Moc ultradźwięków to przyszłość mycia technologicznego ))

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Moc ultradźwięków to przyszłość mycia technologicznego ))"

Transkrypt

1 Weber Ultrasonics Moc ultradźwięków to przyszłość mycia technologicznego )) Technika w służbie czystości.

2

3 Silni partnerzy po Twojej stronie Rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta to źródło naszego sukcesu )) Weber Ultrasonics to innowacja, wysoka jakość i zrozumienie potrzeb klienta. Firma została założona w 1998 roku przez Dietera Webera. Dzisiaj należy ona do czołówki producentów urządzeń do mycia i spawania ultradźwiękowego oraz zastosowań specjalnych. Nasze spółki i przedstawicielstwa handlowe można znaleźć na całym świecie. Weber Ultrasonics Group Zaspokojenie indywidualnych potrzeb i uzyskanie najwyższych standardów jakości, które zmaksymalizują korzyści klienta - aby osiągnąć ten cel, opraco- -wujemy obok urządzeń standardowych, również rozwiązania skrojone na miarę indywidualnych oczekiwań klienta. Nasze innowacyjne, wysokiej jakości produkty do mycia ultradźwiękowego i zastosowań specjalnych w ciągu kilku lat uczyniły z nas lidera technologicznego - również w wymiarze międzynarodowym. Zdajemy sobie sprawę, że nasz sukces jest zwierciadłem sukcesu naszych klientów. Dlatego dążymy do długofalowej współpracy z klientami i zakładamy wysokie standardy jakości naszych produktów i naszych działań. Naszym klientom oferujemy rozwiązania nowe pod względem technologicznym i przemyślane pod względem ekonomicznym. Nasze produkty i usługi, nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę nad konkurencją i zapewnią sukces rynkowy. Wraz z naszymi spółkami Weber Ultrasonics America, Weber Ultrasonics Asia, Weber Ultrasonics Weld & Cut i Weber Entec, dysponujemy rozległymi kompetencjami w dziedzinie technologii ultradźwiękowych i stosujemy je z powodzeniem na forum międzynarodowym. Ponadto nasi klienci mają do dyspozycji międzynarodową sieć handlową i serwisową z licznymi ośrodkami w Europie, Azji i USA. Wszystkie przedsiębiorstwa należące do grupy posiadają certyfikat DIN EN ISO 9001:2008.

4 Twój partner technologiczny z wiedzą specjalistyczną Produkty ultradźwiękowe, na które czeka rynek ))» Przemysł samochodowy» Przemysł lotniczy» Elektrownie atomowe» Obróbka metalu» Przemysł elektrotechniczny» Mechanika precyzyjna» Galwanotechnika» Przemysł optyczny» Przemysł elektroniczny» Rozlewnie napoi» Rozdrabnianie osadów ściekowych» Produkcja biżuterii» Przemysł włókienniczy... Mycie podzespołów to coraz ambitniejsze zadanie Do grona naszych klientów zaliczają się małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej i lotniczej, elektrotechniki i elektroniki, techniki medycznej i zegarmistrzostwa, mechaniki precyzyjnej i optyki, galwanotechniki i technologii oczyszczania powierzchni oraz obróbki metalu i produkcji elektronicznych płytek drukowanych. We wszystkich tych segmentach przemysłu obowiązuje zasada: czystość podzespołu to kryterium jakości. Niezależnie od tego, czy podzespoły te wytwarzane są w procesie obróbki plastycznej, obróbki skrawaniem czy odlewniczej, dalsze ich przetwarzanie lub montaż wymaga zazwyczaj absolutnie czystych powierzchni. Mycie ultradźwiękowe realizuje ten wymóg w sposób efektywny, niezawodny i nieinwazyjny dla materiału. Usuwane są zarówno zabrudzenia w postaci ciał obcych, takich jak wióry i kurz, jak również zabrudzenia w postaci powłok, na przykład warstwy oleju, emulsji lub środka antyadhezyjnego. Rozwiązania optymalizujące produkcję Weber Ultrasonics oferuje szeroką paletę produktów, na którą składają się optymalnie dostosowane do zróżnicowanych wymagań, innowacyjne urządzenia ultradźwiękowe. Za ich pomocą, nawet w przypadku skomplikowanych geometrycznie elementów oraz złożonych podzespołów, można osiągnąć wysoki stopień czystości w krótkim czasie. Odbywa się to w sposób wyjątkowo łagodny dla materiału oraz z minimalnym udziałem chemikaliów i niewielkim nakładem energii. Stosując rozwiązania marki Weber Ultrasonics nasi klienci tworzą nierzadko branżowe standardy.

5

6 Łagodne, ale skuteczne mycie Innowacyjne urządzenia ultradźwiękowe to gwarancja czystości podzespołów )) Generatory ultradźwiękowe marki Weber Ultrasonics łączą w sobie innowacyjność z nienaganną jakością, wysoką skutecznością oraz doskonałym serwisem. Jest to idealna kombinacja, pozwalająca realizować zadania związane z myciem technologicznym w sposób optymalny pod względem kosztów i jakości.

7 Od 25 KHz do 1 MHz Zasada mycia ultradźwiękowego Efekt mycia ultradźwiękowego oparty jest na fizycznym zjawisku kawitacji: generator ultradźwiękowy wytwarza elektryczne sygnały o określonej częstotliwości, które przenoszone są za pośrednictwem przetwornika powierzchniowego bądź prętowego do cieczy. Ciśnienie akustyczne charakteryzuje się występującym na zmianę polem pod- i nadciśnienia. Pod wpływem wysokiej intensywności drgań tworzą się w fazie podciśnienia mikroskopijnie małe kawerny. Można je porównać do małych pęcherzyków, które w fazie nadciśnienia zapadają się w sobie (implodują) i tworzą miejscowe fale uderzeniowe o znacznej gęstości energetycznej. W cieczy powstają również mikrostrumienie, które spłukują zabrudzenia w postaci powłok lub cząsteczek na przeznaczonych do mycia podzespołach. Wiedza, który przynosi korzyści Generatory ultradźwiękowe marki Weber Ultrasonics ustanawiają standardy w swojej dziedzinie: wyróżnia je cyfrowe wytwarzanie i regulacja częstotliwości drgań ultradźwiękowych, nie uzyskiwana dotychczas stałość częstotliwości, amplitudy i mocy oraz funkcja interwałów. Wszystkie nasze generatory wyposażone są ponadto w różne innowacyjne funkcje zabezpieczające, gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji. Reagujący na potrzeby rynku rozwój produktów oraz najnowocześniejsze metody produkcji są podstawą zadowolenia klientów z tego jesteśmy dumni.

8 Od 25 KHz do 1 MHz Optymalny generator ultradźwiękowy, który wszystko umyje )) 2 1 Obszerna paleta generatorów marki Weber Ultrasonics pozwala na stworzenie linii myjącej dostosowanej do potrzeb, bezpiecznej i ekonomicznej, która wypełni praktycznie każde zadanie związane z myciem. Generatory ultradźwiękowe SONIC DIGITAL o częstotliwościach w zakresie 25 do 250 khz charakteryzują się cyfrowym wytwarzaniem i regulacją częstotliwości, ekstremalnie wysoką jednorodnością częstotliwości, amplitudy i mocy. W przypadku mycia wymagającego stosowania fal akustycznych o różnych częstotliwościach, modułowe generatory ultradźwiękowe SONIC DIGITAL MULTI są po prostu niezastąpione. Modułowe generatory ultradźwiękowe ULTRASONIC MICRO CLEANING (UMC) myją nawet bardzo wrażliwe powierzchnie w sposób efektywny i nie niszcząc materiału. 1 ULTRASONIC MICRO CLEANING Seria generatorów 1 MHz Do czyszczenia najwrażliwszych podzespołów oraz powierzchni o najdelikatniejszej strukturze występujących na przykład przy produkcji ogniw fotowoltaicznych, drukowanych płytek elektronicznych, optyce precyzyjnej i mikrooptyce, technice medycznej oraz mikro- i nanotechnice, firma Weber Ultrasonics stworzyła innowacyjną serię generatorów ultradźwiękowych ULTRASONIC MICRO CLEANING (UMC) o częstotliwości 1 MHz i 500-kHz oraz SONIC DIGITAL o częstotliwości 250 khz. Dzięki mocy rzędu 250 lub 500 wat oraz odpowiednim układom przetworników generatory modułowe UMC potrafią elastycznie dopasować się do systemów mycia ultradźwiękowego wysokiej częstotliwości. Bezstopniowa regulacja mocy pomiędzy 10% a 100% zapewnia powtarzalne, nieinwazyjne i nie pozostawiające osadów usuwanie zanieczyszczeń natury cząsteczkowej i powłokowej, nawet w zakresie nanometrów.

9 2 SONOSUB MULTI, SONIC DIGITAL MULTI Ultradźwiękowe, wieloczęstotliwościowe generatory modułowe i przetworniki Dzięki najnowocześniejszej technice regulacji generatory UMC osiągają maksymalną stałość wszystkich istotnych parametrów procesowych. Generator i jednostka przetwornika są stale optymalnie ze sobą zsynchronizowane. W rezultacie przenoszenie energii odbywa się z wyjątkowo niskim współczynnikiem strat oraz wysokim współczynnikiem sprawności. Generator może współpracować z każdym, kompatybilnym z nim przetwornikiem o tej samej klasie mocy, bez konieczności skomplikowanego dostrajania. Kolejną zaletą generatorów UMC jest ich niezwykle zwarta konstrukcja wynikająca z zastosowania zaawansowanych technicznie elementów konstrukcyjnych: w obudowie 19 można zintegrować do sześciu modułów 1 MHz. Podobnie jak wszystkie generatory ultradźwiękowe marki Weber Ultrasonics, również urządzenia 1 MHz dysponują licznymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo procesowe i robocze, na przykład zabezpieczeniami przed zwarciem, pracą jałową i przegrzaniem. Wielorakie zadania w zakresie mycia technologicznego, jak np. mycie zgrubne, dokładne i precyzyjne, oraz różnorodność materiałowa produktów wymagają zazwyczaj kilku systemów mycia ultradźwiękowego o zróżnicowanych częstotliwościach. Powoduje to zwiększone zapotrzebowanie inwestycyjne i przestrzenne. Wieloczęstotliwościowe generatory ultradźwiękowe marki Weber Ultrasonics eliminują ten problem. Generatory modułowe SONIC DIGITAL MULTI z możliwością wytwarzania do trzech częstotliwości drgań w jednym urządzeniu stanowią wygodny i nie zajmujący dużo miejsca sposób na realizację linii mycia ultradźwiękowego. Ich zastosowanie daje maksymalną elastyczność i efektywność. Generatory SONIC DIGITAL MULTI są dostępne jako przetworniki 3-częstotliwościowe 40, 80 i 120 khz lub 2-częstotliwościowe 25 i 50 khz. Można je stosować z dobranymi pod względem częstotliwości przetwornikami zanurzeniowymi SONOSUB MULTI. Dzięki cyfrowemu wytwarzaniu i regulacji częstotliwości, moc wyjściowa regulowana w zakresie 10% do 100%, jest stale do dyspozycji. Wieloczęstotliwościowe generatory modułowe SONIC DIGITAL MULTI posiadają ponadto możliwość włączenia funkcji interwałów. Zapewnia ona odpowiednie potraktowanie każdego mytego elementu i obróbkę przy każdym procesie mycia. Weber Ultrasonics zaopatrzył urządzenie SONOSUB MULTI w specjalny zestaw jednostek przetwornika. Każdy z tych elementów może optymalnie przetworzyć wygenerowane drgania mechaniczne w żądanej częstotliwości na falę akustyczną. Uzyskiwany jest dzięki temu porównywalny, wyższy współczynnik sprawności.

10 25 KHz do 1 MHz Optymalna moc i bezpieczeństwo procesowe )) SONIC DIGITAL ULC Generator ultradźwiękowy SONIC DIGITAL LC Generator ultradźwiękowy 5 SONIC DIGITAL HS Ultradźwiękowy generator szynowy Generatory SONIC DIGITAL ULC idealnie nadają się do mycia technologicznego, przy którym wystarczająca jest moc do 400 wat. Te zwarte, wytrzymałe i niedrogie urządzenia o niewielkich rozmiarach przekonują dzięki cyfrowemu wytwarzaniu i regulacji częstotliwości, stałej mocy wyjściowej oraz funkcji interwałów. Zapewnia to precyzyjne nadźwiękowianie produktu. Wersja wyposażenia premium, na które składa się selsyn, wyświetlacz mocy i stanu roboczego oraz wielofunkcyjny wyświetlacz LCD ze szcze- -gółowymi komunikatami tekstowymi, zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę. W wersji Basic dostępne są: jednostka obsługowa Service Unit bądź zdejmowalny front obsługowy z wyświetlaczem wielofunkcyjnym. Do obsługi z komputera PC dostępny jest w ramach opcji interfejs RS 485. Generatory SONIC DIGITAL wyposażone są również w różnorakie innowacyjne funkcje zabezpieczające, które gwarantują najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji. Wolno stojące generatory SONIC DIGITAL LC typu stand-alone nadają się w szczególności do wymagających niewielkiej przestrzeni technik mycia i obróbki powierzchni. Łączą one zalety najnowocześniejszej techniki cyfrowej z wytrzymałą, zwartą konstrukcją i prostą obsługą urządzenia. Dzięki cyfrowemu wytwarzaniu i regulacji częstotliwości, stałej mocy wyjściowej oraz funkcji interwałów urządzenia te ustanawiają standardy w zakresie mocy do 2000 wat. Wersja wyposażenia premium, na które składa się selsyn, wyświetlacz mocy i stanu roboczego oraz wielofunkcyjny wyświetlacz LCD ze szczegółowymi komunikatami tekstowymi, zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę. Generatory SONIC DIGITAL wyposażone są standardowo w różne funkcje zabezpieczające, które gwarantują najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji. Do funkcji tych należy między innymi inteligentny system chłodzenia oraz układ zabezpieczający przed zwarciem, pracą jałową i przeciążeniem. Generatory szynowe SONIC DIGITAL dostosowane są do potrzeb konstruktorów technologicznych linii ultradźwiękowych. Niezależnie od tego, czy mają być zastosowane w zupełnie nowej linii czy też stanowić doposażenie już istniejącej jednym kliknięciem dadzą się one zintegrować w szybki i łatwy sposób z systemami szaf rozdzielczych. Zakres mocy do 2000 wat, cyfrowe wytwarzanie i regulacja częstotliwości drgań ultradźwiękowych, stała moc wyjściowa oraz funkcja interwałów sprawiają, że SONIC DIGITAL HS świetnie sprawdza się w zastosowaniach, w których kluczem sukcesu jest wyjątkowo precyzyjne nadźwiękowianie produktu. Możliwość przestrzennego rozdzielenia jednostki mocy i modułu obsługowego jest jego kolejną zaletą. Również te generatory oferują najwyższe bezpieczeństwo robocze oraz standardowe zabezpieczenie przed zwarciem, pracą jałową i przegrzaniem.

11 SONIC DIGITAL ULC OF Generator ultradźwiękowy openframe SONIC DIGITAL Modułowy generator ultradźwiękowy SONIC DIGITAL ULC OF OF to seria generatorów idealnie spełniająca wymogi klientów w zakresie wariantów obudowy: posiadają nadzwyczaj zwartą konstrukcję, a jednocześnie są wytrzymałe i proste w obsłudze. Dysponują zakresem mocy 400 wat. Cyfrowe wytwarzanie i regulacja częstotliwości drgań ultradźwiękowych, stała moc wyjściowa oraz funkcja interwałów gwarantują wysoką precyzję nadźwiękowiania produktu. W ramach opcji dostępne są: jednostka obsługowa Service Unit bądź zdejmowalny front obsługowy z wyświetlaczem wielofunkcyjnym. Obsługa generatorów z komputera PC: poprzez interfejs RS 485. Generatory typu openframe dostarczane są bez obudowy fabrycznej i montowane bezpośrednio w indywidualnej obudowie u klienta. Posiadają one standardowe zabezpieczenie przed zwarciem, pracą jałową i przeciążeniem. Generatory modułowe SONIC DIGITAL wyróżniają się mocą i niezawodnością. Optymalnie realizują liczne zadania w zakresie techniki mycia i obróbki powierzchni. Cyfrowe wytwarzanie i regulacja częstotliwości drgań ultradźwiękowych, stała moc wyjściowa oraz funkcja interwałów gwarantują przy tym wysoką precyzję nadźwiękowiania produktu. Dzięki możliwości rozdzielenia przestrzennego generatora i modułu obsługowego jednostka mocy może zostać zamontowana w szafie rozdzielczej, co pozwala na ergonomiczną obsługę urządzenia z pulpitu sterowania lub stanowiska operatora. Wersja wyposażenia premium, na które składa się selsyn, wyświetlacz mocy i stanu roboczego oraz wielofunkcyjny wyświetlacz LCD ze szczegółowymi komunikatami tekstowymi, zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę. Do obsługi generatorów modułowych z komputera PC dostępny jest w ramach opcji interfejs RS 485.

12 Optymalna fala Przetworniki do efektywnego mycia ultradźwiękamil ))

13 Najnowocześniejsza technologia w służbie bezpieczeństwa Decydujący wpływ na efektywność i bezpieczeństwo procesowe instalacji mycia ultradźwiękowej ma układ przetworników, który przenosi fale akustyczne do cieczy myjącej. Jako producent przetworników prętowych SONOPUSH MONO, SONO- PUSH MONO HD, SONOPUSH HD Double TWIN, przetworników zanurzeniowych SONOSUB oraz przetworników płytowych SONOPLATE firma Weber Ultrasonics umacnia swoją pozycję jako pionier w zakresie stosowania najnowocześniejszych metod produkcji komponentów ultradźwiękowych. Większa moc dzięki innowacyjnej konstrukcji W przetwornikach prętowych SONO- PUSH MONO HD oraz SONOPUSH HD Double TWIN zastosowana została nowatorska zasada konstrukcyjna. To właśnie ona czyni je nie tylko bardziej stabilnymi temperaturowo, w zależności od czasu włączenia do 120 C, ale także zwiększa ich moc. Przetworniki te uzyskują w ten sposób przy tej samej długości promieniowania moc o 20% większą. Technologia ta chroniona jest międzynarodowym patentem. Wyższa efektywność Nowe standardy wyznaczają również przetworniki zanurzeniowe i płytowe SONOSUB HT und SONOPLATE HT marki Weber Ultrasonics. Jednostki przetwornika są nie tylko sklejone ze sobą, ale także skręcone śrubami. W ten sposób ich producentowi, firmie Weber Ultrasonics, udało się zwiększyć odporność termiczną urządzeń SONOPLATE HT (High Temperature) i SONOSUB HT. Sprawia to, że sprawdzają się one w procesach mycia z udziałem wysokich temperatur, na przykład w wysokowrzących kąpielach węglowowodorowych.

14 Odpowiedni nakład energii Układy przetworników gwarantujące optymalną jakość i oszczędność kosztów w procesie mycia podzespołów )) 1 Czas trwania i efekt procesu mycia ultradźwiękowego zależy w decydującym stopniu od ilości energii wprowadzanej przez układ przetworników do cieczy myjącej. Przetworniki prętowe, zanurzeniowe i płytowe marki Weber Ultrasonics gwarantują optymalne przetwarzanie sygnałów elektrycznych pochodzących z generatora. Przyczyniają się one w ten sposób do optymalizacji nierzadko krytycznego pod względem jakości etapu produkcji, jakim jest proces mycia podzespołów. 1 SONOPUSH MONO SONOPUSH MONO HD Ultradźwiękowy przetwornik prętowy Przetworniki prętowe SONOPUSH MONO oferują, w porównaniu z przetwornikami podwójnogłowicowymi, więcej mocy przy identycznej długości montażowej. Oprócz tego zwiększona została powierzchnia emitująca fale akustyczne. W połączeniu z bardzo dobrym współczynnikiem sprawności wynoszącym ponad 95% daje to w efekcie wysoką wydajność akustyczną. Stała emisją wielokierunkowa wytwarza jednorodne pole akustyczne, które zapewnia równomierne i skuteczne mycie. Idealnym zastosowaniem przetworników prętowych SONOPUSH MONO są zamknięte oraz wielokomorowe linie myjące; równie dobrze sprawdzają się one jako doposażenie zbiorników i wanien kąpielowych.

15 2 2 SONOSUB SONOSUB MULTI Ultradźwiękowy przetwornik zanurzeniowy Przetworniki prętowe SONOPUSH MONO HD stanowią kolejny krok na drodze konsekwentnego rozwoju serii SO- NOPUSH i przystosowania jej do najbardziej wymagających warunków pracy oraz najcięższych zastosowań - również przy stałej eksploatacji w temperaturach do 95 C. Wydajność większa o 20% przy tej samej długości promieniowania oraz odporności na pod- i nadciśnienie do 10 bar dają w wersji ciężkiej typu heavy duty znaczne korzyści: znacznie krótszy proces technologiczny, a co za tym idzie wyższa przepustowość przy jednocześnie niższych kosztach. Imponująca moc przetworników prętowych SONOPUSH MONO HD o częstotliwości 25 khz sprawdziła się również w instalacjach do rozdrabniania osadów ściekowych. A przekonuje przy tym także ich maksymalne bezpieczeństwo robocze, będące między innymi wynikiem zastosowania tylko jednej wytwornicy ultradźwięków. Przetworniki zanurzeniowe SONOSUB i SONOSUB MULTI są połączeniem solidnej konstrukcji z wysokim współczynnikiem sprawności oraz wszechstronnymi możliwościami przyłączeniowymi. Kapsuła przetworników wykonana jest w metodą spawania laserowego. Zapewnia to ekstremalnie małą podatność na deformacje przy jednocześnie dużej precyzji wykonania kapsuły oraz znacznie wyższą jakość i wytrzymałość spawów. Wybitnie gładkie i filigranowe wykonanie wyklucza niebezpieczeństwo gromadzenia się zanieczyszczeń w miejscu spawu, który mógłby prowadzić do wtórnej kontaminacji podzespołu lub zabrudzenia środowiska kąpieli myjącej/ spryskującej. Przetworniki zanurzeniowe SONOSUB mogą być zamocowane na dnie i/lub ścianie bocznej zbiornika systemu mycia. Ultradźwiękowe przetworniki 3-częstotliwościowe SONOSUB MULTI charakteryzują się tym, że każda jednostka przetwornika może wytwarzać trzy częstotliwości. W przypadku przetworników wieloczęstotliwościowych wystarcza zatem jeden zestaw jednostek przetwornika. Przynosi to wiele korzyści wynikających z fizycznej natury zachodzących procesów. Z uwagi na charakterystykę konstrukcyjną przetworniki SONOSUB MULTI posiadają przy takiej samej mocy znacznie mniejsze wymiary niż standardowe, wieloczęstotliwościowe przetworniki zanurzeniowe; zużywają również mniej energii. Zastosowanie wieloczęstotliwościowego zestawu jednostek przetwornika zapobiega gęstemu obłożeniu powierzchni wibracyjnej, a co za tym idzie jej niekorzystnego usztywnienia, które może prowadzić do niepotrzebnego pogorszenia jakości emisji ultradźwięków. W procesie wytwarzania fali akustycznej bierze udział jedynie jedna trzecia liczby jednostek przetwornika.

16 Niezależnie od częstotliwości układy przetworników marki Weber Ultrasonics zapewniają optymalne przenoszenie fal akustycznych do cieczy myjącej. Zanieczyszczenia w postaci oleistych powłok lub cząsteczek przylegających do podzespołu usuwane są niezawodnie w bardzo krótkim czasie, a co najważniejsze nieinwazyjnie dla materiału.

17

18 Odpowiedni nakład energii Rozwiązania spełniające najwyższe oczekiwania )) SONOPLATE Płytowy generator ultradźwiękowy SONOPUSH HD DOUBLE TWIN Wysokotemperaturowy, ultradźwiękowy przetwornik prętowy 5 Systemy przetworników stworzone na potrzeby klienta Zastosowania specjalne Przetworniki płytowe SONOPLATE stanowią idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy na kąpiel technologiczną jest niewiele miejsca do dyspozycji. Przetworniki mocowane są za pomocą ramy spawanej lub wciskanej po zewnętrznej stronie zbiornika. Wytwarzana fala akustyczna oddawana jest przez membranę bezpośrednio do cieczy. Wysokiej jakości, piezoelektryczne jednostki przetwornika marki Weber Ultrasonics gwarantują maksymalną wydajność akustyczną, a co za tym idzie minimalny czas obróbki. Przetworniki płytowe dostępne są w różnych częstotliwościach standardowych oraz wersjach na zamówienie. Do zastosowań szczególnie wrażliwych na zabrudzenia, jak to ma miejsce na przykład w technice medycznej, dostępne są opcjonalne membrany. SONOPUSH HD DOUBLE TWIN to odpowiedź Weber Ultrasonics na rosnące wymagania w zakresie przemysłowych systemów mycia. Nowe, opatentowane wysokotemperaturowe przetworniki prętowe odporne są na temperatury do 120 C, w zależności od czasu włączenia. Umożliwiają one wydajniejsze mycie procesowe z udziałem wysokich temperatur, na przykład w wysokowrzących kąpielach węglowowodorowych. Firma Weber Ultrasonics jest innowacyjnym i niezawodnym partnerem również wtedy, gdy chodzi o rozwiązania skierowane na potrzeby specjalnych aplikacji, na przykład w zakresie technologii nuklearnych. Widoczny na zdjęciu przetwornik został opracowany w celu zwiększenia wydajności i żywotności pręta paliwowego. Produkty marki Weber Ultrasonics stosowane są również do dekontaminacji. We współpracy z naszymi klientami opracowujemy i wykonujemy na miarę układy przetworników, które dokładnie odpowiadają indywidualnym oczekiwaniom. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, które pozwalają uzyskać maksimum produktywności, dostępności i wydajności.

19 5

20 Weber Ultrasonics Na świecie )) Weber Ultrasonics jest technologicznym liderem na światowym rynku w zakresie ultradźwiękowych systemów czyszczenia powierzchni. Nasze spółki i przedstawicielstwa handlowe w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych gwarantują wysoką jakość produktu i serwisu. Przedstawicielstwa handlowe Spółki Przedstawicielstwa handlowe Austria Glogar Umwelttechnik Indie Insight Engineering Systems Pvt. Ltd. Polska Castor Wielka Brytania LTS Envirosafe Ltd. Włochy WEAL srl Spółki Przyszłościowe idee, wytrwałość i konsekwentne wprowadzanie naszych produktów na międzynarodowe rynki są wyznacznikiem rozwoju przedsiębiorstwa oraz pozycji lidera na rynku. Powstanie spółki Weber Ultrasonics America stanowi pomyślną kontynuację strategii rozwoju Weber Ultrasonics. Weber Ultrasonics USA We współpracy ze spółką Weld & Cut firma Weber Ultrasonics oferuje dopasowane do potrzeb klienta systemy w zakresie spawania i cięcia ultradźwiękowego. Weber Ultrasonics Weld & Cut GmbH Weber Ultrasonics GmbH Im Hinteracker Karlsbad-Ittersbach Deutschland Fon Fax

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. wrzesień 2014 Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Szanghaju ENGEL udostępnia podwójny system kształcenia zawodowego w Chinach Strona 7 Witamy na targach

Bardziej szczegółowo

Pompy i Systemy. Program produktów. Przedsiębiorstwo, technika i obszary zastosowania. NETZSCH Pumps & Systems Solutions you can trust

Pompy i Systemy. Program produktów. Przedsiębiorstwo, technika i obszary zastosowania. NETZSCH Pumps & Systems Solutions you can trust Pompy i Systemy Program produktów Przedsiębiorstwo, technika i obszary zastosowania NETZSCH Pumps & Systems Solutions you can trust Przedsiębiorstwo Grupa NETZSCH Holding NETZSCH Od 1873 firma NETZSCH

Bardziej szczegółowo

Technologie silników elektrycznych większa wydajność w różnych zastosowaniach

Technologie silników elektrycznych większa wydajność w różnych zastosowaniach MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Technologie silników elektrycznych większa wydajność w różnych zastosowaniach Przegląd tendencji i zastosowań. www.danfoss.com/drives Jeden napęd VLT dla każdego Ciągły rozwój

Bardziej szczegółowo

Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń

Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń KUKA TWÓJ SILNY PA R T NER. Niemiecka solidność, kreatywność i dostosowanie do potrzeb klienta: w oparciu o te zasady, firma KUKA od wielu dekad tworzy doskonałe technologie,

Bardziej szczegółowo

Pełna moc. System akumulatorowy STIHL i VIKING

Pełna moc. System akumulatorowy STIHL i VIKING Pełna moc System akumulatorowy STIHL i VIKING Bezprzewodowa doskonałość: Komfortowy system akumulatorowy STIHL i VIKING Akumulator STIHL pasuje do każdego urządzenia z naszego uniwersalnego systemu akumulatorowego.

Bardziej szczegółowo

Katalog doboru VLT OneGearDrive Moc, sprawność i higiena wszystko w obudowie o jednej tylko wielkości

Katalog doboru VLT OneGearDrive Moc, sprawność i higiena wszystko w obudowie o jednej tylko wielkości MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Katalog doboru VLT OneGearDrive Moc, sprawność i higiena wszystko w obudowie o jednej tylko wielkości Certyfikat Urządzenie spełnia wymagania EHEDG (European Hygienic Engineering

Bardziej szczegółowo

PRZEMIENNIKI KOMPAKTOWE VACON TWORZĄC IDEALNĄ HARMONIĘ

PRZEMIENNIKI KOMPAKTOWE VACON TWORZĄC IDEALNĄ HARMONIĘ PRZEMIENNIKI KOMPAKTOWE VACON TWORZĄC IDEALNĄ HARMONIĘ TWORZĄC IDEALNĄ HARMONIĘ Przemienniki częstotliwości pomagają ulepszyć sterowanie silnikami oraz zwiększają efektywność energetyczną. Wybór odpowiedniego

Bardziej szczegółowo

Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji

Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji Laserowy system XL-80 Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji Obrabiarki i maszyny współrzędnościowe Jedyne w swoim rodzaju narzędzie do wzorcowania obrabiarek i maszyn współrzędnościowych

Bardziej szczegółowo

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię poprzez wzrost efektywości energetycznej budynku i działania prosumenckie

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię poprzez wzrost efektywości energetycznej budynku i działania prosumenckie Zmniejszenie zapotrzebowania na energię poprzez wzrost efektywości energetycznej budynku i działania prosumenckie 44 Janina Kopietz-Unger, prof. UZ, kierownik Zakładu Architektury i Urbanistyki Wydziału

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Cyfrowy świat zadomowił się w sieci 10

dzisiaj Cyfrowy świat zadomowił się w sieci 10 dzisiaj 3 14 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Cyfrowy świat zadomowił się w sieci 10 Jednofazowe rozwiązanie problemu 4 Nowe znaczenie komfortu 18 Ekstremalne próby wyłącznika zakończone sukcesem 26 FlexMT

Bardziej szczegółowo

Systemy montażowe do instalacji fotowoltaicznych. Zabezpiecz swoją inwestycję w energię odnawialną

Systemy montażowe do instalacji fotowoltaicznych. Zabezpiecz swoją inwestycję w energię odnawialną Systemy montażowe do instalacji fotowoltaicznych Zabezpiecz swoją inwestycję w energię odnawialną Systemy m Renusol GmbH innowacyjne przedsiębiorstwo posiadające słoneczną wizję Młode, dynamiczne, innowacyjne.

Bardziej szczegółowo

Program produkcji. Rozwiązania Albany dla każdego zastosowania

Program produkcji. Rozwiązania Albany dla każdego zastosowania Program produkcji Rozwiązania Albany dla każdego zastosowania Albany Door Systems Wynalazca szybkobieżnej bramy rolowanej Kwestią niezmiernie ważną dla przedsiębiorstwa z bogatymi tradycjami jest jego

Bardziej szczegółowo

Napowietrzne reklozery próżniowe OVR 15-38 kv Innowacyjna konstrukcja zapewniająca niezawodność systemu

Napowietrzne reklozery próżniowe OVR 15-38 kv Innowacyjna konstrukcja zapewniająca niezawodność systemu Napowietrzne reklozery próżniowe OVR 15-38 kv Innowacyjna konstrukcja zapewniająca niezawodność systemu Spis treści Wprowadzenie...3 Technologia reklozerów...4 Siłowniki magnetyczne...4 Łącznik drogowy...4

Bardziej szczegółowo

Jeden system do wszystkich zastosowań

Jeden system do wszystkich zastosowań Jeden system do wszystkich zastosowań SPIS TREŚCI Automatyzujemy przemysł i budynki 2-3 Sterowniki, interfejsy, moduły I/O 4-5 Rozwiązanie skrojone na miarę WAGO-I/O-SYSTEM 750/752 6-7 System przemyślany

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW

KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW KOMISJA EUROPEJSKA Bruksela, dnia 6.6.2012 r. COM(2012) 271 final KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW Energia odnawialna:

Bardziej szczegółowo

większa wartość - niższe koszty

większa wartość - niższe koszty EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA większa wartość - niższe koszty EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W BUDOWNICTWIE oraz przy TERMOMODERNIZACJI www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł przyszłość zaczyna się już dziś

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Magazyny energii istotny element sieci energetycznych 12

dzisiaj Magazyny energii istotny element sieci energetycznych 12 dzisiaj 3 13 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Magazyny energii istotny element sieci energetycznych 12 Duże zamówienie na trudny rynek 6 76 pociągów Stadlera z urządzeniami trakcyjnymi ABB 10 Robotyzacja

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Wielka moc z akumulatora 12

dzisiaj Wielka moc z akumulatora 12 dzisiaj 2 12 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Wielka moc z akumulatora 12 Wielcy gracze muszą spokornieć 06 eramzes nowatorskie podejście do symulacji komputerowych 20 Przyjemność posiadania fajnej zabawki

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Europejska walka z tlenkami azotu 14

dzisiaj Europejska walka z tlenkami azotu 14 dzisiaj 2 14 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Europejska walka z tlenkami azotu 14 Angela Merkel gościem na stoisku targowym ABB 12 Obudowa na miarę patentu 20 Złote Tarasy, F-16, kurza ferma i o wiele

Bardziej szczegółowo

Zasysające czujki dymu serii 420 W niektórych specjalnych warunkach niezbędne jest bardzo wczesne wykrywanie

Zasysające czujki dymu serii 420 W niektórych specjalnych warunkach niezbędne jest bardzo wczesne wykrywanie Zasysające czujki dymu serii 420 W niektórych specjalnych warunkach niezbędne jest bardzo wczesne wykrywanie 2 Zasysające czujki dymu: niezawodna inwestycja Aktywna ochrona inwestycji przy użyciu systemu

Bardziej szczegółowo

GRUPA CRAMO - EUROPEJSKI LIDER W DZIEDZINIE USŁUG WYNAJMU

GRUPA CRAMO - EUROPEJSKI LIDER W DZIEDZINIE USŁUG WYNAJMU GRUPA CRAMO - EUROPEJSKI LIDER W DZIEDZINIE USŁUG WYNAJMU GRUPA CRAMO Grupa Cramo powstała 3 stycznia 2006 roku, dzięki połączeniu dwóch wiodących europejskich wypożyczalni - Rakentajain Konevuokraamo

Bardziej szczegółowo

JEDEN TERMINAL DO STEROWANIA WSZYSTKIMI MASZYNAMI Z ISOBUS. ISOMATCH TELLUS ZWRACA SIĘ NATYCHMIAST!

JEDEN TERMINAL DO STEROWANIA WSZYSTKIMI MASZYNAMI Z ISOBUS. ISOMATCH TELLUS ZWRACA SIĘ NATYCHMIAST! Kverneland Group Wydanie pierwsze im FARMING 2012 im JEDEN TERMINAL DO STEROWANIA WSZYSTKIMI MASZYNAMI Z ISOBUS. ISOMATCH TELLUS ZWRACA SIĘ NATYCHMIAST! im Ready ISOBUS, MOJA MASZYNA JEST PRZYSTOSOWANA

Bardziej szczegółowo

NAJLEPSZY WSPÓŁCZYNNIK CENY DO JAKOŚCI

NAJLEPSZY WSPÓŁCZYNNIK CENY DO JAKOŚCI FORM 20 FORM 30 NAJLEPSZY WSPÓŁCZYNNIK CENY DO JAKOŚCI 2 Spis treści Cechy główne Konstrukcja mechaniczna Sterowanie 4 6 10 Generator Przygotowanie drążenia GF Machining Solutions 12 13 14 FORM 20 FORM

Bardziej szczegółowo

Zaprojektuj idealny klimat

Zaprojektuj idealny klimat Zaprojektuj idealny klimat Nowość! Monoblok 24 i 26 HP Ogrzewanie do -250C DVM S to system klimatyzacji 5. generacji charakteryzujący się wysoką efektywnością energetyczną w trybie chłodzenia oraz ogrzewania.

Bardziej szczegółowo

pompy ciepła powietrze-woda SeRii aquarea // SySTemy ogrzewania i KLimaTyZacJi 2011

pompy ciepła powietrze-woda SeRii aquarea // SySTemy ogrzewania i KLimaTyZacJi 2011 pompy ciepła POWIETRZE-WODA SERII Aquarea // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI 2011 KAŻDY dom MA ZNACZENIE Ekologiczny styl życia według firmy Panasonic na całym świecie promujemy rozwiązania z praktycznie

Bardziej szczegółowo

Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów

Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów Optymalizacja wydajności obiektu (BPO) dzięki Advantage Services TM Building Technologies Państwa potrzeby naszym priorytetem Advantage Services TM

Bardziej szczegółowo

10 000 różnych części. Jeden partner w dziedzinie metrologii. hexagonmetrology.com

10 000 różnych części. Jeden partner w dziedzinie metrologii. hexagonmetrology.com 10 000 różnych części. Jeden partner w dziedzinie metrologii hexagonmetrology.com Spis treści Wprowadzenie: Wszystkie aspekty metrologii...04 Hexagon AB: Światowej klasy usługi i technologie pomiarowe...06

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Kraju 2020

Strategia Rozwoju Kraju 2020 Strategia Rozwoju Kraju 2020 MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO Strategia Rozwoju Kraju 2020 Dokument przyję ty uchwałą Rady Ministrów w dniu 25 wrześ nia 2012 roku Warszawa, wrzesień 2012 r. Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

TEMAT PRACY DYPLOMOWEJ

TEMAT PRACY DYPLOMOWEJ Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy Wydział Inżynierii Mechanicznej Inż. Mikołaj Skibowski Nr albumu: 095620 Stanowisko dydaktyczne do badań instalacji

Bardziej szczegółowo

Liebert APS od 5 do 20 kva. Modułowa ochrona zasilania dla aktualnych i zwiększających się poziomów obciążenia

Liebert APS od 5 do 20 kva. Modułowa ochrona zasilania dla aktualnych i zwiększających się poziomów obciążenia Liebert APS od 5 do 20 kva Modułowa ochrona zasilania dla aktualnych i zwiększających się poziomów obciążenia Emerson Network Power, część firmy Emerson, organizacji o zasięgu światowym, łącząca rozwój

Bardziej szczegółowo