OFERTA PRZYŁĄCZENIA DO GRUPY ZAKUPOWEJ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OFERTA PRZYŁĄCZENIA DO GRUPY ZAKUPOWEJ"

Transkrypt

1 REDUKCJA KOSZTÓW ZAKUPU ENERGII ELEKTRYCZNEJ OFERTA PRZYŁĄCZENIA DO GRUPY ZAKUPOWEJ

2 Szanowni Państwo, w związku z Państwa zainteresowaniem ograniczeniem kosztów energii elektrycznej, mam przyjemność przedłożyć propozycję realizacji wspólnego projektu optymalizacyjnego. Niniejszy dokument przedstawia koncepcję obniżenia kosztów zakupu energii elektrycznej poprzez udział w Grupie Zakupowej. Mam nadzieję, że nasza propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem, a załączona oferta będzie stanowić pierwszy krok w kierunku nawiązania długofalowej współpracy. Z poważaniem, Prezes Zarządu Krzysztof Maciuszko

3 1. Polska Energetyka Odnawialna S.A. PEO S.A. specjalizuje się w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą energetyką. Nasz zespół stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści, posiadający doświadczenie zarówno w sektorze energetycznym, jak również w zakresie zamówień publicznych oraz finansów (m.in. w przygotowywaniu i realizacji budżetów samorządu terytorialnego), co przekłada się na wysoką skuteczność prowadzonych projektów. Indywidualne podejście do każdego klienta umożliwia nam rzetelne określenie jego potrzeb oraz zaproponowanie właściwego rozwiązania i przedstawienie jego długoterminowej opłacalności. Wspólnie z naszymi partnerami przeprowadziliśmy szereg projektów optymalizacyjnych w wielu przedsiębiorstwach oraz instytucjach państwowych. W swojej ofercie mamy między innymi audyty, ekspertyzy, zarządzanie projektami, oraz szereg usług doradczych. 2. Tania energia w Grupie W ramach świadczonych usług proponujemy przeprowadzenie projektu, umożliwiającego obniżenie kosztów związanych z zakupem i dystrybucją energii elektrycznej. Mamy doświadczenie w zakresie przygotowania pełnej specyfikacji umożliwiającej przeprowadzenie prawidłowej procedury przetargowej na zakup energii elektrycznej oraz działań optymalizacyjnych - właściwy dobór parametrów dystrybucji energii elektrycznej. Szczególnie duże korzyści daje przetarg przeprowadzany dla Grupy Zakupowej, gdzie pozycja przetargowa poprawia się poprzez zwiększenie wolumenu kupowanej energii. Potrafimy zarządzać złożonymi projektami międzyorganizacyjnymi, jak tworzenie grup zakupowych, w których uczestniczące organizacje łączą swój potencjał oraz wolumen kupowanych towarów i usług. Sprawne zarządzanie projektem, w którym biorą udział niezależne i autonomiczne podmioty jest czynnikiem krytycznym dla osiągnięcia zakładanego celu. My mamy na tym polu doświadczenie oraz sukcesy.

4 3. Prosta recepta na zmniejszenie kosztów W dotychczasowych postępowaniach przetargowych, hurtowe zakupy energii elektrycznej w formie grup zakupowych, przyniosły wysokie oszczędności: Miasto Toruń 1 mln zł, Miasto Legnica 18%, Miasto Rzeszów 10%, placówki oświatowe w Czechowicach Dziedzicach 20%, 16 szpitali z Mazowsza 23%, Gmina i Miasto Pleszew 11%, Lubin, grupa 32 jednostek samorządowych 18% co dało ,02 zł (gmina Chojnów 20 %, gmina Przemków 22%, gmina Polkowice 18%, powiat Polkowicki 23%), Gminy Błędów, Mała Wieś, Radzanowo 20%. Ponadto ogłaszane przetargi pozwalają na zagwarantowanie korzystnych i stałych cenę energii na 2012 i 2013 rok co jest ważnym czynnikiem ze względu na ustawiczny wzrost cen energii elektrycznej. 4. Zakres oferty W ramach współpracy zobowiązujemy się do: 1. dołączenia zapotrzebowania na energię elektryczną zgłoszonego przez Klienta w rozpatrywanym okresie do zapotrzebowania zgłoszonego przez pozostałych członków Grupy Zakupowej; 2. przeprowadzenia w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w oparciu o obowiązujące przepisy, procesu wyboru najkorzystniejszej oferty na sprzedaż energii elektrycznej dla członków Grupy Zakupowej, a następnie przedstawienia wyniku postępowania wszystkim członkom Grupy Zakupowej; 3. koordynacji procesu podpisywania umowy z oferentem - wykonawcą zamówienia publicznego, którego wynik postępowania został przedstawiony Klientowi; 4. działania zgodnie z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych i przepisami wykonawczymi wydanymi na tej podstawie, 5. dołożenia wszelkich niezbędnych starań w celu dokonania czynności stanowiących przedmiot Umowy.

5 Zapewniamy Państwu też przeprowadzenie projektu według własnej, sprawdzonej w praktyce metodologii, wykorzystanie doświadczenia i know-how wysokiej klasy ekspertów oraz wykonanie, w oparciu o dokumenty i informacje jakie zostaną nam przekazane, niezbędnych analiz za pomocą autorskiego, zaawansowanego systemu informatycznego. PEO S.A. umożliwia rozliczenie całego swojego wynagrodzenia, jako procentu od uzyskanych oszczędności, osiągniętych w wyniku redukcji kosztów zakupu energii elektrycznej (wynagrodzenie od sukcesu). 5. Warunki uczestnictwa w Grupie Zakupowej Niezwłoczne podjęcie decyzji o włączeniu się do aktualnie tworzonej grupy zakupowej, umożliwi osiągnięcie pierwszych oszczędności już w drugiej połowie bieżącego roku. Aby jednak osiągnąć ten cel podmioty zainteresowane obniżeniem kosztów energii elektrycznej muszą w zakładanym terminie spełnić kilka prostych, ale jednocześnie bardzo ważnych warunków. Podstawowym warunkiem udziału w grupie jest podpisanie umowy na udział w przygotowywanym projekcie. Kolejny to przekazanie w wymaganym terminie dokumentacji umożliwiającej przeprowadzenie analiz i przygotowanie postępowania przetargowego. W celu uzyskania efektu wspólnego potencjału zakupowego musimy przygotować jednocześnie dokumentację wszystkich uczestników grupy, co wiąże się z koniecznością dochowania przez te podmioty terminów wynikających z harmonogramu projektu. Przed rozpoczęciem projektu przygotowywana jest analiza możliwości włączenia poszczególnych jednostek do grupy. Aby umożliwić jej przeprowadzenie, należy przekazać nam elektroniczne kopie faktur za energię elektryczną ze wszystkich obiektów za okres ostatnich 12 miesięcy (faktury wraz z załącznikami) oraz umów zawartych z dotychczasowymi sprzedawcami.

6 6. Dodatkowe informacje W ramach sieci przedsiębiorstw, poza optymalizacją kosztów zakupu energii elektrycznej oferujemy również optymalizację w zakresie energetyki cieplnej, telekomunikacji, teleinformatyki, ubezpieczeń oraz wielu innych towarów i usług. W tak prosty sposób, dzięki pomocy ekspertów z PEO S.A., mogą poprawić Państwo sytuację ekonomiczną swoich jednostek oraz dać przykład lokalnej społeczności jak efektywnie i ekonomicznie zarządzać budżetem. W przypadku szczegółowych pytań dotyczących oferty, prosimy o kontakt: Sebastian Madej tel.:

7 7. Fragmenty publikacji prasowych dotyczących grup zakupowych energii elektrycznej Slask.naszemiasto.pl Gmina Rawicz Panorama Leszczyńska Radiomerkury.pl

8 Gazeta Pleszewska infowyszkow.pl miejscowa.pl III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie

9 Gryfice.pl Wnp.pl monitor-inwestycji.pl

10 dziennikzachodni.pl Dziennikbaltycki.pl infowyszkow.pl co-slychac.pl

11 zakupywbiznesie.pl Rynekinfrastruktury.pl ciechanow.pl

12 Onet.pl Puls Biznesu

13 Rynekinfrastruktury.pl Energetyka.wnp.pl Wnp.pl