Katowice, ul. Dąbrówki 15/8, tel/fax (32) KRS , NIP , REGON

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "40-081 Katowice, ul. Dąbrówki 15/8, tel/fax (32) 206-89-72 KRS 0000009250, NIP 634-23-75-580, REGON 276662974"

Transkrypt

1 nr konta: PKO BP II O/Katowice Katowice, ul. Dąbrówki 15/8, tel/fax (32) KRS , NIP , REGON II FESTIWAL im. GRZEGORZA GERWAZEGO GORCZYCKIEGO OFERTA SPONSORSKA PROJEKT 2007 Dyrektor artystyczny: Art Management & Promotions: Adam Wesołowski Paweł Baryczkowski tel.: tel.: e:mail:

2 Szanowni Państwo W imieniu Śląskiego Towarzystwa Muzycznego 1 mam przyjemność przedstawić Państwu ofertę sponsorską, dotycząca organizacji: II Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, w dniach od 1 kwietnia do 29 kwietnia 2007 roku. Niniejsza oferta sponsorska pokazuje możliwości współtworzenia przez Państwa Firmę nowej karty w historii muzyki klasycznej. Mamy nadzieję, że nasza przyszła współpraca zaowocuje propagowaniem kultury i sztuki oraz stopniowym podnoszeniem rangi festiwalu w kraju i poza jego granicami. Festiwal ten ma na celu promocję i propagowanie muzyki klasycznejarcydzieł muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu wśród mieszkańców Południowej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, syna Ziemi Śląskiej. Na festiwal zaplanowano szereg koncertów na terenie kilkunastu największych miast śląskich m. in.: Bytomia, Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Raciborza, Radzionkowa, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Zabrza, które odbywać się będą w kościołach, muzeach, domach kultury, salach koncertowych - z zasady nieodpłatnie. Do objęcia patronatem honorowym festiwalu zapraszamy Prezydentów i Burmistrzów wszystkich wymienionych powyżej miast Towarzystwo spełnia warunki organizacji pożytku publicznego, zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz z art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Stąd darowizna przekazana na rzecz organizacji uprawnia podmiot do jej traktowania jako darowizny z punku widzenia przepisów o podatku dochodowym.

3 Oryginalność projektu, czas, miejsce i charakter festiwalu, znakomici wykonawcy, organizatorzy posiadający autorytet i duże doświadczenie w organizacji prestiżowych imprez oraz współpraca z mediami to czynniki, które gwarantują szeroki zasięg przedsięwzięcia, a tym samym stwarzają okazję dotarcia z informacją o Sponsorze do środowisk opiniotwórczych, przedstawicieli władz samorządowych, elit życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego, młodzieży i dorosłych obywateli naszego regionu. Na zaplanowanych 15 koncertach festiwalu zaprezentowanych zostanie ok. 50 utworów wokalno-instrumentalnych, w tym 6 premier. Średni czas trwania poszczególnych koncertów to ok. 1,5 godz. W festiwalu uczestniczyć będzie ok. 200 wykonawców z całej Polski. Przewidywana liczba słuchaczy ok osób. Z kart historii Głównym celem pierwszej edycji Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego było zainicjowanie współpracy pomiędzy miastami Górnego Śląska oraz zainteresowanie współpracą wspólnego przedsięwzięcia kulturalnego. Miasta biorące udział w festiwalu: Bytom, Chorzów, Radzionków, Ruda Śląska, Świętochłowice, Tarnowskie Góry przyjęły z wielką aprobatą koncepcję festiwalu i wyraziły chęć współpracy z naszym stowarzyszeniem. Pierwsza edycja stała się tym samym podstawą dla kolejnych (corocznych) edycji festiwalu. Festiwalem zainteresowały się już nowe placówki kulturalne, które wyraziły chęć współpracy przy kolejnych edycjach.

4 Liczba publiczości Liczba wydarzeń kulturalnych Festiwal 2006 w liczbach Liczba miast biorących udział w festiwalu 6 Liczba partnerów medialnych Patronat honorowy Liczba artystów zaangażowanych w realizację festiwalu Liczba prapremier, prawykonań 5 Liczba instytucji zaangażowanych w realizację festiwalu Nakład materiałów promocyjnych osób 10 koncertów 2 wykłady autorskie 8 gazet (w tym Gazeta Wyborcza), TV regionalna, Radio Katowice 8 (6 prezydentów miast: Bytom, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Radzionków, Tarnowskie Góry, Rektor Akademii Muzycznej prof. E.Knapik, kompozytor A.Lasoń) 146 osób 12 (6 Urzędów Miast, Urząd Marszałkowski, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, MDK w Chorzowie Batorym, Akademia Muzyczna w Katowicach, OSM w Bytomiu, PSM w Rudzie Śląskiej, 600 plakatów ulotek 200 zaproszeń zapowiedzi medialne i relacje w TV, radio i prasie Więcej informacji na temat II edycji festiwalu przesyłamy Państwu w pliku o nazwie: Gorczyczki_Projekt_2007.

5 Oferta sponsorska Budżet tegorocznej edycji festiwalu wynosi zł. Zgromadzenie takiej sumy gwarantuje profesjonalną realizację festiwalu, z odpowiednią kampanią reklamową i marketingową, co niewątpliwie przyczyni się do osiągnięcia sukcesu tej edycji. Na tę kwotę składają się: wynagrodzenia zespołów, solistów, dyrygentów, wynagrodzenia za próby przed festiwalem transport orkiestr, chórów i innych wykonawców, wypożyczenie nut, kampania reklamowa (projekty graficzne, druk plakatów, zaproszeń, ulotek, plakatowanie), koszty rozliczeń i fachowej obsługi prawnej, koszty organizacyjne oraz wynagrodzenia osób bezpośrednio tworzących festiwal, realizacja kompozycji, rozpisanie na głosy, wydruk i oprawa wyciągów instrumentalnych i chóralnych, nagranie koncertu koszty obsługi sal do prób, wydanie 6000 płyt CD z koncertu inauguracyjnego inne koszty. Swoją pomoc zadeklarowały Urzędy Miast, w których odbywają się koncerty oraz Urząd Marszałkowski. Pozostałe fundusze organizatorzy chcą pozyskać od sponsorów. W tym celu, dla potencjalnych sponsorów, przygotowaliśmy pakiety sponsorskie, które umożliwią zaangażowanie się Państwa Firmy w organizację festiwalu, proporcjonalnie do możliwości finansowych. Wierzymy, że przy pełnym zaangażowaniu wielu osób i instytucji, będzie można stworzyć fundamenty do prestiżowego festiwalu w Polsce i Europie.

6 Pakiet Platynowy Sponsor tytularny festiwalu. Wartość pakietu ok. 25% udział w kosztach festiwalu (min zł). Korzyści: nazwa sponsora w nazwie festiwalu, możliwość udziału Przedstawiciela Sponsora w współorganizowaniu festiwalu, wyeksponowanie logo sponsora z adnotacją: Główny Sponsor na afiszach (1000 sztuk formatu A1), w programach koncertów, zaproszeniach dla najważniejszych przedstawicieli życia kulturalnego i politycznego oraz dziennikarzy, ulotkach reklamowych ( sztuk), możliwość umieszczenia banerów z logo Sponsora w miejscach koncertów (w centralnym miejscu sceny), notatka prasowa o koncertach, zawierająca informacje o jej Sponsorach, krótka zapowiedź lektora przed każdym koncertem, z przekazaniem publiczności informacji o Sponsorach, dołączanie ulotek reklamowych lub próbek produktu (dostarczanych przez firmę sponsorującą) do programów koncertu, zaproszenia na koncerty dla kadry zarządzającej i Przedstawicieli Sponsora, rozesłanie zaproszeń do osób wskazanych przez Sponsora, zaproszenie na uroczysty bankiet, w którym uczestniczyć będą Przedstawiciele firm sponsorujących, Prezydenci i Burmistrzowie Miast oraz organizatorzy festiwalu, możliwość wykorzystania zdjęć z koncertów w celach PR, oficjalne podziękowanie po koncercie, podkreślające fakt sponsorowania, umieszczenie tekstu w programie festiwalowym, informującego o wartościach, którymi kieruje się firma i o powodach zaangażowania się w festiwal, umieszczenie logo Sponsora na stronach oraz na stronie głównej festiwalu (co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem festiwalu, do następnej edycji), możliwość działań eventowych podczas trwania festiwalu, logo Sponsora na 6000 płyt CD z koncertu inauguracyjnego, inne działania do ustalenia między stronami.

7 Pakiet Złoty Sponsor wspierający festiwalu. Wartość pakietu ok. 10% udział w kosztach festiwalu (min zł). Korzyści: wyeksponowanie logo sponsora z adnotacją: Sponsor wspierający na afiszach (1000 sztuk formatu A1), w programach koncertów, zaproszeniach dla najważniejszych przedstawicieli życia kulturalnego i politycznego oraz dziennikarzy, ulotkach reklamowych ( sztuk), możliwość umieszczenia banerów z logo Sponsora w miejscach koncertów (z prawej i lewej strony sceny), notatka prasowa o koncertach, zawierająca informacje o jej Sponsorach, oficjalne podziękowanie po koncercie, podkreślające fakt sponsorowania, zaproszenia na koncerty dla kadry zarządzającej i Przedstawicieli Sponsora, zaproszenie na uroczysty bankiet, w którym uczestniczyć będą Przedstawiciele firm sponsorujących, Prezydenci i Burmistrzowie Miast oraz organizatorzy festiwalu, możliwość wykorzystania zdjęć z koncertów w celach PR, umieszczenie logo Sponsora na stronach oraz na stronie głównej festiwalu (co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem festiwalu, do następnej edycji), podziękowanie za wsparcie festiwalu opublikowane w regionalnej prasie, inne działania do ustalenia między stronami.

8 Pakiet Srebrny Partner festiwalu. Wartość pakietu ok. 5% udział w kosztach festiwalu (min zł). Korzyści: wyeksponowanie logo Partnera z adnotacją: Partner wspierający festiwalu na afiszach (1000 sztuk formatu A1), w programach koncertów, zaproszeniach dla najważniejszych przedstawicieli życia kulturalnego i politycznego oraz dziennikarzy, ulotkach reklamowych ( sztuk), baner reklamowy w miejscach koncertu (umieszczony w miejscu wskazanym przez organizatora), umieszczenie logo Partnera na stronach oraz na stronie głównej festiwalu (co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem festiwalu, do następnej edycji), zaproszenie na uroczysty bankiet, w którym uczestniczyć będą Przedstawiciele firm sponsorujących, Prezydenci i Burmistrzowie Miast oraz organizatorzy festiwalu, możliwość wykorzystania zdjęć z koncertów w celach PR, inne działania do ustalenia między stronami. Ponadto istnieje możliwość współuczestniczenia w kosztach poszczególnych koncertów jako Sponsor koncertu. W pliku załącznika: Cennik_koncertów, znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat poszczególnych koncertów, wraz z cenami. Możliwości realizacji sponsoringu koncertu: Wyłączny sponsor koncertu 100 % udział w kosztach koncertu. Partner koncertu min. 50 % udział w kosztach koncertu. Korzyści: umieszczenie logo Firmy z adnotacją: Wyłączny sponsor koncertu / Partner koncertu na plakacie i w programie jednego z wybranych koncertów oraz ulotkach, wzmianki o sponsorze w materiałach reklamowych festiwalu, przekazanie zaproszeń na koncerty dla kierownictwa Firmy, inne działania do uzgodnienia.

9 Wizualizacja emblematów sponsorskich na materiałach udostępnianych przez organizatora festiwalu. Afisze festiwalowe: Nazwa Sponsora Platynowego połączona z nazwą festiwalu Logo Sponsora Platynowego Program festiwalu Nazwa + logo Sponsora Złotego festiwalu. Sponsorzy korzystający z Pakietu Srebrnego (nazwa lub logo Firmy). Patroni medialni festiwalu.

10 Plakaty koncertowe: Nazwa Sponsora Platynowego połączona z nazwą festiwalu Logo Sponsora Platynowego Nazwa koncertu, wykonawcy, program. Czas, miejsce i godzina wykonania. Nazwa + logo Sponsora koncertu. Nazwa + logo Sponsora Złotego festiwalu. Sponsorzy korzystający z Pakietu Srebrnego (nazwa lub logo Firmy). Patroni medialni festiwalu.

11 Umiejscowienie banerów Sponsorów w miejscu koncertu: Sponsor Platynowy PAKIET ZŁOTY SCENA ORKIESTRA BĄDŹ ZESPÓŁ PAKIET ZŁOTY SOLIŚCI Sponsor Platynowy PAKIET SREBRNY PAKIET ZŁOTY WIDOWNIA PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY

12 Ponadto logo Sponsorów pojawi się na programach oraz 6000 płyt CD. Pakiet Platynowy umiejscowienie logo na pierwszej stronie programu, wykorzystanie jednej strony w programie do celów marketingowych (opis firmy, cele, produkty, itp.), możliwość umiejscowienia logo firmy na każdej stronie jako znak wodny. Logo firmy z adnotacją Główny Sponsor na pierwszej stronie CD. Pakiet Złoty umiejscowienie logo na pierwszej stronie programu oraz froncie okładki CD, poniżej logo Sponsora Platynowego. Pakiet Srebrny logo na ostatniej stronie programu, oraz z tyłu okładki CD. Istnieje również możliwość odstępstwa od wyżej wymienionych pakietów i zaakceptowania w drodze negocjacji Państwa propozycji przez organizatorów. Do kwoty danego pakietu zaliczane będą zarówno dotacje w formie pieniężnej, jak i przekazanie dóbr i usług, na poczet realizacji festiwalu. Ze względu na dość długi czas trwania festiwalu, względy reklamowe i marketingowe oraz na mnogość spraw związanych z realizacją festiwalu, jesteśmy zmuszeni ograniczyć termin składania ofert sponsorskich, dlatego też prosimy o odpowiedź do r. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje z Państwa strony i mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem. Do zobaczenia na Festiwalu Z wyrazami szacunku Adam Wesołowski i Paweł Baryczkowski

Młoda alternatywa 2015 (tytuł zadania publicznego)

Młoda alternatywa 2015 (tytuł zadania publicznego) OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO Data i miejsce złożenia oferty (wypełnia organ administracji publicznej) OFERTA/OFERTA WSPÓLNA 1) Komentarz [BP1]: Niepotrzebne skreślić (przypis nr 1 w ofercie) ORGANIZACJI

Bardziej szczegółowo

Kampania społeczna nt. Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 (I etap do 15 grudnia 2011 r.)

Kampania społeczna nt. Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 (I etap do 15 grudnia 2011 r.) Sprawa nr 26/GDOŚ/2011 Załącznik Nr 5 do SIWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia Kampania społeczna nt. Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 (I etap do 15 grudnia 2011 r.) ROZDZIAŁ I. Informacje o projekcie...1

Bardziej szczegółowo

pola zacienione wypełnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jasne pola wypełnia wnioskodawca Zarządzającej

pola zacienione wypełnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jasne pola wypełnia wnioskodawca Zarządzającej pola zacienione wypełnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jasne pola wypełnia wnioskodawca Numer rejestru Ministerstwa: Data wpływu do Instytucji Zarządzającej Data wpływu do DF Program: Lutosławski

Bardziej szczegółowo

UWAGI i WYJAŚNIENIA DO TREŚCI DO PROTOKOŁU KOMISJI

UWAGI i WYJAŚNIENIA DO TREŚCI DO PROTOKOŁU KOMISJI UWAGI i WYJAŚNIENIA DO TREŚCI DO PROTOKOŁU KOMISJI REWIZYJNEJ Protokół Komisji Rewizyjnej (zespół kontrolny KR) wpłynął do Domu Kultury w Łomiankach dn.11.02.2014 r. i został zarejestrowany pod numerem

Bardziej szczegółowo

(Tekst jednolity zapytania ofertowego z 05.09.2014 obowiązujący od 24-09-2014, w trybie rejestracji zmian) Zapytanie ofertowe

(Tekst jednolity zapytania ofertowego z 05.09.2014 obowiązujący od 24-09-2014, w trybie rejestracji zmian) Zapytanie ofertowe ECORYS Polska Sp. z o.o. Warszawa, 05.09.2014 r. ul. Łucka 2/4/6 00-845 Warszawa (Tekst jednolity zapytania ofertowego z 05.09.2014 obowiązujący od 24-09-2014, w trybie rejestracji zmian) Zapytanie ofertowe

Bardziej szczegółowo

JAK WPROWADZIĆ KARTĘ DUŻEJ RODZINY?

JAK WPROWADZIĆ KARTĘ DUŻEJ RODZINY? MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ JAK WPROWADZIĆ KARTĘ DUŻEJ RODZINY? PORADNIK DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Warszawa, wrzesień 2013 r. 1 ISBN 978-83-64309-08-3 Łamanie i druk ZWP MPiPS.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH W 2015 r.

REGULAMIN KONKURSU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH W 2015 r. REGULAMIN KONKURSU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH W 2015 r. PROJEKT Warszawa, wrzesień 2014 r. SPIS TREŚCI: CZĘŚĆ A ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI W PRIORYTETACH 2-4, OPRÓCZ KOMPONENTÓW 5 I. CEL I ZAKRES

Bardziej szczegółowo

PROGRAM MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 2015 1) Kultura Dostępna

PROGRAM MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 2015 1) Kultura Dostępna PROGRAM MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 2015 1) Kultura Dostępna I. INSTYTUCJA ZARZĄDZAJĄCA PROGRAMEM: Narodowe Centrum Kultury II. PROGNOZOWANY BUDŻET PROGRAMU: 5 000 000 ZŁ III. STRATEGICZNE

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia GCI.400-15/2014 ZAŁĄCZNIK NR 7 DO SIWZ I. Informacje ogólne Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania i wykonania kampanii informacyjno-promocyjnej festiwalu

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

W celu wypełnienia oferty niezbędna jest znajomość treści ogłoszenia konkursowego m.in. www.powiat.elblag.pl zakładka Organizacje pozarządowe

W celu wypełnienia oferty niezbędna jest znajomość treści ogłoszenia konkursowego m.in. www.powiat.elblag.pl zakładka Organizacje pozarządowe W celu wypełnienia oferty niezbędna jest znajomość treści ogłoszenia konkursowego m.in. www.powiat.elblag.pl zakładka Organizacje pozarządowe Wszystkie pola oferty muszą być wypełnione. W przypadku, gdy

Bardziej szczegółowo

Poradnik. Dobrych Praktyk Konsultacji Społecznych WARSZAWA 2011

Poradnik. Dobrych Praktyk Konsultacji Społecznych WARSZAWA 2011 Poradnik Dobrych Praktyk Konsultacji Społecznych WARSZAWA 2011 Projekt Mój Samorząd współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT Autor: Małgorzata

Bardziej szczegółowo

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Wskaźniki według standardu Global Reporting Initiatives (GRI) Poziom aplikacji A+ Raport zweryfikowany przez firmę PwC Raport Społeczny (CSR) 2010 Ringier

Bardziej szczegółowo

"DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU" RAPORT Z BADANIA

DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU RAPORT Z BADANIA "DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU" RAPORT Z BADANIA Raport z badania realizowanego przez zespół Fundacji Obserwatorium na zlecenie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki

Bardziej szczegółowo

Jak założyć stowarzyszenie? Jak założyć fundację? Jak zostać Organizacją Pożytku Publicznego? Społecznej

Jak założyć stowarzyszenie? Jak założyć fundację? Jak zostać Organizacją Pożytku Publicznego? Społecznej Jak założyć stowarzyszenie? Jak założyć fundację? Jak zostać Organizacją Pożytku Publicznego? Społecznej Paweł Szczyrski Zachodniopomorska Biblioteka Ekonomii Społecznej Zespół redakcyjny serii: Antoni

Bardziej szczegółowo

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Warszawa, 2013 (wersja zaktualizowana) Spis treści Program Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 16 kwietnia 2012 r. Poz. 406 OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. z dnia 26 marca 2012 r.

Warszawa, dnia 16 kwietnia 2012 r. Poz. 406 OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. z dnia 26 marca 2012 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 16 kwietnia 2012 r. Poz. 406 OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 26 marca 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu

Bardziej szczegółowo

USTAWA z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Rozdział 1 Przepisy ogólne

USTAWA z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Rozdział 1 Przepisy ogólne Kancelaria Sejmu s. 1/25 USTAWA z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. 1. Działalność kulturalna w rozumieniu niniejszej

Bardziej szczegółowo

Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok

Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok Opracowano w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Łomży Łomża, maj 2009 r. 1 Strategia

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego BIZNES EXPO - szansa na zysk Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Wrzesień 2011 Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Konferencja

Bardziej szczegółowo

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej 2006 Dialog Społeczny Raport Odpowiedzialności Społecznej Niniejszy Raport Odpowiedzialności Społecznej został wydany przez British American Tobacco Polska. Znajdą tu Państwo kwestie podniesione przez

Bardziej szczegółowo

Narzędzia i techniki konsultacji społecznych. Podręcznik jak prowadzić konsultacje społeczne w samorządzie

Narzędzia i techniki konsultacji społecznych. Podręcznik jak prowadzić konsultacje społeczne w samorządzie Narzędzia i techniki konsultacji społecznych Podręcznik jak prowadzić konsultacje społeczne w samorządzie Podręcznik współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Publikacja

Bardziej szczegółowo

Zacznij działać dla przyrody

Zacznij działać dla przyrody Zacznij działać dla przyrody Przewodnik dla animatorów edukacji przyrodniczej Wydawca: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków ul. Odrowąża 24, 05-270 Marki tel. 22 761 82 05 e-mail: biuro@otop.org.pl

Bardziej szczegółowo

Ewa Kolankiewicz Instrukcja wypełniania oferty realizacji zadania publicznego składanej do Urzędu m.st. Warszawy

Ewa Kolankiewicz Instrukcja wypełniania oferty realizacji zadania publicznego składanej do Urzędu m.st. Warszawy Ewa Kolankiewicz Instrukcja wypełniania oferty realizacji zadania publicznego składanej do Urzędu m.st. Warszawy Projekt Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej 2010-2012 jest realizowany, dzięki dofinansowaniu

Bardziej szczegółowo

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 www.katowice.eu NASZE NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 Jest we mnie wielka potrzeba zmieniania miasta fot. Sławomir Rybok w numerze

Bardziej szczegółowo

PROJEKT OD POMYSŁU DO REALIZACJI

PROJEKT OD POMYSŁU DO REALIZACJI PROJEKT OD POMYSŁU DO REALIZACJI Opracowanie Projekt - od pomysłu do realizacji powstało w ramach projektu Wiarygodni, kompetentni, przejrzyści organizacje pozarządowe w działaniu, realizowanego w ramach

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA PROMOCJI POWIATU NOWODWORSKIEGO NA LATA 2012-2014

STRATEGIA PROMOCJI POWIATU NOWODWORSKIEGO NA LATA 2012-2014 Załącznik 'I.'" "~o' do Uchwały Nr~'~f:':.( 1..-...,-: ; '"),A..., > ( / c. Li! I Rady Powiatu Nowodworskiego z dni nla,29.12.2011r'. ;. STRATEGIA PROMOCJI POWIATU NOWODWORSKIEGO NA LATA 2012-2014 Opracowanie:

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski uwaga na podmioty! KIERUNEK KULTURA uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski Mazowieckie Centrum kultury i Sztuki Warszawa 2012 Niniejsza książka ukazuje się w ramach projektu Kierunek Kultura 2012

Bardziej szczegółowo

Partnerstwo. konieczność czy potrzeba?

Partnerstwo. konieczność czy potrzeba? Partnerstwo konieczność czy potrzeba? Opracowanie Partnerstwo konieczność czy potrzeba? powstało w ramach projektu Wiarygodni, kompetentni, przejrzyści organizacje pozarządowe w działaniu, realizowanego

Bardziej szczegółowo

POTENCJALNE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA WKŁADU WŁASNEGO W PROJEKTACH SPÓŁFINANSOWANYCH Z BUDŻETU UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI

POTENCJALNE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA WKŁADU WŁASNEGO W PROJEKTACH SPÓŁFINANSOWANYCH Z BUDŻETU UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI POTENCJALNE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA WKŁADU WŁASNEGO W PROJEKTACH SPÓŁFINANSOWANYCH Z BUDŻETU UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI zebrała i opracowała Marcela Wasilewska przy współpracy

Bardziej szczegółowo