Każdy ma prawo głosu rozmowa z Marianem Martenką, Przewodniczącym Rady Powiatu w Pile

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Każdy ma prawo głosu rozmowa z Marianem Martenką, Przewodniczącym Rady Powiatu w Pile"

Transkrypt

1 PIŁA, 30 LISTOPADA (12) Każdy ma prawo głosu rozmowa z Marianem Martenką, Przewodniczącym Rady Powiatu w Pile - Trudno jednoznacznie powiedzieć, bo każda Rada ma swoją specyfikę. Zacząłem pracę jako radny opozycji, tak było przez dwie kadencje. W trzeciej współtworzyłem Zarząd Powiatu, co rodziło nowe obowiązki, poza tym pracowaliśmy pod presją silnej opozycji. Teraz, stojąc na czele Rady dbam, aby każdy z jej reprezentantów miał prawo wypowiedzenia się. Nie lubię wniosków o wygaszenie dyskusji, wolę dać szansę każdemu. - Jaka jest specyfika obecnej Rady Powiatu? ISSN Funkcję Przewodniczącego sprawuje Pan rok. Jak samopoczucie w tak istotnej dla Powiatu roli? - Dobre. Na początku wydawało mi się, że urząd, który został mi przekazany, będzie dla mnie zupełną nowością i towarzyszyły mi nerwy, ale szybko spostrzegłem, że to zajęcie dla mnie. W poprzednich kadencjach przewodniczyłem różnym komisjom i zdobyte wtedy doświadczenia procentują dzisiaj. To mi ułatwia pracę. - Jest Pan w stanie wskazać miejsce, gdzie pracuje się łatwiej wśród radnych, czy na stanowisku Przewodniczącego? - Ta jest chyba najspokojniejsza. Nie ma w niej osób kontrowersyjnych, przeważają ludzie środka w swoich opcjach, którzy dobrze znają zasady funkcjonowania samorządu, bo w większości pracowali w nim wcześniej. Radni chcą być twórczy, co też ułatwia pracę. - Czy w historii powiatu pilskiego którąś z dyskusji prowadzonych podczas sesji zapamiętał Pan szczególnie? - Myślę, że było to głosowanie wraz z poprzedzającą je otoczką w trakcie obrad I kadencji, po którym prawa strona straciła władzę kosztem lewicy. Zapamiętałem nielojalność pewnych osób, które zagłosowały inaczej niż wcześniej deklarowały. To było bardzo przykre zdarzenie. Niestety, niektórzy czasami zapominają, że pracując dla obywateli należy zapomnieć o własnych interesach. Przecież jesteśmy właśnie dla mieszkańców. - Trudno się z Panem nie zgodzić. A jakie jest marzenie Przewodniczącego Rady Powiatu? - Dużą satysfakcję da mi świadomość, że radni i obserwatorzy mojej pracy nie będą mieli uzasadnionych uwag na temat niewłaściwego kierowania Radą, czy stronniczością. Zależy mi, aby każdy radny czuł się szanowany i bezpieczny. Chcę, żeby tak było zawsze.

2 SPRAWY POWIATU Str. 2 Ludzie kultury dumą Powiatu Już wkrótce, 12 grudnia, Starosta Pilski wręczy doroczne nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Gratulując wyróżnionym, prezentujemy naszym Czytelnikom listę tegorocznych laureatów i życzymy kolejnych, jeszcze większych sukcesów niż osiągnięte w 2011 roku. Laureaci ubiegłorocznych nagród Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury Marzena Magdalena Rybarczyk (historyk) za promocję walorów Małej Ojczyzny i ocalenie od zapomnienia historii regionu Edward Kreft (grafik, rzeźbiarz) za całokształt działalności artystycznej, wierność polskiej szkole grafiki, kulturę plastyczną i ponadczasowość w twórczości artystycznej Renata Wojnarowicz (artysta malarz) za umiejętność wprowadzenia odbiorcy do magicznej krainy emocji i odczuć oraz promowanie Powiatu Pilskiego poza granicami kraju Dariusz Krzemiński (pisarz) za pracę na rzecz Małej Ojczyzny i ocalenie od zapomnienia historii regionu Monika Schaumkessel (śpiewaczka) za osiągnięcia wokalne oraz promocję Powiatu Pilskiego i kreowanie jego pozytywnego wizerunku Oliwia Drożdż i Kacper Czajka (taniec towarzyski) za osiągnięcia w tańcu towarzyskim i promocję Powiatu Pilskiego na turniejach ogólnokrajowych i międzynarodowych Andrzej Czaja (muzyk) za kreowanie pozytywnego wizerunku Powiatu Pilskiego, organizację imprez kulturalnych na wysokim poziomie, w tym Międzynarodowego Mistrzowskiego Przeglądu Muzycznego Master Class Wojciech Coblewski (pisarz) za zaangażowanie w życie kulturalne Małej Ojczyzny oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Powiatu Pilskiego Tomasz Perlicjan (artysta malarz) za działalność artystyczną oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Powiatu Pilskiego Urszula Jaworska (muzyk) za zaangażowanie w pomoc niepełnosprawnym, pracę na rzecz młodzieży oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Małej Ojczyzny Dominika Hamulska i Wojciech Furman (taniec towarzyski) za osiągnięcia w tańcu towarzyskim oraz promocję Powiatu Pilskiego w kraju i za granicą

3 Str (12) Podziel się darem serca Dni Honorowego Krwiodawstwa są wyjątkowym momentem dla wszystkich zaangażowanych w dzielenie się najcenniejszym z płynów ustrojowych. Właśnie z myślą o takich osobach Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pile zorganizował okolicznościowe spotkanie. Zanim uhonorowano krwiodawców, o chwilę ciszy celem uczczenia pamięci zmarłego we wrześniu Bogdana Kienczkowskiego, prezesa Zarządu Rejonowego PCK w Pile, poprosił obecnych jego następca, Mirosław Welc. Spotkanie uwieńczył występ wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury w Pile, Klaudii Kaczyńskiej i Dagmary Welc. Wszystkim krwiodawcom z okazji ich święta życzymy dobrego zdrowia i satysfakcji z niesienia pomocy innym. Jednocześnie przypominamy, że Szpital Specjalistyczny przy ul. Rydygiera w Pile zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godzinach 7:00 10:30 oraz w środy od 12:00 do 16:00. Wyróżnieni krwiodawcy podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Pile (25 listopada 2011 r.) Oni oddali przynajmniej 50 litrów krwi: Ryszard Grzeliński, Edward Kamiński, Mieczysław Kubiński, Edward Henyk, Krzysztof Siwiak. 12 litrów krwi oddała Bożena Koniecka. 6 litrów krwi oddali: Barbara Dropińska, Karolina Górna, Marzena Michalska Kryszak, Urszula Płaskoń, Jacek Ludkowski. Wyróżnieni krwiodawcy - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: Aleksandra Baran, Iwona Dołgopoł, Katarzyna Dziura, Paulina Jerks, Aleksandra Krzyżanowska, Barbara Mańska, Andrzej Bąk, Krzysztof Barabasz, Dariusz Dzierbiński, Jakub Krawiec, Adam Mejer, Paweł Miler, Tomasz Misiak, Szymon Pochylski, Kacper Pomierski, Dawid Salawa, Kamil Śmich. Odznaki i podziękowania otrzymali: Marek Domagalski Odznaka Honorowa PCK III stopnia, Wojciech Glapan Odznaka Honorowa PCK IV stopnia. Oraz: Błażej Grzewka (Dyrektor ZSE w Pile), Anna Krzemińska (Dyrektor ZSP nr 1 w Pile), Maria Kubica (Dyrektor ZSP nr 2 w Pile), Urszula Mrall (Dyrektor ZSG w Pile), Wiesława Włodarczak (Z-ca Dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile), Jadwiga Cuchla (ZSP nr 2 w Pile), Teresa Myszkowska (ZSE w Pile), Jan Polcyn (ZSP nr 1 w Pile), Piotr Woziwodzki (ZSG w Pile).

4 SPRAWY POWIATU Str. 4 Zamiast sondy wybierz zdjęcie! Dużym, jeśli nie największym zainteresowaniem spośród wszystkich artykułów publikowanych w Sprawach Powiatu cieszy się pozycja My z tamtych lat. Dziś niespodzianka dla wszystkich miłośników fotografii w stylu retro: zestawienie bohaterów poprzednich odcinków. I zachęta do kolejnej zabawy: prosimy o wybranie ulubionego zdjęcia oraz wysłanie swojego głosu na adres: Przed Świętami dowiemy się, które zdjęcie okazało się najpopularniejsze. Głosować można do piątku, 16 grudnia. Wśród uczestników rozlosujemy nagrodę niespodziankę. Bogusław Mikita Nr (2) Stefan Piechocki Nr (3) Ryszard Marach Nr (4) Joanna Wyrwa Krzyżańska Nr (5) Henryk Serwus Nr (6) Iwona Kowal Nr (7) Mirosław Mantaj Nr (8) Aleksandra Gawrońska Nr (9) Wojciech Szutkowski Nr (10) Tomasz Pawłowski Nr (11)

5 Str (12) 11 Listopada w obiektywie Z nadzieją, że uczestnicy tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości przeżyli je radośnie, publikujemy kilka fotografii autorstwa Piotra Wojnara i Henryka Serwusa, przypominających to wydarzenie:

6 SPRAWY POWIATU Str. 6 Witamy nowych pracowników! Podkreślają, że lubią tu pracować. Cenią sobie atmosferę, w jakiej przyszło im działać i cieszą się, że mają zajęcie, choćby w postaci umowy na zastępstwo. Radzą sobie z niełatwymi dojazdami z miejsca zamieszkania i są pełni chęci do działania nowi pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile. Oddajmy głos kilkorgu z nich: Anna Płocica Rennert (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej): Pochodzę z Dolnego Śląska, to moja trzecia praca. Czuję się tutaj bardzo dobrze, pracownicy bardziej zaawansowani stażem są przyjaźnie nastawieni do nowych kolegów, oferują duże wsparcie. Ogólne wrażenia są bardzo pozytywne. Mikołaj Gwardzik (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej): W wydziale mamy świetną atmosferę. Praca w Starostwie jest moim pierwszym zajęciem, które łączę z zaocznymi studiami w Olsztynie. Na co dzień mieszkam w Kruszewie. Joanna Smerkowska, Mikołaj Gwardzik i Anna Płocica - Rennert Joanna Smerkowska (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej): Jestem zatrudniona na umowę zlecenie i mam dużą satysfakcję z pracy w tak sympatycznej grupie. Anna Kłos (Wydział Administracyjno Inwestycyjny): Przygodę ze Starostwem zaczęłam od stażu w Gabinecie Starosty, natomiast od maja pełnię zastępstwo za Joannę Olszewską w Punkcie Informacji Turystycznej. Cenię sobie kontakt z ludźmi, którzy korzystają z mojej pomocy. Do pracy dojeżdżam z Ujścia. Mam nadzieję, że będę miała szansę pracować tutaj na stałe. Anna Kłos i Kamila Helińska Kamila Helińska (Zespół Audytu i Kontroli): Jak wiele innych osób w Starostwie, jestem osobą dojeżdżającą, mieszkam w Wysokiej. Pracę tutaj zaczęłam od stażu u Rzecznika Praw Konsumenta, a teraz pracuję na zasadzie umowy na zastępstwo za Iwonę Filipczak. Atmosfera jest bardzo sympatyczna. Dorota Meller (Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa): Zaczęło się od staży: w Wydziale Ochrony Środowiska i w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Nie narzekam, oby tak było dalej. Współpracownicy są świetni, z niektórymi razem dojeżdżam do pracy, a droga nie jest krótka, bo mieszkam w Bagdadzie! Dorota Meller

7 Str (12) Aleksandra Wiedera (Wydział Finansów): Po raz drugi pracuję w Starostwie w ramach umowy na zastępstwo. Pomiędzy tymi etapami byłam na urlopie macierzyńskim. Mam świetnych szefa i szefową oraz znakomity wydział, zawsze gotowy do pomocy. Cieszę się też, że mam auto na gaz, bo w innym wypadku dojazdy z Ujścia byłyby dużo droższe. Aleksandra Wiedera Do grona pracowników Starostwa Powiatowego w Pile w ostatnim roku dołączyli również: Małgorzata Kaczmarek (Sekretariat Wicestarosty) Dorota Magdziarz (Wydział Komunikacji) Tomasz Zając (Wydział Komunikacji) Danuta Paszkowska (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej) Marek Rusek (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej) Joanna Stoltman (Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej) Wszystkim nowym pracownikom życzymy wyłącznie udanych dni w Starostwie! Wkrótce w powiecie: 2 grudnia 2011 (piątek), godz. 10:00, (Piła, Pilski Dom Kultury) V Targi Rzeczy Przepięknych W ramach powiatowych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego swoje wyjątkowe wyroby zaprezentują podopieczni domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i innych ośrodków niosących pomoc potrzebującym. Warto zajrzeć i wziąć ze sobą trochę grosza. 3 grudnia 2011 (sobota), godz. 10:00 (Kaczory, hala sportowa) Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Jedyna w swoim rodzaju impreza rekreacyjna organizowana z myślą o ludziach, których życie codzienne jest mniej kolorowe. Na zaproszenie pilskich Ludowych Zespołów Sportowych, w Kaczorach pojawią się reprezentanci kilkunastu miejscowości. Będzie też Święty Mikołaj! 3 grudnia 2011 (sobota), godz. 17:00 (Piła, hala MOSiR, ul. Żeromskiego) Joker Piła Pekpol Ostrołęka I liga siatkówki mężczyzn Dwa ostatnie zwycięstwa bez straty seta wskazują na zwyżkę formy gospodarzy. Ciekawe, czy rozpędzony Joker będzie w stanie zatrzymać wicelidera rozgrywek? Następny mecz w Pile, który odbędzie się 17 grudnia, to jeszcze poważniejszy egzamin dla biało niebieskich: spotkanie z najlepszym obecnie w pierwszej lidze BBTS Bielsko Biała. 12 grudnia 2011 (poniedziałek), godz. 13:00 (Piła, Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, ul. Okrzei) Wręczenie nagród Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury Tradycyjnie w grudniu wyróżniający się ludzie kultury otrzymają z rąk Starosty stosowne gratulacje. Więcej szczegółów na drugiej stronie Spraw Powiatu. 13 grudnia (wtorek), godz. 10:00 (Piła, pl. Staszica) 30. rocznica ogłoszenia stanu wojennego Historia najnowsza to mozaika radości i dramatów. Tym razem spotkamy się, aby wspomnieć tragiczne wydarzenia sprzed trzech dekad. Wydarzenia, które wciąż wielu z nas doskonale pamięta 19 grudnia (poniedziałek), godz. 14:00 (Piła, Starostwo Powiatowe, al. Niepodległości) Podsumowanie powiatowego cyklu Biegaj z nami 2011 Nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców biegowego cyklu w powiecie pilskim. Aż osiemnastu miłośników ruchu uczestniczyło we wszystkich dziesięciu etapach! Wszyscy pojawią się w Starostwie aby przeżyć to jeszcze raz.

8 SPRAWY POWIATU Str. 8 Rzecznik radzi: przygotuj się do świątecznych zakupów Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym obdarowujemy bliskich prezentami. Niestety, bywa że podczas przygotowań zamiast radości można przeżyć rozczarowanie. Dokładna lista, trochę czasu i odrobina rozsądku - to obowiązkowy zestaw każdego konsumenta w trakcie świątecznych zakupów. Niestety, wciąż mało popularny. Dodatkowo przed wizytą w sklepie, warto poznać swoje prawa. Zwrot nie zawsze możliwy Kupując prezenty łatwo popełnić błąd, nie trafiając z rozmiarem, kolorem itp. Nie można obciążyć sprzedawcy konsekwencjami złych decyzji. Sprzedawca dał nam pełnowartościowy towar, czyli spełnił swoje świadczenie bez zarzutu. Kupując w sklepie, mamy możliwość porównania cen i dużego asortymentu towaru, możliwość obejrzenia, przymierzenia, sprawdzenia funkcji danej rzeczy. Jednym słowem podjęcie decyzji nie jest niczym zakłócone, wobec tego w świetle obowiązujących przepisów nie mamy prawa żądać od sprzedawcy zwrotu gotówki. Dlatego, zanim coś kupisz: zapytaj sprzedawcę, czy możliwy jest zwrot produktu. Jeśli tak, to jaki jest termin na oddanie. Jedyny warunek zwrotu to paragon i nienaruszona metka na towarze. Kiedy okaże się, że sklep nie przewiduje zwrotów, zapytaj sprzedawcę, czy możliwa będzie zamiana rzeczy na inną. Natomiast, gdy okaże się, że kupiona rzecz ma wadę, sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji. Pamiętaj, że masz prawo ją zgłosić w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia wady (nie później niż w ciągu dwóch lat od daty zakupu). Natomiast sprzedawca musi rozpatrzeć twoją reklamację w ciągu 14 dni od jej otrzymania. Kupowanie na odległość. Internet Masz prawo wycofać się z zakupu w ciągu 10 dni (nie musisz uzasadniać swojej decyzji), licząc od dnia dostarczenia ci zamawianego artykułu. Sprzedawca powinien powiadomić cię o tym prawie. Jeżeli tego nie zrobił, termin wydłuża się do 3 miesięcy. Rezygnując z zakupu, wysyłasz sprzedawcy pisemne oświadczenie i w ciągu 14 dni odsyłasz kupioną rzecz (na swój koszt). Sprzedawca musi zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od daty otrzymania twojego oświadczenia o rezygnacji. Nie możesz zrezygnować z: rzeczy kupionej na aukcji, produktów, które szybko się psują, płyt CD, DVD, gdy usunąłeś ich oryginalne opakowanie. Sklep wysyłkowy Zgodnie z przepisami masz prawo zwrócić rzecz bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Termin płynie od dnia otrzymania przesyłki. Może on jednak zostać wydłużony przez samego sprzedawcę. Zakup poza lokalem (np. od akwizytora) Możesz wycofać się z tego zakupu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyn. Swoje oświadczenie w tej kwestii należy wysłać na adres firmy. Następnie w ciągu 14 dni od daty wysłania oświadczenia musisz zwrócić towar. Podstawa prawna: Zwrot towaru: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U ) Zakup na odległość i poza lokalem: Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U ) Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile udziela porad w poniedziałki, środy, czwartki i piątki, w godz. 7:30 15:30 (Starostwo Powiatowe, pokój nr 115).

9 Str (12) My z tamtych lat... Tomasz Pawłowski, Skarbnik Powiatu, był bohaterem ostatniego odcinka naszej zabawy. W odróżnieniu od poprzednich etapów, tym razem dobrych odpowiedzi było znacznie więcej. Szczęśliwym zwycięzcą nagrody został pan Darek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym konkursie. Jak nazywa się pracownik Starostwa umieszczony na zdjęciu? Na odpowiedzi czekamy do piątku, 16 grudnia. Adres nie uległ zmianie: Trzy pytania do Andrzeja Komisarka, przewodniczącego Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności - Dzisiaj Andrzejki. Czy z tej okazji zaprasza Pan znajomych na okolicznościowe spotkanie? - Oczywiście. Tak jest co roku. Tylko niekoniecznie spotykamy się dokładnie 30 listopada. Jeśli ten dzień nie wypada w weekend, to wybieram wolny dzień przed lub po Andrzejkach. W tym roku będzie to 3 grudnia. Nie ma też lania wosku ani innych wróżb. Ale i tak jest wesoło. - Czy Pana zdaniem każdy Andrzej tego dnia świętuje? - Nie znam Andrzeja, który nie obchodzi tego święta. Może w pewnym wieku odchodzi się od tradycyjnych zabaw andrzejkowych, ale mimo to bawi się każdy. - Czuje się Pan wyróżniony z racji posiadanego imienia? - Tak, bardzo lubię swoje imię. Odziedziczyłem je po dziadku i noszę z dużą radością.

10 Poznajmy się: Zespół Kadr Szkoleń i Płac Pora na wydział, który zajmuje się sprawami kadrowymi, płacowymi i szkoleniowymi pracowników Starostwa. Do licznych zadań Zespołu Kadr należą m.in.: - prowadzenie spraw osobowych, emerytalnych i rentowych pracowników Starostwa i kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych, - prowadzenie dokumentacji płacowej i dokonywanie w imieniu płatnika rozliczeń z odpowiednimi urzędami, - planowanie i realizacja wydatków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, - prowadzenie ewidencji limitów wynagrodzeń i spraw socjalnych pracowników Starostwa, a także urlopów pracowniczych oraz spraw związanych z awansami i nagradzaniem pracowników, - bieżąca kontrola przestrzegania dyscypliny pracy, - prowadzenie spraw związanych ze stażami i praktykami w Starostwie, jak również z ubezpieczeniem społecznym pracowników i ewidencji zwolnień lekarskich, - planowanie i koordynowanie szkoleń oraz doskonalenia zawodowego pracowników Starostwa, - przyjmowanie, ewidencjonowanie, analiza oświadczeń majątkowych oraz ich przekazywanie do odpowiednich urzędów skarbowych, - prowadzenie spraw związanych z badaniami okresowymi pracowników, - prowadzenie spraw BHP. Kierownikiem Zespołu Kadr Szkoleń i Płac jest Lidia Kapustyńska (tel ). Wydawca: Powiat Pilski, al. Niepodległości 33/ Piła Redaktor naczelny: Wojciech Dróżdż Redakcja: Marta Wojnar, Anna Pietrzak, Michał Miszczak tel Następne wydanie Spraw Powiatu ukaże się 23 grudnia 2011 roku.

Lista zwycięzców za okres r.

Lista zwycięzców za okres r. Lista zwycięzców za okres 4.08.2014 10.08.2014 r. MIECZYSŁAW S. PIOTR W. ANASTAZJA B. STEFAN J. IRENA K. JERZY K. HELENA R. KAZIMIERZ C. JERZY G. ZOFIA M. EDWARD B. EWA S.P. MIECZYSŁAW D. GRZEGORZ K. JOLANTA

Bardziej szczegółowo

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile KRYSTYNA S. KRYSTYNA C. EDWARD F. KAROLINA C. WOJCIECH T. JANINA F. FRANCISZKA G. HENRYK H. MIROSŁAW W. JULI BARBARA H. CELINA Ł. STANISŁAW K. HELENA S.

Bardziej szczegółowo

Lp. Laureat Nagroda 1 Jarozlaw G. I stopnia 2 Jacek K. I stopnia 3 Przemysław B. I stopnia 4 Damian K. I stopnia 5 Tadeusz G. I stopnia 6 Bogumiła Ł.

Lp. Laureat Nagroda 1 Jarozlaw G. I stopnia 2 Jacek K. I stopnia 3 Przemysław B. I stopnia 4 Damian K. I stopnia 5 Tadeusz G. I stopnia 6 Bogumiła Ł. Lp. Laureat Nagroda 1 Jarozlaw G. I stopnia 2 Jacek K. I stopnia 3 Przemysław B. I stopnia 4 Damian K. I stopnia 5 Tadeusz G. I stopnia 6 Bogumiła Ł. II stopnia 7 Marek C. II stopnia 8 Agnieszka K. II

Bardziej szczegółowo

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia. II losowanie edycja jesienna r.

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia. II losowanie edycja jesienna r. Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia II losowanie edycja jesienna 1.08-31.10.2016 r. Laureat nagrody I stopnia 25 000 zł Kamila G. Laureaci nagród II stopnia młynków do przypraw Maria D.

Bardziej szczegółowo

Imię i nazwisko Stanowisko Numer wew. telefonu

Imię i nazwisko Stanowisko Numer wew. telefonu Kontakt z urzędem Adres email: powiat@bochnia.pl, sekretariat@powiat.bochnia.pl Adres skrzynki EPUAP: /SPBochnia/skrytka Centrala telefoniczna: 146 153 700 Starosta i Wicestarosta: łączy sekretariat 146

Bardziej szczegółowo

Impreza na 102 czyli VI Powiatowe Targi Edukacyjne

Impreza na 102 czyli VI Powiatowe Targi Edukacyjne mpreza na 102 czyli V Powiatowe Targi Edukacyjne Znamienici goście, dynamiczne prezentacje, a przede wszystkim nasza wspaniała, utalentowana młodzież tak w skrócie można podsumować V Powiatowe Targi Edukacyjne,

Bardziej szczegółowo

Lista Zwycięzców nagród w M1 Łódź

Lista Zwycięzców nagród w M1 Łódź Łódź, 22.12.2016 Lista Zwycięzców nagród w M1 Łódź w Loterii o nazwie Loteria w Centrach Handlowych M1 organizowanej w dniach od 03.12.2016 do 18.12.2016 roku, publikowana zgodnie z pkt 7.1. Regulaminu

Bardziej szczegółowo

Lista Zwycięzców nagród w M1 Radom

Lista Zwycięzców nagród w M1 Radom Radom, 22.12.2016 Lista Zwycięzców nagród w M1 Radom w Loterii o nazwie Loteria w Centrach Handlowych M1 organizowanej w dniach od 03.12.2016 do 18.12.2016 roku, publikowana zgodnie z pkt 7.1. Regulaminu

Bardziej szczegółowo

Szkolny Klub Wolontariatu. Zespół Szkół Mechanicznych

Szkolny Klub Wolontariatu. Zespół Szkół Mechanicznych Szkolny Klub Wolontariatu Zespół Szkół Mechanicznych Ważny jest rodzaj pomocy, Którą się ofiaruję, Ale jeszcze ważniejsze od tego jest serca Z jakim tej pomocy się udziela Jan Paweł II Przesłanie Papieża

Bardziej szczegółowo

Książka telefoniczna urzędu

Książka telefoniczna urzędu Książka telefoniczna urzędu UL. PABIANICKA 17/19 CENTRALA 44 635 86 00 Starosta Waldemar Wyczachowski Sekretariat tel. 44 635 86 01 Wicestarosta Grzegorz Gryczka Sekretariat tel. 44 635 86 69 Członek Zarządu

Bardziej szczegółowo

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA FRAGMENTY GAZETKI NR 2 ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY IM. J. JANUSZEWSKIEJ W CIEMNEM ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA listopad grudzień 2010, styczeń 2011 Numer 2 Rok szkolny 2010/2011 Wydarzenia: 10.11 apel

Bardziej szczegółowo

KOMPENDIUM PRAWA PRACY zmiany w 2015/2016

KOMPENDIUM PRAWA PRACY zmiany w 2015/2016 Firma szkoleniowa 2014 roku. TOP 3 w rankingu firm szkoleniowych zaprasza na szkolenie: KOMPENDIUM PRAWA PRACY zmiany w 10 grudnia 2015 r., Warszawa Co druga osoba z firmy 50% taniej Ekspert: Łukasz Prasołek

Bardziej szczegółowo

Sprzedaż internetowa 1. Jakie obowiązki ma przedsiębiorca składając konsumentowi propozycję zawarcia umowy za pośrednictwem Internetu?

Sprzedaż internetowa 1. Jakie obowiązki ma przedsiębiorca składając konsumentowi propozycję zawarcia umowy za pośrednictwem Internetu? Sprzedaż internetowa 1. Jakie obowiązki ma przedsiębiorca składając konsumentowi propozycję zawarcia umowy za pośrednictwem Internetu? Przedsiębiorca proponując konsumentowi zawarcie umowy za pośrednictwem

Bardziej szczegółowo

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Dlatego tak ważna jest znajomość praw, jakie nam przysługują jako konsumentom.

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Dlatego tak ważna jest znajomość praw, jakie nam przysługują jako konsumentom. Prawa konsumenta - obowiązki sprzedawcy i/lub producenta oraz praw konsumenta, w szczególności: zawierania umów kupna/sprzedaży, składania reklamacji, egzekwowania gwarancji, dochodzenia praw w kwestiach

Bardziej szczegółowo

Sytuacja zawodowa pracujących osób niepełnosprawnych

Sytuacja zawodowa pracujących osób niepełnosprawnych Sytuacja zawodowa pracujących osób niepełnosprawnych dr Renata Maciejewska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie Struktura próby według miasta i płci Lublin Puławy Włodawa Ogółem

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE W CHRZANOWIE

STAROSTWO POWIATOWE W CHRZANOWIE -18- STAROSTWO POWIATOWE W CHRZANOWIE, 32-500 Chrzanów Sekretariat: tel. 32 625 79 95, fax 32 625 79 04 e-mail: sekretariat@powiat-chrzanowski.pl Punkt informacyjny: tel. 32 625 79 00, 32 625 79 80, fax

Bardziej szczegółowo

Światowy Dzień Konsumenta

Światowy Dzień Konsumenta Światowy Dzień Konsumenta 2011-03-14 15:43, Monika Czerwińska - Babiarz Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest 15 marca ponieważ tego dnia w 1962 roku miało miejsce przełomowe orędzie Johna Fitzgeralda

Bardziej szczegółowo

Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz

Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz XIV edycja Powiatowego Powiatu Wieruszowskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz Dnia 12 grudnia 2013r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie

Bardziej szczegółowo

GRUPA 1 - POZIOM A1 GRUPA 2 - POZIOM A1

GRUPA 1 - POZIOM A1 GRUPA 2 - POZIOM A1 GRUPA 1 - POZIOM A1 TRYB: poniedziałek, środa 18:15-19:45 1 Jarosław P. 29 2 Justyna T. 37 3 Domicela Arycja K. 47 4 Ryszard Tomasz N. 51 5 Hanna G. 61 GRUPA 2 - POZIOM A1 TERMIN PIERWSZYCH ZAJĘĆ: 19.04.2013r.

Bardziej szczegółowo

KWP: V WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

KWP: V WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO POLICJA WARMIŃSKO-MAZURSKA Źródło: http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/11301,kwp-v-wojewodzki-konkurs-plastyczny-dbam-o-swoje-bezpie czenstwo.html Wygenerowano: Poniedziałek, 8 sierpnia

Bardziej szczegółowo

5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok

5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok Katarzyna Wrońska-Zblewska, Szymon Sokolik, Agnieszka Kosiarz, Joanna Kaleta, Emilia Wawrzyszczuk 5880 UOO 75 okladka 1 480,0 x 330,0 5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok Polecamy nasze pozostałe

Bardziej szczegółowo

Rada Powiatu w Opatowie. 2 Zarząd Powiatu w Opatowie. 2 Starostwo Powiatowe w Opatowie. 3

Rada Powiatu w Opatowie. 2 Zarząd Powiatu w Opatowie. 2 Starostwo Powiatowe w Opatowie. 3 KSIĄŻKA TELEFONICZNA STAROSTWA POWIATOWEGO Spis treści: Rada Powiatu w Opatowie. 2 Zarząd Powiatu w Opatowie. 2 Starostwo Powiatowe w Opatowie. 3 Uwaga: Stan aktualny na dzień 10.01.2012 r. Wszelkie zmiany,

Bardziej szczegółowo

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: SPRAWOZDANIE Z PRACY SU W ROKU SZKOLNYM 2014/ 2015 Na początku roku szkolnego został zatwierdzony skład nowego Samorządu Szkolnego. SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: Opiekun: Patrycja Młyniec Przewodniczący:

Bardziej szczegółowo

Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku.

Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku. Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku. Sesja odbyła się w Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu rozpoczęto o godz. 10- tej. obrady W sesji uczestniczyło 20 radnych,

Bardziej szczegółowo

Kwiecień. koniec marca

Kwiecień. koniec marca PLAN PRACY SAMORZĄDU 2015/2016 Z życia samorządu Kwiecień PLUSZAKI DLA DZIECI Z DOMU SAMOTNEJ MATKI W tym roku kolejny raz Samorząd Szkolny zorganizował akcję zbierania pluszaków dla dzieci z Domu Samotnej

Bardziej szczegółowo

/5 Nagroda dla mistrzów

/5 Nagroda dla mistrzów 26-11-17 1/5 20.11.2017 15:45 Marcin Durasik / Wydział Sportu kategoria: Aktualności sportowe Za zdobycie mistrzostwa Polski rugbiści Master Pharm Budowlani otrzymają od władz miasta finansową nagrodę

Bardziej szczegółowo

Lista Zwycięzców nagród w M1 Częstochowa

Lista Zwycięzców nagród w M1 Częstochowa Częstochowa, 22.12.2016 Lista Zwycięzców nagród w M1 Częstochowa w Loterii o nazwie Loteria w Centrach Handlowych M1 organizowanej w dniach od 03.12.2016 do 18.12.2016 roku, publikowana zgodnie z pkt 7.1.

Bardziej szczegółowo

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM Zespół Gimnazjalno- Szkolny w Domaszowicach rok szkolny 2015/2016

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM Zespół Gimnazjalno- Szkolny w Domaszowicach rok szkolny 2015/2016 SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM Zespół Gimnazjalno- Szkolny w Domaszowicach rok szkolny 2015/2016 Zarząd Samorządu Uczniowskiego Przewodniczący - Paweł Guziak z-ca - Patrycja Wojnarowska sekretarz - Izabela

Bardziej szczegółowo

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA 1. Artur A., Warszawa 2. Tadeusz C., Warszawa 3. Bohdan R., Warszawa 4. Donata W., Rakoniewice 5. Grzegorz C., Sopot 6. Sylwia S., Katowice 7. Mieczysław K., Warszawa 8. Ewa K., Wojcieszów 9. Sybilla J.,

Bardziej szczegółowo

dyżur: piątek 10.00-12.00 a) dyżur: piątek 11.00-12.00

dyżur: piątek 10.00-12.00 a) dyżur: piątek 11.00-12.00 Nazwisko i imię Adamek Jacek, prof. Adamczuk Franciszek, Babczuk Arkadiusz, Bal Domańska Beata, Baraniecka Anna, Bartłomowicz Tomasz, Bartniczak Bartosz, Baurowicz- Fujak Hanna, Bąk Anzej prof. Bąk Melania,

Bardziej szczegółowo

Strojne minichoinki, różnokolorowe bombki i piękne ozdoby świąteczne zachwycały na kiermaszu świątecznym w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Strojne minichoinki, różnokolorowe bombki i piękne ozdoby świąteczne zachwycały na kiermaszu świątecznym w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Close Władze Powiatu Rada Powiatu Powiat Starostwo E-Urząd Kontakt do góry Starostwo Powiatowe w Kielcach http://www.kielce.intracom.pl/starostwo/aktualnosci/bajkowo-i-swiatecznie-w-starostwie/idn:2386/printpdf.html

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR Burmistrz Miasta Kościerzyna. z dnia 17 sierpnia 2015 r.

ZARZĄDZENIE NR Burmistrz Miasta Kościerzyna. z dnia 17 sierpnia 2015 r. ZARZĄDZENIE NR 0050.105.2015 Burmistrza Miasta Kościerzyna z dnia 17 sierpnia 2015 r. w sprawie powołania obwodowych komisji do spraw referendum w mieście Kościerzyna dla przeprowadzenia głosowania w referendum

Bardziej szczegółowo

Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach

Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach W dniu 20 maja 2013 r. w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie mające na celu promowanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych POKONAĆ UPRZEDZENIA II zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy

Bardziej szczegółowo

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON Trochę czasu, znajomość podstawowych praw konsumentów oraz dowód zakupu to niezbędny zestaw podczas składania reklamacji. Łatwiej dochodzić swoich praw, gdy mamy paragon. Warto

Bardziej szczegółowo

GRUDZIEŃ 2012 PIKNIK ANDRZEJKOWY. www.poloniasocietyofkorona.com

GRUDZIEŃ 2012 PIKNIK ANDRZEJKOWY. www.poloniasocietyofkorona.com www.poloniasocietyofkorona.com Polonia Society of Korona PO BOX 351615 Palm Coast,Fl 32137 GRUDZIEŃ 2012 Z A R Z Ą D Prezes Jerry Dubik tel. (904)808 1434 V-ce Prezes Marcin Waszkiewicz tel. (386)793 6073

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE SEZONU UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DOLIWA ROZDRAŻEW ZA ROK 2009/2010.

PODSUMOWANIE SEZONU UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DOLIWA ROZDRAŻEW ZA ROK 2009/2010. PODSUMOWANIE SEZONU UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DOLIWA ROZDRAŻEW ZA ROK 2009/2010. W dniu 2 czerwca 2010 roku w hali Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu

Bardziej szczegółowo

NASZA REDAKCJA: Oliwia Gęsiarz, Eliza Żołędziewska, Kinga Proć, Kinga

NASZA REDAKCJA: Oliwia Gęsiarz, Eliza Żołędziewska, Kinga Proć, Kinga NASZA REDAKCJA: Oliwia Gęsiarz, Eliza Żołędziewska, Kinga Proć, Kinga Gołębiowska, Krzysztof Kałan, Mateusz Prusik, Anna Kaznowska, Magda Krakowiak Anna Fijas, Magda Żabkiewicz i redaktor naczelna Małgorzata

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ OPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ OPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ OPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO Start > Redakcja serwisu > Redakcja serwisu ADRES REDAKCJI BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ: Opolski Urząd Wojewódzki ul. Piastowska 14 45-082

Bardziej szczegółowo

Z życia gminy Leśniowice

Z życia gminy Leśniowice Z życia gminy Leśniowice Nr 44 25-31 października 2013 r. Ślubowanie klasy I w SP Sielec W dniu 25 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu odbyło się ślubowanie klasy udział wzięli: Pan Wiesław

Bardziej szczegółowo

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1 Z SIEDZIBĄ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W NASIELSKU UL. STARZYŃSKIEGO 10

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1 Z SIEDZIBĄ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W NASIELSKU UL. STARZYŃSKIEGO 10 OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1 Z SIEDZIBĄ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W NASIELSKU UL. STARZYŃSKIEGO 10 1. MICHALSKI Zbigniew Adam Przewodniczący 2. LISICKA Marta Agnieszka Zastępca

Bardziej szczegółowo

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH LISTOPADA LISTOPADA 2014 GALA FINAŁOWA

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH LISTOPADA LISTOPADA 2014 GALA FINAŁOWA X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 19-20 LISTOPADA 2014 21 LISTOPADA 2014 GALA FINAŁOWA Od środy do piątku byliśmy świadkami barwnego i porywającego Przeglądu Twórczości Artystycznej

Bardziej szczegółowo

Kawa? Proszę! Lista zwycięzców konkursu

Kawa? Proszę! Lista zwycięzców konkursu Kawa? Proszę! Lista zwycięzców konkursu I tura - zgłoszenia z dnia 16 kwietnia 2015 r. 1 Bartosz R 2 Robert F 3 Małgorzata R 4 Michał C Zephirus Warszawa 17 Stycznia 45B 5 Marcin N Zephirus Warszawa 17

Bardziej szczegółowo

Powiatowy Dzień Olimpijczyka

Powiatowy Dzień Olimpijczyka Powiatowy Dzień Olimpijczyka Lp Szkoła Imię i nazwisko ucznia Imiona i nazwisko rodziców (matka,ojciec) Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego Nazwa olimpiady/turnieju 1 Mateusz Pasek Mirosław, Beata

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO :

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO : KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO : Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 1 września 2015 r. (wtorek) Zimowa przerwa świąteczna 23 grudnia 31 grudnia 2015 r. Ferie zimowe 15-26

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 3 września 2012 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Pan dyrektor Zbigniew Turkowski uroczyście przywitał wszystkich uczniów. Pan dyrektor powitał wszystkich

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 7 grudnia 2016 r. Poz POROZUMIENIE

Warszawa, dnia 7 grudnia 2016 r. Poz POROZUMIENIE DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO Warszawa, dnia 7 grudnia 2016 r. Poz. 10930 POROZUMIENIE zawarte w dniu 1 grudnia 2016 r. w sprawie powierzenia Gminnej Bibliotece Publicznej w Sarnakach zadań

Bardziej szczegółowo

PONIEDZIAŁEK/ŚRODA POZIOM A0 (DLA OSÓB ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH)

PONIEDZIAŁEK/ŚRODA POZIOM A0 (DLA OSÓB ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH) ZAPISY NA NOWY SEMESTR wiosenno-letni 2017 TRWAJĄ! START KURSÓW 20 LUTEGO Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole trwają zapisy na nowy semestr WIOSENNO-LETNI 2017. Miejsc coraz mniej! WOLNE MIEJSCA

Bardziej szczegółowo

Źródło: Wygenerowano: Wtorek, 27 grudnia 2016, 10:11

Źródło:  Wygenerowano: Wtorek, 27 grudnia 2016, 10:11 Źródło: http://mimowszystko.org/pl/aktualnosci/biezace/2457,juz-6-grudnia-aukcja-choinek-jedynki.html Wygenerowano: Wtorek, 27 grudnia 2016, 10:11 Już 6 grudnia aukcja Choinek Jedynki! W najbliższy czwartek,

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA Jesteśmy W BYTOWIE ZA 2007 ROK

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA Jesteśmy W BYTOWIE ZA 2007 ROK SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA Jesteśmy W BYTOWIE ZA 2007 ROK Niniejsze sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia Jesteśmy sporządzono na podstawie dokumentacji księgowej i innej dokumentacji

Bardziej szczegółowo

Kielce, Drogi Mikołaju!

Kielce, Drogi Mikołaju! I miejsce Drogi Mikołaju! Kielce, 02.12.2014 Mam na imię Karolina, jestem uczennicą klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach. Uczę się dobrze. Zbliża się 6 grudnia. Tak jak każde dziecko, marzę o tym,

Bardziej szczegółowo

5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok

5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok Katarzyna Wrońska-Zblewska, Szymon Sokolik, Agnieszka Kosiarz, Joanna Kaleta, Emilia Wawrzyszczuk 5880 UOO 75 okladka 1 480,0 x 330,0 5 zmian w szkolnym prawie pracy na 2016 rok Polecamy nasze pozostałe

Bardziej szczegółowo

OKC PZM 2009 KLASYFIKACJA ZAŁOGOWA BORKI

OKC PZM 2009 KLASYFIKACJA ZAŁOGOWA BORKI numer 34 29 32 37 43 25 23 26 4 22 20 19 31 załoga nazwisko i imię Wyrwich Andrzej, Barbara Gałęzowski Sebastian, Barbara, Joanna, Aurelia Wojciechowski Maciej, Alina Łaganowski Jakub, Ewa, Olga Łaganowski

Bardziej szczegółowo

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie Itemid=314&tmpl=component&format=pdf&lang=pl Medal 90-lecia Honorowego Dawstwa Krwi PCK przyznany przez prezesa PCK oraz specjalne podziękowania za wsparcie i pomoc otrzymał wojewoda warmińsko-mazurski

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło

Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło Sprawozdanie z działalności zespołu przedmiotowego klas 0 w pierwszym semestrze roku szkolnego2015/2016 Sporządzone przez: Annę Biryło 1. Spotkania zespołu 2. Konkursy 3. Inne działania Zespół nauczycieli

Bardziej szczegółowo

Jak się komuś pomoże, to zyskuje się poczucie, że życie ma sens, że służy czemuś pożytecznemu. Siba Shakib

Jak się komuś pomoże, to zyskuje się poczucie, że życie ma sens, że służy czemuś pożytecznemu. Siba Shakib Jak się komuś pomoże, to zyskuje się poczucie, że życie ma sens, że służy czemuś pożytecznemu. Siba Shakib www.zs.korczak.prudnik.pl 12 1 Komisja Europejska ogłosiła 2011 rok Europejskim Rokiem Wolontariatu

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR XXVIII/2005

P R O T O K Ó Ł NR XXVIII/2005 Rada Powiatu Nowosądeckiego P R O T O K Ó Ł NR XXVIII/2005 z obrad XXVIII sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego odbytej w dniu 17 marca 2005 r. pod przewodnictwem Pana Wiesława BASTY Przewodniczącego Rady

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR 17 STAROSTY OLKUSKIEGO z dnia 07.03.2014r

ZARZĄDZENIE NR 17 STAROSTY OLKUSKIEGO z dnia 07.03.2014r ZARZĄDZENIE NR 17 STAROSTY OLKUSKIEGO z dnia 07.03.2014r w sprawie wprowadzenia zmian do Zarządzenia nr 30 Starosty Olkuskiego z dnia 23.04.2012r w sprawie obiegu i kontroli dokumentów finansowo księgowych

Bardziej szczegółowo

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem Głos Jutrzenki 1 grudnia 2011 Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem socjalnym. *Andrzejki w Jutrzence *Chrzciny Amandy, Miłosza i Anastazji. I inne artykuły Andrzejki 2011! Dnia 25.11.2011

Bardziej szczegółowo

ratownictwo 700 /SP pielęgniarstwo pielęgniarstwo 740 /SP ratownictwo ratownictwo 675 /SP pielęgniarstwo BHP podstawy ergonomii przedsiębiorczość

ratownictwo 700 /SP pielęgniarstwo pielęgniarstwo 740 /SP ratownictwo ratownictwo 675 /SP pielęgniarstwo BHP podstawy ergonomii przedsiębiorczość Lista przedmiotów planowanych do nauczania przez słuchaczy studiów podyplomowych realizowanych w ramach projektu pn. Studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych

Bardziej szczegółowo

3. PIĄTEK Henryk Józef, lat 56, zam. Gorzyce zgłoszony przez KW NOWA PRAWICA JANUSZA KORWIN-MIKKE - lista nr 7

3. PIĄTEK Henryk Józef, lat 56, zam. Gorzyce zgłoszony przez KW NOWA PRAWICA JANUSZA KORWIN-MIKKE - lista nr 7 OBWIESZCZENIE Gminnej Komisji Wyborczej w Gorzycach z dnia 24 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Gminy Gorzyce w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików

Bardziej szczegółowo

sprzętu rehabilitacyjnego Tekst łatwy do czytania foto: Anna Olszak Dofinansowanie zakupu

sprzętu rehabilitacyjnego Tekst łatwy do czytania foto: Anna Olszak Dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego Tekst łatwy do czytania foto: Anna Olszak Dofinansowanie zakupu Sprzęt rehabilitacyjny to urządzenia, które pomogą ci wykonywać ćwiczenia konieczne do poprawy twojej sprawności

Bardziej szczegółowo

b) konsultacje: piątek 9.00-11.00 e-mail: andrzej.bak@ue.wroc.pl a) dyżur: piątek 14.00-15.00

b) konsultacje: piątek 9.00-11.00 e-mail: andrzej.bak@ue.wroc.pl a) dyżur: piątek 14.00-15.00 Nazwisko i imię Adamek Jacek, Babczuk Arkadiusz, Bal-Domańska Beata, Baraniecka Anna, Bartłomowicz Tomasz, Bartniczak Bartosz, Katea / strona internetowa Katey Katea Gospodarki Regionalnej al/3486/katea_gospodarki_regio

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 16/12. z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r.

Protokół Nr 16/12. z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r. BR.0012.2.6.2012 Protokół Nr 16/12 z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r. Porządek obrad: 1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum. 2. Przyjęcie porządku obrad.

Bardziej szczegółowo

Zapis stenograficzny (1937) 282. posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej w dniu 4 stycznia 2011 r.

Zapis stenograficzny (1937) 282. posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej w dniu 4 stycznia 2011 r. ISSN 1643-2851 SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Zapis stenograficzny (1937) 282. posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej w dniu 4 stycznia 2011 r. VII kadencja Porządek obrad: 1. Rozpatrzenie ustawy o

Bardziej szczegółowo

(na podstawie strony internetowej SGP)

(na podstawie strony internetowej SGP) Zarząd Główny Stowarzyszenia ukonstytuował się Inaugurujące pracę SGP w kadencji 2017-2021 zebranie Zarządu Głównego miało miejsce w Mieście Królewskim Krakowie, w dniu 16 września 2017 roku. Stanowiło

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr 4/2014 Miejskiej Komisji Wyborczej w Słupcy z dnia 23 października 2014 r.

Uchwała Nr 4/2014 Miejskiej Komisji Wyborczej w Słupcy z dnia 23 października 2014 r. Uchwała Nr 4/2014 Miejskiej Komisji Wyborczej w Słupcy z dnia 23 października 2014 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborów

Bardziej szczegółowo

Wiadomości. Gala Laureatów i Finalistów Konkursów Przedmiotowych oraz Tematycznych

Wiadomości. Gala Laureatów i Finalistów Konkursów Przedmiotowych oraz Tematycznych Wiadomości Wtorek, 21 czerwca 2016 Gala Laureatów i Finalistów Konkursów Przedmiotowych oraz Tematycznych W poniedziałkowe popołudnie, 20 czerwca 2016 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta

Bardziej szczegółowo

1. Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 1 w Lipowej /siedziba - Szkoła Podstawowa w Lipowej, Lipowa 771 /33/ Nazwisko członka komisji

1. Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 1 w Lipowej /siedziba - Szkoła Podstawowa w Lipowej, Lipowa 771 /33/ Nazwisko członka komisji Załącznik do zarządzenia nr 114/2015 Wójta Gminy Lipowa z dnia 05 października 2015 r. 1. Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 1 w Lipowej /siedziba - Szkoła Podstawowa w Lipowej, Lipowa 771 /33/867 13-79 1. Karolina,

Bardziej szczegółowo

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt Uczniowie klas 4-6 wykonali kartki świąteczne techniką komputerową, a do tego opisywali krótko czym dla nich jest MAGIA ŚWIĄT Nagrodzono 2 prace: Kamili Kobylarz i Zuzanny Madejskiej gratulujemy A oto

Bardziej szczegółowo

Władza i obywatel Samorząd i samorządnośd w Wielkopolsce

Władza i obywatel Samorząd i samorządnośd w Wielkopolsce Władza i obywatel Samorząd i samorządnośd w Wielkopolsce Prezentacja warsztatu Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego UJŚCIE Województwo wielkopolskie: zajmuje drugie miejsce

Bardziej szczegółowo

WYBORY DO RADY POWIATU

WYBORY DO RADY POWIATU WYBORY DO RADY POWIATU Kod terytorialny gminy 2 4 0 4 0 8 Nr obwodu głosowania * * * 4 Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej (adres) Szkoła Podstawowa, Jacków Szkolna 3, 42-282 Kruszyna Gmina gm. Kruszyna

Bardziej szczegółowo

Kraśnik 26-27.05.2012 r.

Kraśnik 26-27.05.2012 r. XX LAT SOS WIOSKI DZIECIĘCEJ W KRAŚNIKU XVIII BIEG PO UŚMIECH Kraśnik 26-27.05.2012 r. Z radością informujemy Państwa o kolejnej edycji BIEGU PO UŚMIECH. Impreza zapoczątkowana w 1994 roku ma formułę biegów

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR 98/468/2016 ZARZĄDU POWIATU RACIBORSKIEGO. z dnia 27 września 2016 r.

UCHWAŁA NR 98/468/2016 ZARZĄDU POWIATU RACIBORSKIEGO. z dnia 27 września 2016 r. UCHWAŁA NR 98/468/2016 ZARZĄDU POWIATU RACIBORSKIEGO z dnia 27 września 2016 r. w sprawie zmiany Uchwały dotyczącej Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Raciborzu Na podstawie art. 32 ust.

Bardziej szczegółowo

Firma szkoleniowa 2014 roku. TOP 3 w rankingu firm szkoleniowych zaprasza na szkolenie:

Firma szkoleniowa 2014 roku. TOP 3 w rankingu firm szkoleniowych zaprasza na szkolenie: Firma szkoleniowa 2014 roku. TOP 3 w rankingu firm szkoleniowych zaprasza na szkolenie: Zmiany w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych 2015/2016 praktyczne seminarium Druga osoba z firmy 50% taniej

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski Życzenia : Ślub Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje i najlepsze

Bardziej szczegółowo

OBWODOWA KOMSIJA WYBORCZA NR 1 W LIMANOWEJ

OBWODOWA KOMSIJA WYBORCZA NR 1 W LIMANOWEJ Załącznik do Zarządzenia Nr 196/2015r. Burmistrza Miasta Limanowa z 05.10.2015 r. OBWODOWA KOMSIJA WYBORCZA NR 1 W LIMANOWEJ 1 Władysława Chełmecka Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Limanowa 2 Jakub

Bardziej szczegółowo

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid MIESIĘCZNIK SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. C.K. NORWIDA W DĄBRÓWCE WIEŚCI Cyprian Kamil Norwid Cyprian Kamil Norwid N U M E R V I SZKOLNE M A R Z E C 2 0 1 4 Z ŻYCIA SZKOŁY W TYM NUMERZE: Z życia szkoły 1 Zuch

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM W MAŁDYTACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017. Termin Zadanie Cel Odpowiedzialni

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM W MAŁDYTACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017. Termin Zadanie Cel Odpowiedzialni PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM W MAŁDYTACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 Termin Zadanie Cel Odpowiedzialni WRZESIEŃ 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pomoc w organizacji apelu

Bardziej szczegółowo

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI. Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii.

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI. Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii. MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii. Współzawodniczymy w czynieniu dobra! 12 czerwca do naszej szkoły zawitała siostra

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski Życzenia : Ślub 祝 贺, 愿 你 们 幸 福 快 乐, 天 长 地 久 Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze 致 以 我 对 你 们 婚 姻 真 诚 的 祝 福 Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! młodej parze 恭 喜 喜 结

Bardziej szczegółowo

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Polskie święto oświaty, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obchodzony jest w Polsce

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ZARZĄDU GŁÓWNEGO STOWARZYSZENIA SAPERÓW POLSKICH

REGULAMIN ZARZĄDU GŁÓWNEGO STOWARZYSZENIA SAPERÓW POLSKICH REGULAMIN ZARZĄDU GŁÓWNEGO STOWARZYSZENIA SAPERÓW POLSKICH 1. Zarząd Główny Stowarzyszenia Saperów Polskich (SSP) wybrany na VI Kongresie jest najwyższą władzą, między Kongresami Stowarzyszenia. Kieruje

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE Nr 56/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z dnia 13 sierpnia 2015r.

ZARZĄDZENIE Nr 56/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z dnia 13 sierpnia 2015r. ZARZĄDZENIE Nr 56/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z dnia 13 sierpnia 2015r. w sprawie: powołania składów Obwodowych Komisji ds. Referendum dla przeprowadzenia Referendum Ogólnokrajowego zarządzonego

Bardziej szczegółowo

Chwała Bogu na wysokościach Radujecie się bracia w Panu

Chwała Bogu na wysokościach Radujecie się bracia w Panu Grudzień 2014 Rok duszpasterski: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię Chwała Bogu na wysokościach Radujecie się bracia w Panu Napisali do Listu do Parafian Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia Zawsze

Bardziej szczegółowo

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/2013 Samorząd Uczniowski Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie zrealizował szereg działań mających na

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/2013 Samorząd Uczniowski Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie zrealizował szereg działań mających na Semestr I W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/2013 Samorząd Uczniowski Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie zrealizował szereg działań mających na celu rozwijanie wśród uczniów demokratycznych

Bardziej szczegółowo

Regulamin zakupów. I. Postanowienia ogólne

Regulamin zakupów. I. Postanowienia ogólne Regulamin zakupów I. Postanowienia ogólne 1. Sklep internetowy www.czerwonaszpilka.pl zwany dalej Sklep (Sprzedawca) działający pod adresem Bdirect Magdalena Szewczuk ul. Łubinowa 1/9 52-210 Wrocław, nip

Bardziej szczegółowo

Regulamin Sklepu internetowego 1 Postanowienia ogólne. 2 Zawarcie umowy Sprzedaży

Regulamin Sklepu internetowego  1 Postanowienia ogólne. 2 Zawarcie umowy Sprzedaży Regulamin Sklepu internetowego www.sklep.peiter.pl Realizacja sprzedaży przez Sklep internetowy www.sklep.peiter.pl odbywa się według zasad niniejszego Regulaminu. Złożenie przez Klienta zamówienia jest

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA OBWODOWEJ KOMISJI DO SPRAW REFERENDUM NR 1 W GORZYCACH z dnia 24 SIERPNIA 2015 r.

INFORMACJA OBWODOWEJ KOMISJI DO SPRAW REFERENDUM NR 1 W GORZYCACH z dnia 24 SIERPNIA 2015 r. NR 1 W GORZYCACH nr 1 w Gorzycach Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach, ul. Edukacji Narodowej 3 i pełnione funkcje w Referendum nr 1 w Gorzycach, 6 września 2015 r., na terenie Gminy Gorzyce: 1. Chara Dorota

Bardziej szczegółowo

Składy obwodowych komisji do spraw referendum w Dzielnicy Wilanów. Obwodowa Komisja do spraw referendum nr 552, Zespół Szkół nr 2,

Składy obwodowych komisji do spraw referendum w Dzielnicy Wilanów. Obwodowa Komisja do spraw referendum nr 552, Zespół Szkół nr 2, Załącznik do Postanowienia Komisarza Wyborczego w Warszawie Nr 48/13 z dnia 23 września 2013 r. Składy obwodowych komisji do spraw referendum w Dzielnicy Wilanów Obwodowa Komisja do spraw referendum nr

Bardziej szczegółowo

Protokół nr 38/09 z posiedzenia Zarządu ZGZK w dniu r.

Protokół nr 38/09 z posiedzenia Zarządu ZGZK w dniu r. Aleksandrów Kuj. 22.05.2009r. Protokół nr 38/09 z posiedzenia Zarządu ZGZK w dniu 22.05.2009 r. Ad. 1 Pan Andrzej Cieśla Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Ziemi Kujawskiej przywitał członków Zarządu.

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie działalności Młodzieżowego Szkolnego Klubu Wolontariatu

Podsumowanie działalności Młodzieżowego Szkolnego Klubu Wolontariatu Podsumowanie działalności Młodzieżowego Szkolnego Klubu Wolontariatu "Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela." Jan Paweł

Bardziej szczegółowo

WYBORY DO RADY POWIATU PROTOKÓŁ Z WYBORÓW

WYBORY DO RADY POWIATU PROTOKÓŁ Z WYBORÓW WYBORY DO RADY POWIATU PROTOKÓŁ Z WYBORÓW do Rady Powiatu Wejherowskiego sporządzony dnia 18 listopada 2014r. przez Powiatową Komisję Wyborczą w Wejherowie I. Dla wyboru Rady Powiatu Wejherowskiego utworzono

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR /2017 RADY POWIATU W POZNANIU z dnia.2017 r.

UCHWAŁA NR /2017 RADY POWIATU W POZNANIU z dnia.2017 r. UCHWAŁA NR /2017 RADY POWIATU W POZNANIU z dnia.2017 r. w sprawie: określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania Nagród Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej,

Bardziej szczegółowo

NR 1 Gimnazjum nr 3. w Zbrachlinie

NR 1 Gimnazjum nr 3. w Zbrachlinie OKRUCHY SZKOLNE GAZETKA DLA CAŁEJ RODZINY NR 1 Gimnazjum nr 3 STYCZEŃ 2012 Opracowanie: zespół redakcyjny w Zbrachlinie Witamy wszystkich! Jesteśmy na półmetku roku szkolnego. Oceny lepsze czy gorsze zostały

Bardziej szczegółowo

Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Mokotów m. st. Warszawy

Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Mokotów m. st. Warszawy Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Mokotów Ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze Wieloosobowe Stanowisko ds. Kadr i Spraw Socjalnych (0,5 etatu) ( Samodzielny referent )

Bardziej szczegółowo

XX BIEG PO UŚMIECH. Regulamin

XX BIEG PO UŚMIECH. Regulamin XX BIEG PO UŚMIECH Regulamin Z radością informujemy o kolejnej edycji BIEGU PO UŚMIECH. Impreza zapoczątkowana w 1994 roku ma formułę biegów przełajowych. Adresowana jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Bardziej szczegółowo

Skład Obwodowej Komisji ds. Referendum Nr 1 w Korczynie Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20

Skład Obwodowej Komisji ds. Referendum Nr 1 w Korczynie Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20 Nr 1 w Korczynie Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20 Przewodniczący: Henryk Antoni Bogacz, zam. Korczyna Z-ca przewodniczącego: Zofia Pelczar, zam. Korczyna Członkowie: Gabriela Wiktoria

Bardziej szczegółowo

W Y K A Z Obwodowa Komisja ds. Referendum Nr 1 Łucja Teresa Zadrużyńska-Opara Karol Maciej Trąbski

W Y K A Z Obwodowa Komisja ds. Referendum Nr 1 Łucja Teresa Zadrużyńska-Opara Karol Maciej Trąbski W Y K A Z członków obwodowych komisji do spraw referendum w Kowarach powołanych do przeprowadzenia głosowania w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 06 września 2015 r. 1. Obwodowa Komisja ds.

Bardziej szczegółowo

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pieńsku

OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pieńsku OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pieńsku L Imię i nazwisko Adres zamieszkania funkcja Zgłaszający p. 1. Sara Wiktoria Chrulenko Pieńsk członek Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe

Bardziej szczegółowo

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia Laureat nagrody I stopnia 25 000 zł Irena K. Laureaci nagród II stopnia noży marki Gerlach Natalia A.-B. Bogumiła A. Weronika A. Elżbieta A. Adam A. Katarzyna

Bardziej szczegółowo