Pomoc dla s2s. Autor Dariusz Żukowski. Data:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pomoc dla s2s. Autor Dariusz Żukowski. Data: 2010-10-24"

Transkrypt

1 Pomoc dla s2s Autor Dariusz Żukowski Data:

2 1. Subiekt 1. Subiekt Atrybuty produktów Błędy Cechy produktu Gradacja cenowa Faktury i zamówienia Flagi własne - statusy Klienci Listy przewozowe Magazyny Mapowanie grupy Połączenie Pola dodatkowe Produkty Produkty w kategorii Płatności Stany magazynowe Statusy Opis funkcjonalności Sklep FTP Kategoria Połączenie Produkty Produkty wirtualne Ustawienia ustawienia dla sklepów do sklepu internetowego do Subiekt GT wiele sklepów... 53

3 2.6.5 flagi własne SMTP błędy inne cechy produktów atrybuty produktów Zamówienia Zdjęcia Instalacja Webserwis O programie Licencja... 74

4 1.1 Atrybuty produktów Atrybuty produktów takie jak rozmiar czy kolor służą do obsługi stanów magazynowych programie Subiekt GT na poszczególnych atrybutach oraz poprawny eksport do sklepu internetowego. Należy pamiętać o włączeniu obsługi atrybutów w zakładce Sklep->Ustawiania->atrybuty produtków. Jak wiadomo w programie Subiekt GT każdy produkt musi odpowiadać jednemu rekordowi w bazie danych tak żebyśmy mogli zarządzać stanem magazynowym na poszczególnym produkcie w kolorze i rozmiarze. Dla przykładu jeżeli posiadamy produkt symbolu 1161 i nazwie 190 Viola biustonoszw kolorze OCEAN w rozmiarach: 70B, 90B, 90C to w programie Subiekt GT musimy posiadać 3 produkty: Jak widać na rysunku powyżej mamy cztery produkty, 3 produkty które charakteryzują produkt do koloru i rozmiaru oraz czwarty produkt, który nie ma danych żadnych cech. Ten czwarty produkt (pierwszy na liście) bez cech potrzebny jest do poprawnego eksportu danych do sklepu internetowego, należy pamiętać że produkt ten musi mieć opis i zdjęcia oraz ma być poprawnie przypisany do kategorii. Uwaga: Na czwartym produkcie nie powinny odbywać się żadne ruchy magazynowe. Założeniem programu jest takie, że jeżeli separatorem atrybutu z konfiguracji programu jest znak "#" i włączona jest obsługa atrybutów w programie s2s (Sklep->Ustawienia->Atrybuty produktach) a znak "#" występuje w symbolu produktu to produkt musi mieć przypisane dodatkowe atrybuty jak rozmiar czy kolor, przypisanych atrybutów musi być tyle ile jest znaków "#". Uwaga: Maksymalnie w programie można przypisać dwa atrybuty. Być może w przyszłości będzie możliwość przypisanie większej ilości atrybutów jeżeli pojawi sie takie zapotrzebowanie ze strony użytkowników programu. Znakiem seperatora atrybutu może być dowolny znak określony w konfiguracji programu s2s w zakładce Sklep->Ustawienia->Atrybuty produktu. Przykład: Jeżeli symbol produktu jest 1161#70C#OCEAN należy przypisać produktowi dwa atrybuty w programie Subiekt GT, jednym jest Rozmiar:70C a drugim atrybutem jest Kolor:Ocean. Patrz na rysunek poniżej.

5 Jeżeli symbol produktu jest 1161#90B#OCEAN należy przypisać produktowi dwa atrybuty w programie Subiekt GT, jednym atrybutem jest Rozmiar:90B a drugim atrybutem jest Kolor:Ocean. Patrz na rysunek poniżej.

6 Atrybury produktów takie jak Kolor:Ocean, Rozmiar:70C czy Rozmiar:90B, które widoczne są w programie Subiekt GT jako cechy produktów muszą zostać wygenerowane przez program w zakładce Atrybuty produktów. Otrzymanie tych cech w Subiekt GT można uzyskać dodając manualnie grupy atrybutów oraz same atrybuty za pomocą menu kontekstowego. Najpierw dodajemy grupę atrybutów np: Kolor, a poźniej dodajemy same atrybuty np: Biały

7 a następnie synchornizując wprowadzone dane z programem Subiekt GT za pomocą menu kontekstowego dostępnego po prawym przyciskiem w tej zakładce (rysunek poniżej). Po synchornizacji danych atrybuty dodane w programie s2s są dostępne jako cechy produktów w programie Subiekt GT.

8 Jeżeli posiadamy już produkty w sklepie internetowym i tam już wprowadzaliśmy atrybutów możemy skorzystać z możliwości importu tychże grup atrybutów oraz samych atrybutów ze sklepu internetowego do programu s2s za pomocą menu kontekstowego i pozycji "Synchoronizuj ze sklepem ". Proszę pomiętać, że po synchonizacji ze sklepem należy przeprowadzić synchonizację z Subiekt GT. Ekran po prawej stronie z listą produktów służy do nadawanie atrybutów produktom w Subiekt GT, atrybuty dodowane są jako cechy. Należy pamiętać o tym, że nadawanie atrybutów jest możliwe po uprzedniej synchornizacji atrybutów z Subiekt GT. 1.2 Błędy Błędy pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę powstawania błędów oraz je wyeliminować. Po załączeniu okna z błędami widzimy listę błędów z datą wystąpienia błędu. Klinając na nagłówek kolumny: Id, Data, Komunikat możemy posortować błędy wg wybranej kolumny. Podwójne kliknięcie na wiersz z komunikatem otworzy nam nowe okna z pełnym tekstem komunikatu o błędzie.

9 Uwaga: Błędy programu pokazane w programie mogą być spowodowane: błędnym ustawieniamia programu błędnym działaniem serwera www błędnym działąniem serwera SQL sklepu internetowego (np: ograniczenia ilości zapytań na godzinę) blokowaniem programy przez programu antywirusowe blokowaniem programów przez firewall

10 1.3 Cechy produktu Cechy produktu pozwalają na zapisanie cech produktów do sklepu internetowego z programu Subiekt GT.

11 Naciśnięcie przycisku "Eksport" wyeksprotuje te cechy produtków do sklepu internetowego. Jak skonfigurować cechy opisano na Sklep->Ustawienia->cechy produktów. 1.4 Gradacja cenowa Gradacja cenowa umożliwia eksport cen do sklepu internetowego w zależnosci od sprzedawanych ilości danego produktu. Na dzień dzisiejszy gradacja obsługiwana jest tylko w PrestShop.

12 Do w/w funkcjonalności wykorzystywane są cechy w subiekt w odpowiednim formacie. Gradację obsługuje także program Excel2sGT, który umożliwia masowe zasilenie produktów Subiekta w gradacje cenowe. Gradacja:0-10:20,00 gdzie cecha składa się z trzech częsci rozdzielanych dwukropkiem 1. przedrostek "Gradacja" 2. przedział cenowy "0-10" (minumum i maksimum przedziału rozdzielane sa myślnikiem) 3. cena dla przedziału cenowego

13 1.5 Faktury i zamówienia Faktury i zamówienia obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Polega na eksporcie faktur oraz zamówień różnicowych z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. W/w dokumenty są widoczne w panelu użytkownika sklepu internetowego. 1.6 Flagi własne - statusy Flagi własne - statusy pozwalają na eksportowanie informacji o zmianie statusu w programie Subiekt do sklepu internetowego za pomocą wbudowanego mechanizmu Flagi własne, który jest dostępny w programie Subiekt GT, sam mechanizm Flagi własne wymaga Sfery dla Subiekt GT. Mechanizm aktywujemy w programie Subiekt GT w zakładce Widok->Administracja- >Parametry->Flagi własne przypisując im odpowiednie nazwy.

14 Następnie należy skojarzyć statusy Flag własnych z statusami ze sklepu internetowego w programie s2s w Sklep->Ustawienia->Flagi własne.

15 Następnie każda zmiana statusu przy pomocy Flag własnych w programie Subiekt GT oraz eksport danych za pomocą pogramu s2s poinformuje użytkownika w sklepie internetowym za pomocą statusu.

16 1.7 Klienci Klienci obsługiwani są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Funkcjonalność ma za zadanie wyekportować klientów z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. Przy eksporcie zakładane są jednocześnie konta klientów gdzie loginem jest adres pracownika a hasło każdy z klientów musi sobie wygenerować samemu korzystając z opcji przypomnienia hasła w sklepie internetowym. Eksport klientów przyporzadkowyuje im odpowiednie poziomy cenowe w sklepie internetowym. Uwaga: Eksport klienta możliwy jest jeżeli na karcie klienta w Subiekt GT dodamy do klienta cechę o nazwie "EKSPORT". Oczywiście, jeżeli nie posiadamy takiej cechy przed dodadniem do klienta należy ją stworzyć. 1.8 Listy przewozowe Listy przewozowe obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Listy przewozowe pozwalają na eksport numerów listów przewozowych wpisanych w pole dodatkowe dokumentu w programie Subiekt GT do sklepu internetowego. Wyekportowanie takiej informacji do sklepu pozwala w prosty sposób na poinformowanie o wysłaniu paczki do klienta.

17 Można wyekportować takie informacje jak: Spedytora (Nazwa pola dodatkowego spedytora) Datę wysyłki (Nazwa pola dodatkowego daty paczki) Numer Paczki (Nazwa pola dodatkowego paczki)

18

19 UWAGA: Listy przewozowe wymagają zakupu SFERY dla Subiekt GT. 1.9 Magazyny Magazyny pozwalają na wybór magazynów z których ma być sumowany stan magazynowy produktów wyeksportowanych do sklepu magazynowego. Zakładając, że mamy do dyspozycji dwa magazyny: główny i pomocniczy a my zaznaczymy te dwa magazyny do eksportu i jeżeli w magazynie głównym jest 10 szt. a w pomocniczym 5 szt. produktu, który zamierzamy wyeksportować do sklepu to program doda obie wartości i wyeksportuje do sklepu stan magazynowy 15.

20 Przycisk Eksport służy do wyeksportowania nazw magazynów do sklepu internetowego i na dzień dzisiejszy obsługuje to tylko sklep internetowy 2sklep.pl. Eksport jest wymagany jeżeli chcemy w 2sklep.pl pokazywać stany produktów w sklepie internetowym na poszczególnych magazynach Mapowanie grupy Mapowanie grupy służy do przenoszenie produktów z określnonej grupy w Subiekt GT do określnonej kategorii w sklepie internetowym.

21 Po lewej stronie mamy do dyspozycji kategorie sklepowe, po prawej Grupy z programu Subiekt GT. Po prawej musimy zaznaczyć kategorie, po prawej wybrać Grupę następnie kliknać przycisk Dodaj. Jeżeli w tabelce po prawej stronie pojawi się rekord przy następnym eksporcie Metodą dokładną wszystkie produkty z grupy Podstawowa trafią do kategorii Podstawowa w sklepie. Jeżeli chcemy usunąć mapowanie należy zaznaczyć wiersz następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy wtedy pojawi się menu kontekstowe i możemy skasować mapowanie.

22 Przycisk Eksport służy do wyeksportowanie grup towarowych jako kategorii pierwszego poziomu do sklepu internetowego Połączenie Połączenie służy do określenia z jaką bazą danych programu Subiekt GT mamy się połączyć.

23 Standardowe ustawienia serwera to: (local)\insertgt Standardowe ustawienia użytkownika to: sa Standardowe ustawienia hasło to: (pozostaw puste nic nie wpisuj) Standardowe ustawienia odnoszą sie do sytuacji kiedy baza danych MS SQL istaluje się razem z program Subiekt GT firmy Insert. Jeżeli nie nie wiemy jakie parametry połączenia musimy wpisać, możemy sprawdzić je na ekranie powitalnym programu Subiekt GT.

24 Na ekranie widzimy jak nazywa się serwer widać też nazwa podmiotu to nazwa naszej bazy danych. Parametry takie jak użytkownik i hasło musimy znać. Należy wiedzieć, że użytkownik i hasło to są parametry logowanie do bazy danych MS SQL 2005 a parametry jakie wpisujemy logując się do programu Subiekt GT. Uwaga: Jeżeli nazwa firmy wprowadzonej do programy Subiekt GT zawiera polskie znaki, kropki oraz spację należy te znaki zamienić znakiem podkreślenia "_". Jeżeli nazwa firmy wygląda tak: "Żuk Sp. z o.o." to nazwa bazy będzie taka: "_uk_sp z_o_o_" Pola dodatkowe Pola dodatkowe nazywają tylko poszczegolne poziomy cenowe oraz pola dodatkowe zgodnie z nazewnictwem programu s2s. Uwaga: Nie jest wymagane włączanie tej opcji. Pola dodatkowe przed wykorzystaniem tej opcji.

25 Pola dodatkowe po skorzystaniu z tej opcji.

26 Po wpisaniu dla każdego pola wartości "TAK" produkt będzie eksportowany z taką właściwościa do sklepu internetowego Produkty Produkty służą do eksportu danych z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. Rozróżnia się 3 metody aktualizacji produktów: metoda dokładna, metoda szybka, metoda przyrostowa. Metoda dokładna aktualizuje wszystkie dane produkt po produkcie (proces aktualizacji jednego produktu trwa 1-3 sekund w zależności o łącza oraz hostingu). Jest to metoda najwolniejsza ponieważ aktualizuje takie dane jak: nazwę produktu, cenę produktu, dostępność czyli stan magazynowy produktu, stawkę podatkową produktu, przynależność produktu do producenta przynależność produktu do odpowiedniej kategorii, opis produktu, zdjęcie produktu

27 Metoda szybka aktualizuje tylko te produkty, które istnieją już w bazie sklepu robi to paczkami po 200 produktów na raz (proces aktualizacji paczki czyli 200 produktów trwa około 1-3 sekund w zależności od łącza i hostingu). Jest to najszybsza metoda aktualizacji i aktualizuje: cenę produktu dostępność produktu czyli stan magazynowy Metoda przyrostowa jest metodą mieszaną. Dla produktów które istnieją w bazie sklepu internetowego jest metodą szybką natomiast dla produktów nowych które są dodawane do bazy sklepu internetowego jest metodą dokładną. O tym czy program wie, iż dany produkt jest już w sklepie intrnetowym decyduje ostania kolumna z Subiekt- >Produkty. Jeżeli jest zaznaczona to przy opcji przyrostowa produkt eksportowany jest metodą szybką. Opcji w sklepie nie można zaznczyć samemu, opcję zaznacza program. Czy produkty są widoczne w tym oknie decyduje opcja "Pozycja do sklepu internetowego" dostępna w programie Subiekt GT.

28 Jeżeli opcja jest zaznaczona oczywiście produkty będą eksportowane do sklepu. Wyjątkiem jest zaznaczenie w konfiguracji programu s2s opcji "włącz obsługę wielu sklepów"

29 w takim wypadku, aby produkt był eksportowany do sklepu musi oprócz włączenie opcji "Pozycja do sklepu internetowego" musi mieć przypisaną cechę "DOSKLEPU". Oczywiście nazwę cechy można dowolnie zmieniać w polu "Cecha identyfikująca sklep " ważne, aby nazwa w programie Subiekt GT też była taka. Przykład załączono w rysunku poniżej.

30 1.14 Produkty w kategorii Produkty w kategorii służą do określania w której kategorii sklepowej ma być przypisany produkt. Wymogiem działania tej funkjonalności jest wcześniejszy import kategorii do programu Subiekt GT ze sklepu za pomocą zakładki Sklep->Kategoria.

31 Po lewej strnie widzimy kategorie sklepowe a po prawej produkty które są w Subiekt GT. Wybierając kategorię po prawej stronie i klikając na opcję wybory w kolumnie "Zaznacz" na odpowieni produkt który ma się w tej kategorii znaleźć. W kolumnie "Sklep" określić możemy dodatkowy czy produkt ma być wyekportowany do sklepu. Jeżeli wygodniej nam przypisywać kategorie do produktu możemy to robić w programie Subiekt GT, przypisując odpowiednią cechę do produktu. Wszystkie kategorie sklepowe są opisane jako cecha i zaczynają się od słowa kat:xx:xxxxxx przykład poniżej na rysunku. Pamiętajmy, że kategorie takie pojawią sie jeżeli je wyeksportujemy ze sklepu za pomocą zakładki Sklep->Kategoria.

32 1.15 Płatności Płatności obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl. Funkcjonalność eksportuje dane o płatnościach do sklepu internetowego Stany magazynowe Stany magazynowe obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl i służą do wyksportoania stanów na poszczególnych magazynach do sklepu internetowego, funkcjonalność jest przydatna w przypadku posiadania sklepów/magazynów w kilku miastach w celu poinforormowania klienta sklepu czy w danej lokalizacji można zakupić dany towar. Uwaga: Suma stanów magazynowych do sklepów jest eksportowana przy pomocy zakładki Subiekt->Produkty.

33 Funkcjonalność eksportuje stany magazynowe na poszczególnych magazynach do sklepu internetowego. Wymogiem poprawnego działania tej funkcjonalności jest wyeksportowana nazwa magazynów z zakładki Subiekt->Magazyny Statusy Statusy eksportują "status zrealizowanego zamówienia " do sklepu internetowego po wystawieniu faktury w programie Subiekt GT do zamówienia jakie trafiło ze sklepu internetowego. Status zrealizowanego zamówienia ustawiamy w Sklep->Ustawienia->do Subiekt GT- >Statusy.

34 1.18 Opis funkcjonalności Program s2s pozwala na integrację programu do obsługi firmy Subiekt GT ze sklepami internetowym w obszarze: Produktów (wymiana danychdwustronniesubiekt<->sklep) o Opisy, o Zdjęcia, o Ceny, o Dostępność, o Przynależność do kategorii. Kontrahentów (wymiana danych jednostronnie Subiekt <-Sklep) o Wymiana danych obustronna wdrożona tylko w 2sklep, o Adresy, o Konta użytkowników. Zamówień (wymiana danych obustronnie Subiekt<->Sklep) o Statusy, o Adres wysyłki, o Rezerwacja towaru. Program obsługuje cechy produktów takie jak kolor/rozmiar wraz z zarządzaniem ich stanami magazynowymi. Programem można obsługiwać kilka sklepów internetowych o różnym asortymencie z jednej bazy programu Subiekt GT. 2. Sklep

35 2.1 FTP FTP służy do konfuguracji połączenia z serwerem FTP sklepu internetowego. Połączenie jest używane do wgrywanie zdjęć produktów do sklepu. Katalog dla zdjęć dla poszczegolnych sklepów: oscommerce o wszystkie ścieżki../images/ oscpremium o wszystkie ścieżki../images/ oscgold o wszystkie ścieżki../images/ Shoper o wszystkie ścieżki../_var/gfx/ VirtueMart o wszystkie ścieżki../components/com_virtuemart/shop_image/ PrestaShop o wszystkie ścieżki../img/p/ e-store 2.3 o wszystkie ścieżki../images/ 2sklep.pl o duże../img_php/org/ o średnie../img_php/img/ o małe../img_php/min/ KQS o wszystkie ścieżki:../galeria/ Magento o wszystkie ścieżki:../media/catalog/product/ Oczywiście przedrostek../ należy zastąpić ścieżką jak występuje na Państwa sewerze. Uwaga: Wyjątkiem jest sklep SOTESHOP 5 oraz GOshop. Dla tych sklepów nie trzeba ustawiać połączenia FTP oraz katalogów dla zdjęć. 2.2 Kategoria Kategoria służy do zaimportowania ze sklepu internetowego kategorii jako cech do programu Subiekt GT. Takie rozwiązanie pozwala na przypisanie produktu do kilku kategorii w sklepie jeżeli zajdzie taka potrzeba ponieważ w samym Subiekcie można przypisywać kilka cech do jednego produktu.

36 2.3 Połączenie Połączenie służy do komunikacji ze sklepem internetowym, bez poprawnego połączenie program s2s nie będzie działać.

37 Pole wyboru "Silnik sklepu" należy uzupełnić w silnik sklepu jaki ma współpracować z programem s2s. Uwaga: opcja w przypadku sklepu GOShop jest wymagana. Pole "Webserwis" jest zapisane w licencji programu. Pole jest tylko do odczytu i może być tylko zmienione przez firmę e-mo.pl. Zmiana webserwisu jest możliwa po uprzednim kontakcie mailowym, po zmienie należy ponownie pobrać licencję w zakładce O programie->licencja. Pola "Użytkownik" i "Hasło" uzupełniają się samoczynnie podczas instalacji webserwisu. Jeżeli jest to instalacja na innym komputerze użytkownika i hasło można skopiować z pliku index.php znajdującym sie w katalogu webserwisu. Użytkownik zapisany jest pod zmienna $tajny_user a hasło pod zmienną $tajne_haslo. Wyjątkiem są sklepy: 2sklep.pl, SOTESHOP 5 oraz GOshop gdzie użytkownik i hasło są z panelu administracyjnego sklepu. W przypadku sklepu SOTESHOP 5 dodatkowo trzeba uaktywnić wpisanemu użytkownikowi połączenie WebAPI. Opis jak uaktywnić opcję WebAPI znajdziecie Państwo tutaj. 2.4 Produkty Produkty służą do importu produktów ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. Produkty są synchronizowane po polu Symbol produktu, jeżeli program nie znajdzie produktu w bazie danych Subiekt GT to zakłada nową kartotekę towarową w przypadku odnalezienia kartoteki aktualizuje dane odnalezionej kartoteki towarowej. Uwaga: Funkcjonalność może nadpisywać informacje w programie Subiekt GT, jeżeli program znajdzie już kartoteką nadpisuje dane w programie Subiekt GT. Funkcjonalność przeznaczona jest raczej dla osób, które zaczynają pracę w programie Subiekt GT a już mają sklep internetowy i chcą zaimportować kartoteki towarów ze sklepu do programu Subiekt GT.

38 Nie zalecamy stosowania tejże funkcjonalność do ciągłego aktualizowania programu Subiekt GT ze sklepu internetowego. Głównym zadaniem programu jest aktualuzacja danych w sklepie internetowym z programu Subiekt GT a nie odwrotnie. W przypadku naciśniecia przycisku Eksport dane zostaną zapisane w programie Subiekt GT. Jeżeli chcemy, aby produkty zostały od razu przypisane do kategorii sklepowych należy najpierw wyeksportować kategorie sklepowe do Subiekta GT w zakładce Sklep- >Kategoria. W przypadku jeżeli chcemy, aby zdjęcia również zostały zaimportowane ze sklepu do Subiekta GT to musimy przed importem produktu uzupełnić dane w zakładce Sklep- >Zdjęcia->do Subiekt GT. Ścieżki oczywiście dla każdego sklepu sklepu są inne. Prezentowana ścieżka dotyczy sklepu oscgold.

39 Ścieżki do sklepów: oscommerce: oscpremium: oscgold: VirtueMart: SOTE 5: nie dotyczy, nie trzeba wypełniać. 2sklep: Shoper: AMM.pl: e-strore: Jeżeli eksportujemy produktu ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT i chcemy aby produkty które istnieją w bazie Subiekta GT zostały zaktualizowane danymi pochodzącymi ze sklepu należy zaznaczyć opcje widoczne w rusynku poniżej: Opcja "Jeżeli produkt istnieje aktualizuj dane " spowoduje aktualizacje kartoteki towarowej w przypadku jej istnienia w bazie Subiekt GT. Opcja "Jeżeli cena istnieje aktualizuj dane " spowoduje aktualizacje kartoteki cenowej danego produktu w przypadku jej istnienia w bazie Subiekt GT. 2.5 Produkty wirtualne

40 Produkty wirtualne obsługiwane są tylko w sklepie na silniku 2sklep.pl Jest to lista produktów do których pasuje produkt podstawowy i te produkty wirtulane dodajemy w sklepie internetowym. Produkt podstawowy to ten produkt, który aktualnie sprzedajemy natomiast produkty wirtualne to te produkty do których pasuje produkt podstawowy. Liste produktów wirtualnych importujemy do Subiekt GT ze sklepu internetowego i wtedy możemy w samym programie Subiekt GT przypisać produktom podstawowym produkty wirtualne za pomocą cech produtków dostępnych w Subiekt GT po wcześniejszym imporcie. 2.6 Ustawienia Ustawienia służą do konfiguracji programu s2s. Program na jednym komputerze z jedną bazą danych programu Subiket GT może działać z nieskończoną liczbą sklepów internetowych. Należy jednak pamiętać, że do każdego sklepu potrzebna będzie na licencja. W Ustawieniach programy mamy do dyspozycji klika zakładek. Każda z tych zakładek odpowiada za inny obszar ustawień programu. Poniżej przedstawiono listę tychże zakładek: ustawienia dla sklepów do sklepu internetowego do Subiekt GT wiele sklepów flagi własne SMTP błędy inne cechy produktów atrybuty produktów Kliknięcie na liście przeniesie na stronę opisującą poszczególne ustawienia ustawienia dla sklepów Ustawienia dla sklepów pozwalają na pracę na wielu ustawieniach czyli w domyślne aktualizację oferty w wielu sklepach internetowych.

41 Po zainstalowaniu programu s2s powinno być dostępne choć jedno ustawienia o nazwie "Moje ustawienia " jeżeli takiego ustawienia nie ma oznacza to, iż program nie założył własnej bazy danych na serwerze i dalsza praca nie będzie możliwa. Istniej możliwość dodania nowego ustawienia za pomocą menu kontekstowego, które pojawi się po kliknięciu prawego przycisku myszy. Po kliknięciu na pozycję w menu "Dodaj nowe ustawienia" pojawi się nowe okno patrz rysynek poniżej W miejsce "Nazwa ustawienia" należy wpisać nazwę własną np: sklep.e-mo.pl, jeżeli chcemy, aby nasze nowo dodawane ustawienie było ustawieniem domyślnym, które ładuje się podczas uruchamiania programu s2s należy zaznaczyć opcję wyboru "Ustawienia domyślne". Po naciśnięciu przycisku "Zapisz" będziemy mogli już konfigurować nowe ustawienia, które włąśnie dodaliśmy.

42 Jak widać na rysunku powyżej program działa już wg ustawień dla sklep.e-mo.pl o czym mówi nam informacja obok werji programu "[Ustawienia dla: sklep.e-mo.pl]". Jeżeli podczas uruchomienia programu za każdym razem obok wersji programu pisze, że ustawienia są "domyślne z rejestru" oznacza to błąd podczas zakładania bazy danych programu s2s. Należy pamięć o tym żeby program za pierwszym razem był uruchamiany na komputerze gdzie zainstalowana jest baza danych programu Subiekt GT i jeżeli podczas połączenia z bazą danych programu Subiekt GT korzystamy z połączenia zaufanego za pierwszym razem uruchomić program jako administrator komputera (patrz rysynek poniżej).

43 W przypadku jeżeli mamy kilka ustawień w celu zapobieganiu przypadkowemu nadpisywaniu tych ustawień można na pulpicie użytkownika stworzyć kilka skrótów do programu s2s. Skróty tworzymy wpisując frazę: -ustawienia="tutaj_nazwa_ustawienia" przykład wcześniej opisywanengo ustawienia które dodawaliśmy wyglądał by tak: - ustawienia="sklep.e-mo.pl", wtedy program uruchamia się w kontekście tego właśnie ustawienia a nie ustawienia domyślnego. Rysunek poniżej pokazuje właściwości skrótu systemu Windows jak uruchomić ustawienia o nazwie presta:

44 2.6.2 do sklepu internetowego Produkty Produkty służą do skonfigurowania eksportu produktow do sklepu internetowego.

45 Rozróżniamy trzy metody aktualizacji danych: Metoda szybka Metoda przyrostowa Metoda dokładna Metoda dokładna aktualizuje wszystkie dane produkt po produkcie (proces aktualizacji jednego produktu trwa 1-3 sekund w zależności o łącza oraz hostingu). Jest to metoda najwolniejsza ponieważ aktualizuje takie dane jak: nazwę produktu, cenę produktu, dostępność czyli stan magazynowy produktu, stawkę podatkową produktu, przynależność produktu do producenta przynależność produktu do odpowiedniej kategorii, opis produktu, zdjęcie produktu Metoda szybka aktualizuje tylko te produkty, które istnieją już w bazie sklepu robi to paczkami po 200 produktów na raz (proces aktualizacji paczki czyli 200 produktów trwa

46 około 1-3 sekund w zależności od łącza i hostingu). Jest to najszybsza metoda aktualizacji i aktualizuje: cenę produktu dostępność produktu czyli stan magazynowy Metoda przyrostowa jest metodą mieszaną. Dla produktów które istnieją w bazie sklepu internetowego jest metodą szybką natomiast dla produktów nowych które są dodawane do bazy sklepu internetowego jest metodą dokładną. O tym czy program wie, iż dany produkt jest już w sklepie intrnetowym decyduje ostania kolumna z Subiekt- >Produkty. Jeżeli jest zaznaczona to przy opcji przyrostowa produkt eksportowany jest metodą szybką. Opcji w sklepie nie można zaznczyć samemu, opcję zaznacza program. Opcja "ukryj produkty niedostępne" powoduje ukrycie produtków w sklepie których stan w programie Subiekt GT jest równy 0. Opcja "ukryj produkty niezaktualizowane" powoduje ukrycie w sklepie produktów, które nie zostały zaktualizowane w sklepie w procesie aktualizacji produktów. Opcja wyboru "Nazwa produktu" pozwala na wybranie pola z jakiego ma być pobierana nazwa produktu. Na dzień dzisiejszy można pobrać nazwę z pola Nazwa, Opis oraz z 8 pól użytkownika dostępnych na karcie produktu w Subiekt GT. Opcja wyboru "Cena detaliczna" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena detaliczna ekportowana do sklepu internetowego. Opcja wyboru "Cena hurtowa" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena hurtowa eksportowana do sklepu internetowego.

47 Opcja wyboru "Cena promocyjna" pozwala na wybranie z którego cennika z programu Subiekt GT ma być pobierana cena promocyjna eksportowana do sklepu internetowego. Opcja "eksportuj cenę brutto" pozwala na podmianę eksprotowanej ceny netto na cenę brutto. Opcja powinna być wykorzystywana tylko w sklepie KQS ze względu na specyficzny sposób przechowywania cen Zamówienia Zamówienia określają sposób eksportu zamówień do sklepu internetowego. Pole "Nazwa pola dodatkowego paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać sobie numer paczki od spedytora i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl). Pole " Nazwa pola dodatkowego spedytora " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać nazwę spedytora paczki i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl). Pole " Nazwa pola dodatkowego daty paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać datę wysłania paczki i wyeksportować go do sklepu (obsługuje tylko 2sklep.pl).

48 Pole "Nazwa pola dodatkowego daty paczki " określa pole rozrzeszone dokumentu w tym przypadku zamówienia w programie Subiekt GT z którego program s2s ma pobrać rodzaj płatności z zamówienia w sklepie i zaimportować go do programu Subiekt GT (obsługuje tylko 2sklep.pl ) do Subiekt GT do Subiekt GT ustawienia dotyczącze ustawień programu Subiekt GT. Ustawienia odnośnie programu subiekty GT podzielono na zakładki: Zamówienia Statusy Uwagi Produkt Kliknięcie na liście przeniesie na stronę opisującą poszczególne ustawienia Zamówienia Zamówienia służą do konfiguracji zamówień które, są importowane ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. Pole "Miejsce wystawienia zamówienia" określa w programie Subiekt GT w której miejscowości wystawione zostało zamówienie. Na rysunku poniżej zaznaczono o jakie pole chodzi.

49 Pole "Prefiks zamówienia" określa w programie Subiekt GT prefiks zamówienia pochodzącego ze sklepu internetowego. Na rysunku poniżej zaznaczono o jakie pole chodzi. Prefiksem jest "/SKLEP/" a 80 to numer kojelny zamówienia ze sklepu. Opcja "importuj zamówienia bez prefiksu" oznacza, że prefiks zamówienia omawiany wcześniej zostanie zignorowany. Opcja "rezerwuj towary z zamówienia" oznacza, że każda pozycja z zamówienia zostanie zarezerwowana. Opcja "pozwalaj na aktualizację zamówień" zaktualizuje każde zamówienie w Subiekt GT, jeżeli zamówienie jest już w programie Subiekt GT. Chodzi o możliwość zmian z interfejsu sklepu i aktualizacje tych zmian w programie Subiekt GT (opcja nie jest polecana). Opcja "przeliczaj zamówienia po cenach brutto" dodaje zamówienia ze sklepu do Subiekt GT po cenach brutto. Domyślnie bez zaznaczenia tej opcji program dodaje zamówienia po cenach netto. Pole "Aktualizacja zamówień od daty" powiązane jest z opcją "pozwalaj na aktualizację zamówień" i zamówienia są aktualizowane od daty wpisania w omawiane pole. Pole wyboru "Domyślny handlowiec" określa, jakiemu handlowcowi z Subiekt GT przypisane zostanie zamówienie ze sklepu. Pole wyboru "Domyślna płatność" określna z jaką płatnością zastanie zapisane zamówienie ze sklepu internetowego do programu Subiekt GT. W niektórych systemach Subiekt ta opcja jest wymagana do zaznaczenia. Pole wyboru "Magazyn" określa do jakiego magazynu w programie Subiekt GT będzie przypisywane każde zamówienie zaimportowane ze sklepu internetowego.

ShoperIntegra V3.3. Instalacja i konfiguracja

ShoperIntegra V3.3. Instalacja i konfiguracja ShoperIntegra V3.3 Instalacja i konfiguracja 1. Stworzenie konta API w sklepie Shoper Logujemy się do panelu administracyjnego sklepu Shoper i przechodzimy do Konfiguracja -> Administracja, system -> Administratorzy.

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie ILUO Biznes pozwala na jednoczesne zarządzanie wieloma sklepami Internetowymi zbudowanymi na oprogramowaniu różnych producentów.

Oprogramowanie ILUO Biznes pozwala na jednoczesne zarządzanie wieloma sklepami Internetowymi zbudowanymi na oprogramowaniu różnych producentów. Oprogramowanie ILUO Biznes pozwala na jednoczesne zarządzanie wieloma sklepami Internetowymi zbudowanymi na oprogramowaniu różnych producentów. Niektóre z modułów Integracyjnych z ILUO Biznes zostały przygotowane

Bardziej szczegółowo

Action2osCommerce. Błędy pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę powstawania błędów oraz je wyeliminować.

Action2osCommerce. Błędy pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę powstawania błędów oraz je wyeliminować. Action2osCommerce 1. Cennik 1.1 Błędy Błędy pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę powstawania błędów oraz je wyeliminować. Po załączeniu okna z błędami widzimy listę błędów z datą wystąpienia

Bardziej szczegółowo

VIRTUEMART INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

VIRTUEMART INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA VIRTUEMART INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Połączenie ze sklepem...5 2.3. Nawiązanie połączenia

Bardziej szczegółowo

PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...7 2.2.1.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z Shoper. Wersja z 18/01/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z Shoper. Wersja z 18/01/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z Shoper Wersja z 18/01/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

WooCommerce (WordPress) Integrator by CTI. Instrukcja

WooCommerce (WordPress) Integrator by CTI. Instrukcja WooCommerce (WordPress) Integrator by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Konfiguracja połączenia... 4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie II 25.07.2012 r.)

Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie II 25.07.2012 r.) Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie II 25.07.2012 r.) Wymagania techniczne komputer z procesorem 1,5 GHz lub lepszym 512 MB pamięci RAM lub więcej system operacyjny Microsoft Windows XP z

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z istore Wersja z 07/02/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Instalacja rozwiązania... 2. Uruchomienie rozwiązania w systemie Sage... 3. Konfiguracja dodatku... 4. Ustawienia dodatkowe rozwiązania...

Instalacja rozwiązania... 2. Uruchomienie rozwiązania w systemie Sage... 3. Konfiguracja dodatku... 4. Ustawienia dodatkowe rozwiązania... Rozwiązanie przygotowane do wymiany danych pomiędzy programem Sage Handel a serwisem www.allegro.pl za pośrednictwem oprogramowania Firmy PhotoSoft EasyUploader. Rozwiązanie pozwala na przesyłanie towarów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3

Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3 COMPUTER SERVICE CENTER 43-300 Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 52 tel. +48 (33) 819 35 86, 819 35 87, 601 550 625 Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3 wersja 0.0.2 123 SERWIS Sp. z o. o. ul.

Bardziej szczegółowo

MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...7 2.3. Obrazy...7

Bardziej szczegółowo

SymSync integracja danych Opencart/Prestashop Symfonia Handel Instrukcja obsługi

SymSync integracja danych Opencart/Prestashop Symfonia Handel Instrukcja obsługi SymSync 2.0 06/2016 SymSync integracja danych Opencart/Prestashop Symfonia Handel Instrukcja obsługi Spis treści 1. Instalacja programu...3 2. Konfiguracja programu...3 3. Przygotowanie pliku eksportu...5

Bardziej szczegółowo

SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...7 2.3. Połączenie

Bardziej szczegółowo

Szpieg 2.0 Instrukcja użytkownika

Szpieg 2.0 Instrukcja użytkownika Szpieg 2.0 Instrukcja użytkownika Spis treści: Wstęp: 1. Informacje o programie 2. Wymagania techniczne Ustawienia: 3. Połączenie z bazą danych 4. Konfiguracja email 5. Administracja Funkcje programu:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie I r.)

Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie I r.) Instrukcja użytkownika programu QImport (wydanie I 15.07.2012 r.) Wymagania techniczne komputer z procesorem 1,5 GHz lub lepszym 512 MB pamięci RAM lub więcej system operacyjny Microsoft Windows XP z dodatkiem

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego

1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego Spis treści 1. Logowanie się do panelu Adminitracyjnego...1 2. Tworzenie i zarządzenie kategoriami...4 2.1 Nawigowanie po drzewie kategorii...5 2.2 Tworzenie kategorii...6 2.3 Usuwanie kategorii...9 3.

Bardziej szczegółowo

SubSyncEU integracja danych Subiekt GT + Sfera/ Nexo PRO Easy Uploader Instrukcja obsługi

SubSyncEU integracja danych Subiekt GT + Sfera/ Nexo PRO Easy Uploader Instrukcja obsługi SubSyncEU 12/2017 SubSyncEU integracja danych Subiekt GT + Sfera/ Nexo PRO Easy Uploader Instrukcja obsługi Spis treści Instalacja programu...3 Wprowadzenie numeru seryjnego...7 Konfiguracja...9 Połączenie

Bardziej szczegółowo

SOTE Integrator by CTI. Instrukcja

SOTE Integrator by CTI. Instrukcja SOTE Integrator by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Tworzenie użytkownika API w SOTE... 4 3. Konfiguracja połączenia... 5 3.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 6 3.2. Nawiązanie połączenia

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU VAT2011 VER 1.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU VAT2011 VER 1.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU VAT2011 VER 1.0 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Wymagania...3 3. Rejestracja programu...3 4. Instalacja programu...3 5. Rozpoczęcie pracy z programem...4 6. Zmiana

Bardziej szczegółowo

Po uzupełnieniu informacji i zapisaniu formularza, należy wybrać firmę jako aktywną, potwierdzając na liście dostępnych firm klawiszem Wybierz.

Po uzupełnieniu informacji i zapisaniu formularza, należy wybrać firmę jako aktywną, potwierdzając na liście dostępnych firm klawiszem Wybierz. Pierwsze kroki Krok 1. Uzupełnienie danych własnej firmy Przed rozpoczęciem pracy z programem, należy uzupełnić informacje o własnej firmie. Odbywa się to dokładnie tak samo, jak uzupełnianie informacji

Bardziej szczegółowo

SHOPER INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA

SHOPER INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA SHOPER INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem...4 2.2. Połączenie z Comarch ERP XL...5 2.3. Resetowanie powiązań w

Bardziej szczegółowo

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem...4 2.2. Połączenie z Comarch ERP XL...5 2.3. Resetowanie powiązań w XL...6

Bardziej szczegółowo

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...7 2.3. Połączenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 str. 1 Pierwsze uruchomienie aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy skonfigurować połączenie z serwerem synchronizacji. Należy podać numer

Bardziej szczegółowo

PRESTASHOP INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA

PRESTASHOP INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA PRESTASHOP INTEGRATOR XL BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Konfiguracja połączenia... 4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP XL... 7 2.3.

Bardziej szczegółowo

Telesprzedaż by CTI Instrukcja

Telesprzedaż by CTI Instrukcja Telesprzedaż by CTI Instrukcja 1 Spis treści 1. Opis programu...4 2. Konfiguracja...5 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...6 2.2. Połączenie z serwerem MS SQL systemu Call Center...7 2.3. Nawiązanie połączenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Wersja 1.1 Warszawa, Luty 2016 Strona 2 z 14 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima

Bardziej szczegółowo

SklepEF moduł sklepu i zamówień internetowych do programu Hermes SQL firmy Humansoft

SklepEF moduł sklepu i zamówień internetowych do programu Hermes SQL firmy Humansoft SklepEF moduł sklepu i zamówień internetowych do programu Hermes SQL firmy Humansoft Funkcja stworzona została z założeniem szybkiej instalacji modułu i uruchomienia witryny internetowej umożliwiającej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z RedCart Wersja z 10.07.2016 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Wersja 2.0 Warszawa, Wrzesień 2015 Strona 2 z 9 Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Spis

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Inetgracja z Clickshop. Wersja z 29/10/2014. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Inetgracja z Clickshop. Wersja z 29/10/2014. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Inetgracja z Clickshop Wersja z 29/10/2014 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACKJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Wersja 1.0 Warszawa, Listopad 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP

Bardziej szczegółowo

Instrukcja importu przesyłek. z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient

Instrukcja importu przesyłek. z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Instrukcja importu przesyłek z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Instrukcja importu przesyłek z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Wersja 1.0 Warszawa, Luty 2015 Strona 2 z 7 Instrukcja

Bardziej szczegółowo

B2B XL by CTI. Instrukcja

B2B XL by CTI. Instrukcja B2B XL by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Program do wymiany danych - Morfeusz... 4 2.1. Pierwsze uruchomienie... 4 2.1.1. Krok 1 nawiązanie połączenia z serwerem MS SQL... 4 2.1.2.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu

Instrukcja obsługi programu Instrukcja obsługi programu directintegrator ST5 wersja dla WF-Mag (SOTE 5) Spis treści 1. Wstęp...3 2. Instalacja...3 2.1. Przebieg Instalacji...3 2.1.1. Generowanie klucza aplikacji...8 2.1.2. Zakładka

Bardziej szczegółowo

Program Import Kontrahentów XLS dla Subiekta GT.

Program Import Kontrahentów XLS dla Subiekta GT. Program Import Kontrahentów XLS dla Subiekta GT. Do czego służy program? Program umożliwia import kontrahentów z plików.xls (MS Excel, OpenOffice) do Subiekta. Użytkownik tworząc schematy importu ustala,

Bardziej szczegółowo

SklepEF5 moduł sklepu i zamówień internetowych do programu EuroFirma i Hermes firmy Humansoft

SklepEF5 moduł sklepu i zamówień internetowych do programu EuroFirma i Hermes firmy Humansoft SklepEF5 moduł sklepu i zamówień internetowych do programu EuroFirma i Hermes firmy Humansoft Funkcja stworzona została z założeniem szybkiej instalacji modułu i uruchomienia witryny internetowej umożliwiającej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Dystrybutor GT

Instrukcja obsługi programu Dystrybutor GT Instrukcja obsługi programu Dystrybutor GT 1. Instalacja i pierwsze uruchomienie Instalacja programu jest prosta. Należy uruchomić plik setup.exe i w zasadzie wszystkie pytania można pominąć przyjmując

Bardziej szczegółowo

PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA PRESTASHOP INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu... 4 2. Konfiguracja połączenia... 5 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 6 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima... 8 2.3.

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja panelu Klienta

Dokumentacja panelu Klienta Dokumentacja panelu Klienta Wersja 1.1 Strona 1 z 17 Spis treści Historia zmian... 3 Logowanie do Panelu Klienta... 4 Panel... 5 Wysyłki... 6 Przyłączenia... 7 Ustawienia... 8 Zasoby... 8 Integracje...

Bardziej szczegółowo

Integracja z Subiekt GT

Integracja z Subiekt GT ` Integracja z Subiekt GT Zawartość Zakładanie podmiotu... 3 Aktywacja konta, InfoSfera... 5 Kontrola NIP... 7 Instalacja i konfiguracja oscgt... 9 Edycja kategorii w oscgt... 16 SubiektGT - Atrybuty...

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Eksport wyciągów do Subiekt (Su\Re) GT (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes)

emszmal 3: Eksport wyciągów do Subiekt (Su\Re) GT (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) emszmal 3: Eksport wyciągów do Subiekt (Su\Re) GT (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) Zastosowanie Rozszerzenie Eksport wyciągów do Subiekt (Su\Re) GT przeznaczone jest dla użytkowników programów

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Eksport do Subiekt GT homebanking (plugin dostępny w wersji ecommerce)

emszmal 3: Eksport do Subiekt GT homebanking (plugin dostępny w wersji ecommerce) emszmal 3: Eksport do Subiekt GT homebanking (plugin dostępny w wersji ecommerce) Zastosowanie Rozszerzenie Eksport do Subiekt GT homebanking przeznaczone jest dla użytkowników programu Subiekt GT stworzonego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor Strona0 1. Zaloguj się na konto IRF, na adres: http://irf-system.pl 2. Hasło można zmienić, klikając w ustawienia. Strona1

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Skąd pobrać program do obsługi FTP? Logowanie

Wstęp. Skąd pobrać program do obsługi FTP? Logowanie Wstęp FTP - (ang. File Transfer Protocol - protokół transmisji danych) jest to protokół typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików na serwer, oraz z serwera poprzez program klienta FTP. Dzięki

Bardziej szczegółowo

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA SHOPER INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA Spis treści 1. Opis programu... 4 2. Konfiguracja połączenia... 5 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 6 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima... 8 2.3. Połączenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla WF-Mag

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla WF-Mag Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Wersja 1.0 Warszawa, Kwiecień 2015 Strona 2 z 13 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Spis treści 1. Wstęp...4

Bardziej szczegółowo

Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera

Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera Instrukcja obsługi programu Uniwersalny Import/Aktualizacja Towarów do Subiekt GT Sfera Informacje ogólne. Opisywany program jest jednym z wielu dodatków dla programu Subiekt GT. Informacje na temat pozostałych

Bardziej szczegółowo

Integracja programów LeftHand z systemem Skanuj.to

Integracja programów LeftHand z systemem Skanuj.to Integracja programów LeftHand z systemem Skanuj.to Niniejsza instrukcja zawiera praktyczny opis działań, które należy wykonać aby zintegrować usługę automatycznego skanowania i rozpoznawania dokumentów

Bardziej szczegółowo

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013 Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji Wersja 2013 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

Korporacja Kurierska

Korporacja Kurierska Korporacja Kurierska (Moduł PrestaShop) v1.0.0 Strona 1 z 17 Spis treści Zgodny z PrestaShop... 3 Instalacja modułu - podstawowa konfiguracja.... 3 Konfiguracja cennika - metody dostawy.... 7 Tworzenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Eksport dokumentów do systemu Comarch EDI Wersja 2015.5.1

Instrukcja użytkownika. Eksport dokumentów do systemu Comarch EDI Wersja 2015.5.1 Instrukcja użytkownika Eksport dokumentów do systemu Comarch EDI Wersja 2015.5.1 Spis treści 1 EKSPORT FAKTUR/KOREKT SPRZEDAŻY... 3 2 EKSPORT ZAMÓWIEŃ... 5 3 IMPORT ZAMÓWIEŃ... 6 4 IMPORT FAKTUR ZAKUPU...

Bardziej szczegółowo

Pobierz bibliotekę AccessDatabaseEngine dla systemów 64-bitowych.

Pobierz bibliotekę AccessDatabaseEngine dla systemów 64-bitowych. Import Towarów XLS dla Subiekta GT Do czego służy program? Program umożliwia import towarów z plików.xls (MS Excel, OpenOffice) do Subiekta. Użytkownik tworząc schematy importu ustala, które kolumny z

Bardziej szczegółowo

Praca w programie dodawanie pisma.

Praca w programie dodawanie pisma. Praca w programie dodawanie pisma. Wybór zakładki z danymi z Currendy (1) (tylko w przypadku włączenia opcji korzystania z danych Currendy). Wyszukanie i wybranie pisma. Po wybraniu wiersza dane z Currendy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Wersja 1.0 Warszawa, Sierpień 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima

Bardziej szczegółowo

MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI

MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI 1 1. MOŻLIWOŚCI Moduł Ofertowanie jest przeznaczony do programu Symfonia Handel Forte. Jego zadaniem jest wspomaganie działania pracowników firmy w przygotowywaniu

Bardziej szczegółowo

KASK by CTI. Instrukcja

KASK by CTI. Instrukcja KASK by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Pierwsze uruchomienie... 4 3. Okno główne programu... 5 4. Konfiguracja atrybutów... 6 5. Nadawanie wartości atrybutom... 7 6. Wybór firmy z

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Spis treści 1 INFORMACJE WSTĘPNE... 3 2 INTEGRACJA COMARCH ERP E-SKLEP Z WSZYSTKO.PL... 4 2.1 KONFIGURACJA... 4 2.2 MAPOWANIE DOSTAW I PŁATNOŚCI...

Bardziej szczegółowo

MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA MAGENTO INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA 1 Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Konfiguracja połączenia... 4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL... 5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima... 7 2.3.

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Eksport wyciągów do Insert (Su\Re\Ra\Gr) GT homebanking (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes)

emszmal 3: Eksport wyciągów do Insert (Su\Re\Ra\Gr) GT homebanking (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) emszmal 3: Eksport wyciągów do Insert (Su\Re\Ra\Gr) GT homebanking (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) Zastosowanie Rozszerzenie Eksport wyciągów do Insert (Su\Re\Ra\Gr) GT homebanking przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Multiconverter 2.0

Instrukcja obsługi Multiconverter 2.0 Instrukcja obsługi Multiconverter 2.0 Opis: Niniejsza instrukcja opisuje wymogi użytkowania aplikacji oraz zawiera informacje na temat jej obsługi. DHL Multiconverter powstał w celu ułatwienia oraz usprawnienia

Bardziej szczegółowo

Kurier DPD dla Subiekt GT

Kurier DPD dla Subiekt GT Dane aktualne na dzień: 20-01-2018 12:11 Link do produktu: http://www.strefalicencji.pl/kurier-dpd-dla-subiekt-gt-p-123.html Kurier DPD dla Subiekt GT Cena Dostępność 199,00 zł Dostępny Numer katalogowy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi modułu Clickshop w Systemie FLASHCOM FIS.

Instrukcja obsługi modułu Clickshop w Systemie FLASHCOM FIS. Instrukcja obsługi modułu Clickshop w Systemie FLASHCOM FIS. 1. Oznaczenie danych do wysyłki. Podczas pierwszej wysyłki do sklepu internetowego jak i podczas późniejszych synchronizacji, system FIS wysyła:

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

NIEZBĘDNE JEST POŁĄCZENIE Z INTERNETEM!!!

NIEZBĘDNE JEST POŁĄCZENIE Z INTERNETEM!!! Wersja: 1.0.0.0 Spis treści 1. Wersja TRIAL - 14 dniowa... 3 2. Aktywacja do pełnej wersji... 3 3. Logowanie do programu... 3 4. Menu główne programu... 3 5. Dodanie nowej naprawy dla nowego Klienta...

Bardziej szczegółowo

WYDRA BY CTI. WYSYŁANIE DOKUMENTÓW ROZLICZENIOWYCH I ARCHIWIZACJA Instrukcja do programu

WYDRA BY CTI. WYSYŁANIE DOKUMENTÓW ROZLICZENIOWYCH I ARCHIWIZACJA Instrukcja do programu WYDRA BY CTI WYSYŁANIE DOKUMENTÓW ROZLICZENIOWYCH I ARCHIWIZACJA Instrukcja do programu 1 Spis treści 1. Opis ogólny...3 2. Wymagania oraz konfiguracja...4 2.1. Wymagania...4 2.2. Instalacja...4 2.3. Konfiguracja...4

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych

Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych ver. 0.6 1 Instalacja 1. Proces instalacji należy rozpocząć od sprawdzenia, czy w systemie MS Windows jest zainstalowana aplikacja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Repozytorium Dokumentów Elektronicznych KS-EDE ISO 9001:2008 Dokument: 2015.0.0.7 Wydanie: 2015-08

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Repozytorium Dokumentów Elektronicznych KS-EDE ISO 9001:2008 Dokument: 2015.0.0.7 Wydanie: 2015-08 Spis treści Wstęp... 2 1. System KS-EWD... 2 1.1. Instalacja KS-EWD... 2 2. Aktualizacja plików repozytorium Dokumentów... 4 2.1.1. Instalacja KS-EDE... 7 3. Integracja systemów... 8 4. Konfiguracja ustawień

Bardziej szczegółowo

System rabatowy dla Subiekta GT

System rabatowy dla Subiekta GT Do czego służy program? Program pozwala na zastosowanie zaawansowanej polityki cenowej i rabatowej w Subiekcie GT. Przy pomocy zestawów rabatowych można przypisać ceny towarów dla poszczególnych kontrahentów

Bardziej szczegółowo

Zawartość. Wstęp. Moduł Rozbiórki. Wstęp Instalacja Konfiguracja Uruchomienie i praca z raportem... 6

Zawartość. Wstęp. Moduł Rozbiórki. Wstęp Instalacja Konfiguracja Uruchomienie i praca z raportem... 6 Zawartość Wstęp... 1 Instalacja... 2 Konfiguracja... 2 Uruchomienie i praca z raportem... 6 Wstęp Rozwiązanie przygotowane z myślą o użytkownikach którzy potrzebują narzędzie do podziału, rozkładu, rozbiórki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Profile GT

Instrukcja obsługi programu Profile GT Instrukcja obsługi programu Profile GT 1. Instalacja i pierwsze uruchomienie Instalacja programu jest prosta. Należy uruchomić plik setup.exe i w zasadzie wszystkie pytania można pominąć przyjmując domyślne

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja panelu Klienta

Dokumentacja panelu Klienta Dokumentacja panelu Klienta Wersja 1.2 Strona 1 z 25 Spis treści Historia zmian... 3 Logowanie do panelu Klienta... 4 Panel... 5 Wysyłki... 6 Przyłączenia... 7 Ustawienia... 8 Zasoby... 8 Integracje...

Bardziej szczegółowo

WebMobile7 and Sello Integrator wersja 1.1.2

WebMobile7 and Sello Integrator wersja 1.1.2 Instrukcja obsługi aplikacji WebMobile7 and Sello Integrator wersja 1.1.2 Piotr Taraszkiewicz Strona 1 Spis treści 1 WSTĘP O APLIKACJI 3 2 KONFIGURACJA APLIKACJI 4 2.1 KONFIGURACJA POŁĄCZENIA 4 2.2 POZOSTAŁE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu do wystawiania faktur wewnętrznych dla Subiekta GT

Instrukcja obsługi programu do wystawiania faktur wewnętrznych dla Subiekta GT Instrukcja obsługi programu do wystawiania faktur wewnętrznych dla Subiekta GT 1. Instalacja i pierwsze uruchomienie Instalacja programu jest prosta. Należy uruchomić plik setup.exe i w zasadzie wszystkie

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi DHL KONWERTER 1.6

Instrukcja obsługi DHL KONWERTER 1.6 Instrukcja obsługi DHL KONWERTER 1.6 Opis: Niniejsza instrukcja opisuje wymogi użytkowania aplikacji oraz zawiera informacje na temat jej obsługi. DHL Konwerter powstał w celu ułatwienia oraz usprawnienia

Bardziej szczegółowo

EuroFirma Sklep Internetowy do programów

EuroFirma Sklep Internetowy do programów EuroFirma Sklep Internetowy do programów humansoft HermesMała Firma humansoft HermesStandard Bielsko-Biała,październik 2008 do obsługi sklepu internetowego Instrukcja modułu Sklep Internetowy do programu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Program Przypominacz 1.5 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do prowadzenia tzw. miękkiej windykacji poprzez wysyłanie kontrahentom

Bardziej szczegółowo

Rejestr transakcji GIIF - instrukcja

Rejestr transakcji GIIF - instrukcja Rejestr transakcji GIIF - instrukcja 2 1 Kancelaria Notarialna - Rejestr Transakcji GIIF instrukcja Rejestr Transakcji GIIF Poniższa instrukcja przedstawia sposób przygotowania transakcji i realizację

Bardziej szczegółowo

Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wersja: 1.12

Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wersja: 1.12 Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego Wersja: 1.12 Instrukcja samodzielnej rejestracji konta poczty elektronicznej w domenie whus.pl Przejdź Instrukcja

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym PrestaShop (plugin dostępny w wersji ecommerce)

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym PrestaShop (plugin dostępny w wersji ecommerce) emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym PrestaShop (plugin dostępny w wersji ecommerce) Zastosowanie Rozszerzenie to dedykowane jest sklepom internetowych zbudowanym w oparciu

Bardziej szczegółowo

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Nazwa: KSQLVAT.INS.PL.ID.002 Data: 02.01.2017 Wersja: 1.2.0 Cel: Opis działania funkcjonalności pl.id 2016 Currenda Sp. z o.o. Spis treści 1. Opis... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. wersji 6.2

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. wersji 6.2 Books by HansaWorld Przewodnik instalacji wersji 6.2 Instalacja Przejdź do strony: http://books.hansaworld.com/downloads/hwindex.htm i pobierz najnowszą wersję oprogramowania Books. Otwórz Books.dmg i

Bardziej szczegółowo

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. Wersji 6.2

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. Wersji 6.2 Books by HansaWorld Przewodnik instalacji Wersji 6.2 Instalacja Przejdź do strony: http://books.hansaworld.com/downloads/hwindex.htm i pobierz najnowszą wersję oprogramowania Books. Na następnej stronie

Bardziej szczegółowo

Program Import dokumentów XLS dla Subiekta GT.

Program Import dokumentów XLS dla Subiekta GT. Program Import dokumentów XLS dla Subiekta GT. Do czego służy program? Program umożliwia import dokumentów z plików.xls (MS Excel, OpenOffice) do Subiekta. Użytkownik tworząc schematy importu ustala, które

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Magento

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Magento Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Magento Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Magento Wersja 1.0 Warszawa, Lipiec 2016 Strona 2 z 15 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Magento Spis treści 1. Wstęp...4

Bardziej szczegółowo

APACZKA. (Moduł Magento) v Strona 1 z 11

APACZKA. (Moduł Magento) v Strona 1 z 11 APACZKA (Moduł Magento) v.1.8.0 Strona 1 z 11 Spis treści Zgodny z Magento... 3 Instalacja... 3 Problem z instalacją... 5 Odinstalowanie modułu:... 5 Konfiguracja.... 6 Powiadomienia systemu apaczka.pl...

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

Program Rabator dla Microsoft Windows.

Program Rabator dla Microsoft Windows. Program Rabator dla Microsoft Windows. Do czego służy program? Często zdarza się, że klient prosi o informację na temat ceny danego towaru. Pracownik posiadając jedynie ceny katalogowe musi własnoręcznie

Bardziej szczegółowo

epuap Archiwizacja w Osobistym Składzie Dokumentów

epuap Archiwizacja w Osobistym Składzie Dokumentów epuap Archiwizacja w Osobistym Składzie Dokumentów Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka SPIS TREŚCI SPIS

Bardziej szczegółowo

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl Do połączenia z serwerem A&B w celu załadowania lub pobrania materiałów można wykorzystać dowolny program typu "klient FTP". Jeżeli nie

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 Administracja instrukcja Panel administracyjny jest dostępny z menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy bez uprawnień administracyjnych mają tylko możliwość

Bardziej szczegółowo

EuroFirma. Zintegrowany System Zarządzania Firmą EUROFIRMA START. Sklep Internetowy. Bielsko-Biała, grudzien 2009

EuroFirma. Zintegrowany System Zarządzania Firmą EUROFIRMA START. Sklep Internetowy. Bielsko-Biała, grudzien 2009 EuroFirma Zintegrowany System Zarządzania Firmą EUROFIRMA START Sklep Internetowy Bielsko-Biała, grudzien 2009 Instrukcja modułu Sklep Internetowy do programu EuroFirma Start 4.03 Zestawienie to (moduł)

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Eksport wyciągów do Humansoft Corax (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes)

emszmal 3: Eksport wyciągów do Humansoft Corax (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) emszmal 3: Eksport wyciągów do Humansoft Corax (plugin dostępny wraz z dodatkiem Biznes) Zastosowanie Rozszerzenie Eksport wyciągów do Humansoft Corax przeznaczone jest dla użytkowników programu Corax

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu DoDPD 1.0

Instrukcja do programu DoDPD 1.0 Instrukcja do programu DoDPD 1.0 Program DoDPD 1.0 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do generowania listów przewozowych dla firmy kurierskiej DPD z wykorzystaniem

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie modułu płatności eservice. dla systemu Magento 1.4 1.9

Wdrożenie modułu płatności eservice. dla systemu Magento 1.4 1.9 Wdrożenie modułu płatności eservice dla systemu Magento 1.4 1.9 - dokumentacja techniczna Wer. 01 Warszawa, styczeń 2014 1 Spis treści: 1 Wstęp... 3 1.1 Przeznaczenie dokumentu... 3 1.2 Przygotowanie do

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo