3.5 lub 2.5 a). Dysk 3.5. Ustawiamy kluczyk w położenie off, a następnie wyjmujemy kieszeń. 2. Odkręcamy śruby zabezpieczające i otwieramy kieszeń. 3. Instalujemy dysk podłączając taśmę transmisji danych oraz zasilanie. W przypadku, kiedy instalujemy jeden dysk, ustawiamy jego status na master. Jeśli natomiast chcemy zamontować dwa dyski musimy pamiętać, aby status drugiego ustawić na slave (robimy to zgodnie z zaleceniami producenta dysku). 4. Montujemy uszczelki amortyzujące. Następnie przy pomocy śrub znajdujących się w zestawie montujemy dysk. 5. Zamykamy kieszeń, a następnie wsuwamy ją do rejestratora, ustawiając kluczyk w pozycji on.

14 b). Dysk 2.5. Ustawiamy kluczyk w pozycji off. 2. Odkręcamy śruby zabezpieczające i otwieramy kieszeń. 3. Aby zamontować dysk wykorzystujemy dołączony do zestawu adapter. 4. Całość instalujemy w kieszeni na uszczelkach amortyzujących. 5. Zamykamy kieszeń wkręcając śruby zabezpieczające, a następnie wkadamy ją do rejestratora. Należy pamiętać, aby kluczyk ustawić w pozycji on. Rejestrator należy zamontować zgodnie z instrukcją. W miejscu w którym będzie mógł pracować w warunkach zalecanych przez producenta. Zalecane są dyski posiadające 8Mb Cache najlepiej firmy Maxtor o pojemności do 30 GB. Nie oznacza to, że z innymi dyskami rejestrator nie pracuje. Jednak ze względu na stabilność pracy urządzenia proponowane są właśnie te dyski tej firmy. 2.6 Montaż rejestratora POWER OFF ON A/ V out put POW ER RUN HDD ALARM A/ V LCD moni t or Vi deo i nput Vi deo out put * 4 VI DEO VI DEO 2 VI DEO 3 VI DEO 4 VI DEO OUT Power swi t ch AUDI O AUDI O 2 AUDI O 3 AUDI O 4 AUDI O OUT R/ C COM SENSOR Audi o I n Vi deo I n COM ALARMIN LCD moni t or DC I nput DC Out put R/ C GND OUT LAN Y/ C Out OUT2 Y/ C I n

15 Instalację proponujemy powierzyć firmie lub zakładowi zajmującemu się montażem samochodowych radioodtwarzaczy lub warsztatom elektryki samochodowej. Przed wykonaniem pierwszej instalacji proponujemy podłączenie urządzenia w tzw. warunkach domowych, a następnie w samochodzie. Taki montaż pozwoli na zapoznanie się ze sprzętem i skróci czas instalacji.. Odłączyć akumulator w samochodzie.. Zamontować rejestrator w pojeździe, tak, aby zachowane były warunki pracy zalecane przez producenta. 2. Podłączyć kamery i moduły fonii 3 Podłączyć dodatkowy odbiornik pilota (w przypadku, gdy rejestrator nie będzie widział pilota zdalnego sterowania 4. Podłączyć monitor do gniazda w tylnej lub przedniej części rejestratora. 5. Podłączyć czujniki alarmowe i urządzenia wyjściowe do złącza alarmowego. 5. Podłączyć zasilanie DC 0-30V. Oznaczenia przewodów są następujące: - i 4 (czerwony) przewód zasilania () - 3,5, i 6 (czarny) przewód masy (-) - 2 (żółty) przewód zapłonu 6. Sprawdzić poprawność połączeń. 7. Podłączyć akumulator 8. Uruchomić pojazd 9.Uruchomić rejestrator (przełącznik w tylnej części obudowy i przełącznik (kluczyk w przedniej części obudowy) 0. Przeprowadzić konfigurację i ustawić indywidualnie parametry pracy rejestratora. 2.7 Włączenie i wyłączenie urządzenia. Włączenie sprawdź wszystkie połączenia przed podłączeniem zasilania upewnij się, ze system jest prawidłowo zmontowana, wejściowe audio/wideo są odpowiednio podłączone. Upewnij się, czy dysk został odpowiednio zamontowany i podłączony Upewnij się, czy standard urządzeń wideo jest poprawny podłącz przewód zasilania, włącz DVR. Zostanie zapalona dioda i logo rejestratora pojawi się na monitorze. Jeżeli DVR zostanie niewłaściwie wyłączony (zanik napięcia zasilania) podczas gdy jest w trybie nagrywania wróci on do nastaw z przed zaniku napięcia. Nagrywanie będzie kontynuowane. Jeżeli wyłączysz rejestrator który był w trybie nagrywania, przy ponownym włączeniu zacznie on automatycznie nagrywać. 2. Wyłączenie Należy wyłączyć nagrywanie i odtwarzanie (rejestrator powinie być w trybie podglądu on-line). Nie wyłączać rejestratora podczas odtwarzania materiałów, ani podczas rejestracji, jak również gdy wykonujemy operacje w menu rejestratora. Naciśnij przycisk STOP aby wyłączyć nagrywanie lub odtwarzanie, zanim wyłączysz rejestrator Wyłącz również dodatkowe urządzenia podłączone do rejestratora po wyłączeniu rejestratora Odłącz wtyczkę zasilania jeżeli operacja zajmie dużo czasu. Ostrzeżenia: Nie wyłączaj urządzenia kiedy robisz backup, ponieważ nagrania mogą być niepoprawne. Nie wyłączaj urządzenia uaktualniasz oprogramowanie, ponieważ może się to skończyć tym, że rejestrator nie wystartuje. Jeżeli pojawią się problemy proszę skontaktować się z odpowiednim

16 serwisem. 3. Ustawienia systemowe Przed włączeniem rejestratora użytkownik powinien ustawić parametry systemu zgodnie ze swoimi wymaganiami. W przeciwnym razie rejestrator będzie pracował z ustawieniami domyślnymi. Seria rejestratorów mobilnych może być sterowana przez pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Pilot może sterować jednym lub kilkoma urządzeniami jednocześnie. Poniżej rysunek pilota SN-RC200: POWER SELECT OSD 0 AU DIO REC ESC EN TE R MENU SN-RC200

17 Główne funkcje klawiszy: Nr Klawisz Opis Sterowanie MENU ESC Wejście do menu urządzenia. Powrót do menu głównego z podmenu 2. Powrót do obrazu podglądu monitoringu z każdego trybu AUDIO Wybór kanału audio lub trybu podglądu/nagrywania/odtwarzania ENTER. OK w menu lub oknie 2. Ustawianie i usuwanie obszaru detekcji ruchu 3. Skrót klawiszowy do sterowania obrotnicami PTZ w trybie monitoringu. Przełącznik formatów wyświetlania obrazu 2. Start/stop automatycznego przemiatania w menu sterowania obrotnicami PTZ. Klawisz kierunkowy góra 2. Sterowanie obrotnicą w górę. Klawisz kierunkowy dół 2. Sterowanie obrotnicą w dół 2. Klawisz kierunkowy lewo 2. Sterowanie obrotnicą w lewo 3. Klawisz funkcyjny kasowania delete. Klawisz kierunkowy prawo 2. Sterowanie obrotnicą w prawo Sterowanie obrazem / Klawisze numeryczne

18 0 Klawisz numeryczny 0. Klawisz numeryczny 2. Symbol,.? itp. 3. Skrót do nagranej sekcji nr.. Klawisz numeryczny Klawisz liter ABC 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 2. Klawisz numeryczny Klawisz liter DEF 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 3. Klawisz numeryczny Klawisz liter GHI 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 4. Klawisz numeryczny Klawisz liter JKL 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 5. Klawisz numeryczny Klawisz liter MNO 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 6. Klawisz numeryczny Klawisz liter PQRS 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 7. Klawisz numeryczny Klawisz liter TUV 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 8. Klawisz numeryczny Klawisz liter WXYZ 3. Skrót do nagranej sekcji nr. 9 * Klawisz funkcyjny, współpracuje z klawiszem # # Klawisz funkcyjny, współpracuje z klawiszem * OSD Wyświetlenie okna informacyjnego na ekranie Sterowanie nagrywaniem. Odtwarzanie nagrań z bieżącego kanału 2. Powrót do normalnego odtwarzania z przyśpieszonego FF i spowolnionego RW 3. Odtwarzanie klatka po klatce w trybie PAUSE 4. Ustawianie ostrości focus - dla obiektywu sterowanego

19 . Odtwarzanie przyśpieszone FF x, 2x, 4x, 8x 2. Ustawianie ostrości focus dla obiektywu sterowanego. Odtwarzanie spowolnione RW x, 2x, 4x, 8x 2. Ustawianie zbliżenia zoom dla obiektywu sterowanego. Przejście do następnej nagranej sekcji 2. Ustawianie przesłony iris dla obiektywu sterowanego. Przejście do poprzedniej nagranej sekcji 2. Odwołanie punktu ustawienia obrotnicy preset. Zatrzymanie nagrywania bieżącego kanału 2. Zatrzymanie odtwarzania 3. Zerowanie wyjść alarmowych 4. Ustawianie oddalenia zoom - dla obiektywu sterowanego. Pauza zatrzymuje bieżące odtwarzanie 2. Ustawianie przesłony iris - dla obiektywu sterowanego REC. Ręczne uruchomienie rejestarcji bieżącej 2. Zachowanie punktu ustawienia obrotnicy preset dla bieżącego kanału 3. Pilot zdalnego sterowania. Każda operacje wykonana pilotem zostanie odczytana przez obsługiwany aktualnie rejestrator. Każde naciśnięcie klawiszów pilota powoduje, że dioda RUN znajdująca się na przednim panelu urządzenia, zaczyna szybko mrugać a rejestrator wykonuje określone czynności jak odtwarzanie, nagrywanie itp. 2. Kluczowe zagadnienia obsługi wielorejestratorowej Każde urządzenie musi mieć przyporządkowany adres, którym pilot będzie je rozróżniał. Adres ten należy zdefiniować w następujący sposób: Metoda zdefiniowania adresu (inne rejestratory powinny być w tym czasie wyłączone) Krok. Wcisnąć SELECT Krok 2. Wcisnąć * Krok 3. Wcisnąć dwa klawisze numeryczne jeden za drugim (od 0 do 99) Krok 4. Wcisnąć SELECT Po poprawnym zakończeniu powyższej operacji dioda POWER na panelu przednim będzie migać przez chwilę informując, że definiowanie adresu przebiegło pomyślnie. 3. Adres każdego urządzenia musi być inny. Należy zauważyć, że każde urządzenie, które jest włączone pierwszy raz odpowie na instrukcje pilota, tak więc instrukcja wysłana z pilota zadziała na wszystkich tych urządzeniach jednocześnie. Jeżeli ma zadziałać tylko jedno urządzenie spośród kilku działających, należy wykorzystać wybieranie adresu poszczególnych rejestratorów. Dla każdego urządzenia, które posiada zdefiniowany własny adres, użytkownik może wybrać

20 określony adres i sterować tylko tym rejestratorem. Należy wówczas wykonać określone czynności: Krok. Wcisnąć SELECT Krok 2. Wcisnąć dwa klawisze numeryczne jeden za drugim (od 0 do 99) Krok 3. Wcisnąć SELECT Po poprawnym zakończeniu powyższej operacji dioda POWER na panelu przednim będzie migać przez chwilę informując, że wybranie adresu przebiegło pomyślnie. Kolejne naciśnięcia klawiszy pilota powodują, że tylko rejestrator, którego adres został wybrany, reaguje na wydawane polecenia. Miganie diody RUN oznacza odebranie polecenia przez urządzenie. 4. W przypadku, gdy chcemy, aby wszystkie urządzenia obsługiwane przez pilota reagowały na wydawane polecenia należy procedurę rozpocząć od wyłączenia i włączenia urządzeń z pilota, a następnie: Krok. Wcisnąć SELECT Krok 2. Wcisnąć dwa razy klawisz 0 (adres 00) Krok 3. Wcisnąć SELECT Po poprawnym zakończeniu powyższej operacji dioda POWER na panelu przednim będzie migać przez chwilę informując, że wybranie adresu przebiegło pomyślnie. Następnie wszystkie rejestratory będą odpowiadały równocześnie na wydawane polecenia. Powrót do sterowania jednym, konkretnym urządzeniem następuje po wykonaniu procedury wybrania adresu tego rejestratora. 5. Tryb czuwania Aby wprowadzić rejestrator w tryb czuwania należy nacisnąć klawisz POWER, urządzenie przestanie pracować, a dioda POWER na przednim panelu będzie mrugać. Ponowne wciśnięcie klawisza POWER wznawia działanie rejestratora. 3.2 Logowanie Logowanie Aby móc korzystać z urządzenia użytkownik musi zalogować się, podając nazwę użytkownika i hasło. Występują dwa typu użytkowników: supervisor i operator. Wyższy priorytet ma supervisor, który może modyfikować hasło operatora jak i dodawać lub usuwać zwykłego użytkownika z uprawnieniami operatora. I nput Pas s wor d Us er Name: Super vi sor Pas s wor d: **** OK Cancel Początkowe hasło dla użytkownika supervisor to 234. Wskazana jest zmiana tego hasła na inne po uruchomieniu systemu. Jeżeli złe hasło zostanie podane trzykrotnie, rejestrator uruchomi alarm i klawiatura zostanie zablokowana do czasu wprowadzenia poprawnego hasła.

21 Menu Podczas używania menu wciśnięcie klawiszy strzałek przesuwa wskaźnik po kolejnych pozycjach menu. Wciśnięcie ENTER lub č powoduje wejście do podmenu. Klawisz ESC lub ç powraca do menu głównego. W oknach dialogowych wciśnięcie klawiszy strzałek é i ę przesuwa wskaźnik po kolejnych pozycjach okna, natomiast klawisze strzałek ç i č pozwalają na wybór różnych opcji z danego pola. Klawisz ENTER potwierdza wybór, ESC anuluje wprowadzone modyfikacje. Format menu głównego, dostępnego po wciśnięciu klawisza MENU: Set up Recor der Recor d Sear ch Di s k Oper at i on Sys t em Set up Updat e Language 3.3 Ustawienia nagrywania Po wybraniu w menu opcji Recorder otrzymujemy następujące menu nagrywania: Set up Common Vi deo Qual i t y Recor d Schedul e Mot i on Det ect i on Set up Set up Ar ea Al ar m Set up Ustawienie parametrów głównych Po wybraniu opcji Commom otrzymujemy następujące okno dialogowe: Set up Common Par amet er Over wr i t e Of f Vi deo Sys t em PAL Di s pl ay Ti me On Di s pl ay Ti t l e Of f Si ngl e- ch Recor d On Beeper Of f OK Cancel Overwrite: włączenie/wyłączenie opcji automatycznego nadpisywania dysku po zapełnieniu. Video system: PAL lub NTSC. Domyślnie ustawiony jest system PAL. Single chanel record: Włączenie/wyłączenie trybu nagrywania jednego kanału wideo. Display time: Włączenie/wyłączenie wyświetlania aktualnego czasu na ekranie. Jeżeli czas jest

22 włączony, zostanie on również zapisany na rejestrowanym obrazie. Buzzer: włączenie/wyłączenie brzęczka systemowego Ustawianie parametrów jakości obrazu wideo Po wybraniu opcji Video Quality otrzymujemy następujące okno dialogowe: Set up Recor der Vi deo Qual i t y Def aul t Compr es s Audi o 224K Vi deo Audi o CHs 0CHs Res ol ut i on Qual i t y Di s k Us age 605 MPEG 52K VCD M/ hour OK Cancel Parametry jakości obrazu video: Dostępnych jest 6 domyślnych ustawień jakości wideo oraz 3 ustawienia do zdefiniowania przez użytkownika. Audio Video Rozdziel czość MPEG 2K 52K VCD MPEG2 2K 2000K SVCD MPEG2 2K 2500K DVD MPEG2 2K 3000K DVD MPEG2 2K 3500K DVD MPEG2 2K 4000K DVD Kompresja Default Default 2 Default 3 Default 4 Default 5 Default 6 Liczba rejestro Miejsce wanych zajmowane kanałów na dysku Audio MB/godz 555 MB/godz 604 MB/godz 878 MB/godz 928 MB/godz 977 MB/godz 098 MB/godz 47 MB/godz 97 MB/godz 38 MB/godz 367MB/godz 46 MB/godz 538 MB/godz 587 MB/godz 636 MB/godz 757 MB/godz 807MB/godz 856 MB/godz Kodowanie: spośród norm kodowania video użytkownik wybrać może CIF lub D. Przy wyborze CIF prędkość bodowa powinna być ustawiona między 500K a 500K, a rozdzielczość ustawiona na VCD. Przy wyborze D prędkość bodowa ustawiona powinna być między 000K a 6000K. Rozdzielczość natomiast powinna być ustawiona na DVD. Audio: Użytkownik może wybierać stopień kompresji spośród: 96K, 2K, 28K, 60K, 92K, 224K, 256K, 320 oraz 384K.

23 Video: Szerokość strumienia video zależy od jakości. Im szerszy trumien video, tym obraz lepszej jakości oraz większa ilość miejsca na HDD potrzebnego do jego zapisu. Kanały Audio: Użytkownik może wybierać między nagrywaniem bez dźwięku oraz dźwiękiem 2 lub 4 kanałowym. UWAGA: W przypadku nagrywania 2 kanałowego urządzenie rejestruje dźwięk z kanału i 2. Rozdzielczość: Użytkownik może wybierać między CIF, 2/3D oraz D, których parametry pokazuje poniższa tabela: parametry CIF 2/3D D PAL 352x x x576 NTSC 352x x x480 system rozdzielczość Jakość obrazu (od do 6) jest domyślnie ustawiana przez producenta. Użytkownik ma możliwość zmiany jedynie dźwięku. Urządzenie daje możliwość zdefiniowania 3 ustawień dźwięku, obrazu, kanałów audio, rozdzielczości oraz zajętości dysku. Szybkość kodowania rejestrowana jest jako AudioVideo, np. strumień nagrywania dla ustawienia fabrycznego wynosi 224K dla Audio oraz 52K dla Video. Im szerszy jest strumień nagrywania, tym więcej przestrzeni wymagane jest do jego zapisu, co przekłada się na mniejszy czas zapisu na dysku. Użytkownik powinien sam, wedle swoich potrzeb dokonać wyboru jakości rejestrowanego obrazu i dźwięku. Nagrywanie programowane Funkcja programowalnego nagrywania włącza i wyłącza nagrywanie o czasie określonym przez użytkownika. Wybierz schedule z menu - na ekranie pojawi się następujące okienko: Tabl e Type St ar t Ti me Daily St op Ti me Qual i t ytype Default Every Monday Default 2 Monthly Default 3 Only Once Default 4 Add Del et e OK Liczba zdefiniowanych record'ów jest nieograniczona. Strzałki w lewo i w prawo służą przeglądaniu zaprogramowanych wpisów, natomiast strzałka w dół służy dodawaniu, kasowaniu oraz potwierdzaniu ( OK ).

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Karta video USB + program DVR-USB/8F Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5

Bardziej szczegółowo

VIDEO REKORDER 4-KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-4/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI

VIDEO REKORDER 4-KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-4/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI VIDEO REKORDER -KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Opis podstawowy 2. Wygląd 2.1.Panel przedni 2.2.Panel tylny 3. Instalacja 3.2.Podłączenie kamer i monitorów 3.3.Podłączenie

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII AHD 4, 8 I 16 KANAŁOWYCH (MODELE: AHDR-1042D/M, AHDR1041D/M, AHDR-1082D/M, AHDR1162D/M)

SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII AHD 4, 8 I 16 KANAŁOWYCH (MODELE: AHDR-1042D/M, AHDR1041D/M, AHDR-1082D/M, AHDR1162D/M) SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII, I 6 KANAŁOWYCH. WIDOK PANELA PRZEDNIEGO (REJESTRATOR KANAŁOWY) (MODELE: R-0D/M, R0D/M, R-0D/M, R6D/M) Odbiornik IR 7 Klawisze powrotu Klawisz potwierdzenia.

Bardziej szczegółowo

REJESTRATOR CYFROWY INTROX IN 104

REJESTRATOR CYFROWY INTROX IN 104 ul. Płomyka 2, 02-490 Warszawa email: janex@janexint.com.pl http://www.janexint.com.pl Sp. z o.o. tel. (022) 863-63-53 REJESTRATOR CYFROWY IN 104 INDEKS Wprowadzenie 3 Przedni panel 3 Tylny panel 4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi

HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi Strona 1 z 5 Witamy Dziękujemy za zakup rejestratora firmy HD-SIGHT. Skrócona instrukcja obsługi pomoże Państwu poznać zakupiony produkt. Przed instalacją,

Bardziej szczegółowo

AHD DVR Skrócona instrukcja obsługi

AHD DVR Skrócona instrukcja obsługi AHD DVR Skrócona instrukcja obsługi Strona 1 z 5 Witamy Dziękujemy za zakup rejestratora firmy HD-SIGHT. Skrócona instrukcja obsługi pomoże Państwu poznać zakupiony produkt. Przed instalacją, prosimy o

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego uruchomienia

Instrukcja szybkiego uruchomienia Instrukcja szybkiego uruchomienia Rejestrator IP NVR-009 Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Zaleca się zachować instrukcję na przyszłość. Spis treści 1. Złącza i przyciski urządzeń...3

Bardziej szczegółowo

Karta Video USB DVR-USB/42

Karta Video USB DVR-USB/42 Karta Video USB DVR-USB/42 Instrukcja użytkownika 1 www.delta.poznan.pl Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5 1.3. Specyfikacja systemu...5 2. Instalacja sprzętu...6

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Przenośny rejestrator cyfrowy DVR-V5 Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej przestrzegania przez kraje członkowskie przepisów zgodności elektromagnetycznej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA OV-CAM-01 Dziękujemy za zakup przenośnej kamery DVR naszej firmy. Aby obsługiwać ją we właściwy sposób, prosimy o uważne przeczytanie instrukcji przed rozpoczęciem korzystania z

Bardziej szczegółowo

4 Channel Video Server ACD-2200. Ver. 080331. Quick Installation Guide

4 Channel Video Server ACD-2200. Ver. 080331. Quick Installation Guide 4 Channel Video Server ACD-2200 Ver. 080331 Quick Installation Guide 1 1 Start 1.1 Zawartość opakowania ACD-2200 Karta gwarancyjna Płyta CD Akcesoria 1.2 Opis urządzenia 1. Numer kanału 2. Wejście wideo

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Rejestrator + kamera CRI-10SD+PIR Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. 1 Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19.

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR DVR klient Instrukcja użytkownika 2011.05.19 Strona 1 / 5 1. Jak połączyć się z DVR poprzez sieć komputerową. K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24 (Rysunek 1)

Bardziej szczegółowo

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Spis treści Wprowadzenie ----------------------------------------------------- 1.1 Wymagania sprzętowe -----------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi TCC-1280. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi TCC-1280. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi TCC-1280 Rejestrator samochodowy Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Kamera szybkoobrotowa IP LUMENA-12M1-147

Instrukcja obsługi. Kamera szybkoobrotowa IP LUMENA-12M1-147 Instrukcja obsługi Kamera szybkoobrotowa IP UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności od danego modelu

Bardziej szczegółowo

Wideoboroskop AX-B250

Wideoboroskop AX-B250 Wideoboroskop AX-B250 Instrukcja obsługi Przed włączeniem urządzenia proszę przeczytać instrukcję. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spis treści 1. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

PDR-KBD. Pulpit Sterujący SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI. Informacje o tej instrukcji

PDR-KBD. Pulpit Sterujący SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI. Informacje o tej instrukcji SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI PDR-KBD Pulpit Sterujący Informacje o tej instrukcji Przed przystąpieniem do instalacji i eksploatacji pulpitu zapoznaj się wnikliwie z niniejszą instrukcją. Zachowaj ją w bezpiecznym

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie DMS Lite Podstawowa instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Alarmy audio. Moduł GPS pozwala na śledzenie lokalizacji. Wbudowana bateria back-up. Możliwość podłączenie monitora. Elementy zestawu: Kamera EDR-101

Alarmy audio. Moduł GPS pozwala na śledzenie lokalizacji. Wbudowana bateria back-up. Możliwość podłączenie monitora. Elementy zestawu: Kamera EDR-101 Dwie kamery rejestrują zapis wideo w wysokiej rozdzielczości Cztery tryby pracy (normalny, zdarzeniowy, parkingowy, awaryjny) Nagrywanie dźwięku Wbudowany G-Sensor Elementy zestawu: Alarmy audio Kamera

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu Instrukcja obsługi Grand IP Camera III Kamera IP do monitoringu 1 ROZDZIAŁ 1 1.1Wstęp Grandtec przedstawia kamerę IP z wbudowanym serwerem web i możliwością zarządzania przez WWW. Produkt stanowi idealne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy SMART-0442WD SMART-0882WD SMART-1643WD

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy SMART-0442WD SMART-0882WD SMART-1643WD Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy SMART-0442WD SMART-0882WD SMART-1643WD UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić

Bardziej szczegółowo

strona: 2/15 wydrukowano:

strona: 2/15 wydrukowano: Producent systemów zabezpieczeń Rejestrator 16-kanałowy, DVR, Dahua, BCS, 1604LE-A kod produktu: dvr1604le-a kategoria: exquality > ARCHIWUM Producent: Dahua Technology Kod QR: Opis ogólny ex-1604le-a

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24

K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24 Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24 Ustawienia dla podglądu na urządzeniach mobilnych opartych na systemie ANDROID 2012.09.07 Strona 1 / 9 1. Komunikacja 2. Urządzenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy HD-SDI FLEX-4112HD-SDI

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy HD-SDI FLEX-4112HD-SDI Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy HD-SDI FLEX-4112HD-SDI UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X

Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X2 2014.12 CECHY PRODUKTU... 2 PODSTAWOWE OPERACJE... 3 1 INSTALACJA DYSKU (URZĄDZENIE MUSI BYĆ ODŁĄCZONE OD NAPIĘCIA)... 3 2 URUCHAMIANIE... 3

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.0 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl Spis treści:

Bardziej szczegółowo

KCM-5111 H.264 4-Megapixel IP D/N PoE Box Camera (DC 12V / PoE)

KCM-5111 H.264 4-Megapixel IP D/N PoE Box Camera (DC 12V / PoE) KCM-5111 H.264 4-Megapixel IP D/N PoE Box Camera (DC 12V / PoE) Szybki przewodnik instalacji Importer i dystrybutor: Konsorcjum FEN Sp. z o.o., ul. Dąbrowskiego 273A, 60-406 Poznań, e-mail: sales@fen.pl;

Bardziej szczegółowo

Elementy zestawu: Kamera EDR-101 Moduł GPS Uchwyt do zamontowania Kabel zasilający Karta microsd Płyta z oprogramowaniem

Elementy zestawu: Kamera EDR-101 Moduł GPS Uchwyt do zamontowania Kabel zasilający Karta microsd Płyta z oprogramowaniem Dwie kamery przechwytują wideo w wysokiej rozdzielczości Cztery tryby pracy (normalny, zdarzeniowy, parkingowy, awaryjny) Nagrywanie dźwięku Wbudowany G-Sensor Alarmy audio Moduł GPS pozwala na śledzenie

Bardziej szczegółowo

BCS-NVR0402. Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy

BCS-NVR0402. Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy BCS-NVR0402 Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy Kanały wideo: 4 Switch PoE: Nie BCS-NVR0402: 4 kanały wideo. Rejestrator może obsługiwać nagrywanie w czasie rzeczywistym D1(25 kl/s) na 4 kanał. Prędkość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG 1. Wymagania sprzętowe: Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny: Windows Serwer 2003 Standard Edition SP2 Baza danych: Mysql5.0 Procesor:

Bardziej szczegółowo

KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP

KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP Konfiguracja połączenia z kamerą. Domyślny adres IP kamery jest ustawiony na 192.168.0.120. Porty komunikacyjne kamery to: 80 standardowy port www 30001 video, dane i komunikacja

Bardziej szczegółowo

Sieciowy rejestrator wizyjny Krótka instrukcja obsługi

Sieciowy rejestrator wizyjny Krótka instrukcja obsługi Sieciowy rejestrator wizyjny Krótka instrukcja obsługi i Spis treści 1 Sprawdź zapakowane urządzenie NVR... 1 2 Instalacja dysku twardego... 2 3 Przykładowe połączenie... 3 4 Lokalne działanie... 5 4.1

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PTZ JOY U2

INSTRUKCJA OBSŁUGI PTZ JOY U2 INSTRUKCJA OBSŁUGI PTZ JOY U2 1 Spis treści 1. Informacje ogólne: str.3 1.1 O produkcie str.3 1.2 Opis złączy str.3 1.3 Przykład połączenia str.4 1.4 Opis klawiszy str.4 2. Funkcje joysticka: str.5 3.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Karta video USB DVR-USB/41

Instrukcja obsługi. Karta video USB DVR-USB/41 Instrukcja obsługi Karta video USB DVR-USB/41 UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności od danego modelu

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi RXCamView

instrukcja obsługi RXCamView instrukcja obsługi RXCamView INFORMACJE WSTĘPNE 1. RXCamView- informacje wstępne RXCamView jest aplikacją na urządzenia mobilne dla systemów Android i IOS. Umożliwia podgląd wideo z rejestratorów AHD marki

Bardziej szczegółowo

Krótka instrukcja obsługi

Krótka instrukcja obsługi Seria Mini 1U DVR Krótka instrukcja obsługi Wersja 2.0.1 Witamy Dziękujemy za zakupienie cyfrowego rejestratora wizyjnego! Niniejszy podręcznik szybkiej instalacji pomoże użytkownikowi w krótkim czasie

Bardziej szczegółowo

Archiwizowanie nagrań i naprawa bazy danych

Archiwizowanie nagrań i naprawa bazy danych ROZDZIAŁ 6 Archiwizowanie nagrań i naprawa bazy danych Pliki wideo mogą być archiwizowane z dysku twardego na zewnętrzne nośniki, takie jak CD-R, DVD, MO lub ZIP. Tworzenie kopii plików audio/wideo Pliki

Bardziej szczegółowo

TREND 250 H.264 DVR Central Management System

TREND 250 H.264 DVR Central Management System TREND 250 H.264 DVR Central Management System Spis treści Spis treści... 1 1. Wprowadzenie... 2 2. Instalacja pakietu CMS/NVMS...3 3. Zarządzanie urządzeniami... 9 4. Podgląd obrazu z wielu rejestratorów...15

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA Mobile Viewer 2

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA Mobile Viewer 2 Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA Mobile Viewer 2 Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.2 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl

Bardziej szczegółowo

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia Procedura uruchomienia współpracy pomiędzy systemem monitoringu Aparo opartym na rejestratorach serii AR a systemem automatyki budynkowej Fibaro dla centrali HC2 1. Podłączyć żądaną ilość kamer do rejestratora

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi CARCAM-1080. Rejestrator samochodowy. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi CARCAM-1080 Rejestrator samochodowy Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy rejestrator obrazu DVR411(U) Instrukcja użytkownika

Cyfrowy rejestrator obrazu DVR411(U) Instrukcja użytkownika Cyfrowy rejestrator obrazu DVR411(U) Instrukcja użytkownika wersja instrukcji 1.4 Tłumaczył: Paweł Czapski Współpraca: Dariusz Piekut, Maciej Kowalewski Vidicon Warszawa, styczeń 2004 1 1. Spis treści

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Rejestrator analogowy AHD Sunell SN-ADR22/04E1 SN-ADR22/08E1

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Rejestrator analogowy AHD Sunell SN-ADR22/04E1 SN-ADR22/08E1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Rejestrator analogowy AHD Sunell SN-ADR22/04E1 SN-ADR22/08E1 OSTRZEŻENIE: Urządzenie powinno być instalowane przez fachowy personel posiadający uprawnienia do pracy z urządzeniami i

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy

KAM-TECH sklep internetowy TV PRZEMYSŁOWA > rejestratory cyfrowe DVR > 16 kanałowe > Model : Producent : BCS Specyfikacja: tryb pracy: pentaplex liczba wejść wideo: 16 (BNC) liczba wyjść wideo: 1 x BNC + VGA, HDMI liczba wejść/wyjść

Bardziej szczegółowo

Rejestrator Cyfrowy Model: LV-AHD840 Skrócona instrukcja obsługi

Rejestrator Cyfrowy Model: LV-AHD840 Skrócona instrukcja obsługi Rejestrator Cyfrowy Model: LV-AHD840 Skrócona instrukcja obsługi Dziękujemy za korzystanie z naszego produktu, prosimy o zapoznanie się z instrukcją przed korzystaniem z rejestratora. Urządzenie powinno

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu i obsługi. stomatologicznej kamery wewnątrzustnej SUPER CAM DC-CCD688 DC-CCD988 DC-CCD986 DC-CCD689

Instrukcja montażu i obsługi. stomatologicznej kamery wewnątrzustnej SUPER CAM DC-CCD688 DC-CCD988 DC-CCD986 DC-CCD689 Instrukcja montażu i obsługi stomatologicznej kamery wewnątrzustnej SUPER CAM Strona 1 Instrukcja montażu i obsługi stomatologicznej kamery wewnątrzustnej SUPER CAM DC-CCD688 DC-CCD988 DC-CCD986 DC-CCD689

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Cyfrowy rejestrator obrazu

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Cyfrowy rejestrator obrazu INSTRUKCJA OBSŁUGI SWANN SW-R-DVR4NETPLUS Cyfrowy rejestrator obrazu O FIRMIE: Swann Communications istnieje od 1988 roku i od kilku lat jest globalnym liderem w sprzedaży rozwiązań monitorujących dom

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do oprogramowania ENAP DEC-1

Instrukcja do oprogramowania ENAP DEC-1 Instrukcja do oprogramowania ENAP DEC-1 Do urządzenia DEC-1 dołączone jest oprogramowanie umożliwiające konfigurację urządzenia, rejestrację zdarzeń oraz wizualizację pracy urządzenia oraz poszczególnych

Bardziej szczegółowo

1. WIDOK PANELA PRZEDNIEGO 2. WIDOK PANELA TYLNEGO (RJESTRATOR 8 KANAŁAOWY) 1 Wyjście video VGA 5 Gniazdo RS- 485

1. WIDOK PANELA PRZEDNIEGO 2. WIDOK PANELA TYLNEGO (RJESTRATOR 8 KANAŁAOWY) 1 Wyjście video VGA 5 Gniazdo RS- 485 SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII AHD 4, 8 I 16 KANAŁOWYCH 1. WIDOK PANELA PRZEDNIEGO (MODELE: AHDR-1042D/M, AHDR- 1082D/M, AHDR-1162D/M) 1 Odbiornik IR 2 Dioda sygnalizująca podłączone zasilanie

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ 1 Instrukcja obsługi Grand Video Console

ROZDZIAŁ 1 Instrukcja obsługi Grand Video Console ROZDZIAŁ 1 Instrukcja obsługi Grand Video Console 1.1 WSTĘP Przedstawiamy konwerter obrazu wysokiej rozdzielczości z sygnału Video na sygnał VGA (monitor CRT/LCD). Urządzenie pozwala wykorzystać monitor

Bardziej szczegółowo

Seria i7-n9500. Uwagi: 1.Urządzenia NVR są dostarczane bez dysków HDD 2.Należy używać dysków HDD zalecanych przez producenta.

Seria i7-n9500. Uwagi: 1.Urządzenia NVR są dostarczane bez dysków HDD 2.Należy używać dysków HDD zalecanych przez producenta. Informacje ogólne Seria rejestratorów sieciowych NVR bazująca na ostatnich osiągnięciach technologicznych. i7-n9500 łączą w sobie szereg patentów w dziedzinach kodowania dźwięku i obrazu, systemów wbudowanych

Bardziej szczegółowo

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Instrukcja obsługi Nr produktu: 956256 Strona 1 z 5 1. Szczegóły produktu Nr Nazwa Opis 1 Przycisk obsługi Jest to wielofunkcyjny przycisk, którego funkcje zależą od

Bardziej szczegółowo

NSA GB HDD. Skrócona instrukcja obsługi. 1-wnękowy serwer mediów. Domyślne dane logowania. Adres WWW: nsa310 Hasło: 1234

NSA GB HDD. Skrócona instrukcja obsługi. 1-wnękowy serwer mediów. Domyślne dane logowania. Adres WWW: nsa310 Hasło: 1234 NSA310 + 500 GB HDD 1-wnękowy serwer mediów Domyślne dane logowania Adres WWW: nsa310 Hasło: 1234 Skrócona instrukcja obsługi Wersja oprogramowania 4.22 Wydanie 2, 1/2012 Gdzie znaleźć certyfikaty zgodności:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy IP FLEX-22IP FLEX-88IP FLEX-169IP FLEX-2016IP FLEX-3625IP

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy IP FLEX-22IP FLEX-88IP FLEX-169IP FLEX-2016IP FLEX-3625IP Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy IP FLEX-22IP FLEX-88IP FLEX-169IP FLEX-2016IP FLEX-3625IP UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane

Bardziej szczegółowo

Przenośny odtwarzacz DVD. 1. Widok z przodu

Przenośny odtwarzacz DVD. 1. Widok z przodu Przenośny odtwarzacz DVD 1. Widok z przodu 1. Wyświetlacz LCD 2. Przycisk LCD 3. Przycisk SETUP 4. Przycisk MODE 5. Przycisk MENU 6. Przycisk PAUSE/UP 7. Przycisk F.FWD/RIGHT 8. Przycisk PLAY/SEL. 9. Przycisk

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B

Instrukcja obsługi. Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B Instrukcja obsługi Rejestrator i kamera w zegarku MCL-1.3R MCL-1.3B Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Kamera IP

Instrukcja obsługi. Kamera IP Instrukcja obsługi Kamera IP APTI-1C3- APTI-1C4- APTI-1D2- APTI-1V2- APTI-1K6- APTI-2K6- APTI-2KP6- APTI-2C4- APTI-2CP6- APTI-2D2- APTI-2DP2- APTI-1D2- APTI-2CP4- UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10 Aktualizacja oprogramowania sprzętowego bezprzewodowych pilotów zdalnego sterowania WR-1/WR-R10 Dziękujemy za wybór produktu Nikon. W tej instrukcji opisano sposób aktualizacji oprogramowania sprzętowego

Bardziej szczegółowo

Odbiornik z wyświetlaczem

Odbiornik z wyświetlaczem Odbiornik z wyświetlaczem GEN-910 Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Zaleca się zachować instrukcję na przyszłość. Genway - pomoc techniczna tel. +48 (24) 366 88 26 e-mail:

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy rejestrator wideo VODVR04. Instrukcja użytkownika. ( v1.2 )

Cyfrowy rejestrator wideo VODVR04. Instrukcja użytkownika. ( v1.2 ) Cyfrowy rejestrator wideo VODVR04 Instrukcja użytkownika ( v1.2 ) Spis treści Panel przedni------------------------------------------------------- 3 Panel tylny ----------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI MONITOR LCD 7. Model CA700BT

INSTRUKCJA OBSŁUGI MONITOR LCD 7. Model CA700BT INSTRUKCJA OBSŁUGI MONITOR LCD 7 Model CA700BT Żeby w pełni wykorzystać funkcje monitora oraz cieszyć się jego długą i bezawaryjną pracą, prosimy dokładnie zapoznać się z instrukcją przed dokonaniem montażu.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator DVR 318-B. (model z 2014 roku) Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji.

Instrukcja obsługi. Rejestrator DVR 318-B. (model z 2014 roku) Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Instrukcja obsługi Rejestrator DVR 318-B (model z 2014 roku) Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Zaleca się zachować instrukcję na przyszłość. Genway - pomoc techniczna tel.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DEKODERÓW. SELTEKA CCX 10x IP

INSTRUKCJA OBSŁUGI DEKODERÓW. SELTEKA CCX 10x IP INSTRUKCJA OBSŁUGI DEKODERÓW SELTEKA CCX 10x IP Spis treści 1.OPIS SPRZĘTU... 3 1.1 PORTY WEJŚCIA/WYJŚCIA... 3 1.2 SCHEMAT PODŁĄCZENIA DEKODERA... 4 1.3 PILOT... 5 2. AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA DEKODERA...

Bardziej szczegółowo

REJESTRATOR PRZENOŚNY + MINIKAMERA BEZPRZEWODOWA

REJESTRATOR PRZENOŚNY + MINIKAMERA BEZPRZEWODOWA REJESTRATOR PRZENOŚNY + MINIKAMERA BEZPRZEWODOWA REC8 PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA 1 Przewodnik użytkownika SPIS TREŚCI 1. OPIS URZĄDZENIA 2. WŁAŚCIWOŚCI 3. SKŁADNIKI ZESTAWU 4. PODŁACZANIE 5. BUDOWA 6. INSTALACJA

Bardziej szczegółowo

U-DRIVE DVR. Instrukcja obsługi. Car DVR Device MT4036

U-DRIVE DVR. Instrukcja obsługi. Car DVR Device MT4036 U-DRIVE DVR Car DVR Device MT4036 Instrukcja obsługi PL 2 Wprowadzenie Dziękujemy za zakup MT4026 U-DRIVE DVR. Jest to kamera specjalnie zaprojektowana do kręcenia filmów z perspektywy kierowcy samochodu.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI INSTRUKCJA INSTALACJI REJESTRATORA CYFROWEGO IT-8604 OSTROŻNIE ABY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PORAŻENIA PRĄDEM, NIE NALEŻY ZDEJMOWAĆ POKRYWY. W ŚRODKU NIE MA ŻADNYCH ELEMENTÓW WYMAGAJĄCYCH INGERENCJI UŻYTKOWNIKA.

Bardziej szczegółowo

DVR KEYB v1.4. Interfejs PS-2 do rejestratorów DVR

DVR KEYB v1.4. Interfejs PS-2 do rejestratorów DVR DVR KEYB v14 Interfejs PS-2 do rejestratorów DVR DVR-KEYB jest prostym urządzeniem, umożliwiającym podłączenie dowolnej klawiatury komputerowej (PS-2) do cyfrowych rejestratorów wideo Konstrukcja oparta

Bardziej szczegółowo

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Przewodnik szybkiej instalacji

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Przewodnik szybkiej instalacji Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Przewodnik szybkiej instalacji INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA Przed użyciem przeczytaj uważnie niniejsze instrukcje bezpieczeństwa, a podręcznik zachowaj do wglądu w bezpiecznym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. instrukcja do kamer serii EVI

INSTRUKCJA OBSŁUGI. instrukcja do kamer serii EVI INSTRUKCJA OBSŁUGI instrukcja do kamer serii EVI UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności od danego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja ST-226/ST-288

Instrukcja ST-226/ST-288 Instrukcja ST-226/ST-288 Zalety zamka: 1.Wodoodporny panel zamka szyfrowego wykonany ze stali nierdzewnej z podświetlanymi przyciskami. 2. Instalacja podtynkowa chroniąca zamek przed uszkodzeniami. 3.

Bardziej szczegółowo

Radio z odtwarzaczem CD Lenco

Radio z odtwarzaczem CD Lenco INSTRUKCJA OBSŁUGI Radio z odtwarzaczem CD Lenco Nr produktu 325823 Strona 1 z 9 1. Przycisk CD Program 2. Przycisk CD Repeat 3. Przycisk BBS 4. Wskaźnik zasilania 5. Wyświetlacz CD 6. Głośnik 7. Pokrywa

Bardziej szczegółowo

Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika

Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika http://www.apek.pl e-mail. Biuro@apek.pl tel. 022 6447970 Systemy monitorowania programem APEK Użytkownik. 1.1 Wiadomości wstępne: Podgląd danych i ustawianie.

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie 1 (Pobrane z slow7.pl) Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie awaryjnym? Najprostszym ze sposobów wymuszenia na systemie przejścia do trybu awaryjnego jest wybranie Start a następnie Zasilanie i z

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI FOTOPUŁAPKI LTL 5210M 940 nm

INSTRUKCJA OBSŁUGI FOTOPUŁAPKI LTL 5210M 940 nm INSTRUKCJA OBSŁUGI FOTOPUŁAPKI LTL 5210M 940 nm Fotopułapka to kamera cyfrowa przeznaczona do rejestracji zdjęć wysokiej rozdzielczości oraz nagrań video. Rejestracja zdjęć lub nagrań video może być uruchamiana

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini DVR MD-80

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini DVR MD-80 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Mini DVR MD-80 Najważniejsze cechy urządzenia: Nagrywanie video i audio Zasilanie z wbudowanego akumulatora lub ze złącza USB Przetwornik o dużej rozdzielczości 2Mpix CMOS Bardzo

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6 Instrukcja obsługi programu BlazeVideo HDTV Player v6 Spis treści 1. Opis programu...3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje programu...3 1.3 Wymagania sprzętowe...4 2. Wygląd interfejsu...4 3. Obsługa programu...6

Bardziej szczegółowo

BENQ ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA. Nagrywarka BENQ CD-RW 48x16x48 RETAIL CDRW-4816A

BENQ ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA. Nagrywarka BENQ CD-RW 48x16x48 RETAIL CDRW-4816A Nagrywarka CD-RW 48x16x48 RETAIL CDRW-4816A Dla Windows 48x Prędkość zapisu 16x Prędkość zapisu RW 48x Prędkość odczytu Dziękujemy za zakup napędu CDRW-4816A IDE. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400

Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400 Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400 1. Wprowadzenie Rejestrator TV-8400 jest kamerą interwencyjną przeznaczoną do nagrywania zdarzeń, wypadków, lub nawet całej służby funkcjonariusza. Spełnia

Bardziej szczegółowo

ORVALDI ATS. Automatic Transfer Switch (ATS)

ORVALDI ATS. Automatic Transfer Switch (ATS) ORVALDI ATS Automatic Transfer Switch (ATS) 1. Wprowadzenie ORVALDI ATS pozwala na zasilanie krytycznych odbiorów z dwóch niezależnych źródeł. W przypadku zaniku zasilania lub wystąpienia zakłóceń podstawowego

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS

ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS 1. Instalacja oprogramowania: Oprogramowanie VMS składa się z dwóch częśći - VMS serwer oraz VMS klient.. Przy instalacji mozna wybrać, którą funkcję chcesz

Bardziej szczegółowo

Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5" (8,89cm)

Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5 (8,89cm) Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5" (8,89cm) Podręcznik użytkownika DA-71051 Przedmowa Gratulujemy zakupu naszego produktu! Przedstawimy nową koncepcję zapisu łączącą bezpieczeństwo z wygodą.

Bardziej szczegółowo

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204

Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 Rejestrator jazdy Full HD Model: 50204 1 Opis Wysokiej jakości rejestrator jazdy wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie. Urządzenie może być używane zarówno jako kamera FULL HD jak i profesjonalny

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji dekodera strumienia IP H.264 na sygnał: Video (BNC), VGA, YPbPr, HDMI typ. IN-IP-5904, IN-IP-5904-MP

Instrukcja konfiguracji dekodera strumienia IP H.264 na sygnał: Video (BNC), VGA, YPbPr, HDMI typ. IN-IP-5904, IN-IP-5904-MP Instrukcja konfiguracji dekodera strumienia IP H.264 na sygnał: Video (BNC), VGA, YPbPr, HDMI typ. IN-IP-5904, IN-IP-5904-MP Aktualizacja 14.01.2012r WŁAŚCIWOŚCI: Dekoder IP z możliwością dekodowania obrazu

Bardziej szczegółowo

MultiTool instrukcja użytkownika 2010 SFAR

MultiTool instrukcja użytkownika 2010 SFAR MultiTool instrukcja użytkownika 2010 SFAR Tytuł dokumentu: MultiTool instrukcja użytkownika Wersja dokumentu: V1.0 Data: 21.06.2010 Wersja urządzenia którego dotyczy dokumentacja: MultiTool ver. 1.00

Bardziej szczegółowo

70-606 SZCZECIN Telefon:+48 091 4539619

70-606 SZCZECIN Telefon:+48 091 4539619 INSTRUKCJA OBSŁUGI DYSTRYBUCJA : DJ-DISTRIBUTION NUMARK POLSKA ul. Hryniewieckiego 1 mag.iii 2p. 70-606 SZCZECIN Telefon:+48 091 4539619 Zawartość pudełka: NDX200 Przewód zasilający Przewód audio RCA Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5" (6.35cm)

Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5 (6.35cm) Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5" (6.35cm) Podręcznik użytkownika DA-71001 DA-71002 Przedmowa Gratulujemy zakupu naszego produktu! Przedstawimy nową koncepcję zapisu łączącą bezpieczeństwo z wygodą.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy Gemini Technology

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy Gemini Technology Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy Gemini Technology UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności

Bardziej szczegółowo

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego.

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Instalacja Podłączenie urządzenia W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Należy dopilnować by nie podłączać urządzeń mokrymi rękami. Jeżeli aktualnie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX 1 Spis treści Spis treści...2 1. Zawartość opakowania...3 2. Opis urządzenia...3 3. Funkcje...4 4. Oprogramowanie i konta...5 5. Pierwsze uruchomienie...5

Bardziej szczegółowo

Pentaplex - Systemy Zabezpieczeń Utworzono : 18 czerwiec 2016

Pentaplex - Systemy Zabezpieczeń Utworzono : 18 czerwiec 2016 Zarządzanie Flotą > Rejestratory Mobilne > Model : EMV1200 Producent : Everfocus Cyfrowy rejestrator mobilny EMV1200 umożliwia nagrywanie obrazu z 12 kamer przemysłowych oraz dźwięku z 12 źródeł audio

Bardziej szczegółowo

VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P

VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P PORADNIK: NAGRYWANIE MATERIAŁU NA KARTĘ SD VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P Poradnik przedstawia proces konfiguracji kamery pod kątem rejestracji materiału na kartę SD Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Disk Station DS509+ Przewodnik szybkiej instalacji

Disk Station DS509+ Przewodnik szybkiej instalacji Disk Station DS509+ Przewodnik szybkiej instalacji INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA Przed użyciem przeczytaj uważnie niniejsze instrukcje bezpieczeństwa, a podręcznik zachowaj do wglądu w bezpiecznym miejscu.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGII KAMERY UKRYTEJ W GUZIKU + ODBIORNIK DVR LCD

INSTRUKCJA OBSŁUGII KAMERY UKRYTEJ W GUZIKU + ODBIORNIK DVR LCD Instrukcja jest własnością Firmy KORJAR. Wszystkie zawarte w niej nazwy, marki, linki, screeny itp. są zastrzeżone przez swoich właścicieli i są chronione międzynarodowymi przepisami o prawach autorskich.

Bardziej szczegółowo

hurtowniakamer.com.pl

hurtowniakamer.com.pl Informacje o produkcie Rejestrator DVS-3104E Cena : Chwilowy brak ceny Producent : Dahua Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Utworzono 03-07-2017 Rejestrator DVS-3104E Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Uniwersalne zdalne sterowanie magnetowidem IR Nr art

Uniwersalne zdalne sterowanie magnetowidem IR Nr art Uniwersalne zdalne sterowanie magnetowidem IR Nr art. 750608 Zastosowanie. Urządzenie do zdalnego sterowania (zwane również starterem video) dzięki wyjątkowej rozdzielczości (zestykowi NC i NO) służy do

Bardziej szczegółowo

Mobile Client Software. ivms 4500. Instrukcja obsługi

Mobile Client Software. ivms 4500. Instrukcja obsługi Mobile Client Software ivms 4500 Instrukcja obsługi (V1.0 PL) Tłumaczenie: Dipol 2010 Instrukcja obsługi ivms4500 1 Dziękujemy za zakup urządzenia firmy Hikvision. Prosimy o zapoznanie się z niniejszym

Bardziej szczegółowo