WYCIECZKA SZKOLNA NIEMCY 2 dni / 3 dni BERLIN DREZNO TROPICAL ISLANDS

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WYCIECZKA SZKOLNA NIEMCY 2 dni / 3 dni BERLIN DREZNO TROPICAL ISLANDS"

Transkrypt

1

2 WYCIECZKA SZKOLNA NIEMCY 2 dni / 3 dni BERLIN DREZNO TROPICAL ISLANDS Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, przejazd w kierunku Berlina. Przyjazd do zwiedzanie BERLINA rozpoczynamy od miejsca gdzie niegdyś stała rezydencja władców pruskich, a obecnie w jej pobliżu znajduje się kompleks muzeów, wpisany na listę UNESCO. Wyspę Muzeów, bo tak się ów kompleks nazywa tworzy 5 obiektów, w tym katedra berlińska i Pergamon, ze słynnym antycznym ołtarzem pergamońskim oraz wieża telewizyjna. Następnie trasa naszego spaceru wiedzie przez reprezentacyjną aleję Unter den Linden dalej przez Gandarmenmarkt do Pomnika Holokaustu, Bramy Brandenburskiej. Zwiedzanie dzielnicy rządowej z historycznym Reichstagiem i nową siedzibą Kanclerza Niemiec. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Drezna, zwiedzanie Starego Miasta (z zewnątrz), m.in.: Opera Sempera, Pałac Zwinger i Galeria Drezdeńska - klejnot architektoniczny Drezna, lata budowy (Brama Koronna, Pawilon Obronny, Muzeum Porcelany, Galeria Malarska Starych Mistrzów), następnie zobaczymy: Zamek Rezydencyjny, Katedra Św. Trójcy, Orszak Książęcy, Tarasy Bruhla, Albertinum, kościół Frauenkirche, Most Augusta, posąg Złotego Jeźdźca. Wizyta i zwiedzanie Muzeum Higieny - pozwalające zrozumieć funkcjonowanie człowieka. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych. Cena: od 395 zł /os. - noclegi wg programu (hostel / hotel *), pokoje wieloosobowe. - wyżywienie wg programu, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Muzeum Pergamonu, Wieża telewizyjna, Muzeum Higieny - płatne dodatkowo ok. 16 EUR (zamienicie możliwość zwiedzanie Szklanej Fabryki Volkswagena bilet 8 EUR) Opcjonalnie: DODATKOWY DZIEŃ W NIECZECH W TROPICAL ISLANDS DOPŁATA 200 PLN /os. - w cenie zawarto całodzienne zwiedzanie, śniadanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu, ubezpieczenie. Cena nie zawiera opłat za dodatkowy bilet wstępu 22,5 EUR/os. TROPICAL ISLANDS RESORT - to jedyny w swoim rodzaju kompleks, wybudowany w dawnej fabryce cepelinów. Można tu zasmakować spaceru wśród bujnej roślinności lasów tropikalnych, a także odpocząć na plaży pod palmami przy rajskiej lagunie. Temperatura wody w basenie wynosi 30 st.c, a temperatura powietrza nie spada poniżej 25 st.c., to miejsce gdzie można się poczuć jak na jednej z wysp Oceanu Spokojnego.

3 WYCIECZKA SZKOLNA CZECHY, Walim WALIM PRAGA ADRSPASKO - TEPLICKIE SKALNE MIASTA Zbiórka uczestników wycieczki. Przejazd do WALIMIA, zwiedzanie Muzeum Sztolni Walimskich - jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich - kompleksu Rzeczka. Następnie wejście na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) najwyższy szczyt Gór Sowich. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie, przejazd do PRAGI, zwiedzanie miasta m.in. Plac Wacława, Rynek Starego Miasta (Wieża Prochowa, Kościół Marii Panny przed Tynem, Ratusz Staromiejski ze słynnym Orlojem zegarem z ruchomymi figurami pojawiającymi się o każdej godzinie), katedra św. Mikołaja. Przejście na Małą Stranę przez najsłynniejszy most Pragi Most Karola, wzgórze Hradczany z Katedrą św. Wita, Zamkiem Praskim, Bazyliką św. Jerzego oraz Złotą Uliczką i ogrodami Wallensteina. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ADRSPASKO - TEPLICKICH SKALNYCH MIAST jednego z najpiękniejszych zakątków Czech, w których bloki skalne na skutek działania słońca, wiatru i opadów popękały tworząc fantazyjne formy skalne i wodospady. W czasie wycieczki przejście szlakiem turystycznym w Adrspachu oraz rejs statkiem po leśnym jeziorku. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych. Cena: od 355 zł /os. - noclegi wg programu w hotelu turystycznym (w Polsce), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo w tym: Muzeum Sztolni Walimskich, platforma widokowa - 15 PLN, Praga Zamek Królewski, przewodnik, Skalne Miasta, rejs statkiem KCZ. Opcjonalnie: DODATKOWY DZIEŃ WYCIECZKI- DOPŁATA 121 PLN /os. - w cenie zawarto całodzienne zwiedzanie, śniadanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu oraz następujący program: KŁODZKO Starówka, Twierdza Kłodzka, labirynty; DUSZNIKI ZDRÓJ Muzeum Papiernictwa; KUDOWA ZDRÓJ Park Zdrojowy; CZERMNA Kaplica Czaszek, rezerwat Błędne Skały; dodatkowo płatne bilety wstępu 40 PLN.

4 WYCIECZKA SZKOLNA FRANCJA PARYŻ - PARK ROZRYWKI EURODISNEYLAND kierunku Francji. Przejazd nocny przez Niemcy. Przyjazd do PARYŻA, zwiedzanie stolicy Francji (pieszo + metro), m.in: Centrum Pompidou, budynek ratuszowy - paryski Hotel de Ville, Katedra Notre Dame de Paris, zwiedzanie kompleksu Palais de Justice z Conciergerie i Saint Chapelle, najstarszy most paryski Pont Neuf, zwiedzanie Luwru - jednego z najbogatszych muzeów na świecie, spacer ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, przejazd Łukiem Triumfalnym, obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg. Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania PARYŻA (pieszo + metro), przejazd na Plac Vendome, słynny Hotel Ritz - ostatnie mieszkanie Fryderyka Chopina w Paryżu, Opera Garnier, zwiedzanie Muzeum Perfum i Perfumerii Fragonard, Kościoła Les Invalides - miejsca pochówku sprowadzonych z wyspy Św. Heleny zwłok Napoleona Bonaparte, spacer Polem Marsowym obok Szkoły Militarnej, wjazd na wieżę Eiffla, przejazd w okolice Montmartre, spacer po wzgórzu połączony ze zwiedzaniem Bazyliki Sacre-Coeur, przejście na Plac du Tertre, spacer do słynnego kabaretu Moulin Rouge i Placu Pigalle, obiadokolacja, rejs statkiem po Sekwanie, przejazd do hotelu. 4 dzień Śniadanie. Przyjazd do EURODISNEYLANDU - najpiękniejszego i najbardziej znanego w Europie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. W bajkowej scenerii czekać nas będą atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików możemy dotrzeć do następujących regionów: "Fantazji" - baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, "Pogranicza" - znanego z westernów Dzikiego Zachodu, "Przygody"- krainy poszukiwaczy skarbów i "Wynalazków" - świata technologii i przyszłości. Znajdziemy się w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkamy Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Będziemy podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich. W godzinach wieczornych wyjazd do kraju. 5 dzień Nocna podróż przez Niemcy. Około południa powrót i zakończenie wycieczki. Cena: od 965 zł /os. - noclegi wg programu (hotel typu ETAP */**), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym wieża Eiffla, park EURODISNEYLAND, Luwr, rejs statkiem po Sekwanie oraz przejazd metrem - płatne dodatkowo ok. 75 EUR. Opcjonalnie: DODATKOWY DZIEŃ W PARYŻU - DOPŁATA 221 PLN /os. - w cenie zawarto całodzienne zwiedzanie, śniadanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu typu Etap, ubezpieczenie. Cena nie zawiera opłat za dodatkowe bilety wstępu (np. PARK ASTERIX 38 EUR lub WERSAL bezpłatnie).

5 WYCIECZKA SZKOLNA ANGLIA, LONDYN kierunku Wielkiej Brytanii. Przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Francję. Przyjazd do Calais w godzinach porannych, przeprawa Eurotunelem do Folkestone w Anglii. Przyjazd do Londynu (ok. południa), zwiedzanie (pieszo + metro): Opactwo Westminster, które od wieków jest miejscem koronacji królewskich. Budynek Parlamentu i tuż obok niego słynna wieża zegarowa Big Ben oraz London Eye, z którego można podziwiać panoramę Londynu, Pałac Buckingham. Następnie spacer przez Piccadilly Circus w kierunku Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona. Następnie wizyta w Muzeum Brytyjskim. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie, przejazd do centrum. Zwiedzanie The Tower of London słynna budowla, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem. Królewski Skarbiec, w którym można podziwiać największy brylant świata, oraz most zwodzony Tower Bridge, Katedra św. Pawła z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Następnie rejs po Tamizie do Greenwich i wizyta na południku 0, spacer po parku. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. 4 dzień Śniadanie. Zwiedzanie Stadionu Narodowego WEMBLEY jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów, drugiego co do wielkości w Europie. Następnie zwiedzanie Warner Bros Studio położonego w okolicach Londynu gdzie będzie możliwość odkrycia największych filmowych tajemnic Harrego Pottera. Podczas trzygodzinnej wycieczki zwiedzanie miejsc znanych z filmu w tym biuro Albusa Dumbledore'a, dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Great Hall zaprojektowany do części "Harry Potter i kamień filozoficzny" oraz zapoznanie się z niezwykłymi trickami i efektami specjalnymi, które stworzyły najpopularniejszą serię filmową wszech czasów. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. 5 dzień Śniadanie. Spacer po jednej z najdroższych ulic Londynu - Oxford Street ze słynną dzielnicą handlową Soho, wizyta w chińskiej dzielnicy Chinatown. Następnie przejazd do Muzeum Historii Naturalnej, indywidualne zwiedzanie kolekcji jednych z najważniejszych i najbardziej interesujących muzeów w stolicy. Powrót do autokaru i wyjazd w drogę powrotną (w godzinach popołudniowych), przeprawa na kontynent. Przejazd nocny przez Francję, Holandię i Niemcy. 6. DZIEŃ Przyjazd do Polski, zakończenie wycieczki. Cena: od 1225 zł /os. - zakwaterowanie u rodzin Cena: od 1395 zł /os. - zakwaterowanie w hostelu przeprawa, - noclegi wg programu (hotel lub mieszkanie u rodzin angielskich), pokoje wieloosobowe. - wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje (bez napojów), Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd metrem - płatne dodatkowo ok. 60 GBP. Opcjonalnie: London Eye - 10 GBP, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud 25 GBP.

6 WYCIECZKA SZKOLNA WŁOCHY, ASYŻ WENECJA PARK ROZRYWKI MIRABILANDIA SAN MARINO ASYŻ WATYKAN RZYM kierunku Włoch. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię. Przyjazd do WENECJI. Rejs statkiem i trasa spacerowa na Placu Św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Spacer do Mostu Rialto. Przyjazd do hotelu w okolicy Rimini, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie. Przejazd i całodniowy pobyt w MIRABILANDII w jednym z największych parków rozrywki we Włoszech. Wewnątrz parku znajduje 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (ogromne koło Diabelski Młyn o wysokości 90 m, gigantyczna kolejka górska Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo itp). Dobra zabawa gwarantowana! Przejazd do hotelu, obiadokolacja. 4 dzień Przyjazd do SAN MARINO. Spacer trasą turystyczną po najstarszej republice w Europie połączony ze zwiedzaniem murów obronnych i Bazyliki San Marino. Przejazd i zwiedzanie ASYŻU - miasta Św. Franciszka: zwiedzanie Bazyliki S. Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Kościoła Św. Klary i Bazyliki Św. Franciszka. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu, obiadokolacja, nocleg. 5 dzień Śniadanie. Przyjazd do RZYMU, spacer trasą turystyczną + metro, m.in.: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum (z tarasów widokowych), Kapitol: Pałac Senatorów, Pałac Konserwatorów, Pałac Nowy, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Plac Navona, Most i Zamek św. Anioła, Via Conciliazione; WATYKAN, zwiedzanie Bazylika św. Piotra z jej niezliczonymi dziełami sztuki, m.in. Pieta Michała Anioła, Ołtarz Papieski, wizyta przy grobie Jana Pawła II, Groty Watykańskie. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną, nocna podróż do Polski. 6 dzień Przyjazd do kraju, zakończenie wycieczki. Cena: od 1210 zł /os. - noclegi wg programu (hotel **/***), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem w Wenecji, Mirabilandia, przejazd metrem w Rzymie oraz lokalni przewodnicy - płatne dodatkowo ok. 50 EUR. Opcjonalnie - DODATKOWY DZIEŃ WE WŁOSZECH W RZYMIE DOPŁATA 195 PLN /os. - w cenie zawarto całodzienne zwiedzanie, śniadanie, obiadokolację, nocleg w hotelu, ubezpieczenie. Cena nie zawiera opłat za dodatkowy bilet wstępu i przewodnika 14 EUR/os. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej oraz Audiencja Generalna przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie.

7 WYCIECZKA SZKOLNA WŁOCHY, CAPRII WENECJA SAN GIOVANNI ROTONDO - SORRENTO - CAPRII NEAPOL POMPEJE WEZUWIUSZ MONTE CASINO WATYKAN RZYM kierunku Włoch. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię. Przyjazd do WENECJI. Rejs statkiem i trasa spacerowa na Placu Św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Spacer do Mostu Rialto. Przyjazd do hotelu w okolicy Rimini, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie. Przyjazd do SAN MARINO. Spacer trasą turystyczną po najstarszej republice w Europie połączony ze zwiedzaniem murów obronnych i Bazyliki San Marino. Przejazd w kierunku Płw. Gargano, czas wolny na kąpiel w morzu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 4 dzień Śniadanie. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, zwiedzanie miejsca życia i śmierci św. Ojca Pio. Przejazd do MONTE SANT ANGELO miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 5 dzień Śniadanie. Przejazd do SORRENTO. Transfer na CAPRII. Wjazd kolejką na punkt widokowy i do Ogrodów Augusta. Czas wolny z możliwość plażowania lub propozycja fakultatywna: rejs stateczkiem do grot okalających Capri - wspaniałe widoki!. Następnie zwiedzanie NEAPOLU spacer Bulwarem S. Lucia. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 6 dzień Śniadanie. Przejazd do POMPEJÓW - zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Wycieczka na WEZUWIUSZ. Przejazd na MONTE CASSINO, zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów, chwila zadumy na cmentarzu żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 7 dzień Śniadanie. Przyjazd do RZYMU, spacer trasą turystyczną + metro, m.in.: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum (z tarasów widokowych), Kapitol: Pałac Senatorów, Pałac Konserwatorów, Pałac Nowy, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Plac Navona, Most i Zamek św. Anioła, Via Conciliazione; WATYKAN, zwiedzanie Bazylika św. Piotra z jej niezliczonymi dziełami sztuki, m.in. Pieta Michała Anioła, Ołtarz Papieski, wizyta przy grobie Jana Pawła II, Groty Watykańskie. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną, nocna podróż do Polski. 8 dzień Przyjazd do kraju, zakończenie wycieczki. Cena: od 1570 zł /os. przy 45 uczestnikach płatnych i 3 opiekunów gratis - noclegi wg programu (hotel **/***), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 5 śniadania, 5 obiadokolacji, Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem w Wenecji, wycieczka na Capri, przejazd metrem oraz lokalni przewodnicy - płatne dodatkowo ok. 75 EUR. Opcjonalnie: Muzea Watykańskie z przewodnikiem 14 EUR, rejs do grot wokół Caprii 25 EUR.

8 WYCIECZKA SZKOLNA HISZPANIA AVIGNON - BARCELONA BLANES REJS DO TOSSA DE MAR LLORET DE MAR FIGUERES EUROPA PARK kierunku Hiszpanii. Przejazd nocny przez Niemcy i Francję. Przejazd do AVIGNON - miasta papieży, np.: mury obronne, Most św. Benezeta, Ogrody Biskupów, Katedra Notre Dame des Doms, Pałac Papieży, Mały Pałac, Plac Zegarowy. W godzinach popołudniowych przyjazd na Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 3-5 dzień POBYT W HISZPANII I REALIZACJA PROGRAMU: - całodzienna wycieczka autokarowa do BARCELONY (ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i największa z nich Katedra Sagrada Familia, Kolorowe Fontanny, stadion FC Barcelony Camp Nou ); - wycieczka autokarowa do BLANES (słynny na całym świecie, pięknie położony na wysokiej nadmorskiej skarpie ogród botaniczny z ponad trzema tysiącami gatunków drzew, krzewów i roślin kwiatowych. Znajdują się tu różnorodne gatunki kaktusów, palm, przebogata roślinność wodna i wiele innych, pochodzących zarówno z basenu Morza Śródziemnego, jak i innych rejonów świata o podobnym typie klimatu np. Afryka, Kalifornia, Meksyk, Chile, Chiny, Japonia i Australia). - wypoczynek i zwiedzanie LLORET DE MAR (najpopularniejsza miejscowość wybrzeża Costa Brava z piękną promenadą). - rejs stateczkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava do miejscowości TOSSA DE MAR (spacer uliczkami Starego Miasta otoczonego średniowiecznymi murami). 6 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie hotelu, wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych przejazd do FIGUERES, zwiedzanie MUSEUM SALVADORA DALI, w którym prezentowane są prace jednego z najbardziej niezwykłych artystów XX wieku. Przejazd nocny. 7 dzień Rano przyjazd do Rust, całodzienny wypoczynek w EUROPA PARK (największy park rozrywki w Niemczech. Park jest podzielony na strefy według krajów. I tak np. w części rosyjskiej wejdziemy do kosmicznej stacji MIR, a w greckiej wpłyniemy tratwą do starożytnej świątyni. Chlubą Europa Parku jest Silver Star - najwyższa kolejka w Europie o wysokości 73 metrów. Wieczorem wyjazd w dalszą drogę. Przejazd nocny przez Niemcy. 8 dzień Przejazd przez Polskę. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych. Cena: 1290 zł /os. przy 45 uczestnikach płatnych i 3 opiekunów gratis - noclegi wg programu (hotel **/***), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacji, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem oraz wstęp do parku rozrywki płatne dodatkowo ok. 85 EUR. Fakultatywnie dodatkowy wyjazd do Barcelony 15 EUR lub udział w turnieju rycerskim Castell Medieval 20 EUR.

9 WYCIECZKA SZKOLNA CHORWACJA ŚIBENIK TROGIR SPLIT REJS NA BRAĆ I HVAR DUBROWNIK PLITVICKIE JEZIORA kierunku Chorwacji. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię. Przyjazd do ŚIBENIKA malowniczo położone miasto na wzgórzu, jednego z pierwszych miast nad Adriatykiem, zwiedzanie: Katedra św. Jakuba, Twierdza św. Anny, Pałac Biskupi, Pałac Książęcy, Ratusz. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Śniadanie. Przejazd do TROGIRU (UNESCO), zwiedzanie m.in.: Twierdza Kamerlengo, Brama Morska, spacer wzdłuż murów miejskich w stronę portu, Katedra św. Wawrzyńca, pałac rodu Cipiko, Ratusz. Przejazd do SPLITU, przejście przez Bramę Złotą do Pałacu Dioklecjana, Katedra św. Dujama, Baptysterium św. Jana, fragmenty średniowiecznych murów obronnych, Ratusz, spacer promenadą nadmorską. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 4 dzień Śniadanie, rejs statkiem na wysp chorwackich BRAĆ i HVAR, piknik rybny połączony z obiadem, odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 5 dzień Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA (UNESCO), który nazywany jest Perłą Adriatyku, zwiedzanie starego miasta: m.in.: Wielka Studnia Onufrego, Kościółek Zbawiciela, Klasztor Franciszkański, Kościół św. Błażeja, Kolumna Orlanda, Pałac Sponza, Wieża Zegarowa, gotycki Pałac Rektorów, barokowa Katedra, stary port; spacer murami miejskimi, które mają, 2 km długości, 25 m wysokości i do 6 m grubości, skąd rozciąga się doskonały widok na całe miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 6 dzień Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Plitvickiego Parku Narodowego park obejmuje 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami. Ok. 4 godzinne zwiedzanie parku wyznaczoną trasa turystyczną. Przejazd nocny do Polski. 7 dzień Przyjazd do Polski w godzinach południowych. Cena: 1310 zł /os - noclegi wg programu (hotel **/***), pokoje 3-4 osobowe. - wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, Polski [dla każdej grupy dopłatę wylicza się indywidualnie]. Termin wyjazdu do Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, piknik rybny oraz lokalni przewodnicy - płatne dodatkowo ok. 55 EUR. Opcjonalnie: wjazd kolejką na wzgórze Srđ (widok na Dubrownik) 10 EUR.

10

Włochy, Słowenia, Chorwacja, Grecja

Włochy, Słowenia, Chorwacja, Grecja 26 Włochy, Słowenia, Chorwacja, Grecja FRANCJA Turyn Wenecja Milan Florencja Livorno Słowenia Chorwacja Bośnia KORSYKA Rzym Neapol Sardynia Sycylia Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może

Bardziej szczegółowo

CITY BREAK CITY BREAK. 4 dni. 4 dni. 4 dni. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia

CITY BREAK CITY BREAK. 4 dni. 4 dni. 4 dni. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia 4 CITY BREAK wycieczka realizowana już od 8 osób BON DIA BARCELONA! z noclegiem na Costa Brava samolotem wyloty z Wrocławia 4 wycieczka realizowana już od 8 osób MALTA La Valetta Mdina MALAGA Granada samolotem

Bardziej szczegółowo

Zagraniczne Wycieczki

Zagraniczne Wycieczki Zagraniczne Wycieczki szkolne Katalog 2014 Szanowni Państwo! Trzymacie właśnie w ręku nasz nowy katalog wycieczek zagranicznych dla dzieci i młodzieży. Sporządzając tegoroczną ofertę turystyki szkolnej

Bardziej szczegółowo

Wiosna i Lato 2011 Sylwester i Wielkanoc Długi weekend majowy 2011

Wiosna i Lato 2011 Sylwester i Wielkanoc Długi weekend majowy 2011 Wiosna i Lato 2011 Sylwester i Wielkanoc Długi weekend majowy 2011 SYLWESTER 2010 & NOWY ROK 2011 SYLWESTER W PARYŻU Francja Kod: SPA 5 dni Dzień 1: Wyjazd z Polski. Po przekroczeniu granicy nocny przejazd

Bardziej szczegółowo

Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela

Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela wycieczki ze zwiedzaniem centralnego Placu Markt, Bazyliki Przenajświętszej Krwi i Klasztoru. Przejazd do Gandawy Katedra św. Bawona, Gravensteen zamek hrabiów

Bardziej szczegółowo

Wiosna i Lato 2012 Wielkanoc Długi weekend majowy 2012

Wiosna i Lato 2012 Wielkanoc Długi weekend majowy 2012 Wiosna i Lato 2012 Wielkanoc Długi weekend majowy 2012 Szanowni Państwo! Zbliża się dwudziesty pierwszy sezon naszej działalności na rynku turystycznym. Tradycyjnie prezentujemy katalog wiosenno-letni

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI WCZASY BIURO PODRÓŻY

WYCIECZKI WCZASY BIURO PODRÓŻY 2012 WYCIECZKI WCZASY wycieczki autokarowe i samolotowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie PRAGA CZESKIE ZAMKI WIEDEŃ BUDAPESZT BERLIN BAWARIA PARYŻ RZYM LONDYN AMSTERDAM BARCELONA WILNO LWÓW S. PETERSBURG

Bardziej szczegółowo

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE KARKONOSZE KOTLINA KŁODZKA BESKIDY PODHALE PIENINY BIESZCZADY BUŁGARIA GRECJA WŁOCHY HISZPANIA. www.unitur.

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE KARKONOSZE KOTLINA KŁODZKA BESKIDY PODHALE PIENINY BIESZCZADY BUŁGARIA GRECJA WŁOCHY HISZPANIA. www.unitur. GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE KARKONOSZE KOTLINA KŁODZKA BESKIDY PODHALE PIENINY BIESZCZADY BUŁGARIA GRECJA WŁOCHY HISZPANIA OD 22 LAT NA RYNKU ZAPRASZAMY DO NASZEGO BIURA OBOK CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI Biuro

Bardziej szczegółowo

Wycieczki Obozy. Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria. www.eltur.wroc.pl

Wycieczki Obozy. Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria. www.eltur.wroc.pl 2011 Wycieczki Obozy Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria * Bilety wstępów płatne we własnym zakresie (ok. 500 CZK). * Przejazdy po Pradze mogą częściowo LEDNICE- odbywać

Bardziej szczegółowo

podró e integracja szkolenia

podró e integracja szkolenia podró e integracja szkolenia Kim jesteśmy Jesteśmy zespołem ludzi którzy łączą wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Naszym celem jest ciągły rozwój, a pracę trakujemy jako misję. Działamy od

Bardziej szczegółowo

BIURO PODRÓŻY. rok założenia 1990 WCZASY LOTNICZE WYCIECZKI OBJAZDOWE OBOZY MŁODZIEŻOWE KOLONIE LETNIE

BIURO PODRÓŻY. rok założenia 1990 WCZASY LOTNICZE WYCIECZKI OBJAZDOWE OBOZY MŁODZIEŻOWE KOLONIE LETNIE BIURO PODRÓŻY rok założenia 1990 WCZASY LOTNICZE WYCIECZKI OBJAZDOWE OBOZY MŁODZIEŻOWE KOLONIE LETNIE podróże 2015 Spis treści: WYCIECZKI zwiedzanie: Złota Praga...1 Budapeszt...1 Chorwacja i Słowenia

Bardziej szczegółowo

TOUR OPERATOR. Wyjazdy grupowe firmowe szkoleniowe integracyjne

TOUR OPERATOR. Wyjazdy grupowe firmowe szkoleniowe integracyjne TOUR OPERATOR Wyjazdy grupowe firmowe szkoleniowe integracyjne ZAKOPANE KOTLINA KŁODZKA BIESZCZADY Drodzy Państwo! Na przestrzeni ponad 24 lat działalności naszej firmy (od 1992 r.) wysłaliśmy setki tysięcy

Bardziej szczegółowo

Wycieczki ZAGRANICA. Stolice europejskie. Wycieczki. promowe Polska i zagranica

Wycieczki ZAGRANICA. Stolice europejskie. Wycieczki. promowe Polska i zagranica Wycieczki ZAGRANICA 2015 Stolice europejskie Wycieczki promowe Polska i zagranica Bestsellery Stolice Europejskie Bestsellery Budapeszt Szentendre Praga Dzień 1. Wyjazd ok. 5.00, Stare Miasto: Obecni Dum,

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ

WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ SEZON 2015 WYCIECZKI 1-DNIOWE GDAŃSK: Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności 5 TORUŃ: Młyn Wiedzy, Dom Legend Toruńskich / Muzeum Piernika 5 WARSZAWA:

Bardziej szczegółowo

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz ZWIEDZANIE Szanowni I Państwo, WYPOCZYNEK Agencja Podróży i Turystyki "Holidays" została założona w czerwcu 1991 roku. Od 1992 roku jesteśmy członkiem

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI KONTAKT Z NAMI. O nas. Win ter ne cie. Po łą cze nia an te no we. Odwołanie im prezy. Nasza kadra

SPIS TREŚCI KONTAKT Z NAMI. O nas. Win ter ne cie. Po łą cze nia an te no we. Odwołanie im prezy. Nasza kadra SPIS TREŚCI Adriatyckie atrakcje...3... Austria, Włochy Rzymskie wakacje...4...włochy Liguria i Lazurowe Wybrzeże...5...Włochy, Francja Słynne wybrzeża...6... Hiszpania, Włochy Od Paryża po Barcelonę...7..Francja,

Bardziej szczegółowo

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com.

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com. 2015 WYCIECZKI WCZASY wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie PRAGA CZESKIE ZAMKI WIEDEŃ BUDAPESZT BERLIN BAWARIA PARYŻ RZYM LONDYN AMSTERDAM WILNO S. PETERSBURG RUMUNIA NORWEGIA SZWAJCARIA

Bardziej szczegółowo

Wycieczki szkolne i Zielone Szkoły

Wycieczki szkolne i Zielone Szkoły TWOJE BIURO PODRÓŻY TRAPERS 45-075 Opole, ul. Krakowska 37; tel. 77 454 45 69, tel./fax 77 453 95 76; opole@trapers.pl projekt i druk: www.offseton.com.pl INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI Decydując się na współpracę

Bardziej szczegółowo

TURCJA - śladami św. Pawła

TURCJA - śladami św. Pawła EUROPA Biuro Podróży PANORAMA, ul. Piłsudskiego 38, 50-032 Wrocław, tel.: 71 34 34 441, www.panorama.wroclaw.pl TURCJA 10 przelot realizacja programu autokarem 11 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2

Bardziej szczegółowo

LAST MINUTE. Oferta 1 Kierunek Hotel Wyjazd Termin Kategoria Cena za os. Węgry Budapeszt. Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09.

LAST MINUTE. Oferta 1 Kierunek Hotel Wyjazd Termin Kategoria Cena za os. Węgry Budapeszt. Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09. Oferta 1 Węgry Budapeszt Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09.2015 630 PLN Podróż tam: Wyjazd z: Kraków do Budapeszt Express dnia: 25.09.2015 godz. 12:00-14:30 Powrót: Wyjazd z: Budapeszt Express

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! Sezon 2014 będzie dla nas początkiem działalności pod nową nazwą Agencja Turystyczna KOLEJARZ. Działając w ramach Przedsiębiorstwa Turystyczno Usługowego Kolejarz Sp.

Bardziej szczegółowo

KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE WYCIECZKI OBJAZDOWE WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE DLA SENIORA 50+ BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk

KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE WYCIECZKI OBJAZDOWE WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE DLA SENIORA 50+ BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk WERONIKA CIECIORA 2 MIEJSCE w konkursie fotograficznym 2014 AGNIESZKA STACHURSKA 2 MIEJSCE w konkursie fotograficznym 2014 OLIWIA WALCZAK 3 MIEJSCE w konkursie

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. I miejsce: Sylwia Malczyk. II miejsce: Wiktoria Jaskulska. III miejsce: Klaudia Bielska

SPIS TREŚCI. I miejsce: Sylwia Malczyk. II miejsce: Wiktoria Jaskulska. III miejsce: Klaudia Bielska UWAGA KONKURS!!! Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie z wakacji. I nagroda: bezpłatny udział w kolonii lub obozie w roku 2016 II nagroda : cyfrowy aparat fotograficzny III nagroda:

Bardziej szczegółowo

W naszym biurze możecie Państwo również zakupić oferty wyjazdoweznanych i sprawdzonych touroperatorów. CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski

W naszym biurze możecie Państwo również zakupić oferty wyjazdoweznanych i sprawdzonych touroperatorów. CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski SZANOWNI PAŃSTWO W załączeniu przesyłamy programy i informacje dotyczące organizacji przez nasze Biuro atrakcyjnych wyjazdów objazdowych oraz weekendowych w roku 2009. Nasze dotychczasowe doświadczenie

Bardziej szczegółowo

Wczasy i Wycieczki EKO-TOUR. www.ekotour.com.pl EKO-TOUR

Wczasy i Wycieczki EKO-TOUR. www.ekotour.com.pl EKO-TOUR Wczasy i Wycieczki 2009 PUT EKO TOUR Sp.j. ul. Kolejowa 57 b 40-602 Katowice Tel/fax 032 252 30 58 Tel/fax 032 252 36 50 Tel/fax 032 252 10 40 e-mail: biuro@ekotour.com.pl Dział rezerwacji i obsługi klienta,

Bardziej szczegółowo

Wycieczki zagraniczne w 2015 r.

Wycieczki zagraniczne w 2015 r. LITWA Wycieczki zagraniczne w 2015 r. Trasa wycieczki Termin Cena WILNO TROKI KOWNO (3 dni): zwiedzamy: Wilno - Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rosie, Góra Trzykrzyska, Stare Miasto:

Bardziej szczegółowo

CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski. ul. Chopina 7/26 20-026 Lublin tel. 81 534 66 30 tel/fax 81 534 66 40. www.e-koliber.pl

CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski. ul. Chopina 7/26 20-026 Lublin tel. 81 534 66 30 tel/fax 81 534 66 40. www.e-koliber.pl Szanowni Państwo! Jesteśmy z Wami już siedem lat. W tym czasie ponad 15000 osób pojechało z nami na wymarzone wakacje. Ich zadowolenie motywuje nas do działania i podnoszenia jakości usług. Dlatego też

Bardziej szczegółowo

Spis treści: Konkurs fotograficzny! Zapraszamy! Drodzy Rodzice:

Spis treści: Konkurs fotograficzny! Zapraszamy! Drodzy Rodzice: Spis treści: Hiszpania Lloret de Mar - W rytmie disco... 3 Bułgaria Złote Piaski - Uśmiech i słońce na letnie miesiące... 4 Bułgaria Słoneczny Brzeg - Po słonecznej stronie życia... 5 Grecja Paralia -

Bardziej szczegółowo

BIURO PODRÓŻY "O ile się dusza wzruszy tyle Boga wzruszy; o ile dusza w Bogu, o tyle Bóg w duszy" A. Mickiewicz. Pielgrzymki. autokarowe.

BIURO PODRÓŻY O ile się dusza wzruszy tyle Boga wzruszy; o ile dusza w Bogu, o tyle Bóg w duszy A. Mickiewicz. Pielgrzymki. autokarowe. BIURO PODRÓŻY "O ile się dusza wzruszy tyle Boga wzruszy; o ile dusza w Bogu, o tyle Bóg w duszy" A. Mickiewicz Pielgrzymki autokarowe i samolotowe Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach łączących

Bardziej szczegółowo

Cena zawiera: transport autokarem (kalkulacja z Kielc), noclegi, wyżywienie, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Cena zawiera: transport autokarem (kalkulacja z Kielc), noclegi, wyżywienie, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż. WYCIECZKI SZKOLNE ZAGRANICZNE 1. BUDAPESZT cena od: 490 zł/os 1 dzień: Wyjazd w godzinach rannych, przyjazd do Budapesztu w godzinach popołudniowych, wieczorny wyjazd na Wzgórze Gellerta (panorama miasta),

Bardziej szczegółowo