Klub Garnizonowy w Zamościu. ul. Piłsudskiego 36 tel.fax ,

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Klub Garnizonowy w Zamościu. ul. Piłsudskiego 36 tel.fax. 0 84 6181223, 0 84 6384535"

Transkrypt

1 Klub Garnizonowy w Zamościu ul. Piłsudskiego 36 tel.fax ,

2 BAZA Klub Garnizonowy usytuowany jest przy głównej arterii komunikacyjnej miasta Zamościa, otoczony atrakcyjnym terenem zielonym, wykorzystywanym do organizowania licznych imprez plenerowych dla środowiska wojskowego Garnizonu Zamość (Święto z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dzień Dziecka, Święto Wojska Polskiego, Święto Wojsk Lądowych itp.)

3 BAZA Na terenie Klubu znajduje się sala widowiskowa z 334 miejscami, którą obecnie zajmuje Kino Stylowy będące w zarządzaniu miasta Zamość, sala konferencyjna mieszcząca się na piętrze, wykorzystywana na co dzień do zajęć z tańca nowoczesnego, towarzyskiego i aerobiku może pomieścić jednocześnie ponad 200 osób, Zamojski Klub posiada jeszcze wiele mniejszych pomieszczeń wykorzystywanych do zajęć dla kadry, pracowników wojska i ich dzieci jak również do dyspozycji różnych instytucji kombatanckich i paramilitarnych: * sala wykładowa, sala taneczna, pracownia plastyczna, mała galeria, sala kolumnowa, sala prób itd., * biblioteka oświatowa zajmuje 5 pomieszczeń na parterze.

4 BAZA OCHRONA W celu zabezpieczenia się przed ewentualnym zaborem mienia wojskowego od 2001 roku Klub jest pod stałym monitoringiem Agencji Ochrony BAKO. System alarmowy został zakupiony ze środków własnych w 1998 roku i do dnia dzisiejszego działa sprawnie. Koszt miesięczny usługi monitoringu wynosi 61 zł plus 24,40 zł co kwartał za przegląd i konserwację.

5 KADRY Sztab Generalny przydzielił 5 etatów: * główny instruktor kierownik klubu Janusz KUPCZYK * starszy bibliotekarz kierownik biblioteki Pani Alicja MRÓZ, * starszy instruktor Pani Małgorzata MAZIARCZYK, * instruktor Pani Anna WRÓBEL 0,25 etatu i Pani Jolanta MOSIĄDZ 0,25 etatu, * instruktor Pani Katarzyna FIGURA 0,70 etatu i Pan Waldemar CHRUŚCIŃSKI 0,80 etatu

6 DZIAŁALNOŚĆ MERYTORYCZNA Na terenie Klubu działają koła zainteresowań skierowane w dużej mierze do dzieci i młodzieży jak również adresowane do kadry, pracowników wojska oraz emerytów i rencistów. koło plastyczne, koło recytatorskie, koło wokalne, koło tańca, koło młodych miłośników książki, koło karate tradycyjnego. Ważnym elementem działalności oświatowej jest biblioteka klubu, która jest organizatorem spotkań autorskich i licznych wystaw książkowych.

7 DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI Na dzień dzisiejszy zamojska biblioteka posiada na ewidencji ponad 35 tys. woluminów i wiele innych cennych zbiorów. Czytelnikami są kadra, pracownicy wojska oraz ich rodziny jak również emeryci i renciści wywodzący się z naszego środowiska. Jednak sporą grupą czytelników są też osoby nie związane z resortem obrony. Stan czytelnictwa jest zadawalający i stale się powiększa, obecnie jest czynnych ponad 720 czytelników, którzy przeczytali do chwili obecnej książek. Biblioteką kieruje Pani Alicja MRÓZ.

8 WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA Do kalendarza zamojskiego klubu na stałe zostały wpisane liczne imprezy plenerowe jak również Festiwal Twórczości Dziecięcej Śląskiego Okręgu Wojskowego. Koncert z okazji 87 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ta, co nie zginęła 10 listopad 2005 rok sala widowiskowa

9 FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO

10 WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA Klub Garnizonowy od początku roku kalendarzowego był współorganizatorem przedsięwzięć na szczeblu Okręgu jak i Wojska Polskiego m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Dom Wojska Polskiego w m. styczniu, kurs międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych i operacji pokojowych dla oficerów Wojsk Lądowych w m. czerwcu.

11 WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA Klub Garnizonowy włączył się do rywalizacji i prezentacji swojego dorobku na wszystkich przeglądach organizowanych przez Śląski Okręg Wojskowy. * Żagań * Bielsko Biała * Zamość

12 WYDARZENIA 2005 ROKU W OBIEKTYWIE Koncert kolęd i pastorałek Dzień Dziecka Święto Wojska Polskiego Wystawy

13 PROBLEMY I POTRZEBY najważniejszą potrzebą Klubu na dzień dzisiejszy jest przyznanie dodatkowego etatu w bibliotece, rozpoczęcie komputeryzacji biblioteki, remont biblioteki i parteru Klubu, brak sprzątaczki.