Zapraszamy do nowej wersji systemu - 3Shape s Dental System 2012!

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zapraszamy do nowej wersji systemu - 3Shape s Dental System 2012!"

Transkrypt

1 Przeczytaj o najnowszej wstawce programowej Zapraszamy do nowej wersji systemu - s Dental System 2012! Nowy Dental System 2012 wprowadza firmę do globalnego grona twórców najbardziej innowacyjnego i najlepiej sprzedającego się systemu stomatologicznego CAD/CAM na świecie. Nowa wersja systemu DS2012 jest wyposażona w większą liczbę wskazówek i zaleceń, nowych właściwości i funkcji, udoskonaloną funkcjonalność oraz nowe narzędzia dla zwiększenia wydajności i produkcyjności. We wszechobecnym klimacie konkurencyjności, laboratoria, które proponują i wykonują dodatkowe usługi, wygrywają terytorialnie na rynku z tymi, które proponują jedynie usługi produkcyjne. Współgrając z tymi trendami, Dental System 2012 został tak zaprojektowany, aby pomagał laboratoriom w udzielaniu pomocy dentystom, proponując im wiele nowych rozwiązań, które z kolei pozwalają laboratoriom na budowanie nowych usług dla swoich dentystów i w ten sposób wzmacniając ich relacje z klientami. A najlepszą rzeczą jest to, że wysoka ocena potężnych nowych funkcji narzuca się automatycznie aktualnym użytkownikom systemu firmy, jako część pozytywnych wrażeń uzyskiwanych z korzystania z corocznie otrzymywanych nowości, wynikających z podpisanej umowy aktualizacyjnej. Każdy z nowych głównych i ważnych dodatków został opisany poniżej wraz z listą mniejszych udoskonaleń zaimplementowanych w aktualizacjach nadchodzących w ciągu tego roku. Proszę przejść do Podręcznika Użytkownika - online, w celu uzyskania szczegółowych opisów każdej z funkcji lub właściwości. Mamy nadzieję, że będziecie się Państwo cieszyli z każdej odkrytej nowej potężnej i kreatywnej cechy obecnej nowej wersji systemu i wierzymy, że doda ona Państwu prawdziwie cenną wartość do Waszej codziennej praktyki! Integracja skanerów TRIOS TRIOS jest nowym przełomowym rozwiązaniem firmy do pobierania wycisków cyfrowych. Wraz z dostarczonym przez firmę systemem Dental System 2012, wszystkie Laboratoria zostają wyposażone w bezpłatną Skrzynkę odbiorczą TRIOS Inbox. Nowa skrzynka odbiorcza TRIOS pozwala dentystom na otrzymywanie wycisków cyfrowych TRIOS od swoich dentystów, i pobieranie ich bezpośrednio do systemu Dental System oraz na natychmiastowe rozpoczęcie procesu projektowania, bez uprzedniego tworzenia modelu fizycznego. To zintegrowane rozwiązanie umożliwia łatwe podłączanie wszystkich otwartych skanerów TRIOS, obecnych na rynku i otwiera drzwi dla tworzenia nowych modeli biznesowych dla laboratoriów i dla klientów dentystów.

2 Tworzenie modelu - Aplikacja Model Builder Pozwala technikom na projektowanie cyfrowych modeli laboratoryjnych bezpośrednio ze skanów wycisków cyfrowych, jak również z konwencjonalnych skanów wycisków. Aplikacja Model Builder wspiera szeroki zakres wskazań i zaleceń w tworzeniu modelu w tym koron i mostów, modeli implantów, modeli dzielonych i niedzielonych na sekcje, i ułatwia projektowanie zdejmowanych matryc oraz zdejmowanych zębów sąsiednich. Oprogramowanie automatycznie dołącza interfejs artykulatora oraz bazę danych modeli wirtualnych wraz z opcją grawerowania identyfikatorów ID zamówień. Wspiera walidację skanów wycisków cyfrowych stron trzecich, takich jak firmy Sirona, Cerec oraz itero, oraz generuje zoptymalizowane pliki wyjściowe dla produkcji, dla szerokiej gamy drukarek 3D oraz frezarek CNC CAM. Aplikacja oczekuje na patent. Dodatkowy moduł. System komunikacyjny - Communicate System komunikacyjny Communicate to zaawansowane narzędzie, które otrzymują laboratoria w celu łatwej komunikacji i wzmożonej, silnej wzajemnej relacji biznesowej z ich klientami dentystycznymi. Technicy mogą wysyłać pliki wizualizacyjne 3D, zrzuty ekranu oraz zapytania w sprawach, do dentysty bezpośrednio z systemu Dental System. W klinice, poczta elektroniczna sygnalizuje otrzymanie korespondencji, a dentysta może się zalogować i uzyskać dostęp do pobrania projektu w 3D, może pisać komentarze i uwagi, lub zatwierdzać wyniki projektu. Konta pocztowe są łatwe do założenia zarówno dla laboratorium jak i dla dentysty, przy użyciu interfejsu internetowego www. Dental System 2012 zawiera bezpłatną wersję Systemu komunikacyjnego - Communicate, która pokrywa standardowy tryb jego użytkowania (system ten może być rozszerzany i aktualizowany). Skanowanie tekstury Proces skanowania tekstury łączy w sobie artystyczne zdolności technika z procesem przetwarzania cyfrowego i upraszcza przepływ roboczy (workflow) projektowania. Wykorzystując dwie kamery 5MP w skanerze D800, aplikacja skanująca teksturę pobiera obrazy 2D powierzchni modelu gipsowego, precyzyjnie nakłada je na model 3D, wzmacniając w ten sposób szczegóły wizualizacyjne powierzchni i przenosząc ręcznie wykonane znaki przewodnie projektu na skan. Skanowanie tekstury jest szczególnie przydatne do przechwytywania linii i znaków ręcznie rysowanych ołówkiem bezpośrednio na modelu fizycznym, lub do przesyłania ogólnych linii przewodnich projektu reliefu z modelu gipsowego do oprogramowania służącego do modelowania, np. podczas projektowania szkieletów zdejmowanych protez uzębienia. Aplikacja oczekuje na patent.

3 Cyfrowe tymczasowe wyciski woskowe Rewolucyjne, nowe rozwiązanie przebiegu roboczego (workflow) projektowania i wytwarzania tymczasowych koron i mostów, bezpośrednio ze skanu pre-preparatu, nawet bez konieczności odlewania modelu gipsowego. Tymczasowa korona może być zaprojektowana bazując na oryginalnym uzębieniu pacjenta, lub co ważniejsze, jako replika nowego projektu korony, co tym samym umożliwia pacjentowi właściwą ocenę estetyki i dopasowania do projektowanej finalnej odbudowy uzębienia, nawet przed podjęciem jej wykonania. Unikatowe funkcje obejmują przygotowanie wirtualnego preparatu, wirtualnych dziąseł i pełną integrację z kontrolerem uśmiechu aplikacją Smile Composer. Podczas tworzenia tymczasowych rozwiązań stomatologicznych nie można liczyć na wysoki dochód, gdyż nie pozwalają one laboratoriom liczyć na uzyskanie zamówień na korony finalne. Aplikacja oczekuje na patent. Wirtualne diagnostyczne wyciski woskowe Używaj funkcjonalności wirtualnego preparatu i wirtualnego dziąsła dla łatwego zaprojektowania wysoce estetycznych wirtualnych diagnostycznych wycisków woskowych oraz dla przeprowadzenia dokładnych przeglądów projektu, jeszcze nawet przed przygotowaniem uzębienia dla pacjenta. Zastosuj kontroler uśmiechu aplikację Smile Composer, dla utworzenia estetycznych i funkcjonalnych diagnostycznych wycisków woskowych, w całkowicie bezmodelowym przebiegu roboczym (workflow). Połącz swoje działania z korzystaniem z systemu komunikacyjnego - Communicate, aby wysyłać wirtualne diagnostyczne wyciski woskowe online do natychmiastowego przeglądu 3D przez dentystę i/lub pacjenta, przyspieszając czas jego zwrotnej odpowiedzi i pomoc dentysty/stomatologa w celu poprawy sprzedaży, poprzez zastosowanie ekonomicznego i całkowicie cyfrowego procesu. Aplikacja oczekuje na patent. Własne zęby pacjenta Nowe korony Nowy zaawansowany projekt teleskopu Zupełnie nowe i zaawansowane narzędzie do tworzenia projektu koron teleskopowych, wspierające wyrafinowane konstrukcje podstawowe, lepsze wzornictwo, wielopasmowe rozwiązania, otwarte teleskopy i projekt załącznika - korony. Oprogramowanie pozwala na szybkie i łatwe edytowanie i modyfikację kształtów teleskopów, filetów i pasm matryc. Technicy mogą dodawać dowolne załączniki do korony teleskopowej za pomocą standardowych i niestandardowych kształtów. Aplikacja oczekuje na patent. Nowy łącznik przęsła mostu Zupełnie nowe narzędzie do tworzenia złącza/łącznika, z zachowaniem łatwego i wyrafinowanego wzornictwa szkieletu mostu i projektowania mostów w pełni anatomicznych. Nowe funkcje obejmują potężne narzędzia kontroli 3D w zakresie projektowania centrum złącza, nowe narzędzia jego kształtowania, kodowanie kolorem grubości złącza i uproszczony interfejs użytkownika.

4 Udoskonalony kontroler uśmiechu - Smile Composer Unikatowy kontroler uśmiechu systemu Dental - Smile Composer, został udoskonalony o dodatkowe narzędzia oraz jeszcze bardziej bogate anatomiczne biblioteki uśmiechu. Ulepszone algorytmy optymalizacji ruchu i skalowania uśmiechu, poprawione połączenie pomiędzy anatomią i preparatem oraz poprawione, wstępne automatyczne plasowanie korony. Zestaw narzędzi został poszerzony o narzędzie - Global Morph, które pozwala na morfing wszystkich koron jednocześnie. Aplikacja oczekuje na patent. Wielowarstwowe projekty mostów w pełni cyfrowych Nowa funkcjonalność Systemu Dental - Wielowarstwowość, umożliwia wydajne projektowanie mostów wyciskanych lub tworzonych jako kombinacji szkła, ceramiki i tlenku cyrkonu. Automatycznie dzieli projekty pełnej anatomii na dwie prawdziwe i całkowite części, bez podcięć lub obszarów utraconych. Nowy przepływ roboczy (workflow) gwarantuje idealne dopasowanie, gdy wytwarzane warstwy zostaną połączone, drastycznie redukując ręczną obsługę, interakcję i operacje wykończeniowe. Przyczółki niestandardowe Nowa aplikacja 3-ciej generacji do projektowania przyczółków - Abutment Designer, oferuje liczne nowe funkcje dla szybszej i lepszej techniki projektowania niestandardowych przyczółków/łączników. Projektuj przyczółki/łączniki z otworami na śruby pod kątem, dla uzyskania optymalnej estetyki ostatecznego odtworzenia uzębienia i finalnego wypełnienia uzębienia i używaj zabezpieczeń otworów na śruby, aby skutecznie zapobiec kolizji warstwy licówek z otworami na śruby mocujące korony. Udoskonalone narzędzia do modelowania, zawierają takie narzędzia jak nowy promień zaokrąglenia, dodatkowe kontrolki 3D i wzbogacone wykończenie powierzchni. Przyczółki/łączniki mogą być projektowane zarówno z wykorzystaniem skanów otrzymywanych z zastosowania wewnątrzustnych skanerów TRIOS jak i skanerów stron trzecich. Cyfrowe modele implantów można łatwo utworzyć w połączeniu z aplikacją do tworzenia modeli - Model Builder. Wsparcie dla szerokiej gamy systemów implantologicznych. Dodatkowy moduł. Udoskonalone mosty mocowane śrubami Oprogramowanie dla mostów na implantach oferuje ulepszoną obsługę produkcji, poprzez automatyczne łączenie wielu warstw i natychmiastowe przygotowanie ich do produkcji. Projektuj mosty na implantach z otworami na śruby pod kątem, dla uzyskania optymalnej estetyki ostatecznego odtworzenia i finalnego wypełnienia uzębienia i używaj zabezpieczeń otworów na śruby, aby skutecznie zapobiec kolizji warstwy licówek z otworami na śruby, przy finalizowaniu odtwarzanego uzębienia w laboratorium. Połącz swoje działania z wykorzystaniem kontrolera uśmiechu - Smile Composer a i wzrastającej liczby bibliotek uśmiechu do projektowania pełnej anatomii mostów na implantach o niezrównanej prędkości operacji. Dodatkowy moduł.

5 Projektowanie protez zdejmowanych 2-giej generacji Nowe narzędzia do efektywnego projektowania protez zdejmowanych i ulepszony skrypt skanowania dla uzyskania lepszej dokładności skanowania powierzchni. Dodane funkcje obejmują funkcjonalność dodaj/usuń, z definiowaniem przez użytkownika określonego progu, w celu zapewnienia jednolitej grubości wosku blokującego oraz udoskonalony kształt drabinki Torus w siatkach retencyjnych, podczas pracy w przypadkach skurczenia się kości szczęki. Technicy mogą korzystać z elastycznych narzędzi do umieszczania mniejszych złącz/łączników i zewnętrznych linii wykończenia, podczas gdy mogą oni w pełni kontrolować ich położenie, profil i szerokość/grubość. Dodatkowy moduł. Więcej wirtualnych artykulatorów Dental System 2012 obsługuje powszechnie znane na rynku artykulatory, co zapewnia zdobywanie przez użytkownika optymalnego doświadczenia. Oprogramowanie obejmuje obecnie artykulatory SAM 2P, KaVo PROTAR evo, Whip Mix Denar Mark 330 i Artex (kompatybilny) - a jeszcze więcej artykulatorów zostanie uwzględnionych po pewnym czasie. Technicy mogą definiować i nagrywać własne sekwencje ruchu w niestandardowych skryptach, a przy użyciu funkcji - Occlusion Compass (mapa zgryzu), kolory punktów kontaktowych zostaną przypisane do konkretnych ruchów zgryzu. Aplikacja oczekuje na patent. Przeniesienie dokładnego położenia szczęk do wirtualnego artykulatora Dental System 2012 umożliwia teraz przeniesienie dokładnego położenia szczęk, z fizycznego artykulatora na artykulatory wirtualne. Za pomocą specjalnie zaprojektowanych płytek interfejsu, dokładne położenie szczęk jest przechwytywane i przenoszone na każdy z dostępnych artykulatorów wirtualnych. Anonimowe pomiary twarzy pacjenta mogą być przesyłane poprzez artykulator fizyczny. Płyty interfejsu będą dostępne w pierwszym kwartale, 2012 roku. Aplikacja oczekuje na patent. Uzgodnienie i Ponowne wykorzystanie projektu Korzystając z technologii Uzgodnienie i ponowne wykorzystanie projektu, projekty wirtualnych i diagnostycznych wycisków woskowych oraz wycisków tymczasowych mogą być ponownie wykorzystane bezpośrednio do projektowania finalnego odtworzenia uzębienia. Gdy dentysta przygotował już zęby, skan preparatu (preparation) jest dokładnie dostosowywany do skanu przygotowanego wstępnie preparatu (pre-preparation). Za pomocą jednego kliknięcia, tymczasowy lub wirtualny diagnostyczny projekt z wycisku woskowego może być ponownie wykorzystany do zaprojektowania finalnego odtworzenia uzębienia. Zapewnia to wyjątkowo wydajny i łatwy przepływ roboczy (workflow), który eliminuje problemy i stara się odtworzyć dokładnie projekty, uzyskane z diagnostycznych wycisków woskowych, ręcznie. Aplikacja oczekuje na patent.

6 Parametryczne załączniki/dodatki Nowa elastyczna funkcjonalność, która ułatwia dostosowanie wielu załączników do konkretnych sytuacji klinicznych. Dogodnie zmienia kluczowe parametry dla wybranych załączników, np. promień cylindrów i otworów oraz wysokość/szerokość prostokątnych załączników. Ustaw załączniki, bezpośrednio w widoku 3D, do natychmiastowej wizualizacji na projekcie renowacji uzębienia. Ponadto, nowe nieparametryczne załączniki zostały dodane do biblioteki załączników. Nowa kompensacja wiertła Nową funkcją kompensacji wiertła jest zoptymalizowanie do minimum korzystanie z przestrzeni zgryzu, pozostawiając tym samym więcej miejsca dla finalnego odtworzenia uzębienia. To dodatkowo zapewnia lepsze i bardziej wygładzone wyniki kompensacji, a w wyniku tego, wysoką jakość wykończenia powierzchni. Oryginalna funkcja kompensacji wiertła pozostaje nadal dostępna, a oprogramowanie zapamiętuje twoje indywidualne preferencje, od jednego do następnego przypadku. Bogate biblioteki uśmiechu Dental System 2012 zawiera aż 30 nowych bibliotek uśmiechu i anatomii wykorzystywanych dla tworzenia wysoce estetycznych i funkcjonalnych uzupełnień uzębienia, opartych na pełnej anatomii. Korzystaj z tych bibliotek w połączeniu z kontrolerem uśmiechu aplikacją Smile Composer, przy projektowaniu mostów o pełnej anatomii. Udoskonalona funkcja umożliwia tworzenie twoich własnych niestandardowych bibliotek uśmiechu i anatomii, powstałych na bazie wycisków woskowych, do bezpośredniego wykorzystania w oprogramowaniu do projektowania. Nakładanie obrazów 2D Pozwala laboratoriom na wizualizację obrazów 2D aktualnej, rzeczywistej twarzy i uśmiechu pacjenta, w procesie projektowania i wykorzystywanie bezpośrednio w produkcji, zarówno optymalnie estetycznych, jak i indywidualnych spersonalizowanych uzupełnień uzębienia. Generyczne, ogólne poradniki kształtowania uśmiechu 2D i szablony projektów pomogą Ci osiągnąć zdumiewającą estetykę, nawet bez posiadania aktualnych zdjęć uśmiechu pacjenta. Wybierz standardowe szablony, lub zaimportuj własne, które posiadasz, aby odtworzyć pełne kompozycje uśmiechu, do zastosowania w twoim projekcie renowacji uzębienia. Aplikacja oczekuje na patent. Przed kompensacją Po kompensacji

7 Przycisk - Zrzut ekranu Nowy zintegrowany przycisk - Zrzut ekranu, na pasku narzędziowym, pozwala na szybkie i łatwe generowanie zrzutów ekranu twoich projektów, w dowolnym widoku i na dowolnym etapie modelowania. Bezpośrednio otwórz zrzut ekranu w twoim ulubionym edytorze obrazów, aby dodać komentarze lub rysunki. Pokaż i/lub udostępnij szczegóły projektu dentyście, klientowi, lub innym technikom, w celu omówienia konkretnego przypadku. Zrzuty ekranu są automatycznie przesyłane do systemu komunikacyjnego - Communicate i zapisywane w folderze zamówień. Udoskonalone narzędzia do rzeźbienia Nasza nowa wersja systemu DS2012 wyposaża techników w jeszcze więcej zaawansowanych narzędzi do rzeźbienia, przy zwiększonej estetyce i wydajności. Nowe narzędzie zabezpieczenia skali przekształceń morfologicznych, ułatwia dostosowanie projektu konstrukcji korony, z zachowaniem optymalnego szacunku dla indywidualnej morfologii zęba. Dodatkowe nowe funkcje obejmują nową funkcjonalność - Zastosuj do wszystkich, nowe narzędzia pomiarowe dla ułatwienia dopracowania projektu, bezpośrednio na ekranie, oraz opcję automatycznego przedłużenia przęseł do dziąseł. Aktualizacja narzędzi Aby poprawić przepływ roboczy (workflow) i zwiększyć wydajność, w systemie Dental System 2012 został zawarty szereg nowych narzędzi ogólnych. Łatwo dostosować teraz obszar wpływu edycji punktu za pomocą kółka myszy jest to stosowane przy ustalaniu linii granicznej (linii marginesu), przy określaniu splajnów w aplikacji - Model Builder, lub gdy tworzymy Główne Złącza podczas projektowania RPD. Dzięki nowej funkcji kodowania koloru obszary nieobrabiane są natychmiast uwidocznione podczas wizualizacji modelowania, a nowy klawisz skrótu (Press A) został dodany w celu umożliwienia technikowi, aby szybko włączał/wyłączał przeciwległy ząb - (on/off). Inteligentny formularz zamówienia Dental System 2012 wprowadza Inteligentny formularz zamówienia, z dynamiczną legendą oraz inteligentne auto-wybieranie w oparciu o wcześniej dokonane wybory. Dynamiczna legenda natychmiast pokazuje wybrane wskazania i zalecenia w graficznym przeglądzie, w celu zapewnienia łatwiejszego tworzenia zamówienia i zmniejszenia liczby błędów. Nowa kategoria typu skanowania została dodana do opcji Wyciski cyfrowe. Cyfrowe modele laboratoryjne mogą być łatwo dodawane do zamówienia, przy dokonywaniu wyboru na podstawie różnych materiałów i procesów produkcyjnych.

8 Uproszczony interfejs użytkownika Dental System 2012 zawiera nowe opcje interfejsu i unikatowe cechy użyteczności, które sprawiają, że oprogramowanie jest łatwiejsze do opanowania. Wizualizacja przepływu roboczego (workflow) w górnym nagłówku, teraz pokazuje tylko te kroki projektowania, które są istotne dla przedmiotowej sprawy. Użytkownicy mogą swobodnie pokazywać lub ukrywać paski narzędziowe na ekranie, zgodnie z osobistymi preferencjami lub zadaniami bieżącymi. Interfejs został zmodernizowany, uzyskując nowy projekt tła, co daje jeszcze świeższe i jaśniejsze wrażenie. Jednoczesne protetyczne i chirurgiczne planowanie (oprogramowanie stron trzecich) Eksportuj skany i pliki projektu z systemu Dental System 2012 bezpośrednio do oprogramowania stron trzecich do planowania implantów, w celu optymalnego klinicznie i estetycznie planowania implantów. I odwrotnie - importuj pozycje implantów z oprogramowania stron trzecich przeznaczonego do planowania, do systemu Dental System, w celu utworzenia tymczasowej protezy, przed wprowadzeniem wszczepu implantu. Obecnie nasz system obsługuje eksport do firm trzecich Planmeca Romixa i Materialise Simplant. Zintegrowany podręcznik online i filmy szkoleniowe (wideo) Dental System 2012 zawiera teraz zintegrowaną Pomoc Online w 12 językach. Użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do szczegółowych instrukcji, bezpośrednio z oprogramowania i są automatycznie odsyłani do odpowiednich rozdziałów i sekcji (podrozdziałów) w zintegrowanym systemowym podręczniku użytkownika, dostępnym online. Seria filmów instruktażowych (wideo) i szkoleń została starannie opracowana, aby Cię poprowadzić przez różne przepływy robocze (workflows), wraz z instrukcjami użycia różnych narzędzi do projektowania, dostępnymi w tym oprogramowaniu. Wielojęzyczne podręczniki użytkownika, filmy i inne narzędzia szkoleniowe są dostępne za pośrednictwem zintegrowanego centrum pobierania - Download Center, które jest dostępne bezpośrednio z systemu Dental System.

9 Dental System 2012 Szczegółowe uwagi odnośnie danej wersji Nowe cechy i rozwiązane zagadnienia dostępne w nowych wersjach systemu Dental System 2012 są opisane poniżej. Wersja (styczeń 2013) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Różne ulepszenia aplikacji ScanSuite (wersja ). - Możliwość pominięcia regulacji ramienia do obsługi wielu matryc. - Test połączenia USB przy uruchamianiu aplikacji ScanServer. - Aktualizacje dotyczące języka włoskiego. - Ulepszenia w narzędziu Support. Poprawiona integracja z systemem Communicate. Rozwiązane różne problemy, w tym problem z brakiem suwaka widoczności przy przetwarzaniu skanu kęska zwarciowego w aplikacji Model Builder. Wersja (listopad 2012) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Ulepszenia procedury tworzenia zdejmowanej protezy częściowej. Przy zmianie kierunku wprowadzania RPC za pomocą przycisków strzałek zmiana kierunku jest dokładnie przestawiana. - Użytkownicy posiadający licencję tylko na RPC będą mogli stosować zaczepy w etapie Rzeźbienia. - Różne kolory punktów kontrolnych aktywnej klamry. Różne ulepszenia aplikacji ScanSuite (wersja ). - Poprawiona stabilność kompresji obrazów w skanerach D640 i D700/D710 wyprodukowanych przed lipcem 2011 r. - Łatwiejsze uruchamianie programu ScanServer. - Zaktualizowane tłumaczenia na języki chiński, czeski, francuski, grecki, hiszpański, japoński, koreański, niemiecki, portugalski (Brazylia), rosyjski i turecki. Ulepszona integracja z systemem komunikacyjnym Communicate. Naprawione różne problemy, w tym problemy dotyczące długości klamer RPC.

10 Wersja (październik 2012) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Pełna obsługa punktów CAD. Poprawiono integrację sklepu internetowego i obsługę w systemie Dental Manager. Poprawiono dopasowanie skanowania w procedurze Ponowne wykorzystanie projektu. Użytkownik ma teraz możliwość zaznaczenia określonych obszarów skanowania używanych do wyrównania. Poprawiono stabilność złącza w przypadku łączenia dwóch elementów anatomicznych. Poprawiono integrację z systemem Communicate. - Wszystkie komunikaty wysyłane do stomatologa (np. TRIOS ) są teraz automatycznie oznaczane w zależności od poziomu ważności (niski, średni, wysoki). - Domyślnie wszystkie wiadomości są oznaczone jako posiadające niski priorytet, oprócz tych ze statusem Odrzuć, które mają wysoką ważność. - Wiadomości tworzone ręcznie mogą mieć priorytet nadawany przez użytkownika (niski, średni, wysoki) - Nowy przycisk resetowania w panelu sterowania do resetowania synchronizacji danych. Rozwiązano różne problemy, w tym problem związany z orientacją pliku 3sfm generowanego dla klientów przy użyciu opro gramowania do frezowania HyperDent. Wersja (wrzesień 2012) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Full support for CAD Points. Ulepszone skanowanie wycisków mostu w wosku za pomocą skanera D800. Optymalizacja systemu renderowania umożliwiająca spójne odbudowanie modelu CAD podczas ponownego otwierania. Zamawianie modelowanych protez i nazewnictwo plików wyjściowych CAM odbywa się na podstawie numerów indeksowych zębów (UNN) niezależnie od zamówienia, w którym zęby są wybierane w formularzu zamówienia. Udoskonalona funkcjonalność aplikacji Projekt teleskopów. - Nowa opcja umożliwiająca wizualizację kąta pomiędzy kierunkiem wstawiania a kierunkiem teleskopu. - Możliwość ustawienia maksymalnej różnicy kąta pomiędzy kierunkiem wstawiania a kierunkiem teleskopu. Poprawiony algorytm projektowania protez częściowo wyjmowanych w celu uniknięcia penetracji zeskanowanego modelu (np. podczas projektowania zatrzasków) i zapewnienia lepszego dopasowania.

11 Ulepszone i zoptymalizowane przepiłowane (w przekroju) cyfrowe modele laboratoryjne zaprojektowane w narzędziu Model Builder : - Możliwość zastosowania wstępnie definiowanych geometrii jako bocznej i dolnej strony podstawy modelu. - Płaszczyzny przekroju w modelach podzielonych są zawsze domyślnie pionowe. Ulepszona integracja z systemem komunikacyjnym Communicate, w tym automatyczne dodawanie stomatologów w aplikacji Dental Manager. Dodanie nowej ikony w kolumnie Communicate aplikacji Dental Manager w celu czytelnego oznaczania zamówień w systemie komunikacyjnym. Rozwiązano różne problemy związane z importowaniem plików 3oxz z lokalnego komputera. Wersja (sierpień 2012) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Skanowanie Aplikacje ScanServer i ScanSuite są teraz elementami instalatora systemu Dental System, co usprawnia wdrażanie udoskonaleń oprogramowania. Informacje ogólne na temat projektowania CAD Poprawiono morfing struktur anatomicznych w przypadku skanowania podczas przygotowywania wstępnego oraz modeli typu wax-up w kroku Smile Composer. Udoskonalono funkcjonalność Usuń podcięcia w kroku Nakładki. Jeśli jest włączona funkcja Ochrona krawędzi anatomii, dzięki funkcji Usuń podcięcia, będą chronione obszary sąsiadujące z krawędzią anatomii. Opcja Pro-/retruzja została dodana do domyślnych sekwencji ruchu wirtualnych artykulatorów. Aby zapewnić minimalną grubość wycisków woskowych w modelach, do kroku Rzeźbienie dodano suwak Mapa grubości i funkcję Zapewnij minimalną grubość. Do systemu Smile Composer dodano narzędzie Osłona nożyczek. Integracja narzędzia Model Builder i skanera TRIOS Narzędzie Model Builder obsługuje teraz projektowanie przepiłowanych (w przekroju) cyfrowych modeli laboratoryjnych. Linie graniczne TRIOS są widoczne w narzędziu Model Builder, jeśli tę opcję zdefiniuje stomatolog. W narzędziu Model Builder zoptymalizowano wykorzystanie pamięci. W kroku Adnotacje jest wyświetlane ostrzeżenie, gdy przynajmniej jedna adnotacja w formacie 3D jest dodana do systemu TRIOS.

12 Belki protetyczne Możliwość łączenia belek o różnych typach profili w ramach tej samej belki. Możliwość wyboru typu profilu belki dla każdego segmentu belki po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Nowa opcja dodana w panelu sterowania w celu zwiększenia liczby trójkątów (Dodaj punkty), co poprawia gładkość i wykończenie szyn. Aplikacja Dental Manager i inne Zaktualizowano tłumaczenie oprogramowania. Podczas importowania procesu produkcji, oprogramowanie sprawdza, czy jest on powiązany z przynajmniej jednym produ centem. Jeśli nie znajdzie powiązania, zostanie wyświetlone ostrzeżenie. Do pliku wyjściowego DCM dodano dodatkowe dane projektowe RPD. Poprawiono integrację z systemem Communicate. Umożliwiono podgląd plików 3D bibliotek implantów w panelu sterowaniu. Rozwiązano różne problemy związane z tworzeniem mostu nawoskowego na implantach. Wersja (lipiec 2012) Wprowadzono następującą poprawkę: Prawidłowe nazewnictwo plików wyjściowych narzędzia Model Builder w przypadku specyficznych danych wyjściowych do produkcji. Produkt wyjściowy narzędzia CAD 3M już nie zależy od typu skanera. Wersja (lipiec 2012) W systemie Dental System w wersji dostępne są następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów: Ogólne projektowanie CAD Poprawiony morfing struktur anatomicznych w przypadku skanowania podczas przygotowywania wstępnego oraz modeli typu wax-up w kroku Smile Composer. Do aplikacji Smile Composer dodano narzędzie Ścieran. okluzyjne w celu łatwego wygładzania szczegółów anatomicznych (działa w odniesieniu do zębów trzonowych i przedtrzonowych). Poprawione tworzenie powierzchni wewnętrznej (interfejsu matrycy) w celu uniknięcia otrzymywania podczas etapów przygotowań krawędzi z zakłóceniami (problem dotyczy jedynie sztucznie ostrych krawędzi przygotowawczych).

13 Poprawiona funkcja minimalnej grubości materiału dla struktury anatomicznej w przypadku zleceń wielowarstwowych. Nowa funkcja pomocy w menu Wirtual. artykulacja, zawierająca wskazówki dotyczące prawidłowej konfiguracji fizycznego artykulatora przed przesłaniem pozycji modelu. Poprawiona funkcja nakładanej siatki pomiaru 2D umożliwia obecnie wyświetlanie odległości od środka widoku do wskaźnika myszy. Możliwość użycia w kroku Smile Composer narzędzia Transformacja ogólna zarówno w przypadku mostów, jak i pojedync zych koron. Poprawiona funkcja projektowania licówek. Model Builder Obsługa cyfrowych wycisków podczas przygotowań dla górnej i dolnej szczęki w aplikacji Model Builder. Unikalna obsługa opcji Łącznik jako matr w aplikacji Model Builder, tj. drukowanie niestandardowego łącznika jako części modelu implantu w celu uniknięcia stosowania analogów: - Drukowanie łączników jako matryc dla modeli podzielonych na części. - W przypadku modeli niepodzielonych łącznik jest scalany z modelem. Aplikacja Model Builder obecnie obsługuje bezpośrednio na platformie otwory odpływowe dla drukarek wykorzystujących żywicę. Nowa funkcja przesuwania otworu analogicznego wzdłuż kierunku wprowadzania w aplikacji Model Builder z użyciem parametru Dost. poziomu otwor. analog. Otwór analogowy łącznika jest teraz uwzględniony w modelach implantów niepodzielonych. Możliwość zmiany ustawień mapy odległości w kroku Skoryg. okluzję w aplikacji Model Builder. Możliwość wykonania rzeźbienia po kroku Wycięcie dziąseł w aplikacji Model Builder. Projektowanie łączników Obsługa dodatkowych ograniczeń niestandardowych projektów łączników zgodnie z zatwierdzoną matrycą projektu, np. limity półfabrykatów i wewnętrzne. - Nowy komunikat ostrzegawczy, jeśli niestandardowy projekt łącznika narusza ograniczenia projektowania. - Dodano nowy suwak w celu uwidocznienia wewnętrznych limitów na łącznikach. Suwak wizualizacji śruby jest widoczny, począwszy od pierwszego etapu projektowania łącznika poprzez proces projektowania struktury anatomicznej/ramy. Zdejmowane protezy częściowe Możliwość zmiany szerokości luki żywicy dla aktywnej siatki retencyjnej w kroku projektowania RPD (wcisnąć i przytrzymać klawisz Ctrl podczas obracania pokrętłem myszy nad krawędzią luki żywicy).

14 Możliwość automatycznego wygładzania wewnętrznej linii wykończenia w przypadku drobnych złączy w kroku projektowania RPD. Aplikacja Dental Manager i inne Możliwość ponownego wykorzystania oryginalnych identyfikatorów zlecenia podczas importowania/akceptowania zlecenia. Istotna optymalizacja prędkości uzyskiwania wyników CAM, ERP (UDX) oraz wizualizacji. - Wprowadzono nową strukturę podfolderów dla plików skanowania. Pliki znajdują się obecnie w nowym podfolderze \Skany foldera zamówień. Ulepszona integracja z systemem komunikacyjnym Communicate. Możliwość bezpośredniego uruchomienia programu TeamViewer z poziomu aplikacji Dental Manager za pomocą nowego przycisku Paleta narz. Naprawiono różne problemy, w tym problemy dotyczące importowania materiałów. Wersja (Maj 2012) Następujące nowe funkcje i rozwiązania problemów są dostępne w systemie Dental System, wersja : Ulepszony instalator systemu Dental System (Dental System Installer) z opcją uruchomienia instalacji szybkiej (Express) automatycznej lub niestandardowej (Custom). Jeśli użytkownik wybierze instalację niestandardową (Custom), dostępne będą te same opcje co w poprzednich wersjach: - Rodzaj instalacji (nstallation type): autonomiczna (Stand alone), serwerowa (Server), przywracanie z kopii zapasowej (Restore from backup) - Zaawansowane ustawienia klucza sprzętowego (Advanced Dongle Settings) - Zaawansowane ustawienia bazy danych (Advanced Database Settings) - Ustawienia internetowego serwera Proxy (Internet Proxy Settings) Informacje podane podczas instalacji zostaną zapisane i wykorzystane podczas aktualizacji. Skanowanie wycisków (Impression Scanning) obsługuje teraz tymczasowe korony (Temporary Crowns) i tymczasowe sztuczne zęby (Temporary Pontics). W przypadku zamówień anatomicznych szkieletów protez uzębienia elementy anatomiczne nie muszą już być połączone. W projektach RPD do funkcji siatki retencyjnej dodano uchwyt umożliwiający użytkownikowi obracanie i panoramowanie wzoru oczek w siatce retencyjnej. Możliwość zapewnienia minimalnej grubości materiału w zamówieniach wielowarstwowych projektów anatomicznych (nowe ustawienie Anatomia o minimalnej grubości ( Minimum Thickness Anatomy ) w kroku Projektowanie szkieletu uzębienia (Frame design)).

15 Obsługa konfiguracji Interfejsu artykulatora (Articulator interface) w Panelu sterowania (Control Panel). Ustawienia znajdują się na stronie Model cyfrowy/interfejs artykulatora ( Digital model/articulator interface ) w Panelu sterowania (Control Panel). Aplikacja do tworzenia modeli obsługuje cyfrowe wyciski i skany wstępne szczęki i żuchwy (tylko kroki przygotowania). Możliwość eksportowania plików CAM bezpośrednio na FTP lub em. Opcja ta jest dostępna w oknie Dental Manager Export (Eksport z systemu Dental Manager ) (Zaawansowane Eksport (Advanced -> Export), wybierz ( Mail ) lub FTP ). Obsługa schematu UDX 1.23 i ulepszenia importowania zamówień UDX. Zamówienie jest teraz wysyłane do producenta w tle. Ulepszona integracja z systemem komunikacyjnym Communicate. Historia importowania plików z nowym materiałem widoczna na stronie Materiały (Materials) w Panelu sterowania (Control Panel). Obsługa importowania i eksportowania ustawień Tymczasowych wycisków woskowych (Temporaries) w Panelu sterowania (Control Panel). Serwer klucza sprzętowego zaktualizowany do nowej wersji. Rozwiązane różne problemy, w tym problem z podwójnymi skanami wstępnymi w formularzu zamówienia. Wersja (Kwiecień 2012) Następujące nowe cechy i rozwiązane zagadnienia są dostępne w nowej wersji systemu Dental System, wersja : Interfejs użytkownika aplikacji DentalManager został zaktualizowany do stylu interfejsu użytkownika systemu Dental System W kroku Nakładki anatomiczne została dodana nowa funkcja Zablokowanie zgryzu tak, aby można było utworzyć nakładki i zwieńczenia wraz z powierzchnią zgryzu. Udoskonalone narzędzie Odbicie lustrzane pozwala użytkownikowi na wybranie z nowego rozwijanego menu obiektu źródłowego do odbicia (odbicie lustrzane z wstępnego skanu preparatu lub skanu preparatu). Zoptymalizowane narzędzie do transformacji uzębienia w kreatorze uśmiechu Smile Composer. Uchwyt do skalowania wysokości, utrzymuje powierzchnię zgryzu uzębienia na odpowiedniej wysokości, tj. wykazuje teraz takie same zachowanie jak w przypadku narzędzia do rzeźbienia. Udoskonalone dwupunktowe automatyczne plasowanie modelu pełnej korony pojedynczego zęba trzonowego w kreatorze uśmiechu Smile Composer. Maksymalna wartość parametru operacji Przytnij do przeciwległego zęba dla narzędzia do rzeźbienia została zwiększona z 0.6 mm do 2.0 mm w krokach Projektowanie anatomii i Projektowanie szkieletu uzębienia.

16 Zaznaczanie/odznaczanie opcji Zablokuj kierunek wstawiania, w kroku Projektowanie przyczółków, zmieni teraz status wszystkich przyczółków w grupie Przyczółki. Możliwość wyświetlenia i pokazania Wirtualnej artykulacji w oknie przekroju poprzecznego 2D. Nowa siatka z nakładką pomiarową 2D została dodana do panelu wizualizacji. Nowe możliwości zastosowania identycznego wzoru na krawędzi marginesu granicznego dla Nakładek anatomicznych, takiego jak użyto w przypadku Nakładek standardowych. Użyj pola wyboru (checkbox) Krawędź prosta dla umożliwienia jej zastosowania w kroku projektowania nakładek. Znaczna optymalizacja prędkości skanowania przy skanowaniu gipsowych modeli protez częściowych zdejmowanych, w przypadku skanera D800 (ok. 30% szybciej). Nowa opcja wykonywania skanu przeciwległego zęba z optymalizacją prędkości skanowania, w przypadku skanera D800 (domyślnie - włączona). Paski cierne są plasowane automatycznie i symetrycznie wokół analogowego modelu interfejsu. Ustawienia dla Modelu cyfrowego w przypadku modeli implantów zostały dodane do Panelu sterowania (Paski cierne) Dodatkowe ustawienia dla wirtualnego przycinania w module Tworzenie modelu - Model Builder (Paski cierne). Udoskonalone, bazujące na wyborze, wyrównywanie modelu preparatu do wstępnie przygotowanego skanu preparatu. Możliwość automatycznej konwersji informacji o zamówieniu TRIOS do odpowiadającej jej informacji z wskazówkami i zaleceniami systemu Dental odnośnie używanych materiałów. Ustawienia dla konwersji mogą być modyfikowane na stronie DentalManager /Import zamówienia w Panelu sterowania. Możliwość wykonania automatycznej walidacji projektu w kroku Finalizacji przed zapisaniem projektu. Opcja Zawsze wykonuj walidację projektu na końcu procesu modelowania może być ustawiona dla materiału w Panelu sterowania (domyślnie - wyłączona). Kolumna Wynik walidacji została dodana do aplikacji Dental Manager. Kolumna Ostatnio modyfikowane została dodana do aplikacji Dental Manager. Wsparcie dla wielokrotnie pobieranych plików materiałowych dla różnych wersji oprogramowania. Wsparcie dla przypisywania numeru ERP do każdego zestawu przyczółków. Możliwość zdefiniowania koloru materiału w numerze pozycji ERP. Możliwości wygenerowania języka w zależności od pliku wyjściowego zawierającego ogólne informacje o zamówieniu (Opcja Wyjściowy plik INF została dodana do Procesu produkcji w Panelu sterowania). Opcja Nowa kompensacja freza może być włączona/wyłączona - on/off na stronie Procesy Produkcyjne w Panelu sterowania (domyślnie - włączona). Ustawienie Zastosuj jednakowe odsunięcie (offset) zostało dodane do strony Nakładki i zwieńczenia w Panelu sterowania (domyślnie - włączona).

17 Różne udoskonalone cechy i funkcjonalności zostały dodane w tej wersji systemu włącznie z rozwiązanym problemem Pasma języka dla nakładek anatomicznych. Wersja (Marzec 2012) Następujące rozwiązane bądź udoskonalone cechy i funkcjonalności zostały dodane w tej poprawionej na gorąco wersji systemu Hot Fix for Dental System, wersja : Spełniając życzenie kilku naszych klientów, pojedynczy plik wyjściowy CAM dla pojedynczego łącznika/przyczółka został teraz przymusowo zorientowany wzdłuż osi Z. - Sprawdź opcję Zastosuj układ współrzędnych implantu dla zestawu przyczółków, aby stosować tę orientację. - Ta orientacja pliku wyjściowego CAM harmonizuje z zachowaniem się systemu Dental System 2010 dla pojedynczych łączników/przyczółków. Kreator uśmiechu - Smile Composer nie jest już dłużej stosowany w przypadku projektowania Nakładek - To skompensuje niewystarczającą przestrzeń wypełnioną cementem i wyniki materiałowe spotykane w systemie Dental System 2012 wersja w przypadku projektowania Nakładek. Wersja (Marzec 2012) Następujące nowe cechy i rozwiązane zagadnienia są dostępne w nowej wersji systemu Dental System, wersja : Kontroler uśmiechu - Smile Composer jest teraz także stosowany przy projektowaniu pełnych koron pojedynczych zębów trzonowych. Naciśnij przycisk A aby wybrać dwa punkty kontaktowe na sąsiednich zębach. Dostosuj parametry w ustawie niach zaawansowanych. Nowy uchwyt do przesuwania i obracania w kontrolerze uśmiechu - Smile Composer. Projektowanie licówek przy użyciu kontrolera uśmiechu - Smile Composer. Możliwość stosowania narzędzi do rzeźbienia dla przygotowania skanu na etapie projektowania interfejsów matrycy. Funkcjonalność Cofnij/Ponów (Undo/Redo) dla zautomatyzowanych i parametrycznych przyczółków. Udoskonalone sterowanie z kontrolą w płaszczyźnie 2D przesuwanie i pochylanie ( slide & tilt ) dla poprzecznych przek rojów dwuwymiarowych w płaszczyźnie 2D i w płaszczyźnie zgryzu. Funkcja dodaj/usuń (add/remove) dla nakładek i szkieletów projektowanych metodą od wewnątrz - na zewnątrz ( inside-out ). Dla koron jednowarstwowych i nakładek anatomicznych minimalna grubość wzmocnienia jest korygowana tak, aby wzmocnić tylko tę jedną warstwę.

18 Możliwość zmiany kierunku wstawiania, dla cyfrowych skanów tymczasowych, podczas projektowania matryc wirtualnych Nowa opcja pozwalająca na tymczasowe podniesienie projektowanego zęba ku górze ( Lift Off ), przy projektowaniu matryc wirtualnych. Udoskonalone cechy i funkcjonalności dodane w module - Projektowanie protez częściowych zdejmowanych: Udoskonalone narzędzie Przytnij do przeciwległego zęba. W kroku Projekt RPD - RPD jest pokazywane w widoku Kierunek wstawiania. Nowe skróty klawiszowe dla zmiany wysokości, szerokości lub równocześnie wysokości i szerokości drobnych zatrzasków/ haczyków, (Trzymaj wciśnięte klawisze Ctrl+Alt, Shift+Alt lub Ctrl+Shift+Alt podczas pokręcania kółkiem myszy). Udoskonalona stabilność i komunikaty o błędach, zostały dodane przy projektowaniu woskowych wycisków mostów. Wsparcie dla dodatkowych ruchów przy używaniu artykulatora ACR (kompatybilnego z ArmannGirrbach Artex). Możliwość ustawiania i/lub równoczesnej zmiany/aktualizacji wspólnego kierunku wstawiania, dla grupy załączników. Nowa funkcjonalność rzeźbienia, w celu rozciągnięcia/poszerzenia kształtu przęseł anatomicznych, w kierunku ku dołowi, dla uzyskania pełnej anatomii, np. w przypadku wielu warstw. Wsparcie dla ponownie wykorzystywanego projektu anatomii ( reuse anatomy design ), dla zamówień TRIOS. Udoskonalona możliwość wykorzystanie istniejącej linii marginesu w importowanych zamówieniach, np. TRIOS. Formularz zamówienia zawiera wsparcie dla dwóch skanów (skan implantu i skan dziąsła), w przypadku importowanych zamówień implantów TRIOS Unikatowa opcja w Dental Managerze, pozwalająca otworzyć powtórnie (operacją re-open ) Model Builder, już po wykonaniu projektu CAD, i odciąć model cyfrowy z projektu CAD, np. odciąć z niego model dziąsła, aby dołączyć go i dopasować do specyficznego projektu przyczółka. Dodatkowe udoskonalone cechy i nowe funkcjonalności dostępne w module Model Builder : - Interfejsy artykulatora mogą mieć wstępnie zdefiniowaną odległość od platformy. - Udoskonalony kąt blokowania powierzchni dla matrycy. - Możliwość ustawiania stałej odległości od platformy. - Wsparcie dla prętów ciernych w modelach implantów. - Udoskonalone wsparcie dla modeli bazujących na skanach itero. Oprogramowanie skanujące ponagla użytkowników do wstawienia skanowanego modelu przyczółka do skanera dla każdego specyficznego zęba, gdy skanujemy przyczółek z zamiarem wykonania pojedynczego skanu. Udoskonalony przegląd 3D w Dental Managerze: - Nowy przekrój poprzeczny 2D dla wykonania analizy i pomiaru. - Dodano suwak dla regulacji grubości. - Przesuń mysz ponad powierzchnią, aby pokazać i odczytać grubość.

19 Nowa funkcjonalność dla skopiowania zamówienia i dołączenia projektu CAD do wstępnie przygotowanego skanu preparatu (potężne narzędzie do tworzenia nowego projektu na bazie już utworzonego/istniejącego projektu, np. drugi teleskop twor zony na teleskopie zasadniczym). Nowy, zgrabny formularz zamówień (Order Form) dla szybszego i łatwiejszego tworzenia zamówień mostów dentystycznych. Możliwość pominięcia etapu projektowania i wysłania skanu bezpośrednio do skrzynki odbiorczej inbox (wybierz opcję Brak ( None ) dla Modułu projektowania w formularzu zamówienia lub dla materiału w Panelu sterowania Systemu Dental ). Udoskonalone naliczanie liczby zespołów i elementów (pozycji) w Dental Managerze. Lista Moje ostatnie pliki w Dental Managerze jest sortowana według daty modyfikacji pliku i pokazuje tylko modyfikacje dokonane w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Automatyczne komunikaty mogą być definiowane w Panelu sterowania Systemu Dental, jako statusy poczty przysyłanej do skrzynki odbiorczej (inbox) (Otrzymane - On Received, Odrzucone - On Reject, Przyjęte - On Accept, Zamknięte - On Closed) w celu późniejszego rozeznania statusu otrzymanej korespondencji. Możliwość automatycznego otwierania skompletowanego już uprzednio projektu CAD i całkowite jego przeprojektowanie, przy użyciu nowej opcji dostępnej w Dental Managerze, a pozwalającej utworzyć projekt powtórnie (operacją Re-Build ) (CTRL + ALT + R). Opcja pozwalająca na uruchomienie operacji skanowania biblioteki poleceniem Library Scanning, bezpośrednio z Panelu sterowania Systemu Dental. Możliwość zmiany nazwy warstwy interfejsu matrycy. Możliwość pobrania (download) zbiorowych plików materiałowych z tej samej lokalizacji (strony lub witryny internetowej). Funkcja Automatycznego generowania sprzężenia zwrotnego - (feedback) zawiera teraz dodatkowe informacje dla łatwego przeprowadzenia analizy. Rozwiązano różne problemy, włącznie z problemem widoczności suwaka teleskopu w kroku finalizacji. Wersja (Styczeń 2012) Następujące nowe cechy i rozwiązane zagadnienia są dostępne w nowej wersji systemu Dental System, wersja : Podręczniki użytkownika są dostępne w 12 językach (wszystkie języki są dostępne z Centrum Pobierania (Download Center) Pełne wsparcie dla modułu Model Builder przeznaczonego do projektowania modeli ze skanów itero uzyskiwanych z istniejących plików eksportowanych ze skanerów itero dla projektu CAD. Udoskonalony moduł Model Builder zawiera teraz obsługę wodoszczelnych skanów z ogólnie udoskonaloną jakością powi erzchni. Prosta opcja wysyłania zrzutów ekranu poprzez , bezpośrednio podczas prowadzenia procesu projektowania

20 Rozwiązano różne zagadnienia, włącznie z problemem wielkości okna wyświetlającego tekst Programu doskonalenia produk tu - Dodano możliwość ustawienia progu - dozwolony/zabroniony (enable/disable) w ustawieniach dla noża do wosku, podczas operacji dodawania/usuwania (add/remove). - Głebokość penetrowania załączników w siatkach retencyjnych została odcięta poprzez model zamykający (block-out model) - Głebokość penetrowania prętów wspierających w siatkach retencyjnych została odcięta poprzez model zamykający (block-out model) Dodano możliwość rzeźbienia poniżej linii marginesu w mostach z wosku. Udoskonalone narzędzia do projektowania łącznika. Udoskonalony kontroler uśmiechu - Smile Composer Wsparcie dla ruchomych grup oraz możliwość dokonywania wielokrotnego wyboru elementów (multi-selection) przy tworze niu, dodawaniu i usuwaniu grup w Panelu sterowania Systemu Dental (Działa dla następujących elementów: Kolory, Załączniki, Biblioteki uśmiechu, Systemy implantów oraz Pręty). Możliwość eksportowania skanów i projektów CAD do Materialize SimPlant w celu zaplanowania wykonania w materiale implantów, w przypadku korzystania z systemu implantów produkowanych przez stronę trzecią. Udoskonalony dezinstalator systemu Dental System Funkcja Automatycznego generowania sprzężenia zwrotnego zawiera teraz dodatkowe informacje w raporcie sprzężenia zwrotnego. Zgrabny, nowy formularz zamówienia, z inteligentnym trybem tworzenia zamówienia Znacznie zwiększono stabilność rozdzielonych warstw przy usuwaniu podcięć dla wielowarstwowych mostów Znacząco zwiększono stabilność rozdzielonych warstw po ich stopieniu (melt out) przy usuwaniu podcięć w dwuwarst wowych mostach. Wsparcie dla ograniczeń przy projektowaniu niestandardowych przyczółków, uzgadniane z projektem matrycy np. maksy malny kąt i wymiary. Automatyczny start procesu skanowania, gdy zostały zamknięte drzwiczki skanera (dostępne tylko dla wszystkich tych skanerów D800/D810, D500, oraz D700/D710, których numery seryjne zaczynają się od h lub i, przy czym wymagane jest oprogramowanie ScanSuite w wersji lub wyższej). Udoskonalone wycinanie/odcinanie zębów w woskowych cyfrowych wyciskach tymczasowych i diagnostycznych. Dokładne wyrównywanie wstępnie przygotowanych, przedwstępnych (pre-preparation) i wstępnych (preparation) skanów, w oparciu o dokonaną selekcję. Możliwość dodania pliku linii granicznej/linii marginesu oraz pliku zamówienia 3OX do pliku wyjściowego STL CAM. Nowe pola zostały dodane do formularzy w formatach ERP i 3OX. Różne nowe rozwiązania zostały osadzone w systemie, włącznie z rozwiązanym problemem przycisków Zastosuj (Apply) i OK w funkcji - Usuń atrefakty.

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Technika napędowa \ Automatyzacja napędów \ Integracja systemowa \ Usługi Skrócona instrukcja DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Wydanie 11/2014 20089333/PL SEW-EURODRIVE Driving

Bardziej szczegółowo

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII O programie Program Itelix itender Manager przeznaczony jest do zarządzania zapytaniami ofertowymi przesyłanymi za pomocą poczty elektronicznej przez firmy korzystające z systemu

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

IRONCAD. TriBall IRONCAD Narzędzie pozycjonujące

IRONCAD. TriBall IRONCAD Narzędzie pozycjonujące IRONCAD IRONCAD 2016 TriBall o Narzędzie pozycjonujące Spis treści 1. Narzędzie TriBall... 2 2. Aktywacja narzędzia TriBall... 2 3. Specyfika narzędzia TriBall... 4 3.1 Kula centralna... 4 3.2 Kule wewnętrzne...

Bardziej szczegółowo

Fiery Remote Scan. Uruchamianie programu Fiery Remote Scan. Skrzynki pocztowe

Fiery Remote Scan. Uruchamianie programu Fiery Remote Scan. Skrzynki pocztowe Fiery Remote Scan Program Fiery Remote Scan umożliwia zarządzanie skanowaniem na serwerze Fiery server i drukarce ze zdalnego komputera. Programu Fiery Remote Scan można użyć do wykonania następujących

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Pakiet Fiery Extended Applications Package (FEA) w wersji 4.2 zawiera aplikacje Fiery służące do wykonywania

Bardziej szczegółowo

Menu Plik w Edytorze symboli i Edytorze widoku aparatów

Menu Plik w Edytorze symboli i Edytorze widoku aparatów Menu Plik w Edytorze symboli i Edytorze widoku aparatów Informacje ogólne Symbol jest przedstawieniem graficznym aparatu na schemacie. Oto przykład przekaźnika: Widok aparatu jest przedstawieniem graficznym

Bardziej szczegółowo

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Program PowerPoint dostarczany jest w pakiecie Office i daje nam możliwość stworzenia prezentacji oraz uatrakcyjnienia materiału, który chcemy przedstawić. Prezentacje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Centrum rozliczeniowe UPS 2015 United Parcel Service of America, Inc. Nazwa UPS, marka UPS i kolor brązowy są znakami towarowymi firmy United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Straszyński Kołodziejczyk, Paweł Straszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone. FoamPro. Instrukcja obsługi

Straszyński Kołodziejczyk, Paweł Straszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.  FoamPro. Instrukcja obsługi FoamPro Instrukcja obsługi 1 Spis treści 1 Wstęp... 3 2 Opis Programu... 4 2.1 Interfejs programu... 4 2.2 Budowa projektu... 5 2.2.1 Elementy podstawowe... 5 2.2.2 Elementy grupowe... 5 2.2.3 Połączenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Elektroniczny Urząd Podawczy Elektroniczny Urząd Podawczy Dzięki Elektronicznemu Urzędowi Podawczemu Beneficjent może wypełnić i wysłać formularz wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Spis treści: 1 WSTĘP... 3 2 DOSTĘP DO SYSTEMU... 3 3 OPIS OGÓLNY SEKCJI TŁUMACZENIA...

Bardziej szczegółowo

BIBLIOTEKA BLOKÓW JABLOTRON 100 SYSTEM

BIBLIOTEKA BLOKÓW JABLOTRON 100 SYSTEM BIBLIOTEKA BLOKÓW JABLOTRON 100 SYSTEM Zawartość INORMACJE OGÓLNE... 3 WSTAWIANIE BLOKÓW W PROGRAMIE AutoCAD... 3 UWAGI DOTYCZĄCE WSTAWIANIA I DRUKOWANIA BLOKÓW... 4 Przykład... 5 ZESTAWIENIE BLOKÓW...

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze)

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze) Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Program Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Informacje o

Bardziej szczegółowo

BACKUP BAZ DANYCH FIREBIRD

BACKUP BAZ DANYCH FIREBIRD BACKUP BAZ DANYCH FIREBIRD SPIS TREŚCI Informacje ogólne... 2 Tworzenie projektu... 2 Krok 1: Informacje podstawowe... 2 Krok 2: Dane... 3 Backup bazy umieszczonej na serwerze... 3 Bezpośredni backup pliku

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Wersja 1.0 Warszawa, Listopad 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start Program Microsoft Word 2013 wygląda inaczej niż wcześniejsze wersje, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby skrócić czas nauki jego obsługi. Pasek narzędzi Szybki dostęp Te

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

3 Programy do tworzenia

3 Programy do tworzenia 3 Programy do tworzenia prezentacji PowerPoint 2007 3.1. Tworzenie prezentacji w programie PowerPoint 2007 Tworzenie prezentacji w programie PowerPoint 2007 jest podobne jak w programie PowerPoint 2003.

Bardziej szczegółowo

Pobieranie komunikatów GIF

Pobieranie komunikatów GIF Spis treści Wstęp... 2 1. Ustawienia harmonogramu zadań... 3 1.1. Tryby pracy AswPlan... 3 2. System KS-EWD... 4 2.1. Instalacja KS-EWD... 5 3. Inauguracja OSOZ... 6 3.1. Zdefiniowanie zadania pobierania

Bardziej szczegółowo

Inventor 2016 co nowego?

Inventor 2016 co nowego? Inventor 2016 co nowego? OGÓLNE 1. Udoskonalenia wizualizacji, grafiki i programu Studio Nowa obsługa oświetlenia opartego na obrazie (IBL, Image Based Lighting) Wszystkie style oświetlenia w programie

Bardziej szczegółowo

System imed24 Instrukcja Moduł Analizy i raporty

System imed24 Instrukcja Moduł Analizy i raporty System imed24 Instrukcja Moduł Analizy i raporty Instrukcja obowiązująca do wersji 1.8.0 Spis treści 1. Moduł Analizy i Raporty... 3 1.1. Okno główne modułu Analizy i raporty... 3 1.1.1. Lista szablonów

Bardziej szczegółowo

bla bla Guard podręcznik użytkownika

bla bla Guard podręcznik użytkownika bla bla Guard podręcznik użytkownika Guard Guard: podręcznik użytkownika data wydania środa, 03. wrzesień 2014 Version 1.0 Copyright 2006-2014 OPEN-XCHANGE Inc., Niniejszy dokument stanowi własność intelektualną

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 str. 1 Pierwsze uruchomienie aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy skonfigurować połączenie z serwerem synchronizacji. Należy podać numer

Bardziej szczegółowo

,Aplikacja Okazje SMS

,Aplikacja Okazje SMS , jest rozwiązaniem, które umożliwia bez umiejętności programistycznych uruchomić własną aplikację na fanpage-u firmy lub marki. Pozwala ona na dodanie numeru telefonu do swojej bazy w SerwerSMS.pl, umożliwiając

Bardziej szczegółowo

Ulotka v.2012.2.2. System Comarch OPT!MA v. 2012.2.2. Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00

Ulotka v.2012.2.2. System Comarch OPT!MA v. 2012.2.2. Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 System Comarch OPT!MA v. 2012.2.2 Ulotka v.2012.2.2 Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: tel. (12) 681 43 00 www.comarch.pl/erp

Bardziej szczegółowo

Tworzenie nowego rysunku Bezpośrednio po uruchomieniu programu zostanie otwarte okno kreatora Nowego Rysunku.

Tworzenie nowego rysunku Bezpośrednio po uruchomieniu programu zostanie otwarte okno kreatora Nowego Rysunku. 1 Spis treści Ćwiczenie 1...3 Tworzenie nowego rysunku...3 Ustawienia Siatki i Skoku...4 Tworzenie rysunku płaskiego...5 Tworzenie modeli 3D...6 Zmiana Układu Współrzędnych...7 Tworzenie rysunku płaskiego...8

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO Podręcznik użytkownika Lokalnego Systemu Informatycznego do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 2013 w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie Wersja 1 Podręcznik

Bardziej szczegółowo

windows XP n a j l e p s z e t r i k i

windows XP n a j l e p s z e t r i k i windows XP n a j l e p s z e t r i k i windows XP n a j l e p s z e t r i k i Jak zoptymalizować pracę z systemem Windows XP?... 3 Jak szybko uruchamiać programy?... 3 W jaki sposób dostosować pulpit i

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu

Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu Instrukcja obsługi Aplikacja wizualizuje obszar projektu tj. Dorzecze Środkowej Odry będące w administracji Regionalnego Zarządu

Bardziej szczegółowo

Dane słowa oraz wyrażenia są tłumaczone przy pomocy polecenia Przetwarzanie > Tłumaczenie

Dane słowa oraz wyrażenia są tłumaczone przy pomocy polecenia Przetwarzanie > Tłumaczenie Słownik tłumaczeń Informacje ogólne Edytor słownika jest aplikacją MDI, umożliwiającą otwieranie różnych słowników, w celu zarzadzania nimi oraz zapisywania ich do poszczególnych plików. Słownik tłumaczeń

Bardziej szczegółowo

Kalendarz. Przewodnik Szybki start

Kalendarz. Przewodnik Szybki start Kalendarz Przewodnik Szybki start Planowanie spotkania programu Lync Prowadź konwersacje twarzą w twarz i częściej komunikuj się zdalnie, zamiast ciągle podróżować dzięki spotkaniom online w programie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Wersja 1.1 Warszawa, Luty 2016 Strona 2 z 14 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

Co nowego w oprogramowaniu 3Shape Dental System

Co nowego w oprogramowaniu 3Shape Dental System Co nowego w oprogramowaniu 3Shape Dental System 2017.2.0 Możliwości rozwiązań CAD/CAM są teraz jeszcze większe! Oprogramowanie Dental System 2017 działa teraz jeszcze niezawodniej i szybciej, sprawniej

Bardziej szczegółowo

Systemy operacyjne i sieci komputerowe Szymon Wilk Konsola MMC 1

Systemy operacyjne i sieci komputerowe Szymon Wilk Konsola MMC 1 i sieci komputerowe Szymon Wilk Konsola MMC 1 1. Wprowadzenie Aby efektywniej zarządzać swoim komputerem Microsoft stworzył narzędzie o wiele bardziej zaawansowane Panel Sterowania. Narzędziem tym jest

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. importu dokumentów. z programu Fakt do programu Płatnik. oraz. przesyłania danych do ZUS. przy pomocy programu Płatnik

Instrukcja. importu dokumentów. z programu Fakt do programu Płatnik. oraz. przesyłania danych do ZUS. przy pomocy programu Płatnik Fakt Dystrybucja, Instrukcja z dnia 06.2010 Instrukcja importu dokumentów z programu Fakt do programu Płatnik oraz przesyłania danych do ZUS przy pomocy programu Płatnik 1/22 1 Eksport danych z Programu

Bardziej szczegółowo

Załącznik techniczny przedmiotu zamówienia komponentu

Załącznik techniczny przedmiotu zamówienia komponentu Załącznik nr 1 mapowego dla portalu WWW Załącznik techniczny przedmiotu zamówienia komponentu 1.1 Komponent mapowy Zleceniodawcy pozostawia się wolną rękę w wyborze technologii w jakiej zostanie stworzony

Bardziej szczegółowo

Komputery I (2) Panel sterowania:

Komputery I (2) Panel sterowania: Komputery I (2) Paweł Jamer Panel sterowania: Podstawowym miejscem z którego zarządzamy ustawieniami systemu Windows jest panel sterowania. Znaleźć tam możemy wszelkiego rodzaju narzędzia umożliwiające

Bardziej szczegółowo

Expo Composer. www.doittechnology.pl 1. Garncarska 5 70-377 Szczecin tel.: +48 91 404 09 24 e-mail: info@doittechnology.pl. Dokumentacja użytkownika

Expo Composer. www.doittechnology.pl 1. Garncarska 5 70-377 Szczecin tel.: +48 91 404 09 24 e-mail: info@doittechnology.pl. Dokumentacja użytkownika Expo Composer Dokumentacja użytkownika Wersja 1.0 www.doittechnology.pl 1 SPIS TREŚCI 1. O PROGRAMIE... 3 Wstęp... 3 Wymagania systemowe... 3 Licencjonowanie... 3 2. PIERWSZE KROKI Z Expo Composer... 4

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ3

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ3 02-699 Warszawa, ul. Kłobucka 8 pawilon 119 tel. 0-22 853-48-56, 853-49-30, 607-98-95 fax 0-22 607-99-50 email: info@apar.pl www.apar.pl Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ3 wersja 1.5 1. Opis Aplikacja ARSOFT-WZ3

Bardziej szczegółowo

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter.

1. Opis okna podstawowego programu TPrezenter. OPIS PROGRAMU TPREZENTER. Program TPrezenter przeznaczony jest do pełnej graficznej prezentacji danych bieżących lub archiwalnych dla systemów serii AL154. Umożliwia wygodną i dokładną analizę na monitorze

Bardziej szczegółowo

Instrukcja EQU Kantech

Instrukcja EQU Kantech Instrukcja EQU Kantech Pobranie konfiguracji Konfiguracje Kantecha do IFTER EQU pobieramy za pomocą opcji we właściwościach integracji Kantech wskazując lokalizacje katalogu..\data\kantech. Po wskazaniu

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ. Tomasz Jarmuszczak PCC Polska

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ. Tomasz Jarmuszczak PCC Polska ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ Tomasz Jarmuszczak PCC Polska Problemy z zarządzaniem dokumentacją Jak znaleźć potrzebny dokument? Gdzie znaleźć wcześniejszą wersję? Która wersja jest właściwa? Czy projekt został

Bardziej szczegółowo

PLAN SZKOLEŃ FEMAP. Nasza oferta: Solid Edge najefektywniejszy dostępny obecnie na rynku system CAD klasy mid-range,

PLAN SZKOLEŃ FEMAP. Nasza oferta: Solid Edge najefektywniejszy dostępny obecnie na rynku system CAD klasy mid-range, PLAN SZKOLEŃ FEMAP Firma GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o. została założona w 2001 roku. Zajmujemy się dostarczaniem systemów CAD/CAM/CAE/PDM. Jesteśmy jednym z największych polskich

Bardziej szczegółowo

Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS)

Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS) Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki Katedra Inżynierii Systemów Sterowania KOMPUTEROWE SYSTEMY STEROWANIA (KSS) Temat: Platforma Systemowa Wonderware cz. 2 przemysłowa baza danych,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Spis treści. I. Wprowadzenie... 2. II. Tworzenie nowej karty pracy... 3. a. Obiekty... 4. b. Nauka pisania...

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Spis treści. I. Wprowadzenie... 2. II. Tworzenie nowej karty pracy... 3. a. Obiekty... 4. b. Nauka pisania... INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Spis treści I. Wprowadzenie... 2 II. Tworzenie nowej karty pracy... 3 a. Obiekty... 4 b. Nauka pisania... 5 c. Piktogramy komunikacyjne... 5 d. Warstwy... 5 e. Zapis... 6 III. Galeria...

Bardziej szczegółowo

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych.

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Główną funkcjonalnością wielokrotnego autorespondera Pername Mail Marketer jest możliwość prowadzenia kampanii mailowych. Mówiąc prościej jest to masowe wysyłanie wiadomości

Bardziej szczegółowo

WEBCON Business Process Suite 7.7. Lista zmian i nowych funkcjonalności

WEBCON Business Process Suite 7.7. Lista zmian i nowych funkcjonalności WEBCON Business Process Suite 7.7 Lista zmian i nowych funkcjonalności Wersja 7.7 systemu WEBCON Business Process Suite niesie ze nową funkcjonalność i znaczące usprawnienia. Całkowitą nowością jest wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Copyright 2007-2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji

Podręcznik instalacji Oprogramowanie Fiery Command WorkStation 5.8 z pakietem Fiery Extended Applications 4.4 Pakiet Fiery Extended Applications (FEA) wersja 4.4 obejmuje oprogramowanie Fiery do wykonywania zadań za pomocą

Bardziej szczegółowo

Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419

Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419 Lista wprowadzonych zmian w systemie Vario v. 3.3 od wydania 3.003.60177.00403 do wydania 3.003.60180.00419 LP Vario* Wersja Zmiany 1. BPM 3.003.60177.00403 Ulepszenie działania pola przeznaczonego do

Bardziej szczegółowo

VinCent Administrator

VinCent Administrator VinCent Administrator Moduł Zarządzania podatnikami Krótka instrukcja obsługi ver. 1.01 Zielona Góra, grudzień 2005 1. Przeznaczenie programu Program VinCent Administrator przeznaczony jest dla administratorów

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start Program Microsoft Publisher 2013 wygląda inaczej niż wcześniejsze wersje, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby skrócić czas nauki jego obsługi. Pasek narzędzi Szybki dostęp

Bardziej szczegółowo

Currenda EPO Instrukcja Konfiguracji. Wersja dokumentu: 1.3

Currenda EPO Instrukcja Konfiguracji. Wersja dokumentu: 1.3 Currenda EPO Instrukcja Konfiguracji Wersja dokumentu: 1.3 Currenda EPO Instrukcja Konfiguracji - wersja dokumentu 1.3-19.08.2014 Spis treści 1 Wstęp... 4 1.1 Cel dokumentu... 4 1.2 Powiązane dokumenty...

Bardziej szczegółowo

www.myray.pl Stern Weber Polska ul. Czyżewska 7 02-908 Warszawa tel./fax 22 845 08 88 sternweber@sternweber.pl www.sternweber.pl

www.myray.pl Stern Weber Polska ul. Czyżewska 7 02-908 Warszawa tel./fax 22 845 08 88 sternweber@sternweber.pl www.sternweber.pl www.myray.pl Stern Weber Polska ul. Czyżewska 7 02-908 Warszawa tel./fax 22 845 08 88 sternweber@sternweber.pl www.sternweber.pl Era nowych wycisków dentystycznych Skaner wewnątrzustny 3D Ewolucja wycisków

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

System Symfonia e-dokumenty

System Symfonia e-dokumenty System Symfonia e-dokumenty Konfiguracja Symfonia e-dokumenty Wersja 2012.1 Konfiguracja Symfonia e-dokumenty 2012.1 Instalacja Symfonia e-dokumenty 2012.1 Należy pamiętać, że na danym systemie operacyjnym

Bardziej szczegółowo

Przed skonfigurowaniem tego ustawienia należy skonfigurować adres IP urządzenia.

Przed skonfigurowaniem tego ustawienia należy skonfigurować adres IP urządzenia. Korzystanie z Usług internetowych podczas skanowania sieciowego (dotyczy systemu Windows Vista z dodatkiem SP2 lub nowszym oraz systemu Windows 7 i Windows 8) Protokół Usług internetowych umożliwia użytkownikom

Bardziej szczegółowo

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig Foto Video Hennig, ul. Krótka 20,83-110 Tczew tel. 58 531 79 24,, kontakt@foto-hennig.pl Instalacja i użytkowanie programu FotoSender 3.0 Pobieranie i instalacja: 1. Pobieranie i instalacja Fotosendera

Bardziej szczegółowo

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Nazwa: KSQLVAT.INS.PL.ID.002 Data: 02.01.2017 Wersja: 1.2.0 Cel: Opis działania funkcjonalności pl.id 2016 Currenda Sp. z o.o. Spis treści 1. Opis... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Certyfikat Certum Basic ID. Instrukcja dla użytkowników Windows Vista. wersja 1.3 UNIZETO TECHNOLOGIES SA

Certyfikat Certum Basic ID. Instrukcja dla użytkowników Windows Vista. wersja 1.3 UNIZETO TECHNOLOGIES SA Certyfikat Certum Basic ID Instrukcja dla użytkowników Windows Vista wersja 1.3 Spis treści 1. INSTALACJA CERTYFIKATU... 3 1.1. KLUCZ ZAPISANY BEZPOŚREDNIO DO PRZEGLĄDARKI (NA TYM KOMPUTERZE),... 3 1.2.

Bardziej szczegółowo

1 Podstawowe informacje o programie

1 Podstawowe informacje o programie 1 Podstawowe informacje o programie 1.1 Przeznaczenie programu Program Folder został napisany w celu usprawnienia procesu rozpatrywania i archiwizowania dokumentacji technicznej, a także umożliwienia łatwego

Bardziej szczegółowo

OD Projektu DO Realizacji

OD Projektu DO Realizacji OD Projektu DO Realizacji Tekla Structures 18 Prostsza modyfikacja Możliwość łatwej modyfikacji kształtu i wymiarów elementów oraz cięć przez szybkie i sprawne przeciąganie płaszczyzn i krawędzi. Przeciąganie

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

Rys.1. Technika zestawiania części za pomocą polecenia WSTAWIAJĄCE (insert)

Rys.1. Technika zestawiania części za pomocą polecenia WSTAWIAJĄCE (insert) Procesy i techniki produkcyjne Wydział Mechaniczny Ćwiczenie 3 (2) CAD/CAM Zasady budowy bibliotek parametrycznych Cel ćwiczenia: Celem tego zestawu ćwiczeń 3.1, 3.2 jest opanowanie techniki budowy i wykorzystania

Bardziej szczegółowo

Windows W celu dostępu do i konfiguracji firewall idź do Panelu sterowania -> System i zabezpieczenia -> Zapora systemu Windows.

Windows W celu dostępu do i konfiguracji firewall idź do Panelu sterowania -> System i zabezpieczenia -> Zapora systemu Windows. Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych Firewall (Zapora systemu) Firewall (zapora systemu) jest ważnym elementem bezpieczeństwa współczesnych systemów komputerowych. Jego główną rolą jest kontrola ruchu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID

Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID wersja 1.3 Spis treści 1. INSTALACJA CERTYFIKATU... 3 1.1. KLUCZ ZAPISANY BEZPOŚREDNIO DO PRZEGLĄDARKI (NA TYM KOMPUTERZE),... 3 1.2.

Bardziej szczegółowo

ONE WORLD BROKER WEB (FOREX) Komputer, Tablet oraz Telefon Szybki Start

ONE WORLD BROKER WEB (FOREX) Komputer, Tablet oraz Telefon Szybki Start ONE WORLD BROKER WEB (FOREX) Komputer, Tablet oraz Telefon Szybki Start Page 1 of 17 Czym jest platforma ONE WORLD BROKER WEB Szybka i Prosta Zaprojektowana, aby być szybka i prosta jak to tylko możliwe,

Bardziej szczegółowo

Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy

Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy Podstawowe informacje o skoroszycie Excel jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia skoroszytów. Skoroszyt jest zbiorem informacji, które są przechowywane w

Bardziej szczegółowo

Kod składa się z kodu głównego oraz z odpowiednich kodów dodatkowych (akcesoriów). Do kodu można przyłączyć maksymalnie 9 kodów dodatkowych.

Kod składa się z kodu głównego oraz z odpowiednich kodów dodatkowych (akcesoriów). Do kodu można przyłączyć maksymalnie 9 kodów dodatkowych. Kody katalogowe Informacje ogólne Kod katalogowy jest to numer indentyfikacyjny producenta. Kod składa się z kodu głównego oraz z odpowiednich kodów dodatkowych (akcesoriów). Do kodu można przyłączyć maksymalnie

Bardziej szczegółowo

Kopiowanie przy użyciu szyby skanera. 1 Umieść oryginalny dokument na szybie skanera stroną zadrukowaną skierowaną w dół, w lewym, górnym rogu.

Kopiowanie przy użyciu szyby skanera. 1 Umieść oryginalny dokument na szybie skanera stroną zadrukowaną skierowaną w dół, w lewym, górnym rogu. Skrócony opis Kopiowanie Kopiowanie Szybkie kopiowanie 3 Naciśnij przycisk na panelu operacyjnym 4 Po umieszczeniu dokumentu na szybie skanera dotknij opcji Zakończ zadanie, aby powrócić do ekranu głównego.

Bardziej szczegółowo

Tablet bezprzewodowy QIT30. Oprogramowanie Macro Key Manager

Tablet bezprzewodowy QIT30. Oprogramowanie Macro Key Manager Tablet bezprzewodowy QIT30 Oprogramowanie Macro Key Manager Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Panel Sterowania - wprowadzenie... 4 3. Instalacja... 5 3.1 Jak stworzyć nowy profil... 5 3.2 Jak zmodyfikować

Bardziej szczegółowo

ECDL/ICDL CAD 2D Moduł S8 Sylabus - wersja 1.5

ECDL/ICDL CAD 2D Moduł S8 Sylabus - wersja 1.5 ECDL/ICDL CAD 2D Moduł S8 Sylabus - wersja 1.5 Przeznaczenie Sylabusa Dokument ten zawiera szczegółowy Sylabus dla modułu ECDL/ICDL CAD 2D. Sylabus opisuje zakres wiedzy i umiejętności, jakie musi opanować

Bardziej szczegółowo

Badanie ruchu złożenia

Badanie ruchu złożenia Badanie ruchu złożenia W wersji Standard programu SolidWorks mamy do dyspozycji dwie aplikacje: Podstawowy ruch symulacja ruchu z użyciem grawitacji, sprężyn, napędów oraz kontaktu między komponentami.

Bardziej szczegółowo

INTENSE PLATFORM Zmiany w wersji Wersja 7.2

INTENSE PLATFORM Zmiany w wersji Wersja 7.2 0 Business Intelligence w przedsiębiorstwie INTENSE PLATFORM Zmiany w wersji Wersja 7.2 1 Spis treści... 0 Wstęp... 2 Nowości w wersji... 2 Obsługa dużych załączników (warunkowe wczytywanie)... 2 Nowy

Bardziej szczegółowo

Ulotka skrócona Moduł Analizy BI. Wersja: 2013.0.1

Ulotka skrócona Moduł Analizy BI. Wersja: 2013.0.1 Ulotka skrócona Moduł Analizy BI Wersja: 2013.0.1 Spis treści 1. Reinstalacja z poprzedniej wersji... 3 2. Raporty Wzorcowe... 5 2.1 Nowości... 5 2.2 Zmiany... 6 3. Ogólne... 6 3.1 Nowości... 6 3.2 Zmiany...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy Dla DataPage+ 2013 Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2013 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie Setup.exe

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer?

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer? Kadry Optivum, Płace Optivum Jak przenieść dane na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym

Bardziej szczegółowo

E-geoportal Podręcznik użytkownika.

E-geoportal Podręcznik użytkownika. PROCAD SA E-geoportal Podręcznik użytkownika. gis@procad.pl 2 Spis treści 1. Wstęp.... 3 2. Ikony narzędziowe.... 4 2.1. Ikony narzędziowe przesuwanie obszaru mapy.... 5 2.2. Ikony narzędziowe informacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000

Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000 Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000 Strona 2 z 8 SPIS TREŚCI 1. Logowanie... 3 2. Diagnostyka... 4 3. Konfiguracja sterownika... 5 3.1 Konfiguracja sterownika aktualizacja oprogramowania... 5 4.

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Obróbka po realnej powierzchni o Bez siatki trójkątów o Lepsza jakość po obróbce wykańczającej o Tylko jedna tolerancja jakości powierzchni

Obróbka po realnej powierzchni o Bez siatki trójkątów o Lepsza jakość po obróbce wykańczającej o Tylko jedna tolerancja jakości powierzchni TEBIS Wszechstronny o Duża elastyczność programowania o Wysoka interaktywność Delikatne ścieżki o Nie potrzebny dodatkowy moduł HSC o Mniejsze zużycie narzędzi o Mniejsze zużycie obrabiarki Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów

Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów Niniejsze opracowanie przeznaczone jest dla osób zamierzających zdać egzamin ECDL (European Computer Driving Licence) na poziomie podstawowym. Publikacja zawiera

Bardziej szczegółowo

Informatyka Edytor tekstów Word 2010 dla WINDOWS cz.3

Informatyka Edytor tekstów Word 2010 dla WINDOWS cz.3 Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania Informatyka Edytor tekstów Word 2010 dla WINDOWS cz.3 Slajd 1 Slajd 2 Numerowanie i punktowanie Automatyczne ponumerowanie lub wypunktowanie zaznaczonych akapitów w

Bardziej szczegółowo

Wstęp 7 Rozdział 1. OpenOffice.ux.pl Writer środowisko pracy 9

Wstęp 7 Rozdział 1. OpenOffice.ux.pl Writer środowisko pracy 9 Wstęp 7 Rozdział 1. OpenOffice.ux.pl Writer środowisko pracy 9 Uruchamianie edytora OpenOffice.ux.pl Writer 9 Dostosowywanie środowiska pracy 11 Menu Widok 14 Ustawienia dokumentu 16 Rozdział 2. OpenOffice

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji 1 Instalacja aplikacji SERTUM... 2 1.1 Pobranie programu z Internetu... 2 1.2 Instalacja programu... 2 1.3 Logowanie... 3 2 Instalacja aplikacji RaportNet... 4 2.1 Pobranie programu z Internetu... 4 2.2

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

DesignCAD 3D Max 24.0 PL

DesignCAD 3D Max 24.0 PL DesignCAD 3D Max 24.0 PL Październik 2014 DesignCAD 3D Max 24.0 PL zawiera następujące ulepszenia i poprawki: Nowe funkcje: Tryb RedSDK jest teraz dostępny w widoku 3D i jest w pełni obsługiwany przez

Bardziej szczegółowo

Opcje Fiery1.3 pomoc (klient)

Opcje Fiery1.3 pomoc (klient) 2015 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 28 stycznia 2015 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Plan. Wprowadzenie. Co to jest APEX? Wprowadzenie. Administracja obszarem roboczym

Plan. Wprowadzenie. Co to jest APEX? Wprowadzenie. Administracja obszarem roboczym 1 Wprowadzenie do środowiska Oracle APEX, obszary robocze, użytkownicy Wprowadzenie Plan Administracja obszarem roboczym 2 Wprowadzenie Co to jest APEX? Co to jest APEX? Architektura Środowisko Oracle

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 05-090 Raszyn, ul Gałczyńskiego 6 tel (+48) 22 101-27-31, 22 853-48-56 automatyka@apar.pl www.apar.pl Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 wersja 3.x 1. Opis Aplikacja ARSOFT-WZ1 umożliwia konfigurację i

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics Wersja 25. Windows Instrukcja instalacji (licencja autoryzowanego użytkownika) IBM

IBM SPSS Statistics Wersja 25. Windows Instrukcja instalacji (licencja autoryzowanego użytkownika) IBM IBM SPSS Statistics Wersja 25 Windows Instrukcja instalacji (licencja autoryzowanego użytkownika) IBM Spis treści Instrukcja instalacji.......... 1 Wymagania systemowe........... 1 Kod autoryzacji.............

Bardziej szczegółowo

5. Wypełniony formularz należy zatwierdzić klikając na przycisk ZATWIERDŹ.

5. Wypełniony formularz należy zatwierdzić klikając na przycisk ZATWIERDŹ. Pomoc Aby skorzystać z generatora wniosku o dofinansowanie wnioskodawca musi wpisać do przeglądarki internetowej adres internetowy generatora wniosku (http://pw.opolskie.pl). W kolejnym etapie wnioskodawca

Bardziej szczegółowo