REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY Puchar Morza Bałtyckiego w Rajdach Enduro Malechowo, 27/ r.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY Puchar Morza Bałtyckiego w Rajdach Enduro Malechowo, 27/28.10.2012r."

Transkrypt

1 REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY Puchar Morza Bałtyckiego w Rajdach Enduro Malechowo, 27/ r. I. Organizator: Towarzystwo Motorowe Drogbud Cross ATV Piła adres: Piła, al. Powstańców Wlkp. 201 kontakt: tel./fax. (61) , tel. kom strona: Klub Motorowy Szczecin adres: Szczecin, al. Wojska Polskiego 237a strona: II. Założenia Zawody odbywają się na zlecenie Gestora Pucharu którym jest Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie, zgodnie z RSM na 2012 rok. III. Miejsce zawodów Miejscowość Malechowo (województwo zachodniopomorskie) położona przy trasie krajowej nr 6, między Koszalinem a Słupskiem. Baza rajdu znajduje się na terenie obiektu militarnego FORT MARIAN-MALECHOWO położonego bezpośrednio przy trasie na przedmieściach Malechowa od strony Koszalina. IV. Władze zawodów Sędzia zawodów - Andrzej Gaszewski lic. P nr 97/02 Dyrektor zawodów - Waldemar Iracki lic. P nr 103/02 Koordynator ds. organizacyjnych - Marian Laskowski Kierownik biura zawodów - Paulina Iracka Kierownik kontroli technicznej - Łukasz Chudy Kierownik trasy - Artur Romańczuk Kierownik parku maszyn - Arek Tokarski Kierownik chronometrażu - Paulina Iracka Chronometraż PKC I - Michał Smolarek Chronometraż PKC II - Paulina Smolarek Piechowiak Lekarz zawodów - Krzysztof Moks V. Nagrody W każdej klasie puchary do trzeciego miejsca.

2 VI. Zgłoszenia Zgłoszenia można dokonać elektronicznie na adres do dnia r. lub na oryginalnych drukach (do pobrania na stronie w dniu poprzedzającym zawody lub na dwie godziny przed startem pierwszej klasy za dodatkową opłatą. VII. Wpisowe Wpisowe do zawodów wynosi dla wszystkich klas zł za jeden dzień, 200 zł za dwa dni. Opłata za egzamin na certyfikat wynosi 50 zł plus 25 zł na ubezpieczenie NNW. VIII. Biuro zawodów Biuro zawodów czynne zgodnie z harmonogramem czasowym zawodów. W biurze zawodów należy przedłożyć następujące dokumenty: licencję C, B, A ważną na 2012 rok kartę zdrowia zawodnika z aktualnym wpisem badań lekarskich wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia do zawodów dokument tożsamości (tylko uczestnik bez licencji) zaświadczenie o zdolności od lekarza sportowego (tylko uczestnik bez licencji) zgodę rodziców lub opiekuna prawnego na udział w zawodach (tylko niepełnoletni uczestnik bez licencji). IX. Trasa Rajdu Długość trasy łącznie z dojazdówkami 25 km I dzień: dojazdówka 6 pętli po ok.15 km plus dwie próby około 4 i 6 km łącznie 150 km II dzień: dojazdówka 5 pętli po ok.15 km plus dwie próby około 4 i 6 km łącznie 125 km Uwaga: w przypadku złych warunków atmosferycznych lub innych zdarzeń losowych drugiego dnia będą wprowadzone czasy przejazdu B. Próby: - próba rozruchu na starcie w obu dniach (nie dotyczy klas ATV 2K i ATV 4K) - próba cross test - około 6 km pomiar czasu od drugiego okrążenia - próba enduro test - około 4 km pomiar czasu od drugiego okrążenia Pomiar czasu na próbach w drugim dniu - we wszystkich okrążeniach X. Odbiór trasy Przez sędziego zawodów zgodnie z harmonogramem czasowym zawodów. XI. Odbiór techniczny Odbiory techniczne zostaną przeprowadzone zgodnie z Regulaminem Enduro i harmonogramem czasowym zawodów. Odbiór dodatkowy, płatny w wysokości 50 zł. Zawodnik który nie ukończył I dnia zawodów może startować w II dniu pod warunkiem przedstawienia motocykla lub quada do kontroli technicznej w czasie najpóźniej 60 minut po teoretycznym czasie przyjazdu na metę I dnia. Motocykl musi posiadać oznakowanie ramy dokonane w czasie odbioru technicznego przed I dniem. Trasa rajdu przebiega po drogach gruntowych, niepublicznych. Dopuszcza się motocykle i quady bez rejestracji i ubezpieczenia OC.

3 XII. Odprawa ekip Kierownicy ekip i zawodnicy - w parku maszyn wg harmonogramu czasowego zawodów. XIII. Park maszyn Zlokalizowany w bazie zawodów. W parku maszyn obowiązują maty ekologiczne pod motocykle i quady w miejscu ich serwisowania. Brak maty zagrożony jest karą nakładaną przez organizatora zawodów w wysokości 300 zł. XIV. Wyposażenie zawodnika Zawodnicy muszą być wyposażeni zgodnie z RSM. Obowiązuje kask z aktualną homologacją. Numery startowe obowiązują aktualne dla zawodnika w sezonie. Quady otrzymają plastrony z numerami. W przypadku nie posiadania numeru zostanie on nadany przez organizatora wg kolejności zgłoszeń. Dopuszcza się motocykle lub quady odpowiadające normom przewidzianym w RSM. Ogumienie motocrossowe lub enduro. XV. Klasy biorące udział w zawodach: - klasa Junior - motocykle o dowolnej pojemności i rodzaju silnika, wiek od 14 do 19 lat, licencja C - klasa Senior - motocykle o dowolnej pojemności i rodzaju silnika, wiek od 20 do 40 lat licencja C - klasa E1 - motocykle o pojemności silnika do 125cc 2T i do 250 4T, wiek od 14 lat, licencja B, A - klasa E2/E3 - motocykle o pojemności silnika powyżej 125cc do 500cc 2T i powyżej 250cc do 650cc 4T, wiek od 14 lat, licencja B,A - klasa Weteran - motocykle o pojemności od 125cc do 500cc 2T i od 250cc do 650cc 4T wiek od 40 lat, licencja C, B, A - klasa Quad 2K - quad z napędem na tylną oś, pojemność do 750cc, wiek od 14 lat, lic. C - klasa Quad 4K - quad z napędem na dwie osie, pojemność do 1000cc, wiek od 16 lat, lic. C - klasa Quad Open - quad 2K, pojemność do 750cc, wiek od 14 lat, licencja B, A quad 4K, pojemność do 1000cc, wiek od 16 lat, licencja B, A Klasę stanowi minimum czterech zawodników XVI. Start Procedura startu wg Zasad Rozgrywek Rajdu Enduro 2012r zgodnie z harmonogramem czasowym zawodów. XVII. Udział zawodników zagranicznych Dopuszcza się udział zawodników zagranicznych spełniających warunki niniejszego regulaminu. XVIII. Wyniki Nieoficjalne - 30 min. po zakończeniu rajdu. Oficjalne - 30 min od wywieszenia nieoficjalnych wyników. XIX. Protesty Zgłoszenia protestów zgodnie z RSM.

4 XX. Ubezpieczenie Złożeniem podpisu na karcie zgłoszenia zawodnik potwierdza iż jest ubezpieczony zgodnie z wymogami GKSM PZM. Uczestnicy zdający egzamin na certyfikat są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW zgodnie z wymogami GKSM PZM. Organizator ma zawartą polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej OC a osoby funkcyjne od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Organizator nie odpowiada za ewentualne straty i szkody w stosunku do zawodników i ich sprzętu (motocykle, quady) jak i szkody oraz straty spowodowane bezpośrednio w stosunku do osób trzecich i ich mienia. XXI. Postanowienia końcowe We wszystkich sprawach nie unormowanych niniejszym regulaminem zastosowanie maja przepisy RSM, Regulaminu Ramowego rozgrywek oraz komunikaty GKSM i OKSM. Ostateczna interpretacja regulaminu pozostaje w gestii Sędziego Zawodów. W przypadku odwołania zawodów z istotnych powodów takich jak nagłe załamanie pogody, katastrofy ekologicznej, zakłócenie porządku mogące zagrozić bezpieczeństwu zawodnikom i kibicom oraz podobne zdarzenia, nie powstałe z winy organizatora, organizatorzy nie będą ponosić żadnej odpowiedzialności wobec zawodników, a opłaty wpisowe nie będą zwrócone. Za udowodnione zniszczenia upraw i zasiewów w trasie itp. będą karane grzywną finansową stosownie do wyceny zniszczeń. XXII. Zakwaterowanie Organizator nie zapewnia noclegów. Zawodnicy organizują we własnym zakresie. Zatwierdzony przez: OKSM ZO PZM Szczecin dn r Dyrektor zawodów Waldemar Iracki

5 HARMONOGRAM CZASOWY ZAWODÓW Puchar Morza Błtyckiego w Rajdach Enduro Malechowo, 27/ r. 1. Biuro zawodów: czynne: piątek godz sobota r godz niedziela r godz do końca zawodów 2. Odbiór trasy przez sędziego: piątek godz Odbiory techniczne: piątek sobota r niedziela r Egzamin teoretyczny na certyfikat: sobota godz Odprawa zawodników w parku maszyn: sobota godz Start: sobota godz niedziela godz Ogłoszenie wyników: niedziela około godz