Po ukończeniu kursu otrzymają państwo magnetyczną kartę uprawniającą do gry na większości pól golfowych w Europie.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Po ukończeniu kursu otrzymają państwo magnetyczną kartę uprawniającą do gry na większości pól golfowych w Europie."

Transkrypt

1

2 Golf to nie tylko dyscyplina sportu, ale przede wszystkim znakomita forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny, bądź znajomych. Pierwszym krokiem w przygodzie z golfem jest kurs na Zieloną Kartę, czyli swego rodzaju golfowe prawo jazdy. Podczas 10 godzin zajęć z trenerem nauczą się państwo wszystkich podstawowych elementów potrzebnych do gry w golfa.

3 Po ukończeniu kursu otrzymają państwo magnetyczną kartę uprawniającą do gry na większości pól golfowych w Europie. Kurs prowadzony jest przez w pełni wykwalifikowanego trenera gry w golfa, pod którego okiem będą państwo stawiali swoje pierwsze golfowe kroki.

4 Istnieje popularna opinia o tym, że golf jest sportem dla bogaczy, co nie jest prawdą. Kurs na Zieloną Kartę w klubie golfowym Binowo Park to koszt 390 zł. W cenę wliczone są wszelkie koszty, a dodatkowo otrzymają państwo od nas swój pierwszy kij golfowy!!!

5 Więcej informacji i terminy najbliższych kursów znajdą państwo na naszej stronie: lub pod nr tel Serdecznie zapraszamy!!! Poniżej znajdą państwo podstawowe informacje o golfie i jego częściach. Informacje te przydadzą się również podczas kursu.

6 POCZĄTKI GOLFA Historia początków gry w golfa i miejsca, w którym faktycznie grano w niego po raz pierwszy nie jest do końca znana. Ogólnie przyjęto jednak, że początki gry w golfa miały miejsce w średniowiecznej Szkocji. Sport ten nie znalazł jednak większej rzeszy fanów aż do końca XIX w. kiedy to rozpowszechnił się najpierw na reszcie Wysp Brytyjskich, a później w Stanach Zjednoczonych. Za kolebkę golfa, jako sportu który znamy dzisiaj uważa się Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews. Do dzisiaj znajduje się tam główny ośrodek zajmujący się wydawaniem i uaktualnianiem reguł gry w golfa.

7 POLE GOLFOWE Pola golfowe, na których gra się w golfa są tak samo niepowtarzalne, jak ludzie. Każde pole różni się od siebie nie tylko wyglądem, ale również ogólną charakterystyką i poziomem trudności. Łączy je oczywiście trawa, która znajduje się na każdym z nich. Na świecie możemy wyróżnić dwa podstawowe typy pól golfowych. o o Links - to pola położone nad brzegiem morza lub oceanu. Zazwyczaj płaskie, na których główną rolę i trudność sprawiają silnie wiejące wiatry. Parkland - pole położone w lesie lub parku. Najczęściej kręte dołki, na których główną przeszkodą są wszechobecne drzewa utrudniające uderzanie piłki.

8 POLE GOLFOWE Pola golfowe dzielą się na dwa typy ze względu na ilość dołków, która się na nich znajduje. Pola golfowe, na których rozgrywa się turnieje składają się z 18 dołków o łącznej długości około 6km. Często można spotkać się również z polami golfowymi, na których jest 9 dołków tzw. małe pola. Również kluby golfowe mają różne profile swojej działalności. Najwięcej pól golfowy to pola prywatne, w których do gry potrzebne będzie nam członkostwo. Ceny członkostw narzucane są przez właściciela i zazwyczaj nie są wysokie. Drugim popularnym typem są pola publiczne, których właścicielem są władze lokalne lub narodowe. W przypadku takich pól gra na nich jest zdecydowanie tańsza.

9 POLE GOLFOWE Pole golfowe składa się, jak już wspominaliśmy z 18 lub 9 dołków, które różnią się od siebie długością. Możemy wyróżnić 3 typy dołków, które składają się na pełne pole: (PAR Professional Average Result, co oznacza średni wynik, który powinien osiągnąć zawodowy gracz na danym dołku) o o Dołki PAR 3 - ich długość wynosi od 100 do 210 metrów. Dołki PAR 4 - ich długość wynosi od 250 do 400 metrów. o Dołki PAR 5 - ich długość wynosi od 380 do 550 metrów. Najczęściej 18 dołkowe pole składa się z 4 dołków par-3, czterech dołków par-5 i dziesięciu dołków par-4, co w sumie daje nam par pola w wysokości 72 uderzeń. Taki wynik według projektanta pola powinien uzyskać zawodowy gracz na danym polu. Par pola może być inny, a 72 to najczęściej spotykana forma.

10 POLE GOLFOWE Każdy z tych dołków składa się z kilku podstawowych elementów:

11 POLE GOLFOWE Każdy wynik na dołku golfowym ma swoją nazwę: DOUBLE BOGEY dwa uderzenia powyżej par na dołku BOGEY jedno uderzenie powyżej par na dołku (5 uderzeń na dołku par-4) PAR wynik który zastał założony przez projektanta pola na danym dołku. BIRDIE jedno uderzenie poniżej par na danym dołku (4 uderzenia na dołku par-5) EAGLE dwa uderzenia poniżej par na danym dołku ALBATROSS trzy uderzenia poniżej par na danym dołku

12 SPRZĘT GOLFOWY Od początku swojej historii kije golfowe przebyły długą drogę do momentu, w którym znajdują się dzisiaj. Na początku w golfa grało się drewnianymi kijami i kamieniami, które miały służyć za piłki golfowe. Obecnie sprzęt to bardzo zaawansowane technologicznie elementy mające pomagać w grze golfistom na każdym poziomie zaawansowania. Kije przypisane są nie tylko do indywidualnych preferencji gracza, ale również do poziomu zaawansowania czy budowy ciała.

13 SPRZĘT GOLFOWY C.D. Każdy kij golfowy składa się z trzech podstawowych elementów: GRIP Gumowy uchwyt, za który trzymamy kij golfowy podczas uderzenia SHAFT Inaczej zwany trzonkiem kija. Shaft ma kluczowe znaczenie w dobieraniu kija dla danego gracza. Wyróżniamy shafty grafitowe (znacznie lżejsze i bardziej giętkie, przeznaczone głównie dla graczy początkujących, kobiet, juniorów) i stalowe dla graczy bardziej zaawansowanych i silnych zawodników. GŁÓWKA miejsce kontaktu kija z piłką golfową podczas uderzenia. Każdy kij w torbie posiada inny kąt nachylenia główki względem ziemi, co wpływa na odległość na którą poleci piłka.

14 SPRZĘT GOLFOWY C.D. Zgodnie z regułami gry w golfa każdy z graczy może mieć w swojej torbie golfowej maksymalnie 14 kijów golfowych. W kolejnych slajdach prezentujemy podstawowe rodzaje kijów:

15 SPRZĘT GOLFOWY C.D. WOODY kije z dużymi główkami służące do dalekich uderzeń. Są to również najdłuższe kije w całej torbie. Wood z nr 1 jest nazywany Driver. Kije te możemy spotkać w kątach nachylenia od 9 do 25 stopni.

16 SPRZĘT GOLFOWY C.D. IRONY Kije numerowane od 3 do PW. Kije do średniej długości uderzeń. Każdy numer różni się od siebie długością shaftu i kątem nachylenia łopatki, co wpływa na długość uderzenia i tak kij nr. 3 jest najdłuższy i ma najmniejszy kąt nachylenia łopatki, co da nam najdłuższy strzał spośród wszystkich ironów. Kij PW jest najkrótszy i ma największy kąt nachylenia, co da nam najkrótszy strzał.

17 SPRZĘT GOLFOWY C.D. WEDGE kije do najkrótszych uderzeń na polu golfowym. Oznaczone są kątem nachylenia łopatki względem ziemi. Najczęściej używane kąty nachylenia to 52 stopnie (Gap Wedge), 56 stopni (Sand Wedge) i 60 stopni (Lob Wedge).

18 SPRZĘT GOLFOWY C.D. PUTTER Kij do najkrótszych uderzeń na polu golfowym. Używany tylko na obszarze greenu. Kij ten ma wiele różnych odmian. Najbardziej klasyczna porównywana jest do wyglądu klamki bądź młotka.

19 SPRZĘT GOLFOWY C.D. PIŁECZKI GOLFOWE Piłka golfowa, a właściwie jej rozmiar jest ściśle określony w regułach gry w golfa. Pomimo, że wszystkie wyglądają tak samo to różnią się swoją specyfikacją oczywiście zgodną z zasadami gry w golfa. Najczęściej wyróżniamy trzy typy piłek golfowych:

20 SPRZĘT GOLFOWY C.D. Twarde przeznaczone dla graczy początkujących i tych którzy chcą, aby ich piłka leciała dalej. Średnie piłki dla graczy średnio-zaawansowanych. Rodzaj ten łączy w sobie cechy piłek twardych, lecących daleko oraz miękkich, które dają większe wyczucie przy krótkich uderzeniach. Miękkie piłki przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Ich miękkość pozwala na jak najlepsze wyczucie podczas uderzenia. Lecą one jednak trochę krócej i przy złym uderzeniu poddają się znacznie większej rotacji.

21 FORMATY GRY W GOLFA STROKEPLAY format gry, gdzie zwycięzcą zostaje gracz, który na 18 dołkach uzyskał najmniejszą liczbę uderzeń. Jest to najprostszy i najpopularniejszy format. W formacie tym, jak i w innych występują kategorie Netto (z odjęciem Handicapu) i Brutto (bez odejmowania Handicapu).

22 FORMATY GRY W GOLFA MATCHPLAY mecz na dołki z bezpośrednim przeciwnikiem. Jeżeli uzyskamy na danym dołku wynik niższy od naszego przeciwnika wygrywamy dany dołek. Jeżeli uda nam się wygrać pierwszy dołek to nie zapisujemy wyniku 1:0 tylko 1up. Jeżeli nasz przeciwnik wygra drugi dołek to nie jest 1:1 tylko All Square. Zawsze wynik wyraża przewagę dołków wygranych przez jednego gracza nad drugim. Jeżeli np. 3 dołki przed końcem prowadzimy 4up mecz automatycznie zostaje zakończony, ponieważ nie została już wystarczająca ilość dołków, aby nasz przeciwnik mógł to odrobić.

23 FORMATY GRY W GOLFA STABLEFORT rozgrywka, w której za dany wynik na dołku otrzymujemy punkty, które na ostatnim dołku się sumuje. Punkty przydzielane są następująco: o Bogey = 1pkt. o o o Par = 2pkt. Birdie =3pkt. Eagle =4pkt. o Albatross =5pkt. W formacie Stablefort wygrywa osoba, która podczas rundy golfa uzyska największa sumę punktów.

24 DRUŻYNOWE FORMATY GRY W GOLFA TEXAS SCRAMBLE drużynowy format gry w golfa. Może w nim brać udział od 2 do 4 graczy. Wszyscy uderzają piłkę, a następnie wybierają tę, która leży w najlepszym miejscu do oddania kolejnego strzału. Następnie osoby, których piłka nie został wybrana zbierają swoje i uderzają z miejsca, w którym leżała najlepsza według nich piłka. Wynik liczy się w zależności od ilości uderzeń wykonanych z wybranego najlepszego miejsca. FOURBALL (Betterball) drużynowy format gry, w którym udział brać może od 2 do 4 graczy. Każdy rozgrywa dołek swoją piłką golfową, a na karcie wyników zapisujemy tylko wynik najlepszego gracza z drużyny na danym dołku. FORSOME - drużynowy format gry, w którym udział brać może od 2 do 4 graczy. Gra polega na uderzeniu jednej piłki na zmianę. Jest to najtrudniejszy drużynowy format gry w golfa.

25 SYSTEM HANDICAPOWY System handicapowy to liczbowo wyrażony poziom gry w golfa każdego z graczy. Im niższy Handicap tym lepszy gracz. Handicap to liczba dodatkowych uderzeń, które każdy gracz otrzymuje grając w klasyfikacji netto. Są to swego rodzaju fory dla słabszych graczy mające na celu wyrównanie szans pomiędzy dobrymi i słabszymi graczami.

26 SYSTEM HANDICAPOWY Początkowy HCP wynosi 36 uderzeń, zarówno dla kobiet i dla mężczyzn. Przelicza się to w następujący sposób: Gracz z HCP 36: Wynik na 18 dołkach wynosi 108 uderzeń 36 (hcp) = 72 uderzenia Gracz Pro HCP 0: Wynik na 18 dołkach wynosi 73 uderzenia 0 (hcp) = 73 uderzenia Zwycięzcą rozgrywki w klasyfikacji netto zostaje gracz z hcp 36, ponieważ jego końcowy wynik był niższy o jedno uderzenie. System hcp pozwala rywalizować graczom na różnym poziomie zaawansowania, co znacznie urozmaica rozgrywki, pozwala początkującym odnosić sukcesy i wygrywać w niektórych klasyfikacjach z wytrawnymi graczami.

27 REGUŁY I ETYKIETA NA POLU GOLFOWYM Golf opiera się na zbiorze reguł i etykiety, które pozwalają aby rozgrywki były przyjemne i sprawiedliwe dla wszystkich graczy. Mają one swoje oparcie w historii tego sportu i dla wielu są jednym z najważniejszych jego elementów. Reguły gry w golfa na świecie ustalane są przez R&A w St. Andrews i są one aktualizowane tak, aby miały one jak największy sens i były zgodne z dzisiejszymi realiami. Poniżej podstawowe elementy:

28 REGUŁY I ETYKIETA NA POLU GOLFOWYM Na polu golfowym niedopuszczalne są koszulki typu t-shirt, dresy oraz dżinsy. Na polu golfowym obowiązuje odpowiedni strój składający się koszulki z kołnierzykiem oraz spodni z materiału. Punktualność na polu golfowym. Każdy gracz powinien znać swój handicap, orientować się w jakim formacie będzie rozgrywana runda ( stroke play, match play, stableford ), znać kolejność gry w obrębie swojej grupy oraz zasady rozgrywania rundy golfa. Obowiązkiem gracza jest oznaczenie piłeczki, którą gra. Konieczne jest poinformowanie współgraczy, jakim typem piłki będzie się grało i jak jest ona oznaczona. Należy zapoznać się z lokalnymi regulaminami obowiązującymi na danym polu golfowym. Grupa na polu golfowym (flight) może składać się z maksymalnie 4 graczy. Runda golfa trwa pomiędzy 4-6 godzin. Zawodnik nie może grać większą ilością kijów niż 14.

29 REGUŁY I ETYKIETA NA POLU GOLFOWYM Przed uderzeniem lub wykonaniem zamachu próbnego należy upewnić się, czy nikt nie stoi w pobliżu. Podczas strzału partnera nie wolno rozmawiać, należy zachować ciszę, nie przeszkadzając w koncentracji. Mecze powinny przebiegać w atmosferze fair play. Nie powinno się udzielać wskazówek, rad i uwag jeżeli inni gracze o to nie proszą. Przy strzale partnera zawsze należy stać w takiej odległości, aby być widocznym, nigdy z tyłu uderzającego, przed piłką czy dołkiem. Zapobiegnie to uderzeniu kijem, piłką, kamyczkiem itp. W ten sposób nie będziemy również przeszkadzali naszym współgraczom. Po każdym uderzeniu należy poprawiać divot (wyrwana trawa podczas uderzenia). Należy zagrabić bunkier po swoim uderzeniu. Wszelkie zniszczenia na greenach spowodowane spadającą piłeczką lub kolcami od butów powinny zostać naprawione widełkami (pitchforkiem).

30 REGUŁY I ETYKIETA NA POLU GOLFOWYM Uderzenie lub dotknięcie piłki, nawet niechcący, traktowane jest jako strzał. Nie wolno stawać na linii pomiędzy piłką, a dołkiem innego gracza na greenie. Powinniśmy zawsze być przygotowani do uderzenia kiedy nadejdzie nasza kolej. Nie wolno uderzać piłki, gdy inni są w zasięgu uderzenia. Gdy piłka przez nas lub kogoś z naszego flightu leci w kierunku innych graczy trzeba krzyknąć "fore". Będąc na greenie nasza torba powinna zawsze znajdować się poza jego obszarem i w miejscu umożliwiającym nam przemieszczenie się na kolejne tee w jak najkrótszym czasie. Po zakończeniu gry na danym dołku powinniśmy jak najszybciej go opuścić, tak aby nie wstrzymywać grupy grającej za nami. Wyniki zapisujemy w drodze na następne tee. Jeżeli nie jesteśmy pewni gdzie znajduje się uderzona przez nas piłka golfowa powinniśmy zagrać piłkę tymczasową, aby skrócić czas gry. Zagubionej piłki można szukać przez 5 minut.

31 REGUŁY I ETYKIETA NA POLU GOLFOWYM Jeśli nasza grupa gra zbyt wolno, należy przepuścić grupę idącą za nami tak aby gra była płynna. Nie należy zaczynać gry, zanim gracze, którzy nas wyminęli, nie oddalą się na bezpieczną odległość. Kiedy nasza piłka znajduje się na greenie i chcemy wbić ją do dołka flaga musi zostać z niego wyjęta. Jeżeli nasza piłka uderzona z greenu trafi we flagę w dołku otrzymamy 2pkt. Kary. Jeżeli uderzenie jest spoza, to chorągiewka może zostać w dołku. Przed opuszczeniem chorągiewkę należy prawidłowo umieścić w dołku. Na kolejnym tee pierwszeństwo uderzenia należy do osoby która uzyskała najlepszy wynik na poprzednim dołku. Podczas rundy golfa powinniśmy panować nad swoimi emocjami, rzucanie kijami jest bardzo nieelegancki i może przeszkadzać naszym współgraczom. Nigdy nie wjeżdżamy wózkiem golfowym na green. Nawet w największy upał nie powinno się nosić krótkich spodenek - obowiązuje koszulka z kołnierzem i długie spodnie.

32 Kontakt Więcej informacji, reguł i etykiety możecie państwo pobrać z naszej strony internetowej:

Sprawdzian z wiedzy o golfie dla młodzieży z Gimnazjum nr 16

Sprawdzian z wiedzy o golfie dla młodzieży z Gimnazjum nr 16 Imię i Nazwisko: Sprawdzian z wiedzy o golfie dla młodzieży z Gimnazjum nr 16 1. O czym na starcie należy poinformować kolegów z drużyny?? ( 1 pkt ) a) o trudności danego pola jeśli je znamy b) o tym jaką

Bardziej szczegółowo

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół Binowo Park Golf Club

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół Binowo Park Golf Club Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół Binowo Park Golf Club Regulamin turnieju dla początkujących Texas Scramble Parami data: 24 czerwca 2014 godzina: 10:30 rozgrzewka: od godziny 9:30 uprawnieni do gry:

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY TEORETYCZNE

MATERIAŁY TEORETYCZNE MATERIAŁY TEORETYCZNE DEFINICJE: PYTANIA ODPOWIEDZI 1 TEE? Drewniany kołeczek na którym ustawia się piłkę do wybicia. Również obszar trawy między dwoma znacznikami skąd rozpoczyna się grę. 2 GREEN? Zielony,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN Turnieju Golfowego ARGENTARIO OPEN sierpnia 2016

REGULAMIN Turnieju Golfowego ARGENTARIO OPEN sierpnia 2016 REGULAMIN Turnieju Golfowego ARGENTARIO OPEN 20-21 sierpnia 2016 1. Postanowienia ogólne 1. Organizatorem Turnieju Golfowego ARGENTARIO OPEN jest First Warsaw Golf & Country Club Sp. z o.o. 2. Turniej

Bardziej szczegółowo

OTWARE MISTRZOSTWA GRADI GOLF CLUB Regulamin grupa hcp do 32,9

OTWARE MISTRZOSTWA GRADI GOLF CLUB Regulamin grupa hcp do 32,9 OTWARE MISTRZOSTWA GRADI GOLF CLUB 2017 - Regulamin grupa hcp do 32,9 1. Organizator i Komitet Turnieju a) Organizatorem turnieju jest Gradi Golf Club b) Skład Komitetu : Dyrektor Turnieju: Zbigniew Grabowski,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU. Turniej Złotej Jesieni 29 października na polu golfowym Przytok Golf & Resort. W skład komitetu turniejowego wchodzi Ewa Wołowiec,

REGULAMIN TURNIEJU. Turniej Złotej Jesieni 29 października na polu golfowym Przytok Golf & Resort. W skład komitetu turniejowego wchodzi Ewa Wołowiec, REGULAMIN TURNIEJU Turniej Złotej Jesieni 29 października na polu golfowym Przytok Golf & Resort 1. Komitet turnieju. W skład komitetu turniejowego wchodzi Ewa Wołowiec, Uprawnieni do gry w turnieju: a)

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SAXO BANK LEAGUE. W skład komitetu turniejowego wchodzi Arkadiusz Rutkowski, Waldemar Powała, Bolesław Michalski.

REGULAMIN SAXO BANK LEAGUE. W skład komitetu turniejowego wchodzi Arkadiusz Rutkowski, Waldemar Powała, Bolesław Michalski. REGULAMIN SAXO BANK LEAGUE 1. Komitet turnieju. W skład komitetu turniejowego wchodzi Arkadiusz Rutkowski, Waldemar Powała, Bolesław Michalski. 2. Uprawnieni do gry w turniejach. Do gry w cyklu turniejów

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turniejów Otwartych Cykl Królewski PING Cup 2014

Regulamin Turniejów Otwartych Cykl Królewski PING Cup 2014 Regulamin Turniejów Otwartych Cykl Królewski PING Cup 2014 Nagroda Główna: Wyjazd do fabryki PING w Anglii i indywidualny custom fitting kijów golfowych dla czterech najlepszych zawodników Cyklu Królewski

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN RACE TO BELEK

REGULAMIN RACE TO BELEK REGULAMIN RACE TO BELEK Komitet turnieju. W skład komitetu turniejowego wchodzi Arkadiusz Rutkowski, Ewa Wołowiec, Dennis Heith Uprawnieni do gry w turniejach. Do gry w cyklu turniejów są uprawnieni wszyscy

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku:

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku: Ci# Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Binowo Park Golf Club 18-21 czerwca 2015 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu Regulaminu Głównego

Bardziej szczegółowo

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów [Wpisz tekst] Regulamin Zawodów Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Mazury Golf & Country Club 7-10 lipca 2016 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju:

Bardziej szczegółowo

Regulamin Główny Turnieju ANI MRU MRU OPEN BY AUDI AUTOHAUS OTTO

Regulamin Główny Turnieju ANI MRU MRU OPEN BY AUDI AUTOHAUS OTTO Regulamin Główny Turnieju ANI MRU MRU OPEN BY AUDI AUTOHAUS OTTO 27 sierpnia 2017 1. Format Turnieju: 1. Turniej indywidualny rozgrywany w kategorii open, w formacie strokeplay brutto i strokeplay netto

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju Warmia Mazury Golf Senior Open w dniach lipca 2016r w Naterkach

Regulamin Turnieju Warmia Mazury Golf Senior Open w dniach lipca 2016r w Naterkach Regulamin Turnieju Warmia Mazury Golf Senior Open 2016 w dniach 23-24 lipca 2016r w Naterkach 1. Komitet Zawodów i Obsada Sędziowska a) W skład Komitetu Zawodów wchodzą: Rafał Szwejkowski, Dyrektor Klubu;

Bardziej szczegółowo

Nazwa rachunku: Polski Związek Golfa Al. Jerozolimskie 65/ Warszawa

Nazwa rachunku: Polski Związek Golfa Al. Jerozolimskie 65/ Warszawa Regulamin Zawodów Citi Handlowy XVI Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Kraków Valley Golf Club 8-11 czerwca 2017 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu

Bardziej szczegółowo

KURS NA ZIELONĄ KARTĘ

KURS NA ZIELONĄ KARTĘ KURS NA ZIELONĄ KARTĘ W sezonie 2017 kursy na Zieloną Kartę w Modrym Lesie będą odbywać się w następujących terminach: MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIER 1-3 3-7 1-5 5-9 3-7

Bardziej szczegółowo

Regulamin zawodów. Turniej o puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. 24 lipca 2015 r. Sierra Golf Club

Regulamin zawodów. Turniej o puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. 24 lipca 2015 r. Sierra Golf Club Regulamin zawodów Turniej o puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. 24 lipca 2015 r. Sierra Golf Club I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Organizator Turnieju Organizatorem Turnieju jest Sierra Golf Club Sp. z o.o. z siedzibą

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN GENERALNY FIRST WARSAW OPEN CLUB CHAMPIONSHIP 3-4 października 2015, First Warsaw Golf

REGULAMIN GENERALNY FIRST WARSAW OPEN CLUB CHAMPIONSHIP 3-4 października 2015, First Warsaw Golf REGULAMIN GENERALNY FIRST WARSAW OPEN CLUB CHAMPIONSHIP 3-4 października 2015, First Warsaw Golf Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry 1. Organizatorem turnieju First Warsaw OPEN Club Championship 2015

Bardziej szczegółowo

29 maja 2017 r Opłata wpisowa za drużynę wynosi 3360 zł. Polskie Związek Golfa Al. Jerozolimskie 65/ Warszawa

29 maja 2017 r Opłata wpisowa za drużynę wynosi 3360 zł. Polskie Związek Golfa Al. Jerozolimskie 65/ Warszawa Regulamin Zawodów Citi Handlowy XVI Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Mistrzowska Sobienie Królewskie Golf & Country Club 1-4 czerwca 2017 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju:

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PIERWSZEGO KROKU GOLFOWEGO

SZKOŁA PIERWSZEGO KROKU GOLFOWEGO SZKOŁA PIERWSZEGO KROKU GOLFOWEGO A&A GOLF CLUB Główny sponsor A&A Marketing Sp. z o.o. Wstęp... I. Historia golfa... II. III. IV. Wygląd pola golfowego... Norma uderzeń na polu... System Handicapowy (HCP)...

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie 2016 BMW Olszowiec Open

Regulamin Turnieju Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie 2016 BMW Olszowiec Open Regulamin Turnieju Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie 2016 BMW Olszowiec Open &1 Zasady ogólne Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie 2016 BMW Olszowiec Open jest 2dniowym turniejem rozgrywanym

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Bank:

Regulamin Zawodów. Bank: Ci# Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Mistrzowska First Warsaw Golf & Country Club 28 czerwca - 1 lipca 2015 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu

Bardziej szczegółowo

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE. DLA SENIORÓW ( pow. 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo) SENIORSKA AKADEMIA GOLFA SZCZYTNA 2017

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE. DLA SENIORÓW ( pow. 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo) SENIORSKA AKADEMIA GOLFA SZCZYTNA 2017 ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA SENIORÓW ( pow. 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo) SENIORSKA AKADEMIA GOLFA SZCZYTNA 2017 Zajęcia odbywać się będą na polu golfowym GOLFSPA SZCZYTNA Szczytna ul. Borowina

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Mistrzostwa Polski Adwokatów i Prawników 2016 r maja 2016 r.

REGULAMIN. Mistrzostwa Polski Adwokatów i Prawników 2016 r maja 2016 r. REGULAMIN Mistrzostwa Polski Adwokatów i Prawników 2016 r. 20-21 maja 2016 r. 1 1. Turniej Golfowy odbędzie się w dniach 20 i 21 maja 2016 r. na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie. Turniej rozegrany

Bardziej szczegółowo

Regulamin Mistrzostwa Regionu Pomorze Zachodnie września 2013 r.

Regulamin Mistrzostwa Regionu Pomorze Zachodnie września 2013 r. Regulamin Mistrzostwa Regionu Pomorze Zachodnie 21-22 września 2013 r. 1. Komitet Turnieju: a) w skład Komitetu Turnieju wchodzą: Sędzia Turnieju oraz przedstawiciel Pola Golfowego (na którym organizowany

Bardziej szczegółowo

GOLF ARCHI CUP 2017 VIII MISTRZOSTWA POLSKI ARCHITEKTÓW GOLFIE TURNIEJ ZIELONEJ KARTY AKADEMIA GOLFA DLA ARCHITEKTÓW Konopiska, września 2017

GOLF ARCHI CUP 2017 VIII MISTRZOSTWA POLSKI ARCHITEKTÓW GOLFIE TURNIEJ ZIELONEJ KARTY AKADEMIA GOLFA DLA ARCHITEKTÓW Konopiska, września 2017 Regulamin imprezy golfowej GOLF ARCHI CUP 2017 VIII MISTRZOSTWA POLSKI ARCHITEKTÓW GOLFIE TURNIEJ ZIELONEJ KARTY AKADEMIA GOLFA DLA ARCHITEKTÓW Konopiska, 15-16 września 2017 Organizator Organizatorem

Bardziej szczegółowo

Regulamin Główny Turnieju rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC).

Regulamin Główny Turnieju rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC). Regulamin Główny Turnieju rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC). Sporządzili: Dyrektor Sierra GC & Komisja Sportowa Sierra GC. Pętkowice, 2015.04.15 ver.5 1. Komitet Turnieju: a) w skład

Bardziej szczegółowo

ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY. przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CROSS COUNTRY CUP 2016

ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY. przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CROSS COUNTRY CUP 2016 ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CROSS COUNTRY CUP 2016 Kiedy: 01.10.2016 r. (sobota) Gdzie: Śląski Klub Golfowy, Siemianowice Śląskie Ile : wpisowe

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy XII Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Rosa Private Golf Club czerwca 2013

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy XII Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Rosa Private Golf Club czerwca 2013 Regulamin Zawodów Citi Handlowy XII Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Rosa Private Golf Club 20-23 czerwca 2013 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu Regulaminu Głównego Turniejów

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju o Brylant A&A 2009

Regulamin Turnieju o Brylant A&A 2009 Regulamin Turnieju o Brylant A&A 2009 Uczestnictwo: Zasady dopuszczenia zawodników do turnieju ustala się według następujących kryteriów: termin wpłaty wpisowego za Turniej hcp przynaleŝność do Klubu Golfa

Bardziej szczegółowo

Regulamin Rankingu Pucharu Polski w Golfie

Regulamin Rankingu Pucharu Polski w Golfie Regulamin Rankingu Pucharu Polski w Golfie 1. [Postanowienia ogólne] 1. Ranking PZG jest oficjalną klasyfikacją zawodników amatorów posiadających aktualną kartę handicapową PZG. 2. Ranking PZG prowadzony

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju AUDI Centrum Gdańsk Open Season 2016 rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC).

Regulamin Turnieju AUDI Centrum Gdańsk Open Season 2016 rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC). Regulamin Turnieju AUDI Centrum Gdańsk Open Season 2016 rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC). Sporządzili: Prezes Sierra GC & Komisja Sportowa Sierra GC. Pętkowice, 2016.03.01 ver.1 1.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU U. S. Kids GOLF Polish Championship 2016

REGULAMIN TURNIEJU U. S. Kids GOLF Polish Championship 2016 REGULAMIN TURNIEJU U. S. Kids GOLF Polish Championship 2016 1. Postanowienia ogólne 1. U.S. Kids Golf Polish Championship jest turniejem dla dzieci i młodzieży do 18 lat. 2. Organizatorem turnieju jest

Bardziej szczegółowo

Regulamin BMW Junior Tour 2015

Regulamin BMW Junior Tour 2015 Regulamin BMW Junior Tour 2015 1. Postanowienia ogólne 1. Pomysłodawcą i właścicielem wszelkich praw do serii turniejów golfowych pod nazwą Junior Tour jest Polski Związek Golfa (PZG). 2. BMW Junior Tour

Bardziej szczegółowo

ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY. przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CUP 2016

ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY. przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CUP 2016 ZASADY I REGULAMIN ZAWODÓW WESOŁEGO KOŁA GOLFISTY przy Śląskim Klubie Golfowym WKG GOLF CUP 2016 Kiedy: 11.06.2016 r. (sobota) Gdzie: Śląski Klub Golfowy, Siemianowice Śląskie Ile : wpisowe 19,50 zł uczestnicy

Bardziej szczegółowo

Jak puttować skutecznie z każdej odległości

Jak puttować skutecznie z każdej odległości Jak puttować skutecznie z każdej odległości O tym, że putting jest jednym z najważniejszych elementów gry w golfa wie każdy golfista. Putty z dystansu 3-4 stóp są generalnie wbijane do dołka przez większość

Bardziej szczegółowo

Zwyciêstwo mamy w naturze!

Zwyciêstwo mamy w naturze! Zwyciêstwo mamy w naturze! OBOZY DLA DZIECI Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 16 lat na obóz sportowo-rekreacyjny na którym przeżyją niezapomnianą przygodę z golfem, windsurfingiem i tenisem.

Bardziej szczegółowo

Regulamin Turnieju SKAT International Cup 2017

Regulamin Turnieju SKAT International Cup 2017 Regulamin Turnieju SKAT International Cup 2017 rozgrywanego w Sierra Golf Club Sp. z o.o. (Sierra GC). Sporządzili: Prezes Sierra GC & Komisja Sportowa Sierra GC. Pętkowice, 2017.04.13 ver.3 1. Komitet

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY MODEL: Emprex ESS-0001 Tarcza do gry w lotki

ZASADY GRY MODEL: Emprex ESS-0001 Tarcza do gry w lotki MODEL: Emprex ESS-0001 Tarcza do gry w lotki 2 Istnieje wiele rodzajów gier i ich wariantów jednakże podstawowe reguły gry są takie same dla wszystkich modelów tarcz. Podstawowe zasady zostały opisane

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów Kalinowe Pola 23-26 sierpnia 2014

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów Kalinowe Pola 23-26 sierpnia 2014 Regulamin Zawodów Citi Handlowy XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów Kalinowe Pola 23-26 sierpnia 2014 Ranking PZG kategoria SUPER 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu Regulaminu Głównego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PIKNIK RODZINNY Z TURNIEJEM GOLF I MINIGOLF Słubice 16.08.2015 r.

REGULAMIN PIKNIK RODZINNY Z TURNIEJEM GOLF I MINIGOLF Słubice 16.08.2015 r. REGULAMIN PIKNIK RODZINNY Z TURNIEJEM GOLF I MINIGOLF Słubice 16.08.2015 r. CEL ZAWODÓW: aktywizacja środowiska sportowego powiatu słubickiego; popularyzacja golfa i minigolfa wśród dzieci i młodzieży

Bardziej szczegółowo

Regulamin Rosa Invitational Biznes w Chmurze

Regulamin Rosa Invitational Biznes w Chmurze Regulamin Rosa Invitational Biznes w Chmurze 1. Komitet turniejowy W skład komitetu turniejowego wchodzi: Dyrektor Turnieju Aleksandra Szymczyk - 508362567 Sędzia Krzysztof Pulsakowski Przedstawiciel pola

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy X Mistrzostwa Polski Match Play Kalinowe Pola Golf Club maja 2016 Ranking PZG kategoria Super

Regulamin Zawodów. Citi Handlowy X Mistrzostwa Polski Match Play Kalinowe Pola Golf Club maja 2016 Ranking PZG kategoria Super Regulamin Zawodów Citi Handlowy X Mistrzostwa Polski Match Play Kalinowe Pola Golf Club 12-15 maja 2016 Ranking PZG kategoria Super 1. Uprawnieni do gry w turnieju: Wg zapisu Regulaminu Głównego Turniejów

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. I Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami Wyszków 2015 pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego

REGULAMIN. I Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami Wyszków 2015 pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego REGULAMIN I Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami Wyszków 2015 pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego 1. CEL: Popularyzacja gry w tenisa stołowego. Pobudzenie do aktywności.

Bardziej szczegółowo

PÓŁKOLONIE Z GOLFEM W AKADEMI DAVIDA LEADBETTERA WE WROCŁAWIU

PÓŁKOLONIE Z GOLFEM W AKADEMI DAVIDA LEADBETTERA WE WROCŁAWIU PÓŁKOLONIE Z GOLFEM W AKADEMI DAVIDA LEADBETTERA WE WROCŁAWIU Zapewnij swojemu dziecku możliwość nauki gry w golfa na najwyższym poziomie w najlepszej akademii golfa w Polsce. Gwarantujemy profesjonalne

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. &3 Terminy i Miejsce Turniejów

REGULAMIN. &3 Terminy i Miejsce Turniejów REGULAMIN REGULAMIN GENERALNY 2017 Turniejów Eliminacyjnych (Q-Series) &1Komitet turniejowy W skład komitetu turniejowego wchodzi: a) Dyrektor Turnieju b) Sędzia c) Przedstawiciel pola &2 Postanowienia

Bardziej szczegółowo

Spotkanie Zarządu PZG z właścicielami i kadrą zarządzającą obiektów golfowych. Centrum Olimpijskie PKOl, 11 marca 2013 r.

Spotkanie Zarządu PZG z właścicielami i kadrą zarządzającą obiektów golfowych. Centrum Olimpijskie PKOl, 11 marca 2013 r. Spotkanie Zarządu PZG z właścicielami i kadrą zarządzającą obiektów golfowych Centrum Olimpijskie PKOl, 11 marca 2013 r. Golf w Polsce Golf w Polsce ok. 3,2 tys. golfistów o statusie zawodników amatorów

Bardziej szczegółowo

UCZ SIĘ, ŻYJ I GRAJ Z MŁODZIEŻĄ IHF

UCZ SIĘ, ŻYJ I GRAJ Z MŁODZIEŻĄ IHF UCZ SIĘ, ŻYJ I GRAJ Z MŁODZIEŻĄ IHF Zasady piłki ręcznej Witajcie Szczypiorniści! To wspaniale, że chcecie się nauczyć zasad piłki ręcznej! W tej broszurze wyjaśnimy wszystko, co powinniście wiedzieć bawcie

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Audi quattro Cup Polska 17 września 2016 Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Regulamin Zawodów. Audi quattro Cup Polska 17 września 2016 Sobienie Królewskie Golf & Country Club Regulamin Zawodów Audi quattro Cup Polska 17 września 2016 Sobienie Królewskie Golf & Country Club I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Organizator Turnieju Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Golfa z siedzibą

Bardziej szczegółowo

Jak celnie atakować green? (część 1)

Jak celnie atakować green? (część 1) Jak celnie atakować green? (część 1) Podstawą gry w golfa jest celność uderzeń. Na nic najdalsze drivy czy uderzenia ironami, jeżeli piłka wpada do wody, do lasu czy w głęboki rough. Badania Marka Broadie

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2009 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2009 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R009 -> WYNIKI -.II.07 ROCZNIK 009 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 07-0- i 07-0- PROGRAM TURNIEJU Sponsor turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk,

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R008 -> WYNIKI ROCZNIK 008 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 0--7 i 0--8 PROGRAM TURNIEJU Sponsor turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk, Miasto Gdańsk

Bardziej szczegółowo

GOLF (wersja 2014) Poniżej podano listę oficjalnych konkurencji dostępnych w Olimpiadach Specjalnych.

GOLF (wersja 2014) Poniżej podano listę oficjalnych konkurencji dostępnych w Olimpiadach Specjalnych. GOLF (wersja 2014) Oficjalne Golfowe Przepisy Olimpiad Specjalnych rządzą wszystkimi zawodami Olimpiad Specjalnych. Jako międzynarodowy program sportowy, Olimpiady Specjalne sporządziły te przepisy na

Bardziej szczegółowo

PGA COURSEWORK YEAR 3

PGA COURSEWORK YEAR 3 PGA COURSEWORK YEAR 3 2013-2016 Wszystkie prace pisemne i wideo muszą być oddane pocztą elektroniczną do 01.02.2014 Wszystkie prezentacje mają być 10 minutowe. Muszą być przygotowane i zaprezentowane podczas

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Audi quattro Cup Polska 16 września 2017 Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Regulamin Zawodów. Audi quattro Cup Polska 16 września 2017 Sobienie Królewskie Golf & Country Club Regulamin Zawodów Audi quattro Cup Polska 16 września 2017 Sobienie Królewskie Golf & Country Club I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Organizator Turnieju Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Golfa z siedzibą

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2009 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2009 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R009 -> WYNIKI -.II.07 ROCZNIK 009 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE -.II.07 PROGRAM TURNIEJU Sponsorzy turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk, Miasto

Bardziej szczegółowo

TERAZ GOLF. Promocja golfa w Polsce w latach 2005/2006 Program PZG

TERAZ GOLF. Promocja golfa w Polsce w latach 2005/2006 Program PZG 1 TERAZ GOLF Promocja golfa w Polsce w latach 2005/2006 Program PZG 2 CELE PROGRAMU Zmiana wizerunku golfa jako sportu drogiego i elitarnego Golf, narty, tenis, Ŝeglarstwo golf jako sport rodzinny, masowy

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE III.2017 Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE III.2017 Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R008 -> WYNIKI 0-0.III.07 ROCZNIK 008 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 0-0.III.07 PROGRAM TURNIEJU Sponsorzy turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk,

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE III.2017 Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2008 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE III.2017 Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R008 -> WYNIKI 0-0.III.07 ROCZNIK 008 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 0-0.III.07 PROGRAM TURNIEJU Sponsorzy turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS 2015. Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS 2015. Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS 2015 Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry 1. Prawo startu w turnieju finałowym (w grupach HCP) mają wyłącznie osoby zakwalifikowane podczas eliminacji regionalnych

Bardziej szczegółowo

Sporty letnie zespołowe. *Baseball *Hokej na trawie *Koszykówka *Piłka nożna *Piłka ręczna *Siatkówka halowa *Siatkówka plażowa

Sporty letnie zespołowe. *Baseball *Hokej na trawie *Koszykówka *Piłka nożna *Piłka ręczna *Siatkówka halowa *Siatkówka plażowa Sporty letnie zespołowe *Baseball *Hokej na trawie *Koszykówka *Piłka nożna *Piłka ręczna *Siatkówka halowa *Siatkówka plażowa BASEBALL W baseball grają dwie drużyny z których każda na przemian spełnia

Bardziej szczegółowo

Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016

Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 1. Organizator: Organizatorem ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 jest: Salon Bilardowy Sezam, ul. Kuźnicza 10 Wrocław 2. System rozgrywek: Liga bilardowa

Bardziej szczegółowo

długość 2,74 m wysokość 0,76 m szerokość 1,52 m

długość 2,74 m wysokość 0,76 m szerokość 1,52 m długość 2,74 m szerokość 1,52 m wysokość 0,76 m Powierzchnia gry powinna dawać równomierne odbicie na wysokość około 23 cm, kiedy standardowa piłeczka zostanie opuszczona na nią z wysokości 30 cm. Powierzchnia

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY MODEL: Emprex EPS-PT001 Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci

ZASADY GRY MODEL: Emprex EPS-PT001 Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci MODEL: Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci 2 Istnieje wiele rodzajów gier i ich wariantów jednakże podstawowe reguły gry są takie same dla wszystkich modelów tarcz. Podstawowe zasady zostały opisane na

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Prezesa Zarządu. Polskiego Związku Golfa. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów

Sprawozdanie Prezesa Zarządu. Polskiego Związku Golfa. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Sprawozdanie Prezesa Zarządu Polskiego Związku Golfa Zwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Golfa Toya Golf Club, 18 kwietnia 2008 Program Promocji Golfa 2007 Przygotowane dla Delegatów

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPARTAKIADY SENIORALNEJ współorganizowany przez SŁUPSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W SŁUPSKU oraz SŁUPSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

REGULAMIN SPARTAKIADY SENIORALNEJ współorganizowany przez SŁUPSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W SŁUPSKU oraz SŁUPSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU REGULAMIN SPARTAKIADY SENIORALNEJ 2017 współorganizowany przez SŁUPSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W SŁUPSKU oraz SŁUPSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU Regulamin uczestnictwa w Spartakiadzie Senioralnej 2017

Bardziej szczegółowo

Bike Polo Club Kraków Boisko wielofunkcyjne

Bike Polo Club Kraków Boisko wielofunkcyjne Bike Polo Club Kraków Boisko wielofunkcyjne Polo na rowerach Historia Polo na rowerach w swojej nowoczesnej odmianie powstawało na przełomie XX i XXI w. w Stanach Zjednoczonych Pionierami dyscypliny byli

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYNARODOWE PRZEPISY GRY W MINI GOLFA

MIĘDZYNARODOWE PRZEPISY GRY W MINI GOLFA MIĘDZYNARODOWE PRZEPISY GRY W MINI GOLFA ZASADY OGÓLNE W mini golfa gra się piłeczką i kijem na stanowiskach, które powinny być jednoznacznie wyznaczone, odgrodzone i zgodne z normami. Celem gry jest wbicie

Bardziej szczegółowo

Dobble? Co to takiego?

Dobble? Co to takiego? SZALONA GRA WYMAGAJĄCA REFLEKSU OD 2 DO 8 GRACZY OD 6. ROKU ŻYCIA GWIEZDNE WOJNY ZASADY GRY Dobble? Co to takiego? Gra Dobble składa się z 55 kart. Na każdej z nich znajduje się 8 różnych symboli z puli

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N O G Ó L N Y T U R N I E J U m B A N K K A L I N O W O O P E N 2 0 1 4

R E G U L A M I N O G Ó L N Y T U R N I E J U m B A N K K A L I N O W O O P E N 2 0 1 4 R E G U L A M I N O G Ó L N Y T U R N I E J U m B A N K K A L I N O W O O P E N 2 0 1 4 1. Reguły gry 1.1 Turnieje będą rozgrywane zgodnie z Regułami Gry w Golfa zatwierdzonymi przez R&A Rules Ltd. oraz

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat Autor gry: Michael Ferch Ilustracje: Maciej Szymanowicz Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat A to heca! Zwierzaki opuściły gospodarstwo i postanowiły pohasać po łące. Zadaniem graczy będzie łapanie zwierząt

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Mistrzostwa Regionu Wschodniego Sobienie Królewskie G&CC 6-8 maja 2016 Ranking PZG kategoria SUPER

Regulamin Zawodów. Mistrzostwa Regionu Wschodniego Sobienie Królewskie G&CC 6-8 maja 2016 Ranking PZG kategoria SUPER Regulamin Zawodów Mistrzostwa Regionu Wschodniego Sobienie Królewskie G&CC 6-8 maja 2016 Ranking PZG kategoria SUPER 1. Organizator i Komitet Turnieju a) Organizatora turnieju wyznacza Polski Związek Golfa.

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 LAKIERNIA MEBLOWA "DOM-MAR" Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 LAKIERNIA MEBLOWA DOM-MAR Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R007 -> WYNIKI 8-9.II.07 ROCZNIK 007 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 8-9.II.07 PROGRAM TURNIEJU Sponsorzy turnieju: LAKIERNIA MEBLOWA "DOM-MAR" Organizatorzy:

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 LAKIERNIA MEBLOWA "DOM-MAR" Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE II.2017 LAKIERNIA MEBLOWA DOM-MAR Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R007 -> WYNIKI 8-9.II.07 ROCZNIK 007 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 8-9.II.07 PROGRAM TURNIEJU Sponsorzy turnieju: LAKIERNIA MEBLOWA "DOM-MAR" Organizatorzy:

Bardziej szczegółowo

FOOTBALLowa KOLBUSZOWA KOLBUSZOWA 2011

FOOTBALLowa KOLBUSZOWA KOLBUSZOWA 2011 FOOTBALLowa KOLBUSZOWA KOLBUSZOWA 2011 Organizator : Regionalna Fundacja Rozwoju Serce KKS Kolbuszowianka Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu Mateusz Cetnarski - Reprezentant Polski i zawodnik

Bardziej szczegółowo

Regulamin Audi Junior Tour 2017

Regulamin Audi Junior Tour 2017 Regulamin 1. Postanowienia ogólne 1. Pomysłodawcą i właścicielem wszelkich praw do serii turniejów golfowych pod nazwą Junior Tour jest Polski Związek Golfa (PZG). 2. Audi Junior Tour jest cyklem turniejów

Bardziej szczegółowo

Przed założeniem ligi należy upewnić się:

Przed założeniem ligi należy upewnić się: Program Małej Ligi opiera się na wsparciu wolontariuszy i organizacji, które pragną mieć wpływ na aktywność sportową dzieci i młodzieży w swoich lokalnych społecznościach. Zasady funkcjonowania programu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS 2017 Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry 1. Prawo startu w turnieju finałowym w Turnieju Głównym (w grupach HCP ) mają wyłącznie osoby zakwalifikowane podczas eliminacji

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014 REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014 1. W zawodach uczestniczą chłopcy i dziewczęta urodzeni: a) ŻAKI 2005 i młodsi, b) ORLIKI - 2003 i młodsi

Bardziej szczegółowo

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN Organizator MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Urząd Miasta Dąbrowa Tarnowska Miejsce Hala Sportowa Agaty Mróz-Olszewskiej Dąbrowa

Bardziej szczegółowo

Reguły Gry w Golfa. Zatwierdzone przez R&A Rules Limited oraz The United States Golf Association. Wydanie 32 Obowiązuje od 1 stycznia 2012 r.

Reguły Gry w Golfa. Zatwierdzone przez R&A Rules Limited oraz The United States Golf Association. Wydanie 32 Obowiązuje od 1 stycznia 2012 r. Reguły Gry w Golfa Zatwierdzone przez R&A Rules Limited oraz The United States Golf Association Wydanie 32 Obowiązuje od 1 stycznia 2012 r. W razie wątpliwości związanych z interpretacją Reguł, wersją

Bardziej szczegółowo

Zasady klasyfikacji i weryfikacji sędziów w 2016 r. POLSKIEGO ZWIĄZKU GOLFA

Zasady klasyfikacji i weryfikacji sędziów w 2016 r. POLSKIEGO ZWIĄZKU GOLFA Polski Związek Golfa LIM Center, Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa tel.: (+48 22) 630 55 60, fax.: (+48 22) 630 55 61 e-mail: pzg@pzgolf.pl, w w w. p z g o l f. p l 1. Założenia ogólne Zasady klasyfikacji

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R007 -> WYNIKI ROCZNIK 007 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 0--0 i 0-- PROGRAM TURNIEJU Sponsor turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk, Miasto Gdańsk

Bardziej szczegółowo

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie:

ROCZNIK 2007 PROGRAM TURNIEJU TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE i Wyniki na żywo na stronie: Wyniki na żywo na stronie: www.pilka.gdansk.pl w zakładce R007 -> WYNIKI ROCZNIK 007 TURNIEJ ROZGRYWANY W TERMINIE 0--0 i 0-- PROGRAM TURNIEJU Sponsor turnieju: Organizatorzy: Jaguar Gdańsk, Miasto Gdańsk

Bardziej szczegółowo

Spała, 13 września 2014

Spała, 13 września 2014 Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Koszykówkę 2014 Spała, 13 września 2014 Art. 2.4.7 i 33.10 Obszary półkoli bez szarży Art. 18 Przerwa na żądanie Art. 29 Dwadzieścia cztery (24) sekundy Art. 36 Faul

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry

REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry REGULAMIN FINAŁU DB POLISH MASTERS 2017 Postanowienia ogólne i uprawnieni do gry 1. Prawo startu w turnieju finałowym w Turnieju Głównym (w grupach HCP ) mają wyłącznie osoby zakwalifikowane podczas eliminacji

Bardziej szczegółowo

MGA Quiz 2012. a. A i B remisują. b. Obaj gracze są zdyskwalifikowani. c. A jest 1 up. d. B jest 1 up.

MGA Quiz 2012. a. A i B remisują. b. Obaj gracze są zdyskwalifikowani. c. A jest 1 up. d. B jest 1 up. MGA Quiz 2012 Co roku na przełomie stycznia i lutego na stronie Metropolitan Golf Association ukazuje się Quiz z zakresu znajomości Reguł Golfa. Quiz ma opinię dość trudnego i cieszy się dużą popularnością

Bardziej szczegółowo

GRA EDUKACYJNA INNA NIŻ WSZYSTKIE

GRA EDUKACYJNA INNA NIŻ WSZYSTKIE GRA EDUKACYJNA INNA NIŻ WSZYSTKIE Przewodnik 5 9 Daje LAT dorosłym możliwość wspólnej zabawy z dziećmi Mnóstwo zabawy, mnóstwo nauki! Od 1967 Zawartość 4 5... Wstęp 6 7... Zasady gry 8... Grając w iknow

Bardziej szczegółowo

ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU PRZEPISY I ZASADY GRY

ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU PRZEPISY I ZASADY GRY ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU 1. Przed rozpoczęciem turnieju opiekunowie drużyn (trener, kierownik) zobowiązani są do dostarczenia organizatorowi składów zespołów z wyszczególnieniem numerów, z jakimi

Bardziej szczegółowo

Kto jeszcze gra w domino?

Kto jeszcze gra w domino? Mirosław Dąbrowski Kto jeszcze gra w domino? Domino, choć wciąż jeszcze można jego zestawy kupić w sklepach z zabawkami, nie należy już chyba do bardzo popularnych dziecięcych rozrywek. Szkoda, bo gra

Bardziej szczegółowo

Regulamin turnieju CEL ZAWODÓW: TERMIN ZAWODÓW: MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH: NAGRODY:

Regulamin turnieju CEL ZAWODÓW: TERMIN ZAWODÓW: MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH: NAGRODY: CEL ZAWODÓW: Promocja piłki nożnej poprzez zabawę. TERMIN ZAWODÓW: 12 marzec (sobota) - rocznik 2008 13 marzec (niedziela) rocznik 2009 MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: Hala Widowiskowo-Sportowa w Nowym Sącza(ul.

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej 6 2016 1. CELE 1.1.Popularyzacja piłki nożnej w Zgierzu 1.2.Propagowanie zasad "FAIR PLAY" 1.3.Zaktywizowanie i integracja społeczności lokalnej Zgierza 2.

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJALNA LIGA RUGBY TAG

GIMNAZJALNA LIGA RUGBY TAG GIMNAZJALNA LIGA RUGBY TAG www.bbrclodz.pl Gimnazjalna Liga RUGBY TAG jest imprezą cykliczną promującą rugby wśród dzieci z łódzkich szkół gimnazjalnych. Turnieje odbywać się będą w HALA PARKOWA ul Małachowskiego

Bardziej szczegółowo

CIĘŻKIE HIPOPOTAMY. uczenie się rozróżniania ciężarów. komunikacja (klasyfikacja ciężarów) umiejętności motoryczne (podnoszenie i ustawianie pionków)

CIĘŻKIE HIPOPOTAMY. uczenie się rozróżniania ciężarów. komunikacja (klasyfikacja ciężarów) umiejętności motoryczne (podnoszenie i ustawianie pionków) 22708 CIĘŻKIE HIPOPOTAMY uczenie się rozróżniania ciężarów komunikacja (klasyfikacja ciężarów) umiejętności motoryczne (podnoszenie i ustawianie pionków) współpraca Zawartość opakowania: - 1 plansza tekturowa

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej 6 2014

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej 6 2014 R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej 6 2014 1. CELE 1.1.Popularyzacja piłki nożnej w Zgierzu 1.2.Propagowanie zasad "FAIR PLAY" 1.3.Zaktywizowanie i integracja społeczności lokalnej Zgierza 2.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych Trzyosobowych o Puchar Prezesa LZS Lechów na IX Święcie Sportu w Lechowie dn. 2 sierpnia 2015 roku

REGULAMIN. Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych Trzyosobowych o Puchar Prezesa LZS Lechów na IX Święcie Sportu w Lechowie dn. 2 sierpnia 2015 roku Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych Trzyosobowych o Puchar Prezesa LZS Lechów Turniej ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie mieszkańców do Turniej rozegrany zostanie w dn. 2 sierpień

Bardziej szczegółowo

33. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I

33. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I 150 Mirosław Dąbrowski 33. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I Cele ogólne w szkole podstawowej: zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości

Bardziej szczegółowo

Plenerowa gra wikingów!

Plenerowa gra wikingów! Plenerowa gra wikingów! Kubb jest popularną grą plenerową, w której celem jest przewrócenie drewnianych kręgli, rzucanymi w nie zbijakami. przewróć drewniane kręgle w kształcie klocków a następnie Króla,

Bardziej szczegółowo

LEKCJA 1. Diagram 1. Diagram 3

LEKCJA 1. Diagram 1. Diagram 3 Diagram 1 LEKCJA 1 - zaawansowanie czarnych zdecydowanie lepsze, - szansa dojścia czarnych do damki, - przynajmniej jeden kamień białych ginie, ale od czego jest ostatnia deska ratunku - KOMBINACJA! Ale

Bardziej szczegółowo

PROJEKT UNIFIKACJI SYSTEMU WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻOWEGO W POLSCE

PROJEKT UNIFIKACJI SYSTEMU WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻOWEGO W POLSCE PROJEKT UNIFIKACJI SYSTEMU WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻOWEGO W POLSCE ETAPY SZKOLENIA: NAZWA UEFA WIEK NAZWA POLSKA ETAP SZKOLNY GRA JUNIOR G do 6 lat SKRZAT Przedszkole 5x5 (bez BR) JUNIOR F 7 8 lat ŻAK

Bardziej szczegółowo

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data: r.

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data: r. Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data:05.02.2016r. Prowadzący: Marek Siatrak (AMO Jelenia Góra) Miejsce zajęć: Boisko Orlik ZSOiT ul. Jana Pawła II Temat zajęć: Prowadzenie, zwody, drybling

Bardziej szczegółowo