Bezpieczny Internet skuteczne zabezpieczenie komputera w internecie

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Bezpieczny Internet skuteczne zabezpieczenie komputera w internecie"

Transkrypt

1 Bezpieczny Internet skuteczne zabezpieczenie komputera w internecie Aby skorzystać z usługi Bezpieczny Internet prosimy o kontakt z konsultantem Netii pod numerem: Jesteś użytkownikiem Internetu. Co miesiąc opłacasz rachunki ze swojego internetowego konta. Kilka razy w tygodniu surfujesz po sieci w poszukiwaniu ważnych informacji. Co drugi dzień sprawdzasz pocztę, czytasz maile, otwierasz i oglądasz załączniki. A czy wiesz, że codziennie w Internecie powstaje ok. 25 mutacji wirusów, których istnieje już ponad milion? Wirusy mogą w kilka sekund zainfekować Twój komputer. Wirusy potrafią także zdobyć hasła do Twojego konta bankowego. Dlatego warto, abyś już dziś pomyślał o najwyższym poziomie bezpieczeństwa dla Twojego komputera. Skorzystaj z nowej wersji usługi Bezpieczny Internet, którą Netia oferuje wraz z firmą F-Secure, uznanym liderem w dziedzinie ochrony komputerów osobistych. Z rozwiązań tej firmy korzysta już ponad 76 największych dostawców Internetu na całym świecie, w tym także Netia. Nowa wersja Bezpiecznego Internetu jest prosta i szybka do zainstalowania. Nie wymaga interwencji użytkownika i nie obciąża pracy komputera. Ale przede wszystkim zapewnia skanowanie i dezynfekcję Twojego komputera nawet o 30-40% szybciej i znacznie dokładniej niż podobne produkty firm konkurencyjnych. Jeśli zdecydujesz się na stałe korzystać z usługi nie będziesz musiał podpisywać umowy terminowej - masz możliwość rezygnacji w dowolnym czasie.

2 Aby skorzystać z usługi Bezpieczny Internet prosimy o kontakt z konsultantem Netii pod numerem: Aplikacja Bezpieczny Internet Pobierz aplikacje - Bezpieczny Internet Warunki promocji - Bezpieczny Internet Pobierz warunki promocji Pobierz instrukcję Bezpieczny Internet bezpiecznyinternet_instrukcja.pdf 882 KB Wymagania dla komputera klasy PC Windows Vista: minimalne - procesor obsługujący Microsoft Vista, 1 GB pamięci RAM, 500 MB wolnej przestrzeni dyskowej, karta graficzna potrafiąca wyświetlić 256 kolorów, system operacyjny Microsoft Vista, przeglądarka Internet Explorer 7.0 lub nowsza. zalecane - procesor Intel Pentium 4 2 GHz lub lepszy, 2 Gb pamięci RAM lub więcej, 800 MB wolnej przestrzeni dyskowej, karta graficzna potrafiąca wyświetlić 65 tys. kolorów, system operacyjny Microsoft Vista, przeglądarka Internet Explorer 7.0 lub nowsza. Windows XP, Windows 2000: minimalne - procesor Intel Pentium III 600 Mhz lub lepszy, 256 MB pamięci RAM (512 dla Windows XP), 500MB wolnej przestrzeni dyskowej, karta graficzna potrafiąca wyświetlić 256 kolorów, system operacyjny Microsoft Windows 2000 SP4 lub Microsoft Windows XP SP2. przeglądarka Internet Explorer 5.0 lub nowsza.

3 zalecane - procesor Intel Pentium III 1 Ghz lub lepszy, 512 MB pamięci RAM (1 GB dla Windows XP), 800MB wolnej przestrzeni dyskowej, karta graficzna potrafiąca wyświetlić 65 tys. kolorów. Do walidacji subskrypcji i pobierania aktualnych map wirusów do każdej konfiguracji konieczne jest łącze internetowe. Bezpieczeńwo komputera - najważniejsze wskazówki Dbaj o bezpieczeństwo swojego komputera i chroń go Najnowsze programy antywirusowe i zapora osobista stanowią gwarancję bezpieczeństwa komputera. Uważaj na wiadomości przesyłane drogą mailową Nie otwieraj żadnych załączników do maili otrzymanych od nieznanych Ci osób i nie klikaj na linki znajdujące się w wiadomościach spam. Ponad 80% wszystkich wirusów rozprzestrzenia się za pośrednictwem załączników do wiadomości mailowych Uważaj na swoje dane osobiste i hasła Nigdy nie podawaj numerów konta bankowego ani innych danych osobistych na stronach internetowych, którym nie ufasz. Nie wysyłaj ich również mailem do nieznanych odbiorców (uwaga: banki nigdy nie proszą o przesłanie mailem informacji o numerze konta!). Zastanów się dobrze nad wyborem hasła. Hasło powinno mieć co najmniej 10 znaków i zawierać duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Bądź ostrożny podczas rozmów na czatach internetowych Nigdy nie przyjmuj załączników wysyłanych przez obcych rozmówców korzystających z czatów (np. IRC, ICQ lub GG) Nie pobieraj plików z nieznanych miejsc Pobieranie plików z Internetu jest ryzykowne. Jeśli nie masz pełnego zaufania do źródła pochodzenia plików, nie pobieraj ich. Jeśli zdecydujesz się na pobranie pliku, upewnij się, że włączyłeś funkcję skanowania pobieranych danych internetowych w swoim komputerze. Uważaj na dane swojej karty kredytowej Uważaj na strony, gdzie pojawia się prośba o podanie numeru karty kredytowej. Nie należy ufać wszystkim stronom internetowym. Są wśród nich takie, które wyłudzają informacje o kartach kredytowych w celach przestępczych. Zapewnij bezpieczeństwo komputera Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa komputera w świecie zagrożeń internetowych jest używanie najnowszych wersji programów zabezpieczających, w tym programów antywirusowych i zapór. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi ochronne są gwarancją bezpieczeństwa komputerów. Nie musisz być ekspertem komputerowym. Programy są łatwe w obsłudze, a wiele ich funkcji zostało zautomatyzowanych.

4 Oto dlaczego: Programy antywirusowe i zapory Usługi ochronne Netii obejmują zarówno programy antywirusowe, jak zapory, co ma kluczowe znaczenie przy zabezpieczaniu komputerów przed złośliwymi programami i atakami z sieci. Oprogramowanie pracuje w tle i chroni komputer. Możesz korzystać z Internetu, otwierać załączniki wiadomości mailowych i używać komputera bez obawy o wirusy i włamania. Masz również pewność, że wirusy nie wykorzystają Twojego komputera do rozpowszechnienia się w Internecie. Tarcza internetowa (Zapora) Tarcza internetowa umożliwia bezpieczne pobieranie informacji z Internetu, a jednocześnie blokuje dostęp do potencjalnie niebezpiecznych stron. Zabezpiecza komputer przed atakami włamywaczy i złośliwymi programami internetowym, takimi jak robaki i trojany. System ochrony przed wirusami i spyware Ochrona przed wirusami i spyware gwarantuje, że Twój komputer jest chroniony przed wszystkimi rodzajami złośliwych programów i niepożądanymi treściami, takimi jak wirusy, robaki, spyware i rootkity. Pracuje automatycznie w czasie rzeczywistym, w tle? gdy korzystasz z komputera, otwierasz wiadomości mailowe i przeglądasz strony internetowe. Anty-spam i Anty-Phishing Wiadomości uznane za niezamówioną korespondencję (spam) lub za próbę wykradzenia danych osobowych (phishing) są przekazywane do osobnego folderu. Ochrona rodzicielska Ochrona rodzicielska pozwala ograniczyć dostęp do treści internetowych, które mogłyby mieć szkodliwy lub niepożądany wpływ na dzieci lub młodzież. Profile ochrony rodzicielskiej pozwalają określić dozwolone i zabronione strony internetowe osobno dla dzieci i młodzieży. Ponadto system umożliwia rodzicom określenie pory dnia i czasu, w jakim dzieci mogą korzystać z Internetu. Sprawdź swoją wiedzę o bezpieczeństwie komputera Terminem malware określa się zwykle pewien typ programów, których działanie nie wzbudza podejrzeń, ale ich celem jest spowodowanie szkód w Twoim komputerze. Oto niektóre rodzaje zagrożeń, które mogą uszkodzić niezabezpieczony komputer. Które z nich są Ci znane? Wirusy Wirusy są programami, które po uruchomieniu prawie zawsze powodują uszkodzenie danych w komputerze. Wirusy dostają się do komputera najczęściej w załącznikach wiadomości mailowych lub w plikach pobieranych z Internetu. Mogą być też umieszczane na stronach internetowych i przedostają się do komputera, kiedy jego użytkownik otworzy zainfekowaną stronę. Codziennie wprowadzane są do Internetu kolejne wirusy, a także wciąż powstają nowe metody ich rozpowszechniania.

5 Trojany Trojany są programami wyglądającymi jak zwykłe programy, ale niszczącymi komputer bez wiedzy jego użytkownika. Typowym przykładem trojana jest gra komputerowa, która usuwa pliki z komputera osoby w nią grającej. Robaki Robaki przenoszą się pomiędzy komputerami szybciej niż wirusy. Można je podzielić na dwie podstawowe kategorie: - Robaki sieciowe próbują zaatakować takie komputery podłączone do Internetu, w których nie zainstalowano najnowszej bazy z sygnaturami wirusów. - Robaki przenoszone przez wiadomości mailowe docierają pod adresy umieszczone w książce adresowej użytkownika i często dołączają informacje lub dokumenty pobrane z komputera nadawcy wiadomości. Spyware Spyware to programy wykradające poufne i osobiste informacje i przesyłające je do innych osób bez wiedzy właściciela. Mogą również wykradać adresy mailowe, hasła i numery kart kredytowych. Programy spyware instalują się w komputerze bez zgody lub wiedzy użytkownika jako część innego oprogramowania. Riskware Riskware nie jest przykładem malware w ścisłym tego słowa znaczeniu. Terminem tym określa się każdy program niezamierzający spowodować uszkodzenia komputera, ale który jest potencjalnie niebezpieczny jeśli zostanie niewłaściwie użyty. Dotyczy to w szczególności niewłaściwej konfiguracji takiego programu. Przykładem takich programów są czaty (IRC) lub aplikacje do transferu plików. Rootkity Rootkity są zwykle wykorzystywane do ukrycia złośliwych programów przed użytkownikami, narzędziami systemowymi i programami antywirusowymi. Adware Adware jest programem, który wyświetla reklamy w przeglądarce internetowej. Niektóre programy adware wykradają informacje o przyzwyczajeniach i preferencjach dotyczących korzystania z przeglądarki internetowej i komputera. Niektóre tego typu programy instalują się razem z innymi aplikacjami. Spam Spam obejmuje niezamawiane przez użytkownika wiadomości mailowe, które są rozsyłane wielu użytkownikom naraz. Spam spowalnia działanie poczty i zapycha skrzynki pocztowe. Phishing Phishing oznacza rodzaj elektronicznego oszustwa polegającego na wykradaniu danych osobowych. Wykorzystuje się do tego celu fałszywe wiadomości mailowe, które pozornie wyglądają na wysłane przez rzetelne firmy i zawierają linki do sfałszowanych, ale sprawiających wrażenie prawdziwych stron internetowych. Takie wiadomości wyglądające na

6 autentyczne mają na celu wyłudzenie danych osobowych, takich jak numer konta bankowego, hasło, numer karty kredytowej lub numer polisy ubezpieczeniowej. Uwaga: banki nigdy nie proszą o przesłanie mailem informacji o numerze konta. Botnety Botnet jest siecią botów. Bot, inaczej zombie, jest komputerem zaatakowanym przez złośliwe programy, którym można zdalnie sterować, np. w celu wysyłania z niego spamu. Osoba mająca zdalny dostęp do takich komputerów może utworzyć z nich rozległą sieć i wykorzystywać ją do celów przestępczych. Komputer lub sieć stanowiące fragment botnetu zaczynają działać wolniej bez widocznej przyczyny. Instalacja Okna kreatora widoczne podczas instalacji: Język polski ustawiony jest standardowo

7 Czas zaakceptować licencję

8 Tutaj należy wpisać klucz subskrypcji dostępny w NetiaOnline lub pozostawić pola puste, aby użyć wersji do testowania przez 30 dni. Klucz zawsze można zamówić dzowniąc pod numer , następnie 3, następnie 4

9 Instalacja Automatyczna jest zalecana dla przeciętnego użytkownika

10 Uwaga, aby dokończyć instalację koniecznie jest wyłączenie i ponowne włączenie komputera

11 Po uruchomieniu komputera: Koniec instalacji Bezpiecznego Internetu:

12 Teraz bezpieczny Internet będzie pytał czy ma zezwolić aplikacji na dostęp do internetu. W przypadku kłopotów z dostępem do internetu zawsze można awaryjnie odblokować wszystko: W głównym oknie programu warto zwrócić uwagę na stan definicji wirusów, jest są w trakcie pobierania może to spowolnić działanie Bezpiecznego Internetu. Znajdują się tam także odnośniki do okien stan, zadania i statystyka.

13 W oknie stan widoczne są informacje odnośnie aktualnego stanu poszczególnych komponentów pakietu Bezpieczny Internet.

14 W oknie zadania można zmienić ustawienia poszczególnych komponentów pakietu.

15 W oknie Statystyka widoczne są informacje dotyczące pracy skanera. Deinstalacja Po usunięciu programu Bezpieczny Internet konieczne jest użycie programu czyszczącego: UninstallationTool.exe 706 KB

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika G Data Security 2015 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

ENDPOINT SECURITY PRZEZ BITDEFENDER

ENDPOINT SECURITY PRZEZ BITDEFENDER ENDPOINT SECURITY PRZEZ BITDEFENDER Endpoint Security Podręcznik Użytkownika Data publikacji 2014.11.03 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika G DATA Business 13.2 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

BROWSING WIRTUALNE ZAGROŻENIA

BROWSING WIRTUALNE ZAGROŻENIA BROWSING WIRTUALNE ZAGROŻENIA GrzegorzPrujszczyk KamilŚliwowski Październik2010,wersja1.0.Treśćpodręcznikadostępnajestnalicencji: CreativeCommons UznanieAutorstwa NaTychSamychWarunkach3.0PL Ilustracjanaokładceaut.Richozdostępnanalicencji:

Bardziej szczegółowo

Millenet Bankowość internetowa dla Przedsiębiorstw

Millenet Bankowość internetowa dla Przedsiębiorstw Millenet Bankowość internetowa dla Przedsiębiorstw Instrukcja Użytkownika cz. I 12 luty 2010 Strona 1 Spis treści 1 Informacje ogólne...5 1.1 WYMAGANIA TECHNICZNE I USTAWIENIA SPRZĘTOWE...5 1.1.1 Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja funkcji SSL

Instrukcja funkcji SSL Instrukcja funkcji SSL (Secure Socket Layer) Aby uzyskać podstawowe informacje na temat sieci oraz zaawansowanych funkcji sieciowych urządzenia Brother: uu Instrukcja obsługi dla sieci. Najnowszy podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 500

Instrukcja obsługi Nokia 500 Instrukcja obsługi Nokia 500 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Pierwsze kroki 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty SIM 9 Wkładanie karty pamięci 10 Ładowanie 12 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia E52

Instrukcja obsługi Nokia E52 Instrukcja obsługi Nokia E52 Wydanie 7.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Kilka słów o urządzeniu 6 Usługi sieciowe 7 Informacje o technologii zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) 7 Znajdowanie

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia e-deklaracje

Sage Symfonia e-deklaracje Sage Symfonia e-deklaracje Podręcznik użytkownika Wersja 2015.b Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I MAŁYCH FIRM Obowiązuje od dnia: 2013-09-30 2 Pierwsze kroki w BZWBK24 internet 1. Zaloguj się wykorzystując link na stronie www.bzwbk.pl UWAGA!

Bardziej szczegółowo

Rys. 1. Haker zgaduje inne adresy sieciowe korzystając z adresu IP serwera

Rys. 1. Haker zgaduje inne adresy sieciowe korzystając z adresu IP serwera Najprostszy atak hakerski Jak wiadomo, każdy komputer w sieci ma własny adres IP. Każdy komputer przyłączony do sieci dołącza do każdego transmitowanego pakietu adres IP komputera docelowego oraz unikatową

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM Załącznik nr 1 do Regulaminu usług SBE w Banku Spółdzielczym w Bielsku Podlaskim. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM https://konto.bsbielsk.pl SPIS

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C2-00

Instrukcja obsługi Nokia C2-00 Instrukcja obsługi Nokia C2-00 Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Dwa słowa o telefonie 5 Telefon z dwiema kartami SIM 5 Klawisze i części 5 Pierwsze kroki 6 Wkładanie karty SIM i baterii

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER GRAVITYZONE

BITDEFENDER GRAVITYZONE BITDEFENDER GRAVITYZONE Przewodnik administratora Bitdefender GravityZone Przewodnik administratora Data publikacji 2014.11.18 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA I KORZYSTANIA Z INTERNETU

PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA I KORZYSTANIA Z INTERNETU PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA I KORZYSTANIA Z INTERNETU Podręcznik z ćwiczeniami dla ucznia FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI Warszawa 2009 Wydawca: Fundacja Wspomagania Wsi Opracowanie: Dorota Pronobis Koncepcja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia 5730 Xpress Music. Wydanie 2

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia 5730 Xpress Music. Wydanie 2 Instrukcja obsługi urządzenia Nokia 5730 Xpress Music Wydanie 2 2009 Nokia. Wszelkie prawa zastrzeżone. DEKLARACJA ZGODNOŚCI NOKIA CORPORATION niniejszym oświadcza, że produkt RM-465 jest zgodny z zasadniczymi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00 Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00 Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Informacje ogólne 5 Kilka słów o urządzeniu 5 Usługi sieciowe 5 Pamięć współdzielona 6 Kody dostępu 6 Aktualizacje

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 21 przy użyciu licencja dla jednego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Instrukcja dla klienta Data aktualizacji: 28-01-2013 1 Spis treści 1 Podstawowe zasady bezpiecznego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C5 00

Instrukcja obsługi Nokia C5 00 Instrukcja obsługi Nokia C5 00 Wydanie 4.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Kilka słów o urządzeniu 5 Aplikacje biurowe 6 Usługi sieciowe 6 Szybki start 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika ABBYY FineReader 11 2011 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań po stronie ABBYY. Oprogramowanie opisane w tym dokumencie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 225

Podręcznik użytkownika Nokia 225 Podręcznik użytkownika Nokia 225 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia 225 Spis treści Bezpieczeństwo 3 Pierwsze kroki 4 Klawisze i części 4 Wkładanie karty SIM, baterii i karty pamięci 4 Ładowanie

Bardziej szczegółowo

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc.

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Copyright Acronis, Inc., 2000 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Acronis Compute with Confidence, Acronis Startup Recovery

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Panel klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Panel klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Panel klienta Data aktualizacji: 26-03-2013 1 Spis treści 1 Wprowadzenie 5 1.1 Wczytywanie certyfikatu

Bardziej szczegółowo

Lunar Program powiększający Wersja 7.0

Lunar Program powiększający Wersja 7.0 Lunar Program powiększający Wersja 7.0 dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2006 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ Wielka Brytania Tel:

Bardziej szczegółowo

Partition Manager 12 Home

Partition Manager 12 Home Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Partition Manager 12 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE contrastwerkstatt - Fotolia.com BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE Kompendium dla rodziców i profesjonalistów Główny Partner Projekt współfinansowany przez Unię Europejską BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE Kompendium

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C3 00

Instrukcja obsługi Nokia C3 00 Instrukcja obsługi Nokia C3 00 Wydanie 4.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pomoc techniczna 5 Krótko o urządzeniu Nokia C3 5 Główne cechy i funkcje 5 Klawisze i części 5 Wprowadzenie 7 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9.

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9. INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię Wersja 9.0 www.biznesmen.com.pl pomoc@biznesmen.com.pl 1 Spis treści I.Wstęp...

Bardziej szczegółowo