Korzyści dla naszej szkoły z przynależności Polski do Unii Europejskiej. mgr inż. Urszula Klekowska mgr Małgorzata Piotrowska

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Korzyści dla naszej szkoły z przynależności Polski do Unii Europejskiej. mgr inż. Urszula Klekowska mgr Małgorzata Piotrowska"

Transkrypt

1 Korzyści dla naszej szkoły z przynależności Polski do Unii Europejskiej mgr inż. Urszula Klekowska mgr Małgorzata Piotrowska

2 Nasza szkoła, podobnie jak większość placówek uzyskała wsparcie finansowe ze środków unijnych, które pozwoliły na bogatsze wyposażenie sal lekcyjnych oraz podniesienie jakości kształcenia, a także poprawę warunków pracy nauczycieli i uczniów.

3 Wyposażenie sal lekcyjnych w stanowiska komputerowe Program Phare 2003 pod hasłem Wsparcie na modernizację oferty edukacyjnej pozwolił wyposażyć salę lekcyjna w 16 stanowisk komputerowych (sala nr 34)

4 Wyposażenie sal lekcyjnych w stanowiska komputerowe W ramach programu Pracownie komputerowe dla szkół - szkoły ponadgimnazjalne i policealne w 2004 roku placówka nasza zyskała 16 komputerów (sala nr 44)

5 Wyposażenie sal lekcyjnych w stanowiska komputerowe Program o nazwie Pracownie komputerowe dla szkól w 2005 roku realizowany przez MEN współfinansowany ze środków EFS to wzbogacił szkołę o kolejne 20 komputerów (sala 40)

6 Wyposażenie sal lekcyjnych w stanowiska komputerowe Program Phare 2003 pod hasłem Wsparcie na modernizację oferty edukacyjnej wzbogacił szkołę o kolejne 16 komputerów (sala 48)

7 Udział uczniów w zagranicznych praktykach zorganizowanych przez OHP w Łodzi we współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym w ramach programu Leonardo da Vinci Uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodzie stolarz uczestniczyli w 2013r trzytygodniowych praktykach w Hiszpanii w miejscowości Grenada. W ramach projektu Leonardo da Vinci Praktyka zawodowa w Hiszpanii i we Włoszech - nowe perspektywy i szanse dla młodzieży z województwa łódzkiego młodzież miała okazję nie tylko zgłębiać tajniki wiedzy w zawodzie stolarz, poznać nowoczesne technologie, trendy w meblarstwie ale i zwiedzić zabytki Hiszpanii.

8 Udział uczniów w zagranicznych praktykach zorganizowanych przez OHP w Łodzi we współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym w ramach programu Leonardo da Vinci W roku 2012 kolejna grupa stolarzy w ramach tego samego programu Leonardo da Vinci pod hasłem Uczenie się przez całe życie i zagraniczny staż w zawodzie stolarza kluczem do kariery na europejskim rynku pracy miała okazję wyjechać na staż zawodowy do Niemiec do Frankfurtu nad Odrą zorganizowanego przez stowarzyszenie partnerskie dla OHP Internationater Bund.

9 Udział uczniów w zagranicznych praktykach zorganizowanych przez OHP w Łodzi we współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym w ramach programu Leonardo da Vinci Podobnie w 2010 stolarze uczestniczyli w zagranicznych praktykach w tym samym mieście. Realizacja tego projektu przebiegała pod hasłem Stolarz w Unii Europejskiej - praktyki zagraniczne szansą na mobilną i konkurencyjną karierę zawodową.

10 Udział uczniów w zagranicznych praktykach zorganizowanych przez OHP w Łodzi we współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym w ramach programu Leonardo da Vinci Dziesięcioosobowe grupy wyjeżdżały w miesiącach luty, marzec, maj, czerwiec również na trzy tygodnie. Uczestnicy projektu mieli możliwość odbycia części praktyki zawodowej w formie stażu w organizacji partnerskiej dla OHP. W trakcie odbywania stażu młodzież poznawała nowe i ciekawe techniki obróbki drewna, techniki łączenia i klejenia elementów drewnianych. Wyjazdy poprzedzone były nauką języka niemieckiego, kultury i regionu niemieckiego. Staż umożliwia młodym ludziom nabywanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pracę i naukę w wielonarodowych zespołach, rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie świadomości europejskiej, kursy językowe i wycieczki kulturalne na terenie Brandenburgii.

11 Udział uczniów w zagranicznych praktykach zorganizowanych przez OHP w Łodzi we współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym w ramach programu Leonardo da Vinci Program ten realizowany był w ramach projektu Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego -Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci.

12 Zagraniczne wyjazdy i szkolenia nauczycieli Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu finansowanym przez Unię Europejską. W ramach programu Comenius Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nauczyciel języka angielskiego brał udział w szkoleniu językowym w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii, a nauczyciel języka niemieckiego w szkoleniu metodyczno-językowym w Regensburgu, w Niemczech. W 2007 roku duża grupa nauczycieli uczestniczyła w kursie doskonalącym w zakresie ICT. Szkolenie było bezpłatne i w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

13 Dziękujemy za uwagę. Źródła zdjęć: