Zadania QR na Dzień Matematyki 2017

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zadania QR na Dzień Matematyki 2017"

Transkrypt

1

2

3

4

5 Zadania QR na Dzień Matematyki 2017 Zadanie 1. Kuba miał 21zł. Postanowił wrzucić je do trzech skarbonek, tak aby w drugiej było dwa razy więcej pieniędzy niż w pierwszej, a w trzeciej dwa razy więcej niż w drugiej. Po ile złotych miał Kuba w każdej skarbonce? Zadanie 2. Chłopiec ma monety po 50gr i po 20gr, razem 31 sztuk. Monety mają łączną wartość 10zł 70gr. Ile monet po 50gr, a ile po 20gr ma chłopiec? Zadanie 3. Pieniążek miał 30zł. Kupił 2 czekolady po 4zł, 5 batoników po 2zł oraz 6 jogurtów po złotówce. Ile pieniędzy mu zostało? Zadanie 4. Złotówka miała w skarbonce 49zł, a Pieniążek 47zł. Dzieci dostały od babci po 50zł. W czasie ferii Złotówka wydała na zakupy 52zł, a Pieniążek 50zł. Komu zostało więcej pieniędzy? Zadanie 5. otrzyma z 5zł? Aneta kupiła w szkolnym sklepiku 3 ołówki po 65 groszy za sztukę i zeszyt za 1zł 40gr. Ile reszty Zadanie 6. Jedna róża kosztowała 3,50zł. Za bukiet złożony z siedmiu róż z przybraniem zapłacono 29zł. Ile kosztowało przybranie? Zadanie 7. Za 3 ekierki i dwa zeszyty zapłacono 11zł, a za 5 takich samych zeszytów i 3 takie ekierki zapłacono 18,50zł. Oblicz cenę zeszytu i cenę ekierki. Oblicz o ile jest droższy zeszyt od ekierki. Zadanie 8. Za trzy ołówki i dwa długopisy zapłacono 12 zł. Długopis był o 1 zł droższy od ołówka. Oblicz cenę ołówka i cenę długopisu. Zadanie 9. Pani bibliotekarka kupiła do czytelni atlas, słownik i encyklopedię. Atlas kosztował 52,80zł. Słownik był 2 razy tańszy od atlasu. Encyklopedia kosztowała tyle, co atlas i słownik razem. Ile złotych kosztowała encyklopedia? Ile złotych reszty otrzymała pani bibliotekarka, jeśli za zakupy zapłaciła banknotem dwustuzłotowym? Zadanie 10 Koszt rejsu statkiem po Wiśle dla 30 uczniów wynosi 495zł. Oblicz, ile kosztuje jeden bilet. Zadanie 11. Zeszyt kosztuje 2,70zł, długopis jest od niego o 1,40zł droższy, a ołówek jest o 2,95zł tańszy od długopisu. Ile trzeba zapłacić za dwa zeszyty, długopis i trzy ołówki? Zadanie 12. Kasia kupiła 2 jogurty, 3 batoniki i 1 soczek i zapłaciła 17 złotych, a Bartek za takie same 3 jogurty, 2 batoniki i 4 soczki zapłacił o 11 złotych więcej. Ile reszty z 50 złotych otrzyma Julka jeśli kupi takie same 3 jogurty, 3 batoniki i 3 soczki? Zadanie 13. Pewien Pers posiadał latający dywan. Chciał go sprzedać, ale nie mógł znaleźć kupca. Obniżył więc początkową jego cenę o 246 talarów. O dywanie dowiedział się sułtan i zawezwał Persa. Chytry Pers zaproponował sułtanowi cenę o 504 talary większą od nowej ceny. Sułtan targował się i kupił dywan o 79 talarów taniej niż chciał mężczyzna. Jak ci się wydaje, czy Pers sprzedał dywan drożej czy taniej niż początkowo planował i o ile talarów? Zadanie 14. Czy możliwe jest podzielić 60zł między sześciu synów w taki sposób, by najstarszy syn dostał najwięcej pieniędzy, a kolejni synowie dostawali o 1zł mniej od poprzedniego i tak aż do najmłodszego? Zadanie 15. Jaś poszedł do księgarni i kupił książkę za 13zł. Dał sprzedawcy 20zł, jednak ten nie miał mu jak wydać reszty. Księgarz poszedł więc do kiosku rozmienić pieniądze. Następnego dnia kioskarz poinformował księgarza, że te 20zł od chłopca było fałszywe, więc księgarz zwrócił kioskarzowi pieniądze (wymienił fałszywe 20zł na prawdziwe). Ile pieniędzy stracił księgarz na tym oszustwie? Zadanie 16. Zosia ma w portmonetce same monety "groszowe", tj. o nominałach poniżej 1 zł. Jaką maksymalną kwotę może mieć, jeśli nie może rozmienić złotówki?

6 Zadanie 17. Mamy dwie monety o łącznej wartości 7 złotych. Jedna z nich nie jest monetą 5 złotową. Jakie to monety? Zadanie 18. Działka rekreacyjna ma kształt prostokąta o długości 35 m i szerokości 24 m. Jaki będzie koszt ogrodzenia działki, jeśli 1 m siatki kosztuje 18 zł, a brama wjazdowa wraz z furtką ma szerokość 4 m? Zadanie 19. Ala miała w skarbonce tylko trzy banknoty dwudziestozłotowe i same monety po 0,50 zł. Ile monet miała Ala, jeśli w skarbonce było 147,50 zł? Zadanie 20. Pan Jan kupił działkę o powierzchni 2500 m 2 płacąc 45 zł za 1 m 2. Pan Kazimierz za działkę o powierzchni 3500 m 2 zapłacił zł. Która z działek była tańsza?

7 Zadanie 1. Zadania QR na Dzień Matematyki 2017 Odpowiedzi DZIEŃ MATEMATYKI skarbonka 2. skarbonka 3. skarbonka x 2x 4x 7x=21 /:7 x = 3 Odp. W pierwszej skarbonce Kuba miał 3 zł, w drugiej 6 zł, a w trzeciej 12 zł. Zadanie 2. Metoda prób i błędów 50 gr Wartość 10,70 zł 20 gr Razem monet 31 sztuk 5 x 50 gr = 2,50 zł 10,70 zł - 2,50 zł = 8,20 zł 8,20 zł : 0,20 zł = = x 50 gr = 5,50 zł 10,70 zł - 5,50 zł = 5,20 zł 5,20 zł :0,20 zł =52:2 = = x 50 gr = 7,50 zł 10,70 zł - 7,50 zł = 3,20 zł 3,20 zł : 0,20 zł = =31 odp. Chłopiec ma 15 monet 50 gr i 16 monet 20 gr. Zadanie 3. 2 x 4 zł + 5 x 2 zł + 6 x 1 zł = 24 zł, 30 zł - 24 zł = 6 zł. Odp. Pieniążkowi zostało 6 zł. Zadanie zł + 50 zł -52 zł = 47 zł pieniądze Złotówki 47 zł + 50 zł - 50 zł = 47 zł pieniądze Pieniążka Odp. Obu zostało tyle samo pieniędzy. Zadanie 5. 3 x 65 gr + 1 zł 40 gr = 1,95 zł + 1,40 zł = 3,35 zł, 5 zł - 3,35 zł =1,65 zł. Odp. Anetcie zostało 1,65 zł. Zadanie zł - 3,50 zł x 7 = 29 zł - 24,50 zł =4,50 zł Odp. Przybranie do bukietu kosztowało 4,50 zł. Zadanie 7. 3 ekierki + 2 zeszyty = 11 zł 3 ekierki + 5 zeszytów = 18,50 zł czyli 3 zeszyty = 18,50 zł - 11 zł = 7,50 zł, czyli 1 zeszyt 7,50 zł :3 = 2,50 zł 2 zeszyty 2 x 2,50 zł = 5 zł, 3 ekierki 11 zł - 5 zł = 6 zł, 1 ekierka 6 zł : 3 = 2 zł Różnica cen: 2,50 zł - 2 zł = 50 gr. Odp. Zeszyt jest droższy od ekierki o 50gr. Zadanie 8. Za trzy ołówki i dwa długopisy zapłacono 11zł. Długopis był o 1zł droższy od ołówka. Oblicz cenę ołówka i cenę długopisu. 3 ołówki + 2 długopisy =12 zł 2 długopisy są o 2 zł droższe od 2 ołówków. Zatem 3 ołówki + 2 ołówki + 2 zł = 12 zł, 12 zł - 2 zł = 10 zł, 10 zł : 5= 2 zł - cena ołówka 10 zł - 3 x 2 zł = 5 zł, 5 zł : 2 = 2,50 zł

8 Odp. Ołówek kosztował 2 zł, a długopis 3 zł. Zadanie 9. 52,80 zł cena atlasu 52,80 zł :2 = 26,40 zł cena słownika 52,80 zł + 26,40 zł = 79,20 zł cena encyklopedii 200 zł - (52,80 zł + 26,40 zł + 79,20 zł) = 41,60 zł. Odp. Pani bibliotekarka otrzymała 41,60 zł reszty. Zadanie zł : 30 = 16,50 zł Odp. Jeden bilet kosztuje 16,50 zł. Zadanie 11. 2,70 zł x 2 = 5,40 zł cena 2. zeszytów 2,70 zł + 1,40 zł = 4,10 zł cena 1. długopisu 4,10 zł - 2,95 zł = 1,15 zł cena 1. ołówka 1,15 zł x 3 = 3,45 zł cena 3 ołówków Razem: 5,40 zł + 4,10 zł + 3,45 zł = Odp. Za zakupy należy zapłacić 12,95 zł. Zadanie jogurtu + 1 soczek + 3 batoniki = 17 zł + 3 jogurty + 4 soczki + 2 batoniki = 17 zł +11 zł = 28 zł 5 jogurtów + 5 soczków + 5 batoników = 17 zł + 28 zł = 45 zł czyli 1 jogurt + 1 soczek + 1 batonik = 45 zł : 5 = 9 zł zatem 3 jogurty + 3 soczki + 3 batoniki = 9 zł x 3 = 27 zł Reszta z 50 zł: 50 zł - 27 zł = 23 zł. Odp. Kasia otrzyma 23 reszty, jeśli kupi takie same 3 jogurty, 3 batoniki i 3 soczki. Zadanie 13. Zadanie 14. Metoda prób i błędów. 1. syn 2. syn 3. syn 4. syn 5. syn 6. syn Razem zł za dużo zł za mało zł za mało zł za dużo 12,50 zł 11,50 zł 10,50 zł 9,50 zł 8,50zł 7,50 zł 60 zł pasuje Odp. Sytuacja taka jest możliwa, najstarszy musi dostać 12,50 zł

9 Zadanie 15. Jaś daje fałszywe 20 zł, czyli nic. Dostaje książkę wartą 13 zł, i 7 zł reszty czyli 20 zł, W tym momencie księgarz ma fałszywe 20zł, czyli nic, a stracił 20 zł (książka reszta). Zanosi fałszywe 20 zł, kioskarzowi, a dostaje dobre 20 zł. W tym momencie księgarz jest na zero. Stracił 20 zł u Jasia, ale zyskał 20 zł u kioskarza, a kioskarz ma minus 20zł. Potem oddaje fałszywe 20 zł księgarzowi, a księgarz ODDAJE prawdziwe 20 zł. I znowu księgarz ma minus 20 zł. Czyli wracamy do sytuacji sprzed wymiany. Zadanie 16. Może mieć najwyżej jedną 50-groszówkę i cztery 20-groszówki. Daje to największą możliwą wartość podzielną przez 10gr. Podobnie może mieć jeszcze jedną monetę o wartości 5gr i cztery po 2gr. W sumie - 1,43 zł. Zadanie 17. Jedna moneta to 5 zł, a druga 2 zł. Zatem jedna z nich nie jest 5 zł. Zadanie m m - 4m = 70 m + 48 m - 4 m = 114 m zł = 2052 zł odp. Koszt ogrodzenia działki wyniesie 2052 zł. Zadanie 19. (147,50 zł zł ) : 0,50 zł = 87,50 zł : 0,50 zł =175 monet, lub na 1 zł przypadają 2 monety po 0,50 zł, czyli mamy = 175 monet Odp. Ala miała 175 monet. Zadanie zł = zł Odp. Tańsza była działka pana Jana.

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa IV szkoła podstawowa 2012

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa IV szkoła podstawowa 2012 PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa IV szkoła podstawowa 202 KARTA PUNKTACJI ZADAŃ (wypełnia komisja konkursowa): Numer zadania Zad. Zad. 2 Zad. 3 Zad. 4 Poprawna odpowiedź Zad. 5 Zad.

Bardziej szczegółowo

TEST I. Czas pracy: 40 minut UZUPEŁNIA UCZEŃ. dysleksja

TEST I. Czas pracy: 40 minut UZUPEŁNIA UCZEŃ. dysleksja Arkusz opracowany przez Wydawnictwo GEMMI. Kopiowanie w całości lub we fragmentach bez zgody wydawcy zabronione. UZUPEŁNIA UCZEŃ KOD UCZNIA PESEL BADANIE DIAGNOSTYCZNE W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep Cele operacyjne: Uczeń: rozpoznaje monety 1 zł, 2 zł, 5zł oraz banknot 10 zł, porządkuje monety od najmniejszej do największej wartości, używa zwrotów grzecznościowych

Bardziej szczegółowo

8 + 66 =.. 48 + 20 =... 35 + 46 =... 53 7 =... 89 50 =... 72 58 =...

8 + 66 =.. 48 + 20 =... 35 + 46 =... 53 7 =... 89 50 =... 72 58 =... Matematyka test dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w roku szkolnym 2011/2012 Etap szkolny (60 minut) Ryzyko dysleksji [suma punktów].... Imię i nazwisko Klasa 1. Oblicz. 8 + 66 =.. 48 + 20 =...

Bardziej szczegółowo

MATEMATYKA. karty pracy klasa 2 gimnazjum

MATEMATYKA. karty pracy klasa 2 gimnazjum MATEMATYKA karty pracy klasa 2 gimnazjum Copyright by Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o., Warszawa 2011 Numer zadania Test Karty pracy Zadania wyrównujące Zadania utrwalające Zadania rozwijające

Bardziej szczegółowo

1. Dom zajmuje powierzchni działki. Ile to m 2? A. 80 m 2 B. 100 m 2 C. 120 m 2 D. 160 m 2

1. Dom zajmuje powierzchni działki. Ile to m 2? A. 80 m 2 B. 100 m 2 C. 120 m 2 D. 160 m 2 1 Fabryka Nowy dom zabawek... Imię i nazwisko ucznia...... Klasa Suma punktów Nowy dom...... Data Ocena Informacja do zadań od 1. do 6. Państwo Leśniewscy sprzedali mieszkanie w bloku i kupili działkę

Bardziej szczegółowo

ZESTAW ZADAŃ Konkurs Finanse w matematyce

ZESTAW ZADAŃ Konkurs Finanse w matematyce ZESTAW ZADAŃ Konkurs Finanse w matematyce 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Cena wymurowania pierwszego metra komina to 540zł. Każdy następny metr jest droższy o 90zł. Zatem wybudowanie komina o wysokości 20m

Bardziej szczegółowo

1 Ułamek dziesiętny. P 1. Rozszerz ułamek do mianownika 10, 100 lub 1000 i zapisz go w postaci dziesiętnej. c) a) 3 4. b) 4 5.

1 Ułamek dziesiętny. P 1. Rozszerz ułamek do mianownika 10, 100 lub 1000 i zapisz go w postaci dziesiętnej. c) a) 3 4. b) 4 5. 48 Ułamki dziesiętne 4 Ułamki dziesiętne 1 Ułamek dziesiętny P 1. Rozszerz ułamek do mianownika 10, 100 lub 1000 i zapisz go w postaci dziesiętnej. a) 3 4 b) 4 5 c) 7 20 d) 11 250 P 2. Rozszerz ułamek

Bardziej szczegółowo

Te wspaniałe wynalazki

Te wspaniałe wynalazki społeczna Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie materiały dla ucznia, klasa III, pakiet 56, s. 1 1 Te wspaniałe wynalazki Zaznacz PRAWDA, jeżeli informacja o odkryciach i wynalazkach jest prawdziwa, lub FAŁSZ,

Bardziej szczegółowo

ZADANIA NA KARTACH. Właścicielem ogródka jest pan Nowakowski. Na działce rosną 3 jabłonie, 2 grusze, winogron i wiele odmian kwiatów.

ZADANIA NA KARTACH. Właścicielem ogródka jest pan Nowakowski. Na działce rosną 3 jabłonie, 2 grusze, winogron i wiele odmian kwiatów. Anna Szynkowska ZADANIA NA KARTACH Na lekcjach matematyki dużo czasu poświęca się na rozwiązywanie zadań tekstowych, które przysparzają uczniom wiele problemów. Uczniowie często nie potrafią czytać tekstu

Bardziej szczegółowo

Pasjonat kwiecień. 1. Janek był na wsi przez cały lipiec, sierpień i jeden dzień we wrześniu. Ile dni był Janek na wsi, ile to tygodni?

Pasjonat kwiecień. 1. Janek był na wsi przez cały lipiec, sierpień i jeden dzień we wrześniu. Ile dni był Janek na wsi, ile to tygodni? Pasjonat kwiecień 1. Janek był na wsi przez cały lipiec, sierpień i jeden dzień we wrześniu. Ile dni był Janek na wsi, ile to tygodni? 2. W przedszkolu wychowawczyni przygotowała dla dwanaściorga dzieci

Bardziej szczegółowo

3. Wpisz brakujące liczby: a) Wstążkę o długości 7,5 m przecięto na 5 równych części. Każda część ma długość...

3. Wpisz brakujące liczby: a) Wstążkę o długości 7,5 m przecięto na 5 równych części. Każda część ma długość... Zestaw zadań...... imię i nazwisko lp. w dzienniku str. 1/3 grupa A...... klasa data 1. Podkreśl ilorazy równe 0,7. 2,8 : 4 7,7 : 11 0,42 : 6 0,98 : 14 2. Oblicz średnią arytmetyczną liczb 5,5; 3,4 i 7,9.

Bardziej szczegółowo

klasa 3 pakiet Lokomotywa 3. Matematyka. Część 3 dla ucznia klasy trzeciej: Podręczniki i ćwiczenia Wyposażenie dodatkowe

klasa 3 pakiet Lokomotywa 3. Matematyka. Część 3 dla ucznia klasy trzeciej: Podręczniki i ćwiczenia Wyposażenie dodatkowe Lokomotywa 3. Matematyka. Część 3 Edukacja matematyczna dla klasy trzeciej szkoły podstawowej M pakiet dla ucznia klasy trzeciej: Podręczniki i ćwiczenia Czytam i piszę Matematyka Ćwiczenia ortograficzne

Bardziej szczegółowo

Klasa 4. Działania pisemne

Klasa 4. Działania pisemne Klasa 4. Działania pisemne...... imię i nazwisko lp. w dzienniku str. 1/2 grupa A...... klasa data 1. Oblicz: a) b) c) 2 5 2 + 3 2 4 2 8 7 + 3 2 7 2 6 3 8 + 3 7 2 2. Wykonaj obliczenia sposobem pisemnym:

Bardziej szczegółowo

KONKURS z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KONKURS z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ...... kod pracy ucznia pieczątka nagłówkowa szkoły KONKURS z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP SZKOLNY Drogi Uczniu, witaj na I etapie konkursu matematycznego. Przeczytaj uważnie instrukcję

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN Z MATEMATYKI NA ROZPOCZĘCIE NAUKI W DRUGIEJ KLASIE GIMNAZJUM

SPRAWDZIAN Z MATEMATYKI NA ROZPOCZĘCIE NAUKI W DRUGIEJ KLASIE GIMNAZJUM WYPEŁNIA UCZEŃ Data urodzenia ucznia dzień miesiąc rok Kod ucznia SPRAWDZIAN Z MATEMATYKI NA ROZPOCZĘCIE NAUKI W DRUGIEJ KLASIE GIMNAZJUM Informacje dla ucznia 1. Sprawdź, czy sprawdzian ma 10 stron. Ewentualny

Bardziej szczegółowo

Odp... Zadanie 2. Jeżeli 30 jajek pakuje się do 5 opakowań, to ile opakowań potrzeba, aby zapakować 48 jajek? Ile, aby zapakować 51jajek?

Odp... Zadanie 2. Jeżeli 30 jajek pakuje się do 5 opakowań, to ile opakowań potrzeba, aby zapakować 48 jajek? Ile, aby zapakować 51jajek? Witamy Cię w pierwszej serii zadań turnieju matematycznego dla wytrwałych,,pasjonat matematyki Przed Tobą 30 zadań. Zadania są numerowane, ale możesz je liczyć w dowolnej kolejności. W każdym zadaniu dysponujesz

Bardziej szczegółowo

ZADANIA MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS VI zestaw drugi.

ZADANIA MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS VI zestaw drugi. ZADANIA MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS VI zestaw drugi. 21. Za bilety wstępu do pijalni wód mineralnych dla 4 osób dorosłych i 40 dzieci zapłacono 106 zł. Bilet dla osoby dorosłej kosztował 3,50 zł. Ile

Bardziej szczegółowo

odpowiednio o 4%, 5%, 10% i 20%. O ile procent wzrosła średnia wieku tych czterech osób?

odpowiednio o 4%, 5%, 10% i 20%. O ile procent wzrosła średnia wieku tych czterech osób? 71. Dla jakiego x wartości wyrażeń w diagramie wyznaczają kwadrat magiczny (sumy liczb w wierszach, kolumnach i na obu przekątnych są równe)? 72. W ciągu dwóch lat wiek czterech członków pewnej rodziny

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Materiały do wycięcia... A H

Spis treści. Materiały do wycięcia... A H Spis treści Rachunki pamięciowe dodawanie iodejmowanie... 4 O ile więcej, o ile mniej... Rachunki pamięciowe mnożenie i dzielenie. 9 Ile razy więcej, ile razy mniej... 13 Sprawdź, ile umiesz... 15 Dzielenie

Bardziej szczegółowo

Ze względu na ferie zimowe turniej matematyczny odbędzie się na początku marca. O której godzinie przyszła każda z klas?

Ze względu na ferie zimowe turniej matematyczny odbędzie się na początku marca. O której godzinie przyszła każda z klas? Pasjonat styczeń/ luty Uwaga! Trudne i podchwytliwe zadania warto sobie rozrysować. Ze względu na ferie zimowe turniej matematyczny odbędzie się na początku marca. 1. Klasy trzecie poszły na wycieczkę

Bardziej szczegółowo

Matematyka. Repetytorium szóstoklasisty

Matematyka. Repetytorium szóstoklasisty Matematyka Repetytorium szóstoklasisty 7 do sprawdzianu Najpierw... Potem... 4 1 2 + 8 Powodzenia!!! 7 Szóstoklasisto, już wkrótce ukończysz naukę w szkole podstawowej. Zanim to jednak nastąpi, w kwietniu

Bardziej szczegółowo

KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas trzecich

KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas trzecich Tu wpisz swoje imię i nazwisko oraz nr szkoły, w której się uczysz KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas trzecich Drogi Trzecioklasisto! Masz do rozwiązania 13 zadań. W pierwszych siedmiu zaznacz jedną

Bardziej szczegółowo

Matematyka test dla uczniów klas trzecich

Matematyka test dla uczniów klas trzecich Matematyka test dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w roku szkolnym 2010/2011 Etap międzyszkolny (60 minut) [suma punktów]..... Imię i nazwisko Nazwa (numer) szkoły, miejscowość Podczas wycieczki

Bardziej szczegółowo

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Etap Wojewódzki

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Etap Wojewódzki pieczątka WKK Kod ucznia - - Dzień Miesiąc Rok DATA URODZENIA UCZNIA KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Etap Wojewódzki Drogi Uczniu Witaj na III etapie konkursu matematycznego. Przeczytaj

Bardziej szczegółowo

Wskazówka. Oblicz cenę 1 dag wełny białej i niebieskiej i porównaj.

Wskazówka. Oblicz cenę 1 dag wełny białej i niebieskiej i porównaj. 1.Mama kupowała wełnę na swetry w dwóch kolorach. Białej wełny było 90 dag, a niebieskiej było o 30 dag mniej. Za białą wełnę mama zapłaciła 360 zł, a za niebieska o 60 zł mniej. Która wełna była droższa?

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 1. JĘZYK POLSKI I MATEMATYKA

SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 1. JĘZYK POLSKI I MATEMATYKA SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 1. JĘZYK POLSKI I MATEMATYKA PRZYKŁADOWY ZESTAW ZADAŃ DLA UCZNIÓW Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM W STOPNIU LEKKIM (S8) Czas pracy: 80 minut Czas pracy będzie wydłużony

Bardziej szczegółowo

Zbiór zadań z matematyki dla klas IV-VI

Zbiór zadań z matematyki dla klas IV-VI Zbiór zadań z matematyki dla klas IV-VI Zadania o szkole 1. Kądzik Marcin 2. Kostrzewa Piotr 3. Milewska Martyna 4. Skrzypek Jan Legionowo, 05/2012 Zadanie 1. W szkole jest 820 uczniów. 10% z nich pojechało

Bardziej szczegółowo

Zadania z ułamkami. Obliczenia czasowe

Zadania z ułamkami. Obliczenia czasowe Przykładowe zadania do etapu szkolnego i do etapu powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V. (zadania z poprzednich edycji konkursu) Zadania z ułamkami. Zad. 1. (2 pkt) Pod kasztanowcem leżały

Bardziej szczegółowo

60 minut. Powodzenia! Pracuj samodzielnie.

60 minut. Powodzenia! Pracuj samodzielnie. Jedlicze, 6.0.202r...... Szkoła Podstawowa w... imię i nazwisko ucznia klasa VIII Edycja Gminnego Turnieju Matematycznego dla uczniów klas VI szkół podstawowych Rachmistrz Gminy Jedlicze Drogi Uczniu Jesteś

Bardziej szczegółowo

1. Od ilu lat istnieje fabryka zabawek założona przez pana Dzieciniaka? A. od 23 B. od 37 C. od 42 D. od 60

1. Od ilu lat istnieje fabryka zabawek założona przez pana Dzieciniaka? A. od 23 B. od 37 C. od 42 D. od 60 1 Fabryka zabawek.... Imię i nazwisko ucznia...... Klasa Suma punktów Fabryka zabawek...... Data Ocena Tekst do zadań od 1. do 4. W Kukiełkowie przy ulicy Lalczanej 18 znajduje się fabryka zabawek Udane

Bardziej szczegółowo

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa III szkoła podstawowa marzec 2015

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa III szkoła podstawowa marzec 2015 PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa III szkoła podstawowa marzec 205 KARTA PUNKTACJI ZADAŃ (wypełnia komisja konkursowa): Numer zadania Zad. Zad. 2 Zad. 3 Zad. 4 Zad. 5 Zad. 6 Zad.

Bardziej szczegółowo

Test dla uczniów kończących naukę w klasie czwartej

Test dla uczniów kończących naukę w klasie czwartej Test dla uczniów kończących naukę w klasie czwartej matematyka I grupa imię i nazwisko numer w dzienniku klasa Test składa się z 12 zadań. Czytaj uważnie treść poleceń. W zadaniach od 1. do 9. wybierz

Bardziej szczegółowo

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 2. MATEMATYKA

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 2. MATEMATYKA Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. KOD UCZNIA UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 2. MATEMATYKA Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Suma ( ) 0,3 jest równa:

Suma ( ) 0,3 jest równa: Liczby i działania Zadania zamknięte: Zadanie. (0-p.) Dane są liczby: 9 ; - 8,5 ; - 4, ; 6,5. Która z nich ma wartość bezwzględną mniejszą od 5? A) -9. B) 6,5 C) -8,5 D) 4, Zadanie. (0-p.) Ile liczb całkowitych

Bardziej szczegółowo

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLASY IV

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLASY IV DLA KLASY IV Zadanie 1. Wartość wyrażenia ( 2 ) : + (100 : 4 +2 6)= wynosi: a)1 b) c) 2 d) 41 Zadanie 2. Klientka płaci banknotem 100- złotowym za 2 kostki masła po zł, 6 jajek po 40 gr., bułek po 1zł,

Bardziej szczegółowo

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych etap wojewódzki część I

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych etap wojewódzki część I Kod ucznia: Bydgoszcz, 31.01.2015r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych etap wojewódzki część I Wypełnia komisja konkursowa Numer zadania 1 2 3 4 5 Razem Punktacja

Bardziej szczegółowo

Zadanie 1.1. Zadanie 1.2. Zadanie 1.3. Zadanie 1.4. Zadanie 1.5. Zadanie 1.6. Zadanie 1.7. Zadanie 1.8. Zadanie Zadanie 1.9

Zadanie 1.1. Zadanie 1.2. Zadanie 1.3. Zadanie 1.4. Zadanie 1.5. Zadanie 1.6. Zadanie 1.7. Zadanie 1.8. Zadanie Zadanie 1.9 Zadania za 1 punkt Zadanie 1.1 Zadanie 1.2 Liczba dwie całe i cztery tysięczne zapisana cyframi to: A. 2, B. 2,00 C. 2,0 D. 2 Liczba 3 zapisana w postaci dziesiętnej 100 to: A.,03 B.,3 C.,003 D. 3 Zadanie

Bardziej szczegółowo

Matematyka test dla uczniów klas piątych

Matematyka test dla uczniów klas piątych Matematyka test dla uczniów klas piątych szkół podstawowych w roku szkolnym 2010/2011 Etap międzyszkolny (60 minut) [suma punktów]..... Imię i nazwisko Nazwa (numer) szkoły, miejscowość W sklepie sportowym

Bardziej szczegółowo

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. październik

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. październik Karty pracy 4 dla uczniów klasy Matematyka październik Karta pracy R1 Matematyka 1. Marek kupił bułkę za 2 zł 30 gr i sok za 1 zł 80 gr. a) Ile pieniędzy wydał Marek? b) Ile reszty zostało Markowi z banknotu

Bardziej szczegółowo

XXII MINIKONKURS MATEMATYCZNY

XXII MINIKONKURS MATEMATYCZNY KOD UCZNIA XXII MINIKONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 4 etap szkolny 1. Liczba o dwa większa od liczby dwa razy większej od 6724 to: A. 6 728 B. 2 688 C. 13 42 D. 13 40 2. Do stołówki przyszła grupa

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Materiały do wycięcia...

Spis treści. Materiały do wycięcia... Spis treści Rachunki pamięciowe na liczbach naturalnych i ułamkach dziesiętnych... 4 Działania pisemne na liczbach naturalnych i ułamkach dziesiętnych... 9 Działanianaułamkachzwykłych... 14 Ułamki zwykłe

Bardziej szczegółowo

1. Śnieg zaczął padać za piętnaście dziewiąta wieczorem i padał aż do wpół do jedenastej rano następnego dnia. Ile czasu padał śnieg?

1. Śnieg zaczął padać za piętnaście dziewiąta wieczorem i padał aż do wpół do jedenastej rano następnego dnia. Ile czasu padał śnieg? ZADANIA NA FERIE I. Obliczenia czasowe i kalendarzowe 1. Śnieg zaczął padać za piętnaście dziewiąta wieczorem i padał aż do wpół do jedenastej rano następnego dnia. Ile czasu padał śnieg? 2. Kasia przeczytała

Bardziej szczegółowo

ZADANIA UTRWALAJĄCE. Ulubiony sport. Piłka nożna Siatkówka Koszykówka Piłka ręczna Hokej Nie interesuję się sportem

ZADANIA UTRWALAJĄCE. Ulubiony sport. Piłka nożna Siatkówka Koszykówka Piłka ręczna Hokej Nie interesuję się sportem Zadanie. Zaznacz poprawną odpowiedź. ZADANIA UTRWALAJĄCE Matematyka w pierwszej klasie szkoy ponadgimnazjalnej Które dwie liczby mają taką własność, że ich największy wspólny dzielnik jest równy 8, a najmniejsza

Bardziej szczegółowo

SZKOLNA LIGA ZADANIOWA

SZKOLNA LIGA ZADANIOWA KLASA 4 - ZESTAW ZADANIE Zmieszano dwa rodzaje cukierków czekoladowych: kg po 6zł i kg po 7zł. Jaka powinna być cena mieszanki? Za książkę i zeszyty zapłacono zł, a za taką samą książkę i 5 takich zeszytów

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Do Nauczyciela Regulamin konkursu Zadania

SPIS TREŚCI. Do Nauczyciela Regulamin konkursu Zadania SPIS TREŚCI Do Nauczyciela... 4 Regulamin konkursu... 5 Zadania Liczby naturalne... 7 Ułamki zwykłe, część I... 12 Ułamki zwykłe, część II... 17 Figury na płaszczyźnie... 22 Ułamki dziesiętne... 27 Procenty...

Bardziej szczegółowo

Rozdział drugi Poznajemy banknoty

Rozdział drugi Poznajemy banknoty 2. Zobacz, co można kupić za 50 zł. Co kupisz mając 50 zł? Napisz X przy wybranym produkcie. Trening umiejętności dokonywania zakupów. Wyjście do sklepu. 65 Obliczenia pieniężne w zakresie 50 zł. Posługiwanie

Bardziej szczegółowo

a) 1 miesiąc b) 4 miesiące c) 9 miesięcy d) 11 miesięcy

a) 1 miesiąc b) 4 miesiące c) 9 miesięcy d) 11 miesięcy Czas 1. Jaką częścią tygodnia jest: a) 1 dzień b) 2 dni c) 5 dni d) 6 dni? 2. Jaką częścią roku jest: a) 1 miesiąc b) 4 miesiące c) 9 miesięcy d) 11 miesięcy 3. Jaś wrócił 12 sierpnia z trzytygodniowego

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015 KOD UCZNIA Etap: Data: Czas pracy: rejonowy 13 stycznia 2015 r. 90 minut Informacje

Bardziej szczegółowo

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych 24 marca 2017 r. zawody III stopnia (wojewódzkie)

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych 24 marca 2017 r. zawody III stopnia (wojewódzkie) Kod ucznia Liczba zdobytych punktów KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych 24 marca 2017 r. zawody III stopnia (wojewódzkie) Drogi Uczniu, przed Tobą test składający się z 24

Bardziej szczegółowo

I Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych Etap I 28 lutego 2013 r.

I Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych Etap I 28 lutego 2013 r. I Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych Etap I 28 lutego 2013 r... Imię i nazwisko, klasa Test składa się z 30 zadań wielokrotnego wyboru (w każdym zadaniu dokładnie jedna

Bardziej szczegółowo

Uzupełnij zdania. Wybierz liczbę spośród oznaczonych literami A i B oraz liczbę spośród oznaczonych literami C i D.

Uzupełnij zdania. Wybierz liczbę spośród oznaczonych literami A i B oraz liczbę spośród oznaczonych literami C i D. Zadanie 14. (0 1) Dokończ zdanie wybierz odpowiedź spośród podanych. Iloczyn liczb 25,4 i 33,4 jest równy iloczynowi liczb A. 2,54 i 33,4 B. 25,4 i 334 C. 2,54 i 3,34 D. 254 i 3,34 Zadanie 15. (0 1) Na

Bardziej szczegółowo

ETAP SZKOLNY V Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego

ETAP SZKOLNY V Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego Informacje do zadań 1 3 Mieszkający w Poznaniu państwo Pyrkowscy bardzo lubią spędzać weekendy poza miastem. Pierwszego stycznia podjęli noworoczne postanowienie, że zakupią działkę rekreacyjną, żeby więcej

Bardziej szczegółowo

1. Cena produktu po podniesieniu stawki VAT z 7% do 22% wzrosła o 90 zł. Ile jest równa nowa cena produktu?

1. Cena produktu po podniesieniu stawki VAT z 7% do 22% wzrosła o 90 zł. Ile jest równa nowa cena produktu? Zadania do 3 tury LIGII PRZEDMIOTOWEJ MTEMTYK Klasa 1 1. ena produktu po podniesieniu stawki VT z 7% do 22% wzrosła o 90 zł. Ile jest równa nowa cena produktu? 2. W Polsce olej otrzymuje się głównie z

Bardziej szczegółowo

Probny test szóstoklasisty z matematyki nr 15. W górach

Probny test szóstoklasisty z matematyki nr 15. W górach SPRAWDŹ SIĘ! Probny test szóstoklasisty z matematyki nr 15 Wpisuje uczeń KOD UCZNIA PESEL W górach 1. Z Lublina do Zakopanego jest 390 km. Justyna z rodzicami i bratem jechała samochodem 5 godzin. Z jaką

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN NR 1. 1. Zaznacz poprawne dokończenie zdania. 2. Używając tylko raz każdego znaku rzymskiego: I, V, X, L, tworzymy liczbę.

SPRAWDZIAN NR 1. 1. Zaznacz poprawne dokończenie zdania. 2. Używając tylko raz każdego znaku rzymskiego: I, V, X, L, tworzymy liczbę. SPRAWDZIAN NR 1 ARTUR ANTAS IMIĘ I NAZWISKO: KLASA: GRUPA A 1. Zaznacz poprawne dokończenie zdania. Liczba opisująca rok 1940 w systemie rzymskim to A. MMXL B. MMLX C. MCMXL D. MCMLX 2. Używając tylko

Bardziej szczegółowo

lekcje powtórzeniowe Matematyka z plusem

lekcje powtórzeniowe Matematyka z plusem lekcje powtórzeniowe Podręcznik Matematyka 5 został dopuszczony przez MEN do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników. Zestaw dla ucznia składa się z podręcznika i ćwiczeń dostępnych w trzech

Bardziej szczegółowo

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ...... kod pracy ucznia pieczątka nagłówkowa szkoły KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP SZKOLNY Drogi Uczniu, witaj na I etapie konkursu matematycznego. Przeczytaj uważnie instrukcję

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie do SPRAWDZIANU w szóstej klasie ZESTAWY ZADAŃ

Przygotowanie do SPRAWDZIANU w szóstej klasie ZESTAWY ZADAŃ Przygotowanie do SPRAWDZIANU w szóstej klasie ZESTAWY ZADAŃ Metoda 1 Najbardziej uniwersalna metoda polega na rozwiązaniu zadania tak, jakby było zadaniem otwartym (czyli bez podanych odpowiedzi do wyboru),

Bardziej szczegółowo

Oto przykład konspektu lekcji jaką przeprowadziłam w klasie pierwszej gimnazjum.

Oto przykład konspektu lekcji jaką przeprowadziłam w klasie pierwszej gimnazjum. Metody aktywizujące na lekcjach matematyki. Przygotowując lekcje matematyki staram się tak dobrać metody pracy, żebybyłyone atrakcyjne dla ucznia oraz zachęcały do intensywnej nauki. Podczas lekcji utrwalających

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA EDUKACJA MATEMATYCZNA klasa II PŁOCK 2014

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA EDUKACJA MATEMATYCZNA klasa II PŁOCK 2014 MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA EDUKACJA MATEMATYCZNA klasa II PŁOCK 204 KARTA PUNKTACJI ZADAŃ (wypełnia komisja konkursowa): Numer zadania Zad. Zad. 2 Zad. 3 Zad. 4 Zad. 5 Zad. 6 Zad. 7 SUMA PUNKTÓW Max

Bardziej szczegółowo

Szkolny Mistrz Matematyki Zestaw drugi - listopad

Szkolny Mistrz Matematyki Zestaw drugi - listopad Szkolny Mistrz Matematyki Zestaw drugi - listopad Zadanie. Oblicz, pamiętając o kolejności wykonywania działań: a) 4 ( + ) : = c) ( + ) = b) + (7 6 7) = d) 0 0 : [(6 + ) : ( )] = Zadanie. Zapisz za pomocą

Bardziej szczegółowo

Matematyka test dla uczniów klas trzecich

Matematyka test dla uczniów klas trzecich Matematyka test dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w roku szkolnym 2010/2011 Czas pracy: 60 minut Ryzyko dysleksji [suma punktów] Imię i nazwisko... kl.3... 1. Oblicz. 76 + 8 =... 47 + 30 =...

Bardziej szczegółowo

KONKURS MATEMATYCZNY RUSZ GŁOWĄ

KONKURS MATEMATYCZNY RUSZ GŁOWĄ KONKURS MATEMATYCZNY RUSZ GŁOWĄ Regulamin konkursu I Wstęp.. Organizatorzy konkursu : Grażyna Jodłowska, Anna Mularz. 2. Informacje dotyczące Konkursu będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów Etap Szkolny 27 listopada 2012 Czas 90 minut

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów Etap Szkolny 27 listopada 2012 Czas 90 minut Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów Etap Szkolny 27 listopada 2012 Czas 90 minut 1. Otrzymujesz do rozwiązania 10 zadań zamkniętych oraz 5 zadań otwartych. 2. Obok każdego zadania podana

Bardziej szczegółowo

Test z procentów. 1 S t r o n a p r z y g o t o w a n i e d o m a t u r y p o d s t a w o w e j z m a t e m a t y k i

Test z procentów. 1 S t r o n a p r z y g o t o w a n i e d o m a t u r y p o d s t a w o w e j z m a t e m a t y k i 1 S t r o n a p r z y g o t o w a n i e d o m a t u r y p o d s t a w o w e j z m a t e m a t y k i Test z procentów 1. Liczba po zamianie na procent wyniesie: 2. Liczba po zamianie na procent wyniesie:

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Liczby i działania Zadania Systemy zapisywania liczb. Działania pisemne Zadania Figury geometryczne Zadania...

SPIS TREŚCI. Liczby i działania Zadania Systemy zapisywania liczb. Działania pisemne Zadania Figury geometryczne Zadania... SPIS TREŚCI Liczby i działania Zadania... 5 Zbadaj to sam... 17 Wybierz właściwą odpowiedź... 18 Zadania rachunkowe, W krainie łamigłówek.... 19 Systemy zapisywania liczb Zadania... 20 Wybierz właściwą

Bardziej szczegółowo

Procenty. gr. A str. 1/2. Copyright c Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wybór zadań: Gabriela Koniecka

Procenty. gr. A str. 1/2. Copyright c Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wybór zadań: Gabriela Koniecka Procenty gr. A str. 1/2... imię i nazwisko...... klasa data 1. Rysunek, na którym zacieniowano 25% figury, to rysunek: 2. Staś ma 30 zł, a jego młodszy brat 60% tej kwoty. Razem mają: A. 36 zł B. 42 zł

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego Kod ucznia Data urodzenia ucznia Dzień miesiąc rok Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów ETAP SZKOLNY Rok szkolny 2013/2014 Instrukcja dla ucznia 1. Sprawdź, czy test zawiera 10 stron.

Bardziej szczegółowo

Test dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie piątej

Test dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie piątej Test dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie piątej matematyka I grupa imię i nazwisko numer w dzienniku klasa Test składa się z 12 zadań. Czytaj uważnie treść poleceń. W zadaniach od 1. do 9. wybierz

Bardziej szczegółowo

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2014

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2014 Karty pracy 4 dla uczniów klasy Matematyka maj 2014 Karta pracy N1 Matematyka 1. Podkreśl liczby, które warto dodać najpierw, aby rachunki były jak najprostsze. Oblicz sumę. a) 68 + 27 + 82 + 93 = b) 134

Bardziej szczegółowo

MATEMATYKA KWIECIEŃ 2014 EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA. Instrukcja dla ucznia

MATEMATYKA KWIECIEŃ 2014 EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA. Instrukcja dla ucznia Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2013 KOD UCZNIA UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY PESEL miejsce na naklejkę z kodem EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ

Bardziej szczegółowo

Kot w worku. uczymy się współpracujemy odkrywamy rozmawiamy

Kot w worku. uczymy się współpracujemy odkrywamy rozmawiamy TEMATYKA ZAGADNIENIA Przeliczenia pieniężne. OBSZAR EDUKACJI I KLASA uczymy się współpracujemy odkrywamy rozmawiamy CELE CELE W JĘZYKU UCZNIA zapoznanie uczniów z podstawami systemu monetarnego; ćwiczenie

Bardziej szczegółowo

Uczeń. KONKURS OMNIBUS MATEMATYCZNY rok szkolny 2011/2012. 90 minut. Pracuj samodzielnie. Powodzenia! Finał 8 maja 2012 roku

Uczeń. KONKURS OMNIBUS MATEMATYCZNY rok szkolny 2011/2012. 90 minut. Pracuj samodzielnie. Powodzenia! Finał 8 maja 2012 roku KONKURS OMNIBUS MATEMATYCZNY rok szkolny 2011/2012 Finał 8 maja 2012 roku Zestaw dla uczniów klas III Uczeń Liczba zdobytych punktów Drogi Uczniu, witaj na finale konkursu Omnibus Matematyczny. Przeczytaj

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 Etap szkolny 4 listopada 2014 r. Kod ucznia Godzina 10.00 Instrukcja dla ucznia Zanim przystąpisz do rozwiązywania arkusza przepisz na tę stronę Kod ucznia z karty kodowej. 1. Sprawdź, czy arkusz zawiera

Bardziej szczegółowo

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLUCZ ODPOWIEDZI DO ARKUSZA ETAP REJONOWY

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLUCZ ODPOWIEDZI DO ARKUSZA ETAP REJONOWY KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLUCZ ODPOWIEDZI DO ARKUSZA ETAP REJONOWY Numer zadania Poprawna odpowiedź Liczba punktów 1. C 1 2. B 1 3. A 1 4. F, P, P, F 4 5. A 1 6. B 1 7. B 1 8.

Bardziej szczegółowo

w W a r sz a wie SPRAWDZIAN 2012 Klucz punktowania zadań (dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszących)

w W a r sz a wie SPRAWDZIAN 2012 Klucz punktowania zadań (dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszących) e n t r a lna Komisj a E g zaminacyj n a w W a r sz a wie SPRAWZIAN 01 Klucz punktowania zadań (dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszących) KWIEIEŃ 01 Obszar standardów egzaminacyjnych Sprawdzana

Bardziej szczegółowo

SUKCES W NAUCE MATEMATYKA. klasa IV

SUKCES W NAUCE MATEMATYKA. klasa IV SUKCES W NAUCE SPRAWDZIANY MATEMATYKA klasa IV FIGURY GEOMETRYCZNE: WIELOKĄTY, KOŁA I SKALA Zadanie 1. Która z narysowanych figur jest wielokątem? A. B. C. D. Zadanie 2. Wielokąt o 5 wierzchołkach ma:

Bardziej szczegółowo

Grosikowa Gazetka. Wydanie specjalne nr 3/2012

Grosikowa Gazetka. Wydanie specjalne nr 3/2012 Grosikowa Gazetka Wydanie specjalne nr 3/2012 Pan Grosik Pan Grosik znowu w ostrowskiej Dziewiątce zagościł i zaczął drugoklasistów uczyć oszczędności. Przez jedenaście miesięcy dzieci na ciekawych planetach

Bardziej szczegółowo

Z pieniędzmi. za pan brat

Z pieniędzmi. za pan brat Z pieniędzmi za pan brat Z pieniędzmi za pan brat Poradnik do edukacji ekonomicznej osób niepełnosprawnych intelektualnie Sandomierz 2013 Autorzy poradnika Nauczyciele Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego,,Radość

Bardziej szczegółowo

ROZUMOWANIE I WYKORZYSTYWANIE WIEDZY W PRAKTYCE

ROZUMOWANIE I WYKORZYSTYWANIE WIEDZY W PRAKTYCE ROZUMOWANIE I WYKORZYSTYWANIE WIEDZY W PRAKTYCE 1. Plac zabaw Jaś i Małgosia ma kształt prostokąta o bokach długości 80 m i 40 m. Oblicz pole tego placu zabaw. 2. Zamek w Łęczycy, który Król Kazimierz

Bardziej szczegółowo

Statek wypłynął z Gdańska w niedzielę w południe. Rejs trwał 30 godzin. Wojtuś maluje smoki używając tylko czterech kolorów farb. Teraz maluje smoki

Statek wypłynął z Gdańska w niedzielę w południe. Rejs trwał 30 godzin. Wojtuś maluje smoki używając tylko czterech kolorów farb. Teraz maluje smoki Zadanie 1. Statek wypłynął z Gdańska w niedzielę w południe. Rejs trwał 30 godzin. Kiedy zakończył się ten rejs? a) w poniedziałek o godzinie 6.00 b) w poniedziałek w południe c) w poniedziałek o północy

Bardziej szczegółowo

1. Kwotę 3849 zł wypłacono dziewięcioma monetami jednozłotowymi i pewną liczbą banknotów dziesięciozłotowych. Ile było tych banknotów?

1. Kwotę 3849 zł wypłacono dziewięcioma monetami jednozłotowymi i pewną liczbą banknotów dziesięciozłotowych. Ile było tych banknotów? Zadania tekstowe Szkoła podstawowa CZĘŚĆ PIERWSZA LICZBY NATURALNE (DZIAŁANIA PISEMNE) 1. Kwotę 3849 zł wypłacono dziewięcioma monetami jednozłotowymi i pewną liczbą banknotów dziesięciozłotowych. Ile

Bardziej szczegółowo

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH . kod pracy ucznia... pieczątka nagłówkowa szkoły KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP SZKOLNY Drogi Uczniu! Witaj na etapie szkolnym konkursu matematycznego. Przeczytaj uważnie instrukcję

Bardziej szczegółowo

Próbny test szóstoklasisty z matematyki nr 10

Próbny test szóstoklasisty z matematyki nr 10 SPR AWDŹ SIĘ! Próbny test szóstoklasisty z matematyki nr 1 WPISUJE UCZEŃ KOD UCZNIA PESEL Wakacje na Mazurach Mazury to wymarzone miejsce do wypoczynku i na wakacje. Liczne tamtejsze jeziora połączone

Bardziej szczegółowo

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty Imię i nazwisko... Klasa III....Numer w dzienniku... (wypełnia nauczyciel) Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty Zestaw matematyczny Grupa A Instrukcja dla ucznia 1. Upewnij się, czy sprawdzian ma 8 kolejnych

Bardziej szczegółowo

Zadania zamknięte. Hurtownia Malwina cena za 1 kg rodzaj owoców gatunek I gatunek II

Zadania zamknięte. Hurtownia Malwina cena za 1 kg rodzaj owoców gatunek I gatunek II Zadania zamknięte Zadanie. Aby dojść z domu do szkoły trzeba wykonać 200 kroków o średniej długości 60 cm każdy. Jaką drogę pokona uczeń idąc do szkoły i z powrotem? Zadanie 2 Właściciel sklepu Zdrowa

Bardziej szczegółowo

gimnazjalista.fundacja2lo.pl

gimnazjalista.fundacja2lo.pl Ciekawa arytmetyka Problem Jak podzielić 5 ciastek pomiędzy osób, nie dzieląc żadnego z nich na części? Trzy ciastka dzielimy na połowy, każda z osób dostaje po ciastka. Dwa pozostałe ciastka dzielimy

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA Kod ucznia SPOŁECZNE GIMNAZJUM NR 27 IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W WARSZAWIE dysleksja SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA 16 maja 2011 czas

Bardziej szczegółowo

II Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V - VI szkół podstawowych Etap I - półfinał 11 kwietnia 2014 r.

II Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V - VI szkół podstawowych Etap I - półfinał 11 kwietnia 2014 r. II Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów klas V - VI szkół podstawowych Etap I - półfinał 11 kwietnia 2014 r. Test składa się z 20 zadań wielokrotnego wyboru (w każdym zadaniu dokładnie jedna odpowiedź

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne.

Scenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne. Scenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne. Cele operacyjne: Uczeń: stosuje określenia: kilogram, pół kilograma, ćwierć kilograma, stosuje określenia: litr, pół litra, porównuje

Bardziej szczegółowo

Życzymy Ci satysfakcji z uczestnictwa w konkursie i powodzenia

Życzymy Ci satysfakcji z uczestnictwa w konkursie i powodzenia Kod ucznia Miejsce na metryczkę ucznia Małopolski Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego Etap rejonowy rok szkolny 2015/2016 Drogi Uczniu! 1. Sprawdź, czy zestaw

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2009/2010 Etap wojewódzki 13 marca 2010 r. Kod ucznia Godzina 10.00 Instrukcja dla ucznia Zanim przystąpisz do rozwiązywania arkusza przepisz na tę stronę Kod ucznia z karty kodowej. 1, Sprawdź, czy zestaw zawiera

Bardziej szczegółowo

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE V SZKOŁY PODSTAWOWEJ

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE V SZKOŁY PODSTAWOWEJ Opracowała: Danuta Maćkiewicz KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE V SZKOŁY PODSTAWOWEJ Temat: Powtórzenie działań na liczbach wymiernych dodatnich. Cele lekcji: ogólny: powtórzenie działań na ułamkach

Bardziej szczegółowo

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2016

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2016 Karty pracy 4 dla uczniów klasy Matematyka maj 2016 Karta pracy R1 Matematyka 1. W figury powinny być wpisane liczby od 1 do 7 tak, aby suma trzech liczb znajdujących się w dwóch trójkątach i kwadracie

Bardziej szczegółowo

15 w 13 mieści się 0 razy. Przecinek wstawiamy nad przecinkiem. Nie ma już cyfr w dzielnej? 27,6 = 27,60, więc możemy wpisać zero.

15 w 13 mieści się 0 razy. Przecinek wstawiamy nad przecinkiem. Nie ma już cyfr w dzielnej? 27,6 = 27,60, więc możemy wpisać zero. Wspólna praca, jeden wynik strona 6 Przykłady poziom A 8 4 6 5 2 2 9 6 5 5 4 8 7 2 7 2 : czyli: 52 : 2 = 846 poziom B 2 9 3 3 5 5 3 3 5 3 5 5 w 3 mieści się razy : czyli: 335 : 5 = 29 poziom C 4, 3 3,

Bardziej szczegółowo

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2015

Karty pracy. dla uczniów klasy. Matematyka. maj 2015 Karty pracy 4 dla uczniów klasy Matematyka maj 2015 Karta pracy N1 Matematyka 1. Podkreśl liczby, które warto dodać najpierw, aby rachunki były jak najprostsze (jak w punkcie a). Oblicz sumę. a) 68 + 27

Bardziej szczegółowo

XV MIĘDZYSZKOLONA LIGA PRZEDMIOTOWA PŁOCK 2009. ZADANIA KONKURSOWE Z MATEMATYKI dla klasy V szkoły podstawowej. Opracowanie: mgr Władysława Paczesna

XV MIĘDZYSZKOLONA LIGA PRZEDMIOTOWA PŁOCK 2009. ZADANIA KONKURSOWE Z MATEMATYKI dla klasy V szkoły podstawowej. Opracowanie: mgr Władysława Paczesna XV MIĘDZYSZKOLONA LIGA PRZEDMIOTOWA PŁOCK 009 ZADANIA KONKURSOWE Z MATEMATYKI dla klasy V szkoły podstawowej Opracowanie: mgr Władysława Paczesna 1 Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Międzyszkolnej Lidze

Bardziej szczegółowo

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego 23 lutego 2013 r. zawody III stopnia (wojewódzkie)

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego 23 lutego 2013 r. zawody III stopnia (wojewódzkie) Kod ucznia Ilość zdobytych punktów KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego 23 lutego 2013 r. zawody III stopnia (wojewódzkie) Drogi Uczniu, przed Tobą test

Bardziej szczegółowo

Powtórka przed klasowką nr 3 - ułamki (kl. 6) - zestaw średniotrudny

Powtórka przed klasowką nr 3 - ułamki (kl. 6) - zestaw średniotrudny Powtórka przed klasowką nr 3 - ułamki (kl. 6) - zestaw średniotrudny MARIUSZ WRÓBLEWSKI IMIĘ I NAZWISKO: KLASA: GRUPA A 1. Zaznacz poprawną odpowiedź. Samochód dostawczy przejeżdża średnio 36 km w ciągu

Bardziej szczegółowo