Download "DOMAUKCYJNY. KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA115 ODZNAKI, ODZNACZENIA, MEDALE, MONETY, VARIA."

1 DOMAUKCYJNY KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA115 ODZNAKI, ODZNACZENIA, MEDALE, MONETY, VARIA. Sobota21IV2012r.,godz WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od16-20iv2012r.wgodz , awdniuaukcji Kraków,ul.Floriańska13Ip.

2 REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji. 1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących - zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego- wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną Akcjonerem, któradziaławimieniuinarachunekdomuaukcyjnegodesasp.zo.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego(wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), telefonicznego udziału w licytacji. III 1.Nabywcajestzobowiązanywykupićobiektwciągu5dnipozakończeniuaukcjiiodebraćgonawłasnykoszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego. IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej euro.

3 Odznaki II RP i wcześniejsze ODZNAKI 1. Odznaka pamiątkowa Oficerskiej Szkoły Topografów przy Wojskowym Instytucie Geograficznym, 45 x 63 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Lipczyński Warszawa. Minimalne przytarcia i zarysowania ,- 2. Odznaka pamiątkowa kursu Podchorążych Rezerwy Łączności, 33 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 9000,- 3. Żeton nagrodowy Centrum Wyszkolenia Kawalerii, średnica 32 mm, tombak srebrzony. Dwustronny. Na rewersie napis: ZAW/ody/. EL/iminacyjne/. O M/istrzostwo/. W/ojska/ I. ZESPÓŁ. Uszko do zawieszenia, brak koluszka. 4. Odznaka pamiątkowa Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy Piechoty, 30 x 30 mm, mosiądz złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 350,- 5. Odznaka pamiątkowa Obozu Szkolnego Wojsk Samochodowych, żołnierska, 62 x 42 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 1600,- 6. Odznaka pamiątkowa 6 pułku piechoty, 1 wersja, 27x30 mm, żelazo. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 7. Odznaka pamiątkowa 31 pułku piechoty, oficerska, 44 x 44 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, sygnatura BG. Słupek, nakrętka sygnowana Br.Grabski Łódź. 2500,- 8. Odznaka pamiątkowa 32 pułku piechoty, żołnierska, 31 x 43 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Zjedn. Grawerzy Warszawa. 2000,- 9. Odznaka pamiątkowa 43 pułku piechoty, żołnierska, 45 x 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 400,- 10.Odznakapamiątkowa56pułkupiechoty,29x38mm,żelazo, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 3000,- 11. Odznaka pamiątkowa 59 pułku piechoty, podoficerska, 32 x 37 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, brak nakrętki. 1600,- 12. Odznaka pamiątkowa 64 pułk piechoty, oficerska, 38 x 38 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Uzupełniana czerwona emalia na piersi orła. 2200,- 13. Odznaka pamiątkowa 70 pułku piechoty, oficerska, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, sygnatura A.NagalskiWarszawa i próba srebra. Słupek, nakrętka sygnowana A.Nagalski Warszawa. 4500,- 14. Odznaka pamiątkowa 78 pułku piechoty, oficerska, 42 x 42 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzona granatowa emalia na tarczy. 3500,- 15. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, oficerska, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, Sygnatura AB i próba srebra, grawerowany napis: POR 1 PSP W.BIEL 1939, numer 544. Słupek, nakrętka sygnowana A.Batko Nowy Sącz. 5000,- 16. Odznaka pamiątkowa 6 pułku ułanów, podoficerska. 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. Znaczne ubytki lakieru. 1500,- 17. Odznaka pamiątkowa 7 pułku ułanów, podoficerska, średnica 41 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 1900,- 18. Miniatura odznaki pamiątkowej 14 pułku ułanów, 21 x 21 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 19.Odznakapamiątkowa17pułkuułanów1wersja,35x35 mm, srebro, złoto, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, sygnatura S.C. i próba srebra. Usunięty słupek, dorobiona agrafka w złocie. 9000,- 20. Odznaka pamiątkowa 10 pułku strzelców konnych, żołnierska, 48 x 48 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. 2

4 Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J.Michrowski Warszawa. 1400,- 21. Odznaka pamiątkowa 10 batalionu pancernego, oficerska, 42 x 42 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura AD i próba srebra. Słupek, nakrętka sygnowana A.Dytberner Łódź. 3000,- 22. Odznaka pamiątkowa 5 pułku artylerii ciężkiej, oficerska, 37 x 37 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka sygnowana Fr.Malina Kraków. 5500,- 23. Odznaka pamiątkowa 1 pułku artylerii przeciwlotniczej, żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 3000,- 24. Odznaka pamiątkowa 1 pułku łączności, oficerska, 42 x 42 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 5000,- 25.OdznakapamiątkowaKOP Zawiernąsłużbę,38x56 mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 600,- 26.OdznakapamiątkowaKOP Zawiernąsłużbę,33x48 mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakretki. 240,- 27. Odznaka pamiątkowa żandarmerii, 38 x 38 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. 600,- 28. Odznaka pamiątkowa Ambulansu Dentystycznego Legionów Polskich, 29 x 29 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 1600,- 29. Odznaka pamiątkowa 1 Korpusu Polskiego, 20 x 38 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka sygnowana M.Łaszczewski Łódź. 400,- 30. Odznaka pamiątkowa Związku Kaniowczyków, 42 x 42 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Paszkowski. 800,- 31. Odznaka pamiątkowa Dywizji Litewsko-Białoruskiej, 48 x 48 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka sygnowana B.Paszkowski. 1500,- 32. Odznaka pamiątkowa Dywizji Podlaskiej, 44 x 58 mm, miedź. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana S.Lipczyński Varsovie. Ślady korozji. 1000,- 33. Odznaka pamiątkowa Horyń, Styr, Słucz 1918, 45 x 45 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J.Knedler Warszawa, numer. Stan 400,- 34. Odznaka pamiątkowa Horyń, Styr, Słucz 1918, oficerska, 45 x 45 mm, mosiądz, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka sygnowana BiJ.Kuszczyńscy Warszawa. Minimalny odprysk czerwonej emalii. 1000,- 35. Odznaka pamiątkowa Front Litewsko-Białoruski, 40 x 40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 36. Odznaka pamiątkowa Armii Ochotniczej J.Hallera, 30 x 35 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 180,- 37. Miniatura odznaki pamiątkowej POW, 14 x 14 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Michrowski Warszawa. 38. Odznaka pamiątkowa Gwiazda Przemyśla, 44 x 56 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, sygnatura E.M.Unger Lwów i numer. Uszko, brak wstążki. 350,- 39. Odznaka pamiątkowa Miecze Hallerowskie, wersja z napisem Ameryka, 32 x 42 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Wstążka oryginalna w słabym stanie. Uszkodzenia białej emalii na orle. 500,- 40. Odznaka pamiątkowa MSO Za zasługę , 40 x 41 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Wstążka oryginalna. 800,- 41. Odznaka pamiątkowa Orlęta, 43 x 43 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M.Unger Lwów. 280,- 3

5 42. Odznaka pamiątkowa Cud nad Wisłą, średnica 32 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 280,- 43. Odznaka pamiątkowa 10-lecia Obrony Lwowa, 19 x 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 50,- 44. Odznaka pamiątkowa kursu ogólnego Przysposobienia Wojskowego II stopnia, 36 x 36 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. 200,- 45. Korpusówka Przysposobienia Wojskowego Kobiet, 21 x 20 mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 70,- 46. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 21 x 21 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan 47. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 14 x 14 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Michrowski Warszawa. 48. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 22 x 22 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Słupek brak nakrętki. 80,- 49. Odznaka pamiątkowa Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 400,- 50. Odznaka Polskich Drużyn Strzeleckich Zarzewie , 22 x 30 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 51. Odznaka pamiątkowa 10-lecia Policji Górnego Śląska, 35 x 44 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 500,- 52. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenia byłych Legionistów Polskich, 37 x 48 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura J.Walenta Kraków i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 400,- 53. Odznaka pamiątkowa Krzyż legionowy, 42 x 42 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura JM i próba srebra. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 350,- 54. Miniatura odznaki pamiątkowej Krzyża Legionowego, 15 x 15 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 60,- 55. Odznaka pamiątkowa Wielkanoc, Wilno 1919, 30 x 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 400,- 56. Odznaka pamiątkowa Schronisko Legionistów , średnica 25 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 57. Odznaka pamiątkowa Plebiscyt Śląsk, Spisz, Orawa 1920, 34 x 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 40,- 58. Żeton pamiątkowy Śląsk Nasz 1921, średnica 23 mm, mosiądz złocony. Jednostronny. Rewers z kontrą. Uszko do przyszycia. 30,- 59.OdznakapatriotycznaNKN, 5.XI.1916,31x37mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 80,- 60.OdznakapatriotycznaNKN, 5.XI.1916,25x25mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 180,- 61. Odznaka patriotyczna NKN, orzeł na czerwonym okręgu, średnica 21 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 180,- 62. Odznaka patriotyczna NKN, orzeł w czerwonym owalu, na wstędzenapis BożeZbawPolskę,17x22mm,tombaksrebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 180,- 63. Odznaka patriotyczna NKN, 16 sierpnia , 25 x 25 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 80,- 64. Odznaka pamiątkowa NKN, Niepodległa, Zjednoczona Polska 7.X.1918, średnica 28 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 70,- 4

6 65. Odznaka pamiątkowa NKN, Walka o Niepodległość NKN 1914, średnica 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 80,- 66. Odznaka pamiątkowa Za Waszą i Naszą Wolność, średnica 25 mm, mosiądz złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobru. 50,- 67. Odznaka Alegoria Polski, 18 x 24 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan 70,- 68. Odznaka- gwóźdź pamiątkowy z napisem: Cześć , żelazo chromowane. Odznaka jednoczęściowa, ślady korozji. 69. Odznaka patriotyczna Ziemia Kielecka , 28 x 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa, rewers z kontrą. Brak zapięcia. 70. Odznaka patriotyczna, czako ułańskie w wieńcu, 22 x 24 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki. Zapinka. 350,- 71. Odznaka pamiątkowa NKN, 3 Maja , 37 x 43 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 72. Odznaka patriotyczna, orzeł na okręgu, średnica 28 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Częściowo uzupełniana emalia. 73. Odznaka patriotyczna, orzełek na czerwonym kole, średnica 29 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, wtórny słupek. Nakrętka nie sygnowana. 74. Odznaka pamiątkowa NKN, 3.V.1917, 25 x 37 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Uszkodzona agrafka. 75. Odznaka pamiątkowa NKN, 3.V.1917, 25 x 37 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Wtórnie lutowany słupek na podkładce, brak nakrętki. Uszkodzona emalia. 76. Odznaka pamiątkowa NKN, Racławice , 26 x 37 mm, tombak srebrzony, wersja w zielonej emalii. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan 400,- 77.Odznakapamiątkowa VivelaPologne,30x28mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: POLONIA Zapinka. 200,- 78. Odznaka patriotyczna NKN, Ignacy Paderewski, średnica 22 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 30,- 79. Odznaka patriotyczna NKN, Józef Haller, średnica 20 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 30,- 80. Odznaka patriotyczna NKN Ignacy Daszyński, średnica 20 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 30,- 81. Odznaka patriotyczna NKN Odrodzenie Polski, średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30,- 82. Odznaka patriotyczna Zmartwychwstanie dasz je Panie, średnica 36 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 83. Odznaka patriotyczna NKN, 29 listopada , 33 x 31 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. Stan 40,- 84. Odznaka kwestarska Dar Narodowy 3-go maja, 23 x 33 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30,- 85. Odznaka pamiątkowa 3 Maj TSL, średnica 29 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa, rewers z kontrą. Szpilka. 30,- 86. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Szkół Ludowych, 30 x 36 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Agrafka. 40,- 87. Odznaka pamiątkowa NKN, Skarb, Wojsko 3 maja 1915, średnica 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 80,- 5

7 88. Odznaka pamiątkowa z orzełkiem, średnica 23 mm, żelazo, celuloid. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Ulasiński w Warszawie. Szpilka. 80,- 89. Odznaka pamiątkowa 3 maj Warszawa , średnica 27 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Otwór do przyszycia. 40,- 90.Odznakapamiątkowa SejmPolski9/21919,29x40mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Agrafka. 91. Odznaka pamiątkowa W setną rocznicę zgonu Tadeusza Kościuszki 1917, średnica 32 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Agrafka. 60,- 92. Odznaka pamiątkowa z popiersiem Tadeusza Kościuszki, średnica 20 mm, mosiądz złocony. Rewers z kontrą. Szpilka. 30,- 93. Odznaka patriotyczna, 22 x 35 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 30,- 94. Odznaka patriotyczna Węgier, Polak dwa Bratanki 1914, średnica 33 mm, celuloid, meta. Odznaka wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 95. Odznaka pamiątkowa Ku czci Józefa Piłsudskiego w dniu imienin 19.III.1917, średnica 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 96. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, Alegoria Polski, 24 x 32 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie kopyta. Wersja z zamkniętą koroną. 80,- 97. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, 27 x 30 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: SAMARYTANIN POLSKI 1917, zapinka. 350,- 98. Odznaka pamiątkowa Polish Grey Samaritans, średnica 25 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura wytwórcy z USA. Zapinka. 99. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, 26 x 31 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: SAMARYTANIN POLSKI PRAV. STRZEZ, zapinka. Minimalny odprysk emalii na ramieniu krzyża. 350, Miniatura odznaki pamiątkowej Samarytanina Polskiego, 23 x 23 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Brak jednej kuleczki. Stan 101. Odznaka Samarytanina Polskiego, średnica 28 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Oficyalne Odznaki NKN. Wtórna igła w zapince. Pęknięcia emalii. 180, Odznaka pamiątkowa Galicyjskiego Czerwonego Krzyża, średnica 33 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Geb.Jager Gablonz o/n Zapinka. 350, Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, 31 x 21 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: KOŁO PAŃ SAMARYTANINA POL- SKIEGO. Zapinka. 250, Odznaka pamiątkowa PCK 1920, średnica 15 mm, metal, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura wytwórcy w Ohio. Szpilka Odznakapamiątkowa PTCK1922,13x15mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 30, Odznaka honorowa Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem, 30 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 80, Odznaka pamiątkowa Komitetu Pomocy jeńcom przy Sejmie1921,20x25mm,mosiądzsrebrzony.Rewerszkontrą, szpilka. 30, Odznaka pamiątkowa CKO Koło Opieki 1920, 23 x 34 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, agrafka Odznaka pamiątkowa Nieznanemu Żołnierzowi Lwów 31.X.1925, średnica 19 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą, szpilka. 80,- 6

8 110. Odznaka pamiątkowa Cześć poległem w walce o Wolność 1936, 29 x 34 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka Odznaka patriotyczna z herbem trójpolowym, 33 x 50 mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch drucików, jednego brak. Ubytki lakieru. 200, Odznaka organizacyjna Sokoła, 15 x 8 mm, mosiądz, umocowany na okrągłej podkładce o średnicy 28 mm. Rewers gładki. Nakrętka sygnowana Knedler Warszawa. 113.Odznakasokoła,34x20mm,srebro.Odznakajednoczęściowa. Dwustronna, brak hantli i zapięcia Odznaka korporacyjna Związku Floriańskiego, 46 x 46 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 200,- 115.Odznakastrażacka SOOH,42x39mm,mosiądz.Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana z zerwanym gwintem. Wykonanie indywidualne, ręczne. 200, Odznaka Państwowej Szkoły Technicznej w Wilnie PST IV, 19 x 32 mm, srebro, złoto, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Mączyński. 450, Odznaka pamiątkowa V Zjazdu Techników Polskich Lwów 1910, średnica 29 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie w formie kopyta, sygnatura Wł.Uścieński Lwów Odznaka pamiątkowa Wszechsłowiańskiego Zjazdu Śpiewaczego Poznań 1929, 33 x 33 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka Odznaka organizacyjna ZSA, średnica 19 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Słupek z zerwanym gwintem, nakrętka sygnowana E.M.Unger Lwów. Stan 60, Odznaka organizacyjna Obozu Zjednoczenia Narodowego, 19 x 21 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Antonii Peczsz Wilno Odznaka pamiątkowa Pierwszego Zjazdu PrzemysłowcówBudowlanychWarszawa1917,28x35mm,tombaksrebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. 50, Odznaka patriotyczna Polski Port Gdynia, średnica 18 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Galmet Sosnowiec Odznaka pamiątkowa Ligi Morskiej i Kolonialnej Spływ Przez Polskę do Morza 1933, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka organizacyjna Ligi Obrony Ojczyzny, 19 x 24 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 80, Odznaka Zarządu kasyna i klubu Związku Pracowników Poczt, Telegrafu i Telefonu, 28 x 28 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Antoni Peczsz Wilno. 200, Odznaka pamiątkowa Ludowych Zespołów Sportowych okręg II Lwów, średnica 22 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Sygnatura Unger Lwów Odznaka pamiątkowa Obóz Letni YMCA, średnica 21 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowanie w formie kopyta. 30, Odznaka pamiątkowa FIS Zakopane 1939, 24 x 34 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 30, Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Przemysłowców Polskich we Wrocławie 1868 roku, Szczęść Boże do Pracy, 41 x 55 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 400, Odznaka organizacyjna Związku Księgarzy Polskich, średnica 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzona emalia.stan 50, Odznaka S.M. 1917,(Sodalicja Mariańska?), 20 x 26 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 80,- 7

9 132. Medal nagrodowy, średnica 30 mm, mosiądz srebrzony. Dwustronny. Na rewersie napis: ŚW/ięto/. P/rzysposobienia/. W/ojskowego/. DOBROMIL Uszko do zawieszenia. 80, Medal nagrodowy, 38 x 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednostronna. Na awersie napis: MISTRZOSTWA II K/rakowskiego/. O/kregowego/. Z/wiazku/. L/ekkiej/. A/tletyki/ 27-VI SKOK W DAL. Uszko do zawieszenia. 80, Żeton rocznicowy XXV-lecia Łódzkiego Towarzystwa ElektrycznegoS.A.,24x42mm,słoto,emalia,waga19g. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki, napis: R.SCHMIDKE i imiennik MK. Uszko do zawieszenia. Stan bardzo 3000, Żeton pamiątkowy Jarmarku Rzemieślniczego Warszawa , 18 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa, jednostronna. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 80, Żeton patriotyczny Cześć poległym i straconym1863/4, średnica 23 mm, srebro. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Uszko do zawieszenia. 200, Żeton pamiatkowy Antoni Fijałkowski Arcybiskup Metropolita Warszawski , średnica 28 mm, ślady złocenia. Dwustronny, uszko do zawieszenia. 200, Żeton pamiątkowy Generał Józef Sowiński- zginął na szańcach Woli Dwustronny, średnica 25 mm, mosiądz, uszko. 80, Żeton pamiątkowy, Jan III Sobieski , średnica 26 mm, cynk srebrzony. Dwustronny. Na awersie popiersie, wokół napis: JAN III SOBIESKI OSWOBODZIŁ WIEDEŃ I CHRZEŚCIAŃSTWO w 1683 ROKU. Uszko do zawieszenia. Ślady korozji Żeton pamiątkowy z popiersiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, średnica 34 mm, cynk. Dwustronny. Na rewersie napis: NA PAMIĄTKĘ 50 LETNIEGO JUBILEUSZU PRACY W SUKIENNICACH W KRAKOWIE Uszko do zawieszenia Żeton pamiątkowy z popiersiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, średnica 34 mm, cynk. Dwustronny. Na rewersie napis: NA PAMIĄTKĘ 50 LETNIEGO JUBILEUSZU PRACY W SUKIENNICACH W KRAKOWIE Uszko do zawieszenia. 180, Żeton pamiątkowy W 500 rocznicę pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem, średnica 31 mm, tombak. Dwustronny. Uszko do zawieszania. 50, Żeton patriotyczny Tadeusz Kościuszko , średnica 26 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa, dwustronna. Uszko do zawieszenia. 200, Żeton patriotyczny Tadeusz Kościuszko , średnica 24 mm, tombak złocony. Odznaka jednoczęściowa, dwustronna. Uszko do zawieszenia. 60, Żeton patriotyczny Boże Zbaw Polskę , średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Ślady korozji, stan słaby Żeton patriotyczny, popiersie Tadeusza Kościuszki na piersi orła, 17 x 37 mm, srebro. Dwustronny. Na rewersie napis: PAMIĄTKA Z KRAKOWA. Uszko do zawieszenia Medal pamiątkowy przyjaźni polsko-węgierskiej Kraków 1887, średnica 37 mm, cynk srebrzony(?). Dwustronny. Na rewersie herb Węgier, wokół napis: WĘGIER POLAKDWABRATANKIDOSZABLIIDOSZKLANKI ELJEN A MAGYAR Na awersie sygnatura Nakł. M.Kurnatowski. Uszko do zawieszenia Żeton pamiątkowy dla donatorów Muzeum Narodowego w Krakowie, średnica 25 mm, mosiądz. Dwustronny. Na rewersie napis: Z WYRAZEM WDZIĘCZNOŚCI. Uszko do zawieszania. 40, Żeton pamiątkowy Dom Polski w Cieszynie, średnica 29 mm, mosiądz. Dwustronny. Na rewersie napis: W JED- NOŚCI SIŁA PAMIĄTKA UROCZYSTOŚCI OWARCIA 20.STYCZNIA Uszko do zawieszenia. 60, Żeton pamiątkowy zjazdowy, średnica 32 mm, mosiądz srebrzony. Dwustronny. Na rewersie napis: II ZJAZD KUPCÓW I PRZEMYSŁOWCÓW w KRAKOWIE Uszko do zawieszenia. 70, Medal nagrodowy, śr. 40 mm, mosiądz. Dwustronny, na rewersie napis: Kom.Gl.Zw.Strzel.Narod.Bieg na Przełaj Żeton nagrodowy strzelecki, średnica 28 mm, tombak srebrzony. Dwustronny. na rewersie napis II D Uszko do zawieszenia. 30,- 8

10 153. Żeton pamiątkowy Na pamiątkę odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza Lwów 1904, średnica 25 mm, mosiądz złocony. Uszko do zawieszenia. 154.Żetonpamiątkowy ZKrakowa1912,21x26mm,srebro(?). Dwustronny. Uszko do zwieszenia Żeton religijny Matko Boża Licheńska Ratuj Nas, średnica 22 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa, dwustronna. Uszka do zawieszenia Żeton pamiątkowy powtórnego pochowania zwłok Kazimierza Wielkiego w Krakowie 8.VII.1869, 25 x 37 mm, srebro(?). Odznaka dwustronna. Uszko do zawieszenia, wtórnie lutowana. 200, Żeton pamiątkowy XL lecia Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, 25 x 33 mm, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa, dwustronna. Na rewersie napis ZA UDZIAŁ W WYŚ- CIGACH JUBILEUSZOWYCH W 1926 R.. Uszko do zawieszenia. 500, Medal nagrodowy, średnica 40 mm, mosiądz srebrzony. Na rewersie napis: I MARSZ 10 Km. Uszko do zawieszenia. 50, Ryngraf pamiątkowy Sodalicji Mariańskiej, 38 x 37 mm, srebro. Jednostronny. Rewers gładki. Łańcuszek do zawieszenia. 350, Zestaw czterech odznak kwestarskich LOPP, stany dobre, w jednej brak szpilka. ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIE 161. Odznaka pamiątkowa 1 Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, średnica 35 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. 2200, Odznaka pamiątkowa 1 Samodzielnej Brygady Strzelców, 65 x 48 mm, tombak, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Sygnatura K&S i napis: SCOTLAND Słupek, nakrętka nie sygnowana. 1400, Miniatura odznaki pamiątkowej 1 Samodzielnej Brygady Strzelców, 35 x 24 mm, tombak srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Collins London. Zapinka Odznaka pamiątkowa 1 Dywizji Grenadierów, 27 x 53 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura K&S. Słupek, brak nakrętki. Dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki. 800, Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Lekkiej 1 Dywizji Pancernej, 37 x 37 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer 249, próba srebra. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki. 2200, Odznaka pamiątkowa 2 pułku artylerii motorowej, 32 x 62 mm, alpaka, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 1000, Miniatura odznaki pamiątkowa 2 pułku artylerii motorowej, 15 x 28 mm, tombak niklowany. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka Odznaka pamiątkowa dywizjonów artylerii przeciwlotniczej, 28 x 40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch omeg, zatyczka. 500, Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Artylerii, 34 x 47 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer, imiennik wytwórcy W.J.D., próby srebra. Dwa słupki z nie sygnowanymi nakrętkami. 2000, Odznaka pamiątkowa 2 Batalionu 1 Samodzielnej Brygady Strzelców, 26 x 39 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie w formie dwóch omeg. Zatyczka. Brak tartanowej podkładki. Dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki. 600, Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 800 i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 900, Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra 800 i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 1000,- 9

11 173. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, sygnatura ALP. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 200, Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, sygnatura ALP. Słupek, brak nakrętki. 200, Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, próba srebra 800. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 450, Miniatura odznaki pamiątkowej 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 20 x 20 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano Odznaka pamiątkowa 9 Batalionu Strzelców Karpackich, 42 x 54 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 1000, Miniatura odznaki pamiątkowej 9 Batalionu Strzelców Karpackich, 18 x 18 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 1000, Odznaka pamiątkowa Znak Łączności, średnica 30 mm, srebro(?), lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x 40 mm, alpaka(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. 360, Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich klasy 1, 20 x 49 mm, tombak złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 500, Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich klasy 2, 20 x 49 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 350, Odznaka szturmowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich klasy 3, 20 x 49 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. Stan 250, Odznaka pamiątkowa 6 Dywizji Piechoty, 36 x 50 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek wtórnie lutowany. Brak nakrętki. 600, Odznaka pamiątkowa 5 kresowego batalionu CKM, 42 x 42 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer 6. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 1500, Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Ułanów Śląskich, 35 x 30 mm, tombak, mosiądz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A.Picchiani Barlacchi Firenze. 2200, Odznaka pamiątkowa 15 pułku ułanów, oficerska, 33 x 34 mm, odlew w mosiądzu złoconym, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. 700, Oznaka specjalna Sztabu i Kwatery Głównej 2 Brygady Pancernej 2 Korpusu Polskiego, 27 x 27 mm, stal nierdzewna. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, kwadratowa nakrętka i podkładka. Wykonanie warsztatowe. Dołożona zielona sukienna podkładka. 480,- 189.Odznaka POLAND zorzełkiem,32x44mm,alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch uszek. Stan bardzo 190. Proporczyk żandarmerii 2 Korpusu Polskiego, 60 x 15 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. 220, Parka oznak naramiennych służb pomocniczych lotnictwa PSZ,93x30mm,haftniciąnataśmiemateriałowej.Dwie sztuki nie rozcięte. 80, Odznaka do krawata w formie oznaki 1 Dywizji Pancernej, 13 x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Wtórnie lutowana szpilka na podkładce. 30, Proporczyk w barwach Ułanów Karpackich, 18 x 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Jednoczęściowy, jednostronny. Uszka do zawieszania, łańcuszek. 10

12 194. Odznaka Kompanii Wartowniczych, 32 x 42 mm, cynk, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Stan 195. Odznaka Armii Krajowej, 31 x 37 mm, cynk, aluminium. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 200, Oznaki patkowe oficera dyplomowanego, 20 x 24 mm, odlewane w białym metalu. Podkładki sukienne. 140, Oznaka naramienna honorowa 1 pułku artylerii motorowej, 72 x 61 mm, metal, sukno, taśma metalowa. Stan 900, Oznaka naramienna honorowa 1 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Lekkiej(gmina Exaarde), 50 x 57 mm, haft maszynowy. 80, Baretki odznaczeń żołnierza 1 Dywizji Pancernej. Stany dobre. 40, Australijska odznaka Stowarzyszenia Szczurów Tobruku, 25 x 30 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer, sygnatura Miller&Sons Sydney. Mocowanie w formie dwóch omeg. 600, Pierścień pamiątkowy Jeruzalem 1942, średnica 31 mm, srebro(?).stan 202. Znaczek pamiątkowy XXX-lecia bitwy pod Monte Cassino, 27 x 27 mm, aluminium, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan 30, Zestaw odznak pamiątkowych , 8 sztuk. 1. Odznaka brytyjska regimentowa, 45 x 36 mm, alpaka. Rewers z kontrą, zapięcie w formie dwóch koluszek. 2. Odznaka brytyjska regimentowa, 30 x 28 mm, mosiądz. Rewers z kontrą, zapięcie w formie dwóch koluszek. 3. OdznakapamiątkowaSPK 1944x1994,19x17mm,metal złocony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, zapięcie w formiepinsa.4.odznakadokrawatazgodłem1dywizji Pancernej, 27 x 14 mm, alpaka, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, szpilka. 5. Odznaka organizacyjna SPK, 16 x 14 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie na pins. 6. Miniatura odznaki pamiątkowej 4 pułku lotniczego, lata 90-te, 18 x 17 mm, tombak srebrzony, Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 7. Miniatura odznaki pamiątkowej Szkoły Podchorążych Piechoty, lata 90-te, 24 x 16 mm, lekki metal, Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowanie na pins. 8. Żetonik z emblematem 3 Dywizji Karpackiej 2 Korpusu Polskiego, 22 x 17 mm, tombak srebrzony, emalia. Jednoczęściowy, rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 190,- ODZNAKI PRL 204. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, 47 x 47 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana P.K. Abramowski Łódź. 600, Odznaka Związku Osadników Wojskowych, 21 x 23 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. 70,- ORZEŁKI INNE GODŁA CZAPKOWE 206.OrzełekWojskPolskichwRosji,23x31mm,srebro. Rewers gładki, imiennik HT i próba srebra. Słupek, nakrętka nie sygnowana z próbą srebra. 2000, Orzeł Drużyn Bartoszowych, średnica 33 mm, mosiądz, lakier. Wieloczęściowy. Rewers gładki, sygnatura SW. Zapięcie w formie drucików. 1200,- 208.Orzełwz.1917,wyróbkrakowski,39x52mm,mosiądz srebrzony. Na tarczy amazonek numer pułku 2. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 1200,- 209.Orzełwz.1917,wyróbkrakowski,39x52mm,mosiądz srebrzony. Na tarczy amazonek emblemat artylerii. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 1200, Orzełek wielkopolski, 37 x 43 mm, tombak. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. Ślady korozji. Stan słaby. 200, Orzełek wielkopolski, 36 x 43 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Ślad po dwóch drucikach. 350,- 11

13 212.Orzełeklegionowy1914r.,zliterą L natarczyamazonek,29x37mm,mosiądz.rewerszkontrą.zapięciew formie dwóch koluszek. 700,- 213.Orzełeklegionowy1914r.,zliterą S natarczyamazonek,29x38mm,mosiądzsrebrzony.rewerszkontrą.zapięcie w formie dwóch par rozginanych blaszek. 600, Orzełek Legionu Wschodniego, 20 x 41 mm, cynk. Rewers z kontrą, ślad po usuniętej agrafce. 600, Orzełek legionowy z ażurową tarczą amazonek, 31 x 39 mm, żelazo. Rewers z kontrą. Ślad po agrafce. 600, Orzeł Strzelecki, 28 x 36 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Ślady po drucikach. 400,- 217.Orzełlegionowyzliterą L natarczyamazonek,29x37 mm, cynk. Rewers z kontrą. Ślad po zapięciu. 400,- 218.OrzełekOchotnikówArmiiPolskiejwUSA,23x33mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, muterka. Dodatkowy otworek na głowie orła. 400,- 219.OrzełekHallerowski,33x43mm,haftniciąnasuknie. 220.Orzeł1917r.zliterą R natarczyamazonek,27x38 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch drucików Orzeł patriotyczny jagielloński z literą S na piersi orła, 30 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Zapinka. Stan 222. Orzełek legionowy, 30 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Usunięte trzy pary drucików. Ślad po słupku. 220, Bączek oficerski Polskiej Siły Zbrojnej, średnica 22 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch rozginanych blaszek Orzełek furażerkowy, 28 x 41 mm,mosiądz. Rewers z kontrą. Usunięte zapięcie. Otwory do przyszycia Orzeł furażerkowy, 22 x 41 mm,cynk. Rewers z kontrą, otwory do przyszycia. 80, Orzeł furażerkowy, 29 x 42 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. 227.Orzełfurażerkowy,28x42mm,alpaka.Rewerszkontrą. Ślad po dwóch drucikach. 228.Orzełfurażerkowy,28x40mm,cynk.Rewerszkontrą. Brak śladów zapięcia. 229.Orzełekfurażerkowy,30x42mm,cynk.Rewerszkontrą. Ślad po drucikach. 230.OrzełczapkowyIIRP,42x60mm,mosiądzsrebrzony. Rewers z kontrą. Usunięte zapięcia. 231.OrzełczapkowyIIRP,45x63mm,alpaka.Rewerszkontrą. Usunięty słupek. 232.OrzełczapkowyIIRP,45x62mm,alpaka.Rewerszkontrą. Zapięcie w formie dwóch uszek. 233.OrzełczapkowyIIRP,41x60mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Usunięty słupek. 234.OrzełczapkowyIIRP,44x62mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Usunięte zapięcia. 235.OrzełekczapkowyIIRP,42x59mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby. 236.OrzełekczapkowyIIRP,41x60mm,alpaka.Rewersz kontrą, Sygnatura BM. Słupek. Brak nakrętki. 237.OrzełekczapkowyIIRP,42x61mm,alpaka.Rewersz kontrą, Sygnatura BM. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki Orzełek czapkowy II RP, 44 x 60, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek. Brak nakrętki Orzełek czapkowy II RP, 42 x 60, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek. Brak nakrętki. 12

14 240. Orzełek czapkowy II RP, 62 x 59, mosiądz złocony. Rewers z kontrą. Słupek. Brak nakrętki. słaby. 241.OrzełekczapkowyIIRP,44x63mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. Ślady po drucikach. Stan słaby. 242.OrzełekczapkowyIIRP,42x60mm,alpaka(?).Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. 243.OrzełekczapkowyIIRP,43x60mm,mosiądz.Rewersz kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby. 244.OrzełekczapkowyIIRP,46x62mm,cynk.Rewersz kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Brak nakrętki. Stan słaby. 245.OrzełekpancernyIIRP,34x45mm,haftbiałąniciąna czarnym suknie. 246.OrzełczapkowylotniczyIIRP,50x62mm,alpaka.Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie stalowego guza. Stan 600,- 247.OrzełczapkowylotniczyIIRP,50x62mm,alpaka.Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki Odznaka szkolna Lwów, 35 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Sygnatura E.M.Unger Lwów. Brak agrafki Orzełek gimnazjalny, 46 x 46 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, brak wąsów. Dodatkowe otwory do przyszycia. 250.OrzełekPSZnaZachodzie,34x54mm,mosiądzsrebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 350,- 251.OrzełekPSZnaZachodzie,35x51mm,mosiądz.Rewers z kontrą. Słupek wtórnie lutowany, brak nakrętki. 600,- 252.OrzełekPSZnaZachodzie,35x54mm,białymetal(?). Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 253.OrzełekPSZnaZachodzie,33x54mm,tombak.Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana Orzełek Marynarki Wojennej PSZ na Zachodzie, 30 x 40 mm, biały metal, lakier. Rewers z kontrą. 600,- 255.OrzełekPSZnaZachodzie,30x50mm,odleww mosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. 256.OrzełekPSZnaZachodzie,33x53mm,odleww mosiądzu. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. 160,- 257.OrzełekPSZnaZachodzie,32x52mm,odleww mosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, nakrętka nie sygnowana. 258.OrzełekPSZnaZachodzie,34x53mm,odleww mosiądzu. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. 259.OrzełekPSZnaZachodzie,31x52mm,plastik.Rewers gładki, sygnatura Stanley&Son. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 260.Orzełek12pułkuułanówPSZnaZachodzie,31x52mm, plastik. Rewers gładki, sygnatura Stanley&Son. Zapięcie w formie dwóch blaszek. 261.OrzełekPSZnaZachodzie,58x65mm,haftbajorkiem na zielonym suknie. 262.OrzełekPSZnaZachodzie,40x55mm,haftbiałąnicią na granatowym podkładzie. 60, Orzełek Polskiej Marynarki Handlowej PSZ na Zachodzie,70x53mm,haftbajorkiemnasuknie.Stan 800, Orzełek PSZ na Zachodzie, wykonany w obozie jenieckim wdanii,33x58mm,aluminium.rewerszkontrą.brak śladów zapięcia. 500,- 265.OrzełPolicjiPaństwowejIIRP,92x98mm,alpaka.Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch par rozginanych blaszek. Ślady korozji. Najprawdopodobniej wtórnie posrebrzony. 700, Orzełek kadecki, 74 x 67 mm, mosiądz niklowany, mosiądz. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Otwory do przyszycia. 500,- 13

15 267.Orzełekkadecki,68x62mm,mosiądz,alpaka.Rewersz kontrą, numer. Wtórnie lutowany słupek. Otwory do przyszycia. 500, Orzełek Junackich Hufców Pracy, 47 x 61 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek. Nakrętka nie sygnowana. Stan dobry, 200, Orzeł konspiracyjny z oddziału Ponurego, 37 x 55 mm, żelazo. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch drucików. 270.OrzełekAK,39x55mm,żelazo.Rewerszkontrą. Wtórnie dolutowany słupek. 271.OrzełekAK,28x42mm,żelazo.Rewerszkontrą.Brak śladów zapięcia. Stan bardzo 272.OrzełekAK,30x38mm,aluminium.Rewerszkontrą. Brak śladów zapięcia. Stan bardzo 273.OrzełekAK,47x63mm,cynk.Rewerszkontrą.Wtórnie lutowany słupek. 274.Orzełekpatriotyczny,28x42mm,odlewwmetalu.Rewers gładki. Zapinka. Litera S na piersi orła. 50,- 275.Orzełekpatriotyczny,28x42mm,odlewwmetalu,(srebro(?)). Rewers gładki. Zapinka. 80,- 276.Orzełekpatriotyczny,31x41mm,odlewwmetalu,(alpaka(?)). Rewers gładki. Usunięta zapinka, wtórnie lutowany słupek, nakrętka nie sygnowana. 50,- 277.Orzełekpatriotyczny,25x32mm,odlewwmetalu,(srebro(?)). Rewers gładki. Zapinka. 50,- 278.Orzełek1DywizjiPiechoty Kurica,51x43mm, tombak. Rewers z kontrą. Brak wąsów. Stan słaby. 80,- 279.Godłodokaszkietupułkupiechoty,PrusyXIXw.,210x 220 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Ułamany szczyt i jeden róg. Dodatkowe otwory do przyszycia. Stan słaby. 800,- 280.Bączekdoczaka,28x36mm,KrólestwoJugosławii(Bułgaria(?)), bajorek. 200,- Austria ODZNAKI OBCE 281. Odznaka czapkowa, kapenabziechen, Feldzug 4 Armee , 25 x 39 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura Bildhauer Gurschner Wien. Zapinka. 60, Odznaka czapkowa, kapenabziechen, Winterfeldzug In DerKarpathen2Armee ,40x23mm,tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan 60, Żeton pamiątkowy na pamiątkę pobytu Franciszka Józefa IwGalicjiw1880roku,średnica29mm,tombakzłocony. Dwustronny, na rewersie sygnatura Unecht. Uszko do zawieszenia Żeton pamiątkowy XXIII Kongresu Eucharystycznego w Vindobonie w 1912 roku, średnica 30 mm, srebro. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 30,- Niemcy 285.Zestawcyfriliternakołnierzeipatki,19sztuk,mosiądz, mosiądz złocony. Mocowanie w formie wąsów. Stany dobre Odznaka Grenzland Flugtag Friedland bez.breslau, 38 x 48 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. 50,- Rosja 287. Odznaka Sołtysa, 90 x 107 mm, mosiądz patynowany. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Otwory do przyszycia. 600,- Szwajcaria 288. Odznaka rocznicowa 1.VIII.1940, średnica 43 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura Huguenin Locle. Wtórnie lutowana agrafka Odznaka strzelecka, żeton, 34 x 47 mm, srebro(?), emalia. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. 80,- 14

16 290. Odznaka szwajcarskiego klubu alpejskiego, 32 x 28 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Zapięcie w formie dwóch agrafek. 50,- Wielka Brytania 291. Odznaka w formie broszki z wizerunkiem Świętego Jerzego zabijającego smoka, średnica 39 mm, srebro, emalia. Odznaka wykonana z monety jedno koronowej z 1887 roku. Minimalne pęknięcia emalii. Na rewersie zapinka. 450,- ODZNACZENIA Odznaczenia II RP i wcześniejsze 292. Krzyż Kawalerski Orderu Virtuti Militari, II RP, 44 x 45 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Numer , Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, 37 x 38 mm, tombak. Bez numeru, całkowicie wytarte srebrzenie, duże ubytki emalii, wtórne koluszko, brak jednej kulki. Wstążka oryginalna w słabym stanie. Stan słaby KrzyżWalecznych,wersjabezdaty,44x48mm, tombak. Wstążka oryginalna. Naprawiane uszko. Na rewersie numer Ślady korozji. Stan słaby. 1000, Krzyż Walecznych, 43 x 48 mm, tombak. Wstążka oryginalna w słabym stanie 400, Krzyż Walecznych, 43 x 47 mm, tombak. Na rewersie numer Oryginalna wstążka z dwoma okuciami. Stan 350, Krzyż Niepodległości, 40 x 44 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Minimalny odprysk emalii. Stan 200, Krzyż Niepodległości, 40 x 44 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Liczne odpryski emalii. Stan słaby. 70, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, 56 x 58 mm, tombak złocony, a. Wstążka oryginalna, minimalny odprysk emalii. 500, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 41 x 43 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna, uszkodzona. Minimalne odpryski granatowej emalii. Dołączone oryginalne pudełko. 400, Srebrny Krzyż Zasługi, 40 x 44 mm, tombak srebrzony, emalia. Na rewersie wybity numer 962. Wstążka oryginalna Srebrny Medal za Długoletnia Służbę, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna Srebrny Medal za Długoletnia Służbę, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna Medal Polska Swemu Obrońcy , średnica 35 mm. Oryginalna wstążka całkowicie spłowiała. 50, Gwiazda Przemyśla, 44 x 55 mm, mosiądz srebrzony. Na rewersie sygnatura E.M.Unger i numer 177. Wstążka oryginalna z rypsu jedwabnego z nałożoną rozetką 1 obrony. 800, Krzyż Towarzystwa Powstańców i Wojaków, 48 x 55 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Wstążka oryginalna Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi- Dzielnym, 33 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Wstążka oryginalna. 800, Srebrny Medal za Zasługi dla Polskiego Czerwonego Krzyża, 40 x 56 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Na awersie sygnatura Wabiński. 2500, Medal 50-lecia Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce , 43 x 46 mm, tombak złocony. Wstążka oryginalna. 380, Miniatura Krzyża Niepodległości, 17 x 22 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. 40,- 15

17 ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE 311. Krzyż Walecznych, wykonanie francuskie, 43 x 48 mm, tombak. Wstążka oryginalna produkcji angielskiej Krzyż Monte Cassino, 41 x 41 mm, tombak, wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1945 roku, wystawiona na kanoniera 8 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Ciężkiej. 250, Krzyż Monte Cassino, 41 x 41 mm, tombak, wstążka oryginalna. 230, Medal Morski Polskiej Marynarki Handlowej, z trzema okuciami, średnica 37 mm. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączony dokument nadania z 1945 roku, częściowo podklejony taśmą, Książeczka żeglarska z 1945 roku, Zaświadczenie uprawniające do noszenia: The Star, The Atlantic Star, The Italy Star, The War Medal, poświadczenie służby na S.S. Narwik. Stany słabe. 3000, Medal Morski Polskiej Marynarki Wojennej, średnica 37 mm, wstążka oryginalna. 800, Miniatura Polskiej Marynarki Wojennej, średnica 15 mm, wstążka oryginalna Medal Wojska, średnica 35 mm, tombak. Wstążka oryginalna Medal Wojska, średnica 35 mm, mosiądz. Brak wstążki. 50, Miniatura Medalu Wojska, średnica 15 mm, tombak. Wstążka oryginalna z jednym okuciem. 60, ZłotyKrzyżBiskupaPolowegoPSZ,37x40mm,srebro(?) złocone. Wstążka oryginalna. Na rewersie sygnatura Spink London. 2000, Medal kombatancki Sikorski-Zdrojewski, średnica 41 mm, brąz(?) srebrzony. Wstążka oryginalna. 450, Medal DSP Boże Narodzenie w Szwajcarii, średnica 30 mm, cynkal. Brak wstążki Medal Związku Junackiej Szkoły Kadetów W 65 rocznicę powstania, średnica 40 mm, odlew w białym metalu. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączona miniaturka Krzyż kombatancki Za wolność i Niepodległość, 48 x 42 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. (Bez fot) 60, Krzyż kombatancki Za wolność i Niepodległość z mieczami, 48 x 42 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan (Bezfot.) 60, Medal kombatancki Rawa Ruska, średnica 27 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. (Bez fot.) 327. The Italy Star, wstążka oryginalna. (Bez fot.) 40, The Star, wstążka oryginalna. (Bez fot.) 40, The France and Germany Star, wstążka oryginalna. Do odznaczenie dołączona zafoliowana legitymacja uprawniająca do noszenia. (Bez fot.) 80, The Star, wstążka oryginalna. (Bezfot.) 40, The Defense Medal, wstążka oryginalna. (Bezfot.) 30, The Defense Medal, wstążka oryginalna. (Bezfot.) 70, The War Medal, wstążka oryginalna. (Bez fot.) 30,- ODZNACZENIA PRL 334. Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, lata 60-te, 39 x 44 mm, tombak srebrzony, złocony. Wstążka oryginalna. Stan 250,- 335.ZłotyKrzyż ZazasługęZHP,40x45mm,tombakzłocony. Wstążka dobierana. 450,- 16

18 Poz. 314 Poz. 418

19 Austria ODZNACZENIA OBCE 336. Medal Vortitvdini, średnica 31 mm, srebro. Brak wstążki. Bułgaria 40, OrderGeorgiaDymitrowa,42x48mm,złotookoło30 g. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko i miniaturka. Stany dobre. 6000,- Francja 338. MedalŚwiętejHeleny,31x51mm,brąz.Wstążka współczesna. 250, Krzyż wojenny , 37 x 47 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. 50, Krzyż wojenny , 38 x 47 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna Medal Komisji Plebiscytowej na Górnym Śląsku, 30 x 44 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 700, Tableau z medalami i odznaczeniami francuskimi z wystaw. Podpisane Distillerie De L Alimentation, 5 medali na wstążkach z lat , dwa medale umocowane na metalowych łapkach. Jeden medal z niewielkim odpryskiem emalii. 1000,- Łotwa 343. Medal 10 lecia wyzwolenia Łotwy, średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna Medal 10- lecia wyzwolenia Łotwy, średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna, brak mieczy. Niemcy 345. KrzyżŻelazny model1914,43x47mm,srebro,żelazo. Brak wstążki. 80,- Rosja i Związek Radziecki 346. Medal , średnica 28 mm, mosiądz. Brak wstążki OrderCzerwonegoSztandaruPracy,typ5,38x48mm, srebro, emalia. Na rewersie numer Wstążka oryginalna. 180,- 348.Order ZnakPaczota,33x51mm,srebro,emalia.Na rewersie numer Wstążka oryginalna. Włochy 349. Medal stowarzyszenia Associazione Generale Di M. Soccorso z 1884 roku, średnica 31 mm, srebro. BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA iżałobna 350. Krzyż patriotyczny Pamiątka 8 Kwietnia 1861, 45 x 89 mm, żelazo. Wstążka prawdopodobnie z epoki. 2000, Bransoletka, srebro, czarna emalia, perełki, XIX w. Stan 1500, Bransoletka, srebro, czarna emalia, dekoracja kwiatowa, perełki, XIX w. 1000, Broszka patriotyczna popowstaniowa, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Wieloczęściowa, przestrzenna. Zapinka. Naprawiana uszkodzona czerwona emalia. 4500, Broszka popowstaniowa Boże Zbaw Polskę, 39 x 45 mm, alpaka. Wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. 2000, Broszka patriotyczna z orzełkiem, 32 x 33 mm, mosiądz, celuloid. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan 200, Broszka patriotyczna, 26 x 26 mm, alpaka, tombak. Odznaka wieloczęściowa, dwustronna. Na rewersie trójpolowa tarcza herbowa. Na rewersie orzełek. Zapinka. 200,- 18

20 357. Broszka patriotyczna, Orzełek w ozdobnej ramce, 48 x 13 mm, srebro. Wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka Broszka patriotyczna, Popiersie Tadeusza Kościuszki na ozdobnych listwach, 50 x 14 mm, srebro. Wieloczęściowa. Rewers gładki, zapinka Broszka patriotyczna, Orzełek w ozdobnej, czworokątnej ramce, 31 x 31 mm, srebro. Wieloczęściowa. Rewers gładki. Zapinka Broszka patriotyczna, tarczka owalna z orłem na skrzyżowanych kosach, 41 x 19 mm, mosiądz srebrzony. Dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka Broszka patriotyczna, Orzełek na ozdobnych listwach, 43 x 15 mm. Wieloczęściowa. Rewers gładki, zapinka Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, żółty metal(złoto niskopróbne?), dwa czerwone kamyczki, szpilka metalowa. XIX/XX w Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, żółty metal(złoto niskopróbne?) XIX/XX w. Stan b. 400, Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal, emalia kolorowa Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, masa szklana, agrafka. 700, Pierścionek z Orłem, karneol, złoto Krzyżyk patriotyczny z orzełkiem, początek XX w., 17 x 37 mm, srebro(?). Jednoczęściowy. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. 200,- 2500, Pierścień patriotyczny Legiony Polskie 16/VIII 1914, średnica 17 mm, żelazo, mosiądz. 250, Pierścionek patriotyczny, w oczku trójpolowy herb, średnica 17 mm, srebro. 800, Sygnet patriotyczny, w oczku krzyż w wieńcu z cierni, średnica 17 mm, srebro. 1000, Pierścionek z plecionego drutu, tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, srebro(?), XIX w. 1000, Obrączka żelazo za złoto, Niemcy Pierścionek patriotyczny z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, srebro(?). 900, Pierścionek obozowy, z orzełkiem rozdzielającym daty 1939, plecionka z tworzywa. Stan b Kolczyki z Orłem trzymającym wstęgę z napisem: Boże Zbaw Polskę, srebro pr , Spinki do mankietów XIX w., koral naturalny, srebro. Stan 1000, Spinka do mankietu z motywem orzełka w ozdobnym kartuszu, 19 x 19 mm, mosiądz. Dwuczęściowa. Rewers gładki Spinka do mankietu wykonana z odznaki Pamiątka z Krakowa,koniecXIXw.,33x33mm,srebro(?).Rewersz kontrą Medalik okrągły z koluszkiem, na awersie: Matka Boska z Dzieciątkiem, na rewersie w wieńcu dębowym tarcze herbowe Polski i Litwy, średnica 17 mm, srebro(?). Stan b Medalik okrągły z koluszkiem, na awersie: Trójpolowa tarcza herbowa, napis: PÓŁWIEKOWA ROCZNICA POW- STANIA STYCZNIOWEGO, na rewersie w cierniowym wieńcu: CZEŚĆ POLEGŁYM I STRACONYM 1863/4, średnica23mm,białymetal.stan 220, Medalik okrągły, na awersie: Matko Boża Licheńska ratuj nas, na rewersie: Królowo Polski Udziel Pokoju Dniom Naszym, średnica 22 mm, mosiądz srebrzony. Uszko Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie orzełek, na rewersie trójpolowa tarcza pod koroną. 23 x 28 mm, srebro, kolorowy lakier, uszko do zawieszenia. 650, Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie orzełek, na rewersie trójpolowa tarcza pod koroną, 23 x 28 mm, srebro. 800,- 19

21 384. Zawieszka patriotyczna, ażurowa, na awersie T. Kościuszko, na rewersie tarcza trójpolowa pod koroną, 30 x 30 mm, srebro. 600, Zawieszka patriotyczna w formie ozdobnego kartusza, 16 x 23 mm, złoto(?) Na awersie trójpolowa tarcza pod koroną. Uszko do zawieszenia. 500, Zawieszka patriotyczna z trójpolową tarczą pod koroną, kolorowa emalia, średnica 22 mm. Stan b. 350, Szpilka patriotyczna z tarczą trójpolową, 24 x 24 mm, metal złocony. 800, Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyż z girlandą kwiatową,30x25mm,emalia.stanb. 3500, Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, emalia kobaltowa, 30 x 22 mm, koluszko Stan: ubytek emalii. 900, Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbolami Wiary, NadzieiiMiłości,36x25mm,złotopr.8,perełka.Koluszko. 400, Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, emalia, perełki,34x24mm.koluszko.stan Medalion owalny,otwierany, dekoracja krzyżyk opleciony gałązką cierniową, czarna emalia, 30 x 22 mm. Koluszko. Stan 800, Medalion owalny, otwierany, dekorowany dwustronnie symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 30 x 22 mm. Koluszko. 500, Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei i Miłości, średnica 19 mm, brąz złocony. Stan b. 520, Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei i Miłości, średnica 20 mm, brąz złocony, kolorowa emalia. Stan b. 620, Medalik owalny, awers M. Boska, rewers Orzeł legionowy, daty , napis: Boże Zbaw Polskę, 25 x 16 mm, srebro(?). Stan b Naszyjnik żałobny z krzyżykiem gładkim, na tle dekoracji kwiatowej, ebonit/wulkanit, długość całości ok. 50 cm, koniec XIXw.Stan 1800, Naszyjnik żałobny z krzyżykiem żałobnym, gładkim, stylizowane ramiona, ebonit/wulkanit, długość 46 cm, zapięcie metalowe, koniec XIX w. 2200, Bransoletka żałobna w formie kajdan z zapięciem w kształcie kłódki, ebonit/wulkanit, długość całości ok. 20 cm. Zapięcie metalowe. 1200, Naszyjnik żałobny z krzyżykiem, plecionka z włosów, zapięcia złoto(?). Stan b. 1000, Dewizka, potrójny splot, spięta dekoracją z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, plecionka z włosów, metal, czarna emalia, długość ok. 35 cm. 500, Dewizka, potrójny splot, spięta dekoracją z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, plecionka z włosów, metal złocony, długośćok.37cm.stan 850, Dewizka, spięta dekoracją z symbolami wiary, Nadziei i Miłości, plecionka z włosów, metal złocony, długość ok. 40 cm. 850, Dewizka z zawieszką z symbolami Wiary, Nadziei Miłości, metal srebrzony, długość ok. 17 cm. 700, Dewizka z zawieszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal złocony, długość ok. 17 cm. 650, Dewizka patriotyczna, początek XX w., 122 x 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Naderwane jedno koluszko. Stan 396. Medalik okrągły z koluszkiem, symbole Wiary, Nadziei i Miłości, średnica 15 mm, brąz złocony. Stan b. 320,- 20

22 VARIA 408. Zegarek kieszonkowy, bezmarkowy, dwukopertowy, odkryty, dekoracja grawerowana: M. Boska z Dzieciątkiem, herby Polski i Litwy, szarfa z napisem: Nie opuszczaj nas. Stan 1000, Ryngraf patriotyczny, 126 x 166 mm, mosiądz. Jednostronny. Na awersie sygnatura wykonawcy WG. Łańcuszek do zawieszenia. 4000, Ryngraf JERUSALEM, na rewersie grawerowany napis: Andrzej Bolesław Kucharski , 65 x 47 mm, metal srebrzony. 450, Plakieta na drzwi wejściowe Warszawska 6 Wsparcia udziela ST/towarzyszenia/. Pań Miłosierdzia Ś/więtego/. Wincentego, 82 x 105 mm, odlew w mosiądzu. Rewers gładki, otwory do przybicia Tacka pamiątkowa z nakładkami: 1. Brama Floriańska i napis KRAKÓW, 2. Medalion T. Kościuszko 3. medalion A.Mickiewicz4.Orzeł5.Pogoń.13,5x18cm,mosiądz.Stan 800, Oznaka REFORMA WYBORÓW 8 GODZINNY DZIEŃ PRACY, 43 x 33 mm, blacha mosiężna, czerwony lakier. Stan 220, Żeton: 5 PRZYKAZAŃ POLAKÓW: na awersie Orzełek, nad symbolami braterstwa, nauki, pracy i religii, na rewersie napis: POLAKU KOCHAJ BOGA I OJCZYZNĘ/ RÓWNAJ STANY/ POPIERAJ PRZEMYSŁ I HANDEL POLSKI/ UFAJ WSWESIŁY/UCZSIĘ,cyna,średnica33mm,uszko.Stan 415. Para naramienników legionowych, oficerskich, taśma metalowanaczerwonymsuknie,117x60mm.ubytkisukna, uszkodzenia podkładu Para naramienników legionowych, taśma metalowa na granatowym suknie, 110 x 62 mm. Ubytki sukna, brak podkładu. Stan słaby. 800, Para wężyków dystynkcyjnych na kołnierz, 118 x 40 mm, haft bajorkiem, na sukiennym podkładzie. 250, Legitymacja osobista Przysposobienia Wojskowego przy 17 pułku piechoty, wydana dla ucznia szkoły rolniczej w Mirocinie. 50, Zafoliowana,legitymacja do Medalu Wojska nadanego rozkazem 1 Dywizji Pancernej w 1947 roku. 50, Zafoliowana legitymacja francuskiej Organizacji Ochotników Wojennych z 1947 roku. 30, Legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki 1 Samodzielnej Brygady Strzelców z 1942 roku. Liczne zgięcia, ubytki warstwy tekstu, stan słaby Zestaw dokumentów po pułkowniku WP(z 1939 roku), 10 sztuk. 1. Legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki pamiątkowej 1 Brygady Wojsk Polskich. 2. Legitymacja Krzyża Honorowego 3 pułku piechoty legionów, liczne naderwania. Stan słaby. 3. Legitymacja odznaki pamiątkowej Frontu Litewsko-Białoruskiego. Liczne zgięcia i załamania. Stan słaby. 4. Legitymacja Koła Trzeciaków. 5. Legitymacja osobista wystawiona przez Dowództwo 2 Armii. Stan6LegitymacjaOficerskaz3pp.Stan7.Legitymacja Oficerska z 7 pp. 8. połowa legitymacji uprawniająca do noszenia Krzyża Walecznych. 9. Zaświadczenie z 20 pp. o pełnieniu służby stałej z 1939 roku. 10. Legitymacja członkowska koła 3 pp. Trzeciak Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari, po pułkowniku WP, 36x38mm,srebro(?).WtórnikzpracowniJ.Knedlera. Wstążka oryginalna. Minimalne odpryski emalii. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1933 roku. 1500, Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, oficerska, 37 x 37 mm, srebro, złoto. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, numer. Słupek, nakrętka sygnowana Lipczyński Warszawa. Do odznaki dołączona legitymacja ze zgodnym numerem. Stan 2800,- 425.Naszywka P (Pole),63x54mm,druknamateriale.Stan 426. Kubeczek patriotyczny z nałożonym orzełkiem. Wysokość 42 mm, mosiądz srebrzony. Na denku sygnatura wytwórcy M.Jarra Kubek patriotyczny dekorowany trójpolową tarczą Polski LitwyiRusi,srebropr.800,wys.8cm.Stan 700,- 21

23 428. Tłok pieczętny: w otoku RZĄD NARODOWY ORGA- NIZATOR WOJEW. LUBELSKIEGO, w centrum pod koroną trójpolowa tarcza Polski, Litwy i Rusi. Średnica 30 mm, wys. 85 mm, mosiądz, uchwyt drewniany. 5000, Tłok pieczętny: symbole Wiary, Nadziei i Miłości, inicjał: AB.Owal,24x19mm,wys.77mm,mosiądz,uchwytdrewniany. 650, Tłok pieczętny, w otoku: C.K. STAROSTA w NOWYM TARGU,wcentrumOrzeł.Średnica28mm,wys.100mm, mosiądz, uchwyt drewniany. 650, Stempel pocztowy: ZARZĄD POLICJI w ŁUCKA. Średnica40mm,wys.75mm,kauczuk(?),drewno.Stansłaby. 220, Sucha pieczęć do papieru(?), średnica 39 mm, mosiądz. Natarczylitery WW idata1647,wokółnapispołacinie.dodatkowo żelazny pobijak. Wykonanie chałupnicze, niestaranne. 200, Stempel imienny do laku z monogramem ND (?). Średnica24mm,wysokość43mm,mosiądz.Stan 60, Sprawozdanie z czynności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Rzeszowie za rok 1898, Wydane nakładem Towarzystwa- z drukarnia J.A.Pelara w 1899 roku. 11 stron, podklejenia, nieznaczne ubytki papieru. Stan słaby. 50, Zestaw dokumentów, 3 sztuki, 1. Świadectwo Kursu Ratownictwa Sanitarnego dla farmaceutów dyplomowanych z 1936 roku; 2. Zaświadczenie kursu informacyjnego o Obronie Przeciwgazowej i Przeciwlotniczej z 1933 roku; 3. Zaświadczenie o otrzymaniu odznaki Za Ofiarną Pracę przy II Powszechnym Spisie Ludności z 1932 roku. Stany dokumentów słabe, podklejenia i załamania papieru. MEDALE I PLAKIETY Medale polskie i z Polską związane 436. MEDAL PATRIOTYCZNY 1832 Komitet Polsko-Litewsko-Ruski w Paryżu A: Nagi muskularny mężczyzna zrywa okowy i napis: NUC OLIM ET QUOQUMQUE. R: Orzeł polski siedzący a sztandarach z herbami ziem wschodnich,niżejpogońinapisywotoku, SygnowanynaA:Barre,brąz,śr.51mm.Rzadki.H-Cz.3832 (R3), Stan: drobne wady obrzeża, zniszczenia spowodowane nawierceniem(częściowym) otworu, patyna. 220, WYSTAWA RĘKODZIELNICZO-PRZEMYSŁOWA w KRAKOWIE 1870 A;Herbmiastawotokunapis:WYSTAWA( ) R: W wieńcu napis: UMIEJĘTNEJ I WYTRWAŁEJ PRACY Sygnowany na R: JR, średnica 36 mm, mosiądz. 200, ODSŁONIĘCIE POMNIKA ARTURA GROTTGERA 1880 A:Głowawlewo,wotokudatyżycia R: Scena symboliczna, napis POLONIA, w otoku: PAMIĄTKA ODSŁONIĘCIA POMNIKA w XIII ROCZNICĘ ŚMIERCI. Sygnowany na A: Kurnatowski, cynk, śr. 36 mm. Stan słaby. 40,- 439.JÓZEFMAJER 1881 A:Głowawprawo R: Napis: CZEŚĆ PÓŁWIEKOWEJ PRACY I ZASŁUGOM, wotoku:józefdr.majer B.REKTORUNIWER- SYTETU JAGIEL./ PREZES AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI. SygnowanynaA:A.Szindler/Kraków,białymetal,śr.38mm ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ 1883 A:Postaćkrólanakoniu,wotoku:JANIIISOBIESKIKRÓL POLSKI R: Napis: PAMIĄTKA OBCHODÓW( ) Nie sygnowany, cyna, śr. 447 mm. Stan słaby ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ 1883 A:Popiersiewprawo,wotoku:JANIIISOBIESKI/NIEMCY ZBAWIŁ POLSKE WSŁAWIŁ R: W wieńcu trójpolowa tarcza, w otoku: OBCHÓD LU- DOWY JUBILEUSZU SygnowanynaA:Nakł.M.Kurnatowski,brąz,śr.38mm.Stan 442. HENRYK HRABIA WODZICKI 1885 A:Głowawprawo R: W wieńcu napis: DŁUGOLETNIEMU I ZASŁUZONEMU PREZESOWI TOWARZYSTWO ROLNICZE KRAKOWSKIE Nie sygnowany, brąz, śr. 47 mm. Stan słaby. 200, WYSTAWA KRAJOWA ROLNICZA I PRZEMYSŁOWA WKRAKOWIE 1887 A: W wieńcu napis: NAGRODA KOMITETU WYSTAWY, w otoku: Wystawa( ) R: Stylizowany kartusz, tarcze herbowe i widok na Kraków, w otoku: ETNOGRAFICZNA ORAZ SZTUKI POLSKIEJ W 22

24 KRAKOWIE. Nie sygnowany, średnica 65 mm, brąz. 80, MIKOŁAJ ZYBLIKIEWICZ 1887 A:Głowawlewo,datyżycia R:WwieńcunapisNICDLASIEBIEWSZYSTKODLA OJCZYZNY Nie sygnowany, śr. 31 mm, cynk. Stan słaby. 40, PAMIĄTKA POBYTU RUDOLFA I STEFANII w KRAKOWIE 1887 A:Dwapopiersiawprawo R: NA PAMIĄTKĘ POBYTU W KRAKOWIE DOSTOJNEJ PARYNASTĘPCYTRONURUDOLFAISTEFANII28-39 czerwca 1887 SygnowanynaA:W.Pittner,metalzłocony,śr.34mm.Stan ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA 1891 Nie sygnowany średnica 35 mm, biały metal. Stan: przetarte ślady złocenia. 60,- 447.NAPAMIATKĘCHRZTU 1906 Nie sygnowany, srebro, średnica 50 mm, waga 33,3 gr. Stan 448. ROSJANIE BRACIOM POLAKOM 1914 SygnowanynaR:A.Żakar.ProjektG.I.Małyszew,wydałzakład Augusta Żakara w Petersburgu, średnica 32 mm, brąz. Stan b. 180, ODRODZENIE POLSKIEGO ORĘŻA 1914 A: Orzeł, w otoku napis: ODRODZENIE( ) R: Uskrzydlone postaci Sygnowany na R.: Stanisław Popławski 1916, cyna, śr. 60 mm. Strzałkowski R rzadki TADEUSZ RUTOWSKI 1915 A: Popiersie en face. TADEUSZOWI RVTOWSKIEMU. R: Lew, daty, napis: OBROŃCY i OPIEKUNOWI LWOWA NKN SygnowanynaA:JR(JanRaszka),cyna,śr.60mm.Stanb POLONIA DEVASTATA 1915 A: Trzy popiersia R: Chrystus podający chleb dzieciom tulącym się, w otoku: PANEM( ), na dole: POLONIA DEVASTATA SygnowanynaA:J.WysockiinaR:JW.,cyna,śr.55cm.Stan 452. OGLOSZENIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1916 A: Tarcza z orłem, napisy: PROKLAMACJA( ) R: Kobieta trzymająca miecz i koronę SygnowanynaR:J.Raszka,cyna,śr.60mm.Stan 453. STANISŁAW JAWORSKI 1916 A: Popiersie w prawo. Napis: WŁADYSŁAW LEOPOLD JA- WORSKI R: Na tle Wawelu i Zamku Królewskiego w Warszawie scena symboliczna: klęczący przed Polonią legionista, na dole napis: OBYWATELSKIEJ ZASŁUDZE( ) SygnowanynaAiR:K.ChodzińskiKraków1916,cyna,śr.70 mm LEGIONY POLSKIE A: Szeregi piechoty w ataku R.: Dwie symboliczne postaci starca oraz młodzieńca w tle wschodzące słońce i oracz. SygnowanynaR:J.Wysocki,cyna,śr.60mm.Stan rocznica śmierci TADEUSZA KOSCIUSZKI 1917 A: Popiersie en face R: Szabla, wieniec, napis: PIERWSZY KROK DO ZWYCIEZTWA( ) SygnowanynaA:K.Laszczkam.VIII.1917,cyna,śr.60mm. Stan po konserwacji POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA POZNAŃ 1929 A:Snopekzbożawotokunapis R:Dwie postaci: Merkury i robotnik, napis: CZEŚC OBYWA- TELOWI( ) Nie sygnowany, aluminium, śr. 50 mm POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA POZNAŃ 1929 Nie sygn, średnica 27 mm, brąz. 30, SANATORIUM MŁODZIEŻY w ZAKOPANEM 1929 A: Widok budynku, u góry napis: ODRODZENIE, poniżej SANATORIUM MŁODZIEŻY/ W ZAKOPANEM R: Widok na Tatry, napis: MŁODZIEŻY POLSKIEJ SŁOŃCE IZDROWIE Nie sygn, wyk. Stefan Koźbielewski,średnica 35 mm, brąz. Strzałkowski 642 RR(bardzo rzadki) JÓZEF PIŁSUDSKI 1930 A: Popiersie w lewo R: Mapa terytorium Polski, w otoku: MĘSTWEM ŻOŁNIERZA( ) Sygn.naA:J.Aumiller,brąz,śr.55mm.Stan 23

25 460. BUDOWA KOPCA J. PIŁSUDSKIEGO W KRAKOWIE 1936 A: Stylizowane postaci R: Napis: BUDOWA KOPCA( ) Sygn. na A: J.(erzy) BANDURA, wyk. Zakład A. Nagalskiego, brąz,śr.50mm.stan 110,- 461.AEROKLUBPOLSKI ISTUS 1939 A: Stylizowana postać Ikara. Pod ramionami na skrzydłach napis: ISTUS 1039, na dole POLSKA R: gładki Sygn.naA:H.G.(HenrykGrunwald),brąz,śr.60mm.Wydany z okazji zjazdu ISTUS Międzynarodowej Federacji Sportu Szybowcowego. Strzałkowski poz. 849 RR- bardzo rzadki ZA OSIĄGNIĘCIA W HODOWLI KONI Medal nagrodowy Ministerstwa Rolnictwa, Bity w Mennicy Warszawskiej, brąz, śr. 60 mm. Stan b MIKOŁAJ KOPERNIK 1948 A: Głowa en face, w otoku napis: NICOLAUS COPERNICUS QUI SOLEM STARE( ) R: Napis w sześciu rzędach: XV/LUSTRIS( ), w otoku: POLONIA ACADEMIA LITTERARUM ET SCIENTARUM Nie sygnowany, brąz, średnica 62 mm. Austria/ Austro-Węgry MEDALE OBCE 464.WYSTAWAWWIEDNIU 1857 A:Rolnikzkosąizwierzętami,wotokuwieniec. R: Wieniec z symbolami rolniczymi, napis: K.K.LAND- WIRTHSCHAFTS( ) Sygnowany na A: C. RADNITZKY, brąz, średnica 67 mm. Stan 60, WYSTAWA ŚLĄSKIEGO RZEMIOSŁA PRZEMYSŁU I ROLNICTWA W CIESZYNIE 1880 A: Scena symboliczna, w otoku napis: AUSSTELLUNG TESCHEN/ SCHLESISHE GEWERBE INDUSTRIE LAND ( )1880 R:Orzełwwieńcu. Sygnowany na A: Wetzenmayer, brąz, średnica 58 mm. 80, FRANCISZEK JÓZEF 1914 A:Popiersiewprawo,poprawej:FRANCIOSI R: Scena symboliczna uskrzydlona postać unosi się nad polem bitwy VIRIBUS UNITIS 1915 Sygn.naA:Weinberger,cyna,śr.60mm.Stan Francja Sygnowany na A: R Neuberger, na R:A.Hartig, brąz, śr. 50 mm. 170, CHAMBRE DES NOTAIRES- medal pamiątkowy Niesygnowany,30x30mm,srebro.Stan 470. REPUBLIKA FRANCUSKA- Medal nagrodowy SygnowanynaA:Vernon,brąz,śr.50mm.Stan Niemcy 468. HENRI CERMAIN A: Popiersie w prawo, w otoku napis: FONDATEUR DU CREDIT LYONNAIS R: Dwie tarcze oparte o drzewo, tabliczka z nazwiskiem: M. GIVRON PAUL, na dole: CREDIT LYONNAIS Sygn.naA:Ch.Millet1910,brąz,średnica80mm.Stan 60,- 60,- 471.FRYDERYKIII 1798 A.: Popiersie w lewo, w otoku: FRIEDR. WILHELM III KOENIG VON PREUSSEN R: Orzeł nad sztandarami, w otoku: DEN TREUEN SCHUTZ UNDLIEBE/HELDUNG1798 Sygnowany na A: LOOS, srebro(?), śr. 30 mm. 220,- 472.WYSTAWAWBERLINIE 1844 A: Postać siedzącej kobiety, poniżej napis GERMANIA, w otoku: ERRINNERUNG( ) R: W wieńcu widok wiaduktu kolejowego, w otoku napis: WORWAERTS( ) SygnowanynaA:LOOS;LORENZF.,brąz,średnica45mm. Stan b. 473.WILHELMII 1898 A:Głowawlewo,wotokunapis:WILHELMIIDEUTSCHER KAISER KONIG V.PREUSSEN R: W wieńcu grawerowany napis: 50 jahriges/ Fahnenneih/Jubilaum/Frankenstein/1898 Sygnowany na A: OERTEL BERLIN, srebro, średnica 25 mm ROCZNICA KORONACJI FRYDERYKA I 1901 A:Popiersiewlewo,wotokunapis:FriedrichI.KONIGVON PREUSSEN\ R:InsygniakoronneinapisZUR( ) Sygnowany na A: LEMCKE, srebro, średnica 42 mm. 250,- 24

26 Rosja 476. Medal Nagrodowy Za pilną naukę Nie sygn., średnica 42 mm, srebro. Włochy 475. ALEKSANDER II 1856 Żeton z okazji koronacji w Moskwie, nie sygn., srebro, średnica 22mm.Stan 220,- 477.G.GARIBALDI 1860 A: Głowa w lewo, w otoku napis: GIUSEPPE GARIBALDI NATOANIZZANEL1807 R: Wieniec, w środku napis: SBARCO A MARSALA( ) Sygnowany na A: Massonnet, średnica 50 mm, srebro(?) złocone. 80,- MONETY Monety polskie i z Polską związane Zygmunt III Waza( ) 482. Szóstak, 1596 Malbork stan III 481. Plakieta żałobna, jednostronna, okrągła. Scena symboliczna, poniżej napis: OEDE TRAUERN/ FLUR UND BERGE/ daty rzymskie Nie sygnowana, średnica 19 cm, żeliwny odlew. Stan słaby. 450,- 250,- Jan Kazimierz( ) 484.Ort,1650Wschowa staniii 485.Ort,1658Kraków staniii PLAKIETY August III Sas( ) 486.Ort1756 stanms-62 Polska 478. Józef PIŁSUDSKI plakieta jednostronna, okrągła. Popiersie w lewo, w otoku napis: JÓZEF PIŁSUDSKI MARSZAŁEK, średnica 33,5 cm, brąz. Sygnowana na A: J. AUMILLER, oraz na R: Nakładem/ Towarzystwa Popierania Wytwórczości Polskiej/ w Warszawie. 600, Józef PIŁSUDSKI plakieta, popiersie, 33 x 31 cm, mosiądz patynowany. Sygnowana na A: F. Robak Stan 600, Juliusz SŁOWACKI plakieta jednostronna, ok. 27 x 38,8 cm,żeliwo.sygnowananaa:z.ottooraztow:zach: SZT:PIĘK:W:KRÓL:POLSK/R ,- Niemcy Stanisław August Poniatowski( ) 487.2złote,1778,stanIII Księstwo Warszawskie( ) /3 talara, 1814, stan III/IV 489.3grosze,1811,stanIII Rządy powstańcze(grudzień ) 490.2złote1831,stanIII Królestwo Polskie w okresie autonomii( ) grosze polskie, 1830, stan III 492.1groszpolski,1828,stanIII Królestwo Polskie w okresie kopiejek/1złoty,1839,stanII kopiejek/1złoty,1839,stanIII kopiejek/1złoty,1839,stanIII kopiejek/1złoty,1839,stanIII 483.TalarkoronnyBydgoszcz,1628 staniii-cz.kamiński ij.kurpiewskipoz.nr ,- 400,- 380,- 200,- 40,- 400,- 40,- 20,- 25

27 kopiejek/ 40 groszy, 1850, stan III 250, kopiejek,1851 staniii kopiejek/ 50 groszy, 1846, stan III/IV kopiejek/2złote,1835,stanIII 250, kopiejek,1854 stanii/iii kopiejek, 1827 stan III 30,- 500.¾rubla/5złotych,1836MW,stanIII 501.¾rubla/5złotych,1837MW,stanIII Wolne Miasto Kraków 502.5groszy1835,stanIV 200,- 60,- Prusy 515.1talar,1815A-stanIII/IV Arcybiskupstwo Salzburg Paris von Londron( ) 516.Talar1634 stanii/iii 450, groszy1835,stanIV Rzeczpospolita Polska( ) 504.1złoty,1924,stanII 505. Dąbrowa 30 kopiejek moneta zastępcza majątku Antoniego Szańkowskiego groszy, Spółdzielnia Oficerów Szkoły Sanitarnej Warszawa. Stan III 30,- Biskupstwo Ołomuniec Wolfgang von Schrattenbach 517.Talar1720 stanii/iii Lippe- Paul Friedrich Emil Leopold III 518.Talar1866A stanii/iii MONETY ANTYCZNE MONETY OBCE Oktawian August(27 p.n.e.-14 n.e.) 519.As,bezportretu R,patyna,stanIII/IV 450,- 500,- 200,- Hiszpania Ferdynand VII( ) reali, 1809 mennica Meksyk, stan III Rosja 508.1rubel,1762 staniii/iv 509.1rubel,1846 staniv 510.1rubel,1831 staniii 250,- 600,- 250,- 200, As, pośmiertny, bity za Domicjana RR, stan III Germanik(15 p.n.e.-19 n.e.) 521.As,stanIII Klaudiusz(40-54) 522. As, Minerwa, Rv, z korozją, patyna, stan III Neron(54-68) 523.As,stanIII+ Nerwa(96-98) 524.As,stanIII 380,- 700,- 220,- 700,- 260, kopiejek,1851 staniii Walerian I( ) 525. Antoninian, starannie bity, stan III 90,- 26

28 Walerian II( ) 526. Antoninian, edycja pośmiertna, stan IV Klaudiusz II Gocki 527. Antoninian, stan III/IV Probus( ) 528. Antoninian, stan III 529. Antoninian, stan III Maksymian( ) 530. Follis, mennica Tessaloniki, stan III+ Krauzym( ) cesarz brytyjski 531. Antoninian, stan III Sever II( ) 532. Follis, stan III 533. Denar, stan III+ 70,- 90,- 110,- 180,- 640,- 260,- 140, Follis, cesarz i Wiktoria w świątyni, stan III Licyniusz I( ) 536. Follis, stan III Maksencjusz( ) 534. Follis, rewers Dioskurowie i wilczyca karmiąca bliźnięta, stan III 450,- 130,- 90,- 27

29 WYDAWCA:DESASP.ZO.O. ADRES INTERNETOWY: DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski OPRACOWANIE KATALOGU: Robert Wójtowicz, Katarzyna Kwatro-Woźniak FOTO: Piotr Nosek SKŁAD: Piotr Nosek DRUK: Drukarnia Skleniarz WYSTAWAPRZEDAUKCYJNAODBĘDZIESIĘWDNIACHOD16IVDO20IV2012R.WGODZ WKRAKOWIEUL.FLORIAŃSKA13Ip.,AWDNIUAUKCJIOBIEKTYMOŻNAOGLĄDAĆODGODZ UDZIAŁ W LICYTACJI PRZEDMIOTÓW MOŻLIWY JEST TELEFONICZNIE(12) ,(12) , FAX(12) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU I WPŁACENIU WADIUM. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI. NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIE W DOMU AUKCYJNYM TEL.(12) ,(12) ,(12) ORAZ W SALONACH DESY. NUMER KONTA: BANK PEKAO S.A PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE: MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA. Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.: (12) ,(12) oraz w Rzeszowie tel.:(17)

30 Poz.1 Poz. 19 Poz.2 Poz. 353 Poz. 206 Poz. 134

31 Poz.3 Poz.4 Poz.5 Poz.6 Poz.7 Poz. 8 Poz. 9 Poz. 10 Poz. 11 Poz. 12 Poz. 13 Poz. 14 Poz. 15 Poz. 18 Poz. 21 Poz. 16 Poz. 17 Poz. 20 Poz. 22 Poz. 23 Poz. 24 Poz. 25 Poz. 26 Poz. 27 Poz. 28 Poz.29 Poz.29

32 Poz. 31 Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34 Poz. 37 Poz. 35 Poz. 36 Poz. 38 Poz. 39 Poz. 40 Poz. 41 Poz. 42 Poz. 43 Poz. 45 Poz. 47 Poz. 46 Poz. 48 Poz. 44 Poz. 54 Poz. 49 Poz. 50 Poz. 51 Poz. 52 Poz. 53 Poz. 55 Poz. 56 Poz. 60 Poz. 61 Poz. 62 Poz. 63 Poz. 57 Poz. 59 Poz. 58 Poz. 64 Poz. 64 Poz. 65 Poz. 66 Poz. 67

33 Poz. 68 Poz. 70 Poz. 71 Poz. 72 Poz. 73 Poz. 74 Poz. 69 Poz. 77 Poz. 78 Poz. 79 Poz. 80 Poz. 81 Poz. 75 Poz. 76 Poz. 82 Poz. 83 Poz. 84 Poz. 85 Poz. 86 Poz. 87 Poz. 88 Poz. 89 Poz. 90 Poz. 91 Poz. 92 Poz. 93 Poz. 94 Poz. 95 Poz. 96 Poz. 97 Poz. 98 Poz. 99 Poz. 100 Poz. 101 Poz. 102 Poz. 103 Poz. 104 Poz. 105 Poz.106 Poz.107 Poz. 108 Poz. 109 Poz. 110 Poz. 113 Poz. 116 Poz. 111 Poz. 112 Poz. 114 Poz. 115

34 Poz. 117 Poz. 119 Poz. 120 Poz. 121 Poz. 122 Poz.123 Poz.124 Poz. 125 Poz. 118 Poz. 126 Poz. 128 Poz. 130 Poz. 127 Poz. 129 Poz. 131 Poz. 136 Poz. 132 Poz. 133 Poz. 135 Poz. 139 Poz. 137 Poz. 138 Poz. 141 Poz. 142 Poz. 143 Poz. 144 Poz. 140 Poz. 145 Poz. 146 Poz. 148 Poz. 149 Poz. 147 Poz. 152 Poz. 153 Poz. 154 Poz. 155 Poz. 156 Poz. 151 Poz. 150 Poz. 160 Poz. 157 Poz. 158 Poz. 159

35 Poz. 163 Poz. 161 Poz. 162 Poz. 164 Poz. 165 Poz. 167 Poz. 170 Poz. 169 Poz. 176 Poz. 166 Poz. 168 Poz. 171 Poz. 175 Poz. 172 Poz. 173 Poz. 174 Poz. 178 Poz. 179 Poz. 180 Poz. 181 Poz. 182 Poz. 183 Poz. 177 Poz. 192 Poz. 186 Poz. 187 Poz. 185 Poz. 184 Poz. 190 Poz. 193 Poz. 188 Poz. 189 Poz. 191

36 Poz. 194 Poz. 195 Poz. 196 Poz. 197 Poz. 198 Poz. 199 Poz. 200 Poz. 202 Poz. 201 Poz. 204 Poz. 205 Poz. 203 Poz. 285

37 Poz. 207 Poz. 208 Poz. 209 Poz. 210 Poz. 211 Poz. 212 Poz. 213 Poz. 214 Poz. 215 Poz. 216 Poz. 217 Poz. 218 Poz. 219 Poz. 220 Poz. 221 Poz. 223 Poz. 222 Poz. 224 Poz. 225 Poz. 226 Poz. 227 Poz. 228 Poz. 228 Poz. 230 Poz. 231 Poz. 232

38 Poz. 233 Poz. 234 Poz. 235 Poz. 236 Poz. 237 Poz. 238 Poz. 239 Poz. 240 Poz. 241 Poz. 242 Poz. 243 Poz. 244 Poz. 248 Poz. 245 Poz. 246 Poz. 247 Poz. 249

39 Poz. 250 Poz. 251 Poz. 252 Poz. 253 Poz. 254 Poz. 255 Poz. 256 Poz. 257 Poz. 258 Poz. 259 Poz. 260 Poz. 262 Poz. 261 Poz. 263 Poz. 265 Poz. 264

40 Poz. 266 Poz. 267 Poz. 268 Poz. 269 Poz. 270 Poz. 271 Poz. 272 Poz. 277 Poz. 274 Poz. 275 Poz. 276 Poz. 273 Poz. 278 Poz. 280 Poz. 279

41 Poz. 282 Poz. 283 Poz. 281 Poz. 284 Poz. 286 Poz. 288 Poz. 289 Poz. 290 Poz. 287 Poz. 291 Poz. 292 Poz. 293 Poz. 294 Poz. 295

42 Poz. 299 Poz. 296 Poz. 297 Poz. 298 Poz. 300 Poz. 301 Poz. 302 Poz. 303 Poz.304 Poz.305 Poz. 306 Poz. 307 Poz. 308 Poz. 309

43 Poz. 310 Poz. 311 Poz. 312 Poz. 313 Poz. 315 Poz. 319 Poz. 318 Poz. 316 Poz. 317 Poz. 320 Poz. 323 Poz. 322 Poz. 326 Poz. 321

44 Poz. 336 Poz. 335 Poz. 338 Poz. 334 Poz. 339 Poz. 341 Poz. 343 Poz. 344 Poz. 340 Poz. 349 Poz. 346 Poz. 345 Poz. 348 Poz. 347

45 Poz. 342 Poz. 337

46 Poz. 351 Poz. 352 Poz. 353 Poz. 350 Poz. 354 Poz. 355 Poz. 356 Poz. 357 Poz. 358 Poz. 359 Poz. 360 Poz. 361 Poz. 362 Poz. 363 Poz. 364 Poz. 365 Poz. 366

47 Poz. 367 Poz. 368 Poz. 369 Poz. 370 Poz. 371 Poz. 372 Poz. 373 Poz. 374 Poz. 376 Poz. 375 Poz. 377 Poz. 378 Poz. 379 Poz. 380 Poz. 381 Poz. 382 Poz. 383 Poz. 385 Poz. 386 Poz. 387 Poz. 388 Poz. 384 Poz. 389 Poz. 390 Poz. 391 Poz. 392 Poz. 393 Poz. 394 Poz. 395 Poz. 396 Poz. 397

48 Poz. 401 Poz. 398 Poz. 399 Poz. 400 Poz. 402

49 Poz. 403 Poz. 404 Poz. 405 Poz. 406 Poz. 407

50 Poz. 408 Poz. 410 Poz. 409 Poz. 413 Poz. 411 Poz. 412

51 Poz. 414 Poz. 415 Poz. 416 Poz. 417 dopoz.301 Poz. 425

52 Poz. 420 Poz. 419 Poz. 421 Poz. 422

53 Poz. 424 Poz. 423 dopoz.164 Poz. 434 dopoz.170 dopoz.165 dopoz.329 Poz. 435

54 Awersy Poz. 437 Poz. 438 Poz. 439 Poz. 436 Poz. 441 Poz. 442 Poz. 443 Poz. 440 Poz. 444 Poz. 445 Poz. 446 Poz. 448 Poz. 447 Poz. 449 Poz. 450 Poz. 451 Poz. 452 Poz. 453

55 Rewersy Poz. 437 Poz. 438 Poz. 439 Poz. 436 Poz. 441 Poz. 442 Poz. 443 Poz. 440 Poz. 444 Poz. 445 Poz. 446 Poz. 448 Poz. 447 Poz. 449 Poz. 450 Poz. 451 Poz. 452 Poz. 453

56 Awersy Poz. 454 Poz. 455 Poz. 456 Poz. 457 Poz. 458 Poz. 459 Poz. 460 Poz. 461 Poz. 462 Poz. 463 Poz. 464 Poz. 465 Poz. 466

57 Rewersy Poz. 454 Poz. 455 Poz. 456 Poz. 457 Poz. 458 Poz. 459 Poz. 460 Poz. 461 Poz. 462 Poz. 463 Poz. 464 Poz. 465 Poz. 466

58 Poz. 426 Poz. 427 Poz. 428 Poz. 429 Poz. 430 Poz. 431 Poz. 432 Poz. 433

59 Poz.467Av Poz.467Rv Poz. 468 Poz. 470 Poz. 469 Poz. 471 Poz. 472 Poz. 473 Poz. 469 Poz. 471 Poz. 473 Poz. 472 Poz. 470 Poz. 474 Poz. 476 Poz. 477 Poz. 475 Poz. 475 Poz. 474 Poz. 476 Poz. 477

60 Poz. 479 Poz. 478 Poz. 481 Poz. 480

61 Poz. 482 Poz. 483 Poz. 484 Poz. 485 Poz. 486 Poz. 487 Poz. 490 Poz. 488 Poz. 489 Poz. 491 Poz. 492 Poz. 493 Poz. 494 Poz. 495 Poz. 496 Poz. 497 Poz. 498 Poz. 499 Poz. 500 Poz. 501 Poz. 502 Poz. 503 Poz. 504 Poz. 505 Poz. 506

62 Poz. 507 Poz. 508 Poz. 509 Poz. 510 Poz. 511 Poz. 512 Poz. 513 Poz. 514 Poz. 515 Poz. 516 Poz. 517 Poz. 518

63 Poz. 519 Poz. 520 Poz. 521 Poz. 522 Poz. 523 Poz. 524 Poz. 525 Poz. 526 Poz. 527 Poz. 528 Poz. 529 Poz. 530 Poz. 531 Poz. 532 Poz. 533 Poz. 534 Poz. 535 Poz. 536

NASZE SYMBOLE ODZNAKI POLSKIEJ WOJSKOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Nieśmiertelnik tekturowy

Nieśmiertelnik tekturowy strona 1 Nieśmiertelnik tekturowy 2011-07-28 Nieśmiertelnik tekturowy strona 1 Nieśmiertelnik tekturowy 2011-07-28 Nieśmiertelnik tekturowy strona 1 LEGITYMACJA ODZNAKI PAMIĄTKOWEJ 2 KORPUSU 2011-07-28

www.stowarzyszenieuk.pl

DECYZJA Nr 509/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 23 grudnia 2014 r.

ks. ppłk. Stanisław Zytkiewicz

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 4 maja 2009 r.

Rama z maszyny "Phoenix".

Rama z maszyny Phoenix. strona 1 Rama z maszyny "Phoenix". 2010-08-10 Rama z maszyny "Phoenix". Datowanie przedmiotu: 1920-1929 Opis przedmiotu: Stolik zrobiony z ramy maszyny do szycia firmy niemieckiej "Phoenix",lata 20-te

Strona 1 z 5. Nr ewidencyjny. Nazwa organizacji. Nazwa zadania

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2016 r.

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2015 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA Legitymacja i odznaka "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Dz.U.2017.1677 z dnia 2017.09.01 Status: Akt obowiązujący Wersja od: 1 września 2017 r. 16 września 2017 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA

Punkt 12 W tym domu mieszkał i został aresztowany hm. Jan Bytnar ps. Rudy bohater Szarych Szeregów uwolniony z rąk Gestapo 26.III 1943 r.

Punkt 12 W tym domu mieszkał i został aresztowany hm. Jan Bytnar ps. Rudy bohater Szarych Szeregów uwolniony z rąk Gestapo 26.III 1943 r. Grupa I Punkt 23 Miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność Ojczyzny. W tym miejscu 2 sierpnia 1944 hitlerowcy rozstrzelali i spalili 40 Polaków. Tablica ta znajduje się na budynku parafii św.

ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA W LATACH W FOTOGRAFII I DOKUMENTACH

Warszawa, dnia 1 września 2017 r. Poz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 24 sierpnia 2017 r.

Warszawa, dnia 1 września 2017 r. Poz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 24 sierpnia 2017 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 1 września 2017 r. Poz. 1677 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie legitymacji i odznaki Honorowy Dawca Krwi Zasłużony

Były żołnierz zawodowy ma prawo nosić mundur

Były żołnierz zawodowy ma prawo nosić mundur Były żołnierz zawodowy ma prawo nosić mundur Minister Obrony Narodowej określił rozporządzeniem z dnia 17 lipca 2003 r. (Dz. U. nr 141 poz.1367, z późn zm.) szczegółowe zasady i tryb postępowania w sprawach

Wykaz posiadanych obiektów na ekspozycję historyczną.

Opole, dnia 9 lipca 2014 r. Poz UCHWAŁA NR XLIII/498/2014 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO. z dnia 24 czerwca 2014 r.

Opole, dnia 9 lipca 2014 r. Poz UCHWAŁA NR XLIII/498/2014 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO. z dnia 24 czerwca 2014 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO Opole, dnia 9 lipca 2014 r. Poz. 1764 UCHWAŁA NR XLIII/498/2014 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO z dnia 24 czerwca 2014 r. w sprawie przyjęcia wzoru Odznaki Honorowej

w sprawie nadania odznaki honorowej Za zasługi dla miasta Ostrołęki.

w sprawie nadania odznaki honorowej Za zasługi dla miasta Ostrołęki. projekt Uchwała Nr... Rady Miasta Ostrołęki z dnia... 2007 r. w sprawie nadania odznaki honorowej Za zasługi dla miasta Ostrołęki. Na podstawie 1 ust. 1 pkt 1 i ust.2 uchwały Nr 256 / XXXIX / 97 Rady Miejskiej

Pamiętamy. Powstania Wielkopolskiego r r.

Pamiętamy. Powstania Wielkopolskiego r r. Pamięci naszych dziadków i rodziców, oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Potulicach, Rudniczu i w Żelicach Bohaterów Powstania Wielkopolskiego Pamiętamy Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2014 r.

UCHWAŁA NR XXI/261/2016 RADY MIEJSKIEJ KALISZA z dnia 31 marca 2016 r.

UCHWAŁA NR XXI/261/2016 RADY MIEJSKIEJ KALISZA z dnia 31 marca 2016 r. UCHWAŁA NR XXI/261/2016 RADY MIEJSKIEJ KALISZA z dnia 31 marca 2016 r. w sprawie nadania nazwy drogom na terenie miasta Kalisza Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie

Karpacki Oddział Straży Granicznej

Regulamin Medalu Pamiątkowego Zasłużony dla WKHDK

Regulamin Medalu Pamiątkowego Zasłużony dla WKHDK Regulamin Medalu Pamiątkowego I. Cel wprowadzenia medalu pamiątkowego. 1. Medal pamiątkowy stanowi uhonorowanie szczególnych zasług na rzecz Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego

orły współczesne wz.1993 na berety

orły współczesne wz.1993 na berety orły współczesne wz.993 na berety orły współczesne wz.993 na berety Datowanie: 993 Miejsce pochodzenia: Polska.orły generalskie na kołnierz marynarki i płaszcza. 2.pierwszy od lewej-wojska powietrzno-desantowe.

Falerystyczny zapis historii Płocka

Falerystyczny zapis historii Płocka Falerystyczny zapis historii Płocka Płock, miasto położone na wysokim brzegu Wisły jest jednym z najstarszych w Polsce. Badania archeologiczne potwierdziły ślady osadnictwa wczesnośredniowiecznego z X

ODZNACZENIA UNII POLSKICH UGRUPOWAŃ MONARCHISTYCZNYCH

ODZNACZENIA UNII POLSKICH UGRUPOWAŃ MONARCHISTYCZNYCH ODZNACZENIA UNII POLSKICH UGRUPOWAŃ MONARCHISTYCZNYCH Na system odznaczeń Unii Polskich Ugrupowań Monarchistycznych według stanu prawnego na 17 kwietnia 2017 składają się: 1. Krzyż Rycerski UPUM klasy

kat a alaog 2 o 0 g /

Małopolski Konkurs Tematyczny:

Małopolski Konkurs Tematyczny: Małopolski Konkurs Tematyczny: Umarli, abyśmy mogli żyć wolni. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski - dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych

Lista wynikowa. Aukcja nr 2. 27 września 2014 r.

ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ:

ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ: ZGŁOŚ SIĘ DO WKU ABY ODBYĆ PRZESZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY TO UZYSKASZ: możliwość otrzymania dodatkowych środków finansowych (przez okres odbywania kursu) uposażenie wynikające z posiadanego stopnia

02-01-S C S S S S S S S Kubek Biały z łyżeczką Warszawa Zamek.

02-01-S C S S S S S S S Kubek Biały z łyżeczką Warszawa Zamek. Kubek Biały z łyżeczką Warszawa Zamek 02-01-10A poj. 360 ml, wys. 110 mm, Kubek Biały z łyżeczką Warszawa Starówka 02-01-10B poj. 360 ml, wys. 110 mm, Kubek Biały Warszawa Zamek (A) 02-01-11A poj. 360

wszystko co nas łączy"

wszystko co nas łączy Generał broni Władysław Anders "Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy" Generał broni Władysław Anders bohater spod Monte Casino. Władysław Anders pełnił najważniejsze funkcje

Instrukcja dla korzystających

Instrukcja dla korzystających Instrukcja dla korzystających Wykaz Legionistów nie jest słownikiem biograficznym. Założeniem Autorów było zgromadzenie nazwisk i podstawowych danych do wszystkich, którzy służyli w tej formacji podczas

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI 20 maja 1881 roku w Tuszowie Narodowym pod Mielcem urodził się Władysław Sikorski. Był trzecim dzieckiem Emilii i Tomasza Sikorskich. Wcześniej młoda para wyprowadziła

98. rocznica bitwy pod Zadwórzem uroczystości ku czci bohaterów 18 sierpnia 2018

98. rocznica bitwy pod Zadwórzem uroczystości ku czci bohaterów 18 sierpnia 2018 Moja Niepodległa https://mojaniepodlegla.pl/mn/aktualnosci/6370,98-rocznica-bitwy-pod-zadworzem-uroczystosci-ku-czci-bohater ow-18-sierpnia-2018.html 2019-05-15, 20:41 Zadwórzem uroczystości ku czci bohaterów

udział w uroczystościach rocznicowych bitwy o Monte Cassino w Opolu, przy Szwadronie Pancerny Skorpion

udział w uroczystościach rocznicowych bitwy o Monte Cassino w Opolu, przy Szwadronie Pancerny Skorpion Z dziennika Grupy 2016r. 27-28.05.2016 Łabiszyńskie Spotkania z Historią 17-22.05.2016 wyjazd na obchody 72 rocznicy bitwy o Monte Cassino 14-15.05.2016 udział w uroczystościach rocznicowych bitwy o Monte

Muzeum Polskich Formacji Granicznych Muzeum Polskich Formacji Granicznych http://muzeumsg.strazgraniczna.pl/muz/formacje-ochrony-granic/biografie/1945-1990/kadra-1945-1990/tadeusz-j armolinski/9745,tadeusz-jarmolinski.html 2019-09-16, 17:37

R e g u l a m i n nadawania Odznaki Honorowej Podlaski Krzyż Floriański

Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu

Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2008-11-10 09:01:03 Narodowe Święto Niepodległości w Siewierzu 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ZASADY NOSZENIA OZNAK STOPNI WOJSKOWYCH NA NAKRYCIACH GŁOWY OZNAKI STOPNI WOJSKOWYCH: Nosi się na nakryciach głowy z wyjątkiem: a) czapek: futrzanych, zimowych, ćwiczebnych, technika lotniczego, garnizonowych