Szanowni Państwo, w imieniu klubu piłkarskiego RKS Garbarnia Kraków przedstawiamy ofertę skierowaną do sponsorów.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Państwo, w imieniu klubu piłkarskiego RKS Garbarnia Kraków przedstawiamy ofertę skierowaną do sponsorów."

Transkrypt

1 Oferta sponsoringowa na sezon 2014/2015

2 Tytułem wstępu Szanowni Państwo, w imieniu klubu piłkarskiego RKS Garbarnia Kraków przedstawiamy ofertę skierowaną do sponsorów. Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków to klub z 90-letnią historią i wielkimi tradycjami, założony w 1921 roku. 10 lat później Garbarnia została mistrzem Polski, zostawiając w tyle takich potentatów, jak Wisła Kraków czy Legia Warszawa, wcześniej również odnosząc sukcesy (wicemistrzostwo Polski w 1929 roku). W 1932 roku Garbarni został przyznany Puchar Ministra Spraw Zagranicznych za reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Garbarnia nigdy później nie odnosiła już takich sukcesów (oprócz ćwierćfinałów Pucharu Polski), ale klub, po wielu latach tułaczki w niższych ligach, sukcesywnie buduje swoją wartość na rynku, nie tylko krakowskiej piłki nożnej. W sezonie 2014/2015 Garbarnia będzie występować w rozgrywkach III ligi. Jej celem jest nawiązanie do dawnych sukcesów i budowanie pozytywnego wizerunku w Krakowie i w całym kraju. Garbarnia pragnie stać się wizytówką krakowskiego Podgórza, jako klub mądrze zarządzany i szanowany w środowisku piłkarskim, zarówno na szczeblu rozgrywek seniorskich, jak i w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

3 Obiekty klubu - inwestycje RKS Garbarnia to jedyny klub w Krakowie, który jest pełnoprawnym właścicielem (użytkownik wieczysty) terenów o powierzchni 9 hektarów, znajdujących się przy ul. Rydlówka, obok Ronda Antoniego Matecznego. Na części tych terenów, gdzie obecnie znajdują się boiska piłkarskie, zamierzamy zrealizować inwestycję polegającą na budowie nowego obiektu sportowego na miarę potrzeb i ambicji klubu. W 2012 roku do użytku oddano boisko sztuczne, na którym obecnie odbywają się treningi dzieci i młodzieży juniorskiej. Na uwagę zasługuje fakt, iż nawierzchnia boiska wykonana jest z najnowszych,, innowacyjnych technologii, które gwarantują jakość i komfort trenowania.

4 Strategia funkcjonowania klubu Strategia funkcjonowania RKS Garbarni Kraków obejmuje: Zakres sportowy Głównymi dążeniami Garbarni są: walka o jak najwyższe cele sportowe oraz stworzenie własnego stylu gry, z którym klub będzie kojarzony i utożsamiany. Strategia sportowa opiera się na długoterminowym planie budowy zespołu i przede wszystkim na wsparciu pierwszej drużyny wychowankami, którzy są jedną z najważniejszych gałęzi budowania wizerunku klubu. Obecnie w kadrze pierwszego zespołu występuje sześciu wychowanków. Finanse Wejście w spółkę z firmą Murapol S.A., ogólnopolskim deweloperem mieszkaniowym, którego osiedle powstanie na terenach Garbarni przy ul. Rydlówka, daje gwarancję stabilności i płynności finansowej klubu. Głównym celem jest realizacja zaplanowanych inwestycji, których zwieńczeniem ma być otwarcie nowego stadionu Garbarni Kraków. Organizacja klubu Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków działa na prawach stowarzyszenia. Władzami Klubu są: Walne Zgromadzenie Członków, Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński. Ich zadania i cele skupiają się na profesjonalnym prowadzeniu klubu na wzór przedsiębiorstwa i sprawnie zarządzanej firmy. Garbarnia kładzie również duży nacisk na prowadzenie aktywnej polityki marketingowej, której działania obejmują reklamę i promocję klubu oraz jego sponsorów w mediach tradycyjnych i nowych, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Wymiar społeczny Garbarski klub nie tylko organizuje i rozwija sport wyczynowy, propagując przy tym kulturę fizyczną, ale dba także o wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji, w duchu fair play. Prowadzimy politykę kulturalnego kibicowania, która ma być wyróżnikiem klubu na terenie całego województwa. Jednym z jej elementów jest realizacja projektu Kulturalny Piłkarz, przy którym nawiązujemy współpracę ze szkołami podstawowymi oraz przedszkolami na terenie krakowskiego Podgórza. W celu rozwijania i promowania aktywności sportowej w regionie na terenach Garbarni Kraków organizujemy również różnego rodzaju akcje charytatywne i festyny.

5 Zespoły Garbarni Kraków w sezonie 2014/2015 ZESPÓŁ LICZBA ZAWODNIKÓW ROZGRYWKI LIGA ZASIĘG I drużyna seniorów II drużyna seniorów Juniorzy starsi Juniorzy młodsi ok. 25 ok. 15 ok. 30 ok. 30 Trampkarze 24 Młodzicy 22 III Liga małopolsko - świętokrzyska Liga okręgowa, grupa: Kraków II Małopolska Liga Juniorów Starszych Małopolska Liga Juniorów Młodszych Małopolska Liga Trampkarzy Krakowska II Liga Młodzików Kraków, Połaniec, Radoszyce, Wola Rzędzińska, Tarnów, Trzebinia, Limanowa, Oświęcim, Andrychów, Skarżysko, Trzebinia, Myślenice, Kielce, Małogoszcz, Sandomierz, Bodzentyn, Ostrowiec Świętokrzyski Kraków, Skawina, Kaszów, Proszowice, Zabierzów, Wołowice, Skotniki, Kryspinów, Pozowice Kraków, Niepołomice, Nieciecza, Nowy Sącz, Gorlice, Wieliczka, Oświęcim, Muszyna, Mokrzyska, Bochnia, Targanice Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Muszyna, Tuchów, Niepołomice, Bochnia, Oświęcim Kraków, Nowy Sącz, Bochnia, Tarnów, Brzesko, Zator Kraków, Proszowice, Skawina, Sidzina Orliki 38 Liga, Turnieje Kraków, Zabierzów, Swoszowice Skrzaty 15 Turnieje Kraków, Swoszowice, Krzeszowice, Łapanów, Skawina, Dębica, Milelec Żaki 26 Turnieje Kraków, Swoszowice, Krzeszowice, Łapanów, Skawina

6 Dlaczego warto sponsorować Garbarnię Kraków? Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju. Szacuje się, że liczba kibiców sięga ponad 17 mln, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach piłkarskich i śledzą poczynania sportowców w mediach i na portalach społecznościowych. Garbarnia Kraków to obok Wisły Kraków i Cracovii najlepszy klub piłkarski w Mieście Królów Polskich. Propagujemy ideę kulturalnego kibicowania. Głośno mówimy o sprzeciwie i braku tolerancji wobec przemocy na stadionach piłkarskich. Stawiamy na szkolenie i rozwój młodzieży, podejmując współpracę z krakowskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi i gimnazjami. Jako jedyny klub w Krakowie posiadamy tereny będące naszą własnością, na których krok po kroku realizujemy zaplanowane inwestycje, aby w przyszłości stać się prestiżowym klubem, mającym szanse konkurować z piłkarskimi potentatami regionu małopolskiego.

7 Zasady współpracy Zasady współpracy reguluje umowa, skonstruowana jasno i klarownie, zawierająca wszystkie postanowienia określone w ofercie sponsorskiej oraz wszelkie ustalenia indywidualne. Oferujemy różne zakresy świadczeń promocyjnych w zależności od wkładu finansowego sponsora. Współpracujemy z ograniczoną ilością większych sponsorów, odpowiednio ich tytułując, z zachowaniem wyłączności branżowej. Sponsorzy z mniejszym wkładem finansowych otrzymują tytuł Partnera RKS Garbarnia Kraków. Uzależniamy wartość finansową poszczególnych pakietów sponsorskich od poziomu sportowego klubu.

8 Pakiety sponsorskie Struktura sponsorska z możliwą liczbą sponsorów oraz orientacyjną wartością poszczególnych pakietów sponsorskich na sezon 2014/2015 (w PLN netto za miesiąc)* Sponsor Strategiczny Sponsor Główny Partner łącznie (w przypadku dwóch sponsorów po każdy) łącznie (w przypadku trzech sponsorów po każdy) Dowolna liczba Minimalna wpłata to 300 zł, w tym przynajmniej 100 zł na drużyny młodzieżowe *podane wartości podlegają indywidualnym negocjacjom

9 Świadczenia w ramach pakietów sponsorskich W ramach wszystkich rodzajów pakietów sponsorskich oferujemy: Prawo do wykorzystywania nazwy i logo klubu oraz posługiwania się tytułem sponsora/partnera w działaniach marketingowych. Umieszczenie logotypu na materiałach reklamujących poszczególne spotkania oraz biletach. Możliwość prowadzenia działań marketingowych w trakcie meczów rozgrywanych na stadionie Garbarni. Umieszczenie informacji o podjęciu współpracy na stronie internetowej klubu oraz oficjalnych profilach na portalach społecznościowych. Umieszczenie logotypu na stronie internetowej oraz krótkiej informacji o firmie w zakładce Sponsorzy na portalu społecznościowym Facebook na czas trwania umowy sponsorskiej. Stała ekspozycja banerów reklamowych na obiektach klubu przy ul. Rydlówka 23. Obecność w notkach prasowych nt. klubu i rozgrywek. Informacja spikera podczas meczów, powtarzana kilkukrotnie. Informacja podczas konferencji prasowych.

10 Świadczenia w ramach pakietów sponsorskich dla SPONSORA STRATEGICZNEGO Powierzchnia meczowa na oryginalnych strojach pierwszej drużyny seniorów: przód i rękaw koszulki oraz tył koszulki i przód spodenek drugiej drużyny seniorskiej. Umieszczenie logotypu na ściance konferencyjnej (wzór na górnym pasku). Umieszczenie 4 bannerów reklamowych w przypadku rozgrywania spotkań na własnym stadionie. Umieszczenie logotypu w relacjach wideo z meczów i konferencji pomeczowej. 15 biletów dla przedstawicieli sponsora upoważniających do wejścia na główną trybunę. * oraz pozostałe świadczenia (patrz slajd 9)

11 Świadczenia w ramach pakietów sponsorskich dla SPONSORA GŁÓWNEGO Powierzchnia meczowa na oryginalnych strojach pierwszej drużyny seniorów: tył koszulki nad i pod numerem, przód spodenek oraz przód koszulki drugiej drużyny seniorskiej. Umieszczenie 2 bannerów reklamowych w przypadku rozgrywania spotkań na własnym stadionie. 10 biletów dla przedstawicieli sponsora upoważniających do wejścia na główną trybunę. * oraz pozostałe świadczenia (patrz slajd 9)

12 Świadczenia w ramach pakietów sponsorskich dla PARTNERA Umieszczenie logotypu na strojach młodszych drużyn szkoleniowych. Umieszczenie informacji o podjęciu współpracy oraz stała ekspozycja logotypu na nieoficjalnych i oficjalnych stronach oraz profilach w portalach społecznościowych młodszych grup szkoleniowych. * oraz pozostałe świadczenia (patrz slajd 9)

13 ZAPRASZAMY DO PODJĘCIA WSPÓŁPRACY Dział ds. Marketingu i PR Karolina Hebda: Przemek Światowiec: Zarząd Klubu w składzie: Prezes Jerzy Jasiówka Wiceprezes Klubu Marek Siedlarz Sekretarz Zarządu, rzecznik prasowy Klubu Jerzy Cierpiatka Skarbnik Klubu Tadeusz Zapiór Oraz członkowie Jacek Kaim Bogdan Schneikart Oferta sponsoringowa na sezon 2014/2015

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU Spis treści: 1. Uchwała nr VI/77 z dnia 13 maja 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia porządku obrad posiedzenia Zarządu

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2009/10, 2010/11, 2011/12. Mimo

Bardziej szczegółowo

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Analiza rynku sponsoringu sportowego w Polsce z uwzględnieniem działalności spółek z udziałem Skarbu Państwa Grudzień 2012 r. Spis treści 1. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020

STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020 STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020 I. Wprowadzenie. We współczesnym świecie na określenie aktywności fizycznej jednostek i grup oraz jej organizowanie w różnych formach

Bardziej szczegółowo

PRZEPROWADZONY W KOSZALINIE:

PRZEPROWADZONY W KOSZALINIE: PRZEPROWADZONY W KOSZALINIE: WYKONANY PRZEZ ARKADIUSZA ZABOROWSKIEGO I RYSZARDA ZDROJEWSKIEGO Koszalin, wrzesień 2014 r. 2 Spis treści 1. Wstęp Organizatora Monitoringu 1.1 O monitoringu 1.2 Metodologia

Bardziej szczegółowo

Jestem Kibicem przez duże K

Jestem Kibicem przez duże K Partnerzy programu: Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Państwowa Agencja Rozwiązywania

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo sportu i turystyki Ministerstwo spraw wewnętrznych. program przeciwdziałania poprzez sport agresji i patologii wśród Dzieci i MŁoDzieŻy

Ministerstwo sportu i turystyki Ministerstwo spraw wewnętrznych. program przeciwdziałania poprzez sport agresji i patologii wśród Dzieci i MŁoDzieŻy Ministerstwo sportu i turystyki Ministerstwo spraw wewnętrznych program przeciwdziałania poprzez sport agresji i patologii wśród Dzieci i MŁoDzieŻy WarszaWa 2014 Opracowanie: dr Jarosław Klimczak, Beata

Bardziej szczegółowo

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor GŁOS BIZNESU GB MAGAZYN GOSPODARCZY #4 (24) 2013 GŁOS BIZNESU DYSTRYBUOWANY BEZPOŚREDNIO DO WIELKOPOLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor Kluczowym hasłem, które wyznacza

Bardziej szczegółowo

MERKURIUSZ MSZCZONOWSKI

MERKURIUSZ MSZCZONOWSKI Z zaszczytem wypełnialiśmy powierzony nam społeczny mandat zaufania (wywiad) str. 7 Burmistrz Mszczonowa jednym z najlepszych burmistrzów w Polsce w 2014 roku str. 13 Nietuzinkowe Lato w Mieście str. 19

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego BIZNES EXPO - szansa na zysk Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Wrzesień 2011 Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Konferencja

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie Spis treści Wykaz skrótów BEMIP BNetzA CEE EBI EBOiR EEPR ENTSOG ERGEG GC GIPL GIE GRI GRIP IRiESP LNG NC CAM OSD OSM OSP OTC PCI POIG POIiŚ SGT SWI TEN-E TGE TPA UE URE Baltic Energy Market Interconnection

Bardziej szczegółowo

Podlaski Przegląd Społeczny

Podlaski Przegląd Społeczny Podlaski Przegląd Społeczny BEZPŁATNY KWARTALNIK REGIONALNEGO OŚRODKA POLITYKI SPOŁECZNEJ W BIAŁYMSTOKU NR 2(12) / czerwiec 2012 r. ISSN 2081-0946 Czasopismo współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS

Jaki wiek?! Liczy się człowiek! O doświadczeniach w pracy opowiada m.in. Katarzyna Książek, najmłodsza Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grupie BPS str. 10 Nowa reklama Banków Spółdzielczych w radiu i TV str. 16 Kredyty na domy energooszczędne już dostępne str. 12 Magazyn Grupy BPS IT 25-27 wrzesnia Grupy BPS str. 4 Jaki wiek?! Liczy się człowiek!

Bardziej szczegółowo

Rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Opis dobrych praktyk

Rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Opis dobrych praktyk Rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce Opis dobrych praktyk Kraków 2010 Wydawca: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji ul. Szlak 73a, 31-153

Bardziej szczegółowo

NR 1(13)2015. Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa. Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa www.absolwenci.awf.waw.

NR 1(13)2015. Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa. Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa www.absolwenci.awf.waw. ABSOLWENCI Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa Kwartalnik Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa www.absolwenci.awf.waw.pl ISSN 2353-4001 NR 1(13)2015 Tadeusz Kochanowski (1926-2015) Urodził

Bardziej szczegółowo

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO ZINTEGROWANY RAPORT ROCZNY Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa tel.: 22 220 18 00, faks: 22 220 16 06 2014 www.gaz-system.pl INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa 31 marca 2015 Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Spis treści List Prezesa Zarządu spółki Deloitte Polska Sp. z o.o. będącej

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać dobrą agencję PR?

Jak wybrać dobrą agencję PR? Jak wybrać dobrą agencję PR? opracowanie przygotowane przez Związek Firm Public Relations Warszawa 2013 Spis treści Słowo wstępu 3 Typologia przetargów 4 Przed przetargiem 7 Zarządzanie przetargiem 13

Bardziej szczegółowo

Zrównoważony rozwój. Scanmed Multimedis w 2012 roku

Zrównoważony rozwój. Scanmed Multimedis w 2012 roku Zrównoważony rozwój Scanmed Multimedis w 2012 roku Spis treści Część 1. Ogólne informacje o Grupie Scanmed Multimedis Wstęp 6 O Raporcie 7 Oświadczenie Zarządu na temat znaczenia zrównoważonego rozwoju

Bardziej szczegółowo

FORUM WYMIANY KONTAKTÓW RADY OSIEDLI - NGO 14 grudnia 2011r. Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3

FORUM WYMIANY KONTAKTÓW RADY OSIEDLI - NGO 14 grudnia 2011r. Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" Na jakich osiedlach działacie lub chcecie Działamy: Księże, szkoły w kilku innych lokalizacjach we Wrocławiu Chcemy: każde osiedle, które chce podnosić jakość życia mieszkańców

Bardziej szczegółowo

Ludzie pomagają Ludziom

Ludzie pomagają Ludziom Raport społecznej odpowiedzialności Polpharmy -2013 Niniejszy Raport powstał z myślą o naszych interesariuszach, dlatego też każda Państwa opinia będzie dla nas cennym źródłem informacji. Wszelkie opinie

Bardziej szczegółowo

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Wskaźniki według standardu Global Reporting Initiatives (GRI) Poziom aplikacji A+ Raport zweryfikowany przez firmę PwC Raport Społeczny (CSR) 2010 Ringier

Bardziej szczegółowo

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY Warszawa 2014 STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Polski Związek Rugby (w skrócie PZR), zwany dalej Związkiem, jest polskim

Bardziej szczegółowo

Optymalizacja funkcjonowania trzeciego sektora w powiecie nowosądeckim poprzez rekomendacje innowacyjnego programu szkoleniowego.

Optymalizacja funkcjonowania trzeciego sektora w powiecie nowosądeckim poprzez rekomendacje innowacyjnego programu szkoleniowego. Łukasz Hajduk Optymalizacja funkcjonowania trzeciego sektora w powiecie nowosądeckim poprzez rekomendacje innowacyjnego programu szkoleniowego. Badania prowadzone w ramach projektu Wiedza, Praktyka, Kadry

Bardziej szczegółowo

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej

Dialog Społeczny. Raport Odpowiedzialności Społecznej 2006 Dialog Społeczny Raport Odpowiedzialności Społecznej Niniejszy Raport Odpowiedzialności Społecznej został wydany przez British American Tobacco Polska. Znajdą tu Państwo kwestie podniesione przez

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok 17 lutego 2015 r. SPIS TREŚCI 1. CHARAKTERYSTYKA SPÓŁKI ORBIS S.A.... 3 1.1 PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA ORBIS S.A....

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Załącznik do Uchwały Nr LXIII/1751/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 29 sierpnia 2013 r. Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Warszawa, 2013 r. 1 Program rozwoju edukacji w Warszawie w

Bardziej szczegółowo

Strategia rozwoju Stowarzyszenia Projekt Tarnów na lata 2013-2017 1. Wprowadzenie

Strategia rozwoju Stowarzyszenia Projekt Tarnów na lata 2013-2017 1. Wprowadzenie Strategia rozwoju Stowarzyszenia Projekt Tarnów na lata 2013-2017 1. Wprowadzenie Stowarzyszenie Projekt Tarnów powstało w 2010 roku. Zrzesza ono młodych liderów zamieszkałych w Tarnowie i Powiecie Tarnowskim.

Bardziej szczegółowo

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej. Raport końcowy Zespołu Projektowego opracowany w ramach projektu: POKL.08.01.02 30 012/11 Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej współfinansowanego

Bardziej szczegółowo