BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA"

Transkrypt

1 BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 POZOSTAŁE 12 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ M.BPH.PL 13 LOGOWANIE 13 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 14 POZOSTAŁE 20 ZABLOKOWANIE I ODBLOKOWANIE DOSTĘPU 21

2 WSTĘP 2 WITAMY WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW BANKOWOŚCI MOBILNEJ BANKU BPH! Bankowość mobilna Banku BPH to nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób dostępu do usług i produktów Banku BPH. Umożliwia kontrolę i zarządzanie finansami w dowolnym miejscu i czasie za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze sprawdzenie salda, wykonanie transakcji czy deponowanie środków wymagają od Użytkownika minimum zaangażowania. Podręcznik ten powstał po to, abyś mógł poznać możliwości, jakie stwarza bankowość mobilna Banku BPH i wiedział, jak z nich korzystać. W poniższym materiale znajdziesz odpowiedzi na większość pytań związanych z funkcjonowaniem systemu. Krok po kroku pokażemy Ci, jak wykonywać poszczególne operacje. Zachęcamy do zapoznania się z naszym Podręcznikiem i korzystania z bankowości mobilnej na co dzień. Podręcznik zawiera opis najważniejszych funkcji kanału mobilnego według stanu na marzec 2015 r. Aktualne informacje o naszych usługach, produktach i promocjach znajdziesz na stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą systemu, pomocą służą także nasi Konsultanci, pod numerem infolinii: (z telefonów komórkowych i z zagranicy: ). 1. koszt jak za połączenie lokalne 2. koszt wg stawek operatora

3 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 W celu rozpoczęcia korzystania z bankowości mobilnej, należy uzyskać dostęp do kanałów elektronicznych. O tym jak uzyskać dostęp do kanałów elektronicznych dowiesz się na naszej stronie w sekcji Bankowość elektroniczna / Jak uzyskać dostęp» Bankowość mobilna Banku BPH dostępna jest na telefonach komórkowych i tabletach na dwa sposoby: 1. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Banku BPH dostępnej dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android (w wersji lub nowszej) lub posiadających telefony iphone bądź tablety ipad wyposażone w system IOS (w wersji 7.1 lub nowszej). 2. za pośrednictwem strony m.bph.pl w tym celu wystarczy urządzenie wyposażone w dowolną przeglądarkę internetową obsługującą Javascript. APLIKACJA BANKU BPH Aplikację można pobrać poprzez: dedykowany sklep z aplikacjami dla danego urządzenia: Google Play (Android) lub AppStore (iphone i ipad). Aby odszukać aplikację w sklepie, wystarczy w pole wyszukiwania wpisać BPH lub kliknąć link znajdujący się obok kodu QR, bądź skanując wybrany QR kod: dla urządzeń z systemem Android» dla urządzeń z systemem IOS» STRONA M.BPH.PL Bankowość Mobilna poprzez stronę m.bph.pl dostępna jest w wersjach dla telefonów z ekranem dotykowym oraz dla urządzeń wyposażonych w przyciski (tryb tekstowy). System sam rozpoznaje model urządzenia, z którego następuje logowanie i wyświetla odpowiednio dostosowaną do niego wersję. Zawsze możesz również samodzielnie przełączyć się pomiędzy wersjami, korzystając z linku udostępnionego na dole strony do logowania.

4 BEZPIECZEŃSTWO 4 HASŁO MASKOWANE W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, hasło do bankowości mobilnej, podobnie jak do internetowej, ma postać maskowaną, tzn. system nigdy nie prosi o podanie go w całości, a jedynie kliku wskazanych znaków hasła. System może poprosić Cię o wypełnienie krótszej maski niż Twoje hasło, natomiast nigdy nie poprosi o wypełnienie dłuższej maski lub niezamaskowanego hasła. Pamiętaj! Hasło do bankowości mobilnej i internetowej jest takie samo, w związku z tym trzykrotne błędne wprowadzenie hasła spowoduje zablokowanie obu tych kanałów. Jeżeli nie masz hasła, utworzysz je w bankowości internetowej po wprowadzeniu hasła startowego. W sytuacji, gdy nie pamiętasz hasła lub po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego hasła dostęp do obu systemów zostanie zablokowany: zadzwoń pod numer lub (dla telefonów komórkowych i z zagranicy). Po poprawnej identyfikacji otrzymasz hasło startowe SMS-em, w przypadku, gdy posiadasz aktywną usługę BANKOWOŚĆ TELEFONICZNA, możesz, po zalogowaniu się do Telefonicznego Systemu Obsługi Klientów i wybraniu opcji 7 ODBLOKOWANIE DOSTĘPU DO KANAŁÓW ELEKTRONICZNYCH LUB ZMIANA TELEPINU, ustanowić nowe HASŁO STARTOWE, bądź udaj się do najbliższego Oddziału Banku i poproś o nowe hasło startowe do systemu internetowego Banku. Po wprowadzeniu otrzymanego hasła startowego do systemu internetowego Banku i ustanowieniu własnego hasła dostępu (jak podczas pierwszego logowania) znów będziesz miał możliwość korzystania z bankowości mobilnej. Hasło do obu systemów możesz w każdej chwili zmienić w systemie internetowym Banku, w zakładce Ustawienia (więcej w Podręczniku systemu internetowego Banku). Podczas logowania hasło ma postać maskowaną, tzn. system prosi o podanie jedynie kilku wskazanych znaków hasła. W bankowości mobilnej nie ma możliwości wprowadzenia hasła startowego. Aby móc korzystać z obu kanałów, należy wprowadzić hasło startowe do systemu internetowego Banku. URZĄDZENIA W celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa zalecamy korzystanie z bankowości mobilnej na urządzeniach: bez przełamanych zabezpieczeń producentów (jailbreak), wyposażonych w oryginalne klawiatury (w przypadku stosowania klawiatury przygotowanej przez zewnętrznych producentów istnieje ryzyko, że klawiatury mogą przesyłać informacje o wprowadzonych znakach), w przypadku urządzeń wyposażonych w system Android zalecamy pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnego sklepu dostawcy systemu (Google Play) oraz nieodznaczanie opcji nieinstalowania aplikacji z niewiadomych źródeł. 1. koszt jak za połączenie lokalne 2. koszt wg stawek operatora

5 APLIKACJA BANKU BPH 5 Aplikacja Banku BPH to nowoczesny i bardzo intuicyjny w obsłudze sposób zarządzania finansami za pomocą urządzeń mobilnych. Korzystanie z niej nie wymaga żadnej aktywacji, jeżeli posiadasz już dostęp do systemu internetowego Banku. Dzięki aplikacji: LOGOWANIE Zarówno pierwsze, jak i każde kolejne logowanie do aplikacji Banku BPH, wygląda tak samo, ponieważ dostęp do bankowości mobilnej uzyskiwany jest automatycznie po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej. sprawdzisz saldo i historię rachunków, przejrzysz szczegóły posiadanych produktów, zrealizujesz dowolny przelew (w tym również przelew natychmiastowy), doładujesz telefon, spłacisz kartę kredytową. 1 2 Otwórz zainstalowaną aplikację. W polu IDENTYFIKATOR podaj swój Numer Klienta (CIF), który znajdziesz w podpisanej Umowie i naciśnij DALEJ. 3 Wprowadź wskazane przez system znaki hasła (TEGO SAMEGO, KTÓRYM LOGUJESZ SIĘ DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ) i zatwierdź przyciskiem ZALOGUJ.

6 6 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW Zaraz po zalogowaniu zobaczysz szczegóły posiadanych rachunków bądź kart kredytowych oraz ostatnie operacje na danym rachunku. Przesuwając palcem w lewo zobaczysz kolejny produkt. «W prosty sposób numer rachunku prześlesz lub udostępnisz za pomocą znajdującego się obok niego symbolu systemowego. W celu zweryfikowania szczegółów rachunku naciśnij czarny obszar lub wybierz z menu aplikacji Rachunki. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej operacji na rachunku zjedź na dół ekranu i wciśnij POKAŻ WSZYSTKIE OPERACJE. Filtr dostępny po prawej stronie pomoże Ci odszukać operację według wskazanego kryterium. Wciśnij wybraną transakcję, aby zobaczyć jej szczegóły. Wybierając ikonę w lewym górnym rogu rozwiniesz menu aplikacji. Produkty, które pojawiają się na stronie głównej możesz sam zdefiniować w USTAWIENIACH dostępnych w menu aplikacji.

7 7 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD Szczegóły pozostałych posiadanych produktów, sprawdzisz wybierając je z menu aplikacji. W sekcji KARTY poza sprawdzeniem szczegółów posiadanych kart, możesz aktywować oraz spłacić kartę kredytową, wybierając przycisk obok numeru karty, a następnie wypełniając ekran spłaty karty. Jeśli posiadasz np. kilka kart, by zobaczyć szczegóły pozostałych wybierz je z listy rozwijanej przy nazwie karty.

8 8 PRZELEWY Za pośrednictwem aplikacji wykonasz przelewy dowolne, zdefiniowane, na rachunek własny, do ZUS oraz US. Do realizacji przelewu możesz przejść bezpośrednio ze strony głównej za pomocą pomarańczowego przycisku bądź wybierając przelew z menu aplikacji. W celu zmiany rodzaju przelewu dowolnego na przelew własny, do US lub ZUS rozwiń listę i wybierz pożądany.

9 9 PRZELEWY CD Wypełnij formatkę przelewu i przejdź do realizacji za pomocą przycisku DALEJ. Jeżeli posiadasz kilka rachunków i chcesz dokonać płatności z innego konta niż ustawionego jako domyślne, wciśnij NUMER RACHUNKU i wybierz z rozwijanej listy inny. Jeżeli odbiorca przelewu jest zdefiniowany w systemie internetowym Banku możesz go wybrać wciskając IKONĘ + w polu odbiorcy. By wykonać dany przelew jako natychmiastowy, zaznacz okienko Wykonaj jako przelew natychmiastowy.

10 10 PRZELEWY CD Wykonanie przelewu, który w systemie internetowym Banku nie został oznaczony jako zaufany lub odbiorca przelewu jest niezaufany, wymaga zatwierdzenia kodem SMS, który przyjdzie pod Twój zaufany numer telefonu. Pamiętaj, że przelewy nieoznaczone w systemie internetowym Banku jako zaufane lub na rzecz niezaufanych odbiorców możesz wykonać jednorazowo na kwotę do PLN.

11 11 DOŁADOWANIA TELEFONU Dzięki aplikacji w klika chwil doładujesz konto telefonu na kartę. Wybierz z menu zakładkę DOŁADOWANIE TELEFONU. Uzupełnij formatkę doładowania telefonu i przejdź DALEJ. Wskaż numer, który ma być doładowany, kwotę, operatora oraz zaznacz okienko akceptacji Regulaminu. Jeżeli posiadasz numer telefonu odbiorcy oznaczony w systemie internetowym Banku jako zdefiniowany, możesz go wybrać wciskając ikonę + w polu odbiorcy, bez potrzeby wprowadzania go ręcznie. Jeżeli odbiorca nie jest zdefiniowany w systemie jako zaufany transakcja będzie wymagała zatwierdzenia kodem SMS, który przyjdzie pod Twój zaufany numer telefonu.

12 POZOSTAŁE 12 Poza dostępem do wersji mobilnej systemu, aplikacja Banku BPH daje możliwość korzystania z wielu innych ciekawych opcji. Wybierając z pośród menu KURSY WALUT możesz w każdej chwili śledzić aktualne ceny walut. MAPA ODDZIAŁÓW I BANKOMATÓW wskaże lub pomoże wyszukać w wybranej lokalizacji wszystkie Placówki Banku BPH i bankomaty partnerskie Banku BPH lub Euronetu (niezlokalizowane przy Oddziale innego Banku). ZNAJDŹ BLISKO SIEBIE to usługa nawigacji, która pokieruje Ciebie do najbliższej Placówki Banku BPH i bankomatu partnerskiego Banku BPH lub Euronetu (niezlokalizowanego przy Oddziale innego Banku). Za pośrednictwem zakładki KONTAKT możesz bezpośrednio skontaktować się z Bankiem telefonicznie lub owo. ZAPYTAJ O OFERTĘ ta opcja umożliwia kontakt z Doradcą, w celu zapoznania się z wybraną ofertą Banku.

13 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ M.BPH.PL 13 LOGOWANIE Zarówno pierwsze, jak i każde kolejne logowanie do kanału mobilnego, wygląda tak samo, ponieważ dostęp do bankowości mobilnej jest uzyskiwany automatycznie po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej. Za pomocą telefonu komórkowego bądź tabletu wejdź na stronę m.bph.pl albo bezpośrednio do okna logowania pod adresem W polu Identyfikator podaj swój Numer Klienta (CIF), który znajdziesz w podpisanej umowie i naciśnij DALEJ. Wprowadź (bez odstępu) wskazane przez system znaki hasła, tego samego, którym logujesz się do Bankowości Internetowej i zatwierdź przyciskiem ZALOGUJ SIĘ

14 14 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW Bezpośrednio po zalogowaniu do bankowości mobilnej na ekranie pojawi się kompletny obraz Twoich finansów. W krótkim czasie sprawdzisz stan posiadanych rachunków, kart płatniczych i kredytowych, lokat terminowych oraz rachunków kredytowych. Przykładowy wygląd ekranu MOJE FINANSE w Bankowości Mobilnej. Wybierając podkreślone nazwy produktów możesz wejść w szczegóły i opcje dostępne dla danego produktu. W łatwy sposób sprawdzisz szczegóły rachunku i przejrzysz historię transakcji w zależności od wyboru kryterium: 14 ostatnich transakcji, wykonanych w ciągu 30 ostatnich dni bądź we wskazanym przez Ciebie okresie.

15 15 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD Po wejściu w nazwę rachunku wyświetlą się jego szczegóły. By zobaczyć historię transakcji na rachunku, kliknij na jego saldo.

16 16 PRZEGLĄD FINANSÓW ORAZ PRODUKTÓW CD W obszarze KARTY, wyświetla się saldo, numer oraz nazwy posiadanych kart debetowych i kredytowych. Po wejściu w nazwę karty kredytowej sprawdzisz jej szczegóły, jak m.in. limit, saldo zadłużenia, kwotę i datę spłaty. Masz do dyspozycji także opcję SPŁATA ZADŁUŻENIA. Wchodząc w ŚRODKI DOSTĘPNE możesz przejrzeć bieżące operacje dokonywane kartą. W przypadku posiadania lokaty po kliknięciu w jej nazwę, można przeglądać szczegóły, przedłużyć lub zamknąć lokatę. W obszarze KREDYTY sprawdzisz szczegóły posiadanych rachunków kredytowych. By zobaczyć historię transakcji na rachunku, kliknij na jego saldo. PRZELEWY W bankowości mobilnej dostępnej za pośrednictwem strony m.bph.pl możesz wykonywać PRZELEWY ZDEFINIOWANE I OZNACZONE JAKO ZAUFANE, które tak samo jak w systemie internetowym Banku, nie wymagają dodatkowej autoryzacji. Tworzenie ZAUFANEGO PRZELEWU ZDEFINIOWANEGO w systemie internetowym Banku

17 17 PRZELEWY CD Aby przelew mógł być wykonywany w bankowości mobilnej, wystarczy udostępnić go dla tego kanału. Można zrobić to na dwa sposoby: w bankowości mobilnej poprzez przycisk UDOSTĘPNIJ ZAUFANE PRZELEWY ZDEFINIOWANE W BANKOWOŚCI MOBILNEJ Jeżeli nie masz żadnych zaufanych przelewów zdefiniowanych, udostępnionych w bankowości mobilnej, wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat. Po naciśnięciu znajdującego się pod nim przycisku UDOSTĘPNIJ ZAUFANE PRZELEWY ZDEFINIOWANE W BANKOWOŚCI MOBILNEJ, wszystkie zaufane przelewy zdefiniowane będą dostępne w systemie mobilnym. lub w bankowości internetowej przy wybranym przelewie wybierz opcję MODYFIKUJ, a następnie w obszarze UDOSTĘPNIJ PRZELEW W zaznacz okienko BANKOWOŚCI MOBILNEJ. Jeżeli nie chcesz, aby któryś z zaufanych przelewów zdefiniowanych był dostępny w bankowości mobilnej, w systemie internetowym Banku przy wybranym przelewie w obszarze UDOSTĘPNIJ PRZELEW odznacz okienko BANKOWOŚCI MOBILNEJ.

18 18 WYKONYWANIE PRZELEWU Po zalogowaniu do bankowości mobilnej wybierz przycisk ZRÓB PRZELEW. Sprawdź lub uzupełnij dane i przejdź dalej za pomocą przycisku ZŁÓŻ DYSPOZYCJĘ. Zatwierdź przyciskiem Wykonaj przelew. Wybierz przelew, który chcesz wykonać.

19 19 ZAKŁADANIE LOKATY Bankowość mobilna daje Ci możliwość elastycznego pomnażania Twoich oszczędności. Za jej pośrednictwem, w każdej chwili możesz kompleksowo zarządzać lokatami: założyć, przeglądać jej szczegóły, przedłużyć lub zamknąć. Po zalogowaniu do bankowości mobilnej wybierz przycisk ZAŁÓŻ LOKATĘ. Wskaż rachunek, dla którego chcesz założyć lokatę, nadaj jej nazwę, kwotę oraz czas trwania i przejdź DALEJ. Zatwierdź przyciskiem ZAŁÓŻ LOKATĘ. Rozwijając pasek wyboru wybierz rodzaj lokaty z listy i przejdź DALEJ.

20 POZOSTAŁE 20 W zakładce NARZĘDZIA masz do dyspozycji REJESTR ZDARZEŃ. Umożliwia on przeglądanie listy zdarzeń i operacji, które miały miejsce we wszystkich kanałach elektronicznych. Każde zdarzenie jest opisane parametrem takim, jak: data, status operacji, opis operacji oraz nazwa kanału elektronicznego. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, chcesz zastrzec zgubioną lub skradzioną kartę, bądź potrzebujesz bieżącego wsparcia naszego Konsultanta, skontaktuj się z nami, korzystając z numerów i adresów umieszczonych w zakładce KONTAKT i na wstępie tego Podręcznika.

21 ZABLOKOWANIE I ODBLOKOWANIE DOSTĘPU 21 Są dwie możliwości zablokowania dostępu do systemu mobilnego: bezpośrednio w bankowości mobilnej dostępnej pod adresem m.bph.pl lub w bankowości internetowej W bankowości mobilnej w sekcji Narzędzia, po wybraniu opcji Zablokowanie Usługi Bankowości Mobilnej, pojawi się przycisk ZABLOKUJ USŁUGĘ, po jego naciśnięciu nastąpi zablokowanie kanału mobilnego i automatyczne wylogowanie z systemu. Dostęp do bankowości mobilnej możesz odblokować w każdej chwili w systemie internetowym Banku. W tym celu wystarczy w zakładce USTAWIENIA / ZARZĄDZANIE kanałami w obszarze kanału mobilnego kliknąć AKTYWUJ DOSTĘP PRZEZ BANKOWOŚĆ MOBILNĄ i, tak samo jak w przypadku blokowania dostępu, potwierdzić operację kodem SMS. W Bankowości Internetowej w zakładce Ustawienia/Zarządzanie kanałami istnieje możliwość zweryfikowania, czy dostęp do bankowości mobilnej jest aktywny. Jeżeli chcesz uniemożliwić dostęp do kanału mobilnego, kliknij na link ZABLOKUJ DOSTĘP PRZEZ BANKOWOŚĆ MOBILNĄ (u dołu strony). Po zatwierdzeniu operacji kodem SMS (jak podczas autoryzacji przelewu) nastąpi zablokowanie kanału mobilnego.

22 ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO KORZYSTANIA Z BANKOWOŚCI MOBILNEJ BANKU BPH!

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 POZOSTAŁE 13 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ

Bardziej szczegółowo

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ? 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 BLOKOWANIE UTRACONEJ KARTY 14 POZOSTAŁE 15

Bardziej szczegółowo

BANKOWOŚĆ MOBILNA ALIOR BANKU

BANKOWOŚĆ MOBILNA ALIOR BANKU BANKOWOŚĆ MOBILNA ALIOR BANKU W RAMACH DZIAŁALNOŚCI PRZEJĘTEJ Z BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ? 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA ALIOR BANKU W RAMACH DZIAŁALNOŚCI PRZEJĘTEJ Z

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów.

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Spis treści WSTĘP... 2 LOGOWANIE DO SYSTEMU SEZ@M... 3 SAMODZIELNE

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM SEZ@M DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW SPIS TREŚCI Wstęp 2 Logowanie do systemu Sez@m 3 Samodzielne odblokowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja pierwszego logowania do Mobilnego Banku. Strona 1

Instrukcja pierwszego logowania do Mobilnego Banku. Strona 1 Instrukcja pierwszego logowania do Mobilnego Banku Strona 1 Drogi Kliencie, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję, która w sposób przejrzysty poprowadzi Cię przez pierwsze logowanie do systemu Mobilny

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna Pekao24

Aplikacja mobilna Pekao24 Aplikacja mobilna Pekao24 Instrukcja krok po kroku System Android impekao24.pl Co to jest aplikacja mobilna i do czego służy? Aplikacja mobilna Pekao24 to nowoczesna, wygodna i bezpieczna forma dostępu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania i realizacji podstawowych transakcji w systemie bankowości internetowej dla klientów biznesowych BusinessPro.

Instrukcja logowania i realizacji podstawowych transakcji w systemie bankowości internetowej dla klientów biznesowych BusinessPro. Instrukcja logowania i realizacji podstawowych transakcji w systemie bankowości internetowej dla klientów biznesowych BusinessPro aktualizacja: 12 czerwca 2017 r. Spis treści: 1. Pierwsze logowanie do

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO BUSINESSNET

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna Pekao24

Aplikacja mobilna Pekao24 Aplikacja mobilna Pekao24 Instrukcja krok po kroku System Windows Phone impekao24.pl Co to jest aplikacja mobilna i do czego służy? Aplikacja mobilna Pekao24 to nowoczesna, wygodna i bezpieczna forma dostępu

Bardziej szczegółowo

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu BANKOWOŚĆ INTERNETOWA WPROWADZENIE Millenet to system bankowości internetowej Banku Millennium, który oferuje

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA APLIKACJA MOBILNA mskok Usługa Tele-skok: 801 803 800 lub +48 (58) 782 59 00 opłata zgodna z taryfą operatora SPIS TREŚCI 1 WSTĘP... 2 2 SŁOWNIK POJĘĆ... 2 3 APLIKACJA MOBILNA mskok...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. ANKIETA MIFID 9. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ

Bardziej szczegółowo

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Demonstracja wideo: http://www.youtube.com/watch?v=33p76qozb6e Opis aplikacji igetin igetin to najlepszy sposób

Bardziej szczegółowo

Bankowość internetowa Alior Banku

Bankowość internetowa Alior Banku Bankowość internetowa Alior Banku Za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Alior Banku możesz w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu, zrealizować dyspozycje, które do tej pory zlecałeś w oddziale.

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna Pekao24

Aplikacja mobilna Pekao24 Aplikacja mobilna Pekao24 Instrukcja krok po kroku System ios impekao24.pl Co to jest aplikacja mobilna i do czego służy? Aplikacja mobilna Pekao24 to nowoczesna, wygodna i bezpieczna forma dostępu do

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Aplikacja mobilna Kasa Stefczyka. Klienci indywidualni

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Aplikacja mobilna Kasa Stefczyka. Klienci indywidualni INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Aplikacja mobilna Kasa Stefczyka Klienci indywidualni Data publikacji: 15.05.2017 Spis treści 1. Wstęp 3 2. Definicje 3 3. Aplikacja mobilna Kasa Stefczyka 3 3.1. Aktywacja Aplikacji

Bardziej szczegółowo

Na dobry początek. PekaoBiznes24

Na dobry początek. PekaoBiznes24 Na dobry początek PekaoBiznes24 Zarządzanie firmowymi finansami może być naprawdę wygodne. Zobacz, jak szybko i prosto można rozpocząć pracę z PekaoBiznes24. Cztery wstępne kroki i gotowe! Możesz już wykonać

Bardziej szczegółowo

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie Czym jest ING BankOnLine? ING BankOnLine to bezpłatny dostęp do konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego, przez Internet. Dla kogo: Jest przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA usługi ebanknet oraz Bankowości Mobilnej PBS Bank

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA usługi ebanknet oraz Bankowości Mobilnej PBS Bank INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA usługi ebanknet oraz Bankowości Mobilnej PBS Bank WITAMY W SYSTEMIE BAKOWOŚCI INTERNETOWEJ EBANKNET Dziękujemy za wybranie Usługi Bankowości Internetowej ebanknet Polskiego Banku

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INFORMACJE OGÓLNE Usługa mobile e-bank EBS umożliwia dostęp do usług bankowych poprzez Internet z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).

Bardziej szczegółowo

ZMIANY DLA UŻYTKOWNIKÓW SYSTEMU BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ SYGMA OnLine

ZMIANY DLA UŻYTKOWNIKÓW SYSTEMU BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ SYGMA OnLine ZMIANY DLA UŻYTKOWNIKÓW SYSTEMU BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ SYGMA OnLine 801 321 123 WWW.BGZBNPPARIBAS.PL BANKOWOŚĆ INTERNETOWA PL@NET SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI 1. AKTYWACJA BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ 2. LOGOWANIE

Bardziej szczegółowo

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online Pierwsze logowanie Przed pierwszym logowaniem należy aktywować dostęp do systemu. Można to zrobić podczas wizyty w oddziale banku lub telefonicznie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości internetowej. bswschowa24

Przewodnik po usługach bankowości internetowej. bswschowa24 Przewodnik po usługach bankowości internetowej bswschowa24 Nowa bankowość internetowa - bswschowa24 Nowy system bankowości internetowej pod nazwą bswschowa24 wyróżnia się łatwą i przyjazną obsługą w oparciu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego 1 2 Spis treści SPIS TREŚCI... 2 I WSTĘP... 3 II OPIS FUNKCJONALNOŚCI... 3 1. LOGOWANIE DO SERWISU INTERNETOWEGO... 3 1.1 Reguły bezpieczeństwa... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw.

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. AKTYWACJA USŁUGI Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. W tym celu: Zaloguj się do Millenetu dla Przedsiębiorstw Wybierz

Bardziej szczegółowo

ibosstoken Proces obsługi (wydawania, personalizacji i korzystania) Tokena mobilnego do systemu BOŚBank24 iboss

ibosstoken Proces obsługi (wydawania, personalizacji i korzystania) Tokena mobilnego do systemu BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm ibosstoken

Bardziej szczegółowo

ikasa Instrukcja użytkownika

ikasa Instrukcja użytkownika ikasa Instrukcja użytkownika Spis treści 1. Rejestracja w Usłudze ikasa... 1 2. Aktywacja aplikacji... 2 3. Realizacja płatności... 4 4. Weryfikacja historii płatności:... 5 5. Zmiana kodu PIN... 5 6.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po ING BusinessMobile

Przewodnik po ING BusinessMobile Przewodnik po ING BusinessMobile Spis treści 1. Ogólne... 3 2. Dla kogo?... 3 3. Definicje wybranych pojęć... 3 4. Blokowanie... 3 7. Wniosek o deaktywację / aktywacje bankowości mobilnej dla firmy...

Bardziej szczegółowo

W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE WYGODNIE JEST MIEĆ DOSTĘP DO KONTA KIEDY CHCESZ AKTYWUJ KARTĘ DO KONTA Podczas dowolnej transakcji w bankomacie/wpłatomacie Płacąc kartą za zakupy z użyciem PIN-u BANKOWOŚĆ INTERNETOWA

Bardziej szczegółowo

ING BankMobile - aplikacja na Smartfony

ING BankMobile - aplikacja na Smartfony ING BankMobile - aplikacja na Smartfony Błyskawiczny dostęp do Twojego konta. -przejrzysty i przyjazny interfejs -intuicyjna nawigacja -informacja o stanie konta bez konieczności logowania 1 Już dziś dzięki

Bardziej szczegółowo

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym PekaoBIZNES 24 Szybki START Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym Podręcznik przygotowany na potrzeby wdrożenia systemu w zborach i obwodach Świadków Jehowy ZAWARTOŚĆ PRZEWODNIKA Niniejszy

Bardziej szczegółowo

Doładowania telefonów

Doładowania telefonów Doładowania telefonów 1. Nowe doładowanie W celu zdefiniowania nowego przelewu na doładowanie telefonu pre-paid należy: Z menu systemu wybrać opcję Doładowania telefonów -> Nowe doładowanie Lub W oknie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla Użytkownika

Przewodnik dla Użytkownika Przewodnik Portfel SGB 2.0 wersja 20180202 Dziękujemy za dołączenie do grona Użytkowników aplikacji mobilnej Portfel SGB, która jest połączeniem tradycji polskiej bankowości oraz najnowocześniejszych rozwiązań.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla Użytkownika

Przewodnik dla Użytkownika Przewodnik Portfel SGB 2.0 wersja 20171129 Dziękujemy za dołączenie do grona Użytkowników aplikacji mobilnej Portfel SGB, która jest połączeniem tradycji polskiej bankowości oraz najnowocześniejszych rozwiązań.

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Getin Mobile

Aplikacja Getin Mobile Aplikacja Getin Mobile Getin Mobile to nowoczesna aplikacja mobilna umożliwiająca dostęp do niezbędnych funkcjonalności Twojej bankowości za pomocą telefonu. Dzięki aplikacji z łatwością sprawdzisz saldo

Bardziej szczegółowo

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss Użytkownik Klienta, logując się do systemu bankowości elektronicznej, zostanie przeniesiony do Ekranu

Bardziej szczegółowo

WYGODNIE JEST MIEĆ DOSTĘP DO KONTA KIEDY CHCESZ

WYGODNIE JEST MIEĆ DOSTĘP DO KONTA KIEDY CHCESZ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE WYGODNIE JEST MIEĆ DOSTĘP DO KONTA KIEDY CHCESZ eprzewodnik 801 321 123 WWW.BGZBNPPARIBAS.PL SPIS TREŚCI 1. SPOSOBY AKTYWACJI KARTY DO KONTA 2. INFOLINIA Kontakt z Infolinią

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Getin Mobile

Aplikacja Getin Mobile Aplikacja Getin Mobile Getin Mobile to nowoczesna aplikacja mobilna umożliwiająca dostęp do niezbędnych funkcjonalności Twojej bankowości za pomocą telefonu. Dzięki aplikacji z łatwością sprawdzisz saldo

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Spis treści 1. Wstęp... 2 2. Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking... 2 3. Funkcjonalności systemu MobileBanking... 3 3.1. Obsługa rachunków i transakcji...

Bardziej szczegółowo

PekaoBiznes24 nowe spojrzenie na bankowość internetową

PekaoBiznes24 nowe spojrzenie na bankowość internetową PekaoBiznes24 nowe spojrzenie na bankowość internetową Przewodnik dla Użytkowników Departament Bankowości Elektronicznej Grudzień 2014 PekaoBiznes24 dla Klientów Biznesowych Wstęp Z przyjemnością przedstawiamy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET OTWARCIE RACHUNKU ROR PRZEZ INTERNET Aby otworzyć rachunek ROR przez Internet należy, uruchomić portal Alior Banku i przejść do sekcji Klienci Indywidualni/Konta

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Przejdź do meritum 2 Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Aktualizacja: 20 maja 2014 Spis

Bardziej szczegółowo

Fundusze Inwestycyjne

Fundusze Inwestycyjne Biuro Maklerskie Fundusze Inwestycyjne Przewodnik dla Inwestorów SPIS TREŚCI 1. Pierwsze logowanie do Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku 2. Podpisanie Umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Korzystanie z usług bankowych przez Internet za pomocą programu SABA-MB Mobile Banking grudzień 2014 1 / 30 Spis treści I Wstęp3 II Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking4

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA Spis treści 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2 Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU 1. PODPISANIE UMOWY Klienci Alior Banku mają możliwość otwarcia rachunku Alior Trader przez System Bankowości Internetowej. Aby to zrobić,

Bardziej szczegółowo

Fundusze Inwestycyjne

Fundusze Inwestycyjne Biuro Maklerskie Fundusze Inwestycyjne Przewodnik dla Inwestorów SPIS TREŚCI 1. Pierwsze logowanie do Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku 2. Podpisanie Umowy o przyjmowanie i przekazywaniezleceń

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Korzystanie z usług bankowych przez Internet za pomocą Systemu Bankowości Elektronicznej I-Bank 1 / 30 Spis treści I. Wstęp... 3 II. Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking...

Bardziej szczegółowo

Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu:

Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu: Główne zalety bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Spółdzielczy w Bieczu: - brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania - szybszy dostęp do konta bankowego - brak opłat za korzystanie

Bardziej szczegółowo

Platforma dla Pośredników instrukcja dla Użytkownika Pożyczka gotówkowa

Platforma dla Pośredników instrukcja dla Użytkownika Pożyczka gotówkowa Platforma dla Pośredników instrukcja dla Użytkownika Pożyczka gotówkowa Do aplikacji zalogujesz się poprzez stronę www.ingbank.pl/partner wybierając w prawym górnym rogu klawisz: Jeśli korzystasz już aktywnie

Bardziej szczegółowo

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Spis treści Millenet to takie proste! 3 5 kroków do systemu Millenet 4 Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Do czego służy H@sło2 i H@słaSMS? 5 Zostałeś automatycznie wylogowany?

Bardziej szczegółowo

TELEFONEM DZIĘKI IKO MOBILNE

TELEFONEM DZIĘKI IKO MOBILNE PŁAĆ I WYPŁACAJ PŁAĆ I WYPŁACAJ TELEFONEM DZIĘKI IKO PŁATNOŚCI MOBILNE PŁATNOŚCI MOBILNE PKO Bank Polski uruchomił rewolucyjny system płatności mobilnych! Od dzisiaj każdy Klient Banku może korzystać z

Bardziej szczegółowo

Logowanie i nowy układ menu

Logowanie i nowy układ menu 1 CitiDirect Online Banking - dostęp poprzez portal CitiDirect EB Logowanie i nowy układ menu CitiService Pomoc Techniczna CitiDirect Tel. 0 801-343-978, +48 (22) 690-15-21 Poniedziałek Piątek 8:00 17:00

Bardziej szczegółowo

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS -

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - Zakres usług świadczonych w ramach Systemu Bankowości Internetowej ABS 24 I Informacje o rachunku 1. Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Pakietu Bezpieczeństwa UPC (ios)

Instrukcja obsługi Pakietu Bezpieczeństwa UPC (ios) Instrukcja obsługi Pakietu Bezpieczeństwa UPC (ios) 1 Wymagania sprzętowe Pakiet Bezpieczeństwa UPC współpracuje z urządzeniami z systemem ios 9 lub wyższym. Instalacja wymaga 10 MB wolnego miejsca w pamięci

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A.

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A. Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Sez@m Banku BPH S.A. Warszawa 2006 Pakiet instalacyjny 1. Elementy niezbędne do obsługi kluczy zapisanych na kartach procesorowych

Bardziej szczegółowo

Telefoniczny System Obsługi Przewodnik dla użytkownika

Telefoniczny System Obsługi Przewodnik dla użytkownika Telefoniczny System Obsługi Przewodnik dla użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do kontaktu z Telefonicznym Systemem Obsługi Klienta (IVR)... 4 Numery infolinii... 4 Dostępność pracowników...

Bardziej szczegółowo

CitiDirect Online Banking. Logowanie

CitiDirect Online Banking. Logowanie 1 CitiDirect Online Banking Logowanie CitiService Pomoc Techniczna CitiDirect Tel. 0 801-343-978, +48 (22) 690-15-21 Poniedziałek Piątek 8:00 17:00 helpdesk.ebs@citi.com Logowanie W przeglądarce internetowej

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość ekonto24

Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość efirma24

Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja pierwszego uruchomienia i aktywacji aplikacji PBSbank24 mobile

Instrukcja pierwszego uruchomienia i aktywacji aplikacji PBSbank24 mobile Instrukcja pierwszego uruchomienia i aktywacji aplikacji PBSbank24 mobile Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku ul. Mickiewicza 7, 38-500 Sanok Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania KB tokena

Instrukcja użytkowania KB tokena Instrukcja użytkowania KB tokena Wstęp Co to jest KB token? KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, umożliwiającą generowanie haseł jednorazowych. Token mobilny

Bardziej szczegółowo

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15 1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 3.1. WERYFIKACJA CERTYFIKATU 7 3.2. POBIERANIE CERTYFIKATÓW PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW BEZ UPRAWNIEŃ AUTORYZACYJNYCH 8 4. POSTAWOWE

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PEKAOTOKENA DLA UŻYTKOWNIKÓW PEKAO24

INSTRUKCJA OBSŁUGI PEKAOTOKENA DLA UŻYTKOWNIKÓW PEKAO24 INSTRUKCJA OBSŁUGI PEKAOTOKENA DLA UŻYTKOWNIKÓW PEKAO24 SPIS TREŚCI WYMAGANE USTAWIENIA TELEFONU 3 ZMIANA METODY AUTORYZACJI NA PEKAOTOKEN 3 OBSŁUGA PEKAOTOKENA NA URZĄDZENIACH Z SYSTEMEM ANDROID I ios

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika dla usługi CUI Klient indywidualny. 2. Rejestracja użytkownika przy użyciu hasła maskowalnego dla klientów z autoryzacją SMS

Przewodnik użytkownika dla usługi CUI Klient indywidualny. 2. Rejestracja użytkownika przy użyciu hasła maskowalnego dla klientów z autoryzacją SMS Przewodnik użytkownika dla usługi CUI Klient indywidualny Załącznik nr 1 do Umowy o UBE 1. Uruchomienie systemu W celu uruchomienia aplikacji należy: Uruchomić przeglądarkę internetową wpisać adres strony

Bardziej szczegółowo

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut Bankowość elektroniczna 2 Aktualizacja: 7 listopada 2013 r. Spis treści I. NEGOCJACJE ON-LINE OPROCENTOWANIA LOKAT ZA

Bardziej szczegółowo

E-RACHUNEK ZASTRZEŻONY W ING BANKU ŚLĄSKIM S.A. INSTRUKCJA DLA POSIADACZA RACHUNKU

E-RACHUNEK ZASTRZEŻONY W ING BANKU ŚLĄSKIM S.A. INSTRUKCJA DLA POSIADACZA RACHUNKU E-RACHUNEK ZASTRZEŻONY W ING BANKU ŚLĄSKIM S.A. INSTRUKCJA DLA POSIADACZA RACHUNKU CO TO JEST E-RACHUNEK ZASTRZEŻONY e-rachunek Zastrzeżony to rachunek, który służy do zabezpieczenia obu stron transakcji

Bardziej szczegółowo

R-Online. Cały Bank w Twoim komputerze. Przewodnik Użytkownika

R-Online. Cały Bank w Twoim komputerze. Przewodnik Użytkownika R-Online Cały Bank w Twoim komputerze. Przewodnik Użytkownika : I. Wstęp... II. Informacje ogólne... III. Pierwsze logowanie... IV. Rachunki... V. Przelewy... VI. Karty... VII. Kredyty... VIII. Lokaty...

Bardziej szczegółowo

e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia:

e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia: e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia: 801 10 20 30 Spis treści 1 Wstęp 3 1.1 Wprowadzenie 3 2 e-serwis 3 2.1 Aktywacja usługi 3 2.2 Pierwsze logowanie 4 2.3 Następne logowanie 4 2.4 Strona główna

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców)

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców) Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej Spis treści Wstęp...................................... 3 System bankowości elektronicznej Idea Bank SA................................. 4» Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 Co to jest KB token i token wielofunkcyjny? KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, umożliwiającą generowanie

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

Obowiązuje od r.

Obowiązuje od r. Obowiązuje od 14.11.2016 r. Instrukcja logowania do Bankowości Internetowej za pomocą hasła maskowanego oraz autoryzacji zleceń kodami SMS. Dostęp do strony logowania następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego

Bardziej szczegółowo

BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW

BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW Instrukcja aktywacji tokena w systemie millenet dla przedsiębiorstw SPIS TREŚCI I. Token wprowadzenie 2 II. Pierwsze uruchomienie i nadanie PIN-u 4 III. Autoryzacja pojedynczego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury dla TAURON (dedykowanego Dostawcy usług masowych)

Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury dla TAURON (dedykowanego Dostawcy usług masowych) Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury dla TAURON (dedykowanego Dostawcy usług masowych) Usługa Moje faktury dla TAURON na czym polega? Usługa Moje faktury dla TAURON to nowoczesny

Bardziej szczegółowo

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej.

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej. Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oferuje Paostwu bezpieczną i nowoczesną formę dostępu do rachunku przez Internet. Usługa SBI która umożliwia klientom indywidualnym oraz małym i średnim firmom

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet.

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. WSTĘP Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. Oferujemy Państwu jedną z unikalnych, a za razem bardzo bezpiecznych usług dostępu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po e-środowisku

Przewodnik po e-środowisku Przewodnik po e-środowisku SPIS TREŚCI I ROZDZIAŁ BANKOWOŚĆ INTERNETOWA 1. NAWIGACJA EKRAN GŁÓWNY 2. TRANSAKCJE 2.1 Przelewy 2.2 Zlecenia stałe 2.3 Szablony 2.4 Doładowania telefonów 3. RACHUNKI 3.1 Szczegółowe

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Przedsiębiorstwo Informatyczne SABA SERVICE Sp z oo 74-320 Barlinek; ul Gorzowska 64/4 e-mail:biuro@sabaservicepl Autor: BT076B Mariusz Wiśniewski Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Data: Dokument

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji nos niko w USB w bankowos ci Alior Banku

Instrukcja instalacji nos niko w USB w bankowos ci Alior Banku Instrukcja instalacji nos niko w USB w bankowos ci Alior Banku Nośnik USB służy do przechowywania klucza elektronicznego, używanego do logowania i autoryzacji transakcji. Opcja dostępna jest wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 91/2009 Zarządu Banku Spółdzielczego w Kleszczowie z dnia 22.10.2009 Internetowa Obsługa Rachunku (Instrukcja Użytkownika) https://www.online.bskleszczow.pl tel. 044 731 31

Bardziej szczegółowo

e-serwis Podręcznik dla Klienta

e-serwis Podręcznik dla Klienta e-serwis Podręcznik dla Klienta Z Tobą od A do Z Spis treści 1 Wstęp 3 1.1 Wprowadzenie 3 2 e-serwis 3 2.1 Aktywacja usługi 3 2.2 Pierwsze logowanie 4 2.3 Następne logowanie 4 2.4 Strona główna 4 2.5 Dyspozycje

Bardziej szczegółowo

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Spis stron 1. Zakupy przy użyciu standardowego przeglądania kategorii... 2 2. Zakupy przy wykorzystaniu pola SZUKAJ.... 4 3. Finalizacja zamówienia...

Bardziej szczegółowo

Wystarczy aktywnie z niego korzystać płacić kartą lub zakładać lokaty a za każdą taką aktywność dostaniesz od Banku 1 zł.

Wystarczy aktywnie z niego korzystać płacić kartą lub zakładać lokaty a za każdą taką aktywność dostaniesz od Banku 1 zł. Skarbonka Skarbonka to nowy, lepszy rodzaj konta oszczędnościowego. Oprócz tradycyjnych parametrów, takich jak korzystne oprocentowanie, na koncie Skarbonka jesteś dodatkowo nagradzany przez Bank. Wystarczy

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Platformie Usług Elektronicznych ZUS

Przewodnik po Platformie Usług Elektronicznych ZUS Przewodnik po Platformie Usług Elektronicznych ZUS SPIS TREŚCI Wstęp Jeżeli nie posiadasz jeszcze profilu na PUE Z serwisu bankowości elektronicznej Millenet Ze strony internetowej ZUS Jeżeli posiadasz

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA 1. Wstęp...3 1.1. Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2. Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji internetowych...3

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu. Cały Bank zawsze pod ręką

Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu. Cały Bank zawsze pod ręką Przewodnik Użytkownika po Elektronicznych Kanałach Dostępu Cały Bank zawsze pod ręką 1 SPIS TREŚCI I. Wstęp 3 II. Informacje ogólne 4 III. Pierwsze logowanie 5 IV. Rachunki 11 V. Przelewy 12 VI. Karty

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014

Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014 Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014 Prawa autorskie do niniejszego dokumentu należą do: I-BS.pl Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4/62, 39-400 Tarnobrzeg, tel. 15 641 61 67,68 tel./fax

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI www.ebooki.nowaera.pl WSTĘP WYMAGANIA SYSTEMOWE REJESTRACJA LOGOWANIE AKTYWACJA E-BOOKA POBRANIE E-BOOKA NA URZĄDZENIE MOBILNE USUNIĘCIE E-BOOKA Z URZĄDZENIA MOBILNEGO

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE

bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE bzwbk.pl PRODUKTY KREDYTOWE NA KLIK W BZWBK24 MOBILE spis treści 4 5 5 5 6 6 7 8 9 10 10 10 10 11 11 11 Produkty kredytowe na klik w bzwbk24 mobile Warunki Na klik krok po kroku w bzwbk24 - Logowanie -

Bardziej szczegółowo

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile Najczęściej zadawane pytania dotyczące Getin Mobile 1. Na jakich systemach działa aplikacja Getin Mobile? W celu aktywnego korzystania z funkcjonalności aplikacji Getin Mobile należy posiadać telefon komórkowy

Bardziej szczegółowo

Aktywacja karty w telefonie

Aktywacja karty w telefonie Aktywacja karty w telefonie Aktywacja karty w telefonie W celu aktywacji karty mobilnej Visa HCE Klient powinien: 1. pobrać aplikację Portfel SGB ze sklepu Google Play 2. wpisać na telefonie Identyfikator

Bardziej szczegółowo

SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA. Instrukcja użytkownika

SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA. Instrukcja użytkownika SERWIS INTERNETOWY GRUPY EUROPA Instrukcja użytkownika ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ WWW.TUEUROPA.PL WWW.TUEUROPA.PL Serwis Internetowy Grupy Europa został stworzony z myślą o naszych Klientach, aby umożliwiać

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet spis treści 4 5 5 5 6 7 8 8 9 10 10 10 Produkty na klik Warunki Na klik krok po kroku - Zamów produkty - Dane - Kredyt - Warunki i umowa - Warunki i umowa smskod/token

Bardziej szczegółowo

Plan Inwestycyjny AXA

Plan Inwestycyjny AXA inwestycje Plan Inwestycyjny AXA Zasady korzystania z serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 1 SPIS TREŚCI I. Aktywacja serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 2 1.1. AXAKOD 2 1.2. HASŁO1 2 1.3. HASŁO2 2 1.4. Aktywacja

Bardziej szczegółowo

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine FAQ systemu bankowości internetowej dla firm Krótki przewodnik po nowym systemie bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine Spis Treści: 1. Jak zalogować się do systemu ING

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile

bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile bzwbk.pl Wnioskowanie o produkty kredytowe w BZWBK24 mobile spis treści 3 3 4 4 4 5 5 6 7 7 8 9 9 Produkty kredytowe w bzwbk24 mobile Warunki Wnioskowanie o produkty kredytowe w bzwbk24 mobile Krok po

Bardziej szczegółowo