PARAFIA POLSKA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PARAFIA POLSKA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ"

Transkrypt

1 PARAFIA POLSKA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ HANNOVER 4 (396) kwiecień 2015 Wielkanoc 2015 W Święta Wielkanocne wsłuchujemy się w słowa Jezusa, które kierował do uczniów idących do Emaus. W ich świetle oraz po łamaniu chleba rozpoznali swego Mistrza i Pana. To co się wydarzyło w Jerozolimie, nie jawi się już jako porażka, ale nowy początek. Rozważając wydarzenia związane z realizacją zbawczego dzieła Chrystusa życzymy Wszystkim, by Zwycięski Pan był mocą, wsparciem i ostoją, by każdy dzień był opromienion blaskiem Wielkanocnego Baranka. Niechaj prawda o Zmartwychwstaniu Bożego Syna rozświetla mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełnia radością w pełnieniu Jego woli.

2 2 LITURGIA - INTENCJE MSZALNE 05. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - WIELKANOC REZUREKCJA + Marta, Wiktor Zaremba, zm. dziadkowie, Jan Namysło Hildesheim: o Boże bł. dla Petera wsp. + Tekla, Wiktor Głombiowscy, Regina, Franciszek Czech Dariusz Debecki. wsp. + Stanisław Raj w 1 r. śm Mühlenberg: w int. rodziny Demarczyk o zdrowie i Boże bł Garbsen: Badenstedt: + Zofia, Bronisław Dobrowolski w int. Kół Żywego Różańca. 06. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Adolf, Lisa Lenda Hildesheim: + Andrzej Doktor w 1 r. śm Leopold, Anna, Stanisław Hrachowina Hameln: Marianna, Jan Obraz Bożego Miłosierdzia pozostanie w naszej parafii do niedzieli Miłosierdzia zapraszamy codziennie o g na nowennę do Miłosierdzia Bożego. 07. wt Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. 1. w int. Rajmunda Wacław Makarewicz greg. (1). 08. śr Wacław Makarewicz greg. (2) Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. 1. w int. Róży i całej rodz. o Boże bł. wsp. + Józef Hildesheim: 09. czw Wacław Makarewicz greg. (3) Rafał Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. 10. pt Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św Wacław Makarewicz greg. (4). 2. w int. grupy modlitewnej przymierze. 11. sob Hameln: w kościele: + Wacław Makarewicz greg. (5). 12. _ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO _ Hilda, Tadeusz, Janina, Ryszard Hildesheim: + Stefan, Bronisława Kropidłowscy, Edward, Kazimiera Niedźwiedzcy.

3 Wacław Makarewicz greg. (6). wsp. + Jacek Zaporowski, Zofia Pawłowska Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św w int. Daniego z racji ur. o Boże bł. 13. pn Wacław Makarewicz greg. (7) Erich Brozewski w 6 r. śm. Od wtorku do czwartku z powodu sympozjum pastoralnego nie będzie Mszy św. kaplicy. Przyjęte intencje zostaną odprawione poza parafią. 14. wt Wacław Makarewicz greg. (8). 2. w int. Bernadette i Ewalda w 40 r. śl. 15. śr Wacław Makarewicz greg. (9). 2. w int. grupy fatimskiej Hildesheim: nie będzie Mszy św. w int. Jolanty z racji ur. o Boże bł. 16. czw Wacław Makarewicz greg. (10). 2. w int. Michała w dniu 16 ur. o Boże bł. 17. pt Wacław Makarewicz greg. (11). 2. w int. męża z racji ur. o Boże bł. 18. sob Badenstedt: + Wacław Makarewicz greg. (12). wsp. w int. Alicji i Ireneusza w 34 r. ślubu o Boże bł kaplica: w int. Ojca świętego, Ojczyny, Radia Maryja. 19. II NIEDZIELA WIELKANOCNA Alojzy Czech, Theodozja, zm. z rodz. z obu stron Hildesheim: w int. maturzystów w int. Pawła, Beaty i Olivera Wacław Makarewicz greg. (13). 20. pon Wacław Makarewicz greg. (14) Janina Gerth w 6 r. śm. 21. wt Wacław Makarewicz greg. (15). 2. w int. Aleksandry z racji ur. o Boże bł. 22. śr Wacław Makarewicz greg. (16) Eligiusz Wera w 18 r. śm Hildesheim: + Kurt Nolte w 1 r. śm. 23. czw Wacław Makarewicz greg. (17). 2. w int. Marii w roczn. chrztu. 24. pt Wacław Makarewicz greg. (18) Anna Słowińska-Wojtasiak w 5 r. śm. 25. sob Garbsen: + Wacław Makarewicz greg. (19) w kaplicy: 1. + Heinz Lassmann. wsp. + Danuta, Jerzy Gburzyńscy. 26. III NIEDZIELA WIELKANOCNA w int. Katarzyny i Jacka w 25 r. ślubu o Boże bł Hildesheim: w int. Marzeny Bryś z raji ur., o Boże bł. dla całej rodz. wsp. w int. Jana, Konrada, Magdy o dary Ducha św., Boże bł. w

4 w int. Teresy i Alojzego w 40 r. ślubu o Boże bł Wacław Makarewicz greg. (20). wsp. Gertruda w 20 r. śm. 27. pon Wacław Makarewicz greg. (21) zm. z rodz. Lipski. 28. wt Wacław Makarewicz greg. (22) Karl Obronska. 29. śr Wacław Makarewicz greg. (23) Izabela Hildesheim: 30. czw Wacław Makarewicz greg. (24) Elżbieta Friedek, Adolf. SAKRAMENTY ŚWIĘTE CHRZEST w każdą II i IV niedzielę miesiąca po Mszy św. południowej (godz ) w naszej Kaplicy. Wcześniej należy zgłosić dziecko w biurze parafialnym. Potrzebna jest metryka urodzenia (Geburtsurkunde), dane personalne rodziców i chrzestnych. SPOWIEDŹ zawsze pół godz. przed Mszą św. W razie potrzeby można uzgodnić dogodny termin NAMASZCZENIE CHORYCH odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w każdy I piątek m-ca. Prosimy o zgłaszanie się w biurze, można telefonicznie. W razie potrzeby służymy chorym o każdej porze dnia i nocy. MAŁŻEŃSTWO przed zawarciem należy spisać protokół przedślubny. Potrzebne są: metryka chrztu (nie starsza niż 6 miesięcy), dowód tożsamości, metryka ślubu cywilnego, zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim. Należy zgłosić się 3 miesiące przed datą ślubu. Mieszkający w Niemczech, aby móc ważnie zawrzeć małżeństwo poza granicami Niemiec, potrzebują zgodę biskupa miejsca w którym mieszkają. W naszym przypadku jest to zgoda biskupa diecezji Hildesheim. I KOMUNIA ŚWIĘTA godz Zapraszamy dzieci I Komunijne i ich rodziców do uczestniczenia w nabożeństwach białego tygodnia. Msze św. codziennie o godz ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ o godz Zapraszamy wszystkie dzieci, które w ubiegłymym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

5 5 NAUKA RELIGII Poniedziałki: godz dzieci 3-5 lat godz dzieci 6-8 lat godz dzieci pokomunijne przygotowanie do I Kom. św. I gr przygotowanie do I Kom. św. II gr Wtorki: godz dzieci 3-5 lat godz dzieci lat godz młodzież lat NAUKA JĘZYKÓW j. niemiecki Nauka języka niemieckiego dla dzieci i młodzieży - wtorki godz Nauka języka niemieckiego dla dorosłych wt. i śr. od j. angielski: grupa początkująca godz grupa zaawansowana godz NASZA SZKOŁA Wstało dzisiaj słonko,z twarzą uśmiechniętą. Wielkanoc! Wielkanoc! Przyszło wielkie święto! Wielkanoc fiołki pierwsze trzyma w dłoni i przed Zmartwychwstałym Jezusem się kłoni. Kochani Rodzice. Drodzy sympatycy naszej szkoły! Wesołego Alleluja! Serdeczne życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego jajka, życzą uczniowie, nauczyciele i zarząd Centrum. RÓŻE RÓŻAŃCOWE Intencje modlitewne na kwiecień: ogólna: Aby ludzie nauczyli się szanować świat stworzony i strzec go jako dar Boży. misyjna: Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali pocieszającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła. KRĘGI RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA Wszystkim rodzinom życzymy,aby czas świętego Triduum Paschalnego, był czasem zagłębienia się w Tajemnicę Bożej Miłości do każdego z nas. A Wielkanocny Poranek niech zabrzmi w naszych rodzinach dziękczynieniem i wspaniałą pieśnią Radości i Nadziei,płynącej z pustego Grobu Chrzstusa.Tobie, Boże,zaufałem,nie zawstydzę się na wieki! Błogosławionych Świąt. Info o kręgach przy PMK w Hanowerze Maria i Edward Zander, tel Internet:

6 6 SPOTKANIE MŁODZIEŻY Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich młodych, którzy pragną w radości i przyjaźni spotkać się z Bogiem, Jego Słowem zawartym w Piśmie św. i sobą nawzajem. Ponadto jest możliwość przyłączenia się do zespołu młodzieżowego, by piosenką młodzieżową chwalić Pana i przez to także innym pomagać spotkać się z Bogiem. Pragniemy poprzez te spotkania przygotować się do światowych dni młodzieży, które odbędą się w Polsce w 2016 r. Spotkania muzyczne - każda niedziela po Mszy św. o SPOTKANIE MINISTRANTÓW Zapraszamy wszystkich ministrantów jak i tych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami (starszych i młodszych) na spotkanie w sobotę 18 kwietnia godz Być ministrantem znaczy coraz bardziej kształtować serce i umysł do służby Bogu poprzez liturgię. Służąc Bogu służymy również ludziom w domu, szkole, kościele, wszędzie. Bardzo prosimy ministrantów o przybycie! SPOTKANIA OAZY DZIECI BOŻYCH Młodzież i dzieci są przyszłością świata, są przyszłością narodu i Kościoła. W odpowiedzi na te słowa pragniemy dać także młodym członkom naszej parafii możliwość formacji duchowej. Proponujemy sobotnie spotkania DZIECI BOŻYCH. Spotkania odbywają się w dwuch grupach wiekowych w soboty o godz w domu parafialnym. Najbliższe spotkannia: kwiecień: 11 i 25; maj: 9 i 30; czerwiec: 13 i 27. GRUPA TANECZNA LAJKONIK zapraszamy dzieci na zajęcia taneczne we wtorki do 6 lat o 16.15, od 7 lat o ZESPÓŁ TANECZNY POLONIA zapraszamy młodzież na zajęcia w piątki o KLUB MALUCHA zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do poznania się, wspólnej zabawy i nauki w Domu Parafialnym we wtorki o tel CHÓR PARAFIALNY poniedziałki godz Prosimy o zgłaszanie się nowych chętnych do śpiewu w chórze. Nie zakopujmy swoich talentów, ale starajmy się je rozwijać na chwałę Boga troszcząc się jednocześnie o piękno liturgii. Zapraszamy. SPOTKANIE SENIORÓW 01 kwietnia godz SPOTKANIA ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW AA-Kontaktzentrum, Große Barlinge 66; Hannover oraz spotkania grupy wsparcia rodzin AA Al-Anon tel (śr. i niedz., ) oraz AA Maria Licht Mess Kirche; Friedrich Lekvestr.7; Hildesheim, tylko ostatni piąt. miesiąca godz tel. kontakt

7 7 BIBLIOTEKA każda niedziela w godz. od do w naszej bibliotece znajduje się ponad książek o bardzo zróżnicowanej tematyce. Zapraszamy do naszej biblioteki nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież. Każdy znajdzie coś dla siebie. VII ZLOT MŁODZIEŻY POLONIJNEJ POLONICUS 2015 Zapraszamy młodych Polaków, mieszkających poza granicami kraju na Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS. Umozliwia on poznanie własnych korzeni, polskiej kultury i historii. To także szansa na nawiązanie licznych międzynarodowych przyjaźni. UCZESTNICY: młodzież w wieku lat różnych krajów, która posługuje się j. polskim co najmniej na poziomie komunikatywnym. MIEJSCE: Wrocław i Stary Gierałtów w Kotlinie Klodzkiej. TERMIN: 25 lipca- 7 sierpnia 2015r. KOSZT: 270 euro + koszty dojazdu. INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: K. Schimanski: tel.0511/ PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Zapisy w biurze parafialnym. WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Termin: 10 maja 2015 r. Lokal wyborczy: siedziba w Konsulacie Generalnym RP, ul. Grundgenstasse 20, Hamburg, czynne w godz Aby wziąć udział w wyborach należy: 1. Osobiście zgłosić się do spisu wyborców (warunek ukończenie 18 lat do dnia wyborów), który sporządzany jest przed każdymi wyborami przez konsulat. (Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub pocztą elektroniczną na adres: w zakładce wybory). Zgłoszenia należy dokonać do dnia 7 maja 2015 r. 2. Posiadać ważny polski dowód osobisty lub paszport. Można również głosować korespondencyjnie.aby głosować korespondencyjnie należy: 1. Przy dokonaniu wpisu do spisu wyborców poinformować konsula o zamiarze głosowania korespondencyjnego (czyli głosowania przez pocztę). 2. Zgłoszenie to należy wykonać najpóźniej do 27 kwietnia 2015 r. Każdy kto zgłosi taki zamiar otrzyma z konsulatu przesyłkę pocztową zawierającą kartę do głosowania, którą należy po dokonaniu wyboru kandydata na Prezydenta RP odesłać do konsulatu, w takim terminie aby trafiła ona do komisji wyborczej w Hamburgu najpóźniej w dniu 10 maja br. do godz

8 8 Panie Jezu Chryste. Czy słyszysz ciszę która nastała? Przebrzmiały już pieśni i słowa modlitw, nadszedł czas pożegnania. Wkrótce zniknie Twój obraz, lecz Ty w nas pozostaniesz. Jezu Miłosierny, dziękujemy Ci gorąco za obfite zdroje łask, które otrzymała nasza wspólnota. Racz jeszcze raz spojrzeć swoim miłosiernym wzrokiem na każdą i każdego z nas. Bądź z nami w naszej pielgrzymce wiary wiodącej do spotkania z Tobą. Chcemy wraz z Maryją wyśpiewać Bogu dziękczynne Magnificat. Wspomagaj nas zatem Jezu w trudach dnia codziennego, ucz nas wciąż na nowo zawierzać Tobie. Prowadź nas drogą wierności i rozmiłowania się w Bożych tajemnicach, drogą służby Tobie Jezu w drugim człowieku, drogą rad ewangelicznych. Spraw by Duch Święty rozbudził na nowo gorliwość naszych serc do jeszcze gorliwszej modlitwy i pracy. Spraw, by ci którzy odeszli od Ciebie lub pobłądzili na szlakach swojego życia zaufali w Twoje wielkie Miłosierdzie i powrócili do Ciebie. Jezu Chryste, miłosierny Panie, Tobie się powierzamy, Tobie ufamy, pragniemy zanurzyć się w łasce Twojego Miłosierdzia. Jezu ufamy Tobie. Drodzy parafianianie! Dziękujemy Panu Bogu za peregrynację obrazu Bożego Miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej, ojcom redemptorystom Janowi Chaimowi i Stanisławowi Kiełbasie, za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych i czasu nawiedzenia, ale przede wszystkim każdemu, kto znalazł czas by adorować i poznawać tajemnicę Miłosiernego oblicza naszego Boga. Bóg zapłać. Obraz Bożego Miłosierdzia pozostanie w naszej parafii do niedzieli Miłosierdzia Do tego dnia zapraszamy codziennie na godz na nowennę do Miłosierdzia Bożego i Msze św., i wspólną modlitwę w naszych osobistych intencjach i naszej wspólnoty. POLSKA MISJA KATOLICKA Adres: Hannover, Stilleweg 12 B Telefon 0511/ Fax.: 0511/ Biuro: pon.- piąt: godz i Od 07 do 09 kwietnia biuro parafialne będzie nieczynne. W nagłych wypadkach kontak z księdzem: tel Proboszcz: ks. kanonik Tadeusz Kluba Wikariusz ks. Marcin Kuta Sekretarka: p. Regina Światlak

Polska Misja Katolicka. www.pmkdortmund.de. w DORTMUNDZIE. Program na rekolekcje wielkopostne. 22-29 marca. i okres Świąt Wielkanocnych.

Polska Misja Katolicka. www.pmkdortmund.de. w DORTMUNDZIE. Program na rekolekcje wielkopostne. 22-29 marca. i okres Świąt Wielkanocnych. Polska Misja Katolicka w DORTMUNDZIE www.pmkdortmund.de Program na rekolekcje wielkopostne 22-29 marca i okres Świąt Wielkanocnych. 2015 2 Drodzy Bracia i Siostry! Obecny czas w kościele katolickim wpisuje

Bardziej szczegółowo

OCENA DOSTATECZNA OCENA CELUJĄCA OCENA BARDZO DOBRA OCENA DOBRA OCENA DOPUSZCZAJĄCA TYTUŁ ROZDZIAŁU TEMAT LEKCJI

OCENA DOSTATECZNA OCENA CELUJĄCA OCENA BARDZO DOBRA OCENA DOBRA OCENA DOPUSZCZAJĄCA TYTUŁ ROZDZIAŁU TEMAT LEKCJI Wymagania edukacyjne i kryteria oceniania z religii w klasie II zgodne z programem nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej nr: AZ-1-01/10 W drodze do Wieczernika. A oto Ja jestem z wami.. TYTUŁ ROZDZIAŁU

Bardziej szczegółowo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo Klasa I S E M E S T R I I. Witam Bądź pozdrowiony, Panie! 1. Wymagania podstawowe 2. Wymagania ponadpodstawowe (rozszerzające i dopełniające) Uczeń potrafi nawiązywać kontakty z rówieśnikami i Uczeń używa

Bardziej szczegółowo

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13 Nr 239 / 22 września 2013 ISSN 2080-0010 XXV Niedziela Zwykła LITURGIA SŁOWA PIERWSZE CZYTANIE Am 8,4-7 Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie:

Bardziej szczegółowo

NASZ CZAS Str. 1/3/943. Oto Baranek Boży. Świadectwo Jana zawiera pewien paradoks. Najpierw wyznaje. Jezusa, ale nie znał Jego samego.

NASZ CZAS Str. 1/3/943. Oto Baranek Boży. Świadectwo Jana zawiera pewien paradoks. Najpierw wyznaje. Jezusa, ale nie znał Jego samego. 15 Stycznia 2012r. NASZ CZAS Str. 1/3/943 PA RA FIAL NY TY GO DNIK KA TO LIC KI Koszt wydania: 1 zł Rok XIX * 15 Stycznia 2012 r. * Nr 3 (943) Oto Baranek Boży Gdy Jan Chrzciciel zobaczył przechodzącego

Bardziej szczegółowo

Nr 49/IX/2011 11.09.2011r. Ofiara dobrowolna Koszt wydruku 1zł.

Nr 49/IX/2011 11.09.2011r. Ofiara dobrowolna Koszt wydruku 1zł. 11.09.2011r. Ofiara dobrowolna Koszt wydruku 1zł. Tygodnik Parafialny W tym numerze: O dożynkach na Jasnej Górze - str. 1-3., O Dziecięcym Zespole Tanecznym str. 4., O pielgrzymce motocyklowej str. 5-6.,

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093 ISSN 1428-3093 Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki ŻYĆ JUBILEUSZEM! Już ponad dziewięć miesięcy dzieli nas od chwili, gdy papież Jan Paweł II w noc

Bardziej szczegółowo

uczeń potrafi stosować w życiu takie postawy, które czynią go przyjacielem Jezusa

uczeń potrafi stosować w życiu takie postawy, które czynią go przyjacielem Jezusa Lp. Temat lekcji Cele katechetyczne wymagania ogólne: Treści nauczania wymagania szczegółowe: Wiedza Umiejętności Metody i techniki Środki dydaktyczne Umiejętności z podstawy programowej 1. Spotkanie z

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DUSZPASTERSKA O NAWIEDZENIU OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W DIECEZJI PŁOCKIEJ 2015-2016

INSTRUKCJA DUSZPASTERSKA O NAWIEDZENIU OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W DIECEZJI PŁOCKIEJ 2015-2016 Biskup Płocki Piotr Libera z dniem 11 listopada 2014 r. zatwierdził Instrukcję duszpasterską o Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Płockiej 2015-2016. INSTRUKCJA DUSZPASTERSKA O NAWIEDZENIU

Bardziej szczegółowo

PISMO PARAFIAN KOŒCIO A MARYI KRÓLOWEJ

PISMO PARAFIAN KOŒCIO A MARYI KRÓLOWEJ ISSN 1233 7552 PISMO PARAFIAN KOŒCIO A MARYI KRÓLOWEJ w POZNANIU MAJ NR 2(151)2011 Drodzy Parafianie! Maryjny miesiąc maj, jak w każdym roku był naznaczony nabożeństwami, które licznie gromadziły parafian.

Bardziej szczegółowo

1 Jubileusz 1987-2012

1 Jubileusz 1987-2012 1 To już 25 lat... Jubileusz powstania parafii 2 W dniu 17 czerwca 2012 r. w czasie Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika,

Bardziej szczegółowo

25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry. dziękować jako wspólnota parafialna

25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry. dziękować jako wspólnota parafialna VERBUM Miesięcznik parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Zagórzu numer 5(53)/2008 25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry 1 czerwca 2008 roku został ogłoszony przez Metropolitę Warszawskiego, księdza

Bardziej szczegółowo

BOŻE CIAŁO. Ty tylko mnie poprowadź Tobie powierzam mą drogę Ty tylko mnie poprowadź Panie mój. Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu

BOŻE CIAŁO. Ty tylko mnie poprowadź Tobie powierzam mą drogę Ty tylko mnie poprowadź Panie mój. Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu BOŻE CIAŁO Ty tylko mnie poprowadź Tobie powierzam mą drogę Ty tylko mnie poprowadź Panie mój Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu BOŻE CIAŁO Ciało Chrystusa Obchodziliśmy niedawno uroczystość Bożego Ciała.

Bardziej szczegółowo

rok CXXII nr 10 / październik 2014 Urok afrykańskich imion / Animatorzy misyjni Niedziela Misyjna / Różne są dary łaski

rok CXXII nr 10 / październik 2014 Urok afrykańskich imion / Animatorzy misyjni Niedziela Misyjna / Różne są dary łaski rok CXXII nr 10 / październik 2014 Urok afrykańskich imion / Animatorzy misyjni Niedziela Misyjna / Różne są dary łaski Od Redakcji przedostatnią niedzielę października obchodzimy w Ko- W ściele Światowy

Bardziej szczegółowo

Potrzeba miłosiernych samarytan

Potrzeba miłosiernych samarytan 9 Lutego 2014r. NASZ CZAS Str. 1/6/1051 PA RA FIAL NY TY GO DNIK KA TO LIC KI Koszt wydania: 2 zł Rok XXI * 9 Lutego 2014 r. * Nr 6 (1051) Potrzeba miłosiernych samarytan 11 luty 2014 - XXII Światowy Dzień

Bardziej szczegółowo

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej Wprowadzenie We wstępie do adhortacji apostolskiej Sacramentum Caritatis O Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła Ojciec Święty Benedykt XVI napisał: W sakramencie Ołtarza Pan przychodzi

Bardziej szczegółowo

dziękując bogu i ludziom

dziękując bogu i ludziom niedziela w Chicago nr 47 (189) L rok XLIX 19 XI 2006 CHICAGO w numerze: Śpiewem chwalmy Go czyli o tegorocznym Festiwalu Piosenki Religijnej 400 lat Witowa górale z Chicago o swej podhalańskiej ojczyźnie

Bardziej szczegółowo

Świętujemy. Przybyły do Koszalina 1 października. Koncertem zespołu Adalbertus. Śpiewaj ze św. Wojciechem

Świętujemy. Przybyły do Koszalina 1 października. Koncertem zespołu Adalbertus. Śpiewaj ze św. Wojciechem 4 października 2009 nr 40/914 I tekst Julia Markowska redaktor wydania Świętujemy 800-lecie reguły franciszkańskiej. Bracia mniejsi w najtrudniejszych powojennych czasach pomagali budować wspólną tożsamość

Bardziej szczegółowo

WRZESIEŃ 2014 - NR 7 / 2014 PARAFIA ŚCIĘCIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W MYSŁOWICACH. Czas wakacji czasem spotkań z Bogiem

WRZESIEŃ 2014 - NR 7 / 2014 PARAFIA ŚCIĘCIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W MYSŁOWICACH. Czas wakacji czasem spotkań z Bogiem WRZESIEŃ 2014 - NR 7 / 2014 PARAFIA ŚCIĘCIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W MYSŁOWICACH Czas wakacji czasem spotkań z Bogiem Okiem proboszcza FARAJANA nr 7/2014 Na początek roku szkolnego i duszpasterskiego Początek

Bardziej szczegółowo

niedziela głos z Torunia Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu Nie ma jak u Mamy Wakacje z Bogiem 350-lecie Irkucka na pielgrzymkowym

niedziela głos z Torunia Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu Nie ma jak u Mamy Wakacje z Bogiem 350-lecie Irkucka na pielgrzymkowym niedziela głos z Torunia nr 34 (870) J rok LIV 21 VIII 2011 toruń w n u m e r z e : Wakacje z Bogiem 350-lecie Irkucka na pielgrzymkowym szlaku Zadziwiający dar grupa brązowa św. Brata Alberta toruńskiej

Bardziej szczegółowo

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka TO NIE BYŁ PRZYPADEK Jeszcze nikt przedtem, jak Józef Czwakiel nie dostarczył mi tak ciekawych tematów do zamieszczenia w naszym Biuletynie. Raz pisałem o nim jako gorzyckim Ikarze pasjonacie paralotniarstwa,

Bardziej szczegółowo

W naszej wspólnocie parafialnej

W naszej wspólnocie parafialnej W wakacyjnym numerze naszej Skałki prosiłem, byśmy nauczyli się okazywać wdzięczność, cnotę chwaloną przez Jezusa, a dziś zapomnianą. Wdzięczność przede wszystkim Panu Bogu za życie i nieśmiertelność,

Bardziej szczegółowo

Regulamin Małopolskiego Projektu

Regulamin Małopolskiego Projektu Regulamin Małopolskiego Projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym w roku szkolnym 2014/2015 1 Patronat honorowy

Bardziej szczegółowo

W numerze: Nowi święci Życie jest piękne Chęcińscy franciszkanie, cz. I Żyć Mszą świętą Wielki Piątek 1944 r. Cenny Przewodnik Boża Mądrość

W numerze: Nowi święci Życie jest piękne Chęcińscy franciszkanie, cz. I Żyć Mszą świętą Wielki Piątek 1944 r. Cenny Przewodnik Boża Mądrość Nr 3 Rok I lipiec 2014 Otwórzcie drzwi Chrystusowi (św. Jan Paweł II) Św. Jan Paweł II pontyfikat 1978 2005 KANONIZACJA 27 kwietnia 2014 Św. Jan XXIII pontyfikat 1958 1963 W numerze: Nowi święci Życie

Bardziej szczegółowo

MOC BOŻEGO SŁOWA. od redakcji. duchowość komunii. świadkowie. doświadcrenia. nowe horyronty. słownik. dodatek

MOC BOŻEGO SŁOWA. od redakcji. duchowość komunii. świadkowie. doświadcrenia. nowe horyronty. słownik. dodatek MOC BOŻEGO SŁOWA od redakcji duchowość komunii Carlos Garcia Andrade CMF: KU TEOLOGII SŁOWA 3 świadkowie Camillo Bianchin OFM: DO ZOBACZENIA, PADRE NOVO! 12 doświadcrenia Róża Wilczek: PANIE, DO KOGÓŻ

Bardziej szczegółowo

Misje. kraju stepów i pustyni. Salezjańskie. Ksiądz Bosko w Mongolii SPRAWOZDANIE 2008. Pismo do Przyjaciół i Sympatyków Misji

Misje. kraju stepów i pustyni. Salezjańskie. Ksiądz Bosko w Mongolii SPRAWOZDANIE 2008. Pismo do Przyjaciół i Sympatyków Misji ISSN 1642 9672 Pismo do Przyjaciół i Sympatyków Misji 2/2009 (129) marzec kwiecień Salezjańskie SPRAWOZDANIE 2008 Ksiądz Bosko w Mongolii kraju stepów i pustyni Spis treści Salezjańskie Salezjański Ośrodek

Bardziej szczegółowo

Światowe Spotkanie Polonii str. 2. 70-lecie Kongresu Polonii Amerykańskiej str. 24. Nr 2/2014. Święty Jan Paweł II

Światowe Spotkanie Polonii str. 2. 70-lecie Kongresu Polonii Amerykańskiej str. 24. Nr 2/2014. Święty Jan Paweł II Światowe Spotkanie Polonii str. 2 70. ROCZNICA BITWY O MONTE CASSINO str. 29 70-lecie Kongresu Polonii Amerykańskiej str. 24 Nr 2/2014 ISSN: 1429-8457 Święty Jan Paweł II SPIS TREŚCI 1 Słowo Prezesa SWP

Bardziej szczegółowo

Daj mi tego chleba Panie

Daj mi tego chleba Panie NR 8 (39) MIESIĘCZNIK PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. I AKCJI KATOLICKIEJ w Brzostku PAŹDZIERNIK 1999 Daj mi tego chleba Panie - Gminne Dożynki w Brzostku "Ziemio, która dałaś nam plon obfity, ziemio polska,

Bardziej szczegółowo

Wiadomości Misyjne. Sekretariatu Misyjnego Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Nr 4 (2/07) Czerwiec 2007

Wiadomości Misyjne. Sekretariatu Misyjnego Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Nr 4 (2/07) Czerwiec 2007 Wiadomości Misyjne Sekretariatu Misyjnego Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi Nr 4 (2/07) Czerwiec 2007 Odważmy się żyć Ewangelią W numerze: Najnowsze wiadomości z pracy naszych misjonarzy List O. Sebastiana

Bardziej szczegółowo

Kto jest ważny? str. 14

Kto jest ważny? str. 14 Pismo Parafii Św. Stanisława Kostki w Krakowie 31 MAJA 2015 nr 5 (934) Kto jest ważny? str. 14 SŁOWO DLA ŻYCIA Z Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20) WIERSZ SPIS TREŚCI Jedenastu uczniów udało

Bardziej szczegółowo