KONFERENCJA IT. Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KONFERENCJA IT. Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum"

Transkrypt

1 KONFERENCJA IT Katowice, 5 października 2013 r. hotel Novotel Centrum

2 PARTNERZY

3 PARTNERZY MERYTORYCZNI PARTNERZY

4 PARTNERZY

5 NASI PRELEGENCI MACIEJ KUREK Specjalista ds. PR marki 2BE.PL, Grupa Adweb. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2009 r. związany z Grupą Adweb. Zajmuje się rozwijaniem marki 2BE.PL, rejestrującej domeny internetowe i świadczącej usługi hostingowe dla biznesu. Jako specjalista ds. PR prowadzi działania wizerunkowe i edukacyjne, przybliża tematykę domen internetowych i ich roli w budowaniu obecności w sieci. Twierdzi, że to ciekawszy temat niż pozornie może się wydawać. Prywatnie rowerzysta i działacz stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. ; TEMAT Hostingowe i domenowe pułapki - tips&triks zdradza firma hostingowa Każdy kto ma związek z informatyką, a zwłaszcza współczesnym szybkim rozwojem internetu, wie doskonale czym jest hosting, a czym domena internetowa. Prezentacja dedykowana jest specjalistom, zatem pominiemy wszystkie banały skupiając się na kruczkach, ciekawostkach, sprytnych pomysłach, jak i wiedzy jaką powinniście posiadać a to wszystko z ust osoby, która od kilku lat pracuje w sporej wielkości firmie hostingowo/domenowej i chce przekazać to wszystko czego nie dowiecie się z internetu. W trakcie prezentacji pojawią się elementy warsztatowe, zatem tym bardziej zapraszam.

6 NASI PRELEGENCI MARIUSZ GIL Obecnie pracuje jako CTO w spółce LeadBullet SA zajmującej się m.in. analizą behawioralną użytkowników w czasie rzeczywistym czy content-marketingiem. Wcześniej pracował jako architekt, technical lead, developer, project manager w takich firmach Gadu-Gadu, Nasza-Klasa, Adv.pl. Interesuje się tematyką projektowaniem architektur aplikacji, skalowalności i wydajności aplikacji webowych czy przetwarzaniem i analizą BigData. Prelegent wielu konferencji i spotkań dla developerów, m.in.: Confitura, PHPCon, SFI, 4Developers, WebClusters, MeetPHP, Future of IT, IT Supreme. TEMAT BigData ecosystems Big Data to zbiory informacji o dużej objętości, dużej zmienności i/lub dużej różnorodności, które wymagają nowych form przetwarzania w celu wspomagania podejmowania decyzji, odkrywania nowych zjawisk oraz optymalizacji procesów. Tyle mówi raport Gartnera z 2012 roku W praktyce rozwiązania do przechowywania i przetwarzania Big Data na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo się rozwinęły i trudno bez nich sobie wyobrazić funkcjonowanie takich firm jak Google, Facebook czy Twitter. Podczas prezentacji przedstawiony zostanie obecny stan ekosystemu Big Data, najważniejsze narzędzia wchodzące w jego skład oraz potencjalne możliwości ich zastosowania w praktyce, zarówno dla systemów przetwarzających dane batchowo jak i w czasie rzeczywistym.na rynku pracy, tworząc firmę, czy realizując nowy pomysł na start up celem jest podniesienie swojej wartości i po prostu osiągnięcie sukcesu. Okazuje się, że podchodząc strategicznie do swoich planów, jak również mądrze planując narzędzia i działania, które dostępne są często bezkosztowo można znacznie lepiej zbudować swój wizerunek i zapewnić sobie, firmie, projektowi najlepsze warunki do rozwoju. Zamierzam pokazać jakie są kolejne kroki podnoszenia wartości rynkowej. Jak zadbać o marketing, nawet z niewielkim budżetem. Jak budować swój wizerunek czytelnie i zrozumiale. Na co najczęściej zupełnie niesłusznie nie zwracają uwagi przedsiębiorcy i freelancerzy, a co decyduje o ich sukcesie. Wszystko to w postaci bomby wiedzowej, która, mam nadzieję, pozwoli wyciągnąć ciekawe wnioski i przełożyć je własną pracę. Zapraszam serdecznie.

7 NASI PRELEGENCI MARIUSZ KAPUSTA Doświadczony manager i ekspert zarządzania projektami. Ponad 15 lat doświadczenia w pracy projektowej. Doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów IT. Wykładowca standardu PMBOK na Politechnice Warszawskiej. Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Wyjątkowe, innowacyjne i praktyczne metody rozwojowe od 2008 projektant interaktywnych gier symulujących rzeczywiste sytuacje biznesowe. Twórca metodyki KISS PM zwinnego podejścia do projektów spoza IT. Certyfikaty International Coach ICC oraz MBTI Practitioner (oceny typu osobowości). Autor i wykładowca. Liczne publikacje na temat efektywności i zarządzania projektami m.in. w Personel Plus, Computerworld, Business Coaching Magazine. Prezentacje na licznych konferencjach branżowych m.in. GigaCon, Project Management Institute, Computerworld, Internet Beta. Twórca i główny autor bloga proaktywnie.pl nt. efektywności w życiu i biznesie TEMAT Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić? Zarządzanie to w 90% komunikacja. To nie byłoby takie straszne, gdyby nie to, ze spora jej cześć nie jest prawdziwa! Oficjalnie nie mamy problemów, nie mamy słabości, a błędy są "innowacyjnym podejściem do wymagań klienta.dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, żeby wiedzieć jak jest naprawdę? Jak zbudować zespól, który skupia się na pracy, a nie polityce?poznaj podejście KISS PM i praktyczne sposoby na odkrycie prawdy. Pytanie, czy prawda Ci się spodoba.

8 NASI PRELEGENCI MAJA SMOLARCZYK Psycholog o specjalizacji Zarządzanie Zmianą, właściciel firmy APPLI Doradztwo Personalne. Praktyk Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma 11-letnie doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu procesów oraz kampanii rekrutacyjnych, w tym międzynarodowych zarówno tradycyjnych, jak i metodą poszukiwań bezpośrednich. Posiada bogate doświadczenie w obsadzaniu stanowisk szeregowych, specjalistycznych oraz managerskich średniego i wyższego szczebla. Zajmuje się także diagnozą organizacji pod kątem oceny potencjału i rozwoju personelu. Prowadzi szkolenia z przygotowania kandydatów do rozmów o pracę oraz analizę kariery zawodowej. TEMAT Jak skutecznie przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną? Rozmowa rekrutacyjna jak dotąd jest podstawą w procesie pozyskiwania pracowników. Powstają coraz nowsze metody na pozyskiwanie pracowników, ale prędzej czy później do rozmowy musi dojść. W trakcie prelekcji dowiecie się co i jak mówić, by zostać właściwie zrozumianym, jak nie wpaść w pułapkę zastawianą przez konsultanta i po co właściwie są zadawane te wszystkie dziwne pytania. Odpowiedzi udzieli wam weteran rekrutacji o 11 lat prowadzący rozmowy w sprawie pracy.

9 NASI PRELEGENCI ŁUKASZ ŻYMŁA Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach Inżynier QA z wieloletnim doświadczeniem CCB Leader Doświadczenie w projektach międzynarodowych Certyfikowany tester ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) TEMAT Rola QA w SDLC Wszyscy wiemy czym zajmuje się QA - testowaniem oprogramowania. Ale czy na pewno? A może rola inżyniera ds. zapewnienia jakości to nie tylko samo "testowanie? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie przedstawiając proces wytwórczy oprogramowania (SDLC software development life-cycle) i postawione w nim zadania inżynierowi QA.

10 NASI PRELEGENCI MATEUSZ KURLETO Jest specjalistą z zakresu inżynierii wymagań, szacowania pracochłonności projektów informatycznych i zarządzania wytwarzaniem oprogramowania. Swoją praktykę buduje prowadząc firmę NEOTERIC, która zajmuje się budowaniem dedykowanych systemów IT w oparciu o najlepsze praktyki inżynierii oprogramowania. Doświadczony trener, służy wiedzą ekspercką jako doradca techniczny dla funduszy inwestujących w innowacyjne startupy. TEMAT System, który się opłaca: rozwiązanie gotowe czy dedykowane? W trakcie prelekcji ekspert poruszy tematykę związaną z wdrażaniem systemów informatycznych dla biznesu skupiając się na porównaniu wdrożeń systemów gotowych, wdrażanych przez partnerów producenta poprzez różnego rodzaju dostosowania z projektami dedykowanych systemów IT tworzonych specjalnie dla konkretnego biznesu. Poruszona zostanie kwestia ryzyk związanych z transferem know-how, bezpieczeństwa kontraktów oraz kosztów projektu. Wskazane zostaną najlepsze praktyki podejmowania decyzji w oparciu o analizę i modelowanie wymagań.

11 PIOTR MIERNIK NASI PRELEGENCI Coach (akredytacja ICF na poziomie ACC), trener biznesu, z wykształcenia socjolog, obecnie doktorant w Instytucje Psychologii UJ (Zakład Psychologii Społecznej). Właściciel firmy Coaching Compass, której misją jest wspieranie rozwoju osób, zespołów i organizacji poprzez dostarczanie najwyższej jakości usług coachingowych, szkoleniowych i badawczych. Członek ICF Global oraz Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Rozwoju Osobistego (ICF Polska) poprzez aktywną działalność w śląskim oddziale ICF rozwija świadomość oraz najlepsze praktyki coachingowe w regionie. Absolwent podyplomowych studiów Coaching jako efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania (ŚWSZ w Katowicach), akredytowanego przez ICF kursu Coach ICF oraz Szkoły Trenerów Meritum (Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako Konsultant ds. rozwiązań analitycznych i trener w SPSS Polska Sp. z o.o. (Predictive Solutions) oraz Kierownik projektów badawczych w Agencji Marketingowej PROMEA. Obecnie prowadzi procesy coachingowe wspierające rozwój kompetencji, kariery i biznesu (small business coaching) swoich klientów, szkolenia z zakresu metody coachingowej oraz badania kompetencji i potrzeb rozwojowych dla klientów indywidualnych i organizacyjnych. TEMAT Coaching kompetencji, czyli po co nam umiejętności interpersonalne Pracownicy organizacji, aby efektywnie wypełniać powierzone im zadania zawodowe, muszą posiadać szereg różnorodnych kompetencji zawodowych. Do najważniejszych należą: kompetencje twarde (techniczne) czyli specjalistyczna wiedza i umiejętności z danej dziedziny, kompetencje poznawcze sprawność w zakresie przetwarzania informacji (pamięć, uwaga, percepcja, rozumowanie), sprawność fizyczna i zdrowie (kompetencje fizyczne) oraz kompetencje miękkie (psycho.-społeczne). Te ostatnie warunkują wydajne zarządzanie sobą oraz relacjami interpersonalnymi. Do najważniejszych kompetencji społecznych zaliczyć można m.in. umiejętności komunikacyjne, perswazję (wywieranie wpływu na innych ludzi), przywództwo, umiejętność współpracy w zespole, zdolność budowania pożądanego wizerunku osobistego (autoprezentacja). Posiadanie umiejętności interpersonalnych jest warunkiem koniecznym do sprawnego funkcjonowania poszczególnych osób (rozwój kariery), zespołów oraz całych organizacji w warunkach hiperkonkurencji. Nieprzypadkowo wśród doradców zawodowych i rekruterów krąży powiedzenie: Pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej i w 30% dzięki kompetencjom społecznym, zaś traci się w 70% z braku kompetencji społecznych i w 30% z braku kwalifikacji merytorycznych. Dobra wiadomość jest taka, że kompetencje miękkie można (i należy!) rozwijać. Jedną z metod ich rozwoju jest właśnie coaching. Podczas prelekcji postaram się pokazać czym są kompetencje interpersonalne, dlaczego warto je rozwijać oraz jak to robić wykorzystując różnorodne narzędzia i procesy coachingowe.

12 NASI PRELEGENCI ŁUKASZ PALUS Jest inżynierem wsparcia technicznego w IBM. Obecnie zajmuje się wspieraniem klientów korzystających z IBM Infosphere Master Data Management. Posiada on kilkuletnie doświadczenie w pracy z tym produktem, jak również z innymi produktami IBM (m.in. TADDM, DB2, ITM, IIS). TEMAT Master Data Management Dane główne (ang. master data) to dane dotyczące klientów, obywateli, dostawców, miejsc, produktów, kont i innych podmiotów, które są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw. Dane te są najcenniejszym zasobem w posiadaniu każdej organizacji. Jednocześnie zarządzanie danymi głównymi jest niezmiernie trudne, ponieważ pochodzą one z wielu źródeł, z których każde może przechowywać kluczowe dane w specyficzny dla siebie sposób. Może to prowadzić do utraty informacji, powstawania duplikatów, braku spójności, słowem do pogorszenia jakości kluczowych danych. Wraz ze spadkiem jakości danych głównych, spada trafność i wiarygodność podejmowanych na ich podstawie decyzji. W odpowiedzi na ten problem IBM oferuje InfoSphere Master Data Management Server. Produkt ten tworzy wiarygodne ujęcia danych głównych, przyczyniając się do usprawnienia działania aplikacji i procesów biznesowych.

13 Dominika Zielińska NASI PRELEGENCI Akredytowany coach (ACC)/ trener kompetencji miękkich. Członek International Coach Federation w śląskim oddziale ICF odpowiedzialna za kwestie organizacyjne. Magister Komunikacji w Biznesie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właścicielka firmy Akademia Zmian Szkolenia& Coaching. W kręgu jej zainteresowań zawsze byli i są ludzie oraz zmiany co wpłynęło bezpośrednio na kształcenie się w trenerstwie i coachingu. W pracy najbliższe są jej aspekty związane z podnoszeniem jakości relacji (komunikacja, budowanie zespołów, motywowanie, asertywność), jak i szeroko rozumianego rozwoju osobistego oraz rozwoju organizacji (zarządzanie zmianą, zarządzanie przez coaching, budowanie tożsamości i wizerunku firmy, obsługa klienta, asertywność i radzenie sobie ze stresem). Zarówno szkolenia jak i coaching prowadzi w języku polskim lub angielskim. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje głównie w indywidualnej pracy coachingowej z osobami prywatnymi jak i managerami każdego szczebla zarządzania. Każdy osiągnięty przez klientów z którymi pracuje cel jest potwierdzeniem tego, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Praca jest jej pasją oraz przenika każdy aspekt jej życia. Jej mottem jest: Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Osobiście uważa, że jest uzależniona od zmian. Poza pracą uwielbia podróżować, jeździć na nartach i słuchać muzyki filmowej. TEMAT Oswoić stres- Dlaczego coaching. Dlaczego z akredytowanym coachem. Stres otacza nas ze wszystkich stron. Nie jest ani tajemnicą, ani żadną nowością, otacza nas coraz bardziej i bardziej.na szkoleniach często słyszę Ok, ale podaj nam konkretne narzędzia jak mamy sobie radzić. Niestety nie ma takich narzędzi- uniwersalnych, działających zawsze, na każdego. Jakkolwiek, są takie sposoby, działające zawsze na Ciebie- TWOJE UNIKALNE SPOSOBY. Coaching służy między innymi do tego aby takie sposoby w sobie odkryć, a następnie z powodzeniem stosować w praktyce. Coaching wymaga zaangażowania, ale przynosi bardzo wymierne rezultaty jeśli prowadzony jest przez profesjonalistę coacha przez duże C. Takich coachów zrzesza ICF International Coach Federation. Aby otrzymać akredytację ICF coach musi wykazać się szeregiem kompetencji i postawą zgodną z misją tej największej organizacji coachingowej w świecie. Dlaczego warto oswoić swój stres i dlaczego wybrać akredytowanego coacha postaram się przedstawić podczas mojej prelekcji.

14 NASI PRELEGENCI JACEK WALAS Menedżer Projektów IT z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w biznesie i administracji publicznej. Kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone certyfikatami PRINCE2 Practitioner i PRINCE2 Foundation. Absolwent studiów podyplomowych Administrator Bezpieczeństwa Informacji, posiadacz certyfikatu TUV NORD - Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO 27001, uczestnik licznych szkoleń z zarządzania bezpieczeństwem informacji i bezpieczeństwa danych w sieciach komputerowych. Uczestnik licznych warsztatów dla menadżerów i audytorów IT organizowanych przez ISACA Katowice Chapter (Information Systems Audit and Control Association). Ukończył specjalistyczne szkolenie z obszaru bezpieczeństwa informacji wg zakresu wiedzy (ISC)2 CISSP Certified Information Systems Security Professional (ISC)² Common Body of Knowledge (CBK). Posiadacz certyfikatu ITIL Foundation Certificate in IT Service Management (kodeks postępowania dla działów informatyki). TEMAT Wyzwania dla zarządzania bezpieczeństwem IT w systemach informatycznych na przykładzie systemów ESOD Zarządzanie bezpieczeństwem IT staje się kluczowym zagadnieniem w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. Jednym z ciekawych przykładów realizacji strategii bezpieczeństwa jest ochrona informacji w Elektronicznych Systemach Obiegu Dokumentów (ESOD), które także zdobywają coraz większą popularność w nowocześnie zarządzanych organizacjach. Do utrzymywania właściwego poziomu bezpieczeństwa danych w firmie czy w urzędzie można bowiem z powodzeniem wykorzystywać tego typu rozwiązania. Minimalizują one wpływ najsłabszego ogniwa przepływu informacji, jakim jest człowiek uczestnik procesów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Obecnie tylko ok. 20% informacji przechowywana jest w formie elektronicznej, ale na szczęście wartość ta stale rośnie. Korzystając z systemów informatycznych z dziedziny obiegu dokumentów możemy lepiej monitorować poziom dostępu do danego źródła informacji, a przez to zwiększać bezpieczeństwo danych. Prawdziwym wyzwaniem dla IT w jest więc zastąpienie informacji w formie papierowej formą elektroniczną, dużo łatwiejszą do zabezpieczenia. Pozwoli to lepiej wykorzystać środki techniczne, organizacyjne przy przestrzeganiu zasad poufności, integralności i dostępności w zapewnieniu przedsiębiorstwu bądź administracji publicznej ciągłości działania w dostępie do informacji. W jaki sposób można to zrobić pokażę na przykładach z własnego doświadczenia jako menedżera projektów serwisowych i wdrożeniowych ESOD. Serdecznie zapraszam na prelekcję.

15

16

17

18 People Manager (Katowice) Technical Solution Manager in Katowice Project Manager in Katowice Business Transition Project Manager in Katowice Tivoli Endpoint Manager Engineer with Windows Server in Katowice Tivoli Endpoint Manager Engineer with Linux/Unix in Katowice IT Specialist Engineer in Katowice ISM Maximo in Katowice Storage IT Specialist in Katowice Backup and Recovery IT Specialist in Katowice MS SQL Database Administrator in Katowice WebSphere IT Specialist with German in Katowice Middleware Tuxedo&TxSeries IT Professional with Italian in Katowice SYSTEM PROGRAMMER HP Service Manager in Katowice Our Delivery Centre in Katowice is a part of IBM Global Serices Delivery Centre Polska. The Centre provides high-value information technology services. covering the full range of hardware and software solutions used by clients headquartered in Europe. The Center has started to be operational since August 2013 so we have exceptional opportunities for both technology graduates as well as experienced IT professionals who have the know-how and desire to help global leaders solve some of their most-challenging problems. Join the IBM Global Services Delivery Centre in Katowice! Find out how at ibm.com/start/pl/deliverycentre

19 People Manager (Katowice) Technical Solution Manager in Katowice Project Manager in Katowice Business Transition Project Manager in Katowice Tivoli Endpoint Manager Engineer with Windows Server in Katowice Tivoli Endpoint Manager Engineer with Linux/Unix in Katowice IT Specialist Engineer in Katowice ISM Maximo in Katowice Storage IT Specialist in Katowice Backup and Recovery IT Specialist in Katowice MS SQL Database Administrator in Katowice WebSphere IT Specialist with German in Katowice Middleware Tuxedo&TxSeries IT Professional with Italian in Katowice SYSTEM PROGRAMMER HP Service Manager in Katowice Our Delivery Centre in Katowice is a part of IBM Global Serices Delivery Centre Polska. The Centre provides high-value information technology services. covering the full range of hardware and software solutions used by clients headquartered in Europe. The Center has started to be operational since August 2013 so we have exceptional opportunities for both technology graduates as well as experienced IT professionals who have the know-how and desire to help global leaders solve some of their most-challenging problems. Join the IBM Global Services Delivery Centre in Katowice! Find out how at ibm.com/start/pl/deliverycentre

20 Zmień pracę na pasję! Nokia Solutions and Networks to największy na świecie specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Działamy w czołówce każdej generacji technologii mobilnych, od pierwszego połączenia nawiązanego w sieci GSM po pierwsze połączenie w sieci LTE. Nasi eksperci na całym świecie budują nowe, potrzebne naszym klientom rozwiązania. Tworzymy najbardziej wydajne sieci komórkowe na świecie, dostarczamy wiedzę umożliwiającą maksymalne zwiększenie ich wartości oraz usługi, dzięki którym wszystkie te elementy perfekcyjnie ze sobą współpracują. W Polsce Nokia Solutions and Networks jest dostawcą infrastruktury i usług dla wszystkich głównych operatorów. Firma zatrudnia ponad 2400 osób: w Warszawie, gdzie mieści się centrala, działy sprzedaży oraz serwisu, we Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu oraz w Centrum R&D w Krakowie. Nasi pracownicy zyskują ciekawe doświadczenia zawodowe podczas realizacji projektów w różnorodnych obszarach technologicznych: począwszy od wdrażania, integracji i weryfikacji oprogramowania, poprzez jego tworzenie czy zarządzanie zespołem. Jednak mocną stroną Nokia Solutions and Networks jest nie tylko praca przy rozwoju najnowocześniejszych technologii, ale przede wszystkim rozwój zawodowy i możliwość awansu.

21 Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu Nokia Solutions and Networks jest obecnie jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku i jedną z największych firm telekomunikacyjnych w okręgu. Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu zatrudnia obecnie ponad 1700 pracowników i jest częścią globalnej organizacji badawczo-rozwojowej Nokia Solutions and Networks, co oznacza codzienny kontakt z pracownikami NSN na całym świecie i uczestnictwo w międzynarodowych projektach z zakresu nowoczesnych technologii. Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Solutions and Networks jest jednym z filarów wspierających nową strategię firmy skoncentrowaną na dostarczaniu najlepszych technologii mobilnych na świecie. Powstało w 2000 roku i jest obecnie największą instytucją badawczo-rozwojową w sektorze ICT (informacji i telekomunikacji) w Polsce. Wrocławskie Centrum nadal rośnie! Nasi pracownicy kształtują obecne i przyszłe usługi telekomunikacyjne, tworząc oprogramowanie dla siec i radiowych oraz innowacyjne rozwiązania w obszarze np. architektury sieciowej, które pozwolą sprostać coraz bardziej wymagającym zapotrzebowaniom użytkowników. Nasze obiekty we Wrocławiu znajdują się w trzech lokacjach, które są w stanie pomieścić jedne z największych telekomunikacyjnych laboratoriów badawczych w tej części Europy. Wrocławskie Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii koncentruje się na rozwoju oprogramowania dla sieci radiowych w wielu technologiach, jak również oprogramowaniu OSS.

22 Aktualnie poszukiwane profile Kandydatów Embedded SW Engineer C i C++ STL, wzorce projektowe znajomość systemów opartych nie tylko na architekturze x86 (ARM, RISC) znajomość systemu operacyjnego Linux systemy radiowe DSP & MCU C++ Developer C++ / OOP; systemy kontroli wersji, kompilatory, narzędzia TI DSP/ARM/AVR; QT / Python; znajomość systemu operacyjnego Linux; Programista Java aplikacje standalone aplikacje Webowe J2EE, Java SE, Java Server Pages, Java Script, Enterprise, JavaBeans, SW Integration & Verification Engineer znajomość zagadnień z zakresu integracji oprogramowania, testowania systemów, automatyzacji testów testy funkcjonalne i systemowe znajomość zagadnień Telco SW Tester dobra znajomość praktyk testowania oprogramowania; znajomość baz danych (SQL, Oracle); znajomość systemu operacyjnego UNIX/Linux; znajomość HTML, CSS, XML Perl/ Python/ Shell/ Bash/ C#/ VB Agile / SCRUM Programista C++ C++ OOD / OOP znajomość UNIX lub/i Linux systemy wbudowane (różne warstwy) znajomość technik testowania SW urządzenia embedded Senior C++ Developer szerokie doświadczenie w programowaniu w C++ dogłębne rozumienie zasad tworzenia oprogramowania w języku obiektowym doświadczenie z zakresu UML i wzorców projektowych Agile/SCRUM Base Station Software Integration Engineer znajomość zagadnień z zakresu integracji oprogramowania, testowania systemów znajomość języków skryptowych (Python, Perl, Unix shell) znajomość zagadnień z zakresu technologii bezprzewodowych Software Architect analiza wymagań, projektowanie architektury SW znajomość C/C++ lub JavaSE/J2EE Unix/Linux znajomość zagadnień z zakresu technologii bezprzewodowych

23 Dołącz do nas! Nokia Solutions and Networks poszukuje wyjątkowych i zaangażowanych pracowników i to właśnie im chce zapewnić to, co najlepsze! Być może to właśnie dlatego Nokia Solutions and Networks znalazła się w czołówce rankingu Idealny Pracodawca, zarówno według studentów (2012, 2013), jak i profesjonalistów (2011)! Firma Nokia Solutions and Networks prowadzi politykę kadrową na najwyższym poziomie, dlatego też została wyróżniona prestiżowym Godłem Programu Inwestor w Kapitał Ludzki. Odwiedź nasze stoisko targowe i porozmawiaj z pracownikami, którzy przybliżą Tobie dokładnie specyfikę pracy oraz działy, w których możesz pracować. Potem już tylko złóż swoją aplikację! Aplikuj poprzez nasz portal rekrutacyjny: Masz pytania? Napisz do nas: Zadzwoń:

24

25

26 ZAPROGRAMUJ SWOJĄ KARIERĘ PODEJMIJ NOWE WYZWANIA Z HAYS Hays Poland jest firmą doradztwa personalnego należącą do międzynarodowej grupy Hays plc, która jest największą na świecie firmą zajmującą się rekrutacją specjalistyczną. Działając na rynku rekrutacyjnym od ponad 40 lat, Hays posiada 237 biur w 32 krajach. Łącznie pracuje w nich blisko 7800 ekspertów w 20 specjalizacjach. Na rynku polskim działamy od 2002 roku mając 8 biur w największych miastach kraju. Z naszych usług korzystają zarówno globalne korporacje, jak i polskie przedsiębiorstwa. Realizujemy projekty do pracy stałej, tymczasowej oraz na kontrakt na terenie całej Polski. Z pasją wspieramy rozwój zawodowy profesjonalistów, kierując się naszym motto Powering the world of work. W ramach specjalizacji IT, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania naszych Kandydatów i Klientów, funkcjonują jednostki: IT Contracting IT & Telecom IT Delivery Jeżeli jesteś otwarty na podjęcie kolejnych wyzwań i chcesz rozwijać swoją karierę pracując dla najlepszych firm z branży IT, wejdź na hays.pl i aplikuj on-line. Dołącz do najlepszych! hays.pl

27 NASTĘPNY PROJEKT Z HAYS IT CONTRACTING Helpdesk IT Contracting specjalizuje się w dostarczaniu usług IT poprzez zewnętrznych specjalistów i konsultantów. Współpracujemy z najlepszymi i realizujemy złożone i zaawansowane projekty. Z usług IT Contracting korzystają zwłaszcza firmy, które potrzebują w szybki sposób pozyskać wiedzę i doświadczenie w zakresie projektów IT. IT Contracting z Hays to wyższe wynagrodzenie, ciekawe, rozwojowe projekty, większa decyzyjność, elastyczność zatrudnienia, budowa własnej marki. Znajdź swój nowy projekt z Hays IT Contracting. hays.pl/itcontracting

28

29 Grafton Recruitment jest częścią Grafton Employment Group, która działa w ramach stale rosnącej sieci biur na całym świecie. Jesteśmy jedną z wiodących firm rekrutacyjnych na terenie Europy, prężnie rozwijamy się na pozostałych kontynentach. Wśród naszych Klientów są najbardziej znane międzynarodowe oraz polskie firmy. Budujemy długotrwałe relacje z naszymi kandydatami i staramy się opierać współpracę na partnerskich kontaktach. Kandydaci mają możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem konsultantów pracujących dla wszystkich branż. Skompletowaliśmy imponujący zespół ekspertów HR i konsultantów, którzy zatroszczą się o Twój rozwój zawodowy. Obecnie w ramach naszych projektów na Śląsku poszukujemy: Webdeveloper/Webmaster programistyczne center of excellence Programista Java/J2EE - centrum programistyczne Android Developer - sports media Blackberry Developer - sports media ios Developer/ Senior ios Developer Webdeveloper/Webmaster programistyczne center of excellence Unix Administrator - centrum programistyczne Tester Quality Analyst Citrix Specialist Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. ul. Sokolska 65, Katowice Tel: Fax: Administrator unix/linux z językiem niemieckim I angielskim Administrator baz danych Oracle Administrator Lotus Domino Inżynier ds. bezpieczeństwa IT (ochrona antywirusowa) Architekt ds. Rozwiązań IT Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby:

30

31

32

33

34

35

36

37

38 Misją wydawnictwa jest rozwijanie inteligencji finansowej czytelników poprzez zaprezentowanie im różnych dróg i sposobów osiągnięcia sukcesu. Nasze motto brzmi: Wspieramy zmiany na dobre.. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników proponujemy fachową literaturę dotyczącą: - rozwoju osobistego, - planowania i motywowania, - stosowania mechanizmów i narzędzi finansowych, - osiągania niezależności finansowej, - oraz inwestowania. Serią "IQ - Rozwijaj inteligencję finansową" chcemy pokazać jak wiele jest dróg i sposobów osiągnięcia sukcesu. Niektórym pomóc go zdefiniować. Innym ułatwić ten proces lub go przyspieszyć poprzez odpowiednią inspirację czy też podanie sprawdzonych sposobów. A w rezultacie doprowadzić wielu z nich do osiągnięcia wolności finansowej w jak najkrótszym czasie. Wolności finansowej, czyli tak naprawdę wolności wyboru. Wyboru tego co chcielibyśmy w życiu robić i sposobu w jaki chcielibyśmy to realizować.

39

40 KALENDARZ InfoMEET 5 października 2013 r. Katowice 26 października 2013 r. Wrocław 16 listopada 2013 r. Kraków 30 listopada 2013 r. Łódź 14 grudnia 2013 r. Poznań KONTAKT DO ORGANIZATORÓW Jan Rytel tel Magdalena Waś tel

Lider czy menedżer Jak rozwijać umiejętności, aby dobrze zarządzać

Lider czy menedżer Jak rozwijać umiejętności, aby dobrze zarządzać Płace w IT Gdzie i na jakich stanowiskach można zarobić najwięcej Lider czy menedżer Jak rozwijać umiejętności, aby dobrze zarządzać Etat versus kontrakt Dobre i złe strony różnych form zatrudnienia pracowników

Bardziej szczegółowo

XVII TARGI PRACY. 24 kwietnia 2013. Przewodnik targowy

XVII TARGI PRACY. 24 kwietnia 2013. Przewodnik targowy 24 kwietnia 2013 Przewodnik targowy Akademia Techniczno-Humanistyczna...... zapraszamy na www.ath.bielsko.pl 24 kwietnia 2013 Przewodnik targowy Fiat Services Polska WEJŚCIE E N G I N E E R I N G Kämmerer

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

Integralny element długookresowej strategii

Integralny element długookresowej strategii 22 Integralny element długookresowej strategii Rok 2014 był bardzo dobry dla przedsiębiorstw działających w branży outsourcingu. Wyraźnie wzrosło zarówno zainteresowanie usługami, jak i zaufanie do firm,

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

X Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków

X Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - ELKA X Targi Pracy

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA IT. Kraków, 15 listopada 2014 r. Park Inn by Radisson ul. Monte Cassino 2

KONFERENCJA IT. Kraków, 15 listopada 2014 r. Park Inn by Radisson ul. Monte Cassino 2 KONFERENCJA IT Kraków, 15 listopada 2014 r. Park Inn by Radisson ul. Monte Cassino 2 PARTNERZY 2 PARTNERZY MEDIALNI 3 NASI PRELEGENCI JACEK CHMIELECKI Lider od 18 lat odnoszący sukcesy w dużych międzynarodowych

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

Zarzàdzanie talentami:

Zarzàdzanie talentami: Ekonomia Etyka Marketing Ład korporacyjny Organizacja Przywództwo Społeczne zaangażowanie Zarządzanie personelem Zarzàdzanie talentami: Wyzwania, trendy, przykłady rozwiązań Raport Badawczy E-0011-06-RR

Bardziej szczegółowo

RAPORT PŁACOWY 2015 TRENDY NA RYNKU PRACY

RAPORT PŁACOWY 2015 TRENDY NA RYNKU PRACY RAPORT PŁACOWY 2015 TRENDY NA RYNKU PRACY hays.pl/raporty 2 Hays Polska Raport Placowy Trendy 2015 Szanowni Państwo, mam przyjemność przedstawić najnowszy raport Hays Poland dotyczący wynagrodzeń i trendów

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

BIZNES ERP, CRM, BI. Podatek VAT 2014. Systemy CRM. Dokumenty EDI. benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 BIZNES. Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s.

BIZNES ERP, CRM, BI. Podatek VAT 2014. Systemy CRM. Dokumenty EDI. benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 BIZNES. Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s. BIZNES benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s. 20 Podatek VAT 2014 zmiany dla użytkowników systemów ERP s. 44 Systemy CRM dla sektora MŚP s. 28 Dokumenty EDI czyli jak

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Cloud 2013 weryfikacja. Chmura po latach. Integracja w chmurach wg Gartnera

Spis treści. Cloud 2013 weryfikacja. Chmura po latach. Integracja w chmurach wg Gartnera Cloud 2013 1 Spis treści Cloud 2013 weryfikacja Robert Jesionek Chmura po latach Ewa Zborowska, IDC Poland Integracja w chmurach wg Gartnera Barbara Mejssner, it-manager.pl Przejrzysta wspo łpraca i bezpieczne

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania.

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. P A R T T I M E E X E C U T I V E S T U D I A M B A Szanowni Państwo! Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. W zarządzaniu wyniki coraz

Bardziej szczegółowo

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK 2 dni Targów każdego dnia inne firmy szkolenia i warsztaty spotkania z pracodawcami katalog wystawców Organizator partner strategiczny Partner Złoty GDANSK Organizator Board of european students of technology

Bardziej szczegółowo

targi pracy 2015 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

targi pracy 2015 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie targi pracy 2015 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Szanowni Państwo, mam ogromną przyjemność gościć Państwa na pierwszych targach pracy organizowanych przez uczelnię, którą mam zaszczyt kierować.

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

IT Magazine, luty 2013 / marzec 2013 2

IT Magazine, luty 2013 / marzec 2013 2 IT Magazine, luty 2013 / marzec 2013 IT Magazine, luty 2013 / marzec 2013 2 W SKRÓCIE IT MAGAZINE SPIS TREŚCI Redakcja Fundacja IT Leader Club Polska ul. Zawiszy 14 lok. 72 01-167 Warszawa Redaktor Naczelna

Bardziej szczegółowo

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH

BAZA INFROMACYJNA FORUM TECHNOLOGII BANKOWYCH FIRMA KRÓTKA INFORMACJA OFERTA DLA SEKTORA BANKOWEGO Algotech Polska Sp. z o.o. Algotech jest regionalnym integratorem rozwiązań Conatct Center w Europie Centralnej i Wschodniej. Algotech dostarcza kompleksowe

Bardziej szczegółowo

Nowa twarz. Business Intelligence

Nowa twarz. Business Intelligence Nowa twarz Business Intelligence 1 Spis treści Liczba na torturach Robert Jesionek 3 Excel Rulez! Luiza Warno, Orange, Paryż 4 Od BI do Big Data Tomasz Słoniewski, IDC CEMA 8 Subiektywny przegląd rynku

Bardziej szczegółowo

Biuletyn. HR Business Partnera 2014. www.tangerine.biz.pl

Biuletyn. HR Business Partnera 2014. www.tangerine.biz.pl Biuletyn HR Business Partnera 2014 www.tangerine.biz.pl Rola, zadania oraz pozycja HR Business Partnera w organizacji HR Biznes Partner określenie, które zaczyna brzmieć coraz bardziej znajomo, choć to

Bardziej szczegółowo

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy IX KONGRES 6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy Szanowny Uczestniku,,,O business intelligence powiedziano już wszystko"?! To prawda Masz za sobą lata praktyki w biznesie. Podnosisz kompetencje na

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Cyfrowe szanse Czyli co lider biznesu powinien wiedzieć o technologii. Czas na odchudzanie czyli czego korporacje mogą uczyć się od startupów

Cyfrowe szanse Czyli co lider biznesu powinien wiedzieć o technologii. Czas na odchudzanie czyli czego korporacje mogą uczyć się od startupów IT dla zarządów 1 Spis treści Wstępniak Robert Jesionek Poradnik: IT dla członków zarządu Stanisław Bochnak, Deloitte Polska Cyfrowe szanse Czyli co lider biznesu powinien wiedzieć o technologii Borys

Bardziej szczegółowo

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing questus Programy certyfikowane The Chartered Institute of Marketing Diploma in Professional Marketing Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing CIM The Chartered

Bardziej szczegółowo

RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY

RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY SPIS TREŚCI Wprowadzenie 03 O Hays 04 Administracja 06 Bankowość 08 Budownictwo 10 Energetyka 12 Farmacja 14 Finanse i Księgowość 16 IT i Telekomunikacja 18 Marketing

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Gazeta Finansowa NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Kolorowy magazyn tygodnika Gazeta Finansowa (bezpłatny, wyłącznie do 46 numeru z 18 24 listopada 2011 r.) Już 16 grudnia specjalne wydanie Magazynu GF Kolorowy

Bardziej szczegółowo