Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet"

Transkrypt

1 Instrukcja logowania do usługi BZWBK24 internet 1. Pierwsze logowanie do BZWBK24 internet Pierwsze logowanie (a także logowanie po wydaniu w Oddziale nowego PIN-u do usługi) przebiega następująco: Krok 1 identyfikator Klienta Podajesz swój identyfikator tzw. NIK Krok 2 hasło PIN Podajesz całe hasło PIN z otrzymanej z Banku koperty lub wiadomości SMS (cztery cyfry).

2 Wprowadzenie hasła PIN jest możliwe także za pomocy klawiatury ekranowej. Kliknij na ikonę klawiatury, a następnie wpisuj znaki za pomocą myszki. Klawisze na dole okienka powodują odpowiednio: Akceptuj - przeniesienie wpisanego hasła do okienka logowania Wyczyść - wymazanie wszystkich wpisanych znaków Anuluj - rezygnację z wpisywania hasła za pomocą klawiatury ekranowej Krok 3 - zmiana hasła PIN Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu transakcyjnego musisz zmienić hasło PIN (wpisać obecne hasło, dwukrotnie nowe hasło oraz klawisz Akceptuj), a następnie ponownie się zalogować.

3 Po aktywacji usług BZWBK24 otrzymujesz kopertę lub wiadomość sms z czterocyfrowym hasłem PIN. Przy pierwszym logowaniu do usługi BZWBK24 internet jesteś proszony o zmianę tego hasła na dłuższe (od 8 do 20 znaków). Nowe, wybrane przez Ciebie hasło PIN, poza określoną liczbą znaków musi również spełniać następujące reguły: musi zawierać co najmniej jedną cyfrę oraz małą i dużą literę, może zawierać wyłącznie następujące znaki: o litery od A do Z oraz od a do z (bez polskich znaków), o cyfry 0-9, o znaki specjalne nie może zawierać samych liter ani samych cyfr, nie mogą występować w nim obok siebie 3 identyczne znaki, nie może zawierać numeru NIK lub NIK pisanego wspak lub części NIK, nowe hasło PIN nie może być identyczne z poprzednim. Zalecana jest regularna zmiana hasła PIN (np. raz w miesiącu). Każde kolejne hasło również musi spełniać powyższe reguły. Jeśli hasło nie spełnia reguł, to prezentowany jest napis: W polu 'Nowe hasło (PIN)' został wprowadzony niedozwolony znak dyspozycja zmiany hasła będzie odrzucona: Obok pola na podanie nowego hasła PIN w miarę jego wpisywania pojawia się graficzna diagnoza zgodności wpisywanego hasła z regułami bezpieczeństwa.

4 2. Kolejne logowanie do BZWBK internet Każde kolejne logowanie do usługi BZWBK24 internet przebiega następująco: Krok 1 identyfikator Klienta Podajesz swój identyfikator tzw. NIK Krok 2 hasło maskowane Wpisujesz tzw. maskowane hasło PIN czyli losowo wybrane przez system znaki z hasła PIN a nie całe hasło PIN jak przy pierwszym logowaniu. Za każdym razem system może prosić o podanie innych znaków i innej liczby znaków.

5 W poniższym przykładzie system poprosił o podanie znaków w polach oznaczonych numerami: 1, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14 i 16. Pola te są wyróżnione jasnym kolorem. Jeśli hasło zawiera mniej niż 20 znaków, należy podać tylko te znaki, które w nim występują. Kolejne jasne pola należy pozostawić niewypełnione. Przykład Zakładamy, że do logowania używane jest hasło: Haslo1bezpieczne H a s l o 1 b e z p i e c z n e W jasne pola na ekranie (wybrane losowo przez system) należy wprowadzić odpowiednie znaki hasła. W podanym przykładzie pola 17,18 i 20 należy pozostawić puste, gdyż hasło składa się tylko z 16 znaków. Do podania hasła maskowanego można użyć także klawiatury ekranowej. Krok 3 kod z wyświetlacza tokena lub smskod (opcjonalnie) Jeśli posiadasz token lub korzystasz z usługi smskod, możesz logować się z dodatkowym zabezpieczeniem. Korzystając z tej opcji w ostatnim dodatkowym kroku logowania zostaniesz poproszony o wpisanie smskodu lub kodu z wyświetlacza tokena.

6 smskod Wpisz smskod przesłany na Twój telefon komórkowy. Token Bez względu na to czy korzystasz z hasła maskowanego czy hasła zwykłego, po pojawieniu się na wyświetlaczu tokena napisu APPLI wciśnij klawisz 1 na klawiaturze tokena. Następnie przepisz cyfry z wyświetlacza tokena (odpowiedź tokena) w pole widoczne na ekranie.

7 3. Wybór hasła: zwykłe lub maskowane Hasło maskowane różni się od zwykłego hasła tym, że nie podaje się go w całości, tylko wpisuje się jego wybrane znaki. System może poprosić Cię o wpisanie losowo wybranych znaków np. pierwszego, piątego, ósmego i jedenastego znaku i na tej podstawie zweryfikuje Cię jako klienta. Taki sposób logowania utrudnia znacząco zadanie internetowym szpiegom. Ewentualny przestępca, który mógłby śledzić wpisywane przez Ciebie na klawiaturze znaki nie pozna Twojego hasła, a co najwyżej jego wybrane litery i cyfry. Bez znajomości ich prawdziwej kolejności i układu nie może uzyskać dostępu do Twojego BZWBK24. Przy każdym logowaniu do usług elektronicznych system prosił Cię będzie o wprowadzenie wybranych cyfr i liczb z Twojego hasła. Zostaną one podświetlone na biało. System może także poprosić Cię o podanie większej ilości znaków niż rzeczywiście posiada Twoje hasło. Pamiętaj, aby pozostawić te pola puste. Korzystając z hasła maskowanego przy logowaniu za każdym razem wprowadzać będziesz różne znaki. Dzięki temu Twoje konto w BZWBK jest jeszcze lepiej chronione przed dostępem niepowołanych osób. Jeśli nie korzystasz jeszcze z logowania z hasłem maskowanym, to możesz je samodzielnie włączyć używając dostępnej u góry ekranu opcji Ustawienia -> Sposób logowania. Zaznacz w niej odpowiednio hasło maskowane.

8 4. Logowanie z dodatkowym kluczem: tokenem lub smskodem Logowanie z dodatkowym zabezpieczeniem możesz włączyć samodzielnie używając dostępnej u góry ekranu opcji Ustawienia -> Sposób logowania. Zaznacz w niej odpowiednio token lub smskod.

9 5. Logowanie z wybranym obrazkiem Istnieje jeszcze jeden sposób logowania z dodatkowym zabezpieczeniem logowanie z obrazkiem. To zabezpieczenie możesz także uruchomić samodzielnie korzystając z dostępnej u góry ekranu opcji Ustawienia -> Sposób logowania. Wybierz obrazek, który będzie pojawiał się zawsze na stronie logowania po wprowadzeniu NIK. Brak wybranego obrazka na stronie na której wprowadzasz hasło PIN oznacza, że nie jest to bezpieczna strona Banku. W takim przypadku nie wpisuj hasła PIN i niezwłocznie poinformuj Bank o zaistniałej sytuacji. Jeśli nie chcesz już korzystać z tego zabezpieczenia, w opcji Ustawienia -> Sposób logowania wybierz pole z napisem Nie chcę obrazka. UWAGA! Ten sam obrazek jest widoczny przy logowaniu do usługi BZWBK24 mobile.

10 6. Rejestr zdarzeń Po zalogowaniu się do usługi BZWBK24 internet masz dostęp do informacji o operacjach jakie wykonano w związku z logowaniem do usługi. W opcji Ustawienia > Informacje > Rejestr zdarzeń możesz sprawdzić kiedy i z jakiego adresu IP wykonano: logowanie do systemu (udane i nieudane), zmianę PIN, zmianę metody uwierzytelniania podczas logowania, zmianę metody autoryzacji dyspozycji. Ponadto w rejestrze prezentowane są także inne, wybrane czynności np.: zamówienie papierowego potwierdzenia transakcji, import przelewów, import odbiorców, uruchomienie, zmiana pakietu, zablokowanie / odblokowanie oraz modyfikacja parametrów usługi Alerty24, zmiana / usunięcie numeru telefonu komórkowego do zasilania telefonów prepaid, zmiana dziennych limitów przelewów, odblokowanie usług BZWBK24 telefon, BZWBK24 sms, nadanie hasła PIN do usług BZWBK24 telefon, BZWBK24 sms.

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I MAŁYCH FIRM Obowiązuje od dnia: 2013-09-30 2 Pierwsze kroki w BZWBK24 internet 1. Zaloguj się wykorzystując link na stronie www.bzwbk.pl UWAGA!

Bardziej szczegółowo

Pekao24 Bankowość elektroniczna dla Klientów indywidualnych

Pekao24 Bankowość elektroniczna dla Klientów indywidualnych Pekao24 Bankowość elektroniczna dla Klientów indywidualnych Przewodnik po serwisie Pekao24 Spis treści 1. Co to jest Pekao24? 4 2. Aktywacja Pekao24 5 3. Serwis internetowy () 5 3.1. Pierwsze logowanie

Bardziej szczegółowo

PEKAO24 BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

PEKAO24 BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH PEKAO24 BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH NAJLEPSZY INTERFEJS 7/2010 Przewodnik po serwisie Pekao24 Spis treści 1. Co to jest Pekao24? 4 2. Aktywacja Pekao24 5 3. Jak korzystać z serwisów

Bardziej szczegółowo

BANK SPÓŁDZIELCZY W GĄSOCINIE

BANK SPÓŁDZIELCZY W GĄSOCINIE BANK SPÓŁDZIELCZY W GĄSOCINIE Centrum Usług Internetowych Dokumentacja użytkownika Spis treści Wstęp...3 Uruchomienie systemu...4 Uruchomienie systemu...4 Uruchomienie systemu...4 Rozpoczęcie pracy...6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 19 000 (koszt wg taryfy operatora) 1 Spis treści: INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 Bankowość Internetowa... 4 Bankowość

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko SPIS TREŚCI O ipko...3 PIERWSZY RACHUNEK... 3 KOLEJNE RACHUNKI... 3 PIERWSZE KROKI...4 PIERWSZE LOGOWANIE... 4 SPOSOBY DOSTĘPU DO RACHUNKU... 5 SPOSOBY

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po bankowości internetowej Banku Millennium

Przewodnik po bankowości internetowej Banku Millennium Millenet Przewodnik po bankowości internetowej Banku Millennium www.bankmillennium.pl Spis treści Millenet to takie proste! 3 5 kroków do systemu Millenet 4 Definiowanie telefonu dla H@sełSMS 4 Do czego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi tokenów. dla Użytkowników serwisu eurobank online

Instrukcja obsługi tokenów. dla Użytkowników serwisu eurobank online Instrukcja obsługi tokenów dla Użytkowników serwisu eurobank online Spis treści Obsługa tokena sprzętowego RSA... 2 1. Co to jest token sprzętowy RSA?... 2 2. Zasada działania tokena RSA.... 2 3. Czy token

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 017

(instrukcja użytkownika) Wersja 017 BANK SPÓŁDZIELCZY w Chojnowie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 017 http://www.bs-chojnow.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 0801 700 100 1 Spis treści: eurobank online... 4 Serwis telefoniczny... 5 Aktywacja usługi...6 Twoja przeglądarka

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 2

(instrukcja użytkownika) Wersja 2 KURPIOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY w MYSZYŃCU Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 2 http://www.kbsmyszyniec.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 019

(instrukcja użytkownika) Wersja 019 BANK SPÓŁDZIELCZY w Toruniu Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 019 http://www.bstorun24.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

USŁUGI BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ

USŁUGI BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ USŁUGI BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ PRZEWODNIK DLA KLIENTA Raciąż 2015 Spis treści Spis treści... 2 Wstęp... 3 Rozdział 1... 4 1.1. Podpisanie umowy o UBE... 4 Rozdział 2... 4 3.1. Uruchomienie systemu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 801 700 100 1 Spis treści: eurobank online... 4 Serwis telefoniczny... 5 Aktywacja usługi...6 Twoja przeglądarka

Bardziej szczegółowo

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS -

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - Zakres usług świadczonych w ramach Systemu Bankowości Internetowej ABS 24 I Informacje o rachunku 1. Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 020

(instrukcja użytkownika) Wersja 020 BANK SPÓŁDZIELCZY w Nakle nad Notecią Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 020 https://konto24.bsnaklo.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla Klienta systemu EKONTO

Przewodnik dla Klienta systemu EKONTO systemu EKONTO Wersja 012 http://www.bspruszczgd.pl https://ekonto.bspruszczgd.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie...3 Bezpieczeństwo...3 Konfiguracja...5 Logowanie do systemu...8 Menu główne programu...10 RACHUNKI...12

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 19 000 1 Spis treści: INFORMACJE PODSTAWOWE... 3 Bankowość Internetowa... 3 Bankowość Telefoniczna... 9 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 012

(instrukcja użytkownika) Wersja 012 Załącznik Nr 5 do Instrukcji Systemu Internet Banking Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 012 http://www.hexabank.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl CZEŚĆ I GOSPODARCZY BANK SPÓŁDZIELCZY w STRZELINIE Internet Banking (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 5 Logowanie

Bardziej szczegółowo

http://www.bs.slupca.pl

http://www.bs.slupca.pl BANK SPÓŁDZIELCZY w Słupcy Przewodnik dla Klienta Indywidualnego (Internetowa Obsługa Rachunku Klienta Indywidualnego) Wersja 014 http://www.bs.slupca.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo...

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika)

(instrukcja użytkownika) Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bs.stary.sacz.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego rachunku przez klienta... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 015

(instrukcja użytkownika) Wersja 015 BANK SPÓŁDZIELCZY W BIAŁOGARDZIE Przewodnik dla Klienta (instrukcja użytkownika) Wersja 015 http://www.bsbialogard.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 015

(instrukcja użytkownika) Wersja 015 BANK SPÓŁDZIELCZY w Łaskarzewie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 015 http://www.bslaskarzew.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 0801 700 100 1 Spis treści: eurobank online... 4 Serwis telefoniczny... 5 Aktywacja usługi...6 Twoja przeglądarka

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 017

(instrukcja użytkownika) Wersja 017 BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomazach Internet Banking dla Firm (instrukcja użytkownika) Wersja 017 http://www.bslomazy.pl Spis treści 1. SŁOWNIK POJĘĆ... 4 2. BEZPIECZEŃSTWO... 5 2.1 CERTYFIKAT... 5 2.2 PODPIS

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 801 700 100 1 Spis treści: eurobank online... 4 Aktywacja usługi... 7 Serwis telefoniczny... 8 Aktywacja usługi...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla klienta

Przewodnik dla klienta http://www.paluckibs.pl SPIS TREŚCI Część I. Internetowa obsługa rachunku, autoryzacja operacji za pomocą listy haseł jednorazowych lub haseł SMS... 5 Wprowadzenie... 5 Bezpieczeństwo... 5 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko SPIS TREŚCI O ipko...3 URUCHOMIENIE USŁUG ipko...3 PIERWSZY RACHUNEK... 3 KOLEJNE RACHUNKI... 4 PIERWSZE KROKI...4 PIERWSZE LOGOWANIE... 5 SPOSOBY

Bardziej szczegółowo