Instrukcja obsługi. CALMEAN Pendant. model Q60 Data aktualizacji:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi. CALMEAN Pendant. model Q60 Data aktualizacji:"

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi CALMEAN Pendant model Q60 Data aktualizacji:

2 Rejestracja urządzenia Nowy użytkownik Jeśli masz już konto CALMEAN, przejdź dalej do części Istniejący użytkownik Rejestracja przez internetowy Panel Kontrolny 1) Wejdź na stronę pl 2) W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk Panel Kontrolny. Kliknij w niego. 3) Na stronie logowania / rejestracji kliknij w przycisk rejestracji i uzupełnij swoje dane w formularzu. Możesz także zarejestrować się za pomocą swojego konta w Google. 4) Stworzyłeś swoje konto CALMEAN. Teraz możesz podłączyć urządzenie do systemu. W tym celu wpisz w wyznaczone miejsce unikalny numer ID urządzenia. Znajduje się on na pudełku w którym ci je dostarczono. CALMEAN telefon:

3 5) Teraz skonfiguruj najważniejsze dane w urządzeniu: nazwę profilu pod jaką będzie ono występować w Twoim Panelu Kontrolnym oraz numer telefonu i adres głównego kontaktu. Możesz także już w tym momencie skonfigurować w ten sam sposób dodatkowy kontakt alarmowy, jednak nie jest to wymagane. 6) To wszystkie kroki potrzebne do skonfigurowania CALMEAN Pet Watch. W tej chwili możesz już zacząć chronić pupila. W Panelu Kontrolnym oraz w naszej aplikacji znajdziesz zakładki umożliwiające ci zarządzanie urządzeniem oraz sprawdzanie podstawowych informacji o aktywności. Więcej o nich przeczytasz w częściach Panel Kontrolny oraz Aplikacja CALMEAN Control Center. Możesz od razu zapisać się na płatną subskrypcję, w której automatycznie będziemy naliczać miesięczną opłatę, a ty nie będziesz musiał zaprzątać sobie tym głowy. CALMEAN telefon:

4 Rejestracja przez aplikację CALMEAN Control Center 1) Pobierz aplikację Control Center z Google Play lub kliknij w link na naszej stronie 2) Na ekranie logowania / rejestracji wybierz rejestrację nowego konta i wypełnij formularz, lub zarejestruj się używając swojego konta Google. 3) Teraz kliknij w przycisk dodawania urządzenia. Oznaczony jest znakiem + i znajduje się w lewej górnej części ekranu. 4) Wybierz dodawanie nowego Urządzenia CALMEAN. 5) Wpisz w wyznaczone miejsce unikalny numer ID urządzenia oraz utwórz nazwę profilu pod jaką będzie ono widoczne dla Ciebie w systemie. Numer ID znajduje się na pudełku w którym dostarczono ci urządzenie. CALMEAN telefon:

5 6) Teraz uzupełnij dane kontaktowe numerów alarmowych (wymagane jest uzupełnienie danych numeru głównego, drugi kontakt alarmowy jest dodatkowy). 7) To wszystkie kroki potrzebne do skonfigurowania CALMEAN Pet Watch. W tej chwili możesz już zacząć chronić pupila. W Panelu Kontrolnym oraz w naszej aplikacji znajdziesz zakładki umożliwiające ci zarządzanie urządzeniem oraz sprawdzanie podstawowych informacji o aktywności. Więcej o nich przeczytasz w częściach Panel Kontrolny oraz Aplikacja CALMEAN Control Center. CALMEAN telefon:

6 Istniejący użytkownik Zacznij od tego kroku, jeśli posiadasz już konto CALMEAN Rejestracja przez internetowy Panel Kontrolny 1) Wejdź na stronę pl 2) W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk Panel Kontrolny. Kliknij w niego. 3) Na stronie logowania / rejestracji uzupełnij formularz i kliknij Zaloguj. Możesz także skorzystać z logowanie za pomocą swojego konta Google. 4) Następnie przejdź do zakładki Ustawienia Konta znajdującej się w prawym górnym rogu Panelu Kontrolnego 5) Teraz przejdź do zakładki Dodaj urządzenie. 6) Podłącz urządzenie do systemu poprzez wpisanie w wyznaczone miejsce unikalnego numeru ID urządzenia. Znajduje się on na pudełku w którym dostarczono ci urządzenie. CALMEAN telefon:

7 7) Teraz skonfiguruj nazwę profilu pod jaką urządzenie będzie występowało w Twoim Panelu Kontrolnym. W przypadku gdy masz konto CALMEAN, ale nie konfigurowałeś wcześniej innych urządzeń po prostu uzupełnij puste pola kontaktów alarmowych. Jeśli przy rejestracji innych urządzeń zdefiniowałeś kontakty alarmowe to wyświetlą się one w odpowiednich polach. Pamiętaj, że dane kontaktów alarmowych możesz zmienić tylko w zakładce Ustawienia Profile. 8) To wszystkie kroki potrzebne do skonfigurowania CALMEAN Pet Watch. W tej chwili możesz zacząć chronić pupila. W Panelu Kontrolnym oraz w naszej aplikacji znajdziesz zakładki umożliwiające ci zarządzanie urządzeniem oraz sprawdzanie podstawowych informacji o aktywności. Więcej o nich przeczytasz w częściach Panel Kontrolny oraz Aplikacja CALMEAN Control Center. CALMEAN telefon:

8 Rejestracja przez aplikację CALMEAN Control Center 1) Pobierz aplikację Control Center z Google Play lub App Store lub kliknij w link na naszej stronie 2) Na ekranie logowania / rejestracji wybierz logowanie i wypełnij formularz, lub zaloguj się używając swojego konta Google. 3) Teraz kliknij w przycisk dodawania urządzenia. Oznaczony jest znakiem + i znajduje się w lewej górnej części ekranu. 4) Wybierz dodawanie nowego urządzenia CALMEAN. 5) Wpisz w wyznaczone miejsce unikalny numer ID urządzenia. Znajduje się on na pudełku, w którym dostarczono ci urządzenie. 6) Teraz uzupełnij dane kontaktowe numerów alarmowych (wymagane jest uzupełnienie danych numeru głównego, drugi kontakt alarmowy jest dodatkowy). Jeżeli wcześniej zdefiniowałeś te dane to pojawią się w odpowiednich miejscach. Pamiętaj, że dane kontaktów alarmowych możesz zmienić tylko w zakładce Ustawienia Profile w Panelu Kontrolnym na stronie CALMEAN telefon:

9 7) To wszystkie kroki potrzebne do skonfigurowania CALMEAN Pet Watch. W tej chwili możesz zacząć chronićpupila. W Panelu Kontrolnym oraz w naszej aplikacji znajdziesz zakładki umożliwiające ci zarządzanie urządzeniem oraz sprawdzanie podstawowych informacji o aktywności. Więcej o nich przeczytasz w częściach Panel Kontrolny oraz Aplikacja CALMEAN Control Center. CALMEAN telefon:

10 Urządzenie Pet Watch W tej części znajdziesz informacje w jaki sposób posługiwać się przyciskami urządzenia oraz jakie ma on wbudowane funkcje. Uruchomienie i wyłączanie urządzenia W celu włączenia urządzenia przytrzymaj przez 3-5 sek. przycisk Włącz/Wyłącz. O włączeniu świadczy sygnał świetlny (zapalenie się wszystkich 4 diod LED) Aby wyłączyć urządzenie należy trzykrotnie nacisnąć przycisk Włącz/Wyłącz. Wyłączeie zostanie potwierdzone przez trzykrotne mignięcie środkowych diod LED. Ładowanie urządzenia Urządzenie można ładować na dwa sposoby. Pierwszym jest zdjęcie gumowej osłony i podłączenie kabla USB. Drugi to połączenie specjalnej ładowarki z klipsem tak, aby bolce stykały się ze złotymi pinami na urządzeniu Podczas ładowania powinny migać dwie środkowe diody LED O naładowaniu urządzenia świadczy zmiana koloru jednej z diod na czerwony. CALMEAN telefon:

11 Karta SIM oraz numer ID Na pudełku znajduje się numer ID urządzenia Aby dostać się do karty SIM zdejmij gumową osłonę. Rozmowa telefoniczna - dyskretny nasłuch Pet Watch sam, automatycznie i bez wydawania dźwięku odbiera od razu połączenie przychodzące - jest to funkcja dyskretnego nasłuchu. Oświetlenie nocne Pet Watch posiada sensor światła. Aby łatwiej było odnaleźć pupila w nocy, automatycznie zapalone zostanie migające oświetlenie LED CALMEAN telefon:

12 Funkcje Panelu Kontrolnego W tej części znajdziesz opis poszczególnych zakładek znajdujących się w Panelu Kontrolnym i przypisanych im funkcji zarządzania urządzeniem Aktywności Lokalizacje W tej zakładce znajdziesz mapę z zaznaczoną na niej dokładną lokalizacją urządzenia. Aby przekazać jak najdokładniejsze dane lokalizacyjne urządzenie wykorzystuje sieć GPS - Wtedy lokalizacja prezentowana jest jako żółta pinezka na mapie. W przypadku braku zasięgu GPS lokalizacja może być też określona za pomocą nadajników sieci komórkowych (LBS) oraz nadajników sieci WiFi. Wtedy obszar w obrębie którego się znajduje zostanie przedstawiony w formie szarego koła. Na mapie wyświetlana jest też historia poruszania się w formie ścieżki. Urządzenie domyślnie aktualizuje lokalizację co 2 minuty. Gdy dłużej przebywa w jednym miejscu przechodzi ono w stan uśpienia aby oszczędzać baterię i wybudza się, gdy zmieni lokalizację. W przypadku widoku mapy w małej skali lokalizacje z bliskich sobie miejsc łączone są w jeden punkt, który rozbija się na mniejsze po przybliżeniu widoku mapy. Masz też możliwość przejrzenia danych archiwalnych z poprzednich dni, poprzez ustawienie wybranej daty na kalendarzu u góry. CALMEAN telefon:

13 Ostrzeżenia Tutaj gromadzone są wszystkie powiadomienia wysyłane przez urządzenie: wyjście z bezpiecznej strefy, niepojawienie się w strefie, niski poziom baterii,. Każde z ostrzeżeń opatrzone jest datą, typem aktywności oraz treścią. Kontakty Lista kontaktów W części Specjalne Kontakty pokazane są numery telefonów dwóch kontaktów alarmowych. Te dane możesz zmienić wchodząc w Ustawienia Konta Profile. Profile opiekunów znajdują się na dole strony. Część Dodatkowe Kontakty to pozostałe numery możliwe do zapisania w książce kontaktowej urządzenia. Maksymalnie możesz zdefiniować 8 numerów. Z tego miejsca możesz dodawać nowe kontakty (po kliknięciu przycisku Dodaj Kontakt po prostu wpisz w odpowiednie miejsca numer telefonu oraz nazwę, pod jaką będzie on występował w systemie oraz w urządzeniu). Masz także możliwość usunąć oraz dowolnie modyfikować każdy kontakt (obok każdego numeru znajdziesz dwa przyciski: edycja oraz usuń ). CALMEAN telefon:

14 - Strefy W tej zakładce możesz zarządzać strefami bezpieczeństwa Możesz dowolnie tworzyć, modyfikować i usuwać strefy, w których twoje dziecko powinno się znajdować w danym momencie Twoje strefy Jest to lista wcześniej utworzonych stref. Przy każdej z nich znajdziesz jej nazwę, godziny i dni obowiązywania oraz wielkość promienia. Każdą strefę możesz dowolnie edytować, a suwakiem obok będziesz mógł ją włączać lub wyłączać bez konieczności usuwania jej z listy. W dolnej części tej strony znajdziesz także przycisk dodawania nowych stref. CALMEAN telefon:

15 Tworzenie strefy Do tej zakładki przejdziesz klikając w przycisk Dodaj Nową Strefę poniżej listy utworzonych stref. Pozwala utworzyć nową strefę i zarządzać jej parametrami. Tutaj określisz: nazwę strefy środek strefy (poprzez wybranie punktu na mapie znajdującej się po prawej stronie formularza) promień strefy godziny obowiązywania strefy dni tygodnia, w których strefa będzie obowiązywać zasady kiedy strefa ma działać - czy przy wyjściu ze strefy, czy gdy urządzenie się w niej nie pojawi o określonej godzinie, czy przy wejściu do niej. A może we wszystkich trzech sytuacjach? Ustawienia profilu Powiadomienia W tej zakładce możesz zarządzać sposobami otrzymywania informacji napływających z urządzenia. Powiadomienia możesz otrzymywać przez SMS na numery alarmowe, em na konta opiekunów oraz poprzez wysłanie notyfikacji na telefon z zainstalowaną aplikacją CALMEAN Control Center. Niezależnie od wybranych sposobów powiadomienia i tak będą gromadzone w zakładce Aktywności Ostrzeżenia. CALMEAN telefon:

16 Dodatkowe Funkcje Budzik W tym miejscu możesz zarządzać aktywnymi budzikami w urządzeniu dziecka. Jednocześnie możesz ustawić maksymalnie 3 alarmy. Nowy budzik utworzysz klikając w przycisk Dodaj budzenie i uzupełniając formularz (nazwa, godzina i dni tygodnia, w których budzik ma zadzwonić). Suwakiem po prawej stronie możesz aktywować i dezaktywować budzik bez konieczności jego usuwania, zaś przyciskiem Edytuj możesz dowolnie modyfikować parametry danego budzika. Ustawienia konta Jest to sekcja sterująca całym kontem. Zmiany w niej dokonywane mają wpływ na wszystkie profile urządzeń przypisanych do konta CALMEAN Profile Lista zarejestrowanych profili. Przy każdym z nich znajdziesz: rodzaj urządzenia (urządzenie lub telefon dziecka), nazwę profilu (jeśli chcesz zmienić nazwę profilu kliknij w nią i wpisz nową, zostanie ona automatycznie zapisana), termin ważności licencji, rodzaj licencji oraz przycisk umożliwiający przedłużenie licencji. CALMEAN telefon:

17 Dodatkowo w przypadku urządzeń CALMEAN zwróć uwagę na kolumnę Dokup minuty znajdującą się po prawej stronie. W sytuacji, w której w urządzeniu skończą się minuty na połączenia wychodzące, będziesz mógł wykupić dodatkowe poprzez naciśnięcie przycisku Dokup Poniżej listy urządzeń znajduje się część Profili Opiekunów. Z tego miejsca możesz zarządzać danymi kontaktów alarmowych takimi jak numery telefonów i adresy . Ustawienia W tej zakładce możesz zdefiniować PIN do aplikacji CALMEAN Parental Control w trybie dziecka. Jest to kod który blokuje dostęp do aplikacji na telefonie dziecka, tak aby nie mogło one samo zmienić konfiguracji ustawień. Możesz także zmienić hasło do konta. W tym celu kliknij w odpowiedni przycisk, który spowoduje wysłanie maila z linkiem do zmiany hasła. Możesz także wybrać spośród trzech wersji językowych: polska, angielska i hiszpańska. Aby dokonać zmiany po prostu kliknij w wybrany przez siębie język. CALMEAN telefon:

18 Dodaj urządzenie W tym miejscu zarejestrujesz kolejny urządzenie CALMEAN Child Watch. Sposób rejestracji opisano w części Rejestracja urządzenia Istniejący użytkownik. Pozostałe elementy Panelu Kontrolnego Centrum profili W górnej części strony, obok loga CALMEAN znajduje się centrum profili. Wyświetlana jest tam nazwa profilu, w którym aktualnie się znajdujesz. Chcąc zarządzać innym profilem kliknij i wybierz z listy odpowiednią nazwę. Wskaźnik liczby minut Poniżej centrum profili znajduje się wskaźnik aktualnej liczby minut na połączenia wychodzące obecnie wyświetlanego profilu. Obok znajdziesz przycisk Dokup, którym zakupisz dodatkowe minuty dla tego urządzenia. Liczba minut nie dotyczy urządzenia Pendant, który nie ma możliwości wykonywania połączeń Wyloguj W górnej części strony po prawej stronie znajdziesz przycisk Wyloguj. Spowoduje on wylogowanie z konta CALMEAN i przeniesienie do ekranu logowania CALMEAN telefon:

19 Aplikacja CALMEAN Control Center W tej części opisano aplikację CALMEAN Control Center, służącą do zarządzania kontem CALMEAN oraz zarejestrowanymi profilami urządzeń. Proces instalacji, rejestracji i logowania pokazano w poprzednich częściach. Ekran startowy Na tym ekranie wyświetlana jest lista zarejestrowanych w twoim koncie CALMEAN urządzeń. Sprawdzisz tu: Ostatnią zarejestrowaną lokalizację urządzenia Jaki czas temu przesłano ostatnią pozycję dziecka Czy licencja jest wciąć aktualna (ewentualnie przedłuż ją korzystając z odpowiedniego przycisku) Rodzaj urządzenia (czy jest to urządzenie czy telefon dziecka Ikonę cichego nasłuchu służąca wywołaniu cichego połączenia z urządzeniem, który automatycznie odbierze połączenie, nie wydając przy tym sygnału dźwiękowego. Oraz: Przez kliknięcie w dany profil przejdziesz do panelu kontrolnego Udostępnisz aplikację znajomym lub rodzinie, aby również mogli zacząć z niej korzystać poprzez kliknięcie ikony udostępniania w lewym górnym rogu ekranu Dodasz nowe urządzenie klikając przycisk + Ustawienia profilu Akcje Sprawdzisz kiedy i jakiego typu powiadomienie wysyłało urządzenie: CALMEAN telefon:

20 Lokalizacja W tej zakładce znajdziesz mapę z zaznaczoną na niej dokładną lokalizacją urządzenia CALMEAN. Na mapie wyświetlana jest też historia poruszania się w formie ścieżki. urządzenie aktualizuje lokalizację co 2 minuty. Gdy dłużej przebywa ono w jednym miejscu przechodzi on w stan uśpienia aby oszczędzać baterię i wybudza się, gdy zmieni lokalizację. W przypadku widoku mapy w małej skali lokalizacje z bliskich sobie miejsc łączone są w jeden punkt, który rozbija się na mniejsze po przybliżeniu widoku mapy. Masz też możliwość przejrzenia danych archiwalnych z poprzednich dni, poprzez ustawienie wybranej daty na kalendarzu u góry. Ustawienia Lista Kontaktów Z tego miejsca możesz zarządzać książką kontaktów dostępną w urządzeniu. Po kliknięciu w dany kontakt przejdziesz do okna edycji kontaktu, w którym możesz zmienić jego nazwę i numer. Możesz także usunąć kontakt przyciskiem po prawej stronie, oraz dodać nowy klikając w +. Zmiany zaakceptuj. CALMEAN telefon:

21 Alarmy Tu zobaczysz listę aktywnych alarmów. Po kliknięciu w jeden z nich zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji, w którym zmienisz jego nazwę i godzinę obowiązywania. Możesz usunąć alarm przyciskiem po prawej stronie a także dodać nowy klikając w +. Zmiany zaakceptuj klikając wyślij. Strefy Lista utworzonych stref. Suwakiem po prawej stronie możesz aktywować lub dezaktywować daną strefę, bez konieczności jej usuwania. Klikając w daną strefę przejdziesz do okna edycji, zaś klikając + utworzysz nową strefę. Zmiany zaakceptuj klikając Zapisz. Kontakt Adres CALMEAN ul. Stawki Warszawa Telefon: Właściciel marki Camo Code Sp. z.o.o ul. Stawki Warszawa NIP PL REGON CALMEAN telefon:

Instrukcja obsługi. CALMEAN Pendant. model Q60 Data aktualizacji:

Instrukcja obsługi. CALMEAN Pendant. model Q60 Data aktualizacji: Instrukcja obsługi CALMEAN Pendant model Q60 Data aktualizacji: 22.09.2016 Rejestracja urządzenia Nowy użytkownik Jeśli masz już konto CALMEAN, przejdź dalej do części Istniejący użytkownik Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. CALMEAN Child Watch Touch. model V Data aktualizacji:

Instrukcja obsługi. CALMEAN Child Watch Touch. model V Data aktualizacji: Instrukcja obsługi CALMEAN Child Watch Touch model V80-1.22 Data aktualizacji: 22.09.2016 Rejestracja zegarka Nowy użytkownik Jeśli masz już konto CALMEAN, przejdź dalej do części Istniejący użytkownik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. CALMEAN Child Watch. model q50 i gw900. Camo Code sp. z o.o. Data ostatnich zmian 25.03.2015

Instrukcja obsługi. CALMEAN Child Watch. model q50 i gw900. Camo Code sp. z o.o. Data ostatnich zmian 25.03.2015 Instrukcja obsługi CALMEAN Child Watch model q50 i gw900 Camo Code sp. z o.o. Data ostatnich zmian 25.03.2015 CALMEAN Child Watch - instrukcja Strona 1! z 23! Spis treści Rejestracja Child Watch... 3 Nowy

Bardziej szczegółowo

Spis treści REJESTRACJA NOWEGO KONTA UŻYTKOWNIKA PANEL ZMIANY HASŁA PANEL EDYCJI DANYCH UŻYTKOWNIKA EXTRANET.NET...

Spis treści REJESTRACJA NOWEGO KONTA UŻYTKOWNIKA PANEL ZMIANY HASŁA PANEL EDYCJI DANYCH UŻYTKOWNIKA EXTRANET.NET... Spis treści... 1 1. REJESTRACJA NOWEGO KONTA UŻYTKOWNIKA... 3 2. PANEL ZMIANY HASŁA... 5 3. PANEL EDYCJI DANYCH UŻYTKOWNIKA... 6 4. EXTRANET.NET... 8 a. ZMIANA HASŁA EXTRANET.NET... 10 5. PZPN24... 12

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Xblitz Kids Watch. Love Me

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Xblitz Kids Watch. Love Me INSTRUKCJA OBSŁUGI Xblitz Kids Watch Love Me Przeczytaj uważnie niniejszą instrukcję przed pierwszym użyciem. Jest to uproszczona instrukcja rejestracji oraz obsługi urządzenia Xblitz Kids Love Me w aplikacji

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

V 16 GPS. Instrukcja użytkownika. www.angelgts.eu

V 16 GPS. Instrukcja użytkownika. www.angelgts.eu V 16 GPS Instrukcja użytkownika www.angelgts.eu 1 Szybkie pozycjonowanie, Funkcje lokalizatora Ciągłe pozycjonowanie- transmisja GPRS lub lokalizacja przez SMS, Alert wejścia/wyjścia z geo- strefy (np.

Bardziej szczegółowo

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania:

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania: ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20 WWW.ANGELGTS.EU Zawartość opakowania: Urządzenie ET- 20 Ładowarka 220V z wyjściem USB Przewód USB Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora

Bardziej szczegółowo

(v lub nowsza)

(v lub nowsza) Instrukcja użytkownika Efento Inspector (v. 3.7.1. lub nowsza) Wersja 1.2 Spis treści: 1. Wprowadzenie 3 1.1. Instalacja aplikacji 3 1.2. Obsługiwane rejestratory 3 1.3. Przygotowanie do pracy 3 1.4. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na Opakowanie

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na  Opakowanie Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Opakowanie Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x 38 x 20 [mm]

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU ZUS PRZEZ INTERNET KROK PO KROKU REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU REJESTRACJA I LOGOWANIE DLA ŚWIADCZENIOBIORCÓW DLA UBEZPIECZONYCH DLA PŁATNIKÓW SKŁADEK REJESTRACJA Rejestracja na Platformie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej DM TrackMan.

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej DM TrackMan. Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej DM TrackMan. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji. Spis treści Dodawanie urządzenia...5 Panel sterowania lokalizatora GPS...8

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA SHAREPOINT

APLIKACJA SHAREPOINT APLIKACJA SHAREPOINT Spis treści 1. Co to jest SharePoint?... 2 2. Tworzenie nowej witryny SharePoint (obszar roboczy)... 2 3. Gdzie znaleźć utworzone witryny SharePoint?... 3 4. Personalizacja obszaru

Bardziej szczegółowo

1. Wstęp Niniejszy dokument jest instrukcją użytkownika dla aplikacji internetowej DM TrackMan.

1. Wstęp Niniejszy dokument jest instrukcją użytkownika dla aplikacji internetowej DM TrackMan. Instrukcja korzystania z aplikacji TrackMan wersja WEB 1. Wstęp... 1 2. Logowanie... 1 3. Główny interfejs aplikacji... 2 3.1. Ogólny opis interfejsu... 2 3.2. Poruszanie się po mapie... 2 3.3. Przełączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA 1 Instrukcja Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. REJESTRACJA DODAWANIE INFORMACJI DODAWANIE ZDJĘĆ EDYCJA 2 KROK 1. Jak zarejestrować się na Kardiowizyta.pl? 1. Wejdź na stronę www.kardiowizyta.pl

Bardziej szczegółowo

COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH

COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH 2017.03.07 COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH Monitor CDV-70UX występuje w dwóch wersjach sprzętowych: Wersja 1: - numery seryjne 2015.06S1506., 2015.07S1507., - dioda informacyjna LED

Bardziej szczegółowo

Zasilanie ednet.power

Zasilanie ednet.power Zasilanie ednet.power Instrukcja szybkiej instalacji 84290 84291 84292 84290 Zestaw startowy zasilania ednet.power (1 moduł główny sieci Wi-Fi + 1 inteligentna wtyczka do zastosowań w pomieszczeniach)

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków I. OGÓLNA OBSŁUGA GENERATORA WNIOSKÓW Rozpoczynanie pracy z generatorem przez nowych użytkowników Aby skorzystać z Generatora Wniosków należy posiadać konto

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi programu Neofon

instrukcja obsługi programu Neofon instrukcja obsługi programu Neofon spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...2 2. Główne okno aplikacji...3 3. Panel dolny...4 4. Klawiatura numeryczna...5 5. Regulacja głośności...6 6. Książka adresowa...7

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji.

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji. Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji. Rozpoczęcie pracy z aplikacją wymaga zalogowania przy użyciu adresu e-mail lub

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI Instrukcja samodzielnej aktywacji usługi e-faktura

SPIS TREŚCI Instrukcja samodzielnej aktywacji usługi e-faktura Usługa e-faktura SPIS TREŚCI Instrukcja samodzielnej aktywacji usługi e-faktura 1. STRONA LOGOWANIA 2. REJESTRACJA W STREFIE KLIENTA 3. SAMODZIELNA AKTYWACJA E-FAKTURY Z POZIOMU ZAKŁADKI/KARTY MOJE KONTO

Bardziej szczegółowo

1.WPROWADZENIE...3 2.PULPIT TRACKIMO...10

1.WPROWADZENIE...3 2.PULPIT TRACKIMO...10 Luty 2015 r. 1 Spis treści 1.WPROWADZENIE...3 1.1.ROZPAKOWANIE URZĄDZENIA... 3 1.2.PIERWSZE ŁADOWANIE URZĄDZENIA... 3 1.3.REJESTRACJA I LOGOWANIE SIĘ DO APLIKACJI... 4 1.4.AKTYWACJA URZĄDZENIA... 4 1.5.RESETOWANIE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika LK100B. Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika LK100B. Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika LK100B Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

Angel GTS. Instrukcja użytkownika dla lokalizatora LK 106 GPS. www.angelgts.eu

Angel GTS. Instrukcja użytkownika dla lokalizatora LK 106 GPS. www.angelgts.eu Angel GTS Instrukcja użytkownika dla lokalizatora LK 106 GPS www.angelgts.eu 1 Urządzenie LK106 Ładowarka 220V Instrukcja obsługi Zawartość opakowania Parametry techniczne lokalizatora LK106 GPS Wymiary

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Opiekuna Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

Spis treści 1. Wstęp Logowanie Główny interfejs aplikacji Ogólny opis interfejsu Poruszanie się po mapie...

Spis treści 1. Wstęp Logowanie Główny interfejs aplikacji Ogólny opis interfejsu Poruszanie się po mapie... Spis treści 1. Wstęp... 2 2. Logowanie... 2 3. Główny interfejs aplikacji... 2 3.1. Ogólny opis interfejsu... 2 3.2. Poruszanie się po mapie... 3 3.3. Przełączanie widocznych warstw... 3 4. Urządzenia...

Bardziej szczegółowo

V16 GPS Instrukcja użytkownika

V16 GPS Instrukcja użytkownika V16 GPS Instrukcja użytkownika 1 Funkcje lokalizatora szybkie pozycjonowanie, ciągłe pozycjonowanie - transmisja GPRS lub lokalizacja przez SMS, alert wejścia/wyjścia z geo- strefy (np. szkoła, dom, praca),

Bardziej szczegółowo

System epon Dokumentacja użytkownika

System epon Dokumentacja użytkownika System epon Dokumentacja użytkownika Prawa autorskie tego opracowania należą do MakoLab S.A. Dokument ten, jako całość, ani żadna jego część, nie może być reprodukowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

TKSTAR GPS Instrukcja użytkownika

TKSTAR GPS Instrukcja użytkownika TKSTAR GPS Instrukcja użytkownika 1 Parametry techniczne 2 Zawartość opakowania Urządzenie TK STAR Ładowarka 220V Instrukcja obsługi 3 Przygotowanie do instalacji karta SIM Włóż kartę SIM zgodnie z powyższą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209. Wersja elektroniczna na Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209. Wersja elektroniczna na  Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209 Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK209 Przewody zasilające Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji.

Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji. Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej Petio. Instrukcja zawiera opis funkcjonalności poszczególnych ekranów aplikacji. Rozpoczęcie pracy z aplikacją wymaga zalogowania po wcześniejszej rejestracji

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl Korzystanie z usługi elisty.pl jest bardzo proste musisz tylko: - zarejestrować się utwórz i aktywuj konto użytkownika w serwisie elisty.pl - pobrać i zainstalować

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka

Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka 01-402 Warszawa ul E. Ciołka 8/210 tel 22 5814499 www.bigshop.com.pl Str 1 Przeczytaj uważnie instrukcje przed rozpoczęciem użytkowania zegarka. Zegarek

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Ucznia Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

,Aplikacja Okazje SMS

,Aplikacja Okazje SMS , jest rozwiązaniem, które umożliwia bez umiejętności programistycznych uruchomić własną aplikację na fanpage-u firmy lub marki. Pozwala ona na dodanie numeru telefonu do swojej bazy w SerwerSMS.pl, umożliwiając

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA UNIWERSALNEGO

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA UNIWERSALNEGO TRACKIMO PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA UNIWERSALNEGO URZĄDZENIA ŚLEDZĄCEGO Grudzień 2013 r. Spis treści 1. WPROWADZENIE... 2 1.1. ROZPAKOWANIE URZĄDZENIA... 2 1.2. PIERWSZE ŁADOWANIE URZĄDZENIA... 2 1.3. AKTYWACJA

Bardziej szczegółowo

1. Nadanie Paczki MINI bez wydruku etykiety zwrotnej... 3

1. Nadanie Paczki MINI bez wydruku etykiety zwrotnej... 3 30 50 100 Spis treści 1. Nadanie Paczki MINI bez wydruku etykiety zwrotnej... 3 1.1. Dla Klientów nieposiadających konta w enadawcy... 3 1.2. Dla klientów posiadających konto w enadawcy... 7 2. Nadanie

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE OGÓLNE POBIERANIE APLIKACJI

INFORMACJE OGÓLNE POBIERANIE APLIKACJI INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI Informacje ogólne 3 1. Pobieranie aplikacji 3 2. Rejestracja i logowanie 3 3. Menu aplikacji 6 4. Zgłaszanie alarmu 6 5. Aktywne alarmy 8 6. Odwoływanie alarmów 8 7. Chronione

Bardziej szczegółowo

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku Tworzenie strony internetowej krok po kroku 1. Wejdź na stronę www.urowizyta.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. W polu Kod aktywacyjny wpisz kod, który znajduje się na końcu ulotki wręczonej

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE...

ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMU... 2 ROZDZIAŁ 2. APLIKACJA I URZĄDZENIE.... 4 2.1. DODAWANIE BRAMOFONU DO APLIKACJI... 4 2.2.

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Lublin 16.01.2012 1 Spis treści REJESTRACJA KONTA W SYSTEMIE... 3 PIERWSZA KONFIGURACJA... 4 PIERWSZA KONFIGURACJA - PLACÓWKI...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Car Assistant INSTRUKCJA OBSŁUGI APLIKACJI

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Car Assistant INSTRUKCJA OBSŁUGI APLIKACJI INSTRUKCJA OBSŁUGI Car Assistant INSTRUKCJA OBSŁUGI APLIKACJI 1 Wstęp WYMAGANIA ios Do poprawnego działania aplikacji Car Assistant niezbędne jest urządzenie mobilne (smartphone, tablet) z systemem operacyjnym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Sprzedającego. Portal aukcyjny

Podręcznik Sprzedającego. Portal aukcyjny Podręcznik Sprzedającego Portal aukcyjny Spis treści 1. Czym jest KupTam.pl?... 3 2. Logowanie do serwisu... 3 3. Rejestracja... 4 4. Tworzenie domeny aukcyjnej... 7 5. Wybór domeny... 9 6. Obsługa portalu...

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

tel.+ (48)

tel.+ (48) Instrukcja System obsługi ilock Instrukcja systemu obsługi ilock e-mail: contact@ilocksystems.com www.ilocksystems.com tel.+ (48) 61 669 06 87 e-mail: contact@ilocksystems.com www.ilocksystems.com Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Po otrzymaniu maila zapraszającego do udziału w korzystaniu z aplikacji ProfiAuto Usługi dla Serwisu, należy użyć przycisku Aktywuj aplikację.

Po otrzymaniu maila zapraszającego do udziału w korzystaniu z aplikacji ProfiAuto Usługi dla Serwisu, należy użyć przycisku Aktywuj aplikację. Po otrzymaniu maila zapraszającego do udziału w korzystaniu z aplikacji ProfiAuto Usługi dla Serwisu, należy użyć przycisku Aktywuj aplikację. Następnie należy podać adres e-mail, który posłuży później

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dla Wnioskodawcy

Instrukcja obsługi dla Wnioskodawcy Internetowy System Wniosków Instrukcja obsługi dla Wnioskodawcy. Wstęp Instrukcja opisuje sposób działania panelu Wnioskodawcy będącego częścią Internetowego Systemu Wniosków. System dostępny jest pod

Bardziej szczegółowo

Po otwarciu pudełka, proszę sprawdzić czy znajdują się w nim następujące rzeczy:

Po otwarciu pudełka, proszę sprawdzić czy znajdują się w nim następujące rzeczy: Smart Watch Podręcznik Użytkownika Android 5.1 Po otwarciu pudełka, proszę sprawdzić czy znajdują się w nim następujące rzeczy: 1. Zegarek x 1 2. Kabel USB x 1 (Napięcie ładowania / natężenie ładowania:

Bardziej szczegółowo

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora do Platformy

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora do Platformy Platforma VULCAN Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Jednostka oświatowa, w której wdrażany jest system oparty na Platformie VULCAN, otrzymuje środowisko pracy, dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja poczty IMO dla urządzeń mobilnych z systemem ios oraz Android.

Konfiguracja poczty IMO dla urządzeń mobilnych z systemem ios oraz Android. Konfiguracja poczty IMO dla urządzeń mobilnych z systemem ios oraz Android. Konfiguracja programu pocztowego dla urządzeń z systemem Android. W zależności od marki telefonu, użytej nakładki systemowej

Bardziej szczegółowo

Zawartość opakowania. Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi

Zawartość opakowania. Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK210 Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi 1 Parametry

Bardziej szczegółowo

1. Doradcy Logowanie i Pulpit Mój profil Moje kwalifikacje Moi klienci Szczegóły klientów...

1. Doradcy Logowanie i Pulpit Mój profil Moje kwalifikacje Moi klienci Szczegóły klientów... Spis treści 1. Doradcy... 2 2. Logowanie i Pulpit... 9 3. Mój profil... 10 4. Moje kwalifikacje... 12 5. Moi klienci... 17 5.1. Szczegóły klientów... 18 5.2. Wyniki klientów... 20 5.3. Raporty klientów...

Bardziej szczegółowo

Satel Integra FIBARO

Satel Integra FIBARO Konfiguracja systemu alarmowego Satel Integra do współpracy z systemem FIBARO Poznań, 15 maja 2015r. 1 FIBARO Home Center 2 umożliwia integrację z systemem alarmowym Satel. Jest to realizowane na poziomie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla ucznia

Instrukcja dla ucznia Instrukcja dla ucznia Zalecane przeglądarki Rejestracja Aktywacja dostępu Widok główny Zawartość zeszytu ćwiczeń Wybór ćwiczenia Wysyłanie rozwiązań Twoje wyniki Oznaczenia ukończonych i rozpoczętych ćwiczeń

Bardziej szczegółowo

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora do Platformy

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora do Platformy Platforma VULCAN Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Jednostka oświatowa, w której wdrażany jest system oparty na Platformie VULCAN, otrzymuje środowisko pracy, dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek!

Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek! Instrukcja wypełniania wniosku on-line - konkurs grantowy Na dobry początek! 1. ZAREJESTRUJ SIĘ W SYSTEMIE Wejdź na stronę https://dotacje.fundacjabgk.pl Aby rozpocząć pracę z systemem należy zarejestrować

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Kupującego. Portal aukcyjny

Podręcznik Kupującego. Portal aukcyjny Podręcznik Kupującego Portal aukcyjny Spis treści 1. Czym jest KupTam.pl?... 3 2. Logowanie do serwisu... 3 3. Rejestracja... 4 4. Wybór domeny... 9 5. Obsługa portalu... 10 5.1. Widok wszystkich ofert...

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

Platformy

Platformy Platformy www.blowgps.com Zapraszamy do korzystania z tej platformy w celu śledzenia lokalizatorów GPS w czasie rzeczywistym, to oprogramowanie jest oparte na sieci, nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania

Bardziej szczegółowo

I. Proces aktywacji iphone 3G.

I. Proces aktywacji iphone 3G. Aktywacja ver 0.4 1 Aby uruchomić iphone 3G niezbędne jest przeprowadzenie aktywacji oraz rejestracji urządzenia poprzez itunes. Poniższy opis został przygotowany w oparciu o itunes 7.7.1. w wersji na

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE OGÓLNE. Użytkownik aplikacji otrzymuje dostęp do aktualnych informacji dotyczących obiektu

INFORMACJE OGÓLNE. Użytkownik aplikacji otrzymuje dostęp do aktualnych informacji dotyczących obiektu SPIS TREŚCI Informacje ogólne 3 1. Pobieranie aplikacji 3 2. Rejestracja i logowanie 4 3. Menu aplikacji 6 4. Zgłaszanie alarmu 7 5. Aktywne alarmy 8 6. Odwoływanie alarmów 8 7. Chronione obiekty 9 8.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika dla operatorów systemu AgentWorks wydanie 11 wersja polska

Przewodnik użytkownika dla operatorów systemu AgentWorks wydanie 11 wersja polska Przewodnik użytkownika dla operatorów systemu AgentWorks wydanie 11 wersja polska 08/01/2013 2012 MoneyGram International Wszelkie prawa zastrzeżone. Spis treści Przegląd procesu rejestracji... 1 1. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Zegarek może wysyłać wiadomości SMS oraz przesyłać dane. Ich koszt jest zależny od operatora karty SIM zainstalowanej w zegarku.

Zegarek może wysyłać wiadomości SMS oraz przesyłać dane. Ich koszt jest zależny od operatora karty SIM zainstalowanej w zegarku. Zegarek może wysyłać wiadomości SMS oraz przesyłać dane. Ich koszt jest zależny od operatora karty SIM zainstalowanej w zegarku. Do właściwego działania zegarka z lokalizacją niezbędne są: zasięg sieci

Bardziej szczegółowo

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji 05-2014 / v1.0 1 I. Informacje o produkcie I-1. Zawartość opakowania Przełącznik Smart Plug Instrukcja Szybkiej Instalacji CD z szybkiej instalacji I-2.

Bardziej szczegółowo

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik DHL EXPRESS 1 DHL IntraShip Przewodnik LOGOWANIE Użyj swojej nazwy użytkownika i hasła, aby zalogować się do DHL IntraShip na stronie https://www.intrashipeu.dhl.com (lub skorzystaj z lokalnego adresu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla rodziców. System elektronicznych rekrutacji

Instrukcja dla rodziców. System elektronicznych rekrutacji Instrukcja dla rodziców System elektronicznych rekrutacji Metryka dokumentu Nazwa projektu System elektronicznych rekrutacji Opracowano przez Zespół projektowy Dokument Instrukcja dla rodziców Plik - nazwa

Bardziej szczegółowo

WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW

WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW WASTE MANAGEMENT SYSTEM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU WWW grudzień 2009 Waste Management System Podręcznik użytkownika Serwisu WWW SPIS TREŚCI 1. URUCHOMIENIE SERWISU WWW WASTE MANAGEMENT SYSTEM... 4

Bardziej szczegółowo

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KP52W

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KP52W Instrukcja konfiguracji i obsługi urządzenia za pomocą Wi-Fi i aplikacji TUYA Smart KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KP52W UWAGA! Jeśli jakieś objaśnienia dotyczące obsługi i zagadnień nie zostały opisane w tej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia (SSOZ) Użytkownik z jednostki sprawozdawczej

Instrukcja obsługi Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia (SSOZ) Użytkownik z jednostki sprawozdawczej Instrukcja obsługi Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia (SSOZ) Użytkownik z jednostki sprawozdawczej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia 2019 1 Spis treści Wstęp... 3 1. Dostęp do Systemu....

Bardziej szczegółowo

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć kampanie w Twoim koncie GetResponse oraz skutecznie nimi zarządzać. Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia 2 Spis

Bardziej szczegółowo

System Obsługi Zleceń

System Obsługi Zleceń System Obsługi Zleceń Podręcznik Administratora Atinea Sp. z o.o., ul. Chmielna 5/7, 00-021 Warszawa NIP 521-35-01-160, REGON 141568323, KRS 0000315398 Kapitał zakładowy: 51.000,00zł www.atinea.pl wersja

Bardziej szczegółowo

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora głównego do Platformy

Platforma VULCAN. Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Logowanie administratora głównego do Platformy Platforma VULCAN Jak rozpocząć pracę na Platformie VULCAN? Jednostka, w której wdrażany jest system oparty na Platformie VULCAN, otrzymuje środowisko pracy, dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

CitiManager. Przewodnik dla Pracowników / Posiadaczy kart. Bank Handlowy w Warszawie S.A.

CitiManager. Przewodnik dla Pracowników / Posiadaczy kart.  Bank Handlowy w Warszawie S.A. CitiManager Przewodnik dla Pracowników / Posiadaczy kart www.citihandlowy.pl Bank Handlowy w Warszawie S.A. Spis treści Logowanie/wylogowanie z CitiManager... 3 Resetowanie zapomnianego hasła... 6 Odzyskiwanie

Bardziej szczegółowo

mysupport Instrukcja obsługi dla użytkowników

mysupport Instrukcja obsługi dla użytkowników mysupport Instrukcja obsługi dla użytkowników Wersja dokumentacji 1.3 / 28.09.2018 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 1. Logowanie... 3 2. Strona główna... 4 3. Zgłoszenia serwisowe... 6 3.1. Przegląd zgłoszeń serwisowych...

Bardziej szczegółowo

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer wersja

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii dla nowych użytkowników

Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii dla nowych użytkowników Instrukcja logowania do systemu Rejestru Unii dla nowych użytkowników Przed pierwszym logowaniem do Rejestru Unii należy dokonać obowiązkowej rejestracji w Systemie Uwierzytelniania Komisji Europejskiej

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika NIBE Uplink UHB GB 1228-1 231152 Spis treści 1 Informacje ogólne 2 Zakres usług 3 Wymagania 3 2 Rejestracja NIBE Uplink 4 3 Nawigacja po stronie głównej 5 Strona startowa 5 Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r.

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących. w ogólnopolskim projekcie MultiSport. Luty 2015 r. Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla trenerów uczestniczących w ogólnopolskim projekcie MultiSport Luty 2015 r. 1 Spis treści Rejestracja konta trenerskiego i aktywacja... 3 Logowanie do serwisu...

Bardziej szczegółowo

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika DWM-157 Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika Spis treści Podstawowe funkcje modemu D-Link DWM-157... 3 Połączenie z Internetem... 7 Wiadomości SMS... 7 Kontakty..... 9 Krótkie Kody (USSD)... 10 Opcje...

Bardziej szczegółowo

Kleos Mobile Android

Kleos Mobile Android Kleos Mobile Android Spis treści 1. Wersja mobilna... 3 2. Instalacja... 4 3. Logowanie... 5 4. Pulpit... 6 4.1 Ostatnie sprawy... 7 4.1.1 Informacje o sprawie... 10 4.1.2 Strony w sprawie i pracownicy...

Bardziej szczegółowo

https://lsi.ncbr.gov.pl

https://lsi.ncbr.gov.pl Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 2/1.1.2/2015 INFORMACJE OGÓLNE 1. Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 2/1.1.2/2015

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika zewnętrznego (pracownik jednostki)

Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika zewnętrznego (pracownik jednostki) Projekt: Wykonanie, dostawa i wdrożenie systemu informatycznego obsługującego konsolidację rozliczeń podatku VAT w Gminie Miejskiej Kraków (SOVAT) Dokumentacja eksploatacyjna systemu SOVAT dla użytkownika

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ Instrukcja obsługi 1. WSTĘP... 2 2. LOGOWANIE DO SYSTEMU... 2 3. STRONA GŁÓWNA... 3 4. EWIDENCJA RUCHU... 4 4.1. Dodanie osoby wchodzącej na teren obiektu... 4 4.2. Dodanie

Bardziej szczegółowo

Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika

Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika Jak złożyć wniosek o dotację Fundacji PZU? - instrukcja dla użytkownika Wnioski o dotację w trybie konkursowym i pozakonkursowym składa się wyłącznie za pomocą Generatora wniosków, znajdującego się pod

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Biuro Obsługi Klienta Dotpay ul. Wielicka 72, 30-552 Kraków tel. +48 12 688 26 00 e-mail: bok@dotpay.pl PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Wersja 1.29.6.1 SPIS TREŚCI Strona 2 / 15 WSTĘP...

Bardziej szczegółowo