Webdesign projektowanie Internetu Efektywne i efektowne zarazem - serwisy i portale WWW, sklepy internetowe

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Webdesign projektowanie Internetu Efektywne i efektowne zarazem - serwisy i portale WWW, sklepy internetowe"

Transkrypt

1 Webdesign projektowanie Internetu Efektywne i efektowne zarazem - serwisy i portale WWW, sklepy internetowe SEO Pozycjonowanie w Internecie Optymalizacja witryn internetowych oraz procesy pozycjonowania w sieci Narzędzia, aplikacje i systemy dedykowane Komercyjne oprogramowanie nie spełnia Państwa potrzeb? Zaprojektujemy system szyty na miarę Kampanie reklamowe w Internecie Zintegrowane kampanie promocyjne, targetowane ściśle według potrzeb Klienta Studio graficzne kreatury z pomysłem Identyfikacja wizualna, logotypy, materiały marketingowe. Z klasą I ze smakiem.

2 Co to jest nowoczesny serwis WWW?! Zasada pierwszego wrażenia podobnie jak w kontaktach osobistych dominuje w 89% decyzjach Klientów szukających określonych informacji w Internecie. Podświadomie Klient stwierdza, czy dany serwis budzi jego zaufanie i zostaje w nim. Webdesign nowoczesne serwisy WWW Ad. 1 = Design Doświadczenie i umiejętności graficzne projektanta realizującego szatę graficzną serwisu WWW mają kluczowe znaczenie zgodnie z wyżej przytoczonymi wynikami badań, większość osób kształtuje swoją opinię o firmie na podstawie jej strony WWW w ciągu kilu sekund od jej wyświetlenia jeśli nie reprezentuje ona wysokiego poziomu wówczas dla potencjalnego Klienta jest to tożsame z niskim poziomem produktów lub usług firmy. Stawiamy na jakość i unikalność naszych projektów każdemu Klientowi oferujemy: Indywidualny projekt całej szaty graficznej serwisu (nie tylko strony głównej) uwzględniający specyfikę branży danej firmy oraz jej działalności Wizualizację przekazu marketingowego lub w przypadku jego braku stworzenie tego przekazu Zgodność ze standardami projektowymi oraz zasadami usability (użyteczności) Estetykę, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w tworzenie każdego projektu Ad. 2 = Technologia Najnowocześniejsze technologie wymagają dużej wiedzy i zaangażowania programistów oraz projektantów częste szkolenia, śledzenie trendów i standardów projektowych, testowanie kompatybilności i zachowań w różnych środowiskach, pochłania dużą część pracy w agencji interaktywnej. Dzięki temu Klienci Aurelius Interactive mają pewność, że ich serwis spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym serwisom internetowym i będzie skuteczny. Ad. 3 = Usability (z ang. Użyteczność) Słowo klucz do sukcesu. Użyteczność serwisu oznacza, że jest łatwy w nawigacji i przyjazny w obsłudze nawet dla użytkowników, którzy na co dzień nie obcują z Internetem. Istnieją ogólne standardy usability, lecz prawidłowe stosowanie ich w praktyce zależy tylko i wyłącznie od wiedzy oraz doświadczenia projektanta oraz grafików realizujących konkretny serwis WWW. Każdy z nas spotkał się z serwisami, które przegląda się z przyjemnością, jak również te, które męczą po kilku chwilach. To właśnie użyteczność serwisu sprawia, że podświadomie podoba nam się dana strona i z przyjemnością po niej surfujemy, nie mają żadnych problemów z odnalezieniem poszukiwanych informacji.

3 Webdesign przykładowe projekty Aureliusa Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki Dla urzędu miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki przygotowaliśmy od podstaw nowy portal miejski. Interaktywna mapa gminy z możliwością planowania spaceru, multimedialna prezentacja punktów turystycznych, system pytań do Burmistrza z dystrybucją informacji w urzędzie i do Klientów to tylko niektóre z rozwiązań wdrożone w portalu miejskim. Serwis został przygotowany w 3 wersjach językowych, oferuje także odrębną wersję mobilna na telefony komórkowe oraz wersję dla niepełnosprawnych. Somfy Polska Sp. z o.o. Somfy jest światowym liderem w dziedzinie automatyki dla domu. Z polskim oddziałem Somfy współpracujemy od ponad 2 lat, obsługując w pełnym zakresie dział marketingu tworzymy projekty materiałów marketingowych, projektujemy serwisy produktowe, administrujemy wszystkimi polskimi serwisami Somfy oraz dostarczamy inspiracje i pomysły dla kampanii marketingowych. Stworzyliśmy także 3 systemy intranetowe (aplikacje dedykowane) do zarządzania kartami gwarancyjnymi oraz kampaniami i budżetem reklamowym. Krówki z Milanówka Któż z nas nigdy nie próbował prawdziwych, oryginalnych krówek ciągutek z Milanówka? Dla właściciela tej marki, stworzyliśmy sklep internetowy w modelu B2C, przeznaczony dla klienta indywidualnego. Subtelna grafika projektu, mechanizmy do zarządzania sprzedażą i reklamą oraz najwyższa dbałość o detale sprawiają, że cel projektu został osiągnięty. Wśród naszych Klientów jest wiele firm lokalnych, ogólnopolskich i koncernów, m.in.: Radio Bogoria, Gazeta Bogoria, Interchemall Sp. z o.o., Was-gaz, Hata-plus, Hermes90 Fitness Club, Epoka Stylowe Wnętrza, KaldiCoffee.pl Internetowa Palarnia Kawy, Socha Motor, Eko-Instal, Fundacja Akademia Liderów, Alterman, Biuro Podróży AKCES, Garanti Fashion, Provita hurtownia wegetariańska, Marba, RenDor, LuxBIURO, FILAR S.C., Brukman, ArtSowa.pl, Ogród i Dom. Pełne portfolio projektów Aurelius Interactive:

4 Swój czas poświęć Klientom. To procentuje. Istotą aplikacji dedykowanych jest zautomatyzowanie jak największej ilości procesów operacyjnych w firmie, aby więcej czasu poświęcać kontaktom z Klientami. Koszty takich aplikacji nie przekraczają cen programów komercyjnych. Systemy i aplikacje dedykowane Po co i dla kogo? Systemy dedykowane zawsze piszemy od podstaw dla konkretnej firmy. Podstawowym założeniem systemów na zamówienie jest spełnienie konkretnych oczekiwań w zakresie procesów w danej firmie, których nie jest w stanie wypełnić żadne komercyjne oprogramowanie lub jest po prostu za drogie. Granicą w tworzeniu oprogramowania dla firmy jest jedynie wyobraźnia. Możemy stworzyć system wszystkomogący i nie ma w tych słowach żadnej przesady. Podstawą jest dobrze przygotowana specyfikacja, uwzględniająca wszystkie wymagania Klienta wobec projektowanej aplikacji. Bezpieczeństwo to podstawa Dane przechowywane w systemie komputerowym, w przestrzeni wirtualnej, są dalece bezpieczniejsze od papierowej dokumentacji. Rozwiązania projektowane przez Aurelius Interactive spełniają wszystkie kryteria bezpieczeństwa sieciowego, zawierając wielopoziomowy system weryfikacji użytkowników i uprawnień, a także bezpieczeństwa serwerów fizycznych. Nasze doświadczenie w tworzeniu systemów dedykowanych: Dla firmy Somfy stworzyliśmy 4 aplikacje dedykowane do zarządzania I budżetowania kampanii reklamowych, do zarządzania kartami gwarancyjnymi, system mass-mailingu oraz zintegrowaną platformę zamówień hurtowych B2B Pozabankowe Centrum Finansowe Sp. z o.o. działa w branży finansowej od niemal 10 lat. Wykonaliśmy dla niej rozbudowany system CRM, umożliwiający przetwarzanie informacji o klientach, pożyczkach oraz inwestorach spółki wraz z rozmaitymi statystykami. Marba istnieje ponad 20 lat, produkując koła I kółka do zastosowań przemysłowych. Na zlecenie tej firmy stworzyliśmy system do zarządzania klientami I ofertami wraz z geolokalizacją klientów, umożliwiającą planowanie tras handlowców.

5 Handel w Internecie rośnie. I tak zostanie. Ilość nowych sklepów internetowych rośnie z dnia na dzień. Obecnie nie wystarczy dobra cena produktów i ładna grafika sklepu. Jak w takim tłumie stworzyć skuteczny system sprzedaży w sieci? Znamy odpowiedź na to pytanie. Sklepy internetowe i systemy E-commerce Nasza wiedza i doświadczenie Doświadczenie Aurelius Interactive w dziedzinie projektowania systemów do handlu w Internecie pozwala tworzyć skuteczne rozwiązania. Są one efektem wielu lat prowadzenia handlu w sieci, współpracy zarówno z małymi jak i dużymi klientami oraz wiedzy dotyczącej nowoczesnych technik sprzedaży i marketingu. Najważniejsze założenia systemów handlu w Internecie Cel sklepu internetowego jest jeden maksymalizacja sprzedaży. Wszystkie działania w trakcie projektowania, budowy i zarządzania sklepem internetowym muszą być temu celowi podporządkowane. Na skuteczność sklepu WWW ma wpływ wiele czynników, m.in.: odpowiednia architektura informacji w serwisie dotarcie do użytkownika z odpowiednimi informacjami wtedy, gdy są potrzebne grafika w pełni zoptymalizowana dla usability oraz branży sklepu odpowiednia ekspozycja produktów w konkretnych miejscach sklepu systemy zarządzania klientami, ceną, produktami I usługami dodanymi systemy reklamy, promocji I komunikacji z klientami statystyki i raporty dostosowane do wymagań I specyfiki sklepu Nasze doświadczenie w tworzeniu sklepów internetowych wybrane realizacje:

6 Skuteczne SEO to nie tylko TOP10 w Google Skuteczne pozycjonowanie odnosi efekty nie tylko w wyszukiwarkach. Głównym celem jest naturalnie pierwsze miejsce w Google, jednakże profesjonalne usługi pozycjonowania przyciągają o wiele więcej internautów. Pozycjonowanie w Internecie - SEO SEO Search Engine Optimization Oznacza najczęściej w potocznym rozumieniu wysoką pozycję na listach wyników wyszukiwania w Google. Proces pozycjonowania w Internecie jest jednak o wiele bardziej złożony. W Aurelius Interactive pierwsze miejsca naszego Klienta w Google są efektem naszych działań, nie ich celem. W pozycjonowaniu serwisu WWW bardzo ważne jest doświadczenie pozycjonera nieprzemyślanymi działaniami można osiągnąć cel odwrotny do zamierzonego! Strona może zostać na długi czas usunięta z indeksu Google, przez co w ogóle nie będzie wyświetlana. Usługi Aurelius Interactive w dziedzinie pozycjonowania charakteryzują się przede wszystkich przemyślaną strategią, dopasowaną z osobna do każdej strony WWW. Nie używamy robotów ani automatów, bardzo popularnych w innych firmach, dzięki czemu efekty naszych działań są stabilne i długotrwałe. Koszty pozycjonowania PŁACISZ TYLKO ZA EFEKTY! Pozycjonowanie jest rozliczane w skali miesięcznej, płatności są pobierane wyłącznie za efektywny czas obecności serwisu WWW naszego Klienta w TOP10 w Google (TOP5, TOP3 lub na pierwszej pozycji zależnie od ustaleń), za każdy dzień. Koszt jest ustalany odrębnie dla każdej frazy (słów kluczowych). Ogólnie koszty pozycjonowania można zamknąć w zakresie od 10zł do 300zł za frazę. Końcowa stawka za jedną frazę zależy od: ilości fraz objętych umową do pozycjonowania popularności w Internecie danej frazy konkurencji w zakresie pozycjonowania (ilości firm pozycjonujących daną frazę) Pozycjonowanie wady i zalety Największą zaletą pozycjonowania jest niespotykany nigdzie indziej wskaźnik ROI, czyli zwrotu z inwestycji oraz poziom dotarcia do grupy docelowej. Państwa witryna znajduje się na pierwszych miejscach, dzięki czemu tysiące internautów dociera do serwisu i generuje zysk dla firmy. Wadą pozycjonowania jest czas potrzebny na osiągnięcie efektów zależnie od konkretnej frazy potrzeba od 2 do 5 miesięcy na wypozycjonowanie serwisu. Kolejnym elementem mającym wpływ na czas potrzebny do osiągnięcia efektów jest sama witryna WWW, która musi zostać przygotowana (zoptymalizowana) do pozycjonowania, jednak są to indywidualne przypadki, inne dla każdej strony WWW.

7 Czym jest Google AdWords? AdWords jest jedną z form reklamy w Internecie polegającą na płatności za 1 kliknięcie internauty w naszą reklamę, zamieszczoną w wynikach wyszukiwarki Google. Klient płaci za każde kliknięcie według wcześniej ustalonej konfiguracji. Google AdWords linki sponsorowane Czym jest i jak działa Google AdWords? Jest to jedna z bardziej efektywnych form reklamy, choć błędnie przygotowana i skonfigurowana może nie odnieść żadnego rezultatu. Taka forma reklamy polega na umieszczeniu reklam klienta w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google.pl. Internauta po wpisaniu poszukiwanej frazy widzi listę wyników, ale nad nimi i/lub obok nich znajduje się lista reklam różnych firm, które są adekwatne do poszukiwanej przez internauty frazy. Na poniższym przykładzie widać wyniki wyszukiwania internauty, poszukującego apartamentów w górach: Oferta Aurelius Interactive Aby kampania linków sponsorowanych przyniosła satysfakcjonujące rezultaty, musi być dobrze przygotowana i na bieżąco optymalizowana. Oferta Aurelius Interactive polega właśnie na tym mając doświadczenie w prowadzeniu takich kampanii wiemy, jak dobrać słowa kluczowe, jak stworzyć odpowiednie reklamy i treść przekazu marketingowego. Koszty kampanii są uzależnione od Klienta nie ma sztywnych ram, możemy zdefiniować budżet taki, jak nam odpowiada. Średni koszt jednego kliknięcia waha się od kilkunastu groszy do kilku złotych za jedno kliknięcie zależnie od poziomu konkurencyjności danej frazy. Wynagrodzenie Aurelius Interactive opiera się na prowizji od wysokości budżetu reklamowego zależnie od niej wynosi od 1% do 10% budżetu, nie mniej jednak niż 300zł.

8 WWW Warsztat Wielkiej Wyobraźni Promocja w Internecie wymaga dużego doświadczenia marketera w planowaniu reklamy. Współcześni internauci uodpornili się na tradycyjne reklamy portalowe, dlatego skuteczna promocja wymaga nieszablonowych rozwiązań. Nowoczesne formy promocji w sieci - w pigułce Oferta Aurelius Interactive co możemy zrobić? Jako agencja marketingu internetowego stawiamy do dyspozycji naszych Klientów wiedzę, umiejętności i doświadczenie w budowaniu strategii promocyjnych w Internecie. Naszą rolą we współpracy może być zarówno krótkie spotkanie prezentacyjno szkoleniowe, jak również budowa całej strategii promocji w sieci, łącznie z planowaniem czasowym mediów, tworzeniem projektów, budżetowaniem poszczególnych etapów oraz dostarczaniem cyklicznych raportów. Social Media czym jest i dla kogo? Jest to niezwykle modna w ostatnim czasie forma budowy przekazu reklamowego marki. Polega na gromadzeniu społeczności internautów wokół danej marki oraz budowanie pozytywnego wizerunku wśród nich. Dla kogo z pewnością firm kierujących ofertę do nowoczesnych konsumentów w wieku lat, oferujących produkty względnie masowe. Najczęściej akcje social media są prowadzone na portalach Facebook, Twitter, MySpace, polski BLIP oraz serwisach blogowych. Malingi spamowanie Klientów czy skuteczna komunikacja? Codziennie jesteśmy atakowani dziesiątkami maili reklamowych, powszechnie uznawanych jako spam. Dlatego bez przemyślanych strategii komunikacji mailowej z klientami nie jest możliwe przeprowadzenie skutecznych akcji promocyjnych, ponieważ ta forma jest nieporównywalnie tańsza od jakiejkolwiek innej trzeba ją jedynie dobrze przygotować. Wśród najważniejszych przykazań -marketingu należy wskazać targetowanie swojego przekazu, dostosowanie produktu do grupy docelowej, konstrukcję przekazu kreującą potrzeby u Klienta oraz oprawę graficzną dostosowaną do samego przekazu. W Aurelius Interactive stworzyliśmy już setki mailingów oraz narzędzi do zarządzania nimi, dlatego jesteśmy kompetentni w tym zakresie. Marketing wirusowy (viral marketing) Polega na odpowiedniej konstrukcji przekazu marketingowego i użytych do tego narzędzi, aby internauci sami przekazywali sobie ten przekaz z zaciekawieniem i pozytywnymi skojarzeniami o marce. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas, umówimy się na niezobowiązujące spotkanie i ustalimy, co możemy zrobić dla Twojej firmy.

9 Przyciągające jest wrogiem ładnego! Logotyp jest najważniejszym znakiem identyfikacyjnym każdej firmy, a wraz z kompletem identyfikacji wizualnej stanowi o jej odbiorze przez otoczenie (Klientów, dostawców, pracowników). Warto o to zadbać. Identyfikacja wizualna firmy, grafika reklamowa Logotyp i identyfikacja wizualna Logotyp jest sztandarowym znakiem rozpoznawczym każdej firmy. Dziś, w dobie agresywnych technik marketingowych każdy konsument jest bombardowany dziennie ilością kilkuset, jeśli nie tysięcy znaków reklamowych. Jak w tym tłumie pozostać z logotypem w pamięci Klientów? Zaprojektować logo świeże, zaawansowane graficznie, ale proste w odbiorze, w kolorach uznanych (w badaniach naukowych) jako pozytywnie odbierane, budzące skojarzenia z daną branżą (ale nie bezpośrednie). Doświadczony grafik wie, jak stworzyć odpowiedni zestaw kształtów, symboli i kolorów, które będą wpisywać się w cele i specyfikę konkretnej firmy. Projekty logotypów autorstwa Aurelius Interactive: Wizytówki, papier firmowy, koperty, teczki spójna identyfikacja to podstawa Projektowanie materiałów marketingowych firmy powinno być procesem spójnym I przede wszystkim świadomie zarządzanym pozostawianie projektu inwencji różnych grafików z różnych firm może skończyć niespójnym odbiorem przez klientów. W zakres usług Aurelius Interactive wchodzą 2 ważne pozycje - projektowanie księgi znaku oraz księgi identyfikacji wizualnej. Ksiąga znaku obejmuje projekt logotypu oraz instrukcje posługiwania się nim, natomiast księga identyfikacji wizualnej obejmuje wszystkie projekty materiałów, na których będzie umieszczony logotyp Klienta (ubrania, ulotki, samochody, urządzenia, gadżety, itp.). Księgi zawsze projektowane są z uwzględnieniem specyfiki konkretnej firmy, jej wymagań oraz otoczenia, w jakim się porusza.

10 NOTATKI

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Justyna Muszyńska rok 2009 Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 2 styczeń 2011 ISSN 2082-3894 SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15

O autorach...11 Uwagi od autorów...13 Współpraca...15 Reklama w wyszukiwarkach internetowych. Jak planowaæ i prowadziæ kampaniê. Wydanie II Autorzy: Kevin Lee, Catherine Seda T³umaczenie: Tomasz Walczak ISBN: 978-83-246-2605-2 Tytu³ orygina³u: Search Engine

Bardziej szczegółowo

Marketing i reklama w Internecie

Marketing i reklama w Internecie Marketing i reklama w Internecie Bartosz Małecki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Bartosz Małecki UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie

Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie 2012 Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie SPIS TREŚCI 1. Założenie e-sklepu... 3 1.1. Co jest potrzebne do rozpoczęcia e-działalności gospodarczej w Internecie?... 3 1.2. Rejestracja działalności gospodarczej...

Bardziej szczegółowo

Na rozdrożu Big Data: zwrot w kierunku inteligentniejszych doświadczeń z podróżowania. Thomas H. Davenport

Na rozdrożu Big Data: zwrot w kierunku inteligentniejszych doświadczeń z podróżowania. Thomas H. Davenport Na rozdrożu Big Data: zwrot w kierunku inteligentniejszych doświadczeń z podróżowania Thomas H. Davenport Profesor wizytujący w Harvard Business School Amadeus IT Group kładzie duży nacisk na minimalizację

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Autor: Bartosz Danowski, Micha³ Makaruk ISBN: 978-83-246-1936-8 Format: 158x235, stron: 432 Przewodnik po

Bardziej szczegółowo

MARKETING BEZPOŚREDNI

MARKETING BEZPOŚREDNI Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Katedra Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną MARKETING BEZPOŚREDNI Wykład 3 I rok stacjonarne studia II stopnia

Bardziej szczegółowo

Wybrane metody oceny użyteczności stron i aplikacji internetowych

Wybrane metody oceny użyteczności stron i aplikacji internetowych KRAINA BIZNESU Otoczenie przyjazne rozwojowi biznesu UX & Business Consulting Paweł Kopyść Wybrane metody oceny użyteczności stron i aplikacji internetowych Biała Księga Kraków 2014 Kraina Biznesu - UX

Bardziej szczegółowo

Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp.

Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp. Poradnik dla osób pragnących prowadzić własną działalność gospodarczą Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp.pl,

Bardziej szczegółowo

Google AdWords jak to działa?

Google AdWords jak to działa? 0 Google AdWords jak to działa? Narzędzie, o którym można usłyszeć w wielu miejscach w sieci, nie tylko w serwisach, newsletterach branżowych. Na hasło adwords praktycznie widać jak strony www walczą o

Bardziej szczegółowo

Wynik Jakości od A do Z

Wynik Jakości od A do Z Wynik Jakości od A do Z Krótki przewodnik dla reklamodawców Google AdWords By Przemysław Modrzewski AdWords Certified Trainer www.marketinglab.pl Drogi czytelniku, Ciszę się, że skorzystałeś z możliwości

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Warszawa, 10-11 grudnia 2012 r.

Materiały szkoleniowe. Warszawa, 10-11 grudnia 2012 r. Materiały szkoleniowe Z ZAKRESU UŻYTECZNOŚCI SERWISÓW INTERNETOWYCH Warszawa, 10-11 grudnia 2012 r. Spis treści BLOK 1. WPROWADZENIE DO UŻYTECZNOŚCI... 4 1. Omówienie podstawowych pojęć używanych podczas

Bardziej szczegółowo

Realizacja Stron Internetowych Marketing Zintegrowany (3.0)

Realizacja Stron Internetowych Marketing Zintegrowany (3.0) Realizacja Stron Internetowych Marketing Zintegrowany (3.0) Czym jest Marketing Zintegrowany (3.0)? Marketing Zintegrowany można opisywać jako komunikację, która skupia się na aktywnym angażowaniu odbiorców

Bardziej szczegółowo

Wydawca: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Al. Jana Pawła II nr 13, 00-828 Warszawa Warszawa, 2011. Publikacja jest bezpłatna.

Wydawca: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Al. Jana Pawła II nr 13, 00-828 Warszawa Warszawa, 2011. Publikacja jest bezpłatna. Opracowanie: Dominik Paszkiewicz Konsultacje: Piotr Woźniak, Adam Pietrasiewicz, Mateusz Ciborowski Redakcja i korekta: Czesław Mirosław Szczepanik Opracowanie graficzne: Bartosz Bart Logo na okładce:

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids. Raport Ekonomiczny

Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids. Raport Ekonomiczny Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids Raport Ekonomiczny Spis treści 1. Model biznesowy... 9 1.1. Analiza i identyfikacja modeli biznesowych... 9 1.2.

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE I OPTYMALIZACJA STRON WWW

POZYCJONOWANIE I OPTYMALIZACJA STRON WWW Scientific Bulletin of Chełm Section of Mathematics and Computer Science No. 1/2009 POZYCJONOWANIE I OPTYMALIZACJA STRON WWW DARIUSZ WRÓBLEWSKI 1, KRZYSZTOF BEDERSKI 1,2 1 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa

Bardziej szczegółowo

Rynek elektronicznych systemów B2B

Rynek elektronicznych systemów B2B Rynek elektronicznych systemów B2B Paweł Mamcarz UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Paweł Mamcarz UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja Rozwoju

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE RAPORT Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE Przedmowa Rewolucja. W tym jednym słowie zawarte jest wszystko to, czego jesteśmy świadkami w obszarze internetu. To przede wszystkim zasługa wszechobecnego

Bardziej szczegółowo

Streszczenie Raportu z ewaluacji skuteczności działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych przez beneficjentów poprzez strony internetowe projektów

Streszczenie Raportu z ewaluacji skuteczności działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych przez beneficjentów poprzez strony internetowe projektów Streszczenie Raportu z ewaluacji skuteczności działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych przez beneficjentów poprzez strony internetowe projektów współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu Metodyka prowadzenia szkoleń z wykorzystaniem urządzeń mobilnych dla e-biznesu Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie Publikacja

Bardziej szczegółowo

How and Where is the Today s Library User

How and Where is the Today s Library User Emilia Lepkowska 1 Jaki jest i gdzie jest współczesny czytelnik? Abstrakt: Referat stanowić będzie próbę odpowiedzi na szereg pytań dotyczących relacji bibliotekarzużytkownik. Zaprezentowane zostaną wymagania

Bardziej szczegółowo

Modele biznesowe e-usług

Modele biznesowe e-usług Michał Śliwiński UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Michał Śliwiński UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Bardziej szczegółowo

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą 2013 Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą poradnik dla nowo powstałych firm SPIS TREŚCI WPROWADZENIE 4 1. NA STARCIE 5 1.1. Ile jest wart pomysł na biznes 5 1.2. Czy firma ma szanse powodzenia na rynku

Bardziej szczegółowo