CZTERDZIESTA PIERWSZA AUKCJA ANTYKWARSKA 25 kwietnia 2015 WARSZAWA LOGOS Warszawa, Aleje Ujazdowskie 16, tel.

Download "CZTERDZIESTA PIERWSZA AUKCJA ANTYKWARSKA 25 kwietnia 2015 WARSZAWA LOGOS. 00-478 Warszawa, Aleje Ujazdowskie 16, tel."

1 CZTERDZIESTA PIERWSZA AUKCJA ANTYKWARSKA 25 kwietnia 2015 WARSZAWA LOGOS WARSZAWSKI ANTYKWARIAT NAUKOWY LECH WOŹNIAK Warszawa, Aleje Ujazdowskie 16, tel./fax

3 LOGOS Warszawski Antykwariat Naukowy Lech Woźniak CZTERDZIESTA PIERWSZA AUKCJA ANTYKWARSKA KATALOG MIEJSCE AUKCJI Klub Księgarza w Warszawie Rynek St. Miasta 22/24, tel Początek aukcji: 25 kwietnia 2015, godz. 10:30 Wystawione obiekty można oglądać w dniu aukcji od godz. 8:30 warszawa 2015

4 Opracowanie katalogu Tomasz Lenczewski, Lech Woźniak Konsultacja naukowa Justyna Woźniak Grafika Woz Broz Typografia oudeis Okładka: przód poz. 52 (fragment), s. ii poz. 73, s. iii poz. 52, s. iv poz. 72; Ilustracje w tekście: karta tyt. poz. 47; s. 3 poz. 719; s. 336 poz. 130 INFORMACJE W katalogu podane są ceny wywołania. W zamówieniach korespondencyjnych należy podać czytelnie numer katalogowy, nazwisko autora, pierwsze słowa tytułu oraz najwyższą zaoferowaną cenę (limit). Zlecenia instytucji państwowych i społecznych wykonujemy po nadesłaniu formalnego zamówienia, według wypełnionego załączonego wzoru. Prosimy zwrócić specjalną uwagę, aby zamówienia były koniecznie podpisane przez głównego księgowego oraz dyrektora (kierownika) placówki zamawiającej. Na sali aukcyjnej sprzedaż osobom prywatnym realizujemy tylko za gotówkę. Zamówienia korespondencyjne osobom prywatnym wykonujemy wyłącznie za pobraniem pocztowym. Zamówienia i wszelką korespondencję w sprawach dotyczących aukcji prosimy kierować na adres: LOGOS Warszawski Antykwariat Naukowy, Al. Ujazdowskie 16, Warszawa. Konto bankowe: Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rachunku za zakupione pozycje. Po tym terminie naliczane będą ustawowe odsetki. Płatników podatku VAT prosimy o wcześniejsze podanie numeru NIP i przekazanie upoważnienia umożliwiającego przesyłanie faktur VAT bez podpisu odbiorcy. Informujemy, że wg obowiązującej ustawy, do cen wylicytowanych będzie doliczony podatek VAT. katalog dostępny także w internecie pod adresem: tel./fax (22) , kom Druk i oprawa: Wydawnictwa Przemysłowe WEMA Sp. z o.o., Warszawa, ul. Rolna 191/193 tel. +48 (22) , fax +48 (22) , isbn

5 Spis treści sztuka i rzemiosło (1-30) Stare druki (31-51) Chotomski (52) Cymelia (53-83) plakaty (71-73) fotografie (74-83) nuty (84-110) Literatura i bibliofilia ( ) Regionalia ( ) pocztówki ( ) mapy i plany ( ) Wojskowość ( ) Historia ( ) Varia ( ) prawo ( ) Indeks

6 NOWOSIELSKI linoryt poz. 8

7 s z t u k a i r z e m i o s ł o 1. BATOWSKI Zygmunt ( ): Wizerunki Kopernika. Toruń: Tow. Bibljofilów im. Lelewela, , [5] s., [9] k. tabl.: il., 32 cm, brosz. wyd. Dedykacja Ottona Steinborna ( ), lekarza i bibliofila dla syna. Monografia poświęcona historycznym wizerunkom astronoma. Okładka ze śladami używania (zbrązowienia i niewielkie zagięcia), czysty egz. Stan ogólny dobry BOEHN Max ( ): Rokoko. Francja w XVIII-tym stuleciu; [przekł. Pawła Hulki-Laskowskiego ( )]. Warszawa: Trzaska, Evert i Michalski, [1932]. IX, [3], 581, [5] s., 15 k. tabl. czterobarwnych, 300 il. w tekście, 26 cm, opr. pł. wyd. tłocz. złotem z barwionym szyldzikiem w oryg. pudełku wyd. Bogato ilustrowana monografia poświęcona nie tylko sztuce rokoka we Francji, ale również epoce, życiu polityczno- -społecznemu, kulturze i obyczajowości. Otarcia pudełka, poza tym stan bardzo dobry BULKIEWICZ Stanisław: Rudolf Mękicki ( ). Łódź: Łódzkie Tow. Przyjaciół Książki, s., faksym., fot., 24 cm, brosz. wyd. z obwol. Popularna biografia prezentująca do- 5

8 robek Rudolfa Mękickiego, lwowskiego medaliera, heraldyka, historyka sztuki i wykładowcy Politechniki Lwowskiej oraz autora pierwszego polskiego ekslibrisu numizmatycznego. Referat wygłoszony dnia 8 kwietnia 1987 roku w setną rocznicę urodzin i czterdziestopięciolecia śmierci Rudolfa Mękickiego na zebraniu ŁTPK. Stan bardzo dobry [CHASEWICZ Nil ( )]: Kniżkowi znaki Nila Chasewicza; priedmowa T.(adeusza) Lesznera ( ). Warszawa: Spokij, s., (10) tabl. w ramach paginacji z naklejanymi ekslibrisami, 24 cm, brosz. wyd. Ekslibrisy w języku polskim i cyrylicą, ukraińskiego artysty Nila Chasewicza, poległego po wojnie jako żołnierza UPA w walce z NKWD. Egzemplarz numerowany z 200 nakładu. Stan bardzo dobry CHOMICZ Bolesław ( ): Budynki ogniotrwałe a tanie. Poradnik dla gospodarzy wiejskich. Warszawa: skł. Gł. Gebethner i Wolff, , [1] s., 10 rys., oraz: TU- LISZKOWSKI Józef ( ): Budowle wiejskie: zdrowe, ogniotrwałe i tanie. Warszawa: skł. Gł. Księgarnia Polska, s., 57 rys., 21 cm, współopr. ppł., okł. oryg. drugiej brosz. zachowana (naklejona). Pozycja pierwsza dotyczy zastosowania materiałów ogniotrwałych w budownictwie wiejskim z uwzględnieniem czynników ekonomicznych. Druga propaguje budownictwo wiejskie z szerokim omówieniem budowy domu mieszalnego na wsi, budynków inwentarskich itp. Końcowe rozdziały prezentują ogniotrwałe i tanie ściany oraz różne rodzaje dachów. Przybrudzenia okł., zwłaszcza na odwrocie, wewnątrz stan bardzo dobry CICHOCKI Władysław: Papiernictwo. Krótki opis wyrobu papieru, tektury, masy drzewnej, celulozy drzewnej i słomianej. Z 20 rysunkami w tekście, planem maszyny papierniczej, kolorową tablicą oraz 27 próbkami papieru. Warszawa: Wł. Łazarski, , [8] s., il., [11] k. tabl., 25 cm, brosz. wyd. Podręcznik papiernictwa z wklejonymi próbkami papieru. Zbrązowienia i drobne uszkodzenia okł. na krawędziach, grzbiet podklejony pap., wewnątrz czysty egz

9 7. CZAPLIŃSKI Czesław (ur. 1953): Saga rodu Styków. New York: Bicentennial Publishing Corporation, , [3] s., faksym., fot., il. częściowo rozkładane w ramach paginacji, cm, brosz. wyd. Bogato ilustrowana (częściowo barwna) monografia twórczości malarskiej rodziny Styków Adama ( ), Jana ( ), twórcy Panoramy Racławickiej i Tadeusza ( ). Tekst równoległy w jęz. ang. i pol. Stan bardzo dobry Galeria krzywe koło w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2, założona przez Grupę 55 i w latach 1956 do 1965 r. prowadzona przez artystę Mariana Bogusza. Celem działania było propagowanie sztuki nowoczesnej. 8. NOWOSIELSKI Jerzy: galeria krzywe koło warszawa wrzesień 1960/jerzy nowosielski. [4] s. tabl., naklejone 3 reprodukcje obrazów na karton oraz jedna oryginalna grafika Czarny akt linoryt 16 10,5 cm, sygnowany ołówkiem: JN Katalog cm, w kartonowej okładce z tekstem Aleksandra Wojciechowskiego na wewnętrznej stronie. Jerzy Nowosielski ( ) polski malarz, rysownik, scenograf, filozof i teolog prawosławny. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Wnętrze i grafika w stanie b. dobrym, czyste, okładka z drobnymi zaplamieniami STAŻEWSKI Henryk: galeria krzywe koło warszawa/stażewski [1961]. portret w fot. Z.Dłubaka, [4], 28, [4] s., [12] s.tabl., [2] k.tabl., katalog cm. Naklejone 14 reprodukcji przestrzennych reliefów, 28 s. tekstu na błękitnym papierze żeberkowym zaw. teksty W. Borowskiego, A. Ptaszkowskiej, M. Tchorka. Odręczny podpis artysty pod jego fotograficznym portretem. Dołączony oryginalny gaufrage 7

10 Henryka Stażewskiego ( ) czołowego pioniera klasycznej polskiej awangardy będący najważniejszym elementem katalogu. Wykaz 26 prezentowanych obrazów. Dodatkowo zaproszenie do galerii na wernisaż w dniu 2.XII.61 (sobota) godz rynek st. miasta 2. Stan b. dobry, nieznaczne przebarwienia okładki ŚLESIŃSKA Alina: galeria krzywe koło warszawa sierpień 1960/alina ślesińska. [4] s. tabl., naklejone 3 reprodukcje rzeźb na karton oraz jedna oryginalna grafika Kompozycja, litografia barwna cm. Katalog cm, w kartonowej okładce z tekstem Aleksandra Wojciechowskiego na wewnętrznej stronie. Ślesińska ( ) uprawiała przede wszystkim rzeźbę, ale także malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną. Wykonywała również projekty architektoniczne. Stan b. dobry, nieznaczne przebarwienia okładki

11 11. TARASIN Jan: galeria krzywe koło warszawa wrzesień 1960/jan tarasin. [4] s. tabl., naklejone 3 reprodukcje obrazów na karton oraz jedna oryginalna grafika Kompozycja, litografia barwna cm. Katalog cm, w kartonowej okładce z tekstem Aleksandra Wojciechowskiego na wewnętrznych i zewnętrznej stronie. Jan Tarasin ( ) polski malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Warszawie. Stan b. dobry ISKIERSKI Stanisław: Katalog galerji obrazów Pałacu w Łazienkach w Warszawie. Warszawa: Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Dyrekcja Państwowych Zbiorów Sztuki, s., il., 23 cm, brosz. wyd. Katalog zbiorów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie liczący 187 obrazów z dawnej 2500 kolekcji. Zawiera krótką jej historię po 1795 r. Końcowe karty zawierają sygnatury kilkudziesięciu malarzy występujących w galerii. Stan bardzo dobry KATALOG numizmatów Księgarni Antykwarskiej B. Bolcewicza w Warszawie. Nr. 3. Warszawa: Księg. Antykwarska B. Bolcewicza, [2], 64, [2] s., 24 cm, brosz. wyd. Katalog monet polskich lub z dawną Polską styczność mających będących w sprzedaży Księgarni Antykwarskiej przy Pl. Saskim 3 9

12 w Warszawie. Obejmuje 1473 monety królów polskich, 268 monet lennych i mających związek z Polską oraz 76 medali. Zażółcenia okł. i uszkodzenia krawędzi brosz., poza tym czysty egz., stan dobry KATALOG rzeźb religijnych Zofji Trzcińskiej-Kamińskiej ( ). Warszawa: Verbum, [1933]. [12] s., [15] k. tabl.: il., 25 cm, brosz. wyd. Zbiór prac rzeźbiarki i medalierki związanej z Poznaniem i należącej do grupy Młoda Sztuka i Rytm. Tekst w jęz. pol. i franc. Na okł. ilustr. Poszczególne prace na pap. kredowym. Drobne uszkodzenia okł., zwłaszcza na grzbiecie i odwrocie. Wewnątrz na ogół czysty egz KLINGER Max ( ): Malarstwo i rysunek; przełożył Ignacy Drexler ( ). Lwów: nakł. tłumacza, , [6] s., XVIII k. tabl., 25 cm, opr. pł. Zdezaktualizowana pieczątka biblioteczna. Pierwsza polska edycja pracy teoretycznej niemieckiego symbolisty, malarza, grafika i rzeźbiarza, z licznymi reprodukcjami, częściowo z ozdobnymi secesyjnymi bibułkami przekładkowymi. Otarcia krawędzi okł., poza tym stan dobry ŁUSKINA Ewa: W obronie piękności kraju. Zdobił i układał Henryk Kunzek. Kraków: nakł. Towarzystwa Upiększania Miasta, [8], 96 s., [1] k. tabl., 86 il., 26 cm, opr. ppł. wyd. Z Wydawnictw Towarzystwa Upiększania Miasta Krakowa i Okolicy. Praca zawiera szereg ilustracji zabytków również spoza Małopolski (np. dwory w m. Czarnomin, Dębinki, Dorohusk, Giżyce, Kurzęca, Mereczowszczyzna, Stara Sieniawa, Uher, Witulin i Worotniów). Przybrudzenia i otarcia krawędzi okł., wewnątrz stan dobry [MALCZEWSKI Jacek] Jacek Malczewski : lipiec sierpień wrzesień Kraków: Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych, , 10

13 [1] s., [16] s. tabl.: il., 22 cm, brosz. wyd. Katalog monograficznej wystawy 200 obrazów mistrza pod protektoratem najwyższych władz miejskich, kościelnych, wojskowych i akademickich. Przedmowa [Marian Dienstl- -Dąbrowa ( )]. Zaznaczenia ołówkiem, okł. nieco przykurzona, stan dobry OPIEKA nad zabytkami i ich konserwacja. Warszawa: Min. Sztuki i Kultury, s. (w tym 30 s. tabl.), 24 cm, brosz. wyd. w ochronnej opr. karton. Podpis własnościowy z 1925 r. Zawiera zagadnienia techniczne dotyczące konserwacji poszczególnych rodzajów zabytków sztuki i kultury. Fotografie obejmują zabytki m.in. z następujących miejscowości: Kazimierz Dolny, Parczew, Płock, Chojne, Bożew, Brochów, Wiślica, Gródek Jagielloński, Czersk, Serock, Piaseczno, Boby i Wojkowice. Drobne odbarwienia okł. kartonowej, podklejenia między okł. Wewnątrz czysty egz. Stan dobry PIERWSZY salon Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie: 14.IV- -4.V Warszawa: Muzeum Narodowe w Warszawie, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu warszawskiego, s., [24] k. tabl.: il, 24 cm, brosz. wyd. Pierwsza powojenna wystawa ZPAP. Zawiera przeszło 200 prac stu kilkudziesięciu artystów. Projekt awangardowej okł. Bohdana Bocianowskiego ( ). Stan bardzo dobry PIOTROWSKI Józef ( ): Ochrona zabytków a odbudowa kraju. Uwagi ogólne publikacje rozważenie zadań i czynności Lwów: skł. gł. Księgarnia Gubrynowicz i Syn, , [3] s., [16] k. tabl.: il., 22 cm, brosz. wyd. Praca ówczesnego referenta ochrony zabytków Galicji i Bukowiny w Wiedniu, późniejszego konserwatora dla Galicji. Okładziny ze śladami zagięć na krawędziach, grzbiet podklejony. Wewnątrz czysty egz

14 21. [REJCHER Edward (1852-po 1925)] KA- TALOG zbiorów Edwarda Rejchera. [Wiedeń: b.w.], , [1] s., [40] k. tabl.: il., cm, opr. karton wyd. Katalog dwustu kilkudziesięciu obrazów z kolekcji przemysłowca Edwarda Rejchera. Obejmuje sztukę polską, w tym obrazy Teodora Axentowicza, Olgi Boznańskiej, Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Aleksandra i Maksymiliana Gierymskich, Artura Grottgera, Juliusza Kossaka, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Józefa Mehoffera, Piotra Michałowskiego, Józefa Pankiewicza, Józefa Rapackiego, Henryka Siemiradzkiego, Piotra Stachiewicza, Jana Stanisławskiego, Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Minimalne zagięcia i drobny ubytek w ilustr. na okł., poza tym stan bardzo dobry [REKUCKI Michał ( )] Michael Rekucki and his painting. Przedm. M. Rafacza. New York: The Ignacy Paderewski Fundation, [4], 112 s., il., 28 cm, brosz. wyd. Autograf artysty z datą Album twórczości malarza z Podhala, który spędził lata w USA, gdzie specjalizował się w malarstwie portretowym oraz w pejzażach tatrzańskich. Z przedmową w języku angielskim i polskim (dodatkowo w postaci luźnej składki). We wstępie życiorys malarza, ucznia Mehoffera i Weissa. Stan bardzo dobry SEMKOWICZ Aleksander ( ): Introligatorstwo. Z krótkim zarysem historii zdobnictwa opraw i 89 rycinami w tekście. Kraków: Wiedza-Zawód-Kultura, , [1] s., il., 22 cm, brosz. wyd. Podstawowy podręcznik introligatorstwa, napisany przez jednego z najzna- 12

15 komitszych mistrzów zawodu. Przykurzenia i zażółcenia okł. oraz zagięcia i drobne uszczerbienia prawej krawędzi, poza tym stan dobry SOŁOWIEW Nikołaj ( ): Riedkija knigi. Katałog 105. St. Petersbourge: Librairie N. Solovieff, [4], 46, [1] s., [20] k. tabl.: ilustr., winiety, finaliki, 25 cm, karton wyd. Katalog nr 105 rzadkich książek słynnego antykwariatu Nikołaja Wasiljewicza Sołowiewa, rosyjskiego kolekcjonera, antykwariusza i wydawcy. Jego seria wydawnicza katalogów zaopatrzonych w liczne ilustracje, o lepszej jakości papieru w stylowym układzie graficznym, nie miała sobie równych w Rosji do okresu rewolucji. Wydanie specjalne numerowane. Wydano w 100 numerowanych egz. (niniejszy nosi nr 76). Liczne ilustr., również w tekście, jak i naklejane na osobnych tablicach. Obejmuje 572 pozycje, z których wiele to prawdziwe arcydzieła sztuki introligatorskiej. Przybrudzenia i zbrązowienia okładzin, grzbiet reperowany (uzupełniony), wewnątrz na pierwszych kartach drobne zbrązowienia, poza tym czysty egz. Rzadkie TANI dom własny. Poradnik dla chcących budować. Staraniem Komitetu Wystawy Tani Dom Własny. Warszawa: Dom, Osiedle, Mieszkanie, , [2] s., il., plany, 24 cm, brosz. wyd. Poradnik z planami i kosztorysem. Nieznaczne ślady używania, poza tym stan dobry TRETER Mieczysław ( ): Katalog wystawy obrazów mistrzów dawnych urządzonej staraniem Andrzejowej księżny Lubomirskiej na dochód Tow. im. Dzieciątka Jezus we Lwowie; zestawił Lwów: [b.w.], s., [52] k. tabl.: il., 24 cm, brosz. wyd. Wystawa cennych obrazów z galerii 13

16 ówczesnej Galicji m.in. hr. Badenich, ks. Czartoryskich, Aleksandra Czołowskiego, hr. Dzieduszyckich, ks. Jabłonowskich, hr. Lanckorońskich, ks. Lubomirskich, hr. Mycielskich, hr. Pinińskich, ks. Sapiehów i hr. Wolańskich. Papier kredowy. Druk częściowo w jęz. franc. Zbrązowienia i przybrudzenia okł., wewnątrz czysty egz WYSTAWA Drukarska urządzona staraniem Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana w dawnym pałacyku hr. Czapskich w Krakowie, od dnia 24 grudnia 1904 r. do 10 lutego 1905 r.; [okł. i układ drukarski książki wykonał Jan Bukowski ( ); tekst spisał Jerzy Warchałowski ( )]. Kraków: Tow. Polska Sztuka Stosowana, [1905]. 66 s., il., 23 cm, brosz. wyd. Zawiera m.in. Kalendarz na rok 1905, reklamy zakładów drukarskich Krakowa, Lwowa i Warszawy oraz wykaz blisko 500 eksponatów. Rysunki do katalogu w stylu secesyjnym wykonali Teodor Axentowicz, Jan Bukowski, Eugeniusz Dąbrowa, Stanisław Dębicki, Józef Mehoffer, Antoni Procajłowicz, Tadeusz Rychter, Jan Stanisławski, Edward Trojanowski, Henryk Uziembło, Jerzy Warchałowski i Wojciech Weiss. Tytuł okł. w secesyjnej kompozycji Jana Bukowskiego: Wystawa drukarska w Krakowie MDCC- CIV. Dołączono luzem ulotkę Towarzystwa. Drobne zbrązowienia i zagięcia okł., poza tym stan bardzo dobry WYSTAWA Grupy Art. Mal. p.n. Kolor. Od 30.V do 2.VI Warszawa: Salon Sztuki Cz. Garlińskiego, [2] s., [9] s. tabl., 17 cm, brosz. wyd. Przedmowa Mieczysława Sterlinga (1883-ok. 1945), krytyka sztuki. Zawiera twórczość Elżbiety Hirszberżanki (1899-?), Gizeli Hufnaglówny ( ) i Mery Litauerówny ( ). Wystawa w ekskluzywnym Salonie Czesława Garlińskiego spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyki. Artystki należały do grupy SSP i były związane z prof. Tadeuszem Pruszkowskim. Ich dorobek uległ przeważnie zniszczeniu w czasie wojny. Ilustracje na pap. kredowym. Stan bardzo dobry

17 29. ŻAR-Ptica, nr 2: Berlin: Verlag Russische Kunst, [4], 39, [1], 7, [1], [26] (inseraty) s., [4] k. tabl. il. (w tym kolorowe, naklejane), il., w tym całostronicowe, 31,5 cm, brosz. wyd. Rosyjskojęzyczne pismo literacko- -artystyczne wydawane na emigracji w latach w Berlinie i w Paryżu. Czasopismo ilustrowane, częściowo kolorowe (reprodukcje barwne na osobnych tablicach, niekiedy naklejane), drukowane na trzech rodzajach papieru, w tym na kredowym. Poświęcone literaturze i sztuce rosyjskiej na emigracji. Każdy numer zawiera utwory poetyckie i prozą, recenzje, przegląd rosyjskiego życia kulturalnego na emigracji, zwłaszcza teatralnego. Redaktor naczelny Georgij Łukomskij, historyk i malarz, a kierownik działu literackiego poeta Sasza Czorny (Aleksander Glikberg). Pismo przyciągnęło do współpracy najwybitniejszych przedstawicieli rosyjskiej kultury na emigracji. Łącznie wydano 14 numerów w nakładzie każdorazowo koło 300 egzemplarzy. Poszczególne numery posiadały określoną, wiodącą tematykę, której podporządkowano zamieszczane utwory i reprodukcje dzieł artystów. Podstawową tematyką publikacji była przeszłość i teraźniejszość Rosji, człowiek, przyroda oraz sztuki plastyczne i teatr. Numer drugi poświęcony został tematyce wzajemnych relacji człowieka z przyrodą, co znalazło odzwierciedlenie w szacie graficznej pisma (np. Wasyl Iwanowicz Szuchajew, Pejzaż fiński ) i utworach różnych autorów (np. Konstantin Balmont i Grigorij Griebienszczikow). Zawiera również reprodukcje obrazów Borysa Grigoriewa ( ) w stylu art. deco. Nieduże uszkodzenia grzbietu okł. i drobne ubytki narożników, poza tym czysty egz. Stan ogólny dobry ŻAR-Ptica, nr 7: Berlin: Verlag Russische Kunst, [4], 39, [1], [24] (inseraty) s., il., w tym całostronicowe, 31,5 cm, brosz. wyd. Numer odzwierciedla stosunek redakcji do porewolucyjnej Rosji. W utworach z jednej strony została wyrażona nadzieja, że Rosja odrodzi się jeszcze jak feniks z popiołów, jak i część tekstów przekonuje czytelników, że Rosja bezpowrotnie zginęła (np. Borys Pilniak w opowiadaniu Śmierć ). 15

18 Pismo przepojone uczuciem nostalgii autorów do utraconej ojczyzny. Okładka z rosyjskim motywem ludowym: gorejący ptak unoszący się nad typowym krajobrazem ziemi ojczystej. Wewnątrz miejscami zażółcenia, niewielkie uszkodzenia (ubytki) grzbietu i narożników, poza tym stan dobry. 950.

19 s t a r e d r u k i 31. [BERNARDYNI] Jezus, Marya, Franciszek. Podaiemy do wiadomości łaskom waszym iż w przyszł to iest dnia Swiętey ANNY Wielkiey Korony Polskiey Patronki, która się odprawować będzie w Kościele WW. Oycow Bernardynow na Stradomiu [ ].[b.m.,wyd, przed 1800]. karta cm, z tekstem jednostronnym w ozdobnej bordiurze [CHAMBERLAYNE Edward ( )]: L etat present de la Grande-Bretagne sous le regne de George I.Ouvrage ou` l on trouve un etat de l Irlande nouvellement traduit de l anglois; une description des etats que la Grande Bretagne possede en Amerique, en Afrique & dans la Mediterrane e, T.1 3. Amsterdam: chez les Wetsteins,1723. [18], 327 s, [2] k. miedziorytów, mapa rozkładana cm, herb; [2], 359 s.; [2], 216, [30] s,17 cm, współopr. skóra z epoki, grzbiet pięciopolowy, złocony z szyldzikiem, krawędzie złocone. (1) Ex libris Joannis Antonij Comitis de Schaffgotsch. etc. (2) pieczątka: Freistandesherrliche 17

20 Majoratsbibliothek zu Warmbrunn [Cieplice]. Ekslibris sprzed 1742 r., jednej z najbogatszych bibliotek na Śląsku.Kompendium wiedzy na temat Anglii przełomu XVII i XVIII w. w formie almanachu i przewodnika. Portret króla Georga I., herb Wlk. Brytanii i Irlandii, mapa królestwa. Drobne otarcia krawędzi, stan badzo dobry FONTENELLE Bernard Le Bouyer ( ): Rozmowy o wielości światów przez P. de Fontenelle po francusku napisana z francuskiego na polski ięzyk przez X. Eustachiego Dębickiego Schol. Piar. przetłumaczone. Warszawa: w drukarni J. K. Mci. y Rzeczy Pospolitey u XX. Scholarum Piarum, [12], 138 s., 1 k. tabl., 18 cm, brosz.pierwsze wyd. polskie, znanego pisarza i filozofa francuskiego. Rozmowy, to na użytek towarzystwa salonowego, wykład teorii Kopernika i Descartesa. Egzemplarz podniszczony, ślady zacieku, duża plama i przebarwienia na kartach tytułowej i wstępu

21 34. FRANKOWIC Marcin Ignacy ( 1720): Vita Beatae Cunegundis, Regiae Hungariae Principis, ac deinde Reginae Poloniae, et Patronae, Polonico Idiomate à Martino Francovicz, Custode Sandecensi ex variis Authoribus olim collecta, nunc verò in brevius compendium redacta, ad Regni nativi Hungariae decus et utilitatem latinitate donata per Franciscum Petrykovski, Abbatem B. M. V. de Paroszló, Custodem et Officialem Sandecensem Praepositum in Veteri Sandecz et Igloviae parochum. Cum licentia Superiorum, Anno Vitae Christi Tyrnaviae: typis academicis Societatis Jesu, [26], 162, [7] s., 21 cm, płsk. z epoki, grzbiet pięciopolowy złocony i ślepo zdobiony. (1) ekslibris L. Dembowskiego, herbu Jelita, z notką: Z księgozbioru nabyła Natalia Kicka. Leon Dembowski ( ), polityk, senator Król. Pol., członek władz Powstania listopadowego, członek Rady Stanu , autor pamiętników. Natalia z Bispingów-Kicka, także autorka Pamiętników. Życie Kunegundy, w Polsce zwanej Kingą ( ), zaręczonej w wieku lat 5., ślub w roku 1247, z księciem sandomierskim (a później krakowskim) Bolesławem, który przeszedł do polskiej historii jako Bolesław V Wstydliwy. Św. Kinga uznawana jest za patronkę górnictwa solnego w Polsce. Ślady owada, stan dobry KONSTYTUCYE Seymu extraordynaryinego w Warszawie Roku MDC- CLXVII. Dnia piątego Października złożonego y zaczętego, a z Limitacyi y prorogacyi w Roku MDCCLXVIII. Dnia piątego Marca, przy rozwiązaniu Konfederacyi Generalnych Koronney i Wielkiego Xięstwa Litewskiego zakończonego, ex consensu Ordinum totius Reipublicae ustanowione. [Zara- 19

22 zem:] Konstytucye Wielkiego Xięstwa Litewskiego. Warszawa: w Drukarni J.K.Mci y Rzeczypospolitey u XX. Scholarum Piarum,[1768]. 352, [5] s.; 42, [2] s., 32 cm, opr. biblioteczna, ppł. XX w. Na końcu każdej części wykaz uchwał. Końcowe karty pierwszej i drugiej części ze śladem zawilgocenia na marginesach LESAGE Alain-Rene ( ): La vie de Don Alphonse Blas de Lirias. Fils de Gil Blas de Santillane. Amsterdam: Meynard Uytwerf, [6], 501 s., 8 k.miedziorytów, 2 tabl. genealogiczne, 14 cm, skóra z epoki, grzbiet pięciopolowy, złocony z szyldzikiem. (1) odręcznie: La Comtesse Cunegunda [z Brzozowskich] Ostrowska. (2) okrągla pieczątka: Chrząstów z herbem Pilawa [po 1843 Potockich]. Klasyczna powieść łotrzykowska znana w Polsce, jako Przygody Idziego Blasa. Uszkodzona górna krawędź grzbietu przez owada. Poza 2. k. z naderwanym fragmentem marginesu, bez szkody dla tekstu, blok w stanie znakomitym NEUGEBAUER Salomon ( 1615): Historia rerum polonicarum concinnata et ad Sigismundum tertium Poloniae, Sueciaeque regem usque deducta. Libris decem. Hanoviae [Hanau]: Sumptibus Danielis et Davidis Aubriorum, nec non Clementis Schleichii, [48], 756, [72] s., 1 miedzioryt tekstowy, inicjały w drzeworycie, 25 cm, skóra pełna współczesna z fragmentami ocalałego sześciopolowego grzbietu z epoki ze złoceniami. Zdezaktualizowane stemple. Dzieło dedykowane Janowi i Andrzejowi Firlejom. Historia Polski w dziesięciu księgach doprowadzona do śmierci króla Stefana Batorego. Do roku 1506 oparte głównie na Kronice Marcina Kromera. Materiał brany z kronik Bernarda Wapowskiego, Marcina Bielskiego, Stanisława Orzechowskiego i Reinholda Heidensteina. Miedzioryt na odwrociu k. tyt. z wizerunkiem herbu Lewart Firlejów

23 38. PEURBACH Georg von ( ): Theoricae novae planetarvm Georgij Purbachij, germani. Francisci Mavrolyci Computus ecclesiasticus, sive, De ratione anni. Henrici Glareani, Helvetii. De geographia, vel, rudimentorum mathematicorum, liber vnus. Omnia recognita, ac nouis figuris illustrata. Coloniae Agrippinae: In officina Birckmannica, sumptibus Arnold Milij, [16], 256 s., blisko 60 figur astronomicznych, [2] tabele rozkład., ozdobniki. Wznowienie najbardziej znanej pracy austryjackiego matematyka i astronoma Nowa teoria planet, w opracowaniu krytycznym znanych europejskich naukowców. [także:] SACROBOSCO Johannes de (ok ): Sphaera [ ] emendata. Eliae Vineti Santonis scholia in eande Sphaera, ab ipso authora restituta.quibus nunc accessere scholia Heronis. Adiunximus huic libro compendium in Sphaeram per Pierium Valerianum Bellunensem, Et Petri Nonii Salaciensis Demonstrationem eorum, quae in extreme capita de climatibus Sacroboscius scribit, de inaequali clinatu latitudine, eodem Vineto interprete. Coloniae: Apud Gosuinum Cholinum,1591. [12], 83, [1] k., ponad 80 figur astronomicznych, ozdobniki. 15,5 cm, współoprawne, pergamin z epoki. Oprawa podniszczona, pofałdowana, pozagniatana. Blok dobrze zachowany, czysty, końcowe 4 karty w przestawionej kolejności. Proweniencja prywatna: na k. tyt. pierwszego druku (1) wpis zamazany, (2) Heinr. Cöller, Stet: Pom. na odwrociu notatka właściciela. Interesujący klocek opisujący wiedzę astronomiczną epoki przedkopernikańskiej

24 39. PRYSTLEY [Priestley Joseph ( )]: Nauka o napuszczaniu wody powietrzem kwaskowem w trzech częściach zamknięta. Z dzieł oryginalnych sławnego Prystleia Towarzysza Zgromadzenia Krolewskiego Umieiętności w Londynie wyięta. Przydatkiem zaś opisuiącym sposoby prostsze naśladowania wod mineralnych, z innemi wiadomościami stąd wynikaiącemi, i do poiętności wszystkich przystosowanemi. Powiększona z Figurami na miedzi wyrżniętemi. Kraków: Kosztem i Drukiem Ignac: Grebla Typ: i Bibl: J.K.Mci., [12], 163, [1] s., [1] k. miedz., [6] k. tabel., 18 cm, ppł. z epoki.pieczątka: Ex Bibliotheca Ludovici Bierkowski, herb Śrzeniawa. Autor, słynny odkrywca tlenu i amoniaku, wynalazca wody sodowej. Bardzo ładny egzemplarz SACROBOSCO Johannes de (ok ): Sphæra Johannis de Sacro- -Bosco, decreto illustr. & Potent. D D. Ordinum Hollandiæ & West-Frisiæ, in usum Scholarum ejusdem provinciæ, sic recensita,ut & latinitas, & methodus emendata sit, multaque addita, quæ ad hujus doctrinæ illustrationem requirebantur. Operâ & studio Franconis Burgersdicii. Lugduni Batavorum [Lejda]: Apud Johannem Elsevirium, , [2] s., blisko 40 figur astronomicznych, ozdobniki, 15,5 cm, pergamin z epoki. Wielokrotnie wznawiany, przez cztery wieki podstawowy podręcznik poświęcony Ziemi i jej miejscu we Wszechświecie, w opracowaniu naukowym Franco 22

25 Burgersdijk a ( ), holenderskiego logika, profesora filozofii. Notatki na wyklejkach, niewielka plama [atrament?] na górnej krawędzi bloku od s.35 85, kilka plamek na licu oprawy, okładka z tendencją rozchylającą. Ładny egzemplarz SAINT-PIERRE Jacques-Henri Bernardin de ( ): Chatka indyyska w języku francuzkim wydana przez Przekładnia Tomasza Wolickiego. Kraków: w Drukarni Jana Maja, s., 18,5 cm, brosz. z epoki. Powieść opisująca życie hindusów w Indiach, przez francuskiego pisarza, podróżnika i przyrodnika, przyjaciela i ucznia Jana Jakuba Rousseau, dzielący poglądy mentora na negatywne nastawienie do cywilizacji i apoteozę życia na łonie natury. Niewielkie zabrudzenie lica okładki, blok czysty w nieobciętych arkuszach SAINT-PIERRE Jacques-Henri Bernardin de ( ): Paweł i Wirginia przez napisana. Z francuzkiego przekładnia Tomasza Wolickiego. Kraków: w Drukarni Jana Maja,1795. portret w miedz., [8], 201 s., 17 cm, 23

26 płsk. z epoki, grzbiet pięciopolowy ślepo zdobiony. Powieści o ogromnej popularności, za życia autora doczekała się już około 300 pirackich wydań, a nawet Napoleon Bonaparte nie rozstawał się z nią podczas pobytu na Elbie. Oprawa podniszczona, otarte krawędzie, brak górnego fragmentu grzbietu [SEYLER Jerzy Daniel ( )]: Leben Stanislai I. Königs von Polen, mit nöthigen Anmerckungen und Urkunden erläutert von S [krypt.] Welchem das Leben des Cardinals Michael Radziejowski beygefüget worden. Magdeburg und Leipzig: b. wyd., [6], 282, 62 s., 17 cm, płsk. z epoki, grzbiet pięciopolowy, złocony z szyldzikiem. Okrągła pieczątka: Ze zbioru [Sczanieckich] z herbem Osoria. Popularna praca wybitnego gdańskiego historyka, rektora gimnazjum elbląskiego. Biografia króla Stanisława Leszczyńskiego i kard. M. Radziejowskiego. Zagięcie grzbietu ze śladami owada, końcowe strony ze śladem zawilgocenia na marginesach. Ładny egz SOLSKI Stanisław ( ): Geometra Polski To Iest Navka Rysowania, Podziałv, Przemieniania, y Rożmierzania Liniy, Angułow, Figur, y Brył pełnych. Podany do Drvkv. Przez [ ] Księga I-III. Kraków: w Drukárni Gerzego y Mikołaia Schedlow, I. K. M. Ordynáreynych Typogr:, [28], 288 s., 3 k. tabl. miedz., il.; [6], 152 s., 9 tabl., il.; [4], 204 s., 14 tabl., il., 29,5 cm, współopr. skóra, grzbiet sześciopolowy złoc. ze sztucznymi zwięzami podkreślonymi złotem, lico ze ślepo tłoczoną ozdobną bordiurą, lustro podkreślone złoconą ramką, tył ślepo tłoczony, wyklejki barwione ręcznie, podkreślone ozdobną, złotą ramką przy łączeniu ze skórą. Oprawa sygnowana: Oprawiał M.[ikołaj] Górski Introligator we Lwowie 1911 naklejka skórzana tłocz. złotem, wklejona w górny narożnik wewnątrz przedniej okładziny. Dzieło 24

NOWOSIELSKI linoryt poz. 8

NOWOSIELSKI linoryt poz. 8 NOWOSIELSKI linoryt poz. 8 s z t u k a i r z e m i o s ł o 1. BATOWSKI Zygmunt (1876 1944): Wizerunki Kopernika. Toruń: Tow. Bibljofilów im. Lelewela, 1933. 99, [5] s., [9] k. tabl.: il., 32 cm, brosz.

Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z

Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru (np. stylizowanymi

Henryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku

Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie

Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie Prace dyplomowe powinny być drukowane według następujących zaleceń: 1) druk jednostronny dotyczy tylko następujących

Ziemie polskie w I połowie XIX wieku. Sprawdzian wiadomości dla klasy III A. Grupa I

Ziemie polskie w I połowie XIX wieku. Sprawdzian wiadomości dla klasy III A. Grupa I Strona1 Ziemie polskie w I połowie XIX wieku. Sprawdzian wiadomości dla klasy III A. Grupa I......... Imię i nazwisko uczennicy/ucznia klasa nr w dzienniku Liczba uzyskanych punktów:... ocena:... Podpis

historia powstania i realizacja pokoleniowa

historia powstania i realizacja pokoleniowa historia powstania i realizacja pokoleniowa Dzieło Karola Estreichera Seniora Pierwsze założenie - bibliografia = listą dostępnych druków zwartych od 1800 roku. Materiały zbierane od 1840 r. Pierwszy tom

Sprawdzian IV. Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej

Sprawdzian IV. Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej Sprawdzian IV Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej GRUPA A Zadanie 1. (0 3 pkt) Podkreśl te pojęcia i postacie, które odnoszą się do konfederacji targowickiej. patriotyzm, zdrada, Seweryn Rzewuski, Tadeusz

KLUCZ ODPOWIEDZI. K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny

KLUCZ ODPOWIEDZI. K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny KLUCZ ODPOWIEDZI K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny Zadanie 1. max. 7 p. Wiosna Ludów na ziemiach polskich Zaznacz w tabeli (wpisując w odpowiednią rubrykę literę ), czy poniższe

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum

Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum Libri librorum Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum [Mikołaj z Szadka?] [Naznamionowanie dzienne miesiącow nowych pełnych lata 1520?] [Kraków, Hieronim Wietor, 1519/1520]. pl o do druku

HASŁO OPISU BIBLIOGRAFICZNEGO

HASŁO OPISU BIBLIOGRAFICZNEGO HASŁO OPISU BIBLIOGRAFICZNEGO Hasłem opisu bibliograficznego jest wyrażenie o sformalizowanej postaci, służące do porządkowania zbiorów informacji o dokumentach. 1 Hasłem opisu bibliograficznego powinno

SPOTKANIE Z EKSLIBRISEM Ex Libris (łac. = z ksiąŝek, z księgozbioru ZASADY PISOWNI EKSLIBRIS LUB EX LIBRIS PROFESOR JAN MIODEK wyjaśnia ortograficzną zasadę pisowni słowa ekslibris UwaŜany za formę rodzaju

150. rocznica wybuchu

150. rocznica wybuchu 150. rocznica wybuchu POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863-1864. mors sola victris, gloria victis Śmierć jedynym zwycięzcą, chwała zwyciężonym Artur Grottger, Bój, grafika z cyklu Lihtuania, 1864 1866. Nastroje

OŻYWIANIE PRZESTRZENI TURYSTYKI KULTUROWEJ

OŻYWIANIE PRZESTRZENI TURYSTYKI KULTUROWEJ Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową OŻYWIANIE PRZESTRZENI TURYSTYKI KULTUROWEJ Komunikat nr 1 Termin Konferencji: 24 listopada 2015 Warszawa

Ewa Czerniakowska. Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) jako członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie

Ewa Czerniakowska. Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) jako członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie Ewa Czerniakowska Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) jako członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie ( w 250. rocznicę urodzin Stanisława Staszica i 150. rocznicę śmierci K. C. Mrongowiusza)

WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ

WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI Wspaniała literatura polska, szczególnie współczesna, obfituje w dzieła, które pozbawione są rycin. Chcemy aby poprzez ten konkurs młodzi ludzie rozbudzali swoją wyobraźnię,

Bazy Biblioteki Narodowej

Bazy Biblioteki Narodowej Bazy Biblioteki Narodowej Wyszukiwanie i gromadzenie informacji Opracowała: Jolanta Nowakowska Biblioteka Narodowa al. Niepodległości 213 02-086 Warszawa tel. (0-22) 608 29 99 (centrala), (0-22) 452 29

Wrocław, dnia 8 września 2014 r. Poz. 3711 UCHWAŁA NR LXXXIX/1156/14 RADY MIEJSKIEJ W BOGATYNI. z dnia 27 sierpnia 2014 r.

Wrocław, dnia 8 września 2014 r. Poz. 3711 UCHWAŁA NR LXXXIX/1156/14 RADY MIEJSKIEJ W BOGATYNI. z dnia 27 sierpnia 2014 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO Wrocław, dnia 8 września 2014 r. Poz. 3711 UCHWAŁA NR LXXXIX/1156/14 RADY MIEJSKIEJ W BOGATYNI w sprawie ustalenia sieci szkół podstawowych, gimnazjów, zespołów

Załącznik do formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SIWZ Załącznik wzoru umowy - Załącznika nr 3 do SIWZ OGÓŁEM. Wielkość zamówienia w sztukach

Załącznik do formularza ofertowego - załącznika nr 1 do SIWZ Załącznik wzoru umowy - Załącznika nr 3 do SIWZ OGÓŁEM. Wielkość zamówienia w sztukach OG-231-P-01/201 Lp. Kod Nazwa w sztukach Cena za sztukę brutto Razem ( 5x6 ) 1 2 3 5 6 7 1 MS/W 29 Okładka - akta sprawy o wykroczenie z wklejoną spinką i blaszką ( gramtura 300 gr/m2 ) 2B- 8 000 Załącznik

Polonia Maior - Fontes

Polonia Maior - Fontes * KARTOGRAFIA * Bibliografia: Górska Gołaska K., Katalog planów, cz. 1 2, Poznań 1968 n. Historische Pläne und Grundrisse von Städten d Ortschaften in Polen, hrg. A. Jammers, bearb. E. Klemp, Wiesbaden

ROLA TURYSTYKI W PRZEKAZYWANIU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU

ROLA TURYSTYKI W PRZEKAZYWANIU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU WyŜsza Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową na temat: ROLA TURYSTYKI W PRZEKAZYWANIU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU Komunikat nr 1 Termin Konferencji:

PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ

PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ Scenariusz lekcji do filmu edukacyjnego Noc w galerii PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ. CZĘŚĆ I: WPROWADZENIE 2 Czas pracy: 45 minut. Materiały

SOPOCKI DOM AUKCYJNY GALERIA W WARSZAWIE 1 WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ OD 28 PAŹDZIERNIKA DO 15 LISTOPADA 2015 SALVADOR DALI GRAFIKI SOPOCKI DOM AUKCYJNY GALERIA W WARSZAWIE 2. Kosmiczny słoń, 1978 akwaforta, szablon, złocenie, papier, 77

Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział Terenowy w Poznaniu 1863 PAMIĘTAMY

Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział Terenowy w Poznaniu 1863 PAMIĘTAMY POWSTANIE STYCZNIOWE 150 ROCZNICA DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH organizowany przez GIMNAZJUM NR 1 IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W LUBONIU NARODOWY INSTYTUT DZIEDZICTWA ODDZIAŁ TERENOWY W POZNANIU Konkurs

Dr Jan Dąbrowski Wrocław - AM

Dr Jan Dąbrowski Wrocław - AM Dr Jan Dąbrowski Wrocław - AM ekslibrisy stomatologów w zbiorach biblioteki akademii medycznej we wrocławiu W skład bogatej kolekcji zbiorów specjalnych Biblioteki Akademii Medycznej we Wrocławiu wchodzą,

ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ

ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ 1 ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ ZASADY OGÓLNE Praca licencjacka pisana jest samodzielnie przez studenta. Format papieru: A4. Objętość pracy: 40-90 stron. Praca drukowana jest dwustronnie. Oprawa:

Wstęp do inwentarza. zespołu/ zbioru: KOLEKCJA OSOBISTA HENRYKA EBERSA

Wstęp do inwentarza. zespołu/ zbioru: KOLEKCJA OSOBISTA HENRYKA EBERSA ARCHIWUM OŚRODKA KARTA 02-536 Warszawa ul. Narbutta 29 Wstęp do inwentarza zespołu/ zbioru: KOLEKCJA OSOBISTA HENRYKA EBERSA 1884; 1887; 1889-1891; 1893-1896; 1898-1899; 1903-1904; 1906-1907; 1909-1910;

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie Załącznik do Zarządzenia Nr 11 Ministra Kultury z dnia 20 czerwca 2005 r. STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Muzeum Narodowe w Krakowie, zwane dalej "Muzeum" działa w szczególności

Wstęp do inwentarza. zespołu/ zbioru: KOLEKCJA OSOBISTA HENRYKA EBERSA ARCHIWUM OŚRODKA KARTA 02-536 Warszawa ul. Narbutta 29 Wstęp do inwentarza zespołu/ zbioru: KOLEKCJA OSOBISTA HENRYKA EBERSA 1884, 1887, 1889-1891, 1893-1896, 1898-1899, 1903-1904, 1906-1907, 1909-1910,

A to sztuka polska właśnie

A to sztuka polska właśnie Włodzimierz Nikonowicz nauczyciel w ZSnr 3 w Jastrzębiu Zdroju A to sztuka polska właśnie Program autorski A to sztuka polska właśnie oparty jest na podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY I ARTYSTYCZNY Instytut Edukacji Muzycznej

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY I ARTYSTYCZNY Instytut Edukacji Muzycznej Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY I ARTYSTYCZNY Instytut Edukacji Muzycznej Struktura pisemnej pracy licencjackiej / magisterskiej 1. STRONA TYTUŁOWA

WYSTAWY - archiwum. Kobieta w sztuce starożytnej Klub MPiK w Płocku 29.09.1977 - Kobieta w sztuce starożytnej Dom Kultury w Wyszogrodzie 09.

WYSTAWY - archiwum. Kobieta w sztuce starożytnej Klub MPiK w Płocku 29.09.1977 - Kobieta w sztuce starożytnej Dom Kultury w Wyszogrodzie 09. ORGANIZATOR TYTUŁ MIEJSCE CZAS PMA w Warszawie IHKM w Warszawie PPKZ Sezon wykopaliskowy 1975 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie Kobieta w sztuce starożytnej WYSTAWY - archiwum Państwowe

Andrzej Grzeszczuk. Wileńszczyzna. w II Rzeczypospolitej. Materiały dydaktyczne do lekcji historii dla szkół ponadpodstawowych

Andrzej Grzeszczuk. Wileńszczyzna. w II Rzeczypospolitej. Materiały dydaktyczne do lekcji historii dla szkół ponadpodstawowych Andrzej Grzeszczuk Wileńszczyzna w II Rzeczypospolitej Materiały dydaktyczne do lekcji historii dla szkół ponadpodstawowych Andrzej Grzeszczuk Wileńszczyzna w II Rzeczypospolitej Materiały dydaktyczne

NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 13 lipca 2012 r. pokazuje

NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 13 lipca 2012 r. pokazuje W roku 2013 osiągnięcia naukowe pracowników Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przeliczano na punkty według zasad zawartych w dokumentach: 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 2 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 2 do SIWZ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP 11 /2011 na świadczenie usług na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im.

Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma

Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma własną drukarnię offsetową i sitodrukową. W tym roku wyposażyliśmy

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZP/IPN/18/2012 Zał. nr 1a do siwz OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zadanie 1: Opracowanie graficzne i wydruk 2 zeszytów naukowych (z zakresu badań środowiskowych oraz chemii) z numerami ISBN zapewnionym przez

Zawody związane z Pracownikami Książki

Zawody związane z Pracownikami Książki Zawody związane z Pracownikami Książki 1. Antykwariusz Antykwariusz to osoba zajmująca się skupowaniem i sprzedażą książek. Zna się na wycenie i potrafi określić wartość książek. Posiada wiedzę dotyczącą

W imieniu Polski Walczącej

W imieniu Polski Walczącej Pisarski i publicystyczny dorobek Korbońskiego otwiera trylogia, W imieniu Kremla i W imieniu Polski Walczącej. Tom po raz pierwszy opublikował w ramach Biblioteki Kultury Instytut Literacki w Paryżu w

ZAPROSZENIE. XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa. TYTOŃ A ZDROWIE Moda na życie bez używek

ZAPROSZENIE. XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa. TYTOŃ A ZDROWIE Moda na życie bez używek ZAPROSZENIE XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa TYTOŃ A ZDROWIE Moda na życie bez używek Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i Jego Magnificencji Rektora

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE Bibliografia z greki biblion książka, graphen pisać Bibliografia uporządkowany spis / wykaz,zestawienie dokumentów / zestawiony wg pewnych kryteriów, spełniający

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0)

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 FORMULARZ CENOWY Lp CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) 1. Rodzaj druku spełniający warunki jakości i trwałości druku offsetowego. W kolumnie 6 należy sprecyzować

Obchody 11 listopada Biłgoraj 2014

Obchody 11 listopada Biłgoraj 2014 Obchody 11 listopada Biłgoraj 2014 fot. Zenon Łój od redakcji Spis treści Wstęp 3 Stefan Szmidt Mój Biłgoraj 4 Henryk Wujec Bez uproszczeń Dominikańskie listy z Lublina 6 o. Tomasz Dostatni Wypisy z lektury

CZWARTEK 15.X.2009 r. 8.00 9.00 Inauguracja w Auli. Bystrzyca Kłodzka : Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Sempołowskiej 13, aula.

CZWARTEK 15.X.2009 r. 8.00 9.00 Inauguracja w Auli. Bystrzyca Kłodzka : Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Sempołowskiej 13, aula. CZWARTEK 15.X.2009 r. 8.00 9.00 Inauguracja w Auli tytuł aula 2009-10-15: 09:00-10:00 : Peru - kraina Inków i kondorów - inauguracyjny prof. dr hab. K. R. Mazurski geograf, podróżnik, krajoznawca, działacz

1. Organizator konkursu na komiks. 2. Cele konkursu. 3. Uczestnicy konkursu. 4. Zasady konkursu

1. Organizator konkursu na komiks. 2. Cele konkursu. 3. Uczestnicy konkursu. 4. Zasady konkursu REGULAMIN KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NA KOMIKS PRZEDSTAWIAJĄCY LOSY STASIA I NEL - BOHATERÓW "W PUSTYNI I W PUSZCZY" HENRYKA SIENKIEWICZA TEMAT: NIEBEZPIECZNE PRZYGODY

CZŁONKOSTWO I UDZIAŁ WŁODZIMIERZA ANTONIEWICZA W PRACACH INSTYTUCJI NAUKOWYCH POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

CZŁONKOSTWO I UDZIAŁ WŁODZIMIERZA ANTONIEWICZA W PRACACH INSTYTUCJI NAUKOWYCH POLSKICH I ZAGRANICZNYCH CZŁONKOSTWO I UDZIAŁ WŁODZIMIERZA ANTONIEWICZA W PRACACH INSTYTUCJI NAUKOWYCH POLSKICH I ZAGRANICZNYCH 1914 Sekretarz Towarzystwa Numizmatyczno-Archeologicznego w Krakowie Członek Polskiego Towarzystwa

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu znak sprawy 38/SRSM/11 FORMULARZ CENOWY. L.p. Nazwa Ilość Cena netto Łączna cena netto 1. Druk A6 g.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu znak sprawy 38/SRSM/11 FORMULARZ CENOWY. L.p. Nazwa Ilość Cena netto Łączna cena netto 1. Druk A6 g. Załącznik nr 2 do SIWZ FORMULARZ CENOWY L.p. Nazwa Ilość Cena netto Łączna cena netto 1. Druk A6 g. 70 2. Druk A6 g.70 10 000 3. Druk A5 g. 70 10 000 4. Druk A5 g. 70 5. Druk A4 g. 70 6. Druk A4 g. 70

Sprawdzian nr 2. Rozdział II. Za wolną Polskę. 1. Przeczytaj uważnie poniższy tekst i zaznacz poprawne zakończenia zdań A C.

Sprawdzian nr 2. Rozdział II. Za wolną Polskę. 1. Przeczytaj uważnie poniższy tekst i zaznacz poprawne zakończenia zdań A C. Rozdział II. Za wolną Polskę GRUPA A 0 1. Przeczytaj uważnie poniższy tekst i zaznacz poprawne zakończenia zdań A C. Wykrzyknąłem z uniesieniem [ ]: Niech żyje Polska wolna, cała i niepodległa!, co w ogóle

OFERTA... adres korespondencyjny Wykonawcy (jeżeli jest inny niż ww. adres siedziby)... Nr NIP... Regon... nr tel... nr fax... ( Pieczęć Wykonawcy) Sąd Rejonowy ul. Brzeska 20-22 21-500 Biała Podlaska OFERTA dnia.r. nazwa (firma) Wykonawcy... adres Wykonawcy...... adres korespondencyjny Wykonawcy (jeżeli jest inny niż ww. adres

Obrona lotniska. CAW, kol. 60/14

Obrona lotniska. CAW, kol. 60/14 Janusz Gzyl KOLEKCJA FOTOGRAFII PRZEWRÓT MAJOWY 1926 R. Jedną z kolekcji wyodrębnionych z zasobu ikonograficznego Pracowni Zbiorów Specjalnych Centralnego Archiwum Wojskowego, jest kolekcja Nr 60 Przewrót

A/ Prace w zakresie nauk biomedycznych

A/ Prace w zakresie nauk biomedycznych Uwaga! Do prac licencjackich można mieć wgląd tylko na podstawie pisemnej zgody promotora. Wymagane jest podanie konkretnego tytułu pracy. Udostępniamy prace do wglądu tylko z ostatniego roku akademickiego.

Patryk D. Garkowski. Repetytorium z historii ogólnej

Patryk D. Garkowski. Repetytorium z historii ogólnej Patryk D. Garkowski Repetytorium z historii ogólnej R e p e t y t o r i u m z h i s t o r i i o g ó l n e j 3 Copyright by Patryk Daniel Garkowski & e-bookowo 2010 ISBN 978-83-62480-21-0 Wydawca: Wydawnictwo

Specjalizacja tekstologiczno-edytorska

Specjalizacja tekstologiczno-edytorska Specjalizacja tekstologiczno-edytorska Specjalizacja tekstologiczno-edytorska umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu tekstologii i edytorstwa naukowego oraz podstawowych umiejętności niezbędnych do samodzielnego

A) Barbara Smolenska " Fryderyk Chopin i jego muzyka"

A) Barbara Smolenska  Fryderyk Chopin i jego muzyka Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na usługę polegającą na wydrukowaniu 9 tytułów książek znajdujących się w planie wydawniczym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z podziałem na

STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ

STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ OPIS BIBLIOGRAFICZNY STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ Bibliografia załącznikowa powinna być opracowana zgodnie z normami: PN-ISO 690: 2002 Dokumentacja. Przypisy bibliograficzne. Zawartość, forma

Historia Grabowca, zdjęcia z lat: 1920-1928

Historia Grabowca, zdjęcia z lat: 1920-1928 1 Zdjęcie 1 Lata 20-te XX wieku (zdjęcie do przesunięcia do innego okresu). Uczniowie ze szkolnego koła z nauczycielem (zdjęcie z kroniki szkoły). Zdjęcie 2 Lata 20-te XX wieku (po 1922 roku a przed 1936

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r.

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. Krasnystaw, dnia 05.10.2012 r. Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. W okresie 27-30.09.2012 r. w ramach realizacji projektu systemowego Aktywność

Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu - znak sprawy 65/SRSM/13. Załącznik nr 2 do SIWZ Załącznik nr 2 do Umowy

Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu - znak sprawy 65/SRSM/13. Załącznik nr 2 do SIWZ Załącznik nr 2 do Umowy Załącznik nr 2 do SIWZ Załącznik nr 2 do Umowy L.p. Symbol Ilość Cena netto Łączna cena netto Brutto 1 Druk A6 g. 70 jednostronny czarny nadruk 2000 - zł - zł 2 Druk A6 g. 70 dwustronny czarny nadruk 5000

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW. z dnia 3 października 2011 r.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW. z dnia 3 października 2011 r. Dziennik Ustaw Nr 214 12399 Poz. 1269 1269 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 3 października 2011 r. w sprawie określenia wzoru graficznego winiety dzienników urzędowych oraz pierwszej i ostatniej

Objaśnienia dotyczące lokalizacji w Kielcach:

Objaśnienia dotyczące lokalizacji w Kielcach: Zuzanna Rabska - walory edukacyjne twórczości dla dzieci (ujęcie pedagogiczne i literackie) : zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i oprac. Bożena Lewandowska Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Imię Nazwisko, Imię Nazwisko 1 Uczelnia/Firma. Imię Nazwisko 2 Uczelnia/Firma. Tytuł artykułu

Imię Nazwisko, Imię Nazwisko 1 Uczelnia/Firma. Imię Nazwisko 2 Uczelnia/Firma. Tytuł artykułu Imię Nazwisko, Imię Nazwisko 1 Uczelnia/Firma Imię Nazwisko 2 Uczelnia/Firma Tytuł artykułu Tekst artykułu należy pisać przy użyciu edytora zgodnego z MS WORD 2003, 2007, 2010. Do pisania podstawowego

PAŁAC DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU WCZORAJ I DZIŚ. mała wystawa o wielkiej rzeczy

PAŁAC DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU WCZORAJ I DZIŚ. mała wystawa o wielkiej rzeczy PAŁAC DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU WCZORAJ I DZIŚ mała wystawa o wielkiej rzeczy Od 26 listopada 2012 roku w sali wystaw Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, prezentowana jest wystawa pt. Pałac Dzieduszyckich

na ilustrowaną bajkę lub komiks

na ilustrowaną bajkę lub komiks Podaję Ci naukę pod szatą zabawy Regulamin konkursu plastyczno-literackiego Jean de La Fontaine na ilustrowaną bajkę lub komiks z okazji 320 rocznicy śmierci wybitnego, francuskiego bajkopisarza Jeana

Studia Gdańskie, t. V

Studia Gdańskie, t. V Z ŻAŁOBNEJ KARTY Studia Gdańskie, t. V W Konstancinie koło Warszawy 4 sierpnia 2007 roku zmarł Profesor Julian Radziewicz (ur. 29 maja 1937 r.), pedagog, publicysta, autor publikacji naukowych. Był absolwentem

Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?

Prezydent RP w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Prezydent RP w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu Strona znajduje się w archiwum. Prezydent RP w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu We wtorek, 24 lutego br., Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Lech Kaczyński złożył wizytę w Wyżej

nauczyciel naszej szkoły

nauczyciel naszej szkoły Pan Apolinary Nosalski - poeta, pisarz i nauczyciel naszej szkoły Praca zbiorowa Urodził się 22 czerwca 1930 roku we wsi Brudno koło Parczewa. Po ukończeniu w 1944 r. Szkoły Powszechnej w Koczergach kontynuował

XXI Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii Krasiczyn Przemyśl Lwów, 25 29 września 2001 roku KARTOGRAFIA GALICJI 1772 1918

XXI Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii Krasiczyn Przemyśl Lwów, 25 29 września 2001 roku KARTOGRAFIA GALICJI 1772 1918 XXI Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii Krasiczyn Przemyśl Lwów, 25 29 września 2001 roku KARTOGRAFIA GALICJI 1772 1918 Organizatorzy: Zespół Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki

JUBILEUSZ 90-LECIA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Oferta reklamowa

JUBILEUSZ 90-LECIA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Oferta reklamowa JUBILEUSZ 90-LECIA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Oferta reklamowa Lp. Oferta Opis oferty Typ jednostki reklamowej Cena jednostki netto* [zł] A Reklama podczas Jubileuszu A1. Sponsoring uroczystości wydziałowych

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 Bibliografia załącznikowa Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 OPIS BIBLIOGRAFICZNY Uporządkowany zespół danych o książce lub innym dokumencie służących do