Pomoc dla s2s. Autor Dariusz Żukowski. Data:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pomoc dla s2s. Autor Dariusz Żukowski. Data: 2010-10-24"

Transkrypt

1 Pomoc dla s2s Autor Dariusz Żukowski Data:

2 1. Subiekt 1. Subiekt Atrybuty produktów Błędy Cechy produktu Gradacja cenowa Faktury i zamówienia Flagi własne - statusy Klienci Listy przewozowe Magazyny Mapowanie grupy Połączenie Pola dodatkowe Produkty Produkty w kategorii Płatności Stany magazynowe Statusy Opis funkcjonalności Sklep FTP Kategoria Połączenie Produkty Produkty wirtualne Ustawienia ustawienia dla sklepów do sklepu internetowego do Subiekt GT wiele sklepów... 53

3 2.6.5 flagi własne SMTP błędy inne cechy produktów atrybuty produktów Zamówienia Zdjęcia Instalacja Webserwis O programie Licencja... 74

4 1.1 Atrybuty produktów Atrybuty produktów takie jak rozmiar czy kolor służą do obsługi stanów magazynowych programie Subiekt GT na poszczególnych atrybutach oraz poprawny eksport do sklepu internetowego. Należy pamiętać o włączeniu obsługi atrybutów w zakładce Sklep->Ustawiania->atrybuty produtków. Jak wiadomo w programie Subiekt GT każdy produkt musi odpowiadać jednemu rekordowi w bazie danych tak żebyśmy mogli zarządzać stanem magazynowym na poszczególnym produkcie w kolorze i rozmiarze. Dla przykładu jeżeli posiadamy produkt symbolu 1161 i nazwie 190 Viola biustonoszw kolorze OCEAN w rozmiarach: 70B, 90B, 90C to w programie Subiekt GT musimy posiadać 3 produkty: Jak widać na rysunku powyżej mamy cztery produkty, 3 produkty które charakteryzują produkt do koloru i rozmiaru oraz czwarty produkt, który nie ma danych żadnych cech. Ten czwarty produkt (pierwszy na liście) bez cech potrzebny jest do poprawnego eksportu danych do sklepu internetowego, należy pamiętać że produkt ten musi mieć opis i zdjęcia oraz ma być poprawnie przypisany do kategorii. Uwaga: Na czwartym produkcie nie powinny odbywać się żadne ruchy magazynowe. Założeniem programu jest takie, że jeżeli separatorem atrybutu z konfiguracji programu jest znak "#" i włączona jest obsługa atrybutów w programie s2s (Sklep->Ustawienia->Atrybuty produktach) a znak "#" występuje w symbolu produktu to produkt musi mieć przypisane dodatkowe atrybuty jak rozmiar czy kolor, przypisanych atrybutów musi być tyle ile jest znaków "#". Uwaga: Maksymalnie w programie można przypisać dwa atrybuty. Być może w przyszłości będzie możliwość przypisanie większej ilości atrybutów jeżeli pojawi sie takie zapotrzebowanie ze strony użytkowników programu. Znakiem seperatora atrybutu może być dowolny znak określony w konfiguracji programu s2s w zakładce Sklep->Ustawienia->Atrybuty produktu. Przykład: Jeżeli symbol produktu jest 1161#70C#OCEAN należy przypisać produktowi dwa atrybuty w programie Subiekt GT, jednym jest Rozmiar:70C a drugim atrybutem jest Kolor:Ocean. Patrz na rysunek poniżej.

5 Jeżeli symbol produktu jest 1161#90B#OCEAN należy przypisać produktowi dwa atrybuty w programie Subiekt GT, jednym atrybutem jest Rozmiar:90B a drugim atrybutem jest Kolor:Ocean. Patrz na rysunek poniżej.

6 Atrybury produktów takie jak Kolor:Ocean, Rozmiar:70C czy Rozmiar:90B, które widoczne są w programie Subiekt GT jako cechy produktów muszą zostać wygenerowane przez program w zakładce Atrybuty produktów. Otrzymanie tych cech w Subiekt GT można uzyskać dodając manualnie grupy atrybutów oraz same atrybuty za pomocą menu kontekstowego. Najpierw dodajemy grupę atrybutów np: Kolor, a poźniej dodajemy same atrybuty np: Biały

7 a następnie synchornizując wprowadzone dane z programem Subiekt GT za pomocą menu kontekstowego dostępnego po prawym przyciskiem w tej zakładce (rysunek poniżej). Po synchornizacji danych atrybuty dodane w programie s2s są dostępne jako cechy produktów w programie Subiekt GT.

8 Jeżeli posiadamy już produkty w sklepie internetowym i tam już wprowadzaliśmy atrybutów możemy skorzystać z możliwości importu tychże grup atrybutów oraz samych atrybutów ze sklepu internetowego do programu s2s za pomocą menu kontekstowego i pozycji "Synchoronizuj ze sklepem ". Proszę pomiętać, że po synchonizacji ze sklepem należy przeprowadzić synchonizację z Subiekt GT. Ekran po prawej stronie z listą produktów służy do nadawanie atrybutów produktom w Subiekt GT, atrybuty dodowane są jako cechy. Należy pamiętać o tym, że nadawanie atrybutów jest możliwe po uprzedniej synchornizacji atrybutów z Subiekt GT. 1.2 Błędy Błędy pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę powstawania błędów oraz je wyeliminować. Po załączeniu okna z błędami widzimy listę błędów z datą wystąpienia błędu. Klinając na nagłówek kolumny: Id, Data, Komunikat możemy posortować błędy wg wybranej kolumny. Podwójne kliknięcie na wiersz z komunikatem otworzy nam nowe okna z pełnym tekstem komunikatu o błędzie.

9 Uwaga: Błędy programu pokazane w programie mogą być spowodowane: błędnym ustawieniamia programu błędnym działaniem serwera www błędnym działąniem serwera SQL sklepu internetowego (np: ograniczenia ilości zapytań na godzinę) blokowaniem programy przez programu antywirusowe blokowaniem programów przez firewall

10 1.3 Cechy produktu Cechy produktu pozwalają na zapisanie cech produktów do sklepu internetowego z programu Subiekt GT.

11 Naciśnięcie przycisku "Eksport" wyeksprotuje te cechy produtków do sklepu internetowego. Jak skonfigurować cechy opisano na Sklep->Ustawienia->cechy produktów. 1.4 Gradacja cenowa Gradacja cenowa umożliwia eksport cen do sklepu internetowego w zależnosci od sprzedawanych ilości danego produktu. Na dzień dzisiejszy gradacja obsługiwana jest tylko w PrestShop.

12 Do w/w funkcjonalności wykorzystywane są cechy w subiekt w odpowiednim formacie. Gradację obsługuje także program Excel2sGT, który umożliwia masowe zasilenie produktów Subiekta w gradacje cenowe. Gradacja:0-10:20,00 gdzie cecha składa się z trzech częsci rozdzielanych dwukropkiem 1. przedrostek "Gradacja" 2. przedział cenowy "0-10" (minumum i maksimum przedziału rozdzielane sa myślnikiem) 3. cena dla przedziału cenowego

13 1.5 Faktury i zamówienia Faktury i zamówienia obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Polega na eksporcie faktur oraz zamówień różnicowych z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. W/w dokumenty są widoczne w panelu użytkownika sklepu internetowego. 1.6 Flagi własne - statusy Flagi własne - statusy pozwalają na eksportowanie informacji o zmianie statusu w programie Subiekt do sklepu internetowego za pomocą wbudowanego mechanizmu Flagi własne, który jest dostępny w programie Subiekt GT, sam mechanizm Flagi własne wymaga Sfery dla Subiekt GT. Mechanizm aktywujemy w programie Subiekt GT w zakładce Widok->Administracja- >Parametry->Flagi własne przypisując im odpowiednie nazwy.

14 Następnie należy skojarzyć statusy Flag własnych z statusami ze sklepu internetowego w programie s2s w Sklep->Ustawienia->Flagi własne.

15 Następnie każda zmiana statusu przy pomocy Flag własnych w programie Subiekt GT oraz eksport danych za pomocą pogramu s2s poinformuje użytkownika w sklepie internetowym za pomocą statusu.

16 1.7 Klienci Klienci obsługiwani są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Funkcjonalność ma za zadanie wyekportować klientów z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. Przy eksporcie zakładane są jednocześnie konta klientów gdzie loginem jest adres pracownika a hasło każdy z klientów musi sobie wygenerować samemu korzystając z opcji przypomnienia hasła w sklepie internetowym. Eksport klientów przyporzadkowyuje im odpowiednie poziomy cenowe w sklepie internetowym. Uwaga: Eksport klienta możliwy jest jeżeli na karcie klienta w Subiekt GT dodamy do klienta cechę o nazwie "EKSPORT". Oczywiście, jeżeli nie posiadamy takiej cechy przed dodadniem do klienta należy ją stworzyć. 1.8 Listy przewozowe Listy przewozowe obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Listy przewozowe pozwalają na eksport numerów listów przewozowych wpisanych w pole dodatkowe dokumentu w programie Subiekt GT do sklepu internetowego. Wyekportowanie takiej informacji do sklepu pozwala w prosty sposób na poinformowanie o wysłaniu paczki do klienta.

17 Można wyekportować takie informacje jak: Spedytora (Nazwa pola dodatkowego spedytora) Datę wysyłki (Nazwa pola dodatkowego daty paczki) Numer Paczki (Nazwa pola dodatkowego paczki)

18

19 UWAGA: Listy przewozowe wymagają zakupu SFERY dla Subiekt GT. 1.9 Magazyny Magazyny pozwalają na wybór magazynów z których ma być sumowany stan magazynowy produktów wyeksportowanych do sklepu magazynowego. Zakładając, że mamy do dyspozycji dwa magazyny: główny i pomocniczy a my zaznaczymy te dwa magazyny do eksportu i jeżeli w magazynie głównym jest 10 szt. a w pomocniczym 5 szt. produktu, który zamierzamy wyeksportować do sklepu to program doda obie wartości i wyeksportuje do sklepu stan magazynowy 15.

20 Przycisk Eksport służy do wyeksportowania nazw magazynów do sklepu internetowego i na dzień dzisiejszy obsługuje to tylko sklep internetowy 2sklep.pl. Eksport jest wymagany jeżeli chcemy w 2sklep.pl pokazywać stany produktów w sklepie internetowym na poszczególnych magazynach Mapowanie grupy Mapowanie grupy służy do przenoszenie produktów z określnonej grupy w Subiekt GT do określnonej kategorii w sklepie internetowym.

21 Po lewej stronie mamy do dyspozycji kategorie sklepowe, po prawej Grupy z programu Subiekt GT. Po prawej musimy zaznaczyć kategorie, po prawej wybrać Grupę następnie kliknać przycisk Dodaj. Jeżeli w tabelce po prawej stronie pojawi się rekord przy następnym eksporcie Metodą dokładną wszystkie produkty z grupy Podstawowa trafią do kategorii Podstawowa w sklepie. Jeżeli chcemy usunąć mapowanie należy zaznaczyć wiersz następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy wtedy pojawi się menu kontekstowe i możemy skasować mapowanie.

22 Przycisk Eksport służy do wyeksportowanie grup towarowych jako kategorii pierwszego poziomu do sklepu internetowego Połączenie Połączenie służy do określenia z jaką bazą danych programu Subiekt GT mamy się połączyć.

23 Standardowe ustawienia serwera to: (local)\insertgt Standardowe ustawienia użytkownika to: sa Standardowe ustawienia hasło to: (pozostaw puste nic nie wpisuj) Standardowe ustawienia odnoszą sie do sytuacji kiedy baza danych MS SQL istaluje się razem z program Subiekt GT firmy Insert. Jeżeli nie nie wiemy jakie parametry połączenia musimy wpisać, możemy sprawdzić je na ekranie powitalnym programu Subiekt GT.

24 Na ekranie widzimy jak nazywa się serwer widać też nazwa podmiotu to nazwa naszej bazy danych. Parametry takie jak użytkownik i hasło musimy znać. Należy wiedzieć, że użytkownik i hasło to są parametry logowanie do bazy danych MS SQL 2005 a parametry jakie wpisujemy logując się do programu Subiekt GT. Uwaga: Jeżeli nazwa firmy wprowadzonej do programy Subiekt GT zawiera polskie znaki, kropki oraz spację należy te znaki zamienić znakiem podkreślenia "_". Jeżeli nazwa firmy wygląda tak: "Żuk Sp. z o.o." to nazwa bazy będzie taka: "_uk_sp z_o_o_" Pola dodatkowe Pola dodatkowe nazywają tylko poszczegolne poziomy cenowe oraz pola dodatkowe zgodnie z nazewnictwem programu s2s. Uwaga: Nie jest wymagane włączanie tej opcji. Pola dodatkowe przed wykorzystaniem tej opcji.

25 Pola dodatkowe po skorzystaniu z tej opcji.

26 Po wpisaniu dla każdego pola wartości "TAK" produkt będzie eksportowany z taką właściwościa do sklepu internetowego Produkty Produkty służą do eksportu danych z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. Rozróżnia się 3 metody aktualizacji produktów: metoda dokładna, metoda szybka, metoda przyrostowa. Metoda dokładna aktualizuje wszystkie dane produkt po produkcie (proces aktualizacji jednego produktu trwa 1-3 sekund w zależności o łącza oraz hostingu). Jest to metoda najwolniejsza ponieważ aktualizuje takie dane jak: nazwę produktu, cenę produktu, dostępność czyli stan magazynowy produktu, stawkę podatkową produktu, przynależność produktu do producenta przynależność produktu do odpowiedniej kategorii, opis produktu, zdjęcie produktu

27 Metoda szybka aktualizuje tylko te produkty, które istnieją już w bazie sklepu robi to paczkami po 200 produktów na raz (proces aktualizacji paczki czyli 200 produktów trwa około 1-3 sekund w zależności od łącza i hostingu). Jest to najszybsza metoda aktualizacji i aktualizuje: cenę produktu dostępność produktu czyli stan magazynowy Metoda przyrostowa jest metodą mieszaną. Dla produktów które istnieją w bazie sklepu internetowego jest metodą szybką natomiast dla produktów nowych które są dodawane do bazy sklepu internetowego jest metodą dokładną. O tym czy program wie, iż dany produkt jest już w sklepie intrnetowym decyduje ostania kolumna z Subiekt- >Produkty. Jeżeli jest zaznaczona to przy opcji przyrostowa produkt eksportowany jest metodą szybką. Opcji w sklepie nie można zaznczyć samemu, opcję zaznacza program. Czy produkty są widoczne w tym oknie decyduje opcja "Pozycja do sklepu internetowego" dostępna w programie Subiekt GT.

28 Jeżeli opcja jest zaznaczona oczywiście produkty będą eksportowane do sklepu. Wyjątkiem jest zaznaczenie w konfiguracji programu s2s opcji "włącz obsługę wielu sklepów"

29 w takim wypadku, aby produkt był eksportowany do sklepu musi oprócz włączenie opcji "Pozycja do sklepu internetowego" musi mieć przypisaną cechę "DOSKLEPU". Oczywiście nazwę cechy można dowolnie zmieniać w polu "Cecha identyfikująca sklep " ważne, aby nazwa w programie Subiekt GT też była taka. Przykład załączono w rysunku poniżej.

30 1.14 Produkty w kategorii Produkty w kategorii służą do określania w której kategorii sklepowej ma być przypisany produkt. Wymogiem działania tej funkjonalności jest wcześniejszy import kategorii do programu Subiekt GT ze sklepu za pomocą zakładki Sklep->Kategoria.

31 Po lewej strnie widzimy kategorie sklepowe a po prawej produkty które są w Subiekt GT. Wybierając kategorię po prawej stronie i klikając na opcję wybory w kolumnie "Zaznacz" na odpowieni produkt który ma się w tej kategorii znaleźć. W kolumnie "Sklep" określić możemy dodatkowy czy produkt ma być wyekportowany do sklepu. Jeżeli wygodniej nam przypisywać kategorie do produktu możemy to robić w programie Subiekt GT, przypisując odpowiednią cechę do produktu. Wszystkie kategorie sklepowe są opisane jako cecha i zaczynają się od słowa kat:xx:xxxxxx przykład poniżej na rysunku. Pamiętajmy, że kategorie takie pojawią sie jeżeli je wyeksportujemy ze sklepu za pomocą zakładki Sklep->Kategoria.

32 1.15 Płatności Płatności obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl. Funkcjonalność eksportuje dane o płatnościach do sklepu internetowego Stany magazynowe Stany magazynowe obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl i służą do wyksportoania stanów na poszczególnych magazynach do sklepu internetowego, funkcjonalność jest przydatna w przypadku posiadania sklepów/magazynów w kilku miastach w celu poinforormowania klienta sklepu czy w danej lokalizacji można zakupić dany towar. Uwaga: Suma stanów magazynowych do sklepów jest eksportowana przy pomocy zakładki Subiekt->Produkty.

33 Funkcjonalność eksportuje stany magazynowe na poszczególnych magazynach do sklepu internetowego. Wymogiem poprawnego działania tej funkcjonalności jest wyeksportowana nazwa magazynów z zakładki Subiekt->Magazyny Statusy Statusy eksportują "status zrealizowanego zamówienia " do sklepu internetowego po wystawieniu faktury w programie Subiekt GT do zamówienia jakie trafiło ze sklepu internetowego. Status zrealizowanego zamówienia ustawiamy w Sklep->Ustawienia->do Subiekt GT- >Statusy.

34 1.18 Opis funkcjonalności Program s2s pozwala na integrację programu do obsługi firmy Subiekt GT ze sklepami internetowym w obszarze: Produktów (wymiana danychdwustronniesubiekt<->sklep) o Opisy, o Zdjęcia, o Ceny, o Dostępność, o Przynależność do kategorii. Kontrahentów (wymiana danych jednostronnie Subiekt <-Sklep) o Wymiana danych obustronna wdrożona tylko w 2sklep, o Adresy, o Konta użytkowników. Zamówień (wymiana danych obustronnie Subiekt<->Sklep) o Statusy, o Adres wysyłki, o Rezerwacja towaru. Program obsługuje cechy produktów takie jak kolor/rozmiar wraz z zarządzaniem ich stanami magazynowymi. Programem można obsługiwać kilka sklepów internetowych o różnym asortymencie z jednej bazy programu Subiekt GT. 2. Sklep

35 2.1 FTP FTP służy do konfuguracji połączenia z serwerem FTP sklepu internetowego. Połączenie jest używane do wgrywanie zdjęć produktów do sklepu. Katalog dla zdjęć dla poszczegolnych sklepów: oscommerce o wszystkie ścieżki../images/ oscpremium o wszystkie ścieżki../images/ oscgold o wszystkie ścieżki../images/ Shoper o wszystkie ścieżki../_var/gfx/ VirtueMart o wszystkie ścieżki../components/com_virtuemart/shop_image/ PrestaShop o wszystkie ścieżki../img/p/ e-store 2.3 o wszystkie ścieżki../images/ 2sklep.pl o duże../img_php/org/ o średnie../img_php/img/ o małe../img_php/min/ KQS o wszystkie ścieżki:../galeria/ Magento o wszystkie ścieżki:../media/catalog/product/ Oczywiście przedrostek../ należy zastąpić ścieżką jak występuje na Państwa sewerze. Uwaga: Wyjątkiem jest sklep SOTESHOP 5 oraz GOshop. Dla tych sklepów nie trzeba ustawiać połączenia FTP oraz katalogów dla zdjęć. 2.2 Kategoria Kategoria służy do zaimportowania ze sklepu internetowego kategorii jako cech do programu Subiekt GT. Takie rozwiązanie pozwala na przypisanie produktu do kilku kategorii w sklepie jeżeli zajdzie taka potrzeba ponieważ w samym Subiekcie można przypisywać kilka cech do jednego produktu.

36 2.3 Połączenie Połączenie służy do komunikacji ze sklepem internetowym, bez poprawnego połączenie program s2s nie będzie działać.

37 Pole wyboru "Silnik sklepu" należy uzupełnić w silnik sklepu jaki ma współpracować z programem s2s. Uwaga: opcja w przypadku sklepu GOShop jest wymagana. Pole "Webserwis" jest zapisane w licencji programu. Pole jest tylko do odczytu i może być tylko zmienione przez firmę e-mo.pl. Zmiana webserwisu jest możliwa po uprzednim kontakcie mailowym, po zmienie należy ponownie pobrać licencję w zakładce O programie->licencja. Pola "Użytkownik" i "Hasło" uzupełniają się samoczynnie podczas instalacji webserwisu. Jeżeli jest to instalacja na innym komputerze użytkownika i hasło można skopiować z pliku index.php znajdującym sie w katalogu webserwisu. Użytkownik zapisany jest pod zmienna $tajny_user a hasło pod zmienną $tajne_haslo. Wyjątkiem są sklepy: 2sklep.pl, SOTESHOP 5 oraz GOshop gdzie użytkownik i hasło są z panelu administracyjnego sklepu. W przypadku sklepu SOTESHOP 5 dodatkowo trzeba uaktywnić wpisanemu użytkownikowi połączenie WebAPI. Opis jak uaktywnić opcję WebAPI znajdziecie Państwo tutaj. 2.4 Produkty Produkty służą do importu produktów ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. Produkty są synchronizowane po polu Symbol produktu, jeżeli program nie znajdzie produktu w bazie danych Subiekt GT to zakłada nową kartotekę towarową w przypadku odnalezienia kartoteki aktualizuje dane odnalezionej kartoteki towarowej. Uwaga: Funkcjonalność może nadpisywać informacje w programie Subiekt GT, jeżeli program znajdzie już kartoteką nadpisuje dane w programie Subiekt GT. Funkcjonalność przeznaczona jest raczej dla osób, które zaczynają pracę w programie Subiekt GT a już mają sklep internetowy i chcą zaimportować kartoteki towarów ze sklepu do programu Subiekt GT.

38 Nie zalecamy stosowania tejże funkcjonalność do ciągłego aktualizowania programu Subiekt GT ze sklepu internetowego. Głównym zadaniem programu jest aktualuzacja danych w sklepie internetowym z programu Subiekt GT a nie odwrotnie. W przypadku naciśniecia przycisku Eksport dane zostaną zapisane w programie Subiekt GT. Jeżeli chcemy, aby produkty zostały od razu przypisane do kategorii sklepowych należy najpierw wyeksportować kategorie sklepowe do Subiekta GT w zakładce Sklep- >Kategoria. W przypadku jeżeli chcemy, aby zdjęcia również zostały zaimportowane ze sklepu do Subiekta GT to musimy przed importem produktu uzupełnić dane w zakładce Sklep- >Zdjęcia->do Subiekt GT. Ścieżki oczywiście dla każdego sklepu sklepu są inne. Prezentowana ścieżka dotyczy sklepu oscgold.

39 Ścieżki do sklepów: oscommerce: oscpremium: oscgold: VirtueMart: SOTE 5: nie dotyczy, nie trzeba wypełniać. 2sklep: Shoper: AMM.pl: e-strore: Jeżeli eksportujemy produktu ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT i chcemy aby produkty które istnieją w bazie Subiekta GT zostały zaktualizowane danymi pochodzącymi ze sklepu należy zaznaczyć opcje widoczne w rusynku poniżej: Opcja "Jeżeli produkt istnieje aktualizuj dane " spowoduje aktualizacje kartoteki towarowej w przypadku jej istnienia w bazie Subiekt GT. Opcja "Jeżeli cena istnieje aktualizuj dane " spowoduje aktualizacje kartoteki cenowej danego produktu w przypadku jej istnienia w bazie Subiekt GT. 2.5 Produkty wirtualne

40 Produkty wirtualne obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Jest to lista produktów do których pasuje produkt podstawowy i te produkty wirtulane dodajemy w sklepie internetowym. Produkt podstawowy to ten produkt, który aktualnie sprzedajemy natomiast produkty wirtualne to te produkty do których pasuje produkt podstawowy. Liste produktów wirtualnych importujemy do Subiekt GT ze sklepu internetowego i wtedy możemy w samym programie Subiekt GT przypisać produktom podstawowym produkty wirtualne za pomocą cech produtków dostępnych w Subiekt GT po wcześniejszym imporcie. 2.6 Ustawienia Ustawienia służą do konfiguracji programu s2s. Program na jednym komputerze z jedną bazą danych programu Subiket GT może działać z nieskończoną liczbą sklepów internetowych. Należy jednak pamiętać, że do każdego sklepu potrzebna będzie na licencja. W Ustawieniach programy mamy do dyspozycji klika zakładek. Każda z tych zakładek odpowiada za inny obszar ustawień programu. Poniżej przedstawiono listę tychże zakładek: ustawienia dla sklepów do sklepu internetowego do Subiekt GT wiele sklepów flagi własne SMTP błędy inne cechy produktów atrybuty produktów Kliknięcie na liście przeniesie na stronę opisującą poszczególne ustawienia ustawienia dla sklepów Ustawienia dla sklepów pozwalają na pracę na wielu ustawieniach czyli w domyślne aktualizację oferty w wielu sklepach internetowych.

41 Po zainstalowaniu programu s2s powinno być dostępne choć jedno ustawienia o nazwie "Moje ustawienia " jeżeli takiego ustawienia nie ma oznacza to, iż program nie założył własnej bazy danych na serwerze i dalsza praca nie będzie możliwa. Istniej możliwość dodania nowego ustawienia za pomocą menu kontekstowego, które pojawi się po kliknięciu prawego przycisku myszy. Po kliknięciu na pozycję w menu "Dodaj nowe ustawienia" pojawi się nowe okno patrz rysynek poniżej W miejsce "Nazwa ustawienia" należy wpisać nazwę własną np: sklep.e-mo.pl, jeżeli chcemy, aby nasze nowo dodawane ustawienie było ustawieniem domyślnym, które ładuje się podczas uruchamiania programu s2s należy zaznaczyć opcję wyboru "Ustawienia domyślne". Po naciśnięciu przycisku "Zapisz" będziemy mogli już konfigurować nowe ustawienia, które włąśnie dodaliśmy.

42 Jak widać na rysunku powyżej program działa już wg ustawień dla sklep.e-mo.pl o czym mówi nam informacja obok werji programu "[Ustawienia dla: sklep.e-mo.pl]". Jeżeli podczas uruchomienia programu za każdym razem obok wersji programu pisze, że ustawienia są "domyślne z rejestru" oznacza to błąd podczas zakładania bazy danych programu s2s. Należy pamięć o tym żeby program za pierwszym razem był uruchamiany na komputerze gdzie zainstalowana jest baza danych programu Subiekt GT i jeżeli podczas połączenia z bazą danych programu Subiekt GT korzystamy z połączenia zaufanego za pierwszym razem uruchomić program jako administrator komputera (patrz rysynek poniżej).

43 W przypadku jeżeli mamy kilka ustawień w celu zapobieganiu przypadkowemu nadpisywaniu tych ustawień można na pulpicie użytkownika stworzyć kilka skrótów do programu s2s. Skróty tworzymy wpisując frazę: -ustawienia="tutaj_nazwa_ustawienia" przykład wcześniej opisywanengo ustawienia które dodawaliśmy wyglądał by tak: - ustawienia="sklep.e-mo.pl", wtedy program uruchamia się w kontekście tego właśnie ustawienia a nie ustawienia domyślnego. Rysunek poniżej pokazuje właściwości skrótu systemu Windows jak uruchomić ustawienia o nazwie presta:

44 2.6.2 do sklepu internetowego Produkty Produkty służą do skonfigurowania eksportu produktow do sklepu internetowego.

45 Rozróżniamy trzy metody aktualizacji danych: Metoda szybka Metoda przyrostowa Metoda dokładna Metoda dokładna aktualizuje wszystkie dane produkt po produkcie (proces aktualizacji jednego produktu trwa 1-3 sekund w zależności o łącza oraz hostingu). Jest to metoda najwolniejsza ponieważ aktualizuje takie dane jak: nazwę produktu, cenę produktu, dostępność czyli stan magazynowy produktu, stawkę podatkową produktu, przynależność produktu do producenta przynależność produktu do odpowiedniej kategorii, opis produktu, zdjęcie produktu Metoda szybka aktualizuje tylko te produkty, które istnieją już w bazie sklepu robi to paczkami po 200 produktów na raz (proces aktualizacji paczki czyli 200 produktów trwa

46 około 1-3 sekund w zależności od łącza i hostingu). Jest to najszybsza metoda aktualizacji i aktualizuje: cenę produktu dostępność produktu czyli stan magazynowy Metoda przyrostowa jest metodą mieszaną. Dla produktów które istnieją w bazie sklepu internetowego jest metodą szybką natomiast dla produktów nowych które są dodawane do bazy sklepu internetowego jest metodą dokładną. O tym czy program wie, iż dany produkt jest już w sklepie intrnetowym decyduje ostania kolumna z Subiekt- >Produkty. Jeżeli jest zaznaczona to przy opcji przyrostowa produkt eksportowany jest metodą szybką. Opcji w sklepie nie można zaznczyć samemu, opcję zaznacza program. Opcja "ukryj produkty niedostępne" powoduje ukrycie produtków w sklepie których stan w programie Subiekt GT jest równy 0. Opcja "ukryj produkty niezaktualizowane" powoduje ukrycie w sklepie produktów, które nie zostały zaktualizowane w sklepie w procesie aktualizacji produktów. Opcja wyboru "Nazwa produktu" pozwala na wybranie pola z jakiego ma być pobierana nazwa produktu. Na dzień dzisiejszy można pobrać nazwę z pola Nazwa, Opis oraz z 8 pól użytkownika dostępnych na karcie produktu w Subiekt GT. Opcja wyboru "Cena detaliczna" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena detaliczna ekportowana do sklepu internetowego. Opcja wyboru "Cena hurtowa" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena hurtowa eksportowana do sklepu internetowego.

47 Opcja wyboru "Cena promocyjna" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena promocyjna eksportowana do sklepu internetowego. Opcja "eksportuj cenę brutto" pozwala na podmianę eksprotowanej ceny netto na cenę brutto. Opcja powinna być wykorzystywana tylko w sklepie KQS ze względu na specyficzny sposób przechowywania cen Zamówienia Zamówienia określają sposób eksportu zamówień do sklepu internetowego. Pole "Nazwa pola dodatkowego paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać sobie numer paczki od spedytora i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl). Pole " Nazwa pola dodatkowego spedytora " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać nazwę spedytora paczki i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl). Pole " Nazwa pola dodatkowego daty paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać datę wysłania paczki i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl).

48 Pole "Nazwa pola dodatkowego daty paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać rodzaj płatności z zamówienia w sklepie i zaimportować go do programu Subiekt GT (obsługuje tylko 2sklep.pl ) do Subiekt GT do Subiekt GT ustawienia dotyczącze ustawień programu Subiekt GT. Ustawienia odnośnie programu subiekty GT podzielono na zakładki: Zamówienia Statusy Uwagi Produkt Kliknięcie na liście przeniesie na stronę opisującą poszczególne ustawienia Zamówienia Zamówienia służą do konfiguracji zamówień które, są importowane ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. Pole "Miejsce wystawienia zamówienia" określa w programie Subiekt GT w której miejscowości wystawione zostało zamówienie. Na rysunku poniżej zaznaczono o jakie pole chodzi.

49 Pole "Prefiks zamówienia" określa w programie Subiekt GT prefiks zamówienia pochodzącego ze sklepu internetowego. Na rysunku poniżej zaznaczono o jakie pole chodzi. Prefiksem jest "/SKLEP/" a 80 to numer kojelny zamówienia ze sklepu. Opcja "importuj zamówienia bez prefiksu" oznacza, że prefiks zamówienia omawiany wcześniej zostanie zignorowany. Opcja "rezerwuj towary z zamówienia" oznacza, że każda pozycja z zamówienia zostanie zarezerwowana. Opcja "pozwalaj na aktualizację zamówień" zaktualizuje każde zamówienie w Subiekt GT, jeżeli zamówienie jest już w programie Subiekt GT. Chodzi o możliwość zmian z interfejsu sklepu i aktualizacje tych zmian w programie Subiekt GT (opcja nie jest polecana). Opcja "przeliczaj zamówienia po cenach brutto" dodaje zamówienia ze sklepu do Subiekt GT po cenach brutto. Domyślnie bez zaznaczenia tej opcji program dodaje zamówienia po cenach netto. Pole "Aktualizacja zamówień od daty" powiązane jest z opcją "pozwalaj na aktualizację zamówień" i zamówienia są aktualizowane od daty wpisania w omawiane pole. Pole wyboru "Domyślny handlowiec" określa, jakiemu handlowcowi z Subiekt GT przypisane zostanie zamówienie ze sklepu. Pole wyboru "Domyślna płatność" określna z jaką płatnością zastanie zapisane zamówienie ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. W niektórych systemach Subiekt ta opcja jest wymagana do zaznaczenia. Pole wyboru "Magazyn" określa do jakiego magazynu w programie Subiekt GT będzie przypisywane każde zamówienie zaimportowane ze sklepu internetowego.

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B 2013 Spis treści 1. Personalizacja oferty... 4 Ważne terminy:... 4 1. System... 6 Blokada systemu... 6 Użytkownicy... 6 Ustawienia... 6 Logo w nagłówku...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Faktura Small Business

Instrukcja programu Faktura Small Business Instrukcja programu Faktura Small Business 1 / 35 Table of contents Wstęp... 4 O programie... 5 Możliwości programu... 5 Przydatne funkcje programu... 5 Instalacja programu... 7 Instalacja standardowa...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1 2 1.Wstęp...4 2.Instalacja...5 2.1 Instalacja z CD (wersja płatna)...5 2.1 Instalacja z pliku pobranego z internetu...5 2.3 Instalacja wersji jednostanowiskowej...5 2.4 Uaktualnienie...5

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu http://icsklep.intercars.com.pl

Instrukcja programu http://icsklep.intercars.com.pl Instrukcja programu http://icsklep.intercars.com.pl Spis treści: 1. Informacje 1.1 O programie 1.2 Zalety programu 1.3 Wymagania sprzętowe 1.4 Cennik 1.5 Wersja demonstracyjna 2. Instalacja 2.1 Z Internetu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu UNI FAKTURA - magazyn, fakturowanie i paragony

Instrukcja obsługi programu UNI FAKTURA - magazyn, fakturowanie i paragony Instrukcja obsługi programu UNI FAKTURA - magazyn, fakturowanie i paragony Zanim rozpoczniesz... 2 Wymagania techniczne... 2 Ograniczenia wersji demonstracyjnej... 2 Skróty klawiszowe... 2 Obsługa drukarek

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Firmao ver. 5.0

Instrukcja Firmao ver. 5.0 Instrukcja Firmao ver. 5.0 1 Spis treści 1. O Firmao... 3 2. Definicje podstawowych pojęć systemu... 5 3. Widoki Szczegółów... 9 4. Widoki List... 18 5. Filtry... 23 6. Raporty... 26 7. Uprawnienia...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika 1/49 1.Historia zmian dokumentu. L.p. Opis zmian Data zmiany 1 Utworzenie dokumentu 2011-11-18 2 Uzupełnienie dokumentu 2012-08-27 3 Uzupełnienie dokumentu 2012-11-26 4 Uzupełnienie

Bardziej szczegółowo

Gastro Szef Instrukcja użytkownika

Gastro Szef Instrukcja użytkownika Gastro Szef Instrukcja użytkownika Wersja 2013.x.FR0X SOFTECH Sp. z o. o. 01-940 Warszawa, ul. Palisadowa 20/22 www.gastro.pl e-mail: info@gastro.pl Tel.: do Działu Handlowego: (22) 610 77 42 Tel.: do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Dumpingowiec

Instrukcja programu Dumpingowiec Instrukcja programu Dumpingowiec Autor: Przemysław Rokicki ul. Wł. Łokietka 47d/16, 81-736 Sopot NIP: 585-135-80-17 Tel. 0501-383-783, e-mail: biuro@dumpingowiec.pl Wersja instrukcji z dnia 2012-07-13

Bardziej szczegółowo

Faktura-NT instrukcja obsługi 1 SPIS TREŚCI

Faktura-NT instrukcja obsługi 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI Uwagi ogólne...4 O programie...4 Wymagania systemowe...5 Instalowanie programu...5 Strona internetowa programu...5 1. Początek pracy z programem...6 Dane Twojej firmy...6 Dane ogólne...6 Działalność...7

Bardziej szczegółowo

mfaktura pomoc do programu

mfaktura pomoc do programu mfaktura pomoc do programu Spis treści Dokumenty sprzedaży...3 Tworzenie Nowego dokumentu sprzedaży...3 Zakładka Właściwości...4 Zakładka Nabywca/Płatnik...9 Zakładka Odbiorca...13 Zakładka Towary/Usługi...16

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Spis Treści I Instalacja 5 1 Wymagania... 5 2 Instalacja... 6 3 Konfiguracja... serwisu licencji Mobile 11 II Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9.

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9. INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię Wersja 9.0 www.biznesmen.com.pl pomoc@biznesmen.com.pl 1 Spis treści I.Wstęp...

Bardziej szczegółowo

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI Zaczynamy...3 Instalacja... 3 System Windows Vista...4 Konfiguracja...4 Konfiguracja programu... 4 Wygląd

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA CafeFirma - Magazyn 2 Multi PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA I CafeFirma - Magazyn 2 Multi Spis treści Rozdział 1. Wprowadzenie 4 Rozdział 2. Wymagania 5 Rozdział 3. Instalacja i logowanie do programu 5 Rozdział

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Start Handel

Sage Symfonia Start Handel Sage Symfonia Start Handel Podręcznik użytkownika Wersja 2015.c Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Symfonia Handel. Podręcznik użytkownika. Wersja 2011.a

Symfonia Handel. Podręcznik użytkownika. Wersja 2011.a Symfonia Handel Podręcznik użytkownika Wersja 2011.a Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Instrukcja dla klienta Data aktualizacji: 28-01-2013 1 Spis treści 1 Podstawowe zasady bezpiecznego

Bardziej szczegółowo

WF Mag dla Windows. Zaczynamy!

WF Mag dla Windows. Zaczynamy! WF Mag dla Windows Zaczynamy! WF Mag dla Windows Spis treści O CZYM JEST TA KSIĄŻKA... 5 I STALACJA PROGRAMU... 7 ODROBINA TEORII... 7 Organizacja danych w WF Magu dla Windows... 9 Dlaczego instalacja

Bardziej szczegółowo

Współpraca Comarch ERP ifaktury24 i Comarch ERP e-sklep. Instrukcja Użytkownika

Współpraca Comarch ERP ifaktury24 i Comarch ERP e-sklep. Instrukcja Użytkownika Współpraca Comarch ERP ifaktury24 i Comarch ERP e-sklep Instrukcja Użytkownika Spis treści 1 WSTĘP... 3 2 ZAMÓWIENIE E-SKLEPU... 4 3 WYSYŁANIE PRODUKTÓW DO E-SKLEPU... 5 3.1.1 GRUPY... 5 3.1.2 USTAWIENIA

Bardziej szczegółowo

Symfonia Start Faktura i Kasa

Symfonia Start Faktura i Kasa Symfonia Start Faktura i Kasa Podręcznik użytkownika Wersja 2013 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 2015.2

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 2015.2 Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl Wersja: 2015.2 Copyright 2014 COMARCH SA Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu

Bardziej szczegółowo

P A K I E T O P R O G R A M O W A N I A D L A F I R M. FS-System. FS-System 2002-2006 FlySoft.pl edycja 1.05 2006-11-05 www.flysoft.

P A K I E T O P R O G R A M O W A N I A D L A F I R M. FS-System. FS-System 2002-2006 FlySoft.pl edycja 1.05 2006-11-05 www.flysoft. P A K I E T O P R O G R A M O W A N I A D L A F I R M FS-System I N S T R U K C J A O B S Ł U G I FS-System 2002-2006 FlySoft.pl edycja 1.05 2006-11-05 www.flysoft.pl 2 Dziękujemy za wybranie pakietu oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Panel klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Panel klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Panel klienta Data aktualizacji: 26-03-2013 1 Spis treści 1 Wprowadzenie 5 1.1 Wczytywanie certyfikatu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Synapsa fvat

Instrukcja obsługi programu Synapsa fvat Instrukcja obsługi programu Synapsa fvat Spis treści: Instrukcja obsługi programu Synapsa fvat...1 1. Instalacja...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 2.1. Rejestracja programu...3 2.2. Uruchomienie programu...4

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika 2 Pomoc dla programu ILUO Faktura Spis treści Rozdział I 5 Wstęp 1. Informacje... ogólne 5... 5 Dlaczego oprogram ow anie ILUO... 5 Now y standard produkcji oprogram ow ania... 6

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Handel (Sprzedaż)

Sage Symfonia Handel (Sprzedaż) Sage Symfonia Handel (Sprzedaż) Podręcznik użytkownika Wersja 2015.b Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL

Bardziej szczegółowo

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika Wersja polska: www.sirtom.pl 2013 Spis treści Witamy w programie Activity Monitor... 3 Szybki start... 4 Dodatkowe uwagi odnośnie instalacji:...

Bardziej szczegółowo

Gastro POS. Instrukcja użytkownika. Wersja 2012.x.FR0X

Gastro POS. Instrukcja użytkownika. Wersja 2012.x.FR0X Gastro POS Instrukcja użytkownika Wersja 2012.x.FR0X SOFTECH Sp. z o.o. 01-940 Warszawa, ul. Palisadowa 20 / 22 www.gastro.pl e-mail: info@gastro.pl Tel.: do Działu Handlowego: (22) 610 77 42 Tel.: do

Bardziej szczegółowo